Kerknieuws. 9£X££imAAD3- VEMADERIMES. STADSNIEUWS. Voor Uw siicces WYBERT fl Gemengd Nieuws. Kechtzaken. Ingezonden. telegrammen. Predikbeurten. 1 Afloop Verpachtingen. Afloop Aanbestedingen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Bertus, Gerrit Uitbeijerie, Dankbetuiging. Aartje Koolwijk, Engeltje de Jongh, Wtditwt F. Kooi, Wijnand de Jong H C. Kool, Dr7lïL hT N DER üftLB Lenin en het Bolsjewisme. WASCHMACH1NE. g- -v*j varav-J.-ir^ ia craig c^z'jöht heeft ondergaan, zoowel naar het uiter lijk aanzien als naar het aantal inwoners. Dit nu weerspiegelt zich in de boven ge geven cijfers. Overigens ligt het voor de hand, dat zulk een toeneming der schuld en bijge volg tevens van de rente en aflossingen bij menigeen tal van vragen over deh financieelen toestand doet rijzen; in een rustige overweging van de hiervoor ver strekte gegevens, zal het antwoord te vinden zijn. Met name verdient het de aandacht, dat in engeren zin slechts als niet productieve uitgaven genoemd moe ten worden, die voor werkverschaffing en voor de crisiszaken, en deze beloopen slechts geringe bedragen. Aanmerkelijk moer aanleiding tot ongerustheid zou er bestaan, indien hoofdzakelijk door uit gaven als deze de schuld der gemeente ontstaan was. Van vrijwel alle leeningen kan gezegd worden, dat zij sneller worden afgelost, dan elders voor dergelijke óbjecten het geval wel is. Dit treft b.v. bij stratenaan leg, waarvan de leeningen afgelost wor den in 20 tot 30 jaar, terwijl een ailos- singstermijn van 60, zelfs van 60 jaren, en dan nog wel soms met annuïteiten, wel voorkomt in gemeenten, waar men toch ook ernst met den financieelen toe stand betracht; terwijl deze termijnen eveneens de goedkeuring van Ged. Sta ten kunnen vinden. Intusschen zal men wel dienen voort te gaan met verdere verbetering en uit breiding der gemeente. Het zal van groot belang zijn, te onderzoeken, in welk tem po de gemeente, met het oog op de rege ling der belastingen, in deze richting verder zal hebben te gaan. Jaarsveld, 12 Nov. Wegens den hoo- gen waterstand in de rivier de Lek wor den de passagiers per roeiboot van en op de booteü gehaald en gebracht, aan gezien het stoombootenhoofd geheel on der water staat. Door den burgemeester dezer ge meente is een openbare raadsvergadering belegd op Itonderdag 13 November, des namiddags ten half drie ure. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 12 Nor. Het bestuur der Nieuwerkerksche IJsclub heeft tot voorzitter gekozen de heer G. v. Leeuwen Gz. Oud-Alblas, 12 Nov. Eenige kinderen, die uit school kwamen, kregen onder elkaar op den weg eenige mot, zoodat de een den ander een pak ransel wilde geven. De aangevallene liep achteruit te gen een passeerende auto aan en werd omver gereden. Met een bloedende hoofd wond kwam hij er af. Door rijks- en gemeente-politie zijn eènige personen wegens het visschen (fleu ren) in den Graafstroom, toider dat ze daartoe verdunning hadden van den rechthebbende van dit vischwater. Het gerucht gaat, dat het Hulp postkantoor overgeplaatst zal worden naar de gemeente Papendrecht. Wan neer dit op waarheid berust, gaat het met Oud-Alblas in nederwaartsche rich ting; waarbij dan yog komt, dat er voort aan in deze gemeente geen straatver lichting meer zal zijn, daar de petro leumlampen de verdwijning nabij zijn en er slechts twee electrische voor in de plaats komen. Jaarsveld, 12 Nor. Van de lichting 1925 behoören tot de gewoon dienst plichtigen: H. Stigter, A. G. van Dom melen, J..van den Berg, H. Verbaan, A W Schep, A. Hoogendoorn, en J. Kers en tot de buitengewoon dienstplichtigen: M. G. Verheul, J. KooL J- van der Hei" den, J. M. van Tuijl, J. G. Koot, P. Ligchaam, D. Stigter, H. den UijL P. de Groot, W. van Oort, G. van Beuzekom, D W. J. van Beusekom en A. Aantjes Lopik, 12 Nov. Toen de landbouwer D. Verburg alhier zijn varkens voeder voeder gaf, viel er één van dood, terwijl het naar de zeuning liep. Het beest is voor de consumptie goedgekeurd. De wijkverpleegster van bet Groene Kruis voor Lopik, Jaarsveld en Willige- Langerak, zuster Jerphanion alhier, is voor een maand werkzaam aan het con sultatiebureau te Utrecht. De werkzaam heden van genoemde zuster worden thans gedaan door een zuster uit IJs- selstein. Haastrecht, 12 Nov. Zaterdag 1b in de buurtschap Boven-Haaetrecht een laet-auto uit Rotterdam verzakt en van den d^jk gevaflem. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alleen materieele Bchade. Krimpen a d. Lek, 12 Nov. Dins dagavond hield de a-r. kiesvereeni ging in. de Christelijke school een ledenvergadering. Na afloop der huishoudelijke zaken, hieM de heer Roest een lezing over het on derwerp: „De strijd die ons wacht" Spreker vond een aandachtig ge hoor. Groot-Ammert, 12 Nov. Aan het eiinde van den havenkant bij 4 de Lek is een roode blikken vlag ge plaatst op een standaard, ten teeken voor de stoombooten, om daar hun vaart te verminderen. Tot vicarus der Jongelinge vereeniging alhier is gekozen de heer Alb. Versluis, en tot secreta ris de heer D. Lekkerkerker. Maandagmiddag bereed mej M. den Besten per rijwiel de Molen kade. ten einde zich huiswaarts te begeven. Op onverklaarbare wijze geraakte zij met haar rijwiel te wa ter. Dr. Flo-hL alhier, welke juist per motorrijwiel passeerde, begaf zich direct te water en mocht het genoegen smaken de drenkefliunge van een wissen dood te redden. GERÊF. GEMEENTEN. Bedankt: voor Moercapelle, A* de Blois, te Vlaardingen. Bleskensgraaf, 12 Not. Alhier zal een verkiezing plaats hebben van twee notabe len. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren G. van den Berg en J. van der Laan. Gelegenheid tot stemming zal openstaan voor manslidmaten der Ned. Herv. Gemeente, in de Consistoriekamer. Stolwijk, 12 Nor Bij de verkiezing van twee notabelen der Herv. Gemeente verkreeg Gijsbert Graveland 82 stemmen, A. Verkaik Jz. 78 stemmen, P. Verburg 69 stemmen, D. van Wijngaarden 71 stemmen, J. Verburg Jz. 1 stem, J. G. Kroon 1 stem, J. Verburg 1 stem. Eén briefje was van onwaarde en teven stem men waren van onwaarde. STOLWIJK. Voorzitter de heer Van Hemert, Burge meester. Secretaris de heer Marck. Alle leden waren tegenwoordig. Ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staten, inhou dende goedkeuring van verhuur eener gemeentewoning van Kleijn. Idem van Ged. Staten goedkeuring der gemeente-verordening op het slachten op de pensioenregeling en de volkshuis vesting en nog eenige zaken betreffende comptabiliteit, welke allen voor kennis geving worden aangenomen. Proces-verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger en van het elec- trisch bedrijf met accoordbevinding. Van Ged. Staten goedkeuring der ge meente-rekening en het electrisch bedrijf over het jaar 1923, wordt voor kennis geving aangenomen. Vaststelling van de kosten bij het bij zonder onderwijs op f 11,83 per kind, wordt voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling der gemeente-begrooting voor 1925, in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 111.985,24, worden goedgekeurd. Alleen werd door den heer Verdoorn gevraagd het bedrag voor gratificatiën der politie te verhoogen met f 50. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. waren besloten aan het personeel geen gratificaten te verleenen dan bij bui tengewone diensten en dat er vooral voor rijksveldwachters, als zijnde rijksambte naren, geen termen bestonden, vooral bij de tegenwoordige bezoldigingen gratifi catiën toe te kennen. De voorzitter deelde nog mede, dat de tegenwoordig alhier gestationneerde rijksveldwachter, eerstdaags van stand plaats gaat verwisselen en legde er nog maals den nadruk op, dat alleen bij bui tengewone diensten gratificatiën konden worden toegekend. Hiermede kan de Raad zich vereeni gen. Tevens deed de voorzitter mededeeling dat van Bovenkerk en Tentweg verzoe ken waren ingekomen om uitbreiding van straatverlichting en stelde voor hier aan tegemoet te komen. Nog was ingekomen een verzoek van eenige bewoners uit Berkenwoude om aan sluiting bij het gemeentelijke electrische licht, welk verzoek is aangehouden, om t.z.t. na ontvangen adviezen, in behande ling te worden geriomen. Nog is door Graveland gevraagd geen toestemming meer te verleenen aan cir cussen voor uitvoeringen aan den Goud- schen Weg, wegens de nabijheid van het Evangelisatiegebouw, waaraan tegemoet zou worden gekomen, terwijl door den wethouder Verdoold opheldering werd gegeven inzake de kolenlevering ten be hoeve der 2e Openbare School. Hierna sluiting. Schoonhoven, 12 Nov. Pluimveevereeniging Schoonhoven en Omstrsken. Maandagavond hield de Pluimvee Vereeni ging Schoonhoven en Omstreken een algemeene vergadering in het Hotel la Station, Opweg alhier. Voor deze vergadering waren mede uitgenoodigd de leden van bet Eere-comi- té. Van deze leden waren aanwezig de heer H. A. Schreuder, loco-Burgemees- te^, Dr. S. I. M. Mogendorff, Directeur van den Keuringsdienst, en de heer J. Slager, Dierenarts. De overige leden van het Eere-comité hadden kennis gegeven te zijn verhin derd, waarbij de heer Kooi, Notaris te Lopik, mede kennis gaf, dat hij een be drag in geld beschikbaar stelde als Lere prijs. De voorzitter, de heer Stokvis, fopende de vergadering en heette de aanwezigen welkom, waarbij hij inzonderheid de le den van het Eere-comité, die aan de uit- noodiging gevolg hadden gegeven, dank te voor hunne aanwezigheid. Nadat door den secretaris de notulen vaD de vorige vergadering waren voorge lezen, kreeg de heer Tack, voorzitter van de PluimveetentoonBtellingscommissie, het woord en zette uiteen, wat deze commissie nad uitgevoerd voor de tentoonstelling, uitgevoerd voor de tentoonstelling. De heer Tack sprak ook nog in den breede over het gebouw, wat voor de te houden tentoonstelling was uitgekozen, en sprak de hoop uit, dat, aangezien nog niet was begonnen met de verbouwing van het z.g. Cantinegebouw tot Dag-Nor maalschool, de tentoonstelling misschien nog zou kunnen worden gehouden in dit gebouw; de heer Schreuder ontnam ech ter deze illusie, door mede te deelen, dat met de werkzaamheden aan dat gebouw zoodra mogelijk, zal worden begonnen, en dit gebouw, als het eenigszina kan, op 1 Januari reeds in gebruik zal worden genomen, zoodat dus het Nutsgebouw blijft als tentoonstellingsgebouw. Dr. Mogendorff deelde mee, dat de Rijksseruminrishting, Bacterioloog Dr. ten Hennepe, zou kunnen worden aange zocht voor eenige gratis reclame op het gebied van pluimveeziekten; alhoewel ^eze inrichting reeds was aangeschreven, zal hierop alsnog Worden aangedrongen. De heer Slager, Dierenarts alhier, stel de zich vrijwillig beschikbaar voor het voorloopig keuren van de ingezonden dieren voor de tentoonstelling op Maan dag 8 December, zulks met het oog op besmettelijke ziekten; dit werd dankbaar aangenomen. Overgaande tot een kleine pauze, ver lieten de ledén van het Eere-comité de vergadering, nadat de heer Schreuder nog de opmerking maakte, dat hij naar aan leiding van hetgeen hij op deze vergade ring had vernomen er zeker van was, dat deze tentoonstelling zou moeten slagea. Na de pauze werden nog enkele pun ten behandeld, hoofdzakelijk loopende over het gezamenlijk aankoop n van Och tendvoer. Beslqten werd deze proef op dezelfde wijze te doen geschieden als het aankoopen van z.g. hardvoer, wat tot zeer goede resultaten leidt en de leden daardoor in de gelegenheid worden ge steld hun kippenvoer tegen goedkooper prijs en van zeer goede kwaliteit in te koopem. Bij de rondvraag werd nog door een der leden naar voren gebracht, dat hij door eenige personen, die duiven wilden inzenden, was uitgenoodigd op deze ver gadering voor te stellen om voor het keu ren van duiven een afzonderlijken keur meester te benoemen, hetgeen echter, met het oog op de daaraan verhouden kos ten, moest worden afgestemd. Ter loops zij nog medegedeeld, dat aan deze tentoonstelling zal zijn verbonden een verloting. In ods blad van Vrijdag a.s. zal hieromtrent per advertentie meer worden medegedeeld. Reeds nu kan worden gezegd, dat, om deze verloting ook voor dames aantrekke lijk te maken, cfbor een dame hier ter plaatse gratis een theewarmer zal wor den beschikbaar gesteld, voorstellende een Haan. Boslenkonlngsn. Vanmorgen ver toonden op de markt twee „boeienkonin- gen", waarvan een uit Amsterdam en een uit Rotterdam, hun kunsten. De markt bezoekers amuseerden zich zeer met de verrichtingen van de acrobaten. De politie ontdekte echter, dat een der heeren ge signaleerd stond, daar hij een boete had te betalen. Zij noodigde den mai uit even mee naar de wacht te gaan. Daar ver- I toonde hij echter een bewijs, onderteekend door den comm.ssaris van politie in de gemeente Vlissingen, waarin was vermeld, dat door hem aldaar de boete was voldaan. Hierop werd den boeienkoning vrijheid gegeven te vertrekken en kon het spel worden voortgezet. Wagen te water. Gistermiddag half- twee is een wagen van den heer H., bestuurd door Van G., in de Noodhaven te water geraakt. De voerman moet het paard, dat voor den wagen gespan i en was, een oogenblik hebben losgelaten, waardoor het achteruit liep, en de wagen te water ging. Met vereende krachien mocht het gelukken alles op het droge te brengen. Veemarkt. Op de veemarkt werden heden aangevoerd 16 stukt vee. De prijzen waren als volgt: Melkkoeien f 300 850, vaarkoeien f 250- f 860, vaarzen f 260—800, graskalveren f 60—90. Botermarkt SjK> de botermarkt be droeg de aanvoer héden 50 KG. wei boter. Prija f 1.40 per J K.G. Waterstand: Keulen, v.m. 4.74 m. 0.75 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon Meteorolog. Instituut te De Bilt. Neat waarneming in den morgen van 12 November. Verwachting tot Donderdagavond Zwakke veranderlyke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, iets kouder. Ingezonden Mededeelingen. is «en welluidends stem van groot be- lang. Gebruikt daar- 1 L om vóór het sing— en spreken de vm- frisse hende RH TABLITTIN Wp Groote doos*aófOt Meineed. Ter zake van meineed is ter zitting van het kantongerecht te Ze venbergen gearresteerd een lancibouwar uif Moerdijk. Opiumfabriek. Te Rotterdam is een Chinees in de keuken van een logement in de Delistraat op heeterdaad betrapt, op het bereiden van opium. Een pan en een emmer met opium zijn in beslag ge nomen; een gedeelte van de opium heeft hij in den gootsteen geworpen. Wegens overtreding van de opiumwet, wordt tegen den Chinees proces-verbaal opge maakt. Gevaarlijk pakkst. Toen de arbeider Schulz, op een der fabrieken van de Hoesch Stahlfabrieken te Dortmund werkzaam, de fabriek verliet om naar huis te gaan, overhandigde de portier hem een klein pakket, dat hem voor Schuiz was ter hand gesteld. Nadat Schulz thuis gekomen was, wil de hij het pakje openen, doch er volgde een hevige ontploffing, tengevolge waar van Schulz zoo ernstig* werd verwond, dat hij tijdens zijn vervoer naar het zie kenhuis overleed. Ook zijn huishoudster en drie kinderen die zich in de kamer bevonden, werden levensgevaarlijk gewond. Men denkt met een daad van wraak van Schulz' eerste vrouw te doen te hebben. Fietsendief gesnapt. De poütia te Deventer heeft te Apeldoorn aangehou den den 20-jarigen arbeider G. van W., die te Deventer fietsdiefstallen heeft ge pleegd. Stakingswee. De havenarbeider M. van D. is aangehouden, toen hij een an deren havenarbeider wou beletten, op het terrein van de Steenkolen-Handelsvaree- niging aan de Waalhaven te Rotterdam te gaan om daar te werken. Hij heeft den werkwillige ook in het gelaat ge slagen. Er wordt proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Door zijn vrouw bestolen. In den vroegen morgen kwam de beer P. te Haarlem tot de ontdekking, dat dee nachts ingebroken was in het kantoor onder zijn woning, waarvan hij bewaar der is. De heer P. deed aangifte bij de politie. De recherche stelde onmiddellijk een onderzoek in, waaruit bleek, dat de inbraak verzonnen moest tijn. Als verdachte werd zijn vrouw daarop naar het politiebureau ge bracht. Inmiddels bleek, dat in het rook kanaal van een brandend fornuis een be langrijk bedrag aan geld verborgen was Toen dit aan de vrouw meegedeeld werd, bekende zij, den diefstal gepleegd te hebben De huisbewaarder heeft niet met het geval te maken. Gezonken. Tegenover de Weeterka- de, ongeveer honderd meter uit den wal, is het motorschip Lijntje, schipper N. Driebergen, uit Oegstgeeet, op de Maas te Rotterdam gezonken, tengevolge van dep golfslag van een voorbijvarende sleep boot. Het motorschip was geladen met 26 ton aardappelen. De schipper en ziju zoon konden, voor hun vaartuig zonk, op een voorbijvarend sleepschip over springen. Een vreemd geval., De ouders van een twintig-jarig meisje uit Seppe-Bos- 8chehoofd, dat als dienstbode in betrek king was te Breda, ontvingen, vermoede lijk van den vrijer van het meisje, uit die stad een brief, waarin aan de ouders' werd medegedeeld, dat zij hun dochter wel niet meer terug zouden zien. De ontstelde moeder ging aanstonds per eerste gelegenheid naar Breda, waar zij.bij den dienst van haar dochter ging informeeren. Daar hoorde zij, dat het meisje reeds eenige dagen den dienst had verlaten onder voorwendsel naar het ouderlijk huis terug te gaan. Men wist ook niet beter, of zij had zulks gedaan. Tot he- denis van haar echter niets meer ver nomen. D» politie heeft de zaak in on derzoek. Ernstig motor-ongeluk. Nabij Ban doeng op Java (N.-I.) is een ernstig mo tor-ongeluk gebeurd. De heer Bazendijk Jr. kwam met zijn broer en een kennis van een motorrit te rug. Men bad in het m^er van Lèlès ge zwommen en zag in die Duurt mej. Elen- baas, die per fiets van Garoet terugkeer de. Opgemerkt werd, dat de jonge dame er zeer vermoeid uitzag, weshalve aan geboden werd, haar op de duo-zitting van het motorrijwiel mee te nemen, wat dankbaar werd aanvaard. Toen men nu bij Bandoeng was, moest men in een bocht voor eenige dogcarts uitwijken en tegelijk kwam een auto van den anderen kant, die in vliegende vaart reed en het midden van den weg aiald. Een botsing was onvermijdelijk I Het spatbord van de auto kwam met den mo torrijder in aanraking, haalde het been open en B. werd van zijn voertuig ge worpen. Mej. E. vloog van de d m-Zit ting af en maakte een smak tegen d«»n grond. Ze had de tegenwoordigheid van geest het lichaam snel om te gooien, an ders was de motor over haar iesm. <paan B., die bij zijn val het been op tv je plaat sen brak, sleepte zich naar zon ruw.el en zette den motor stop. De auto, die het ongeluk veroorzaakte, sté.rd door een Inlands* h chauffeur be stuurd. Passagiers waren' inlanders. Na het gebeurde arriveerde de Ban doeng3che heer Baumgarten ter plaatse Deze verleende alle mogelijke hulp. li. zijd auto werd door de inzittende dames plaato gemaakt voor den zwaar gekwet sten Bazendijk en de heer Baumgarten bracht hem naar het ziekenhuis te Ban doeng. Boschbranden In Amarika. In bergdistricten van Amerika, in het Wes ten, woeder tal van boschbranden. Na de langdurige droogte zijn de bosschen uiterst ontvlambaar. In New-York is sinds een maand geen druppel regen ge vallen. Deze week echter was er een lichte sneeuwval, welke een eind maakte aan den langen nazomer. De gouverneur van Massachusaats heeft twee compagniën militairen uitge zonden, om de bewoners te helpen in hun strijd tegen het vuur, die gevoerd wordt met natte zakken en voorbranden op de wijze, waarop in het Westen prairiebran- den worden bestreden. In Tuxedo-park, in den staat van New York, werden de bosschen op het land goed van den bankier Mitchell door net vuur aangetast, en Mitchell en zijn gas ten vochten in hun avondkleeding uron lang tegen de vlammen, welke het huis bedreigden. Een aantal steden langs de Hudson worden eveneens bedreigd; vooral in de Noordelijke districten woedt het vuur cp honderden plaatsen. Het jachtseizoen iB thans open, doch voor zoover bsk^n-l, ia slechts in één geval een ja?er door het vuur verrast en in de vlammen omgeko men. Nader wordt geïneld, dat op zijn minst honderd boschbranden zijn, die nu woe den. Er zijn veie H.A. bosch vernield Dagenlang hebben er twee boschbranden gewoed op den Stormking, een van de schoonste heuvels aan de Hudson. Tal van New-Yorkers begaven zich por auto daarheen, om den brand te aanschouwen Zij werden echter dadelijk fan het werk gesteld om tegenbranden aan te ste ken, water aan te dragen enz. Een groo- te brand op de Hoosacbergen in Massa chusetts bedreigt de stad. Twee regimen ten militie zijn ontboden om het vuur te bestrijden, Soldaten en matrozen hebben ook het vuur bestreden in den omtrek van Westpoint, ter bescherming van het Marinearsenaal op Jona-eiland. In jaren hebben er niet zulke ernati ge boschbranden gewoed. Er is ook brand uitgebroken in het deftige gedeel te van New-York, waar de landhuizen van verscheidene New-Yorksche bankiers gevaar loopen. Bij de pogingen om het vuur tot het bosch en de parken te be- jterken, werken deftige hoeren en da mes met dienstpersoneel en eenvoudige dorpsbewoners zij aan zij. Regen is er voorloopig nog niet te verwachten, doch het ia zachtjes begonnen te sneeuwen. Ds tabijkspijp. De Engelsche pijpen en tabaksfabrikant Dunhili, die een uit gebreide studie heeft gemaakt vau het voorwerp, dat hij fabriceert, heeft on langs een boek uitgegeven, met meer dan 250 illustraties, waarin hij de gescheide- nis van de pup en het rooken uitvoerig behandelt. Uit opgravingen op het Grieksche eiland Kreta schijnt men af te leiden, dat reeds 2000 jaar voor Chr. het roo ken algemeen gebruikeluk was. Hierover bestaat echter lang geen eensgezindheid. Algemeen wordt echter aangenomen, dat de gewoonte, om pijpen te rooken, uit Amerika tot ons gekomen is door de reis van Columbus. Wij allen weten van de Indiaansche gewoonte, waarbij het roo ken van de vredespijp een groote rol speelt. Vooral in de 17e eeuw heeft het rooken zich met verbazingwekkende snelheid over Europa verspreid. Tabak, die eerst zeer duur was, kwam later steeds meer onder ieders bereik. Met de verbreiding syn ook de soorten pijpen, tot in een on eindige variatie toegenomen. Wanneer wij nagaan, hoeveel verschillende vor men wij er in ona dagelijksch leven reeds van kennen, de meerschuimen en houten, de Goudsche, de lange Duiteche tot de pijp uit een hazeusprong toe, dan kan men zich eenigszina voorstel len, hoe de collectie van een pijpenverza- melaax als de heer üunhill er wel uit moet zien. Bij ziju boek geeft hij ar af beeldingen van Ook vertelt hij het verhaal van de ontdekking van het Zuid-Europeeache heidewortelhout (waarvan tegenwoordig zooveel pijpen worden gemaakt Een be wonderaar van Napoleon maakte eens een pelgrimstocht naar Corsica om het huis van den keizer op te zoeken. Hij brak zijn piip en een Corsicaansche bóe ren-meubelmaker sneed een nieuwe voor hem, die hem zoo goed beviel, dat hij van het hout meenam en de goede eigen schappen er van alom bekend maakte. De toeneming van het tabaksgebruik is tijdelijk onderbroken geweest in het midden der vorige eeuw, toen was hek rooken alleen geoorloofd in afzonderlijke rooksalons en nooit in tegenwoonligheid van dames, bij wie men zelfs niet ver scheen met berookte kleeren. Veel is er van deze gewoonten niet overgebleven, nu vele dames zelf een sigaret niet ver-^ smaden, of het zou het goede gebruik' moeten zijn om de aanwezige dames toe stemming tot rooken te vragen. Vraesalijk tramongeluk. Te Chics- go heeft een ernstig ongeluk plaats ge vonden. Een goederentrein heeft daar bij een overweg in volle vaart een tramwagen welke vol passagiers was, aangereden. Hierdoor is de tramwagen in twee stuk ken gespleten. Bij dit ongeval heeft men tien dood en en 25 gewonden te betreu ren. Gearresteerd. De politie te Zeist heeft opgespoord en in hechtenis geno men een 24-jarige kellner uit Utrecht, die in het Zeisterbosch een meisje van 19 jaar had aangerand. Goud In ds stad. Werklieden heb ben bij het verrichten van graafwerk in den tuin van een Ghineeachen plantkun dige te Melbourne (Australië), tegen over het tentoonstellingspark, in het hartje van de stad goudkorrels gevonden tot een gezamenlijk gewicht van 26 onzen. De vondst heeft groote beroe ring gewekt in de stad. Er zijn reeds verscheidene claims afgepaald en con cessies aangevraagd. Doodgereden. Te Culemborg is een zesj&ng jongetje onder een auto geraakt, het was dadelijk dood. Motorfistsrijdsr door auto gsgrspsn.- Omtxent het ongeval met doodelijken af loop, dat gebeurd is op den Leidschen Straatweg wordt nader gemeld: Bij het voorloopige pohtioneele onder zoek is vast komen te staan, dat de mo torfietsrijder en de auto aan den goeuen kant van den weg reden. De oor*:rak van bet ongeval moet alleen gezocht worden in het feit, dat de chauffeur door bet doovan van de lichten, ai Hs mier kon zien en zoo den motorrjiJr aanreed. De vaart van de auto was n »t old* er de verminderd. Nadat tegen den chauffeur proces-ver baal was opgemaakt, ls bij uit de voor loopige poliUebewaring ontslagen. Vier jaar zonder eten, drinken en slagen. Twee Spaansche geueea- ueeren hebben onlangs aan de me dische afdeeling der Bpaamwhe aca demie van wetenschappen een me dedeeling gedaan over een Duiten- gawoon en onverklaarbaar geval. In het dorpje Momecillo, la Spanje, woont een vrouw, die de aatste vier jaar geleefd heeft zon der te eten, te drinken of te slagen. Een der rapporteurs berichtte, dat hij de vrouw vier jaar geleden met een acute maagontsteking had aan getroffen en niet anders verwacht te hebben, dan haar spoed g te zien sterven Zij leefde echter nog, ia in staat te spreken en van tijd tot tijd krijgt zij pijnstillende inspui dngen. Haar en nagels groeien nog en zij kan betrekkelijk vrij adem halen. Een verder onderzoek wordt In gesteld. Ontploffing. Door het ëpringon van een bus in de chemische fabriek van .den heer Raab te Herkenbosch, bekwam de arbeider v. d. R aldaar zoodanige brandwonden in zijn ge aat, dat de dokter overbrenging naar het ziekenhuis te Roermond noodzakelijk achtte. Het slachtoffer zal waarschijnlijk beide oogen moe ten missen. joking. Op dsn Hitmburgsrstows! y Vsnlo heeft een botsing plaats gehad kuchen een autobus, rijdende tusschen ««jo en Roermond, en den 12-jarig en fietsrijder Th. C., zoon van een spoor arbeider. De jongen kreeg een Sche ie [fractuur en was onmiddellijk dood. Motorrijder te wstsr. De motorrij der J V uit Wartena, die als duo-pasaa- Jier J H. uit dezelfde plaats vervoerde, E des avonds tegen het bruggehek van de draaibrug in Garijp opgereden. V. had ni0t kunnen zien dat de brug was open- «draaid; afsluitboomen zijn er daar niet nde brugwachter, die het gevaar zag inkomen, slaagde er niet in de brug bij- Si weer dicht te draalen. Beiden stort- ïïiin het 5 meter diepe water, maar konden nog intijds gered worden. jeugdigs moordenaars. In New- York hebben eenige jongens van 12 jaar mq anderen'schoolknaap gedood en zijn luk in een moeras verborgen. De kna- in zeggen, dat het een ongeluk was ge- ;eeBt en zij in hun angst het lijk maar herborgen hadden. Aanrijding. D> den avond ls tus- jchen Borne en Almelo een autobus te gen een andere autobus, die aan den kant van den weg stond om benzine in te nemen, gereden De stilstaande bus, toI passagiers, kantelde en geraakte in een sloot De inzittenden werden spoedig geholpen bleken er goed to lijn afge komen. Gevaarlijke vondst. In oen eloot, achter het Rustenburg te Zaandam, werd een flesch natrium gevonden. Een man, die de flesch zag drijven, boging de on- roorzichtigheid deze met een haak stuk tg glaan, wMrd®or oxplolsio ont- itond De man kroeg brandwonden aan hit gezicht en moest in de gemeente-kli niek worden verbonden. Bij een der om wonenden ontstond een begin van brand. De politie stelt een onderzoek naar de herkomst van het natrium in. Door san hond vsrslondsn. Het 6- jang zoontje van den heer Nief, ambte naar by de slachthuizen van La Vilette te Parijs, is door een Duitschen scheeps hond, die zijn vader een week geleden had gekocht, bij het spelen zoo gruwe lijk verminkt, dat de arme kleine het leren er bij liet. Toen de verschrikte ouders ter plaat se kwamen, hadden zij nog groote moei te, om het lijkje aan hei woeste dier te ontrukken. Moordaanslag. Te Rotterdam heeft een brutale moordaanslag plaats gehad, die oorzaak vond in liefdesonaangenaam- heden De toedracht der zaak is als volgt Vier weken terug ontliep de 84-jarlge Juffrouw I. M., geboren H de echtelijke woning in de Kerkstraat te Poortugaal, wegens onaangenaamheden met haar man den 35-jarigen J. H. J M., verpleger in liet krankzinnigengesticht Maasoord. Zij wenschte in die woning niet terug lê keeren, doch ging naar Rotterdam, en werd werkster in een modemagazijn .t p de Leuvehaven. Maandagavond zes uur ontmoette de iwwleger zijn weggeloopen vrouw op dan hol van de Weste Wagenstraat, aldaar, waar zij met een vriendin uit de Goud sche strat op weg naar bult was. Plotseling werd zij Idoor haar man, dis haar achterna liep, beet gegrepen en met een groot dolkmes driemaal gesto ken. in de borst nabij het hart, in den buik en in den hals nabij het rechteroor Hevig geschrikt en gillende trachtte de vrouw te ontkomen en In de winkel vau de firm aJoz. Bood op den hoek van de Weste Wagenstraat en de St. Laurens- itraat te vluchten. Voor zij evenwel den winkel bereikte, halde haar man haar weder in en gaf har met zijn dolk nog •en steek in het hoofd. Toen zakte zij op den stoep voor den winkel ineen en verloor het bewustzijn Burgers hebben de vrouw, die veel bloed verloor, naar het ziekenhuis op den Cool- lingel eedragen, waar men haar toestand zorgwekkend achtte. De verpleger J. M. J M., dl® vermoe delijk uit jaloezie tot deze daad kwam, nam de vlucht, doch werd reeds in de Werts Wagenstraat door burgers tot itsu gebracht en aan de politie overge leverd, die hem naar het bureau ln de Groote Pauwensteeg bracht Het dolk- mse, dat hij op zijn vlucht had wegge worpen, is in de Weste Wagenstraat ge vonden De toestand der vrouw was later >p dsn avond nog van dien aard, dat haar geen verhoor mocht worden afgenomen. Daarna is haar toestand evenwel verbe terd. Ds noodlottigs jamp. Bij het roe ren van de koeien in de boerderij „De laatste Reis" van den heer Van der Vlies, aan de Doggersvaart te Koegras, gem. Helder, wiel een petroleumlamp om. Zeer •poedig stond de boerderij in lichte laaie. Ds brandspuit van Julianadorp en een ran Den Helder, hebben bij de blussching bulp verleend. De boerderij was laag ver- nksrd. Vardronksn. Een opvarende van tet stoomschip „Oberon" van de Kon. Nederl Stoomboot-Mij., de 19-jarige J. Wugboer, uit Velseroord, is in West-In- di3 over boord geslagen en verdronken. Geslipt. Op de Kipstraat te Rotter- dim is de kantoorbediende J. K. door liet slippen van zijn fiets door een mo torwagen van lijn 5 aangereden. Hij teak een dijbeen en een sleutelbeen en to in het ziekenhuis gebracht. Lieve weduwe. Eenigen tijd gele den had de weduwe van G. te Eindho ven een auto in huurkoop gekocht. De- tor dagen heeft zij de gemeente Eindho ven verlaten, met medeneming van de Auto, die zij in een andere gemeente ver kocht, terwijl zij deze nog niet had al- betaald. De eigenares, de firma Van der Heulen te Eindhoven, heeft hiervan aan- flfte gedaan bij de recherche, die thans de auto te Tilburg in beslag heeft geno den en de vrouw gearresteerd heeft we- gens verduistering. Diefstal van brieven. Eenigen tijd geleden kwam uit. dat uit brie venbuesen in de binnenstad te Am- •terdam britfvsn Tfrthrfnen «n dal verschillende personen stukken ont vingen met een verkeerden inhoud. Zoo was er iemand, die beecheiden ontving, die de Raad voor de Scheepvaart aan den minister van Justitie had gezonden, terwi 1 en deren brieven ootvingo, die .be vuild waren. Een tweetal rechercheur» heeft het zaakje opgehelderd Eén hunner had zich opgesteld bij de brieven bus in de Oudebrugsteeg en de ander nabij die op het Beurspidn. Zij namen een man waar. die door middel van een ijzerdraadje de drieven uit de bur trok en ze daar na in den z,tuk stak. Andere brieven trok hij er met de hand uit, het geen mogelijk was. omdat de bus sen na het sluiten van de handels kantoren zoo vol zijn, dat de brie ven er uit puilen. Juist toen de man met zijn diefstal klaar wa», werd hij gearresteerd iEen aantal brieven, zijnde de bult van gister middag, werd-op hem bevonden Onmiddellijk na zijn axreMtatlie werd een huiszoeking in zijn wo ning ingested. En hierbij bleek, welke reden de man had om de brie ven te stelen. Er werden in zl.u woning namelijk acht sigaretten- ei> lucifersdoosjes, gevuld met afge weekte postzegêls aangetroffen. Om de postzegels af te weken, moest hij natuurlijk de brieven boven den stoom van een ketel honden Hier door weekten ook de enveloppen zelf los Deze plakte hij met gom dicht. Brandstichting Men vermoedt, dat bl.i den brand in het marine- fpbouwtje aan de buitenhaven ln >en He der, in den nacht van Zon dag op Maandag, kwaadwillgheid in het spel is De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Een gemeente tonder schuld De gemeenteraad van Ochten heeft besloten, de thans nog bestaande g©- meenteschuld geheel af te lossen, welke aflossing Maandag j.l. ge achied is. Dat mag wei een bijzon derheid heet en, dat een gemeente zonder schuld ls. Gevaarlijk spel. Het tienjarig knaapje H. Lokker was aan den Binnenweg te Rotterdam apeiender wijs op de treeplank van een mo torbus. gesprongen. Toen hii er weer af wilde springen, kwam bij te valen, tengevolge waarvan hij een hersenschudding kreeg, zoodat hij in ernstigen toestand in het zieken huis aan den Cooismgei moest wor den opgenomen. Overreden Op den hoek van de Willem de Zwijgerlaan en Fre- derik Hendriklaan te 'i Gravenhag» is gistermiddag de 8-jarige Marietje H uit de Willem de Zwt'gerlaan. overreden. Zij stona op het trot toir. toen er een auto aankwam. D» chauffeur moest, om de tram te ver mijden, de bocht wat te scherp nemen. Met het rechter voorwiel reed de auto daarbij het trottoir op en greep het meisje, dat daar stond te wach ten Het wiel ging over het kind heen, met het gevolg, dat het on middellijk dood was. De auto reed ook nog een lantaarnpaal omver. De chauffeur verloor zijn bewust zijn en moeat naar zijn woning worden vervoerd. Het eerste onder zoek der politie schijnt uit te wij zen, dat de chauffeur niet geheel vrij uitgaait wat de schuld aan het ongeuk betreft. Reelitbask to Rotteriam. Oplichting. In Mn vtrsetzaak t®- gen J N to Waddinxvaen, recidivist, door de rechtbank veroordeeld wegens oplichting tot 6 maanden gevangenisstraf heeft de rechtbank bet veratekvonnis be krachtigd. Vaischheld In H'chrlfta. De Recht bank heeft het ondersoek voortgeset van de xaak tegen den 30-jarigen kassier boekhouder H. Mdie xich zou hebben schuldig gemaakt aan v&lschheid in ge schrifte en verduistering van een bedrag van p.lm. f 1600, ten nadeele van Deuto' motorenf&briek te Kraüngsche veer. De xaak was destijds uitgesteld op verzoek van den bekl-, die rechtskundig advies wilds inwimMM> Einde November verleden jaar, be merkte beklaagde, dat er in sijn kas een tekort was van f 1600. Door eenige ver- valschingen in sijn boek en het achter houden van belastinggelden der arbei ders en het niet verantwoorden van eeni ge ontvangen gelden, had bekl. bet te kort weten te verminderen tot f 100,20 In dese saak werd nog de boekhouder hoord, en tevens de accountant J. Po lak, als getuige-deskundige. Ten slotte eischte het 0. M. tor a&ke der firma, de heer M. J. Verhorst, ge- van verduistering in dienstbetrekking en v&lschheid in geschrifte 1 jaar gevange nisstraf, met laat tot gevangenneming onmiddellijk na bet wijzen van het von nis. Beklaagde hield daarop een uitvoerig pleidooi. Uitspraak 18 deser. Autobus-was. In de saak van M. van W., autobus-chauffeur te Krimpen a.d. Lek, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Schöonhoven, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, was veroordeeld tot f 30 boete, subs. 10 dagen hechtenis en ontzegging van het recht, om mm auto to besturen voer den tijd tan Mn maand, heeft de Rechtbank het vonnis ven den kantonrechter vernietigd en beklaagde vrijgesproken. Verduistering. A. J. R., 24 jaar, los werkman te Gouda, gedetineerd en reci divist, wegens verduistering van een fiets werd door de Rechtbank tot 7 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. (ftaiton varantweerdaUfkhmd dar Rtaattu.) Geachte Heer Redacteur. Naar aanleiding van het Ingezonden Stuk van 7 November 1924, onder het opschrift „Grof, in verband met het geplaatste van 26 September 1924, onder „Aan wien de schuld," wil ik hiermede den geachten heer De J. van antwoord dienen In het vroegere geplaatste lag niet de minste bedoeling u te beleedigen, even min den pl. bouwkundige, daar het zelfs om de eer vaD laatstgenoemde ging, in verband met het gemeenteraadsreralag van 19 September 1924. Door uw schrij ven is de eer weder toegekend en wel als deskundige, waarover toch al dit schrijve* loopt. Mocht u na deze opheldering er nog iets beleedigends in vinden, zoo ben ik gaarne bereid, datgene, wat daar aan leiding toe kon geven, terug te nemen en u mijn excuua er voor aan te bieden. Bij voorbaat dank ik u, geachte Re dactie, voor de welwillende opnamèf. van bov enz taan de. 0. K. Qieesea-Nleuwkerk, 9 Nov. 1924. (bigt.fi Radio duasf) De „Rotterdam" aan den grond ge- loopen. HOEK VAN HOLLAND, 12 Nov. Het stoomschip „Rotterdam" van de Holland Amerika-lijn ie vanmorgen bij dikken mist in den mond van den Waterweg aan den grond geloopen. Het schip zal vermoedelijk met hoog water weer vlot komen. NED. HERV. KERK. AMMERSTOL Donderdagavond 6 30 uur hoopt voor de Evangeli söjtie alhier op te treden D». P. Rooe, uit Lekkerkerk GkESSEN-NIEUWIKERK Don derdagavond (13 Nov.), 6.30 uur, dankstond voor het gewas, door D» L. Nugteren. LOPIKERKAPEL. Vrijdag 14 Novemherj n.m. 2 uur, De. Ruij». Hu wel ijksanzegewng. POLSBROEK en VLIgT. Vrij dag 14 Nov n.m. 2 uur, D». N. C. Bakker van B®uschop. (Huwe lijksinzegening). GERDF KERK. AMEIDE. Vrijdag 14 Nov av. 7 uur, Da van Pernis, van Schoon- rewoerd Dankuur voor het gewa» CHR. OEREF. KERK. AMEIDE. Vrijdag 14 November, 'a av. 7 uur, D». Velema van Noor- delooe. Bergambacht, 12 Nov. Bij de alhier door Notaris J. P. M&hlstede gehouden verpachting van het één-, drie- en vier jarig rijsgawse, was de totale opbrengst f 3026, den verkoop van eenige boomen f 186, terwijl eenige perceelen riet op brachten f 421. Meerkerk, 12 Nov. Alhier ie aanbe steed het bouwen van een garage voor den heer J. G. de Ruijter. Ingeschreven ie als volgt: 1. P van Houwelingen, Noordelooe, f 2894; 2 L. Baron, Hoornaar, f 2742, 3 P. van Gun, Hagestein, f 2557; 4 Verheul, Giessen- dam, f 2409 5 C. Bot, Meerkerk, f 2345; 6 Den Boer, Leerbroek, f 2195. Het werk is nog niet gegund. Bleskensgraaf, 12 Nov. Door den ar- chitct W. van der Laan te Molenaars graaf werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis ^net kantoor en auto-ga rage voor rekening van den Boerenleen bank aldaar. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I, metselwerk: W. Ouderkerk, Bleskensgraaf, f 5180; J Holdermans, Oud-Alblas, 5600, A. Brandwijk, Slie- drecht, f 5875; H. Bakker, Giessendam, f 6217; en a van Tuijl, Brandwijk, f 6522. Perceel II, timmerwerk, emids- en loodgieterswerk: K. Ooms, Blesken»graaf, f 4774; J. van den Berg en Molenaar, Molenaarsgraaf, f 4918,50; dezelfde in masza t 11272,50; M. Baldée, Papen drecht, f 4950; C. van Kleef, Brandwijk, f 4975, dezelfde in mazza f 11262. SCHOONHOVEN. November. Overleden: G. Verkerk, oud 80 j., we duwe van P. Capoen. A. Hagedoom, oud 44 J., echtgenoote van T. W. van den Houten. KRIMPEN a.d- IJSSEL- Van 1 10 Not. Geboren: Janni Adriana, d. van J. Burggraaf en B. A. Boers. Johanna, d. van A. C. Rolloos en K. van der Poel. Getrouwd: H. Butter, oud 26 J en C. G. Meinken, oud 28 j. Overleden: D. van den Bosch, oud 69 jechtgen. van M. Rad» maker. K. Hofiand, oud 67 j.. echtgen. van J. Schouten (over - leden te Rotterdam). W. de Jong oud 71 J., weduwnaar rem P. M Hailing Wa. de Groot, oud 71 j. (overeden te Rotterdam). JAARSVELD. Van 1—31 Oct. Geboren: Cornell» Mar nu». van W Berhulo en H. KuiJ. Peter, z. van M Dekker en G. J- Schenkel. Johannee, z. van C. H Langerak en H. de Weerd. Albert, z van C. Langerak en A. van Beuzekom Dirk, z. van C. van Rand,wijk en T. Gerritae Aatoon. z van L. F. de Ruiter en A E Rekoert Jannigje, d. van D. Stigter en M Blok. Maarten, z. van B. Versluie en G. van den Berg. Overleden: D. Brand, oud 53 J., echtgenoote van C. Oosterom ROTTERDAM, 10 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 347 vette run deren, 221 vette kalveren, 2302 zchapen of lammeren, 1145 varkens. Prijzen per half K.G.: koelen 871/2 40—50—52 1/2—571/2—60 ct., ossen 49 —ÖO—57 ct., kalveren 071/277 1/2 809095 ct., schapen 35—42 ct., lam meren f 30—f 42 per stuk, varkens 42 44 46 ct. UTRECHT, 10 Nov. Aan de paarden markt alhier waren heden aangevoerd 1050 paarden en veulens, Handel stug. Prijzen als volgt: weeldepaarden f 500 f (300, werkpaarden f 800—f 450, oude paarden I 100f 250, 11/2-jarige veu lens f 200f 400, 2-jarige veulens f 250 f 450, jonge veulens f 120—f 225, hit ten f 150—f 300 BODEGRAVEN, 11 Nov. Kaas. Aan voer 818 wagens, waaronder 291 met Rijksmerk, tg samen 12005 stuks, we gende 84.035 K.G. Prima Goudsche f 72 74, zwaardere f 76,50, zonder rijks- merk f 66—69. Handel matig. GORINCHEM, 10 Nov. Zware kalf- kooien f 375450, melkkoeien f 290 880, kalfvaarzen f 250325, guiste vaar zen f 180250, graskalveren f 50125, nuchtere kalveren fok f 20—90, id. ex port f 1420, overlooperz f 20—34, big gen f 713. Aangevoerd 372 rundereu, 6 nuchtere kalveren, 98 overloopers, 642 biggen. GORINCHEM, 10 ONov. Boter f 1,85 1,40, eieren f 0,15—0,16. Op de Gorin- chomsche eierveiling waren aangevoerd 1930 eieren; prijs: kipeieren f 1215,70, eendeneieren f 8,65 per 100 stuks. OUDEWATER, 10 Nov. Kaas. Aan gevoerd 108 partijen, 4860 stuks, wegen de ongeveer 24.800 K.G. Gestempelde le soort van f 68—70, 2e soort van f 85 68, zwaardere f 7078. Handel stug. ROTTERDAM, 11 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 222 paarden, 8 veulens, 1830 magere runderen, 624 vette runderen, 160 vette kalveren, 429 fi»btr»Ks Zoon vei M. DE IONQ Hz. s» N. Dt JONO- VAN DER OtAAF. Lekkerkerk, 11 Nov. 1924. Heden overleed onze ge liefds Zwager en Oom, ds Heer In dea ouderdom van bijna 78 jter. Uit slier ntsmi T. DOMBURQ. O. W DOMBURO. J. HOOFTMAN. Bodegraven, 8 Nov. 1924. D» Ondergetekende betuig! bij dezen zijnen hsrtelijken dank azn Buren, Vrienden en Kennissen voor dn vsle blijken van deelneming on dervonden gedurende de ziekte en bij de verlossing zijner geliefde Echtgenoote Mej g«k. van Hwk En bij hst overlijden van vrouw en kind en voorel ook tan Dr. B. Kievit voor de zorgvuldige behandeling gedurende de ziekte T. KOOLWIJK Tz. en familie. Stolwijk, 11 Nov. 1924. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van mijn geliefde Moeder, Behuwd- en Orootmoeder, Mej. betuigen wij hierbij onzen hsrte lijken dznk. Namens alle Kinderen, F. KOOL Fzm. Arneide, 10 Nov. 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over lijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Oroorvzder den heer betuigen wij langs dezen weg onzen bartelijken dank Familie DE JONO. nuehtsre kalveren, 411 gnwUhwraa, lit sehapen of lammeren, 024 biggen, té bokken of geiten en 80 overloopers. Prijzen per half K.G.Koeien 871/1 40505257 1/362 1/3 cent, oe- aen 4958—57 1/1 cent, stier du 40 47 1/253 cent, balveren 67 1/270— 77 1/2—80-90-95 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 325400530, stieren f 160 510, graakalveren f 65140, paarden f 200—300, slachtpaarden f 100—200, hitten f 160—300, veulens f 80—120, kalfkoeien f 375520, pinken f 160— 210, vaarzen t 180290, biggen f 716, dito per week f 1,501,75, overloopera f 1835, fok nuchtere kalveren f 20 40, slacht dito f 15—18. ROTTERDAM, 11 Nov. Rotterdamzche Gonz.-Veiling. Aanvoer 140.000 ztukz. Kippeneieren f 814,50, eendeieren f 8,509,50, Russische eieren t 7,50 8,75. Rotterd. Veiling Warmoezierstraat. Kippeneieren f 10,3515,80, eendeieren f 7,86—9,70, kalkeieren f 8,15—€.35 de 100 ztuks. Aanvoer 35.000 stuks. ROTTERDAM, 11 Nov. Rotterd. Bo ter- en K&asveiling Aanvoer boter 2400 K G. Hoogste prijs f 2,25, middel f 2,27, laagste f 1,60. Aanvoer kaas 2700 K.G. Goudsche f 0,401,20, Leidsohe f 0,40 0,78. ROTTERDAM, 11 Nov. De prijzen, be steed an de veiling der Coop. Tuinbouw veiling De Zuid-Holl Eilanden, aan den Persoonsdam, waren heden als volgt: Campagners 1 soort f 9f 11, 2e soort f 8f 7, Beurré Glairgeau le soort f 27 f 29, 2e soort f 7f 13, jodeperen le soort f 4—f 8, 2e soort f 2—f 4, goud- reinetten le soort f 11f 26, 2e soort f 5—f 9, bellefleurs le soort f 7—f 17, 2e soort f 4f 9, Armgaard le soort f 11f 19, 2e soort f 2f 14, Biamarok le soort f 10f 11, 2e soort f 7, Com- teese de Paris le soort f 6f 17, 2e soort f 3f 10, Gisser Wildeman le soort f 6—f 12, 2e soort f 8f 8, ster- appelen f 80, ponsperen f 6f 7, nouveau poiteau le soort f 6f 11, 2e soort f 8, witlof le soort f 82f 34, 2e soort f 21 f 28, uien f 4,80f 5,60, kroten f 3,80 f 4,80, tomaten A f 20—f 23, idem G t 12, groene kool t 2,10f 9,90, roode kool f 8—f 7,90, bloemkool le soort f 14 f 16, 2e soort f 6f 9, andijvie f 1— f 3,50, savove kool f 8,9Df 7,30, witte kool f 0,80—f 8,50 per 100 K.G. LEIDEN, 11 Nov. Vette varkensmarkt Aangevoerd 867 stuks, waarvan 837 van 100 K.G. en daarboven, prijs 8791 o. per K.G.; 80 stuks van licht soort, 78 82 c. per K.Q. Handel matig. AMSTERDAM, J2 Nov. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aanvoer 238 vet te kalveren, le kw. f 1,300f 1,40, 2e kw. f 1,10-f 1,30, 8e kw. fl—f 1,10; 51 nuchtere kalveren, f 19f 29 per stuk; 504 vette varkens, Hollandsche, le kw. f 1,02—f 1,04, 2e kw. f l~f 1,02; Over- seesche en Geldersche, ls kw. f 1,02— f 1,04, 2e kw. f 1—f 1,02. Noodseinen. Oesn wonder, dst Moeder bij tijden prikkelbaar wordt l Haar tob- berig werk binnenshuis, wasschen strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zouden door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig I Prikkelbaar heid, pijn in de lendenen en zijden, hoofdpijn, rugpijn, urinekwalen, zenuwachtigheid, en duizelingen zijn seinen van nierverxwakking. Om zich te hoeden voorontwik keling van de lange nasleep van nog ernstiger nierstoornizsen, is het tijd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pille» te heipen Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middel; het werkt alleen op de nieren en blaas; en het baat tegen pijnlijke verschijn selen van nier- en blaaskwalen als nierzand, rheumatiek, steenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasont steking en urinezuurvergiftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huis zonder Foster's Pillen te zijn. Verkrijgbaar ln apotheken en drogistzaken k t 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Zij dia vorderingen hebben op den Heer Alll RIETVELD Ir., voorheen Veerschipper van Ben schop op Utrecht, worden verzocht opgaaf te doen voor 1 December s.s. ten kantore van Notaris Lopik. van Hiilegeraberg Predikant te Rotterdam. Dinidagavsnd half 8, 18 No vember in Café Schoonzicht to Lokkorkork Kaarten I 30 eent bij O; v d. WOU DEN winkelier, aanlegsteiger. NUTS6EB0UW ICHOONHOVEI. Populairs Voordrachten, DONDEROAO 10 NOVEMBEn, 8 UUR. Zie verder aanplakbiljetten. Te koop een Teakhouten (Schommel Zoo goed als nieuw. Adres, I AC. BUROER, Benedenkerk Stolwijk.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2