Al deze prijzen zijn slechts geldig tot en met Maandag 24 November Onze Kleeding is GOEDKOOP en loch goéd! Gebr. BISCH0FF - Gorinchem Schoonhovensche Courant (fl Blanie, 'Zwarte ei Geflearfle Wollen Manstmien begint onze Heeren-Ulsters. Onze Wembly Ulsters. Heeren- W interj assen. Winter-Jekkers. W in ter-Jekkers. Ïïeeren-Pan talons. Wollen Kindertruien. Wollen Tricot-Pakjes. Wollen Sporttruien. ZIET NU ONZE ETALAGES! DERDE DLAD Doordat wij hebben kunnen profiteoren van onze uitgebreide relaties in binnen- en buitenland, zullen wij gedurende eenige dagen verschillende Buitengewone Aanbiedingen doen. Het zal zeker de moeite loonen, nu vooral een kijkje bij onze fiirma te nemen Wij zullen U toonen, dat onze kwaliteiten de beste en onzfe prijzen de laagste zijn. Onze firma staat aan de spits van alle concurrentie. f 3.25,5.75, 7.50, 9.-, 10.50, 14.-, 17.50, 21.-, 24.;, 27.50, 31.-, 34.-, 37.50, 41.- 44.-, 49.-. f9.-, 10.50,13.-, 15.-, 18.-, 22.50, 27.50, 31.-, 34.-, 37.50, 41.-, 45.-, 48.-, Si.-J 56,-. f 7.50, 9.50, 12.50, 15.., 18.-, 21.-, 24.-, 27.50, 31.-, 34.-, 38.-, 42.-, 47.50, 52.50, 61.-. f 3.60, 6.50, 8.50, 10.75, 12.50, 14.50; 17,-, 19.-, 22.50, 25.-. 28,- 30.-, 32,50, 35.-, 38.-. f8.75, 11.50, 13.-, 16.50,20.-, 23.-, 26.-, ^29.-, 34.-,.39.-. f ,1.40, 1.90, 2.40,2.90,3.40,3.90,4.25, 4.90. 5.60, 6.25,6.75, 7.75. 8.50, 9.75. 10.75, 11.50.12.75,14.-, 15.75,17.50. f 0.95, 1.15, 1.40, 1.65, 1.90, 2.25, 2.60 tot 6.-. f 1.95,2.60,3.25,3.60,4.-,4,75, tot 10.50, f 3.-, 3.50, 4.-, 4.40, 4.75, 5.25, 6.-, 6.75. f 3.25, 3.88, 4.25,- 4.7», 5.-, 5.6o tot li.-. f 3.75, 4.26, 5.., 5.76, 6.50, 7.50, tot 12.50. Blauw Keperjassen f 2.75, 3.10, 3.90, 4.75, Congo Jassen f 2.90, 3.30, 3.90. Manchester Jassen f7.75, 9.50, 11.40, 12.75. Blauw Keper Broeken f 2.50, 2.90, 3.60, 4.10. Molaskiiu Broeken f 3.40, 3 80, 4.60, 5.50. Manchester Broeken f-3.90, 4.50, 5.75, 6.60. Dames- en Heeren Stofjassen f 2.90, 3.40, 4.00, 4.75. Marktjassen f 4.90, 5.75. Kruideniers-, Bakkers- en Slagersjassen f2.75,3.35,3.95,4.80. Motorjassen f 8.50, 9.75 12.50, 16.00. Motorbr .eken f 5.75, 7 75,'9.50, 12.50. Leeren Motorjassen f 39.00, 47.50, Leeren Motorbroeken fi9 00,22,50. Onze prijzen zijn zeer, zeer scherp berekend en voor een ieder dezelfde, omdat wij aan niemand korting toestaan, noch reisvergoeding .geven. van de van Vrijdag 14 November 1924. No. 4892. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws I hoest: Anga Behandel huiduitslag altijd direct Kloosterbalsem Burgerlijke Stand t V Zaterdag 15 November Hoderne lange trg Jauen mei rugplooien. Met Pluche- of T{Jgcr geveerd. „IN DE PiRADUSVOGEL" Nu er overal tentoonstellingen op pluimveegebied georganiseerd worden, is het niet ondienstig als de verschillen de pluimveefokkers en ook pluimveelief- hebbers eens weten hoe ze met hun dieren op een tentoonstelling voor den dag moeten komen. Wij troffen d aarover in de „Kleinveeteelt" een artikel aan van den heer v. d. B., waaruit we hier onder een en ander laten volg,en: De tentoonstellingen; dat woord doet bij menigen liefhebber het bloed sneller stroomen, het werkt op hem enervee rend. Wat zouden de resultaten zijn, als de producten van teeltkeus en opoffering in goede oppassing voor de „hooge oomes" worden gebracht, zooals de keur meesters eenigen tijd geleden wel zeur vleiend werden genoemd. Er zyn er velen, die of van het door hen gtfokte ras nog niet voldoende kun nen beoordeelen, hoe goede eigenschap- p'en meer naar voren kunnen worden ge tracht, minder goede op de een of andere wyzs kunnen worden verbeterd, zonder daartoe met verf, schaar of dergelijke te hoeven ingrijpen, wat beslist ongeoorloof de handelingen zijn, die door den keur meester, welke gewoonlijk met dergelijke trucjes wel bekend is, in den regel ge straft worden met uitsluiting van bekro ningen.' Een Barnevelder, waarvan meerdere slagpennen of sikkelveeren zyn weggeknipt, of een .konijn, dat een uitge knipte kale plek beeft, of den punt van den staart mist, zie, dat zijn van die heel bijzondere gevallen, waarbij de keurmeester alleen maar denkt en mots zegt. Of Barnevelder», die opmerkelijk veel wagensmeer aan de vleugelpennen heb ben, alsof ze door twee-en-twintig wa gens achter elkaar aangereden waren Leghorns, die men met den zakdoek aan de beenen kwam, ten dan met den zak doek een belangrijke hoeveelheid gele oker in den zak stak, nu wel in de be kroningen zullen vallen, dan moet de in zender al heel weinig vertrouwen heb ben in de kennis van zijn beoordeelaar, anders kan hij de dieren beter thuis houden. Op een groote tentoonstelling, wel een goede vyf-en-twintig jaar geleden, heb ik op de kooi van een Engelsche Vechtkriel- haan eens een bordje zien hangen, zoo als men dit ook wel eens ziet op brug- leuningen^ tuinhekken en kleine publie ke gebouwtjes, met het woord: „Geverfd". Dat zou in dergelijke gevallen, die nu ook nog wel voorkomen, doch gewoon lijk .stilzwijgend worden ^voorbij gegaan, natuurlijk met inhouding der bekronin gen, waarlijk de beste straf zijn en uit sluiting van inzenden voor een zekeren termijn. Met benzine is deze fraude al» tijd te controleeren. Maar wat mag nu wel? zal men zeg gen. Men mag, neen men is verplicht zyn dieren zoo schoon mogelijk voor te brengen Een witte kip, een wit konijn, ja elk wit dier behoort wit te zijn, smet loos wit, en een groezelig uitziend dier, maakt een viezen indruk, komt dus altijd achter bij een behoorlijk gereinigd exem plaar, waaraan moeite nog zorg is na gelaten, om het zoo kranig mogelijk voor den dag te laten komen.Als ge straks zelf gaat kijken, naar de resultaten, die uw inzending halen mocht, dan gaat ge toch 'ook niet in uw werkpakje en met vuile handen, waarmede ge zoo juist nog in de aarde hebt zitten wroeten? Het wascheft van witte dieren is niet zoo lastig als het gelijkt, als men maar over goede hulpmiddelen te beschikken heeft. Men zorgt voor drie kuipen of tei len met water op lichaamstemperatuur, dus 37 graden. In de eerst» wordt het dier liefst met behulp fan een' helper, langzaam ondergedompeld, zoodanig, dat de kop boven water' blijft. Zijn de veeren «goed nat, dan kan men er met een hand vol zeepsop, gemaakt van Sunlight Zeep, naar hartelust doorheen wrijvyn, met de veer mee en tegen den bocht in, zonde bevreesd te hoeven zyn, dat de veeren ook maar in het minst zullen beschadigd worden, daar ze, nat zijnde, geheel mee geven. Men spare de zeepsop niet en zal er van verstomd staan hoeveel vuil er in het water achter blijft. Na een flinke bewerking in dit sopje, wordt kuip 2 benut, om de patiënt nog eens grondig uit te spoelen, wat ook spoedig blijken zal, niet overbodig te zijn geweest. Wij hebben ge zorgd, dat m kuip 3 eenige balletjes blauwsel zijn opgelost, waardoor ten laat ste onze kip nog eens wordt nagespoeld. De sterkte van het blauw moet moeder de vrouw maar bepalen, die ook beter gewend is, daarin, haar wasch door te halen. Is dit sop te sterk blauw getint, dan ziet men de dieren al in een heel raar kleurtje op de tentoonstelling zit ten. Daarna komt het drogen, dat éveneens veel zorg vereischt. Een klein kamertje, dat danig warm gestookt kan worden en een lekker kacheltje, waaromheen de die ren in open manden worden geplaatst, doet de rest en wanneer de vogels zijn opgedroogd, kent men zijn eigen dieren niet meer. Het is bepaald een Ankbaar plezierig werk, omdat het resultaat zoo zichtbaar fs. Is het dier zoover gevorderd, dat het droog is, dan dient met een wollen lap met benzine over bet gevederte gewre ven te worden, nu met de veer mee, dit verhoogt den glans. De beenen worden goed ingewreven met vaseline of ander vet, teneinde de kleur zoo goed mogelijk tot haar recht te doen komen. Ook de kopversierselen, kam, oorön en lellen, worden goed schoon gewasschen, en met vaseline ingesmeerd. De schoone, frissche kleur van kam en lellen, alsook het wit der oorscheilen, zullen er door in scherpte winnen. Zorg er vooral voor, dat de dieren, die nu zeer gevoelig zijn, niet in de tocht ko men, anders zullen verkoudheid en de gevolgen daarvan niet uitblijven. behandelt men zoo de witte, ook de donker gekleurde moeten wel degelijk on der handen genomen worden, en deze kunnen, behalve dan het geheel was- schen. in de. verschillende kuipen, op de verder omschreven wijze behandeld wor den. Ook een druppel benzine op een wollen lap doet, voor wat den glans betreft, won deren. Met dieren, dief bestemd zijn voor een tentoonstelling, kan men niet vertrouwe lijk genoeg omgaan: Dikwijls handen nemen, mak maken, ze eens in een tentoonstel- lingskooi zetten, dan met een stokje over den rug strijken, opdat ze aan die aan raking gewennen en niet als een dolle door de .kooi vliegen, zoodat zaagsel en stof in het rond vliegen en het den keur meester al zeer lastig vallen moet om zijn juiste oordeel te kunnen vellgn. Zulke wildemannen komen altijd in het tweede gelid, want men kan ze niet zien, zooals het behoort. Ammerstol, 14 Nor., Gisteravond hield Ds. Hugenholtz in deopenbare lagere sohool alhier, een lezing over Zwitser land, welke door zeer veel aanwezigen met aandacht werd aangehoord. Prach tige lichtbeelden verduidelijkten deze le- Evenals alle jaren hebben verschil lende teenhandelaren ook nu woer groo te partijen teen aangekocht, ofschoon zij ze tegen tamelijk hooge prijzen heb ben moeten inkoopen. Deze aankoopen kunnen we een verblijdend teeken noe men, want de te bewerken teen, die een ta melijk groot proces moet ondergaan voor dat zij wit is, gèeft weer volop werk, waaraan in onze gemeente tamelijk groo te behoefte wordt gevoeld. Tot bestuursleden van den lees kring der Ammerstoische Jongerenver- eeniging zijn benoemd de heeren J. D. de Jong en H. de Leeuw den Bouter. Door het gemeentebestuur zijn ver schillende personen te werk gesteld, die tot taak hebben den Achterweg e.a. te ver harden en te verbeteren. We mogen de uitvoering van dit plan een goed stuk werk noemen, want het werd wel tijd, dat de hand eens aan dezen weg werd geslagen. Reeuw ijk, 14 Nov. Bij het j.L gehouden Groot Biljard-Concours in het hotel van den heer G. N. Hoogland, aan de Reeu- wijksche byug, waarbij tien series ge speeld zyn elk van 100 partijen, en waar bij de prijzen bestonden uit kunstvoor werpen, is de le prijs, een goud horlo ge, gewonnen door G. Breedijk te Reeu- wyk. 2e prijs een regelpteurklok, door G. Groenendijk te Reeu wijk; de 3e prijs, een zilveren horloge, door J. Hoogen- boezem te Rijwijk, de 4e pr., een baro meter, door J. Edelman Az. te Zwammer- dam; de 5e pr., een rooktafel, d^or Th. Middelkoop te Goudi; de 0e pr., een si garenkoker, door J. van Os Jr. te Reeu- wyk; de 7o pr., twee koperen vazen, door W. v. d. Bijl te Gouda; de 8e pr., een klokje, door J. Edelman Kz. te Zwammerdam, de 9e pr., een portefeuil le, door G. v. d. Heiden 'te Reeuwyk, en de 10e pr., een tabakspot, door A. van Delft te Reeuwijk. Ottoland, 14 Nov. De prijs der kaas was in deze gemeente in de afgeloopen week als volgt: Kaas le soort f 70—72, 2e soort f 66—08, alles per 50 K.G, ter wijl ajles gaat met tamelijken handel. Voor de varkens besteedt men thans alhier als volgt: voor zware varkens f 45 47, voor lichtere'varkens f 4345 .al les per 100 pond .terwijl de handel vlug is. De dronken landlooper G. van H., die op 11 October j.L alhier door den ge meente-veldwachter in voorloopige be waring werd gesteld, wggens kennelij- ken staat van dronkenschap, en zich daarbij hevig verzette, en den veldwach ter mishandelde en beleedigende woorden toevoegde, hoorde bij de gehouden zitting van den Politierechter bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Dordrecht tegen zich eischen 3 maanden gevangenisstraf. Be klaagde liet verstek gaan. De uitspraak was conform den eisch. Giessendam, 14 Nov. De hoer K. van der Wiel,' onderwijzer aan de Christelij ke School alhiér, is in gelijke betrekking voor tijdelijk benoemd te Sliedrecht. Arkel, 14 Nov. Men verzocht ons op name van het volgende: Alhier werd het stoffelijk overschot van den heer G. de Jong Tz., in leven raadslid en oud-wethouder dezer ge meente, in allen eenvoud ter aarde be steld. Een groote schare van bejangstellen- den volgde de doodsbaar, waaronder werd opgemerkt Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, afgevaardigden van Ker- keraad en Kerkbestuur, van den polder Rietveld, het College van Zetters der di recte belastingen, die der Commissie tot Wering van Schoolverzuim en Groene Kruis, in welke besturen dë overledene tal van jaren zitting had, en waarin hij door zijn bescheiden optreden en gezond oordeel, een zeer gezien man was. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, bracht de EdelAchtb. heer Fol- kerts, burgemeester dezer gemeente, in een korte, doch treffende rede, de groote verdiensten van dezen overledene naar altijd na zijn benoeming als jong burge meester van Arkel, met dezen overlede ne, die toen nog jong raadslid was en later wethouder werd, had samengewerkt en hoe De Jong steeds trachtte met jdl? menschen in vrede en vriendschap tdfi- ven. Spreker eindigde met fen laatste groet en een laatst vaarwel adn zyn trouwen vriend. Ds. Ronge, van H oog-Blokland, sprak woorden van troost tot de familie, en wees op do broosheid des levens. De oudste zoon dankte namens de fa milie voor de laatste eer aan zijn vader bewezen, en hiermede was deze droeve plechtigheid geëindigd. Met Cornelis de Jong ging weer heen een van de oude garde, die wel opge volgd, maar niet vervangen en daarom zoo noode gemist worden. In de voorlaatste raadsvergadering heeft de raad besloten dat de gemeente ontvanger, indien hij niet binnen acht dagen de gemeente-rekening over 1923, inleverde, ontslag zou krijgen. VolgeDi de instructie moest die inlevering reeds in Juli gereed zijn. In de jongste raadsvergadering deelde de burgemeester mede, dat de rekening nog niet was ingeleverd. De ontvanger had geschseven, dat de termijn van in levering te kort was en tevens, dat hij er zich over beklaagd, dat zijn jaarwed de over 1923 nog maar voor de helft was uitbetaald. De voorzitter zeide, dat de rekening wel in eenige dagen in orde kan gemaakt worden en dat het salaris over 1923 eerst na de goedkeuring van de wijziging van de begrooting kan wor den betaald. De heeri Rietveld zeide, dat het hem bekend ia, dat de ontvanger indien het restant van de jaarwedde zou zijn uit betaald, de rekening binnen 14 dagen zou inleveren. De heer Kuilenburg zei, dat deze re kening al zes jaar telkens een paar maanden te laat inkwam. Ten slotte werd met algemeene stem men besloten, den gemeente-ontvanger ongevraagd ontslag te geven, ingaande den dag na den datum van goedkeuring door Ged. Staten. Bleskensgraaf, 14 Nov. De heer B. Burggraaf, molenaar van den polder Brandwijk, werd wegens het plaatsen van een windmotor tegen 1 Dec. ek. eervol ontslag verleend. Het polderbestuur beloonde zijn onge veer 40-jarige dienst niet hem oen jaar- lijksche toelage toe te kennen van f 200. De 10-jarige B. Br. geraakte met zijn fiets in een spoor, waardoor hij de macht over zijn kar verloor en hals over kop in den Graafstroom tuimelde. Zelf wist hij nog op den wal te klauteren, ter wijl met behulp van een passeerende postbode de fiets op het droge werd ge bracht. Alblasserdam, 14 Nov. Naar wij ver nemen zal met 1 Jan. a.s. worden over geplaatst naar Krimpen ld. Lek, de brievenbesteller H. Versnel alhier. Alhier kregen J. K. en A. K. twist, waarbij de een dun ander met een stok bewerkte. Het resultaat van de vecht jassen was, dat tegen J. K. proces-ver baal werd opgemaakt wegens mishande ling. Bergambacht, 14 Nov. Woensdag den 19. November as., des namiddags 2 uur zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan tot kostelooze vaccinatie en hervaccina tie. Toen de fabrieksarbeider W. Stout alhier Dinsdagmorgen naar zijn werk ging per rijwiel, kwam hij op de üijk- laan een auto tegen. Daar er een hevi ge nmist hing kon hij, door het licht der auto verblind wordende, niet zien, waar hij reed en kwam in de Wetering terecht. Gelukkig was hij spoedig weder op het droge. Meerkerk 1.4 Nov. Bij matigen han del, besteedde mm deze week voor le kwaliteit kaas f 70 tot f 74 on voor 2e soort f 65 tot f 69 per 50 K.G. Tette varkens gelden 38 to< 46 cent per half K.G., naar gelang van gewicht en kwali teit. Het «droeve einde van een autotocht.— Des nachts heeft een aardappelkoopman uit Eext een autotochtje gedaan met en kele Leeuwarders, op welk tochtje, ste vig gedronken jverd. Toen de koopman flink onder den invloed van drank was geraakt, zette men hem uit den auto op straat, waar hij door de Leeuwarder politie in den vroegen morgen werd aan getroffen. Toen de man ontnuchterd was, deed hij de onaangename ontdekking, dat hij van zijn gouden horloge en'een som gelds was beroofd. De politie meent, de daders op het spoor te zijn. Inbraak. Te He el Weg, bij Varsseveld, is gisternacht ingebroken in het huis van den landbouwer B. Wensink. Er zijn een kistje met f 100 aan bankpapier een verschillende gouden en zilveren sie raden gestolen. Een dwaze streek De 15-jarige W. F. van der E. uit de Goudschestraat te Rotterdam, die per fiets op weg was naar zijn werk te Overschie, is op den Schieweg te Rotterdam door den veehou der J. P. uit Kethel, die daar een drift koeien begeleidde, beetgegrepen en met de fiets in de Schie geworpen. De jon gen wist zich zwemmende te redden. Zijn fiets is echter gezonken. De vee drijver maakte zich driftig, omdat de koeien schichtig werdenl Autobus van den dijk. Aan den Groenendijk, onder de gemeente IJssel- monde, is een motorómnibus van de Ridderkerksche Autobusmaatschappij-van den dijk gevallen. Vijf personen werden gewond; zij hebben zich onder genees kundige behandeling gesteld. Waarschuwingssein voor schepen. De nieuwe, zeer krachtige sirene op den kop van den westelijken havendam in De Lemmer is voor het eerst in werking ge bracht. Het vervaarlijke geluid, als het loeien van een rund, blijkt op grooten afstand hoorbaar te zijn. In hst ruin van het Rijnschip Duisburg, liggende in de Waalhaven te Rotterdam, is des nacht» de Duitsche schippersknecht E. W. uit Duisburg, toen hij bozig was een scheerbalk over een ruim te leggen, ach terover in dat vijf meter diepe ruim gevallen, Met een ernstig verwond hoofd een een gebroken pols is hij in het zie kenhuis opgenomen. Na den krijg De Fransche ver- mjnkteh uit den oorlog zijn, gelijk hier is gemeld, niet tevreden over de wijze, waarop de regeering zich hun lot aan trekt. Zij hadden den wapenstilstandsdag uitgekozen om een betooging te houden, die te indrukwekkender was omdat de ein- delooze stoet ivan slachtoffers van den oorlog onder een indrukwekkend zwij gen en in volmaakte orde door de stra ten van Parijs is getrokken. De stoat zette zich om drie uur in be weging, Jang nadat de officieele plech tigheid voor het graf van den onbeken den Soldaat had plaats gehad, lurwyl de stoet der oorlogsverminkten dopr de straten schreed, bood het bestuur vaD bun bond aan de regeering een. adres aan, waarin de toestand van de slacht offers van den oorlog wordt uiteengezet en hun eischen geformuleerd. Laaghartige moord. De jeugd- rechtbank te Halle (Duitschland- heeft een 16-jarigen zoon van een fabrikant uit Zschornewitz tot 10 jaar gevangenis straf veroordeeld. De zoon had een 60- jarigen werkman uit de fabriek van zijn vader met' 12 hamerslagen gedood om in het bezit te komen van het weekloon, dat de oude man juist had ontvangen. Autobandieten. Voor het eerst sinds de revolutie hebben autobandieten te Moskou hun slag geslagen. Zes ge wapende mannen, die over een snel-rij- denden auto beschikten, hebben de kas sier van de katoenspinnerij Sapronof overvallen en hem een bedrag van 50.000 goud-roebel afhandig gemaakt, dat die nen moest ter uitbetaling van de loonen aan de arbeiders der fabriek. Bij het ge vecht, dat hierbij met de politie ont stond, werden twee agenten en ook de kassier gedood. De bandieten konden ontkomen. Ontrouwe dienstbode. Een Duitsche dienstbode is te Rotterdam aangehouden als verdacht van diefstal ran kleeding van haar patroon, wonende in de Jon- kerfransstraat. Als verdacht van heling is een stucadoor gearresteerd. Dievenbende. De politie te Terburg is er na lang zoeken in geslaagd een viertal leden van een dievenbende te ar resteeren, die zich in de maanden Augus tus en November aan verschillende in braken heeft schuldig gemaakt. De aan gehoudenen waren afkomstig uit Ter burg, Silvolde, en Gaanderen, Allen heb- Chauffeurs-zlekte. Een aantal Pa- rysche chauffeurs is lijdende aan een nieuw soort zenuwziekte, waarvoor de geneesheeren nog geen>, naam hebben gevonden en waarvoor zij bovendien geen remedie weten. De oorzaak dezer ziekte wordt gezocht in de wanordelijke ver- keerstoestanden en in het feit, dat bij na geen straat meer vrij is vanwege de wijzigingen, die men in het plaveisel meent te moeten aanbrengen. Een zure geschiedenis. Te Amster dam deed het personeel van de brouwe rij „De Gekroonde Valk" aan de hoogte Kadijk, toen het des morgens de azijn- makerij binnenkwam, een onaangename ontdekking. Alles was kletsnat. Bij* na der onderzoek bleek, dat de kraan van een reservoir, dat 5000 liter azijn in hield, was opengezet, waardoor de in houd totaal was weggestroomd. De po litie werd in het geval gemoeid en stelde een nader onderzoek in Zij kwam tot deconclusie, dat de kraan des nachts moest zijn opengezet, daar tegen midder nacht de meesterknecht nog op de azijn- afdeeling de ronde had gedaan. Alles wijst er op, dat de dader iemand moet zijn geweest, die op 4* hoogte van het bedrijf was. Het ia niet onmogftlyk, dat de daad door een ontslagen werkman is gepleegd Arbeidsongeluk. Bij het aanzetten van den motor van een auto in de Hout laan te Rotterdam, heeft A. van W een slag van den, slinger tegen het lichaam gekregen. Met een gebroken rechterpols is hij ter verbinding naar het ziekenhuis gebracht. Vuurwerkfabriek in de lucht gevlo gen. De vuurwerkfabriek te Pasoe- ryean is in de lucht gevlogen. Er zyn twaalf lijken gevonden. Jeugdige dieven. Te Rotterdam zyn een fietsjongen een varensgezel en twee broers, losse werklieden, aan gehouden. Het zijn alle vier jongens tan 17 tot 19 jaar. Zij worden verdacht van dief stal van glaswerk uit aan de Wester kade staande kisten. Die kisten moes ten van Duitschland naar Engeland ver voerd worden. Hij wilde niet meedoen. Op de Parijsche beurs heeft zich een eigenaar dig voorval voorgedaan. Daar werd op den wapenstilstandsdag de wapenstil stand met een poos van plechtige stilte herdacht. Om twee uur klonk een gong-slag: al le beursbezoekers ontblootten het hoofd, zwegen, verroerden zich niet. Na een mi nuut klonk weer en gong-slag: het roe zige beursieven werd hervat. Echter niet zoo maar, want er was in de menigte beursbezoekers één won derlijk heer, die geweigerd had bij 't ingaan van het indrukwekkende oogen- blik van rust zijn hoed af te zetten. Zelfs zette hij dien weer op, toen ver ontwaardigde handen hem den hoed van het hoofd sloegen en stak bovendien zijn pijp in den mönd. Toen de minuut van stilte voorbij was, duurde het geen andere minuut meer voor het heerschap hardhandig op straat was gezet. Woe dend waren de beursbezoekers, dat ze zoo iemand in hun midden hadden gehad. En toch Was hij misschien niet de ver standigste? Qrsnut ontploft. Aan ds Hsm- brug is en 6 o.M. granaat bij het de- monteeren ontploft. Een arbeider werd de hand verbrijzeld en drie andere werk lieden werden licht gewond. Brand door een kind. Te Sant poort is brand ontstaan in de villa Klein Schoonoord van het raadslidDal- meyer, doordat een kind de petroleum kachel omtrok. Het woonhuis brandde geheel af. Twee daarnaast gelegen on bewoonbaar verklaarde woningen zyn bijna geheel afgebrand. De daarnaast ge legen openbare school wist de brand weer te behoudea De eeuw der uitvindingen. De tijd, waarin wij leven, kan mét recht, ge^ noemd worden de tijd der uitvindingen- Op elk gebied worden telkens nieuwe ver rassende ontdekkingen gedaan. Vooral op het gebied der draadlooze telefonie gaan de ontdekkingen steeds verder. In de Baai van Spessia (Italië) is een demon stratie gehouden met een toestel, uitge vonden door een Italiaan, waarmee sche pen van den vasten wal af kunnen wor den» bestuurd, langs draadloozen weg. De uitvinding maakt het mogelijk, een torpedoboot of luchttorpedo door middel van draadlooze golven over bepaalden afstand naar een zeker punt te dirigee- ren. Deze uitvinding is eenig in haar soort, daar diet apparaat ongevoelig blijft voor andere electrische of radio-invloe den van buitenaf. De demonstratie werd door tal van autoriteiten bijgewoond. De vroegere duikbootenjager, waarin de mo tor is ingebopwd, ging vooruit, stopte, veranderde van richting, keerde om eb werkte met de sirene, onder groote be langstelling van de toeschouwers op den wal, onder wie de uitvinder Fiamma en vele militaire autoriteiten Fiamma geeft toe, dat zijn uitvinding nog in beginstadium verkeert, doch de Italiaansche autoriteiten zijn het erover eens, dat hy langs geheel oorspronkelij ke lynen gewerkt heeft en dat zijn uit vinding niets gemeens heeft met vorig» proeven met betrekking tot het langs draadloozen weg besturen van vaartuigen De onder-secretaris van de marine, werd uitgenoodigd zich aan boord van hot vaartuig te begeven, en zonder eenig gezelschap maakte hij een tocht door de baai, welke uitmuntend slaagde. Fiamma verklaarde den autoriteiten, dat, wan neer zijn uitvinding eenmaal volmaakt zal zijn, een dagblad-correspondent te Rome zijn nieuwsberichten met een gewone schrijfmachine draadloos naar Chicago of New-York zal kunnen over brengen. Wat voorts de uitvinding zelf betreft, deelde hjj nog mede, dat de besturing van het vaartuig geen hinder ondervindt van vele draadlooze stations, die, zen dende met golven van dezelfde lengte als die, welke het schip besturen, de wer king daarvan trachten te verlammen. In ieder geval wordt door de marine-auto riteiten de uitvinding van groot belang geacht daar zij het mogelijk zal maken, torpedo's en vliegtuigen geladen met ontplofbare stoffen op vijandelijk» stellingen los te laten. Ingezonden Mededeelingen. 1 Dooi60 'den Eerst is het een klein plekje maar snel wordt het grooter, omdat daarna de ziektestoffen de omringende huid besmetten voorkomt uitbreiding zuivert en geneest HARDINXVKLI Nov. Geboren: Aaltje, d. van H. de Haas en A. C. Bakker Dirkte, d. van J van Drenth en H. Stasse. Adrianus, z. van A. Egas en K. van der Plas. Antje. d. van J. A. Roza en J. Biesheuvel. Getrouwd: J. de Jong, oud 24 j. en AV. Muilwijk, oud 19 j. H. de Vos. oud 28 j. en B. J. van der Meyden. oud 27 j Overleden. R. P. Heitema oud 61 j., echtgenoote van KI. de Breeien BENSCHOP. Nov. Geboren: Aag e. d. van J. Schin kel en M. Haagsman. Overleden: J. Schinkel, oud 86 j.. weduwnaar van J. van Duuren. POLSBROEK. Nov. Geboren: Maartje, d. van J. Hon- koop en M. Stubbe. Getrouwd: G. van der Kamp, oud 24 j en H. van Dijken,oud 21 j. P. van Ooiten, oud 23 j. en A. M. van Scliaik, oud 18 j.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 5