NETTE DIENSTBODE Woon- bi Mbüis 2 ArbBlderstuoningen Extra St. NicoliasReclame 15°/o korting. Aanbesteding. Kleermakers Boerenknecht een KNECHT, Nel Werkmeisje, LEZING GasiaDriek dar Gemeente sciioonnouEn. COKES STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws Ingezonden. Correspondentie. Predikbeurten. Burgerlijke Stand Rechtzaken. Marktberichten. telegrammen. Afloop Verhuringen Advertentiën. Stolwijk Het bouwen van sen OVERDEKTE SPEELPLAATS bij de le Openbare school aldaar. laster Bekwame Een Boerenknecht, gevraagd Slagersleerling gevorderd Leerling, Gevraagd Boerendienstbode een flinke Dienstbode. Uit de hand te koop Bergambacht: 25 november ammersloi: 2 December Dr. N. W. BOUMAN „Eerste Hulp bij onoeiukKen" 40 Kippen met 1 Haan, 14 Hennen Hondekar Vanaf 20 November tot en met 6 Dec. geven wij op al onze Artikelen M. J. Stekelenburg (ra.oebr.èoeai I Dg Voorzitter «prak als volgt: Wij hebben geboord, mijnbeer Luijen- dijk, het voorlezen van de acte van uw benoeming tot Burgemeester. Wij felici- -teer-en u daarmee en heeten n hartelijk welkom. Slechte zeer kort is het geleden, dat de mare van buis tot huis ging: de burgemeester is gestorven, nu is het: de burgemeester leve Het is een gewichtig en verantwoorde lijk ambt, dat ge nu gaal bekleeden, te staan aan het hoofd een er gemeen te. Tipnhoven ia een zeer kleine gemeen te en uit den aard der zaak zijn de werk zaamheden gering. Doch dit hebben wij gemeen met inwoners van. grootere plaatsen, mischien nog wel In sterkere mate, dat wij uitzien naar een goeden burgemeester. Wij kennen elkaar niet, wij u niet, en u ons niet. Maar wij hopen en vertrou wen, dat u zult zijn een burgemeester in den volsten zin des woords, een burge meester, die alles wil doen in het belang zijner gemeente, een burgemeester, dia zich aan zijn gemeente geeft. Dan zullen ook de gemeenteparen u geven hoogachting en eere. De Raad wil al het mogelijke doen om uw taak zooveel als in zijn vermogen is, te verlichten. Moge het u gegeven zijn vele jaren aan het hoofd der gemeente te staan en mochten we dan eens van mee ning verschillen, dat dan de goede toon ln onze vergaderingen bewaard blijve, met waardeering van ieders meening. zal, als het zoo gaan moet, dan zal het eerst goed zijn. Moge de Heere God u wijsheid, kracht en sterkte geven, opdat u uw taak moge vervullen naar behooren, en zij tot heil der gemeente, en u tot bron van dank baarheid,. voorspoed en geluk mogo sdn, Ik bied u thans aan het tee'te <1 uwcf waardigheid, en verzoek u uw zetel in te nemen, die voortaan uw plaats zal zijn. Spr. hing den burgemeester den ambis- penn ng om aan het Oranjelint. De Burgemeester het woord nemend, nam het presidium over en sprak de na volgende rede uit: Eerbiedigen dank betuig ik allereerst aan H. M. de KoningiP, dat het haar heeft willen behagen mij te benoemen tot Burgemeester dezer gemeenten, terwijl ik ook dank uitspreek aan Zijne Excellen tie dep. Minister van Bmnenlandsche Za ken en Landbouw, en den Commissaris der Koningin voor hun voordracht, die ongetwijfeld zullen hebben meegewerkt tot mijne benoeming. Mijnheer de Wethoudeï', voor uw woor den zeg ik hartelijk dank. Ik hoop, dat het mij gegeven moge zijn, de belangen der ge meente te behartigen. Uw woorden zullen daartoe een spoorslag zijn, om te betreden den weg, door u gewezen. Het is u heeren wethouders, met wie ik reeds kennis mocht maken, ten volle bekend, hoe ik denk over het ambt, dat ik ga aanvaarden. Ik hoop getrouw te blijven aan de begin selen, welke mij dierbaar zijn, maar geef er mij toch rekenschap van, dat de burge rij van verschillende levensbeschouwing uitgaat. Al is de richting in de politiek dezelfde, wat men niet overal ziet, toch blijft er verscheidenheid in lervensbeschou wing, alle levensbeschouwing hebben recht op eerbiediging. Zich richtend tot den secretaris, zeide spr., te hopéh, dat hij met den secreta- nis en de overige ambtenaren altijd aan genaam zal Hünnen samenwerken. Het doet er niet toe, of men op een hoogen post gesteld is, dan wel op een lagen, als men betgene, dat men moet doen, maar doet met volle toewijding. Wy kunnen voor wat dat betreft, een voorbeeld ne men aan mijn vorige© ambtgenoot, die zoo plotseling, en dat nog tyel in bet buitenland, is overleden. Ik zal trachten voor 'de burgerij een goede burgemeester te zijn. Kom vrij met uw wenschen tot mij, en ik hoop steeds in uw belang werkzaam te zijn. De heer T. de Jong, wethouder, voerde hierna het woord. Spr, had bij de ont vangst van den nieuwen burgemeester er aan gedacht, hoe wisselvallig het leven toch is. Nauwelijks is de mare verstomd: de burgemeester is dood, of.reeds weer galmt de jubel: de burgemeester leve. Nauwelijks is de eene mensoh wegge nomen of de andere mensch komt in zijn ook van dien moord op zich genomen had om de moordenaar niet ontdekt te zien. Hij wilde dien immers niet verra den. Maar als haar vader nu uit zich zelf, wat hij wist, verzwegen had. dan bewees dit, dat hij zweeg, om verder zoeken van den werkelijken misdadiger te voorko men Had haar vader er dan belang bij, dat deze ongestraft bleef Kende haar vader dan dengene, die al deze ellende over George gebracht had Welk een folterende en beangstigends twijfel maakte zich weer meester van het beproefde meisje. Was haar vader een vijand van de Gannai in plaats van een vriend. Trok hij partij tegen hem en voor den tmbekenden moordenaar. Neen, neen, dat mocht zij niet denken en tochzij kon den twijfel niet uil haar hart weg rukken, zij wantrouwde haar eigen va der. Zij wist nu in ieder geval, dat deze haar misleid had en zij moest wel zich afvragen, waarom hij dit gedaan kon hebben. Omdat hij er belang bij heeft, dat George schuldig^ gehouden wordt, fluisterde een booze 'stem in haar bin nenste, maar neen, dat wilde zij niet gelooven. Zij wilde geen kwaad denken van haar vader, dien zij altijd had ver eerd en liefgehad, dat mocht zijniet. Zij schaamde zich over haar eigen gedach ten, die zij toch niet onderdrukken kon.: Zou zij haar vader nogmaals een ver klaring vragen? Maar kon zij hem dan zeggen, dat zij wist, hoe hij haar mis leid had, dat zij wist, dat hij niet gezwe gen had terwille van de Gannal. Neen, dat kon zij niet en evenmin had zij al les aan advocaat Mener willen vertellen. Als {ij dien gezegd had, dat haar eigen vader misschien George had kunnen red den en het niet gedaan had, o, ze wist, dat Mener dan tegen haar vader terstond kwade vermoedens gekoesterd zou hebben. En zij, die weigerde iets kwaads om trent haar verloofde te gelooven, zou plaats. Het la niet anders hier op de aar de dan een gaan en komen, een komen en gaan. Gij zijt gekomen, mijnheer de Burge meester. Maar hoe kwaamt gij tot ons. Zjjt ge gekomen met de gedachte, dat ge deze gemeente moet beschouwen als een doorgangshuis, de stille hoop koesterend dat uw verblijf hier niet lang moge duren dan zult u zich hier niet thuis gaan voe len en zullen de gemeentezaken u maar matig belang inboezemen. Maar wan neer u komt om u in de gemeente in te werken, om het lief der gemeente te gaan beschouwen als uw lief, en het leed der gemeehte te aanvaarden als uw leed, dan ia er geen twijfel, of u zult geen be rouw hebben van de eerste schrede in de ze plaats te hebben gezet. Ik hoop, dat uw weg voorspoedig moge zijn, maar ook, dat u dan u zelf zult .blijven. De mensch is zoo licht geneigd' te denken, dat hij zelf zijn voorspoed te weeg bracht en toch, hoe weinig heeft de mensch te beteekenen in het raderwerk van het maatschappelijk leven. Het is niet enkel voorspoed in dit leven, er zullen ook wel eens dagen van tegenspoed ko men. Moge u dan kracht van den Allerhoog ste ontvangen om pal te staan in tijden van tegenspoed. De secretaris heeft acht jaren arbeids acter zich liggen en die getuigen voor hem. Hij is iemand, die het wei der gemeente steeds gezocht heeft en ik twijfel niet of hij zal een rechterhand voor u willen en kunnen zijn U zult de vergaderingen van den Raad leiden. Het is een rustige burgerij, en een gemoedelijke raad, maar toch zijn we het niet altijd even broederlijk eens. Als de leiding echter goed is, dan kan er kracht van de raadsvergaderingen uit gaan. Zonder uw beginsel te verzaken, zult u zich toch stellen moeten boven de partijen, U ziet ons nu in ons Zondag se he pak, zoowel van buiten als van bin nen. Straks, als we naar hot dagelyksch werk terugkeeren, dan zult u ons loeren kennen. Dezen dag vieren wo feest. Mogen wij allen trachten dezen dag tot een waardigen te maken, dan kan hij een schoone bladzijde vormen in de geschie denis van Tienhoven. De voorzitter dankte voor de woorden tot hem gesproken en hoopte eveneens op nauwe samenwerking tusschen den burgemeester en den raad. Als het met den raad goet gaat, gaat het met de burgerij ook goed. God geve, dat het zoo geleid mo ge worden en ik voor de geheele ge meente moge zijn de burgemeester, die gij gewenscht hebt. De openbare vregadering werd alsnu nu gesloten. Daarna sprak de burgemeester van Lei- muiden, de heer Bakhuijzen, die begon met te zeggen, dat deze ontvangst hem bijzonder getroffen heeft. Collega Luijendijk, het is voor u de dag in uw leven. Zoo zal er geen tweede meer zijn. Wel zult ge misschien nog eens uit zien naar een andere plaats, maar een installatie als deze maakt ge maar eens mee. Bij zulk een installatie ondergaat men als het ware een heele verandering, in zijn gevoel. Men gaat ln de maatschap pij iets beteekenen. Spr. kent geen schooner taak dan een goed burgemees ter eener gemeente te zijn. Moge gij de ware burgemeester voor Tienhoven zijn en moge gij zijn de mensch, dien Tien hoven begeerde. Ik mag u zeker wel een goeden raad meegeven. Gij staat als voor zitter van de raadsvergaderingen en hebt de leiding. De raadsleden zijn mensehen, die de achting waard zijn. Gij zijt met een landauer, bespannen met twee paar den ingehaald, zorg er voor, dat ze u over enkele jaren niet met zes paarden er uit willen trekken. Er is gesproken van de gemoedelijkheid van den gemeen teraad.. Spr. heeft dit liever dan den ge spannen toestand, die thans in vele groo- te gemeenten in den raad heerscht. Daar om zegt spr.: Hoog het platteland. De Voorzitter: De Raad zal het kunnen merken, aan wien ik, naast God, mijn benoeming te danken heb. Zij zullen mer ken, dat zulks heelemaal aan u ligt en daar ben ik u dankbaar voor. Laat ons hopen,' dat God ons brengf, waar de mensch heen moet. zij op veel lichter gronden aan haar va der gaan twijfelen on meenen, dat hij er belang bij had, dat de werkelijke moor denaar van den wilddief, onbekend bleef? Dat ware onedel. Dus besloot freule .Estelle over het onverklaarbare zwijgen van haar vader voor den rechtbank niet meer met den barop, te spreken en haar best te doen om te gelooven, dat haar vader voor dat zwijgen een goedo beweegreden had ge- bad. De baron, die van zijn spion wist, dat Estelle den advocaat had bezocht, ver moedde, dat zijn dochter met den rechts geleerde gesproken zou hebben over de Gannal en gevraagd of deze hem met een boodschap voor haar vader belast had. Hij kende haar echter genoeg* om niet te vreezen, dat zij Mener alles zou vertel len. Zij zou ter wille van haar vader wel zwijgen, maar toch zeker genoeg gehoord hebben om te begrijpen, dat hij, de ba ron, gezwegen had, niet ter wille van de Gannal of althans niet op diens verzoek Hij vermoedde dus, dat Estelle wist, dat hij haar bedrogen had, maar hij sprak niet met zijn dochter over zulke dingen. Wat kon hij er aan doen? Estel le moest hem dan maar wantrouwen, hij was overtuigd, dat zij zwijgen zou uit vrees hem in ongelegenheid te brengen. En als zij maar zweeg was dat voldoen de. En dat hij in ongelegenheid zou ko men, moest zij toch begrijpen, ook al vermoedde zij niet alles, al kon zij niet alles vermoeden. Immers, als bekend werd, dat Erkman op dien avond hem bezocht had, dat hij de laatste was, met wien de vermoorde gesproken had, terwijl hij van het bezoek geen Voldoen de verklaring kon geven, dan zou de verdenking op hem moeten vallen. Nie mand zou zoo iets van hem gelooven, maar men zou onderzoeken en napluizen motieven zoeken en misschien vinden. Neen, dat mocht niet, beter was alles, zooals hst gegaan was. Al was de Gan- Nieta meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering en traden de raadsleden en de Burgemeester naar bui tem. Daar werd floor de muziek het Koraal gespeeld: Dat 's Heeren Zegen op U daal. Ontroerd werd dat door den burge meester aangehoord. Er werd een foto genomen van den raad en den burge meester en daarop werd do stoet weer opgesteld. i In dezelfde volgorde als des morge is, werd gereden naar Ameide, waar nu de inhuldiging zou plaats vinden. Het was een schitterend gezicht de jonge mannen op de paarden gekleed in schilderachtig en rijk-aandoend costuum. De optocht mocht er wezen en de bur gerij had eer van haar werk, dat moet gezegd. In Ameide was de drukte groot. Met belangstelling fetond ieder uit te zien of de stoet haast nog niet kwam en toen hy eindelijk ip het gezicht kwam. klonk het van mond tot mond: hij komt, hij komt. Op. den Dam stonden de schoolkinderen opgesteld. Ook zij moe- en immers deel nemen aan het feest, ook voor hen moest het een dag vol vreugde zyn, nu de nieuwe burgemeester kwam. Het was een leuk gezicht de kleinen te zien, met oranjesjprpen om, of vlaggen zwaa'end. Op den Dam waren ze opgesteld en brachten onder leiding van het onder wijzend personeel een zanghülde aan den heer Luyerrdijk. Toegezongen weiden den nieuwen Burgemeester de navolgende liederen„Dat 's Hee en zegen op U daal." „Welkomstlied". '„Feestlied", door de leerlingen der Chr School. Ook door de leerlingen der Openbare School werd een „Welkomstlied'' gezongen. Lief klonkeu de kinderstemmen in da klare lucht. Het was een hulde, die den Burgemeester zeer zal getroffen het ben. De kind ren weiden later door den heer Luijendyk op taartjes, koekjes en choco lade getracteerd, wat ze zich best dede» smaken. Des middags vond een optocht door de gemeente plaats waarna te halfvier de openbare raadsvergadering van den ge meenteraad van Ameide aanving, waarin de heer Luijendyk als burgemeester van die gemeente werd geïnstalleerd. Daarop komen we ii een volgend nummer terug. EEN AANVARING OP DEN IJSSEL. Goed afgeloopen. Gouderak, 19 Nov. Gisterenavond, on geveer zes uur, had op de rivipr de IJs- sel voor deze gemeente een aanvaxing plaats welke wonder boven wonder zon der ongelukken is afgeloopen. De veer man R. roeide met zes passagiers van Moordrecht naar Goudorak, en bemer kend, dat twee motorvaartuigen op eeni- gen afstand elkaar volgden, probeerde hij tuschen beide' vaartuigen door te roeien, daar het echter donker was, zag hij de roeiboot achter het eerste vaartuig niet, en voer daar tegen aan, Hierdoor werd de gang zeer vertraagd en door den schok was de lantaarn neergevallen en de vol gende metor geen licht ziende, voer toen tegen de veerboot aan. De passagiers gre pen, toen de booteff'en werden met behulp van het bootpersoneel hierop gehaald. Bij de aanvaring had G. van D. het on geluk een vinger ernstig te klemmen. Een der passagiers, een kleine jongen, was in de veerboot gebleven, welke hul peloos ronddreef. Opgepikt zijnde, bemerk te men wel eenig water in de boot, maai de jongen had geen letsel bekomen. Van twee inzittenden zijn twee fietsen overboord gevallen en in de diepte ver dwenen. Van andere zijde schrijft men ons het volgende: Dinsdagavond kwart voo£ zes is rie veerboot, die de verbinding on derhoudt tusschen Moordrecht an Gouderak, aangevaren door een motorboot. De aanvaring was zoo hevig, dat vier van de vijf inzittenden, waar onder de veerman., in den IJssel werden geworpen. Degene die in de boot bleef, trachtte hiermede aan den wal te komen, met twee dren- nai van den moord op Erkman vrij ge sproken, ieder geloofde toch, dat hij de schuldige was en niemand anders was van de misdaad verdacht Wist baron Van Gelselaer er dan meer van? Als het zoo was, dan had toch nie mand verdenking tegen hem opgevat en Vefn Gelselaer was1 foor de wereld nog steeds het type van een waar edelman. Men voelde deelneming met hem, omdat men wist, in hoe nauwe betrekking zyn dochter gestaan* had met jonkheer de Gannal, die een moordenaar gebleken was. Toch waren er thans eenigen, die hem wantrouwden, en dat waren advo caat Mener en Jozef, de bediende van de GannaL Zy durfden hun vermoedens niet uitspreken, maar beiden geloofden zy, dat niemand anders dan ds baron den jonkheer ha4 willen neerschieten. Efl zij verklaarden het zwijgen van de Gan nal hieruit, dat hij van zoo'n misdaad niet wilde beschulidigen de vade» van Estelle, die hij zoozeer liefhad. Zij hielden baron Van Gelselaer voor een schurk, hoewel zij hiervoor geen bewijzen hadden. En dan de man, die de baron aan zich verbonden had, Muller, of hoe hy zich Hpemde. Deze, zelf een boef, hield den ba ron voor niet beter, maar ih zyn oogen was hij daar niet minder om. Hij hield den baron voor een helper of medeplich tige van de Gannal, maar vertrouwde hem vooral niet, omdat hij van schur kenstreken op de hoogte was, voor jaren bedreven. Daarvan kon hij met als een eerlijk man op de hoogte gekomen zijn. Dat toch, aldus redeneerde de schurk, is een uitgemaakte zaak, was de baron achter die dingen gekomen, zonder er zelf iets mee uit te staan te hebben, dan had hij zich voorzeker gehaast de politie en justitie op de hoogte te stellen, deed het niet, of omdat hij zelf in die betrokken was of omdat hij tot kclingen, die de boot vasthielden, .wat gelukte. De veerman bereikte zwemmende den wal. Erger was het met mej. Geleeds, uit Krimpen a.d. Ufcèel. ^Midden in de rivier geworpen, greep zij zich vast aan de motorboot- Zij werd een eind meegetrokken en kon ge^ red worden nabij café rfDe Harmo nie" te Moordrecht. Twee rijwielen zijn in de diepte verdwenen. Won der b wen wonder heeft dit ongeluk geen slachtoffers geeischt. Wij twij felen er niet aan of er zal een ern stig onderzoek ingestéld vqorden, wie van dit ongeluk de schuld draagt. Lekkerkerk, 19 Nov. De Harmo- nievereeniging „Juliana" heeft tot stijving der kas een gift ontvangen van f 10 en een van f 2-50. Met groote blijdschap en in dank wer den deze giften natuurlijk aanvaard. De afd. „Lekkerkerk en Om streken" van do Holl. Mij. van Landbouw heelt voor haar leden een vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer Van Leeuwen, Inspecteur van de Vete- rinairen dienst te Utrecht. Z.Ed, had tot onderwerp: Vee-arbitrage. In een groot aantal takken van handel heeft men reeds arbitrage (rechtspraak dooi scheidslieden), b v. in deff^bandel in granen, kof fie, bloembollen, enz. Zoodra men aangesloten is bij een vereeniging voor arbitrage en men krijgt kwes tie met een ander lid,, dan moet de uitspraak der scheidslieden aan - vaard worden en het vonnis wordt aan den President der rechtbank meegedeeld en. door hem uitgevoerd. W aarom de arbitrale rechtspraak, zoo n opghng maakt? Omdat de handel meer dan genoeg heeft van de peperdure processen, door ad vocaten gevoerd, die van de ge schillen zelï geen kennis hebben daarvoor zijn ze geen vaklui. in den vee- en paardenhandel ko men dagelijks geschillen voor, en toch worden er weinig processen over gevoerd. Gold oudtijds bet spreekwoord: „Wie recht om een koe, geeft er één toe", nu, in den tijd van hooge tarieven, mag men wel zeggen: geeft er twee toe". Recht is in den veehandel in ons land piraetisch niet te verkrijgen i men bost wat geeft wat toe de kooiman om al>n naam niet te verliezen, de boer, omdat een kleinej strop voordeeliger is dan een groote. IJ et assurantie-wezen in den vetten veehandel bloeit dan ook; de be roemde f 2 van de Rotterdamsche markt is een aanwijzing, dat er geen recht te krijgen is. Bovendien is ons recht verouderd; als een koe op 40 L. verkocht is. en ze geeft maar 20 L., dan is dat geen gebrek in den zin der wet; want de koe geeft toch melk! 4 pet vet of 2 pet. is voor den rechter gelijk. Cornage bij een paard is geen ge brek; men houdt een paard om te werken en niet om te zingen! en t paard kan toch loopen. Van ons Wetboek van Koophandel en Bur gerlijk Recht, mag wel eens een nieuwen druk verschijnen. De eenige manier om recht te krijgen is arbitrage; de scheidslie den spreken recht als goede man nen, als vaklui; ze geven heden- daagsch recht engoedkoop. Daarom is de eenige oplossing, dnt allen die vee en paarden koopen en verkoopen, zich aansluiten bij de Vereeniging voor Vee-arbitrage. zwijgen gedwongen werd door de daders. Maar Muller hoopte er meer van te ver nemen, hij wilde weten hoe de baron al les vernomen had. Dat zeide hij ook, toen hij na een goede acht dagen do apotheker weer op zocht, die indeel yi aan de schurkenstreek medeplichtig was, doch die sinsdien een eerlijk man scheen geworden. „Luister eens", zei Muller, „ik zeg u, de baron heeft minstens evenveel te ver bergen, als gij of ik." „Dat vermoedt gij, maar het verschil is, dat hij veel van ons weet en wij niets van hem." „Maar hoe weet hij dat, wie kan het hem verteld hebben." „Dat is van minder belang, dan het feit, dat hij geheel op de hoogte is." „Misschien. Laten wij eens logisch re deneeren. Gij herinnert u nog alles, zoo- als het toen gegaan is." „Helaas, er zijn twintig jaar verloopen, toch kan ik geen enkele bijnzonderheid vergeten. Ik herinner mij allee, of het gisteren gebeurd ware." „Nu goed, laten wij nog eens nagaan, hoe alles gebeurd ia." „Waarom, waarom zouden wij die boo ze herinneringen terugroepen in ons geheugen. Ik ttil er niet aan denken." „Kom", zei de ander, „gij zijt nooit een echte misdadiger geweest, gij hebt altijd half gedwongen meegedaan, maar djit gij zoo flauw en laf waart, wist ik niet. Bah, wat zou mij die oude geschie denis kunnen schelen, als die baron er niet van wist. Ziet die vent er voordeel in dan is hij in staat ons aan de galg te helpen en in ieder geval heeft hij ons steeds in zijn macht, want als hij dreigt, QlQfiten wij altijd vreezen. Daarom wilde ik graag er achter zien te komen of hij zelf misschien niet in die historie be trokken was. Ware dat het geval, dan behoefden wij niet bang voor hem te zijn, we wisten dan dat hij zou moeten zwij gen- (Wordt vervolgd.) De rede werd met groote aan dacht gevolgd en een welverdiend applaus volgde. Het woord vao 'dank yan den voorzitter werd doom de vergadering dankbaar onder streept. De ijsolub „R. a. A." alhier hield haar jaarvergadering in het café „Het Bonte Paard". Ale be stuursleden werden herkozen d« heeren H. Broere, G. v. d. Voet, H. Schenk Jacz M. de Jong Hz., H Roest Hz., A. Gouw ens en G. Ligthart Schenk, en gekozen de heeren R. Broere en A. A. Smit. Tot 1ste eecr. werd benoemd de heer |R. Broere, tot 2e secr. de héér H. Schenk Jacz. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording afga- legd. De rekening werd nagezien door de heeren P. C. Oskam, C. Jongeneel en C. Kwakernaak, dlq alles in orde bevonden. Zij alpot met een voordeelig sado. De heer C. VerwAal, die wegens vertrek uit de gemeente ontslag had genomen, werd voor de vele dien-« sten, aan de vereeniging bewezen, (jaar hij van 1897 af secretaris was geweest, tot Eerelid benoemd. In het begin der vorige week koernen 2 vliegmachines naar de Waalhaven. In Schuagt zagen 2 zoons van den heer C Boon iets uit één der machines en fn het land vallen. Op onderzoek uitgaande, vonden ze door de duisternis niets'. Een paar dagen later werd nog f eens gezocht en men vond een lede ren mtite van een vliegenier Op de klep sto-nd een koperen plaatje ge merkt H. 14, en boven de rechter oor Wep op een plaatje 77. Waar schijn'ijk is de .muts van een vlie genier uit Soegterberg. Moordrecht,, 19 fvJov. In de O. L. -chool is een ouderavond gehouden, die door veie ouders der leerlingen werd bijgewoond. Aan déze ouder avond had het onderwijzend perso neel tevens een tentoonstelling ver bonden, waar het werk der leer - lingen en verschillende leermiddelen waren tentoongesteld. Door de kun stige schikking van dit alles, gaf het een aangenaam en gezellig aan zien Men kon zien, dat bet. menig ouder goed deed het werk te kunnen zien van hun kinderen. Daarom waren allen dankbaar tegenover het onderwijzend personeel, dat zich zooveel moeite gegeven had om dit c alles voor e.kander te krijgen. 1_ Ingezonden Mededeelingen. De prijzen van de zijn met ingang van 18 Nov. 1924 BELANGRIJK VERLAAGD en gi iteld op Grove Cokes 11.10 per H.L. afgehaald. Geklopte Cokes 11.23 per H.L. afgehaald. Aan hui» bezorg»» f0,10 per H.L De Directie. N.B. Alle dagen verkrijgbaar. Schoonhoven, 19 Nor. Abonnement» Tooneelvoorstellingen. Wy vestigen zeer gaarne de aandacht op de gelegenheid, die het Schoonhoven- sche publiek geboden wordt, om zich te abonneeren op een bepaald aantal too- n eel-voorstellingen in den Grooten Schouwburg te Gouda. Waar men uit on ze stad en ook uit de omgeving niet al tijd in de gelegenheid is goede tooneel- speelkunst van beroepsartisten te zien te gen zoo billijken prijs, daar mag bet vertrouwen van de directie van den t Grooten Schouwburg niet beschaamd wor den, dat velen er thans van gebruik zul len maken. Bovendien zal bij voldoende deelname uit Schoonhoven en omgeving de laatste trein uit Gouda eerst om 11.15 uur vertrekken, dus kan ieder terug. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Het Nut. De moeilijkheid om too- neelstukken te zeggen, is feven groot als ze te spelen met een gezelschap zoo niet grooter. Want hij, die deze moeilijke be zigheid onderneemt, heeft niet alleen tot taak om de woorden te spreken, die de schrijver van het stuk tot zinnen vorm de, maar moet daarenboven ook zijn auditorium doen zien in de verbeel ding, maar toch de realiteit tot op het nauwste rakend, wat er in het atuk gebeurt De figuren moeten leven en beteekeni» krijgen door hem, die het tooneelstuk zegt. De declamator dient er geheel „in te zijn. Hij moet op den eigen oogenblik leed en vreugde en soms hardvochtigheid kunnen toonen. Goed declamator te zijn, is een gave, die slechts weinigen ten deel is gevallen, &1 zijn de declamator» legio. Het Nutsbestuur heeft een goede keu ze gedaan, door den heer Henri Dek king uit te noodigen Was het publiek niet zoo talrijk als wel bij een voorstel ling van een gentleman-goochelaar bet ftvml i - «r warm,' tobben genoten De heer Dekking heeft voor ons ver tolkt bet fraaie verbeeldingsstukgoeder- legende", van den Duitscher Utiger. Ei *erd reeds de aandacht op dit stuk ge- richt in de literaire kringen en het word en o.i. niet ten onrechte aange merkt als een der beste stukken van den laats ten tijd. Hét gegeven voor een stuk ia een schitefende vondst: Een moeder wier kind te sterven ligt en tenslotte fleif onvermurwbare^ Dood zelf opzoekt om hem het leven van haar kind te sruee- ken. Zy komt in de zaal waar de levens kaarsen der menschenkinderen te branden staan eindeloos in getal. Wanneer er een mensch sterft dan'wordt een mensch geboren, zoo spreekt de waker van den Dood alles lost hier elkander ^De moeder grijpt een helderbrandende levenskaars en stelt die in de plaats vau de kars van haar jongen. Maar het is hel leven van een ander., dat zy dus neemt vafl een jongen, vrooiijken zwerver, en zij wordt door den Dood veroordeeld om te gaan vragen, of iemand haar wil «reven het liefste, dat hij bezit. De moeder soekf,' maar de grysaard wil haar zijn laatste dagen niet geven, de vrek niet sijn goud, de man, die bijna blind is, wil haar niet geven de laatste schemering van licht. En dan komt zij tenslotte te rug, beangst en vertwijfeld en zij komt tot de emartuitroep, warb^j haar bart verscheurd wordt, door wee: Neem dan mijn kind. Er klinkt daarna een stem uit den hoogen, dat haar kind en de «werver mogen leven. Door nuanceering en het timbre der stem, eeft de declamator weten te bereiken, dat zijn gehoor .werd meege sleept en in den geest alles meemaakte Zij, die aan het einde niet meededen aan een applaus, dat de betoovering en de wijding brak, hebben juist gehandeld. Na een kwartier pauze kregen we twee stukjes: „Een Zomeravondgesprek" en „In 't Cachot". Daarvan was het eerste half luimig en het tweede zeer leuk, zoo dat ook de lachspieren nog in beweging kwaaie. Het was een avond van kunst genot. gesprek" en „In 't Cachot" Het was een avond van kunstgenot WATERSTAND: Keulen, 19 Nov., v.m. 2.03 m.0.18 m. Botermarkt. -- Op de lieden gehouden botermarkt was aangevoerd 50 K.G. wei- boter De prijs bedroeg f 1,35 per 112 K.G. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon Meteorolog. Instituut te De Bilt Naar waarneming m den morgen van 19 Nov Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind, neve lig tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eeni ge regen, aanvankelijk zachter. Een middel dat hielp. Laat in den avornl werden de bewoners van Noordwijkerhout dezer dagen op geschrikt door het luiden van tie klok van de St. Jozeiekerk. Door het ongewone uur gingen heel wat nensehen kijken, wat er aan de hand was Bij onderzoek bleek, dat een bezoeker van de kerk in den vooravond ongemerkt was opgeslo ten, en toen niets hem lukte om de aandacht te trekken, was hij de klok gaan luiden. Doodelijk ongeluk. Ju de Staats mijn Emma te Hoensbroek is gis teren de 47-jarige houwer O. B. woonachtig te Nuth, door vallende nteenen gedood. De ongelukkige was gehuwd. Schaar in het lichaam. Te Bal- goy (Gelderland) had de echtge - noote van zekeren W. 4 jaren ge- eden een operatie ondergaan. Se dert klaagde zij altijd over pijn. Thans is gebleken, dat bij die ope ratie een schaartje in het lichaam was geraakt, waarmee de vrouw al die jaren had rondgeloopen. Ernstige val van een trap. Een 26-jarige man. R. L, heeft in een portiek aan de Drehbelsiraat te Den Haag een toeval gekregen, waar door hi.i van de trap viel. Hij be kwam een armfractnur en eenige verwondingen, aan het gelaat. Doior een agent werd hij naar zijn wo-, ning gebbracht. Woesteling gearresteerd. Gis - ternacht circ§ haif één bevonden zich de agenten van politie Fooien en Van den Akker op surveillance» op den Fellenoord te Woensel, toen zij daar twee personen aantroffen, van wie er één dronken was. Bij de nadering van de politie verwij derde zich de niet beschonkene. ter wiijl de ander daar achterbleef, l'e agenten besloten hem voor de vei ligheid in arrest te stellen. Hierbij constateerden zij, dat het e©n zeke re v d L. was, met wien de agent Fooien onlangs bij een arres.aüe een ernstig verzet had gehad. Te gen v. d. L. was eenige dagen ge leden een gevangenisstraf van twee maanden door het Bossche Gerechts hof geeischt Aanvankelijk gingv de overbren ging zonder incidenten, doch in de donkere Harntoniesitraat begon v. d. L plotseling te rukken en" te schoppen en trachtte uit den greep der agenten los te komen. Hij bleef zich verzetten, ondanks de verma ningen der politie. Plotseling ge lukte hei hem echter, de rechter hand eenigszins los te krijgen en hii maakte daarbij een bewoging in de richting van den poiitie-agent Fooien. De andere agent, die dit zag. trok echter den arm van den arrestant terug, waardoor de silag yan v. d I* eenigszins gebroken werd De agenten zagen toen, dat ile arrestant een groot geopend mes in zijn hand had. Zij wisten dit mee te ontnemen en stelden hem vervolgen» in arrest. Hun bleek tqpn, dat door de dikke jekker van den agent Fooien, ter hoogte van de linkerzijde van den hals tot op den buik, een snede van 50 c.M. lang was toegebracht. De jekker was to taal doorgesneden tot op de onder kleeding, waarin zich ook nog een snede bevond. Daar de agenten be doelden persoon niet hadden losp laten «tijdens de arrestatie, moet hij het 'mes in zijn mouw verborgen hebben gehad. De dader zal tér beschikking ge steld worden van de justitie te Den Bosch. I UmUn varan twoorddykkeia der Reaactie.) 1 gevonden met een wonde aan den poot. Hij had het toen naar het abbattóir te Rotterdam vervoerd om het hier te laten slachten. De agent van politie B. de Brave zei de, dat een nqodsiachting ook in Lex- TOond had kunnen plaats hebben. Getui ge had in zijn proces-verbaal het vervoer geconstateerd en de ambtenaar van «het O. M. bij het kantongerecht had noode-' loos vervoer van de boot naar dén wagen op de Oosterkade ten laste gelegd. Het O. M. constateerde dat juist dit vervoer van de hekboot naar den wagen op de Oosterkade, niet noodelooe is ge weest, maar per sé moest gebeuren. Er had een uitgebreider onderzoek moeten worden fngestetti omtrent het vervoer van Lexmond naar de boot ''Onmiddellijk uitspraak doende, sprj^k de rechtbank beklaagde daarop vrij. M de R Beleefd verzoek ik u, opname van on derstaand epistel in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat myn dank. PEER. Als twee hetzelfde doen, Het vorig jaar werd door een Comité uit de inwoners dezer gemeente een ver loting georganiseerd', waarvan de op brengst ten goede kwam en dezen win ter nog komt aan werkloozen en steun- behoevenden. Een zeer goed en prijzens waardig doel dus; het op den voorgrond treden van het particulier initiatief, waar Rijks- en Gemeentebestuur in zijn taak tekort schiet. Om genoemd Comité te doen bestaan uit personen van elke gods dienstige, en politieke overtuiging, uit „vogels dus van diverse pluimage", wer den ook twee vooraanstaande Gerefor meerde stadgenooten aangezocht om zit ting in dat Comité te nomen. Beiden weigerden om „principieele" redenen. Men ging zelfs verder, door, op een hooge uitzondering na, aan dit schoone doel géén daadweifkelyken steun te ver- leenen. Wat zien we echter nu gebeuren? Thans is door de Vereeniging Christe lijke Ziekenverpleging een bazaar geor ganiseerd, waaraan' o o k een verloting is verbonden, 't •bei is minstens even goed en pryzenswaardig als het eerstgei, noemde. Alléén frappeert bet nu in hooge mate, dat men van Gereformeerde zijde thans géén „principieele" bezwaren heeft Integendeel, kinderen van star-Gerefor meerde ouders loopen, bij wijze van spre ken, „de deur plat" om een lot op een witte sprei enz. te verkoopen en nu zijn de duiten van andersdenkenden zoo niet m^ér, dan toch zeker even welkom. Moraal Als twee hetzelfde doen, 1» 't daarom nog niet hetzelfde. K. van W. te Kr. a.d. fa. Uw be richt namen we niet op, omdat we bet meer geschikt achten voor een Kerkelijk Blad. hooi- en bouwland, benevens de Fran- sche Kade, de Hooge Boezemkade en de zoogenaamde Dwarskade, alles eigendom van den polder Bergambacht, was de to tale opbrengst f 1534. AMMBPSTOL. Donderdagavond zal voor do Evangelisatie optreden de heer Hhystek van Gouda. Rechtbank te Rotterdam. Vrijgesproken. In een zaak van D. C., 55 jaar, koopman Lexmond, appellant van een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij was ver oordeeld tot f 100 boete subs. 20 dagen hechtenis, wegens het noodelooe op pyn- lijke wijze vervoeren van een paard met gebroken poot. heeft het 0. M. geöischt vernietiging van hert vonnis van den kan tonrechter en vrijspraak. Beklaagde had zijn paard in het land BERGAMBACHT." Van 7—14 Nov. Overleden: W. Deelen, oud 6 w. W K. M. van Buren, oud 70 j., weduwnaar van A. T Stolker. STREEFKERK. Van 1—15 Nov. Geboren: Pieter, z van B Bon ders en M óoudkado Johanna, \1 van J. v. d. Werken en A. W» dijk. Overleden: J." Stam, oud 68 j., eehtgenoote van G. Verkerk. G. de Lange, oud 2 j. H. J. Jon- trerieel, oud 15 j., echlgenoote van P Slingerland LEKKERKERK. Nov. Geboren: Bastiaan Adrianus, van B Verwaal en A. Bochanen. Jan Hendrik, z. van A. v d. Velden en G. Roest. Gerritje Maria. d. van T Eikebooro eis G. Vork ui. Bertu», z. van M. de Jong en N. v. d. Graaf. GORINCHEM, 17 Nov. Ter hedan go- houden St. Maarteneche paardenmarkt waren aangevoerd 1658 paarden, hitten en veulen* (vorig jaar 1525 stuks), De navolgende prijzen werden besteed: Woelde paarden f 41*1—600, werkpaar den f 200-450, 21/2-jarige paarden f 250—350, 1 1'2-jarige f 21*1—300, slaohtpaarden f 50150, veulens 100 -190, hitten f 150-300. Belgische en Duitsche kooplieden waren aanwezig die den handel levendig maakte. Vooral in 2 1/2- en 11/2-jarige paarden ging voel ÓUDEWATER, 17 Nov. Kaas. Aatga- voerd '87 partijen, 3915 stuks, wegjjde ongeveer 195.76 K.G. Prijzen: Geslorn- peldo le soort van f 68—70, 2e sooit i van f 1538, zwaardere van f 7072. Handel matig. (tup-» Radio annst Obligaties <n beslag genomen. AMSTERDAM 19 Nov door de Centra e recherche zijn nog bij di verse agenten van Lotisico en Witte Kru s alhiior obligaties in beslag ge nomen. op grond van vermoedelijke overtred ng van de Loterijwet 1905. Kindermoord VELP 19 Nov Door de gemeen te-politie alhier is aangehouden een vrouw, als verdacht van kinder moord Het lijkje i& eveneens door de polj ie opgegraven en in beslag gen«tmen terwi 1 de verdachie na verhoor gevankelijk naar Arnhem is overgebracht en ter beschikking van de iustitie gesteld. De Holland—Indlfi Vlucht. AMSTERDEM, 19 Nov. Het persbureau Van Bias ontving hocfen een telegram uit Bangkok, waarin gemeld wordt, dat de F VII uit Baugkok naar Sengora'is ver trokken. V. d. Hoop maakte een bui- tengewoon schitterende start. Hotel verbrand. ATLANTIC-CITY (Ver St.), 18 Nov. •Een hevige brand heeft* een hotel geheel GORINCHEM, 18 Nov. Op de heden verwoest, 2 andere hotels werden be- gehouden'St. Maartensche beestenmarkt sehadigd. waren aangevoerd 4048 runderen (v. j. 2 personen werden gedood, terwijl 2 an- i 3539 st.). Men besteed da voor kalf koeten déren vermist worden. De schade be draagt 500.000 dollar. Ernstig» ontploffing. BERLIJN, 19 Nov. In de omgeving van de Zevenbergsche stad Petrozsoony zyn door een ernstige ontploffing 26 mijnwer- ,kers gedood en 32 zwaar of licht gewond. Bergambacht, 19 Nov. Bij de door no taris J. P Mahlstede alhier gehouden verhuring van 6.52.19 H.A. wei- en f 3(X>—f 500, melkkoeien f 250—f 400, guiste vaarzen f.225—f 350, 2 1/2-jarige ossen f 180—-f 240, 1 1/2-jarige ossen f 200—f 400, pinken f 150—f 240, gras- kalveren f 70f 110, nuchtere slacht kal veren f 12f 18,dito voor export f 20 f 35. Enkele Bélgische kooplieden waren o m. aanwezig, doch deze kochten alleen graskalveren. Over het algemeen was de handel traag. WOERDEN, 19 Nov. (Draadloos). Kaas markt. 272 kaaspartijen aangeroerd, le 70—73, 2e kw. 67—69, met rijksmerk 68—75. Handel matig. Dankbetuiging. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over lijden v»n onze geliefde Moeder, Oroot- en Qvergrootmoeder 8ERRITJE VERKERK, W»d. P. Kapoen, tevens onzen hartelijken dank aan den W.Ed. Heer h. M. den Uijl, voor de stoffelijke belangen aan bur bewezen. Uit aller naam, T. SNEL-Kapoen. Schoonhoven, 11 Nov. 1924. Ot eenige Hitdeeling»llj»t ia het flilliuement van P. R. DE GIER, lindbotiwer te Jaarsveld, I» ter Oriffie der Arr. Rechtbank te Rot terdam en een afschrift daarvan ter Griffie van het Kantongerecht te Schoonhoven gedeponeerd om gedurende tien dagen ter inzage 4e liggen. De Curator, Sr. H. P. C. K. de Witt Wijnen. .Oouda, 18 November ,1924. Ocsthaven 51. IUROEMEESTER EN WETHOU DERS vu nullen op Donderdag 7 Nov. a.t. «tt voorm, om U uur, ten Raadhuize la hst openbaar aanbesteden Teekening en omschrijving bij den Gem. Opzichter, P D. Stuurman, Waddin*v»*n De ondergeteekende ledon van het Stem bureau voor de verkiezing van Notabelen'bij de Ned. Herv. Gemeente te Stolwijk, op 8 Nov. 1.1. verklaren zich bereid een bedrag van HONDERD GULDEN beschikbaar testellen voor de Algemeene Armen te Stolwijk, indien bewezen kan worden, door wien dan ook, dat er bij de verkiezing onregelmatig heden hebben plaats gehad, $ie op den uitslag der verkiezing ook maar van eenigen invloed kunnen zijn geweest. Zij doen dit onder de voor waarde, dat bij b»wezen onge grondheid der vardacht- makingeit eenzelfde bedrag door de tegenpartij zal worden gestort voor hetzelfde doel. Zij zijn bereid onder toezicht van derden inzage te geven van de stembriefjes en de lijsten der steraopnemers, die zich verzegeld bevinden in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Stolwijk. Mocht aan deze uitnoodiging geen gehoor worden gegeven dan zullen alle verdere verdacht makingen als worden beschouwd en behandeld. Het Stembureau: H. J. HALTING, Voorz. A. SCHEER JOHz., Lid. A. C. VAN DER GRAAF, Lid. StoJwijk, 18 Nov. 19Ê4-. Voor directe Indiensttreding gevraagd, voor onze Heerenafdeeling Pa. J. VAN VLIET, Bergambacht. Terstond, of met Kerstmis GEVRAAGD, P. O. goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Adres, D. A. C. DE LANOEN, (Tusschenlanen) Bergambacht. Tegen 1 Jan. a.s. gevraagd een P.O. en goed kunnende melken, bij P. VERDUYN Pz. (Benedenberg), Bergambacht. (Zondags niet aanmelden) Voor spoedig in dienst te treden een of - bij - P. J. DE JONO, Krimpen a.d. Lek. gevraagd, v. g- g- v. Adres: Krugerlaan 22, Gouda. tegen 1 Jan. a.s. een Loon naar bekwaamheid. Adres: O. E. KOOL,(Koolwijk), Stolwijk. f GEVRAAGD oud 18 h 19 jaar. Bekend met het Kruideniersvak en fouragehandel, om kunnende gain met paard en wagen en van g g. voorzien. H. v. ZESSEN, v.h. firma J. VAN ZESSEN, Aibiasserdam E83. OEVRAAOD tegen 1 Jan een flink» DIENSTBODE. Omstreeks 16 6 17 jaar, des Zondags vrij, geen kinderen Adres: JOH. BEZEMER, Mr. Bakker, 't r. ijei.Uiw, Stclwijk. Wegens huwelijk der tegenwoor dige zoo spoedig mogelijk GEVRAAGD P. O. Ooed kunnende wssschen. 'Adres, O. J. v. d. MARK, Mr. Bkaker, Langerak. Mevrouw J. KREISEL, Oostzee- j dijk 324, Rotterdam, vraagt voor direct I eenigszins kunnende koken, P. Q. en aiet jonger dan 25 jaar. Het get. C 140, Gies8endam, bevattende: Winkel, Woonkamer, Zolder, Keuken, Kelder, bergplaats, SCHUURTJB en ïtLEEKVtLD en met SCHUURTJE, get. C 141, C 142, te bezichtigen en te bevragen bij O. DE ROOIJ, C 140, Giessendam. door over Op DINSDAO 25 NOVEMBER om 7 uur te Bergambacht bij T v. ZOEST en op DINSDAG 2 DECEMBER om 7 uur te Ammeretol bij T. BRANDT zal Dr. N. W. BOUMAN voor het „GROENE KRUIS" spreken over bovenstaand onderwerp. TOEGANG VRIJ. Toont Uw belangstelling door te komen IEDER 18 WELKOM. Namens 't Bestuur van 't „Groene Kruis" C. BULSINO. Secretaris. Ouderdom en Gezondheid. De oude dag verklaart niet nood zakelijk niérzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine bij tnenschen op leeftijdwant terwijl sommigen jong zijn op 80-jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezond- heidswijstieid. Oude menscnen zijn verstandig door de harde onder vinding, en zij zeggen „Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed Vermijd zware maal tijden en buitensporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust". Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijge- I volg te spoedig oud. j Foster's Rugpijn Nieren Pillen I passen oude ryenschen. Zij regelen j de urinewegen zonder de maag, I levty of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde* personen van rugpijn, verminderen de aan leg voor rheumatiek en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan Duizen den danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken f 1.75 fter flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 39 Te koop aangeboden, waaronder 12 Patrijs Leghorns, 8 Barne velders en 6 gemengd soort Alle hennen van Mei 1923, En van Mei, en Juli 1924 Barneveldersen roode Islands Aan hetzelfde adres een te koop, Weinig gebruikt, van niet al te grooten omvang. Tegen elk aannemelijk bod. Adres: P. A. QOUDRIAAN, Oiessen-Nieuwkerk. Fabricatie van Stolknoopen, Alléén b ij Lopikerstraat 10, Schoonhoven, HET ADRES voar alle courante Manufacturen Ik Dames-, Heeren- en Kinderkleeding an Mode-Artikelen.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2