au! Ten sop I Gouda NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT. 56e Jaargang Woensdag 26 November 1924. No. 4897 EERSTE BLAD. Buitenlandsch Overzicht. BINNENLAND. a r, a nden FEUILLETON. ijzen. ulemborg a iadeau Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. ens toe benauwd- eiermijnen! rdoovinga» jkrachtige, 4 Hjn d« dadige ea wAkkér'i Om Eer en Leven. Plaatselijk Nieuws. telingen. en 8. Kamer, admini- fijofxrs h.« wKiiitf vroeg winkel :rd antwoordde leefd heeft, dat kan u onverschillig zijn. Het brensrt u noa meer in trevaar.” [CT9| 20 [<SsiMt395! beweging arziens”, sluiten di S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Uitgever*. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18768. i Dool en J. na, d. van K. Munt, oud 74 de Kloe. echtgenoot^ Sirdar Britsch de hij M V 0. BUM fdeellng (HANDEL 3I_ 0 lorhun N DER KOP. ea Hoest i, Pendule’*, erken, j*d. binnen. d e i Zilver, voor zijn leiding en hoopte, dat we hem als een goed voorzitter lang in ons mid den mochten houden. De zuivelfabriek „Aurore” alhier, heeft ingaande 24 dezer den prijs der melk met 1 cent per L. verlaagd. Zij be steedt thans 12 cent per L. vanad boer derij. De slijters ontvangen 15 cent per Liter. Giessen dam, 26 Nov. Het kinderkoor alhier, dat sinds eemgen tijd was opge heven, wordt thans weer door de Chr. Kleef, oud 32 1 29 1 J. B. Vogelaar, Bergambacht, 26 Nov Toen de heer G., van Haastrecht, zich in dezo gemeen te per rijwiel bevond, tot hel afleggen ‘van een. familiebezoek, gpraakte hij met zijn stalen ros te water. Gelukkig was hij weder spoedig op het droge, zoodat het ongeluk met den schrik en een nat pak afliep. iTot groot genoegen en tevens ver bazing van de huisvrouwen, is de prijs van de volle melk met 1 Cent per Liter verlaagd in deze gemeente en gebracht op 15’ Cent per Liter. Met het oog op den Zangvereemgmg „de Lofstem”, directeur minderen voorraad vau melk, was dit do heer C. van Wijnen, opgericht. Velen thans niet verwacht. hebben zich al weer als lid opgegeven. Met aanvankelijk 14 leden is alhier opgericht een Christelijke Leeskring. Het bestuur bestaat uit de heeren Ds. Steen beek, voorzitter; J. Treure, secretaris- ..V. n /vn. Z. o l mm Q De stijgende prijzen der hunsmidde- len. Namens de Besturen van het Ne der! Verbond van Vakvereenigingen en de S D.A.P is een adres gezonden aan dein Minister van Binnenlmdsche Zaken, waarin gevraagd wordt om instelling van een prijzencontrolecommissie. Tot en met Juni van dit jaar waren, aldus «wordt in het adres gezegd, de kosten van het levensonderhoud vrijwel gelijk aan die van het jaar 1923. Sinds dien is er echter epn belangrijke stijging waar te nemen van du prijzen van ver schillende levensmiddelen, o.a. brood melk, vleesch, boter en aardappelen De stijging van den prijs van het brood wordt door een groot deel veroor zaakt door net feit, dat in een aantal graanprodueperende landen de oogstop brengst veel geringer is dan in 1923. In enkele maanden is de graanprijs belang rijk opgcloopen, en van Juli 1024 Tot November 1924 is de bloemprijs gestegen van f 15,50 tot f 23,50 de 100 K.G. Het lang uitgestrekt op den vloer van de bo venkamer. Er was daar een nauwe spleet die de jongste bediende klaarblijkelijk al dikwijls gebruikt had, als hij nieuwsgie rig was naar het doen en laten van zijn patroon. Beneden zich had hij de twee mannen gezien, die druk aan het beraadslagen waren, Hun beider gelaat getuigde, dat zij geschil hadden over een, of andere kwestie. Vooral dat van Muller stond on tevreden. De detective had hun gelaat echter niet lang bestudeerd, hij lag nu met het oor op de reet, om des te beter te kun nen hooren, waarover de beide mannen spraken. „Gij moet het zeggen,” aldus hoorde hij Muller’s stem, „wij weten vast en ze ker. dat de jongen niet verdronken is. Gij moet hem dus gered hebben en weten wa’ar hij gebleven is.” „Och, wat dwaasheid,” zoo luidde het antwoord van den apotheker, „ik weet van dat alles niets. Het lijk van het kind is niet gevonden, misschien is de knaap dus gered, maar wat weet ik van dat alles.” „Gij weet er genoeg van, doch gij wilt niet spreken. Gij hebt altijd een slag om den arm willen houden en tegenover den baron en mij comedie gespeeld.” „Welnu, als dat zoo ware.” ,Het is voor ons van het grootste be lang, dat ge dan eindelijk ons in vertrou wen neemt. De baron zegt, dat juist om onze gemeenschappelijke veiligheid niet geduld kan worden, dat gij ons niet ver trouwt. Uw verraad van voor twintig jaar kon zich thans wel eens wreken op ons, maar ook op u.” „Onzin, de jongen heeft geleefd, jaren nog, maar hij is thans toch dood, dat weet ik. Hoe hij gered is, waar hij ge- V. Ki 4 VrtT. zvv, l.11 r» H...M Het brengt u nog meer in gevaar.’- Nov. z. van L. i. Jan, C. A. W v. z. van J, ^en. GiJ&- Schaarman en „Hm,” antwoordde Muller, „ik wilde dat ik u geloöven kon. Dit is al een ge- makkelijke manier om af te komen van ons, te verklaren, dat hij dood is. Ik be grijp niet man, hoe gij altijd over dien jongen hebt kunnen zwijgen. Ik wist niet beter, of hij was dood en ook van Gel- selaer dacht niet anders. Eq nog niet lang geleden bemerkte hij, dat hij mis leid was»” „Nu, zeg hem,” sprak de apotheker weer, „dat de jongen werkelijk dood is, dat van die zijde geen gevaar meer dreigt. Ik zal mijn mond 'houden, dat weet ge wel.” „Stijfkop,” mompelde Muller. Hij zag evenwel dat devapotheker in zijn besluit niet aan het wankelen gebracht zou worden en teleurgesteld verliet hij hem, inwendig nog meer verstoord, dan hij wilde laten blijken. Toen hij weg was, gaf de detective zijn oogen weer den kost, daar er nu toch niets te hoofen viel. Hij zag, hoe de apotheker zpchtend in zijn stoel neerviel en in gedachten verzonken stil bleef zit ten, een geruimen poos. Toen stond hij op, opende in zijn bureau een klein laadje en haalde daaruit een brief. Veel had de detetive willen geven om., een blik in dat schrijven te kunnen slaan maar daarop was geen kans. En hij voel de ook eensklaps de hand van den bedien de op zich. „Kom mee,” fluisterde deze, „gij kunt nu nog ongemerkt wegkomen.” Zachtjes rees de ander op en volgde den jongen weer naar den winkel. „Welnu,” vroeg de laatste nieuwsgie rig, „hebt ge wat gehoord?” „Jawel hoor,” antwoordde de speur- 'der, „het is, zooals ik gedacht heb. Die kerel is een oplichter en een sluwe ook. Hij wil uw patroon geld afzetten op een bedriegelijke manier.” (Wordt vervolgt) M00IH0VM CODRAHT Dragon in hechtenis is genomen, die bleek een gevaarlijke politieke spion te zijn, en die zich onder allerlei voorwendéelfe toegang had weten te verschaffen als correspon dent voor verschillende bladen. Voor de DUIT8CHE rijksdag- verkiezingen zijn door zes en twin tig partijen candi-datenlijsten inge- leverd. Dus nu kan het spel be ginnen. De rijkskanselier, Dp. Marx heeft een verkiezingsrede gehouden, waarin 'hij zeide, dat er in hgt ka binet geen verschil van meening bestaat over de buitenlandsche po litiek. Het kabinet is in zake de buitenlandsche aangelegenheden nog even eensgezind, als ten tijde van de Londensche conferentie. Het zal de I >awes plannen even eerlijk uit voeren als het van de andere par. tijen mag verwachten.. Dat is de weg tot het doel van een langwaam doch zeker horstel van het Duit- sche bedrijfsleven en de Duitsche vrijheid. RUSLAND heeft op de scherpe nota’s van. ENGELAND geant woord. Dit antwoord is nog niet openbaar gemaakt, doch volgens een telegram uit Londen wordt in het antwoord der Sovjetregeering voorgesteld een arbitragecommissie te benoemen, welke zal moeten vast stellen of Zinowief’s brief echt is. In het antwoord wordt betreurd, dat de gelegenheid voor vriendschappe lijke handelsbetrekkingen door het opgeven van de verdragen verloren is gegaan. De heeren uit Moskou spelen dus nu weer: aap.wat heb je mooie jongen. Ze doen precies wat in hurt kraam te pas komt- Brittannie zal nu wel wat voorzarhtigier geworden, zijn met die lievigheden. De andere bemerkte nu, dat hij zLh in den persoon tegenover hem moest vergis: hebben. Hij zeide niets, maar ging naar bin nen om de apotheker te waarschuwen. En deze beval heji inderdaad den bezoeker bij zich te laten komen, nog wel in zijn la boratorium, waar maar hoogst zelden vreemdelingen werden toegelaten. ■Spoedig was Frits terug en Muller hem te volgen Deze nog kwaad op den bediende, grijnsde hem valsch aan en zeide: ,lk zou uw onbeschoftheid betaald kun nen zetten', kwajongen, en ik Zal he< misschien doen ook.” Voor de winkelruit staande, had de detective een deel van het voorval gezien en toen een oogenblik later de bediende &eer achter de toonbank stond, ging hij den apothekerswinkel binnen. „Wat is er noodig, mijnheer,” vroeg Frits. „O,” antwoordde de detective, „ik zou een belangrijken dienst van u willen vra gen, „kunt gij zwijgen?” De jongen keek den onbekende vreemd aan. „Wat bedoelt gij,” vroeg hij. „Luister,” antwoordde de detective, „ik ben van de politie Ik geloof dat de man die hier zooeven was, geen vriend van u is. Hij i^hold u uit, meen ik.” „Nu ja, wij hadden een kleine on- eenigheid.” „Gij kunt het hem betaald zetten en mij een dienst bewijzen bovendien, een dienst, die mij een goede fooi waard is.” „Wat verlangt ge van mij?” „Efcnige inlichtingen. De m4n, die hier was, heeft nog een kleinigheid met de politie af te rekenen,, ik moet hem volgen, zonder dat hij het merkt.” „Ah, u is een detective.” „Juist. Waar is hij nu?” Deze Courant wordt des Maandags-, des Woensdags- en de» Vrijdagsniiddags uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1 25, franco per post in Nederland Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusBcben personen 21 Hij begaf zich naar het midden van de stad en scheen weder voornemens den apotheker te bezoeken, in wien wij een ouden makker van hem kennen, een medeplichtige uit vroeger dagen. Werkelijk richtte hij naar dqp zijn schreden en trof achter de toon bank den jongsten bediende, dien hij naar zijn meester vroeg. „Munteer is niet thuis,” deze. „Komaan, zeg hem dat Muller hem spreken wil, dan ontvangt’hij mij zeker wel. Uit is hij niet, want om dezen tijd, ik weet het, is hi/ steeds thuis.” De jongste bediende, die Muller nog niet eerder in den winkel van g’n patroon ge zien had, zag wel, dat de bezoeker juist geen deftig heer was. Hij verveelde zich en meende wel zich een grapje te mogen ver oorloven. „Wel, antwoordde hij, zeg het mij maar wat u mankeert; druppels voor kiespijn, misschien, of laxeerpillen soms.” „Wel, brutale aap, riep Muller, wilt ge wel eens dadelijk uw patroon waarsenuwen. Meent gij dat ik hier kom om mij voor dën gek te laten houden. Op dit oogenblik kwam de andere be diende van den apotheker, gekleed om uit te gaan, in den winkel. Hij wist, dat zijn patroon Muller zeker ontvangen zou. Hij had dit immers reeds eerder gezien en zeidè: „Wat bezielt je, Frits, de patroon wil om dezen tijd, als hij zich met chemische proeven bezig houdt, niet gestoord worden maar voor dezen mijnheer, maakt hij een Uitzondering.” Daarop ging hij den winkel uit. De AMER1KAANSGHE presi dent 'ie met ontferming bewogen over het lot van de vloot der 'Yankees De minister van marine der Vereenigde Staten had rapport over de Vxoot uilgebracht en. een sombere schildering opgehangen over den toestand, waar n deze ver keen. President Coolidge zal er nu bij het Congres op aandringen, dat een crediet van anderhalf mil Doen doilar zal worden verstrekt om de vloot op betere wijze uit te rusten. Zoo zaï dan weer meer dan drie midioen gulden worden verkwist aan oorlogstoebereidselen. ENGELAND heeft zijn tanden laten zien aan Egiyrpte. Dit was niet te verwonderen, omdat Egypte den laatsten tijd een zeer afzijdige po litiek van Engeland voerde. De Egyptische regeering doet thans al het mogelijke om een verzoening tol stand te brengen. Zij heeft direct de .gevorderde schadeloosstelling ge start van een slordige zeft milüioen gulden, wat wel wat veel kan ge- noemd worden voor een moord, waaraan de regeering zegi niets te kunnen doen. Maar de vermoorde was een hooggeplaatst ambtenaar, en nu redeneert de En- gelsche regeering zoo, dat dit een aantasting is van haar gezag. Waar de Britsche regeering het protectoraat over Egyp'e aan zich heeft gehouden, heeft het veel meer gelegenheid om macht uit te oefenen daar dan adders het geval geweest zou zijn. Toch heeft de regeering van het land van den Nijh beste*en om een beroep te doen op den Vol kenbond en ook op de groote mo gendheden Het blijft alles rustig in het land, zoödat Engeland het nog niet noodig geoordee d heeft om zijn gezonden troepen handelend te laten optreden Reeds nu schijnen de spionnen weer aan het werk te ztjn. Ondanks &ile goede trouw en verk.aringen van openhartigheid en eerlijkheid, houdt iedere regeering er nog zoo n ste'letfe verklikkers o# na Zij zijn het voor een groot dwl. die wan trouwen zaaien. Pat doet de Rus. sische regeering nH* haar Jjrieven- schrijverij, maar ook djf zooge naamd hooger staande ^RANSCHE regeering. Uii Weenen wordt ge meld,. dat daar een Franschman, Prijs der AdvertentltnMaandags en Woensdags van 1 tot 6 tegels 1,16 iedere regel meer Vrijdags van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer 60,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 3e plaatsing berekend tegen ƒ0,10 per regel op Maandag en Woensdag en tegen O,!»1/* Per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. „In het laboratorium, bij mijn pa troon.” „Hij kan ons hier zeker niet zien?” „Neen, dat vertrek is aan de achlerzij- .de van het huis gelegen,” „Zou ik hem kunnen bespieden?” „Weinoen. En al kon het ook, ik zou u daarbij niet helpen.” „Ta, ta, ais ik u eens een rijksdaal- der bood.” „Als mijn patroon er iets van merkte, ging ik vast de laan uit.” „0, maar hij zou het niet moeten be merken. Het zou me tien gulden waard zijn, als ik hem kon bespieden.” „Gij zoudt heip willen afluisteren’. Zou mijn patroon daar ook last mee krijgen?” „Volstrekt niet,” antwoordde de detecti ve, „Luister eens, die vent is een oplichter Ik denk zelfs, dat hij kennis met den apo theker gemaakt heeft om ook hem te mis leiden en af te zetten. Gij zoudt dus zelfs den dank van uw baas kunnen verdienen, als gij mij helpen kondt. Maar als ge er kans toe ziet „Nu misschien wel,” sprak de jongen, „maar „Zie eens hier,” hernam de ander, een geldstuk uit zijn beurs halend, „dit is voor u, als gij mij in de gelegenheid stelt hem te hooren.” „Nu, kom dan maar mee,” sprak de jongen vastbesloten, „ik zal u helpen en beter dan gij denken kunt. Maar volg mij zachtjes. In de kamer, die boven het woonvertrek van den apotheker ligt, is de vloer niet te dicht. Gij kftnt daar naar beneden zien en zelfs hooren, wat er gesproken wordt.” De detective gaf den jongen het geldstuk „Hier,” zeide hij, „neem het al vast, gij doet er de politie een dienst mee en uw patroon ook en gij hebt er dien kerel leelijk mee, die u voor kwajongen ge scholden heeft.” Drie minuten later lag de detective Voor oen overvolle zaai trad dezer dagen v»or Volksonderwijs ten huize van den heer A. J. Rijkaart op de heer Roo* van Vktardingen, met het onderwerp: „Openbaar en Bijzonder Onderwijs”; en eindigde met te wijzen op de verbrokke ling van het Nederlandsche Volk, op don ondergang van het Protestantisme, die'het gevolg zullen zijn van den school strijd, zooaJs die thans wordt gevoerd. Dankbaar applaus beloonde den spre ker. Een paar aanwezigen stelden vra gen, welke door den heer Roos beant woord werden. Langerak, 26 Nov. De heer B. Z., han delaar in éllenwaren alhier, is Dinsdag tegen den avond dupe geworden van een brutale diefstal Terwijl hij even bij een zijner klanten aanging en zijn fiefs op den weg achterliet, heeft men daaraf een lap pilo gestolen, ter waarde van tenminste f 30. Hiervan- is bij de politie aangifte gedaan. Bodegraven, 26 Nov. De Commissaris der Koningin in deze prorincie heeft aan den heer H. Ie Goultre op verzoek eer vol ontslag verleend als lid en secretaris van de gezondheidscommissie alhier. Gorinchem, 26 Nov. Gistermiddag is alhier het met 20 ton zand geladen aakje Arnolda, eigenaar-schlpper H. Vosmeer te Vreeswijk, gezonken. De deining, ver oorzaakt door het voorbijvaren van de bovenboot Crescendo 3, deed het scheep je volloopen. De schipper wist zich te redden. dHet scöeepje is niet verzekerd. Stolwijk, 26 Nov. Onze vroegere dorps genoot, de heer W. G. van Dam Gz., heeft na eeno driejarige cursus te Delft, voor de Nederlandsche vereeniging voor Psy chiatrie en Neurologie met goed gevolg examen afgelegd en Diploma ziekenver pleging behaald. Nieuwpoort, 26 Nov. De ijsclub Lan- gerak-Nieuwpoort hield gisterenavond in het cafe van de wed. J. Baron alhier haar jaarvergadering .onder voorzitter schap van den heer G. Vuijk. Aanwezig waren 124 leden Om even half acht opende de voorzit ter de vergadering en heette de aanwe zige leden hartelijk welkom, waarbij hij den wensch uitte, dat er in hof komend seizoen door bemiddeling der vereemging bij goed ijs, veel genoten zal worden. De secretaris las daarop de notulen yan het vorige jaar voor, die onveran derd worden goedgekeurd. Daarna deelde de secretaris tot in bij zonderheden mede, wat er al zoo in het afgeloopen jaar had plaats gehad, waar onder als voornaamste punt het ten uitvoer brengen der ijstent. onmiddellijk gevolg daarvan is geweest een stijging van den briodprijs met 2 tot 5 cents voor een brood van ÖUO gram. Het is echter niet all'en h«l brood, dat den laatsten tijd aanmerkelijk duurder is geworden. Het zelfde verschijnsel doet zich voor met andere artikelen, welke tot de dagetijksche behoeden gerangschikt kunnen worden. De prijs van de aardap pelen was in November ongeveer 2 cent per K.G. hooger dan in de overeenkom stige maand van 1923. De kaasprijzen waren in October ong veer van 30—50 pGL hooger dan In 1923. De melkprijs is 2 en meer cents per liter hooger dan in de overeenkomstige periode van 1923. Do prijs van d.e boter heeft een zoodanige hoogte bereikt, als in de laatste twee jaar niet het geval is geweest. Dé prijzen van groenten, enkele soor ten peulvruchten, toffiithee en andere artikelen voor huishoudelijk gebruik be wegen zich eveneens in stijgende richting. Het komt noodzakelijk voor, dat de overheid nauwkeurige gegevens verzamelt over het verloop van de prijzen van de ipeegt noodzakelijke levensbenoodigdheden on omtrent de verhouding, welke bestaat tusschen de groothandels- en kleinhan- 1 delsprijzen. Het is volgen* hen van al- gemeene bekendheid, dat in vele geval len de afstand tusschen groothandels-en kleinhandelsprijs onevenredig is, waar door de verbruikers onnoodig zwaar wor den belast. Voorts zal onderzocht dienen te wor den, hoe het komt, dat zelfs van een ar tikel als brood de prijs in de eene plaats belangrijk afwijkt van dien in een an- 1 dere plaats, zonder dat daarvoor bepaal de redenen kunnen worden aangevoerd. 1 De Besturen richten tot den M>n*ster 1 het dringende verzoek, over te gaan tot het benoemen van een prijzencontrole- i commissie. Deze coÈunissie dient tewor- i den samengesteld uit deskundigen, die van het verloop van de prijzen van de meest belangrijke levensbenoodigdheden als tarwe, aardappelen, vleesch, vet, groenten, zuivel, brandstof, en kleeding op de hoogte zijn. Naf deze deskundi gen dienen naar hun meening ook verte- .genwoordigers van de verbruikers en van de v^kpentralein’in deze commissie opge-: nomenfte worden. De taak van deze commissie zou kun nen bestaan uitle. het regelmatig con- 1 troleeren van de fluctuaties in. de prijzen 1 op de wereldmarkt en in den groothan- del, waarvan zij regelmatig mededeelin- 1 gen zou verstrekken aan de bevolking; 2e. het onderzoeken en vergelijken van de kleinhandelsprijzen in de belangrijkste plaatsen van ons land, waaraan eveneens publiciteit moet-worden gegeven; 3e. het onderzoeken en beoordeelen van den afstand tusschen groot- en kleinhandels prijzen; 4e. het doen van voorstellen aan de regeering ter beteugeling van naar haar meening te hoog opgevoerde prij zen. Bleskensgraaf, 26 Nov. De ratter, die weer in groote getale aanwezig zijn doen vooral bij de boeren veel schade èn door zich te goed te doen aan het veevoeder èn door het stukbijten van zakken enz. penningmeester; strateur. De oude en trouwe waakhond van de timmerfabriek „Berga” alhier, die even een luchtje wilde scheppen op het Breede Wegje, werd door een voorbij snorrende auto overreden en gedood. Meerkerk, 24 Nov. Vrijdag 21 dezer, hield het Nutsdepartement zijn eerste vergadering in dit seizoen. Als waarnemend voorzitter opende heer Sichterman deze vergadering; verzocht den aanwezigen op te staan en herdacht toen in gevoelvolle woorden den overleden voorzitter, de heer H. van Eeten, wiens plotseling overlijden zoo wel voor het departement als voor de spaarbank een onherstelbaar verlies is. Daarna werd bij acclamatie tot voorzit ter gekozen de heer P. Sichterman, die verklaarde, dat het zeer moeilijk was den heer H. van Eeten op te volgen, maar dat hij bereid was de benoeming aan te hemen, zoo de leden hem bij zijn leiding tegemoet willen komen (applaus) Verder werden gekozen tot bestuurslid de heer Adr. Kruijt, tot directeur der spaarbank P. de Jonk, beiden te Amei- de en tot afgevaardigde en 'plaatsvervan ger afgev. reepectievelijk de heeren C. Oldemans en J. van Arkel, beiden te Meerkerk. De heer C. A. van Stavgren te Ameide werd in de plaats vah den heer Sichterman penningmeester van het departement. Nog .werd door den heer Sichterman hulde gebracht aan den heer G Oldemans, die den len November 25 jaar boekhouder der spaarbank geweest was. Als blijk van waardeering over handigde hij hem namens de spaarbank met een hartelijke toespraak een couvert een namens het Nut een zijveren medaille met inscriptie en aan de keerzijde het borstbeeld van wijlen den heer J. van Nieuwenhuizen. In korte woorden betuig de de boekhouder daarvoor zijn innigen dank. Voor een volle zaal, trad als spreker op de heer Jan Boezei; te Den Haag, die zoowel voor als na de pauze de aan wezigen zeer wist te boeien en door zijn humoristische voordrachten na pauze de lachspieren der dames heeren menigma*al in beweging wis brengen. Het „tot weerziens”, dat voorzitter hem bij het sluiten der V" dering toeriep, vond zeker algemeen in de en wist tb de verga- stemming. Voor de voorzitter de vergade ring gesloten had, dankte de heer 0. A. van Staveren den nieuwen voorzitter

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1