MtaMirif nette DienstDode Buroeruigiinliuls. fORGELSf Een nette DienstDode. DIENSTBODE „INDIAN". BOUMIMfllllll, Merrie Paard Waarschuwing. Arbeider, AGENTEN, Boerenknecht. Boerenknecht, DIENSTBODE, Waterstokerij. Konijnen en Hazenvellen WOONHUIS Dienstbode Boerderij Bouwmeid, Kneedmachine. Herdershond. WERKPAARD. Kerknieuws STADSNIEUWS. SÏIIUTïttAADS- VEÜöADERINöEB; Gemengd Nieuws. iRgezonüea. telegrammen Marktberichten. Adverfentiën. 50-jarige [Echtvereieniging Jacuüa Cornelia ne Jnno- oeooren muur. l-i Jaarlijksche Collecte langs de huizen J. te HeRnepe J L. Bouter coOp. KuieeKBrsuereenlginD „eouda enjnstrikin" Kok en Brokkking, Boerendienstbode GEVRAAGD: Voor direct gevraagd gevraagd. Gevraagd: Boerendienstbode. Dagmeisje Te koop aangeboden Te koop aangeboden: met Melksalon. Te huuroi ia hoop oevraagd: gevraagd Uil de tiand te koop oangeooden Gevraagd Te buur: Te koop F STBflFUF Barst 17. Soatfs Kapitaal Moercnpella, 28 Not. De heer A. J. Tan der Gieesen, hoofd der 0. L. Sohool, alhier, staat no. 1 op de voordracht voor een te benoemen hoofd der o. L i. te Klaaswaal Groot-Ammert, 28 Nov Bij de afvaart van de motorboot van schipper Van der Wal, van óroot-Ammers naar Rotter dam, had A. v. d. Wat het ongeluk met zijn arm tusschèn de riem van den motor te geraken, waardoor dit lichaamsdeel deerlijk gekneusd werd. Dr. Flohil verleen de geneeskundige hulp. Van der Wal is niet in starft zijn werkzaamheden te ver richten. Door dan landbouwer D. B. van Elk alhier, is deze week een koe aan den. sla ger Ouwerkerk te Nieuwpoort geleverd, welke het respectabel gewicht had van 1000 pond, benevens 110 pond vet. Lopik, 28 Nov. Donderdagavond laveer den twee dronken zagen-scherpers den Gabauwschen weg uit. Bij den landbou wer G. 0. stuurde er een in de verkeer de richting en ging kopje onder in de Wetering. Zijn kameraad was niet bij machte hem te helpen. Andere voorbij gangers kwamen hem te hulp en brachten hem op het droge. Bij de gebr. B. ge bracht, werd hij van droge kleeren voorzien en konden zij beiden hun roes in de hooiberg uitslapen. Een jongedame zou even op de fiets haar zuster bezoeken. Een poosje had zij gereden, toen zij iemand zag staan die veel belang in haar scheen te stellen. Met een schoot het haar te binnen, dat zij haar plaatje niet aan de fiets had. Zij reed bij een vriendin aan en leende een plaat je. Mijnheer was nog in de omgeving. Zij groette hem met een „had je me maar" en reed verder. Krimpen a.d. Lek, 28 Nov. De gemeen teraad zal Maandagavond in openbare zit ting des avonds 7 uur bijeenkomen ter behandeling van de begrooting 1925. In de school met den Bijbel werd Woensdagavond door de Christelijke Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", on der leiding van haren directeur, de heer P. Noorlander, van Krimpen a.d. IJssel, een uitvoering gegeven. Na een inleidend woord van den heer P. v. d. .jSluijs, eere- vóorzitter dezer vereeniging, werden een 18-tal keurige zangnummers gezongen. Op verzoek der aanwezigen werd een tweetal nummers herhaald. De verschil lende nummers werden met aandacht ge volgd. De opkomst was zeer groot, waaron der ook zeer velen uit andere gemeenten. De uitvoering werd met dankgebed door Ds. v. d. Plassche gesloten. In ht Sociëteitsgebouw werd Don derdagavond door de Tooneelvereeniging „Vriendenkring" een alleszins goedge slaagde uitvoering. De zaal was vol. Op gevoerd werd het tooneelspel „Wantrou wen", in drie bedrijven, van K. H. Spijkman. Door uitstekend spel werd dit zeer goed geschreven tooneelstuk door „Vrien denkring" vertolkt. De verschillende rol len bleken in goede handen te zijn. Voor al de rol van Paula werd voortreffelijk gespeeld. Ook de andere hoofdrollen wer den goed weergegeven. Tot slot werd nog opgevoerd het blij spel „Het Hoedje", van Willem Schur- man. Dit aardige stukje sloeg bij het pu bliek goed in. Na afloop was er bal, dat een groot deel van het publiek tot diep in den nacht bijeen hield. De leden van Vriendenkring kunnen met voldoening op hun uitvoering terug zien, want het publiek heeft een echt genotvollen avond gehad. Nieuw-Lekkerland, 28 Nov. Tot ouder ling der Geref. Kerk alhier is gekozen de heer N. van der Wal en Hot diaken de heer M. van der Woerdt. Beeuwijk, 28 Nov. Tot diaken der Ned. Herv. Gem. van Sluipwijk is herkozen de heer A. P. de Klerck, die dezSe herbenoe ming heeft aangenomen. Capelle a.d. IJscel, 28 Nov. Tot ouder ling bij de Ned.Herv. Kerk is herkozen de heer P. van Adrighem en tot diaken de heer A. Hoogendoorn. ben aan den dood van de fluster van ba ron van üelaelaer en aan de ontvoering van haar zoontje." „Bah, lasterpraatjes, losse bewerin gen." „Toch niet. Wij zullen de politie vra gen een huiszoeking te* doen," „Men zal niets vinden." „Zeker wel. Uw bureau in het vertrek hiernaast, bevat een geheime lade, wel ke ik zal aanwijzen. En in die lade be vinden zich papieren, die gij niet gaar ne in handen van de justitie zoudt tien" Deze woorden sloegen in. Toen de de tective sprak van de geheime iade, vér- bleekte de apotheker en hij had oeuiga oogenblikkem noodjg, om zich tenminste eenïgszms van den schrik te herstellen. „Maar wat wilt gij van mij?" vroeg hij ten laatste heesch. „Wij willen uw ongeluk niet," ant woordde Mener, ,hoe openhartiger gij met ons spreekt, hoe Wer dit voor u is." Welaan, ik zal spreken, luister. Voor twintig jaar kwart ik in kennis met Mul ler en meer menschen \m zijn soort. Ik was nog jong en had mij vergrepen aan geld van mijn patroon. Uit de gevange nis ontslagen, wilde ik wederom eerlijk woTden, maar het werd mij.moeilijk ge maakt, omdat ik nergens meer mijn brood op eerlijke wijze verdienen kon. Ik kwam in kennis met personen*, tienmaal slech ter dan ik en zij demoraliseerden mij geheel Muller, gij zult hem wel kennen, aan gezien gij van allee op de hoogte zijt kwam op een avond bij me en stelde mij een zaakje voor, waarmede voor ons veel geld te verdienen zou zijn. Wij moesten een dame haar twee kinderen ontrooven. Ik lieg niet, als ik u verzeker, eerst rond weg geweigerd te hebbeó mij aan zoo'n afschuwelijke daad medeplichtig te ma ken, maar zwakkeling die ik was, liet ik mij ten laatste overhalen. Muller wist door de hulp van dengene, die ons de Tot notabelen zijn gekozen de heeren T. Koppenol (aftr.) en J. de Rtuijter, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlij den van den heer J. v. d. Berg is benoemd de heer L. de Jong. Goudriaan, 28 Nov. De gehouden col lecte ten bate der Ghr. J. V. „Samuel", op Woensdag 11, bij het optreden van den WelEd. Heer van Leeuwen, in de Ned. Herv. Kerk, bracht op f 40,50. Schoonhoven, 28 Nov. De gemeente en de Handelt- en Land- bouwbank. M%n herinnert zich het voorval, dat de gemeenteraad besloot een leening van honderdduizend gulden aan te gaan bij de Handels- en Landbouw- bank, en later weer dat besluit ingetrok ken moest worden, omdat de Handels- en Landbouwbank verklaarde voor een pro visie van 1/4 pet. het niet te kunnen doen, doch wei voor een provisie van 1/2 pet. Thans heeft de Handels- en Landbouw bank zich met een uitvoerig schrijven tot den gemeenteraad gewend, waarin zij berekent, dat haar aanbod voor de ge meente zeer voordeelig zou zijn geweest. Na deze berekening vervolgt het schrij ven aldus: „Ons aanbod was dus voor Uwe gemeen te beduidend voordeeliger. Desondanks be sloot Uw Raad, zonder ons daarover vooraf te raadplegen, ons 1/4 pet. minder' provisie toe te kennen, dan ons aanbod luidde. Dat aanbod luidde: „Wij berekenen voor onze bemoeiin- „gen eene provisie van 1/2 pet. van „het nominaal bedrag en zouTien „eventueel bereid zijn, deze des noods tot 1/4 pet. te reduceeren, „indien concurreerende aanbiedingen „daartoe mochten noodzaken." „Nu lijkt het ons voor ieder duidelijk, dat er alleen sprake kan zijn van „nood zaak", ihdien wij met handhaving van onze provicie op 1/2 pet. niet, en met te rugbrenging tot 1/4 pet. wel het voor- deeligstè aanbod zouden gedaan hebben. „En fevenzoo, dat hiervan nimmer de reden kan zijn, indien, gelijk in dit ge val, ons aanbod, berekend naar 1/2 pet. provisie, de gemeente nog ongeveer f 3500 voordeeliger uitkomt. Vandaar dan ook, dat onze. heer Mekking, toen hij op 14 November telefo nisch kennis kreeg van uw besluit, dat zonder eenigen grond afweek van ons aanbod, zoo spoedig mogelijk aan het Gemeentebestuur heeft meegedeeld, dat wij met die afwijking niet accoord kon den gaan. Nadat hij vernomen had, dat de eenige mede-inschrijfster, de Mij. voor Uemeen- tecrediet, had aangeboden tegen 61/2 pet (de bladen meldden later van 61/4 pct.j, a pari, met aftrek van 1 pet. pro visie, rekende hij uit, dat dit over. den geheelen looptijd voor uwe gemeente een verschil opleverde van f 8000 en deelde dit mede aan uwen secretaris, er tevens op wijzende, dat het niet fair was, bij zoo groot voordeel den laagsten inschrijver nog met f 250 te willen beknibbelen en daartoe nog wel een besluit te nemen zon der eerst diens goedvinden te vragen I „Uw heer secretaris bestreed niet,, dai de Mij voor Gemeentecrediet had geof freerd voor 6 1/2 pet. rente en dat ons aanbod beduidend voordeeliger was, maar zei eenvoudig, dat B. en W. er niets aan konden doen, daar de Raad nu eenmaal zoo besloten had. „Daar intusschen ons aanbod aan een uitersten termijn was gebonden, bleef, er bij dit antwoord voor ons niets anders over dan onze offerte voor vervallen te verklaren. „Wij vertrouwen, dat U na kennisname van bovenstaande zult erkennen, dat on ze houding in deze volkomen correct is geweest. Wij hebben volstrekt geen „plotselinge wending" gemaakt (uitdruk king van het raadslid Peerbolte). Zelfs hebben wij in 't geheel geen wending gemaakt, maar integendeel van het begin tot het eind ons aanbod volmaakt - ge wijzigd gehandhaafd. „Het is alleen Uw Raad geweest, die niet voldoende nauwkeurig ingelicht, een besluit heeft genomen, dat niet op ons aanbod paste. Wij houden ons dan ook opdrachtGgegeven bad, koetsier te wor den van de reiskoets, waarmee de dame van de grens werd gehaaid. Men kon toen in deze streek nog met per spoor overal heenreizen. En op een avond zou ons snoode plan volvoerd worden. Het rijtuig zou een klem ongeluk krijgen, van de verwarring, die dit geven moest, zou ik gebruik ma ken oïn de beide kinderen te rooven. Het was alles goed overlegd. Op een bepaalde piel? zou Muller met verder kunnen met den reiswagen. Hij zou hulp moeten ha len, maar natuurlijk de vrouw met de beide kinderen niet alleen bij de paarden kunnen laten. Dan zoij hij haar voorstel len, dat zij de bewoners van een nabu geiegen hoeve ging waarschuwen, die echter veel verder weg lag, dan hij haar vertellen zou. Wat bleef de arme vrouw anders over .dan. dit té doen en de beide kleinen ondi<gm*Xu.ede van den koetsier achter te laMMMHÉhneer zij dan weg was, zou ik tehffljylchijn komen en wij zouden ons met de beide kinderen- uit de voeten maken. O, het was een afschuwe- lnk plan, maar alles zou veel erger nog loopen, dan wij bedoeld hadden. Op cle bepaalde plek wilde de koetsier een rad van den wagen laten loopen maar wat een klein ongeluk had moeten zijn, had erger gevolgen, dan bedoeld! was. De paarden schrikten geweldig en sloegen eensklaps op hol en de koetsier liep zelf even groot gevaar als de per sonen in het rijtuig. Ik, achter den dijk verscholen, hoorde een angstig gegil, ik zag de dolgeworden paarden weghollen. Het portier van den wagen ging open de dame wilde er uitspringen. Ik zag .iets uit het rijtuig slingeren, ik snelde naderbij Schijnbaar levenloos lag het lichaam van een drie- of vierjarig knaapje 'op den |harden weg. Was de jongen dood? Ik meende het, legde het lichaam ter zijde van den weg en liep het rijtuig na, niet wetend wat te doen, radeloos van angst overtuigd, dat Uw Raad anders zou hebben gehandeld, indien hij van de aanbiedingen als zoodanig behoorlijk vooraf had kunnen kennis nemen. Tot het geven van nadere inlichtingen ver klaren wij ons gaarne bereid. Inmiddels verblijven wij, Hoogachtend, HANDELS- EN LANDBOUWBANK. De verbouwing der Normaalschool. Bij de inschrijving voor de verbouwing van het voormalig Gantinegebouw aan het Doelenplein alhier, toi Rijksdagnor maalschool, eventueel kweekschool zijn de volgende biljetten ingeleverd: A. van der Leep te Bergambacht f 15472; G. A. Viveen te Schoonhoven f 10170, H. Woudenberg, Schapenstr. 12, Schoonho ven f 10580; T. Schippers te Nieuwpoort f 10785; A. van Mameren te Schoonho ven f 11033; G. Plomp te Schoonhoven f 10500; J. v. Dam en H. Woudenberg Az., Schoonhoven, f 9791; H. Peltenburg Zn. te Schoonhoven f 10793; J. L. Stomps te Schoonhoven f 10053; C. P. Woudenberg te Schoonhoven f 10649; J. Baron te Nieuwpoort en J. ^Bunschoten te Groot-Ammers f 11390; A. Bouter te Schoonhoven f 10816: S. van den Oever te Bergambacht f 11080. De gunning is voorloopig aangehouden. Bazaar Chr. Ziekenverpleging. De verkooping ten bate van de Ghr. Zieken verpleging is weer achter den rug. Gis teravond werd dijT slot-avond gehouden die de klap op den vuurpijl kan wor den genodmd. Stampvol was te zeven uur de groote Nutszaal zoodat er geen muis meer in kon, Velen moesten zich met een staan plaats vergenoegen. De heer G. J. van den Bergh had de taak van afslager op zich genomen en heeft zich daarvan op meesterlijke wijze gekweten, zoodat de voorwerpen tegen flinke prijzen van de hand gingen; De stemming zat er wel in. wat bleek uit het hoera-geroep als iemand eens een mooi of interessant voorwerp was rijk geworden. Het ging tegen elkaar op met bieden en trotsch was de gelukkige, wien het laatste woord was gelaten en het be trokken voorwerp toegekend werd. Span nend werd het op het laatst van den avond toen er om een taart geboden werd. Het ging tegen elkaar op, hooger en hooger, maar ten slotte Werd een der bieders, de heer G. van der Hek eigenaar van den taart voor den prijs van achttien gulden. De heer Van der Hek stond direct den taart af voor de zieken, wat met een ap plaus begroet werd. De heer Is. Schreuder sprak een slot woord, waarin hij dank bracht aan het Dames-comité, dat de zaken zoo netjes voor elkander had gezet, aan de dames, die zoo flink verkocht hadden en aan al- Jen, die eb aan meegewerkt hadden, dat deze Bazaar slaagde. Want hij de ope ning kon spr slechts hopen, dat de ver kooping slagen zou, nu wist hij het ze ker, al is het juiste bedrag nog niet be kend. Gezongen werd het',,'k Zal U, o God, mijn dank betalen", waarna de heer Van Mazijk dezen zeer flbed geslaagden Ba zaar met dankgebed sloot. t Benoeming. Onze stadgenoote, mej. W. A. van Donselaar, is tijdelijk benoemd als onderwijzeres aan de Openbare La gere School no. I te Stolwijk. Kegelconcours. —-De uitslag van 'tl eerste gedeelte van den korpswedstrijd is als volgt: „Je hebt ze niet aan een Touwtje II" 276 houten. Hoogste korpswerper de heer A. Gaillard, met 67 houten, eindcijfer 9. „B.A.L." 257 houten. Hoogste korpswer per de heer B. Woudenberg, met 60 hou ten, eindcijfer 8. „Alle negen" 210 houten. Hoogste korpswerper de heer Th. Driesen met 62 houten. Heden avond valt de beslissing. De n.v. Vijftallen komen uit: „De Schoonhoven- sche Klokkedjeven I en II", „Je hebt ze niet aan een Touwtje I". Jubileum. De heer W. Brouwer, directeur der Rijksnormaalschool alhier, hoopt Maandag 1 December a.s. den dag te herdenken, waarop hij veertig jaren geleden bij het onderwijs werd werkzaam gesteld. en ontzetting. Op eens zag ik, neen hoor de-ik ,het zware rijtuig van den dijk rol len, paarden en wagen kwamen m het water terecht. Up dat oogenbiik was ik geen schurk meer, ik snelde ala een razende toe, ik wierp my in het koude water. Hoe het my gelukte, ik weet het mei maar ik red de het meisje uit het water, ik zag by 't bleeke maanlicht, hoe Muller met moeite aan land kwam, ik riep hem toe de dame te redden. Hy luisterde mei bly er zelf het leven af te brengen. Helaas de vrouw verdronk. Overmand door zyn aandoeningen, nu hij zich ontzettende tafereel weder voor oogeai haalde, zweeg de man. De beide toehoorders, ook onder den indruk van het afschuwelijke drama, dat hen zoo levendig geschilderd werd, vroe gen niets, lieten hem zich herstelen. Na eenige oogenhlikken veriolgde hij „Wat moesten wy doen. Ik was totaal radeloos, mar Muller had spoedig zyn zelfbeheersching teruggevonden. „Neem het meisje, zei hij, en breng het weg. Ik ga de bewoners op gindsche hoeve wakker maken en vertel het onge luk." „Maar het kind moet daar qok onder dak gebracht worden, riep ik, „het1 zou kunnen sterven." „Zijt ge dwaas," riep hij, Jik vertel dat alle drie verdronken zijn, dan loopt ales uitstekend af." De kerel had veel invloed op mij. In mijn natte kleeren begaf ik mij pp weg. zorgvuldig het onschuldig wicht dragend dat van kou en elende begon te.schrei en. Ik kwam voorbij de plek, waar ik den knaap neergelegd had. Het jongetje was niet dood. Ik hoorde hem zwak ademhalen. Ook hem droeg ik voort en zoo strompelde ik verder, ondanks de koude, zweetende over heel mijn li chaam, klappertandend van de koorts De weg was verlaten en diep in den Da jubilaris kwam op 18-jarigen leef tijd bij het onderwijs en werd toen on derwijzer te Knype. Later was bij werk zaam te Rotsterhaule. Vervolgens werd de heer Brouwer alhier benoemd tot plaatsvervangend hoofd der lagere school aan het Doelenplein welke school hij verlet om hoofd te worden aan school II van Bergambacht, aan den Hoogeo Dijk. Dan volgde zijne benoeming tot hoofd van de Voorbereidende klasse aan de Rijksnormaallessen alhier. Op 15 Mei 1917 werd? de jubilaris benoemd tot Directeur der Rijksnormaalschool alhier, welke func* tis hij thans bekleedt. Waterstand Keulen, v.m., 1.80 m. 0.06 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door bet Kon. Meteorolog. Instituut te De Bildt Naar waarn. i. d morgen van 20 Nov. Verwachting tot Zaterdagavond: Matige, later toenemende Zuid-Oostelij ke tot Zuid-Westelijke Wind, zwaarbe wolkt of betrokken, regenbuien, aanvan kelijk zachter. ALBLASSEROAM. Vooratter ds EdeUclitb. hoer J. van Scheers, Burgemeester. Afwezig de heeren W. 't Hoen, Jac. Jonker, P. Leis en A. B. Npis. De voorzitter opent de vergadering en vraagt of er nog iemand het woord ver langt aangaande het adres van de veree niging Voiksgebouw, annex sport- en speelterrein. De heer Hardam vraagt, of het niet meer in lijn is, om aan den heer L. Smit het woord te geven, daar die de laatste vergadering nog met was uitgesproken. De voorzitter is het hiermede met eens, hij kon de discussie hierover sluiten, daar de vergadering geschorst en daarna ver- Spreker kon het voorstel in stemming brengen, maar wil dit met doen. De heer L. Smit vraagt het woord en zegt. dat hij het niv niet noodig aehl dat hem een bijzondere gunst wordt bewezen De heer 't Hoen was hem in de rede geval len, wat tot oorzaak had, dat de vergade ring geschorst is geworden.. Spreker heeft toen genegd, dat hij niets van B. en W. voor deze aangelegenheid verwachtte n m van de zaak van het sportterrein. Spr, had lever, dat men het ronduit zei, en er niet om héén draaide, dan is de toestand tenminste zuiverder en zit er dan vooral niet om te lachen» Wethouder Korevaar heeft spr. met nietszeggende argumenten geantwoord. Is dan dit adres nog niet tot dey raad doorgedrongen, of staat ze op het standpunt dat ze iets moeten doen. Wat die rechtspersoonlykheid aangaat, daar is rekening mee gehouden, dat is hun uitgesproken bedoeling. Dit adres en deze maatregel is genomen om toet enthou siasme te werken voor deze zaak. De be doeling was, als d eze zaak in voorberei ding was, vooral die zaken klaar te ma ken. Di adres heeft er nu al twee jaar gelegen en al is maar gevraagd om dit aan de orde te stellen en nu is het zooal rohdgetold en we zijn nu net zoover, ala toen we van wal staken De voorzitter ging ook al op de zaak niet in, die draaide er ook maar om heen Maar de kwestie staat zoo, laat men zeg gen. dat men er niets mede te maken wil hebben, dat if tenminste mannenwerk. Maar de burgemeester, die boven de partijen, die kan zich gerust uispreken. Allerlei adviezen gegeven, je moet zus en je moet zoo doen, het is schriftelijk inge diend en dan zou men een gewillg oor vinden. We hebben al eens met B. -en W. willen confereeren, maar die gingen er niet op in, de financieele verhoudingen lieten hen niet toe en het is nu weer van hetzelfde laken een pak. Ik heb de vorige keer al gezegd laat men nu eens klare wijn schenken, ik bedoel alcoholvrije wijn klaar water, dat we weten wat we aan el kaar hebben. Maar houdt er geen taktiek op na om de zaak aan de sleur te hou den. Die vereen, heeft met den Bond voor nacbl kwam ik op myn smerige, armoe dige kamer. Nog leefden beide kiemen. Ik ontkleedde eerst het arme meisje, wik kelde het koude lichaampje m een oude deken, hield my toen bezig met het jon getje, dat nog steeds bewusteloos was van den val uit het rytuig. Toeu eerst dacht ik aan my zelf en trok andere kleeren aan. Den volgenden avond las ik van het ongeluk. Het heette daarjn, dat de vrouw met de beide kinderen verdron ken was, dat alleen de koetsier gered was. Nog een dag later vervoegde Mullör zich by mij Hy moeet het meisje mee nemen om het zyn lastgever te bren gen. Ik was laf genoeg hem het onschuldi ge kind te geven; wat er van geworden is, ik weet het niet. Het jongetje, dat steeds naar zijn moeder vroeg, had ik verborgen. Niemand wist van zijn red ding, ook Muller niet. Ik bracht het bij de goede vrouw, die zich mijn moeder noemde, die mij on danks mijn slecht leven steeds nog even lief had. Zij beloofde het kind bij ziqh te houden en eenige dagen later reeds waren Muller en ik op weg naar Ameri ka, goed voorzien van geld. Daar verlo ren wij elkaar uit het oog. Hij werd arm als vroeger, kwam terug en zat spoedig wegens andere misdaden in de gevange nis. Ik bleef er lang, paste goed op en werd er rijk. Na eenige jaren stierf mifh moeder. Ik kwam over en nam het kind mee, dat i\j als het ware had opgevoed. Ik deed het op school, maar kon het niet bij mij houden, omdat de knaap mij steeds herinnerde aan die misdaad. In New-York kende ik een Duitsche fa milie zonder kinderen. Zij wisten niet beter of het knaapje was van oen ver fa milielid van mij. Aan die familie vertrouw de ik het kind geheel toe, zij nam het knaapje aan. Hij werd de pleegzoon van Öchamelijke opvoeding relatie, en na ia er al eens een vergadering uitgeschreven maar daar was geen raadslid tegenwoor dig, ja, ook de burgemeester niet. Spr. zegt dat de sport een onderdeel is van de onderwijswet, 't is noodig en goed voor de gezondheid en onze gemeen te is arm aan gelegenheid voor ontspan ning; het is dus noodig, dat er eenige ruimte zal komen voor (üe zaken. Spr. vraagt, wilt ge dit adres, wilt ge wat doen wat is nu de bedoeling, Btei goed terrein beschikbaar, onderhandel en laat de ge meente de noodige waarborgen stelen. De Ned. Voetbalbond heeft zich ook met de zaak beihoeid en ook die heeft het vorige jaar een adres gestuurd, doch dit adres is nooit ter tafel geweest. Spr. had ge- hoopl dat het er nu bij zou zijn, maar ook nu niet, neen, daar praat men niet eens over, maar dat gaat niel dat is onwettig en dat is onrechtmatig, daar protesteert spr. sterk tegen, dat is een be- leediging, grooter dan dat men eenige sterke woorden richt tegen een tegenstan der. Maar spr. heeft een afschrift van dit adres en zal het nu aan de orde stel len. Het is gedateerd 18 Juni 1923. Spr. leest dit adres voor, waarin een lans gebroken word voor de sport en waarin verzocht wordt terrein beschik baar te stellen of daaraan medewerking te wilen verleenen. Spr. vraagt, is di' adres nu van heteekenis of niet. Die menschen kunnen we toch niet vergelij ken met oen Alblasserdamsch Raadsld en dat stelt men gewoon maar niet aan de orde. Is dat omdat men alleen bang is, dat- ze een .sportterrein zouden krij gen. Wat wil men nu, zeg het nu, zeg het ronduit Het behoeft de gemeente geen geld te kosten, nu kost het geld en is een groot renteverlies. Het brengt maar 8 pet. op en het moest 7 pet opbrengen En 3 pet. kan oen sportterrein ook opbrengen, maar verkoop nu niet meer van die onzin dat dit f 140.0000 moet kosten en als men zegt he is bouwterrein, goed, maar bouw er dan op. Zeg nu ja of neen of zeg, ik zal jullie een terrein bezorgen, op welke wij ze men het doet dat geeft niet, maar ga randeer ,dat bet volgend jaar zoo'n ter rein er ia, maar wees menschelijk en Christelijk. **^1 Do heer Hardam wil nog eens terug komen op de kwestie van de vorige ver gadering. Het spijt spr. dat de persoon niet aanwezig is, waardoor de herrie is gekomen, want die heeft zich bemoeid met het voorstel en met de redeneertrant van een ander raadslid, wat tot gevolg heeft, dat we nu hier moeten zitten. Waar is dit noodig voor, dat we van middag hier zitten, waarom kunnen we niet vanavond ve-rgaderen, we zijn nu toch maar gewoon begonnen aan het stuk zelf en toen het de vorige week hokte, toen zei men, we vergaderen zoo niet meer eerst fhoeten die woorden werden inge trokken. De heer L. Smit: En nu gaan we weer gemoedelijk verder. De heer Hardam meent recht te heb ben hier opheldering over te vragen, waarom wordt nu eerst die kwestie niet opgelost en zoo die niet opgelost wordt, waarom hadden we dan dien avond nie? gewoon door kunnen gaan Des middags vergaderen kost tijd en geld. Spr. pro testeert er tegen dat we nu vantrridda" hier moeten zitten, zonder dat de kwest;e is opgelost. Ook de heer J. U. Smit heeft gezegd, we vergaderen zoo niet meer (Wordt vervolgd.) Juwelierszaak beroofd Een Londensche juwelier» wink el te Iö- i'ngtofl. die 'b nachts geheel ver licht was en van tal van alarmsig- na.en was voorzien, is giB.ernacht beroofd De dieven waren met be hulp van een touwladder van het dak in den winket gekomen. Er is voor een waarde van f 10.000 ge stolen. l Kwaadwilligheid. Dee nachts it te Nieuwe Pekeia de Pomppoldtt on lergeloopen. De dijk bleek door gestoken. doze kinderlooze menschen en toen zij later weder naar Duitschland vertrokken ging de jongen met hen. Wy verloren el kaar uit het oog, ik wist dat hy goed verzorgd werd en ik wilde liefst nooit weer aan zyn bestaan herinnerd wor den. Want al had de jongen het goed, ik wist toch, dat hij van «en oud adelyk geslacht was, dat door mij hem het erf deel van zyn moeder onthouden werd. Maar spreken wilde ik piet. Ik had mo de het ongeluk veroorzaakl waardoor de moeder van den knaap was omgekomen, ik had het meisje helpen ontvoeren. Zio- daar, de geheele ellendige geschiedenis." Mener en de detective bewaarden een oogenbiik het stilzwijgen. Zeker, de man tegenover hen was grootelyks schuldig maar hy had toch ook veel gedaan, om zyn schuld gedeeltelijk uit te boeten. En zy zagen het hem aan, hoe hij voortdu rend geleden had en gestreden met zich zeiven. Zij voelden medelijden met hem. „Welnu, vroeg hij ten slotte, voelt gij geen afschuw voor mij?" ,Uw schuld was groot, ongetwijfeld,' antwoordde Mener, ,gij zijt echter in dit drama van ale aanleggers de minat schuldige, Muller was, erger dan gij en de slechtste was de man, die u met deze misdaden belastte. Wie was die man, spreek openhartig." „Eet moet baron van Gelselaer geweest zijn." „Ik heb hem indertijd in 't geheel niet gezien, doch toen reeds spoedig begre pen, dat niemand dan hij de aanstichter van dit alles zijn kon. Hij had belang bij de verdwijning der kinderen, omdat hij hun geld zou erven." „Heeft hij zich toen ook niet aan Mul ler bekend gemaakt?" „Neen." „Is er dan niets, wat u vermoeden ver sterkt?" (Wordt Ttrrolfi-) Latuwtn vfrgtftligd. Uit Kaapstad wordt gemeld, d&t in de Dierentuin te Johannesburg negen leeuwen zijn vergif tigd. Bij de lijkopening bleek, dat de die- ren met strychnine waren omgebracht. Arme kleins. Het 11/2-jarig doch tertje van den bakker Z te Lemelerveld is in een onbewaakt oogenblk verdron ken. Een Amerikaans che Landru? Het plotseling sterven van de eehtgenuote vaneen predikant te Columbus, in Ame rika, trekt zeer de aandacht. De ver- kooide overhiyfselen der vrouw werden ge vonden m een fornuis in den kelder van de pastorie. Aanvamkelyk werd zelfmoord ondersteld. De dame leed aan zenuwover spanning en had, volgens den echtgenool aanvalen van zwaarmoedigheid. Ten prooi aan zulk e<m aanval zou zy zich van het leven heloben beroofd, door in den gloeienden oven te kruipen. Het geval heeft veel opwinding veroor zaakt, maar men begint te twyfelen aan de juistheid van de door'den predikant gegeven toedracht. Men vraagt zich ai hoe het mogelijk kan zyn, dat de dame de deur van het fornuis, waarvan de opening 35 c.M. breed was, opende, in den vuurhaard kroop en.de deur ach ter zich dicht doed? Op den bewusten dag bemerkte de oudste zoon, een student 's middags thuie.komend, een scherpe brandlucht. Zijn zusters, later thuisko mend, verzochten hem naar den kelder te gaan om te zien wat er in de stook plaats brandde. 11 y opende de deur van den oven, maar sloot deze onmiddeüyk weer, wegens den uitstroomenden walm. Zonder verder ondersoek verlet hij het huis en ging vootballen Eerst toen de predikant later thuiskwam, vond men bij opening van den oven het lijk der ver miste vrouw. De vreemde handelwijze van den zoon, die „vergat" alarm te maken en pogingen te doen het vuur te blus- schen, trok zeer de aandacht. Er gaan stemmen op, die den predikant er van verdenken zyn vrouw m den oven te hebben gestopt. Geneeskundigen verkla ren, dat het physiek onmogelijk is, zelfs voor een krankzinnige, om door vlam men en over gloeiende kolen te kruipen, daar de apierroactie zulks zou beletten De deur van den oven was 75 c.M. bo ven den grond, de ruimt# in den oven slechts 65 c.M b reed. Daar het een kou de dag was, stond de oven gloeiend. Mrs Sheatsley ivas een kleine, magere vrouw van-ongeveer 50 jaren, slechts 110 pond wegend, er haar lichaam was klein genoeg voor de mogelijkheid om als ge heel in het vuur te worden geduwd. Nog geheimzinniger wordt haar dood door het feil dn.t een flesch vergif wordt vermist en dat de leege flesch gevonden werd in den aschbak onder den oven. Het onderzoek wordt voortgezet of in het lichaam der vrouw vergif aanwezig is VtrduMtrlnfl. Tan 4# Union Pe troleum Company In de Korte Wijnstraat te Rotterdam ie f 78,35 verduisterd. Een chauffeur wordt er van verdacht. Aangehouden. De loese werkman J. van den K. uit Haarlem is in de Hee renstraat te Rotterdam aangehouden, nadat hij uit den winkel van M. B., in die straal een damesmantel had gesto len. De diefstal werd opgemerkt dopr een winkeljuffrouw, die den man op straat naliep en den gestolen mantel on der zijn jas vandaan haalde. Auto in brand. Woensdagmiddag is de luxe-auto van den heer M. Wol te Veghel in brand gerenaakt. Na korten tijd was van den wagen mets meer dan een geraamte over. De auto was verze kerd. Een gevaarlijk heer. Dezer dagen vervoegde zich op een avond te Apeldoorn «jt n een villa in het Wlhelminapark een manspersoon, een zekere De G-, die vroeger omgang had gehad met de in wonende dienstbode. Na in de keuken een poosje met de dienstbode te hebben gepraat, openbaarde De G. het doel van zyn komst Hy hegeerde geld en voegde hieraan toe, dat hij een groot misdadiger was. Toen hij met meer aandrang geld of waardevolle voorwerpen opeischte en daarby de dienstbode met een mes be dreigde, verklaarde deze, angstig gewor den, hem te wilen helpen. Zij wou zich echter eerst overtuigen, of de bëwoners van de vila reeds naar bed waren. De kenken, met dit voorgewende doel verla tende, zag de dienstbode kans, de keu- kendeur, welke toegang geeft tot de gang, af te sluiten en terwijl De G. in de keuken I zat opgesloten, deelde de dienstbode aan haar mevenrouw het voorgev&lene mee, die haar onverwijld om hulp naar het poltiebureau zond. De politie heeft den man naar het bu reau overgebracht, waar bij onderzoek bleek, dat de aangehoudene werkelijk een zeer ongunstig verleden achter den rug heeft. Hij hgeft reeds tienmaal ter zake van misdrijven gevangenisstraf onder gaan. Hij is thans ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Zut- phan. Inbraak. In de tijdelijk onbewoonde vila van den heer G. J. van T. aan den Bentveldweg bij Haarlem is ingebroken De'dief is tegen een zonnescherm opge klommen en door een raam in het dak het huis binnengekomen. Verschillende kasten zijn opengebroken. Van hetgeen er vermist wordl kan nog geen opgave wor den gedaan. Haar man vermoord. Een afgrijse lijke misdaad is voor de gezworenen te Grenoble (Frankrijk) in behandeling ge komen. Een vrouw, die ais een feeks be kend staat, heeft in Maart met haar zoon van achttien jaar, haar man, zijn vader, mat voorbedachten rade om het lam ge bracht. Toen de beide misdadigers tot hun mis dadigere tot hun misdaad besloten had den, spraken zy af den man bij het eer ste huiselijk geschil dat zich zou voor doen, uit den weg te ruimen De gele genheid deed zich weldra voo^, Om een niets beteekenénde en handig uitgelokte oorzaak, wierpen moeder en zoon zich op hun slachtoffer. De vrouw bracht den man eerst met een hamer een vreeselijken slag tegen den slaap toe, waarna de zoon hem met bijlslagen af maakte. Twintig minuten heeft de slachting ge duurd en nadat zij de instrumenten, waarmee de misdaad was gepleegd, had den verstopt, gingen de moeder en de zoon pas den volgenden dag het „overlij den" van den man aangeven. Zij hebben reeds voor de gezworenen het verhaal van hun misdaad gedaan, maar de behande- üng van de zaak is geschorst op verzoek van de verdediging, die een onderzoek van hun geestvermogens eischte. De deskundigen hebben uitgemaakt, dat er slechts van een verzwakte verantwoor delijkheid gesproken mag worden, we gens de talrijke gevallen van krankzin nigheid in de familie van de misdadige vrouw. Ook voeren de deskundigen aan, dat de man, met wien de moordenares getrouwd was, haar volle neef was. (öateen eeraméwoonUtgahmq oer I verhooging van den gemeente-opzichter Met algemeene stemmen wordt aangeno men dit saians van f 20 te brengen op f 75, een verhooging van f 55 of procents- gewyze uitgedrukt van zegge 275 pCt. Zoo ziet men hier drie voorstelen door den raad aangenomen, eerst ziet men een Verlaging van 81/2 pet. Het storten van 81/2 pet. voor eigen pensioen, M. de R is en toch een vermindering van salaris?, daarna ^iet men de salarissen van ge meen te-pol i tie gehandhaafd met bewuste 10 pet. verhooging voor Kool op grond van eerder genoemde dure levensstan daard. Ten slotte nog een verhooging vah 275 pet., tofegepast op 't salaris van den ge- meentej-opaichter, misschien vanwege de drukke werkzaamheden in deze gemeente als -zoodanig, of ook wel vanwege dure levensmiddelen. Zijn nu "de twee laatste besluiten met in strijd met het eersta Moeten niet alle ambtenaren worden ge lijkgesteld. Zou niet beter zijn geweest ook deze salarissen (Burg., Secr. en Gem.-Ontv.) te laten zoo ze zijn. Zouden deze ambtenaren mischien geen levens middelen behoeven, of krijgen de»e ze misschien goedkooper dan alle overige ambtenaren? De Raad ziet toch wel in, dat zulke besluiten onbillijk zijn tegen- over de getroffen ambtenaren. U, M.^de Red., nogmaals dankend, X Willige-Langerak, 27 Nov. 1924 M. de Red I Vergun mij een plaatsje in uw veelge lezen blad, waarvoor by voorbaat myn dank. In de openbare vergadering van den gemeenteraad te Wilige-Langerak op Vry dag 21 November j.L, vermeld in Üw blad van Maandag 23 November, lezen we een paar besluiten over salarissen van gemeente-ambtenaren. 'In de eerste plaats komt ter tafel een voorstel van B. en W., om salaris sen van Burgemeester, Secretaris en Ge meente-Ontvanger met 81/2 pet. te ver minderen (resp. 3 en 51/2 pet. pensioen bijdrage), hetgeen met 4 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. In de tweede plaats komt het foorstel- Van Leusden in stemming, n.l. het sala ris van gemeente-veldwachter Werrie met 10 pet. te verlagen, evenals dat van zijn colega Kool reeds is geschied, by aanstelling als zoodanig, wordt met 2 tegen 4 stemmen verworpen. Er wordt nu besloten het salaris van Werrie te handhaven en dat van Kool met 10 pet. te verhoogen. .(De toegepaste verlaging van 10 pet. wordt dus ingetrokken) Mo tief van dit besluit is wel de „dure le vensstandaard". Hier heeft de raad volkomen gelijk, het leven wordt steeds duurder. Ten slotte komt aan de orde de salaris- aaioainst Gewetenswroeging. AMERSFOORT, 28 Nov. Bij de poltie te Amersfoort heeft zich aangemeld zeke re Van D., thans woonachtig te Papen burg, voorheen te Nijkerk, met de beken tenis, dat hij drie jaar geleden brand heeft gesticht. Hij is naar Zwolle overgebracht. De gewetenswroeging bracht hem tot de ze bekentenis. Zestigduizend gulden gestolen. LONDEN, 28 Nov. De poltie houdt zich bezig met een onderzoek naar de verdwij ning van twee bankloopers met effecten, ter waarde van 60.000 dollar (f 150.000). Het betreft twee firmajs.» Do firma Rho des en Co. deed bij dfr poltie aangifte, dat haar looper niet teruggekeerd is, sinds hij het kantoor heeft verlaten met 40.000 dollar aan effecten bij zich. De firma Jacquelin Go. meldde, dat zij een looper uitzond tot het wegbren gen van effecten ter waarde van 20.000 doUar, die evenmin terugkeerde. apOltllK' Schoonhoven, 28 Nov. A.s. Zondag speelt het eerste elftal van „Sportclub" weer eens een thuiswedstrijd. Als gast zal fungeeren „V.D.S." uit Den Haag. Op eigen terrein wisten oxxse stadgenooten indertijd deze vereeniging reeds met 41 te verslaan en de algemeene verwachting is dan ook wel dat hier vrijwel dezelfde uitslag zal worden verkregen, als tenmin ste de tegenstander niet wordt onder schat, want wispelturig zyn deze Hage naars wed. „V.1.0.8 ondervond dit ook, want haar eonigste verliespunt leden zij tegen „V.D.S." Dus opgepast Blaaw-Wit- teu, handhaaft u Zondag als nummer twee. Aanvang der strijd twee uur. De overige elftallen hebben vrij. Capelle a.d. IJssel, 28 Nov. Zondag a.s speelt „Zwervers" des namiddags twee uur te Nieuwerkerk a.d. IJssel te gen „Vriendenschaar" een vriendschap- pelijken wedstrijd. GORINCHEM, 20 Nov. Fruit- en Groen ten veiling. Belefleuren tl o., stoof peren 2 1/2.4 c., Üiesser Wildeman 3-— 6 1/2 c., knolperen 2 1/23 1/2 c., ci troenperen f c., kleiperen 3 c., Driel- sche peren 3 1/2 c., Brederodes 71/2 c., ijsbouten 0 c., goudreinetten 8 c., sprui ten 18 c-, rammenas 3 c., wortelen 2 3 1/2 c., alee per K.G.; prei 2 c., selderie 2—3 1/2 c., knolselderie 3 1/2 cales per bos. andijvie f 0,35f 1,95 per 100 stronk boerenkool f 0,70I 1 per 100 stuks; bloemkool 5 c., savoye kool 27 c., roo- de kool 2—7 1/2 c., knolen 2 o., alles per stuk. DELFT, 27 Nov. Aanvoer132 run deren, 7 paarden, 1 vet kalf, 83 magere kalveren, 23 schapen of lammeren, 428 varkens, 511 biggen, 8 hokken of gea ten. Prijzen vette koeien f 200465, kalkoeien f 225500, vaarkoeien f 150 350, magere varkens f 1452, biggen f 513, nuchtere kalveren f 1324, paarden f 150375, rundvieesch f 0,90 —1,05—1,20 per K.G. GOUDA, 27 Nov. Aangevoerd 121 par tijen. kaas. Handel flauw. Ie kw f 68 f 70, 2e kw. f 64f 67, zwaardere rijks- merk f 73, met ry'ksmerk f 69f 72, f 65 f 68. Boter: Red. aanvoer Handel matig. Weiboter f 1,10—f 1,25. Eieren: Wei nig aanvoer. Handel flauw. Per 100 stuks f J4f 15. Veemarkt. Jong vee redelijke aanvoer. Handel matig, f 300f 350 Vette varkens weinig aanvoer. Handel vlug. f 0,39f 0.42 per half K.G. Magere varkens redelijke aan voer. Handel matig, f 0,30f 0,34 per half K.G Magere biggen redelijke aan voer. Handel matig, f 8f 12 Lamme ren redelijke aanvoer. Handel vlug. f 30 f 36 Nuchtere kalveren redelijke aan voer. Handel vlug. f 15f 22. ZEVENHUIZEN. 28 Nov Veiling van f 15,05, 184 eendeieren f 9,30f 10.40. 26 Nov. Aanvoer 2843 kipeieren, f 12,10 Kippen f 0,05f 1.55 per stuk, hanen f 1f 1,55 per stuk. [jUMERTROUWD I Pieter de Vos Nz. en Maria Hakkeuteegt Pd. Oroot-Ammer», N lireefkerk, 27 NoVl lW24" Huwelijksvoltrekking 11 Dec. t.e. Zoo de Heere wil, en zijp leven, hopen onze geliefde j Ouders, DIRK VAN DAM en CORNELIA MUISMAN. den 4en December 1924 j hun te herdenken. Dat de Heere hun nog lang moge sparen I de wensch j van hunne dankbare KiNDrRPN, Bchuwd- en Kleinkinderen. j j Polsbroek, November 1924 p Den Men Decern ber hopen onze geliefde Ouders JACOB NEELEMAN en «KELTJE KNOOP, hunne 25 Jarige lohtverseaiging te herdenken Dat zij B°g lang gespaard rtiogen blijven is <i« wenach van hunne dankbare Kinderen bn Verlootden. Receptie, Donderdag 4 Dec. van J-9 *ur n.m. Z. O. Binnenaingel I'» Oravenhage. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondige ongesteldheid, mijn geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Orootmoeder 'n den ouderdo m van 52 jaar. L DE JONO. M. SLINGERLAND- DE JONO. S. P. SlINOERLAND. K. DE JO'NO. A DE JONO. P. DE JONO. O. C. DE JONO. Ouderkerk a.d. IJssel, 26 November '24. HET BESTUUR der Niaivsreeniglng „MARTHA" Ie Oad-Alblas, deelt mede, dat de in de eerste helft der maand December plaats heeft. Zij, die vdt)r eenige veratrekking in aanmerking wenschen te komen worden verzocht, zich vóór 21 December aan te melden bij een Bestuurslid O— De Burgemeester van Amnier8tol, maakt bekend dat aldaar hebben Ingediend, een aanvraag om vergunning tot het verrichten van bakkertarbeid tusschen nam. 8 en voorm. 6 uur in de door hen bewoonde perceekn, plaatselijk geteekend No 34 en 182 en dat op Woensdag 24 December a.s. des namiddags 2 j uur daar tegen ten Raadhuize, zoo wel raon- èeling als schriftelijk bezwaren kunnen worden ingediend. Van de ingekomen stukken kan gedurende acht dagen vóór den j zittingsdag ter Secretarie Inzage I worden genomen. Ammeratol 24 November 1924. De Burgemeester voornoemd. J. A. A UILKENS. Bi) besluit van de Algemeene Ledenvergadering d d. 10 Nov. j.L I ia bovengenoemde Vereeniging ontbonden met benoeming van den onderge- teekende tot liquidateur Allen, die van voormelde Ver eeniging nog iet» te vorderen hebben, worden verzocht daarvan voor 6 Dec. a s opgave te doen aan den ondergeteekende. Mr. M. DE MOL. Markt 46. Oouda, 26 November 1924. Zij, die zich vanaf heden schuldig maken aan het koopen of verkoo- pen onzer zakken welke gemerkt zijn zullen Gerechtelijk vervolgd worden D. KOK en H. J BROKKINQ, Graanhandel Lange Ruige Weide. 6EVRAA60 een vaste goed kunnende melken, huis be schikbaar, bij C. VERBOOM, Achterland, Groot Ammers Met Januari of Maart gevraagd: een P.O., goed kunnende melken bij E. J. DOQTEROM, Landbouwer, Beijersche, (gem. Stolwijk.) voor den verkoop van le kwaliteit Tuin-, Bloem- an Landbouw- zaden, Boom en Struikgewas, Bloembollen, Frlesche Klel- Pootaardappelen enz. Voor goede verkooperi flinke bijverdienste. VOLBEDA, Drachten. Solide voor een 1ste klas Hypo theekbank. Bij «enige werkkring desnoods in de avonduren, kan op een bij verdienste van 15 k 45 gulden per week gerekend worden. Brieven franco, onder No. 584, Bureau van dit Blad. Mevr. NiCOLAï VAN DIEREN- Bijvoet, vraagt een nette DIK1NTBODR, goed kunnende koken en netjes werken. J. W. Frisostr. 4, Utrecht. in klein gezin Loon 25 guldón per maand Adres: H van der ORAAF, Boompjes 96, bovenhuis, Rotterdam. op 1 Februari a.s., wegens huwelijk der tegenwoordige, loon f 270 per jtar. in de Van Cappellen Stichting te Capelle san den IJssel, zich te vervoegen bij de Directrice, goede getuigen vereischt. Een Goede melker. Bij K. EEODEMAN.Oroot Ammers. Gevraagd i tegen 1 Januari, omtrek Schoonhoven, een flinke goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend Niet beneden 18 jaar, P.O. Loon naar bekwaam heid. Brieven onder No. 380, aan het bureau van dit blad. Dr. TEM CATE Speciaalartt voor SpIJsverterinqs-, Rheumatiscfte en Zenuwziekte, is tot nadere aankondiging AFWEZIG. FFNnpaCHTSWEO 65, H'DAM. BEVRAAGD zoo spoedig mogelijk of met nieuwe jaar een tegen hoog loon, van g. g. v. z. en goed kunnende melken. Adres: P. BROERE Joh.zoon Lekkerkerk. met 1 Januari a. s. een P.O., voor dag of dag en nacht. Adres H. C. LANKHORST, Schilder, Willige Langerak. gevraagd niet boven 16 jaar. Adres. O. REIJNEN, L. Weistr, 1. een in goeden staat zijnde „INDI AN'-MOTOR, 7 9. hopt nitstekend,carbidverlichting, nieuwe magneet. Ook genegen te ruilen voor lichter soort. B. v. DORP, Noordkade E 179, Waddinxveen. Ter overname aangeboden Beste broodwinning. Rijke volks buurt P v. d. ENOEL, Berkelstraat 39a Rotterdam. JE ADRES VOOR: bij J. W. LABEIJ, Uitdragerstr. 19 SCHOONHOVEN. Zeer voor uitbreiding vatbaar. Aan drukken verkeersweg op Dorp in Zuid-Holland. Brieven No. 580 bureau dezer Courant Een met stukje grond of boomgaard, klein gezin 2 personen, voor nu of later. Brieven franco onder no. 840 aan het bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk Gevraagd, Intern, zoo noodig behulpzaam in het buffet P. OELEEDTS „Posthuis"Moor drecht. NETTE voor dag en nacht. Aanmelding Mevr. VEGTER, Bergweg 330b, nabij Schiekade, Rotterdam. Een goed onderhouden met 16 H. A. weiland, alles guns tig aaneen gelegen in den Zuid- plaspolder bij W. DE VOS, 2de TochtWeg, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hypotheek beschikbaar. tegen Kerstmis, een P. O., goed met de kaasmakerij bekend, bij W. van Wijnoaarden Bergambacht D 5. TE KOOP Een Inhoud 100 K G. T H v d. STELT, Giessendam B 403 ook geschikt voor andere doel einden. Te bevragen bij M. ROMIJN, No 230 A, Papendrecht. Weggeloopen, een Zwarte Duitsche genaamd „MAK" Tegen belooning terug te bezor gen bij ADRIAAN VAN 't HOFF Oiessen-Oudekerk. Te koop aangeboden Flink (Vos. Merrie). Te bevragen bij den heer W. de WAARD, Achterweg, Ammerstol. e* J. It A. GROENEVELD p B H Koestraat 51 70, Schoonhoven Een 7-jarig bruin (drachtig) Mak langs den weg, bij D. v. d. HEE, winkelier te Barendrecht. Magazijn van UelSMteriek, Npeel|eed. Uitgebreide keuze ht •las - Poroelein - Staalwaren Parfemurieén - Nikkelwaren Lederwerk enz. beschikbaar voor HYPOTHEEK op Landerijen, tegen 5 pCt. rente, en ook voor andere doeleinden, tegen billijke conditiën Adres Administratiekantoor, Steiger 10b, Rotterdam, Tel. 13678.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2