)N COOPS NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Kringen dwaas uiden erooie schouwburg - Gouda Directeur Frits Kleinbloesem. illen Vrijdag 12 December 1924. 56* Jaargang No. 4904 Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. ORINCHEM •Olie etroleum lad vetogen, s Emulsion, aan Emulsion. Gouda Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. I dpijn lijdt ipijnpastilles [ILLEN w. VAN OS, jpticien, al 238. ROTTERDAM, festigd in 1875. apitaal EERSTE BLAD. Om Eer en Leven. Telefoon 20. Ingezonden Mededeelingen. <r Hot zou dan politiekorps. feit is zeer len .Mijnheer Maner”, zeide Estelle van t was eenigs- .Mijnheer Mener, ik wenschte mijn zal un, recht myn hart mijn vader te olie i dor politie deden een een bij 2, van I). H. ver- vor- zaal 70- een J. aan er’ niet. lari” f 2,-. Zalf 75 cent. .Wormen, S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Postch. en Girodienst 13768. nog jsoo kort beslaande vereeniging/deed zicht, dat de burgemeester eener plaats hooren. Het geheele programma isschil- beunhazen dan zal hem] zijn ambt telkens zwaarder H, it<Jtt iftlifstri urj c» - --.1 komt hfj daardoor steeds meer tot nog niet ten volle voor zijn im- te orde van Jam mer maar dat niet meerderen deze uit- Helzelfde worden vanal I O.i5 I 0.10 t 0.10 12.50 12.50 SCHOONHOVENSCHE COURANT ‘Builen de stad bleef het rijtuig straatweg wachtende nboj een 1 zij even heb ik moeten sprekf en web tigheid haar loop nemen. °ok ik mij verheugen, tot oordeelen bevoegd wt men Aambeienzalf ;r Benedictui all het it falende middel Prijs 1.—Verkrijgbaar bij aven 33. Schoonhoven. nu nog aan nt Senna's n in ongelooflijk orten tijd de rste Hoofdpijn 'aar in buisjes van ÖO Cent* bij IAN ZESSEN [OONHOVESr ig, slechte spljtvar- nfluenza, lusteloos- i, enz. van d« -•>« Vecbreod. )g «li koek. Qeen ba in te melken. Het bewiu wegens verbruikersy.. er week voor f 12 n2 Adres: O. v. MArJ ectr. Veevoederfabrw iieuwpoort. verkrijgbaar, d^n van het bedrag door Tel. no. 50, Outfe- aangenaam en prettig spreker te zijn. Hij begon met de vraag: Wat was er eerst, de kip of het ei? want van de kip kwam het ei en van bet ei, de kip Volgens spr. was deze vraag nog nooit opgelost, maar het voornaamste was, dat beiden er wa ren, Spr. gaf een zeer duidelijke be schouwing over het houden van kippen, eri alles wat daaraan verbonden is. Het met voordeel houden van kippen bestond volgens spr. uit kleinigheden, die door spr. op zeer duidelijke en heldere wij ze naar voren werden gebracht. Op de ze kleinigheden moet reeds met de aan schaffing der broudeieren rekening ge houden worden, daar een groot deel van het succes van kippenhouden, hiervan afhangt. Vervolgens werd het broeden en opfokken van kuikens besproken, waar voor spr. zeer nuttige wenken gaf en te vens besprak de wijze waarop men reeds vroeg de hennen en hanenuit de kuikens kou onderscheiden, wat reeds groot voor deel oplevert, daar men de hanen dan niet tot nadeel langen tijd behoeft aan te houden. Ook werd de hokkenbouw, het voorkomen van bevriezen van de kopver- sierselen en het uitzoeken van goede leg- sters om hiervan te broeden behandeld. Tusschendoor besprak spreker het groote nut van toetreding tot de V.P.Z. H, welke vereeniging tot doel heeft' lo het goedkoop en van vertrouwde adres sen verstrekken van broedeieren vap op den leg gefokte en gecontroleerde hen nen; 2e. reductie op abonnementsprijs van pluimveebladen; 3e. bemiddeling bij den aankoop van fokhanen tegen niet te hoogen prijs; 4e het gratis houden van lezingen met lichtbeelden; 5e. het ver- spreidenv an brochures en geschriften tot nut en leering van de leden der aange sloten ver.; 6e. het beschikbaar stellen van. goede keurmeesters voor eventueel te houden tentoonstellingen; 7e. het keu ren van foktoomen van leden der aan gesloten vereenigingen en verder alles, wat voor de leden der aangesloten ver eenigingen van nut blijkt te zijn. Tevens gaf spr. een duidelijke beschou wing over de voeding, de samenstelling en het nut om alleen van overjarige hen nen te fokkeii. MAANDAG 15 DECEMBER Aanvang HALF ACHT precies N.V Rotterdamscn-Hofstadtooneel Ter eerbiedige herinnering aan de nagedachtenis van HERMAN HEYERMANS. „OP HOOP VAN ZEGEN»» Spel van de Zee, in 4 bedrijven van HERMAN HEYERMANS. Regie Cor van der Lüot—Melsert. Knier Alida Tartaud— Klein. OVERWELDIGEND SUCCES. I I NIEUWE DECORS! NIEUWE DECORS! f Prijzen Loge-Stalles f 2. (leden f 1 50) Balcon f 1.25 f 1.— Galerij 0 60, plus rechten. BESPREEKT UW PLAATSEN! Giessen-Nleuwkerkj 12 Dec. De on langs door den Raad dezer gemeente aanbestede woning voor den Edelachtb. heer Diepenhorst, burgemeester alhier, staat thans onder de kap. Het werk is flink gevorderd, wel een bewijs, dat de aannemers goed hun best hehben ge daan. Het laat zich aanzien, dat het niet alleen een flink, doch ook een prach tig stuk bouwwerk worden zal. „Een sieraad in Muizenbroek!” Ameide en Tlenhoven, 12 Deo. feestcommissie kwam gisteravond laatste vergadering bijeen om den 1 Deze Courant wordt des Maandaps-, des H'oensdaps- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. jjen kan zich abonneeren by alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschen personen 3OPT UW en avond, voor ve# en nabij, tl worden binnen 24 uur afgeleverd. van Brillen op voor- van H.H. Doctoren. ieen reiziger». voor HYPOTHEEK op tegen 5 pCt. rente, en idere doeleinden, tegen litiên. Adaunktratiekantoor, Rotterdam, Tel. 13678. Indien men een of andere verordening overtreedt, weet men zelf kans te loopen, dat men wordt bekeurd. Hoogstens kan men dan tegen de verordening zijn. Doch daar kan de politieman niets aan doen. Waar het publiek welwillend is tegen over de politie, daar zal ook in de meee- te gevallen ook de politie met zekere coulance optreden. En geschiedt dit niet, dan kan er wel op aangedrongen worden bij hoogere autoriteiten, dat de politie haar taak niet enkel zal opvatten als een dwingende, maar ook als een leidende. 1,25 reparatie sterk con- irraad. Batterijen f 020 Schoonhoven. 'Zij knikte. De advocaat opende nu de deur en zijn bediende fluisterde hem ieta in het oor. „Het is goed,” antwoordde hij, „laat 'dé baron hier komen.” „Nog een paar” woorden, freule Estel le, houd u kalm. Ik heb bericht van Geor ge, hij maakt het uitstekend.” Estelle kon hierop geen antwoord ge-;., ven, want op hetzelfde oogenbiik kwam de baron binnen, die wachtte tot de bo eiende weer de deu? gesloten had en zei de toen:, „Mijnheer Mener, ik wenschte mijn dochter mee te nemen.” „Als mejuffrouw er niets tegen heeft, zal ik er .mij niet tegen verzetten, mijn heer. „Ik zal u volgen,” sprak Estelle. „Kom ddh,” antwoordde de baron, die klaarblijkelijk geen woord met zijn vijand wilde wisselen. Estelle stond op en reikte don aij^ocaat de hand, die deze harteljjk en bemoedi gend drukte, Haar vader groette niet en Menei groette evenmin.Maar toen hij het rijtuig hoorde wegrollen, waarmede de baron zijn dochter had gehaald, balde hij de vuist en mompelde: „De ellendeling, wat heeft hij voel op zijn geweten. Ik vrees, dat de ongeluk kige freule werkelijk krankzinnig wo’r- den zal. Intusachen zaten baron van Gel sela er en zijn dochter, zwijgend tegenover elkan der in het rijtuig. De koetsier op den bok was’ niemand anders dan Ludwigs,-' die op een wenk van zijn meester dp zij bet zwaarst getroffen zal worden, die aan dit alles onschuldig is, zij, die mij bet leven redde, die ik zoozeer liefheb.” Mener dacht lang na over dit gedeelte van den brief. „Geen twijfel,” mompelde hij -bij zich zelvea, geen twijfel is er aan of de Qan- nal heeft geweten, dat baron Van Gel- selaer de moordenaar is. Hij heeft het' verzwegen, omdat hij niet wilde, dat Es telle in haar vader een moordenaar zou kennen. Hij heeft haar de smart willen besparen de dochter van een moordenaar genoemd te,worden. En pas later is hij gewaar geworden, dat er personen leven, die schade lijden door zijn zwijgen. Hij moet dus weten, dat er nog een kind leeft van de arme vrouw, die door toe doen van den bason het_leve£ verloor. Dat kind heeft recht op zijn naai op de nalatenschap van zijn ouders, wel ke Van Gelselaer zich heeft toegeëigend. ‘Wij ook vermoeden, dat een der bei de kinderen nog in leven is, of mis schien beiden. Zou hij ze ontdekt heb ben? Maai* mijn vermoeden is dus juist. Er bestaat wel degelijk verband tusschen de moorden, waarvoor de Gannai veroor deeld is en het drama dat langer dan twintig jaren geleden plaats greep. Maar welk verband, dat ia mij nog niet dui delijk.” Terwijl Mener hierover nog nadacht ontving hij op zijn kantoor btezoek van freule Estelle. Hij was zeer verrast haar bij zich te zien, en hij wist I niet of hi 'haat vertellen zou van den brfef, dien h’ ontvjangen had, dan wel of hij voorloop? zwijgen moest. Lang stond hij daarovc echter niet in twijfel, want hjij bemerkt spbedig, dat de freule zich in hoogs opgewonden pn zenuwachtigen toestam’ beyond. Haar nu nog te spreken ove dep brief,’ het zou zeer zeker, niéts goed; kunnen uitwerken. paarden dadelijk in flinken draf had gp- oogpnblikke! ijk de stad verliet. 1‘.„‘ Ig op den in pens staan naast een daar automobiel „Kom Estelle,” sprak de baron, „wij stappen daarin over.” „xuijuuccr maner zeiue ibHivua vau Gelselaer, „ik moet u beslist spreken.” „Wel freule, neem plaats, ik stel mij geheel tot uw beschikking.” „Het betreft de Gannai”, ging zij op zenuwachtigen toon voort. „Gij herin nert u het gesprok, dat wij hadden over mijn vader. Gij weet, dat hij zich vreemd in deze zaak gedroeg.” „Inderdaad, zijn gedrag zins onverklaarbaar.” „Gij weet ook, gij hebt hét gevoeld,, wat vreeselijk gevoelen zich aan mij op drong Ik wilde het niet gelooven, ik heb ook u bezworen, die gedachte niet te koesteren. Die, man is immers mijn vader en tocji, toch’ kan ik niet de gedacht» onderdrukken, dat hij....neen, ik zal niet uitspreken, wat ik bedoel. Voelt gij .mijnheer, wat ik moet lijden.” „Kom, freule Estelle, wees bedaard. Gij weet immers niets met zekerheid.” „O, maar ik vermoed zooveel. Er zijn zoovele aanwijzingen, d,ie my dwingen telkens weer in mijn hart mijn vader te beschuldigen.” „Misschien ten onrechte.” „Helaas, misschien, misschien. O, de gedachten martelden mij. Ik zal u wat zeggen, mijnheer Mener, nacht en dag denk ik aan deze dingen. De twijfel, de pijnlijke onzekerheid maakt mij krank zinnig. Gij weet, dat ik reeds in een ze- nuwlijdersgesticht verpleegd ben, dat ik lijdelijk zoo goed als verstandloos ge weest ben. Welnu, ik zeg u, ik voel lien demon, de krankzinnigheid weer ij^mij afkomen. Ik voel, dat mijp geest 'o zwak is om dit te dragen, ik zal mijn erstand kwijt raken, opnieuw, maar lan wellicht voor altoos." „Maar freule, wind u niet zoo op. niet toe aan dat rampzalige denk beeld, wees sterk. Denk aan George.” „Ach, ik denk aan hem altijd, en ik begin te begrijpen, waarom hij de schijn K.er, vuigeiiö ibahuiux VQu uatijyo. Vandaar, dat ieder belastingbetaler het korps graag zoo klein mogelijk heeft, en toch 's avonds niet onder de dekens wil liggen rillen, dat er geen voldoende bewa king is. Dat is de tegenstrijdigheid, die wel nimmer zal worden opgielost en waarvoor het voor het hoofd der politie moeilijk is om tusschendoor te zeilen. De in pen ningmeester gelegenheid te geven, reke ning en verantwoording ie doen van het beheer der gelden. Tot geruststelling kun nen we vermelden, dat de rekening niet sloot met een tekort, maar met dank aan den penningmeester werd gesloten met en batig saldo. D feestcommissie werd daarna officieel ontbonden. Alblasserdam, 12 Dec Tijdens ieen zware mist, had alhier Dinsdag een aan varing plaats op de rivier de Noord. Niet minder dan 4 aieepbooten, met de noodige schepen achter zich, waren op die plaats vertegenwoordigd. Wonder bo ven wonder liep alles zonder ongelukken af. Langerak, 12 Dec. Donderdagavond gaf de MuziekvereeniginR „Kunst na Ar beid” van Langerak-Nieuwpoort, uitvoering in de zaal van den heer Oosterhout. De zaal was geheel bezet en een ieder was ten volle tevreden over hetgeen deze Poiitie en Publiek, Wanneer politie en publiek niet goed met elkander zijn, elkander niet kunnen zetten, dan wordt daaruit een miserabe le toestand geboren, die er toe leidt, dat veel misverstand wordt opgewekt en veel argwaan binnensluipen komt bij beide partijen- De positie der politie is een zeer eigen aardige. Eenerzijds treedt zij als diena- resse der overheid op met gezag, heeft zij er voor te waken, dat de een het le ven en het goed van den ander biet neemt en de orde niet verstoord wordt, opdat de burgerij een hebbe. Doch anderzijds is de taak der pojti eene dienende. Zij Heft tot plicht de bur gerij te dienen, door welwillend te ie’ pen, wanneer haar wordt gevraagd] om inlichtingen van allerlei aard mits die op haar terrein thuisbehooren en humaan op te treden als haar hulp, wordt ingeroepen voor een of aijider’ feit. Deze tweeledige teak bestaat niet uit twee van elkaar gescheidens deelen. 'Wel zijn de deelen onderscheiden, hoew-el zij zeer vaak parallel loopen, als het ware ineengestrengeld zijn. Men kan het ver gelijken met een ring, waarin een fraaie steen geze' is Dan bestaat de ring uit 'twee deelen,' doch vormt toch oen harmo nisch geheel. Jlet een zou zonder het ander niet, göra zijn. Juist door dbt samengesteld karakter van wat ’de taalf der politie moet wor den genoemd, ja die taak een zoo zware te noemen. Vat M politieman zijn taak recht en nietl verstand op, wij hebben nu op het ooi p 41 i t i e mannen, niet op een jsoort ambte|naarlijke vallen, hoe Ipngdr hij 'er in verkeert. En dan f de erkenning taak geschikt te zijn. Zelfkennis is mers de kennis, die het moeilijkst Jeeren valt. Prijs der AdvertentiënMaandag» iedere regel meer O,17*/2; Vrijdag» vs f 0,20. Bij 3 maal plaatsing, wordt de 3e op Maandag en Woentdag en tegen f O.lSVj per Voot meer plaatsingen, groot aantal regels in de plaats van den heer H. v. d. Pouw (60 jaar), de heer J. Kruijt Jbz. Zevenhuizen, 12 Dec. De gemeente raad heeft het werk der uitbreiding van het electrische net, (Groeneweg Moer- capelle), gegund aan de firma Meinsen te Amsterdazn, zijnde de laagste inschrij ver. Hierbij is ook begrepen het ver anderen vaA het bovengrondsche net, in de kom van het dorp, in ondergrond- sche geleiding. Ook besloot de raad, aan den administrateur, de heer Berkhout, een gratificatie van f 850 toe te kennen, voor meerdere gedane werkzaamheden. In de raadsvergadering van j.l Woensdag is de heer Jac. Meijer (8. D. A. P.) als raadslid toegelaten, in de va cature Spekman. Op de gehouden pluimveetentoon- stelling te Schoonhoven, behaalde de heer J. de Koster een len prijs en een eere-prijs, met een patrijs Leghorn-haam De heer K. Vente een len en een eere- prijs, met een Rhode Islands Reda-hen (jong). De heer A. J. Vente een len pr. en eere-prijs met een Columbia Wyan- dotte-hen, en met een w^te Leghorn- haan een Z. E. V. Ook verwierf de heer K. Vente nog een 2en prija met Rhode lal. Reda oude haan en met Barnevelder ben ook een 2en prijs. Capelle a.d. IJssel, 12 Deo. Zaterdag avond is het nieuwe café met vergader zaal van den heer J. Oudenaarde ge opend met een feestavond van den Gentr. Bond van Transportarbeiders. De was geheel gevuld, waaronder een tal kinderen van leden van den Bond, die werden onthaald op versnftperingen. geschonken door de broodbakkers Lu ij-’ ten en Schouten en den kruidenier den Toom. De avond werd verder afgewisseld met muziek en zang. De postduivenvereniging „de Snel- vlieger heeft besloten op 2en Kerstdag een tentoonstelling te houdten, uitslui tend voor 'leden harer vereeniging, in het lokaal va de wed. J. H. Noorlander. Als keurmeester zal optreden de heer Brans uit Schiedam. De arbeider T., wonende alhier, wordt sinds Maandag vermist.. Woensdagavond gaf de gymnas- i tiekvereeniging „C. G. V.” een uitvoe ring in de zaal van den heer H. de Wit, met medewerking van een dames-afdee- ling voor Lekkerkerk. De zaal was ge heel betet en de verschillende nummers werden verdienstelijk uitgevoerd. Ter afwisseling werden eenige voordrachten gegeven, welke de 1‘achtspieren danig in beweging brachten. Tevens werd nog een pop verloot, welke ten deel viel aan A. van Wijk. Een gezellig bal besloot dezen zeer-mooien avond. Lekkerkerk, 12 Dec. B.' en W. dezer gemeente zullen een onderzoek instel len, wat de beste wijze van verharding voor den J’iendweg is. Door de Pluimvee-vereeniging Lek kerkerk en Omstreken werd op 9 Decem ber in het Bonte Paard een vergadering gehouden, waarin de heer J. J. Hellen doorn, uit Den Haag, -door het bestuur was uitgenoodigd een lezing met licht beelden te komen houden, waaraan deze volgaarne voldeed. De heer Hellendoorn bleek een -28 Mener had een brief ontvangen van de Gannai, een brief, die hem ten zeer ste verbaasd en ontroerd had, waarvan hij den inhoud echter slechts ten halve begreep. In dien brief toch schreef zyn vriend hem, dat hy vermoedde, dat bin- nen korten tyd zyn onschuld klaar aan het licht komen zou. „Nochtans”, zoo luidde de brief, ver der, heb ik dit niet gewenscht, om de vreeselijke gevolgen, die de openbaarma king van mijn onschuld hebben zal voor haar, die ik meer dan myn leven lief heb. Nog kan ik u niet alles melden, teijn vriend, maar dit eene wil ik u thans wel zeggen, ik heb alle schijn van schuld op mij geladen terwille van Es telle. Ik heb alles verduurd en verdra gen, om harentwille, ik zou het schavot beklommen hebben om haar een vreese- lijke smart te besparen. En thans heh ik mijn opoffering geefsch gemaakt, mijn eigen werk nietigd. Toch, ik kon niet anders. Ik mocht mijn eigen geluk, mijn eigen naam opofferen haar ter wille, maar om haar te besparen, wat ik weet, dat haar zal dooden, mocht ik niet toeslaan, dat anderen lijden zouden, dat anderen ont- I houden werd, wat hun toekwam. Ik meende eerst te mogen bevroeden, dat mijn houding niemand dan mij be-* üadeelen zou, maar nu ik weet, dat er E in leven zijn, die ik dood waande, nu heb ik moeten spreken. Ik mocht niet langer zwijgen en weldA zal de gerech- Daarover zou ware het niet, 4at van de schuld op zich heeft laten rus ten. Verstaat ge mij, weet ge, welke vreeselijke gedachten daar in opgesloten liggen. Ik begin te begrijpen, waarom hij een moordenaar heeft willen heeten Het was om mij.” Estelle van Geleselaer viol in de stoel neer en bleef met starende oogen voor zich uit zien. De advocaat voelde zich de keel als dichtgesnoerd. Hij begreep de bittere, de onmenschelijke smarten, welke haar hart verscheurden. Zij ging begrijpen, dat haar vader, dien, zij altijd geëerd, dien zij hooggeschat en bemind had, een moor denaar was. Nog .wist zij het niet met de volle ze kerheid, maar zij voelde, dat die zeker-' heid al meer en meer ging komen. En dat was te zwaar voor het ongelukkige kind. De Gannai had geschreyen, dat het haar dooden zou, dat zij dézen slag niet zou overleven. Maar misschien overleef de’zij dien toch, maar was dit erger dan do dood, zou zij krankzinnig zün. „Freule,” zei Mener met bewogen stem, „ik smeek u, wees bedaard. Zet» die vreeselijke gedachten verre van u. Ver werp do vermoedens, die u bestormen. Uw vader moge misschien niet onberis pelijk zijn, hij had misschien meer kun nen doen om de Gannai te reilen, maar gij moogt hem n uw hart niet beschul digen van veel vreeselyker dingen.’' „O, ik beschuldig hem ik kan echter dien twijfel niet van mij afzetten en het is de twijfel, die mij ■krankzinnig maakt. Op dit ooftenblik werd er op de deur van het kantoor van den advocaat ge klopt. De acrrocaat wilde de deur openen doch voor hij de deurknop in handen had sprak Estelle „Het is mijn vader.” „En wilt gij met hem terug.” Het zou te ver voeren, wanneer we nu in den breede handelden over het toe zicht, dat de burgemeester «uw plau.us als hoofd der politie op het politiekorps uitoefent. Er zijn gevallen voorgekomen, dat de burgemeester van een of andere plaats een politiekorps opvoerde, om zich schijn van aanzien te verschaffen, als een soort van lijfwacht, of wel omdat hij het noodig vond een talrijk korps te hebben met het oog op persoonlijke vei ligheid. Daaronder moet dan echter de plaats lijden en een goed burgemeester zal het korps zoo klein mogelijk houden. Het moet begrijpelijkerwijs op peil zijn, maar behoeft toch niet meer manschappen te tellen, dan hoog noodzakelijk is. Als het korps iets te groot is, komt de burgerij er licht toe om te zeg- em geu: die politiemenschen hebben een ge- den maKkdyk bestek. Dikwijls redeneert mu l er maar op los, zonder met de finesses I der zaak i f kend te 'zijn, ban praat men ».,OTv. 0VBr korps, zonder dat men weel, die het niet mag veronacht- I ho< de diensten verdeeld zijn enz. Maar pen - dan mag h(t publiek niet lastig en wtp- 1 gauw rend geslaagd. Reeuwijk, 12 Deo. Woensdagavond heeft de gemengde zangvereniging V. Z.O.S. met medeworkxug van hel kinder koor onder leiding van den ueer v Spongen uit Gouda, in de lokalen van den heer A. G. de Vries aan den Straat weg, een uitstekend geeiaagdn uitvoering te geven van ,.de Wcudkonmgin”, ope rette in 2 bedryven vah Mart. Schriel. Zang, spel, decors en costumes, heldi/r en fris'n, dat ahes was flink in We zijn hei dan ook niet andet’o den heer Van opengen gewend voering hebben bygewoond. stuk zal ook Donderdagavond opgevoerd. Door B en W. zijn benoemd tot brandmeester in de 2e afd.,in de plaats van den heer J. van Spengen (60 jaar), de heer'G. van den Heuvel. Tot kommandeur by de slang van spuit no. 5 in de plaate van den heer O. Dog- terom (vertrokken), de heer W. den Boer. Tot kommandeur bij de Schroeven draaiers van spuit no. 2, in de plaats van den heer J.Macdaniël (èO jaar), de heer H. Dhondt. Tot kommandeur bij de zuigbuis spuit no. 7 in plaats van den heer A. Buitelaar (60 jaar), de heer J. Lafeber. Tot sectie-kommandeur 2e sectie de zuig- en perspomp van spuit no. Juist op kleinere plaatsen komen soms verkeerde verhoudingen voor ten opzichte van politie en publiek. Het pu bliek moet in den politieman niet zijn natuurlijken vijand zien, en de politie moet niet denken, dat iedere voorbijgan- stil en gerust lefviin ger een moordenaar zou kunnen zijn. Het schijnt soms, dat de politie een jtie makkelijke taak heeft. Men vertelt elkan- ir-1 den nog gaarne in Schoonhoven de uit tel- drukking van het Raadslid Van Lomwel, die eens bij een raadsdebat zeide: Als ik weer eens op de wereld «kom, dan word ik politieagent. Dat scheen in die dagen in de Lekstad een zeer begeerenswaardig baantje. En thans och thans is het er nog erg kalm. Zooals trouwens in alle omringende plaatsen. Juist door het gemoedelijke kan de verhouding tusschen politie en publiek een zeer goede zijn. En daarnaar moet door beiden worden getracht. en Woentdag» van 1 tot 6 regels l,li van 1 tot 6 régels 1,80, iedere regel meer plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel 2!/<» per regel op Vrijdag. en condities vrage men tarief. allerminst rechtvaardig zijn te noemen, indieh wij alleen over de taak ipraken en niet in het licht korr velte zijn deed. Het Is vc gelag als tienen kleedjes Lig ver boden is en dan wordt gesnant. Bekeu ring volgt, en wellicht een boete. Zou hri nu billijk zijn, als de vrouw er den politieman een verwijt van maakte. Im mers neen. De ambtenaar doet slechts wat riin plicht hem voorschrijft. en de verantwoordelijkheid welke het publiek ten opzichte van óv- politieman 1 peft. Want ooi het publiek heeft een ver- antwoordplijkheid ten opzichte van het r.ldie het niet mag verona zampfi. TrPfdt de politieman correct op, icii is toch, dat het publiek zeer in de gaten heeft, wat het moet be- omdat de politie haar plicht talen. En hoe meer politiemannen, des te meer moet worden betaald. Dat is ze- huismoeder een hard I ker, volgens de rekening van Bartjes. 1 gelag als 'zij even na tlë/isr» klopt, terwijl hpt in do verordenini

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1