NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. 56 Jaargang Vrijdag 1° December 1924. No. 4907 EERSTE BLAD. FEUILLETON. Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. Bericht. Plaatselijke Berichten. Om Eer en Leven. Geluk. geen weg naar liefde noemden, had, gfr- heb ik intusschen (Vsrtb wrrolfll). I S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18768. •den, M. de V., dat >n en op de Hem- een J. A. GROENEVELD, Koestraat 70, - Schoonhoven. een Het de aak moet aijn." SCHOON HOVENSCHE COURANT. zitter, dat het iht tst zal worden ,dat P het perron, uoc». valt. t voorstel z. h. s. koning gebracht en moest zijn l^emd uit trekken, dochhad geen hemd. Jonkheer George de Gannal was terug gekeerd in de stad, waar hij wegens dub bele moord werd terdoodveroordeeld. Hij keerde er terug met zijn bediende Jozef, beiden vermomd en onder vreemden naam beiden als bedienden van Schwei ger, die in 't grootste hotel zijn intrek genomen had Deze deed zich voor als een rijk vreemdeling e n daaf niemand hem ken de, kon hij dit zonder gevaar doen. Wie zou in zijn beide bedienden, de Gannal en diens kamerdienaar bevroed hebben? Niemand zou aan die mogelijkheid kunnen denken en op deze wijze konden zij wel het meest veilig in hun vaderstad terugkeeren. Het Burgerlijk Armbestuur alhier doen in de ge meente met Nieuwjaar een gift te kunnen verstrekken. lierop, dat er con- wor len en indien svonden, deze zijn en. rzilter de vergade- o— Volgende weefc zal ons blad Maandag en Woensdag verschijnen. Voor ons Kerstnummer dat Woens dagmorgen verschijnt, verzoeken wij beleefd en dringend berichten en adver tenties uiterlij.k dien morgen vóór 9 uur in ons bezit te "doen zijn. DE UITGEVERS. Ottoland, 19 Dec. Door e«n verkeerden draai te nemen, geraakte de knecht van den graanhandelaar Blom alt Brandwijk met. zijn auto bekneld op de Hoefbrug tusschen de leuning, waardoor de brug leuning werd vernield. Met behulp van een kelderwinde, werd de vrachtauto los gewerkt, en bleek deze niet beschadigd te zijn, zoodat hei ongeluk betlekkelijk goed afliep. De prijzen der kaai waren deze week voor le soort f 60—82, voor 2e soort f 5759, per 50 K.G. Handel traag. Voor vette varkens werd beteed f 40— 42, voor zware en lichtere soorten f 36 38, allee per 60 K.G. Handel iets vlugger. Loplk, 19 Deo. Dinsdagavond werd al hier in het café van A. de With de eer ste Nutsavond gegeven, vanwege de af- deeling in deze gemeente. Ais spreker trad op de heer Jac. Hazenbroek, van Utrecht, en die de volgende atukjee voor droeg, n.m. Avonturen als vermomd re porter (causerie), de Dorpsnnid, „Feébt- comeditf’ in voordrachtsvor®, door Sam. Falkland (naar het leven, dus ernstig en komisch), welk laatste stuk circa 40 mi nuten duurde. Na de pauze werden op gevoerd Halali (dramatisch-, de Drenke ling (komisch), de Schadnw (satyre), Uit Hollandsch Huis (burlesque), Pas sage vol Hartstocht (Amerikaansch bur- Prija der Advertentien: Maandag» en Woensdag» van iedere regel meer Vrijdags van 1 tot 6 regels J f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend op Maandag en Woensdag en tegen 0,121/j per regel op Voor meer plaatsingen, groot-- zullen antwoorden van neen. Maar ook zij, die echte liefde g ekend hebben, die de vreugde smaakten van teere min, zul len antwoorden, dat in de liefde het geluk niet ligt. Want ook hier geldt, dat wanneer eenmaal de begeerte vervuld is, het begeeren ophoudt en men aan de vervulling van den wensch gewend ge raakt is. Vandaar dat in zoovele huisge zinnen de leden naast elkaar leven zon der elkaar tot in het hart gepeild te heb ben. Zij zijn het gewoon onder één dak te toeven, om één disch te zitten, en daarmee uit. Maar is dat geluk? Is het geluk dan in de kennis te vin den? In de dorst naar wetenschap? Vraag het aan den vorscher, aan den speurder naar verborgenheden in de natuur of in de philoeophie, wat zal hij antwoorden? Dat hy steeds rusteloos zoekt naar nieuwe vondsten, speurt naar nieuwe ontdekkingen, maar dat hij toch niet gelukkig is. Hij is niet gelukkig, om dat hij steeds gedreven wordt, voortge zweept, door zijn verlangen naar ken nis, zijn honger naar wijsheid. kend <te worden, door hen, die pessimis- Is dat geluk? 31 De schurk scheen wel in behaaglijke stemming. Alles was hem uitnemend ge lukt, hij voorspelde zich van zijn onder neming goede vruchten en achtte zich nu tegen alle gebeurtelijkheden gewapend. ,De baron kan doen wat hij wil”, al dus overdacht zijn edele helper, „het ge vaar blijft dreigen. Jonkheer de Gannal kan ieder oogenblik komen opdagen en gaan spreken, dan ia hij verloren. Zijn dochter kan hem ook genoeg last bezorgen. En dan die apotheker, die minder suf is dan ik meende. Mar voorshands was toch advocaat Mener voor hem het gevaarlijkst en dien nu in mijn macht. Nu voorloopig is hy voor den baron onschadelijk, maar misschien niet voor goed. In ieder ge val ,ik heb een voorgevoel, dat de bom binnenkort moet barsten en ik zal zor gen, dat ik vóór dien tijd gedekt ben.” Den volgenden morgen kwam de baron terug en Mener werd toen door Ludwigs dood verklaard. »Hij is verdwenen voor goed”, verze kerde de schurk, „ik heb hem de hersen pan ingeslagen. Hij is reeds dood en be graven. Het geld heb ik verdiend en on ze veiligheid verzekerd.” „Het geld zult ge hebben”, antwoord de de baron en hij verheugde zich, dat alles zoo zonder moeilijkheden was af- geloopen. In spanning wachtte hij in tusschen den ihdruk, die de verdwijning van den advocaat ongetwijfeld moest maken. Dien dag echter hoorde hij daar van nog niets; doch den dag daarna kwam Smith, de politie-detective, in groote opwinding bij hem. „Is er wat bijzonders voorgevallen”, vroeg de baron hem. og goedgekeurd om nien in Beneden en het salaris van f 10 te verhoogen, belast met het ont- van enkele licht Deze Courant wordt des Maandags-, den Woensdags- en dea Vrij dag rmiddags uit- gegeven. Prys voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per poet )d Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande taascnenperson^n nal te ontdekken ,had de detective advocaat Mener weer te vinden, duchtten geen gevaar. Toch dreigde er gevaar, maar van andere zijde, dan zij verwachten, verwijderen van den advocaat werd na melijk nog door anderen opjemerkt, die zoo licht niet om den tuin te leiden wa ren, daar zij beter op de hoogte waren. De plotselinge verdwijning werd name lijk spoedig bekend aan den apotheker, die een bondgenoot van Maner gewor den was. Eenige dagen na de verdwijning toch kwam hem bezoeken de particuliere’de tective, die hem zelf vroeger bespied had, die hem tot bekentenis had gedwongen. „Welnu”, vroeg de apotheker, „is er nieuws.” „Er is inderdaad nieuws, gij er niet van gehoord?” „Gehoord? Waarvan bedoelt gij?” „Mener is verdwenen.” „Wat zegt gij? Mener sou verdwenen Doch als het geluk niet in het bezit ligt ,waar is het dan'te vinden. Ligt het dan soms in de liefde? Zij, die overver zadigd zijn van wat ze doch slechts verterende hartstocht was, Wanneer eens iemand de vraag zou stellen of er op deze aarde wel volkomen geluk bestond, hij zou altijd ten antwoord ontvangen: neen, dat bestaat niet. Vol komen, volmaakt tfeluk valt op deze aar de, in deze wereld, niet te tasten. Immers roept elk gelukkig oogenblik het ons toe ,dat er een einde aan komt en mischien de achtergrond van dat ge lukkig oogenblik bittere teleurstel ling zijn kan. Juist door die ont stellende' onzekerheid, die knagende on gewisheid, wordt ons het geluk als weg gevreten uit ons leven. Want wie zal zeg gen wat het volgende oogenblik ons bren gen zal. Vormt alleen rijkdom het geluk? Wie een blik mocht slaan in de ziel van vele ryken, die zou dikwerf terugschrikken voor de leegheid, die zich ook bij dezen openbaart. Er is geen vreugde in het be zit, omdat bezit begeerte uitsluit. En waar verzadiging is aan goed, oververza diging soms ,moet begeerte zich rich ten op een ander object. En dat is voor dezulken moeilijk te vinden, omdat zij al den tijd zich in beslag genomen zien door de noodzaak om to zorgen, dat hun bezit niet mindert, maar steeds wast. O, neen, in het bezit ligt het geluk niet, We kennen allen het verhaal van dien zieken koning, die gezond wilde worden Daartoe werd hem de raad gegeven om een tevreden man te zoeken en in diens hemd te slapen. Overal werd gezocht en velen kwamen zich aanmelden. Maar hoevele nachten de koning zich ook neer vleide, in het hemd van een ander de gezondheid kwam niet. Allen zeiden tevreden te zijn, maar waren het niet. Tot ten leste een mensch gevonden werd, die tevreden was, hoevele zorgen hij ook had, hoe menige ramp hem ook over het hoofd was gegaan. De man werd tot den n 1 tot 6 Tegels l,li 0,17V«» Vrijdags van tot 6 regels f 1,80, iedere regel meer plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel 'oensdag en tegen 0,12i/2 per regel op Vrijdag. agjjtgj regejg en condities vrage men tarief. Maar er moot, o, er moet toch geluk in de wereld zijn. Zal het dan soms dit wezen, dat men zich verheugt in den plantengroei? Mogen we dan niet dien gelukkig prijzen die bewondert den fraai- en bloemkelk, die de schoonheid prijst van den dauwdrup, die er hangt aan het vochtig blad. Zeg niet, dat de wereld zonder geluk is. Zal er dan heel geluk op de aarde te vinden zijn. De pessimisten hoofdschudden en zeg gen: het geluk is onvindbaar. Het is ver dwenen in den somberen nacht toen Adam voor het eerst buiten het Paradijs moest toeven. Of misschien ook ging het teloor in den watervloed, die over de menschheid kwam. Het werd onvindbaar toen de beschaving al hooger klom, toen de cultuur immer grooter vorderingen maakte. Hoe het teloor ging, weten we niet, zeggen de pessimisten, maar het is verdwenen. O, troosteloze wereld, indien dit waar zou zijn. Vermoeide aarde, wentel dan niet meer om uw as, maar sta stil, zoodat wij met treinsnelheid van uw bodem vliegen. Laat ons dan vallen, in vergetelheid. Maar er is geluk. De poorten van het geluk zijn op aarde niet gesloten. Er is nog vreugde en verzekerdheid, blijdschap en hoop. Wanneer wij zoekers zijn naar de vreugde in den werkelijken zin des woords, dan zullen wij haar vinden. Wanneer wij kloppers zijn aan de poor ten van het geluk, dan zal ons openge sloten worden. Wij moeten in onszelf verzekerd zijn, onze daden alzoo richten, dat wij weten, dkt zij getoetst kunnen worden eeuwigheidsmaatstaf. Zoo leven, dat we iederen dag iets verder stijgen. We moe ten ons leven uitbeuren boven het gewo ne milieu, boven de alledaagschheid, ver boven het gewone peil uit. En dan kan de lezing van het stuk beëindigd vroeg hij: „Welnu, wat denkt u daarvan?” „Maar ik begrijp het niet, dat een geheel verkeerde voorstelling ,Dat is het ook. De advocaat is verdwe nen ,doch de politie is geheel en al op een dwaalspoor. En ik weet wie haar op een dwaalspoor gebracht heeft.' „Wie dan?,, „Baron Van Gelselaer.” „Hij, maar dan zoudt gij moeten looven „Dat die schurk meer weet van de verdwijning van den advocaat. Welnu, dat geloof ik ook. Hij wist, dat Mener hem gevaarlijk werd,waarom zal hij hem niet onschadelijk maken, indien dit hem mogelijk is.” „Inderdaad, van hem en Ludwigs mag men alles verwachten.” „Ja, hij stapelt de eene misdaad op de ander, maar toch begint de zaak spaak te loopen. Ons leidt hij niet zoo spoedig om den.tuin. Wij zullen Mener dood of levend ®p het spoor komen. Thans moet het een eind nemen.” 1 vraag. Dool: M. de V. Wij het licht en nu zou igen of een schrif- tom van een land- heeft dan dat van Op zekere oogen- rken. dat er »t. Nu is dit 1 erg, maar er ligt schijnbaar meer ,n wij. Wij krijgen Het komt mij ge- ;r controle op uit zijn, maar wat moet dat beteekenen. Waarheen is hij vertrokken?” „Men weet het niet.” antwoordde detective en een dagblad uit zijn halend, vervolgde hij: „Hier, lees dit bericht.” De apotheker las: Plotselinge Verdwijning. „Binds eenige dagen is uit onze stad verdwenen de heer Mr. A. Mener, de be kende advocaat ,die indertijd de verde diging op zich nam van Jonkheer de Gannal. In het geruchtmakende gerechts- geding tegen dezen moordenaar, viel het op, hoe Mr. Mener niet schroomde de Gannal zijn vriend te blijven noemen, ook nadat diens schuld door onomatoote- lijke bewijzen was aangetoond. Men weet hoe op schier ongelooflijke wijze de Gannal vlak vóór de terecht stelling ontvluchtte en sindsdien spoor loos verdween. Politie en justitie had den terstond ernstig vermoeden dat.Mr. Mener in deze ontvluchting de hand had, maar bewijzen daarvoor heeft men niet kunnen vinden. Toch blijft de overtui ging, dat Mener met de Gannal verbin ding onderhield en daarom werd de ad vocaat zonder het te bevroeden voort durend in het oog gehouden. De laatste weken had men door verschillende aan wijzingen nieuwe hoop getat in deze zaak licht te brengen, doch Mr. Mener schijnt er de lucht van te hebben gekregen, dat hij gevaar liep. Thans is de rechtsgeleer de plotseling verdwenen, zonder dat iemand ‘weet waarheen hij gegaan ^is. De politie doet .thans alle moeite zijn verblijf op te sporen. Ons dunkt, dat zij beter gedaan had, dezen advocaat, die zijn taak zoo zonderling opvatte, te be letten heen te gaan. Het is de vraag of hij thans niet even spoorloos verdwijnt als zijn vriend ,de moordenaar de Gan nal.” Toen de detective zag, dat de ander lesque). Na die stukjes werden er nog twee nagegeven tot slot Men kan wel zeggen, dat het een genoeglijke avond is geweest voor de Nutsleden alhier, en iedereen heeft dan ook volop genoten van hetgeen ten gehoore werd gegeven. Men hoopt, dat er in het begin vanhet volgende jaar nog een Nutsavondje zal zijn. Groot-Ammers, 19 Deo. Het Leesgezel schap „Nut en Vermaak” alhier hield hare Algemeen Vergadering ten huize van den heer Van As, onder voorzitter schap van den heer D. Hendrikse. Na opening der vergadering yr enden de notulen voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren f 460,49, de uitgaven f 379,20 alzoo een batig saldo van f 81,29 Een commissie bestaande uit de hoeren G. Tuijtel/ G. G. Slob en J. G. van der Hee werd verzocht deze rekening na te zien. Nadat dezelve met de noodige be scheiden was gecontroleerd en in orde bevonden, werd déze goedgekeurd en den penningmeester dank gebracht voor zijn boekhouding. Bij de herbenoeming van een voorzitter wegens periodieke aftreding werd de te genwoordige met op één na algemeene stemmen weder herkozen, en liet zich deze benoeming welgevallen. Omtrent de aanschaffing van nieuwe boeken en tijdschriften werd nog al aar dig van gedachten gewisseld. De porte feuille zal echter met enkele tijdschrif ten worden vermeerderd, mede met het zich nog gestadig uitbreiden van het lezerstal. De verkooping van boeken en tijdschriften bracht maar op de som van f 20,85. De animo hiervoor is wel eens grooter geweest. Eenige onverkochte pgr- ceelen werden onder de aanwezigen ver loot De gelukkige winnaars van de Le- ven-Puzzle waren ditmaal de heeren H. Voorspuij, G. Zwart Voorspuij, L. Aal- dijk en G. Lagendijk. c Verder niets meer te verhandelen zijn de, sloot de voorzitter deze geanimeer- vergadering. Hoog-Blokland, 19 Deo. De ingeschre vene voor den dienstplicht D. Rietveld is bestemd om in het tijdvak 15 October 1925 ingelijfd te worden bij hét 3e Regt. laf., 3e ploeg, Bergen op Zoom. Voor kaas besteedt men in deze ge meente voor le soort f 60f 65, en voor 2e soort f 55—f 59 per 50 K.G. Vette varkens gelden alhier f 0,38f 0,40 per half K.G. Moordrecht, 19 Dec. De herdenking van het 30-jarig bestaan der gemengde zangvereeniging A.D.V.E.N.D.O. te Moor drecbt is goed geslaagd. Woensdagavond hadden zeer velen zich met de leden van bovengenoemde zangvereeniging vereenigd in het Post huis, om het 30-jarig bestaan te herden ken. Wanneer het doek opgaat zien wij daar de vereeniging met hare directeur, den heer De Beun uit Gouda, geschaard om hun vaandel, dat rijk behangen is met medailles, en lauwertakken, die maar hebt „Ja, Mener is weg.” „Mener weg, maar hebt gij niet in het oog gehouden?” „Ik heb zyn spoor niet terug kunnen vinden. Eergisteravond waarschuwdet gij mij nog, dat hij blijkens alle teekenen spoedig vertrekken wilde. Welnu, hij moet dien avond zelf heengegaan zijn. Zijn bediende beweert, dat d.e odvocaat niet teruggekomen is.” „Ah, maar die bediende zal er meer van weten.” „Ik vermoed het ook. Maar wat ik u zeggen wilde, hij kan toch niet geweten hebben, waar uw dochter verblijf hield.” „Neen, dat lijkt mij onmogelijk'.” „Men kan toch niet weten. Het zal in ieder geval zaak zijn den directeur van de inrichting, waar zij verblijf houdt, te waarschuwen.” „Ja”, zei baron Van Gelselaer, om geen argwaan te-wekken, „dat zog niet verkeerd zijn. Ik zal hem de waarschu wing doen geworden.” „Uitstekend. Ik ga intusschen mijn uiterste best doen om Mener weer op te sporen.” „Wat jammer, dat hij ontvlucht is”, zeide de baron. „Nu, misschien.” „Gij zegt mischien?” „Welja, er koïnt nu tenminste eenige verandering in den stand van zaken Jonkheer de Gannal ishet gelukt spoor loos te verdwijnen, maar dit zal daarom aan advocaat Mener nog niet gelukken. En- vinden we hem weer, dan is het zoo goed als zeker, dat we de Gannal ook ontdekken, die nog altijd zijn gerechte straf moet ondergaan.” „Gij wanhoopt dus nog steeds niet hem in handen te krijgen.” „Neen, de chef van politie heeft mij opgedragen klaarheid in de zaak te bren gen en ik stel er een eer in dit te doen.” „Ik wensch u sucoei, mijnheer Smith”, hem dan door de vereeniging op verschillende con coursen zijn gewonnen. Prijzen uit de eere-afdeeling en eere-prijzen zijn hier bij te vinden. Door den voorzitter, den heer M. v. d. Gaag Jr., werd de feestavond geopend, waarbij hij dank bracht aan de velen, die A.D.V.E.N.D.O. het laatste jaar fi nancieel gesteund hadden. Bij al deze vreugde was echter een wolk. Doordat het ledental zoo sterk was teruggegaan, werd het bestaan volgens spreker van deze vereeniging bedreigd. Hij riep daarom aller medewerking in, om dit gevaar af te wenden. Daarna werd een aanvang genomen met het zingen. Men kon mérken dat er onder dit kleine ledental een wil is om vooruit te gaan. De zang was prachtig en viel zeer in den smaak der aanwezi gen. Ook de kwartet, duo en solo num mer werden met een krachtig applaus beloond. Het tableaux met zangspel „Het An gelus”, werd met zorg in elkander ge zet, waardoor een treffend tooneel werd verkregen. Na de pauze werden opgevoerd „De Oom uit Amerika” en „Oprecht ge meend”. Hierdoor werden de lachspieren dikwijls in beweging gebracht. Daar de kas noodlijdend is, werd aan het eind een voordracht gehouden, n.L „De liefdadigheidskermis”. Handig trachtten de dames hunne artikelen te verkoopen, spoedig waren zij uitver kocht, waardoor zij een batig saldo boek ten van ongeveer f 25. Daarna t werd op verzoek door de vereeniging nog eenmaal gezongen „Moeders Zegen”, waarna de heer Hoogendoorn de vereeniging dank bracht voor de gezellige Avond, aan de belangstellenden gegeven. Vurig hoopte hij dat de sombere woorden van den voorzitter niet bewaarheid zullen wor den. A.D.V.E.N.D.Cys directeur en leden hebben ons een avond gegeven vol kunst genot. Hier kwam wéér naar voren „Was muziek en zang er niet, het leven had geen waarde”. Daarom ook dezen zang hoog gehouden. Daarom geschaard om A.D.V.E.N.D.O.’s vaan. Eendrachtig strij den voor haar bestaan, dat moet den wensch zijn en blijven van Moordrecht’* ingezetenen. Financieel te steunen door donateur te worden, daadwerkelijk te steunen door lid te worden. Mocht er verschil van meening zijn, dan niet boos weg loopen, doch in een aan gename discussie tot elkander te komen, dat bouwt op, dat sterkt elkander. En wordt bij A.D.V.E.N.D.O. ook zoo gedaan, dan is haar bestaan verzekerd en kan zij haar glorietocht ondèr leiding van haar yverigen directeur. Krimpen a.d. IJssel, 19 Dec. Woens dagmorgen vroeg is plotseling overleden de heer H. Noordegraaf, sedert 1923 Raadslid dezer gemeente. U TTlVHrrAI.1 ïilr A WW»’ zal een collecte langs de huizen houden, teneinde de armen sprak de baron met meesterlijke ge veinsdheid. U begrijpt ,in den beginne heb ik mij verheugd, dat dé Gannal ont vlucht was. Hij heeft ons te na gestaan, dan dat wij hem het schavot wensch- ten te zien beklimmen Evenwel thans zou ik weaschen, dat bet geschied ware. Nu mijn dochter ziek zelve zoozeer vergeet, dat sj hem on danks zijne misdaden zou willen huwen, nu kan ik niet anders wenichen. Zoo lang die man leeft, bedreigt hij mijn huiselijk geluk.” »Ik begrijp het”, antwoordde Smith, die in Van Gelselaer den sympathieken edelman zag, die zwaar leed door het noodlot, dat hem getroffen had. Toen later Van Gelselaer aan zijn hand langer vertelde, hoe schoon de detective om den tuin geleid was, glimlachten de beide schurken spottend. Veel minder kans nog dan om de Gan- om Zij het ons niet veel schelen of de kaas al een paar cent goedkooper geworden is. Dan raakt het ons niet of we het wat moeilijker hebben. Dan zijn we tevreden als die man, die moest leven zonder hemd en toch gelukkig wai Als we des avonds met vreugde onzen dag kunnen overdenken en dan kunnen bepeinzen, dat we getracht hebben het goede te doen, het juiste pad te vinden, d#n zijn we op weg naar bet geluk. Er is een heele schaar Tan geluk-zoe- kers. We zien een ganschi rij van rus- teloozen, die rusteloos zijn, zoolang zij het geluk niet hebben. Laten ze hierin het geluk zoeken, dat zij hun leven stel len op een hoog plan, hun daden rich ten naar een hoog doel, dat ze boven alles uitkomen, omdat ze van zichzelf verzekerd te zijn. Is er geluk, in de wereld. Het is er en het roept. Het roept om gelukkig te te maken hen, die nu ongelukkig zijn. Het roept om tevreden te maken hen, die teleurgesteld zijn. Het roept om go tisch door het leven gaan. Ja ,ja, er is geluk. Gelui, dat nimmer ontnomen kan worden aan hen, die dur ven te leven, aan hen, die zichzelf kun nen zijn. Eenige door transport beschadigde ORGELS zoor voordeel ig aangeboden dqor

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1