Ulaiermolenaar. Boerenknecht, Dienstmeisje Kerknieuw» STADSNIEUWS. mivemeidsvereenioino Scnoonnoven. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Gemengd Nieuws. Ingezesden. Telegrammen, Advertentiën. Adrians Kool v oor terstond gevraagd Marktberichten. vraagt terstond gevraagd Aan Leden en Spaarders dir coöp. Boerenleenbank in nieuuierkcrk a.d. IJssel Hal dreigend navaar voor Capalla afgewend. Men seint ons uit Capelle a.d. IJssel: Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het verzoek van het gemeente-be stuur van Rotterdam tot oprichting van een opslagplaats van vuilnis onder Ga pe! Ie a.d. IJssel, afgewezen. Wij wenschen de gemeentebesturen, die zich voor deze zaak hebben geïnte resseerd, van harte geluk met het be haalde succes, dat bewijst, dat het groo- te Rotterdam toch nog niet alles in de melk te brokken heeft in onze provincie. Langerak, 22 Dec. Vrijdagavond is in de Openbare School alhier, wederom een ouderavond gehouden met de leerlingen der 2 hoogste klaseen. Er waren talrijke ouders tegenwoordig. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der oudercommissie, waarna het hoofd der school, de heer Van Brenk, de verdere leiding op zich nam. Daze heeft ten aanschouwe der ouders met de leerlingen gewerkt, die daarbij vele blijken van bekwaamheid in ver schillende vakken van het onderwijs gar ven. Het verdere van den avond werd aan- gevuldme t het ten beste geven van ver schillende voordrachten en het zingen van verschillende kerstliederen enz. Da ouders der kinderen zijn onthaald op verschillende versnaperingen. Het hoofd van de school wees er ten slotte op, hoe noodzakelijk het was, dat alle ouders deze ouderavonden bijwonen. De bijeenkomst werd met een woord van dwnk aan de aanwezige ouders gesloten. Vrijdagavond herdacht de Jonge- lingsvereeniging op Gflref. Grondslag „Prediken 12 vers la" haar 25-jarig be staan. De belangstelling was bijzonder groot. Aanwezig waren o.m. het oud-bestuur, behalve de oprichter de heer Ottevanger en de heer Boer, die beiden schriftelijk hun felicitatie hadden overgebracht. Het bestuur van de afd. Zuid-Holland alsmede de ring Meerkerk en omstreken en de Jongedochtersvereenigiging der Gerei Gemeente, waren eveneens tegen woordig. De voorzitter, de heer Schep, opende de bijeenkomst met te laten zingen van Psalm 103 vers 1, waarna werd gelezen uit Gen. 28 vers 1 tot 22. De voorzitter sprak naar aanleiding van het gelezene de openingsrede, die op alle aanwezigen een diepen indruk maakte. Vervolgens werd door den secretaris een kort verslag voorgelezen, getrokken uit de notulen over de afgeloopen 25 ja ren. Voorts sprak de kerkeraad der Geref. Gem. en een lid van het bestuur der afd. Zuid-Holland, waarna Ds. A. Jan- sens, als eere-voorzitter der Jongelings- vereeniging, de leiding nam. In het bij zonder vestigde deze de aandacht op den bloei der vereeniging in de eerste 15 ja- reu en het verval gedurende de mobili satie. Een lid van het oud-bestuur, de heer J. van Eijsden, sprak vervolgens en wees op het verleden en op het heden der vereenigirfg, hoe men tot de oprichting gekomen was enz. De Jongedochtersvereeniging heeft zich ook bijzonder verdienstelijk aan ge steld. Zij wisselde het programma af met zang en muziek. Ook werden vele zeer passende voor- schen was het laat in den avond gewor den, toen de bijeenkomst met dankzegging werd gesloten door Ds. A. Jansens en met het zingen van Psalm 72 vers 11. Groot-Ammers, 22 Dec. Naar wij. ver nemen zijn de navolgende prijzen nog in gekomen voor de aanstaande Pluimvee- Tentoonstelling. Een zilveren Medaille, geschonken door den heer A. J. Voorspuij, wethou der. Een verguld zilveren Medaille, ge schonken door den heer Langeraad, die renarts to Peursum. Vijftig Kilo Gemengd Graan, geschon ken door fa. wed. L. S. Thim, Schoon hoven. Op bovengenoemde Tentoonstelling zijn ruim zes honderd diereu ingeschre ven Krimpen a.d. Lek, 22 Deo. De voet- balvereeniging „Krimpen" heeft Zondag een voetbalwedstrijd gespeeld voor den Goudschen Voetbalbond tegen G.8.V., te Gouda. Krimpen won den strijd met 3-2. De commissie van toezioht op het lager onderwijs heeft in de vacature, welke in die comflissie is ontstaan door het bedanken van den heer P. van Na men, aan Burge&eester en Wethouders de volgende aanbeveling ingezonden: 1. Mej. M. Kortland, 2. de heer P. A. Ha lewijn. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Haastrecht de heer L. E. Smilde, cand. te Utrecht. Bergambacht, 22 Deo. Tot ouderling en Diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn respectievelijk gekozen de hoeren K. J. Verdoold en B. Kok. Haastrecht, 22 Deo. Bij de Geref. Go- meante alhier zijn herkozen tot ouder ling de hepr H. Nap en tot diaken de heer M. Graveland. Ouderkerk a.d. IJssel, 22 Dec. De hoe ren G. van Duijvendijk en C: Romeijn zijn resp. benoemd tot ouderling en di aken in de Geref. Kerk alhier. Schoonhoven, 10 December. Dr. S. I. M. Mogendorff hoopt op 1 Januari an. den dag te herdenken, waar op hij vijf-en twintig jaar geleden in ge meentedienst trad. De jubilaris was toen veearts, belast met de keuring van vee en vleesch in de gemeente Schoonho ven. In dien tijd was het op dat gebied heel anders gesteld dan tegenwoordig, daar er noch in Schoonhoven, noch in de veerijke omgeving eenig voorschrift be stond betreffende het voor consumptie afleveren van doode of in nood geslach te dieren. Schoonhoven was daardoor juist afzetgebied voor dergelijk vleesch, dat zeer gevaarlijk was voor de volks gezondheid. Dat dit geen denkbeeldig bezwaar was, bleek een vijftiental jaren geleden, toen zich hier een zeer ernstige vleesch- vergiftiging voordeed in achttien huis gezinnen, waaraan 50 personen leden, die er zeer ernstig aan toe geweest zijn. Dr. Mogendorff heeft reeds voor de "Vleeschkeurmgswet er was, gepoogd om verordeningen op het ietveren van vee en vleesch, in omliggende plaatsen te krijgen, o.m. Lopik, met goed resultaat. In den mobilisatietijd had de jubi laris de leiding van de distributie van vleesch voor den omtrek. In onze ge meente was het centraal kantoor voor een veertiental gemeenten. Later kwam de Vleeschkeuringswet. Vanaf 1 Juni 1922 heeft Schoonhoven gecontracteerd met een zefital gemeenten, namelijk Berg ambacht, Ammeretol, Vlist, Stolwijk, en Langerak. Deze gemeenten heb ben een keuringskring. Tot directeur van den keuringsdienst voor dien kring werd Dr. Mogendorff benoemd, welke functie hij nog steeds waarneemt. De jubilaris vertelde ons, er nog niet aan te denken om het bijltje erbij neer te leggen. En gezien zijn uitnemende ge zondheid, gelooven wij ook niet, dat daar reden voor zou zijn. Straatlantaarn vernield. Zekere Van K. reed hedenmorgen in de Koe straat met een met stroo beladen wagen tegen een straatlantaarn, tengevolge waarvan de lantaarn zoodanig werd ver nield, dat vernieuwing noodzakelijk is. Van K. is genegen schade te vergoeden. Als 't nu maar vriezen wil B. en W. hebbentoestemming verleend aan de IJsclub om de Droge Gracht onder water te zetten vanaf de Spoorstraat tot aan het pas gelegde dijkje. De IJsclub heeft dus nu nog de kans om dit seizoen op hare ijsbaan te doen rijden. Als het nu maar wil gaan vriezen, dan zijn de pogingen ook voor dit seizoen niet ver- geefsch geweest en kunnen we profiteeren van de bemoeiingen van het gemeente bestuur in dezen. Plotselinge dood. Gisteren heeft zich hier een plotseling sterfgeval voor gedaan. De heer J. Trapman, wonende in de Havenstraat, had gistermiddag 12 uur koffie gedronken en was nog op gewekt, toen hij zich tegen één uur even verwijderde. Eenige oogenhlikken later vonden zijn familieleden hem dood. Dit treffend sterfgeval roept ons weer luide het „Memento mori" toe. Een gouden jubileum. Het komt in dezen tijd niet zoo Vaak meer voor, dat er gouden jubilea worden gevierd door personen in dienstbetrekking. Maar juist doordat.zij zeldzamer worden, krijgen zij meer waarde en verdtenen ze meer te worden gememoreerd. Thans is een jubileum op handen, van iemand, die in onze stad en in de omge ving geen onbekende is. De heer G. Ver- meij zal namelijk op 1 Januari a.s. 50 jaren bij de Reederij op de Lek werk zaam zijn. Op 23-jarigen leeftijd trad de jubilaris in dienst bij de Stoombootdienst op de Lek. Later werd de dienst overge nomen door de Reederij op de Lek. De heer Vermeij, die op 2 Oct., LI 73 jaar geworden is, kan nog levenslustig en flink worden genoemd. Hij is popu lair bij het publiek, waarmee hij op een origineele wijze weet om te gaan. Onge twijfeld zal 1 Januari voor den heer Vermeij niet onopgemerkt voorbijgaan. De gewijzigd* Waarborgwet KVervolg «lot van No. 4907). Besproken werd daarna het agenda punt „Cursus Vakschool". Uitvoerig werd de noodzakelijkheid besproken, dat men zal leeren inzien, hoe noodig het is goed onderlegd personeel te hebben, temeer waar er hier zoo'n schitterende gelegenheid voor is, door de aanwezigheid van de Vakschool. Besloten werd, dat een commissie uit het bestuur met den inspecteur voor het lager onderwijs een onderhoud zal heb ben om de wenschelijkheid te betoogen, dat de leerlingen der lagere school zoo- dra mogelijk zullen worden ontslagen van de lagere scholen. Een middelmatig leerling l*an op zijn twaalfde jaar de lagere school best doorloopen hebben. Hij mag echter voor zijn veertiende jaar niet aan het werk gaan, zoodat er nog twee jaar speling is. Wat is nu gemak kelijker, dan hem gedurende dien tijd naar de Vakschool te zenden. De vergadering was zeer doordrongen van de noodzakelijkheid om de Vak school te steunen, op4at zij voor Schoon hoven behouden blijve. Ook zag zij in de wenschelijkheid van^goed personeel, dat een goede vakschool bezocht heeft. Zij toonde zich bereid om zooveel moge lijk het bezoek der Vakschool door jon gens uit Schoonhoven te bevorderen. Dit bleek ook wel noodig, door de mededee- ling, dat tweederde der leerlingen van buiten komt en onze stad nog niet eens het overige derde deel oplevert. Dan wordt niet voldoende de noodzakelijkheid van die school voor Schoonhoven aan getoond. Vandaar dat men gevoelde, dat er verandering in het percentage moest komen, ten goede van Schoonhoven. Besloten werd aan de Z-H Vereeni ging voor Kunstnijverheid en Volkskunst afd. Schoonhoven, een jaarlijksch sub sidie toe te kennen van f 20, voor haar toonkamar boven de Veerpoort. De heer G. Vreedenburgh verkreeg alsnu gelegenheid om in te. led den het onderwerp: „De gewijzigde Waarborgwet, hare toepassing en uit voering." Spr. merkte op, dat hij niet alle wij zigingen wilde nagaan, doch alleen die, ^elke voor de directe praktijk .van be lang zijn dat de twee voornaam ste veranderingen, die in de wet zijn aan gebracht, deze zijn: le. de stempeling van het buitenlandsch goud op gehalte en 2e. de wijziging die betreft de wijze van handelen, wanneer het goed wordt afgekeurd. I I II. De stempeling van buitenlandsch goed op gehalte is hoofdzakelijk ingevoerd voor kleine werken, die met het kleine 1/4 teeken gestempeld worden. Groote werken kunnen niet met gehalte gestem peld Worden. De stempeling op gehalte van buiten landsch goed heeft meegebracht verant woordelijkheid van hen, die het aan het kantoor van den waarborg aanboden. De importeur, die het goud invoert het buitenlandsch zilver wordt niet op ge halte gestempeld moet den volg brief telkenen. Door zijn hand- teekening is hij dus aansprakelijk voor wat er met het goed verder ge beurt. Een ander gevolg is, dat van het buitenlandsch goud moet worden opge geven het gehalte. Vroeger was dit niet noodig en kon worden volstaan met een kleine omschrijving, zooals de werken waren. Er is ook voor de im porteurs een verantwoordelijk tee ken ingevoerd, het importeurs- teeken genoemd. Nu kwam de moeilijk heid waar dat importeursteek an moest worden g eslagen. Men heeft deze oplos sing gevonden, dat, als de paketten op de keurkamer, verzegeld komen, zij wor den geopend door het personeel der keur kamer, dat ook het importeursteeken op het goed slaat. Terwijl wij het teeken slaan, leggen wij de verantwoordelijk heid op de iigporteurs. Er zijn echter al le maatregelen genomen om die stempe ling, evenals van de keurteekens met ze kerheid te doen geschieden. Maar het was de eenige mogelijkheid om aan deze moei lijkheid te ontkomen. Het importeurs teeken ia wat de letters betreft, gelijk aan het Ineeeterteeken, maar wordt voorzien van een -f- teeken, een staand kruisje. Het meesterteeken wordt nu verder voor elk kantoor van deu waarborg in een anderen vorm gezet, voor Schoonho ven is het een zeshoek. Dank zij oa de medewerking der Vakschool is deze zaak technisch voor elkaar gekomen, wat nog al moeilijk was. Want het is geen kleinigheid, om twaalf verschillende omtrekken te maken, die,nog zichtbaar blijven, b.v. op het oog van een horlogeketting. Geleide lijk zullen de bestaande meesterteekens van Schoonhoven dus in dezen vorm worden vervangen. Het inlandsche goud moet worden aangeboden in .onafgewerkten toestand. Dit gaat hoofdzakelijk over het goud, daar het zilver altijd in onafgewerkten toestand werd aangeboden. Het gesmok kelde buitenlandsche goud was niet te onderscheiden van het binnenlandsche, als iemand er zijn meesterteeken op sloeg. Nu wordt echter gevorderd, dat het goud" in onafgewerkten toestand wórdt aangeboden, zoodat men kan zien, dat het wel degelijk binnenlandsch fa brikaat is, want wanneer buitenlandsch fabrikaat hier onafgewerkt zou worden ingevoerd en dan in ons land zou wor den afgewerkt, zou dit de winst van het invoeren grootend eels te niet doen. Dus daartoe zullen importeurs niet licht over gaan. Die bepaling is in uw eigen be lang, want hoe minder buitenlandsch goud er binenkomt, des te beter is het voor u. Wat ook van belang genoemd kan wor den, is, dat de ambtenaren de boeken kunnen inzien. Dat is van belang, want als ge in uw register zet inzage boe ken toegestaan, dan behoeft ge veel niet in uw register in te vullen, wat ge thanB wol moot doen. Als de ambtenaren twij felen, kunnen ze den minister verzoeke^ om een accountantsonderzoek te doen instellen. Wanneer het goed wordt afgekeurd, en er blijkt opzettelijk misleiding in het Bpel te zijn geweest,, dan kan de ambte naar het verbreken en een boete opleg gen. Is de fabrikant of werkmeester het daarme niet eens, dan kan hij in hoo- ger beroep gaan bij den minister, of het een rechtszaak laten worden. Want er is verandering gekomen m de wijze, waar op dergelijke zaken werden afgewikkeld. Wanneer vroeger goud of zilver eenige duizendsten te laag was, kon u vragen het voor ongewaarborgd te stempelen en moesten wij dat doen. Nu is daarvoor echter de beslissing gelaten bij den amb tenaar. Afkeuring is nu geworden een straf zaak, een proces-verbaal. De partij wordt verbeurd verklaard ten nadeele van dengene, die bet borderel of ds in ventarisverklaring onderteekend heeft. Dit is echter een term, waarvan ge niet behoeft te schrikken, doch die zich uit strekt over het uiterste geval, Het is er mee, als bij een boete voor het rijden zonder licht, die ge nu ook op ftraat kunt afdoen. Wanneer ge de boete be taalt, zijt ge ervan af. Wilt ge dat ech ter niet doen, als er een partij wordt af gekeurd, dan kun ge in hooger beroep gaan bij den Minister of tenslotte de rechtbank te laten beslissen, omdat het, zooals ik reeds zeide, een strafzaak is geworden. Ge kunt wel vragen, of het goed voor ongewaarborgd wordt gestempeld, maar de beslissing daarover is aan den controleur, gehoord den essdieur. Als uit een groote partij goed een stuk wordt afgekeurd, dan heeft de ambte naar het recht de geheele partij af te keuren. Dit is geschied, omdat men bij een groote partij eerder gelegenheid heeft om er eens wat door te smokkelen en dit op genoemde manier moet worden te gengegaan. Smeltingsaanwijzingen be hoeven niet meer te geschieden op het borderel, maar het iS| goed, als men zoo veel mogelijk aanwijzingen geeft, omdat men dan later altijd gevrijwaard is beter bewijzen kan, dat eventueele ver zuimen niet met moedwil zijn geschied, en er dus niet van opzettelijke misleiding sprake is. Ten slotte deelde spr, mede, dat de ambtenaren de bijzondere instructie kregen hebben om op te letten, dat het meesterteeken er duidelijk op geslagen is. Aan het meesterteeken is wel t minder waarde gehecht, maar nu wordt er zeer groote waarde aan toegekend: Nadat eenige vragers waren tevreden gesteld, heeft de Voorzitter den heer Vreedenburgh bedankt voor zijn lering en de vergadering gesloten. Kaasmarkt.' Op ile Zaterdag ge houden Kaasmarkt wu de aanvoer 5 partijen, wegende 1000» KG. Prijzen Gestempelde f 59f 62. Handel traag. Waterstand: Keulen, v.m. 1.18 m. 0.01 m. Teleorafleeh Weerbericht Medegedeeld door het Kon. Meteorolog- Inatituut te De Bildt 22 Deo Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot zwakke Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke Wind, nevelig tot betrokken of zwaarbewolkt, waarschijn lijk droog weer, zelfde temperatuur. BENSCHOP. Voorzitter, tevens secretarie, de heei R. van Beusekom. Aanwezig zijn alle leden. Na opening der vergadering met ge bed, wordt voorlezing gedaan van de notulen, welke onveranderd wor den geteekend. 1. Van Gedeputeerde Staten ia goedgekeurd terugontvangen: het besluit tot den openbaren of onderhandschen verkoop van een schoollokaal; b- de instructie voor de beide keuringsveeartsen, thans geldig voor den tijd van zee jaren; c. het raadsbesluit, strekkende tot verkoop aan de P.U.E.M. van hei ge.eidingsmet voor electrioiteit met bijbehcuorende werken; d. de schoolgeldverordentngl, goed gekeurd bij Kon. Bealuit, van 22 November j.l., no. 5; 2. Een tweetal adressen, n.l. van de Nederl. afd. van den internatio nalen .bond tegen vallende ziekten en van de Nederl. Vereeniging Landverhuizing, wordt voor ken nisgeving aangenomen. 3. Naar aanleiding van een brief van Ged Staten wor^t besloten, de instructie van den gemeente ontvan ger in dien zin aan te vullen, dat overtollige kasgelden voortaan kun nen worden belegd bij een bank instelling. De voorzitter noemt b.v de Boerenleenbank',, die zoo juist is opgericht. 4. De voorzitter deelt mede, dat de opbrengst van de openbhre ver- kooping van eenige gemeente-eigen dommen bedraagt l 82,05. Naar aanleiding van een verzoek Van T. Kers wordt z. h. s. beslo ten deze ontheffing te veneenen van het betalen van schoolgeld. Een voorstel van den heer Van Breukelen, reeds in de vorige vergadering ter sprake gebracht, om het keurloon van een koe ad f 10 nader te bepalen op f 7,50, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de leden Van Os en Lekkerkerker. 7. Éen tweede voorstel van den heer Van Breukelen wordt tar ta fel gebracht, n.l. om op al de ge meente ambtenaren 8% pet. pen sioensbijdragen te verhalen. De voorzitter dee.t mede, dit thans wordt verhaald een totaal bedrag van f 330,40terwijl wan neer het maximum verhaal wordt toegepast, deze som zal bedragen f 532,22/t. De heer Söhieveen is van oor deel, dat toepassing van het maxi mum volgens de wet, vermindering van jaarwedde beteekent en z. i. zijn de jaarwedden hier niet hoog, inzonderheid niet die van Burge meester-Secretaris, op wieu 6(1 J et. wordt r,ekort wegens hetbekleeden van 6 betrekkingen. De heer Van Breukelen. Zijnde salarissen dan soms niet toereikend? De voorzitter: Dat ia moeilijk ie beantwoorden, dat hangt veel af van het feit op welken voet men leeft. Spreker zegt, dat hij als Bur gemeester van Benschop een jaar wedde heeft van f 1050, en als se cretaris f 970; spreker zou niet gaarne wenschen, dat hij hiervan moest leven. De heer Söhieveen zegt, dat Ben schop profiteert van de omstandig heid, dat hier 6 betrekkingen zijn vereenigd in 1 persoon; men kan dus over 't algemeen niet zeggen dat de jaarwedden hier hoog zijn. •De heer Van Breukelen: Een voorstel tot salarlsvertaging dei! ambtenaren is van mij niet te wach ten, daar acht ik den tijd nog niet voor gekomen, doch het minder verhalen dan de wet toelaat is m.i. gelijk aan het geven van een tooi Er zijn verscheidene gemeenten, die het mdpmum verhalen en daarom ben ik er voor, dat dit ook hier geschiedt. De voorzitter: Er zijn ook nog verscheidene gemeenten, die niets verhaten. En dan, de financieele toestand der gemeente is toch ge lukkig niet van dien aard, dat men hier van de ambtenaren het uiterste moet eisohen. De heer Schieveen: Hot staat mi| precies gelijk, of men het salaris verlaagt of de pensioenspremie ver hoogt, ttxUuUJJ LLL De heer Van Os deelt deze mee ning niet, omdat z.i. de ambtenaar in 't algemeen van zijn pensioen- storting later profijt kan hebben. Nadat een breedvoerige dfeeufcfede hierover is gehouden, waaraan ook wethouder Van Ieperen m do heer Lekkerkerker deelnemen, wordt het voorstel van den heer Van Bren - kelen verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de leden Van Breukelen, Van Beek in Van Os. 8. Tot leden der commissie tof wering van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren C, Koppe- nol, P. Lamoré, I. Beukelman, P. 8. van de Poel, P. van Oosterom en C. van Baaren, terwijl in de p.aats van T. Kasteleijn nog wordt benoemd de heer E. v. Oosteiom Jz. 9. Tot Md van net Algtnncen Armbestuur wordt bij acoiaioalie herbenoemd de heer A. van Oa. 10. De voorzitter deelt nog mtdé, dat slechts één persoon een bod heeft gedaan voor het oude school lokaal, en stelt daarom voor over te gaan tot een publieke "erkonping De heer T. Lekkepkorker acht het ondenkbaar, dat het lokaal later nog eens voor het onder* ijs zal noodig zijn; spr. ziet er nlcta geen bezwaar in het ie verkocper,. Na deze kwestie opnieuw breed voerig te hebben besprokon, weidt een voorstel van den voorzitter, om de publieke verkooping van dl* lo kaal aan notaris Kooi op te dragen, eindelijk goedgevonden. Hierna sluiting. Zijn vader doodgeslagen. Op de Smits te Heenan heeft de 26-jari ge arbeider H. bij een twist mjn 72-jarigen vader met-een bijl op het hoofd geslagen. De ongelukkige stortte neei en werd zeer ernstig gewond naar het hospitaal gebracht Zijn toestand is hopeloos. De zoon heeft zichzelf bij de podtie aange meld; hij is in verzekerde bewaring geeteld. Waagstukken met vliegtuigen. Te Belleville (Amerika) werden dezer dagen allerhande waagstuk ken met vliegtuigen uitgevoerd. Zoo is een vliegtuig door middel van een werptuig de lucht in geslingerd, waarna het behouden verder kop vMegen. Een andere proefneming bestond hierin, dat een vliegtuig een drijvend luchtschip aanklampte en vervolgens weer verder vloog. Dit waagstuk werd gevolgd door verscheidene deskundigenen uitge voerd op 500 Meter hoogte. Negers vermoord. Uit Amerika worden weer twee moorden op ne gers vermeld: Te Charlestown men getuige geweest van een af schuwelijke lynchpartij. De menig te ovefmandie de politie en maakte zich meester van een neger, die beschuldigd was van een aanval op een blank meisje. Zij hing den ne ger aan een boom en schoot hem een kogel door het lijf. Later sneed men het lijk af bond het achter een auto en sleepte het zoo door u# straten. In de nabijheid van de «ad Nashville In Tenessee is dezer da gen een fionge neger van vi-^an jaar door de bevolking gelyncht. De jongen had bij een boei g® tracht alutioiuobiel ;ondecrdealen te fctelen, waarbij hij door den boer was betrapt. 'Een gevecht ontstond en bedden werden ernstig gewond, de knaap zoo ernstig, dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Later drong een r>dertagitw personen het ziekenhuis binnen en sleepte den jongen in een auto. Zij brachten 'hem naar het dorp waar hij thuis behoorde en leverden hem aan de woede der bevolking over. Aanvaring. Op de rivier te Rotterdam zou het stoomschip Men. than voor anker gaan. Het anker hield niet, en vloed en wind dre ven het stoomschip tueschen de voor de Maaskade W.Z. voor an. kei jiggende schepen. Het kwam daarbi, in aanvaring met he* Rijn- schip Nelly I, waarvan een bolder door het dek is gedrukt en de ree ling van het achterschip is bescha digd. Een waschmaohine. die op het achterschip van de Nebly I atonal, is geheel vernield. Verpletterd. Zaterdagmiddag 10 te Middelburg de 23-jarige Johan nes Zoét, uit Nieuwe Wetering, doordat de ketting van een kraam op een schip brak, door een vallen den boom getroffen. Zijn hoofd' wem verpletterd. Hij wae op slag dood. Doodelijk ongeval in een mijn In de ondergrondeohe werken der Oranje Nassaumijn III te Heerien werd een arbeider door neervallen de eteenen getroffen. Ernstig go- wond moest hij naar de boven- grondeche werken worden vervoerd alwaar hij na korten tijd overleed. Dit is het eerste doodelijjk ongB- vai, dat gedurende 1924 in Oranje Nassaumijn III heeft plflAts- gehad. Uit den trein gedrongen. Ug te Uitgeest wonende gepensionneer- de spoorwegjarbepder J. M- te, toen dat de trelin zijn woon- laats voorbijreed, uit den in vollen raart zijnden sneltrein Deu (Helder- ^terdam gesprongen. Zijn huis- [oudater, die hem wilde grijpen, ferd door de mede-reizigers tegen gehouden. Zijn lijk ie iuBsohen Uitgeest en krommenie gevonden en naar laaist- «enoemde plaats vervoerd. Een goede vangst. Te Enschede is dezer dagen aangehouden H. E. E verdacht van verschillende in- )raken. alleen en in vereeniging net anderen gepleegd. De Almelo- iche politie blijkt met deze arras- tatie een goeden vangst te heboèn gedaan. De arrestant was in het ,ezit van een uitstekende collectie inhrekarswerktuigeu en uit het ver hoor kwam vaat te staan, dat hij bij vele belangrijke inbraken be trokken is, o.a bij twee inbraken in de coöperatieve atoomzuivetfa briek de Volharding te DehLuér- broek en bij den heef Tilanua, in diens villa aan den Vriezenveen gchen weg. waar in den nacht van 31 Januari 1921 een hoeveelheid geld en tafelzi.ver zün buitgemaakt Een van de handlangers van E L. D., is onlangs gearresteerd in verband met een inbraak ^n het be- meentehuis te Wierden. Naar een anderen helper wordt gezocht Een locomotief gekanteld. Te Almelo is op het stationsemplAce- memt nabij het Eiland een locomotief bij- het rangeeren ontspoord, gekan teld en in het' water terecht geko men. De machinist en de stoker wisten tijdig van de machine te springen. Laatstgenoemde kreeg enkele lichte verwondingen. Gestrand. De Harlinger boot Prins Hendrik, kapitein Van der Meer, van Amsterdam met bestem ming Enkhuizen en Haringen, is ten Zuiden van Enkhuizen door dem mist gestrand. De boot had passa giers aan boord voor Horlingen. De familiemoordenaar. Anger ttein, die kort geleden te Baiger zijn acht huisgenooten vermoordde én na zijn 'woning in brand, te heb ben gestoken, zefmoord trachtte te plegen, is thans zoover hersteld, dat hij weldra uit de kliniek van de universiteit te Gieseen, waar hij verpleegd werd, naar de gevange nis zal kunnen worden overge - bracht. Hij is reeds herhaaldelijk aan een verhoor onderworpen, doch hij antwoordt nauwelijks op de hem gestelde vragen, zoodat nog in het geheel niet is opgehelderd, om welke redenen hij de vreeselifke niedaad pleegde Broedertwist. Te Eygelshoven kregen de gebr. B. in een café om een kleinigheid twist. Zij gingen aan het vechten en één' der broeder# v/erd met een mes in het hoofd ge stoken. Zwaar gewond werd hi| oaar het hospitaal overgebracht. Zin toestand is zorgwekkend. De andere broeder kreeg twee steken in de buik; de caféhouder, die het vechtende broederpaar wilde schei den, liep een snede over den arm op Ongeluk in een mijn. In dê mijn „Willem Sophie" te 8pekhol- zenheide ie een ernstig ongeuk'ge beurd, dat nog betrekkelijk goed is afgaoopen. Men was in de schacht bezig met het kolenvervoer, toen plotseling bij het ophalen der kool deze in de schachit bleef steken Door den schok brak de kabel en de kooi stortte neer, ernstige seba de veroorzakende. Het personen- en kolenvervoer is gestaakt moeten worden. De arbeiders moesten langs de ladders naar boven komen. Wanneer de kabel gebroken was bij het personenvervoer, zoud n zeer zeker meerdere dooden te be treuren zijn geweest Chauffeurs veroordeeld. De Berlijneche rechtbank heeft eön chauffeur, die in beschonken' toe stand een jong meisje had doodge reden, tot 3 jaar en 7 maanden ge Tangenis veroordee.d. Het O. M. had 5 jaar geeischt. Een tweede ohauffeur, die met w® paar vrienden een snoepreisje had gemaakt en bij terugkeer naar Berlijn den zoon van een professor Tan de 'BerHjnsohe universi eit overreed, zoodat deze op slag weid gedood, werd echter vri gesproken, omdat de jongeiling zich voor den Mitomobiej had geplaatst, teneinde den chauffeur te bewegen hem mede to nemen. Tegen een boom gereden Te Arnhem is een auto, yelkeopden ochelmschen weg reed, toen de chauffeur de lichten temperde om anderen auto zonder hinder te doen paseeeren, tegen een paai en karna tegen een boom gereden. De auto werd groot endeels ver- Jwld. De inzittenden kwamen met kn schrik vrij. Smokkelhistorie. Bij de Neder tondsch-Belgieche grens nabij Sas Gent heeft zich een niet or»be- 'Migriike smokkelgesohiiedenis afige- ïrecld. Een awto kwam in vo le J*art op Belgisch grondgebied in do richting van de Nederlandsche Prens aanrijden en op het signaal een Belgisch douanebeambte, die vermoedde, dat er wat achter stak, weigerde de bestuurde te stoppen. Hoewel de auto in volle vaart bleef rijden, wist de beambte zfoh op de treeplank en in dien auto te werken, waar hij s.aage raakte met een passagier. Beiden geraakten uit den auto, die zijn vaart intuseclum wel iets had verminderd, zoodot een tweede beambte kans zag op den wagen te springen. Al vech tende, reden chauffeur en beambte de grens over. Toen werd er pp be vel van de Nederlandsche commie zen, van wie één zrich midden op den weg hald geplaatst, gestopt. Het bleek nu, dat met den auto een groote hoeveelheid Franech zil vergeld, waarvan de uitvoer uit Bedgie is verboden, werd vervoerd. Daar men op Nederlandsch gebied was, moest de Belgische 2 douane beambte onverrichterzake terugkee- reh, maar onze beambten namen het geld voorloopig in beslag, in afwachting van orders van hooger hand wat er mee gebeuren moet. Omtrent de aanhouding wordt Een auto, komende van Mouse, nog het volgende gemold: ron (Belgie), stopte even om aan de grens door de Belgische douane gevisiteerd te worden. Er aaien twee personen in. Toen de Belgische douane «ich evenwel niet tot een vluchtig kijk je in den auto wilden be|p*ien, maar een gedetailleerd onderzoek instel len, zette de chauffeur de auto in beweging en gaf onmiddellijk vol gas Een Belgische douane Bprongbij den chauffeur en wilde hem beletten over de grens te gaan. Een andere collega begon zi'm browning leeg te«vuren. Intusechen was de auto op Nederlandsch gebied. Nu ont- etond langs het breede kanaal op een smallen dijk een worsteling tus- achen chauffeur en douanebeambte. De tweede inaiittende, vreezende voor eetn bngeluk, sprang uit de machine en vlucht(p een café bin nen. Nu wilde de chauffeur den auto in volle vaart in het kanaall lagen, waarop de douanier er ook uitsprong. Intusechen was de machine op de plaats gekomen, waar zij moest stqippen voor de Hollandsche dou ane De chauffeur stopte nu en haalde onder zijn zitbank 5 groote zakken, gevuld met Belgisoh goud en zilvergeld, te voorschijn, die bij aan het kantoor wilde declareeren. Wat het goudged betreft, dit mag ingevoerd worden, wanneer het aangegeven wordt. Het zttvergéld is echter voor invoer verboden, zoodat dit in beslag genomen werd. Aanvankelijk wl' de men den ohauf- teur dwingen' het zilvergeld terug te voeren naar Belgie, maar daar tegen verzette zich de met ad# geweld. De Nederlandsche politie heeft toen den man in arrest geeteld. Aanvankelijk liep het gerucht, dat de waarde van het ingevoerde 4 millioem france beliep, wek bedrag intusschen reeds aanmerkelijk min der schijnt te bedragen, maar toch nog altijd in de honderduizenden schijnt te loopen. Mist te Parijs. Een dikke mist hing sedert Woensdag over Parijs. De naoht en den volgenden* dlag kwam daarin geen verandering, in tegendeel. Tot Zaterdag vere.echte de toestand nog, in zooverre, dat de voer iedem en autobestuurders, evenmin ais de voetgangers, b.v. den inrit van de bruggen zelfs niet konden onderscheiden. De mist was werkelijk een beletsel voor het verkeer. Alhoewel de noodige maatregelen waren genomen, deden zich talrijke ongeluldcen voor. Twee knapen werden op de Avenue Mozart door een auto aangereden en zwaar ge kwetst. Een autobestuurder en een •uffrouw, die in zijn wagen was gezeten, werden gewond door een aanrijding met een tram. Verden worden ook uit de om geving, tal van ongeval "en van minder ernstigen aard gemeld. Dierenmishandeling.'— Te Am- hem is de politie een ergalijk geval van dierenmishandeling op het spoor gekomen. Op den Amater- damschen weg heeft n.l. een tot nu ioe onbekend gebleven man twee honden opgehangen en de dieren (iaarna doodgeknuppeld. De onbewaakte overwegen. Bij het grensplaatje Rhede is een goederenwagen van de firma Feind op den onbewaakten weg door den trein gegrepen, die in de richting van Bocholt vertrok. Het paard werd dadelijk gedood. De koetsdgr werd van den wagen geslingerd raakte bewusteloos Zijn beigele'der kwam met het hoofd op een hoop bazalt van den weg terecht en kreeg een ernsftige hoofdwonde ex* een hersenschudding. Een zieke doodt zijn dokter. Uit Madrid wordt gemeld, dat Ra fael Floree den plaatselijken ge neesheer ontbood, die hem behan delde wegens bronchitis. Toen de geneesheer bij zijn zieke binnentrad werd hij op een geweerschot ent- haaid en op slag gedood, jj Door den rechter ondervraagd* over de drijfveer tot de misdaad, verklaarde de zieke in eendroom een overleden bloedverwant te-heb ben gezien, die hem had gezegd da delijk opnieuw levend te worden als hij zijn geneesheer vermoordde. Auto te water. Een auto Tan den Haarlemsohen keuringsdienst ia in de Haarlemmermeer bij het uit- wi jten in het water gereden. Met moeite konden de inzittenden wor den gered. Een hunner moest de deur nog open maken om uit den wagen, die geheel onder water lag, te kunnen klimmen Zware brand te Delft. In den napht van Zatérdag op Zondag heeft een ernsoige brand gewoed in Van.' Deventer's Glasfabrieken te Delft. Omstreeks half één. terwijl een 20-tal, arbeiders in de afdeeling „machinale fabricage" druk aan den arbeid was, bezweek plotseling het gewelf van den met olie gestookte!) oven, waardoor reusachtige vlam men vrij spel kregen. Deze sloegen in de kap van het gebouw en zet ten spoedig de geheele fabriek in lichte laaie De arbeiders konden zich door een overhaaste vlucht bijtijds buiten gevaar stellen. Spoedig was men met de motor spuit van de gemeente, de stoom- brandspuit van de Nederl. Gist- en Spiritusfabriek en een kleine mo- toraipiuit van de 'OMef&briek op het terrein aanwezig en werden mas sa's water in het vuur geworpen. Dank zij het krachtig qptreden van de brandweer, bleef de brand be perkt tot de machinale afdeeling. Daar de slangen voor den aanvoer van het blusbohingswater over den Haagweg waren gelegd, was het verkeerlangs dezen weg ongeveer twee uur gestremd. Ondanks het middernachtelijke uur sloeg een groote menigte het vlammenspel ga de. Verschillende gemeentdUjke autoriteiten, w.o. de burgemeester, waren op het terrein aanwefig. Om streeks drie uur was men W vuur geheel meester en kon de Drand- weer inrukken. Daar behalve het gebouw, de zeer kostbare machines totaan ver loren gingen, is 'de schade zeer aan zienlijk Deee wordt otp 1 ton ge- schaf en is door verzekering ge- Mekt. We vernemen nog, dat de door den brand verwoeste fabriek met ingang van heden zou wonden stil- ge.egd. Op hol gsslagsn. In de Sarphati- straat te Amsterdam is sen mor een wagen gespannen paard op hol geslagen. Het dier heeft, nadat het zich van den wagen had losgerukt, een fietsrijder om- vergeloopen, die zoodanig werd ver wond, dat hij bij de overbrenging naar een ziekenhuis is overleden. Esn krasse menssr. De heer B. G. Winter, oud-koopvaardijkapitsiii, gebo ren te Antwerpen, wonende aan den Zwolschenweg te Apeldoorn, is 102 jaar geworden. Hij is nooit ziek gsweest. Al leen zijn gehoor is zeer slecht. Nog de zen herfst plukte hij in zijn tuin, staan de op de bovenste trede, van e4n trap, de peren van zijn boom. Opllchtsr. De bankwerktr J. I. is aangehouden, als ervan verdicht, ver schillende personen te hebben opgelicht. Hij vertelt, zonder werk te zijn, en doet verhalen over zijn moeder ia Zeeland, die ernstig ziek of overleden zou zijn. Hij vraagt dan reisgeld. Zoo zijn ver schillende personen te Rotterdam zijn slachtoffer geworden. Zij gaven hem al len ongeveer f 10. Inbrtksrsbsnds. Te Hamburg is een groote inbrekers- en helewbende door de politie achter slot en grendel ge zet. In de buitenwijken zijn in den latsten tijd een aantal inbraken gepleegd, waar bij de inbrekers zich door tegen den ge vel op te klimmen toegang verschaften. In hoofdzaak stalen zij zilver en tapij ten. Tot in de hoogste ét&gewoningen wisten de dieven hun te slaan. De politie is er thans ip geslaagd de hand te leggen op den bekenden inbreker Kagl, die reeds sedert 1903 door de po litie werd gezocht, maar zich tot dus verre steeds verborgen heeft weten te houden. Bij het verhoor heeft hij toege geven meer dan 80 inbraken te hebben gepleegd, terwijl volgens de meeningvan de politie nog wel 100 gevallen op zijn rekening* geschreven kunnen worden. In de genoemde buitenwijken is büna geen straat waar Kagl niet „gewerkt" heeft. Een groot aantal kelders is tevens opge spoord, waarbij een groot gedeelte van de gestolen goederen weer te voorschijn is gekomen. Hoe brutaal de gasten te wlrk gingen, blijkt uit een inbraak waar ze, na op een van de bovenste étages tapijten te hebben bui gemaakt, deze 's ochtends vroeg op een handkar legden, terwijl de overburen toekeken, de kar verder met mest bestrooiden en zoo langs omwegen naar een van de helers vervoerden. Kagl heeft een buitengewoon scherp geheugen en beschikt over «en buiten gewone kennis van de plaatselijke ge steldheid. Hij wees de politie precies de plaatsen aan waar hij ingebroken had, en wist ook precies wat hij daar had buitgemaakt. K. woonde reeds een jaar lang te Hamburg, zonder dat de politie daarvan kennis droeg. In den nacht, waarin hij is gepakt, had hij reeds drie inbraken achter den rug. Hst blijkt, dat de helers hem, wat betaling betreft, heel krat» hielden, zoodat hij telkens tot nisu- we inbraken gedwongen was. Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Geachte Redactie! Naar aanleiding van een artikel in uw blad .van Vrijdag 19 dezer, over „de Schoonhovensche zilverinduatrie", ver zoek ik U beleefd opname van het vol gende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Het verbaasde mij geenszins te ver nemen, dat de laatste vergadering der Nijverheidsvereeniging te Schoonhoven, w.o. ook het, punt „Vakverknoeiing", de zilverindustrie betreffende, is behandeld, door zoo weinig fabrikanten werd be zocht. M.i. toch zou een vaststelling van prijzen en organisatie een groote dwaas heid zijn tQ noemen en tevens werkelijk tot de onmogelijkheden behooren. Wan neer de faoon prijzen van het zilver werkelijk werden verhoogd, dan zqpden in de eerste plaats alle zilverfabrikan ten in Nederland hierbij aangesloten moeten zijn. Mocht dit verwezenlijkt kunnen worden (wat thans de bedoeling nog niet schijnt te zijn), dan zou hier uit grootere werkloosheid - kunnen voort vloeien of grooter import van verschil lende artikelen uit het buitenland kun nen gaan t plaats hebben. Bovendien heeft de ervaring geleerd, dat zelfs de grootfabrikanten, die weinig concurren tie te vreezen hadden en met elkaar de prijzen der door hen gefabriceerde ar tikelen hadden vastgesteld, dit toch weer op allerlei manieren wisten te ontdui ken. Het is zelfs voorgekomen, dat ge organiseerde groot-industrieelen hun af nemers volgens overeengekomen con tract leverden, doch hun dan mondeling 1015 pCt. beloofden terug te betalen. Dus m.i. zou dan toch zeker in zulk een wijdvertakte zilverindustrie, een or ganisatie tot de onmogelijkheden behoo ren. EEN FABRIKANT. Nieuwpoort, 20 Dec. (Eigen Radio dienst). Zijn vrouw doodgeslagen. EIBERGEN, 22 Dec Gisteravond kre gen hier twee zwervers, een man en vrouw, ruzie, beiden invloed van sterken drank. De ruzie liep zoo hoog, dat men handtastelijk werd. De man greep een stok en knuppelde zijn vrouw dood. Hij is in hechtenis genomen, heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Inbraak bij een veehouder. ALMELO, 22 Dec. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij veehouder en winkelier Morshuis te Ub- bergen. De injtfekers hebben zich toegang verschaft door'uitsnijding van een ruit en maakten de inhoud van een toonbank lade, alsook een kistje geld buit. Rijkeveldwacht te Tubbergen doet on derzoek. De Almelosche politie heeft vin gerafdrukken genomen. Een schipper vermoord. GRONINGEN, 22 Deo. De 52-jarige schipper H. F. is Zaterdagavond ge wurgd thuisgevonden. Het gerucht gaat, dat hij door familie vermoord is. Zijn lijk is in beslag genomen. De naaste familie leden bevinden zich in verzekerde bewa ring. Het Parket onderzoekt de zaak. Vrouw doodgereden LAREN, 22 Deo. De 88-jarlge vrouw S „moeder van zee kinderen, is gisteren uit de stoomtram gesprongen, terwijl de ze nog in beweging was. Zij is onder den, wagen geraakt en werd op slag gedood Ondertrouwd Jan Vermeer en Aagje Verweij. Hekendorp, D Rietveld (bij Woerden),) 'B Huwelijksvoltrekking door den Welterw. Heer Ds. H. IJsebrands op Dinsdag 30 Dec. a.s., des n.m. 2 uur in de Ned. Herv. Kerk te Waarder. Hiermede vervul ik den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, geb. Opschoor, in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam: J. KOOL en Kinderen. Oud-Ade, 18 Dec. 1924. Het Polderbestuur van Ammers- Oraafland, Achterland en Peulwijk, roept sollicitanten op voor de betrekking van Indiensttreding 1 Januari 1925. Het Polderbestuur voornoemd: De Polderschout, M. HAKKESTEEOT. een flinke goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. P. O. Adres A. OOU DRIAAN, Nieuwerkerk a/d Uttel. Een trein op een tilbury gereden. ZWOLLE, 22 Dec. De trein uit Leeu warden, die om 10.40 uur te Zwolle moet aankomen,,is bij het paseeeren van den onbewaakten overweg in de Wipetrikker allee te Zwollerkarsped in botsing geko men met een tilbury, waarvoor een paard gespannen was. Het paard werd onmid dellijk gedood. De bestuurder, de heer Strook uit Raalte, werd zwaargewond. Een dokter uit Leeuwarden, die in den trein zat, heeft de eerste hulp ver leend. Daarna werd de ongelukkige, wiens toestand hopeloos is, naar het So- fia-ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Van de locomotief brak een der buf fers Hoe hevig de botsing was, kan hieruit blijken, #dat paard en wagen on-# geveer twintig meters door den trein werden meegsleu'rd. De trein kon met eenige vertraging verder rijden. Hevige koude in Amerika. LONDEN, 22 Dec. Uit velschillende staten van midden Amerika komen ont stellende berichten over vreeslijke koude. Door de strenge vorst zijn reeds 29 per sonen gedood. De schade aan goederen is zeer aanzienlijk en wordt op 10 milli- oen dollars geschat. Duizenden der ar me bevolking lijden vreeselijke koude. Er worden pogingen aangewend óm hulp te verleenen en de milddadigheid is groot, maar het is haast onmogelijk om in zul ke omstandigheden hulp te bieden. Er wordt zelfs een temperatuur van 35 gra den onder nul gemeld. CHICAGO, 22 Dec. Hier heerecht ont zettende koude. Ongeveer twee honderd branden braken uit tengevolge van het overmatig stolen. Vijf personen zijn door de koude omgekomen. Uit verschillende plaatsen wordt een temperatuur yanveer tig graden onder het vriespunt gemeld. Aardschulving. LONDEN, 22 Dec. Uit Palma Majorca wordt gemeld, dat een aardverschuiving heeft plaats gehad in het Foller district, over een zeer groote oppervlakte. Een aantal boerderijen is verwoest. Men vreest dat de aardschok zich uit zal breiden. Een boom op een autobus gevallen. TACOMA (V. St.), 22 Dec. Vijf perso nen werden gedood en twee gewond, doordat een boom op een autobus viel. AMSTERDAM, 22 Deo. (Draadloos). Veemarkt.' 607 vette koeien: le kw. f 1,20 f 1,80, 2e kw. f 1,05—f 1,20} 3e kw. f 0.90; 70 melk- en kalf koeien f 875 f 525; 280vette kalveren, f 1,35—f 1,45, f 1,20—f 1,30, f 1,05—1,15; 40 nuchte- ren, f 1626; 104 schapen, f 8652 963 vette varkens, Holl. le kw. f 0,98 f 0,98, 2e kw. f 0,00—0,95, Overz. en Geld. f 0,96f 0,98; 39 paarden f 200 f 850 ROTTERDAM, 22 Dec. (Draadloos). Veemarkt van heden: Aangevoerd: 622 vette runderen, 480 vette- en graskalve ren, 268 schapen of lammeren, 1154 var kens. Vette koeien: le kw. f 1,151 1,25, 2e kw. f 1,10—1, 3e kw. f 0,90—f 0,80; ossen: le kw. f 1,10f 1,22 1/2, 2e kw. f 1—f 0,90, 8e kw. f 0,80—f 0,70; kalve ren: le kw. f 1,85—2,15, 2e kw. f 1,80 f 1,40, 8e kw. f 1,20—f 1; schapen: le kw. f 0,90—f 1, 2e kw. f 0,80—f 0,70, 3e kw. f 0,80f 0,50; lammeren f 1,05 f 1,20; varkens, f 0,80—f 0,811/2, f 0,78—f ,0,74, f 0,70—l 0,66; lichte soort f 0,70f 0,76. Handel en aan voer red. Prijzen afwijkend. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsverte ring is een dosis Posters Maag- pillen. Deze pillen regelen ae vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een doais Poster'» Maagpillen verzekert goede werking van lever en inge wanden, en is het beate voorbe hoedmiddel tegen een slechte ge zondheid. Prija pér flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; In-apotheken en drogi tzaken. 17 Mevr. VAN VLOTEN, Rotterdam, Beukelsdijk 140, flink voor klein gezin. Hoog loon. In klein gezin wordt per 1 Februari, wegen» terugkeer der tegenwoordige naar Duitschland net Aanmelden: Mevrouw DEPLA— Perquin, 's aironds na 7 uur, 's-Oravendijkwal 84, Rotterdam. wordt medegedeelddat de Boekjes moeten worden Inge leverd vóór 31 December a.t. ten kantore der Bank van 9—12 en 1—4 uur, tegen bewijs van inlevering. Het Bestuur.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2