2 miMii Kamers Meisje. Boerenknecht. Boerenknecht, Kerknieuws Gastabrlel Schoonhovra. COKES Stadsnieuws. lagOTsaden. TelegTammen- Rechtzaken. sportnieuws Afloop Verpachtingen, Afloop Aanbestedingen. Bsrgsrlijke Stasd Predikbeurtenv Gemengd Nieuwt. Advertentiën. Aantje, Bastiaan Bons Wouter Rietveld, Voor terstond gevraagd Boerendienstbode. Gevraagd Hierna sprak het hoofd der school, de heer W. Visser, over het onderwerp: Ge bed en gebedsleven van het kind. Een der onderwijliers, do heer Meijer, sprak een woord over kibbelen. Een slotwoord sprak Ds. Tak. In de pauze werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de werkzaamheden van de kinderen te bezichtigen. Het is overbodig te zeggen, dat ter afwisseling men psalmgezang liet hooren. In een spoedeischende vergadering heeft de raad besloten f 52.000 te leénen bij de Bankvereeniging „Eigen Hulp" te Den Haag, tegen 6 pet. en tegen den koers van f 99 pet. Hierna werd door den burgemeester meegedeeld, dat het raadsbesluit van de 31/2 pet. heffing der ambtenaren op hun pensioen, door Ged. Staten niet goedgekeurd is. Alzoo blijven de ambtenaren vrij van pensioen betaling. Op voorstel van den heer Braat ging men over in besloten vergadering, die een uur duurde. De tentoonstellingscommissie van de V. P. N. kan tevreden zijn met het aan tal inzendingen. Er zijn niet minder dan 825 opgaven van inzenders. Gorinchem, 29 "Dee. Herhaaldelijk wer den te Sleeuwijk, een dorp, liggende aan de overzijde der Merwede, bij de Erven Elshout diefstallen gepleegd; hiervan werd aangifte gedaan bij de te Woudri- hem geetationneerde marechaussee, die op onderzoek uitging. Na veel nloeite go- lukte het haar de daders op te sporen en te arresteeren. De dienstbode van de familie Elshout, G. v. R. genaamd, maak te zich schuldig aan diefstallen en bracht bet gestolene bij zekeren J. van B. al daar. Een huiszoeking bij Van B. bracht ehter niets aan het licht, hoewel een sterk vermoeden op hem viel. Terwijl de politie de huiszoeking deed, heeft men de buit in den tuin begraven. Op eea plaats, die aan den marechaussee ver dacht voorkwam, vonden deze in den grond een c&rbidbus, waarin een bedrag was geborgen van f 2045. Later is de politie nog gebleken, dat de dienstbode verschillende voorwerpen van waarde, toebehoorende aan de familie v. E., ver duisterde en bij haar ouders had verbor gen. De dienstbode G. v. R., en de heler J. v. B. en diens echtgenoote zijn naar het buis van bewaring te 's-Hertogenbosch overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Ook hier is een plaatselijk comité ter huldiging van generaal J. B. van Heutz tpt stand gekomen, die als volgt is samengesteld: de burgemeester E. G. Gaarlandt, voorzitter; jhr. W. 5^. B. van Naerssen, secr.-penningmeester; 0. L. G. F. Aberson, S. Biegel, de garnizoenscom mandant majoor, M. Irish Stephenson; L. A. W. Noorduijn, kapitein luitenant ter zee H. A. Roswinckel, commandant Hr. Ms. Schorpioen; E. G. Q. van Til burg, Mr. E. J. G. Vinkenberg. Capelle a.d. IJssel, 29 Deo. Als bijzon derheid kan gemeld worden, dat in den tuin van den landbouwer W. Koolmees aan den 's-Gravenweg een treurrooeje staat te bloeien. Tweeden Kerstdag hiold de Post- duivenvereeuiging „De Snelvlieger" een onderlinge tentoonstelling in het café van de wed. J. H. Noorlander. Er waren 108 inzendingen, zoodat de keurmeester de hear Brans, uit Schiedam, geensgemak kelijke taak had. De prijzen werden toe gekend als volgt: Klasse I, onbevlogen oude doffers: le prijs J. Maat; 2e prijs F. Looijo; E.V. W. de Kwant. Klasse, H, onbevlogen oude duiven: le prijs A. Heuvelman; 2e prijs Gebr. V. d. Heerik; Z.E.V. J. Verhoef. Klas so III, onbevlogen jonge doffers le prijs J. Maat; 2e prijs H. JBroere; Z. E.V. A. Terlouw. Klasse IV, onbeviogen jonge duiven le prijs A. Heuvelman; 2e prijs J. Maat; 3e prijs J. Maat; Z.E.V. G. Mourik. Klasse V, bevL oude deffers van 200 600 K.M.: le prijs A. Heuvelman; 2e pr. W. de Kwant; Z.E.V. F. Looijo Klasse VI, bevlogen oude duiven van. 200600 K.M.: le prijs G. Mourik. Klaaso VII, bevlogen oude doffers bo ven 600 K.M.: le prijs A. Slobbe; 2e pr. A. Heuvelman; Z.E.V. Gebr. v. d Heerik. Klasse VIII, bevlogen oude duiven bo ven 600 K.M.: le prijs Gebr. v. d. Heerik. Klasse IX, bevlogen jonge dpffers bo ven 150 K.M.: le prijs J. Maat; 2e prijs W Offerman; 8e prijs Gebr v d. Heerik; 4e prijs J. Verhoef. Klasse X, bevlogen jonge duiven boven 150 K.M.: le prijs A. Heuvelman 2e pr. J. Maat; Z.E.V. J. Maat. Klasse XI, oude bonte doffers: le prijs A Heuvelman; Z.E.V. F. Looije. Klasse XII, oude bonte duiven: le pr. F. Looije; E.V. W. de Kwant. Klasse XIH, jonge bonte doffers: le prijs Gebr. v .d. Heerik; 2e prijs J. Ver hoef; Z.E.V. H. Noorlander. Klasse XIV, jonge bonte duiven: le pr. A. Terlouw; Z E.V. H. Broere. Mooiste doffer van de geheele inzen ding: A. Slobbe; Mooiste duif van de ge heele inzending A. Heuvelman. Vrijdagmiddag hebben do kinderen van de Zondagsschool der Ned. Hprv. Kerk in de Consistoriekamer het .«Kerst feest gevierd bij een prachtig versierden en later verlichten Kerstboom. De kin deren werden rijkelijk onthaald op ver snaperingen, en kregen aan het eind, iodor naar zijn prestatie van het afgeloo- pen jaar, een motoi boek mede naar huis. Dat de kinderen dezen middag genoten hebben, behoeft wel niet gezegd. Dezer dagen heeft de MHsjesveroe-, niging „Martha" haar jaarlijkscho uit- reiHing van door haar vervaardigde kledingstukken gehouden.-^on behoef tige gezinnen werden in totaal 187 stuks kleedingstukken uitgereikt. Ammerstol, 29 Dec. J.L Woensdag- en Vrijdagavond heeft de muziekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" alhier, in de zaal van 8en heer M. Brand, haar jaar- lijkscho uitvoeringen gegeven. Nadat do veroeniging eerst een zeven tal muzieknummers ten gehoore had ge bracht, werd het eerste tdonaels tukje, ge naamd „Kleptomane" opgevoerd, waar van het spel slechts middelmatig was, wat te wijten is aan den korten oefentijd. Hierna werd opgevoerd de „Aard schok", ook een kluchtspel, evenals het eerste. Dit stukje werd schitterend weer gegeven en een woord van bijzonderen lof aan de dames Brand en Van der Vlies en den heer J. de Jong Mz., is hier zeer op zijn plaats. Zij oogstten dan ook aan het eind van het stukje een wel verdiend daverend applaus. Beide avonden werden besloten met een gezellig bal. Den Eerstan Kerstdag werd in het vergrooto Evangelisatiegebouw voorge gaan door den hee 11 Smit, hoofd der Chr. School te Groot-Ammers, welke tot tekst Luk as 2de hoofdstuk, welke een goede toepassing was op de geboorte van onzen Verlosser en Zaligmaker Je zus, Christus, Gods woord werd door een volle zaal luisterrijk aangehoord. Des namiddags 21/2 uur werd voor de eerste het Zondagsschool Kerstfeest gehouden in die zaal voor de Zondags school kinderen. Ook mochten daarbij te genwoordig zijn de Jongedochtersvaree- naging vafk de Evangelisatie, ook konden ouderen daarbij tegenwoordig zijn. De zaal was stampvol. Dit Kerstfeest werd geopend door den heer Mazijk te Schoon hoven, naar een schoone rede van Lukas 2 en daarna werd ook nog gesproken door den heer Smit, en nog door een onderwijzer van de Chr. School van Bergambacht, die beide ook een^ leerza me rede hadden voor de kinderen, en ook voor ouderen. Het kerstfeest werd gesloten door den heer Smit, onderwij zer aan de Zondagsschool, die het Kerst feest ook leidde. J.l. Zaterdag 22 dezer herdacht de heer C. Dogterom alhier, het feit, dat hij voor 40 jaren werft geinstalleerd als lid van den Raad dezer gemeente. Den 11 en November 1884 werd de heer Dogterom gekozen als lid van den Raad, in de plaats van wijlen den heer Herman de Jong, terwijl de heer Dogterom den 27en December d.a.v. als raadslid in de open bare raadszitting werd geinstalleerd. Van 11 November 1-84 tot 1 Septem ber 1891 heeft de heer Dogterom van de 68 vergaderingen, die er gedurende dien tijd hebben plaats gehad, er 61 bijge woond. Van l September 1891 tot Maart 1892, dus gedurende zes maanden, had de heer Dogterom geen zitting in den raad, doch in het laatstgenoemde jaar werd hij we der gekozen ter vervulling van de vaca ture vaü den heer Roijaards. Gedurende deze laatste periode, hebben er 338 open bare raadszittingen plaats gehad, waar van de heer Dogterom er 324 heeft bijge woond. In do raadsvergadering van den len Dinsdag in September 1913 werd hij gekozen tot wethouder in de vacatu re Stuurman. Deze functie bekleedde hij tot den len Dinsdag in September van het jaar 1919, waareh hij in de raads vergadering van den len Dinsdag ip-Je maand September 1928 weder tot wét- houder werd gekozen. Wij gelooven niet te veel te zeggen als we dit niet alleen om kranige prestatie noemen, doch dat dit ook wijst op een groot plichtsbesef eyr oen groote plichts betrachting. Wij hopen dan ook, dat het den heer Dogterom gegeven moge zijn, dat hij de belangen de»r gemeente nofe ve le jaren zal mogen behartigen. Haastrecht. 29 Dec. Eersten Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerst feest gevierd door 4o dames van de Zondagsschool van den Ned. Prot. Bond met hun groote schare kinderen. De avond werd geopend door Ds. J. W. Roobol, die hartelijk dank bracht voor di groote belangstelling in dit Kerstfeest en de hoop uitsprak, dat ook voor de oude ren, die hier tegenwoordig waren, iets goeds zou uitgaan, en hen iets zou bijblij ven van dezen avond. Door de aanwezi gen werd gezongen Gezayg 180 vers 1. De kinderzang, welke ten gehoore werd gebracht, getuigde van studie en mocht Ha.n ook keurig genoemd worden. Een der nummers van de Kerstcantate was „Het Klokje van Jnnesfare", waar bij een alt- en een sopraan-solo gezon gen door een koor van eenige dames en lichtbeelden op het doek warden gebracht door den heer, J. Donk. Door dit allee heen werd door den predikant verhaald over „Marieke" en het „Kloosterklokje van Innesfare". Het is een aangrijpende schets, die goed voorgedragen, niet naliet op jong en oud indruk te maken. De talrijke kinderen, om den verlich ten Kerstboom geschaard, werden af en toe ruim onthaald op melk en versnape ringen. Als Kerstverhaal werd door Ds. Roobol verteld van de geboorte van Jezus, het welk ook met aandacht gevolgd werd. Hierna volgde nog de uitdeeling der ge8c henken. Do kinderen van het eerste leerjaar kregen, zoover het meisjes wa ren, allen een pop, welke door de dames in de kleeren gestoken was. De meis jes van het tweede leerjaar kregen' allen oen ledikantje, en vervolgens was er groot6 verscheidenheid van geschenken. Na deze uitdeeling volgde het uitreiken van een Kerkboekje aan de leerlingen, die de Zondagsschool gangen verlaten. Voorts werd o.m. aan elk gezin, waar uit kinderen de' Zondagsschool bezoeken, een scheurkalender uitgereikt. De predikant had voor velen een woord van lof en dank, voor de wijze, waarop allee was voorbereid en kon dankbaar getuigen van aller handen steun en goede gaven voor dit doel ge schonken In het bijzonder werden de dames der Zondagsschool dank gebracht voor het groote wark, dat zij vol liefde voor en aan ds kinderen gaven. Woensdag gemakte de auto van de Centrale Broodbakkerij bij don Landbou wer A. Krook in Stein in,den kant van den dijk. Do heer A. Donk trok met zijn auto die dei1 Centrale op den dijk, maar werd daarbij onklaar. De eerste reed toen weg en de laatste moest weer met be hulp van den heer Jupgoling huiswaarts werden gesleept. De auto van den heer Donk beliep heel wat averij. Blssksnsgraaf, 29 Dec. Onder de be kwame leiding van den heer Verbeek uit Papendrecht, gaf de Zangvereeniging Oefening en Uitspanning te Molenaars graaf haar jaarlijkse he uitvoering in de Openbare School. Zonder uitzondering werden de zangnummers uitstekend ver tolkt, en geen wonder, als men bedenkt, dat deze veroeniging reeds vele prijzen, waaronder een eersten prijs, op diverse zangwedstrijden behaalde. Het publiek genoot dan ook ten volle, wat wed bleek uit het applaus, na elk nummer. De voor drachten brachten telkens de lachspieren in beweging. Ook de blijspelen „Art. 24 van het Burgerlijk Wetboek" en „De Pa tiënten" werden zeer goed weergegeven, en bleken de rollen in goede handen. Oefening en Uitspanning kan dan ook met voldoening op deze uitvoering terug zien en roepen wij haar een hartelijk tot weerziens toe. De Gemeenteraad is tegen 31 Dec. 'b Tm. 10.80 uur, in buitengewone verga-' dering bijeengeroepen. Moordrecht, 29 Dec. Op de beide Kerst dagen is, evenals vorig jaar, door de Pluimveevereeniging „One Belang" al hier in de beneden- en bovenzaal van 't Posthuis een groote Pluimveetentoonstel ling gehouden. Niet minder dan 270 in schrijvingen waren aanwezig. Vele eere- prijzen waren aangeboden. Het bestuur der Pluimveevereeniging was zoo welwil lend onzen correspondent uit te noodigen om een bezoek aan deze tentoonstelling te brengen. Wanneer men de benedenzaal binnentrad, viel het reeds dadelijk op, met welk een zorg en netheid al de kas sen waren gerangschikt, 'waarin hoen ders, eenden en konijnen waren geplaatst Aan de kooien waren kaarten bevestigd, waarop de toegekende prijzen vermeld stonden. Voor kenners was dit zeer nut- tag, daar zij nu de niet en wel prijswin naars met elkander konden vergelijken, en fouten opsporen. De voorzitter van „Ons Belang", die onzen corr. over verschillende in zendingen inlichtte, deelde mede, dat ge zien de tentoonstelling van het vorig jaar de kwaliteit der inzendingen nu zooveel beter was. Verschillende prachtdieren werden dan ook bewonderd, zoowel on der hoenders, eenden, als konijnen, ter wijl do inzendingeh buiten mededinging, van muizen in allerled kleuren en Ca via's (marmotjes), zeer de belangstelling trok. Daarna werd een bezoek gebracht aan de bovenzaal, waar de krielhoenders duiven, kalkoenen en pauwen een plaats hadden gevonden. Dok hieronder werden mooie exemplaren- aangetroffen. Vooral de pauwen en kalkoenen trokken zeer de aandacht. Terloops werd nog medege deeld, dat een der kalkoenen, bepaald om de aandacht meer tp hem te trekken, dan op de naast hem zittende pauw, 's avonds zijn drinkbak had omgeworpen, waar door de bewoners van beneden werden verrast op het we^oopende watér, dat juist op hun hoofdkussen in de bedstede terecht kwam. MW alles bij elkaar ge nomen, kunnen zijidie aan deze tentoon stelling hebben nidegewerkt, met trots naar deze tentoonltelling zien, diq zoo goed in elkander ij gezet. De publieke belangstelling was dan ook groot en is do|r deze tentoonstelling nog grooter geworden. Was men vroeger tevreden met een k^), hetzij wit of zwart, als ze maar eieren lag, dit is nu voorbij. Steeds wordt getrlcht beter rassen te fokken en de eieretproductie hooger te brengen. En wassen voor al deze din gen eenige jaren (dioden doof in deze omgeving. „Ons Bdjang" heeft thUns die genen, uit hun slaaft wakker geschud.Ve len profiteeren daar dan thans ook van. Daarom moet ook getracht worden deze zoo in en in nuttig vereeniging te steu nen, vooral de pluimveehouders uit Moor drecht en omstreken, en dit zijn vooral de véehouders; die bezitten immers de meoete kippen, doet hun' eieren te laten vedlen op de veiling van deze vereeniging Zenden alle kippsn- en eendenhouders hun eieren, dan is het aantal zeer groot, waardoor vele koopers komen en hooge prijzen besteed woïden. Steunt men deze veiling, dan steunt men de vereengiing, en zal deze vereeniging weer in staat zijn volgend jaar zoo'n üuttige tentoonstelling te organiseeren. Binnen enkele dtgen zal de officieele lijst, vermeldende Ie prijswinners, in dit blad geplaatst worien. Nieuw-Lekkerland, 29 Deo. Dinsdag avond j.L gaf de jymnastiokvereen. „K. en V." alhier een uitvoering in de le openbare school older directie van den heer.G. Sterrenbujg. De verschillende oefeningen werden keurig en correc* uit gevoerd. Jammer, dat het aantal leden der v eeniging zoo godadd is. Medewerking voor deze uitvoering werd verleend door hot trio Meijer uit Dordrecht, dat eenige komische voordrachten ten beste gaf. De zaal was vrij goed bezet. DinsdagmidAg j.l. hepft de heer A. W. Stam, hodfd der Christelijke School alhier, die den dienst met pensi oen gaat verlaten, ifscheid genomen De leérlingen gaven htfn een fraaie rookta fel, de oud-leerling® een boekenkast; het personeel overhandigde hem, bij monde van den heer P. Bouter, een schemer lamp, en het Schoolbestuur bij monde van den heer A. An Boer, een paar boekwerken. i De heer Stam dankte hartelijk voor deze blijken van belangstelling. De schoolkinderen werden ruimschoots ont haald. De heer Stam is 25 jaar aan deze school werkzaam gflweest, t.w. 9 jaar als onderwijzer en 16 jiar als hoofd. Berkenwoude, 29 Dec. Donderdag j.L, le Kerstavond, had alhier in de Ned. Herv. Kerk, het Kerstfeest plaats voor de kinderen van da Zondagsschool. Dit. feest werd ingeleid door Ds. J. N. van dier Heiden, waarns een kerstvertelling werd gehpuden door mevr. d. Heijden. De kinderen werden, gezeten voor den kerstboöm, welke prachtig was verlicht en versierd, ruimschoots onthaald en ieder kreeg-een geschenk mede naar huis Het kerkgebouw wal geheel gevuld met belangstellenden. Vrijdag 2e Kerstavond had In het café van de wqd. D. de Bruijn, de aan gekondigde uitvoering plaats van de zangvereeniging Vriendschap alhier. Na dat eenige zangstukken waren gegeven werd ten tooneele opgevoerd het klucht spel „Drie hoeden"# in drie bedrijven. Zoowel zang als tooneelspel viel zeer in den smaak van het talrijk opgekomen pu bliek. Molenaarsgraaf, 29 Dec. Op 23 en 24 Dec. gaf de Gemengde Zangvereeniging Oefening en Uitspanning, directeur de heer G. van der Beek, van Papendrecht, hare uitvoeringen in de openbare school, welke in alle opzichten goed geslaagd mogen heeten. Zoowel de zangnommèrs als de voor drachten en Tooneelstukjes werden uit stekend vertolkt. Jammer dat voor de groote belangstelling, die de vereeniging al jaren geniet, al meer en meer blijkt de localiteit te klein te zijn. Konden voor gaande jaren de school ze haast niet bergen,d ezen keer was het veel te klein en zijn er tal teleurgesteld naar huis ge gaan. We willen hopen, dat hierin voor het vervolg kon worden voorzien. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 29 Dec. Aan mej. N. de Ridder, onderwijzeres aan de 2e o. L school, is op haar verzoek tegen 15 Maart a.s. ontslag verleend. - Gemeentenieaws. In het jaar 1923 heeft aan de o.L scholen in deze ge meente het onderwijs per leerling f 9,07 gekost. Op grond hiervan wordt uit de gemeentekas over dat jaar aan de school met dan bijbel, die geöüddeld door 147 leerlingen is bezocht, f 1333,29 vergoed en aan de R.-K. school 44 maal f 9,07, is f 399,08. De heer D. Vis heeft ontslag gevraagd en verkregen als lid van het Burgerlijk Armbestuur. In de vacature is voorzien door de benoeming van den heer A. J. Molenaar. Met dezen kwam op de aanbe veling voor de heer W. L. Hoogëndijk. De Commissie tot Wering van School verzuim is herbenoemd. Zij bestaat dus nog uit mej. J. G. de Ruiter en de hee- ren A. v. d. Berg, F. in 'I Hout, -A. van Leeuwen en J. Terdu f De rekening over het jaar 1923 van de gemeentelijke drinkwaterleiding sluit met een tekort van f 8258,50 1/2. Alblasserdam, 29 Dec. Alhier hadden op,, de Zuurstoffenfabriek „De AlblaB" een tweetal ongelukken plaats. De ma chinist J. A. van der Leer geraakte met zijn hand bekneld tusschen de machine, waardoor een half lid van een zijner vingers werd afgekoeld. Na voorloopig verbonden te zijn door den heer Nieuwen- huis, lid van de ver. E.H.B.O., steld,e hij zich onder behandeling van Dr. Hooft- man. Eveneens bekwam de werkman H. Visser op dezelfde fabriek een ongeluk, waardoor een zijner handen zoodanig werd verwond, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Beiden1 moesten natuurlijk hel werk neerleggen. Bergambacht, 29 Dec. De inschrijving van dienstplichtigen voor de lichting 1926 zal alhier plaats hebben ter secretarie* op Woensdag 7 Januari a.s., dies voormid dag-s van 10 tot 12 uur. - In de vorige week werd alhier voor le soort kaas besteed van f 65 tot f 68 en voor 2e s|ort van f 59 tot f 63 de 50 K.G. Voor vette varkeps werd besteed van f 36 'tot f 40 de 50 K.G. - Met de leerlingen der Bijzondere School alhier werd 2en Kerstdag des na middags Kerstfeest gevierd in de School Tuséchen het zingen van Christelijke lie deren, werden de kinderen rijkelijk ont haald, terwijl ieder kind na afloop nog een geschenk medekreeg. Jaarlijks wordt de belangstelling tot bijwoning van dit Kerstfeest grooter, zoodat de school nu propvol was. Benschop, 29 Dec. Door de leden van het Kiescollege by de Herv. Gem. alhier,' is Dinsdag gekozen tot Diaken de heer Th. Schinkel, zulks in de plaats van den heer G. M. Broeren. die bedankt had Groot-Ammsrs, 29 Deo. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer Albr. Pierhagen en gekozen de heer Jac. Korevaar, zulks in plaats van den heer J. G. den Besten, die tot ouderling is gekozen, en tot notabel is gekozen de heer G. Koorevaar, in plaats fan den heer Herin. Schep, die tot kerkvoogd is verkozen. 'Allen hebben hunne benoemin gen aangenomen. Haastrecht, 29 Dec. In de Ned. Herv. Gemeente zijn herkozen de heeren Chr. Kolenbrander als Ouderling en P. de Wild als Diaken. Beiden hebben hun be ademing aanvaard. Ingezonden Mededeelingen. dar Gamaente Zoolang de voorraad strekt zijn de prijzen als volgt vastgesteld-: Grof afflthaald per H.L. f I Geklopt V - '.'O Aan huis bezorgen per H.L. f 0,10. Haast II irooi* alias op ia. DE DIRECTIE. Schoonhoven, 25 December 1024. kerkerk Is benoemd onze stadgenoot e mej A. W. Donselaar. Politie-verlotlng. - Van de 725 loten der Zevende Politieverloterij, die door de Schoonbovensche politie aan den man gebracht werden, zijn er op drie prijzen gevallen namfelijk op de navolgende nummers: 45994, 47956, en 49264, op al le drie een zilveren horloge. Goeds tijding. Hedenmorgen ont ving een ingezetene onzer gemeente de mederjeeling, dat op haar nummer welke zij bezat van de Oudewatersche verlo ting. een Ford-auto of een waarde van f 1250, was gevallen. Zeker wel een aan gename tijding, en dat op den Maandag morgen. Te vroolijk Kerstfeest. Gedurende de Kerstdagen zijn er nog enkelen ge weest, die ondanks malaise en hooge drankpryzen, toch nog kans zagen zich een roes te drinken en zich in kennelij- ken staat langs de straat voortbewogen. Den*eersten Kerstavond werd een man ingerekend, en den tweeden drie. Zij hebben» gelegenheid gekregen in de wacht uit te slapen. Kerstfeest Zondagsschool „Eunlcé." Op den avond van den Tweeden Kerst dag werd in de Ned. Herv. Kerk door de kinderen der Zondagsschool „Euni- cé" op zeer prettige wijze het Kerstfeest •gevierd. Te half zes vereenigde zich een groote kinderschaar met ouders en be langstellenden in het Kerkgebouw, waar een prachtig versierde en verlichte Kerst boom was opgesteld. De heer Geelkerken deed zingen Psalm 136 vers 1 en 23, waarna hij voorging in gebed. Door de kinderen der hoogste klas se was een fraaie Keretcantate in gestudeerd, welke nu werd ten gehoore gebracht. In aanmerking genomen de moeilijkheden, welke aan het instudee- ren en ten gehoore brengen eener Can tate zijn verbonden," hebben de kinderen werkelijk een woord van lof verdiend, voor de wijze, waarop zij zich van hun taak kweten. Het „Eere zij God" in deze Cantate opgenomen, werd door menig ouder meegezongen. Nadat de versnaperingen waren rond gediend, werd door den heer Geelkerken een Kerstvertelling gedaan, welke door onze kleine toehoorders met aandacht werd gevolgd. Ook meerdere Kerstliede ren werden door de heldere kinderstem metjes ten. gehoore gebracht. Spoedig was alzoo de avond om. Ds. Van der Spek sprak nog eenige woorden van af scheid aan hen, die de school gingen verlaten en hoopte, dat hij dezen weer spoedig op de Catechisatie mocht zien en ook door hen het Kerkbezoek niet zou worden vergeten, waarna hij tot slot liet zingen Gezang 52 vers 2 en daarna dezen Kerstavond sloot met dankgebed. Verborgen leed. Er is binnen de muren onzer veste nog veel stille armoe de, waarvan niemand weet. Er zijn stille armen, die hun verbor-' gen leed alleen dragen en er niemand in kennen, omdat ze bang zijn brutaal of lastig te worden genoemd. Stil droeg ze haar leed, die oude vrouw van 76 jaar. Ze woont in een heel een voudig huisje, ergens achteraf. Geen an- der inkomen heeft ze dan drie gulden Ouderdomsrente per week en daarvan moest ze rondkomen. Petroleum, om de lamp te branden, had ze niet, en kolen om de kachel te stoken, evenmin. Daarom ging ze 'a avonds om zeven, uur al naar bed. Stel u eens voor, lezer en lezeres, als gij den geheelen winter eens naar bed gedreven werd door duisternis en koude. Van de drie gulden moest er iedere week f 1,25 af voor huishuur. Dus hield de stakkerd f 1,75 over, waarvan ze moest leven,waarmede ze haar bestaan moest zien te rekken. Zes-en-zeventig zomers heeft het odd- je over haar hoofd zien gaan en dan zoo groote armoede, zoo zwaar en stij ge dragen leedf Gelukkig is de nood der vrouw nu ont dekt en hebben mildadige stadgenooten onmiddellijk pogingen aangewend tot le niging van de armoede. Dit voorval moge allen, die geven kun nen, nopen om liefdadigheid te betracht ten, waar zij kunnen. Opdat, wanneer ds hagel door de lucht jaagt, en de storm loeit, ,onze armen toch warm zitten en voedsel hebben. Opbrengst Collecte. De Collecte voor den Gereformeerden Zendingsbond gehouden in de Ned. Herv. Kerk op de Kerstdagen, heeft opgebracht f 146. Cokes Gasfabriek. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de aanbieding welke geschiedt door de directie der Schoonhovensche Gasfabriek inzake Co kes. Voor de Cokesprijzen raadplege men bovenstaande advertentie. Waterstand Keulen, v.m. 0.90 m. 0.04 m. Kaasmarkt. Op de Zaterdag {ilhfcr gehouden Kaasmarkt was de aanvoer 5 partijen, wegende 1000 K.G. Prijzen Gestempelde f 57f 61. Handel matig. Schoonhoven, 22 'Dec. De Burgemeester. Bij Kon. Besluit is aan Mr. F. F. Baron De Smeth, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend ais ge zantschapsattaché. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Tweede Openbare Lagere School te Lek- Medagedeeld door het Kon. Met Inatitunt te De BUdl 29 December. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, meest zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk regen buien, iets zachter. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Gleachte Redactie. In de Schoonhovensche Courant van Maandag 22 December komt een ingezon den stuk voor, waarin „Een Fabrikant uit Nieuwpoort kort en bondig verkon digt, l„dat vaststelling van prijzen en or; ganislatie in de zilverindustrie een groo te dwaasheid zou zijn en werkelijk tot de onmogelijkheden zou behooren", terwyl vóórts uit die (onmogelijke) organisatie grooter werkloosheid en grooter import zou voortvloeien. Hst is hier niet ds plaats" om tot ma lrondo beschouwing van krasse bewenn- «a over te gaan. Slechts zouden wy Ee nuchtere vraag willen stellen: meent dew zilverfabrikant werkelijk, dat een commissie aan zulke- punten met gedacht >°lndten>eihy met dit teer oppervlakkig Unceeren van economische stellingen in derdaad iets andere bedoelt dan een on dermijning van een poging om te gera ken tot iets, dat door ieder als noodzake- j luk wordt gevoeld, laat hij dan op de „rgadering komen, welka spoedig gebou- j L, ral worden, nu het voorbereidende wark £00 goed als gereed Is, Hij beden ke ook, dat er in den geheelen goud- en nlverhandel in ons land een streven ts naar beter organisatie laat hij ter vergadering komen, om ran gedachten te wisselen, «'«hl»»1 J to fabrikant uit Nieuwpoort deed die tat geen dwaasheid vond die interen de! tot do tonton behoorden, welke bü „Serretèekenden dringend om mede- weSbochten, omdat andere dein- dustrie „vermoord" werd. C VREEDENBURGH. H. ELLENS. Schoonhoven, 29 Dec 1924 (Eigen Hadlo-dlemt). Inbraken te Winterswijk. WINTERSWIJK, 29 Dec. Hedenmor gen kwam men alhier tot de ontdekking, dot op niet minder dan vijf plaatsen in den afgeloopan nacht was ingebroken, en op twee plaatsen daartoe een poging was gedaan. Hét schijnt, dat de dadm-s het vooral op geld gemunt hadden heb ben. In twee woningen, waarvan er een tijdelijk onbewoond was, is alles overhoop gehaald. De politie stelt een onderzoek in Weer een aardbeving in Japan WASHINGTON, 29 Dec. De saismo-' zrafen hebben hier een sterke aardbeving opgeteekend. De afstand bedraagt zes duizend mijl. Waarschijnlijk is de aard beving in Japan voorgekomen. Brutals roovtrs. GENUA, 29 Dec. Tijdens de feestdagen hebben roevers in een bank hun slag ge slagen. Zij hebben tal van loketten, waar in geldswaarden of waardevolle voorwer pen gebor|en waren, geplunderd. De in brekers hebben door de stedelijke nolee- ringskanalen een gang gegraven en zyn soo in het gepantserde ruim vaa het ge bouw gekomen. Alles wijsteer op, dat zij zich zeer op hun gemak bevonden,want de inbraak en de plunderingen zijn met zeer veel over leg ei groote zorgvuldigheid geschied. De politie meent met zeer bekwame „vaküe- d«n" te doen te hebben. De^schade wordt op verscheidene mil- iioenen geschat. De Storm Een schip In nood. Esn trawler met slf man vergaan. Een Frantch zeilschip met man en muis gezonken. LEMMER, 29 Dec. Op het Tjeukemeer Klit een schip aan den grond, met de noodvlag in top. Een sleepboot is van hier ter assistentie vertrokken. HANSWEERT, 29 Dec. Het Belgische Rijnschip Fluviale XI, groot 1500 ton, met kolen van Ruhrort naar Antwerpen, is Zaterdag in het Hellegat omhoog ge varen en gebroken. Het schip werd vlot- geslept en te Dintelsas binnengebracht. Daar is het echter in de haven gezon ken. De bemanning is gered. IJMUIDEN, 29 Dec!" Het Duitsche stoomschip Bernstein met een lading ge raagd hout van Leningrad naar Amster dam, is alhier de haven binnengeloopen met groote schade aan dek. Het schip was door stormweer geteisterd en had een mqst verloren. LONDEN, 29 Dec. In aansluiting op de eerste berichten omtrent het nood weer in Engeland en boven het Kanaal, wordt thans nog het volgende gemeld: Het stormachtige weder, dat Zater dag in een orkaan tot uiting kwam, is een der hevigste stormen, welke Enge land sinds jaren gekend heeft. De wind bereikte een snelheid van zestig mijl per uur. De regen viel bij stroomen en ver oorzaakte groote schade. Hevige vloed golven zweepten de kusten en teisterden de zeesteden, waar zij groote schade aan richtten. De orkanen waren het heyig»te in het Kanaal, waar de schepen zich in allerijl naar de havens spoedden Het Duitsche trawlerechip „Hoheluft" is vérgaan. Daarbij zijn elf letten der be manning omgekomen. Slechts een der op varendon ontkwam aan den dootj in de bruischende golven.. Naar gemeld wordt is het Duitsche zeil scheepje „St. Caredoc" met man en muis vergaan. Brand In esn Japansch krankzinnigen gesticht. TOKIO, 29 Dec. In een krankzinnigen gesticht heeft een ernstige brand gewoed Meer dan honderd verpleegden worden vermist. Men vreest, dat zij in de vlam men gzijn omgekomen. Reeds werden 18 Üjk^Juit de puinhoopan te voorschijn geh®d. Een aantal woningen in de om- gevi van het gesticht, werd eveneens in^lasch gelegd. Valschs munter gearresteerd. BERLIJN, 29 Dec.. De reeds lang ge tochte f valsche munter MamonoTf, die door honderden politie-autoriteiten reeds geruimen tijd vervolgd werd, is alhier ge arresteerd. Sneeuwstormen Jgb^ild-Rutland. MOSKOU, 29 DelHlate sneeuwstor men hebben Kauka^HHeteisterdDe spoorlijn BakoeTifuWI verbroken. De velden zijn met sneeuw bedekt. De ar beid moest op vele plaatsen stopgezet worden. De daders van den moordaanslag te Mechelen gearresteerd? MAASTRICHT, 29' Dec. Door dep rijksveldwachter Meris te Schinveld is in een café, met behulp van twee onbe zoldigde rijksveldwachters oen belang rijke arrestatie geschied. Men slaagde er daar in drie Duitse here aan te houden,, die in deze streken vertoefden met een auto, welke zij in Luxemburg gestolen De Duitschers waren alle drie met brownings gewapend. De auto werd in beslag genomen. Gebleken is, dat het drietal zich aan verscheidene inbraken in België schuldig gemaakt. Kantongerecht van Gouda. In de zitting van 24 December werden de volgende uitspraken gedaan: Wegens in grasperk loopen: F. N. B. te Gouda, f 1 subs. 1 w. t.; Wegens fiet sen zonder licht: R. W. S. te Gouda, f 3 subs. 1 w. t.; Wegens voetbal spelen: H J. C. v. d. W. te Gouda, f 2 subs. 1 w. t Wegens winkel geopend na 8 uur 'e av.: A. R. te Gouda, f 5 subs. 2 d.; Wegens overtreding Invaliditeitswet: D. P. van L. te Waddinxveen, 20 maal f 2 subs. 20 maal 1 d.; J. van S te Waddinxveen, 27 maal f 1 subs. 27 maal 1 d.; Wegens overtreding Warenwet: Tj. B. te Gouda, f 150 subs. 60 d. h., waren verbeurd verklaard en vernietigd; C. J. van 0. te Reeuwijk, en G. W. te Gouda, ieder f 40 subs. 10 d., Wegens straatschenderij: A. v. d. B. te Langeruigeweide, f 15 subs. 30 d. h Wegens overtreding Leerplicht wet: G. J W. te Gouda, f 3 subs. 2,d., Wegens openbare ordeverstoring in staat- van dronkenschap: T. J. B. en A. A. L., beiden te Gouda, ieder f 8 subs. 4 d.; We gens autorijden zonder verlichting van nummer en letter: A. de B. te Nieuwer kerk en A. van R. te Waddinxveen, ieder f 2 subs. 2 d., Wegens op. hondenkar zit ten: Q. G te Reeuwijk, f 1 subs. 1 d.; Wegens fietsen zonder licht: A. R te Bleiswijk, en L. van V. te Gouderak, ieder f 8 subs 2 d.; C. W te Bleiswijk, f 3 subs. 2 d Wegens overtreding IJkwet J. P. S. te Gouda, f 1 subs. 1 dgewicht v. v. Wegens openbare dronkenschap: P H. R. te Reeuwijk, f 10 subs 5 d. Ammerstol, 29 Dec. Den laten Kerst dag heeft de alhier gevestigde voetbal- vereeniging A.F.C. te Stolwijk een wed strijd gespeeld tegen Vitesse I aldaar. A. F.C. werd met een nederlaag van 07 naard huis gestuurd, Met de rust was de stand 0M1 in het voordeel van Vitesse I. Zevsnhuiztn, 29 Dec De verpachtin gen van dijken, wegen, vischwater enz., van den Eendrachts- en den Tweemans- poider, hebben minder gegolden als voor vijf jaren. De Tweemanspolder verpach ting bracht f 2006'op. Hier is niet inbe grepen de dijken en kaden, die de water molenaars dier polder in huur hebben. Deze worden aan hen onderhandsch ver huurd tegen den prijs, die de óverige dij ken opbrengen. Lekker kerk, 29 Dec. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een burgerwoonhuis voor mej, de wed. Kap- teijn, door den orchiteot, den heer Dirk Stuurman te Gouda, is als volgt: A. Boraje te Lekkerkerk f 11595; Abr. van Mooten te Moordrecht f 11247, J. de Grdaf te Bergambacht f 10630; en Firma J. Noordergraaf te Lekkerkerk f 10499. Het werk is aan de laagste inschrijf- ster gegund. KftlMPEN a.d. IJSSEL. Van IJ—20 'December. Geboren: Lijsje, d. van G. Kort en J. Sterk. Jaantje, d. van G. Jongste en- A. van der Doe. Jan, z. van JH. But ter en G. Brussee. Getrouwd: J. Brouwer, oud 38 j., en A. J. van den Heuvel, oud 86 j. (te Krim pen a.d. Lek). T. de Jong, oud 22 j., en M. F. Schouten,oud 20 j. M. vaü Wijnen, oud 26 j., (te Krimpen a.d. Lek) en M. W. Breedveld, oud 22 j. Overleden: E. Goudriaan, oud 4 d. H. Noordegraaf, oud 53 j., echtgen. van A. P. de'Boom. OTTOLAND. Deaember. Getrouwd: J. Verhoef, oud 82 j., en M. Groen ,oud 85 j. BERGAMBACHT. Van 19—26 Dec. Geboren: Wilhelmina, d. van A. G. v. d. Hek en M. de Bruijn. Getrouwd: P. Broere, Qud 23 j-, en E. Slingerland, oud 19 j. Overleden: W. Both, oud 81 j., echt genoot van 'L. de Graaf. GAPELLE a.d. IJSSEL December. Geboren: Gornelis Hendrik, z. van P. van Vliet en P. G. Kraaijenbrink. Ja- cobtis, z. van T. A Reijm en M. van der Dus sen Johanna, d. van M. Schin kel en L. de Vries. Overleden: Een levenloos aangegeven kind G^H. Reijm <pn R. Baas. J. Stuit, oud 20 j. Een levenloos aange geven kind van K. de Ruiter en W. C. Langerak. LEKKERKERK. «December. Geboren: Neeltje en Marina, dochters van A. den Oudsten en M. Roest. Hen- drika Barendina, d. van A. Noordergraaf en D. C. Tuinenburg. Overleden: G. Potuijt, oud 49 j. Donderdag 31 Deo. (Oudejaarsdag) en Vrijdag 1 Jan. (Nieuwjaarsdag). NED. HERV KERK. AMMERSTOL. Oudejaarsavond, 6 uur. D». Hugenholtz. Nieuwjaarsdag. N.m. 6.30uur,"de heer SmUh, van Groot-Ammers. AMMERSTOL. Evangeli^te. Oudejaarsavond. 6.30 uur, dHn Smith, van Groot-Ammers. BERKEN WOUDE Oudejaars - avond, 6.80 uur, D«. J. N. r. d. Heijden. GIESSEN NIEUWKERK. Oud^ jaarsavond, 6.30 uur, Ds. L. Nug- teren. Nieuwjaarsdag. V.m. 9.30 uur, Ds. L. Nugteren. GIESSEN-OUDEKERK. Oude jaarsavond, 6.30 uur, Db. t Nelek. GOUDERAK. Oudejaarsavond 6.30 uur, de heer Lijckjema, Gods dienstonderwijzer te Waddinxveen. Nieuwjaarsdag. V.m. 9.80 uur, Ds. Bieshaar, van Dan Haag. GOUDRIAAN. Dinsdag 30 Deo., n.m. 6.30 uur, De. *A. Lutiedjn. Nieuwjaarsdag. V.m. 9.30 uur» Ds. A. Lutedjri. GROOT - AMMERS, Oudejaars* avond, 6 uur, Ds. H. J. v. Schuppen Nieuwjaarsdag. V.m- 9.30 uur, Ds. H'. J^van Schuppen1. HAASTTRECHT, Oudejaarsavond 7 uur, Ds. J. W. Roobol. LANGERAK. Oudejaarsavond, 6 uur,, Leesdienst. Nieuwjaarsdag. V.m. 9.30 uur, LEKKERKERK. Oudejaarsavond 6 30 uur, Ds. J. Slot. LEXMOND. Oudejaarsavond, 6 uur, Ds. Goverts Nieuwjaarsdag. V.m. 9 80 uur, Ds. Goverts. LOPIK. Oudejaarsavond b uuc, de heer Vroeg in de Wei van Mid- delharnis. Nieuwjaarsdag. V.m. 9.80 uur, de heer Vroeg in de Wei. LOPIKERKAPEL. Oudejaars - avond, 6 uur, Ds. Ruijs. j Nieuwjaarsdag. V m. 9.30 uur, J Ds. Ruijs. j NIEUW1ERKERK ad. IJSSEL. Oudejaarsavond 6.30 uur, Ds. Luijendijk. t Nieuwjaarsdag. V.m. 9 30 uur, Ds-. Luijendijk. I NIEUWPÖORiT. Oudejaarsdag, nm. 2 uur, Ds. H. J. vBcbuppem, van Groot-Ammers. OUDERKEBK a d. U86EL. Oudejaarsavond, 6.30 uur, Ds. G. Lans. Nieuwjaarsdag V m. 9.80 uur, Ds. G. Lans. Wtjkgebouw. Oudejaarsavond, 6.30 uur, de heer A. dB Redelijk heid. Nieuwjaarsdag. V m. 9.30 uur, de heer A. de Redelijkhsid. u POLSBROEK en VUS.T. Oude jaarsavond,' 6.30 uur, Lezen eener Leerrede. Nieuwjaarsdag geen Dienst. STOLWIJK. Evangeisatie. Oude jaarsavond, 6.30 uur, le hieer C. A. de Vries, G'.O. - Nieuwjaarsdag geen Dienst. i STREEFKERK. OudBjaareavond 7 uur, Ds. Poort Nieuwjaarsdag. V.m 9.80 uur, Ds. Poort. WIJNGAARDEN. Qidejaaraav. 6.30 uur, de heer J. C v. d. Ent, Godsdüenstonderwijzer te Rbnon. Nieuwjaarsdag. V.m 9.30 nor, de heer J. C. v. d. Ext. WILLIGE-L1ANGERA.K. Oude jaarsavond, 6.30 uur, Ds. A. J» Hoekzema. Nieuwjaarsdag, V.{m 9.30 tuur, Ds. P. F. v. d. Nieuwmhuioen van N ijkerk. GEREF. KERKEN. HAASTRECHT. Oudejaarsavond 13.30 uur, Leesdienst. LANGERAK. OudajaarBayoad, ti uur, Da. A. Jansena. 9 Nieuwjaarsdag. V.ïl 10 uur, DA. A. Jansena. ,-NIEÜWERKBRK ad. IJSSEL. Oudejaarsavond 6.30 uur, Db. van den Berg. Nieuwjaarsdag. V.m. 9.80 uur, Ds. van den Berg. OUDERKERK a. d. US6EL, Oudejaarsavond, 7 uur, Ba. J. v. Slul8- él Nieuwjaarsdag. V.n 9.80 uur, Ds. J. v. d. Sluis. SCHOONHOVEN. Oudejaarsavond 7 itiur, Ds. W. Veder, van Gouda. Nieuwjaarsdag. V.tn. 10 uur, Prqeklezen. CHR GEREF. KEKK. NIEUWPOORT. Oudejaarsavond 6.90 uur, Ds. J. P. Meijering. Nieuwjaarsdag. V.ip. 9.30 uur, Ds. J. P. Mflijeripg. Bevestiging van Ouderlingen en Diakenen. PROTESTANTENBOND. AMRIDE Oudejaarsavond, 0.80 uur, Ds. H. Stolk, Ned Herv. Pre dikant te Brie.sch-Nieuwland. Treinoverval ia Mexico. Een 00- tal bandieten hebben te Ei-Cobra een personentrein doen ontsporen. Een gievecht had plaats tuasahen de .aanranders en een afdeeltn# sol daten, die in den trein hadden plaats genomen, een gevecht, dat êohter in het voordeel van' de bandieten e ndligde. Zes so daten en een vrouw werden gedood. Verècheöde - ne passagiers werden gekwetst. Een cerirte klhsee wagen -werd geplun derd. Ontzettende ontploffing, Bericht wordt, dat een ontploffing aan boord vari een schip in de Japansche haven Otaru verscheidene honder den slachtoffer» heeft gewaakt. Op de ontploffing was een bervlgen brand gevoigd. Omtrent deze ernstige ontploffing] wordt nog gemeld, dat de raaaö(p werd verooraaakt bij het overladen van buskruit. Alle nabujzijnde ge bouwen op den wal werden ver - nield, terwijl de ernstige brand, dtta van de ontploffing het gevolg was, meer dan duizend huizen in d«i aseh legde. Voor zoover bekend, zijn bij het ongelük 120 Japanner# gedood en 300 gewond. De brand was zoo hevig, dat aanvankelijk geheele stad er door werd bedreigd. Otgru, thans een van de belang rijkste havens van Nooid op het eiland Hokaldo, heeft zAcü in een halve eeuw onÉwikkeld van een klein visschersdorpje tot een havenplaats met honderdduizend in woners. i Da daifla an hat paralanoar. Het volgende verhaal moet zijn ge beurd in New York. Een dame kocht daar bij een juwelier een imitatie parel sonoor ejn betaalde daarvoor 15 dollar. Een paar weken later brak het an oer en de dame raapte de parels op (behalve één, die zftj niet vond) as ging naar den winkel om het anoeif weer in orde te laten maken. „Hoeveel zou dat koeten?* V ijftiendui zzend dollar 1" Dit kon de dame natuurlijk niet begrijpenmaar men verteide haar, dai de bediende, die haar gehol pen had, zich had vergist, en dat hij haar een echt snoer van groote waarde had gegeven. De dame gaf oixmiddflllijk het snoer terug, doch stelde de voor waarde, dat dan ook de om zijn vergassing ontslagen bediende weer zou worden in dienst gesteld. Aan die voorwaarde werd vol daan. De dame kreeg het snoer imitatie-parels van 15 dollar. En enkel de eene verloren parel ont brak aan het collier, dat zij, teruggaf. Het laatste hoofdstuk van deze historie was, dat de juwelier de dame nog verraste met een mooi diamanten sieraad. De moord te Gronirfgen. Ge- fa eken is, dat de moord van de ge broeders F. op hun vader, den 82- 1 jarigen schipper A. F id deRiant- aoenstraat te Groningen, dee avond* tusschen 5 en 6 uur ia giepleegu. De 26-jarige Jan heeft na een twist zijn vader bij de keel gegrepen en ^em de keel dichtgeknepen. De 20 jarige Jacob heeft, toen zi;n vader inheiend om hulp riep, hem een zakdoek voor den mond gehouden. Dézen zakdoek heeft de man in zijn benauwdheid nog kunnen wegruk ken erv verscheuren. De zoons ver brandden later dezen doek. De móeder was tijdens den moord in de keuken. Toen de vader den geest had gegeven, heeft de oudste zoon hem een handdoek om den hals gebonden en het lijk gelegd fin een houding, die zelfmoord zou kunnen doen vermoeden. Dat de vrouw het lijk zou heb- Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennie te geven, dut tot onze diepe droefheid ^onverwacht ia over leden een van onze innig geliefde tweelingen In den aanvalligen leeftijd van 1 jaar en 3 maanden. Ona overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden, J. OUWERKERK. A. A. OUWERKERK— Goedhart. Molenaarsgraaf, 13 Dee. '24. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zoon en Broeder in den ouderdom van 50 jaar en twee maanden. Ona over tuigd houdende van Uwe deel neming. De diepbedroefde J. BONS. O. BONS—VONK. P. PIER HAOEN. C. PIERHAOEN-BONS. Ooudriaan, 23 Dec. 1924. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Broeder en Behuwdbroeder, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam,- - Wed. A. RIETVELD-Boeree. Schoonhoven, 29 Dee. 1924. beu gwrondeu, toen zij, nu Bcnigv boodschappen gedaan te hebben, weer thuis kwam, is niet juist. Drie-en-deriifl manschan varbrnnd. Pr wordt een ontzettende brand ge meld uit Babb Switch, in Amerikw die daar in een schooi gewoed heett aan den vooravond van Kerstmis, waarbij 33 personen, mannen, vrou wen en kinderen, in de vlammen omkwamen. Het plaatsje is een nederzetttog met niet meer dan 250 inwonere. Bijna de gansche bevolking was bijeen in een houten 'gebouw van één verdieping, toen de kerstman van het feest, die een geschenk voor eqn van de kinderen van den Kerst boom wil.de nemen, per ongeluk een brandende kaars in aanraking bracht met papieren versiering, waardoor een geweldige vlam om hoog sloeg. De gansche menigte drong naar de deur, maar aangezien dessenaar binnen opende, werd zij tengevolge van den aahdr&ng van helt plubliek dichtgedrukt. Gedurende de daarop volgende paniek wonnen de vlanir men snel terrein. Een aantal men- schen, dat zich achter in de zaal bevond, sloeg de ruiten in maar ontdekte, dat de kans op ontvliuch- ling langs dien weg verh|uldeiVl werd door zware draadverfftp€0Tltt- gem. Ten gevolge van den storm, welke door de open ruiten de zastl binnenwoei, nam de brand euel in hevigheid toe. Ten slotte werden de deuren ingedrukt en de menigte drong naar buiten, waarbij velen in het gedrang onder den voe< werden geloopen en verwondingen opliepen. Ongeveer 50 menechen waren binnengebleven en werden door de vlammen geheel van de kans op ontvluchting afgesloten zooals gjezegd, zijn er reeds 16 lijken gevonden. I Het hoofd van de plaatselijk*;, school werd gered door naar eout- genoot, maar zij ontrukte zich aan haar redder en snelde terug door de vlammen om aan kinderen hulp te bieden. Zij kwam in de vuurzee om. Het bleek niet mogelijk ergens water te vinden om den brand te bMiseahen. De ontzette toeschouwers zagen een gezin van 6 personen, vader, moeder en 4 kleine kinde ren die elkander omarmden en wachtten tot het brandende dak In stortte en hen allen verpletterde. Berooving. Te Zaandam 1d« 16-jarige jongste bediende van d# firma P. de Lange Cz-, die hmI f F'OO, bestemd vioor de uitbetaling van de arbeiders, op weg was naa» de Sitoomhioutzagerij Czaar Peter, in het Westzijderveld, dicht bij de fabriek, door twee tot nu toe on bekende personen beroofd. Terwijl een der mannen den bediende, die dit weik al een paar jaar verriohl voor de vraag stelde: „je geld ol fe leven", ontrukte de onder hem da zak met ge.d, waarop beiden het hazenpad kozen. De beajende is de twee roovers nog achterna gegaan, echter zonder reeultaag Een flacon Toiterii Matgplllen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en bateren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsver tering, een beslagen tong, schele hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpilien dienen in elk huis aan wezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; In spotheken en drogistzaken. 14 Tandarta zoekt tegan Januari voor 1 i 2 ochtenden per week, liefst In centrum van Schoonhoven. Brieven onder letter V, Spoor- aingel 20a, Rotterdam. Er biedt ilch aan Esn Ooed kunnende melken. Br. aan fc.. flroanendljk. Haastrecht. een flinke goed kunnende melkéh en met alle boerenwerk bekend. P. O. Adres A. OOUDRIAAN, Nieuwerkerki ad Ijaael. Terstond gevraagd: Ean Ooed kunnende melken. P. O. bij O. OSKAM. Landbouwer Vlist. Een "net Adres N. RIETVELD, Hofmpeater Reederij op de Lek, No. 5.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2