W HEBT U AL GEBLOOKERD? witut/etee* Crtcarr Kerknieuwi STADSNIEUWS. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN, Uw gezondheid WYBERT Rechtzaken. d Burgerlijke Stand. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Ad vertentiën. Predikbeurten. Frans W. Both. Hermann li. sctirsuder. Bedden Stoomen. Ingetondon Ma de dealings n. BbOORSSriEM m APQüUBO Wm BLOCKER ER BETSB- KUST* MSMSTEM8 ffrtlMflfll muommmmop MAMMA Ml PM mm «ACAOMAAK MC BLOOKER ZAL 0 ML OMH-IH ELKEN DAQI Engeiacbe haadelecoreepondentie, afge nomen door de vereeniging van leeraren Maandagavond j.L hield de ver- eenig-ng voor ziekenhuieverpelging een algomeene vergadering, welke door 62 leden was bezocht. De statuten en een huishoudelijk reglement werden voorge lezen en met een enkele kleine wijziging vastgesteld. Als bestuursleden werden gekozen de heeren G G. Voorsluija, W Zanen, H. Smit Jr., H. de Vries, M. W. v. d. Loo, J. Bongers, A. de Jong Cz, J. A. Blanjaar, A. de Lange Hz., en de beide geneeskundigen, de heeren H. Th. Slot en D. J. Terpstra. He* college van B. «i W. weder als eere-comité benoemd. Hel aantal leden der vareeniging ls reeds geklommen tot 544 Bleskensgraaf, 7 Jan. Tot looo-burge- meeeter dezer gemeente is benoemd de heer M. G. de Kluijver, le wethouder. Ammerstol, 7 Jan. Het driejarig zoon tje van den heer G. vq® der Werken al hier had het ongeluk bij het spelen met andere kinderen een arm te breken. Lanoeruigeweide, 71 Jan. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben behan deld het besluit van den raad onzer ge meente, lot opheffing der openbare lage re school alhier. Tevens werden behan deld de beroepen, ingesteld tegen de be sluiten van den raad, le tot opdracht in eigendom van het gebouw der open bare lagere school aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Hervormde Christelijke school voor la ger onderwijs en 2e de verbouwing van de school der vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den bij bel te Waarder en Langeruigeweide. Rapporteur In deze zaak was mr. V. H. Rutgers, die zich voreenigde met het advies van den inspecteur van het lager onderwijs, strekkende* tot niet goedkeu ring van eerstgenoemd raadsbesluit, ver nietiging van het tweede en ongegrond- verklaring van het beroep tegen het be sluit tot het verleenen van medewerking voor de verbouwing van de school der Vereeniging tot Stichting en instandhou ding van scholen met den bijbel. De bee taande bijzondere school is een gemengde school, in wier bestuur zoowel Gereformeerde als Hervormde leden zit ting hebben. De voorgenomen opheffing der open bare lagere schooi zou ten goede komen aar een nieuw te stichten Hervormde school. H Namens oudera van leerlingen der openbare school pleitte de heer Beijen voor het behoud dieT schooL Hij steun de het advies van den inspecteur. M De heer Kalsbeek uit Woerden be streed namens het bestuur der Her vormde school bet advies, terwijl het hoofd der bestaande bijzondere school, de beer Willigehburg, eveneens in den geest van genoemd advies sprak. De heer Verburg sprak nog namens het gemeen tebestuur en de heer Boerefijn onder steunde het betoog van den heer Beijen. De beslissing van Ged. Staten zal later volgen. G iessen- N leuwkerk, 7 Jan. Toen Maandagmorgen een motorrijder zou uit halen voor een fietsrijder op den Hoo- gcndijk nabij Gorinchem, had de wiel rijder het ongeluk, juist voor den motor neer te vallen, doordat zijn stuur brak De motorrijder remde zoo vlug hij kon, Ware dit niet gebeurd, dan zou zeer zeker een heel ernstig ongeluk plaats gehad hebben. Nn liep het ongeval nog al ta melijk goed af, wel had de wielrijder eenige ontvellingen. Zevenhuizen, 7 Jan. Groote bedrijvig heid heerecht er op het oogenbhk in het hotel Vos, door het in orde brengen der zaal en bergplaats van het gebouw voor de tentoonstelling. Nu wij een kijkje daar genomen hebben, moeten wij zeggen, dat hot boter ingericht is dan den vo- rigen keer met de tentoonstelling. De ruimte om de tentoongestelde dieren te bezichtigen, is veei groote rdan verleden jaar. Heel den dag komen dieren aan, die aan den wedstrijd deel nemen. Wij hebben al eenige prachtexemplaren ge zien, die de moeite waard zijn. Groot-Ammers, 7 Jan. In ons ver slag van de Pluimveetentoonstelling ie een zetfout geslopen. Er stond, dat er 200 bezoekers waren geweest. Dit moet wezen: 1200 bezoekers Ameide en Tienhoven, 7 Jan. Evenals vorige jaren hield de Naaivereen. „Dor cas" haar uitdeelmg aan behoeftige ge zinnen in deze gemeenten. Er waren dit jaar 235 kleedigstwkken vervaardigd, wel ke aan 72 gezinnen werden uitgedeeld. Een woord van <L*nk en waardeering aan de dames v*n Dorcaa, zoowel als aan degenen, die ben biertoe in staat Stekten, die, door eiken week een avond aan deze liefdadigheid te besteden, in nekvele gacliUMn en blijde verrassing bezorgen, is bier dan ook zeker wel op r.ijn plaats. Etn noodlottig ongeluk. Paard en wagsn ts water. Een doodt. Vlist, 7 Jan. Een tragisch ongeluk heeft gistermorgen alhier plaats gevon den, dat een menschenleven kostte. De beide zoons van den landbouwer Boere alhier, Evert en Gerrit Boere, wa ren met den tentwagen naar de R.-K. in Haastrecht gereden, daar het gisteren voor de R.-K. een kerkdag was. In den tentwagen had ook plaats genomen de 11- jorige dienstbode Cornelia van Lingen, een meisje, dat uit Utrecht afkomstig is. Nadat het gezelschap den dienst in de kerk had bijgewoond, werd weer inge spannen en reed men op huis aan. Te$en elf uur echter vond een nood lottige gebeurtenis plaatas die veroor zaakte, dat het meisje het huis niet lo vend zou bereiken. Dij de molen van den molenaar Stol wijk had een wagen, beladen met riet, juist uitgehaald voor een ander voertuig. De voerman deed zijn wagen reeds weer op den weg keeren, toen de wogen van Boer er aankwam. Een der zoons riep nog: Wij moeten er ook voorbij, en daar er ruimte genoeg was, kon passeeren zonder bezwaar geschieden. Toen kwam het vreeslijke. Door hei schrikken van hei paard geschiedde het ongeluk Men weet de oor zaak van dit schrikken niet, doch ver moedt, dat een stukje riet het dier langs den kop heeft geraakt. Hoe het zij, plot seling nam het paard, dat nogal dartel was, een sprog, en kwam op zijn kop in de rivier de Vlist terecht. Het dier sleep te den tentwagen mee, welke eveneens op den kop in het water terecht kwam. Evert Boere viel door den schok uit den wagen en kwam met een paar naite voeten en den schrik VTij. Het paard kon den kop boven water houden en zwom, den wagen achter zich aan, naar het midden der rivier, welke daar ter plaatse vier Meter diep is. Gerrit Boere en de dienstbode zaten toen nog in den wagen. Gerrit Boere kroop uit het voertuig, en ging op den kap zitten, die nog boven het water uit stak. Hij had nog gepoogd om de dienst bode te redden en haar vastgegrepen, doch ze had weer losgelaten. Ze zeide nog tot den zoon: „Trap de kap open". Dit zijn haar laatste woorden geweest. De molenaar Van Stolwijk, die het schrikbarend ongeval aangezien had, kwam nu aangevaren met den schouw, waarin Gerrit B. overstapte. Van Stol wijk sneed nu de leeren kap van den wagen stuk, om te trachten de dienst bode te redden. Het gevolg was, dat de wagen nu geheel volstroomde en naar de diepte ging. Het paard werd daarop naar den kant gehaald en toen het weer den vasten bo dem voelde, sprong het uit zichzelf op den vaeten wal. Het slachtoffer van dit ongeluk werd gevonden in den wagen. Zij moet een benauwden dood gehad hebben. Cornelia van Lingen werd op den bod etn van het voertuig liggende gevonden. Ze had zich geheel tusecheo den bak van den wagen gewrongen, uit angst waarschijnlijk voor den naderen den dood, die ze niet ontkomen kon. Door al die bezigheden was wel een kwartier verloopen sedert het oogenblik, waarop het paard te water was gespron gen. Er werden pogingen aangewend om de levensgeesten op te wekken. Het was allee tevergeefs het leven was ge vloden en slechts de dood kon worden geconstateerd Door dit droevig ongeval is men in on ze gemeente zeer getroffen, temeer waar de dienstbode als zeer passend bekend stond. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: To Gouda, G. H. Kersten te Ierseke. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Sleeuwijk, E. J. van Voorst te Kootwijk. Gorinchem, 7 Jan. Ds. R. K. M. Hum- melen alhier, Pred. der Geref. Kerk, hoopt op 30 September a.s zijn zilve ren ambtsjubileum te vieren. Meerkerk, 7 Jan. De collecte, gehou den tijdens de godsdienstoefening op Oudejaarsavond in de Ned. Herv. Kerk, kerkgebouw, heeft opgebracht de som van f 120. Zevenhuizen, 7 Jan. Als afgevaardig den van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier, om Ds. Pieper, vroeger predikant* alhiu', thttoa te Oud«gfc, te gaan complimenteer en bij zijn zilveren jubileum ais predikant, zijn aangewezen Ds. Tak en de heer W. van Vliet, ouder ling. Daar deze herinneringsdag heden plaats vindt, zyn de p'?evaardigden gis teren vertrokken. Bij monde van Ds. Tak zal den jubilaris een geschenk in cou- 1 vert, namens vele leden der Kerk, over handigd worden. Schoonhoven, 7 Jan. 1925. De geldleening. Van Ged. Staten van Zuid-Holland is bericht ingekomen dat zij bij besluit van 5 Jan. hebben goedge keurd' het besluit van den raad onzer ge meente van 30 Dec. LI om aan te gaan eèn geldleening groot f 100.000. Onderzoek gemeente-begrooting. Ged. Staten van Zuid-Holland zonden bericht, dat hun onderzoek der begroo ting onzer gemeente voor het dienstjaar 1925 nog niet ia afgeloopen en zij dus de beslissing op die begrooting hebben ver daagd. Zfj verleenden toestemming gel den te besteden tot de helft der aange vraagde bedragen. Schoonhovensche Leeskring. Het Leesgezelschap „De Schoonhovensche Leeskring", hield Maandagavond baar jaarvergadering in het Nutsgebouw. Uit openingswoord en jaarverslag bleek, dat de vereeniging, welke twee jaar geleden werd opgericht, in een lang bestaand gemis heeft voorzien en dat zij zich in een bloeienden toestand bevindt. Voor een niet gering deel schreef de voorzitter dit toe aan het systeem en aan de uitstekende verzorging ,van den administrateur, den heer Timmer, waar door de circulatie, welke een zoo be langrijke factor is in een leesgezelschap, met de meeste regelmatigheid geschiedt, dank zij ook de medewerking der loden De Schoonhovensche Leeskring heeft dit jaar in circulatie gehad 21 tijdschriften, binnen- en buitenlandsche, waarvan 9 weekbladen en 12 maandbladen. Besloten werd de contributie op f 10 te handhaven en het batig saldo op de reserve over te brengen. In het afgeloopen jaar bereikte het le dental het vasttieirielde maximum van 44 Eenige plaatsed kwamen daarna door vertrek van leden vrij, zoodat het mo menteel 40 is. Eefaige verandering in de tijdschriften zal, zoo noodig, nog nader met alle leden overlegd worden. Tot bestuursleden werden herkozen d» voorzitter, de heer C. Vreedenburgh en de secretaris, de beer H Ellens, terwijl als penningmeester gekozen werd de heer J. van der Plas. De veiling van de uit circulatie geko men tijdschriften had, in perceelen en in combinatie, een zeer geanimeerd verloop Er waren, in duübele beteekenis, koopjes hjj! Botsing. Vanmorgen om twaalf uur ging de schipper, die hier met zijn schip in de Haven ligt, van den Korten Dam ai per fiets de Veerstraat in. Juist kwam de zware vrachtauto van de fir ma Scheer en Schep de Veerstraat uitrij den. Een botsing was onvermijdelijk. De schipper kon nog bijtijds van Aijn rijwiel springen, De fiets werd echter in elkaar gereden. Een schadepost dus. Botermarkt. Op de ge-houden Boter markt was aangevoerd 100 K G. De prij zen waren als volgt: weibotez f 1,20, goeboter f 1,25 per half K.G. Waterstand Keulen, v.m. 2.98 m. 0.15 m. Telegrafisch Weerbericht Medegedeeld door het Kon Meteorolog Instituut te De BUdt 7 Januari. Verwachting tot Donderdagavond: In het Noorden tijdelijk krachtige, overigens matige tot zwakke Westelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, om het vriespunt 's nachts, overdag iets kouder. REEUWIJK. Voorzitter, tevens secretaris, ds heer L. J. Lucaeee, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opeot na voorlezing van het, gebed de vergadering. Öe notulen worden gelezen, goedge keurd en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt vervolgens gedaan van de volgende ingekomen stukken: lo. Een missive van Ged. Staten, in houdende de goedkeuring van een geno men raadsbesluit betreffende eenige wij ziging in de begrooting 1924. 2o. Idem van idem. Beide voor keunis- geving aangenomen. 3o. Een verzoek van de Jachtaktehou ders om het genomen besluit 20 pet. te heffen van jachtakte als leges te doen intrekken. Dit verzoek wordt gezonden naar B en W. om advies. 4o. Een verzoek van de Gymnastiek vereeniging D. 0. K. om vrijstelling van plaatselijke belasting bij te geven uitvoe ringen. 5o. Een verzoek van het Kon. Ned Gymnastiekverbond, steunende het ver zoek genoemd in 4. De memorie van toe lichting gevoegd bij het verzoek onder 4. geeft aan, dat indien geen vrijstelling gegeven kan worden, de belasting 4e wij zigen in 10 pCt. inpla&ts van 10 cent per entree. De toèlichting bij het verzoek onder 5 geeft aan, dat een gymnastiekuitvoering geen publieke vermakelijkheid is, doch dient tot propaganda voor de lichamelij ke opvoeding. Beide verzoeken worden aan B. en W gezonden om advies. 6o. Een verzoek van verschillende 'in gezetenen om den htnn M N.^bur* Pk. 'js bphoemem tot gemeente-ontvanger aan gezien hierdoor f 500 wordt bezui nigd. Voor kennisgeving qangenotrien. Aha de orde is thans de benoeming van een gemeente-ontvanger. De voorzitter zegt, dat et 22 sollicitan ten zijn en B. en W. in alphahetische volgorde de volgende aanbeveling hebben opgemaakt: 1. A. H van Gelderen, amb tenaar ter secretarie te Boskoop: 2. J. G. Hamer, gewezen ambtenaar R. van A. te Goes; 3. M- Nieburg Pz., ambtenaar ter secretarie te Reeuwijk; 4. C. Schalk wijk, wethouder te Reeuwijk. De voorzitter wensrht over te gaan tot een geheim» vergadering De heer Verboom vraagt of er aanlei ding is om in geheime vergadering over te gaan. De noodige gegevens betreffende de sollicitanten zijn er. De sollicitatie stukken hebben voor de raadsleden ter inzage gelegen. De gemeente heeft er recht op, dat hier 4ertrouwensmannen zich in het openhaar uitspreken. Dait ge konkel is niet noodig." De voorzitter: Er wordt hier niet ge konkeld en B en W. hebben het wel wenscht geacht over de verschillende sol licitanten in geheime vergadering van ga dachte te wisselen. De vergadering gaat over in een met gesloten deuren Na heropening der vergadering wijst da voorzitter de heeren Van R'oon en Vermeulen tón als stemopnemere en gaat men over tot stemming ter benoe ming van een gemeente-ontvanger. Ingekomen 11 biljetten waarvan ver kregen G. Schalkwijk 3 stemmen, M Nieburg 3, A. H. van Gelderen 3, J. G. Hamer 1 en 1 blanco Nieuwe vrije stemming: C. Schalkwijk 3 stemmen, M. Nieburg 4, A. H. van Gelderen 3, J. G. Hamer 1. Niemand de volstrekte meerderheid bekomen hebbende, zoo is er herstem ming tusschen de heeren Nieburg, Schalkwijk en Van Gelderen. Bij deze herstemming verkreeg G. Schalkwijk 4 stemmen, M. Nieburg 4 en Van Gelderen 3 stemmen. Herstemming tusecben C. Schalkwijk en M. Nieburg G. Schalkwijk 7 stem men en M. Nieburg 4 stemmen. Do voorzitter zegt, dat deze stemming moet vervallen, aangezien die heer C. Schalkwijk zich van stemming had moe ten onthouden, nu het ging tusschen hem en een andere candidaat. Hernieuwde stemming tusschen C. Schalkwijk en M. Nieburg C. Schalkwijk 6 stemmen en M. Nieburg 4 stemmen. Alzoo is de heer C. Schalkwijk tot ge meente-ontvanger gekozen én aanvaardt deze benoeming onder dankzegging aan Hem, die alles bestuurt, maar ook aan de raadsleden, die hem waardig keurden dit ambt te vervullen. Ook neemt hij de ze gélegenheid te baat om met eenige hatrelijke woorden afscheid te nemen als raadslid en wethouder. Vethouder Kapteijn feliciteert zijn col lega met zijn benoeming, doch drukt te vens zijn spijt uil, dat hij door deze be noeming zijn collega moet 'missen. We waren het wel niet altijd eens, stonden zelfs wel eens scherp tegenover elkaar, maar toch waardeer ik den steun, die ik dikwijls in het collego. van B. en W. van den heer Schalkwijk heb ondervonden. Benoeming leden Commissie tot We ring van Schoolverzuim. De heer Hagen informeert of deze commissie niet te eenzijdig is samenge steld en is die commissio niet te voltal lig. Hij meent, dat er te veel leden inzit ten, die voorstanders zijn van hel open baar onderwys en ia de samenstelling wel juist, volgens de Wet op de Leer plicht? De beer Toekenn wenscht de commis sie nog uit te breiden. Inplaats van 7 wenscht hij 9 leden. De voorzitter: Denk aan het meerdere presentiegeld- Do heer G. van Leeuwen- Valt er ook iets aan te merken op de werkwijze der bestaande commissie. Is zij te eenzijdig te werk gegaan? De heer Hagen: Neen, dat volstrekt niet De voorzitter: Dan zullen we ds com missie laten, zooals ze nu ia De heer Verboom: Ik ga slechts schoorvoetend met u mee. De voorzitter: Dus u gaat toch mee. De heer Vermeulen: Laat ze zitten Die menschen hebben het eeuwige leven niet en valt er wel eens een uitl De voorzitter wenscht stemming over al of niet herbenoeming der bovenbedoel de commissie. Voor herbenoeming verklaarden zich de heeren Vermeulen, Schalkwijk, Kap teijn, G. van Leeuwen en Vente. Tegen de heeren Teek ens, Hagen, Van Hoon, Verboom, Van Os en L. P. van Leeuwen De voorzitter: Aangezien de meerder heid geen herbenoeming in zijn geheel verkiest, zullen B. en W. bij de eerstvol gende vergadering met een aanbeveling komen. Dij de gebruikelijke rondvraag wijst dc heer Van Roon op het bij winderig weer uit en aangaan der electrische lamp op het Reeuwijksche dorp Hij vreest bij zoo'u sterken overgang van licht in don ker voor ongelukken Wethouder Kapteijn, voorzitter der lich Gommisa!* zal er zijn aandacht aan sc'.e ken. Niets meer aan de orde zijnde, wordt I» tergf.d*riag dior den voorzitter ge sloten. I»ïno«d«i Medcdtellngn. kent U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de destn- fecteerend en oplossend Wtrkrade TABLITT1N Groot, dooun «5 CÜ. Kantongerecht ts Schoonhoven. Uitspraken van 2 Januari 1925 Wegens overtreding der Molton, Kik- vorschen en Egeiswet: A. van 8. te Jaarsveld, f 3 subs, 1 week tuchtschool, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen 6 mollen. Wegens overtreding der Politie-veror- dening te Krimpen ad. IJssel: M. R. te Krimpen a.d. IJssel, f 3 sube. 1 week tuchtschool; J. B. te Krimpen a.d. Lek, f 3 subs. 1 d.; B. d. R., A. H., A. H en A. H., allen te Lekkerkerk, A. van L. te Krimpen a.d. Lek, ieder f 3 subs, ieder 2 d.; A. van L. te Krimpen a.d. Lek, f 3 subs. 2 d. Wegens overtreding der Arbeidswet 1919: L. A. v. d. V te Lekkerkerk, vrij spraak; L. M. te Schoonhoven, f 8 subs Wegens overtreding der Viüeherijwet: M. d. B. te Gouda, f 3 subs. 1 d., met verbeurd verklaring der in beslag gono- men hengel, J. Z en J. V beiden te Rot terdam, ieder twee geldboeten vap f 3 subs, ieder 1 d., voor elke boete, met ver beurd verklaring van de in beslag geno men hengels. Wegens overtreding der Leerplichtwet: P M. te Lopik, f 1 subs. 1 d,; A, J. B. te Bergambacht, f 2 subs. 1 d.; W. V. te Haastrecht, A. D. te Krimpen a.d. Ua- sel, ieder f 3 subs, ieder 1 d. Wegens overtreding der Ongevallen wet: A. S. te Schoonhoven, G Th. van V. te Haastrecht, M. E. te Krimpen a d IJssel, A. v. L. te Krimpen aan de Lek, T. B. te Lekkerkerk, G. B., A. J. de V en A. J., allen te Stolwijk, A. van W. te Ouderkerk ad. IJssel, ieder f 5 subs, ieder 4 d., met bevel tot teruggave van hel loonlijst-formulier aan den Raad van Arbeid te Gouda; D. B. te Schoonhoven, f 3 eube. 2 d., mot bevel tot teruggave van het loonlijst-fornRtiier aan den Raad van Arbeid te Gouda. Wegens overtreding van het Bijzonder Visschery-rogiemeni: W V. te Stolw jk, f 6 subs. 4 d., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen wargaren. Wegens overtreding van het Motor- Rijwielregtement: H. W. D. ts Gouda, f 15 subs. 10 d., met toewijzing van de civiele verordening; J. M. te Lekkerkerk, G. P van der Z. te Krimpen a.d. IJs sel, A. M. N. te Krimpen a.d. Lek, T. B. te Berkenwoude, M. de L., huisvr. van P V te Bergambacht, G. L. te Ben schop, G. van A. te Krampen a.d. lak, W. P. te„ Krimpen a.d. IJssel, J. C. r. d. W. te Krimpen a.d» Lek, G. K. en T B., beiden te Ouderkerk a.-4. IJssel, iede rf 3 subs, ieder 1 d.; B. do R. te Lekkerkerk, f 5 subs. 2 d. Wegens overtreding van het Kon. be sluit van 27 Juli 1887: A. V. te Schoon hoven, f 1 subs. 1 d. Wegens overtreding van bot regle ment op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht: G. J. L. te Benschop, f 5 subs. 3 d., met toe wijzing van. die civiel-verordening. Wegens overtreding van het Motor- kentoekenbesluit; P. G. van "D. te Utrecht, f 3 subs. 2 d P O te Krim pen a.d. Lek, f 4 subs. 2 d Wegens overtreding van Art. 427 Wet boek van Strafrecht: 0 J. van der M te Langerak, J. G. H. te Jaarsveld, ieder f 8 subs, leder 1 d Wegens overtreding van Art. 461 Wet boek van Strafrecht: M. A. te Oudewater, f 3 subs. 1 d.; Th. van G. te Schoonho ven, f 1 subs. 1 d. Wegens overtreding der M.R.W.: Jl V. te Lopik, twee geldboeten van ieder f 3 subs. 1 d. voor elke boete. Wegens overtreding van Art. 453 Wet boek van Strafrecht: A. K. en A. Mbel den le Nieuwpohrt, ieder f 5 subs, iedor 2 d.; G. S. te Schoonhoven, f 2 subs. 2 d 1 Wegens overtreding der Politie-veror- dening te Krimpen ad. Lek: D. H. ts Krimpen a.d. Lek, f 1 subs 1 d. Rechtbank te Rotterdam. In een zaak tegen J. van N 24 jaar, chauffeur te Waddinxveen .ariellant van een vonnis va den kantonrechter te Gou da, waarbij hij tot f 50 boete subs. 25 ?rooraeeld, dagen hechtenis was veroordeeld, met ortzetting van het recht tot h^t besturen vaa een motorrijtuig, voor den tijd van 3 maanden, wegens een overtreding der Motor- en Ru wiel wet, het| in gevaar brengen van de veiligheid vaji' het ver keer, dor met een auto op het trottoir te rijden, waardoor hij een vtrouw aan reed, heeft het O M. bevestiging van dit vonnis gerequireerd. I De an%enaar van het 0. M- by ge noemd kantongerecht was eveneens in hooger beroep gekomen. Bekl. bekende op 2 September in de Dorpstraat te Waddinxveen [achter de boomen te hebben gereden, oifn gemakkg- lyker oen bocht te kunnen némen. HU heeft toen een dame aangereden. Bekl. beyiep *ich er op, dht het alge meen gebruik was, om achter die boo men om te rijden, wanneer njen daar ter plaatse draaien wilde, of wahneer men met een auto of paard-en-wagen voor de huizen moeet voorrijden. I De rijksveldwachter H Bolt verklaar de, dat bekl. als een tamelijk *iid «r der bekend staat. Getuige zei, dat men zelden of nooat achter de boomen reed. De moordaanslag Het Amsterdam sch gisteren uitspraak in de zaak tegen me vrouw G. P. de W., huisvrouw-van M- de S. te Eindhoven, die door de rechtbank in Den Bosch vrijgesproken jweird van de haar ten laste gelegde poging tot vergif tiging van en medeplichtigheid aan de poging tot moord op haajr echtgenoot, maar door hert hof in Den Bosch wera schuldig verklaard aan medeplichtigheid aan poging tot moord en véroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met nevel tot Baar gevangenneming. Nadat de Hooge Raad dit arrest gear resteerd en de zaak naar Ihert aangren zende hof verwezen had, stond de bekl.» voor hert hof 'te Arnhem terecht De zaak werd vervolgens verwezen naar het Amsterdamsch Gerechtshof. Het hof arrest wijzende, overwoog, dat aan zijn oordeel alleen is onderworpen, dat deel der aanklacht, waarmj Deklaag- de medeplichtigheid aan moord wordt ten laste gelegd. Dit deel der"aanklacht nu acht hert hof niet wettig en overtui gend bewezen. Het hof heeft niet door wettige bewijsmiddelen de overtuiging gekregen, dat beklaagde, wart zij ook vroe ger moge hebben gewild, en bedoeld, op 3 Januari 1923, toen zij een geladen pistool door een dienstbode aan K. heeft laten overhandigen, zijnde in deze het be slissende oogenblik, geweten beeft, dat K. toen voornemens was, baar echtgenoot daarmede van het leven te berooven >p dien grond bevestigde hert hof het vonnis waarbij beklaagde werd vrijgesproken. De invrijheidstelling van beklaagde werd gelast. SCHOONHOVEN. Januari. Ondertrouwd: P de Hoop, oud 26 j., én P. J- Prins, oud 23 j. OUD-ALBLAS. Decemher. Geboren Huig. z. van P van den Berg en G. N. den Ouden. Mathilda Ka- tharina, d. van G J. Stam en Q. J. C H- Dekring Jacob, z. van A. C. Lan gerak en H. B. Oskam. Willem, z van W. de Graaf en A. de Groot. Getrouwd: P. Stout, oud 24 j., en J. C. Stom, oud 24 j. Overleden: S. Ooms, oud 48 j., echt genoot» van A. Bons. SCHELLUINEN. December. Geboren: Jannigje, d. van C. don Bra ven ai P. Roosendaal. Gerrigje, d van A. de Ruiter en N. Vonk. Heten», d. van H Biemond on H de Kuiper. Overleden M. Roozendaal, oud 72 J-, echtgenoot» van A. de Kreij. BODEGRAVEN, 6 Jan. Kaas. Aanvoer 170 wagons, waarvan 131 rykamerk, to taal 6ö55 stuks, -bogende 54 840 K.G. Pri ma Goudse be f 6570, mindere f 6863, zonder ryksruerk f 5503. Handel ma tig. GORINCHEM, 0 Jan. Zware kalf- koeien f 400—f 500, melkkoeien f 300— f 375, kalfvaarzen f 250—f 300, gutete vaarzen f 200f 250, pinken f 100 f 150, nuchtere kalveren fok f 18f 25,' ld. export f 10f 15, overioopers f 20— f 35, biggen f 7—f 16, Aangevoerd 59 runderen, 7 nuchtere kalveren, 144 over ioopers, 403 biggen. GORINCHEM, 5 Jan. (Gorinchemsche éierveilmg). Aangeroerd 1640 eieron. Kipeieren f 8,50—f 11, eendeieren f 10,10 per tOO stuks. OUDEWAT.ER, 5 Jan. Kaas. Aange voerd 49 partyen, 22005 stuks, wegende ongeveer -11.025 K.G. Qeetempelde le soort f 68f 60, 2e srt. f 55t 50, zwaardere f 60f 64. ROTTERDAM, 6 Jan. Ter veemarkt w»r»m h«d<m aangevoerd 201 paarden 5 veulens, 981 magere runderen, 623 vet te runderen, 112 vette kalveren, 498 nuchtere kalveTen, 146 graskalveren, 167 schapen of lammeren, 48 varkeus, 139 biggen, 6 bokken of geiten. Prijzen pe rhalf K.G Koeien 87 1/2 cent, 50 cent; 67 1/2 tot 60 cent; oasen 64 cent, 59 cent; Stieren 40 tot 42 1/2 cent, 47 1/2 cent, 52 1/2 cent, kalveren 75 cent, 87 1/2 tot 921/2 cent, 112172 tot 117 1/2 cént. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 330400620, kalfkoeien f 375 —510, stieren f 140610, pinkenf 140 185, gnvskalveren f 65125, vaarzen f 175—290, paarden f 200—330, «lacht- paardek f 100—220, hitten f 130—300, veulens f 80120, biggen f 713, biggen per woek f l,75-*2, overioopers f 17— 32, fok nuchtere kalveren f 2540 slacht nuchtere kalveren f 1622. ROTTERDAM, 8 Jan. Rotterdamsche Veiling Warmoezierstraat: Kipeieren f 7,90—12,50, eenendeieren f 9,1010,90 de 100 stuks Aanvoer 60 000 stuks. ROTTERDAM, 6 Jan. Rotterdama^Ép "Boter- en Kaasveiling: Aanvoer bater: 1250 K.G Hoogste prijs f 2,43, midden prijs f 2,35, laagste prijs f 1, N.V. Rotterdamsche Gona.-Veiling Weenapleiu Eeieren Aanvoer 40.000 et Kippeneieren f 712, eendeieren f 8,50 —9,50. ROTTERDAM, 8 Jan. De prijzen, be steed aan de veiling der Coop. Tuinb Ver „De Zuid-Holl. EiL" aan de Per- soonisdain, waren heden als volgt: kip- eioren f 9,10f 10,50 per 100 stuks, veldsla f 3,90f 5 per 100 R.G., sprui ten le soort f 13f 25, 2e soort f 4 f 18, witlof le soort f 18f 22, 2e sport f 0, uiten t 2,301 5, kroten f 1,10—s f 4,10, peen f 2,80, comtesse de Parü le soort f 12f 3, 2e soort f 6—f 11, goudreinetten le soort f 11f 38, 2e srt. f 10f 22, kleiperen le soort f 2,90 f 11, 2e soort f 1f 3, bergamot le srt f 6—f 9, 2e srt. f 2f 3, campagne? ,1e soort f 12f 16, 2e, soort f 8, giesse wildeman le srt. f 8^-f 13, 2e soort f 3 f 5, bellefleur le srt. f 10—f 17, 2e srt. f 9f 10, per 100 K.G., gele savoye f 8,80f 6,80, groen kool f' 3f 6,70, roode kool f 2,20f 9,20 per 100 stuks, prei f 1,40f 5,40, per 1000 bos, boeren kool 1731 ct. per kist. LEIDEN, 6 Januari. Vette varkens- markt. Aangevoerd 581, en wel 546 van 100 K.O. en daarboven en 35 licht soort Prijs per K.G.: zware 76—81 ct., licht soort 6875 ct. Handel matig. Vsrdacht geval. Te Amsterdam vervoegde zich bij de politie een vader met zijn 15-jarigen zoon. Deze laatsto verklaarde, dat hij in een der bioscopen op den Nieu wend ijkaangesproken was door een man, die naast hem zat. Deze maakte een praatje en presenteerde defi riiaap een sigaret. Door het rooken hier m werd luj half bedwelmd. onderzoek ran de pójitie loopt me de on/ de eraag, of jreloof gehecht mor» worden aanhet fantastisch relaas van den jongen. Driftig hser. De machinist W. S een man zonder onderdak, meldde zich te Rotterdam óm onderkomen in het toevlucht voor dakloozen aan den Boech- hoek te Rotterdam. Dit werd hem gewei gerd. De man is daarop naar de Hoog straat geloopen en heeft met een steen een groote spiegelruit ter. waarde van ongeveer f 500 ingeslagen bij de firma C. en A. B. Daarna mpldde hij zich bij de politie die hem heeft aangehouden. Auto in de sloot. Te Lichtenvoorde is de heer L. uit Aalten, met zijn auto in een sloot gereden. De auto werd geheel vernield. De inzittenden, twee heeren, een dame en een paar kindefen, bekwa men lichte verwondingen. Poging tot straatroof. Twee onbe kend gebleven mannen hebben op don Walenburgweg te Rotterdam getracht, aan juffrouw L. van der P., wonende op den Stationssingel aldaar, een hand- taachje met zilveren beugel te ontrukken Op haar hulpgeroep namen zij de vlucht. Een trotschs bedelaar. „Ik weigor mijn familie in ongelegenheid te brengen door mijn naam te noemed", zeide een onbekende, als heer gekleed man, die we gens bedelarij op straat voor een Lon- dansohe politierechtbank terechtstond. De rechter herhaalde, dat hij, indien er verzachtende termen zouden kunnen worden gevonden en de gearresteerde niet als een gewone bedelaar zou worden behandeld, hij nadere Inlichtingen om trent zich zelf moest geren Ik wil niet, dat mijn nabestaanden weten, dat ik In dezen toestand ben ge- rtókt, wae het antwoord. Het is wel mijn- schuld niet, maar dat doet er niet toe. U kunt mijn naam opschrijven als Ed ward Talbot b.v en mij veroordeelen tot wat u wilt, maar ik zeg u niets meer Hq volhardde in deze houding en werd tot een week hechtenis veroor deeld. Hst mts. Toen te Tilburg des nachts zekere A. en Tr. aldaar, bij hert plegen van diefstal ,op heeterdaad be trapt, werden en door de politie zouden worden gearresteerd, trok A. een piee o mzich tegen de arestatie te verzetten. Bij de worsteling, die ontstond, geraakte A. echter zelf gewond aan den arm. Bei den werden ingesloten. Een grap en haar gevolgen. Er heersoht beroering te Boston in Linool- shire (Engeland). Grappenmakers hebben aan den burge meester en verscheidene ingezetenen een poets gespeeld, die hen lang heugen zal. De voornaamste ingezetenen der stad hadden een uitnoodiging van den Mayor en de Mayores ontvangen, waarin hen verzocht werd, de plechtigheid bij te wonen, welke zij zouden inrichten ter eere van eengie vooraanstaande perso nen uit bet Amerikaansche Boston. Op den gestelden dag en uur was het een ware begankenis van personen, die aan de uitnoodiging gevolg wilden ge ven. Zij moesten echter teleurgesteid to- rugkeeren en zich vergenoegen met de verklaring van den burgemeester, dat zij het slachtoffer waren geworden van een grappenmaker. De poets bepaalde zich echter hier niel bij, want de gehcimzinngie persoon had ook aan verscheidene handelaars der sldd telefonische bestellingen gedaan na mens den burgemeester, die de koopwa ren natuurlijk weigerde Totnogtoe weet men nog niet, wie de persoon is, die zich aldus ten koste zij ner medeburgers vermaakt heeft. Kastssl doorzocht. Te Dutsen heb ben drie politiemannen en drie kommie- zen een inval gedaan in het Kasteel, op vermoeden, dat daar een geheime dietil- leerdery zou bestaan. De eigenaar kwam soms 's niorgens heel vroeg en vertrok 's avonds o fa nachts met een of meer auto's. Het kasteel, dat 64 kamers, kel ders een zolders bevat, werd geheel door zocht, doch zonder eenig resultaat. Bij de vermekling van den inval op hert bui ten „Vyvervreugd" onder Koudekerke (Z.) werd medegedeeld, dat in een an dere bezitting van den bewoner van dirt buitengoed eveneens een onderzoek inge steld zou worden. Vermoedeiyk had men hier dus hert kasteel te Duasen op het oog. Bloedigs vechtpartij. In een woning in de Bagijnstraat te Rotterdam is des nachts een hevige vechtpartij ontstaan de twistenden verkeerden min of meer on der den invloed van Bterke drank. De koopman P. V. heeft een messteek in den rug gekregen, waardoor hy ernstig, doch niet levensgevaarlijk is verwond. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Als dader is aangehouden de blikslager G. J. Z., in dezelfde straat woonachtig. Verdronken. De 28-jarige fietsen- handelaar A. van Arkel Jr., gin#- per tram naar De Bilt, met het plan zijn ver loofde te bezoeken, die daar woont aan den Soeatdijkschen straatweg. Hij is daar niet geweest en den volgenden mor gen half negen vond men, op een afstand van 400 a 500 Meter van de woning van zijn meisje, het lijk van Van A. <in do sloort liggen, die daar langs den weg loopt Men denkt, dat Van A. door den storm te water is geraakt. Inbraak. - Te Assen ie ingebroken ten huize van den heer Gotx, Uit een geldkistje dat in een kast geborgen was, wordt een bedrag van ruim f 100 ver mist. In verband met deze inbraak is aangehouden de 21-jarige H., die echter ontkent. Een wlldstrooper doodgeschoten. Omstreeks halfdrie 's ochtends was de jachtopziener Jozef Platinck, op ronde in d/e velden van den heer Velghe, uit Gent, op de wijk Raverschoot te Beir- velde. Dejachtwachter had een losbranding gehoord. Enkele oogenblikken later, be merkte hij den lichtbak van den wild- strooper. Op een gegeven oogenblik richtte de strooper xyn lichtbak naar den jachtwa ker en loste een schot, zonótr Kantin» te treffen. De jachtopziene rschoort terug in de richting van de lichtbak en trof den wlldstrooper, met name Baziel van de Velde, bijgenaamd „Katoen", die op slag gedood werd. De rijkswacht stelde het eerste onder zoek in en bracht den jachtopziener naar het gerechtshof, waar hij ondervraagd werd door onderzoeksrechter dee Gothal, die hem in vrijheid liet. Tusschen concurrenten. Gisternacht om half één heeft de nachtwaker D. S., die een eigen nachtveiligheidsdienst heeft opgericht in de Schoonoordstraat te Rot terdam ruzie gekregen met den inspec teur I. E. W., van een der concurreeren den nachtveiligheidsdienst. De nachtwa ker trok zijn gummistok, die de inspec teur hem trachtte te ontrukken, waarop een vechtpartij volgde. Uit zelfverdediging heeft D. S. toen naar hij zegt, zijn re volver genomen en daarmee vijf schoten gelost, tengevolge waarvan de inspecteur een schampschot aan het hoofd en een verwonding aan de linkerhand heeft ge kregen. Deze verwondingen, die van geen beteekenis zijn, zy'n in het Zieken huis op den Bergweg verbonden. De nachtwaker heeft zich zélf op het politie bureau aan den Bergeingel gemeld, waar hij opgesloten is. De nachtwaker en de insjifecteur zijn beiden gewezen politiebe ambten. Scheepsramp? Tot dusver warep er gelukkig niet vele scheepsrampen ge meld van de Franache kust, die door de jongste Zuid-Wester stormen hevig ge-' teisterd is. Thans echter wordt uit Ha vre gemeld, dat de maatschappij ^ldaar die het stoomschip Castor in eigendom bezit, vreest, dat zijn bodem met man en muis ia vergaan. De Castor was op 29 December uit Boulogne naar Caen ver trokken. Sindsdien heeft men mets meer van het schip vernomen. De bemanning bestond uit acht koppen. Doodgereden. Te Nijmegen stopte de electrische tram Nijmegen—Kleef aan de halte Startjeehof om passagiers in te laten, doch werd, doordat de bestuur der wilde uitwijken voor een meisje, aan gereden door een achteropkomende vrachtauto fan de firma G uit Nijme gen. Op de treeplank van de tram stond de 30-jarige T. Kersten uit het naburige Ziflich, even over de Duiteche grens, die juist wildeinatappen. De jongeman werd tusschen de tram en de auto verpletterd en was op slag dood. Bedolven. Gistermorgen zijn bij een aardverschuiving te Swal- rnen twee personen bedolven. Met groote moeite werden de twee m nen uit hun nete.ige positie gered. Beiden waren bewmMeloo; een wae ernsteg gewond. Treinbotsing. Bij een botsing van twee passagieratreinen op het eiland Mauritius zijn drie menschr gedood en 60 gewond. Doodgevallen. Gisteravond te het twaalf-jarig knaapje E. van der ISchagt te Hilversum van een ba- nanenwagon gevallen, die eon klein schokje van een rangeerenden trein kreeg. Het kwam met zijn hoofd op een buffer terecht en was onmdd deilijk dood. Zonderlinge historie. Te Am sterdam kwam des avonds laat aan het politiebureau op den Admiraal de liuiyterweg een Hagenaar, die in den Glooien UpOider een zonder ling avontuur had beleetd. Hij ver telde, dat hij op zijn rijwiel uit Ven Haag vertrokken was met de be doeling werk te gaan zoeken bij den Sluisbouw te IJmuiden. Hier was niets te vinden en de man reed door naar Amsterdam. In den Groo- ten IJ polder geraakte hij door de duisternis den weg bijster en klamp te een anderen fieiser aan om hein te vragen welken kant hij moest oprijden. De aangesprokene lichtte hem in en was zeiis zoo vriendelijk hem tot de Hembrug te vergezellen Bii de brug verklaarde hij, dat hij zeil door zou ïietsen naar Zaan dam en Jet den Hagenaar aflleen. Op den gr ent weg naar Amster dam hoorde deze een fietsrijder achter zich. Hij keek om en zag tot zijn verbazing, dat het dezelfde man was, die hem zooeven had ver laten. Op hetzelfde oogenbik dat hij achter zich keek, losie de on bekends een revolverschot, dat den werklooze in de heup trof. De ko gel schijnt door de dikke kleeding te zijn tegengehouden en veroor zaakte slechts een schampschot. Evei; later knalde een tweede schot, doch het projectiel miste. De ach tervolger draaide om en was spoe dig in de duisternis verdwenen De politie van het bureau Admi raai de Ruyterweg stelt naar deze zonderlinge historie een nader on derzoek in. Ongelukkige val. Te Rotter dam had de 33-jairige vrouw A. van G. het ongeluk, ten gevolge van het openstaan van een luik, in den kelder van de school aan- t Bosch je te vallen. Zij bekwam een hersenschudding en brak beide polsen. In ernstigen toestand is zij in het gasthuis opgenomen. Misplaatste grap. - in den avond heeft men op het baanvak Ter tchuur-Barnevedd een in volle vaart zijnden trein doen stoppen, door een van een brandende kaars voor zien kistje, waarvan de voorzijde met rood vloeipapier was beplakt, 'usachen de rails te zetten. Aan de politie is aangifte gedaan. De tweede Haarmann. Bij de huiszoeking in de woning van Den kt, den tweeden bcfl de politie in een kachel 15 jaseeu gevonden, die vol bloedvlekken w& ren en die met reepen menschen huid aan elkander waren gebonden. Venter is gebleken, dat hij m^n misdaden reeds twintig jaar geleden is begonnen. In den tuin van zyi woning zijn papieren gevonden van een zijner slack toders, derf! neqde twintig jaar geleden spoorloos te verdwenen. Verder heeft men voet- gesteld, dat Defcike begin November 1'JuH den uit GLabz afkomstigen bakkersknecht G,oger ook tot zijn slachtoffer heeft gemaakt Het onderzoefe van de hersenen van Denke heeft niet uitgeweken, dat de veronderstelling gerechtvaar digd ie, dat men hier met een waan zinnige te doen heeft. Sluwe inbrekers. De Londen - mche politie kreeg eenige dagen ge eden een ongeteekenden brief, aan p3ir Herbert Nield, president der rechtbbnk, gericht, in handen, waar een onbekende hem bedankte Ivoor de welwillende wijze, waarop deze de zaak van den schrijver den brief had behandeld. Als [dank bevatte de brief een waar |«'buWing voor een beraamde in braak in zijn woning <Een auto met vier mannen, waarvan één ver kleed als een elegant gekieede da me, zou voor zijn villa stl/bouden en daar inbreken. De politie werd voorts Lu dien brief gewaaréehuwd, dat de inbre kers tot de ergöte misdadigers be hoorden, zwaar gewapeud zouden zijn en dat zij er niet voor terug zouden deinzen zoo noodig te schie ten. De mededeeling leek den politie- autoritijiten zoo betrouwbaai;. dat zij dadelijk werd doorgezonden aan den dienstdoenden detective van h©t district, waarin Herbert Nleld's wo ning lag Dit district is een villa wijk aan den buitenrand van Lon den met groote, met boomen en. boschjes begroeide tuinen. In de tuinen van Sir Herbert werden onmiddellijk detectiven ge porteerd, sommige in de boschjee verborgen. Maar er gebeurde nierts. Terwijl alle aandacht der politie op Sir Herberts viila was geconcem». treerd. is er evenwel ingebroken in eem ajider alleenstaand huis in die zelfde wijk, nog geen tien minuten daar vandaajn. Deze villa, toebeihoo- rend aan dejn heer John Wallaqe, stond, evenals die van den heer Nield. in een uitgestrekten tuin ver /van den w^g af. Hier werden ju weel en ter 5000 gulden vopi danken vi deelnemin hunne M ondervonc SchoonljO' waarde van gestOien. ongeveer Dit gebeurde, terwijl de gAwsie amulie en het dienstmeisje uit waren De meid was naar een pardpje^ doch de familie kwam een h&U uur, nadat ze uit was gegaan, weer ierug. De inbreker trachtte eerst de ruiten van de eetkamer stuk te .slaan, doch kon niet verder, daar de luiken gesloten waren. Toen is hij langs een waterpijp in de slaap kamer van den heer Wallace ge klommen Weer brak hij een ruit stuk om de baloondeuren te kun nen openen, die hij daarna weer sloot. In ongelooflijk korten li^d, moet hij alle laden, kasten en mo gelijke bergplaatsen hebben nage- snuffed. Verschillende j,uweelen en een bedrag aan geld, alsmede een partij Duitache postzegels van den heer Wal»ace. vond hij de moeite waard en heeft hij meegenomen Ontploffing. Toen al de arbei ders aan het werk waren, deed zich een geweldige ontploffing voor in de werkhuizen voor machines en ke'ela. ann de Schaarbeeksche laan, te Vilvoorde (Belgie). Twee werklieden, bleven op slag dood. Zeven andere werden ge kwetst naar het hospitaal te Vil. voorde gebracht. Een der gewon den, de 32-jarige bankwerker Fedx, uit Vilvoorde is 's middags in het hosplitaal bezweken. De andere ge kwetsten, onder wie de fabrieksbe- atuurder, de heer Gijselinck, be vindt konden na eerste hulp huis waarts keeren. De twee andere dooden zijn Alexander, 29 jaar oud, fabrieks- portler, en de 40-jarige Confait Jo seph, botnkwerker. De drie over- oden slaQhte'tfers waren huisva ders. Het is een te hersmolten mo tor, die ontploft is De ontploffing wae zoo hevig, dat al de ruiten in scherven vlogen. De stoffelijke scha de is aanzienlijk. Een onderzoek naar de oorzaken van dit ongeluk ie ingesteld. v NED. HERV. KERK. JAARSVELD. Donderdag 8 Ja nuari, 'i av. 6.30 uur, Ds. van Amstel, van Bellingwolde. Rede in het be'ang van den Gereformeerden Bond en Leerstoe.fonds. STOLWIJK. Vrijdag 9 Januari, 's avond» 6^0 uur, hoopt op te -treden in de Ned. ïrerv. Kerk, Ds. P. J. Steenbeek, van Bergambacht. CHR GEREF. KERK. AMEIDE. Donderdag 8 Jan., n.m 6 30 uur, Ds. K. Groen van Zwijndrecht. P. J. TACK B. TACK—Schouten en Kinderen Ir de vele bewijzen van bij het verliea van ieder en Orootmoeder en. •ven, Januarf 1925. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken da ik aan Familie, Vrienden, Vriendinnm en inzonderheid aan zijn Verlopfde, voor de deelneming die we mochten ondervinden tijden» de ziekte pn het overlijden van on zen gelief jen Zoon O. VAN DER ORIJN en Pchtgenoote. Tienhorten, 5 Jan. 1925. Bij Ameide^ Hiermedé betuigen wij onz^n hartelijker! dank voor de vele be wijzen v|an deelneming, onder vonden bjj het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- efj O rootvader, den Heer Wed. BOTH-de Qraaf en Kinderen. Bergambafcht, 7 Januari 1926. Hartelijken dank aan allen, die mij ter gelegenheid van mijn Zilverjen Ambtsjubileum op 1 Jani arl j.l. van hun belang stelling, Waardeering en vriend- •chap hebben doen blijken. i MOOENDORFF. Schoonhoven, Januari 1925. Met vyederkeerigen heilgroet, betuig ik mijn hartelijken dank aan allen, die mij bij de jaarwisseling; van hunne vriendelijke belang- stellingrdeden blijken. Schoonhoven, 7 januari 1925. De BURGEMEESTER van Groot-Ammer», Nieuwpoort en Langerak. betuigt met wederkeer/gen hei 1- wensch [zijn dank aan allen, die hem bij de jaarwisseling blijken van belangstelling betoonden. Nieuwpoort, 6 jan. 1925. Door overspanning en xorgen. Mannen zoowel ala vrouwen heb ben onder zenuwachtige, beproe vende omstandigheden gewerkt Zij raakten overwerkt en mieeen de kracht om de bacillen van gevatte Influwenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig vol- §en verscnijneelen ale: hoofdpijn, ufzeffghefd, zenuwoverspanning; urinekwalen. graveel, waterzuchtige oogen, rheumatieche spierenen door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rug pijn Nieren Pillen aanbevolen, en Cr dient geen kostbare tijd verloren te gaan. uitstel leidt al te vaak tot r rheumatiek spit, steenvorming, ont steking van de nieren of blaas, «n nierwaterzucht. Zelfs ongeneesiuke kwalen kunnen door verwaarioozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken k f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 39 De Heer en Mevrouw BOKS-van den Bosch betuigen hun hartelijken dank voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden hunner lieve Meeder. Molenaarsgraaf, Januari 1925. Verzuim niet Uw bedden, matrassen, dekens of kleeding na ziekte- of sterfgevallen te laten -stoomen bij Q. DE BAADT t« 00UDA. Speciaal daar.voor ingericht. Herhaaldelijk vereerd met opdrachten namens H.M. de Koningin. Bestelauto te ont bieden. Op alle gesloten wegen vergunning. Draagzak- ken of kisten voor inpakken van beddegoed op verzoek toegezonden Prospectus en tarieven verkrijgbaar. Overal solide agenten gevraagd. Q. DE RAADT, Kantoor WESTHAVEN 42, GOUDA Telef. 46.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2