Abdijsiroop Bronchitis Kerknieuws STADSNIEUWS. Rechtzaken. Predikbeurten. Marktberichte». Gemengd Nieuws. Teltgramm«n. Advertentiën Johannes Lekkerkerker, Jan de Jong Kz. Jacob Oskam, Bedden Stoomen. rekstogoefeningen, werden allen, 900- wel door damee ala door heeren, op voor treffelijke wijae uitgevoerd. Ook van de arfapmmten kregen wij aardige oefenin gen te sneu. Hier waren ook een paar kleuters van 7 en 8 jaar bij, die heei lief werk lieten tien en de lachepieren van de aanwezigen loa maakten. Na dit kregen wij de vlinderdans (dameaafd.), Provinciale doof (medejeeafd); deze twee nummers waren keurig mooi. Het eerste had een geweldig succes door de vlugge dans der dames en niet minder door hun costuums, en de electirsche ver lichting. Daarna volgden Plastische Stan den: tan le Fruhlingeerwaohen, ten 2e Walzer zu dreien, ten 3e Naar en bij de bron, ten 4e Sing me to Sleep, met zang. Ai deee standen waren verrukkelijk. Ook hier werkten, aoowel coetuuma als de- oor mede, tot een schitterend resultaat. En wat ons bij no,. 4 eenig trof, wes het tweestemmig lied, begeleid met viool en cello. Overweldigend was dan ook het applaus, dat elk nummer op zichzelf ver wierf. Na de pauze werd het tooneelspel „Willy's vrouw", in drie bedrijven, op gevoerd. De hoofdrollen: de heer A. Dog- torom ,als baron, was schitterend, de heer Joh. Van Reeuwijk, als landeige naar, was in zijn rol njet minder. Clara, Willy's vrouw (mej. A. Vos), liet ook zeer goed werk zien. Maar ook Willy, vertolkt door den heer J. Bontenbal Dz., die voor het eerst op het tooneel ver scheen, vertolkte zijn rol ook zeer goed De verdere kleinere rollen kwamen kwa men dan ook tamelijk goed tot hun recht. Vooral die van een oude huishoudster, (mej. M. Verburg), kwam geheel tot haar recht. Deze rol werd uitnemend vertolkt. De ruim 250 bezoekers hebben een genotvollen avond gehad, aoodait de vereeniging „0. S. S." met welgevallen op dezen avond kan neerzien. Gouderak, 19 Jan. Zaterdag 17 Jan hield de Gouderaksche Ziekenkas „On dersteuning zij ons doel", een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer M. Rook. Wegens het bedanken van den secretaris, de heer H. Stoppe lenburg, werd als bestuurlid gekozen de heer D. van Dijk, lid van de commissie van toezicht en werd als lid dier com missie benoemd de heer C. Honkoop. De heer L. Vleggeert nam de functie van secretaris op zich. Hierna werd het woord gevoerd door den heer J. F. Kuijer, algemeen secretaris van de cen trale, welke in duidelijk beioog uit eenzette, welke gevaren de ziekenkassen bedreigen door het wetsontwerp Aalberse Na beëindiging van spr.'s rale, werd met algemeene stemmen de volgende mo tie aangenomen: De ziekenkas O.Z.O.D. gevestigd te Gouderak, in algemeene vergadering bij een op Zaterdag 17 Januari 1925. Gehord de bespreking met voor-ont werp Ziekte- en Ongevallenwet 1925. 'Verklaart zich tegen het beginsel der Ar beidersverzekering degen een uitvoering door ambtenaren of beambten. Vraagt een regeling, waarbij de grootst mogelij ke centralisatie in de uitvoering worde nn.epjjtroflfd an. het voortbestaan der plaatselijke ziekenkassen is Verzekerd.' besluit, deze uitspraak ter kennis te brengen van den minister van Arbeid, en van de Tweedie Kamer der Sta ten- Generaal en gaat over tot de orde van den dag. Waarna de vergadering door den voor zitter, met dank aan den inleider, wordt gesloten. Alblaeserdam, 19 Jan. Voor het comi té van winterlezingen trad alhier op in de Geref. Kerk prof. Dr van Leeuwen van Utrecht, met het onderwerp: „Pau- ius en Christus Jezus." De bedoeling van djt onderwerp is de ze, in hetgeen voor hen en door Paulus is te boek gesteld op zekere wijze naast el kaar te stellen om daardoor de schoon heid en eenheid van Gods woord te la ten zien. Allereerst werd Paulus getee- kend als oen van de machtigste figuren in de wereldgesohLedenis en waar hij zijn beteekenda ontleent is Alt wat hij zelf gezegd heeft, n.L: Ik heb voorgeno- nomeu niets te weten onder u dan Jezus Christus e ndien gekruisigd, zijn betee- kenis ontleent omdat hij van'dien Chris tus getuigt. Jezus sprak over het Ko ninkrijk Gods, oop Paulus. In dezelfde schrift kunnen we niets missen. Het "is een schoon gebouw, de evengeliefin en de brioVen van Paulus. De gansohe schrift is een organisme. Het was een leerzame rede. De Mondharmonica-vereeniging T.A.V.E.N.U hield in de Sociëteit te Kin derdijk een uitvoering. De opkomst was niet groot. Medewerking verleende hei tooneelgeaelschap: „Kunst en Vermaak". De nummers werden goed uitgevoerd en do coupletten door den heer D. v. d. Hoek, werden goed gezongen. Het stuk „Eerloos", een drama in drie bedrijven, werd schitterend gespeeld. Lekkerkerk, 19 Jan. De plaatselijke commissie voor den bijzondereu vrijwil- kgen landstorm hield met de toegetreden^ vrijwilligers een vergadering in Hei Bonte Paard. In deze vergadering waren tegenwoordig de voorzitter en enkele le den van het gewestelijk bestuur Gouda.- Doel dezer bijeenkomst was het uitrei ken van gedenkplaten aan de vrijwilli gers. De heer Valckenier de Groeve, voor zitter van het gewest Gouda, hield daar bij een aardige toespraak en reikte daar na de gedenkplaten uit. Vervolgens hield de heer, Van Mechelen, secretaris van het gewestelijk bestuur nog een korte uiteen zetting omtrent de te houden schietoefe ningen en hetgeen daar verder aan is verbonden. Met cLew» schietoefeningen zal nu binnenkort worden begonnen ten ein de voldoende te zijn geoefend voor den in den zomer te houden landdag te Gou da. Ten slotte werd de heer J. Abresch nog geïnstalleerd als lid van het plaatse lijk oomité. Na nog over en weer praten en het beantwoorden van gestelde vragen werd do vergadering gesloten. De afdeeling telt thans 10 vrijwilligers en verscheidene donateurs, voorzeker oen- aardig resultaat voor deze jonge afdee ling. Het bestuur var. de Pluimvee-ver eeniging lekkerkerk en Omst-eken heeft op dringend vrzoek van den heer J. C. Groot een verandering ondergaan. De betrokkingen van voorzitter en vice-voor- zitter zijn omgewisseld. Voorzitter is nu de heer J. Rotsteeg; vioe-voorzitter de heer J .C Groot. Ametdfl, 19 Jan. Men verzoekt ons opname van het volgende: In verband met het in deze gemeente voorkomen van varkenshokken, vergaar bakken of bergplaatsen voor vuilnis en mest, wordt verwezen naar de op de ge bruikelijke wijze de aangeplakte bekend- Het algemeen belang en de hygiëni sche toestand der gemeente eischt, dat de politieverordening in alle oprichten zoo streng mogelijk worde nageleefd, ten einde te voorkomen, dat geen varkens hokken, mesthoopen enz. in de gemeente worden aangebracht, zonder de daartoe vereischte (toestemming. Vooral en wel in de eerste plaats zal gewaakt worden, dat geen van dergelijke varkenshokken of mesthoopen worden aangebracht, waarachter de bedoeling zit, de buren te plagen. Noordeloos, 19 Jan. Deze week heb ben we voor het eerst genoten van de electrische straatverlichting dezer ge meente. Dit ia een groote vooruitgang te noemen. Alleen de lantaarn op de dorpspomp voldoet niet. Het schijnt, dat de lampjes niet tegen het trillen van bet pompen kunnen. Deze lantaarn zal verplaatst worden. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim zijn benoemd de heeren G. J. 0. Vermeer, K. L. Vol- ker, W. van Peet, C. van Houweldngen, en W Bikker, terwijl tot leden van de Plaatselijke Schoolcommissie rijn be noemd de herren G. J. 0. Vermeer en W. Trappenburg. Giessendam, 19 Jan. De heer Chr. Versteeg alhier slaagde deze week te .Rotterdam voor het examen, afgenomen door de vereeniging van Leeraren in het Boekhouden. Naar wij vernemen, zullen Ged. Staten van Zuid-Holland deze week be handelen de bezwaren tegen de opneffing van de Openbare School in wijk C al hier. Vrijdagavond vergaderde de Pluim- veevereeniging ten huize van de weduwe Dekker. Besloten wend in het laatst van Februari een Pluimveetentoonstelling te houden te Sliedrecht, in de zaal van den heer De Groot (voorheen Cohen). Reeds zijn 150 inzendingen toegezegd. Tevens zijn nog weer 15 nieuwe leden toegetre den, zoodait het ledental thans 92 telt. Als bewijs, dat de staking van hoe pelmakers nog uitbreidt is, dat bij de firma Hoogendoorn alle hoepelmakers staken en de fabriek totaal is stopgezet. Gorlnchent, 19 Jan. De Burgemeester heeft in de gemeenteraadsvergadering in zijn Nieuwjaarsrede gewezen op de mo gelijkheid van zijn prijsgeving van de wallen. De uitkomsten van de gemeente bedrijven noemde hij bevredigend. Bij het electriciteitabedrijf bedroeg de toene ming van den ingekochten stroom 43 pCt., van den verkochten stroom 53 pGi. Het aantal aansluitingen steeg tot 1052 Het veerbedrijf boekte vooruitgaande ver- voercijlers; de toeneming bedroeg voor passagier» 20.000 en voor automobielen 5000. Door het nieuwe veertarief werd evenwel f 2000 minder aan veergeld ont vangen. Wat het grondbedrijf betreft, er werden gemeente-terreinen tot een bedrag van f 13.429 verkocht. Het aantalinwo ners bedraagt 13.934. Het sterftecijfer was in 1924 gunstig, 8.4 per 1000 inwo nen. Besloten werd den hoogspanningska bel, die nu tot de constructiewerkplaat- aen De Vries-Robbó en Co. ligt, door te trekken tot den Arkelschen dam en den kabel daar te doen aansluiten bij den kabel, <He van Giessendam over Arkel naar Asperon is aangelegd. Op die wij ze wordt een ringleiding verkregen, waar door stroom van twee zijden naar hier kajn worden gevoerd Aan B. en W. werd voor uitvoering van deze plannen een crediet van f 22.500 verleend. Aute van den dijk. Ds reddende boom. Oudewotsr, 19 Jan. Hedennacht drie uur is een luxe-auto van de weduwe Boer in de Buurtschap Roosendaal tuaschen Oudewater en Haastrecht van den dijk gereden. In flinke vaart ging de auto van den berm van den dijk af, dooh voor het voer tuig den slootkant bereikte, stiet het te gen een boom, die daar staat, waartegen de wagen bleef hangen. In den auto waren drie personen ge zeten, die geen letsel bekwamen. De auto bekwam schade. Nieuw-Lekkerland, 19 Jan. Vrijdag morgen j.l. vermiste de heer P .den 0. alhier ffc eenden. Alle nasporingen zijn tot op heden vergeefs geweest. Men ver moedt, dat er kwaadwilligheid in 't spel is De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagavond j.l. hield de zang- vereenigïng „Amicilia" alhier haar jaar vergadering. Uit de rekening van den penningmeester bléek, dat in 't afgeloo- pen jaar de ontvangsten hadden bedragen f 820,45, en de uitgaven f 292,82, zoodat ds rekening eloot met een batig saldo van f 27.63. Als bestuursleden werden herkozen met ,lg. st. de heeren P. G. Streefland, W. Boer, J. A. van Vliet, A. den Ouden en H. Ros. Besloten werd, om de contributie te bepalen op 15 cents per week. Door het polderbestuur alhier is het onderhoud van de molens en andtfe poldereigendommen, aan ge- houd^wmhesteding, gegund aan de laagsMpnschrijvers, t.w. de heeren J. BroerWm A. Stam Pz. Haastrecht, 19 Jan. Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven passeerden alhier de heer W. Broere uit Sleeswijk met een zwaarbeladen wagen met ver huis goederen uit de Haarlemmermeer op weg naar Werkendam. Bij de auto-gara ge van de EtH.A.O. gekomen reed de zwaar beladen vrachtauto een aldaar staande passagiersauto aan, welke daar stond, omdat deze juist gesmeerd was. In de auto, welke aangereden werd, was niemand gezeten. Dit was wellicht anders geweest, als de aanrijding een kwartier later; had plaats gevonden, om dat de auto de reis weer naar Gouda zou maken, Tengevolge van den schok reed de auto van de aldaar aanwezige hel ling en kwam tegen een tuinmuur dan. De vrachtauto reed zijn gangetje door totdat de ondernemer, de heer B. Blom, door op den treeplank te springen, den chauffeur wist te bewegen stop te houden De politie werd inmiddels gewaarschuwd De briggadier-rijkaveldwaohter, de heer B. van Herweijer, was inmiddels ter plaatse, om de noodige maatregelen te treffen. De heer Broere zeide verzekerd te zijn bij de Oude Zwalsche Verzekering» Mij. 'tegen het' „schade rijden" en verzekerde dat genoemde Mij. voor alle kosten aan sprakelijk is. De aangereden auto is zwaar beschadigd. Nader wordt nog medegedeeld, dat ook in Gouda bij de Tiendewegbrug een aan rijding plaats vond. 1 Januari j.l. vertrok onze gemeen tegeld/wachter, de heer J. A. Smits, naar Spijkemisse, als rijksveldwachter, na een verblijf van 9 maanden in deze ge meente. Dit maakte het mogelijk dat de plaats weer met den meesten spoed plaats kon worden aangevuld. Uit dezelfde lijst van sollici tanten is thans als gemeente-veldwachter voor onze gemeente benoemd de heer P. Smits, agent van politie te Rotterdam, en wel togen 1 Februari a 9 De benoem de is een broeder van den heer J. A. Smits. Ingezonden Mededeelingen. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatlgen stoel gang zijn Mijnhardt'e Laxeertabletten on misbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Dooa 60 ct. Bij apoth. en drogisten. NED HERV KERK Beroepen: te Zutphen (toez.) W. M. A. Kalkman te Werkendam. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: të Ridderkerk, J Fraanje te Bameveld. Noordeloos, 19 Jan. Tot ouderling der Ned. Herv. Gemeente is door het Kies college benoemd de heer A. Boogert, wel ke zijn benoeming hoeft aangenomen. Tot diaken is benoemd de heer Fr. de Groot, welke heeft bedankt, Bij de thans gehouden verkiezing is tot diaken benoemd de heer J. Bikker Pz. Reeuwijk, 19 Jan. Tot kerkvoogd der Ned Herv. Gemeente van Reeuwijk, is in 4e plaats van dan heer A. van Spon gen, «He als zoodanig öeeti bedankt, go- gekozen de heer J. Ruitenberg, uit Oud- Reeuwijk. Schoonhoven, 19 Jan. 1925. „Charitas". In net laatste kwartaal van het vorig jaar werd door de vereeni ging „Charitas" aan armen verstrekt 550 eieren en 1245 lit«r melk. Deze cijfers toonen genoegzaam aan, hoe nuttig werk het comité verricht door de verstrekking van versterkende middelen, waar dit noo- dig ie. En is het dan nog noodig, dat we erop aandringen, dat men „Charitas", dat alle gezindten halpt, ondersteunt? Noen, Schoonhoven kent ook zonder zoo'n opwekking zijn plicht. „T.O.A.G.E.N.O." De R.-K.' Mu- ziekvereeoiging „T.O.A.G.E.N.O. zal op den tweeden Paaschdeg deelnemen aan het groot Nationaal Concours te Woer den en vermoedelijk ook aan het con cours, dat in onze eigen stad zal worden gehouden. Zondagsbad. Toen een zoontje van den heer 0. met zijn kruiwagen aan het spelen was, is hij gistermiddag in de Botereloot geraakt. Twee jeugdige wan delaars, die daar voorbijkwamen, F. de G. en C. K., hebben hem door handrei king op den kant gebracht. Een prettige Zondagmiddag voor zijn moeder, toen b ij thuis kwam. Een schadepost. Hedei/ kwam mej. V.J. aan het station, die meedeelde, dat zij in den trein een taschje was kwijt geraakt, waarin een bedrag van honderd gulden was geborgen. De reizigster was van Utrecht gekomen en had in den Haagschen trein gezeten. De stationchef stelde zioh in verbinding met Gouda en later ds de dame naar het postkantoor ge gaan om zichzelf in verbinding be stel len met het Station Gouda. Het was bij het afdrukken van het blad nog niet he kend, of de teach met den kostbaren in houd reeds teruggevonden was Waterstand Keulen, v.m. 1.42 m 0.00 m. Telegrafisch Weerbericht. 19 Jan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht of halfbewolkt, droog weer, ieta 'koudere Misha&telinq. Voor rten Hottt-r damschen politierechter heeft zich te ver antwoorden gehad de scholier K do Vakschool te Schoonhoven, beklaagd we gens mishandeling van den concierge van de Ambachtsschool F. Veenendaal Bekl. had grieven tegen Veenendaal en die grieven heeft bij uiteengezet in een klacht aan den minister van Onder wijs. Volgens hem zou Veeuendaal het drankmisbruik in de school hebben wil len invoeren. Hieover is ruzie ontstaan Op 27 October kwam het zelfs tot een vechtpartij, waarbij de concierge een lichte hersenschudding opliet- Uit het getuigenverhoor bleek, dat de grieven geheel misplaatst zijn en het jon ge menech werd veroordeeld tot f 50 boe te of 25 dagen hechtenis; met toewijzing van de civiele vordering van 19. Kantongerecht te Schoonhoven. Uitspraken van 16 Jan. 1925. Wegens overtr. der Mollen-, Egels-, en Kikvonschenwet: A. d. 0 te Jaarsveld, berispig; A. R. te Jaarsveld, f 15 subu. Wegens straatschenderij: J. A. B. te Krimpen a.d. Lek, vrijspraak: W. v. B. te Willige-Langerak, f 15 subs. 5 d., met toewijzing van de civiele ordening. Wegens overtr. vam Art 426bis van Strafrecht: D. M. te Polsbroek, f 25 sub. 10 d Wegens overtr. van het Binnen aan varingsreglement: P. d. 0. te Krimpen a.d. Lek, f 8 subs. 4 d., W. H. te Alphen a.d Rijn, f 25 subs. 5 d., M. L. J. te Gou da, f 5 sub 3d. Wegens overtr. van de wet op de open bare middelen van vervoer, met uitzonde ring van spoorwegdiensten: J. P. te Krimpen a.d. IJssel, f 10 subs. 2 d. Wegens overtr. der Visscherijwet: A. J. L. te Rotterdam, f 8 Bubs. 4 d., J. A. N. te Gouderak, 2 geldboeten van elk f 5 subs. 2 d., voor elke boete, met verb, verkl. en bevel tot uitlevering van de niet in beslag genomen aalkorven of betaling der waarde daarvan, zijnde f 2, met de bepaling, dat in geval dat voorwerp niet wordt uitgeleverd, of het geldelijk be drag, waarop dit bij de uitspraak geschat wordt, niet wordt betaald, de verb, ver klaring zal worden vervangen door hech tenis van 1 d. A. B. te Gouda, f 5 sub. 2 d,, J. R. te Schoonhoven, 2 geldboeten van elk f 5, subs. 3 d., voor elke boete met verb, verkl. van den in beslag genomen hen gel; A. S. te Oudewater, 2 geldboeten van f 5 subs. 2d., voor elke boete, met ver beurd veril. van den in beslag genomen schakel, D. D. te Oudewater, D. D., A. J. v. M., en F. J. V., allen te Rotterdam, leder f 5 subs, ieder 2 d., met verb, ver kl. van de in beslag genomen hengels, A. S. le Oudewater* A. S ta Oudewater, f 5 subs. 2 d., met verb, verkl. der in beslag genomen ze tangel. Wegens ovenrtr. der Bijzonder Vis- achery-regl.: M. N. te Stolwijk, f 5 subs. 3 d., met verb, verkl. der in beslag geno- Wegens overtr. der Pol. Verord. te Bergambacht: W. D., A. d. B., beiden te Bergambacht, J. V. te Krimpen a.d. IJsfcel, ieder f 8 eubs. ieder 3 d. Wegen» overtreding der Arbeidswet H. K .te Lekkerkerk, f 10 subs. 4 d.; G. V. te Krimpen a.d IJssel, f 3 subs. 2 d.; C. V te Ammerstol, 3 geldboeten van elk f 3 subs 1 d. voor elke boete; W. K. Az. en J. B., beiden te Ammerstol, ieder 2 geldboeten van elk f 2 subs. 1 d. voor elke boete; J. C. B. te Ammerstol, 2 geld boeten van elk f 5 subs. 1 <L voor elke I.oete. Wagons overtreding van het Regle ment van Politie voor Scheep- en Vlot- vaart op de Merwede, Noord en Nieuwe Maas: T. W. te Culemborg, f 10 eubs. 4 d. Wegens overtreding der Ongevallen wet: L. V. te Krimpen a.d. IJsel, f 15 subs. 5 d. Wegens .overtreding der Politie-veror- dening te Lekkerkerk: A. van M. te Moor drecht, f 5 subs. 2d.; C. M. en J. v. beiden te Lekkerkerk, H. B. te Bergam bacht, ieder f 6 subs, ieder 3 d. Wegens overtreding der M.R.W.: A. van L. te Krimpen a.d. Lek, B de J. te Krimpen a.d Lek, H J. Th. M. te Papen- drechit, G. B. te Lopik, C. Z. te Streef kerk, A. 0 te Nieuwerkerk ad. IJssel, ieder f 5 subs, ieder 2 d.; W. D te Gou da, onbepaald geschorst Wegens overtreding van Art. 427 c W. van S.; M. van M. te Utrecht, f10 euhs. 4 d. Wegens overtreding der Politie-veror- dening te Krimpen a.d. IJssel: B de R. te Lekkerkerk, aangehouden tot 0 Febru ari 1925. Wegens overtreding der PolMie-veror- cLening te Schoonhoven: Th. M. L, te Schoonhoven, f 5 subs. 2 d.; L. >an H., zwervende, f 2 subs. 1 d Wegens overtreding der Trekhonden- wet: Th. M. L. te Schoonhoven, f 8 subs. 2 d. Wegens overtreding van bet Motorken- teekenbesluit; G. H. R. te Hillegersberg, f 10 subs. 3 d.; C. K. te Polsbroek, f 2 subs. 2 d. Wegens overtreding van art 453 W. van S.: A. 0. te Krimpen a.d. Lek, en K. R. te Polsbroek, ieder f 8 subs, ieder 4 d. Wegens motorrijden over verboden weg: M B. te Lekkerkerk, f 5 subs. 3 d. Wagens overtreding der Keuringsver- ordning te Stolwijk: B .de B. te Stolwijk, f 35 subs. 15 d. Wegens overtreding van Art. 461 W. van S.: T. van E. te Jaarsveld, f 2 suis. 1 d. GEREF. KERKEN. AMMERSTOL. Evangelisatie. Don derdag 22 Januari, 's avonds 6.30 uur Ds. P. Kalkman, van Krimpen a.d. Lek.' CHR. GEH^F. KERK. NIEUWPOORT. Woensdag 21 Jan_n.ro. 6.30 unr, Ds, J. P. Me'jerïmg. ROTTERDAM, 19 Jan. (Draadloos). Veemarkt. Aangevoerd 560 vette runde ren, 228 vette en graskalveren, 539 schapen of lammeren, 1303 varkens. Vet te koeien le kw. f 1,15—f 1,20, 2e kw f 1,10—f 1,05, 3e kw. 0,95—f 0,85; ossen le kw. f 1,15—f 1,10, 2e kw. f 1,05— f 0,95, 3e kw. f 0,90—f 0,80; Kalveren le kw. f 1,90—f 2,10, 2e kw. f 1,65— f 1,45, 3e kw. f 1,25f 1,05^ Lammeren le kw. f 1,05f 1,15; Schapen le kw. f 0,90—f 1, 2e kw. f 0,80—f 0,70, 3e kw f 0,60; Varkens le kw. f 0,74—f 0,76, 2e kw. f 72—f 70, 3e kw. 68—f 64, licht soort f 66f 69. xj Handel over het algemeen matig, we gens ongeregelden aanvoer. Prijzen af wijkend. Varkens wegens korten aan voer prijzen vaster. AMSTERDAM, 19 Jan. (Draadlooe). Veemarkt van heden. Aangevoerd: 496 koeien, le soort f 1,24f 1,30, 2e soort f 1,05—f 1,20, 3e soort f 0,90; 70 molk en kalf koeien, f 375f 525, 65 vette kalveren, 2e kw. f 1,10f 1,20, 3e kw. f 92f 1,08; 70 nuchtere kalveren f 18 f 25, schapen f 50f 58, 824 vette varkens, le kw f 0,90f 0,92, 2e- kw. f 0,84—f 0,88, Overzeeuwsche en Geldee- sche le sooft f 0,90—f 0,92, 15 paarden f 200—f 350. LEIDEN, 16 Jan. Veemarkt. Aan voer 521 runderen, 58 kalveren, en 922 schapen. Stieren f 270480, kalf- en melkkoeien f 225-475, varekoeien f 190 300, vette ossen en koeien f 290640 (80120 cent schoon), vette kalveren f 80—180 (115—220 cent per K.G. schoon), nuchtere kalveren f 1122, vette schapen f 40—54 (146—164 cent per K.G. schoon), weideschapen f 52 46, 901 varkens voor Lomlen f 15—48 (60—65 cent per K.G. schoon), 430 big gen f 6—12 per stuk. LEIDEN, 16 Jan. Kaasmarkt. Goud- sche le soort f 6570, 2e soort f 5054 per 50 K.G. Aanvoer 66 partijen. Han del goed. LEIDEN, 17 Jan. Prima fabrieksboter (controle) f 2,35, prima boerenboter f 2,30—2,45. Aanvoer middelmatig, han del vlug. ROTTERDAM, 16 Jan. R^tterdapische Boter- en Kaas veiling. Aanvoer boter 1650 K.G.Hoogate prijs f 2,31, mid del- prijs f 2,25, laagste prijs f 1,43. Aan voer kaas 3700 K.G. Goudsche f 0,32— 1,01, Leidsche f 0,60—0,90. ROTTERDAM, 16 Jan. De prijzen be steed aan de veiling der Goop. Tuinb. Ver. De Zuid-Holl. Eilanden aan den Persoonsdam waren heden als volgt: Uien f 7,10-11, kroten f 1,90-3,60, spruiten f 12—25, id. II f 9—16, witlof I f 16—25, id. II f 9—18, peen f 1,80— 2,50, veldsla f 7,40—7,50, armgaard I f 12—18, id. II f 7—13, bellefleur I f 11 —17, id. II f 5—7, ijsbout I f 7, id. II f 4, louwtjes I f 5—9, id. II f 2, berga mot I f 5, id. II f 1, klei peren f I f 1,5b 7, id. II f 2, gdudreinetten I f 11 34, id. II f 17, campagner I f 9—14, ld. II f 4—8, GieseT Wildeman f 7—12, id. II f 38, camtesse f "914, alles per 100 K.G gele Savoye kool f 2,70—6,10, groene Savoye kool f 2,60—5,90, groene kool f 4,40—5,70, roode kool f 2,20—. 3,90, alles per 100 stuks, prei f 1,80— 6,80 per 100 bos; boerenkool 2123 ct per kist UTRECHT, 17 Jan Aan de markt al hier waren heden aangevoerd 550 stu,ks vee. Handel matig De prijzen waren als volgt- Stieren J 150—300. vaarzer. t 260 380, melkkoeien f 810—490, kalfkoei- en f 340—510, marokoeien f 200—320, nuchtere kalveren f 1822, magere var kens f 1750, biggen f 7—17, lamme- - UTRECHT, 17 Jan. Boter f 1,85, eie ren f 7—10, kaas van 60—70 cent. M0ERCAPELLE, 15 Jan. Prijs der Kipeieren van f 10f 11,60, éendeieren f 8,80, alles per honderd. Ingezonden Mededeelingen. Als Uw in den aanvang on be toe- kenende verkoudheid is verergerd tot bronchitis, talm dan niet langer, neem de beproefde Akker*s Abdij siroop die de prikkelende boert- aanvallen zal temperen, de slijm zal oplossen en Uw ontstoken slijmvliezen volkomen geneven AKKER'» verzacht - zuivert - geneest AImo nUrirabM. kokm» nm± 230 gram JJO± 350 /2J5 ta 4 1000 gnm /4J0 Onbewaakte overwegen. Bij den onbewaakten overweg te Westerlee, by Wiruohoten is de melkwagen van lo- mijer te Oostwold door een trein gegre pen. Lameijer werd licht gewond. Een paard moest worden afgemaakt. Duizen den liters melk gingen verloren. Het ingemetselde geraamte, Waarvoor man (raven ging. Thans worden nog bijzonderheden ge mold omtrent de aanleiding, die er voor de Amsterdamse!» recherche was, de zaak van de verdwijning van den make laar Busch oimieuw ter hand te nemen. Ongeveer vier maanden geleden kwam van de Haagsche recherche het bericht, dat daar een anonieme brief was ontvan gen, waarin werd medegedeeld, dat de moordenaar van Mtr Wijsmau dezelfde zou zijn, ale degeen, dié schuldig is aan de verdwijning van den koopman Busch, na diens bezoek aan den heer Van M. op den Overtoom. Iedere verdere aanwij zing ontbrak en na overleg met de jus titie is de recherche op zeer voorzichti ge wijze in de Overtoom-zaak aan het speuren gegaan. Resultaat leverde dit echter niet op en gedurende een aantal weken liet men de zaak rusten. Totdot nu ongeveer drie weken geleden een ingezetene van Amsterdam een onge- teekonden brief tusschen zijn correspon dentie vond, klaarblijkelijk afkomstig van denzelfden persoon, die naar de Haag sche recherche geechreven had In dien tweeden brief stond evenwel iets, waar aan de opsporingsambtenaren meer hou vast hadden. Er werd in gezegd, dat, als men zon graven onder de grond, in de garage aan den Overtoom en men bleef daarbij in du buurt van een bepaaldelijk aangeduide plek, men zonder twijfel het lijk van den vermisten Busch zou vin den Verder werd in dézen brief de thans gearresteerde bouw-ondememer als de dader aangewezen Als plaats, waar men zou moeien graven, werd een putje voel waterloozing in de garage genoemd, fcr bevinden zich evenwel eemge van die afvoerputjes in dm vloer, vandaar, dat toen de recherche met de uitgravmg van den grond begonnen is, errata werd ge vonden, maar men na volhardend wer ken op iedere plek, waar zich een put roster bevond, het onderzoek met sucms bekroond zag en het lijk van den vermie- te voor den dag ken worden gehaald. Hoe de verdachte leefde. Van Mn ijl wijk, die in Purmerend eeni- ge jaren gewoond heeft, tot aan zijn aan houding, bleef daar toch een vreemde ling: Waar hij van leefde, wist eigenlijk niemand, af en toe werkte hij hij een zij ner zwagers, boeren in de omgeving, of leverde hij teekeningen voor bouwwer ken. Wel wist men, dat het gezin La de „witte villa" het zoo armoedig had ais zich maar denken laat, er was eigenlijk niets in huis. Daartegenover viel het op, dat hij af en toe rich in het restaurant van het plaatsje nog al te goed deed. Van de ongunstige geruchten over zijn Am- stordainscb verleden was ook oen en au" der naar het plaatsje overgewaaid, zoo dat er voortdurend allerlei praatjes over hem liepen, waaraan hij eens op vrij zonderlinge wijze een einde heeft willen maken door het plaatsen van een ad vertentie In deze advertentie deelde hij mede dat hij tweemaal per week in bo venbedoeld restaurant spreekuur zou houden voor het verstrekken van inlich tingen aan ieder, die ze mocht wen- schen, omtrent de praatjes, die er over hem liepen. Een gelegenheid, waarvan niemand heeft gebruik gemaakt. Gedurende zijn verblijf te Purmerend heeft v. M. eenige malen met de politie aldaar te doen gehad. Den eersten keer ging het om een tegen hem door zijn schoonmoeder ingediende aanklacht we gens oplichting, welkt echter niet tot een vervplging geleid heeft. En nog slechts enkele maanden geloden beeft de politie opdracht gekregen, hem le hoo- ren over oen andere zaak, welke niets had te maken met dio, waarvoor hij thans is aangehouden. Ofek in deze zaak is het onderzoek nog (Jhande. Toen hij verleden week op het politde- bureau te Purmerend ontboden was, ver keerde hij in de meening, dat het weer om deze andere zaak ging. Volkomen kalm ging hij tenminste aan de uitnoo- digfng gevolg goven; toen er echter twee ambtenaren der recherche uit Amster dam waren, die zeiden hom te moeten fouilleer en, was hij oen oogenblik zeer ver van «treek, hoewel hij zich spoedig herstelde. Deze beide rechercheurs heb ben hem teen Ln een auto, waarmede zij gekomen waren, mee naar Amsterdam genomen. Bij de familie zijner vrouw was Van Muijlwijk lang te voren zeer weinig ge zien; nooit wist men aan welke ellende en moeilijkheden men met dezen zwager blootstond e\n altijd opnieuw moest men hem, ter wille van de zuster, wier echt genoot hij was, ten koste van groote be dragen woer op de been brengen. Ook onderzoek in Den Haag. In varband met een uitgesproken ver onderstelling,^ dat het anonieme schrij ven, hetgeen aanleiding heeft gegeven tot do ontdekking van den moord op den makektar Busch, ook een spoor had kunnen geven tot de opsporing van den bedrijver van ernstige misdaden, te 's-Gravenhage gepleegd, vernemen we, dat de Haagsche recherche wel degelijk een onderzoek heeft ingesteld naar aan leiding van bedoeld schrijven, doch dat tqt dusver niet het minste of geringste verband is komen vóst te staan tusschen dien te Amsterdam gearresteerden ver-, dachte Van Muijlwijk en het misdrijf de De Riomerstrdat in Den Haag. Revolver-drama In Noord-Frankrijk.— In een koffiehuis van de Labourerwijk te Wattrelos, bevonden zich 's avonds de auto-bestuurder Barbleux en de polite agent Roken en diens vr.èviin Op een gegeven oogenblik ontstond een twist, waarbij de politieagent plots zijn revolver te voorschijn haalde en naar den autobestuurder vuurde. Deze werd - aan den schedel getroffen en viel bewus teloos te gronde. Roken ging rich gevangen melden; hij moest zijn uniform afleggen en werd in de gevangenis te Rijsel opgesloten. Vreemd wapen. Een hoofd-agent var polïlie, die met een anderen agent te Rotterdam op den Coolsingel liep, maande B. B. en W. T. L. S., die daar in opgewonden toestand een relletje veroor zaakten, tot kalmte aan. Toen zij daar aan niet voldeden en tot hun arrestatie zou worden overgegaan, ontstond een vechtparty waarby de hoofdagent een steek met de punt van een parapluie in de rechterhand kreeg en de atdere agent aan een knte en hot hoofd gekwetst werd. De hoofdagent is in het ziekenhuis verbonden. De beide mannen «ii-ï aange bonden. Wildstroppersdrama. —"In den nacht had, te Kamperhout, in België, een wild- PtroopersdraJiïa plaats. Uit het onderzoek blijkt, dat het dra- ma^ afspeelde, om 1 uur, op het land- gwdjan graaf de Spoelbargh, uit Wes- °P een gegeven oogeblik zagen de wachters van den graaf, dat talrijke stroopers aan 't jagen waren met licht bakken, met ver van de vaart Leuven Mechelen tegen Kampenhout-Sas. In d< omgeving van een boschje, bekend vocn het vele wild. De wachters naderden benoedzaam, met het inzicht de etroopere te kunnen vatten. Plots werden zij opgemerkt en de lich- rfen werden gedoofd. Schoten knalden van beide kanten en een der btroopers werd gedood en twee anderen doodelijk gewond. Ook werd een der wachters ge troffen, doch onbeduidend. Een jachtwachter, in dienst van den graaf, heeft een der stroopers gedood. Men vond het lijk op de plaats van het drama en herkende het als zijnde dit van zekeren Karei Decoeter, uit Weepe- laar. Zijn medegezellen waren de ge broeders J. B. en Jules Feyaerts, die ver wondingen -opliepen. J. B. Feyaerts is er erg aan toe. Aan den grond geV-iren. Bij het verlaten van De Lamster haven is de stoomboot Groningen 3, van de Lemmer Stoomboot-Mij. in den mond van de ha ven aan den grond gerankt. De stad Zutphen, die direct achter eerstgenoem de boort was, heeft ze van achteren aan gevaren. De Groningen 3 kreeg vrty ern stige schade boven de waterlijn; bij aan komst' te Amsterdam zou ze hersteld Uil wanhoop. In het Noorden van Berlyn neeft een 48-jarige weduwe, die aan een ongeneeslijke ziekte leed, haar 13-jarig zoontje met revolverschoten ge dood en vervolgens zelfmoord gepleegd. Ongelukkig ichot. Te Nieuwkuijk is een ernstig ongeluk gebeurd. Een jon gen liet in een schuur van den landbou wer Verreijt een geladen geweer uit een rek vallen met het gevolg, dat het achot afging en Verreijt, die ter plaatse was, de volle lading in zijn borst kreeg. De man was op slag dood. Hij was weduw naar en vader van 6 kinderen. Diefstallen op een stoomschip. Twee losse werklieden zijn aangehouden als verdacht van diefstal van manufacturen aan boord van een in de Maashaven t(» Rotterdam liggend Japansch stoomschip. Zij moeten een kist met rollen heeren- kleedingstof hebben opengebroken en van een van die rollen ongeveer 60 me ter stof hebben afgesneden. In de wonin gen van belde verdachten is ongeveer 80 meter van het gestolene in beslag geno men. Belden zijn ter beschikking van do justitie gesteld. Auto In brand. Te Nieuwe-Pekela is de vrachtauto van den heer G. Haan aldaar in brand geraakt De chauffeur reed, om verbranden van de geheele auto te voorkomen, met de auto het kanaal in De man is gered. Scheepsbrand. Te Vlaardingen ia brand uitgebroken aan boord van het mo torschip Maria 4, kapitein Lok, behoo- rende aan de maatschappij Blauwe 3ter te Rotterdam. Het schip was gedeeltelijk beladen met henneprollen, waarin de brand woedde. Met drie stralen van drie brandspuiten was men den brand spoe dig meestör. Er ia veel brand-en water schade. Het schip ia gedeeltelijk vol wn- ter gepómpt; de lading is, voor zoover mo gelijk, aan den wal gebracht Door haar vtrloofd» vermoord. In een vorige euitie meldden wi reede onder de telegrammen, dat in Engeland een vpeeeelijke moordzaak was -ontdekt. Een 26-jarige J^onden- sehe typiste was vermoord en haar lijk nabij een hoeve in oowboroügh opgegraven. Thans.kunnen we nog het vol gende ojntrent deze zaak meedeelen. Speciale detectiven der Londen- sche politie zijn een ernstige mis daad op hert spoor gekomen, die eindB eenige weken het publiek sterk *in beroering had gebracht. Den Öden December van het vorig jaar begaf een 26-iarige Londen- sche typiste, Elsie Cameron, zich als naar gewoonte naar het dorpje Crowborough in Sugsex, om den Zaterdag dn Zondag bij haar aan staande, Norman Thorne, dettufige- naar van een hoenderpark, door te brengen, y Twee dagen later bleek zij niet teruggekeerd in haar betrekking en bij navraag meldde de verloofde, dat hij haar te vergeefs gewacht had. Een volle maand djuoirden de nasporingen van de plaatselijke po litie eni familieleden, zonder eenig resultaat, totdat de vorige week e n- delijk inspecteur Giila/n, van de Londensche politie, het onderzoek overnam. Spoedig bleek hert nu, dat de ty piste reeds in zeer zenpwachjjge stemming vertrokken was, want zij had een verkeerden trein genomen, die haar eerst naar Kent in plaats wan naar Sussex gebracht had, maar Maandag meldde zich ecu chauffeur aan, die getuigde, dat hij een meisje in den avond van Dec. uit Kent naar Crowborough gere den had, wakr zij dicht bij een boerenhoeve uitgestapt was. Thorne, die in» alle kranten had geadverteerd en de plaatselijk* po litic zoogenaamd ten zeerste bij haar onderzoek had bijgestaan, moest nu tegenover den I-onden- sohen inspecteur echter tiogeven, dat hij bij een vor ge gelegenheid met zijn verloofde gekibbeld had over een ander meisje, met wie hij een pn^r avonden had gewandeld Hij bleef echter volhouden, dat hij Elsie in den avond van 5 De_ cember niet gez:en had en verder stelde hij de kibbelarij als een oh- schui dige gebeurtenis voor, «lie geen verdere gevolgen gehad had. Inspecteur Gillan nam den man echter voorloopig in arrest en Liet het terrein om de geheele hoeve om- graven. Reede in dim middag werd het hanrikofertje van de vermiste onder nauwelijks een voet aarde be dolven, gevonden en 'a avond» om elf uur werd in een broedschuur voor kippen het deerlijk verminkte lijk gevonden, waarvan de ledema ten afgezaagd waren. Thorne is nu formeel van den moord beschuldigd en moest reeds verantwoording afleggen- Onder "de stoomtram geraakt. Te Den Haag vond een aanrijding plaats tusschen een fietser en de Westlandsche stoomtram, wölke wonder boven wonder bij/zonder goed is afgeloopen. De heer v. L., fietste op den Loosduinsohen «weg, toen hij het ongeluk had vlak voor de juist aankomende stoomtram te slippen, met het gevolg, dat hij pp de rails terecht kwam. Gelukkig was de machinist in de ge tegenheid direct te stoppen, zoodart geen der wielen over het lichaam van den heer v. L. heenging. Nadat de lo comotief opgevijzeld was, kon v. L. uit zijn benarde positie bevrijd worden. Hij bleek slechts eenige beenkneuzingen bekomen te hebben. Een glazenwasscher van een ladder gevallen. In de Herman Coster- htraaf te Den Haag had een ernstig ongeluk plaats. De glazenjwaescher W. S., was op een ladder staande, bezig de glazen te lappeen van een woning op de tweede etage, toen plotseling door onbekende ooraoak de6 ladder uitschoot en achterover sloeg. De glazenwasscher tuimelde mee en kwam met het hoofd Op den trottoirband terecht. Hij werd zieer ernstig gewond en isJö bewusteioo- zen toestand door den Eerste - Hulpdienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Ver moedelijk heeft hij een schedelbreuk bekomen. Zijn toestand is ernstig Inbraak in een kerk. TeVught is des nachts ingebroken in die kerk van St. Petrus. Door verbreking van een raam zijn de dieven in de sacristie gedrongen. Vergeefs heb ben zij getracht de brandkast te openen- Uit eenige kaaten hebben süij wat geld ontvreemd en met de.daar gevonden sleutels zijn' zij in de kerk gekomen, waar zij, eveneens zon der succes, beproefd hehben het ta bernakel te openen. Wel werd het tabernakel van een zij-altaar ge opend, doch daaruit werd niets vermist. De offerolokken zijn ge ledigd, terwijl verder nog eenige kleine voorwerpen zi.n ontvreemd. Door den tuin achter de kerk zi.n de dieven, van wie nog geen spoor ontdekt is, ontkomen. Ernstige aanrijding. Te 't-Gra- venhage heeft een ernstige aanrij ding plaats gehad. De 66-jarige bakker E. F., reed met zlljn wagen op de Beeklaan. (Een perst menauto reed achter hem. Doordat de bakker plotseling den hoek van de f-traat omsloeg, kon de bestuurder van den auto niel snel genoeg uitwijken en reed hij tegen den wagen op niet tegenstaande hij uit alle macht retm- de, zoodat de auto dwars In de straat kwam te staan. De bakkers knecht werd door den schok tegen den* grond geslagen en werd ern stig aan het hoofd verwond. In zorgiwekkenden toestand is h^ nnar het ziekenhuis overgebracht. 1- e autobestuurder schijnt geen schuld aan het ongeval te hébben. Twee vreeselijke etmalen. Een der grootste duikbooten van de Amerikaansche vloot, de S. 19, die tengevolge van een zwaren mist op een zandbank strandde in de baai van Narragahoelt, waarheen luitenant Martin, bevelhebber vau het schip, voor den orkaan een vei lige plaats zocht, is acht-en-veertig uren in nood gebleven. Alle moeite om de veertig manschappen, die aan het ha.fgebroken wrak ^elfliajmipt bleven, te bereiken, bleef vruchte loos, daar de storm op zee de red ding onmogelijk maakte. Eindelijk gelukten de moedige kustwachters er in de duikboot te naderen en de geheele bemanning, die half be vroren was, aan wal te brengen. Twee oude menschen verbrand. De Belgische gemeente Aneegem werd in den nacht door een vreese lijke brandramp ip op schudding ge bracht. Op een kleine boerderij woonden De Sloovere en zijn zuster, onder scheidenlijk 78 en 92 jaar oud. Vier jaar geleden, stonden de oud jes de helft van de woning af aan Alfons Vereruysse, die de boerde rij voortbeheerde. Omstreeks half één s nachts werd Vereruysse uit zijn slaap gewekt door een verdacht gerucht en stelde alras vast, dat de dubbelt woning in lichtelaaie stond. Vrouw en kin deren werden dal lelijk in veilig heid gebracht. Gendarmen en tal van inwoners kwamen toetgnsneld, om de reddingswerken in te rich ten, doch zulks bleek weldTa on mogelijk: de geheele boerdierij ging in de vlammen op. Broeder en zuster Da Sloovere hadden den- tijd niet gehad uit dte brandende woning te vluchtenToen alles uitgebrand was, vond men in hef ,pufn twee verkoold# lfjkdtt, als mede een metalen geldkoffertje, to#, behoorende aan de ongielukkigen. (Eigen Radio dienst). t Hat ingemetgalda geraamte Van Muylwijk heeft bekend. AMSTERDAM, 19 Jan. Naar wij vernemen heeft de gearresteerde bouwondernemer Van Muijlwijk be kend in 1915 den moord op den makelaar Busch te hebben gepleegd. Nadere bijzonderheden om renrt zijn verklaringen bij den rechter - commissaris Mr. Bons, afgelegd om trent dezen moord ontbreken nog. Drie dooden. NIJMEGEN, 19 Jan. Een ver schrikkelijk auto-ongeluk heeft gis termiddag alhier plaats gewmden, dat ifean drie menschen het leven kostte. Te ongeveer vijf uur kwam een gesloten Ford-auto, die bestuurd werd tfoor den eigenaar, den fabfi- kanrt E. A. Ophuyzen alhier, aan de rivier de Waal. De outo had flinke vaart en is door tot nog toe onibetoende oorzaak tusschen het Veer en de Electrische Centrale in de Waal gereden. De vaart van den wagen was zoo groot, dat de auto tien meter ver de rivier in geslingerd werd. Het zevenjarig döchtertje van den. heer Ophuyizen sprong in baair doodsangst uit den auto en werd door een schipper gered. De overige inzittenden, namelijk de heer Op huyzen, zijn vrouw en een doch tertje, zijn verdronken. Toen het ongeluk gezien was, kwam van alle kanten hulp opda- gen. Men legde een staaldraad om den wagen heen en heeft hem zoo naar den kant getrokken. Het bleek dat de inzittenden echter reeds wa ren overleden. Als tragische bijzonderheid kan verder gemeld worden, dat later op den avond een jonge vrouw in de rivier is gesprongen, ter hoogte van de plaats, waar de Fordwaigen dee middagB in de Waal was ge stort. Zij werd in bewupteloazAtai toestand opgehaald en kon weer worden bijgebracht. Het wae een vroegere dienstbode van de familie Oiphuyzen. Men heeft aapi de d1 eust- bode zelfmoordplannen toegeschre ven en wil die nu in verbaüd bren gen met de ramp, die des middags plaats vond. Allerlei geruchten doen hierover de rondte. De po itie stelt een on derzoek in naar de oorzaken vun het ongeluk en ook over de ge schiedenis, welke misschien daar aan is voorafgegaan. LONDEN, 18 Jan. Er komen thans weer berichten in ov#r eeu ontzettende ramp, die Japan weer getroffen heeft, door vre«selijke branden, welke ln de stad Tokio zijn uitgebroken. Deze branden zijn Vrijdagavond 'begonnen en namen zulk een omvang aan, dat 275 hui zen ln de aacih werden gelegd, waardoor niet minder dan 1200 per sonen dakloos werden. De brand weer had gebrek aan water, waar- daor het eenig© oogenblikken leek, aFsof heel de stad em prooi der vlammen zou worden. De strenge koude, die heerscht, maakt het lo4 van de ve'e dakloozen nog zwaar der. Reeds lang, zoo wordt in de plaatselijke pdrs geschreven, was de brandweer onvoldoen ie toegerust, zoodat het te verwonderen is. dat niet de geheele stad is ondergegaan in den brand. Weer een aardbeving In Japan. "UTRÉGH/T, 19 Jan. Zondagmid dag 18 Jan., om 12 18 uur Gtreen- wich-tfjd, werd aan het Meteorolo gisch instituut te De Bildt een vrij sterke aardbeving op get eek eni, af stand 8500 Kjlometer, oorsprong Koerillen (Noord-Japan) Vreeselijk spoorwegongeluk. PARIJS, 19 Jan. Tengevolge van een ontsporing viel een druk bezet te waggon Zaterdagavond bij het Cseeren van Üe spoorbrug te >n in de rivier. "Vijf personen werden gedlood, en dertien gewond. De vader vam een meisje van negentien jaar sprong, toen hij ver nam, dat zijn dochter in den. in de rivier geetorten waggon zat, in de rivier om haar te redden, en ver dronk. Een complot in Engeland ontdekt LONDEN, 18 Jan. 'De defectum der Londensche politie hebben gis teren te Londen een goeden slag ge slagen, met de arrestatie van een vrouw en vijf Ieren, die beschuldigd worden van betrokken te zijn bij een complot om Britsohie slagsche pen en onderzeeere ln de lucht Ie doem vliegen. Gemeld wordt, dat twee der ge arresteerde Ieren in burgerlijken staatsdienst zijn, en werkziaDm wa ren aan de werven te Portsmouth. De samenzwering ls ontdekt door het onderscheppen van brieven. H#t comp ot was reeds eenigen tijd ge smeed, en sinds de Londensche po- litte er kennis van droeg, werden alle brieven tusschen de verschil lende betrokken personen onder schept en geopend. Zij werden overgeschreven en daarna langs den gewonen weg weer daorge - zonden. De berichten omtrent 4e beweging der oorlogsschepen wer den verkregen door bemiddel>igvan beambten aan de admiraliteit te Portsmouth en andere mnrinewer - ven. Men neemt aan, dat het com plot is gesmeed om de gemoe leren m Engeland tegen den Ierschen Vrijstaat op te zetten. In den modder gestikt. BEILEN. 19 Jam Gistenn'ddag reed de arbeider Seubrlng, in d'enst bij de firma Gebr. Geertjes alhier, met een zwaren landbouwtrn^ox den straatweg in de nmbijheid vam Beilen. Door het gewicht der wie 'emifcachine, verschoof de wegberm en reed de tractor de sloot in. De beetuurder wilde van den trac tor springen, maar bleef met den voet achter de remstamg haken. Hij wqrd meegesleept en door het ge wicht der machine in den' modder gedrukt, zoodat hij door verst'k- king het leven verloor. De tractor bleef onbeschadigd, en klom door eigen krocht weer op den weg. Het slachtoffer wae 35 jaar oud^ en gehuwd. Heden overleed ploteellng onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader in den ouderdom van 59 jaar. P. J. LEKKERKERKER E.LEKKERKERKER-Bol en Kleinkinderen. Bergambacht, 18 Jan. 1925. Heden overleed onze ge liefde man, Vader en Groot vader, den Heer eerder weduwnaar van Neeltje v d. Kooij in den ouderdom van 82 Jaar en 8 maanden. Uit aller naam Wed. J. DE JONO. geboren Benschop. Vlaardinger Ambacht Broekpolder, 15 Jan. 1925. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Man, Broeder en Behuwdbroeder ln den ouderdom van 66}aren. Uit aller naam. Wed. J. OSKAM-Sellr. Dordrecht, 17 Januari 1925. Hooftstraat 20. Het zekerete en eenvoudigste geneesmiddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zit Zijn hét zacht werkende laxeermiddel, waaraan ledereen nu en dan be hoefte heeft Zij staan de natuur bij en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig verguikerde pillen 10.65; in apotheken en drogistzaken. 12 Positie of Bijverdienste. Flnantieele Instelling (geen verze kering) vraagt voor de Prov. Zuid- Holland, aetieve Vertegenwoordigers of Agenten. Bij gebleken geschiktheid ruim in komen. Fr. br. Lett. D. Bur. Utrechtsch Dagblad. Utrecht. Verzuim niet Uw bedden, matrassen, dekens of kleeding na ziekte- of sterfgevallen te laten stoomen bij G. DE RAADT te GOUDA. Speciaal daarvoor ingericht. Herhaaldelijk vereerd met opdrachten namens H.M de Koningin. Bestelauto te ont bieden. Op alle gesloten wegen vergunning. Draagzak- ken of kisten voor inpakken van beddegoed op verzoek toegezonden. Prospectu» en tarieven verkrijgbaar. Overal eolide agenten gevraagd. Q. DE RAADT, Kantoor WESTHAVEN 42, GOUDA Telef. 46. W. BOTH, Hasiekld-eraar, Dam, Schoonhoven. P i a e o- en Orgelonderwijs. - Stemmen en Keparetren. -

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2