OP Leel NIEUWSBLAD VOOR ZU1D-H0LLAND EN UTRECHT. DeVmw m den VerraüBr. Woensdag 21 Januari 1925 No. 4920 57' Jaargang tand EERSTE BLAD. Buitenlandscli Overzicht. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. I Om Eer en Leven. feüTlleton. BINNENLAND. 1061 ontzetting vervulde, ontvlood de ziel het lachaam. Baron Van Gelselaer was niet meer Zijn misdadig leven had een ein de genomen/' als waarschuwend voor beeld voor wie in verdorvenheid hun pad gaan. Bericht Plaatselijk Nieuws. H enkar Telefoon 20. IND. ben Eiode. adig alt iderden nchitit an borst leeèt en pen, ver een ver- ladelijk, menen. onder zeer jt aantal ge- poorwegramp en beeld, vaat be- nog. aan te de bed moet be- moet ri. van J. T. van ligen. -- Ger van dor Waal C Hoekwater 42 iud 28 j. en G. Groo- taij, oud 27 j. SCHOONHOVÏKSffl COURANT. N. G Sprui- Kerkhof. >ud 77 j., we- G. Hiet- iperen, oud 71 msteeg. /an 1-10 Jan. a A. de Ruit es, z. van D Daniël, wens. xi, oud 32 j., J Griffioen ornells Adria- H. van Wig- ert, z rie, z. van leider. Jo- g en A. v. d wilde zjne, ten 1.50, i 4.50 derdaad voorgevallen acht de minister dan di met name tegenover p« wier aansprakelijkheid - waarvan zijn verdacht worden, nog niets ia gebleken? De zomertijd. Op vragen van het lid in de Tweede Kamer, den heer Braat, heeft de minister van binnenlandsche za ken en landbouw geantwoord: De ondergeteekendo beschikt niet over gegevens, die hem zouden machtigen tot de verklaring, dat het overgroot© mee- rendeel van het Nederlandache volk.ver langend uMziet naar het, over het gehee ls jaar, handhaven van den Amaterdam- schen tijd.” Een wetsontwerp inzake den ag. zo mertijd heeft het departement verlaten. Omtrent denkinhoud daarvan kunnen, volgens goed gebruik, thans geen mede- deelingien worden gedaan. Het zilveren huwelijksfeest der Konin gin. De vereemging „Koninginnedag” Utrecht, heeft een rondschrijven gezon den aan alle Oranje-verenigingen in Nederland, waaraan wij het volgende ontleenen: Het zal u niet onbekend zijn, dat Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin op den 7. Februari 1926 den dag hoopt te herdenken, waarop voor 25 jaar Haar huwelijk werd voltrokken met Hertog Heinrich von MecklenburgSchwerin. De vareeniging „Koninginnedag” Utrecht heeft het voornemen opgevat om Alle Oranje-vereerig.A.van in don lande uit te noodigen tot een bijeenkomst te Utrecht, op een nader te bepalen dag in de maand Februari e.k., teneinde te ge raken tot oprichting van een Centraal Gomité, dat plannen zal beramen om aan Hare Majesteit en Haar Gezin, na-' mens de gezamenlijke Oranje-vereenigin- gen, een stoffelijk blijk van hulde aan te bieden ter herinnering aan dien gedenk- waardigen dag. Het behoeft geen betoog, dat behalve het bovengenoemd Centraal Comité een Eere-Comité in het leven moet worden geroepen. Ons inziens zal het wensche- lijk zijn, dat-dit bestaat uit die Gommda- sarissen dar Koningin in de verschillende provincieën. Daartoe zijn de uitnoodigm- gen een dezer dagen verzonden. Het verheugt ons u te kunnen mede- deelen, dat reeds enkele Commissarissen der Koningin zich bereid verklaard heb ben in het Eere-Comité zi*ting te nemen, terwijl wij van de overigen nog hun ant woord wachten. Ingezonden Mededeelmgen. HOE «TEN. Als alle middelen gefaald hebben, probeer dan eens de alom gunstig bekende Victe Borstsiroop. Het resultaat is opvallend. [icldwet: A. A. d. h. Wegens Reeuwijk, f 10 n met hondetl- 1 v W-, Gou- ?ns overtr. Ar- 5 subs. 2 d. h voetpad subs. 2 d h. condor ida. 1 5 subs I over wandel- subs. 2 d. h. ader rij- n Aloercapelle, 1. h. Wegens l. K., Gouda, M H., Gouda, A'egens rijwiel L., Xieuwer- h_; C. M. H., zonder toe- Gouda, f 2 Waddinxveen, Denbare dron I subs. 3 d. h.: 5 d. h. 1 De bekwame e<rts had gelijk. Nog flauw viel de ademhaling van den ster vende te bemerken. Toen, met een den schreeuw, die de omstaandeu iua, z. van Schoonder- Schinkel en toekomstig v ehou’er van zod groot nut kunnen zijn. Tevens dat het bij u is dóór gedrongen, dat de Nederlandsche Land- 1 bouw en Veeteelt zoo’ intensief mogelijk gedreven moet worden, om hiervan gun stige resultaten te kunnen verwachten. Dat de lessen door den heer Tukker te geven, u duidelijk mogen zijn cm deze voor u vruchten mogen af werpen. En hiermede verklaar ik dezen cursus voor geopend. Vervolgens zeide de heer Tukker, dat deze cursus door hem zelf aan de afdee- ling was voorgedragen, omreden het mis schien zijn nut kon hebben, daar, waar al eens meerdere cursussen gegeven wa ren en zich vereenigingen van oud-lear- lingen hadden gevormd, enkele voordrach ten in een winter over veeteelt daar voor te.houden. Hij hoopte, dat zich in deze omgeving zich ook een dergelijke vareeniging van oud-leerlingen zal vor men. Hierna werd met lesgeven aan gevan gen. Toen de heer V., te paard gezeten, den Graaflandschen dijk passeerde, sprong het paard met den berijder plot seling van den weg in de wetering. De beer V. en het paard kwamen na eenige moeite behouden op het droge en bleken geen letsel bekomen te hebben. Aan den watermolenaar J. Sterren burg alhier is, na een diensttijd van 'ruim 47 jaar, door het bestuur van den polder Ammere, Graafland ca., eervol ontslag verleend en is diens plaats be noemd de heer G. de Wildt, thans in ge lijke betrekking te Hei- en Boeicop. Dinsdagmorgen werd in de Openba re Lagere School voor de kinderen een voorstelling gegeven met een paard, het welk zijn bekwaamheden vertoonde In het beantwoorden van rekenkundige en an dere vragen, hetgeen het dier deed door met zijn poot te slaan of met zijn kop te schudden. De juiste antwoorden. welke het paard steeds op de vragen gaf, deed de schooljeugd meermalen verwonderd staan. Ook een aanwezige aap bracht door zijn grillen do lachspieren danig in beweging. Het autobuiengeluk by Gieuen-Oudekerk De begrafenis van het slachtoffer. Dinsdagmiddag werd ouder groote be- langstelling ter aarde-besteld het stoffe lijk overschot van den zoo op ongeluk kige wijze om het leven gekomen 81-ja rige Huisman alhier. Allereerst werd aan de groeve gespro ken door Ds. Nugteren, Hervormd pre dikant, die de aanwezigen in korte trekken bepaalde bij de vergankelijkheid des levens. Daarna word het woord gevoerd door den vroegeren predikant dezer gemeente, Ds. Lazonder, die ook tot de aanwezigen en in ’f bijzonder tot de achterblijvende kinderen woorden van diepe ontroering sprak. j Onder de aanwezigen werden o.m. op gemerkt de EdelAchtL. heer Burgemees ter en de beide wethouders Vvrdere bijzonderheden. Naar we vernemen is de toestand der overige gewonden vrij goed. Het aantal passagiers, dat in de auto bus, waarmede het ongeval plaats had, gezeten was, bedroeg in ieder geval ruim 20. terwijl de oorzaak hoofdzakelijk „Geef mij wat water, mijn lippen zijn zoo droog, ik versmacht van dorst”. Estelle schoot toe en bette de droge kippen van den stervende. Hij haalde rui mer adem. „Esteiie”, vraagde hij, „zult ge me al les kunnen vergeven, als ik bet zal ver teld hebben, mijn schuld is zoo groot, ik heb je zoovpel onthouden.” Het meisje knikte. Zij was door aan doeningen overmapd en kon niet spre ken. Slechts.greep ze de hand van baron Van Gelselaer en drukte die krachtig, als wilde ze hem daarmee loon en, dat ze hem van ganscher harte vergaf. De Laron vervolgde: „Luister. Estelle is mijn dbchter niet. Kort nadat zij ontvoerd werd, toen ik in Duitschland woonde, stierf mijn eigen dochtertje en ik kwam toen op de ge dachte Estelle er voor te verwisselen. Hoe wij hotsteden is onverschillig, ik ver klaar u rader eede, dat het aldus ge schied is. Estelle is het kind van mijn zuster, zij is freule van Brandenstein. Hebt gij alles geschreven wat ik gezegd heb. Geef hiér, dan wil ik het ondertee- kenen.” Met veel moeite zette de baron, ter wijl men hem vasthield, zijn handleeke- nteg onder hetgeen de griffier had opge schreven. Toen hij dit gedaan had, zonk hij uit geput neer. „Een vraag”, zei de rechter van in structie, „de man, die u neerschoot be- Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woentdagt- en des Vrydagtmiddag» uit- <reaeven Prijs voor Schoonhoven per 3 maanden f 125, franco per post in Nederland f 1,50 Óv er het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren. Kantoorhouders en bestaand» tuMchenjiersonen Men gevoelt het dit zijn algemeen heden en niets meer. Maar bovendien zijn het gevaarlijke algemeenheden, om dat ze gaan over dingen, die men niet moet opwerpen op dit oogenblik om geen verkeerde «temming te wokken. Zooals b v. hetschuldwraiagstuk. En wat de kwes tie van de nieteontruiming betreft, zal er wel geen verstandig mensch zijn, dia deze gemaakte voor echt zal aanzien. Hot is geen wonder, dat de Berlijnsche pers zeer gereserveerd tegenover deze nieuwe regeering staat. 'Een der bladen schreef: de koers met nieuwe mannen, en hierin is de toestand schitterend geteekend. Het is niet recht begrijpelijk, waartoe de oude regeering- Marx, die zeer veel voor Duitschland heeft gedaan, moest verdwijnen en er thans een regeering-Luther moest komen, drie niets wezenlijks in zich heeft, die de zelfde koers volgt en alleen schermt met frasen en met dikke woorden. 8. 4 W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Ultglvtrt. Pobu. n Girodienst 13768. vroeg, de meeaten ”an hun bed af zijn gearresteerd, eerst in den namiddag een stuk brood hebben gekregen, en dit ten gevolge van hun protest, terwijl zij al leen tegen betaling daarbij een kop kof fie konden krijgen? Is het juist, dat een der gearresteer den ’s nachts om twee uur weer aan de deur is gezet, ver vaa zijn woonplaats, .n slede hem in ie.ï aach» weder huis waart» te bréngen jer voertuig, zooals men hem gehaald had? Indien oen van deze feiten juist mocht zijn, of verschillende van deze feiten in tochten blijken, optreden juist, onen, omtrent voer datgene, Het is te hopen, dat het deze nieuwe regeiering tenminste ernst ia met haar be lofte, dat ze de Daw'es-wetten eerlijk zal uitvoeren. Andiers komt er te daag of te morgen weer een kink in den kabel, wat zekere groepen in Duitschland en ook in Frankrijk en Engeland zeer gaarne zou den willen. Hoe gematigder de regee ring-Luther optreedt, des te meer zal zft voor de Duitsohe republiek, die ze zegt te vertegenjvoordigen, kunnen doen. Zooals bekend, moet door de ENGEL- SGHE regeering nog altijd behandeld worden de vraag, of zij het protokol van Ganève, waarbij wordt aangenomen, dat de verschillende bij den Volkenbond aan gesloten staten, geen actie tegen elkander zullen ondernemen, zonder eerst de zaak bij hot Internationaal gerechtshof te heb ben aanhangig gemaakt, zal aanvaarden, ja dan neen. Te dien einde had de regeering van het Britsebe keizerrijk de regieringen der verschillende dominions, zoals de over- zeesche gewesten heeten, uitgenoodigd om vertegenwoordigers naar Londen te zen den, teneinde dit vraagpunt te kunnen bespreken. De eerste ministers van alle dominions hebben thans bericht gezon den, dat zij verhinderd zijn op dit oogen blik hun land te verlaten om de beoogde gedachtenwisseling te houden. Zoodoen de is er dus thans geen,kans op een spoedige rijksoonferentrie, waardoor het noodig zal zijn te beslissen of het over leg met de dominions telegrafisch zal plaats hebben, dan wel in een later te houden conferentie. Lang kan de zaak niet uitgesteld worden, daar de Volken bondsraad in Maart bijeenkomt om over het protokol te spreken en dan de En- gelsche regeering haar standpunt hebben bepaald. Zij zal deze weak spreken boa zij te dezi opzichte handelen. In Rusland ia de verjaardag van den dood van Lenin op de gebruikelijke bur gerlijke manier gevierd. Het is eigenaar dig, dit de communisten, die toch al tijd zeggen niets gemeen te willen heb ben met de burgerlijke partijen in ande re landen, zelf, wanneer zij aan het be wind zijn, precies hetzelfde doen Ook sa luutschoten enzoovooris. Want een tele gram uit Moskou, meldt het volgende: Ter gelegenhead van den verjaardag van den dood van Lenin, werd Woensdag avond te zes uur de arbeid op alle post- en telegraafkantoren voor tien mi nuten gestaakt. Saluutschoten werden ge lost en alle fabriekssirenen werkten. Dat zal een prettig gehoor geweest zijn voor Trotzki, die nu uit de partij geban nen is. lui- De dood van baron Van Gelselaer on zijn bekentenis op het sterfbed maakte aan het ingewikkelde drama een spoedi ger einde dan men had kunnen Verwach ten Reeds den volgenden dag werd de Gan- ’nal \uit de gevangenis ontslagen en de delec\ive werd eveneens in vrijheid go- steld.YHet proces, dat volgde, of liever dé processen, hadden een spoedig ver loop. Jonkheer de Gannal werd vrijgespro ken en schitterend in zijn eer hersteld. Muller kreeg twintig jaxen tuchthuisstraf wegens onderscheiden misdrijven, de apotheker werd tot vijf jaar gevangenis- veroordeeld, maar reeds na twee maan den begenadigd. Schweiger werd ah Jonker van Bran denstein erkend en Estelle, die in hem haar bróeder gevonden had als freule Van Brandenstein. Zoo erfden zij de goe deren van hun oom, die voor een goed deel trouwens van hun oudere kwamen Freule Estelle voelde zich onuitspreke lijk verlicht, toen zij vernam, dat Van Gelselaer niet haar vader was. Zij be hoefde nu niet een moordenaar als hahr vader te erkennen, zij mocht weder fier bet hoofd opheffen en toen George de I Gannal haar een half jaar na den dood van den baron weder ten huwelijk vroeg, stelde zij vol liefde en vertrouwen haar toekomstig levenslot in zijn handen. 1 Ware zij de dochter geweest van den moordenaar, nimmer zou zij er in toe gestemd hebben de Gannals vrouw te worden, hoezeer zij hem liefhad on hoe zeker hij even goed dan vroeger zijn lot aan het hare zou hebben willen verbin den. „Maak haar gelukkig", sprak jonker van Brandenstein tot de Gannal, toon het jeugdige paar van het stadhuis terug keerde, „gij zijt haar ten volle waard.” „Ja”, sprak Mener, die tot de getuigen behoord had, „van nu af, moge na al len strijd een gelukkig leven uw deel zijn.” „Ik ben reeds gelukkig”, antwoordde George de Gannal geroerd, „ik heb ga streden om eer en leven, doch dat ik in dien strijd verwinnend gebleven ben, ik dank het mijn trouwe vrienden, ik dank het vooral mijn vrouw, die met zoo innige liefde, zoo vol vertrouwen mij bemind heeft, dat zij ook tienmaal zwaar der strijd en beproeving mij, gelukkige, zou doen vergeten.” Dien avond was er in de woning der jeugdige eebt^enooten vreugde. Zij wa de de trekken van de prooi van de mis daad van den verworpeling. De geneesheer trad op het bed toe en poogde de pols van den stervende te grijpen. „Neen”, schreeuwde Van Gel selaer, „raak mij niet aan, ui ik bega een moord, mijn leven ia weg, ik ben een monster Ontsteld weken de anderen ter zijde. De geneesheer zeide zacht: „Het is in zijn hersens geslagen, dat is zoo vaak het einde van erge misdadigers, het zal niet lang meer duren.” De bokwamji arts Heden loopt ons feuilleton ten eindt- Vrijdag zullen we een aanvang maken met een nieuw feuilleton, onder den titel DM feuilleton zal evenzeer de aan dacht trekken als wat nu af gestoten wordt, daar het vol spanning is en de lezeressen en lezers zal weten te boeien tot hot einde. Wij raden aan de ver volgstukken te bewaren DE UITGEVERS. Prys der AdvertentiënJtKiandag» en Woentdagt van 1 tot 6 tegele 1,14 iedere regel meer 0,I7A/2; Vrijdag» van tot 6 regeie 1,30, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woentdag en tegen 0,12’/8 per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. De arrestaties te Schoten. De heer Kleerekooper, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gestold: Is de minister van justitie bereid onderzoeken of het juist ia, dat bij arrestatie of bij het verhoor of bij opsluiten van personen, die te Schoten en omstreken als verdacht van brand stichting in Rijke gebouwen zijn aange houden, door de Rijkspolitie schoppen zijn gegeven, zoodat een der arrestanten een wond aan het been kreeg? Is het jurist dat deze personen, wie ook vrouwen, die ’s morgens weort uit noodweer gehandeld te hebben. Is dit waar?” Van Gelselaer had nog de kracht „ja” te fluisteren, toen sloot hij de oogen en viel opnieuw in bewusteloosheid. Plotseling echter vertrok zyn gelaat zich krampaohtig. Hij balde de vuis ten en schreeuwde in doodsnood: '•„Ga weg, ga weg”, zoo riep hij, „ik wil jullie niet zien. Jaag de menschen toch weg. Mevrouw Van Brandenstein, ja, ik heb bet gedaan, ik heb het gedaan Maar het kind, hel kind, heb ik waard, dat is hier nog, nat leeft Het was vreeselijk den doodstrijd te zien. De oogen van den baron rolden door de kassen, zij puilden uit en staar den naar een punt, alsof zij daar iete zagen. Telkens nep hij: Ga weg, ga weg. Ten slotte namen zijn krachten af en bleef hij kalm liggen. Zijn bewakers ver lieten hem en gingen aan Estelle meedoe len wat ze gehoord hadden. Toen ze terugkeerden sprak de man, die ter bewaking va<n den zieke achter gebleven „Hij heeft steeds ontzet tende dingen uitgebraakt, die niet aan te hooren zijn. En ook roept hij nog tel kens, dat zijp schuld zoo groot is en hij de ontzettende moorden bedreven heeft. Hoor zelf maar,” Inderdaad begon de baron weer zich zelf verwijten te doen. Zijn wroeging was ontzettend: Hij leek zijn heele teven weer voor zich te zien. „Was ik maar niet al tijd zoo begeerig geweest, naar goud en aardse he schattan. Die hebben mij ten verderve gevoerd en mij aangezet tot mis daden. Estelle, ik heb het bloed vah je moeder aan mijn handen.” Zijn gelaat had niets menschelijks meer, zowas het vertrokken Alle te derheid was er van verdwenen, hettoon- ren na strijd en moeite tot elkander ge bracht en hunne liefde was door veel leed gelouterd. In zijn eenzame kamer zat denzelfden, avond de advocaat Mener Hij had het hoofd op de handen gestut en zuchtte Dan nam hij een portret uit een lade van zijn schrijftafel en bekeek bet lang. Hij kustte het en legde het weg....me vrouw de Gannal was zij nu De advocaat had EsteÜe liefgekregen op hetzelfde oogenblik dat hij haar z«g en door den strijd met onrechtvaardig heid en vooroordeel, dien zij tezamen zoo lang gestr den hadden, was die liefde hechter geerden. Hij had zichzelf ech ter te allen tijde teruggotrokhpn en toen hij bemerkte, dat Estelle George de Gan nal beminde, nooit met een enkel woord over zijn liefde gesproken Hij “J- slechte haar geluk, niet bet koste van dat van haar. „Eetielle”, zoo fluisterde de advocaat, „moge je pad verder bestraald zijn met liefdeglanzen, zooals ik je zoo gaarne zelf had willen doen zien.” De eenzame nian haalde het portret nog vele malen later te voorschijn, maar sprak nimmer over zijn groot» liefde. Eto als mevrouw de Gannal wel eens schert send tot h«n zeide, „maar mepper Mk ner, waarom zoekt u toch geen vrouXr” dan luidde zijnantwoord steevast: „Ik heb het goed zoo, laat mij maar alken wonen.” En hij verheugde zich dan in het geluk van die twee, die geelroden hadden om eer en leven, welke strijd met zulk een ongedachte zegepraal was ge kroond geworden. De aandacht van de wereld werd ge trokken, doordat eerst Maandagavond in de achtste vergadering van den Rijksdag de n&uwe DDUITSCHE regeering een re geeringsverklaring zou afleggen. Deze verklaring hoeft nagenoeg niemand be vredigd, zoomin als trouwens de eigen lijke samenstelling van het ministerie iemand h'eefj voldaan. De rijkskanselier heeft het toppunt van diplomatie bereikt, doordat hij met veel woorden weinig of niets zeide. In de bui- tenlandsche politiek zal de nieuwe regee ring het bevorderen van een werkeiijken en duurzamen vrede onder de volken die nen. De richting in die politiek wordt in de eerste plaats bepaald door de over eenkomsten van Londen. De wetten, die in verband daarmede werden uitgevaar digd, zullen eerlijk worden toegep&et. Een en ander werd geschaad, doordat de Keulsche Zóne niet ontruimd werd op het tijdstip, dat was afgebroken. „Met diezelfde energie, waarmee de nrieuwe regeering de uitvoering van de verplichtingen zal verzekeren, zal ze an derzijds trachten ze drageluker te maken en verbeteringen aan te brengen. Zij zal er voorts met kracht naar streven DuMscbJand van het ongerechtvaardigde verwijt, dat het schuld heeft aan den oor log, te bevrijden.” Langerak, 21 Jan Maandagavond werd door de R. bemerkt, dat een stroo- per in het pikdonker bezig was de z.g. Wiel af te visschen en daar verder nie mand het recht heeft daarin te visschen dan de R. alleen, gaf dit aanleiding den majoor, de heer Maasman, van het ge val in kennis te stellen. Met een schouw werd het water voor zichtig afgezocht, doch de stroper rook lont en koos al dadelijk het hazenpad, met achterlating van zijn visebwant, be staande uit twee keurige schakels en een groot blieknet van wel 60 M. lang. Dit alles is in beslag genomen. Zonder twufel heeft men hier met een bekende figuur te doen. Haastrecht, 21 Jan. In deze gemeente worden' bij verschillende duivenhouders telkens duiven gevonden, die open gr reten zyn. Bjj den heer G. Th. van Vl et zijn er in korten tijd 17 vermoord, v -on der dure exemplaren.. De daders vor men een groote rattenschaar, waarvoor men zich hoede. In het gebouw Concordia hield de afdeeling Haastrecht van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen een lezing, waarin als spr. optrad Ds. J. W. Roo- bol alhier. In een kort woord ter inleiding door Da. Roobol gesproken, deed hij uitkomen het doel van den avond, n.l. nieuw leven in de afdeeling te brengen. Spr. zeide, dat het bestuur verheugd was over de goede opkomst en beet alle hartalijk wel kom. Voor de pauze droeg spreker voor „Henoch-arde”, een ernstig stuk, dat veel leering kan geven. Na de pauze wer den door spr. verschillende kortere voor drachten gehouden. Spr. oogstte een welverdiend applaus bij monde van den heer Blanken woor den van welgemeenden dank. Groot-Ammers, 21 Jan. J.l. Maandag avond werd alhier In de Openbare La gere School een cursus geopend in vee teelt, mat aanvankelijk 14 leerlingen De voorzitter der Afd. Albla^serwoard van de Holl. Mij. van Landbouw, de heer H. Voorspuij, opende deze cursus met de volgende bewoordingen: Mijne heerenl Het te voor mij'»en aan gename taak hier in uw midden te mo gen verschijnen om den cursus in vee teelt, te houden door den weled. heer Tukker uit ’s-Gravenhage, voor u te ope nen. Deze cursus is in opzet een geheel andere dan voorgaande cursussen, daar deze toch van den leeraar zelf uitgaat Het is het werk van den heer Tukker geweest die zich bij het bestuur van de afd. aanmeldde om eens een cursus in veeteelt te houden en welks aanbod wij met beide handen aangrepen, ’k Wil hoo- pen, mynheer Tukker, dat het lesgeven u gemakkelijk mag zijn en dat de cur sisten er zeer veel belang in zullen stol len, dat het zaad, hetwelk u zaait, moogt ontkiemen, dat hiervan vrucht moge groeien, tot roem en eer van uwen naam. En met deze woorden heet ik u op deze plaats van harte welkom Vervolgens sprak de voorzitter tot de cursisten: Jongelui, zeer aangenaam te het voor mij, u hier har’«lijk weMtom toe te roepen, temeer, daar’u buiten zoo vele anderen blijk geeft van belangstel ling in de zaken, die voor uw leven als

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1