ida I I -NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT. DaVronw toVemfler. I BINNENLAND. FEUILLETON I Uw gezondheid WYBERT Plaatselijke Berichten. pit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. BLAD. Buitenlandse!) Overzicht. N°- Maandag 26 Januari 1952 57 Jaargang lageiondea Mededeeliagea. hebben Ik niet te OT«* nrrolat). 1—1 i L. t 1 overwinnelijk was, nagenoeg van nic g®- Lots zeide kan kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het besta beschutten met de desin- fecteerend en oplossend werkende TABL1TTBN Groote dooien 65 Cta I k W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgever*. Telefoon 20. Poateh. en Girodienst 1 °768. ren en jaren geleden ellende echter met meer te kunnen dragen. En toch slaat de Sovjetxegeering nog een toon aan, alsof zij heel wat in de melk te brokkelen heeft. Volgens een tele gram uit Kopenhagen zijn daar uit Rus land berichten ontvangen, dat de hooge Commissana&tsraad der Sbvjets het han delsoommissanaat order gegeven heefi den economischen boycot van Engelanu te proclameeren. Voor 13 millioen or ders, welke naar Engeland gegaan zou den zijn, zullen thans naar Frankmk en Duitschland zijn. Gemeld wordt, dat deze boycot aal duren totdat de Sovjetbetrvk kingen met Engeland definitief zijn <- regeld. dersbeweging zal zijn en waaraan dan de naam Troelstra zal worden verbonden Waarschijnlijk zal man pogen te komen tot de stichting van een Troelstra-oord, een rust- en v&cantieoord voor arbei ders Ammerstol, 26 Jan. Onder voorzitter schap van den heer G. Visser, hield de ziekenvereeniging „Voorzorg" haar jaar- lyksche algemeene leden-vergadering in de zaal van den heer M. Brand alhier. Na een openingswoord te hebben uit gesproken, verzocht de voorzitter den secretaris, den heer T. Kok, de notulen der vurige jaarluksche algemeene leden vergadering te willen lezen, welke, nadat hieraan voldaan was, werden goedge keurd en geteekend. Vervolgens las de secretaris zijn jaarverslag voor, waarna het woord ward gegeven aan den pen ningmeester, den heer A. de Vries, die rekening en verantwoording deed v&Ö de □ader zijn beheer zijnde gelden. Uit zijn verslag bleek, dat er een voordeelig sal do in kas was van ruim f 2000 Staande de vergadering werd deze rekening nage zien en accoord bevonden. De voorzitter bracht daarop dank aan den secretaris en penningmeester voor hun richtig beheer. Hierna had de bestuursverkiezing plaats wegens het periodiek aftreden der heeren M. Ooms, P. Schouten, T. Kok en A. de Man. Alle aftredenden werden herkozen, welke herbenoeming zij zich lieten welgevallen. Ten slotte kwam een voorstel van het bestuur ter tafel, inzake contributiever- booging om op deze wijze in de onkos ten te kunnen voorzien wanneer een der leden eventueel in een ziekenhuis opge nomen moet worden om aldaar te wor den verpleegd. Na breedvoerige bespre king werd dit voorstel van de hand gewe zen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring onder dankzegging aan de leden voor hun opkomst. T- Onder leiding van haar directeur, den heer Spek, te Qoüutt, gaf jd. Zater dagavond die Turmvereeniging „Sport en Vriendschap” haar jaarlijksche uitvoe ring in de twee lokalen van de Openba re Lagere School. In zijn openingswoord verzocht de voorzitter, de heer W. Viseer, de aanwe zigen niet te critisch te zijn 'ten op zichte van de te geven turnuitvoeringen, daar deze vereeniging in den laatsten tijd met vele moeilijkheden heeft te kampen ghad, waardoor zij veel verzwakt was. Deze uitvoering werd dan ook gegeven om te laten zien, dat de vereeniging van goeden wil is. Ten slotte deed hij nog een beroep op de oud-leden om door zich als werkend lid op te geven, de vereeni- gnng instand te houden. Hierna werd met de afwerking van het programma, dat uit vrije-, rek- en brugoefeningen en standen bestond, begonnen. Ondanks den slechten toestand van de vereeniging, wat het ledental be treft, kunnen we van deze oefeningen zeggen, dat de leden haar heel goed ten brief ontving, zou opzoeken met een jon ge dame, een verre bloedverwante van zijn moeder. Hij meldde haar, dat zij het meisje zoo mogelijk eenige dagen zou moeten logeeren, wat zeker wel zou kun nen. Hij kende zijn tante als een goed en hulpvaardig mensch, en twijfelde niet, of zij zou dadelijk na ontvangst van zijn brief alles in orde maken om haar logé te kunnen ontvangen en huisvesten. Den volgenden morgen wilde hij zich raar het huis van dokter Wien begeven, maar pas was hij op weg, toen hij tot zijn groote verbazing den Russiscoen dekter al ontmoette. „Maar dat is dan al bijzonder toeval lig,” zeide hij, „dat ik u bier zoo dicht bij mijn huis ontmoet.” „Zoo heel toevallig is het niet,” ant woordde zijn vriend met een glimlach op het gelaat, „ik ben namelijk al vroeg hierheen op weg gegaan om u te ontmoe ten.” „Ah zoo, is er soms iets niet in orde?” „Toch wel, maar het is een voorzich- tigheidsmaatregel van mij. Ik heb name lijk vermoeden, dat de politie mijn huis in het oog houdt en nu zou het argwaan wekken, als gij mij zoo dikwijls bezoekit En in ieder geval zou het gevaarlijk zijn, indien gij met mijn nicht straks mijn huis zoudt verlaten. Daarom ging ik u tege moet. Men kan mijn woning namelijk langs een anderen ingang beriken en dien kunnen wij gaan.” „Uitstekend,” antwoordde James, „ik heb mijn tante gisteravond nog geschre ven, maar zeg mij oens, hoe hebt gij uw nicht zonder moeite kunnen overhalen Londen te verlaten. Als zij werkelijk een aanslag in den zin had, zou zij dat toch niet hebben gewild.” „Wat zal ik u zeggen, ik geloof ook niet, dat tij een aanslag geploegd zou hebben, al was zij het misschien voorne mens. Zij mist daarvoor geestkracht, al hebben misschien de revolutionairen Bslastlngpersonesl. In verband met geruchten over het voornemen van de Regeenng het belastingpersoneel in den actieven dienst in uniform te steken, heeft het hoofdbestuur van den Centra- len Nederl. Ambtenaarebond aan den Minister van Financiën verzocht, zoo on verhoopt deze geruchten waarheid bevat ten, in ieder geval geenerlei beslissing te nemen, alvorens het personeel door middel van het georganiseerd overleg in de gelegenheid te hebben gesteld, zich over deze zaak uit te spreken. Mollen. De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: Is bet den minister bekend: dat art. 1 van de Mollen- en Kikvor- schenwet van 15 December 1917 het den gebruiker der landerijen moeilijk maakt om de voor hem dikwijls schadelijke mollen te laten vangen en hem te veel in de goede uitoefening van zijn bedrijf beperkt; dat art. 2 van dezelfde wet schadelijke gevolgen voor de maatschappij veroor zaakt, omdat daardoor dikwijls de waar- devoUe mollenvellen aan vernietiging moeten worden prijsgegeven en dus aan den handel worden onttrokken, terwijl men in ons land jaarlijks voor vele dui zenden guldens aan import voor pelzen en bont betaalt? Is de minister bereid om in het belang van den landbouwer, van den landbouw en van bet algemeen op deze wet een wij ziging voor te stellen in den zin, dat in art. 1 de woorden: „van onzen Gommis se ris in dt provincie, waar de gronden gelegen zijn en met schriftelijke toestem ming,” komen te vervallen en art. 2 ge heel uit de wet gelicht wordt? j Mr. P. J. Tros lit ra. Naar men ver noemt heeft het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen een circulaire verzon den aan de bij het verbond aangesloten organisaties, waarin medegedeeld wordt, dat er een vergadering zal worden be legd met de vertegenwoordigers der hoofd besturen, in welke vergadering beraad slaagd zal worden over een plan, den heer Troelstra, als hij zich definitief en geheel uit het politieke en publieke leven terugtrekt, een huldeblijk aan te bioden, dat van blijvende waarde voor de aroei - haar het werk opgedragen. Ik geloof, dat zij blij is buiten Londen in veiligheid te komen.” M-n wandelde voort en nam ten slotte een omnibus, die hen in een straat bracht welke evenwijdig liep aan die waar dok ter Wien woonde. Deze ging met zijn vriend een huis binnen, doorliep een lange gang, kwam toen in een tuintje, waar hij door een opening in den muur kwam in het tuin tje achter zijn eigen huis. „Zie,” zeide hij, „op deze eenvoudige wijze kunnen wij in ons huis komen ook al zou politie soms de voordeur be waken. Op deze wijze kunt gij straks ook met mijn nicht het huis weer verlaten.” Een kwartier later bevond James Bath zich met de jonge dame, die hij pas sinds den vorigen dag kende, alleen op straat en begaven zij zich op weg naar het station om met den eerstvolgenden trein naar Clapton te gaan, waar zijn tante haar villa bezat. Onderweg onderhield hij zich mot het meisje, dat hem geheel scheen te vertrou wen en het korte reisje duurde hom dan ook niet lang genoeg. Zijn tante, een eenvoudig mensch, ont ving hem haxtelijk, blijkbaar een en al nieuwsgierigheid, wie en wat haar logé zou zijn. „Tante", zeide James, ,Jk breng u hier een jonge dame, die u zeker welkom is. Zij is geen Engelsche, maar komt uit Rusland .Zij is mot haar oom in Londen, maar déze moet beslist voor eenige dagen weg on daar zij nog fami lie van mijn moedor is, meende ik haar oom te mogen verzekeren, dat gij haar gaarne ten uwent zoudt ontvangen.” „Maar natuurlijk, James, daar hebt ge goed aangedaan,” antwoordde de oude dame en verwelkomde hartelijk haar gast, die gelukkig ook Engedsch sprak, zoodat zij zich mot elkander kon den onderhouden. „Het behalen van records op vlieg- tuiggebied kan een nationaal belang wor den geacht." Aldus schreef de luchtvaartmedewer- ker van hot ENGELSCHE blad de Daily Mail. „De slechte positie van Engeland onder de Slaton, die een luchtvloot be zitten," aldu* deze medewerker, „is aan het licht gekomen door de volledige lijst van luchtvaartrecords, uitgegeven door de Internationale Lucht vaartfederalie. Deze cijfers hebben betrekking op de snel heid, afstand, duur en hoogte. De Ver- eenigde Staten behaalden 53, Frankrijk 14, Denemarken 5, Tsjecho Slowakije 4, Zwden 1 en Engeland geen record. Hel behalen van records wordt thans een nationaal belang voor onze toekomstige veiligheid.” We herinneren er aan, dat reeds lang in het groote Albion stemmen opgingen om de luchtvaartstrijdkrachten uit te breiden.' Engeland, dat vroeger op zee on overwinnelijk was, en thans op de baren nagenoeg van niemand anders iets te vreazen heeft dam van AMERIKA, ge voelt zich niet veilig, wanneer het op vochten in de lucht aankomt. En is bet wel zeer efgenaardig, dat ondanks alle conferenties en bepalingen, men toch maar dorogaat met het betrachten van de spreuk: Wie den vrede wil, bereide zich ten oorlog. Waar vroeger Duitschland en Engeland tegen elkaar opdeden op zee, daar zal het nu dan gaan tusschen Frankrijk en Engeland in de lucht En al redeneert’ president Coolidge, het hoofd van den AMERIKAANSGHÈN Staat nog zooveel over ontwapening, het zal niet komen, tenzij de vrees wordt uit gebannen. Coolidge heeft nu weer een redevoering gehouden, waarin hij op merkte, dat de cmtwapeningsconfereutie vim Washington succes had opgeleverd voor den vrede in de twee moest bedreig de gebieden der wereld, zooals de uitvoe ring der Dawes-wetten juist op tijd kwa men om het herstel der wereld te kun nen bewerkstelligen. Verder zeide de president er voor te zijn, dat Amerika zich aansluit bij het Internationaal Ge rechtshof Eerstdaags zuller. wa daarvan dus wel meer hoeren, zoo goed als ook de kwes tie van de nieuwe ontwapeningsconferen tie nog aan de orde is. In RUSLAND heerscht hongersnood. Er zijn wanordelijkheden uitgebroken in de door hongersnood geteisterde gebieden van Oekraïne en Krim. Er is een afdee- ling Kozak ken troepen overgoloopen naar de zijde der opstandelingen, die thans tegen de Sovjetregeering optreden. De regeering heeft auto’s .bewapend met machinegeweren uitgezonden teneide den opstand te bedwingen. Er komen vele sterfgevallen voor tengevolge van uitput ting De bevolking schijnt de reeds ja- «OIBOVMSm COURANT DtM Courant wordt Maandag»-, de» Woensdag»- en dea Vrijdagmiddag» uit- 1 a w m uan MnnTCM seunnuunvcu II Prils der Advertentiön: Maandag» en Woensdag» van 1 tot fl regels ƒ1,1 flr I «geven. Prijs <oor BeHbonhoven per 8 maanden 1 26, franco por poet in W I NetUrland Over het abonnement wordt in de eerste maand beschiet Men kan rich abonneeren by alle Roekhandelnreh, Kantoorhouders en boataande l luaachenpereonen beschouwen. Trouwens, mijnheer Bath, heeft al bewezen, dat hij onze vriend is. Hij kent de moeilijkheid, waarin wij ons bevinden, namelijk deze, dat gij hier kunt blijven logeeren en hij meent als verre bloedverwant u zijn bescherming te moe ten aanbieden. Morgen zal hij u bij een tante van hem buiten Londen brengen, waar gij eenige dagen zult logeeren. Ik heb zijn aanbod in uw naam reeds aan genomen.” „Maar oom, aannemen „Zeker, juffrouw,” zeide James, „u kunt het gerust accepieeren en waarom zoudt u liet ook niet doen. Mijn tante zal zeer verheugd zijn kennis met u te ma ken.” „Dat blijft dan zoo afgesproken,” sprak de dokter, die 'er blijkbaar van hield snel te besluiten, laten we nu over iets anders spreken en schenk ons eens thee, nichtlief, dat werk is u wel toever trouwd,” Toen het tijd was om te vertrekken, zeide dokter Wien: „Tot morgen dus, waande James.” „Tot morgen,” zeide deze en nam scheid. Toen hij buiten gekomen was en de frissche wind hem langs de slapen streek, vroeg hij zich af, of hij niet te ver gegaan was met te beloven. Wat zou zijn tante zeggen en mocht hij haar in aanraking brengen met deze juffrouw Orzesko, die ondanks haar schoonheid, en lieftalligheid, tooh een nihilists was. Maar zijn tante zou het meisje wel bij zich ontvangen, ais zij hoorde, dat zij nog familie was van zijn moeder. Good bedacht was het van dokter Wien ook het meisje in dien waan te brengen dan konden de beide vrouwen vrijer met elkaar omgaan en het Russische meisje behoefde niet te liegen. Dienzelfde avond nog schreef James Bath zijn tante, dat hij haar den volgen den dag, dus denzelldan dag, dat zij den ging logeeren, dat zou prachtig zijn. Zij had er een rustig en kalm leven, liep niet het minste gevaar eu. „En gij meent, dat uw tante haar zou willen ontvangen.” „O zeker, laat dat aan mij over. Ik maak baar desnoods wijs, dal de jonge dame nog een verre verwante is van mijn moeder.” Dokter Wien schudde den jongen man krachtig de hand. „Gij toont u een waar vriend,” hij, „als ik u ooit weder van dienst zijn, behoeft gij mij het slechts te vragen. Inderdaad, dit is wel de beste regeling die er gevonden JttMfrorden, ik neem uw voorstel aanboot voor mijn nioht Maar kom mee, ikjal u aan haar voor stellen.’ James, zonder juist te weten waaropi hij in haar zoo groot belang stelde, had daarnaar reeds verlangd en volgde dus den dokter naar diens huiskamer. Deze zag er gezellig en vroolijk uit. Het water in een Russische theeketel zong er een hedje en achter de tafel zat een beeldschoon meisje, dat James op hoog stens vier-en-twintig jaar schatte. Toen de heeren binnentraden, stond het meisje op, en dokter Wien stelde de beide jongelieden vormelijk aan elkaar voor. Toen zij alle drie gezeten waren, zeide hij glimlachend tot zijn nicht, nadat hij togen Bath lichtelijk had geknipoogd: „Deze heer heeft wel een echt Engel- sche naam, Regina, maar hij heeft toch ook Russisch bloed jn zijn aderen, ja, ik kan nog meer zeggen, hij behoort feitelijk nog tot onze bloedverwanten.” „Maar oom,” zeide zij, „dat is tooh niet waar?” „Wel zeker, is dat waar Zijn moeder wai een Russin en een nicht van uw moeder. Ik zal u die familie-relatie later wel eons nauwkeuriger uitleggen, ik hoop dat uw verre bloedverwantschap u bei den er toe brengt elkaar als vrienden te dat mogen we toch met uitvoer brachten, wat wijst op een goede leiding en ernstige studie. Ten slotte werd nog een tooneelstukje opgevoerd, genaamd „Ik ben een weinig verstrooid”, een blijspel voor 4 boeren, in één bedrijf. De hoofdrollen werden zeer goed vertolkt en een woord van bijzonde ren lof aan den heer J. KI. Brand, is zeer zeker op zijn plaats. Een daverend applaus aan het einde was dan ook wel verdiend. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring, na dank gebracht te hebben aan den heer A. Dubbeldam, voor de belange- looze hulp, die hij had gegeven, om deze uitvoering zoo goed mogelijk te doen sla gen. De heer J. Viseer alhier ia te Rot terdam geslaagd voor het examen, ter verkrijging van het Mercurius-dipJoma boekhouden, en mej. D. Stuuman is ge slaagd voor het examen Stenografie. G lenen-Nieuw kerk, 26 Jan. Bij de gehouden stemming ter verkiezing van een Heemraad voor den polder Hardinx- veld, zijn uitgebracht 197 geldige stem men, waarvan verkregen de heeren T. Kooijman 101 stammen, H. A. v. Muil wijk 48 stemmen, A. v. d. Meijden 30 stemmen, C. van Keekem 16 stemmen, J. G. Zwets 2 stemmen, alleu alhier. Al dus werd gekozen de heer T. Kooijman. Moordrecht, 26 Jan. Een voor het huis van den heer A. W. Post staande hard steenen paal is door een passeerende auto omvergereden. Op de veiling van 23 Jan. waren aangevoerd. 1920 kip- en 188 eendeioren. Men noteerde voor kipeieren van f 7 tot f 9 en voor eendeieren f 8,05, alles per 100 stuks. Aan den wegwerker A. de Wit al hier is eervol ontslag verleend als zoo danig onder toekenning van pensioen. De muziokvereen. „Euterpe” gaf onder leiding van haar directeur, den heer Schuur uit Rotterdam, in de Har monie voor een stampvolle zaal een uit voering. De muzieknummers gaven blijk van ernstige studie en goede vooruitgang Wat h?t tooneel betreft, uitgezonderd oenige 'voordrachten, hopen wij een ander een volgend jaar boter te zien. Lskkerkerk, 26 Jan. De zangvereeniging „Euphonia-’, directeur de heer B. A. Hoon, heeft in de Groote Boer voor een goed bezette zaal een alleszins geslaagde uitvoering gege ven. De zangnummers werden goed en zuiver gezongen. Onwillekeurig kwam bij ons de gedachte naar voren: Zijn die nummers voor zoo’n vereeniging niet wat eenvoudig. Ons dunkt, dat wat moeilijker stukken de ambitie hij de leden bepaald zou verhoogen. Ter afwisseling wérden een paar blijspelletjes ten toonoele bracht, n.l. Een pootig wijfje, en huisvrouw. Beide «tukjes waren in goede handen en werden met animo gespoeld. Het samenspel was vlot en de aan k lea ding goed. De medewerkenden succes van hun moeite had. Een zeer gezellig en geanimeerd bal hield allen nog eenigen tijd prettig bij een Pr|j« der Advertentiën: Maandag» en Womtdag» van 1 tot fl regels f l,li iedere regel meer 0,17x/a: Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. By 8 maai plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woentdag en tegen 0,12‘/a per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrnge men tarief. 3 Mijn zuster is sinds lang overleden. Voor een paar jaren vernam ik, dat haar doch ter zich bij de revolutionairen had aan gesloten. Gij kunt u dus voorstellen, hoe mij uw modedeelingen verschrikten en ik besloot dadelijk myn nicht te red den. Ik iocht een Russische familie op, van wie ik wist, dat ze vroeger in dienst van generaal Orzesko geweest was. Ik vermoeddie, dat mijn nicht misschien daar haar intrek genomen had en ik had juist gezien. Ik nam haar mee hierheen en ..¥n gü zult haar hier houden tot de grootvorst Londen weer verlaten heeft. Dan is alle gevaar over.” „Neen, helaas, dat durf doen, dat is te gevaarlijk.” „Waarom?” „Dat zal ik u uitleggen. Ik ben een Rus, en daarom roods verdacht Geluk kig weet de Russische politie, dat ik al les ‘behalve revolutionair gezind ben, maar toch durf ik wedden, dat ik even als alle Russen, die hier gevestigd zijn, in het oog gehouden word. Daarbij kan het de politie ieder oogenblik ter oore komen, dat de gezochte dame een familie lid van mij is. Zoodra de politie daar achter komt, zal zij mijn nicht hier zoe ken en zij is dus beslist niet veilig hier.” „Neen, dat moet ik toegeven. Maar, wat dan te doen? Als ik een moedor had zou ik uw nicht zoolang bij haar bren gen,” zeide James Bath. „Maar wacht” nop hij eensklaps, „ik wil u een voorstel doen, misschien kon dat uw goedkeu ring wegdragen. Ik heb vlak bij Londen een oude tante wonen. Zij bewoont mot een dienstbode een aardig buitenhuis. Als uw nicht daar eens een paar weken Alblasserdam, 26 Jan. Alhier reed de heer Jongeneel met een zijner vrienden naar zijn woonplaats met de autobus, wier Lichten stuk waren. Onderweg moest hij een wagen passeeren, waarme de hij in aanraking kwam. De wagon werd beschadigd en tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Onze inwoner De Bruin werd door een wielrijder aangereden en kwam te vallen over het muurtje, waardoor hij eenige bloedwonden opliep. De heer J. Vogel, lid van de vereen. E.H.B.O., legde het eerste vfrband, terwijl de getroffene zich daarna onder geneeskundige be handeling moest stellen. Nieuw-Lekkerland, 26 Jan. In de be stuursvergadering Van do vereen, voor ziekenhuisverpleging is tot voorzitter ge kozen de heer G. G. Voorsluijs, tot vico- voorzitter de heer H. de Vries, tot secre tarie de heer W. Zanen, tot vice-eecreta- ris de heer M. W. v. d. WeerdETAIO ris de heer M. W. van der Woord, tot penningmeester de he^r J. A. Blanjaar, tot vice-penningmeester $je heer A. de Lange Hz., en tot leden de heeren A. de Jong Gz., H. Smit en de beide doktoren. Bij onderhandsche aanbesteding ia de bouw van een woonhuis met slagerij voor rekening van den heer D. van Vliet opgedragen aan de heeren J. B roe re en W. Stam. Giessen-Nieuwkerk, 26 Jan. De prij zen der kaas zijn alhier en in de omge- BOort i 681.70, 2e soort f 61 f 66. Handel vlug. De handel in varkens is flauw. Men besteedt voor le soort van 36 tot 38 cent, 2e soort van 30 tot 35 cent. Jaarsveld, 26 Jan. Evenals vorige ja ren hield de Naaivereeniging „Dorcaa” haar uitdeeling aan behoeftige gezinnen i.n deze gemeente. Er waren dit jaar 133 kleedingstukken vervaardigd, welke aan 41 gezinnen werden uitgedeedd. Een woord van dank en waardeering aan de dames van „Dorcas”, zoowel aan diege nen, die hen daartoe in staat stelden, die door elke week en avond aan deze lief dadigheid te besteden, in zoovele gezin nen een blijde verrassing te bezorgen, is dan ook hiér zeker wel op zijn plaats. Tot voorzitter en secretaris van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim -in deze gemeente rijn herkozen de heeren M. W. Barrevoets en J. F de Gier. De door den Gemeenteraad herko zen leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim hebben alle hunne benoeming aangenomen.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1