Zii- en Slaapkamer glazen flacons geel eliket HEBT U ALQEBLOOKERD? Cactur SIAÜSMtUWS. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Kerknieuws Gemengd Nieuws. Telegrammen. Ingezonden. Afloop Aanbestedingen. Rechtzaken. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën Pieter Blok, G. van As, Janna Vonk rosier me Cleiian Co. London. EBuraagd ingezonden Modedoollngan, BLOOKBRIN IB AFOILIIO VAN BLOOKIR IN BITIR- KUNT MINBTBNS ÉÉNMAAL RBR DAO BIN KOP DRINKEN. DE FIJNE CACAOSMAAK ZAL U WEL BEVALLEN I IK BLOOKER ELKEN DAG! ten de motorboot Telegraaf 1&. Deae boto ia bestemd vor doe stoombootdit-ast v.h. "H. Braakman en Go., en zal in i m dienat bracht. Het vaartuig aal bij dezelfde firma te Kinderdijk van motoren worden voor zien. De nachtwaker G. M. Schouten zou, toen hij zijn eerste ronde deed, eens zien of de gemeerde roeibooten goed rast lagen. Doordat hij te ver reikte, viel hij boven van de schooling af in de rivier. Gelukkig kon de man zwemmen en wiet zich daardoor te redden, anders wa» do man zeker verdronken,daar er niemand in de nabijheid was om hem te redden. Haastrecht, 28 Jan. Zaterdag geraakte een paard, dat voor een graanwagen was gespannen van Glabra. Jüekerk op hol in het dorp. In zijn vollen gang werd het dier ge grepen door den ondernemer van E.H.A. 0. en tot staan gebracht. Hiermede was een groote kans op ongelukken weggeno men. De koetsier- had zich op verschil lende plaatsen bezeerd. Zaterdag j.l. gaf de H.V.V. Spar ta haar 4e jaarlijksohe uitvoering in het gebouw Concordia, met welwillende me dewerking Van de Zongvereeniging E. M. M. De avond werd geopend door den heer A. Sohuurman, die er op weee, dat de vereeniging Sparta veel dank verschul digd is aan de regenten van de stichting Bisdom van Vliet, maar speciaal aan den heer A. Muurüng, waarvan zij zoo veel medewerking ondervinden. Spreker dankte ook de vereeniging E. M. M. voor de welwillende medewerking. Daarna dankte spr. mej. A. Bakker voor haar welwillende hulp om een belangrijke rol te verrullen in een tooneelstukje, door een ongesteldheid van een der spelers open gevallen plaat». Voorts een woord van dank aan mej. P. r. d. Burg, ooneierge van Concordia. Hierna werden door de heeren W. Reichard en G. Bakker voordrachten ge geven, die den avond goed inzetten en de feestelijke stemming verhoogden. De Zangvereeniging E. M. M. kon na de nummers, die zij ten bests gaven, weer een welverdiend applaus oogstten. De directeur, de heer J. Donk, moet wel voldoening ran zijn werk hebben ais hij zijn uitkomen met E. M. M. telkens weer met bijval beloond ziet. Zoo wisselde het een het ander al en was de pauze er, om, zoals de heer Bak ker zeide, even te rusten en die rust te benutten om de kosten van dezen avond door middel van het verkoopen van briefjes, waarmede een 4-tal luxe prijzen te winnen waren. Het doel was, dat geraden zou wor den, hoeveel doelpunten Sparta had ge maakt in het tijdvak' van April 1922— April 1923. Voor dat de oplossing be kend gemaakt zou worden, werd na de pauze opgevoerd „Rinaldo Rinaldini", klucht in één bedrijf, door Arnold. De spelers hebben hunne rollen verdienste lijk gespeeld en van een tusschentijdsche aanvulling was niets te bespeuren. Voordat het bal aanving, dat de aanwe zigen nog eenigen tijd gezellig bijeen hield, werd de uitslag van bet raden naar- de gemaakte doelpunten bekiend ge maakt Hei juiste aantal door Sparta ge maakte punten bedroeg 84. Tegenpunten waren er B5 gemaakt. De prijzen, een waschstel en een twee tal schilderijtjes van Joseph Israel, wer den gewonnen door F. de Graaf len pr., J. de Graaf 2en prijs, resp, met 85 en 83 punten Voor de tegenpunten le prijs door A. Huurling en J. de Graai, met resp. 55 en 54 punten. De zaal was, gezien de 9el© uitvoerin gen, welke hebben plaats gehad In ddt seizoen, tamelijk goed bezet. Schoonhoven, 28 Jan. 1925. Het slagveld. Sinds <1 is het een en al ontreddering aan den Opweg. De houthakkers zijn gekomen en heb ben den bijl aan den voet der hoornen ge legd en de slagen, die weerklonken, wa ren als het luiden van de doodsklok over de trotache hoornen. Ze Kbondea oogenachijnlijk nog zoo fier, dat ze alle» konden trotseeren De fraaie populier was oen der eerate slacht offers en daarop volgde de laan, die de Opweg vormde. Eerst werden de takken gekapt, dan valt de stam, die daarna wordt aan stuk ken gezaagd. Bij vijftallen vallen de hoo rnen en de mensc hen handen zullen niet rusten voor allee zal zijn weggeruimd. Helaas kon het niet anders, maar we zullen het moode laantje noode missen. In de zomermaanden bood het schaduw en verkwikking, de» wintere prijkte het met sneeuwkleed als een schilderstuk van een groot meester. Als het vellen der boomen zal zijn ai- geloopen, bomt de herstelling van het wegdek aan de beurt, die daar wel zeer noodig is. En dan krijgen we, indien mo gelijk, andere aanplanting. Wel zal in een groot aantal jaren de laan totaal verlo ren zijn, en a41een spichtige boompjes zullen voorboden zijn van luister, die eens herleven zal. Daar hopen we nu maar op, dat de nieuw te planten boomen spoedig mo gen opschieten. En we wijden aan de reuzen, die thans vallen, een laaitaten, dankbaren groet Botermarkt. Op de Botermarkt was hedenmorgen aangevoerd 100 K.G. Goê- boter. De prijs bedroeg f 1,20 per halve K.G. WATERSTAND: Keulen, v. m. 1.18 m.—0.01 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 28 Januari. Verwachting tot Donderdagavond: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk regenbuien, aanvankelijk veel zachter. Reeuwijk, 28 Jan. Zondag j.l. is de heer M. Ottovanger, candidaat tot den Heiligen Dienst to Rotterdam, en beroe pen predikant bij de Ned. Herv. Gem. van Sluipwijk, door Ds. de Lint van Wijn gaarden, plechtig in zijn ambt bevestigd. Aan de handoplegging werd deelgenomen door De. de Lint van Wijngaarden en Ds Van Willigen to Niouw-Beijerlónd. In den namiddag hield Da. Ottovan- ger zijn intreerede naar aanleiding van 2 Petrus 1 vers 19. Opder de aanwezi gen werden behalve den bevestiger, ook nog opgemerkt De. Verheul ite Gouda, consulent der gemeente Sluipwijk, Da Pot te Bodegraven, Ds, Hoekzema te Wil- lige-Langerak, de kerkbesturen der ver schillende kerkgenootschappen en den burgemeester der gemeente Reeuwijk Zoowel in den morgen als in den na middag was het kerkgebouw overvol van gemeenteleden en belangstellenden. ALBLASSERDAM. De heer L. Smit vraagt, hoe groot het batig saldo is. Werth. Ross antwoordt, dat bij de vaat- stelling van het ver.-vuldigingscijfer van het belastingjaar 1924/25 door dein in specteur een bedrag is geraamd ais op brengst f 105.000, «doch in Aug. 1924 werd ais nadere raming opgenomen f 205.000. Nu zal van dit saldo vermoe delijk teruggestort moeten worden f 60.000, in verband met de ingekomen reclame's. Wordt de wetswijziging aan genomen, dan wordt voortaan niet meer één tiende gestort v/m het bedrag dat is geraamd, maar één twintigste. Geduren de 6 maanden ontvangt men dan geen uitkeering. B. en W. meenen slecht» van deze f 100.000 over f 40.000 te mogen be schikken en daarmede de belasting zoo als gezegd te kunnen handhaven, blijven de uitgaven voor 1925 en '20 gelijk, dan kan ook de begrooting voor '20 Muitend worden. De beer L. Smit is dankbaar voor het geen de weth. heeft gezegd. Bij volgno. 8 zegt de heer L. Smit, dat we per inwo ner van het rijk ontvangen f 2,08, terwijl ons het rijk een lasten oplegt, wat meer is als f 20 per inwoner. Dat moet minder zijn. Het is wel een praten in de ruimte, maar spr. wil ddt <tooh een» zeggen. De voorzitter wijst er op, dat de finan ciën)© verhouding wat rijk en gemeente aangaat, nog niet herzien 1b. Weth. Ross antwoordt aan den heer Smit, dat de vereen, van Ned. Gemeen ten hier steeds op timmert en er worden pogingen aangewend om dit veranderd te krijgen. VoLgn. 63, uitgaven jaarwedde burge meester, vraagt de heer Joh. Jonker waar om B. en W. niet gehandhaafd hebben, ovenals vorig jaar, dit met 15 pet. te ver minderen, welke overwegingen hebben daartoe geleid? De voorzitter zegt: Geen andere motie ven dan dat die bij de wet zijn vastge steld. Vorig jaar is hier zoo'n besluit ge vallen, doch dit werd niet geaccepteerd, omdat het niet was volgens de wet. Weth. Ross zegt, dat hij vroeger mee heeft voorgesteld deze jaarwedde van burgemeester, secraUria en ontvanger met 15 pot. te verlagen. Dit is nu twee maal gedaan zonder succes. Tweemaal hebben we due ome hoofd geetooten en een minder sierlijke buiging moeten ma ken, wat dus al een keer meer is dan een ezel doen zou, voor den derden keer wil «pr. er zich bever meer voor wach ten. De heer Joh. Jonker: We kunnen toch oen verzoekschrift richten om het in over eenstemming te brengen met de andere salarissen der gemoonte-ainbtenaren, zou den B. en W daartoe niwta bereid zijn De voorzitter: Eu dan de argumenten De heer Joh. Jonker: Vorig jaax zijn de salarissen met 15 pot. verminderd, dus de verhouding die er hier was, is verbroken en dat ia gekomen, omdat men de salarissen der ambtenaren wel kon verminderen, doch -ie andere salarissen niet en zoodoo:„.« is er een wanverhou ding ontstaan. Do heer J. de Wit kan dit voorstel niet ondersteunen. We hebben nu twse keer ons hoofd ges toot on, 't is zelfs bij de Kroon goweest en daar ia het ook afwij zend beschikt en nu zouden we weer gaan beginnen Ze zouden gaan zeggen. Wat zit die raad daar raar in elkaar. De voorzitter noemt een salaris van f 8741 voor een secretaris niet te hoog. De heer Nuis meent dat dit voorstel alleen de persoonlijke meening van den heer Jonker is, aan de hand van het index-cijfer zou spr. de andere salaris sen willen verhoogen. Spr. kan zich in denken, dat van werkgeverszijde op ver laging wordt aangedrongen, maar een salaris van f 400 acht epr. voor een burgemeester niet te hoog. De heer L. Smit zegt dat de salarissen der ambtenaren, gezien de salarissen der arbeiders, de critiek kunnen doorstaan, doch dit kan niet als motief gelden. «Ik acht f 80 goed betaald, maar met h^ voorstelJonker komen we op een he* lend vlak. En wat die verhouding aan gaat, die is vorig jaar opzettelijk weg genomen. En nu wil men zeggen, nu moeien de salarissen van bovon weer naar benoden. Maar als men de verhou ding weer terug wil hebben, dan moet men de salarissen van onderen af aan vullen Spr. geeft er niet om al stoot hij tien keer zijn kop, dan doe ik het de 11e keer weer, al stoot ik hem door het behang heen. Voot dat argument be zwijkt spr. niet, maar de ambtenaren verkeer en in de positie bijna van voor den oorlog en zou de venhouding graag hersteld willen zien en die salarissen willen verhoogen op grond van het in dex-cijfer van de laatste maanden. De heer Hard am onderschrijft het be toog van den heer Nuis niet, met de strekking is hij het eens, Maar de be doeling zit er in, dat de loonen moeten worden gedrukt. Het idee is er, dat men zich moet bekrimpen, maar dan moet men beginnen van de hoogste af, maar dan niet bij den laagste. Hoog van den toren is er geblazen, dat er bezuinigd moet worden, maar zo beginnen bij den laagste. Nu vindt spr. een salaris van f 80 heel aardig om van te leven, vooral voor dezen burgemeester, die haast of beelemaal geen gi'-zin heeft De heer L. Smit. O, anders kreeg de burgemeester kindertoeslag Algemeen gelach, ook de voorzitter vindt het vermakelijk. De heer Hard am zegt tot den heer Jon ker: Wat de hoogste' ambtenaren in Ne derland aangaat heb ik het van uw politiek niet zoo erg gehoord om die te verlagen. Maar als u zoo graag het even wicht wil herstellen en u overtuigd ben, dat ze te laag worden betaald, laten we die ambtenaren dan verhoogen, maar daar schijnt u blind voor te zijn. Spr. wil deze jaarwedde handhaven en de an dere jaarwedden verhoogen. Weth. Korevaar zegt, wanneer hij de verlaging in zijn hand had, dan zou spr, niet twijfelen het te doen, al twee maal is door hem voor verlaging gestemd en al» er succes te bereiken viel, dan zou spr. het ook voor den derden keer doen. Bijna all gemeenten hebben zich uitge sproken, laat het nu ma^r eens door dringen, het moet nu van den kant van Ged Staten komen. De heer Jac. Jonker zegt veel voor hef voorstel-Jonker te voelen. Ht rijk ver mindert de jaarwedde van zijn ambtena ren en de gemeente verlaagt haar ambte naren, doch Ged. Staten van Zuid-Hol land willen hun medewerking niet ver- leenen. Wat is daar de reden van, wat zijn de motieven van Ged. Staten hier voor. De voorzitter zegt, dat dit hem niet be kend is, maar Ged. Staten zullen er wel grondige motieven voor hebben. Doch vanuit den raad kan een verzoek worden gericht naar Ged. Staten. De heer Joh. Jonker zou voor willen stellen, dat de jaarwedde In verhoudin" werd gebracht met den toestand en daar toe een verzoek willen richten aan Ge"4 Staten, om de jaarwedde van den Bur gemeeeter, secretaris en ontvanger mei 15 pot. te verminderen. D heer J. de Wit zou graag de andere ambtenaren met 15 pCt. te verhoogen Het voorstel Jonker wordt ondersteund door den heer J. U. Smit. Het wordt me» 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Hardam Nuis, L. Smit en J de Wit. Bij volgn. 66: Pretentiageld leden van den raad, zegt de heer Har-dam, dat hier voor niets staat uitgetrokken en vroeger wel, dat is zeker een zekere straf ge weest, voor het brute optreden van een fcekere groep, al kan dit voor allen niet gelden, maar dat ligt er duimen dik op. Nu hebben we in dien Mjd wel een beetje fatsoen geleerd, al deden zich in de iaat ste raadsvergadering nog eenige inciden ten voor, maar dat werd ook de oorzaak dat ar op den dag aen vergadering kwam En nu staat het zoo, dat „time is money" en spr. vindt het veel gezonder dat er een post voor op de begrootine staat en stelt daarom voor er een bedrag op te plaatsen van f 100 voor verlet aan die genen, die terwille van een raadsverga dering onkosten hebben De heer Smit zegt ten allen tijde pre sent te zijn. Dat nu dagwmgadsringfn worden vergoed ds niet meer dan billijk. Het lidmaatschap van den raad brengt toch al koeten mede, als b.v. het lezen van bladen. Voorla vloeien uit een raads vergadering weer andere vergaderingen. We dienen toch <le gemeenschap en daar gaat wel een en ander aan heen. Spr. stel', voor f 1 presentiegeld te Mellon en hiervoor een post op de begrootdng te brengen van f 150 Weth. Korevaar kan het voonrtel-Har dam goed verstuan, wat nu evenwel een vast presentiegeld aangaat, daar is spr. legen. De vertegenwoordiging van een raadslid moet niet worden hétaald, dan gaat het mooie er af. Zijn er kosten aan verbonden, laat dat dan de partij dra gon, w at betreft het vergoeden van even tueel verlet, daar ia spr. voor. De voorzitter wijst or op, dat ds wet geen gelden voor verlet toestaat. Er wordt van goon vergoeding voor verlet gesproken, zij erkent alleen een presen tiegeld. De heer Hardam meent, dat met een kleinen omweg toch aan de wet kan wor den voldaan. Mua heeft nu van twee dingen te kiezen, Spr. meende dat de ver goeding van verlet wel mogelijk was. Dt, principieele gedachte van den heer Ko revaar respecteert spr. ten volle. Nu legt do wat ons vast, dat we een pretentie- geld moeten stellen, laten we nu dien on gezonden toestand wegnemen en dan een minimum «tellen van f 1 per verga dering en het voorstal -van den heer Smit steunen De heer L. Smit zegt, dat blijkt, dat weth. Korevaar van goeaen wille is, wat nu de politieke partij aangaat, die mag men voor de kosten niet verantwoorde lijk stellen. Stel je voor dat dit toegepast werd op de Tweede Kamer, dan zou de patij hel salaris der Kamerleden moe ten betalen, dus dit gaat principieel niel op. We krijgen nu toch maar een ver schil van f 30 en de eisch is toch billijk, ook gezien andere gemeenten. Weth. Korevaar kan er, gezien dal we klem loopen en gezien het billijke voorstel van den heer Smit, ook voor wezen, maar dan alleen op grond van eenige tegemoetkoming, in verband met soms te houden dagvergaderingen Het voorstel van den heer Smit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgn. 07. Jaarwedde lagere ambto- naran ter secretarie enz. De heer J. de Wit stelt voor de 15 pet van vorig, jaar, dat er toen is afgegaan, weer op te brengen, de levensstandaard Is niet gedaald maar wel gerezen. Bo vendien zijn er lagere ambtenaren die het hard noodig hebben. De ondervinding heeft geleerd, dat men best goed moet betalen en dan kan men eerst wat ver in. De heer Hardam was van plan er me de te komen, doch meende, dat het nu juist daartoe het goede tijdstip niet was, nu het voorstel er eenmaal is, kan spr. er zich mede rereenigen. Men heeft recht op een behoorlijk salaris. Bovendien hel 3/4 systeem is nu geheel weg en dat wordt dan ook weer geheel hersteld. Wth. Korevaar zegt, dat dit betzelfde voorstel is, dat gekomen is voor eenigen tijd van de ambtenaren, toon de jaar wedden van burgemeester, secretaris en ontvanger niet mochten verlaagd wor den. Dat verzoek is toen afgewezen. Het geldt hier 4 ambtenaren, waarvan nu 3 jong» menschen. Niet een er van heeft een gezin te onderhouden. Laten we nu geen gokke dingen doen. Er zijn er die voor een huisgezin hebben te zorgen, die veel minder verdienen. De heer Hardam voelt do logica, maar wij betalen het ambt en niet den persoon, En kort geleden hadden we toch nog een ambteaar die een kind had en die kon er zijn geziii niet van onderhouden. De heer J. de Wit zegt, niet alleen de ambtenaren te bedoelen, maar het ge heels gemeente-personeel, en dan zijn er amtenaren bij die een buitengewoon klein salaris hebben. Den vorigen keer is er ge zegd een verlaging, dan allemaal en dat zogt spr. ook nu weer. De voorzitter zegt tevreden te zijn over de ambtenaren, die door bun studie hebben getoond te staan op een punt, waarop ze behooren te staan en nog steeds door studeeren, waardoor ze het bewijs leveren dat ze vooruit willen Toch meende spr., daar hij de meemiing van den raad kende, niet met voorstellen tot verhooging te moeten komen. Boven dien moet er een prikkel blijven om te sollicdteeren en hooger op te komen en niet een heel leven in één gemeente blij ven. Wanneer we nu de salarissen gaan verhoogen, d an wordt die prikkel daar toe weggènomen. De heer De Wit is het hier niet mede eens. Door goed te betalen kan men wat lachen. Spr. heeft dit ondervonden Wanneer iemand f 2,50 meer verdiende door 1 of 2 uur langer te werken, dan kon hij zien, dat zoo iemand zijn beef deed, maar wanneer je nu zoo'n zelfde man minder gaf, dan gooide die er zijn been naar. Wil men goede krachten, dan moet men ook goed betalen en dde wil men dan ook houden De heer Hardam is het ook niet eens mei den voorzitter. Weth. Ross zegt, dat ook het 8/4 sys teem zijn bezwaren heeft, en voor een nlatte]andsgemeen te soms groote bezwa ren. Worden de ambtenaren door pres tatie gelijkwaardig, dan wordt de toe stand de» te schrijnender De heer L. Smit kan zich met hetgeen de voorzitter heeft gezegd niet vereeni gen. Het indexcijfer heeft altijd gegol den en dit is in stijgende lijn. En de re- deneering van den voorzitter gaat heele- maal niet op. Wanneer men een goede kracht heeft, dan houdt men die graag. Zooals de voorzitter het zegt, gaat hert tegen den draad in. Wanneer men bij een patroon werkt en men gaat bij een ander werken, waar men 20 cent per uur meer verdient, dan wordt eenigen tijd daarna een vrouw met drie kinderen op de straat getrapt. Do heer Jac. Jonker: Allen lijden door den tijd, allen krijgen verlaging, behalve de ambtenaren, dat moet niert. Maar de genen dis dat op moetan brengen, daar wordt hier niet over gesproken, die heb ben niet te lijden van den tijd, maar al leen de ambtenaren wel, daar geldt het alleen voor. Het voorstal-De Wit wordt daarna verworpen met 6 tegen 4 stemmen. De heer De Wit: l)at is weer voor een jaar van do baan. Daarna wordt de vergadering verdaagd tot den volgenden avond. Vervolg raadsvergadering van 12 Deo. Van dtxze vergadering willen we In talegram stijl even de dingen weergeven, daar de ruimte voor deze zittingen al veel heeft gevorderd. De post arrestamtanlokaal moest f 100 hooger voor aangebrachte verbeteringen. Post brandbluschmiddelen gebraoht op f 975 De hoer Jac. Jonker klaagt over ta weinig druk op de waterleiding. De voorzitter stamt dit toe en zegt, dat het In onderzoek is, waaraan dit is te wijten. De hoor L. Smit zegt, dat er nog wo ningen zijn, die niet zijn aangesloten bij de waterleiding en vraagt of dit kan worden ondervangen De voorzitter zegt van ja, indien we een edgon waterleiding hadden. D hr. J. U. Smit zegt, dat dit is te be reiken als de gezondheidscommissie an der water afkeurt. De voorzitter zegt, dat het de volle aandacht hoeft van B. en W. Bij volgn. 112 een klacht over het uitblijven der gezondheddsoommissie. De voorzitter zegt, ze zijn geweest en eenige ongewensohte toestanden zijn be sproken. Bij de subsidde s aan vereenigingen krijgt de heer Hardam zjjm zin, daar de 15 pet. die er af waren, weer worden gegeven aan de drankbestrijders. Urinoirs komen er twee bij. Volgn. 124a. Verdere kosten tot ver betering'der Volkshuisvesting. Wordt to- vens besloten de sloot te dempen bij ds M.U.L.O.-echool. De heer L. Smit bespreekt in verband hiermede eenige sooial© maatregelen, die aldus woth. Korevaar alreeds in de be stekken 8 taan. De heer De Wit wil de aanbesteding anders, n_l. dat een timmerman alleen het timmerwerk kan hebben of uevor elk overeenkomstig zijn eigen bedrijf kan in schrijven. Weth. Korevaar wijt op ie onbillijk heid. Weth. Ross acht dit niet noodig, ge hoord hoe b.v. een smidsvan een straat maken verstand heeft. De heer Hardam bepleit aanlegging plantsoen op hot plan Dam. Weth. Korevaar wijst op de enorme koeten. Volgn. 131 pompen en riolen. Wordt aangenomen een noleering in de Kerk straat aan te brengen. De heeren J. U. Smit en Joh. Jonker willen bij wijze van proef met de helft beginnen. Weth. Korevaar zegt, dat het zooala i* voorgesteld op grond van praotijk, goed werken aal. Bij volgn. 151, verlichting, verwarming en schoonhouden van «chooigebouwen zegt de heer Leis, alhoewel het hier mis schien niet thuis hoort, iets te willen opmerken, omtrent de verlichting. Op alles is keur, doch op het door Dor- dreoht aan de gemeente geleverde stroom is geen keur. Helaas is destijds met de gemeente Dordrecht een contract geslo ten, Eigen distributie dart wilde men niet, omdat dit wat eigen exploitatie aangaat, geld zou kosten, en het had een bron van inkomsten kunnen zijn. Wordt nu wel geleverd overeenkomstig overeen komst 220 volt? De prijzen worden hoog gehouden, zoodat Alblasserdam een be langrijk deel bijdraagt aan de inkomsten van Dordrecht. Spr. dringt aan op keur wat Dordrecht levert, want naar zijn overtuiging krijgen we niet, wat gecon tracteerd is. Als is 2 cen> verlaging per K W.U. aangekondigd, en men niet vol doende levert, zullen ze er nog goed uit kunnen. Vooral dn ar de kolenprijzen zoo enorm gedaald zijn en die in den oorlog op gold hebben gedaan om ze te kunnen verhoogen Ook de afrekening geeft oen eigenaard!gen indruk. Men betaalt een vast bedrag per maand en de afrekening volgt aan het einde van het jaar, het geen de schijn verwekt, alsof de admi nistratie niet goed bij is en de tusschen- liggende tijd er ia om de administratie bij te werken De voorzitter gelooft, dat wel alle in gezetenen een grief ten deze zullen heb ben. B. en W. zullen wel bereid zijn een en ander nader onder de oogen te zien. Weth. Ross zegt aangaande de leve ring der stroom, dat or tijden zijn, waar op de volle hoeveelheid niet wordt, ge leverd. Aan het verslag 1923 heeft spr. eenige cijfers ontleent. Alblasserdam heeft voor f 56.000 aan stroom betrok ken en de zuivere winst die het elec- trisch bedrijf heeft gemaakt bedroeg na genoeg f 300.000. Aan licht en kracht werd tezamen betrokken 314119 K.W. Door een inning van een vast bedrag werd een bezuiniging aangebracht en konden 19 opnomers wegens over-com pleet worden ontslagen. Vorig jaar werd bij de behandeling der gemeente-begxoo- ting gesproken over den prijs der K.W. Toen hebben B. en W. zich terstond in verbinding gesteld met Dordrecht en toen werd medegedeeld, dart een verlaging der prijs in voorbereiding was. Nu wordt op de hoedanigheid van het licht gewezen en B. en W. zullen bered zijn hierover te confereeren. De kolenprijzen zijn wei nig van invloed geweest, daar in het vrslag hiervoor staat 1 8/10 voor brand stof De heer Leis: Dan had Dordrecht zich daar ook niet op moeten beroepen dat de brandstoffen zoo duur waren. De voorzitter zegt, dat B. en W. ©en en ander zullen bekijken. Dit punt moesten we eenigszins lan ger bij stilstaan. Verder zij medegedeeld, dart de bode commissie wering schoolverzuim wel blijft, doch de post pro memorie Maat. Ontslag zou pensioenvervailing tenge volge hebben. Ds hoer LA f* ÏX00!! gold, maar da socretarls dia krijgt ta ""Ken school! M»U® en ochoolnriljM aogt tie hear Hardam dit laai geen voor rad «r yen te rallen maken, mnaejspr. ran In de toekomel hier voor een bedrag willen op de begroting van f DUU. De voorzitter wijst er op, dat ten de* het particulier initiatief nuttig werk v»r- De hoer L. Smit stelt yoor, 800 yoor op de bogrooting te De hoer De Wit yoeH er ook yeel yoor. De hoer Leis, yooretonder ra» dingen, wil eyenwal er ^bS^Burï'tS^-ord. eenige vooretellon 'T h0Cr L. Smit, reed» oangekon- b® de algemeene beschouwingen, in woken extra Houn. yoor goorgo- 1 meer, de uitkeering vur- hoogon tot f ld en ten skrtie yan den beer Hardam 'een yooretel om een week extra stpun te geven Al dene yooretellen weiden eenrorpen. Volg 203. Koeten diatrict orlieids- heun «ut, keurt de heer Hordom het nu de correspondent de genMonJ» beeft verlaten, hij toch ola eoodanig in functie bluft, door de afspmai "r dien hij de gemeente yertob d^ betr^k kina deaer aan ean ander ambtenaar jou komen Verder nog scherp, ofte»** over de persoonlijke opvatting v "STEE? ni Wit ki bot hurvolkomra „u »,ii njet ontslagen *an mee eerw, en o» nu worden, don maar even de «aak opnei '"lie voorzitter merkt op, dat B. en W. lubben toegestaan, dat de correepondent «oh elder, ging vestigen. De heer Joh. Jonker kan rioh gaarne bij bat besluit van B en W on waardeert de arbeid van den oorreo- "\wte oog eenige dl.ou..i.,wa.rsan deelnemen de heeren 1. Sm) ^en J. de wit, waarna weth. Rost vraagt, of du ooms de nieuwste manier ts om een ambtenaar te besoldtgea. Volgn aangaande de opcenten op ge bouwde en onbebouwd', eigendommen, het Mrste f «0 en het laatste 20 opcenten op de hoofdsom der personeels belasting en ten elotte 30 opcenten op de ttoofdsom der vermogensbelasting, wordt altoa aan- ^Voltim. 51 belasting op honden, wil ds hear I*b van dde penningen «isn w komen; de hondenpronureu dan altija. i De voorzitter wil juist een beroep doen dat de houders van hondjes de penningen j ^DTbegrooting van hert grondbodrtjf ward vervolgens aangenomen. Voorstel bwtrsrtlng over een lengte van OJur*r**r 420 meter in den polder w©m aangenomen De heer P. Ms is er tegen, an ds heer Joh. Jonker acht er den rtljd nu niet rijp voor. Tegen tlsmden de heeren Jac. Jon- i ker, J. U. Smit, Joh Jonker en P. Leis. De begrooting werd in zijn geheel in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Jïot eindcijfer van deo kapitaaledienart wos in ontvanget en uitgaaf f 554.118,09, saldo dus nihil. Van d» rondvraag werd dóór geen der led<*n gebruik gemaakt Hierna sluiting. ha ma vrachtauto mei melkbussen «Ml wegbrengen, loste htl niet alle melk, maar htald onkola bueoen op lijn wagen. Voor de volle buoaen, die hij loate, «ette htl de Uilige op de auto, de achter gehou done bracht de ohauffcur, G. I., gohea- ten daarbij geholpen door zijn zwager, m 'k naar ©en melkboer, daar werd de gestoten melk opgekocht togen 10 a 11 Sent de liter. Toen de politie don ohauf- feur «napte, had hij op zijn wagen vuf bussen elk van 40 liter. De ohauffeur, stin helper, alsmede de melkboer D. W... werden in bewaring gesteld. Bij het ver hoor kwam uit, dat ïi| deae melkdtefetal al weken achtereen dreven on dol ill reeds voor duizenden guldens gastolen hadden. Het geld verdeelden ill onder elkaar. Nog meer koopera van de geeto- len melk rallen gearresteerd worden. WitichsrlJ uitgebrand. APELDOORN, 28 Jan. Hedenmiddag ontstond een ernstige uitslaande brand m de wasscherij van de Firma G. Uijten- bogaord te Ugchelen, gemeente Apel doorn. Het vuur woedde het hevigst in de droogapparatenTgelegen achter de wo ning van den eigenaar, waar de brand vermoedelijk door een defect in de droog- apporaten ie onletean. Ook het perceel, gelegen achter de wasscherij, bewoond door de familie Starke, werd door het vuur aangetast. Door krachtdadig optreden der brand weer, die met seven stralen het vuur be- etreed, kon veel goed in veiligheid wor den gebracht. Het woonhuis en da droog- kamer «tin eebtar uitgebrand. Door aan stier gadood. AALTEN, 28 Jon. Da landbouwer D. op da Haart to Aaitan, dia da vorig# weak door aan otter van de fokvereenigtng deerlijk werd toegetakeld, ts ovenlodsn. Doodslllk auto-ongaluk. MAASTRICHT, 28 Jan Gistermor gen vroeg ia de slager S., wonende op de markt, die eenige dagen geleden met de auto tegen den muur van een brouwerij reed, tengevolge van de daarbij bekomen ernstige kwetsuren, In het hospitaal Cal- variënberg overleden. Ean vorstslijlta gift. NIEtTWER-AMSTEL, 28 Jan. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Amstelveen heeft een gift ontvangen van tweeduixsnd gulden van mevr. de wed. W. vaa S. alhier D« droogta In Japan. TOKIO, 28 Jan. Tenzij de nu reeds 4 maanden durende droogte binnen veer tien dagen niet eindigt, ataat Tokio voor een ernstige njoestand. Het beschikbate drinkwater ia niet voldoende. Doordat -n- geveer duizend huizen door brand ver nield zijn, wordt groote ket van «'of ondervonden, waardoor het aantai z - ken zeer groot ia De doktew drogen aan op net «U<>- meen gebruik van «chutmattou. Da trak naar Canada. LONDEN, 28 Jan. Uit Winnipeg in Amerika wordt geseind, dart in het voor jaar twaairhonderd Engelsche srozmnon y» Canada zullen worden overgehruc'it om daar op boerderijen to wurucu ge plaatst. (Eigen Radio dienst). Hit ingimitiilée giraamta. Hat voortgaxatta ondarzoak. AMSTERDAM, 28 Jan. Naar wij vei- I tinnen, worut de instructie inzake den j moord op Bupch met groote voortvarend heid voo i-gazet. Door goeds bekenden van den make laar Buach zijn tnans de nog met bnl- Lanton en de dasepeid in den vorm van «en propeller, dis op het geraamte wer den gevonden, positief herkend ais to be hooren aan het slachtoffer van Van Muilwijk. Ook is thans gebleken, dat Van Muijlwyk niet alleen de portefeuille en portamonnaie van zijn slachtoffer heeft weggenomen, maar dat hij zich j de sieraden heeft toegeëigend. Eenige jaren na den moord heeft Van Muylwyk op een valechen naam eenige «ouden voorwerpen in de Bank van Leenmg gebracht, daarbij was een gou den kebtingringetje met achit platte schar kels. Dit ringetje is thans in de Bank van l ening gevonden en ook herkend als toe behoord te hebben aan Busoh. Zoo heeft Van Muijlwyk naar hij thans bekend heeft, het gouden horloge met slagwerk eenige maanden na den moord ook op een valechen naam naar de Bank van Leening gebracht. Het horloge is op 20 December 1918 in publieke veiling voor f 42,25 verkocht aan een onbekende. De centrale recherche tracht den tegenwoordige eigenaar op te sporan en verzoekt hem och te melden aau hert hoofdbureau van politie to dezer stede. Groots ma Ikd laf stal. ROTTERDAM, 28 Jan. De firma B.. ddein de Snellemanstraat een melkfa briek heeft, bemerkte den laatsrten tijd, dat vrij grotoe hoeveelheden melk spoor loos verdwenen. Aangezien per dag tuaachen de 25 en 40 duizend liter melk per dag verwerkt worden, was de diefatal niet dade lijk aan het licht gekomen. De politie werd in kennis gesteld. De 28-jarige chauffeur, die dagelijks verschillende par tijen melk moest vervoeren, werd gevolgd en aldra kwam de recherche tot de ont dekking, dat hij de aohuldiga was. Ala Ean vraamdallng ovar da grans gaiat De centrale recherche te Amsterdam heeft gisteren over de grens gebracht den communist Max Hammers, die dezer dar gen bij het veriaten van een nachtelijke communistische vergadering gearres teerd was, waarbij het vermoeden juist bleek, dat hij daar tor stede op valse he papieren verblijf niald. Deze papieren droegen den gefingeerd en naam Johann Wagner, terwijl bij onderzoek ia geble ken, dart de gearresteerde reeds eenigen tyd onder den naam van Sackse als ver tegenwoordiger van de Derde Internatio nale to Moakou te Amsterdam vertoefde, in verband met gssohiHen in de Gommu- niatisohe Partij. Ds noodlottigs Zuldsrstraatweg. Onder de gemeente Muiden hebben gis termorgen twee ernstige ongevallen plaats gehad. Omstreek» tien uur kwam een auto van de firma Hoek uit Hilver sum in hotsmg met een reolame-auto van het circus Henry. Beide wagen* bekwa men veel schade, de heer Cardini van het circus Henry werd ernstig gewond. Korten tyd daarop had op ongeveer dezelfde plaats een ander ongeluk plaats De heer J. B. Akkerman, uit Alkmaar, I kwam met zijn motorfiets uit de rich ting Hilversum en reed twee motorfiet sen! achterop, een der wielrijders, die links reed, stak den weg over en werd door den motorrijder aangereden. ,De heer A. sloeg over zijn motorrijwiel heen en bleef bewusteloos liggen .Hij moest per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd Worden en in een «iekenhuis worden op genomen. Hy hoeft een schedelbreuk be komen. UI! tan klimtoren gsvallen. Te 's-Gravanhage da bij oefeningen van de brandweer op hert terrein aan de Duin straat alhier, de agent-brandwacht G. J. D., uit de Vaillantlaan, op 12 M. hoog te uit een klimtoren gevallen .De man bleek Gc op 't oog goed te aijn afgekomen. Hy had eenige inwendige kneuzingen. De Geneesk. Dienst bracht hem naar het ziekenhuis. Ontploffing op san schip. Uit Lon den wordt draadloos gemeld, dat te Vic toria in Britech Columbia het Britache stoomschip „Saydway" ontploft ia. Ze ven man zijn daarbij omgekomen. Naar verluidt, had de boot 7500 kisten alcohol aan boord, welke naar Amerika zouden werden gesmokkeld. Onzlnkbare schepen. Op het leei van Constanz if een proef genomen me de uitvinding van een Duitsch ingenieur Liebertrau die naar de bewering van den uitvinder, 't zinken van echepen zalvoo- komen. De proef werd genomen met eer boot, die geladen waa met een lading var, 800 K.G. Het schip werd tot zinken ge bracht an kwam, overeenkomstig voorstelling van altvinder, na uur weer boven. Bijzonderheden ovar het apparaat aijn niet te verkrijgen. Het ia fceoonata^ toerd, dat hel water uit het ruim blijft. Inbraak. Er ia iagabrokra te da no- ning van den kleermaker H R in de Zaagmolenstraat to Rotterdam. Dit werd door do bowoiter» bij hou ttawkontet out dokt. Gestolen lijn er een rilveren borto- een gouden dameshorloge met doublé- ketting, eem blauw koralenkntUng mot gouden alot, een gouden damcruig, oen eau de oolognafleachja met rilveren atol een laataaiebrooho, een sohearmeo in étui en oenlg geld nit een busje. Da arraitatli van «an chauffeur. Een agent van polHte heeft gtsternoch omatreeks half twee van de Pnnsegraoht in den Haag unar het politiebureau over gebracht den 28-jarigen chau feur E wonende in de BadhuiMtrM* aklnar. Hij besturude een auto, terwijl hu in ken- nelüken ataat van dronkenschap verkeer- de, raodat hij een gevaar voor de vei ligheid opleverde. Hij werd tor ontnuoh- nil Lenden dde tijdelijk te Den Haag verblijf houdt en In die auto aart, verzette zich tegen de arrestatie van haar chauffeur en werd deswege eveneena naar het bureau ge bracht. Zij ia weer op vrije voeten geateld. Ean pachvogal. Ta Belft hwof 1 de 22-jarige A. M. getracht in te breken ta een loods, staande op hel terrein van da gasfabriek. Hij «ehijnt bij h« tetvoe- ron van aijn plan onraad te hebbenite •peuri, aoodat hij het «adxaam achtte om overhoaat op da vlucht te gaan. HS waa niet bijter fortuinlijk. Toon hij op r" kouaou da Exelveldelaan afrende, liep bh pardoes in de armen van ean agent. De man werd aangehouden m overge bracht naar het bureau van Po""9- Bij da loods word een volledig atol tnbrekeri- werktuigen gevonden. Ontnlofflna. Op het terrein der Goo- paraLiee Cokeefebriek USluiakil, ge meente Terneunen, hoeft binnen de vuur. teren een ontploffing plaat» gehad, ten gevolge waarvan het onürrandende gaa naar bulten vloog en de rich rondom den ketel bevindende muren instortten. Twee werklieden bekwamen ernstige brand- wonden. Builen verantwoordelijkheid der h factie.) DrieTvrara"- P'-'- Mochen, een „kunrtproduct ola „Aller- liclon" abler te laten opvoeren, doarbp negeerende de ernaUga beswaren van •"ln4^."™te'dtt tuk bweterad - .madeluk ia voor het Katholiek geyori, deae kweeüe ontwijkt do beer Kortland ""huf dit kan ook eigenlijk bet be« van Kath. zijde beoordeeld worden en daar om laat ik hier volgen, wat reoeoseat van ds „Maasbode reed» in 1021 hieromtrent publiceerde: ttDe gansche opzet van „Alleraieton mag een karikatuur heeten van de prao- tyk de» Roomscben leven». Het geeft een afschuwelijk verwron gen beeld van het Katholiek leven waar uit blyken moet, dat de liefdeloosheid daar troef ia, met het minst onder de geestelijkheid, de boogere, zoowel al» la- *Bstt geval wordt geconstrueerd, dat zich nooit in werkelijkheid zoo zal kun nen toedragen. Want het is dwaas en belachelijkheid, dat een pastoor in <to omstandigheden al» het stuk schotst, ooit in conflict zou kunnen komen met een oollega, laat «taan hooger gezag in de kerk. Het gros dezer gezagdragers gaat volgens den hoer Heyermans „gebukt on der een dogma". (Welk dognm?) Zii brengen daaraan zelfs de naasten- liefde ten offer. Zóó moet bet gehorte «tuk de onbarmhartige iiefdelooaheid der Roomse he Kerk suggëreeren. Het stuk wemelt verder van insinua tion en misgrepen omtrent de Kath. leer en gewoonten en is daarenboven geheel een dooeering van het grofste meeat ma- teri©vergodend pantheïsme. De priester mag zich geen man der we tenschap toon en en elk middel is hem goed ter bereiking van zijn doel. Kortom, 't Ja alles zulke duffe en uit- den-tydsche bestrijding van het Katholi cisme, dat het heusch 't aankijken niet meer waard ie en het waarlijk tijd wordt, dat zulk verouderd wapentuig tegen de KathoLieke Kerk naar den rommelzol der verhuist." Tot zooverre de recensie. Is het dan wonder, dat de Katholie ken het zeer verkeerd achten, wanneer in een stadje als Schoonhoven van vtij- zinnige zijde zóó de trom geroerd wordt voor de opvoering daarvan? Is het dan wonder, wanneer de Katho- .lieken den „kunstsmaak" van eeuige V. D. wel eenigszins verdacht gaan vin den en de neutraliteit dier heeren ten opzichte hunner Katholieke medebur gers ten ongunste der laats ten gaan uit leggen? En nu moge de heer Kortland zeg gen: wij wenschen vrijheid om „Aller zielen", zij het ook in besloten kring, te laten opvoeren, dan blijft m.i. toch het feit, dat men in besloten kring gaat „ge nieten" van dit smaad werk, ongerekend nog de uitwerking daarvan. Want hoevelen der personen, welke die opvoering bijwonen, nemen da niet een totaal valschen indruk mede van den Katholieken Godsdienst en hare be dienaren. En hoe weinigen zullen het uit een onbevooroordeeld, zuiver oritisch oogpunt beschouwen? Ik wil hiermede geenszins veronder stellen, dat de voor „Allerzielen" gevoer de actie hier ter plaatse „met opzet" als krenking.der Katholieken begonnen is. Men kan natuurlijk niet van andersden kenden vergen, dat zij volkomen bekend zijn met de Katholieks gevoeligheid in ut stuk. Doch baar kennen is m.i. baar verklaarbaar achten, «r nit loa ds medfsburgsrschay mods rsksnlng hou den. Gaarne ik daarom deze gelegen heid uog waar, dit tooneelwea-k van Ka tholieke zijde nader te beldahton en dank ik intusechen de geachte Redactie voor hare bereidwilligheid tol ptaatoing. L. D. PONSI OEN. Schoonhoven, 27 Jan. 1925. Nleuw-Lskksrland, 28 Jan. Door het bestuur van den polder Nieuw-Lekker- land ia aanbesteed hot uitgraven en ver broeden van een 340 meter lange sloot langs de Boezemkade. Laagste inschrij ver was P. C. Stout voor f 812, aan wien het werk is gegund. Rotterdamsche Rechtbank. In de zaak van I. J. d. V., A. v. V., A H. H., G. S. V. en J. v. d. B„ allen apel- lanten van een vonnis van den Kanton rechter te Gouda, waarbij zij wegens hin derlijk volgen op 9 September, itijdens een staking, van den directeur der Kaar senfabriek, I. IJesel de Schepper te Gou da, waren veroordeeld ieder tot f 5 boe te subs. 5 dagen heohitenis, heeft de Rechtbank het vonnis vernietigd en op nieuw rechtdoende, ieder der beklaagd»n veroordeeld tot f 5 boete subs. 10 dagen hechtenis. NED. HERV. KERK. GR00T-AMMER3. Donderdag 29 Jar nuari, 's avonds 6.80 uur, Ds. E. Schim mel, ran Jaarsveld. Rsd» in 't belang der Leer- en Studiefond» (tevens Collecte). CHR GEREF KERK. SCHOONHOVEN. De In ons nummer van Maandag j.l. aangekondigde Gods dienstoefening In het Nutsgebouw, waar in Ds. J. P. Meijering, van Nteuwpoort, zou voorgaan, gast niet door. SCHOONHOVEN. Januari. Geboren: Jaoobua Gorneüus, s. van J. M. Pieper en A. B. P. M. van Engelen. Cornells Baatiaan, s. van W. G. Sohouten en B Schakel. Overleden 0 van Mansom. oud 7 m. BENSCHOP. Januari. Geboren: Cornells Goertt, a. van G. B. Koetsier en A. den Hartog. Overleden: A. Voormolen, oud 57 j-, echtgenoot© van. G. H. van TuijL POLSBROEK. Januari. Overleden. E. van Ruijswljk, oud 40 j., echtgenoot® van D de Jong (won. te A co rner stol). P dtr Gier oud 8 m HAASTRECHT. Januari. Geboren: Ernst, s. van H. Kraan en J. van der Viiat Henrious, s. van W. G. van der Wal en E. M. Verburgt. Getrouwd: C. G. van Groningen «n U Steen kam er. LEKKERKERK. Jan. Geboren: Janndgje, d. van J. B. Noor- 1 dergraaf en J. Verlek. Johanna Maria d. van P. Slingerland en A. H. Klerk. Joost, z. van J. do Jager en H. P. Kalkman. Louise Marie Anna, d. van G. van Duljvendijk en L. M. A. Van rents. Neeltje Johanna, d. van W. Roest en G. W. Lettink. Pieter, a van A. Pottuijt en A. Berkouwer. Bsr- tus, z. van B. ds Rooi en N. P. van der Laan. Overleden: P. do Vaal, oud 74 J., we duwe von D. Breijer. BERGAMBACHT. Von 13—28 Jon, Geboren: Arie, von A. von Buren en J. von de Werken. Overleden: J. Lokkerkorker, oud 59 j., weduwnaar vmn M. Hoffing. D. da Bruijn, oud 62 j., oohtgonooéi von J. Pola. J. Sclült, oud 77 J., woduwe van G. Benschop. MOERGAPELLE, 28 Jan. Vrilingbe- rioht van de afgwloopeu week Kippen»- edaren goeden aanvoer; «ewkderen enke len. Prijs der kippemeiem tot f 10,60, oendeieren tot f 9,80. GORINCHEM, 26 Jan. Zware kalf- koeaen f 400—620, melkkoeien f 820— 400, kttifv&arzen f 250—350, guist© vaar zen f 200—280, pinken f 100—160, nuch ter© kalveren fok f 1826, dito ©xport f 1015, overloop9TB f 2545, biggen f 8 —10. Aangevoerd 184 runderen, 0 nuch tere kalveren, 258 overtooper» en 408 GORINCHEM, 20 Jan. Eiarveiling. Aangevoerd 4380 eieren. Kipeieren f 5,607,50, eendeieran f 7,50 per 100 stuks. OUDEWATER, 26 Jan. Kaas. Aange voerd 27 partijen, 1215 stuks, wegend» ongeveer 0075 K.G., alle» Qoudachekaoj. Met Rijkamerk le soort f 3070, dito 2e soort f 6265, ronder Rijkamerk f 58 69. Handel matig. UTRECHT, 28 Jan. Heren f 9 por 100 stuks; kaas f 64—60 per 100 pond. ROTTERDAM, 27 Jan Rotterdamsch» Boter- en Kaosvoiling. Aanvoer boter 2000 K.G. Hoogste prijs f 2,47, middal- prijs f 2,40, laagste prijs f 1,30. Aanvoer koos 3760 K.G. Qoudjche f 0,60f 1,20, Lddsohe 4070 e. ROTTERDAM, 27 Jon. N.V. Rotter- damaoba Coni.-Vatling Waanaplain. Aan voer 80.000 stuks. Kippanaiaran f 3— f 8,50, sandaneieran f 7—f 8. ROTTERDAM, 27 Jan. Eieren. (Rot terdamsche veiling Warmoericratrant): Kipeleren 1 5,26—9,26, eendederen f 6,90 I 7,95 per 100 «tuk». Aanvoer 125.000 '"bodegraven, 27 Jan. Kaas. Aan voer 159 wagtail, waarvan 127 rijka merk, totaal 6095 stuke, wegende 44.730 K.G. Prima Goudsohe f 68—1 72, minde re f 62—1 60, ronder rijkemerk f 68— f 65. Handel matig ROTTERDAM, 27 Jan. Tor veemarkt waren heden aangevoerd: 248 paarden, 31 veulene, 1162 magere runderen, 646 vette runderen, 170 vette kalveren, 001 nuchtere kalveren, 120 graikalvsren, 99 schapen of lammeren, 92 varkens, 141 biggen, 8 bokken ol galden Prljssn por half K.G.: Koeien 36 ct.; 50 o.; 57 1/2 tot 00 o.; ossen 45 o.; 54 o.; 68 o.; «leren 42 1/2 c.; 45 c.; 62 c,, kalveren 70 0.; 85 o. 100 o, Prijsen per atuk van mager vee: Melkkoeien f 850 tot 1 400 tot f 525. Kalikoeten 1 875 tot 1 600. Stieren f 125 lot f 400. Pinken f 180 tot f 185. Gros- kalveren f 65 tol f 126. Vaorxen f 170 tol f 280. Paarden f 260 tot f 860, elaohi- paarden f 100—f 200, Hitten f 180 tol f 800. Veulen» f 80 tot f 120. Biggen f 1,75 tot f 2 per weak. Overloopei» f 18 tot f 80. Fok nuchters knlvcran f 26 lot f 40. Slacht nuchtere kolveren f 18 tot f 24. ROTTERDAM, 27 Jan De prijaen b»- steed aan da velling der Coop. Tuinb.- Var. Be Zuld-HoU. Eilanden non den Per soonedom, waren heden als volgt: Kip peneieren f 7,80—8,80 per 100 stuks; witlof 1 f 14—21, II f 10—16, spruiten I I 16—26, II f 10—19, peen f 0,70— 1,60, uien f 8,70—11,40, kroten f 1,20— 2,00, goudretnettsn 1 f 16—28, bellefleur I f 7—21, H f 6-7, Helperen I f 4-8, n f 4, Qtessr Wildeman I f 7—18, H f 8—7, armgooid I f 1410, II f 79, renaboure I f 410, ponsperen I f 4— 8, n f 2, alles per 100 K.G.; groene kool f 1—7,10, gele savoye f 8,10—4,80, groe ne savors f 3,20—5,80 per 100 stuks; prei I f 4—4,80, II f 8.10'per 100 bos: boerenkool 18—24 eend per kist. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Weduwnaar van wijlen Annigjs Zuidervlltt, In den ouderdom vin 72 jaar. Velp, W. C. BLOK- Cronielaar. Zwolle, M. J. LUBBER1NK- Blok Dr. K. LUBBBRINK. Oost-Voorne I. P. BLOK. A. O. L. BLOK- Bloem. Leeuwarden, E. C.J.T1MMENOA— Blok. J. J. TIMMENOA en Kleinkinderen. Velp, 21 Januari 192S. Enkweg 1. Heden overleed de Heer Penningmeester van het Onderling Arbeiders-Zieken fonds „Helpt Elkander", In den ouderdom van 38 jaar. Zijn nagedachtenis tal bij ons steeds In eere blijven. Namens het Bestuur. Oroot-Ammers, 25 Jan. '25. Ondergetekende betuigt mede namens de Familie, oprecht harte- lijken dank, aan allen, die hem tijdens de ziekte en bij het over lijden zijner geliefde Echtgenoot» geb. Kroon, zooveel hulp en bijstand hebben verleend. Inzonderheid ook tan Dr. J. DE KONINK te Molenaarsgraaf, voor diens trouwe hulp aan haar bewezen. J. VONK. Ottoland, 28 Januari 1925. Wij vestigen er dt aandacht op, dat rolter'i Rugpijn Nlcrn Pillen thans uitsluitend verkocht worden in verpakt in met zwarten opdruk. Weigert alle andere verpakkingen. met eenvoudig pension. Brh ven met prijsopgaaf onder 780, Bureau van dit Bltd.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2