lezino mal uctimeeideii Bode Kerknieuw* STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Ingezonden. apoitmeuws Telegrammen. Advertentiën. Hens, Johannes Lekkerkerker Adriana van de Werken Kraamverzorgster, Elizabeth de Jong- van RuyawIJk te Ottoland Op Vrijdag 6 Febr. a.s te Bergambacht J. VAN DER WEIDEN. „Waarom Staatkundig Gereformeerd". Gevraagd een tan tie* 592, aangeboden kwitanties 19893 inlage «paarbank 558, terugbetalingen «paarbank 208, uitbetaalde kwitanties RijkfiveraekeringBbank 8118, betaalde kwitanties Invaliditeit*- en Ouderdoms wet 10779, «Uxrtimgen poetohéque en gi rodienst 524, uitbetaalde chèquee 100, be drüfeontvangeten I 23382,92, geldelijke omaet f 1637375,051/2 Bluskensgraaf, 30 Jan. De Geitenfok- '•pieenigdng „Eendracht Maakt Macht" hield hare algomeene vergadering in het caie De Landbouw. De voorzitter, d*. heer M. de Bode, opende met een woord van welkom de vergadering. Hierna laa de secretaris de notulen van de vorige al- gomeene vergadering, die onveranderd werden vastgesteld, evenals het jaarver slag. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat de ontvangsten be droegen 91,54, de uitgaven f 96,47 1/2 alzoo een nadeoiig saldo van f 4,93 1/2. Het financieel beheer word gecontro- uleerd door de hoeren A de Groot en D. Boele en in orde bevonden. De begroo ting voor 1925 werd vastgesteld op f 92. Tot afgevaardigde naar de Prov. Bonds vergadering werd gekozen de heer M. de Bode en tot diens plaatsvervanger de heer W. van Heerik. Nadat nog eenige voorstellen van de afdeeling Leiden waren behandeld en de beschrijvingsbrief voor de Bondsvergade ring was besproken, sloot de voorzitter de vergadering. De demonstratie, gehouden met de roermachine voor kaasbereiding is uit stekend geslaagd, zoodat in de toekomst het tijdroovende roeren met de handen wel tot het verledea zal gaan behooren. Door de bakkers is het tarwebrood met 3 cent opgeslagen. Aan het echtpaar SlobVermeulen werd door de Zangvereeniging „Willen ia Kunnen" alhier een ovatie gebracht ter gelegenheid hunder 50-jarge echtreree- niging. Capelle a.d. IJssel, 80 Jan Bij het bestuur van den Bijz. Vrijwilligen Land storm, aideeling Capelel ad. IJssel, be staat het voornemen, met alle vrijwilli gers dezer afdeéling een buitengewone vergadering te houden. Op dien avond komen, zoo mogelijk, eenige sprekers van elders, terwijl dan tevens aan eiken vrij williger op vertoon van het legitimatie bewijs een Jubileum-gedenkplaat 1923 uitgereikt zal worden. Van gemeentewege ls men dezer dag gen begonnen om de oude aechichuur, die al eenige jaren met schoren staande gehouden moest worden, af te breken. De huisvrouw van H. T. had dezer dagen het geluk een bunzing in het schuurtje naast haar woning te vangen Het veer van v. d. Ruit zal een be langrijke verbetering ondergaan. Binnen niet al te langen tijd wordt de oude veer pont door een grootere vervangen, ter wijl de veerstoep aan de zijde dezer ge meente aanmerkelijk zal worden ver hoogd. Voor het gemakkelijk beklimmen dieT stoep zullen op de plaats van dewa gensporen betonnen platen worden ge legd. Goudriaan, 30 Jan. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en in de omge ving: le kw. f 65f 09, 2e kw. f 60 f 64, zware f 70. Handel vlug. De prijs der varkens le soort 85 tpt 88 oent, 2e soort 30 Otot 034 cent, varkens voor ex- porthandel 30 cent. Handel flauw. Stolwijk, 30 Jan. De heer en J. An ker, Ant. van der Graaf en P Gelder- blom alhier zijn na deelgenomen te heb ben aan den cursus van den heer H. J. Huisman, Ned. Zuivelcotsulent te Gou da, geslaagd voor het examen als melk- oontroleur en als zoodanig gediplomeerd Hoog-Blokland, 30 Jan. Volgens het verslag van den keuringsdienst van Wv ren over het 4e kwartaal 1924 zijn in de ze gemeente 5 inspecties gehouden, 48 monsters volle melk genomen, is een par tij afgekeurd, terwijl lO'wèarschuwingen zijn uitgereikt en tegen 2 personen pro cesverbaal is opgemaakt, n.l. tegen J. de V .en J. de>B. Voor kaas besteedt men in deze ge meente voor le soort f 64f 67, en voor aanwees, dezelfde die uit de verblijf plaats te Moskou ontvlucht is. „Soivin", antwoordde de gezant, „Soi vin, wacht eens even." Hij schreef eenige woorden op een kaart, belde, gaf het papier aan dan bin- nenlredenden lakei en zei: „Breng dat even bij mijnheer Janows- ki." Toen de lakei weg was zeide hij: „Dat is de chef van onze inlichtings dienst. Hij weet zeker, waar die Soivin uithangt, maar dase is zeker niet in Lon den." Dokter Wien antwoordde niet en bei den wachtten zwijgend eenige oogen- blikken. Lang duurde het niet of de lakei kwam terug met het antwoord en ver trok dadelijk weer. De gezant wierp een snellen blik op de kaart en riep: „Zooais ik wel dacht. Soivin ia niet te Londen. Vóór veertien dagen was hij te Parijs en Ja vandaar naar Barcelona ge reisd." „Ja wel", antwoordde dokter Wien kalm, „maar hij ia te Barcelona niet meer. Ik maak mij sterk hem u hier in handen te spelen." „Wanneer?" „Zoo spoedig gij wilt. Natuurlijk maak ik aanspraak op een billijke belooning." „Kan onze eigen politie hem arrestee ren?" „Neen, daarvoor zouden wij hem in een val moeten lokken en dat gelukt niet gemakkelijk. Laat de Londcnscho politie hem oppakken. De Engelacho regeering zal hem op aanvrage zeker uitleveren, daar hij genoeg op zijn kerfstok heeft." „Ja, dat is wel goed, Hoe uoet het gaan." „Onder de Russische speurders zijn er hier zeker wel die Soivin kennen?" „Ja, die kijn er wel." „Goed, ik zal u morgen opgeven, waar Soivin morgen avtrad te ontmoeten is Ik 2e soort f 80—f 88, pot 50 K.Q Vatte var-' kent gelden alhier f 0,86 a f 0,88 per half K.G. Haastrecht 29 Jan. Zondag j.l. herdacht onse Oud Predikant Da. E. v. d. Broek in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwveen zijn 26-jarige ambtsvervulling. Dit was voor velen in deze gemeente een reden om naar Nieuwveen op te trek ken, wat dan ook geschiedde' in- een 4 tal auto'a, Waarvan 8 van de E H.A.O. Het aantal deelnemers bedroeg tuaschen 30 en 40. Het mooie weer droeg veel bij om de reis te veraangenamen, omdat dit een ver gezicht toeliet over de vaak uitgestrekte weiden. In Nieuwveen aangekomen, werd een kleine wandeling gemaakt en toen het uur van aanvang daar was, liep het kleine, maar niettemin mooie kerkje geheel vol met belangstellenden van Nieuwveen en daarbuiten. Toen de Jubileerende predikant op den kansel kwam, werd hem een lied toege zongen door de kinderen van de Zondag school. Daarna trad een tweetal meisjes naar voren, die den jubilaris eenige waar- deerende woorden toespraken en een prach tige mand bloemen aanboden. Het waren de cathechisanten van Ds.v. d. Broek, die bloemen tot hun tolk maakten. De j abilaria bracht dank aan de dames en de kinderen van de Zondagschool, als mede aan de cathechisanten voor de hulde eu beste wenschen aan hem en de zijnen gebracht. Ik waardeer dit zeer, mijn hart is vol verheugenis. Weest overtuigd van mijninnigsn dank zeide spreker o.m. Hierna werd gezongen Ps. 89:1. Ds. nam zijn tekst uit de le brief van Timo- theus 8:1. nadat was voorgelezen Mat- theus 18:8-9. Hierna sprak de jubilaris de aanwezigen toe en heette zyn belangstellende gemeen tenoren en die van Haastrecht oi elders waren gekomen hartelijk welkom. Spreker releveerde zijn 25-jarige loopbaan als Pre dikant, en had veel waardeering vfor de genoten medewerking welke hji in de verschillende gemeenten waar hyaebter eenvolgens stond, had ondervonden. Spreker denkt aan Zoele, zijn eerste gemeente, vanwaar hij naar Aasendelft ging- Daarop ging spreker naar Haastrecht, waarhij 14 jaren aaneen stond. Aan al deze geme<nten was spreker in den geest nog verbonden. Oveial had hij zijn werk met liefde verricht niet plicht matig maar met toegenegenheid. Het doet spreker en de zijnen veel genoegen, zooveel "hartelijke belangstelling te ondervinden. Spieker stelt er prijs op te zeggen, dat bij met zyn gezin zich in Nieuwveen thuisgevoel. De jubilaris releveert, dat hij zijn loop baan begon bg het onderwijs, d ch het predikambt trok hem aan, was dit eigelijk wonder, zoo vraagt spreker. Hei werd ons in de pastorie met den papiepe. ingegeven. Sprekers stamvader had 5*zonen, welke gezamenlijk 116 jaren het p edikambt dienden. De vader van den jubilaris diende het predikambt meer dan 60 jaren en woidt door spreker geschetst als een man van hoog idealisme en plichtebetrachting. Of er ook strijd was zegt spreker, zeker. Maar in den stiyd van het leven worden de karakters gevormd. Ik heb bet goede behouden. Het heeft my aan liefde nooit ontbroken. Ik heb veel mee geleefd, veel vreugde maar ook veel strijd gekend. Ik heb ook eigen rijkdom leeren kennen in kraamhuizsn en wat al niet meer. Het is een wonder ambt, blijde zijn met de blijden, droef met de droeven. Spreker denkt aan het toetreden van nieuwe leden, aan het sluiten van huwelijken en ook aan diep leed en scheidingsuren. Het predikambt eischt den geheelen monsch. Doen wat God eischt, «preker concludeert met vreugde de opleving van het Christendom. Dan brengt de jubilaris aan velen dank, Vuor het goede, dat hij met de zijnen mocht ondervinden. wil met zijn arrestatie verder niets te maken hebben." „Als u de Engelsche politie waar schuwt, dan kan deze hem gevangen ne men op aanwijzing van den Russischen gezat, die Soivin kenL" „En gij garandeeert, dot de politie geen vergeefsche moeite doet." „Zeker, ik wil immers geen bdooning vóór den tijd. Gij zult zien, dat Soivin, voor den volgenden dag om is, zich in de gevangenis bevindt De gezant ging staan, hij dacht, dat het gesprek geëindigd was. „Pardon, Excellentie, nog een oogen- blik. Regina Orzeeko dient onschadelijk gemaakt te worden. Zooals ik u zeide, moet zij in handen van de Russische po litie vallen. De Engelse hen zouden haar niet uitleveren." De gezant bleef staande. „De regeling van haar arrestatie kunt gij met den ohef van onzen inlichtings dienst klaar maken. Hij is daarvoor de man." De gezant belde weer en tot den lakei, die binnentrad, eprak hij: „Geleid dezen heer bij mijnheer Ja- nowski." Toen dokter Wien met den bediende verdwenen was, mompelde de gezant: „Bah, wat een ellendige kerel, wat een verrader, maar helaas, wij kunnen zulke schurken niet missen en moeten wel van hun diensten gebruik maken." Intusschen overlegde dokter Wien met den chef van den Russischen inlichtings dienst een gemeen plan. Hij scheen reden te hebben om Regina Orzesko in het ongeluk te storten en zelfs Janowski, die in zijn zaken zeer ervaren was, moest de sluwheid bewon deren, waarmede dokter Wien een plan gemaakt had, om het meisje ia den val te lokken. Ook hij kreeg onwillekeurig een af keer van den man daar tegenover hem en sou liever het meisje tegen hem be- We hebben hier een paradijs op aarde, wij voelen ona hier thule, We hoorden hier nimmer een hard woord. Ik zal met Gods hulp het Evangelie blijven dienenwij sluiten op dezen dag een nieuw verbond. Wij gaan bib moedig de toekomst in. Spreker brengt ten «lotte dank voor de hulde hem gebracht en voor de vele bewijzen.van aymphatie die hij heeft ont vangen met zijn gezin. Zij die van buiten kwamen werden aai: de Pastorie genoodigd en zouden daar een goede ontvangst hebben. Als slotzang werd gezongen Gezang 68 7. Hierna richt te de met name ona onbe kend gebleven Dokter van Nieuwveen zich tot den jubilaris om den Edel Achtbaren hoer Burgemeester vervangen die niet aanwezig kon ziju. De spreker bracht hulde aah den jubilai is voor de gemeentenaren en wees er op dat de groote belangstelling getuigde van veel waardeering voor het werk van Ds. van den Broek in zijn gemeente. De opkomst is voor u en o na een groot genoegen. Spreker waardeert ook de zang en bloemenhulde door de kindei en. De gemeentenaren wilden een itoffelijk huldeblijk geven. Ih de pastorie werd geen tekort ontdekt daar was alles en men heeft toen gt meend dat een passend geschenk ook kon wordeD gegeven met een rijwiel, immers Dominee is veel op huisbezoek. De cathechisanten hebben een lantaarn geschonken.. De spreker zeide waardeering is er omdat U het met ons goed maakt Spreker verzocht de Gemeente den jubi laris toe te zingen, Gezang 224 1. In hartelijke bewonderingen dankte Ds. van den Broek voor zooveel hulde en goetje gaven. Spieker vroeg zich echter af waaraan heb ik dat verdiend. Gelukkig de gemeente waar zooveel harmonie heerscht. Ik zeg U allen dank. Hartelijk dank. De kinderen zegt hijleert steeds bloe men strooien op het pad van Uw even- mensch en gij zult er zelf rijker mede worden. Alle aanwezigen gingen de familie de hand drukken, waarna in de pastorie den van verre gekomen bezoekers een goede ontvangst was bereid. De tocht huiswaarts ging vla Ter Aar— GoUwesluis en verliep eveneens naar wenech. Molenaarsgraaf, 80 Jan. Woensdag had alhier een ernBtige aanrijding door een motor plaats. Mej. M. de B. alhier, die in Oostlijke richting op den dijk liep, meende achter haar een auto te hooren aeonkomen en etapte toen dwars over den dijk, om aan de andere zijde veiliger te staan. Dit waa echter baar ongeluk, doordat zij door de motorfiets van den hees E. te Bleskensgraaf werd omvergereden. Deerlijk gewond en met gebroken been werd zij naa r haar woning gedragen, waar Dr. de "Komnk het eerste verband legde en oordeelde, dot directe opzending naar een ziekenhuis te Dordrecht nood zakelijk waa. De aanrijding was zoo hevig, dat haar schoenen, benevens stukken van haar kleeding over den weg verspreid lagen. Den bestuurder van het rijwiel treft geen schuld, hetwelk ook de aamgere- dene verklaarde, door te zeggen: had ik maar niet overgestoken, dan had het on geluk niet gebeurd. Reeuwijk, 80 Jan. Deze week werden een paar avonden gewijd aan de muziek. Op die avonden gaf het Fanfarekorps Juliana met welwillende medewerking van het Reeuw ijkeche muziek ^ensemble, haar jaarlijkische uitvoeringen. De muziek was niet van de lucht af. Had het Fanfarekorps een nummer van het programma ten beste gegeven, direct daarop kregen we iets te hooren van het R.M.E. Zoowel hot fanfare als het strijkje hebben zich uitstekend doen hooren en een wooTd van lof mag niet onthouden worden aan den directeur van schermd hebben, maar hij moest zijn plicht doen. De jonge dame, waar om het ging, waas een gevaarlijke anarchiste, die tot iederen prijs onschadelijk gemaakt moest worden en daarvoor moest men wel gebruik maken van den dienst van dezen verradar. Na tamelijk langdurige beraadslagin gen was men geheel overeengekomen, hoe te handelen en toen dokter Wien weder op straat stond, wreef hij zich tevreden in de handen. „Bah", zeide hij tot zich zelf, „het is nu allee spoedig geleden. Soivin wordt morgen onschadelijk gemaakt. Regina verdwijnt voor goed en ik heb niets meer te vreezen." Den volgenden dag had de dokter reeds vroegtijdig bericht gezonden, waar de politie dien avond de hand leggen kon op den nihilist, di-a niet het minste kwa de vermoeden meer had, dat hij door Wien 2®u worden verraden. Hoe kon hij dit ook, waar deze hem al dagen ver borgen hield en hij aan hejn het te danr- ken had, dat de politie tot heden hem niet gevat had Dien avond vreesde hij dan ook niet uit te gaan om zijn gastheer, die 's mid dags het huis al verlaten had, op een afgesproken plaats te ontmoeten. Maar van die ontmoeting kwam natuurlijk niets, want pas was hij eenige straten ver gegaan, toen hij zich plotseling voelde aangegrepen en overweldigd werd. Dit ging zoo snel, dat hij geen tijd had zich te verweren of zijn revolver te trekken, waarmee hij altijd gewapend was. Natuurlijk wekte deze arrestatie op zien, maar de rechercheurs plaatsten hun gevangene vlug in een rijtuig en voort ging het, naar het hoofdbureau van po litie, waar men zich spoedig overtuigd had, werkelijk eeu «eer goede vangst gedaan te hebben. Soivin werd in een cel gebracht en de chef van de geheime politie redeneerde het Fanfareeorps, dek heer J L. Nobsl voor zijn bekwame leiding. Van de leden ontving hij dan ook bij monde van den voorzitter van het fanfarecorpe, den heer W. Vie, een fraaien dirigeerstok. In d« pauze weeden de aanwezigen al- UnuaTdigst bezig gehouden met de wel bekende „grabbelton", die heel wat op bracht. Ook kregen we nog een tooneelstukje te zien en voordrachten ten gehoor® die best vap stapel liepen. De zaal van den heer Hoogland, voor deze avonden feestelijk verlicht, verhoogde nog het geheel. Met een geanimeerd bal werd de Don derdagavond besloten. Onder voorzitterschap van den heer H Koster Tc hield de afdeeling Reeuwijk van de vereemiging Volksonder wijs in het café van den heer N J. van Dam hare jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling 209 leden telt, terwijl uit de rekening en verantwoor ding bleek, dat er een batig saldo in kas was. Vervolgens werd door de afgevaar digde mej. A. M. Kruijt, ter algemeene vergadering verslag uitgebracht over het aldaar verhandelde. Secretaris en pen ningmeester en afgevaardigde ontvingen- dank voor hetgeen zij voor de afdeeling hadden verricht. Een voorstel om geen plaatsen meer te bespreken bij een propagonda-avond werd met groote meerderheid verworpen En de vraag ,of voor het gemak de schoolgelden niet door de hoofden van sc holen geind konden word an, werd be antwoord, dat een adres «al gericht wor den aan den Raad am de schoolgelden in tien termijnen te Innen. Met een woord van dank aan de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid, sloot de voorzitter de vergadering Ammsrstol, 30 Jan. De alhier geves tigde Muziekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" heeft besloten deel te ne men aan het ooncours, te Stolwijk, dat aldaar op Hemelvaartsdag a.s. zal plaats hebben. Genoemde vereeniging zal in de afdeeling Uitmuntendheid voor Fanfare gezelschappen uitkomen. Gisteren wilde de heer H. Kuik, aan den Lekdijk alher, zich van net eene weiland naar het andere begeven om al daar zijn werkzaamheden aan te vangen. Met een kruiwagen o pden schouder be gaf hij zich over een smalle plank, die over een sloot lag. Door de gladheid gleed hij van de plank en plons te kopje onder in het water, waarbij hij den kruiwagen op het hoofd kreeg Gelukkig behield hij zijn tegenwoordigheid van geest, waar door hij in staat was, zich zelf te redden, zoodat hij met den schrik en een nat pak er af kwam. Eenzelfde ongeval overkwam de jongejuffr. N. G. d. W. alhier, die dezer dagen mat een vriendin op familie bezoek was. Door de duisternis misleid, kwam zij te vallen, en wel zoodanig, dal haar bovenlichaam in het water terecht kwam, terwijl haar beeneh op den wal bleven Na zich «oo goed mogelijk boven water gebracht ite hebben, riep zij om hulp, die haar verleend word door hear vriendin. Nadat zij door de familie van droge k loer en was voorzien, werd de tocht voor de tweede maal aanvaard, die nu gelukkiger afliep dan den eersten keer. Gouderak, 30 Jan. Naar we vernemen zullen 2 telefoonkabels worden gelegd n.l. één van Rotterdam via Moordrecht en Gouda naar Utrecht en één van 'a-Gra- venhage over Moordrecht en Gouda naar Utrecht, welke kabels gedeeltelijk door deze gemeente zullen worden gelegd. Burgemeester en Wethouders heb ben de volgende aanbeveling opgemaakt voor leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim in deze gemeente: va cature H. de Jong Lr. de heer en 1. H. de Jong Lz., 2. D. A Verstoep, 3. A. Luijt; vacature Jan Terkmw Jz. de hee ren 1. Jan Terlouw Jz., 2.-B. van Lan ge, 3. J van der Vliet Jz.; vacature B Smalbil de heeren 1. B. Smalbil, 2. P. M. Beijen.S mej. H. M. Molenaar; va cature D. Tom (die verzocht heeft niet meer in aanmerking te komen): de hee ren 1. J. P. den Ouden; 2. H. de Jong met zijn ondergeschikte inspecteur Addi son nog wat over de arrestatie. „Het is een goede vangst", zede hij, „die Soivin ia een gevaarlijk sujet, die al een paar bomaanslagen op zijn gewe ten heeft. Ik moet toch erkennen, dat de Russische ambassade hier uitnemend in gelicht wordt." „Jawel", meende Addison, „een goe de inlichtingsdienst hebben de Russen in iedere hoofdstad van Europa, maar ze hebben daar geld voor over en ze schromen niet van verradersdiensten ge bruik te maken. Natuuslijk is die Soivin weer door een of ander vriend verra den." „Waarschijnlijk ie dat wel, maar de nihilists Regina Orzesko kunnen zij ons toch niet aanwijzen, evenmin als wij haar zeil kunnen vinden. Die Russische fami lie, welke wij gisteren nog gearresteerd hebben, heeft haar wel gehuisvest, maar we zullen die memchen weer los moeten laten. Bewijs dat zij revolutkmnairen zijn hebben we niet" „Neen, maar De inspecteur voleindigde zijn zin niet, want er werd geklopt en een agent trad binnen met een kaartje in de hand. „De heeir, die mij dit kaartje gaf, wonachte u te spreken, mijnheer Addi son", zed de hij. Addison wierp een blik op het kaar tje «n las: „Cldve Bath „Clive Bath. Maar dat is de broer van James. Drommels, wat moet die van mij op dit late uur. Zou het in verband staan met zijn broer en met de opdracht, dien ik deze gegeven heb? Zich toen tot den agent wendend, zei de hij: „Laat mijnheer hier komen." Toen de agent weg was, vervolgde hij: „Gij vindt het toch goed, ik vermoed, dat dit bezoek in varband staat met de opsporingen naar die Regina Orzeeko." De chef knikte, want reeds trad de broer van James Bath binnen. As., 8. A. Zwijnenburg; vacature K. Go- verts werd aangehouden. Lakksrksrk, 80 Jan. Hoeseer het op 2e Pinksterdag te houden Muziek- en Zang- concours de sympathie heeft van de bur gerij, moge blyken uit het feit, da. door enkele ingezetenen wederom een prach tige lauwerkrans tetr beschikking van het Comité is gestekt Ook ds plaatselijke zanp- en muziekverenigingen toonden haar slmpatie door in te schrijven voor dit Cwioours, hetwelk ia uitgeschreven door het Vrouwenkoor „L. V K en hot Mannenkoor „Zangluat" Talrijke vwree- nigingen uit onze omgeving gaven zich ook reeds voor deelname op en het laat zich aanzien, dat dit muziek- en zang- concours weder schitterend zal slagen Krimpen a.d. Lek, 80 Jan. De adspimn Door do Geref Jongedochtersveree- niging Perais zijn te samen in het jaar 1924 vervaardigd 95 stuks ondergoederen waarmede in totaal 17 gezinnen werden verblijd. De totale ontvangsten waren i 126,911/2, en de uitgavan f 121,211/2. Moge ook deze Meisjesvereeniging voor het komend jaar ruimen steun ontvangen om hun werk der barmhartigheid voort te zetten ten-afdeelingen van de Gymnastiekveree- niging Sparta gaven Woensdagavond in het Sociëteiegebouw een uitvoering. I)e leiding van deze uitvoering wjas, door ziekte van den directeur, deb hear A. Boom Ijl, opgedragen aan den heer J. van der Melden. Door de adspiranben werd een keurig programma uitgevoerd. Ter afwisseling werden eenige voor drachten ten beste gegeven, die er bij het publiek goed insloegen Tot «lot was er bal, dat velen nog eenigen tijd gezellig bijeen hield. Het geheel ls een genotvol len avond geweest. Jammer, dat er niet meer publiek was. De koopman M. werd, toen hij met zijn wagon mot koopwaar de klanten ging bezoeken, door een hood van.L. In zijn rechterbeen gebeten De verwonding hier door was zoo herig, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Haastrecht L. E. Smilde, Theol. Cand. te ülrecht. Bedankt voor Gic-ssen-Qud- en Nleuw- kerk L. E Smilde, Theol. Candidaat te Utrecht Schoonhoven, 30 Jan. 1925. Wenschen over Spoor- en Postverbin dingen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken zond de volgende circulaire aan de ge meente-beet uren in haar district, die wij met instemming overnemen: De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en Omstreken mocht in hare laatste vergadering vau enkele ge meentebesturen en andere belanghebben den uit haar district eenige wenschen en verlangens aangaande de Spoorweg- dienotregeling, alsmede de uitvoering van den dienst der Posterijen ontvangen. Al vorens deze verschillende vragen in ver dere behandeling te nemen, leek het haar wel gewensebt, daarover een nadere be spreking te hebben met de belanghebben den zelve. Ten einde deze bespreking vrucht dragend te doen zijn, heeft de Kamer zich verzekerd van de medewerking der bedoelde bedrijven, opdat na „hoor en wederhoor" de Kamer hare houding zal kunnen bepalen. Op de vergadering, wel ke op Donderdag 5 Februari a.s. des namiddags half 8 in hotel De Zalm te Gouda zal worden gehouden, zal behalve het bestuur der Kamer aanwezig zijneen ambtenaar, verbonden aan do Hoofd-ad- ministratie der Nederlandsche Spoorwe gen en een Ambtenaar dar Posterijen en Telegrafie De Kamer neemt daarom belefed de vrij heid Uw College te verzoeken op deze bijeenkomst één of twee afgevaardjg- de(n) te willen zenden en tevens de in „Wie van u is inspecteur Addison?" „Ik, mynheer Bath, dit is myn chef." „Ah, des te beter, dk kom hier voor een eigenaardig geval en heb mij dadelyk tot u gewand, omdat ik meen te weten, dat myn broer James een vriend van u is." „Zeker, waarmee kunnen wij u van dienst zijn?" „Myn broer is verdwenen?" „Verdwenen, komaan, sinds wan neer?" „Sinds vanmiddag om een uur of twaalf, half een." Addison glimlachte „Maar mynheer Baith^ het is nu. elf uur, me dunkt, ge hebt allerminst reden u ongerust te maken. Uw broer is geen kind." „Pardon, mijnheer, maar het is een hoogst eigenaardige omstandigheid, waar onder hij verdwenen is Hij ging van middag uit met een dame." „Met een dame? Een geheim huwelijk miaeohien? Dat gebeurt hder in Londen zeer dikwijls Maai misschien komt u vragen of ik als zijn vriend daarover ook iets vermoeden kan." „Die dame waa hem pas sinds eenige dagen bekend. Zij» kwam uit Rusland." „Een Russische dame", riepen de bei de politiemannen te gelijk, „weet gij haar naam?" „Regina Orzesko", antwoordde Clive Bath verwonderd, „is zij u bekend?" „Regina Orzesko", sprak nu de chef van den geheimen djenst, „dait is zeer belangwekkend. Komaan, mijnheer Baith, vertel u ons precies, wat u van 'de ge schiedenis weet. Wij luisteren met de meeste aandacht.' „Nu, hët ia spoedig verteld. Dozen jLVond om 7 uur ontving ik oen telegram van mijn tante, die te Clapton woont, om onmiddellijk by haa;r te komen, «on der een oogenblik te dralen. (Wordt TsrTolff). Uwt gemeente gevestigde Middenstands-, Nyverheids- of andere Vereenigingen, betrekking hebbende op handel, Industrie en Verkeer, voor zoover deze meenon, dat het ui hun belong is, op te wokken naar deze Vergadering een delegatie van één of ten hoogste twee personen to wilier» zenden, opdat een zoo algemeen mogelyk overzicht worde vorkregon Voot Uwe nyriewsrking zegt de Kamer U bij voorbaat ton zeerste, dank. terwyl zij gaarne vóór of op 8 Februari a.s. van U vernemen zal, of U zich op deze bijéénkomst zult doen vertegenwoordigen. Het gemeentebestuur van Schoonho ven bericht ons omtrent deze zaak, dat het streven van de Kamer van Koophandel zeer toejuicht en daarom al le organisaties, die daan-oor in aanmer king komen, dringend aanbeveelt aan den oproep d<T Kamer van Koophandel ge volg te geven. Hl! Concours van „T.A.V.E.N.U". Voor hot aanstaande concours van T A. V.E.N.U. Is het volgende Ëere-comitó samengesteld: tare-voorzitter don Hoog WelGeboren Heer Air. F. F Baron De Smath, Bur gemeester te Schoonhoven. Lero-leden Hermann A. Schreuder, Wethouder Gemeente-Bedrijven. J. G. Niekerk, Wethouder van Onder wijs. H. Ellens, Directeur Rijks Vak- en Kunetn yver haidatoh ooi. B. J Teyinck, Notaris. Dr. J. A. P. de Bruijn, Arts. J. Groesbeek. Arts. L Stokvis, C. Vreedenburg, Voorzitter Departe ment Tot Nut van 't Algemeen aanblik. Ging «r al «sas «n lamp ka pot, dat deed aan Lei geheel geen af breuk, de figuren, welke werden verkre gen in dit programnummer, waren een opname door een fotogruaf waard ge weest. De jongens van klasse 111 toonden zich reusachtige ruiters op nut leuren paard en de kunststukjes, die de leider daarbij liet zion, door zyn leerlingen op te vangen en over zijn hoofd te laten springen, maakten, dat er een spanning in de zaal huig, die het publiek opwond tot nog grooter enthousiasme, zoodat het daverend handgeklap opsteeg, na' dit nummer en langs de hoeken der zaal weg- drounde. De etand<m die gevormd werden door de heercnafdeeling, waren verbluffend van gedurfdheid, terwyl de damesafdee- ling twee groepen gaf, met houdingen der uitdrukkingsgimnastir-k, welke beide nummert zeei grooten bijvaJ oogstten t Zoals reeds gezegd, er w»rd schitte rend werk te zien gegeven Wellicht zou hot aanbeveling verdicuoii ora er voor le zorgen, da' steeds climax behouden bleef, door eerst de go»xli krachten te laton wirken en daarna do boste Nu was er wel een" epn kh me terugslag soms. Etn volgende n-ual zal dt leider misschien de slygenle lyu nog strakker kunnen door voeren >a de shilling, waarbij de heer Stalen burg allen dank bracht voor tegenwoor digheid en belangstelling, sprong de Bur gemeester met een „reuzenzwaai" op het tooneel. Een stormachtig applaus be groette hem, dat slechts minderde, toen hij om stilte gewenkt had. „Ik wil niet veel zeggen", aldus sprak de burgemees ter, „we zullen bet er allen over eens zijn dat „D. O. S uitstekend voor den dag kunsten niet vergeten waren, werd vlot afgewerkt zoodatde vereen, op een ge slaagde jaarvergadering mag terug zien. WATERSTAND: Keulen, v.m. 1.14 m. 0 02 m. J. Kortland, Gemeenteraadslid, Verte- u gekomen. We hebben maar een genwoordiger Reedarij op de Lek J. W. Peerbal te, Vertegenwoordiger voor Schoonhoven «ïi Omstreken van de Sociótóftdes Auteurs Compositeurs et Edi- tours de Musique. J. B. van Driem. J. Tón Dam, Vertegenwoordiger Maat schappij „De Faam". C. van der Hek, Meubelfabrikant „D. 0. 8." Het was vol in de zaal on gezellig, toen „Door* Oefening Stork" in het Nut de jubileum-uitvoering gaf. Honderden Schoonhovenaars had den zich opgemaakt om de uitvoering bij te wonen en zoo was geen plaats onbe zet gebleven, toen de uitvoering een aan vang nam. De voorzitter, de heer Chr. Stalenburg, opende met een toespraak vanaf het met palmen versierde tooneel en heette" aller eerst welkom dett burgemeester en zijn familie, waarna hij ook de andere aan wezigen een welkom toeriep, alsmede de leden der Sportcommissie van het „Nut". Er is Wr de oprichting en den groèf dor vereeniging reeds genoeg geschreven in het programma, terwyl de schrijver vïR het voorwoord beter het nut van de gymnastiek uiteengezet heeft, dan ik het had kunnen doen, aldus spr. Daarover zal ik dus niet veel zeggen. Maar over de toekomst wil Ik nog wel wat opmer ken. Een lichtpunt la. dat er van ge meentewege een gymnastieklokaal komt. Eon ander voordeel is dat de gymnastiek ook beoefend zal worden op de lagere scholen, waardoor broeder grondslag wordt verkregen voor arts - werk. Spr. bracht ten slotte dank aan hen, die den stoot gaven tot de oprichting vah de gyrrmaatiek-vereen. „D. O. S.'\ die nu vijf jaar bestaat en aan hen. die go- Telegrafisch Weerbericht. Matige tot kra htige Zuidelijke tot Wes- telyice Wind, Zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring,regenbuien; zelfde (emperatuur. wensch, en dat is, dat de heer Tange nog lange jaren in Schoonhoven moge blij ven." En na den heer Tange de hand gedrukt te hebben, verdween de Burge meester weer even schielijk van het too neel, als hij er op was geklommen. Het valt te begrijpen, dat zijn woorden met een opwekkend applaus onderstreept werden. Nadat do zaal was leeggeruimd, werd begonnen met het bal, dat een zeer ge animeerd verloop had en waarmee deze geslaagde jubileumuitvoerlng besloten werd. „D. 0. S." kan met zeer veel ge noegen op dezen avond terugzien Moge zij ook door toeneming van ledental hot gevolg van d« uitvoering ondervinden Geslaagd. De heer W. Gelderblom alhier, slaagde te Rotterdam voor het praktijk-diploma Boekhouden. Politiemannen gehuldigd. Namens de onder- afdeeling Schoonhoven en Omstreken van den Algemeenen Politiebond, werd gister middag bü'Oskam, onder voorzitterschap van den heer Korenblom, gemeente veld wachter te Krimpen aan de Lek, een vol ledige visschersultrusting bestaande uit een hengel, kanis en stoeltje, uitgereikt aan den heer Heykoop. Hetzelfde werd ook uitgereikt aan den heer B v. d. Bosch, te Bergambacht. Benqemlng en bev^erl"" Ml 'I tie De .lutgemeester heeft ht be varderd tot agenten van politie d« esiete klasse G. Veldhuis, C J. van Doiamele en W. Stuive en met ingang van 1 April a.a. aangesteld tot agent van politie-nacht- waker A. J. Maat, veerman in dienst der gemeente. Reohtzettlng - De heer L. D. Ponsioen wijst ons op een zetfout in 'zyn laatst maakt hebben, dat zij kon blijven voort- ingezonden stuk De z n wuarin de fout bestaan Aan den heer Tange werd (n het bij zonder een woord van hartelijken dank gebracht voor zijn opofferend medewer ken. liet programma, dat werd afgewerkt, muntte" weer uit door correctheid en or- do. Er werd flink werk te zien gegeven. De brugoefeningen, zoowel*door do hee ren als door de dames, oogstten veel bij val De jubileumrei voor zang, die weni vourkwara moet als volgt luiden: „Is het dan wonder, wanneer de Katho Heken den kunstsmaak" van eenige V. D. "wel eenlgszins verdacht gaan vin- den en de mentaliteit dier heeren ten opzichte hunner Katholieke medetfur gers ten ongunste der laatsten gaan uit- I eggen?" I Inp aats van mentaliteit stond neutra liteit gezet, wat zooals reeds uit het uitgevoerd door de meisjes en de jon- j zinsverband bl^kt bier niet op zijn plaats gene van klasic I en II, was aardig te wus- noemen Toon de kinderen zongen: ..Tlmothsui". Gisteravond hield de „Komt Schoonhoveneche jongens en Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag meisjes word; lil. En toont zooals wij, .Timotheus'V alhier, haar lDde Jaat- dat er pit m je zit" zal wel het hart van vergad ring in het kerkgebouw in de menig „aankomertje" geklopt hebben van Oranjestraat, dat door vriendelijke handen verwachting ook eens lid van „D. O. 8" eenigerm te Tnet versiering van planten te mogen worden. De gezongen vraag, wie en bloemen was opgevro lijkt. Nad »t de van de dames tn hoeren de vereeniging voorzitter de vergadering had geopend aan een vaandel zou helpen, die er nu met een kernachtige toespraak, werden de toch wel bij behoort, zal wel weerklank jaarverslagen uitgebracht, waaruit bleek vinden, het is tenminste te hopen, dat er dat het ledental met één was vermeerde) d. milde geefsters en gevers voor dit doel zullen worden gevonden. Het electrisch knodszwaaien door de dameeafdeeling bood een fantastisch en doch grooter kon zUn. De penningmeester deed geen klaagtoon hooren; men was rondgekomen, zoo zeide hU. Het programma waarbij de instiu mentale en vocale JERUZALEM. ▼oorspelling durven we ons sist wa gen. Het eerste en derde elftal zijn vrij. Buiten verantwoordelijkheid der ht "actie.) Wij geven hierboven een foto van de Hebieeuwsche Universiteit te Jeruza lem, die in April a s. door lord Balfour zal worden heropend. In d|i elhoofdstad van Palestina komt het IsnfrsFtisch bewustzijn steeds meer tot uitdrukking. Vrouw verbrand. Te Rotterdam wil de juffrouw D. van Doeveren—Winkel, wonende in de Tuinderetraat, die bij een familie in de Pioerustmat op bezoek was over een brandend petroleumstel heen stappen. Haar rok vatte vlam en in een oogwenk stond zij in ldchto laaie. In vlammen gehul vluchtte zij de straat op, waar voorbijgangers het vuur doof den. Per auto van den geneeskundigen dienst werd de ongelukkige vrouw, die over het geheele liohaam met brouwen den bedekt was, naar het ziekenhuis aan den Coolaingel vervoerd. Haar toe stand vb zeer ernstig. Famlllliedramf. Zooals reeds in het kort gemeld is, heeft een afschuwe lijke misdaad plaats gehad te Jerzu, bij Cagliarizi (Sardinië). Reeds kon wor den vastgesteld, dat de misdaad haar grond vond in een oude veete. Ui) de nadere berichten blijkt thans, dat de misdaad zorgvuldig en lang voorbereid was. De moordenaars hebben geprofi teerd van de afwezigheid van de fami lie Boi. Zij kwamen het huis met v&l- •che sleutels binnen en begonnen met alle electrische draden door te knippen. Vervolgens vertrokken zij weer en wacht ten de terugkomst der bewoners af. Daarna drongen zij het huis weer bin nen en volvoerden hun vreeselijkb mis daad. De zwager van Boi, die het misdrijf het eeret ontdekte, werd bij den aan blik krankzinnig en nam de vlucht on der het uitstooten van verschrikkelijke kreten. Toen de gendarmen op het too neel van de misdaad verschenen, ston de zy tegenover een afgrijselijk sohouw- apel. De oude moeder Boi lag dood in de kamer van haar zóón Deze laatste lag op zijn bed, doorboord met messteken. Een jong meisje lag uitgestrekt voor de deur, eveneens dood. De vrouw des hui zes en haar zuster Jagen geworgd op bed. De anders kinderen lagen allen op bed, doorboord met dolksteken of met hamerslagen afgemaakt. Alle gedooden waren vrijwel naakt, want de aanvallers hadden hen in hun slaap verrast. De misdaad kon ongestoord volbracht worden, aangezien het huiader Bod's nog al afgezonderd ligt. De omstandigheden deden onmiddellijk het vermoeden van wraak rijzen. Als ernstig verdacht van dezen moord ge pleegd te hebben of daaraan medeplich tig te zijn, werden gearresteerd drie ne ven van de verslagenen en twee andore personen. Als vreeselijko bijzonderheid kan nog worden medegodeeld, dat de misdadigers den kandelaar, die blijk baar had gediend om bet tooneel van den moord te verlichten, hadden ge- glaalat op het voorhoofd van het kleine vermoorde meisje Bloedig gevecht. Het gebeurde om halfzeven in bet seldenj-pakhuis van A. J. Bordello, te Ne^-York. Vijftien werklieden hadden juist hun dagtaak 'beëindigd en hun weekgeld geind en stonden gereed om weg te gaan, toon plotseling 3 jonge mannen met revolvers gewapend het pakhuis binnendrongen. „Handen omhoog", klonk het door de ruimte en de 15 sterke mannen, die ge wend waren met zware kisten seldery te ballen als met speelgoed, staken ge dwee de gespierde armen dé hoogte in en zagen gedwee toe, hoe een der ban dieten de zuur verdiende dollars uit do zakken der werklieden haalde, terwijl de beide anderen den troep met hun re volvers in bedwang hielden. Totdat een van da werklieden knorrig werd en waagde togen te sputteren. Een der ban dieten sloeg hem hevig met de kolf van zijn revolver over den mond en de werk man viel. Dit was evenwel tevens voor de andere 14 het sein' om de gehoorzaamheid aan het edele drietal op to zeggen. Als hij tooverslag gingen de 14 armen omlaag, grepen bijlen en messen, waarmede zy anders de aelderykisten bewerkten en vielen op de roovens aan. Overal vielen houwen, slagen en steken. De drie in dringers hadden het zwaar to verant woorden. Uitgeput en met verlies van vfeel bloed trachtten «ij achteruit te ko men de deur te bereiken en door een snelle vlucht het veege lijf to redden Twee van hen slaagden in die poging, doch de derde moest zijn brutaal stukje met zijn vrijheid bekoopen. Met vele wonden aan het hoofd en verscheidene steken in'de borst, kon de man het niet tot de deur brengen en werd gepakt, Schoonhoven, 20 Jan. 1925. Geachte Redactie, Mag ik u naar aanleiding van het In gezonden Stuk van den heer L. D. Pon sioen in Uw Blad van 28 dezer, nog een kleine ruimte vragen? Bij voorbaat myn dank. Hoewel ik reeds sohreef, dot ik hek mot den heor Ponsioen over kunst, waarde en inhoud van tooneelstukken wel nim mer eens zal worden, gaat toch de heer Ponsioen daarop in en neeant de recen sie over van de Maasbode. Dat zegt voor mij nieto, omdat daarte genover gezet kan worden, tientallen re censies van de meest bekwame letterkun digen en kunstbeoordoelaara, zelfs met Europeesdie bekendheid, die „Allerzie len" als zeer hoogstaand beoordeelan Wat het overige betreft, vermoed ik," dat de heer Ponsioen de strekking en bedoeling van myri pleidooi voor vrijheid niet heeft begrepen. Heeft de heer Ponsioen het wél begre pen, dan mag ik daaruit opmaken, dat het zijn volle instemming heeft onder censuur te staan, terwyl ik vrijheid vraag zoowel voor vryzinnigen als voor katho- in eigen besloten kring te geven, wat men mooi, goed en nuttig vindt Hoogachtend UEd Dw. Dr., J. KORTLAND. Geachte Redactie, Het blijkt mij, dat het niet geheel juiste verslag (noch het aan U verstrekte, noch.datgeen de heer De Bruyn schreef geeft een juisten indruk) van de vergade ring betreffende een act.e aangaande het ,Allerzielen"-vorbod o.a. ook aanleiding gegeven heeft tot de gedachte, dat het initiatief tot die vergadering uitgegain zou zjjn van het bestuur i.c: voorzitter en secretaris van Jiet Departement van het Nut. Ik stel er daarom prijs op te ver klaren, dat dit initiatief van mij* per soonlijk is uitgegaan In hoeverre er een scheiding te trekken is tusschen het persoonlijke in den mensch en de functie die hij ergens bekleedt, laat ik gaarne aan spltvondige menschen over om uit te pluizen, doch laat ik dan zeggen, dat ik geheel op eigen verantwoording de besturen uitnoodigde bijeen te komen. Zonder nu vérder op de details ln te gaan van verslag of ingezonden stuk, die een niet gebed juisten indruk geveD van inleiding en resultaat, zonder ook in te gaan op de moreele en of formeele strek king van het „Allerz elen"verbod, stel ik er ook ptijs op toe te lichten, dat het mij niet alleen juist, doch noodzakelijk toescheen een nieuwen burgemeester kennis te doen nemen van de gevoelens die bij een deel der bevolking door dit verbod worden gewekt Daartoe leek mij niet een „agitatie" gewenscht. noch een of anders publieke actis van Jan-en-Alle Schoonhoven, 30 Jan. Het tweede elf tal onzer stadgenooten, dat door cie ne derlaag van „G.S.V. II" j.l. Zondag weer aan de spite dear afdeeling ia gekomen, waobt a.s. Zondag een zworen strijd. Om 2 uur zal zij haar kampioenskans hebben te verdedigen tegen Goudorak, een elftal, dat naast goed spel, een groot enthousiaa me aan don dag legt en zich niet gewon nen geeft, voor het eindsignaal heoft gö* klonken Onze stadgenooten zullen onge twijfeld haar groote kans op den eere- titel willen handhaven, dus wacht dun voetballiefhebber weer een zeer interes sante strijd Gezien de prestaties der verdedigingen, zullen er niet veel doel punten worden gemaakt, wat de span ning seker ten goede komt. Aan een man, doch sen waardige, gemotiveerde indiening van de bezwaren van hen, die volgens mijn opvatting geacht kunnen Worden een bepaalde vrijheid voor te staan. Geen particuliere personen, doch vereeniglngs verantwoordeliike figuren. Men moge nu the vrijheid veroor delen het recht ora er voor op te komen zal toch niemand kunnen ont kennen 1 In en buiten Schoonhoven heb ik Katholieke vrienden, doch Melfs zij die evenals ik indertijd Allerzielen zagen, tornden geen oogenblik aun het recht om over dit stuk een eigen opvatting te heb ben, noch aan het rerht om voor die opvatting op te komen. Toch had de vergadering, dóór mfj be legd. niet het doel te tnchten om het Aller- zielenverbod herroepen te krygen, zooals te Apeldoorn zelfs ls gebeuld. Over deze Allerzielen-kwestie heen, beoogde ik en btoogde ook de vergadering, op te komen tegen de mogelijke consequenties, welke uit zulk een verbod kuóneii voort vloeien. Om die reden waren door mij uitgenoodigd de best ren van den Vrij heidsbond, V.-D en 8.D.A.P en het Nut dit laatste juist om het politiek ka rakter aan de actie te ontnemen. k<en heeft dit laatste, het bleek mil dui- délyk. niet begrepen. Diensvolgens besloot het Nutsbestuur tot een eigen actie, even als ook V.-D. en SD.A.P. deden. In ^en onderhoud van voorzitter en secretaris van het Nut met den Burge meester, zijn de bezwaren tegen een mogelyke censuur op besloten voordracht avonden uiteengezet. Dit underboud heeft met volkomen openheid en met reapec- teeren van wederzildsche rechten plaats gehad, Bijzonderheden behoeven hier nlst vermeld, die z.jn wij alleen aan eigen leden verschuldlxL Deze uiteenzetting is allerminst als een betoog op te vatten. Waar meeningen tegenover elkander staan als hier, is elk betoog immers bij voorbaat onvruchtbaar. Doch waar nu tot myn verwondering en spijt hét recht om op te komen voor eigen vrijheid bestreden wordt, en aan andersdenkenden de meening van een blad van bepaalde richting als de juiste wordt voorgehóuden, daar lijkt mij gen uiteenzetting van een eerlijke bedoeling, vrij van elke kreuking, wel op haar plaats. 0. VREEDENBÜRGH. Schoon noVen. (Eigen Radio-dienst). Schip gestrande LONDEN, 80 Jan. Volgens een tele gram uit Portsmouth is de Amerikaau- sche onderzeeër N. 48 op de Jaffreij rot sen tijdens ottr hevigen sneeuwstorm gestrand. De bemanning, die uit 83 per sonen bestaat, heeft noodsignalen uitge zonden, doch de schepen zijn niet in staat de gestrande duikboot te naderen, tengevolge van de hevige sneeuwjacht, en hooge zeoën Door duisternis misleid. EELDE, 80 Jam. De landbouwer H. B. alhier ls door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Getrouwd: Johannei Bezemer Oz. en Getrtruida Johanna Atteveld. die, mede nsmens wederzijdsche Pamiht», hun hartelijken dank be tuigen bij hun Huwelijk onder vonden. Schoonhoven, 29 !«n. 1925. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een ge duldig lijden, onze lieve Doch ter, Zuster en Verloofde op den leeftijd van 25 jaren. Mevr. de Wed. W. K F. DU CROO Fijn van Draat. W. K F. DU CROO K. WFIMAR. Arnhem, 28 Januari 1925. Steijnstraat 15. voor de veto bewijzen van deel neming betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Qrootvadei, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naami P. J. LEKKEKKERKER. Bergambacht 30 Jan"ari 1925. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder betuigen wij hiermede onzen harte lijken dank. J. P. STALENBURO tN Kinderen. Bergambacht, Januari 1925. Biedt zich aan een om d. en n. in dienst te zijn en v g g v, En behulpzaam kan zijn in alle standen. Adres Vrouw STUBBE, Lekkerkerk,Tiendeweg51 Bij de Watertoren. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over lijden van onze innlgfgeliefde echt- Senoote, Moeder, Dochter, Zuster, ehuwdzuster en Tsntc betuigen wij bij dezen onzen harte lijken dank. Uit alter naam D. DE JONO Czn. Polsbroek, 30 Januari 1925. door den Heer J. Kortenhoeve van Heemstede, ten bate van de Ver. „De macht van het Kleine" in de OPENBARE LAOERE SCHOOL op WoenoriaQ 4 Februari a des avonds 7 ure, ENTRÊE f 025. 'i avond» 7 uur, hoopt D.V., in de Zaal van T. VAN ZOEST op te treden de Heer uit Waarder. Onderwerp Aan het einde zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Eenige Leden van: „Staatkundig Gereformeerden" te Stolwijk. voor het Ziekenfonds. Schriftelijke aanmelding bij Dr. OROESBEEK, Schoonhoven.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2