Benauwd Abdijsiroop lllel- en Hooiland REGAL Aanbesteding. Oude Holen, Heerenhuis. Heerenhuis, Burgerwoonhuis Bouwland, GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Gemengd Nieuws. SIGAREN Advertentiën. Rechtzaken. VAN ALLES WAT. Het bouwen van een Boerenwoning met Hooiberg en Schuur te Bergam bacht. Polder Oud-Alblas. J. v. Kranenburg publiek verkoopen: Eentoa perceiien ulimunM te Gouda, Notaris J. W. v. Bockel vrlldaien 6 en 13 Februari 1925, Schuur, Erf, Tuin en Bleekveld, Notaris Mahlstede woensdagen 4 en n FeDruarl 192S, Bergambacht, Bergstoep, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstede urüdaoin 13 en 20 Februari 1925, 1. De Bouwmanwoning Wei- en Bouwland 2. Een partij Weiland Een partij Bouwland P. A. van Buuren, Bouwland Groot-Ammers. Bouw-, Grasland, Langerak. liar eendderan f 0,29 pep bottderd. In da maand April worden geveild 196.984 kip- eieren (hoogste maand) en ln November 11135 (laagste nufcuul), Hot totalo zui vere winstcijfer bedroeg I 919. De .hear H. 0. t. d. Dool is aangosteld als contro leur der kis ton. Aan den seoretaris-pen- ningmeeeter werd een gratificatie ver leend van f 225; zijn traotemwit werd op f 600 gebracht. De heer A. v. Reeu- wijk, vorvoérder der eieren, kroeg f 100 extra; zijh rijloon werd op f 20 por week gebracht en 3 maanden f 23 per week. Do zaalhuur aan Vos bracht men op f 75 par jaar. Tot leden der commis sie bot nazien van de rekening 1925 wer den benoemd de hoeren G. H. v. Dool en Jac. Dogterom, plaatsvervangers de hecren D. Heemsbergen en Jacbs. End hoven. Do p0nni.ngmoe.8teT word onthe- vn van de aansprakelijkheid der gelden, die soms niet binnen zouden kunnen ko men van de koopers. Hot presentiegeld van het bestuur werd met 50 cont ver hoogd. Nu is het f 1,50, dat van den voorzit ter f 2,50. Do oenden, konijn, en een spuit, die verloot werden, waren winners de hoeren: J. A. Vente, W. Moerman, A. Hunnik, H, Verhoef,«.D. G. Mare, en N Dogterom. Mete en opwekkend woord om lid te worden van doze nuttige ver- eoniging, Z. H. P. V. en een woord van dank voor de grooto belangstelling der aanwezigan, sloot de voorzitter de ver gadering. Zevenhuizen, 80 Jan. Het waren do sombere, doffe klanken der torenklok, die Dinsdagmiddag over onze stille straten, wegen en velden zich verspreidden en ons zeggen wilden: dat bet stoffelijk over schot van den alom beminde heer H. v d. Pol aan den schoot der aarde zou worden toevertrouwd. Ongeveer twee uur, toon onze dorpsstraat vol menschen stond, die hun deelneming betuigden in het voor velen zware verlies van den overledene, reden statig én in drukwekkend, de rouwauto, gevolgd door vijf auto's, onze dorpsstraat in. Aon al len kon men zien, dat zij onder den diep eten indruk verkeerden, toen do droevige stoet voorbij trok, om don ontslapene te gaan bijzetten in het familiegraf, op oud- Kralingen te Rotterdam. Op deze mooie rustplaats der dooden, was de belang stelling enorm. Vele honderden wilden getuige zijn, om de heer Van der Pol in zijn laatste rustplaats te zien dalen. De intiemste vrienden van den overlede ne waren hij de familie aanwezig. Ach ter de stoet sloten de volgende autori teiten zich aan: S. Paul Mz., F. H. Helmstrijd, D. van Leeuwen, reap, dijk graaf, secreta-ris-peamingmeöster* en heemraad van den TweemanflpWder, Hoogendijk, Van Capelle, Kreupefcng, Snel, G. v. d. Torre, Van dor BrcggAu en Exalto, reep. dijkgraaf, secretaris, pen ningmeester, heemraden en hoofdopzich ter van den Zuidplaspolder. De heer J. Paul, notabel van de Ned. Herv. Kerk. Van deze besturen maakte de heer Van dor Pol deel uit. Ook was de huisdokter van den overledene aanwezig, Dr. H. J. de Witt. Toen do kist, die bedekt was met vijf groote kransen, en bloemen, in het familiegraf bijgezet was, sprak Prof. Van Nes ujt Leiden een kort woord. Spre ker bracht ook een woord van dank na mens de familie, aan allen voor hun be langstelling betoond, bij het zware ver lies van hun eenigen zoon, man en va der. Ook waren nog aanwezig vele landbouwers uit den Haarlemmermeer en het gohoele personeel van don over- warden drie rentelooze aandoe km «1 wel de nu mme» 1,4, 20 «1 25 uitgeloot. Woensdagavond gaf de zangver eniging „Nut en Genoegen" alhier in de bovenzaal van den heer T. van Zoeat een zeer goed geslaagde uitvoe ring. Nu de pauze werd opgevoerd het tooneelstukje „De West Friescho vis- schers", wat zeer aardig werd uitge voerd. Na afloop van de werkzaamheden werd het verdere gedeelte van dan avond met Bal besloten. Nut en Genoegen heeft ons een genotvollen avond bezorgd en we hopen hen in dezen winter nog we der terug te zien op hert toonheL Sliedrecht, 80 Jan Toen schipper A. de B. van hier aan boord van hot mo torschip Willempjo Elisabeth, liggende aan de Spaanschekade te Rotterdam, den motor op gang maakte en. daarbij een benzinelamp gebruikte, om zich bij te lichten, geraakt* de lamp in brand. De vlammen deelden zich aan de k loer en van den schipper mee, die dadelijk te water sprong. Hy werd er uitgehaald en met brandwonden aan handen en in het ge laat naar het ziekenhuis 'gebracht, waar men hem verbonden heeft. kommies bij Rijk* Belastingen, stand- De I tot hoofd 1 Duaaen. F. C J. H. Köhler, onder- >1 TH alhier, ia bonoemd lagera aohool te In de woning van den overledene was onder leiding van Prof. Van Nee vooraf een lijkdienst gehouden De hoor G. Hordijk, smidsknecht alhier, had het ongeluk bij het ijzerla den, dat op een kar gobeurde, met een zijner vingers zoo bekneld te geraken, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stollen. Dr. De Witt, die den vin ger verbond, gelastte voorloopig rust te houden. Tot directeur van de gemengde zangvereniging „Apollo" is benoemd de heer 'Joh. Hcndrix te IJt^olmonde. Gicssen-Nieuwkerk, 30 Jan. Aan de milicien T. Rietveld, is gedurende een jaar, wegens kostwinnerschap, vrijstel ling van den militairen dienst verleend. Woensdagavond kwam van de rich ting Pour,sum ene wielrijder uit Schel- luinen, welke het ongeluk had op de hoek bij hot gemeentehuis eon aldoor aanko menden wielrijder aan te rijden. Nog stond tegen het huis van bakker H. een rijwiel, welke ook in elkander gereden werd en waarvan de eigenaar tegen den grond geworpen werd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor, doch de rij wielen waren erg gehavend. Peur sum, 20 Jan. Door den keurings dienst van Waren voor hot keuringsge- biod Dordrecht, is in hot afgeloopen jaar voor deze gemeente gehouden een 2-tal inspecties van winkels, pakhuizen, bak kenjen enz. Vier monsters werden ge nomen van volle melk. Drie monsters van andere waren, terwijl één waarschu wing aan fabrikanten ot verkoopon werd uitgereikt, processen-vorbaal wer den niet opgemaakt. Van do lichting 1926 der Nationa- lo militie, heeft zich alhier aangemeld oen 2-tal jongelingen, namelijk M. 'Scha kel cn J. Schreudera. De militieplichtige J. Rietveld alhier, van de lichting 1925, zal op 5 Februari o.k. worden ingelijfd bij do Vesting-Artillerie te Gorinchom. Bergambacht, 30 Jan. Gedurende do ziekte von den heer D van der Volde, monteur-meteropnemer •van het elec- trisc/i bedrijf alhier, is voor doze func tie aangewezen de hoor G. van do Velde, electric,ion alhier. In de vergadering van de Muziek- vereen. „Excolaiur" deed do penning- moestor rekening en bleek het, dat er na aftrok van twoe nog te betalen roko ningn oen batig saldo was van f 49,18. Do aftredende bestuursleden, de hoeren A. D. (Mam, J. do Jbng, G. van der Bas, W. do Jong on J G. Vooral u ijs wor den allen weder herlozon. Vervolgens Uttolnnd, 30 Jam. Voor de Anti-rev. Kiesveroen. „Nederland en Oranje" al hier trad Woensdagavond in do open bare lagere school voor een talrijk opge komen aantal hoorders als spreker op de heer Ds. H. J. van Schuppen, predikant der Ned. Herv. Kerk te Groot-Am- mers, met het onderwerp: Gezag en Vrij heid. De vergadering werd met gebed en het zingen van Psalm 84 3 geopend door den voorzitter, de heer G. J. van Gils, die de aanwezigen welkom heette en gelezen werd 2 Timotheus 2 1-14 en kreeg daarna Ds. Van Schupppen het woord, die naar een aanleiding van hot .onderwerp een kranige rede hield, die met alle aandacht werd gevolgd. Aan het einde der rede stolde de voorzitter de aanwezigen in de gelegenheid vragen te richten tot den spreker waarvan een tweetal personen gebruik maakte, die daarna zoo goed mogelijk werden beant woord, waarna de vergadering mot dank zegging door Ds. Van Schuppen werd gesloten. De prijs van de zoete melk is al hier van 17 op 16 cent per liter ge bracht, dooh is nu door alle bakkers de prijs per tarwebrood met 8 cent ver hoogd, zoodat wat aan do eene zijde min der duur wordt, de dagelyksche behoef te aan de andere zijde veel hooger in prijs stijgt. De prijzen der kaas waren deze week als volgt: le kw. f 66f 68, 2e kw. f 62—f 64 per 50 K.G., met vluggen han del. Voor varkens besteedde men le srt. f 35—f 37, 2e soort f 33—f 35, per 50 K.G. De handel was matig. Een lezing met lichtbeelden zal worden gehouden door den heer Korten- hoeve, van Heemstede, voor „de Macht van het Kleine" en ten bate ran behoef tige lijders aan vallende ziekte, verpeegd to Bethesda^Sonepta en Meer en Bosch te Haarlem en Heemstede Men zie de ad vertentie in dit blad. Ouderkerk a.d. Uttel, 30 Jan. Naar men verneemt is Dordrecht bereid het electriseh licht uit te breiden tot Ver lengde Tiendeweg on Oudeiandsche wög, indien de gemeente als tegemoetkoming in de aanlegkoston stort f 20.000. Mocht Dordrecht met Berkenwoude niet tot 0voreons temming komen, dan zou dit be drag nog met f 2500'„Worden verhoogd. In iedpr geval tooh wordt noodig geacht do stichting van nog een traneformato- renatation en wel bij de kruising van Kerkweg en Oudelandsche weg Hardinxveld, 80 Jan. J.L Donderdag vergaderde de afdeeling van Boven-Har- dinxveld van Volksouderwys. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer K. de Boer, wat 1924 het Ojienhaar Onderwijs had gebracht en wekte hij de leden op, in 1925 alle krochten in te spannen, opdat het open baar onderwijs zijn plaats in de samen- loving kan blyven behouden. Do afdeelmg droeg hot bestuur op, de mogelijkheid te onderzoeken van het stichten van oen klasse voor schippers kinderen. Als penningmeester wérd hor- benoemd de heer A. van Uouwelingen. Besloten werd o.a., in het volgende win terseizoen wederom em pwpagaii,da- avond te houden Als spreker zat wor den verzocht op to -treden de heer N. van Dijl te Hardinxveld. Het bestuur -werd nog opgedragen zich in verbinding te stellen met het Hoofdbestuur, teneinde te bereiken, dat bij do eerstvolgende Ka merverkiezingen de leden van „Volkson derwijs" hun stem kunnen uitbrengen op die endidaten, die, welko hun politieke richting ook «ij, op de bres staan voor het behoud der openbare school. Traden vroeger voor het Departe ment Boven-Hardinxveld der Mij. tot Nut van 't Algemeen bijna uitsluitend sprekers van elders op, thans tracht men do zelfwerkzaamheid te wekken, door ook af en toe oen der leden eon onder worp te doen inleiden. En we moeten zoggen, Hat totnogtoe het Nutsbestuur succps mot zijn pogingen heeft. Mocht de hoer Van Dijl onlangs op meesterlijke wijzo het 1,Daltonstelsel" behandelen, do- zo woek deed ons de heer J. van Muil wijk, hoofdonderwijzer alhier, genieten door op onderhoudende wijze to verha len het prachtwerk „Ben Hur". Hjerbij worden mooie lantaarnplaatjes vertoond, 't Was een gozollige avond en do voor zitter, do heer Do Jong, was zeker de bolk Mor aanwezigen, toen hij don hoer Van Muilwijk een woord van dank bracht. Wy vernemen. Hat in Februari a.s. nog een vierde avond zal worden, gegeven, wolko geheel door leden uit eigen kring zal worden gevuld. Bij beschikking van den minister van Oorlog is aan den dienstplichtige Jo- cob van Hoornaar, behoorendo tot de lichting 1925 dezer gemeente, mot in gang van 21 Maart voor den duur van twee jaren vrijstelling van den dienst verleend wegens kostwinnerschap. De heer T Boeren alhier, is met in gang van 2 Februari a.e., aangas told ais NOORDELpOS. Voorzitter de heer G. B Wisboom. Secretaris de hoor J. Vonk Aanwozig alle leden, mot uitzondering von den hoor G Slob; één vacature. Do voorzitter opent do vergadering met gebed, waarna voorlezing der notulen volgt. Deze worden onveranderd vastge steld. De voorzitter b*"-gt de navolgende stukken ter taf-.,. Het volslag van do Commissie tot Waring van Schoolverzuim dezer ge meente, waaruit blijkt, dat schoolver zuim zeer zelden voorkomt Een schryven van God. Staten dezer provincie, houdende mededoeling, dat over 1922 aan den Keuringsdienst van Waren f 90,01 te veel is betaald. Bij de 1 eerstvolgende storting kan dat bedrag in mindering worden gebracht Een schrijven van alavoren, waarbij de gemeenteraad gemachtigd wordt een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met Meerkerk, als bedoeld in art. 19, 4e lid der lager Onderwijswet. Een schrijven van alavoren, waarbij wordt medegedeeld, dat de beslissing op de gemeentebegrooting 1925 wordt ver daagd. Een missive van alavoren, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Raadsbesluit dezer gemeente, tot het aangaan van een geld koning. Een schrijven van den directeur van den Keuringsdienst van Waren, hou dende mododeeling, dat na gehouden on derzoek is gebleken, dat het water uit de dorpspomp van zeer goede hoedanig heid is. Een schrijven van het gemeentebestuur van Dordrecht, houdende toezending be groting van den Keuringsdienst van Waren over 1925. Op voorstel van den voorzitter worden deze stukken voor kennisgeving aange- Wardt over ge gaan tot onderzoek van de geloofsbrieven van het niouw geko zen lid W. Slob. Tot Gommiseie van Onderzoek, wordt benoemd de heeren K Meetoren en D. Kooijman. De Commissie vindt een en ander in orde, waarna mot algemoo- ne stemmen tot toelating van het lid W. Slob wordt besloten. Ten slotte deelt de voorzitter nog me de, dat de veldwachtar hem te kennen heeft gegeven, hem geen vrije woning meer too te kennen, doch de woning aan hom te verhuren. De voorzitter „stelt voor aan het verzoek te voldoen. Hiertoe wordit met algemeen# stem men besloten Daarna sluiting Verder brengt de voorzitter ter tafel een verzoek van hét bestuur van de School met den Bijbel, waarbij wordt verzocht de noodige gelden te willen be schikbaar «tellen voor den aanleg van electrificatie in de school. Op voorstel van den voorzitter worden die golden met algemeen® stemmen toeg- Een schrijven van mej. Verhoef, as sistente aan de Openbare Lagere School houdende verzoek haar vergoeding als zoodanig van f 350 op f 500 te bepalen. De voorzitter deelt mede, dat in de. laatste vergadering, zooals uit de notu len bloek, besloten is in de eerstvolgen de vergadering haar jaarwedde onder de oogen to zien. Hij vindt een vergoeding van f 850 te weinig. De heer Kooijman gaat hiermede ac- ooord en zou die vergoeding op f 500 willen brengen. Weth. Van der Ham stelt voor deze nader te bepalen op f 400, welk voorstel na stemming wordt aangenomen.' Tegen de leden D. Kooymon en K. v Verder brengt de voorzitter ter tafel een ontvangen aanbeveling voot de be noeming van twee leden' der Schoolcom missie. Aftredend is dq heer G. J. 0. Vermeer. Hiervoor beveelt de commissie aan do hoeren G. J. 0. Vermeer en A. Oosterom. Voorts heeft het lid D. Kooij man geen kinderen meer op de Open bare Lagere Schooi, zoodat deze niet meer als lid in aanmerking kan komen Hiervoor beveelt de oommissie aan de heeren G. van Houwelingen en W. Trap penburg. De voorzitter brengt ter tafel een scryven van de Woningbouwvereeniging waarbij om medewerking wordt verzocht tot het veranderen van een woning. De voorzitter deelt mede, dat het een oude woning betreft. Het geldt voot het gezin van D. van Drentji. De exploita tie van de oude woningen rendeert wel. Volgens mededelingen van den secreta ris heeft geregeld aflossing plaats. Het verzoek is echter zeer vaag. Weth. Bikker zegt, dat daarop geen beslissing kan worden genomen. De voorzitter stelt voor hot verzoek te rug te zenden met mededeeling, dat een beschrijving van de kosten enz. behorot te worden overgelegd. Hiertoe wordt met algemoene stemmen besloten Di vooizitter deelt mede, dat de graf graver J. bassu blijkens zijn verzoek vraagt om verhooging van zijn wedde in verband met de door hom te betalen pensioonsb ijd rage. De voorzitter stelt voor die jaarwedde nader vast te stellen op f 165, waartoe met algemeeene stemmen woncR beslo ten. Voorts deelt do voorzitter mede, dat Ged. Staten hebben toruggezonden de gemeen te-begroot ing, dienst 1925, mot enkele opmerkingen. Deze worden door den secretaris toegelicht. Met algemoene stemmen wordt be sloten aan dio opmerkingen tegemoet to komen. Wordt overgegaan tot benoeming van de Commissie tot Wering van School verzuim. Na gehouden stemming blijkt, dat tot loden zijn benoemd de heeren W. v. Peet, G. J. 0. Vermeer, C. v. Houwe lingen, W. Bikker en K. L. Volker. Verder deelt de secretaris nog mede, dat thans kan worden overgegaan tof vaststelling van de vergoeding der Bij zondere School voor het -gewopn ondor- boud over 1923. Volgens berekening moot die vergoe ding bepaald worden op f 1260,54. Op voorstel van den secretaris wordt met algemoene stemmen besloten die vergoeding alzoo vast te stellen. Aardverschuiving. Tusschen de Bel gische stations van La (^rlaize en Stou-» mcrnt in de vallei van. de Amblijve (prov. Luik) zijn, naar onze correspondent te Brussel meldt, kort na het voorbijsnellen van een trein, verscheidene reusachtige rotsblokken losgeraakt en op het spoor neergeploft. TSet verkeer per trein ,zal vermoedelijk acht dagen lang gestremd blijven. Koeien-heimweel Bij een dor in- woners van Aalsmeer Heeft zich een eigenaardig geval voorgedaan. Iemand had een koe gekocht, die steeds mot vele andore samen op stal gestaan had. Nu de koe een stal voor zioh alleen kreeg, be gon ze dag en nacht te loeien en weiger de zelfs heft lekkerste voedsel. Ten einde raad bracht de eigenaar het beest te rug. De koe begon met 24 uur aan een stuk te eten en staakte het geloei geheel. Jongen tot een huwelijk gedwongen.— Do organisatie Ku Klux Klan in Ame rika werkt altijd zeer in het geheim en op een manier, die allo perken te buiten gaat. Thans is een misdrijf vanwege die organisatie aan lifet licht gekomen, die haar weerga niet heeft, namelijk ont voering van een gymnasiast en hot dwingen van dien jongen om een huwe lijk aan te gaan. Dr. John Galen Locke, een dokter en KlanMd te Chicago, is voor dit feit gearresteerd. Keith Boehm i« een vijftienjarige leerling van het gymnasium. Zijn vader staat in de stad zijner inwoning bekend als een vervaarlijk ,tegenstapder van de Ku Klux Klan. Kort geleden verdween de jonge Boehm spoorloos. Intensieve naaporin gen hadden tot resultaat, dat men tot de ervaring kwam, dat de jongen in 't huwelijk was getreden met een meisje, dat niemand zelfs bfj name kende. Wet zeer jonge paar woonde echter niet bij elkaar. Ten slotte vertelde Boehm onder tranen, dat hij met geweld uit zijn huis was ontvoerd en naar het hoofd kwartier der Klan gebracht, waar men hem, onder bedreiging met verminking, had gedwongen te trouwen met miss Mac Nash. Van dit feit nu zal dr. Locke zich te verantwoorden hebban. Met hem zijn beklaagden in deze zaak: William Pritta iemand die vroeger leider was van een groote bakkprij-firma en die een tooi* aanstaande rol «peelt in de Klan; zekere Kirkllng, bestuurslid der Klan, en Dr. Locke's chauffeur. Gesnapt. Eenigen tijd geleden werd in buurtschap Meddoo (gem. Winters wijk), f 140 aan bankpapier ontvreemd. Het is de politie gelukt den vermoed el ij ken dader een zekeren B., vroeger te Lichtenvoorde, doch thans zwervende, te ontdekken. Te Venio werd hij gepakt; hij zal naar Winterswijk worden overge bracht. Oneerlijke werkster. Een werkster heeft uit een magazijn der firma Klatte te Amsterdam, gedurende een paar maanden manufacturen gestolen, ter waarde van eeaige honderden guldons. De 43-jarige werkster en een vrouw, die de gestolen waar opkocht, zijn thans aangehouden. Vreeslijk auto-ongeluk. Aan overweg op 1200 meter afstand van het station te Reims in Frankrijk gebeurde een vreeselijk ongeluk. Een auto werd door een locomotief aangereden en 100 meter meegesleept. De autobestuurder werd het hoofd vermorzeld. Hij was op slag dood. Bij het spel doodgevallen. Te Roo- doschool had Woensdagmiddag om streeks half vier een ernstig ongeval plaats. Terwijl eenige jongens, komende uit dö Chr. School, druk aan het spelen waren, bad de 8-jarige Hendrik SchJe- ring bet ongeluk to struikalen. Hij kwam zoodanig met zijn hoofd tegen een stoep, dat voorbijgangers hom naar huis moes ten brengen. Dr. Rijkema constateerde hersenschudding. De knaap is hieraan overleden. Een nieuwsgierige kip. Op den Dordtschestraatweg onder Rijsoord lie pen eenige kippen op den weg. Een daarvan niet wetende, waar zoo gauw te blyven bij het naderen van don auto-om nibus der maatschappij Berliet, vloog omhog en kwam terecht in de geheel gesloten auto. Hoe kan dat? zal men vragen. Toch is het waar gebourd. Het is een wonder en tevens gelukkig, dat daardoor geen ernstige ongelukken plaats vonden. Do kip vloog met kracht tegen de voorruit, wolkè bezweek, zoodat de scherven door den wagen vlogen. De kip kwam midden in de auto terecht en leefde nog. Nadat het dier aan don kant van den weg was gezet, kon de auto bus zijn route vervolgen. Verkeerd uitgeweken. Te Raalte wond oen zfoh per rijwiel ter markt be gevende boorenvrouw, die verkeerd uit week, op don Rijksstraatweg door dqn auto van den vertegenwoordiger der Fa. V. Wervena Germaan Rijwjelfabriek ovst roden en zeer ernstig gewond. Den be stuurder treft geen schuldl Marechaus sees hebben het geval in onderzoek D0 verraderlijks briefkaart. Een Turk, Hanany Mahler genaamd, die een diefstal trachtte te plegen iö een bont- magazijn te Parija, werd door d« politi# ontdekt, naar aanleiding van een brief kaart ,dle hij tijdens de vlucht verloor en waarop zijn naam en adres vermeld stonden. Toon hij aangehouden werd was hij in genelsohap van een anderen man, die als zijn medeplichtige werd er kend. Beiden werden aangehouden en opgesloten. Do laatste heeft bekentenis sen afgelegd, die tot de aanhouding lei den van twee andere medeplichtigen. In de woning der aangehoudenen vond men pelsen en bontmantels voor meer dan 100.000 francs, alles afkomstig van diefstal. De dieven werden vroeger reeds voor dergelijke feiten veroordeeld. Kind uit den trein gevallen. Toen do sneltrein uit Roermond het station Sittard naderde, is plotseling uit oen nog in volle vaart zijnden trein, een por tier opengevallen en het 41/2-jarig kind je van mej. G. uit Heerlen uit den trein gevallen. Een mede-reiziger trok onmid dellijk aan do noodrem, en toen de trein tot stilstand was gebracht, vond men het kindje op eenige honderden meters af stand liggen met een ernstige hoofdwon de, welke door een geneesheer, die zich in den trein bevond, verbonden werd. Het verkeersgevaar te Naarden. Als oen bow ijs, hoe gevaarlijk hot vorkoor in on om Naarden is, mosre creldon hot feit, dat in 1924 niet minder dan 28 ernstige verkeersongevallen hebben plaats gehad waarvan acht met doodolijken afloop. De moeste dezer ongevallen kwamen op den Amsterdamschen straatweg voor. Het verhaal van een Russische prin ses. Grootvorstin Maria, geboren prinses van Zweden, verloor w de Rus- sisohe* revolutie haar gansohe vermogen Zij woont thans in Parijs, zooals vele barer lotgenooten en moot nu met han denarbeid den kost winnen. Daarbij kwam haar zeer goed van pas haar aanlog voor teekenen en schilde ren, en haar smaak voor fijne kleum'ia- koeringon. In 1921 begon uo met liet ma chinaal vervaardigen van kleederen en zij had daarmede zooveel succes, dat zij spoedig twoe jonge Russinnen aan yjs machina» moest zetten, terwijl zy zelf mete meer deed dan ontwerpen en de kleuren uitzoeken. Meer en meer wisten de Parijsche modemagazijnen den weg naar het atelier der grootvorstin te vin den, zoodat zij langzamerhand haar werkplaats zoodanig kon uitbreiden, dat zij thans beschikt over 50 arbeidsters van Fransche en Russische nationali teit en voorts nog 5 teokenaars in haar dienst heeft. In 1923 zette zij 1 millioen francs om, in 1924 bereikte zij reeds een omzet van 200.000 francs per maand. De grootvorstin drekt uit haar nieu wen werkkrihg een inkomen dat haar in staat stelt een woning mat 5 kamers te bowonion, drie bedienden en oen chauf feur te houden. Zij verkeert veel in het mondaine leven maar het meest in En- gelsche en Amerikaansche kringen, Al le Russische hulpcomité'» ontvangen van haar ondersteuning, althans voor zoo- ver haar middelen het toelaten. Loodsboot je overvaren. Een groot* stoomboot hoeft in het donker een loods- bootje in den mond van de Engelscho ri vier de Tyne overvaren, waardoorzes loodsen in hejt water terecht kwamen. Twee vaij heri zijn verdronken en een derde is ernstig gewond. Zes paarden verkoold. Om 4* uur ochtends uj brand uitgebroken in fen rijtuigfabriek te Plantin. Het vuur ont stond in het werkhuis, waar de vernis sing plaats heeft. De brandweer van dit voorgeborchte stond weldra machteloos on moest twee afdeelingen uit Parijs dat- bieden. Eerst na twee uur werkens kon men den vuurpoel omschrijven. Twee werkplaateen waren een prooi der vlam men. Benevens een groote hoeveelheid grondstoffen en gereedschap, warden ook zes paarden verkoold. Naar verluidt is het vuur ontstaan, doordat vonken gevallen zijn uit een stoomtuig, dat ook nachts gestookt werd.— Verdronken. De 18-jarige schip persknecht M. M. ran der B. is bij het verholen van het zeilschip Risico, lig gende aan de Boompjes te Rottendam gestruikeld, overboord gevallen en ver dronken. Do rivierpolitie heeft zijn lijk geviecht Een betwiste kerk. Een der ver maarde kerkgebouwen in da stad New York is de Drie-eenheddskork, gelogen in het hartje van het zakendistrict Het ter- terrein waarop de kerk staat ,is mot het kerkhof er omheen .ontzaglijk veel geld waard als bouwtorrein; maar tot nu toe heeft het bestuur van het kerkgebouw weerstand geboden aan allo voorstellen om het bedehuis te verkoopen voor sloo- pen. Thans zijn er twee heeren, Edwards de een in Noord-Carolina, de onder in Californië op de proppen gekomen met aanspraken op het terrein, waar de kiTk staat en waar de graven liggen. Zij zijn erfgenamen van een anderen Ed wards, die indertijd het terrein, waar op de kerk staat en het kerkhof ligt, had verpaoht tot het jaar 1866. Sinsdien was het eigendomsrecht weer aan (thans overleden) Robert Edwards gekomen. Do waarde van het terrein wordt begroot op 25 milioen gulden. Wel een hegeerlijk sommetje dus. Een goede ruil. Een vrouw, die,'naar zij opgaf mevr. v. d. Ven-Beulsifig heet en die te Gouda woont, kocht te Am sterdam een mantelcostuum met skunks kraag, ter waarde van f 150. Zij liet haar gedragen 00stuum in den winkel Ifirhter en verzocht de kwitantie aan te bieden in het hotel „de TEurope", waar zij zoide to wonen. Toep de knecht kwam bleek de dame hier onbekend te zijn. Ook 1 to Leiden heeft de vrouw oen en ander op haar geweten. Vlechten afgeknipt. Een 17-jarig meisje R. S uit de Ruwaardstraat te Rotterdam hieeft aangifte gedaan, dat een onbekende man haar Woensdag avond twee haarvlechten heeft afge knipt, Ingezonden M ededeellnge n, Inderdaad Muur omgevallen. Bij het Bloopen van oen huis in de Korte Lynstraat te Rotterdam is een stuk muur omgeval len en terecht gekomen togen een zygevel van pand 54 in de Breedestraat, waar van een raam is vernield. De alooper G. F. R. kreeg een stuk hout tegen het hoofd en werd licht verwond. Door een mot verraden? Een eigenaardige «aak heeft gediend voor de Maastrichtsche Rechtbank Het betrof den diefstal van f 183 ten nadeele van een medekoatganger ge ploegd. Het echtpaar Meijs te Brunssum hield een drietal kostgangers: S. en U, (Be camen een kamer iu gebruik hadden, en den «4-jarigeu N. J. J., die op een andere kamer logeerde. Lenige dagen te voren was J. nog bij S en Q. op de ka mer gowoest, had gezien dat S. zyn geld telde en dat in 'n kist sloot. Uok wist o., dat de sleutel vau do kamer, by afwe zigheid der bewoners, onder een doek hing. Toon S. 22 November ongeveer zes uur thuiskwam, hing de sleutel van de kamer niet onder de doek, doch boven op de doek, de kist was opengebroken en hot geld verdwenen. J. had een oud pikhouweel, dat in het kolensMk was ge vonden De platte zijde vftn dut breok- worktuig paste in do gemaakte deuken aan de achterzijde van het deksel. De justitie znnd kist en pikhouweel naar don scheikundige v. Waegeningh. Deze ont dekte aan <le puntige zijde van hot pik houweel Witto stipjes, die bij microsco pisch ondorzoek schilfertjes van een vlinderachtig insect bloken te ^ijn, Bij nader onderzoek bleek aan de on derzijde van hot deksel der kist, op de plaats waar deze oen indruk van de punt van het pikhouweel vertoonde, een mot te zijn doodgedrukt, die dezelfde schllfortjes op de vleugels had J. was 1 altijd slecht hij kas en w"' n™, geld van zyn modokostganger, doch na den diefstal was hij ruin. bij kas en had eenige betalingen godaan Hij ontkent don diefstal en zegt, dat hij een «paar- j potje had Waarvan «paarde jo dan, als je altijd geld tekort kwamP vroeg de president. Hoewel du* de aanwijzingen trappant en zeldzaam mogen worden genoemd, achtte het 0. M. dooi Mr Koderitsch waargenomen, de schuld van beklaagde toch niet voldoende bewezen en bij vroeg deswege vrijspraak met bekl'e In vrijheidstelling utt de preventieve hech tenis, welko floor de rechtbank wordt verleend, terwijl do uitspraak op 10 Fe bruari wordt bepaald. Ze willen gein turf. De gomeonte Kamperveen had tot nog toe geen ge meentewapen en daar de vroede vaderen vonden, dat diit er toch eigenlijk behoor de, .wendden zy zich ter zaze om advies tot den Hoogsu Raad van Adel. Deze stelt na historisch onderzoek vul, dat men te doen heeft met een Friescho nederzetting tusschen 1214 en 1227 onder den naam „Vene", aanvanke- lyk behoorendo tot de Parochie Kampen en vandaar later aangeduid als Gamper- vene. De Hooge Raad van Adel adviseert daarom een sprekend wapen te ontwer pen, t.w. gedeeld: I Kampen (a.I. door enoden van zilver en azuur), II. tien «taande zilveren tunen, gedekt door een gouden kroon van drié bladeren en twoe pajeipunton. Alles goed en wel oordoolt de gemeenteraad, maar drie turven moe ten er u.it blyven, want al moet de naam er aan denkon, verveningen zijn er te Kamperveen niet en zijn er nooit ge- meeet. En in dien geest zal aan de ad viseurs worden geantwoord Diefstal in een fabriek te Wormer. In de Oliefabriek „De Liefde" te Wor mer, van de N.V. „Olie-Industrie", is een diefstal geploegd van een bedrag van f 1500. De chef der fabriek deponeerde dit geld even in een lessenaar op zijn kantoor, teneinde in dt» -fabriek eenige workzaamhedo tei gaan verrichtten. Bij zijn terugkomst 'was het vordwehen. Terstond word de geheele nachtploeg ge fouilleerd, echter zonder resultaat. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. Een smokkelaar van verdoovende mid delen gearresteerd. In de woning van den z.g. wonderdokter v. d. P. aan do Nobelstraat la te Den Haag, hoeft de politie oen hoeveelheid van 100 gram oocaine en 40 ampullen morphine in be- ®la:g genomen, welke daar in strijd met de Opiumwet ter verkoop voorhanden waren. Terzake hot smokkelen van morphine ^resteerde do politie den 28-jarigen zee man P. K., wonende aan da Z.0, Bui- 28-'ariBe k0P°™n S. T„ wonende Nobelatraat, die do laak der po Do politio had roods goruimen tijd Tormoodens, dat te Don Haag oen gohei me handel in vordoovonde middelen word gedreven. ZJ) wist oenigo dier handelaar» openbare dronkenschap: G. H. te Gouda, en J. B. ie Waddinxveen, ieder f 5 «ubs. 2 d. Hit bureau voor belastinginning In Amsterdam. Voor de Arasterdamsche Rechtbank diende do zaak togen P. J. Repko, direc teur van het bureau voor belastinginning. De- Officier van Justitie eischte wegens verduistering twee jaren en ^3 maanden gevangenisstraf. Zijn vrouw vermoord. De Rotterdamache Rcchtbanc veroor deelde den schipper A. Schmidt, wogons moord op zijn 43-jarige vrouw Üomelia do Groot, overeenkomstig den eisch, tot 8 jaar gevangenisstraf. uit te vindon, maar slaagde er niet in, de hand te leggen op de voorraden, wtel- ke hier ot daer verborgen werden ge- houden. Een der rechercheurs stelde zioh daar om in verbinding met de handelaars en dood aich bij hen voor als koopman Na een voorzichtige verkenning, gingen do handelaars op de aanbieding van den pseudo-koopman in en zouden hem bren gen naar de geheime bergplaats der voorroden. Xntusschen hield de recher cheur voeltng met een Inspecteur der re cherche, die op het oogenbllk, dat do handelaar met den gegadigde vertrokken om den koop elders te sluiten, hen met eenigg, oontroleurs der Opiumwet volg de. Een paar uren ging het straat tn straat uit do stad door om evontueole vervolgers op het dwaalspoor te leiden wat het doel van den tocht betrof. On bewust, dat de vervolgers hen dicht op de hiel on zaten en door geen kronkel gangen van de wijs waren te brengen, wandelde het gezelschap de .Mo lenstraat in en de woning van den won derdokter v. d. P. binnen, waar de koop blijkbaar zou plaats hebben en dus de voorraad aanwezig wa9, Intusschen bleef de recheroho in de onmiddellijke nabij heid, gereed, om op het beslissende mo ment wanneer do verdoovende stoffen voor den dag zouden komen, in te grij pen en alles in beslag te nemen. Een buurman van v. d. P., de koop man T„ bemerkte echter de politie en vond het noodig den wonderdokter te waarschuwen, dat er gevaar dreigde, op dat oogenblik kwamen do psoudo- koopman en rechercheur mei zyn man nen, om direct hun slag te slaan, eer alles verdwenen was. Inderdaad had de politie succes en wist de voorraden te achterhalon. De hulpvaardige koopman T., wieni diensten do politie hadden be lemmerd in haar werk," werd doswege aangebracht, ondanks zijn protesten. Te gen hem is pro'CM-verbaal opgemaakt. Vorstelijke giften. Uit Washington wordt het volgondo gomeld: John D. Rockefeller Jr. heeft een gift van f 500.000 gulden en een voor waardelijke gift van oen millioen gulden geschonken voor de Noordelijke Baptis- tenkork voor dit jaar. Do voorwaardelij ke gift is gebonden aan de bepaling, dat voor 80 April oen fonds wordt gesticht van ongeveer 15 milioen gulden voor missiewerk en andere ondernomingen gedurende dit jaar. Door den trein gegrepen. To Steen- wijk is do exportslager M. gistermorgen aan het station bij het oversteken van de rails onder don trein geraakt. Een been en oen arm werden hem afgereden Per auto is hij naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Zijn toestand is beden kelijk. Sneeuwstormen In Amerika. Voor de derde maal in dozen winter is New York door een snoeuwstorm overvallen De temperatuur is in 28 uur 44 graden gedaald Het verkeer in do besneeuwde straten waar nog sneeuw van den vori- gen sneeuwstorm op enkele plaatsen lag. wordt zeer bemoeilijkt. Er zijn 16.000 sneeuwruimers in dienst genomen* Naar raming zal het sneeuwruimen dezen win ter 10 millioen dollar aan de stad koe ten. Uli hei Noorden van den Staat New- York wordt 42 graden vorst gemeld. De St. I.aurensrivier is over een afstand van 100 mijl bevroren. In het Midden- Westen is de temp, na een hevige kou de weer stijgende, maar in de katoensta ten van het Zuiden heerscht nog stren ge koude. De berichten daaromtrent heb ben geleid tot een stijging der katoen- prijzen. De Popocatepetl waarvan ge woonlijk alleen de kruin met sneeuw be dekt is, is Thans geheel onüer de sneeuw bedolven Kantongerecht Gouda. ln de zitting van 28 Januari werden veroordeeld: Wegens voetbal spelen: P. R. M., A. M. ou G. E. B., allen te Gouda, ieder f 2 subs. 1 w. t.; Wegens visschen «onder vergunning. M de B. te Gouda, f 5 suba. 3 d., 2 maal; Wegens te snel va- ron; E. J. S. te Polsbroek, C. van der V, en G. H., beiden te Woerden, ieder f 5 subs. 2 d.; Wegens overtreding Leer plichtwet: P. N. te Nieuwerkerk a.d. Us- sel, f 2 subs. 1 d.; Wegens overtreding Drankwet: J in 't H. te Waddinxven. f 40 subs. 20 d., alle fleaschen terug; We gens overtreding Arbeidswet: H. »B. te Gouda, 2 maal f 2 subs 2 maal 1 d.; Wo gen overtreding IJkwet: C. L. te Gouda, f 2 subs. 1 d., gewicht v v.; Wegens mo torrijtuig zonder licht: G. A. H te Gou da, f 3 subs. 1 d.; Wegens rijwiel zonder licht: A. P. V. te Gouda en Y. N. te Wad dinxvoen, ieder f 3 subs. 1 d.; Wegens NM aüeea door kleeding m woning, maar vooral ook <loor huidvwrptegmg, voedzamon kost en versterking van het lichaam, moeten we ons legen alle weers wisselingen en in 't hijzonder togen hek kouvatten beschutten. Vóór alles kon hiertoe een zekere ver harding van de prilste jeugd af dienen. Jaar in, jaar uit, moeten wij one m alle weer en wind met de lucht eigen en ver trouwd maken. Slechts zit hebben het meest door lucht en weer te lijden, die het uunat ermee in aanraking komen. Vruclften zijn gezond. Appelen, vooral zure, zijn goed voor de maag, maar heb ben ook een uitstekende invloed op de hersenen en op het zenuwgestel. Talrijke geneeshoeren bevelen zenuwachtige men schen hot eten van appelen aan en men zegt, dat er uitstekende resultaten mee worden bereikt Ook pruimen kalmeeren zenuw&chti- gen en bovendien keeten zij de «pieren te sterken Slijk- of moddervlekken neemt men weg met een natte sponst zijn do vlek ken te groot, dan wascht men hot be vlekte deel af in zuiver water. Een an der, minder bekend middel (vooral voor fietsers dienstig) ie een aardappel door te snüden en met do enijvlakte ervan de vuile vlekken krachtig te wrijven, De vlekken zullen spoedig vervliegen en de stof wordt niet aangetast of slip er met van, wat wel door sterk afwrijven met de bandon of met borstelen gebeurt. Baron tot den nieuwen huisknecht: „Dat zeg ik je eens en vooral: Aismn vrouw ie iets beveeM, dan heb Je haar even vlug en even onvoorwaardelijk te gehoorzamen aJsikl" Een man geeft op hot bureau van den burgerlijken stand do geboorte aan van M Ambtenaar (naar don kalender kij- kend): „Do hoeveelste is 't? 0 ja, de 23ste.' Vader (verschrikt): „Nee memoer, 't is de tweede paal" Een politle-agent, die nachtdionst heeft ontwaart 'n Jongmensch boven in 'n lan taarnpaal. „Zeg, wat doe jij daar?" „0", roept een oenigszln» onzekere stem van boven; ,fWil jo me even terecht helpen? ik ben verdwaald....." Weet U DAT 100 jaar geleden er in Engeland nog maar 24 stoomschepen gebouwd waren en oeret in 1865 het aantal in aan bouw zijnde stoomschepen dat der zeil schep on overtrof? DAT jeugdige rookers de slechtste scholieren zijn? DAT op den vliegtocht HollandIn- dië de schroef van het vliegtuig 17.208.000 omwentelingen en de krukas 26.680.000 omwentelingen maakto, en op dien tocht 12.000 litor benzine verbruikt werd en 500 liter olie? DAT er in Nederland c.&. 560 xelf- tnoorderi per jaar plaats vinden? DAT de longspieren bij de vrouw eter ker zijn dan bij den man, waaruit men vorklaren wil, dat de vrouw zooveel rap per is met de tong dan de man. DAT in Amerika de biosooop eiken dag door oen vijfde deel der bevolking wordt bezooht? DAT de wereld nog oen steenkolen- voorraad heeft van 7.397.533.000.000 ton, wat genoog is voor veertig eeuwen? DAT do Noderlandscho bevolking jaarlijks gemiddeld met 100.000 zielen toeneemt? Ingezonden Mcdcdeelingen. Wannvm- Uw luchtwegen ver«topt zyn en gij een gevoel ven be- nauwdheid krijgt, probeer dan een» Akker'» Abdijsiroop die door haar tlymoplouende werking Uw luchtwegen zal zuiveren van »Hjm die zich op Uw bor«t heeft vast gezet. Gebruikt ook bij bronchiti», asthma, kinkhoest, hardnekkigen hoest, keelpijn de bekende Akker's verzacht - zuivert geneest Alom veikiij|b»»f 1» koker* 230 r*m 1 50 t 550 |>«m ƒ2.75 1000 ptm /4.S0 BELASTINGZAKEN worden strikt geheim en billijk behandeld door het Administra tiekantoor, Steiger 10b, R'dam. HYPOTHEKEN ei CREDlETEN op Landerijen en Huize* steeds beschikbaar as* het zelfde adres. 0p Maondag 9 februari 1925, des v.m. 11 uur, zal in het Café van den Heer T. VAN ZOEST te Bergambacht, voor rekening van d«n Heer K. DEN BESTEN te Streefkerk, publiek worden aanbesteedt Bestek en Teekening verkrijgbaar vanaf 26 Januari f 6 per stel (reit. f 3v—bij den Architect DIRK STUURMAN. Burg. Martenssingel, Qouda Het Bestuur van den Polder Oud-Alblas wenscht bij inschrijving te verkoopen i De z.g.n. staande in den polder Noordzij aan de Oraafstroom. Inschrijvingsbiljetten te zenden voor of op 7 Februari aan den Secretaris van den Polder den Heer P, DE HAAN. Inlichtingen en voorwaarden bij den Voorzitter de Heer J. A. JONQENEEL en bij genoemden Secretaris. Notaris te Qouda, zal op Donderdag 5 februari 1925 bij Inzet, e* 12 februari d.a.v. bij afslag en combinatie, telkens des morgens elf uur, in het Hotel Ds Zalm, a.d. Markt te Qouda, (grootendeels Weiland), Boomgaard Schuur voor Stalling, Hooiberg, alles gelegen a.d. Moordrechtschen dijk ln (le onmiddellijke nabijheid der stad en uitkomend a.d. Moordr. -Tiendweg, groot 5*22.75 H.A* Het voorgedeelte Is vrii van huur, terwijl ongeveer 5 H.A. tot 1 Nov. a.s. verhuurd zijn aan den heer N. Qudijk. Te veilen in 2 pereeelen en combinatie. Alle werkdagen te bezichtigen en (e aanvaarden op den betaaldag der kooppenningen, 12 Maart, as. Verdere inlichtingen geeft de Notaris, ten wiens kantore gratis notities te verkrijgen zijn. te Sliedrecht, zal op bij Inzet en Afslag, beide dagen des avonds 7 uur, ten Koffiehuize van Mej. de Wed. BLOM VAN DER VLIES, aan het Middenveer te Sliedrecht, in het openbaar verkoopen: Het in zeer goeden staat van onderhoud verkeerende wijk B no. 341, met Ie Sliedrecht, groot 4.13 Aren. (Het pand, thans, in eigen gebruik, is voorzien van electrisch licht, gas- en water leiding en is zeer geschikt voor Winkelzaak) Aanvaarding en betaling op 1 Mei 1925. Nadere Informatië* verstrekt voornoemde Notaris. te Bergambacht, is voornemenè op telkens des voormiddags 10 uur, in het Café van den heer T. VAN ZOEST aldaar, in het openbaar Ie veilen en te verkoopeni I. ten verzoeke van den heer P. DE LANOEN: Een weldoortimmerd bevattende beneden 2 Woonkamers, Slaapkamer, Keuken met Pomp en boven grooten Zolder, alles voorzien van electrisch licht, get. C 124, met Schuurtje, Moestuin on Boomgaard, staande en gelegen op het dorp, onder de gemeente aan den Breeden Weg, kadaster Sectie A, nommer 4903, groot 8 Aren 70 centiaren. 1 April a.s. te aanvaarden. I. Ten verzoeke van de Erven van den heer C. SCHOUTEN: Eene partij gelegen aan voor de WIEL, e* diverst pereeelen In de Holslee, te zamen groot 1 Hectare 82 Aren 82 centiaren. Nadere inlichtingen geeft voor noemde Notaris, bij wien tevens tijdig perceelsbeschi ij vingen ver krijgbaar zijn. te Bergambacht is voornemens op telkens des voormiddags half elf uur in het Café van den heer NOOMEN op het dorp te Stolwijk ln het openbaar te vollen on te verkoopen: t«n verzoeke van den heer Ja. DE BRUIJN: get. B 49 met SCHUUR, VERDERE GETIMMERTEN EN ERF, bene- vena EEN PERCEEL MET W EO EN VTATERINO, «taande e* gelegen onder ds gemeente Stolwlfk in BOVENKERK, groot groot 2.05.46 H.A. in twee pereeelen, gelegen alsvoren langs de Qoudsche Vliet, strekt van J. K. A. Anker noordop tot J. v. Buren, uitste kend geschikt voor Tuinland, groot 1.95.29 H.A. en ten verzoeke van den Hear B. DE BRUIJN: In BOVENKERK groot 21 aren 83 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 27 April 1925 of zooveel eerder als met de ver- kooperszal worden overeengekomen Nadere infurmatiën en perceels beschrijvingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Notaris te Alblasserdam, is voornemens op Donderdagen 5 en 12 Februari 1925, telkens v.m- 11 uur, bij Mej. Wed. J. BARON te Nieuwpoort in het openbaar te verkoopen: Voor de Erven C. Oeldehblom. 26 Aren, 45 cA. met Tiendweg én Watering te 83 Aren, 78 cA. Weg en Watering te Breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen bij den Notaris.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 4