>5p DoVmim Qen tofliir. :hem NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Woensdag 4 Februari 1925 No. 4926 57 Jaargang EERSTE BLAD. Buitenlandsch Overzicht. BINNENLAND. FEUILLETON. ilemborg Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. Plaatselijke Berichten. WO/( a lef Telefoon 30. en lult, oud 64 j., kuis. Voor- een een u «pre- ▼on :rd (Wordt Tarvotod) natan in revolvers en dum- den de zijn onderzoek baar: KKEN >n. en it enz. ilMUM itrijdt i door tiling. n ver- dien zouden volgen. De beide aangehoudenen worden er van verdacht rechtstreeks bij moord betrokken te zijn. Meer .wilde politie voorloopig niet medededlen. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Postch. en Girodienst ,768. u. Jan. ia, d. van I'l.'t.T, ouwer I, oud 38 j. drika, d. van B. jn. vee stations te stappen, bereiken, vanwaar zij per auto door Ce woestijn Tripoli wilden gaan. De politie wu jolitieagen- verkleed, een tus- M van IJS8EL Jan an A. Roth an r, z. van C. Pool •iet. Gerrnrda «n K. v. Arkel. 4 ar ia, d van J. Leantje, d. A. W. den Bos- ij. T. van der de Ruiter, oud Bout, oud 25 j 8 j. J Schild, is, oud 10 j. and, oud 63 j., ’t Verlaat. - G A. Schalk, oud A. Roodnat on z. van D van Willem, z van is. Henri, z. v d. Heerik. en J. J. Non- L van Steenis. ringen, oud 89 odnat. naar hun echter op het spoor en ten, eveneens als bedoeïnen maakten de reis mede. Aan schenstation werden alle reizigers onder zocht, waarbij de beide mannsn, die het bezit waren van dumkogels, werden aangehouden. De po litie had verwacht dat nog een derde persoon onderweg zou instappen doch die verscheen niet. Voor alle zekerheid had men ook een auto met p^litde-agen- ten gereed gehouden op den weg, de verdachten door de woestijn Een Rljkssubsldle van Mn mlllloen voor de Olympische Spelen. Het week blad De Olympiade deelt het volgende be richt mede: „Naar wij vernemen, zal spoedig bij de Staten-Generaal worden ingediend een wetsontwerp, waarbij de regeering een bedrag van maximaal één millioen gul den aanvraagt voor subsidie aan de Olympische Spelen te Amsterdam in 1928. De toekenning van de subsidie zal over oen termijn van 4 jaren worden ver deeld: van 1925 tot en met 1928 wordt elk jaar een post van f 250.000 uitge trokken. Het wetsontwerp is onderteekend en zal dus verdedigd worden door Minister De Visser Het spreekt echter van zelf, dtt da .yshoola regeering in de eerste plaats de Minister van Financiën, zich ermede heeft vereenigd. Wij hebben roden om aan te nemen dat bij de Provinciale Staten van Noord- Holland en bij den Gemeenteraad van Amsterdam eveneens subsidievoorsbellen zullen worden ingediend.’* Tabakscommissie. De minister van financiën heeft gistermiddag in een der lokalen van zijn departement geïnstal leerd de commissie voor het instellen van ene onderzoek naar de wijze, waarop een belasting ware te heffen, drukkend op de ruwe tabak bestemd tot vervaardiging van fabrieksfabrikaten, met dien ver stande, dat a. de daarvan te verwachten jaari -ksche opbrengst niet kledner dient te z i dan de bate, welke de geldende heffing aan de schatkist op levert, b. de vormen van heffing, indien en voor zoo ver mógelijk, verband behooren te hou den met de waarde van het fabricaat, hetwelk uit de tabak zal worden verkre gen; De legerscharen van SPANJE waren niet erg gelukkig in hun gevechten in Marokko. Nu lijdt daaronder ook da bur gerlijke bevolking. Uit Madrid wordt thans gemeld, dat een vliegtuig, dat over Tetouan vloog, per on geluk een bom op het station liet val len. Een Moor werd gedood, terwijl der tien andere personen werden gewond, dia allen burgers waren. In CHINA schijnt naast de algemeen» onrust, de haat tegen het Christendom toe te nemen. Hierdoor ontstaat ernsti ge ongerustheid bij de zendelingen on de westelijke onderwijzers. De schepen van de Chrislennatie liggen in de havens, om zoo noodig hulp te kunnen bieden. In RUSLAND krijgen we nu kwijt schelding van straf door de Sovjet-re- geering. Zij heeft besloten, amnestie te verleenen aan allen, die gedurende den burgeroorlog in verbinding stonden met de anti-sovjet-legers van Denikin en Wrangel, of die betrokken waren bij an- ti-revolutionnaire bewegingen en aan al len, die naar Rusland terugkeerden, na de ineenstorting van de anti-bolsjewisti- sche leger». Alle vrijheden zullen verder worden hersteld. Ouderkerk a.d. IJssel, 4 Febr. De 67- jarige C. H. kwam dezer dagen tot de onaangename ontdekking, dat men zich niet had ontzien door te dringen tot de bergplaats van zijn jacht- en vischtuig. Het jachtgeweer was verdwenen en niet minder dan negen vischnetten bleken stuk gesneden, zoodat den eigenaar een gevoelige schade hierdoor werd boege- bracht. Waarschijnlijk is de onverlaat, die dit misdrijf pleegde, te zoeken onder hen, die schade ondervinden van de door C. H. rechtmatig uitgeoefende jacht en visscherij. Het moge den dader misschien gelukken zich te onttrekken aan de aard- sche gerechtigheid, er is gelukkig een hoogere, die hem niet onthouden zal, wat hij door zijn misdadig bedrijf verdiend heeft. Moordrecht, 4 Febr. De afdeeling van „Volksonderwijs" hield In De Harmonie" een propaganda avond. Nadat de voorzitter, de heer J. L. de Jong, het openingswoord had uitgesproken was het woord aan den heer Zelvelder uit Amsterdam, die als onderwerp had gekozen „Openbaar of Bijzonder Onderwijs”. Op zeer duidelijke wijze werd dit onder werp behandeld. Daarna was de beurt aan de afd. tooneel. Nadat eenige voordrachten waren ten boste gegeven werd na de pauze opgevoerd het bekende tooneelspel van Fabricius „Onder één dak". De aanwezigen waren vol lof over het spel van de leden der tooneel- afdeeling, waar zeer goede krachten onder schuilen. Evenals bij het einde van sprekers rede, viel ook de spelers na elk bedrijf een daverend applaus ten deel. Nadat nog een blijspel en een voordracht waren gegeven, sprak de voorzitter zijn slotwoord, waar hij allereerst dank bracht aan den heer Zelvelder uit Amsterdam voor de prachtige rede, ook de tooneel- afdeeling werd dank gebracht voor wat zij ten beste hadden gegeven Het programma was hiermede afge werkt, waarna velen nog langen tijd gezellig bijeen bleven. Voor het te houden Nat. Concours op Hemelvaartsdag 1925 door de muziek- vereeniging „Euterpe" alhier is een feest- i «- terwijl de commissie tevens is nitge- noodigd bij haar verslag een ontwerp van wet met memorie van toelichting in te dienen, waarin haar denkbeelden zijn belichaamd. Mollen. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Braat, be treffende de wijziging van de Mollen- en Kikvorschenwet 1917, met het oog op te groote bemoeilijking van het vangen van mollen, en vrijlating van den verkoop van mollenvellen, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw ge-, antwoord: In het laatet van het vorige jaar is een omvangrijk onderzoek aangevangen ter verkrijging van gegevens om te beoordee- len, of de bestorming van den mol in dezelfde mate, waarin die nu wordt toe gepast, al dan niet' behoort te worden voortgezet. Dit onderzoek is nog niet geheel be ëindigd. Daar het op de gestelde vragen te ge ven antwoord nauw verband houdt met den uitslag van dat onderzoek, meent on der geteekende goed te doen, zijn ant woord tot na afloop van het uit te stellen. „Het was de aangenomen naam van een Rus, die hier in Londen woonde. Hij was een oom van Regina Orzesko en ging door vaar een rovolutionnair. Hij heeft evenwel zijn bondgenooten verraden en ook zijn nicht Regina aan de politie over- gelevard” „Waar?” „Hier, in Londen." „Gij moet u vergissen. Regina Oraes- ko ia in Kroonstadt gevangen genomen.” „Toch niet, zij is hier in Londen ge vangen genomen of liever opgelioht door de Russische speurders, evenals uw broe der." „Maar, hoe is het mogelijk.” „Luister, die doktor Wien was een ge meen verradar. Hij liseft Sod vin over geleverd en zijn eigen nicht ook. Deze echter mooht niet in handen van de En- gelsche politie vallen, daar zij met uit geleverd zou zijn, maar al spoedig weer zou zijn vrijgelaten. Dat wilde Wienvoor komen en daarom werd het meisje opge dicht. „Dr. Wien hoeft haar en ook uw broer dicht bij den oever van de Theems gelokt Daar zijn beiden overweldigd en met een roeiboot gebracht aan boord van oen Russisch schip, waarmede zij, zon der het te willen, de reis naar Rusland gemaakt hebben. En nu heet het, dat zij te Kroonstadt eerst gearresteerd zijn. Nu good, maar men hoeft hen oerst togen wil en dank naar Kroonstadt gezonden.” „Maar met welk doel?” „Wel, Regina Orzesko stond immers als nihilist» bekend en uw broer zal mee genomen zijn .omdat hij haar verdedigde of, omdat hij aan het licht zou brengen, hoe de Russen hier de landswetten dur ven schenden.” „En gij staat er voor in, dat uw lezing van liet gebeurde de juiste is?” Deze Courant wordt doe Maandag»-, deft Woentdag»- en de# Vrijdagtmtddag» uit gegeven. Prij» von,‘ Schoonhoven per 8 maanden 1 25, franco per post in Nederland 1,60 Over het abonnement wordt m de eeretf^ maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren. Kantoorhouders en bestaande tusecb en personen SCHOOHOVHSCBÏ (OÜR.W. Mssrksrk, 4 Febr. Aan den heer H. de Ruijter, ontslagen lantaarnopsteker al hier, is een pensioen toegekend van f 48 jaars.' Uit de fcrekkingslijst van de verlo ting der ijsclub Voorwaarts te Amstel veen op 30 Jan, j.L blijkt, dat op No. 1962, toebehoorende aan den heer H. J. v. d. Heiden alhier, een rijwiel ie geval len. Bodegraven, 4 Febr. Bij het lossen van een schuit bij den kunstmesthandel van Van der M. alhier, ontstond een klein defect aan de bekleeding van den kabel van het electrische hijschtoeetel, dat ge heel onder stroom kwam. Een arbeider greep een haak, en bleef daaraan han gen. De ongelukkige wilde zich zelf reeds de hand laten afsnijden, toen een zij ner mede-arbeiders te tegenwoordig heid van geest had, den stroom af te sluiten. De man viel bewusteloos op den grond, doch was binnen korten tijd weer geheel in orde. Capelle a.d. IJsstl, 4 Febr. Op het Oostplein te Rotterdam is van het 16-ja- rige meisje J. K., alhier woonachtig, terwijl zij op een autobus wachtte, portenxxnnaie mert f 30 gerold. Wlllsskop, 4 Febr. In den nacht van 30 op 31 Jan., is te Willeskop, buurt schap Blokland, bij twee aldaar wonen de boeren, diefstal gepleegd, n.1. bij B van Blokland en P. Baars. Bij eerstge noemde hebben de dief(en) een zoo goed als nieuw rijwiel medegenomen en bij laatstgenoemde twee hammen, welke in het zomerhuis in de schoorsteen waren gehangen om te rooken. Aan deuren of ramen is niets te bespeuren van braak, zoodat vermoed wordt, dat ze met een valschen sleutel de deuren hebben open gemaakt. Van de dader(t) ia niet het minste spoor aanwezig. Prys der AdvercentienMaandag» en Woensdag» van 1 tot 6 tegels 1,14 iedere regel meer O,!?1/».' Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wo/dt de 8e plaatsing berekend tegen 0,10 per regel op Maandag en Woentdag en tegen 0,121/]per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. Do BELGISCHE ministerraad heeft vergaderd en de minister-president deel de daarin mede, dat binnen enkele dagen de conclusies van de militaire commis sie van toezicht op Duitschland beschik baar zullen zijn. De gazantenraad zal een beslissing moeten nemen of het verslag zal worden gepubliceerd of niet. Enkele regeeringen zouden daartoe bereid zijn, Inzake do binnenlandsche politiek heeft de regeering, die gaarne de wet tot vereffening van de traktementen der onderwijzers, leden van de rechterlijke macht on de geestelijkheid in veilige ha ven zou willen brengen,' naar aanlei ding van het besluit van de centrale oommis&ie tot verhooging dier salarissen (dat alleen voor de onderwijzers 55 mil lioen zou vergen), besloten dat de kos ten niet meer dan 20 millioen extra zou den mogen bedragen Zou de Kamer bo ven dit bedrag (voor alle categonën sa men) willen gaan, dan zouI de minister van financiën (de ministerlpresident) on middellijk aftreden, wat het heengaan van het heele kabinet ten gevolge zou hebban. Men herinnert zich de ontroering, wel ke in ENGELAND gewekt weid door dan moord op den Engelschen gezaghebber in EGYPTE, den Sirdar Er werd als eisch gesteld, dat de moordenaars zouden worden opgespoord Thans is volgens draadlooze mededeeling uit Cairo helderheid in deze moordzaak gekomen en zijn twee jonge imannen ge arresteerd, verdacht den móórd gepleegd te hebben. Het zijn twee studenten. Zij werden in den trein gearresteerd. Beide personen zagen zich door het onderzoek der politie zoozeer in het nauw gedre ven, dat zij in het geheim naar Tripoli wiluan vluchten. Zij stapten als bedot# nen verkleed, naar een tusschenstation, een half uur voorbij Alexandrieë, in den trein en waren voornemens t voor het eindpunt weer uit om ongemerkt Hammam te eelen. Hij kon natuurlijk niet terstond vertrekken, want hij moest aanbeveling» brieven hebben en nog meerders voor zorgen nemen. Hij had van de universituit verlof ge vraagd en verkregen om zijn studde’a af te braken en wachtte nu nog slechts op enkele papieren en aanbevelingsbrieven voor hij de reis aanvaardde. De laatste dagen logeerde hij bij zijn tante te Clap ton. Zoo kwam het dat hij op een avond uit londen met den trein gekomen, naar het buiten van zijn tante wandelde, toen hem iemand achterop kwam, die hem in slecht Engelsch vroeg: „Is u mijnheer Bath?" „Welzeker, die ben Ik." „Ah, dan zou ik gaarne een oogenblik met u willen spreken.” „Goed, kom mee naar binnen, ginder is het huls van mijn tante.” „Pardon, ik zou Rover hier met ken. Het betreft uw broeder.” „Mijn broer. Gij woet wat van mijn broer James?” „MiMchien wel. Ik zou u omtrent zijn verdwijnen kunnen inlichten.” „Maar vertel mij, wat weet gij hem.” „Van hem weet ik op het oogenblik niet meer dan gij. Maar ik zou u kunnen verklaren, hoe hij daar gekomen is. Dat zal misschien uw taak vergemakkelij ken, nu gij hem gaat opsporen.” „Hoe gij weet, dat ik naar Rusland ga? Kent gij mij dan? Wie zijt gij?” „Wie ik ben, och, dat is totaal onver schillig, het zij u genoeg te weten, dat ik u helpen wil en u waardevolle inlichtin gen wil geven.’ „0, ik zal er u dankbaar voor zijn.” „Ik zoek geen dankbaarheid, maar slechts de wraak, doch dat ia voor u het zelfde. Uw brooder is In het ongeluk ge stort door dokter Wien" „Dokter Wien, Ik hoorde dien nooit.” J. de Jong IJzn., 2de secretaris, P. Goudriaan. penningmeester; M. v. d. Gaag Jr., 2de penningmeester; N. Dirk zwager Dz.; W. d. Kaa; H. Fredriks; J. Hoogerbrugge; M. v. d. Broek; T. van Dufjn; M Boon; 0. L. Boon; 0. Huurman; A. Priem; A. Vink; J. van Vliet; A. Jongeneel; J. Thler en J d. Gaag. Lskkerkerk, 4 Febr. Dr. Van Egmond gaat onze gemeente verlaten. Hij wordt assistent bij prof. Qulx te Utrecht. Gisteren hield de gymnastiekver eeniging „Kracht door Oefening” haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. v. d. Wouden, opende. Vóór met de werkzaamheden werd begonnen, her dacht hij in eenige goed gekozen woor den, wijlen den heer A. M. Rekking, een der oprichters van de vereeniging. Dit werd door de vergadering siaando aan geboord. De secretaris las daarop het jaarverslag, hetwelk onder applaus werd goedgekeurd. De penningmeester deed daarop rekening on verantwoording van z’n beheer. Het batig saldo van het vo rig jaar was bijna geheel verbruikt, zoodat de finanoieele toestand nu niet zoo heel rooskleurig was te noemen. De rekening werd door de heeren P. Bol en P. de Jager nagozien en in orde bevon den. De commissaris van de werktuigen bracht eveneens verslag uit. Volgde be stuursverkiezing. De hoeren B. v. d. Wouden en P. Bol en moj. E. T. de Ja ger werden respectievelijk tot secretaris, commissaris van orde en cooimissaresse van werktuigen herkozen en mej. W. d. Wouden en de heer J. Ooms, rasp, tot 2e penningmeestoresso an comm, van werktuigen herkozen Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Een koe van den heer Jao. de Bou- ter heeft 3 levende kalveren ter wereld gebracht, 2 stieren en een waar een zeldzaamheid Bleskensfli-aaf, 4 Febr. Onder voorzitter schap van den heer H. G. Pott, hield de vereeniging „Het Groene Kruis" een alge meens ledenvergadering. Na opening der vergadering las de secretaris de notulen der vorige algem. verg, die zonder wijzi ging werden vastgesteld. Hierna bracht hij verslag uit over het afgeloopen boekjaar. Uit het jaarverslag bleek dat de verple glngsartikelen 78 maal waren uitgekend, verdeeld over 48 huisgezinnen. Het aantal leden bedraagt 218. Het magazijn is goed voorzien* van de noodige verplegingsarti- kelen, afwordt, zoo noodig, steeds aan gevuld. Van de 6 ligtenten waren voortdurend 5 In gebruik. Door den secretaris werd er nog eens aan herinnerd, om de verple- gingsartikelen, xoodra ze niet meer noo dig zijn, onverwijld bij den magazijnmees ter in te leveren. Vervolgens bracht de financieels com missie rapport uit en verklaarde de boeken enz. van den penningmeester in orde te hebben bevonden. Vervolgens werd de be- grooting voor 1925 vastgesteld, zooals ze door het bestuur werd ingediend. Daarna sloot de voorzitter deze zeer slecht bezochte Vergadering, waarop slechts 12 leden aan wezig waren. Mosrcapelle, 4 Febr. In de vergade ring der Vereen, voor Ziekenhuisverple- ging werd nog als bestuurslid (vacature v. d. Giesein) gekozen de heer G. J. Brouwer. De heer Brouwer zal de func tie van secretaris op zich nemen. Stresfksrk, 4 Febr. Zondag is de oud ste inwoner, mej. Pieternella Brouwer, wed. van Z. Bouwman, overleden in den ouderdom van 90 jaar on is thans de oudste inwoner Maaike van Genderen, wed. ran K. Bouwman. Stolwijk, 4 Febr. Er wordt in deze ge meente gecirculeerd met een adres aan het gemeentebestuur alliier, om te ko men tot prijsverlaging van den stroom bij het electrisch bedrijf. Dit is niet om dat het bedrijf reeds winsten afwerpt, integendeel, maar men stelt zich voordat bij de prijst wlaging dermato het gebruik zal toenemen, dat het op die wijze tot een voordeel zal worden omgezet. Er wordt door velen op het adres geteekend. James Bath zullen intereoseeren. Enfin, we kunnen niets doen dan afwachten, maar het lijkt me toch een bijzonder vreemde geschiedenis. Men kon niets 'doen dan afwachten, maar Addison meende, toch verplicht te zijn den broer van James Bath te schrij ven, wat men vernomen had. Clive kwam naar Londen en bracht nog eens persoonlijk bezoek bij den Rus- aischen gezant, om toch vooral to ver krijgen, dat men naar zijn broer nauwkeurig onderzoek instelde. De Russische autoriteiten zegden zoo’n onderzoek toe, de Engeleche gezant to St. Petersburg deed ereneens de noodige •tappen, maar het resultaat was nihil. De inlichtingen luidde, dat Regina Orzesko te Kroonstadt gevangen geno men was, tegelijk met een Rus, dat de beide gevangenen op weg waren naar Si berië, maar dat men naets wist van een Engelschman, die bij vergissing als ni hilist sou varoordeeid zijn. Was dus de hoop voor niets opgewekt, was het bericht, dat de Engelse he reizi ger uit Rusland had medegebracht, ten eenen male van grond ontbloot? Clive kon het niet gelooven en ook inspecteur Addison was de overtuiging toegedaan, dat er iets achter stak. „Ik vertrouw die Russen geen haaf," zeide hij, „ik weet soms trouwens niet, wat ik denken moet vAn die arrestatie te Kroonstadt.” „Welnu," zei Clive Bath tot hem, ,Jk acht het thans mijn eerste plicht mijn broeder op te sporen en ik zal daarvoor mijn studio’s onderbreken. „Wat wilt gij doen,” vroeg Addison. „Ik zal zelf naar Rusland gaan en trachten mijn broer op te sporen. Als het moet zal ik tot in Siberië doordringen.” De inspecteur kon niet anders dan dit besluit van den broer van James toe juichen. Clive Bath zou dus naar Rusland gaan en hij nam voor d«M rtls zijn toebereid- 6 Ik «voor mij twijfelde niet meer, of James Bath moest dood zijn, maar thans weten we althans iets van hom en zoo ooit, dan heblwn we nu kans hem terug te vinden. Hoe hij er dan ook gekomen zij, hij blijkt in Rusland te zijn en we zullen alles in het werk stel len om bom te verlossen, want als hij gevangen gehouden wordt, is net door een dwaling van de Russische politie.” De Engeleche koopman had alles ver teld wat hij wist, hij liet zijn adres ach ter en vertrok. Na zijn vertrek bleef Addisson pein zen on overdacht wat hem te doen stond. Hij raadpleegde daarna de chef van den veiligheidsdienst,, die tezamen met hem dden middag een bezoek bracht aan den Russischen gezant. „Excellentie”, zeide de chef, „wij zou den u een wederdienst willen vragen." „Oh, mat genoegen wil ik u helpen, als mij dit mogelijk is. Gij zijt mij al zoo dik wijls van dienst geweest.” „Welnu, wij wilden u vragen, of gij ook iets weet van de niMliste, die wij in dertijd tevergeefs gezocht hebben, van i Regina Orzesko.” „Wacht eens, ik meen mij te herinne ren, dat zij onsohadalijk gemaakt is, maar laten wij mijnheer Janowski ont bieden, hij is zeker van alles od de hoogte.” Toen Janowski, een kleine, sluwe Rus, gekomen was, vroeg de gezant hem: „Deze heeren wenschen te weten waar Reglna Orzesko verblijft, de nihilis- to, die gij u zeker herinnert.” J,a> «U is in Rusland, op weg naar öiberie waarschijnlijk’- „Ah zoo”, mompelde Addition. Zijn chef vroeg verder: „W®«t gij waar zij gearresteerd i«.” „Op Russisch gebied, kort nadat zij Londen had verlaten. Stelt u belang in haar?” „Neen, maar zij verdween tegelijk met oen Engelschman, die haar kende en wiens spoor wij niet hebben kunnen te rug vinden. En nu is ons het ongelooflijke bericht geworden, dat die Engelschman m Rusland gevangen zou zitten.” De gezant keek verwonderd op. „Maar dat is vreemd. Waarom zou men hem gevangen genomen hebben.” „Nu, misschien als verdacht van anar chistische neigingen. Onze inlichtingen, mijnheer de gezant, luiden zeer bepaald, Indien het nu waar is, dat de door ons bed (Milde Engelschman door de Russische politie gevangen genomen en later ver oordeeld is, dan berust dat op een lee- lijko dwaling. De man had juist kennis gemaakt met de verdachte dame om de politie te dienen De gezant dacht een oogenblik na, toen, Janowski aanziende, vroeg hij: „Wat dunkt u er van?” „Ik kan niet gelooven, dat de inlich tingen van de heeren juist zijn. Weten zij ook, waar de vermiste dan zou zijn?” „Neen. We weten alleen, dat'hij het laatst, in gezelschap van Regina Orzesko gezien is on dat hij in Rusland gevan gen gezet is met waarschijnlijke kana naar Siberië gezonden te worden.” „In ieder geval”, antwoordde Janows ki, „zullen we alles doen, om licht in de ze zaak te brengen. Als hij in Rusland gevangen gezet is, zal hij ook gevonden worden. Wij zullen er dadelijk werk van maken.” Na nog eenig overleg scheidde men, maar toen de beide Engeleche politie ambtenaren buiten waren, zeilde do in specteur: „Het kan waar zijn, maar ik geloof vooreerst nog niet, dat zij Meh erg voor Hemelvaartsdag 1925 vereeniGrinor „auitiiptj commissie benoemd bestaande uit de i navolgende heeren: W. Hoogendoorn, voorzitter; H. A. de Wilde, secretarii;

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1