Flinhe Dienstbode. R.H Boerenmensthode UITUERHOOr maarten Kortleven, mr. i d. o v. n. horst Zwanen, Boerenarbeider Boerenknecht, Boerenarbeider, Boerenarbeider, Boerenmeid, Boerenarbeider Huishoudster, Dienstbode, Huishoudster. Dienstbode, Kerknieuw! Si ADSNiEUWS. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Visscherijberichten. Burgerlijke Stand sportnieuws Marktberichten. Advertentiën. Cornell's Blonk, Dankbetuiging. Rudolfina Christina, Jicoe van Oostende Gerrit, Maiia Verkerk, is verplaatst Coöperatieve Boerenleenbank Ameide-Tienhoven. Coöp. Boerenleenbank Streefkerk en Nieuw Lekkerland. Openbare Vergadering Nieun poort „Bidt en Werkt''. Tandarts VAN ANDEL AFWEZIG. 11T1. uo OPTICIEN I Vermist: Terstond gevraagd; Gevraagd Nog slechts enkele dagen H. fl. UAR BAAREII Gevraagd Gevraagd Gevraagd Gevraagd Boerendienstbode Boerenarbeider Gevraagd Toornotmdra datum worden owy- plaatat na&r Papendreoht. ,D«m maatre gel wordt algemeen betreurd, daar nu voortaan op dit station de zaken alle maal eldore afgehandeld moeten worden en daarnaaat, dat het Poitkantoor nu reede 33 jaar la beheerd geworden eerst 28 jaar door haar vader en ainda B jaar daar de thans bestaande titulareaae Al tijd is het publiek met de grootste voor komend neid behandeld, z.rodat we haar in haar nieuwe werkkring straks al het beste toewenschen. Nieuw-Lekkerland, 0 Febr. Alhier is opgericht oen halve stuiversvoreeniging ten bate van het geeticht van vallende ziekten te Heemstede. Bestuursleden zijn de dames M. v. d. Berg, presidente, N Stam, secretaresse en M. Voorsluijs, pen- mngmeesteresae De zangvereeniging „Amicitia" al hier heeft besloten om deel te nemen aan hfct nationaal concours te Stolwijk, dat op 21 Mei, Hemelvaartsdag, wordt ge houden. De vereeniging komt uit in de le afdeeling. Krimpen a.d. Uttel, 6 Febr. J.L Dins dagavond gaf de Zangvereeniging „Door Inspanning" Uitspanning", in de zaal van den heer J. van der Plas alhier een goed geslaagde uitvoering, zoowel wat zangnummers als wat voordrachten be treft. Da avond werd met een bal ge sloten. De Muziokvereeniging „Concordia" alhier, zal op 2en Pinksterdag alhier een nationaal concours doen houden - Aan den dienstplichtige J. Vuik, van de lichting 1923, is voor den tijd van 2 jaren vrijstelling van opkomst ver leend wegens kostwinnerschap. Capelle a.d. Uttel, 0 Febr. Van den den timmermansloerling L. P. is dezer dagen een rijwielplaatje ontvreemd van zijn rijwiel, staande op een bouwwerk in Rotterdam. Voor de Nat. Militie, lichting 1920, hebben zich in deze gemeente 74 doen inschrijven. Nieuwerkerk a.d. Uttel, 0 Febr. Het aantal ingeschrevenen voor den dienst plicht, lichting 1920, bedraagt voor deze gemeente 33. Aan den heer Q. Hogeweg, hoofd der School met den Bijbel, is tot 1 April ziekteverlof verleend. Goudrlaan, 0 Febr. Dinsdagavond mocht de Chr. School wederom haar Ouderavond houden. Het bleek, dat de, belangstelling weder groot was; het lo kaal was geheel vol. De voorzitter, bur gemeester Van Slijpe, opende deze avond met verzoek aan de aanwezigen te zin gen Ps. 77. Daarna sprak hij naar aan leiding van Handelingen 10 de vergade ring toe en gaf vervolgens het woord over aan het hoofd der school, de heer P. Smits. Evenals 't vorig jaar begon Mr Smits met een openbare bijbelles, waarbij de kinderen flinke antwoorden gaven op de hun gestelde vragen. Daarna bracht let kinderkoor eenige tweestemmige liederen ten gehoore. Ook hadden verscheidene leeringen gediohtjes en prozastukjes geleerd, welke ze alle zonder struikelen lieten hooren. Na het zingen van Ps. 81 1 en 12, werd den ouders gelegenheid goboden het werk hunner kinderen te bezichtigen. Met niet weinig trots schonken zij hun aan dacht aan de teekeningen en landkaar tjes. Na de pauze wisselde het gezang der kinderen zich af met het voordragen van prozastukje Ten slotte bracht de onderwijzeres nog een gedicht ten ge hoore. Na het zingen van Ps. 72 11, sloot de heer P. Smits de vergadering met dankzegging. Do prijs der' kaas bedroeg deze week hier en in de omgeving ie soort f 02-f 07, 2e soort f 58-f 01. Zware f 68 Handel matig. De prijs der varkens le kwaliteit 34 tot 38 cent, 2e kw. 30 tot 33 cent.' var kens voor exportbandel 36 ct. Handel flauw Krimpen a.d. Lek, 6 Febr. Door den heer Roest is ontslag genomen als tele grambesteller alhier. door toedoen van een Engelsehman, die zich in dienst gesteld had van de politie. Deze Engelechman was een halve Rus, zijn moeder was een Russin. Ejj heeft mijn bedoelingen doorzien en is ons te geslepen geweest. Hij heeft de Engelsche politie Soivin aangewezen en wilde Re gina Orzesko redden. Hij zou de politie op de hoogte gebracht hebben, dat zij geen nihiliste was, maar ik ben op mijn beurt hem voor ge woest." „De Russische speurders wisten nog niet beter, of Regdna was een gevaarlijke nihilste. Welnu, men heeft haar opgelicht op een Russisch schip gebracht en zoo haar in stilte op Engelsch gebied gevan gen genomen. Maai- tegelijk met liaar de Engeischman, die onze plannen tegen werkte en die ook voor een revolution- nair is aangezion." Op den uitleg van Orzesko volgde een diepe stilte. Blijkbaar wisten de vergader den niet, wat er van te moeten gelooven. Na eenige oogenblikken nam de voor zitter het woord en zeido: „Dat gij er kans toe gezien hebt dien handlanger van de politie door de Rus sische speurders als nihilist te doen op pikken, het is een goad geslaagde list, maar hot is Onbegrijpelijk, waarom gij uw nicht aan de speurders hebt uitgele verd. Daarvoor moet gij dan toch bijzon dere reden gehad hebben." „Die had ik ook. Als mij nicht uit den weg geruimd is, zal ik mij moester kun nen maken van een groote erfenis." „En daarvoor laat go haar onschuldig naar Siberië zenden?" „Ja,' 'klonk het koel. Een gemompel van afkeuring ging op „Bah," aaide een stem, „ik leef voor de wraak, ik heb alle gewetensbezwaren aan kant gezet, maar tot zoo iets zou ik niet kunnon komen. Om vuig winstbejag een onschuldig meisje naar de Siberische mijnen te zenden.' Orzesko koorde zich tot don man, die deze woorden gesproken bad. Qoutfsrak, 6 Febr. Wegens de srnstlge financieole moeilijkheden, waarin de Goudorakiche Ziekenkas Ondersteuning zij ons Doel verkeerd, heelt het bestuur een adres aan den gemeenteraad gericht met verzoek om subsidie uit de gemeente kas. In een uitvoerige toelichting worden de financieole moeilijkheden uiteengezet, veroorzaakt door de vele en lange uitkee- ringen, die zij in 1924 heeft moeten doen en dat zij om aan hare verplichtingen to kunnen voldoen, reods tot contributie- verhooging heeft moeten besluiten, en dat zij tevens nog een geldleening heeft moeten aangaan. Ammerstol, 6 Febr. Dr N. W. Bou- man te Bergambacht is voor deze ge meente dit jaar met de doodschouw be last Groot-Ammers, 0 Febr Dinsdag trad alhier in de Bijz. School op de bekende schrijver L. Penning, met tiet onder werp: Mijn reis- en verblijf herinnerin gen in Zuid-Afrika. Voor een stampvol lokaal wist boven genoemde spreker zijn hoorders van het berin tot het einde te boeien en werd hem. dan ook bij het einde van zijn rede, door den voorzitter der Jongelings-ver- oeniging, hartelijk dank gebracht. J.L Woensdagavond werd in de zaal van den heer A. de Lange aan het Schoonhovensohe Veer, door de Muziek- vereemiging Kunst na den Arbeid te Langerak-Nieuwpoort, een welgeslaagde uitvoering gegeven. De nummers werden dan ook alle zeer oorrect door de jonge vereeniging uitgevoerd. Tusschen de verschillende muziek nummers traden afwisselend eenige ar- tisten op, welke door hun luimige stuk jes, vooral met het nummer, getiteld: „Spuit Zeuventien", de lachspieren da nig in beweging brachten. Na afloop der uitvoering werd nog eenigen tijd gezellig met dansen doorge bracht. Jammer dat de zaal maar matig bezet was. Wegblijvers hebben veel gemist. Dezer dagen is het arrestanten-lo kaal alhier van electrisch licht voorzien, hetwelk reeds in een lang gevoelde be hoefte voorziet. Polsbroek, 6 Febr. In de vergadering der Commissie tot Wering van School verzuim is benoemd tot voorzitter de heer S. Roeleveld en tot secretaris de heer D. J. van Ruijswijk. Waddinxveen, 0 Febr. In de nieuwe Ge reformeerde Kerk, die hior gobouwd wordt, zal een rein pneumatisch orgel geplaatst worden. Het instrument zal 25 registers bevatten, verdeeld over 2 kla vieren met vrij pedaal en zal voorzien worden van de allernieuwste uitvindin gen op gebied van orgeltechniek. De wdndvoorziening geschiedt door een electrische ventilator. Met den bouw van dit orgel ie belast de Rotterdamsche Elec trische Kerk- en Comoert Orgelfabriek Valckx en Van Kouteren en Co, Nieuwerkerk a.d. IJssel, 0 Febr. In de Ned. Herv. Kerk zal Zondag in de voormiddaggodsdienstoefening de beves tiging van twee kerkeraadsleden plaats hebben. Schoonhoven, 6 Febr. 1925. De tramlijn Gouda—Schoonhoven. Het Bestuur der N yvarheidevereeniging voor Goud- en Zilveremeden te Schoon hoven ontving het volgende schrijven van den Chef van den Dienst der Exploitatie van de N ederlandsche Spoorwegen: in antwoord op het adres Uwer Ver eeniging d.d. 7 Januari j.i., hebben wij de eer mede te deelen, dat wij bereid zijn bij de eerstvolgende dienstregeling- wijziging zooveel mogelijk tegemoet te ko men aan Uwe wenschen inzake de dienst regeling op den tramweg Gouda-Schoon- hoven. „Gij leeft voor de wraak", zeide hij, „en gij hebt gezworen goed en bloed, vriend en familie, op te offeren voor on zen bloedhond. Wat laakt gij het d#n in mij, als ik geheel naar onzen eed han del. Ik offer dat meisje op, om daardoor groote schatten, die ik niet voor' mijzelf bestemd heb, maar voor onze beweging, geld, dat ons zal moeten helpen om spoe diger de dwinglandij te vernietigen en de vrijheid te veroveren." Orzesko sprak de ze woorden krachtig uit en richtte zijn gestalte op, terwijl hij vervolgde: „Soivin heeft mij gewantrouwd, het is waar maar hij heeft mij uitleg gevraagd en mijn woorden hebben hem bevredigd. Ik hoop, dat ik u ook bevredigd heb; ik verzeker u, dat ik geen verrader ben en nog altijd alles veil heb voor onzen bond" Het was de vergaderden aan te zien, dat de verdediging van Orzesko niet had nagelaten indruk op hen te maken. Zeker waren er velen nog, die zijn woorden zoo grif niet geloofden, maar werkelijke bewijzen voor verraad waren er toch niet en de voorstelling der za ken, zooals hij die gegeven had, was in derdaad mogelijk. „Ik geloof,' 'sprak de voorzitter, na eenig aarzelen, „dat we in deze zaak nog moeilijk beslissen kunnen. Zeker hebben wij nu nog geen bewijzen tegen Orzes ko, maar ik verwacht nog berichten uit Londen van onze vrienden. Eerst als die er zijn, zullen wij volledig kunnen oordee- len. Als wij u ton onrechte verdacht heb ben, vragen we het ons te vergeven, onze zaak eischt, dat wij wantrouwend en voorzichtig zijn. Blijkt echter uw schuld, dan „Dood aan lederen vemUfer, dat was ook mijn leus", viel Orzesko hem in de rede, „als ik schuldig bon, zult gij mij dooden, ik weet het." „En of gij u verbergt, het zal u niet baten." „Ik heb niets te mezen, ik zal mij „Dan, broeders, stel ik voor over acht dagen weer hier bijeen te ko men. Ik zal dan de berichten ontvangen hebben, die ik wacht er. wij zullen met kennis van zaken kunnen oordeelen." Dienselfden dag was Clive Bath te St. Petersburg aangekomen, om zijn broeder op te sporen. Hij droeg aanbevelingsbrie ven bij zich, die hom op veel hulp kon den doert rekenen, maar ook het kleine ringetje, dat de onbekende hem gegeven had. Die onbekende was het ook, welke hem in een brief den raad gat: Traoht uw doel langs een omweg to bereiken en zoek in verbinding te komen niet direct met uw broer, maar met Regina Orzesko. Van haar zult ge zakc-r waardevolle in lichtingen bekomen' kunnen Misschien kunnon wij door haai di bewijzen in handen krijgen, dat uw bropr door de Russen gevangen genonJien is Als we dat maar eens bewijzen konden, dan waren we heel ver en zouden hen wel dwingen hem uit te leveren." Clive Bath dacht een oogenblik na, toen zeide hij: „Ik geloof ook, dat die raad goed ;'s." In den loop van den dag had Clive Bath een bediende aangenomen, Iwan genaamd, die hem in alles behulpzaam zou zijn en goed op de hoogte was van de toestanden en gebeurtenissen te Pe tereburg. IV. De verraders Orzesko had zich onltrok ken aan hel wraakgericht zijnor eedge- nooten. Hij wist dat hun wraak, al® zij zeker heid hadden van zijn verraad, vreeselijk zou zijn en hij beefde nog bij de gedachte, dat het zoo heel veel niet gescheeld had, of hij was in hun hadden gevallen. Zijn onbeschaamdheid echter had hem de eer ate maal nog gered. Nu moe»t hij zor gen zich voor zijn verder leven voor hun Alsdan zal de ten 7.0B van Schoon hoven vertrekkende tramtrein ten be hoeve der echolieren ongeveer een half uur later gesteld worden. De gewenschto aansluiting van Schoonhoven op den ten 9 29 van Gouda vertrekkenden trein naar het Noorden zal worden tot stand gebracht. De thans te 8.08 n.m. uit Gouda ver trekkende tramtrein zal later gesteld worden, in aansluiting aan trein 129 van Den Haag. Aan het verlangen om trein 48 te Gou da te doen stoppen, kunnen vyy mol liet oog op andpre belangen en in verhand mot den overigen treinenloop geen ge volg geven. De onder 4 en 5 an het bedoelde adres gevraagde dienstregelingwijzigin- gen tusschen Gouda en Schoonhoven kunnen daarom in overweging ge nomen worden. Plaatsvervangend kantonrechter. Met seinl ons uil Den Haag: Bij Koninklijk besluit is aar. den heer B. J. Teyinck op zijn verzoek met in gang van 10 Februari 1925 eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van plaatsvervangend kantonrechter in hot kanten Schoonhoven, onder dankbetui ging voor de als zoodanig bewezen dien sten, en is met ingang van dienzelfden datum benoemd als zoodanig Mr. F. r Baron de Smeth, burgemeester van Schoonhoven. Het aanstellen van een naclitajcnt. Het Raadslid, de beer A. G. A, Beeren- berg, heeft de volgende schriiuslijk» gen tot den Burgemeester gericht; 1. Is bet bericht juist, uat door. U mot ingang van 1 April a.s. weder een nacht- agent is aangesteld,- 2. Zoo ja, is dan bereid m do eerst volgende raadszitting mede te doelen, op walken grond dit door U is geschied, zon der den Gemeenteraad daarin gekend te hebben? 3. Was het u dan niet bekend, dat by de behandeling van de gemeente-begroo- ting bij post no. 58 (hoofdstuk 111) door verschillende leden bezwaar gemaakt is tegen dezen post, in verband met de me morie van toelichting, waarin werd me degedeeld, dat tot het aanstellen van een agent zou worden overgegaan? 4. Was het U eveneens niet bekend, dat enkele leden van den Raad hun bezwaar terugnamen, na van den voorzitter (Lvr voorganger) de mededeeling te hebben ontvangen, dat deze zaak nog wel nader besproken zou worden, indien er een ander hoofd der politie zou zijn? Lezing Dr. Valk. (Verbeterd be richt.) Abusievelijk werd door ons ge meld, dat Dr. Valk deze weck nog zou optreden in het Nutsgebouw. Dit moet eohter wezen volgende week. Voor verde re bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Anker verspeeld. Nadat de Duit- sche boot, genaamd „Moltke", gister avond. omstreeks kwart over vijf de veerpont had gepasseerd, draaide zij hoog er op om voor onze' stad voor anker te gaan ligger Óm tol 'hei beoogde doel te komen, werd een harer ankers, we gende ongeveer 165 K.G., uitgeworpen, doch bij het strak komen van de ketting brak deze door de sterke spanning, die zij te verduren had, wegens den sterken stroom en den harden wind, dae het sohip deden slingeren, Van een en ander werd de kantonnier, de heer Streefkerk al hier, door den Duitechem commandant op de hoogte gesteld, die direct pogingen in het werk heeft gesteld, het verloren an ker weer te voorschijn te brengen. Autobuswee. Het is niet alles ro zengeur en maneschijn tusschen de auto bus-ondernemers. Ook niet in onze zoo vreedzame stad. Er zijn plagerijen, voort vloeiende uit concurrentiezucht en die moeten door de politie gekeerd worden. Gisteren is de autobusondernemer V uit Jaarsveld door de politie alhier be keurd, op grond van overtreding van het motor- en rijwielreglement. Hij liet geen voldoende ruimte tot passeeren over in de Lopikerstraat aan den autobusonder nemer Van I i V. is ook door da politto te Loplk be keurd terzake van overtreding van het zelfde reglement. Broodprijs. Naar wij uit goede bron vernomen zullen de bakkers Maandag ook weer me» geen prettige boodschap bij hun klanten komen, daar zij zich ge noodzaakt zien, wegens de steeds stijgen de meel en bioemprijzen het brood weer in prijs te verhoogen met 1 cent per 4 ons. Waterstand: Keulen, v.m. 3.00 m. 0.01 m. Telegrafisch lericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. 6 Februari. Verwachting tot Zaterdagavond: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, regen buien, iets kouder. Et n arrestatie. Na een achter volging, die eenige maanden hteft ge duurd, heeft de Parysche politie thans de hand gelegd op een stoutmoedige inbreekster en oplichtster. En hiermede is een mysterie, dat langen tijd ondoor grondelijk scheen, opgelost. Sedert eenigen tfid kwamen n.l. bij de politie herhaaldelijk klachten in over een meiHje van oogenschynlyk 24 jaar, dat er een gewoonte van maakte overdag in huizen en winkels binnen te sluipen en haar slag te slaan eu mees tal goed ook. Het eigenaardige van het geval was, dat men haar eenige malen ontdekte op het oogenblik, dat zij sich met haar buit uit de voeten zou maken, edoch, eenige minuten later waren de vtrvolgeis steevast het spoor bijster. Woensdag j.l. kwam zij in den winkel van een wapenhandelaar, aan wiens huis zij kort te voren ongevraagd een bezoek had gebracht. De winkelier maakte een onwillekeurige beweging van herkenning, maar zij was hem voor: „U houdt me voor de geheimzinnige dievegge? Dan hebt u het toch mis Meteen was ze verdwenen - de wapenhandelaar haar na. Zeven politieagenten zaten haar weldra op de hielen, doch juist toen men haar wilde aanhouden, snelde z(j een restau rant binnen en daar de trap op naar een salon op de eerste verdieping. Toen de politie evenwel boven kwam, was er geen spoor van de jonge dame te vinden en ook een grondige doorzoeking van het hu.s leverde geen resultaat. Tot een der speurders zich herinnerde, dat hem op de trap een modieus gekltede dame was gepasseerd, waar" zij in het vuur der achtervolging geen acht oikhad- den geslagen. En zoo kwam men op het Me/ dat de lang gezochte wel eens buitengewoon handig kon zijp in het verkleeden. Zoo handig, dat zfj, wanneer zjj niet per on geluk haar adiea bij den wapenhandelaar had achtergelaten, waarschijnlijk nog rus- |ig In haar weelderige villa zou zitten. Bijtijds gered. Gissernacht waren de Ur- ker botters U. U. 222 en U. U. 172 op de Nooidzee, visschende naar. Sardijn. Het was stormachtig weer en opeens botste de 172 he.ig tegen de 222, waardoor van laatstgenoemd sch'p de opvarende U de Vr. over boord sloeg. Na tien minuten in zee gelegen te hebben, wist de beman ning van de beide schepen den dienke ling weder aan boord te halen, Een dronken motorrijder. OpSSept had in de v. Vollenh oven sir. te Rotterdam een ernstige botsing plaats tusschen twee motorrijwielen, ten gevolge waarvan bei de rijders in bewusteloozon toestand naar het ziekenhuis moesten worden ge bracht. Eén hunner, A. G., bekwam een lichte schedelbreuk, een neusbeenfrac tuur en een gekneusde linkerknie, de andere, F. C. van M., werd niet zoo ern stig gewond. Daar 't ongeluk aan de schuld van laatstgenoemde te wijten zou zijn geweest, moest hij heden te rechtstaan. wraak te beveiligen en hij had reeds vroeger daartoe alle maatregelen geno men. Het Russisch bestuur, dat.hij gewioh- tign diensten bewezen had,, was zoo er kentelijk geweest hem toe te staan van naam te veranderen En onder zijn aangenomen naam wilde Orzesko nu gaan genieten van het loon. dat hij met zijn verraad ver diend had.. Het Russische gouvernement toch betaalde zyn diensten goed. Hij bad meerdere revolulionnairen reeds in han den van de politie geleverd, menige aan slag doen mislukken en altijd zoo weten te werken, dat men hem niet verdenken kon. Met het verraden van Soivin echter had men bewijzen tpgen hem in handen gekregen en zijn rol was daarmee uitge speeld. Maar hij had tevens nog een goeden slacht geslagen, door zijn nicht Regina aan de politie als gevaarlijk nihiliste uit te leveren Regina Orzesko was de erfgename van een aanzienlijk vermogen, dat het haar veroordeeling tot ballingschap of leiens- lange gevangenschap verbeurd verklaard zou worden, als zij tenminste geen recut- hobbende erfgenaam bezat. Welnu, haar oom was die erfgenaam, daar de oude moeder van hei meisje wel spoedig nou sterven m het meisje had alle kans, dat hem de eigendomman der Orzeako's zon den worden toegewezen. Hij had een verzoeksohrft in dien geest Ingezonden en g<aien de belangrijke diensten, die bij had bewezen, zou dat verzoekschrift worden ingewilligd. Dit te eerder, daar Orzesko de Russische ambtenaarswereld kende en hij eenige personen, die van advies moesten dienen, een zeer flink be drag aan geld had doen toekomen. Zijn nicht zou veroordeeld worden als gevaarlijk anarchiste en tegelijk met het vonnis verwachtte Orzesko alle dagen Bekl. was niet verschenen. Uit het getuigenverhoor bleek oa., dat beklaagde met wilde vaart gereden had, geen Bignalen had gegeven en boven dien dronken was geweest. Het O.M., waargonomen door mr Gombault, eisch- te één maand gevangenisstraf. Uitspraak 12 Februari a.s. Vreesslljke treinontplofflng. Uit Gross- wardein in Hongarije wordt gemeld, dat vlak bij het station aldaar, in een wagon derde klasse, waarin zich een aantal re- cruten bevund, een paket, inhoudende B K.G. dynamitt, ontplofte, dat een beambte van een industrieele onderneming in Ze venbergen naar Grosswaidein meenam. Door de ontploffing geraakte de wagon in brand; de trein werd onmiddellijk tot stilstand gebracht en de plaatselijke brand weer verscheen onverwijld op het tooneel van de ramp. Vijf en twintig recruten werden met zware verwondingen uit de overblijfselen van den verbranden wagen to voorschijn gehaald. Tien van hen ver- keeren in levensgevaar. Iets nieuws voor dieven Dat aan mis dadigers nog vele nieuwe wegen open staan voor hun bedrijf zou moeten blij ken uit een nieuwigheid, waarop de be woners van Nice zijn onthaald d or een aantal dieven, die welhaast tect.nische experts geweest moeten zyn.' Dezer dagen dan werden de wandelaars op den Engelsohen weg aldaar, opgeschrikt door een krachtige ontploffing in zee, niet ver van het strand. Even later verscheen een boot, waarvan duikers in zee werden gelaten, die bij terugkomst aari de opper vlakte van het water groote stukken yze- ren pijp in het schip sleepten. Andere ontploffingen» volgden, en de manoeuvre der d likers werd telkens herhaald, totdat het schip meteen flinkb ladii.g pijpen weg voer. Het is gebleken, dat de bende gedpel- ten van het groote rioleeringsnet dat in de zee uitkomt, met dynn miet hebben op geblazen. Vermoedelijk zullen zy de pij pen als oudroest verkoopen. Verkoopers van valsohs rijwislplaatjes. - De recherche te Utrècht heeft een tweetal personen uit Amsterdam gearresteerd, die zich acnuldif? maakten aan betveikoopen van valsche rywhlplaatjee. In samenwerking met de Utrechische recherche is in de hoofdstad daarna de vervaardiger der plaatjes gearresteerd, en voorioopig overgebracht naar Utrecht. Het onderzoek wordt voortgezet. Di winkelsluiting te Amsterdam. Gistermorgen werden voor den kanton rechter to Amsterdam verachillenle za ken behandeld, betreffende de winkel sluiting. Eenige slachtoffers-winkeliers stonden toreoht, onder groote belangstel ling van het publiek. Per overtreding viel een veroordeeling tot één dag hechtenis. Mem meldt ons nader uit Amsterdam: Naar de heer Levisson, voorzitter van de Amsterdomsohe winkeliersvereeniging ons mededeelde, ligt het niet in de be doeling, nu de winkels voorioopig veer- ten dagen gesloten zullen blijven, rustig te wachten op een beslissing van de Kroon inzake de verordening. Thans wordt er actie gevoerd tegem de winke liers, die voor de winkelsluiting waren, maar toch 's avonds in het geheim ver koopen en die, volgens den heer Levis son, zeer talrijk zijn. Het doel is de po litie zooveel mogelijk opmerkzaam te ma ken op die clandestienen avondverkoop. Aan de gevolgen overleden. Te Maastricht is een 3-jarig jongetje, dat den dag tevoren uit een heete pot koffie had gedronken, aan de gevolgen daarvan overleden. Arme kleine. Een 4-jarig knaapje in Den Haag trok in een onbewaakt oogenblik een pan met kokende aardap pelen om. De Eerste Hulpdienst vervoer de het kind, dat ernstige brandwonden had, naar het gemeente-ziekenhuis. Orkaan. Een geweldige orkaan heeft Trebizonde (Klein-Azië)geteisterd Versohei den p huizen werden vernield, terwijl het aantal dooden ongeveer hon derd bedraagt het besluit, dat hem tot ene rijk man maken zou. Om dien rijkdom had de eervergeten schurk het ongelukkige meisje gevangen doen nemen en slechts hem had zij het te wijten, dat zij in de Russische politie- wereld als anarchiste bekend stond. Daar voor had langs allerlei slinksche wegen haar ellendige oom gezorgd, die het va- derlooze meisje een voogd en verzorger Wel ongelukkig was Regina Orzesko. Haar vader, van geboorte eén pool, had niet het vrije bloed der echte Polen in zyn aderem gehad. Hij was vrywillig in het Russische leger getreden en was tot generaal opgeklommen. Men beweerde dat hij het gedaan had om zyn groote bezittingen te redden, maar ale dit zoo was, dan was hem dit wel gelukt, doch ook'had hij zich daarmee de stille vor- achting op den hals gehaald der oprech te Polen, die allen een ding gemeen had den: hun haat legen de Russische over- heerschers. Die verachting evenwel voelden de Po len niet voor de voruw van den generaal, die zij vereerden, ook niet voor zijn dochter. De beide vrouwen wa ren oprechte Poolschen. Regina's vader was meestal ver van huis, vocht tegen oproerige stammen in de Kaukassus, had ook bevel gevoerd in een expeditie naar Perzië en woonde zelden en dan nog steeds maar kort, bij vrouw en kind op zijn Poolsche goederen. Regina was dan ook door haar moe der o-pgevoed, zooals alle Poolsche vrou wen. Zij ook beschouwde de Russen als overheerschers en dis kind had zij nim- men heerrenen, hoe haar vader voor die overheerschers kon strijden. Zij zag hem trouwens weinig, maar haar moeder had haar toch altijd in eer- hied voot haar vader opgevoed, dien zij echter maar weinig beminde (Wordt verrelgd) Een moord alt llcWe. Een aangrijpende zaak zal door het assisenhof van ue Seine behandeld worden. De 22-jarige Uminska Stanislawa, de jonge Poolsche aitiste uit Warschau, zal Zaterdag terecht staan wegens vr^jwilli gen doodslag. Voor drie jaar oogstte Uminska avond aan avond een overweldigenden by val in den Poolschen schouwburg te Waiseh&u. Toen ontmoette zy J Zysuowski, den 88- jarigen gevierdeu Poolschen schrijver. Bei de kunstzielen schenen voor elkaar be stemd. De. liefde nam met den dag toe. Zij zou Wtldra tusschen hen een band smeden, die alleen door den dood kon verbroken worden. Dit zoete geluk zou spoedig verwoest worden. Zyenowelti werd kankerlijer. De ziekte nam toe, in zo. vei re dat een Ztete heil afhing van een heelkundige bewerking door Parysche specialiteiten. In Mei 1924 kwurn de kaukerlyder als een wrak aan in het Hópital te Villejuif, in Frankrijk. Even later Stond Uminska aan het UjdensM, dat Ze weigerde te verlaten. Dag en nacht waakte ze over den geliefde, die meer en tneer verzwakte, zoodat alleen bloedovertapying een flauwe hoop overliet. Mej Uminska bood zich onmiddellijk aan. Haar levenskrachten konden den zieke niet baten. Het ^erd een hart brekende doodstrijd, vergezeld van de hevigste pijnen, die de morfine even stilde om ze dan, smartelijker dan ooit, te laten terugkeeren. Zekeren dag haalde Zysnowski van onder het hoofdkussen een revolver. Hij reikte het wapen aan zijn verloofde toe, smeekend, dal zij ten minste den moed zou nebben aan zijn lijden een einde te maken door een verlossend schot. Verschrikt en gruwend voor dergelijke daad, weigerde het meisje, ofschoon de schrijver haar erzekerde, dat een schot in den mond oogenblikkblyk den dood zou tot gevolg hebben. Een morfine-inspuiting deed den zieke insluimeren. De gedachte, dat hem by het ontwaken nieuwe pijnen te wachten stonden, martelde Uminska. Daar hoorde ze een licht gereutel. De schrijver sliep met even geopenden mond. Zyn iaaistt woorden kwamen hei meisje voor den geest. Ziln gesmeek, dat zij tenminste den noodigen moed zou hebben, klonk haar in de ooien. Toen haalde ze het wapen te voorschijn, kneep de oogen dicht, vuurde in de richting van den mond en liep weg terwyi ze Ou, hulp riep. De kogel had Zynsowski in den slaap getroffen, zoodat hij oveileed zonder tot bewustzijn terng te keeren. Over dezen moord uit liefde moest de Fransclmjury uitspraak do«n. Arbilds-onfffyal. Op de fabriek Vre denteyn is De.o, Haag, kreeg de 44-jarige werkman J. L. K. uit de De Kockstr. een yz.ixen band togen het hoofd. De slag kwam zoodanig aan dat da man een hoisvi ervelfrac tuur kroeg en door den Geneeskundigen Dierut naar het Z.uken- huis aan den JSuidwal moest worden ge transporteerd. Reuzendjefsiul van diamanten? De Antwerpaclie Diamantwereld is in op schudding gebracht door de verdwijning van jlen Poolschen diamantmakalaar M. die verscheidene dagon niet meer in zyn woning of kantoor is verscherven. M. had voor een waarde van f 8U.0U0 aan edel gesteenten vam verschillende handelaars onder zijn berusting. Men vermoedt, dat hij zich met tlat bedrag uit do voeten heeft gemaakt. Uit Antwerpen wordt nog het volgen de over daze zaak gemeld: v- Door den rechterlyken dienst van het Antwerpsch parket werden twee man non van Fraj ischen oorsprong, zekere Bonda en Thiboult, die in de Schelde- stad verbleven onder een valschen naam, aangehouden. Het was een wisselagont uit de mid- denstad, die oen klacht indiende tegen de vreemdelingen, die bij hem een oe- langrijke partij effecten hadden geplaatst en daarop reeds groote sommen in voor schot verlangden. De wiaselagent had te goeder trouw met de mannen gehan deld, doch later werd vastgesteld dat te gen de titels in Frankrijk verzet was aan ge teekend en dus waorsehijnlyk voortkwamen van een belangrijken dief stal, aldaar gepleegd. De effecten zyn waarden van de Ar- gentijnache binnenlandsche loezing 4 t. h. Ook zoudein de dieven te Brussel een groot aantal dezer titels verhandeld heb ben. Uil hel onderzoek is reeds geble ken, dat zij te Brussel een auto van 50.000 frank kochten, waarop zij 10.000 frank in geld en het overige in gelds waardige papieren betaalden. De hoofdschuldige in deze belangrij ke zaak, Bende, verklaarde al de waar den op de Beurs te Parijs gekocht te hebben voor 40.000 frank Reeds werd beslag gelegd op de stukken. Ook werd door de Antwerpsche rechterlijke briga de een onderzoek te Brussel gedaan.. De aangehoudenen verhandelden roods gedurende oen tweetal maanden deze waarden. - Het Frannch gerecht werd van de aan houding op dn hoogte gesteld. Ernstig ongeluk. Aan den over kant van hot Y nabij den Laanweg is ristera/vond een 'zeer ernstig ongeval ge beurd. Een jonge man van omstreeks 19 a 20 jaar liep gearmd met zijn meis je, dat ongeveer van denzei f dun leeftijd is, over den rijweg. Plotseling werden zij aangereden door een langzaam ryden- de motorbus van de firma Jaarsveld, die juist van Ooetzaan vertrokken was. Het gevolg was, dat beiden onder de zware wielen van het voertuig geraakten. Do getroffenen werden er ouder uitgehaald en spoedig was een in de buurt wonen de medicus ter plaatse. De jonge man was reeds stervende en even later blies hij den laatsten adem uit Hot meisje was zwaar inwendig gekneusd en leed hevige pijn. Zij werd, evenals haar ver loofde, per autobrancard van den Ge neeskundigen Dienst naar het Binnen gasthuis vervoerd. Haar toestand was van dien aard ,dat haar familie terstond ontboden moest worden. De politie stelde een nader onderzoek in en er werden vele getuigen gehoord. Over het al of niet geven van een sig naal met de claxon loopen de meimin- gen uiteen. De chauffeur verklaart, dat het hard woei en dat een slagregen hem het uitzicht belemmerde, ofschoon hij even te voren de ruit had schoonge- wischt. Hij reed zeer langzaam, maar zag .pas op het allerlaatste oogenblik twee figuren voor zijn wagen Hij wierp het stuur.naar links om en remde da delijk met de voetrem. Het was helaas te Iaat, helgoen hij merkte aan den schok en aan het opspringen van den wagen. De man was zeer onder den indruk van het gebeurde. Verschillende getuigen' verklaarden verder, dat de gang van den wagen zoer langzaam was. (Eigen Radlo-dlentt). Twee auto's met fax: .leietlen sioten aan. De menigte werd teruggehouden door de politie. Om de geopende groeve op de Oo&borbegraafplaats stouden de vrouwen uit de buurt geschaard, toen de treuri ge stoot daar aankwam. Het eerst werd de kost mot het lijk van de vrouw neer gelaten. Vervolgens oolc de twee kistjes met de omhulsels der kinderen. Niemand voerde het woord. Maar juist die stilte gal aan deze eenvoudige plechtigheid de groote ontrooring, welke zich van alio omstanders meester maakte. Door een brandendo lucifer. ZAANDAM, 0 Febr. To Zaandam is hedenmorgen te acht uur brand uitgo- brokon in de bovenverdieping van jto Stoomwasscherij „Aurora", gelegen aan de Oostzijde aldaar. Het vuur werd door de a wind aangewakkerd en greep snel om zich heen en spoodig stond het go- bouw in lichte laaie. De brandweer was de brand eerst om elf uur meester en kon niet voorkomen dat de fabriek groo- tendeels uitbrandde. Do brand is ver moedelijk outstaan doordat bij bet zoe ken naar hout voor den ketel aan te ma ken, een der knechts een brandende lu cifer in de kruflen wierp. ïn verband met het feit, dat de fabriek korten tijd gel oden van eigenaar is veranderd, heeft de politie ,de twee betrokken knechts aan een streng vprhoor onderworpen. Een goede vangst. ROTTERDAM, 0 Febr. De beide in brekers, die schuldig zijn aan de op Zon dag j.l. gepleegde inbraak aan de Schie- damscheweg, blijken in dez laatsten lijd in geheel Rotterdam tal van inbraken te hebben gepleegd. Een hunner heeft reeds bekend. De politie gelooft met de arres tatie van beide inbrekers J, F, C. en H. M., een goede vangst gedaan te dezen wal te wrwaebton gelijk opgaanden kamp. Aanvang van den wedstrijd 2 .uur. Indian het G.S.V.-terwrin bespeelbaar is, moet het darde elftal te Gouda spe len tegen G.S.V. III aldaar. Hot tweede elftal is vrij. Brand in de villa van een minister. BOEKAREST, 6 Febr Uit Boekarest wordt gemeld, dat in de villa van den eersten minister Bratianu brand heeft gewoed. Het vuur brak uit in den kelder en na 20 minuten hevig branden, was hot geheels gebouw verwoest. De offi- cieele documenten uit het studeerver trek van don premier 'zijn gered. De drievoudige moord te Amsterdam. De begrafènis der slachtoffers. AMSTERDAM, 0 Febr. Heden zyn de drie slachtoffrs van den moord in de Wormerveerstraat begraw.il. Een groot aantal belangstellenden had zich ver zameld bij het Wiihelminagasthuis, van waaruit de uitvaart geschiedde Urn 1P uur hedenmorgen kwam de lijkautovoor en werden de drie kisten uil gedragen. HAASTRECHT. Jan. Geboren: Josina Clasina, d. van C. 0. Aerts en J. Bakker. GOUDRIAAN. Januari GeGboren- Antoon, z van G. den Har- tog en P. Boonstoppel. Schoonhoven, 0 Febr. A.s. Zondag zal voor een groot gedeelte worden uitge maakt of onze stadgenooten hun mooie positie (tweede plaats op het rangiijstje), zullen kunnen handhaven. Immers Delft staat met zeer goede cijfers op de derde plaats en moeten nu a.s Zondag op het Sportterrein alhier do BJauw-Witten ko men partij geven. Een verdeling der pun ten is dan ook niet onwaarschijnlijk In AMMERSTOL, 6 Febr. De varigst van gewone rivier- en poldervisch was in de afgeloopen week niet onbelangrijk. In den polder, waar druk met alle geoorloofd vischtulg govisebt werd, was de opbrengst van snoek en voorn met don zogen en de fleuren zeer bevredi gend. Aal en paling wend met do fuiken schraal gevangen In do rivier word mot den zegen veel gevischt en tamelijk gevangen. Desnoek- fuiken brachten minder op. Mon besteedt voor snoek van 3440 ot„ baars van 16—25 cent, paling 85— 110 cent, bliek van 8—24 cent, voorn van 5—10 cent, alles par half K.G. De vangst van zalm nam in de afge- loopen week 'opeens een zeer gunstige wending. Opeens kwam de zalm de ri vieren op en wol zoodanig, dat de klei ne zalmzogonvisscherijen, die klaarlagen naar aanleiding van de vangst der drijf netten, dadelijk de werkzaamheden aan vingen en aardien resultaten opleverden In de maand Januari 1.1. zijn alhier ter markt aangevoerd 3 winterzalmen, te gen 0 winterzalmen in dezelfde maand van het vorige jaar. Van Matmdag 2 tot en Vrijdag 0 de zer zijn alhier ter marjrt aangevoerd 10 nieuwe of winterzalmen* prijs per half kilo van f 2,20—f 2,35. DELFT, 5 Febr. Vette kooien f 2o0 475, kalfkoeien f 225500, varekoeden f 150—350, raagore varkens f 14—48, nuchtere kalveren 12—20, biggen f 6 14, paarden f 150— -350. Rundvleosch f 1,201,05—0.90,per KG. Aanvoer 141 runderen, 159 magere kilveren, 24 scha pen of lammeren, 10 geiten of bokken. DELFT, 5 Febr. Boter f 2,75-f 8,05 per K.G. Aanvoer 5 /8 en 3 /16 vaten, we gende samen 130 K G GOUDA, 5 Febr. Kaas. Aanvoer 51 partijen. Prima kwal. f 00 tot f 02, min dere f 55 tot f 59, rijksmerk f 60 tot f 70, idem mindere f 62 tot f 65. Handel matte. ZEVENHUIZEN, 0 Febr Veiling van 4 Februari Aanvoer 14-190 ktppenrier»n, prijs f 7,85 tot f9; 418 oendeieron, prijs f 7,25 tot f 8,25, alios per 100 stuke; kippen f 1,05 tot f 1,05 per stuk, ha nen f 0,70 tot f 2,10 per stuk. Ondertrouwd: AK1B BENSCHOP Sz. en NELLY PONS Ad. Bergambacht, 5 Februari 1925. Huwelijksvoltrekking Donderdag 19 Februari as. Heden werden wij diep getroffen door het plotseling overlijden van onzen innig geliefden Eéhtgenoot, Vader, Schoonzoon en Zwager, den Heer in den ouderdom van 38 jaar. Oouda, A. BLONK—Tromp. H. BLONK. M. BLONK. C. BLONK. A S. BLONK. Stolwljkersluis, C TROMP. M TROMP—van 't Hof. Oouda, A. VAN DER WAL. P VAN DER WAL-Tromp. Echt, P. M. TROMP. Oouda, 1 Februari 1925. Orueneweg 55. Deo^foletinte. Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen onzen zorgzarnen iMan, Vader en Behuwdvai er in den ouderdom van 61 jaar en zea maanuen. Zijn diepbedroefde Vrouw en Kinderen. Wed. M. KOKTLEVEN- ÜOUDR1AAN. Haastrecht, 4 Febr. 1925. —o Voor de zeer talrijke bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster, Be huwdzuster e« Tante betuigen wij hierbij onze oprechten dank, in 't bijzonder aan Leeraren en Leerlingen der U L.O. school te Krimpen a.d. ljsuel. De Fam R. CIHR. BEIJEN. Ouderkerk a.d ljanel, 6 Febr. '25 Heden overleed, zacht en kalm, in zijn Heere en Heiland, na een lang, doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Oroot vader, de Heer in den ouderdom van ruim 61 jaren. Amsterdam,' Wed. J. VAN OOSTENDE- Karsberoen. Leeuwarden, A. DE HON- Van Oostende. C. DE HON. Amsterdam, M. OBSM4N- Van Oostende. W. F QESMAN. O. VAN OOSTENDE. P VAN OOSTENDE- ÜTTEN. P. V. D LAOFMAAT— Van Oostende. J. v. d. LAOEMAAT. Schoonhoven, J. VAN OOSTENDE. Amsterdam, A. VAN OOSTENDE. N C. VAN OOSTENDE. Amsterdam, 5 Febr. 1925. Voor uwe deelneming betoond bij het overlijden van onze jongste lieveling betuigen wij u onzen hartelijken dank. A. v. MANSOM. A. O. v. MANSOM1— Burowal. Schoonhoven, Februari 1925. Ondergeteekendi; betuigt, mede namens de Familie zijn oprecht hartelijken dank aan' allen, en in zonderheid aan LTr. A. Flohil en Zuster Schep, die haar tijdens de z'ekte en bij het overlijden zijner gri efde Moeder, Qroot- en Over grootmoeder geb Den Besten, hebben bijgestaan. Uit aller naam, J. HAKKESTEEGT. Groot-Ammers, 5 Febr. 192Ö. Het Kan toor van Mrs. Heyman, Crol Jalink, Advocatep en Procureurs - te» Rotterdam, - van GELDERSCUEKADE 23a naar NIEUWEHAVEN 94. Spaar-, Voorschot- en Loopende Rekeningboekjes kunnen bij den Kassibr worden afgehaald. De Kassier, A. P. DE JONO. De Directeur, T. DE JONO. De rente ie met ingang van I Januari I925, verhoogd van 3 72 pCt. tot 3.84 pC'. voor spaargeld direct opvraag baar, van 4 pOt. tot 4.2 pCt. voor spaargeld een jaar vast. HET BESTUUR. Donderdag 12 februari a.s., zal in de NED. HERV. KERK te als spreker optreden voor den Christelijker! Nationale* Werkmansbond „Langerak-Nieuwpoort" met het onderwerp Aanvang 7 uur - Toegang vrij. HET BESTUUR. GOUDA, is de volgende week (9 14 FEBRUARI) Waarneming door de H H KAD0ÉRUS 00STINGH en B10KNÊSE. Geen pollkllnlekspreekuur. 1 4' QEMEtJblLietRDE ZIT- EN SLAAPKAMER met volledig pension aangeboden, onder no. 990, bureau van dit blad. (IHDMflk 50 lllllllHlllllllllllllllllllllllllllllillllllllllHlllllillll^ Hoogstraat 238 Rotterdam. Zaterdag 14 februari a.s. hopen wij den dag te herdenken dat onze zaak 50 JAAR bestaat. Wegens receptie op dien dag van 3—*5 uur n.m. In de zaak, §j is de winkel vanaf 2 uur voor den verkoop GESLOTEN. S \'iilllll!IHIIIIIIIll|IIHI!ll!lllll!!!l]!lillilll!llllll|]||ll!lll|[||l!ll!lllllllllllllllllll!llllllllllllllllllll!llllllllll|l^ Een paar 3-jarigo met band om en een K op |en bek, een gaatje in den snavel, i Bekendmaking tegen goede be looning bij C. I. DE VRIÉS, Beiersche, Stolwijk. Een halfwas desnoods met kost en inwoning bij J. TUKKER, Zwammerdam. tegen half Maart een I goed kunnende melken Adre» N. B O E R te Gouderilik Dr. M. H. A. v. d. VALK, van Hillegersberg, hoopt op te treden in het Nntsgebouw te Sohoonhoven, D0N0LRDAG 12 FEBRUARI, 's avonds 7$ uur. Onderwerp: „De vol van hel Antieke en van het moderne Babvlon". Kaarten k 30 ct. bij Firma J. DE ORU1J1 ER, Schoonhoven en aan de Zaal. Besproken plaats 20 cent. Wordt gevraagd een goed kunnende melken en met boerenwerk bekend, P. O-, bij JACOB ANKER,Stolwijk, Beiersche bij Schoonhoven Tegen half Maart t.«. gevraagd: Een goed kunnende melken en met boerenwerk bekend. Huis en tuin beschikbaar. Adres: A. W. QOUDR1AAN, Krimpen a d. IJssel. met half Maart een goed kunnende melken en met koeboerenweik bekend. Huis be schikbaar. A. MARKUS, Zevenhuizen (Z. H.) Oroeneweg. voor direct een flinke goed kunnende melken, löon naar bekwaamheid, P.O., wegens ziekte der vorige, bij A. OOEDHART, Landbouwer te Brandwijk. 15 Maart tegen half Maart Een goed kunnende melken Huis en tuin beschikbaar. N J VbRMhUl-FN, s' Graven* eg 31, Capelle a d. IJssel. QFVKAAGD zoo spoedig mogelijk Huishoudster. Oeen kaasmakerij. Brieven onder letter P. Bureau Nieuwe Zuid-Hollat der. Oouda. Mot half Maart gevraagd Een goed bekend met de kaasmakerij, en met 1 Mei een goed kunnende meiken, in klein gezin, bij D. HOOG FN DOORN, Kerkvaartsweg 47, Aarlanderveen (Z.H.). Dienstbode gevraagd voor Den Haag, voor dag en nacht, in burgergezin van 3 pers., voor direct of later, netjes kunnende werken en van goede getuigen voorzien Brieven met verlangd k on en leeftijd en laatste betrekking etc. aan Mevr. Alexandre, Qed. Burgwal 4, d. haag Een P. O. met alle werkzaamheden be kend, bij F. IN T HOUT Nieuwerkerk a. d. IJssel. Voor direct gevraagd, In bur gergezin een Wasch buitenshuis, Hoog loon. Adres: J. v. BUEREN, Gasthuis straat 31, Gorinchern. Oevraa.jd Nette PO., voor dag en nacht, alle werkdagen. Te bevr Mej. P. MONKOOP, Crabethstraat 61, Oouda. Weduwnaar met 2 Kinderen, 6$ jaar en 15 maanden, vraagt een Huishoudster, N. H., 30 k 40 jaar. Brieven J. DORLEIJN, Gemeente- Wagenmaker, Gouda. voor spoedige indiensttreding een nette R.-K. v g g v- Adres: H. M. O. DE MOREE, Lange Tiendeweg 72, Gouda.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2