REGAL Zenuwen B0ELÏÏUTS 10 bBsli Kauwen, Automobielen. Aanbesteding. Bericht van Inzet Zes Woningen, Woonhuis Parijsch Groen Gemengd Nieuws. SIGAREN Rechtzaken. VAN ALLEf WAT. cy Uw tëMUNHARDTISj Burgerlijke Stand. Advertentiên. Canada- of Peppelenboomen, Bil ds Fa. van zeuentioven s De Jong zijn billijk te koop: Het bouwen van een Onderwijzerswoning bij de M U.L 0. aldaar Bergambacht, Netaris J. P. Mahlstede Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstede vrijdagen 13 en 20 Februari 1925, 1. De Bouwmanwoning Wei- fn Bouwland 2. Feu partij Weiland Een partij Bouwland HEKEHDORP. Notnrii H. C. Kooi, 2 Pinken, Bouui- en meiKoereedscnappen, Notarii A. H. Klokke veilen en verkoopen Te Noordeloos: J. van Kranenburg publiek verkoopen, Wei- en Hooiland Keeuwijk ANTON COOPS menUm: water, to ut, hicht «1 aard* (vochtig, hoot, koud tn droog), die man ia verband daoht met bloed, alljm, gela gal en zwarte gal, terwijl de geneesmid delen worden toegediend om bet even wicht to heriteUun tussolion do verschil lende élementen in hot monscheiyk li chaam. Ovarigons achtte men don stand dor storren van zeer groot belang, eveu- eens hot urine-onderzoek (dat zich tot bezichtigen in eon bepaalde fleech be paalde). Purg-eoron word buitensporig toege past, hetgeen blijki ui. da geschied», n.s van Lodewijk XIV en hot aderlaten word b.v bij Guy Patin (voorzitter van de me- disehe faculteit te Parijs) een manie. Men had geen juist denkbeeld van de bktodaomloop, doch meendo dat aderla ten plaatselijk werkte, verder veronder stelde men dat het slechte bloed alleen wegliep. Voor de toepassing der ster renkunde bestonden kalenders ten dien ste der doktoren. Vreemd doet het aan to weten dat wetenschappelijke menschen als Erasmus, een dergelijke geneeskunde hoog achtten Spr. sloot met de opmerking, dat men rich vroeger op gemeenschappelijk ge bied gelukkiger voelde dan thans 't ge val is; men dacht te weten; er bestond een afgescheiden gohqpl Thans is men, al ging do wetenschap veel vooruit, min der overtuigd van eigen volledige ken nis door hot beseffen dat er nog meerde re aaken onbekend' zijn. Hilleyersberfl, 6 Febr. De heer J. Hoo- genbos (s.-d.), heeft zijn benoeming tot Lid van den gemeenteraad niet aange nomen. Hardlnxveld, 6 Febr. De heer A. W. Janssen, vroeger spoorwegbeambte te GilzeRijen, is met ingang van 1 Fe bruari j.l. overgeplaatst naar Haxdinx- veld. Bij de op 4 Febr. J.L gehouden stemming tot voorzitter van den Polder Hardinxveld (herstemming tusschonJoh Vermeer en J. G. Swets) werd gekozen de hoer J. G. Swets te Neder-Hardinx- vold. De heer Swetsverkreeg 157 stemmen en de heer Vermeer 98 stemmen. Bergambacht, 6 Febr. Bij de alhier door het bestuur van den polder Berg ambacht gehouden verpachting van het vischwater voor den tijd van één jaar, was de totale opbrengst f 254,25, ter wijl het schoonmaken van de poldervlio- ten werd aanbesteed voor I 234,75. Na gehouden insc .ryving is door B. en W. dezer gemeente de levering van benoodigdheden voor he. handwerk- onderwijs aan de beide openbare lage re scholen alhier, gegund aan den ma- nulaoturier J. Speksnijder alhier. Op Woensdag den 11. Februari a.s. des namiddags 2 uur, zal er ten raad- huize alhier gelegenheid bestaan tot kostelooze vaccinatie en revaccinatie, door Dr. N. W. Bouman. Alblatssrwaard en VIJfheerenlandtn, 0 Febr. De handel in kaas in deze week gewoon, prijs afbrokkelend, boter vast in prijs. Men besteedt thans in deze streken voor kaas le soort f 07I 72, mindere soorten f 00f 05, ongemerkte f 55—f 02, per 50 kilo, een en ander naar wicht en kwaliteit. Goeboter f 1,40 f 1,45, weiboter f 0,82—f 0,85 per hal K.G. De weersgesteldheid was deze week bijzonder zaoht, zoodat alles ia de na tuur zichtbaaT ontwikkelde; regen, zacht of sterk, was overheerschend, wind moestal kakn, ook wel eens stormachtig, die enkele wintérzalmen de rivieren op joeg; meostal alle buitonwerkzaamhedon konden mat horten en stooten doorgaan, door vor3t is totnogtoe geen werk hoege- genaamd gestaakt behoeven te worden oen groot verschil met vorig jaar toen dit zeer dikwijls he.t geval was. De ap pel- en karsenboomen beginnen de vruchtknoppen al aardig te vertoonen: dat de peren dit wat minder doen dan vorig jaar, zou over het algemeen niet erg betreurd worden. Bleskensgraaf, 0 Febr. De landbou- werskneclit A. de L. kreeg van een koe zoo'n trap in den rug, dat hij zich on der behandeling moest stellen von dr. Ingelso. Door de Zangvereeniging „0. en U." te Molenaarsgraaf zal op een nader te bepalen datum in Augustus een con cours voor muziek- en zangverenigin gen worden uitgeschreven. Waddinxveen, 0 Febr. Een teer ge slaagde uitvoering werd hier gegeven door de Gymnastiekvereniging T.OO.S. in de zaal van den hoer Kwaak. De zaal was stampvol on het gelukte de gymnas ten herhaaldelijk het publiek in vervoe ring te brengen door hun kranige toe ren. Het was good waar te nemen, dat de heer Spek, de loidor van do vereeni- ging, geen moeite had gespaard de oefe ning op oen hoog peil te brengen. Een gezellig bal besloot den avond Een assistent door vrouwen aange vallen. Onlangs werd voor de Se- nombah Maatschappij als assistent aan genomen de heer W. L. A. Smulders; hij werd geplaatst op de onderneming Pa- nara ter Oostkust van Deli. Eenige da gen later, zich op weg bevindende naar do koelie-pomioks, ontmoette hij een 01 tal vrouwen, die hij de op kaimen toon geuite vraag stalde: Waarheen? Een de zer vrouwen trad daarbij zoo brutaal op, dat hij rioh niet kon weerhouden, doze lieftalige jonge dame een kennismaking met de binnenkant van de hand te doen ondergaan. Dadelijk daarop brulde het mensch „Val aan" en word er gezamenlijk en met vereende kracht op losgeslagen. Het is te begrijpen, dat de heer Smulders rioh verdedigde en daarbij gebruik maakte van zijn, van een punt voorrie- nen plantersstok, waardoor een paar vrouwen oontge stevige klappen opliepen en tot bloedens toe verwond raakten. Deze dienden don zelfden dag een aan- klacht in bij dm controleur Het relletje had plaats vlak bij een kolonisten-kam pong, waarvan de bevolking te hoop liep en dreigend op den assistent afkwam zijn revolver hield de menschen echter in bedwang, zoodat er geen verdere on heilen gbcurden. Naar aanleiding van dcae kwestie is de heer Smulders door den hoofdadmi nistrateur ontslagen, als gevolg vah een uitgevaardigde order, die per oirculaire is bekend gemaakt. Na negon jaren ballingschap. Drie geboren Lotharingers zijn zoo juist naar Lotharingen teruggekeerd nadat zij ne gen jaar hadden doorgebracht in Sibe rië, waar zij indertijd geïnterneerd wa ren als Duitsche krijgsgevangenen. Zij ontsnapten in do kolwnbergplaatsen van een stoomboot, dio hen naar Leningrad bracht. Eerst daar vernamen zij, dat de oorlog sodert zes jaren was afgeloopen. Zij dooiden mede, dat nog ongeveer 1000 gevangenen in het kamp van Ploesjefeki van waar zij ontsnapten, verblijf hou den. Ds vermoords typists. Dezer dagen is de hoenderfokker Norman Thora, die, zooals wij reeds gemeld nebben, be schuldigd wordt van moord op zijn ver loofde Elsie Cameron, voor de plaatse lijke rechtbank verschenen. Feitelijk heeft hij de misdaad reeds bekend, of- schoon hij nog tracht de doodstraf té ont- loopen, door het voor te stellen of zijn vorloofde zich uiit wanhoop zelve had opgehangen, twaarna hij de doode slechts beenen en lioofd zou afgezaagd hebben, om het lijk gemakkelijker te kunnen be graven. De deskundige van het gerecht heeft echter geen iudrukken van een touw om don hals van hei slachtoffer gevonden. Verschillende getuigen hadden het meis je in den avond van 5 December, zoowel op den weg naar als vlak bij de hoeve gezien, die Thorn alleen bewoonde. Uit die gedeeltelijke bekentenis van den beklaagde is gebleken, dat hij, na rich in 1922 met Elsie Cameron verloofd te hebben omstreeks Pinksteren van het vorig jaar een ander meisje leerde ken nen, met wie hij, evenals zijn slachtof fer, spoedig veirtrouwelijken omgang had gehad. In November schreef hij daar op zijn verloofde formeel af, omdat hij, zooals hij het uitdrukte, „toch niet met allebei Ion trouwen". Elsie Cameron, die te Ltpiden woonde, maar ongeveer om de drie weken den Zaterdag en Zondag bij Thora doorbracht, waar zij dan bij kennissen overnachtte, was op 6 Decem ber onverwachts gekomen en had, vol gens beklaagdes bewering, verklaarde niet meer heen te willen gaan, voordat hij met haar getrouwd zou zijn. Er was een scène gevolgd, waarna hij weggegaan was om een nachtverblijf voor haar te zoeken en toen hij om streeks half twaalf 's avonds terugkeer de, zou Elsie rich intussohen van het Leven beroofd hebben. Op weg om een dokter te halen en de politie te waar schuwen, was zijn bedenkelijke positie in dit geval tot hem doorgedrongen, en was hij teruggekeerd, had de griezelige operatie volbracht en het lijk in de kip penren begraven, waar het 14 Januari J.L door de politie gevonden is. Inderdaad is Thora op den avond van den moord eenigen tijd buitenshuis ge weest, maar twee getuigen beh oorend tot de familie, waar hij om nachtverblijf heeft aangeklopt^verklaarden, dat hij vooraf wist, dat aic familie den bewus- ten avond afwezig was, zoodat ook deze uitvlucht vrijwel ontzenuwd werd. Een eigenaardige bijzonderheid is nog dat Thora in zijn cel in tranen is uitge barsten toen de politie hem mededeelde, dat al zijn kippen op last van de justftie verkocht waren, maar dat men zijn waak hond had moeten neerschieten, omdat niemand op het dorpje het dier, dat op die griezelige hoeve thuisbehooTde, wil de hebben. Ook heeft hij bij de begrafe nis een krans gezonden, met he* op schrift „tot weerziens Norman". De vader van de vermoorde, die een zeer respectabele positie bij de havens to Mill- wall inneemt, heeft dien krans zelf nog aanvaard en alleen den strik met het op schrift doen verwijderen. Op dat oogen- blik had Thora echter nog niet for meel bekend. De begrafenis te Kensal Ri se in Londen is een treffende plech-* tigheid geweest, waaraan bijna de heelo stadswijk heeft deelgenomen. Schip met honderddertig menschen vergaan. Te Parijs is thans bevesti ging ontvangen dat het J&pansche s.s. „Saigon" aan de kust van Ido-Chma met man en muis is vergaan De bemanning telde 88 koppen, waar van 28 Japanners, terwijl er voorts 92 passagiers aan boord waren. (De „Saigon Maroe", thuisbehoorende te Amino in Japan, was n 1901 gebouwd en mat 4460 ton. Doodelijk ongeluk. Te Rotterdam is aan de scheepsslooperij van de firma Rijsdijk aan de Poortershaven een onge luk mot doodelijken afloop gebeurd. De 19-jarige Arie Huisman uit Maas sluis, aldaar werkzaam, moest een klei ne herstelling verrichten aan een machi ne. Deze werd daartoe sbop gezet en II klom op de machine, doch op onver klaarbare wijze werd het contact uorstdd en begon de machine te werken. De on gelukkige viel tussohen do raderen en word vermorzeld. Het slachtoffer was kostwinner voor zijn moeder. Auto In do sloot gsradsn. Des mor gens vroeg is op den weg Langeweg— Zevenbergen in een sloot oen luxe-auto gevonden; door den val bleek d e auto ernstig besohadigd te zijn. Daar geen be stuurder of eigenaar aanwezig was, is de auto door de rijkspolitie In beslag genomen. De vliegeniers In dtgevan genis. Van dor Hoop, Poelman en Van den Brooke zijn den len Januari hun zegetocht begonnen met de vlucht Bandoeng—Semarang. •Natuurlijk zijn ze in de laatste plaats ook feestelijk inge haald. Tijdens hun verbidt te Semaran* hesft het .drietal een bezoek gebracht aan ds centrale gevangen!* voor Europeanen, waar Van der Hoop een lering hield over zijn tooht. Na afloop warden ae door één dér gevangenen mumms lijn lotgunooten toegesproken, naar de „Loc." weet mede te deelen. Hij leide; „Mijuo lotgenoolen hohben my opgo- dragon aan u, geachte heeren Van der Hoop, van Weerden Poelman en Van don Brooke hunne gevoelens over te bren- gon van grooto erkentelijkheid voor uw bezoek hier, en u aan te bieden hun gevoelens van dank en waardeonng van dit blijk van sympathie tegenover ons: Ook wij hebben met groote belangstel ling en steeds klimmende begeestering uw moedigen, uw koenen tocht gevolgd en nu, zoo waar. zien wij u van aange zicht tot aangezipb\ komt u persoonlijk ons verhalen van uwe indrukken en lot gevallen, u die reeds zoo weinig vjw uw kostbaren tijd ter eigen beschikking hebt! U doet zulks voor ons! Het is geen frase, als ik u zeg, hoe die nobele geste ons ontroert. Wij kunnen u geen huldeblijk aanbieden, maar niet waar, u voelt dat voor. u, in onze harten eon monument is gevestigd van erkente- hjkheidl Lotgenooteit, laat ons dat onthullen mot een driewerf „hoera f" Dat zij leven hiep, hiep, hoeral" Aanrijding. Te 's-Gravenhage heeft op den Rijswijkschen wpg een bloemist uit Wassenaar met zijn vrachtauto aan gereden motorrijder J. A. de K., 22 jaar, wonende Beetstraat aldaar. De laatste schijnt zeer onvoorzichtig te heb ben gereden. Hij kreeg een lichte hersen schudding en eenige verwondingen. De G G D Iracht hem naar het ziekenhuis. Auto tegen een boom. De autobe stuurder Laurent Miergne, in dienst van den heer Balajat, had zyn vader, zijn echtgenoote en een paar kennissen uit- genoodigd op een autotochtje. Zijn va der ried hem zulks af, doch gaf ten slot te toe en men vertrok. De auto reed in dolle vaart, toen hij bij een kromming van den weg nabij Mar seille twee banden ontploften en het voer tuig met een vreeselyk geweid tegen een boom terecht kwam. De echtgenoote van den autobestuur der werd op slag gedood, de vader over leed tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis; de twee dames, die eveneens in den auto hadden plaats genomen werden zeer ernstig .gewond. De bestuurder zelf, die aangehouden werd, vertoont teekenen van zinsverbijs tering. De strijd tegen den dood. Zooals gemeld is te Nome in de woeste, onge naakbare ijsvlakte van Alaska, een vree- selijke besmettelijke riekte uitgebroken die door de aangetaste en van alle huip beroofde bevolking niet ten onrechte als „De zwarte Dood" wordt bestempeld. De nood van deze elf duizend aan buikloop lijdende inwoners was ten top gestegen. Het aantal dooden bereikte een ontzettend cijfer. Reeds was er maar één dokter meer om al de zieken te verple gen, toen het allervreeeelijkate zich voor deed: het verontrustend slinken van de geneesmiddelen, die weldra gingen ont breken. Draadloos werd toen de noodroep om serum verspreid. Over bergen en dalen van eeuwige sneeuw, ovor die onmetelij ke stiüe vJakte, bereikt* het woord van de geteisterde bevolking het oor van de buitenwereld Men weet hoe het onmogelijk schoen per vliegtuig de ellendigen te bereiken, om de prooi aan den dood te betwisten. Te Tenana en te Fairbanks, op 71 KM. van Nome, zag men naar redding uit. De koene vlieger Roy S. Dffrling kwam zich aanmelden. Ook zijn vrouw wilde aan den tocht deelnemen, maar de regeering wist dit te verhinderen. Intussohen kwamen maar steeds nood seinen. Een trapper van Alaska, Leonard Sepalla vatte' toen het helfhaftig besluit op met zijn hondenslede de 4000 serum- peertjes over de sneeuwvelden naar de besmette stad over te brengen. Hij ver trok om S uur 's namiddags. De tijding van deze onderneming was een troost voor de zieken vin Nome. Worstelend tegen de vinnige koude en tegen de ver woede sneeuwstormen trok de trapper met zijn acht honden door de verlaten streek. Eenige inwoners van Nome had den nog de kracht om hem per slede te gemoet te rijden. De intrede in de stad geleek een triomftocht. Sepalla wn9 de redder, die met het aangebrachte serum duizenden het leven zou helpen behou den, want Darling was inmiddels we gens het bevriezen van zijn motor, ver plicht geworden op 100 K M. van No- me te dalen. Onthullingen over den roofmoordenaar Lederer. Men zal zich den moord her inneren, welke te Czzepel (Hongarije) door den officier der gendarmerie, Gus- tav Lederer, op den slager Kodelka, eenige weken geleden is gepleegd. Do zeer vermogende slager die het hof maakte aan mevrouw Lederer, werd door haar onder voorgeven dat haar man op reis was, in de echtelijke woning gelokt en daar door Lederer doodgeschoten. Na den slager van al zijn bezittingen te hebben beroofd, sneden zij het lijk in stukken en begroeven bet. De politie meonde van den aanvang af, dat Lederer nog andere misdaden op zijn geweten had Dit schijnt ook inderdaad het geval te zijn. Uit Boedapest wordt ten minste thans gemeld, dat volgens be richten uit Bratislava de gomeentebeamb te Stephan Ursa aldaar, aan de politie bolangrijke mededoelitgen heult geauan over den persoon van den moordenaar. Ursa had, naar hij verklaarde, na den oorlog, toen hy werkzaam was als mi litair rechercheur, van hooger hand op dracht ontvangen, een onderzoek in te stellen naar een zekeren Stephan Du- recsko. Deze werd n.l. vervolgd wegens roofmoord, in 78 gevallen gepleegd. Ur sa beweert, dat hy uit de hem getoon de foto van Lederer met stelligheid den kng gseoohtsn roofmoordenaar Du- receko herkent. Op grond van deae verklaring «yn de tectives uit Boedapest naar Bratislava gereisd, 1 ten «inde een onderzoek in de- se richting voort te setten. Hst drama van een vrouwelijke spi on. Op de spoorbrug over den Weieh- sel bij Warschau is het lijk gevonden van een jonge vrouw, Margot Nadau. De doodsoorzaak was een kogel in de herse nen Margot Nadau kwam eenigo maanden geleden van Berlijn naar Warschau. Haar nationaliteit was niet bekend en evenmin was de Poolscne politie op de hoogte van haar werkzaamheden. Men vermoedde echter, dat zij in Duitschen dienst was. Bij haar aankomst in War schau had Margot opgegeven, dat zij taalleerares was. Zij nam haar intrek in een fraaie woning, waar zij dikwijls be zoek ontving van hooggeplaatste perso nen, onder wie Poolsche en gealieerde officieren. De politie verdacht baar due van spi- onnage, doch daar dit niet bewezen kon worden, was besloten haar om een of an dere reden over de grenzen te zetten. Zij werd op het politicbureau ontboden waar haar werd medegodeeld, dat zij den vol genden morgen het land zou moeten ver laten. Denzelfden dag meldden zich ech ter vijf hooge Poolsche officieren bij de politie-aufcoriteiten, die voor de goedle trouw van do mooie jonge Vrouw wilden instaan. Een dor officieren deelde, mede dat Margot zijn verloofde was en dat zij wachtten op de noodige papieren om in het huwelijk te kunnen treden. Het bevel om het land te verlaten werd ingetrokken, doch de politie bleef de gangen der jonge vrouw nagaan. Op een avond verliet zij hare kamers en werd door de detectives, die haar volgden in een zwaren mist uit het oog verloren Er werd toen besloten haar kamers eens te onderzoeken en daarbij vond de poli tie versoheidene documenten van militai re waarde, brieven van Poolsche en ge allieerde officieren en een verlof tot toe gang tot" de citadel van Warschau, die uiterst streng door de militairen wordt bewaakt De politie heeft daarop een uitgebreid onderzoek naar de verblijfplaats der vrouw ingesteld, met het gevolg, dat men twee dagen later haar lijk op dt ge noemde spoorbrug vond. Op dfi rails werd een revolver gevonden. Met het oog op den aard der verwon ding acht men zelfmoord uitgesloten. De politie vermoedt, dat zij is vermoord door een officier, die ontdekt heeft, dat zij van zijn vriendschap gebruik maakte om zijn land te benadeelen. In den strijd tegen het kwade. Wanneer de misdadigers een nieuwe truc uitvinden, is de politie er als de kippen by om een verweermiddel te zoe ken. En als de politie de radio gebruikt om boeven op te sporen, dan zoeken de ze weer een manier om in te breken, zonder dat er iemand achter komt.. Het wordt echter hoe langer hoe moeilijker gemaakt om ongestraft misdaden te be drijven, door vingerafdrukken, uitge breide portrettenseries enz. In de groote steden heersoht by de politieautoriteiten de meening, dat de tijd van de groote inbraken voorby ie. Zaken, waarvan men in vroeger jaren hoorde, dat men een geheel huis had leeggestolen, terwijl de bewoners in de nabijheid waren, die getuigden vanweer- galoozen durf, zijn uit den tijd. Dat is zoo in Amsterdam, maar ook in de Maas stad, Den Haag en Utrecht. In de vier grootste steden is de politie zeer actief, om te zorgen dat de misdadigers het niet winnen in den strijd tusschen het recht en onrecht In Rotterdam werden de meest beruchte misdadigers gevonden. Waar de Schiedamsche Dijk het ver zameloord was, voor de groote misdadi gers, daar kon de politie, als er ergens een groote inbraak was gepleegd, al spoedig ergens een inval doen, om te zien, of zich soms daar de daders be vonden. Zooals we schreven komen fn den laatsten tijd in de Maasstad geen groote inhraken meer voor De grootste, die den laatsten tijd werd gepleegd, is bij den modernen metaalbawerkersbond aan de Mauritsstraat, waar uit een brandkast f 8000 werd gestolen. Deze inbraak is nog niet tot klaar heid gebracht Maar de ondervinding heeft geleerd, dat onze politie plotseling ergens lucht van krijgt en do daders weet te vatten. Dikwijls is er dan wel een jaar over verloopen. Dan is er aan de Mathenesserlaan voor eenige maan den een brandkast met een waardovollen inhoud in letterlijken zin ontvoerd. Ook van dezen „braak" heeft men de daders nog niet in handen. Een derde inbraak van belang was die bij de firma Hofman en Vis aan de Nieuwe Haven, waar eeni ge beruchte individuen een brandkast met horloges roofden. De daders zitten echter thans reeds achter slot en grendel De meeste „toffe jongens" ritten trou wens achter de tralies. Dat is ook een factor in net zeldzaam voorkomen van flinke inbraken. Wel worden er den laat sten tijd tal van kleine inbraken gepleegd waarin over het algemeen geen „vak"- menschen zijn betrokken Dit zijn meest al z.g. insluipingen en de buit is ge- woonlijk zeer gering. Deze insluipers worden ook zeer dikwijls op heeterdaad betrapt. Daarvan hebben we den laat sten tijd tal van voorbeelden. Nog Zon dagavond werd epn dergelijk sinjeur aan den SchiedamBcheweg door een kordate juffrouw op heeterdaad betrapt. Eenige mannen, die te Schiebroek voor een week op bezoek waren, werden even eens gegrepen Verder wist de politie voor enkele weken aan de Zuidblaak nog twee insluipers te arresteeren na een spannende jacht over de daken. Daar de „toffe jongens" wel weten, dat zy in Rotterdam gem geschikt ope ratieterrein hebben, gaan ze naar bui ten. Dikwijls gaan ze per auto op hun doel af. In tal van Inbraken, die op het land worden gepleegd, zijn dan ook Rot terdammer» betrokken geweest. B.v. in 'II I. I |^M 1 Tiel, Gorinohem en tal mn andere plaat sen. Zijn zoo de groote Inbraken in Rotter dam gedaan, ovenals in Amsterdam •tijgt ook in de Maasstad het aantal bo- roovingen. Dat is work, dat in de duis ternis geschiedt, door lafhartige indb viduen en waarvan de opsporing veol moeilijker is. De pulitie zint allerwego op middelen, om aan hot voorkomen van lieroovin- gen een einde te maken, doch dat is zeer moeilijk, daar velen geen aangifte ervan van doen en na een aangifte do daders meestal olie bewijzen van schuld hebben weten te vernietigen. Een onschuldige veroordeeld? De bekende schrijver sir Arthur Gouan Doyle hoeft oen actie op touw gezet om de invrijheidstelling te verkrijgen van Oscar Slater, den man, die eerst ter dood veroordeeld en later begenadigd, tot le venslange gevangenisstraf werd veroor deeld wegens moord op miss Marion Gi- loiirist te Ulasgow in 1908: Slater kreeg gratie op verzoek van een 20.000 personen, die oen verzoek schrift te zynen gunste toekenden, omdat zy metflulen, dat de bewijzen van zyn schuld niet afdoende waren. Gonan Doyle nu ontving dezer dogen een briefje, dat door een vrijgelaten ge vangene werd overgebracht en afkom stig was van Slater Hot was een dun papiertje, waarop in miscroscopisch sc» rift de mededelingen van den achter gebleven gevangene gesteld waron. De vrijgelaten gevangene had het brief je in zijn mond verborgen, toen hij door de bewakers gevisiteerd werd Naar Gonan Doyle verklaart, is Sla- ter onschuldig. Van het eerste begin ai heeft hij dit beloofd en hij kan niet be grijpen, hoe iemand het verslag van het proces kan lezen, zonder to» dezeiids slotsom te komen De jury, die hem .veroordeelde, deed zulks met een meerderheid van slechts 9 togen 0 stommen en wannper de nieu we bewijzen te zijnen gunste die na zyn J veroordeeling los kwamen, daarvoor be schikbaar waren geweest, zou hy vrijr gelaten zijn. Thans zit Slater meer dan 15 jaar in de gevangenis. Filmdiefstal. De politie heeft by een particulier, wonende in de Steinlaan in Den Haag, eenige honderden meters film in beslag genomen. Vermoed wordt dat deze filïns uit een magazijn in Den Haag gestolen zijn. De politie meent, dat verscheidene menschen aan dozuu diof- stal medeplichtig zijn. Lijk gevonden. Te Hem (gem. Ven huizen bij Enkhuizen) is aan den kant van den weg gevonden het lijk van een man. Deze man moet zyn geboren te Srailde, 24 Augustus 1805 Een misdadig kind. Uit Los Ange les wordt gemeld: Het grootste voorbeeld van een misdadig kind is ongetwijfeld de 7-jarige ElsaThompson, die bekend heeft zes menschen met vergift te hebben ge dood. Bovendien heeft zij twee jaar gele den haar tweelingzusje gedood, door as glassplintera te Laten «Ukken. Zij is gearresteerd, omdat men in het brood een giftoplossing had ontdekt waar op Elsa toegaf, dat zij een vrouw met rattenkruid had vergiftigd. Zij heeft tal van katten en kanaries vergiftigd om rioh te verlustigen In hun doodstrijd. Op sohool was zij bijzonder knap. De deken van de zangeres. De be kende zangeres Marguerite Namara die dezer dagen met succes te New-York is opgetreden, werd, toen zij rich van Cherbourg naar New-York inscheepte, het alaohtoffer van een diefstal, die haar- een reisdeken van wilde kattenvel kostte. Bij haar aankomst te New-York var- nam zij, dat de dief, een zekere Ronoux, door de Fransche politie was gevat on tot twee maanden gevangenisstraf ver oordeeld, Ten huize van Renoux vond men den kostbaren reisdeken terug. Hij had de deken op het bed gelegd, waarin drie zijner zes kinderen sliepen. Toen zij dat vernam, telegrafeerde de zangeres onipiddpllijk naar Frankrijk, dat zij den man den diefstal vergaf en dat zij zijn in vrijheidstelling verzocht; den man zond zij nog een tweede warme deken «•oor zijn andere drie kinderen, benevens oen som gelds Brandende petroleumkachel gevallen. Te Rotterdam brak brand uit in het manufacturenmagozijü van de firma D. Waalwijk aan de Noordmolenstraat 32b Op dat tijdstip wilde de filiaalhouder, de heer J. J. I. Dickman, dio juist was op gestaan, een brandende petroleumkachel naar beneden brengen De man struikel de echter, waardoor de kachel viel en de brandende petroleum rich overal ver spreidde. De vlammen tastten verschil lende kleedingstukken aan en in minder dan goen tijd stond de manufactuurwin kel in lichte iaaie. Op het middel-alarm kwamen al spoe dig verschillende brandspuiten aanrijden De spuiten 14 en 12 tastten het vuur aan elk met één slang op de waterleiding. Aanvankelijk berustte de leiding bij de brandspuitmeester Schrouwen, daarna by brandmeester \an Zaanen en vervol gens bij hoofdman Van Dam. In oen uur_ was mon den brand meester Daar zich* in het pand oen partij licht brandbare sloffen bevonden, vond hot vuur gretig voedsel. Er ont/wikk'dde zich zeer veel rook, die naar ailn kanton oen uitweg vond '»p de eors»e verdieping, bewoond door dem flliaalhoudor, kon men het niet uit houden van den rook. Op de 2e étage, bewoond door den kleemmkor H. B., was de rook zoo verstikkend, dat een kana rie er het loven liet Door de hitte sprong de groote spiegelruit, waardoor do vlam men naar buiten sloegen Do manufactu- winkel, waarin speciaal kin.derkle»e- i werd verkocht, brandde totaal uit neens de daarachter gelegen naai- ^Ber. Op de eerste verdieping werd verder eenige waterschade aangericht. De schade is zeer groot; voor honder den guldens manufacturen zijn verbrand. De schade wordt door verzekering ge dekt. Ingezonden Me de dealings n. Inderdaad...'n Havana gelijk! Verdwazing. Bij oen lijkschouwing van een 27-jarig zelfmoordenaar; die gisteren te Westminster ge houden ia, bleek de eenige beweegreden, die hem gedreven kon hebben, te rijn (Jat ekster-^ oogen en likdoorns, in den oorlog opge- loopen, hom beletten te voetbalten. De lijkschouwer merkte op, dat men schen rich dikwijls om do kinderachtig ste redenen hot loven benamen. Zoo her innerde hij rich het geval Van een meis je, dat zich verdaan had, omdat zij haar moeders hoed bij een begrafenis op moest zetten. De drievoudige moord ie Amsterdam. Van Dam, die in zijn woning aan de Wormerveorstraat zijn vrouw en twee kinderen heeft vermoord, is vanochtend tor beschikking van de justitie gostela. Rechtbank van Rotterdam. Terecht stond de 25-jange Spanjaard G. E. M., uit Madrid Bekl. was van zyn geboorteland naar Parijs gegaan, waar hy met slechte vrienden in connectie kwam. Door toe doen van deze vrienden is hij aan mor phine verslaafd geraakt Na zich eeni gen tijd in de Fransche hoofdstad te hebben opgehouden, trok hij naar Ant werpen, waar hij met allerhande vrou wen kennis maakte. Toen nu oen dezer vrouwen naar Rotterdam vertrok, is nekl. haar nagereisd en als rede gaf hij hiervoor tor terechtzitting op, dat hij de vrouw geld geleend bad, dat hij van haar terug wilde hebben. Na eenigen tijd te Rotterdam vertoefd te hebben, raakten zijn middelen op, hij kon 'n hotelrekening niet betalen. Om zich nu van eenig geld te voorzien, is hij op. 27 Deoember j.l. naar den opticiens- 1 winkel van de firma Reeais aldaar ge- i gaan, waar hij fich eenige prismakijkers J liet toonen. Toen na het vertrok van den klant de bediende de inventaris eens na ging, bleek er een kijker te weinig te zyn. Onmiddellijk word de politie ge waarschuwd en deze heeft don man aan het D. P.-station weten be pakken te krijgen. Bij de aanhouding blook, dat de vreemdeling, den kijker reeds voor f 10 van de'hand had gedaan, maar om dat dat geld niet voldoende was geble ken om zijn hotelrekening te voldoen en om een kaartje naar Brussel waar hij meonde werkzaamheden te kunnen krij gen te koopen, had hy nog kans ge zien bij een juweliersfirma aldaar een paar armbanden te verschalken. Do armbanden werden op hem gevonden. De man werd in vooxloopige hechte nis gezet. Het 0.M, waargenomen door rar. J. A. do Visser, requireerdo een gevange nisstraf van 4 maanden Mr. W. v. Eiden,#beklaagde's raads man, wees er op, dat de familie van be klaagde genegen is de schade aan de op- ticienefirma berokkond te vergoeden. Be klaagde zelf heeft buitengewoon veel spijt van het gebeurde, maar hij was vrij wel krankzinnig, toon hij het deed, door het morphina-gebruik. De consul-generaal is bereid gevonden voor het transport van dozen jongeman, zoodra hij. weer naar zijn geboorteland zal kunnen terugkeerer.. PI. vroeg een straf, die met te veel afwijkt van den tijd in preventieve hechtenis doorge bracht. Uitspraak 10 Febrari a.s. Kantongerecht te Gorinchem. Zitting van 8 Februari. Behandeld werd voor de tweede maal de zaak tegen G. de R. te Moerkerk, die beklaagd werd van het feit,-dat hij op verboden grond zou hebben gejaagd, zonder permissie daartoe te hebben. Hij zou zijn hond een haas hebben laten van gen. Deze hond werd voor den recwer gebracht en een deskundige-rijksveld wachter uit Waalwijk deelde mode, dat dit een z.g. „lange hond" is, met een geschikten neus om wild op te sporen, zelfs beter dan een hazewindhond. De ambtenaar van het U.M. zo.de, dat de ja ger zonder schriftelijke vergunning ge jaagd heeft, terwijl het niet vast staat, volgons beweringen van den verdedi ger dat de haas aangeschoten zou kunnen zijn, terwijl de deskundige ver klaard heeft, dat het een „lange hond" is en eischto f 10 of 10 d.. De verdediger vond, dat, al kwam ör geen bloed uit den haas, toch hagel in rijn lijf zou kunnen zijn geschoten en dat met ten laste was gelegd, dat bekl. op land van een ander wild bemachtigd heeft. Voorts dat volgens de verklaring vun een deskundige, die hond alloon een geschikten neus heeft om wild op te spo ren, terwijl in do wet sprake ls Yan „lan ge honden". Uitspraak over 14 dagon. T. van IJ. te Poursum, had op derf straatweg te Arkel met paard en wagen aan de linkerzijde van den weg gereden, terwijl een autobus moest pasaeorem. Eisch f 2 of 2 d. Uitapr. f 2 of 1 d. Wegens het in gevaar brengen der verkeersveiligheid stond J. v. H. te Hardinxveld terecht. Hij reed met zijn autobus uit de Kanselpoort, juist toen soldaten met maohinegeweren de Haze windstraat uit! marcheerden. LuR. De Bruin, als getuige gehoord, verklaarde, dat hij op korten afstand ten toeken aan den ohauffeur, de hand opstak, want do 2e oolonne moest nog uit do steeg komen. Een andere getuige verklaarde nagenoeg hetzelfde. De ambte naar van het O. M. zeide, dat bekl. zich had moeten overtuigen of er nog meer militairen uit die steeg kwamen en eisoh- te f 40 of 20 d. De Kantonrechter meen de de straf te moeten verminderen, om dat een rijksveldwachter verklaarde, dat de chauffeur een kalm rijder is en ver oordeelde hem tot f 20 of 10 d Verder werden nog de volgende uit spraken gedaan: Hangen aan auto: G. de D. te Gies- sendam, f 2 of 1 week tuohtaobool; In verboden richting rijden: H.'W. van G., te Gorinchem, f 1 of 1 w, t., A. B. te Schoonrewoerd en A W. te Gieisen- Nieuwkerk, ieder f 1 of 1 dag; Met mo torrijwiel resp. motorrytuig de ver keersveiligheid in gevaar brengen: A. v. H. te Sliedrecht en D. C. de H. te Go rinchem, ieder f 20 of 10 d.; Links op den weg rijden: T. van IJ. te Arkel, f 2 of 1 d.; Mollen vangen, resp. vervoeren: A. N. te Leerdam, W. de V. te Leer dam, G. B te Giossen-Nieuwkerk, ieder f 3 of 2 d.; Loopen op verboden grond: J. H. G. te Schelluinen, f 2 of 1 d., J. de G. te Gorinchem, f 2 of 1 d.Te snel rijden: W. P. van G. te Gorinchem, f 7,50 of 5 d.; P. H. te Gorinchem, f 5 of 3 d.; Rijwiel zonder rem: L S. te Hoornaar, f 2 of 1 d.; Rijwiel zonder licht: R. A. B. te Hardinxveld, f 1,50 of 1 w. t.; E. de K. te Hardinxveld, D. van B. te Gorinchem, leder f 8 of 2 d.; Auto zonder licht: H. P. A. H. te Gerinchem, f 5 of 8 d Het schoonmaken van Ghineesche en Japansohe matten geschiedt op de vol gende wijae: Deze matten worden dagelijks aange veegd met een zochten stoffer of buiten uitgeklopt Als ze vuil zijn, neemt men ze eerst met lauwe zeepsop af en spoelt ze daarna met schoon water na. Wan neer de matten goed droog zijn, worden ze met witte was gewreven Wonneerv lekken, door transpireeren, nog versoh zijn, kan men ze uitwasschen met warm water en nawrijfen met een in benzine gedoopt watje. Oude vlekken verwijdert men. door se met wat citroen pf azijn te betten. Tegen koude voeten doet men het vol gende: In de eerste plaats zorgt men er voor, droge en schoone kousen te dragen. Ook moet iemand, die last heeft van koude voeten, nooit pantoffels maar steeds schoenen dragen. Avond# neemt men ■warme voetbaden en wrijft de voeten met een stevigen handdoek flink af, helpt dat niet, dan neemt men een warme kruik in bed. Men moet ook veel beweging ma ken mot de teenen en niet met de knie ën over elkaar zitten. Veel beweging in de vrije lucht en geregelde levenswijze, dragen or veel bij tos ds lastige kwaal te verminderen „Heb je den brief aan mijnheer Jan sen gebraoht, Jan?" „Ja mijnheer, maar hij zal er wel niet veel aan gehad hebben, want hij is blind!" „Blind?" „Ja mijnheer," zeide de boleefde knecht, ,want ik stond vlak bij 'm en hy keek met z'n oogen naar me toe en hij vroeg tweemaal, waar m'n hoed was, en ik had 'm op, ha, hal" -o— „Pas geverfdI" staat in oen dierentuin geschreven op hot hek van een zeebra. „Nou is-ie weer mooi, hè mammie?" zegt kleine Bob, op het beest wijzend. Meneer Schrokmans, die achter een hoogopgetaste schaal aardappelen zit (tot Mjn zoon) „Hein". „Wat blieft u vader" „Zie je mij ritten?" „Ja vader." „Dan zijn er warempel weor aardap pelen tekort. Weet DAT het tijdverlies veroorzaakt door ziekte (welke meestal voorkomen had kunnen wordon) de wereld moor kost dan allo werkstakingen tezamen? DAT in Amerika jaarlijks tussohen de veertig- en vijftigduizend automobielen gestolen worden. DAT in 1928 uit Zwitserland naar Chi na werden uitgevoerd 459.000 nikkelen, IOC 000 gouden en een groot aantal zil veren polshorloges? DAT in 1928 de gehanderolloorde ta- baksfabrikatcn in Nederland een waarde hadden van 145 millioen' gulden, welke een belasting opbrachten van 101/4 mil lioen gulden? DAT er plannen zijn om een lucht lijn Londen-Australië te openen, waar door men in elf dagen van Croydon in Australië kan zyn, terwijl de snelste mail schepen er nu 24 dagen over doen? DAT de bevolking van Java in een halve eeuw verdubbeld is en steeg van 17 millioen in 1875 tot 85 millioen in 1925? DAT na de droogmaking der Zuidorzeo een aanwinst' van 200.000 H.A. polder land zal zijn verkregen? DAT in 1924 de opbrengst aan eieren in Nederland 05 millioen bedroeg? DAT er einde 1924 -bij de Rijkspost spaarbank 1.914.803 spaarbankboekjes waren uitgegeven, mot een gezamenlijk tegoed' van 283 millioen gulden? DAT mem met advertooren In Schoonhovensche Courant altijd suc ces heeft? Ingezonden Mcdedcelingcn. komen lol- rus! door 'I gebruik van i^Zenuw-tablelien A Koker 75 ch Vraag vooral d0©chhe voorelsn van de naam MIJNHARDT SCHOONHOVEN. Van 2—4 Febr. Geboren: Maria Petronelia, d. van J. A. Wow er en A. van Vliet. LEXMOND. Jan. Geboren: Cornelia, z- van J. A. de Groot en J. Versteeg. Pietertje, d. van J. W. Scherpenzeel en J. van Dieren. Willemyntje, d. van J. de Jong en C. G. de Vor. Getrouwd: H. J. Brokking, oud 88 j., en B. Iiazendonk, oud 20 j. Overleden: T. van Rijswijk, oud 70 j.( echtgenoote van G. de Ruiter. HEI- EN BOEIGOP. Jon. Geboren: Grietje Cornelia, d. van C. de With en G. de Gans. Getrouwd: G. J. Versluis, oud 21 J. en J. C. de Jong, oud 20 j. BERKENWOUDE. Jan. Geboren: Jan Gerrit, z van C. de Mik em A. Oudenes. Getrouwd: W. Stout, oud 28 j. (won. te Bergambacht) en M. Ooms, oud 22 j. B. v. d. Hoeven, oud 22 j. en P. do Jong, oud 21 j. Overleden: E. van Dorp, oud 79 j., wede. van A. J. de Jong. M. Kore- vaar, öud 85 j., wed. van W. Broer. AMMERSTOL. Januari. Geboren: Matthijs, z van J. de Jong en J. Looren de Jong. Aagje, d. van J. de Jong en S. Gelderblom. Jan Arie, z. van W. de Jong en N van Bu ren. Louwrons Marinus, z. van J. Kuik en M. Verkerk. Overleden: E. van Rujjswijk, oud 40 j., echtgenoote van D. de Jong Cx. BERGAMBACHT. Jan. Geboren: Arigje, d. van M. Schilt en H. H. Verburg. Trijntje Elizabeth, d. van D. Planting# ei\ F. C. Dubbeldam. MEERKERK. Jan Geboren: Alida Maria, d. van Abr Woudenberg en A. den Oudsten. Jan- nlgje Jacoba, d, van C Bassa en A van Hoogdalem. Roelof Marinus, z. van B. v .d. Vogt en M. Beetns. Getrouwd: G. H. van Zanten, oud 23 j. en A. E. Pellegrom, oud 27 J. Overleden: J. Wink, oud 80 j GOUDERAK. Januari Geboren: Dirk, z. van D. Legerweij en J. Hoogendijk. Cornelia, z. van H. Rynhart en N. van den Berg. Getrouwd: J. Kok, oud 23 j., en S. A. Siebeling, oud 25 j. KL Jonge- neel, oud 37 j., (van Haastrecht), en N. de Bode Gd., oud 80 j. A. Evegroen Az.,- oud 23 j., en Gr. Eengroen Ad., oud 23 j. Overleden: J. Stigter, oud 72 j., we duwnaar van G. Kool. A. P. de Groot Wd., oud 9 m. - J. de Bruijn, oud 71 j., weduwnaar van IJ. Boer. C. Pals- graaf ,oud 71 j., echtgenoote van A. d. Outer ALBLASSERDAM. Februari. Geboren: Bertua, z. van B. van Opij- nen en J. G. Sohaarman. Getrouwd: J. Bakker en J de Jong G. Vastenhout en P. Schuijor. Overleden: P. va nde Merwe, oud 45 j., echtgenoot van H G. Schreurs. OUD-ALBLAS. Januari. Geboren: Dirk, z. van D. do Graaf en M. den Bouw. Marrigje Wilhelmina, d. van K. Kok en T. van Vuuron. Getrouwd: C. de Vries en H Bam LEKKERKERK. Februari. Getrouwd: G. Muiten (te Capelle a d. IJssel) en J. C. Lmge. LOPIK. Jan Geboren: Alberta Maria, d. van H van Kata en M. de Veen. Johannes Cornelia, z. van A. van Hienen en M A. van Vliet. Overleden: M. A. Aantjes, oud 24 j. Levenloos aangegeven kind van van vrouwelijk geslacht van T Bosch en J. H. A. de With. Johannes van Beek. oud 4 m Oovraagd a minste omtrek borstmaat 120 h 130 c.M. Adres L. LITTEL, Vijfhuizen, Arkel. te Gouda, 1 FORD SEDAN, nieuwste type, slechts enkele malen bereden voor verminderden prijs, 1 FORD TRUCK (gebruikt) met open laadbak, een 4 pers. OVERLAND, ees 2-pers. C1TROÊN enz. Het Bestuur der Ver. Christelijke Inrichting voor M U.L.O. te Waddinxveen, zal op Dlnadag 24 Februari a l. in het openbaar trachten aan te besteden Bestek en teekenlngert 4 f 6. (restitutie f 3.—) bij den Architect f». D. STUURMAN, WaddinJtveen. staande, en gelegen onder de Gemeente geveild ten overstaan van den te Bergambacht, den 4en Februari 1925, zijn ingezet als volgt: Perceel 1 opf 7500 2 1625 3 480 4 - 700 5 760 De AFSLAG blijft bepuld op Woensdag II Februari 1925, des voormiddags 10 uur, In het Café van den Hesr VAN ZOEST aldaar. te Bergambacht is voornemens op telkens des voormiddags half elf uur ih hel Café van den heer NOOMEN op het dorp te Itolwijk in het openbaar 0 te vellen en te verkoopen: ten verzoeke van den Heer Js. DE BRUIJN: get B 49 met SCHUUR, VERDERE GETIMMERTEN EN ERF, bene- vene EEN PERCEEL MET WEG EN WATER1NQ, staande en gelegen onder "de gemeente Stolwijk in BOVfcNKERK, groot groot 2.05.46 H.A. in twee perceelen, gelegen alsvoren langs de Qoudsche Vliet, strekt van J. K A Anker noordop tot J. v. Buren, uitste kend geschikt voor Tuinland, groot 1.95.29 H.A. en ten verzoeke van den Heer B. DE BRUIJN in BOVENKERK groot 21 aren 83 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 27 April 1925 of zooveel eerder ala met de ver- kooperszal worden overeengekomen Nadere informatlën en perceel#- beschrijvingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. te Lopik, zal op Veensdeg 25 Febrnerl 1925, des v.m. 10 uur, ten verzoeke en op de Hofstede van den Heer TEUNIS OSKAM Ex. te Hekendorp, n 75, nabij het dorp, publiek verkoopen, om contant geld: als: xoo goed als nieuwe Kaa9pers, dito Ka a s va t c n, Karn, Kuipen, Emmers, Pekelbsk, Kaasplanken, best Tilburytuig. Oroole-partij Brandhout, em. 's Morgens voor de verkooping te bezichtigen. Oeen gelegenheid tot uitspanning. te Gorinchem, zal op Woensdag II Febriarl 1925 bij Inzet, in het Koffiehuis van den heer E. VONK te Noordelooe, en op Woensdag 18 Tebrnari 1925 bij Afslag, in het Koffiehuis van den heer KROS te Noordeloos, telkens des morgens om 11 uur, In het openbaar A. Een blok wan op het Dorp, genaamd „het Kloos ter", met Erf en twee privaten, kadastraal bekend aldaar Sectie A nummers 2140, 2141, 2143, 2144 en 2145, alle geheel, én van nommer 2142 een oostelijk gedeelte, tezamen groot ongeveer 2 Aren, 10 Centlaren. B. Een met gang en privaat, gelegen naait .perceel A, kadastraal bekend aldaar Sectie A nommer 2139 geheel, nommeri 2142 en 2138, beide ge deeltelijk, tezamen groot ongeveer 00 centiaren. Bij den afslag zullen worden ge combineerd perceelen A en B. Aanvaarding na betaling. Betaling vóór of op 1 April 1925. Lasten van 1 April 1925 voor koopers rekening. Nadere Inlichtingen grajia ver krijgbaar len kantore van Notarla Klokke voornoemd. NOTARIS te Qouda, zal op Donderdagen 19 Febr. 1925 bij inzet, en 26 Februari d a v. bij afslag en combinatie, telkena des morgens elf uur, ln het Oe'bouw der R.-K. Leesvereeniglng a/d Westhaven te Oouda, zulks ten verzoeke van den eigenaar, den Heer ARNOLDUS KOOL t Eene No. 638 met Stalling, Schuren, 'Hooiberg,0verdere aanhoor ghoden en diverat perceelen uitmuntend alles aan elkander gelegen aan den Plattenweg te bij Oouda, samen groot ruim drie Hectaren. Vrij van huur en ontruimd te aanvaarden de Landerijen tendond en de gebouwen uiterlijk 1 Mei a a. T»- vellen is 5 perceelen en combinatie!. Alle wefkdagen te bezichtigen. Betaaldag der kooppenningen 30 April a.». Van de koopaom op het geheel een bedrag van f 10 000.-— als le Hypotheek gevestigd blijven tegen een rente van 5% Verdere inlichtingen geeft de Notaris, en wiens kantore tijdig gratis notitlën verkrijgbaar zijn. haalt U het voordeellgst bij Drogist Wljdatr, Gouda

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 4