oven OP ÏT1! Keel 'loten D8Wm Miraöer. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRtCHl. No. 4929 I FEUILLETON EERSTE BLAD. BINNENLAND. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. IR. a.s. G Woensdag 11 Februari 1925 57’ Jaargang Plaatulijke Berichten. in Telefoon 20. u in t een prljil soin- ook moest Is franco hot ▼an S. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN Uitg«v«r». PoHLch. hu Girodienst 18768. hol aut- tdadig ah 'oud arden onchitia van bont •naast on ijpan,var» geen ver- chad^lijk, vananen i t/I.JO. A/UO „Wg wij itknlppen geoorloofde prijzen: 1.000.000 500.000 «00.000 40 000 20 000 40.000 200.000 640.000 2.840.000 ng In tertio naar den wind, die buiten tegen zat to toon 00113- RO- ■te f 3. re trekking. -Fr. nco de ligatiebank goedgek. 1911 loofitraat 165 iden »»n de n Postbox 577 hovensche Crt. NAALLOT n postzegels*) n voldaan én rele Nummer 6 FEBRUARI SCHOOKHOVENSÉHÏ CODRANT. Deze Courant wordt des Maandag»-. des Wohudag»- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8'1 nuuinden 1 25, franco per post NederlancL/ 1,50. Over het abonnement wórdt m de eerste maand beschikt Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusechen personen - zen vrijwillig gedaan werdén door den heer G. de Gilde alhier, vielen ook zeer in den smaak. Tegen *8 avonds 12 uur was hét afgeloopen on dankte do voor zitter van het Nut de hoeren Overbeek, Strien on De Gilde alhier, vielen ook zeer pleizierigo avondje, die^nj aan de Nuts leden hadden bewezen, en zeide dan ook, dat hiewel er verschridéne jaren al Nuteavonden zijn gewecat, doch zoo’n avond ala deze nog niet was voorgeko men, m hoopte dan ook, den volgenden winter elkaar nog pens op efn Nuts- avond ie ontmoeten. Er kwam dan ook zeker wel een hartelijk woord van dank toe aan genoemdé hoeren, voor het ge- notetue op dezen Nutsavond Jammer, dat er zoo weinig Nutsleden waren. Maandagmiddag .geraakte het zoon tje van den schoenmaker A- V. alhier nabij de Plankenbrug in deze gemeente met de fiets in de Voorwetéring. Door toegeschoten hulp waren jongetje en fiets weer spoedig op het droge en kwam hij met den schrik vrij. Het zoontjdvan G. H. A. de G., van Jaarsveld, schoot Maandagmiddag bij de Openbare School alhier in de Voorwetering, doordat een voetbal, waarmede zij «peelden, in de Wetering terecht kwam en hij nog gauw hem er uit wilde halen, wat, zooals men leest, niet gelukt», doordat de bal te vér van den kant dreef. Spoedig evenwel was het scholiertje weer op het droge. WIIHge-Langerak, 11 Febr. Door den Minister van Oorlog is aan 6. F. van Schayck 1 jaar uitstel verlened van den militairen dienst Lekkferksrk, 11 Febr. Voor de loting voor de Nationale Militie hebben zich 37 personen aangemeld. Tot directeur van de Gemengde Zangverortniging „Euphonia” ie benoemd de heer Zanen, van Bergambacht. De heer Gijeb. Neven alhier heeft den 5. Februari reeds vroege aardappe len gepoot. Men is benieuwd, hoe diit zal afloopen. De GymnastiokverefBÜging Kracht door Oefening 'heelt orw’ r leiding van haren directeur, den heer T. van Wijnen, in de Groot» Boer twee uitvoeringen ge geven, die beide een zeer gunstig ver loop hebben gehad. Beide avonden was de zaal goed bezet. Den eersten avond was in hoofdzaak voor de jongens- en meisjes-afdëelingon. Wat te zien gege ven werd, was zeer goed. Er werd melt animo gewerkt en alles getuigde, dat de directeur voor zijn taak berekend is. Sommigen van de meisjes en jongens beloven, als ze zoo voortgaan, goede turnsters en turners te worden en met den tijd krachten, waarop K.D.O. trotsch kan zijn. Den tweeden avolid kwamen de tur ners en turnsters voor hét voetlicht. Wat het werken van dozen betreft, we kunnen niet anders dan mot! lof er over spreken. Kracht, vlugheid en (zelfvertrouwen sprak uit allee en onwillekeurig ontsnapte soms oen uitroep van bewondering, wan neer een moeilijke toer goed was ver richt. Ook hier kwam de degelijke lei ding en de ernst der [leerlingen goed naar voren. Kracht en vlnghdid kwamen aan Bergambacht, 11 Febr. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda is een vergadering belegd, waarin behal ve de gewone ambtenaren, ook vertegen woordigd zijn geweest dé ambtenaren van srxmrweg en telegraphic, zoomede het gemeentebestuur van Bergambacht, ten einde de belangen van een beter spoorwegverkeer GoudaSchoonhoven en een betere uitvoering der posterijen te bespreken. Op de gedurende de maand Febru ari ter visie liggende paardenlijst voor deze gemeente, komen voor de namen van 118 eigenaren, te zamen hebbende 125 paarden. Lopik, 11 Febr. Vrijdagavond was dé tweede Nutsavond in het café van den heer A. de With alhier. Deze avond trad voor het Nut op de heer G. Overbeek alhier. De voorzitter wonechte den aanwe zigen een hartelijk welkom toe en veron derstelde, dat deze avond wél een ge noeglijke zou zijn. Daarna verzocht hij onze bekende Overbeek om op de prop pen te komen. Deze kwam direct ‘te voor schijn en begon zijn voordrachten. De voordrachten en tooneelstukjes, die door genoemden Overbeek /gedaan warden, meestal begeleid met' de pianomuziek van den heer Strien, van Gabauw, vielen bijzonder in den smaak en maakte wel, dat een ieder telkens moest lachen. Ook de voordrachten, die in de tuaschenpoo- I „Maar dat is dwaasheid, ik ben een Engelse hman.” „Gij spreekt zuiver Russisch en gaat mij verder ook niet aan”, woordde de beambte. Regina Orzesko zag James niet weer. Zij werd in een aparte hut opgesloten gehouden, ten prooi aan wanhoop. Helaas, wat moest er van haar moe der worden on hoe vroesélijk zou zij lij den, als zij hoorde, dat haar dochter ge vangen genomen was. Als zij het hoorde, maar misschien hoorde zij het niet sens en bleef zij in voortdurenden angst en twijfel over de vraag, wat er van haar kind geworden was. En dan de geheime zending, waar schijnlijk was Ghusko ook gevangen. Dat ook James Bath op hut schip was en meegevoerd werd, kon Regina volstrekt niet vermoeden. Zij had hom sedert do onverwachte overrompeling niet weergezien en dacht, dat hij in Engeland achter gebleven was. „Als de ellendelingen hem maar niet gedood hebben", dacht zij, en deze mo gelijkheid vervulde haar mét bekommor- Maar het moeste leod zij bij do gedach te aan haar moeder, die tevwgoefs haar terugkomst zou wachten. En inderdaad, de arme vrouw wacht te tevergeefs, in plaats dat zij haar dochter terug zag konten, kroeg zij be richt van haar verdwijning. Het was op een avond, dat zij luis terde naar den wind, die buiten rond gierde on grove hagelkorrels togen de dubbele luiken liet kletteren De ongelukkig vrouw denken over haar kind, klapa oen vreemd geritsel haar het ge bogen hoofd deed ophdffen. Vergiste zij zich? Wm het de wind» die dit vreem de geluld veroorzaakte? Zij Juisterdo oplettend, noen, zij had goed géhoord, geen twijfel bestond er. Zij scheen do betoekente deze worden geneutraliseerd door de nadoelen, die vooral ten plattelande worden ondervonden, terwijl bet boven dien bezwaarlijk meer als een factor van boteekenis kan worden aangemarkt, als in de maanden, gedurende welke do zón reeds laat ondergaat, het leven veer tig minuten wordt vervroegd Eindelijk is nog van behing de over weging, dat' Nederland pr&ctisch niet vrij is, den aanvang en hot einde van den Zomertijd naar eigen goeddunken te be palen. Het kan dit alleen, itis België, Engeland en Frankrijk dezelfde tijdstip-' pen aanvaarden. Gelijk reeds herhaalde lijk is uiteengezet, dulden de belangen van hét internationaal verkeer- slechts dan oen tijdelijke vervroeging van dan Amsterdamschen tijd, als deze samenvalt met den zomertijd in de genoemds lan den. Dit alles in aanmerking genomen, is de Regeering besloten, om het minder- heidsvoorstel der Tijdcommissie te aan vaarden en dus terug te koeren tot den toestand, voordat de invoering van den Zomertijd door de wet werd ai ge last Belasting Taalvorknoelsn. In Bra zilië wordt een belasting geheven op op schriften in winkels enz. in een vreem de taal. In Italië bestaat iete dergolijks en ook in Duirtsche landen komt zoo iets voor. De Taalcommissie van het Alg. Ned. Verband heeft zich tot Minister Colijn gewend met een verzoekschrift, waarin aan de hand wordt gedaan een belasting te heffen op winkelopsohriften in een vreemde taal. 9 „0, wij hebben het recht niet een oogenblik aan zijn goede trouw te twijfe len, hij is onze familie trouw tot in den dood. Neen, als er oen mistrouwd moet worden, dan is het helaas mijn oom, Hij moet weten, dat ik volstrekt geen ni hilist» ben, als hij doet, alsof hij dit toch gelooft, dan moet hij daar kwade bedoe lingen mee hebben.” Op het oogenblik dat do beide jonge lieden zoo beraadslaagden, hield hen de man, dien zij ver weg dachten, in het oog en volgde hen. Dr. Wien, of liever Orzesko, liep een wel, al James Bath en zijn nicht een zeer ernstig ge- Belasting op Radio. Men meldt ons, dat do Regeering do Radio-bedrijven be- tastingpliohtig denkt te maken. Zij zou bijdragen willen heffen van maatschap pijen en personen, die zich bezighouden met het uitzenden van muziek enz. De zaak is sedert korten tijd in studie bij hot hoofdbestuur der posterijen. Voor do heffing zou het Engelsche systeem wor de gevolgd, hetwelk hierop neerkomt, dat van 'dike Radóo-instoilatie of Rtijio-onder deel, dat in den lande wordt verkocht, een bepaalde courtage aan den Staat wordt afgedragen. Herziening Belastingen. Naar de Stand, mededeelt, is bónnen korten tijd de indiening van Itet ontwerp-wet inza ke do Weeldebelasting te waohten en te vens een voorstel tot wijziging van de wet op de Inkomstenbelasting, dat beoogt verhooging van den aftrek voor noodza kelijk levensonderhoud voor gehuwden en een belangrijk» vetrhooging voor den kinderaftrek. Volgens het blad zou de aftrek voor gehuwden worden verhoogd van f 800 tot f 1000 en de kinderaftrek tot f 300 per kind Tevens zal worden ingedidnd een wets ontwerp tot verlaging der Successiebe lasting en een strekkende tot halveering dor Vérdedigiingsbelasting. Het einde van den Zomertijd?Thans is ingediend hel reeds aangekondigde Wetsontwerp tot intrekking van den Zo mertijd. In de Memorievan Toelichting wordt er aan herinnérd, dat ter bestudeering van do zooveel stof opwerpende Zomer- tijdkwestie een commissie werd ingesteld, waarvan de meerderheid adviseerde tot behoud van den Zomertijd en de grootst mogelijke minderheid zich scherp daar tegen kantte. Nochtans, het meeren- helidsstandpunt is, naar de Minister op merkt gematigder dan de wet op den Zo mertijd en de uitvoering, aan deze wel gegeven. Insbede van een vldrvrooging van den Amsterdamsohen tijd in den zo mer met een uur, bepleiten do hier aan hét woord zijnde leden de invoering van den ïniddon-Europeeschen tijd gedurende den zomer en het uur van Greenwich ge- durendê den winter. Bovendien zou volgens hun voorstel do Zomertijd niet meer, gelijk b.v. in 1924, mogen aanvangen, einde Maart, maar eerst den derden of vierden Zaterdag van April. Al aanstonds zij opgemerkt, gaat de Minister voort, dat zoodoende vele finan cieels baten, die in het credit van den zomertijd dienen te worden gieind, ko men te vervallen. De besparing aan kunstlicht wordt aanmerlelijk geringer en wat de andere voordeelen aangaat, lijk verteld, dat men u voor nihilist» houdt en gij hebt dal zeer terecht ten sterkste ontkend. En nu zoudt gij wil len weten, waarom ik u, mijnheer Bath, in dien waan gelaten heb.” „Ja”, antwoordde James, „dat zou den wij zeker gaarne weten”. „Een oogenblik”, zeide Regina, mij eerst of hel waar is hetgeen vreezen, dat Ghusko door de politie ge vangen genomen is,” „Ghusko zelf niet”, loog baar oom, „maar zijn zwager en familie wel. Doch dat moet u zoo erg niot verontrusten, het is slechts een maatregel van voorzorg, dien wij hadden voorzien. De grootvorst komt in Londen en iedere Rus, die maar een beetje verdacht is, wowdt zoolang vcelig opgeborgen. Als de broer van den Gzaar weer weg is, laat men die lieden weer los. Mijn verdienste is juist, dat ik Chus ko voor dien maatregel gewaarschuwd heb. Daarom hebben wij u zoolang bij de tante van mijnheer Bath in veilig heid gqsteld en Chusko zelf heeft gezorgd bijtijds te verdwijnen." Dit klonk zeer aannemelijk on i wel waar zijn. „Maar”, vervolgde hij, „ik was juist van plan u bij Chusko te brengen. Ik heb bij den ingang van h»t park een auto staan. Als gij er instappen wilt, zijn we in een kWartier waar we wezen moe ten. Gij zult dan tevens een verklaring krijgen van de dingen, die gij nu niet begrijpt en weten, waarom gij als oen nihilist® voorgesteld zijt.” Regina voelde oon onbestemde angst in zich opkomen. Kon zij haar oom ge- looven, mocht zij zich aan hem toovor- trouwen. Hot schoen, dat hij haar aarzeling be greep, want hij zoide: „Hgt is op verzoek van Chusko, dat Ik u ophaal. Mijnheer James gaat zeker moe. Hij kan u dan woer terug leiden aar zijn tante, want ik geloof, dat gij Prys der Ad verten tien Maandag» en Woensdag» van 1 tol 6 legeltt l,l.i iedere regel meer f Vrydtw» van 1 tot 6 regela f 1,80, iedere regel meet f 0.20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen 0,10 per rege op Maandag en Woensdag en tegen O.lÜ’/ji'er regel op Vrijdag Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. aan h«:’ dors zqui Ghusko ber: „Er gevallen, mevrouw, maar u, dat ik het niet heb voorkomen. En ik zweer u ook, dat ik haar nog redden zal „Maar wat is er?” vroeg de angstige moeder woer. „Regina is door de Russisch» pollti» gevangen genomen, beschuldigd tot- do nihilisten t» bohooren en een samen zwering gesmeed te hebben teqjon een broer des keizers”. „Maar dat is immers dwaasheid. Hoe kan men togen haar een zoo onzinnige beschuldiging uiten" w het slachtoffer van liet sluw overleg mot uw zwager, movrvuw.” „Mijn zwager?" „Ja, hij is de schuld van alles, dat Is mijn vaste overtuiging Hij was te Len den on kwam mij waarschuwen, dat uw dochter gevaar liep, daar alle ver dachte Russen gearresteerd werden CWOT® VMTSlgt). alhier op Dr. M. A. H. Valk, van Rot terdam, met het onderwerp: Het getal 660. In de allereerste plaats wijst spr. er op, dat het boek der openbaringen het inouilijksM gedeelte van den bijliel schijnt te 2rijn. Het is de oorzaak van hot mees* te onderzoek. In verband met zijn on derwerp laat spr eerst de révue pass pe ren hoofdstuk 12 der openbaringen en staat daarna denigszins breeder stil bij hoofdstuk 13. Het beest daar geteokond, wat opkomt uit de zee, gelijkt op dri everachillende dieren: Ten eerste op een luipaard, wat wijst op het onveranderlijke in dit mon ster, het tweede dat gelijkt op een beer, wijst op taaie volharding wn ’t derde dier waarop hdt gelijkt is een leeuw, wat aan duidt hot hoogmoedig optreden in volle bewustheid van eigen macht. De zeven hoofden, die dit monster heeft, drukt dit de volkon|dnheid. Het hoofd wijst op denken; dit zal dan ook ’een genie we- zen. Ebn hoorn is een symbool van macht, dit beest evenwel heeft tien hoor nen. Het getal 10 is de volkomenheid in de sfeer van het aardsche. Dit beest, wat de antichrist vooratait, zal de goheele we reld benvloeden. Spr. ziet in het öols- jewjsme een scliaduw, vooruit geworpen van den antichrist Het andere beest dat uit de aarde op komt ia geen tegenstelling met hét beest uit de zee, zij zijn homogeen. Het is schijnbaar zachtzinnig, maar het spreekt als de draak. In hem is Vertegenwoordigd het vaische profetisme. Deze valsche pro feet zal staan in dienst van de anti christ. Deze antichrist moet nog komen, in elk géval nog openbaar komen. Wanneer er niets meer is, wat hem woderhoudl, dan komt hij. Daarna komt spr. .tot het getal van dit beest, wat is het getal 666. In de oor spronkelijke taal staat er 600, 60, 6, is te zamen 666. Spr. zegt, dat op ver schillende personen dit getal al is toe gepast en noemt o.m. Nero, Napoleon, dCk Paus «n zoovele andere meer. Spr. zou hiervan willen zeggen: Zie, hier is de spitsvondigheid. Spr. dvenwel is van meaning, dat dit getal een symboli- schd betoekenis heeft. Zooals de getallen in den bijbel, 3, 4, 7, 10 enz. enz., niet in letterlijken zin moten worden gevat, zoo ook dit getal 666 niet. -Het getal 3 duidt aan de Godheid,, het getal 4 is hot getal van do aarde én zoo is het ge tal 6 he|' 'getal van de menschheid. Hot getal 6 is het getal van dé volkomen heid van den mensoh, zoo is het getal 10 de volheid. In de sf«*r van de vol komenheid in het aardsche en het getal 100 de volkomenheid in de ruimte. Nu is het getal 6, door’ God vermenigvul digd met 10 en daarna nog eens met 100. Zoo is dat beest, dat uit de zee opkomt, oen volheid van wijsheid en een volko menheid van macht God zelf gééft den rnensch volkomen do gelegenheid zich te ontwikkelen en laat de mensch ko men tot het hoogtepunt Die antichrist nu is deze Übermensch, welke den mensoh karaktarisoort in zijn hoogte punt en dat is hot getal 666, hooger rek en brug good tot hun recht, de i bevalligheid en sierlijkheid kwamen bij i de dansrei, die overweldigende indruk i maakte, goed tot hun recht. Dat deze rei goed uiitgevoord werd, was voor een goed deel te danken aan de maatvaste en zui- i vere begeleiding van den jeugdigen vio- I liet, den jongeheer H. van Wijnen, oen zoontje van den directeur. Hat was oon aardig toornend., tóen, na afloop der rei, de danas zich in een huiven cirkel i plaatst el en de jeugdige violist in het midden pverd gesteld. Mej. Van der Wou den trad ‘naar voren en bracht in good gekozen woorden hulde en dank aan den jongenheer Van Wijnen, die als waardig zoon van den vader en echt turner zich nooit door weer of wind heeft laten weerbouden, om op tijd op de repetitie te zijn. Als dank werd hem namens de dames een vervolg op z’n studieboek voor viool overhandigd. Met een warm ap- plaus onderstreepte het publiek doze toe spraak. Op beide avonden werd ‘den pop aan haar of hem uitge raakt, die den naam der pop, die in een gesloten enveloppe op de pop be- vestigd was, gekocht had Den eersten 'avond was de jongejuffrouw M. A. No bel, den tweedon avond de neer P. No bel de gelukkige. Beide avonden heette ze: Pidtertje, als hulde aan een paar eereleden. Ons verslag zou niet volledig zijn, als we nog niet met een enkel woord spra- ken over de muziek. De heeran C. B. v. d. Wouden, P. StrMlaind, G. Slijk en Adr. Stroeflamd hadden het muzikaal ge deelte op zich genomen, en het moet ge zegd: het was in uitstekende handen. Piano, viool, cello en fluit, vormden een mooi- orkest, en het maatvaste, zuivere spel dwongen ieder er naar te luisteren. en, ze waren onvermoeid En de dan sera? Vol lof waren allen over het or- kost. Heerlijk kon er op worden ge danst en allen wareet van oordeel: Die 1 perzik smaakt naar modrl Noode moest 1 men scheiden. K.D.O. kan over béide avonden hoogst tevreden zijn, evenals hot publiek. Alblasserdam, 11 Feb/ Voor de Jón- gelings-vereeniging „Onderzoek deSchrif ten”, trad als spr. op Ds. Van Kooten, i „Ninevè en de Heilige Schrift.” Sinds de laatste 60 jaar zijn de ontdekkings reizigers gaan graven en hebben de grondvesten van de stad Ninevé gevon den. Spr. wijst op de grootte, die deze stad heeft moeten hebben en is te ver gelijken bij het tegenwoordig» Londen, of was van gdlijke groote als de provin cie Utrecht. In do stad Ninevé is ge- tveest, volgens aanwijzing een diergaar de, een plantentuin, oorlogsmagazijnen, waterleiding en de muur die er omheen is geweest, was 50 Meter breed. Midden in de stad waren uitgebreide weilanden, waar het vee ‘graasde en ook de tarwe ruischte er. Voorts wijst spr. op de hoofd- zonde dier stad, n m de hoogmoed en 1 ook het drankmisbruik. De stichter San- herib noemde het een eeuwige grond veste, doch na honderd jaar was de ge héél» stad vernield en werd Zefanja’s profetie vervuld Voor ene flink bezette zaal TJad1 nog een paar dagen van haaj gastvrij heid gebruik zult moeten maken.” Vijf minuten later zaten zij in de auto, die vliegensvlug heil meevoerde, tot zij gekomen waren dicht bij den Theemh- oever en wel op een begroeide, eenzame plek. Hier stond de auto stil en wat er eigenlijk gebeurde, James Bath herin nerde zich het nooit precies, maar plot seling zag hij zioh en de jonge dame overweldigd. Hij werd onverwachts aan gegrepen, een doek werd hem voor neus en mond geduwd en hij verloor het be wustzijn. En toen hij, het kon niet lang daarna zijn, weer bij kennis kwam, lag hij on der in een sloep, die met i^jobnatigo slagen wend voortgeroeid. Hij werd naar een schip gebracht, dat midden op de Theems voor anker lag en, gelijk hij la- tér bemerkte, een Russisch schip was. Twee dagen later was hij en ook Re gina Orzesko op weg naar Rusland, bei den tegen de wetten des lands opge licht, dcoh. buiten macht tegen deze willekeur te protesteeren. James zag zijn toestand wanhopig in. Hij begreep, dat hij in ieder geval nu wel gevangen gehouden zou worden, vijl natuurlijk de manier, waarop zijn gevangenneming bowdrkt was, nboit openbaar mooht worden Maar hij be greep niet, waarom men hem aldus ge vangen genomen had, daar moest een gbheim achter schuilen. Op het schip bevond zich een politie ambtenaar van den geheimen dianst jmi hem had James Bath zijn nood ge klaagd „Ik heb", zeide hij, „met de Russi sche politiek, noch met de Russen iete uit te staan Waarom ben ik gearres teerd?" „Gij zijt een anarchist van de daad en hebt een aanslag willen plegen op den grootvorst.** vreemd» krassende geluid te kennen, want met eenig» moeite verhief zij zich van haar zetel en begaf zich haar den schoorsteenmantel en tastte met haar vinger in het gesneden lofwerk, dat dien schoorsteenmantel versierde. Zij drukte op oen knop en nu opende zich een paneel terzijde van den schoor steen en in die opening stond een man van middelbaren' leeftijd al, met ver weerd, gelaat Muvrouw Orzesko uitte, toe zij hem zag, den kreet van verbazing „Gij, Ghusko”, riep zij, „gij hebt hierheen gewaagd?” En toen eensklaps zich vastgrijpend i den tafelrand hijgde zij: ,Wat *is er met Regina? 0, ik vool er is iet» met haar gebeurd, an- idt gij nlot hier zijn." Ghusko boog hot hoofd en jjn „Er ia inderdaad iete mol haar voor mevrouw, maar ik zweer ik het niet heb kunnon eind achter hen en bemerkte verstond hij geen woord, dat ƒ!-•»> -i-u sprek hadden. En als bij instinct wist hij, dat het gesprok over hem ging en niot vleiend voor hom was. „Allo”, mompelde hij, „de slag moet thans geslagen worden Hij versnelde zijn pas om de jonge- lieddn in te halen en hoestte en kuchte, om hun aandacht te trekken. James zag hot eerst om. „Daar is waarempol uw oom”, mom pelde hij zacht, „kom ik zal hem uitlog vragen.’* Zij draaiden zich nu om en doktor Wien kwam op hen toolooj n. „Wel”, zei hij, „ik zocht u beiden.** •„Wij spraken toevallig over u”, ant woordde James, die deed alsof hij niet bemerkte, dat de ander hem een hand wilde geven. 1 Dr. Wien glml&ohte fijntjes „Zoo”, antwoordde hij, „dan weet ik. wel. waarover gij gesproken hebt „Kunt u dat raden?” vroeg Re i. „Jal Mijnheer Bath heeft u n

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1