mr. H.p.c.m. da unit uiynen en mr. c Jonker, zijn verhinderd Boerenarbeider, Dienstbode, Net Meisje Dienstbode. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Rechtzaken. sportnieuws Telegrammen. Ns hot rookon Afloop Verpachtingen. Afloop Verkoopingen. Afloop Aanbestedingen. Burgerlijke Stand. Visscherijberichten. Marktberichten. Advertentiën Helena Rolina de Jong. geD. uan oostcrom. C. van der Bas, Werkmeid. Gevraagd Boerenarbeider met Zoon, legen hall mairt gsvraaod: Gevraagd; vraagt Nlsuwsrksrk a.d. IJml, 10 F«br. Naar mwi om mededeelde, Is aan hat hoofd der R.-K. school tot Heptamber zioktovor- iof verleend. In een ziekenhuis heelt hy aan operatie onderdaan. Donderdagavond heelt de ührlete- Hjke Zauwereenigtng „De Lotatinn", di recteur do hoor J. P. Uakam, in bat Ned. Herv. Vuroenigingegobouw aan de Laan voor donateurs en publiek haar He uitvoering gehouden. Hot gebouw wee hijua geheel mot bolaugatellanden ge vuld. De zangnummers zijn goed, som- migo zoor goed, gezongen. Do leiding ia klaarblijkelijk in goede handen. „Onze Vader", teuor-eolo met plano- en viooi- begoleiding en ,„0, heb toch lief', eo- praan-solo met piano-begeleiding, zijn goed tot hun recht gekomen. Het quar- tet Boaman, bestaande uit de hoeren Harten, Boeman, Doornheim en Llgthart uit Dordrecht heelt veel tot het wod- elagen van den avond bijgedragen. Met de piano, de le en Se viool on de viool- cello, hebben zij achoone muziek ten ge- hooro gobraoht. Voornamelijk „Dicht» und Bauer" van Suppé, oogatte zo» veel bijval „De Haring", aoldatenapel in één bedrijf, door 12 heeren, ia niet vlot gespoeld. Meer en betere voorbereiding ia noodig. „Drie boerinnen In de tram", door drie dames, liep vlot van stapel. Het tableau was keurig verzorgd, jam nier dat de belichting zoo kort duurde. Van bevriende zijde had de vereeniging een (jongens) pop ten geschenke ont vangen, naar wiens naam men tegen be taling van lö cents mocht raden. Piet bleek hij te heeten. Na loting, want vier hadden dien naam geraden, werd mej G. van Wageningen de gelukkige bezit ster. De opbrengst van de pop, alsmede die van de door de vereeniging verkoah- te consumptie,' kwam ten goede aan de kas dier vereeniging. De uitvoering was met psalmgezang en een kort woord, ge sproken door den heer A. Radder, ge opend; op gelijke wijze werd zij gesloten. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat a.e. Dinsdag en Woensdag de uiÜKKtaling van de Ouderdoms- en In- raliditeitsrente zal plaats hebben. Berkenwouds, 10 Febr. Donderdag avond had ten Raadhuize in tegenwoor digheid van een bestuurslid en den se cretaris der Gewestelijke Landstormoom- missie Gouda, plaats de uitreiking van de gedenkplaten ter herinnering aan het Regeeringsjuibileum van H.M. de Ko ningin, aan de leden van de Bijzondere vrijwillige landstorm alhier. Bij de uit reiking voerden het woord de heeren Mahlstede te Bergambacht, Van Meohe- len te Gouda en de heer Gautier, burge meester dezer gemeente, voorzitter der plaatselijke landstormcommissie. Gouda, 10 Febr. In 1053 schilderde Ferdinand Bol de overlieden der schut terij te Gouda Dit belangrijke doek, met levensgrote figuren, eigendom der stad Gouda en in het museum alhier bewaard, is, na restauratie door den heer D. de Wild, thans tijdelijk in het Mauritshuis te Den Haag tentoongesteld. Hier komt het, in de bovenvoorzaal, veel beter tot zijn recht dan in de kleine benedenkamr van hert Museum alhier, waar van den rijkdom der kleuren, de vlotte schildering in den Rembrandtieken toon lang niet zoo te genieten viel als thans het géval Is. De schilderij ia ruim 2 1/2 M. lang en ruim 2 meter hoog. Het is voluit gemerkt „F. Bol 1653." Afgebeeld ia de Colonel Qovert Suys, met decapiteyns Jan Im- merseel, Hendrik Herberts, Jan Herberts en Adriaen van Groenendijck. Achter hen staat, blootshoofds, de bode van den schuttersraad. De overlieden zitten aan oen .tafel bedekt met een Oostersoh tapijt In den linker bovenhoek is het wapen van Suys aangebracht. De schilderij zal gedurende onge veer zes weken ln* het ^fauritshuls ver blijven, om daarna naar Gouda terug te koeren, waar het in het Museum ln beter licht zal worden tentoongesteld, dan tot nu toe het geval waa. Benschop, 16 Fehr. Tot voorziter en oecretaris van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim zijn herkozen de hee ren I. Beuk elm an en P. La moré. Alblasserdam, 10 Febr. Tot bestuurs lid van de Bijbelver eeniging is in de plaats van den heer C. Egbert gekozen do heer A. den Boef. Tot voorzitter der Kolen vereeniging „Draagt Elkanders liasten", is gekozen de heer A. van den Oever té Kinderdijk. Op de te 's-Gravenhage gehouden tentoonstelling door de modevakschool „E.N.S.A.I.D.", werd door mej. H. de Bondt een fraaie prijs behaald voor hert maatknippon. Ook werden over hert laat ste halfjaar 1924 getuigschriften uitge reikt voor het maartknippen volgens (sys teem snelaparaten) aan de dames: B. van Leen, A. Tollenaar, J. Kuipers, A. E. Kreune, J. van Waardenburg, H. de Bondt, M. v d. Oever, L. Aoldyk en A. Aaldijkv. d. Plaat. Alhier 'hield in de consistorie van de fleref Kept de afd. van da dhr. me- tnalb, Hond hnra 7b JsnmrgadorlnB. AH •pr. trad op de heer Grotenhuis, bonds- sec rotaria. Door een tweetal leden werd oen voordracht geleverd. Té Tuim 10 uur gingen de annwozlgen huiswaarts en be hoorde ook dose jaarvergadering weer tot het verleden. Polsbroek, 18 Febr. Naar aanleiding van een verzoek van het gemeenrte-be- stuur alhier, hekbon Ged. Staten bij hun besluit van den 8. Februari j.l. den weg ten noorden van den Bensohopperwete- ring ln deze gemeente opengesteld voor het verkeer van motorrijtuigen op meer dan twee wielen, niet langer dan 5 M. en niet breeder dan 1.75 M. Velen, die bij de openstelling van dezen weg be lang hebben, zullen bij het lezen van dit bericht, ongetwijfeld met het besluit van Ged. Staten zijn ingenomen. Brandwijk, 10 Febr. Er ontstond brnnd ln do schoorsteen van don heer J. B. al hier. Aangezien hot nog al sterk waaide, rukte de motorspuit te Molenaarsgraaf onmiddellijk uit. dooh behoefdo geen wa ter te geven, daar het gelukte het vuur met zand te dooven. Bij den hevigon storm van 1.1. ging het er hier al even bar als eldetre aan toe. Rieten en pannen daken moesten het ook hier ontgelden. Een hooge sohoor- steen van den bouwman H. T., werd af gerukt en stortte door het rieten dak en de zolder de woning binnen. Ook de schoorsteen van T. B. stortte naar bene den. De bewoners vaA een nood huls aan den Damschen weg ontvluchtten hun woning en bleven geruimen tijd buiten, wegens het hevig in beweging zijn hun nen woning enz. Molenaarsgraaf, 10 Febr. De aftreden de leden van de commissie tol wering van schoolverzuim, de heeren L. I»oijen J. P. Goedegebuur, J. C. Tukker, B. Stuij en A. Brouwer Cz zijn allen herkozen. In de vergadering van die commissie zijn de heeren Looijen en Goedegebuur respectievelijk als voorzitter en secretaris herkozen. Lekkerkerk, 10 Febr. Door Dr. A. A. J. van JEgm end is ontslag gevraagd als gemeeme-genooshoer. De heeren P. S. Brouwer, P. van Wijnen en C. de Vos, zijn benoemd als leden van het Burgerlijk Armbestuur aan genomen en hebben dit aanvaard. Van Ged. Staten ie bericht Ingeko men, dat de goedkeuring op de gemeen te-begrooting 1925 ia verdaagd. Krimpen a.d. Lek, 10 Febr. Door den architect C. W. Verhoef is voor reke ning van den landbouwer G. J. Jong aan de aannemers J. P. Mudde en K. J. Ver waal opgedragen het amovewren en we der restaureèren van de bouwmanswo ning „Nooit Gedaoht." De oudste vrouwelijke ingezetene, mej.de wed. M. de Jong, is in den ouder dom van rudm 90 jaar overleden. Ammerstol, 10 Febr. Zondag LL werd de heer H. J. Schotten Chrs. gehuldigd door zijn médeleden van het fanfarecorps „O. K. K." bij gelegenheid van zijn 121/2-jarige echtvereeniging. De leden hadden hem onderling een stoel met les senaar vereerd, die klaar stond, toen de heer Scholten de zaal binnentrad om de repetitie mee te maken. Van alle kanten vielen hem felicitaties ten deel en na afloop der repetitie bracht men den jubilaris met muziek naar huis. Schoonhoven, 16 Febr. 1925. DE SCHAT IN DE AARDE 18s. Voorstal to B, a W. tet uit breiding, van hei aantal ursn voor hat gs van van lesten in da nuttig* handwerken, aan school II. „SI. Ludwlna". B. an W. schrijven aan den Raad: Wij hebben met heit baatuur van St. Ludwiua een conferentie gehad, in ver band waarmede wij U voorstellen te be sluiten om aan St. Ludwina in huur al te staan voor den tijd van 10 achtereen volgende jaren, ingaande 1 Januari 1925 den z.g. buitentuin mot daarop geveatig- den koepel, gelegen aan den Nieuwen Singel, voor den huurprijs van I 90 por jaar. Onder de voorwaarden wordt o.m. ▼onmeld, dat als ter uitvoering van liet voor deze gemeente bestaande uitbrei dingsplan het aanleggen een er straat in den tuin noodig '—oht hlykente zijn, de huur aanstonoa alleen gelden zal voor liet gedeolto, gelegen vóór de te maken straat tot aan de aan de grachtzijde ontworpen straat, terwijl de huurprijs dan opnieuw zal worden be paald. St. Ludwina krijgt de gelegenheid het tuinhuisje te verhouwen tot consultatie bureau. Het consultatiebureau en de lighallen moeten nog dezen zomer in gebruik wor den genomen en voor het beoogde doel steeds in gebruik blijven Aan de inge zetenen van Schoonhoven zal voor ver pleging en voorlichting van L b. c.-lijders de voorkeur moeten worden gegeven bo ven niet-ingezetenen. Electrificatie gemeente-wonlnaan. Bewoöers van de huizen tv™ C van den gemeentelijken woningb»>u verzochten B. en W. te besluiten tot lecrriflcatle van genoemde woningen. B. en W. hebben advies ingewonnen van deeommiseievoor de bedrijven en de commissie voor den woningbouw en van den chef-ad mistra- teur van het gem. electrisch bedryf. Zij stellen thans den Raad voor het verzoek in te willigen. Waohtlokaal Vssr. - B en W. vragen den Raad oen crediet aan van f 570.50 voor het doen plaatsen van een wacht- gebouwtje aan het Veer aan den kant van Gelkenea. Vermindering drankvergunningen. By Kon. Besluit van 7 Juli 1920 werd naar aanleiding van een door den Raad dezer gemeente gedaan verzoek, het maxi mum aantal vergunningen voo. den ver koop van sterken drank lh het klein vastgesteld op 17. Dit beteekende- een vermindering van 8 drankvergunningen. B. en W. zijn van oordeel, dat een verdere drankbeetryd'ng noodzakelijk is te achten en het aantal vergunningen ook thans, voo een gemeente als Schoon hoven, 'te hoog te noemen ia. Immers niet mag worden uit het oog verloren, dat Schoonhoven een dicht op eengebouwde kom heeft en slechts een geringe oppervlakte beslaat. Naar aan leiding daarvan achten B. en W. bet wenschelijk de vei mindering van het aantal drankvergunningen voor den tijd van vijf jaren andermaal geleidelijk toe te passen en wel met 2. Zij stellen den Raad voor dienovereen komstig een verzoek aan H.M. de Koningin te doen. MIJ verheids vereealging. Over „Gloei Gemeenteraad. Openbare vergade ring van den raad der gemeente Schoon hoven, op Donderdag 19 Februari 1925, de* namiddags 2 ure. Punten van behandeling: le. Ingekomen stukken: 2e. Voorstel van B. en W. tort verhu ring van gemeentegrond aan St. 'Ludwi na. 8e. Wijziging gemeente-begrooting, dienst 1924. 4e. Wijziging begrooting Gereformeerd Weeshuis, dienst 1924. 5e. Rekening Burgerlijk Armbestuur dienst 1928. 6e. Benoeming van een lid der Com missie tot wering van schoolverzuim. 7e. Vaststelling der vergoeding, be doeld in art 101 101 der L.O.-wet 1920. 8e. Verzoek van de huurders der hui zen type C tot electrificatie dier wonin gen, met voorstel van B. en W. 9e. Vaststelling balans-, verlies- en winstrekening van het gemeentelijk wo ningbedrijf, boekjaar 1923/24. 10e. Voorstel van B. en W. tot het plaatsen van oen wachtlokaaltje te Gel- kenes. 11e. Voorstel van B. en W. inzake ver mindering van het aantal dxankvergun- ningen. 12e. Voorstel van B. en W. betreffende het verleenon van hulp bij brand rteWil- Uge-Langorak. In December van het vorige jaar von den veldarbeiders in de buurt van het Bulgoarsche dorp Valtschi-Trin een goudschat uit de grijze oudheid, die oich thans in het museum te Sophia bevindt. De kostbare stukken zijn met uitsonde ring van een klein voorwerp, dart uit oil- ter bestaat, olie van zuiver goud. UJA de bewerking der stukken, die zeer fraai is, blijkt dat de voorwerpen vervaardigd moeten zijn door Perzische werklieden. Hert zullen zeer vermoedelijk stukken uit een tempelschat zijn geweest. De vondst ia van groote berteekenis en trok zeer de aandacht in de kringen der ge schiedkundigen. lampenfabricage en de nieuwste ontwikke ling der lichtbronnen" zal de heer Switrsira van de Philipsfabrleken spreken voor de N U ver heidsvereeniging. Tot deze interessante lezing hebban ook Nutsleden toegang. Hulp bij brand In Williga-Langirak. B. en W. kregen een aanvrage van bet gemeente-batuur van Willige-Lange- rak, of de brandspuit uit onze gemeen te aldaar hulp kon verleenen bij braad, en welXe voorwaarden daaraan verbon den waren. Zy hebben voorwaarden ge steld en stellen den gemeenteraad thans voor goéd te keuren, dat een regeling wordt getroffen, dat de brandspuit in Willige-Laagerak na oproeping hulp ver leent, waarbij aan de spuitgaten de ver goeding wordt betaald, die zij altijd bij brand krijgen, benevens voor hun onder houd wordt gezorgd gedurende den brand en dat door den brand ontstane schade aan het brandweermateriaal (geen gewo ne slijtage) wordt vergood. T.A.V.E.N.U. Door den beer E. van Wageningen, oud-directeur van T.A.V.E. N.U. (thans eere-lid), werd voor hot te houden conoours voor Muziek- en Zang- gazelschappen, een zilveren lauwerkrans disponibel gesteld voor 't hoogst aantal behaalde punten (afd. muziek). St. Jozsfsveresnlging. Hert was vol in het gebouw der St. Jozefsgezellenver- eenigiing gieter avond en een aandachtig publiek had zich gezet tot zien en tot luisteren naar wat tooneelspel en mu ziek te genieten mochten geven. Hat is een stuk Italiaansohe geschie denis, rijk aan gebeurtenissen, de strijd tusschen de pauselijke Zouaven en de GaribakLiarten. Vooral het jaar 1867, waarin de slagen bij Monterotamdo en Montana werden geleverd. Geen wonder alzoo, dart de R.-K. Toonealclub „E.M. O.G." met een stuk voor den dag kwam, dat dezen tijd uitbeeldt en getiteld is: „De Pauselijke Zouaaf". Het speelt in de kerkelijke Staten nabij Rome, in een spe lonk, die het geheime verblijf der Gari- baldistenbende van Antonio is. De decora waren goed verzorgd en hert spel was beheersaht. De intrige van het stuk hield in, dat Florimond, de Pause lijke Zouaaf, de zoon blijkt t« zijn van Antonio, de hoofdman der Garibaldisten. In het spel kwam dirt goed tot zijn recht. Zoowel de held van het stuk, Florimond, als Antonio, leverden goed spel. Vooral moet worden geprezen het spél van Pao lo, het zoontje van Antonio. Deze knaap leverde beheerecht spel, en wist zijn zwa re rol (hij was nagenoeg gedurende het gansche stuk op het tooneel), goed uirt te beelden. Ook de andere medewerkenden speelden met ambitie en uit alka bleek, dat goed was ingestudeerd. Het R.-K. Muziekgezelschap „Poly- phonia", directeur de heer A. C. Lensen, heeft een aantal nummer* uitgevoerd, waarvan da „Huaaran Attacks" an „Die Sohmleda lm WaMsM aoer voldotWa Hot was onder het uitvoeren der muzieknum mers niet zoo rustig, als wel waneche- lijk woe geweest om er ten volle van te genieten. Daar mag dn het vervolg door het publiek wel iets meer aandacht aan worden geschonken. De Apothooee mét slotzang valt te roe men en was oen waardige bealuiting van het tooneektuk Het spel wekte veel ontroering, vooral bij het yrouwelijk deel van het publiek. Men ging voldaan huiswaarts. Waterstand: Keulen, v.m. 2 09 m. -f 0 01 Telegrafisch Weerbericht. 10 Febr. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, later tijde lijk opklarend, waarschijnlijk regenbuien aanvankelijk iets kouder. Boschbranden. Uit Perth, aan de Zwaanrivier, in West-Australië, wordt gemeld, dat er boschbranden woeden in het district Katanning, die zioh overeen oppervlak ter breedte van 32 K M. uit gebreid hebben. Vele hoeven zijn ver woest en den veestapel is groote schade toegebracht. Een boer ia op zijn plaats levend verbrand. Vtrdulstarlng door gemeente-secreta- rla. De gemeente-secretaris van Vee- néndaal is aangehouden als verdacht van verduistering van gelden bij de uit betaling van bouwpremiea en van leges- gelden. Hij werd reeds tweemaal door den rechter van instructie verhoor^ Als getuigen werden gehoord de waarnemen de gemeente-secretaris en de gemeente ontvanger. Da Bruaaelacha Bank. Volgens het Nederl. Gorrespondentiebureau in Den Haag zijn van de zijde de>r Nederland- sche regeering stappen gedaan bij de Engelschs autoriteiten, om den te Lon den gearresteerden directeur van de Brus selsche Bank, Briedóe, die door Bow- street in vrijheid is moeten worden ge steld, weer in staat van gevangenschap te brengen Stesnen-dlefstal. De aannemer v. d. M., aan de Valkenboschkade in Den Haag, heeft aangifte gedaan, dat van een bouwwerk aan de Lekstraat aldaar ongeveer 3500 bouweteenen zijn gesto len. Deze ateenen zouden heimelijk zijn weggehaald en naar een in aanbouw zijnd huie in dezelfde buurt gebracht. In verband met dezen diefstal heeft de politie vier personen wegens diefstal en heling aangehouden, n.l. de gebroeders De H., in Den Haag, den aannemer O. uit Rotterdam en den bouwkundige D., in Den Haag. Op ongeveer duizend steu nen heeft de politie nog beslag kunnen léggen. Brand In sen lakktrij. In de fa briek van de Maatschappij Van Bérkel'g Patent op den Boezemsingel te Rotter dam, is de lakkery, gelegen op de hoog ste verdieping, vermoedelyk tengevolge van bet warm loopen van een as van de exhauster, brand ontstaan, die zich aan een schoorsteen beeft meegedeeld. De brand is door bet prsoneel der fa- 1 bnek, dat vlug ingreep, met behulp van een slang van de fabrieksteiding en mi- nam&xen, geblusobt en beeft zich tot een klein- gedelta van de lakker ij be- be hoofdman, de beer G. van Sille- voldt Gin., heeft zich van de volkomen bluaaching van den brand in de fabriek overtuigd. De brandweer heeft niet be hoeven in te grijpen Eigenzinnige kluizenaar. De po litie van Hove in Engeland, heeft van deu reenter de toelating gekregen, om het landgoed binnen te dringen, bewoond door den 60-jarigen vrijgezel William Harry Maxwell, die sedert het overlijden van zyn zuster alle bezoeken heeft afge schaft. Het landgoed, gelegen in de rijkste wijk van Hové, verkeert in een onbe- sckrijfelijken toestand van verval. De toegangsdeur is rot en uit de hengels ge licht. De meeste vensterruiten zijn ver nield en daarachter hangen vuile gordij nen aan flarden. Maxwell loeft als een kluizenaar en loopt slechts af en toe rond in een oude, bruine overjas, met hooge laarzen en een grooten hoed. OndeT den arm houdt bij telkens een heele vracht boeken. De dagbladschrijver, die den politiecommis saris vergezelde, vertelt dat ze in de gang een tafel aantroffen, bedekt m,et allerhande afval en papieren. In het sa lon was het tapijt rot en lag een dikke stoflaag op de piano. Schilderijen van waarde zijn onherroepelijk verloren. Op de eerste verdieping waren in twee kamers duizenden boekdoelen en weten schappelijke vlugschriften opgestapeld. Aan de politie verklaarde Maxwell, dat het huis hem nagelaten werd door zijn vader. Hij zelf studeerde in de rechten en ging daarna in 's lands dienst over. Sedert 29 jaar is hij gepensionneerd. Een twist met de plaartselijke overheden deed Maxwell besluiten zijn eigendom te laten vervallen, om de menschen te er- garen. Zesroovsrlj In ouden trant. Voor de Naw-Yorksche rechtbank stond een zekere Mark Gilbert terecht wegens het smokkelen van rhum. Bij het verhoor van den beklaagde, het type van een ouden zeeschuimer deelde deze bijzon derheden mede over het opwindende ge- vacht, dat bij zijn arrestatie had plaats gehad tusschen Amerikaansche kust wacht en de dranksmokkelaars, die blijk baar voor geen kleintje vervaard zijn en de traditiels van zeeschuimer ij uit vroeger eeuwen hoog houden. Gilbert waa n.l. de commandant van de „Homestead", de stoomboot, die, zoo als gemeld, da Nelw-Yorksche haven werd binnengesleept, doorzeefd met ka nonschoten. Toen het schip ten slotte, na een ir&nbopdgen strijd, waarbij aan baida kantan belangrijka vérllsaea warden galadan, ward ganoman, werden ln hot ruim 12.000 vaten alcoho lica gevonden, bestemd voor New-York. De kotters „Redwing" en „Somlnole", van de Amerikaansche kustwacht, kre gen het smok keischip in haar schoots veld op vijf en seventig mijlen buiten de kust van Jereoy; zij praaiden de boot en •ommoorden den kapitein, langszij te ko- mon. De tradities van zijn vroolijk am bacht getrouw, antwoordde Gilbert in kernachtige zeemanstermen De „Redwing" schoot aan stuurboord op de „Homostaed" los en de „Seimino- le" kwam aan bakboord op bezoek. Ge- wapond met revolvers en gummistokkon enterden de mannetjes van de kustwacht ten slotte het sraokkelschip, doch werden door de gastheoren met geworen, knup pels en mossen zeer behoorlijk ontvangen Gilbert elleboogde zioh naar de plek waar het meest te doen was en loverdo op zijn eennfcje een hartvorheffend ge hecht, voordat hij ben alotte door de overmacht werd neergeslagen en van zijn schip weggevoerd in ketenen en hand boeien. De bemanning van de „Homestaed" be stond uit 28 man, die allen bewusteloos waren geslagen of geschoten, voordat zij zich overgaven. Een ellendeling. Voor de rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak te gen J. D. uit Wolphaartsdijk, beklaagd van ernstige dierenmishandeling. Deze onverlaat strafte z'n hondje, dat kippen had doodgebeten, door het brandende ko len in den bek te duwen en dan den bek dicht te binden, Vervolgens sloeg hij het dier en hing het op en gebruikte het ten slotte als schietschijf. De officier van justitie Mr. baron van der Feltz, eischte tegen dezen dierenbeul 0 maanden gevan genisstraf. De verdediger Mr. Kegge uit Goes, be pleitte vrijspraak. Verdwaald In de katakomben. Een leerling van de mijnschool is in do on deraardse he gewelven van Parijs ver dwaald geraakt. Geheel den namiddagen een gedeelte van dén nacht, totaal zeven uren heeft hij doorgebracht in de duister nis en temidden van doodsbeenderen Het geval deed zich voor in de vol gende omstandigheden: De onderaardeche gewelven te Parijs, of de Katakomben, zijn oude steengroe ven, waaruit vroeger de steenen werden gehaald, die diende om de stad te bou wen. Vóór een eeuw ongeveer bracht men er de doodsbeenderen over van de oude Parijsche begraafplaatsen, die destijds zeer talrijk waren. Thans is de groeve slechts een merkwaardigheid en een ge. legenheid tot practisch onderwijs voor de mijnschool. Zoo was profeaBor Prévoat met zijn leerlingen in de groeven gedaald. Na do les wend vastgestéld, dat een zekere Teis sier ontbrak. Men daoht aan een ver gissing, maar weldra bleek het, dat de leerling nergens meer werd gezien. Een groep specialisten werd in de groeve ge zonden, om opsporingen to doen. Eerst werden de galerijen doorzocht, die, bij gebrek aan lucht, gevaarlijk zijn. Nie mand werd er aangetroffen, Tenslotte werd Teissier om 11 uur 'a avonds, ont dekt op 80 meter afstand van de plaats, waar de les gegeven werd. De verdwaalde student verklaarde op eigen hand een onderzoek te hebben wil len instellen. Op zeker oogenblik was zijn lamp uitgegaan. Hij had geen luci fer* en kon de lamp niet meer aanste ken. Daar hij het gevaar kende van in de duisternis rond te loopen, bleef hij eenvoudig zitten waar hij zich bevond, denkende dat men hem wel zou opsporen. Vsrdronken. By het visschen van ankers is de visscher M, de Ridder uit Vllasingen, een der opvarenden van de VI. VI, over boord geslagen en verdronken. De visscher Schroevers, die ook over boord geslagen was, kon worden gëred. By het ophalen van een anker brak de haak van het yzeren takelblok waarioor de stalen tros, die geen gewicht meer had t# dragen, met groote snelheid van voren naar achter liep en de opvarenden groot gevaar liepen door dien tros getroffen te worden. Daarby geraakte de Ridder en Schroevers te water. Schroevers kon worden gered, doch de Ridder verdween in de diepte en zyn lijlc is nog niet g vonden. Het takelblok, dat voordien nog niet gebruikt was en waarin een breuk bleek te zyn, is door de politie in beslaggenomen en er is procesverbaal van het gebeurde opgemaakt. Nog een meneohenilaohter. De politie van Terbitsch ln Moraviö heeft een schoen lapper aangehouden, met name Pvoraceck die beschuldigd wordt van acht moorden. Verteld wordt, dat Pvoraceck, evenals Haarmann te Hannover, het vleesrh van «Un slachtoffers heeft verkocht. Achttien personen zyn in de zaak betrokken en werden aangehouden. Onder de slach offers bevinden zich vyf joden en e'ën jodin. Postdlefetal. Te Amsterdam kwam men aan het hoofdpostkantoor tot de ontdekking, dat uit een der geld trommels die 's avonds door de verschillende by- kantoren gezonden worden en den vol genden dag geledigd teruggaan, een bedrag van f 11.000 aan papieren geld was ver dwenen. Alleen het zilvergeld, ten be drage van ongeveer f 1000, bevond zich nog in den trommel, zoodat men bij het overbrengen geen vermoeden door laag gewicht had gekregen. Bij een onmiddel lijk ingesteld onderzoek bleek, dat de beambte, op het bijkantoor belast met het vullen van den trommel, na afloop van zyn dienst niet naar huis was gegaan en daar den nacht Ook niet heeft doorge bracht. In den lo >p van den dag heeft men hem evenmin gezien, zoodat het vermoeden gegrond lijkt, dat hy er met het geld vandoor is gegaan. Dit wordt nog waarsehyniyker door de omstandighoid, dat hy veel uitgaat en nogal in de schuld zit. Het Is een 28 jarige, ongehuwde kantoorbediende, wiens opsporing do com missaris van po itie in de lsto sectie to Amsterdam, de heer Heeroma, die het onderzoek in handen heeft, thans verzocht heeft. ArDaldtongnal. In da fairiak Rif- erebleek van d« firma G J. van Hoek »n Zonen te Enschedé ie de 16-Jarigé N. van Duijn door een stalen punt van een uitschietende wovereepoel achter bet oor getroffen. Zaterdag is hü aan <ie gevol gen daarvan overleden. Flinks Hollamischt damt Te Nice is dooi toedoen van een Hollanüsche, mevrouw Van der K., een Internationale zakkenrolster gearresteerd. Op het station van do PL.M. waden telkens zakken rolleryen gepleegd. Al spoedig bleek, dat er een bende uan het werk was, die op het station haar si »g sloeg. De ipoeliyk- held was, om de dieven te midden van de meuigte reizigers te ontdekken. De vorige week werd getracht, een Hol- landsche dame, mevrouw van der K., die in Nice aankwam, te bestelen. Zy zag de dievegge, een elegante, jonge dame, die spoedig in de menigte verdween. De Hollandache begaf zich naar de politie, waar zy een volledig signalement van de zakkenrolster kou opgeven. Onmid dellijk werden duur den commissaris en inspecteurs in verband» hiermede na sporingen gedaan, welke succes hadden. De dievegge werd geariesteerd. Zy bleek «en 27-Jarige Italiaansche te zyn. Op haar weiden bevonden 14.470 francs en 975 Lire en'twee horloges. Zy bekende reeds tweemaal, wegens zakkenrollerij veroordeeld te zyn. Ernstig auto-ongeluk te Brussel - Des nachts omstreeks kwart over één* deed zich te Brussel oen vreeselyk auto ongeval voorop den hoek van de Maurice Lemon nierlnan en de PhUips-de (Jhampagnestraat. Een man en vrouw word- n verrast en omvergeworpen door een licht* vracht auto, dii uit de richting van het Zuid station kwam aangereden. De vrouw verdwten onder het voer tuig, terwyi de man tegen de straat stenen geslingerd werd. Voorbijgangeit snelden de slachtoffers dadellik ter hulp eu bi achten hen naar een naburige woning over. De vrouw was leeds be zweken aan de afschuwsiyke verminking. Het andere slachtoffer,de man, werd met ernstige verwondingen aan hoofd en lichaam naar het gasthuis overgebracht. •evaarlljk misdadiger. Te Rotterdam heeft de politie een gevaat lijk individu gearresteerd, die er zyn werk van maakte kinderen* tot n^edryf uan te zetten, ea zelf zoodoende bulten schot te blij ven, he man gaf zich uit voor rechercheur van politie Kon tweetal jongens, kinderen m*g spoorde hy aan rywielen te stelen Hy maakte hun wys. dat zy daar geen kwaad by konden, omdat hy zelf van d||politie was en de rechtbank later meer waaide zou hechten aan zyn verklaringen, dan aan die van anderen. Hy beloofde hun voorts groote bedragen van de opbrengst van li t gestolen goed. Onder zUn leiding werden verschillende ry wiel diefstallen gepleegd, wa.»rby hyzelf er echter steeds voor zorgde, zoo ver uit. de buurt te biyven, dat hy zelf geen gevaar liep. Verschillende malen ging alles goed «n st den zyn jeugdige slachtoffers fietsen, waarvoor hy altijd wel een kooper wlai te vinden. Het aandeel dat de jongens kregen was evenwel maar heel gering. Ten slotte werden de knapen toch op heeterdaad betrapt en naar het politie bureau in de Pauwensteeg overgebracht. By stukjes sn beetjes vertelden zy daarna hoe zy tot hun daden waren aangezet. Dit leidde ten slotte dan tot de aanhouding van den moreelen dader, den 66 jarigen los-werkman H. U., die tijdelijk in eeri logement in de Mnassiad vertoefde. Voor d# veiligheid van dsn wsg. - De Algem. Nederl. Wielrijdersbond zal dezer dugeu proeven nemen met het aanbiengen vaij witte strepen op enkele punten van don weg Deventer-Apeldoorn ter aan duiding van wegbochten, punten waar n iLlimurn-unelheidsb uden zyn geplaatst en spoorwegovéigangen. Ingezonden Mededeelingen. Geiienfokvereenigingen. Men zendt ons toe het beknopt jaar verslag 1024 van den Provincialen Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land. Op een der vragenlijsten, die we elk jaar verzonden aan de afdeelingen, te>n einde te weten te komen of van hare zij de ook voorstellen zyn die op de agenda dienen te worded geplaatst, antwoordde een der secretarissen niet anders dan: „Het gaat goed, laten we houden wart wy bobben." Alles gaat goed. Wel ging het aantal afdeelingen met één achteruit door het bedanken van Zevenhulzen, zoodat onze bond thans 24 plaatselijke afdeelingen omvat, doch hier uit mogen wij allerminst ooncludeeren, dat bet met onzen bond niet goed gaat. Er zijn bovendien reeds teekenon, die wij »on op de oprichting van een paar nieu we afdeelingen. Ons mannelijk fokmateriaal werd we- lerom tot hooger peil opgevoerd en bo- talvo een hoogst enkele uitzondering, zijn uze bokmoedei* alle gecontroleerd op *oductie en vetgehalte, zoodart we niet eer jonge bokken behoeven te koopon er moeder niet is gecontroleerd. Op moeders met een productie van 700 K.G. melk en een vetgehalte van —480 pet., kunnen wo troteoh zijn en maait op „Naaitje", mat om productie van 1865 K.G., en een vetgehalte a van 4.80 pot., tamoer ook omdat ook het exterieur aan «toeds boogera eLsohen vol doet. WU hebben titans ln eigendom 82 bokken, waarvan 20 bij de afdeelingen zijn gestaliomnwird en fl voor reserve in hoi fokstalkm zijn ondergebracht. Doet hier elk zijn best oin den Bond te zetten op een hoog plan, inzonderheid verdient een woord van lof voor zijn energie, 0112% commissaris voor hert fok materiaal en willen we tovens met dank baarheid gewagen van heigeen de heer Tukker, rijksveeteelteonsulent,. tevens on ze adviseur, hier mede heeft tot stand gebracht. De keuringen vanwege de regellngs- commisflie hadden ook dit jaar in alle afdeelingen plaats, de rapporten waren alle gunstig, en de inschrijving in stam boek «ut register breidt zich jaarlijks uit Het gaat good. Voor het eerst worden dit jaar de sub sidies voor melkoontrole uitgekeerd. Een hooger bodrag dient te worden uitgetrok ken. De lagere subsidies van rijk en pro vincie maken noodzakelijk terugneming van den post „premies voor uitnemend onderhoud van den bok", die dirt jaar door elle afdeelingen werd ontvangen. Ons foketatkm heeft ook dit jaar uit nemende diensten bewezen, de be drijfsleider A. Lutjendijk Az blijkt atoods meer de rechte man op de rechte plaats te zijn. Wij gaan voort met de vorming van een reserve voor oen fokitation van steen, met eigen weidegang. Met de Provinciale Regeling*-Com mit ai e bleven wij hoogzt aangenaam sa men werken. Voor den flinken steun eu dan belangioozen arbeid, brangen wij dank aan haren vooriitter en secretaris ln de vacature van den beer Van Kleef, periodiek aftredend, werd be noemd de heer A. M A. Langeraad uit Peursum, thans moet worden voorzien in de vacature van den heer Kikkert, die bedankte en van den voorzitter, die periodiek moet aftreden. De voorzitter wordt als blijk van erkenning voor zijn vele verdiensten, met algemeene stem men herbenoemd Van de drie vergaderingen, waarin uw bestuur bijeen kwam, waren de eerste en de derde bestemd voor behandeling van geregeld voorkomende zaken, de tweede echter droeg een bijzonder karak ter. Via de regelinga-commisaie was be richt ingekomen van de Provinciale Sta len van Zuid-Holland, dat er groote be zwaren waren gerezen betreffende het subaidleeren van twee Bonden, waarvan de R.-K. Bond een fokstation boozit, te groot voor het bestemde doel en wer kend mot een belangrijk tekort, terwyi de andere, de neutrale bond, een potje maakt om in het bezit te komen van een beter fokstartion De Staten vroegen, of er geen mogelijkheid bestond om tot gemeenschappelijke exploitatie van het station te Liase te komen. Uw Dag. be stuur had dadelijk aan den R.-K. Bond govraagd: of de R.-K. in principe bereid was met onzen Bond in fusie te gaan; of, Indien hij meende dit te moeten af wijzen, op welke voorwaarden hij be reid zou zijn, gemeenschappelijk het sta tion te Lisse te expioiteeren. Het ant woord luidde: „Dat men in beginsel be reid was mot onzen Bond in fusie te gaan. „Voor het vaststellen van onze ver dere gedragslijn was nu deza vergadg^ig bestemd. Waar uw bestuur meer dan eens, ook ln de jaarverslagen, den wenach had uitgesproken om te geraken tot de op richting van één grooten bond, besloot deze vergadering eenparig, thans geen poging onaangewend te laten om tot dit doel te komen. Na bespreking werd Uw Dag. Bestuur gemachtigd tot onderhan delen op de volgende basis: lo. Beide Bonden likwideeren, en besluiten tot fu sie met inbreng van eenzelfde kapitaal; een nieuw fokstartion wordt gebouwd, dat voldoet aan billijk te stellen eischen.dooh welks exploitatie waarborgen biedt, dat tevens gelden beschikbaar blijven toot aankoop van eerste klasse Jonge bokken, melkcontrole, hygiënische bokkanafallen enz. 2e. De R.-K. Bond maakt van zijn fokstation een afzonderlijks organisatie. Nadat fusie met inbreng van eenzelfde kapitaal is tot stand gekomen, huurt do nieuwe bond, dooh hoogstens toot den tijd van twee jaar, het fokstation tegen een nader overeen te komen prijs. NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. Woensdag 18 Febru- agi, 'e avonds 7 uur, Bijbellezing. AMMERSTOL. Evangelisatie. Donder dag 19 Februari, 's avonds 0.30 uur, De. P. Roos, van Lekkerkerk. s WILLIGE-LAN GER AK. Donderdag 19 Febr., n.m. 6.30 uur, Ds. T. Sap, van Gouda (in 't belang der Chr. Vereen, v, Zenuwlijder*). DEN HEM. Vrijdag 20 Febr n.m. 7 uur, Ds. A. J. Hoekzema (van Willige- Langerak). CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Woensdag 18 Febr n.m. 6.30 uur, Ds. J. P. Metering SCHOONHOVEN. Deze week in het N i ^gebouw geen dienst. Kantongerecht te Slledrecht. Uitspraken van Donderdag 12 Febr. 1925 L. v. d. B., Bieskensgraaf, overtr. Jachtwet, f 40 subs. 10 d. h., met ver beurdverklaring van hei niet in beslag genomen geweer of f 40 sub. 10 d. h. A. M., overtr. A. P.V., f 3 subs. 1 d. h. A B., Molenaarsgraaf, niet als getuige verschijnen, f 12 sub. 10 d. A. d. J., overtr. A. P. V., 2 maal f 3 sub. 2maal 3 d. h. P. K., f 5 subs 3 d. h. A. de W., P. C., W. d. H. en T. J. V., ieder f 10 subs. 10 d. h. H. W., f 12 subs. 6 d. h. A. K., 2 weken hechtenis. J. B. L. L., f 5 sub. 3 d. A. J., f 10 subs. 10 d. A. J. v. d. H., f 2 sub. 1 d. h. L. S., f 3 subs. I d. h. J. H., A. d. V., en A. v. d Z.'isder f 9 subs. 1 d. h. L. P. «n D. O., isdffr f 9 subs. 8 d. h. A. B., f 0,50 subs. l h. A. G., f 8 sub. 2 d. Schoonhoven, 16 Febr. De gisteren voor de drie „Sportclub"-elftallen vast gestelde wedstrijden zijn geen van alle doorgegaan. De wedstrijd DelftSport club werd op verzoek van Delft uitge steld, terwijl het tweede elftal oen ver- geefsche reis maakte naar Gouda, daar door don scheidsrechter voor don aan vang van don wedstrijd het veld werd af gekeurd. Het terrein |van Gouda werd ook afgekeurd, zoodat de derde elftallers weer eens een vrijen Zondag hadden. (Eigen Nadlo-dlsnst). Ernstig spoorweg-ongeluk In Oostenrijk. WEENEN, 16 Febr.-Bij Tschel is door den hevigen storm een personentrein ont epoord. Verscheidene waggons gleden van de helling. Een persoon werd ge dood, vijftien gewond Hongersnood In China. TSJIEGTSIN, 10 Febr. Er heeraoht hongersnood in de Ghineeeche provincie lJannan. Verscheidene duizenden per sonen zijn reeds overleden. Automoblflltsntoonifstling door brand vsrwoeri. KANSAS (Stad), 16 Febr. Een hevi ge brand heeft de automobiel-tentoon stelling alhier geteisterd. De schade be draagt meer dan 2 1/2 millioen gulden. Ingezonden Mededeelingen. verdwijnt de on aangename smaak m den mond direct door gebruik van de verfrisschende WY BERT TA •LITTON Groot* doos** 65 Cts Bergambacht, 10 Febr. Voor de ver pachting van den Pastorietuin, in eigen dom toebohoorende aan de gemeente, voor den tijd van één jaar, zijn 4 in schrijvingsbiljetten ingekomen en wol van C. van Eik voor f 15, W. Boom voor f 22,50, P. van den Dool Wz. voor f 33 en G. van Buren voor f 85. Bergambacht, 10 Febr Bij de alhier door Notaris Mahlstede gehouden ver- kooping van een burgerwoonhuis alhier, werd kooper do heer A. Rietkerk te Gou da voor de som van f 7500. Het rietgewas en bouwland werd ln massa gekocht door den heer T. Kok Wz. alhier voor de som van f 8785. Bleskensyraaf, 10 Febr. Door den bouwkundige G. A. Prins werd voor re kening van den hoer G. Smit aanbesteed het bouwen van een burgerwoning, in 4 perceelen. Perceel I, Metselwerk: D. K&radorp te Molenaarsgraaf f 2425; T. Vdrschoor te Molenaarsgraaf f 2385; J. H. Ouderkerk alhier f 2998; C. van Tuijl to Brandwyk f 2046. Perceel II, Timmerwerk: Gebr*. Van Engelen te Molenaarsgraaf f 1090; A. Bos te Ottoland f 1585; KI. Ooms te Brandwyk f 1570; J. C. van Kleef te Brandwyk f 1525; G. Eikelboom te Blös- kensgraaf f 1407; G. Prins te Bleskens- graaf f 1407; v. d. Barg en Molenaar te Molenaarsgraaf f 1398. Perceel III, Schilderwerk: M. A. Ooms te Bleskensgraaf f 405; L. C. Stuij te Ot toland f 391; N. van Vuuren te Bleskens graaf f 885 Perceel IV, Smidswerk: H. van der Horst te Bleskensgraaf f 71; G. van Die- jen tie Bleskensgraaf f 70. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers. Nleuwerkerk s.d. IJssel, 10 Febr. Door den bouwkundige T. Merbis alhier is na mens den heer L. Joh. van der Kooy te Capelle a.d. IJssel onderhands aanbe steed het bouwen van een tuinders woning op paalfundeering aan 's-Gravenweg al daar, in 0 perceelen en in massa. Begrooting in massa f 6180. Geen in schrijvingen. Perceel I, Metselwerk:-J. Holster te Gapelle a.d. IJssel f 2098; J. G. de Wit te Nieuwerkerk ad. IJssel f 2743; en H. de Wit te Capelle a.d IJssel f 2800. Perceel II, graaf-, hei-, fundeer- en timmerwerk: A. Visser te Capelle ad. IJs sel f 2744; D. Hoogendijk te Capelle a.d. IJssel f 8120; L. Paul en Karreman te Rotterdam en Zevenhuizen f 3675. Perceel I en II (begrooting f 4998): Firma van Staveren te Kralingsche Veer f 4925. Perceel III, Smidswerk (begrooting f 114): F. G. Bos te Capelle a.d. IJasel f 120. Perceel IV, Lood- en Zinkwerk, Water leiding (begrooting f 483): M. van der Gaag te Moordrecht f 850; C. Holderman te Capelle a.d. IJssel f 395; J. Sterk te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 415. Perceel V, Electrische leidingen (be grooting f 95): F. C. Bos te Capelle a.d IJssel f 70; C. van Vianen te Capelle a.d. IJssel f 85; en J. Overvliet te Nieuwer kerk a.d. IJssel f 95. Perceel VI, Schilder-, Glas- en Be- haugwerk (begrooting f 646): Gebr. Van Erkel te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 525 en P. von Roeuwijk te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 649. De gunning is tangehouden. ALBLASSERDAM Febr Geboren: Adriaan, a. van A. Groenen dijk en N. Boon. Zeger, z. van J. C. Tuytel on M. P. v. d. Graaf. Philip Christiaan, z. van B. Visser én J. Hij- beek. Jan Teunis, z. van J. van Dam en L. Kortowog. Getrouwd: A. v. Krimpen en H. Bas. BERGAMBACHT. Van 6—18 Febr. Geboren: Cornelia, z. van H. van den Borg on P. de Bruijn. Overleden: L. Vermoulen, oud 7 m. CAPELLE a.d. IJSSEL. Febr. Geboren: Geertrui, d. van W. Bijl en J. G. in 't Veld. Fiorina Ottolina, d. van C. van deur Plaat en A. C. Boom. Marinus, z. von P. van Puffeten en A M. Puls. Neoltjo Maria Huigerina, d. van S. de Wit ©n A. Lekkerkerk, Getrouwd: A. Heuvelman, oud 42 j. en S. L. Kreuk, oud 34 j. A. van der Lee, oud 31 j. en J. Bijenhof, oud 23 j. MOERCAPELLE. Febr. Geboren: Maria Gerritje, d. van J. Heijboer en M. Kwakernaak. Cornelia, z. van J. Brandhorst en T. J. Gelder- blom. Arend Eliza, z. van J. M. Lind- hout en J. C. Meijer. Overleden: G. J. Bakker, oud 2-1/2 m. P. van der Linde, oud 3 j. AMMERSTOL, 10 Febr. De vangat van gewone riteer- en poldervisch was in de afgeloepen week niet onbelangrijk. In den polder waren de visschers druk in de weer met den zegen en de sch&kaU, waarvan de vangst van snoek en voorn zeer bevredigend was. De van gist van pa ling was zeer gering, hoewel nlt weer nogal stormachtig was Mot de fleuren werd op sómmige pluatsen aardig snoek gevangen In de riviér werd insgelijks druk gevischt met den zegen, doch de vangst was niet bijzonder, insgelijks met de snoekfuiken Men besteedt voor: snoek van 8440 cent, baarB van 10—24 cent, paling van 35—110 cent, bliek van 824 cent, voorn van 510 cent, alles per half K.G. De vangst van Zalm was ln de afge- loopen week in vergoiyk met vorige ja ren, niet voordeelig. De kleine zalmzegen- visscheryen, hoewol geen groote winsten behalende, kunnen dus visiushen zonder schade. De flouwvisschera waren ook druk in de weer, behalve op de Lek, waar de viaachers weinig liefhebberij hebben om de geheelo nacht op het water te zit ten en daarby weinig te vangen. Van Maandag 9 tot en met Vrijdag 18 dozer zyn alhier ter markt aangevoerd 18 nieuwe of wintorzalmen; pTijs per half kilo van f 2f 2,35. DELFT, 14 Febr. Kaasmarkt. Aange voerd 1 stapel komijnekaas. Prijs f 0,85 per K.G. LEIDEN, 14 Febr. Boter. Prima far- brieksboter (controle) f 2,00, prama boe- renboter f 2,562,70. Aanvoer en handel middelmatig. UTRECHT, 14 Febr. Aan de markt al hier waran heden aangevoerd 750 stuks ree. Handel redelijk. De prijzén waren als Heden overleed, na een lang durige ongesteldheid, onze geliefde en zorgzame Moeder, Behuwd-, Qroot- en Over grootmoeder Wad. van dan Heer M. de Jong Pz in den gezegenden oudydom van 90 jaren. Uit aller naam, CHR. DE JON 3. Krimpen a/d I elc, 13 Pebiuarl 1925. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Heden werd ik zwaar ge troffen door het overlijden van mijn innig geliefden Echt genoot, den Heer in den ouderdom van 51 jaren. Wed C. VAN DER BAS— VAN WlJNOAARDEN. Scheveningen. Marcel isstraat 83. op Woensdagen 18 en 25 Febr. e.k. hun zitdag in Hótel „CENTRAL" te OOUDA te houden. De zittingen worden hervat 4 Maart e.k. Gevraagd een heldere, eerlijke Loon f 7.50 per week, met verval, voor dag en nacht. Brieven Haringvliet 71, R'dam. volgt: Stieren I 150800, voorsen f 190 —380, pinken f 12D—170, melkkoeien t 330—510, kalf kooi ea f 800—630, Toorakoukm f 200320, nuohtere kolve ren f 1020, magere varkens f 17—61, biggen f 717, lammeren f 8442 per stuk. ROTTERDAM, 18 Foto. Do prijoen besteed aan de veiling der Coop. Tuinb. Ver. De Zuid-Holl EU. aan do Pereoone- dam waren heden als volgt: Kippeneie ren f 7,30—f 9 per 100 stuks; spruiten le eoort f 17,25 per 100 K.G., witlof le soort f 12,20, uien f 5,8010,70, peen f 0,002,80, spruitkoppon f 6—11 arm- gaard le soort f 1119, Louwtjea lste soort f 45, bellefleur le soort 1 10 21, giese wildeman le eoort 916, klad- peren le soort f 410, Bredarode le srt f 1214, comtesse le soort f 1283, Present le soort f 2020, pot 100 K.G.; groene savoye kool f 2,60—4,80, groene kool f 0,005,20, gele savoye f 28.50, per 100 stuks; prei f 0,70—4,10 per 100 bos; boerenkool f 0,05—0,19 pér kist. ROTTERDAM, 18 Febr. Groene savoye kool'f 45, 2e soort f 12, knollen f 8 5 per 100 stuks; peen f 1,902,40, kroten f „1,402, uien f 4,404,50, spruiten f 18,5025, 2e soort f 018, witlof f 17,50-20,50, 2© eoort f 7,50— 8,50; aardappelen eigenheimers f 8,80, red star f 77,00, gele sav. kool f 4,40 0,40, roode kool f 3,804,80 klelperen f 0—f 9,60, giese wildeman f 12,50, pons- peren f 10, yzerperen f 8,50, joppeperen f 9,6010, goudreinetten f 20,50—-22,50, belief leuren f 18,5019,50, campagners f 78, zoete Holaars f 13, zoets reLnet- ten f 11,50—12,50, calvin f 14—15 per 100 K.G,; (bak) veldsla f 1, veldsla 88 48 oent, boersnkool 412 cent per' kist. selderij f 34, prei f 3,004,60, radijs f 4 per 100 bos. ROTTERDAM, 18 Febr. Rortterdam- sche Boter- on Kaasveiling. Aanvoer bo ter 2050 K.G. Hoogste prys f 2,00, mld- delprys f 2,50, laagste prijs f 1,85. Aan voer kaas 1475 K.G. Goudsche f 0,46- 1,80, Leidsche f 0,45—0,00. LEIDEN, 18 Febr. Kaas. Aanvoer 60 partyen. Goudsche le soort f 0è00,50, 2e soort f 6000, Leidsche le soort f 50 f 54, 2e soort f 40—f 49 per 50 K.G, LEIDEN, 13 Febr. Vee. Aanvoer 521 runderen, 165 kalveren en 580 schapen. Stieren f 183120, kalf- en melkkoeien f 125495, varekoeien f 105180, vet te oasen en koelen f 200— 000, (85—120 oont per K.G. schoon), vette, kolveren f 95115 (105195 cent per K.G. schoon nuohtere kalveren f 021, vette eohapen f 3050, (142170 cent per K.G. schoen weidesohapen f 8044; 1120 varkens voor Londen f 1647 (6368 cent per K.G. schoon), 715 biggen f 0—13. ROTTERDAM, 10 Febr. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 854 vette runderen, 202 vette- on graakalve- ren, 1573 varkens, Vette koeien le kw. f 1,15—f 1,221/2, 2o kw. f 1,101, 3e kw. f 0,90f 0,80, oasen le kw. f 1,15 f 1,20, 2e kw. f 1,05—f 0,95 8e kw. f 0,55 f 0,75, kalvéron le kw.'f 1,70f 2, 2e kw. f 1,50—f 1,25, 8o kw. f 1,10—f 0.90, schapen le kw. f 0,85f 0,95, 2e kw. f 0,75—f 0,05, 8e kw. f 0,00—f 0,50, lam meren le kw. f 1f 1,15, varkens le kw. f 0,74—f 0,70, 2e kw. f 0,72—f 0,70, 3p kw. f 0,00f 0,04, varkens licht f 0,05—f 0,09 Handel over het algemeen matig. Aanvoer redelijk. Prima kwali teit afwijkend. Bij varkens stationnair. Een slecht humeur, slapeloosheid en schel<* hoofdpijn worden vaak veroorzaakt door leverstoornisaen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worde* aanbevolen tot het genezen van falzucht, verstopping en maag* walen Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apothe ken en drogistzaken. 13 met 15 Maart een P.O., belden best kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Mooi Huis met Tuin beschikbaar bij J. D. LOK, Aarlandervten. Een best kunnende melken. Huis disponibel, bij N. C KOOT, 'sOravenweg Nieuwerkerk a.d. IJssel. 1 Maart, flinke v. d. en n., Swammerdamstraat, 9 huis, Amsterdam. QEVRAAQD, in klein gezin, voor dag e* nacht, P Q. Adres: Mevr. J. Smit, Kleiweg 147 even buiten Rotterdam, tegenover Station Schiebroek Z.H.E.S. Mevrouw C.'BIER, een „Oii3 Thuis", Nieuwerkerk a/d IJssel

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2