i 1 I Db Vmw van den Verrafler. REGAL NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. 4 Vrijdag 27 Maart 1925 No. 4948 EBRSTE BLAD. I 5 Cts 1 imeel rtterdam. FEUILLETON. 1EM B Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. SIGAREN ROL 57* Jaargang SCHÖOHOVMSIBï (OBRAlfT. Geïllustreerd Nieuws. Gisteren. Plaatselijk Nieuws. «K des Vrijdagmiddag» uit- id Ingezonden Mededeelingen. boofdonderwijzeres mej. G. Horsman, Jen n J. Ster- 2 J, en 11—20 ..n een middel niet Woeas- mis- en fd. a.-r. riepen aar: mot i „tui-iir ai hij hield den van- to de zij (Wordt vervolgd.) er, nt je zijn 32 door d«n Ksh, zullen -rge opga- ud 72 j„ Mopman, Tanger. n, oud 23 S Krijgs- G Hou- Ui (d- an in dn der aan wl »Dr«l>U> Havana grfyt! reeds niet gasten de kolonel „daar zijn een zijn van I werd i „De kerels zijn gewaarschuwd,” zeide 21jï ie onze genomen. Wat Lekkerkerk, 27 Maart. Dinsdagavond werd de Rijkslandbouwwintercursus ge sloten in tegenwoordigheid van den rijks- landbouwconsulent, den heer A. A. Neeb. a f 67 1/2 par half K.G. Al is 1.1. Zaterdag de lente aangevan- passeerd, of er was ijs in de slooten ge vroren. Gelukkig dat den laateten tijd de ontwikkeling in de naituur wat heeft stil gestaan, anders zou er al heel wat scha de zijn aangericht; als de nachtvorst zachtjes aan uitslijt en over IA dagen voor goed zijn afscheid neemt, ds ’t nog vroeg genoeg om op 1 Mei alles in blad, en bloesem te hebben staan. Gouderak, 27 Maart. De keuring voor den dienstplicht, van de lichting 1926, voor deze gemeente zal plaats hebben 'te dubbeltal ingezonden: 1. de heer P. A. van Halewijn, 2. de heer G. W. Ver- hoeff. n~”e Courant wordt des Maandag»-, des Woensdag»- en free-even Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland f 1,50. Óver het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan 'zich abonneèren bjj alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenperaonen ti Van don ntgoknepen voorwerp slagen, al- d tegen •door deze ld heeft 11 rs en A. /an J. M. Naast de technische verzorging van ons blad, die we tot de uiterste peifektie .zoeken op te voeren, en de snelheid en accuraatheid van berichtgeving, die we hebben verkregen, trachtten we ook op andere wyze te bereiken, dat er band komt tuöschen de Schoonhovensche Courant „NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT”, en onze lezers. We hebben gezocht na»' om ook gotd geïllustreerd nieuws te kunnen verspreiden. Thane meenen we de hand gelegd te hebben op een dienst om foto’s en enkele aardige humoristische plaatjes in ons bla I geregeld te kunnen opnemen en zeer goed te veizorgen. Hadden we tot nog toe vaajr buiten- landsche beelden, we zullen ons thane meer gaan spvcialiseeren op binnen- landsche illustraties. Alles zal woiden aangewend om de plaatjes scherp en duidelijk voor te doen komen, terwijl naar snelheid zal worden gestreefd, zoodat de foto's altijd actueel zullen zfjn. Door deze nieuwe -verbetering zullen, naar wij vertrouwen onze lezers gebaat zijn en dit ook op prijs weten te stellen. ari 1926 benoemd do heer W. v. d. Laan, bouwkundige te Molenaarsgraaf. Ons bericht aangaande do handeling van A. K. te Brandwijk dient een kleine rectificatie. Van een twist La n.l. geen1 sprake geweest en werd de mis handeling zonder eenige aanleiding vol- voerd, w aarna de dader onmiddollijk door den verlof houder Q. v. V. buiten de deur gezet. Ameide, 27 Maart. Niettegenstaande het noig alles behalve zachte lenteweer, is j.l. Diusdag de Ooievaar op het nest, liggende op de Kerk, aangekomen. Alblasserwaard, 27 Maart. Ter verkie zing van een hoofdingeland in het 6e district, hoofdplaats Ameide, ten gevolge van het overlijden van den heer J. Bijl, zal op Woensdag 1 April a.s. te Ameide de verkiezing plaats hebben van dien op volger. Het stembureau bestaat uit de hoeren: A. van Staveren te Ameide, voor zitter, A Goedhart te Langerak, C. Schep Kz., te Groot-Ammers, leden. Plaatsver vangers, de Ingelanden, de heer en: L. Spek, te Tienhoven, G. K. van Harten, te Nieuwpoort, G. Kok te Meerkerk. Alblasserwaard en Vijfheeranlanden, 27 Maart. De handel in kaas is deze week slap, prijs vrij wat lager, boter idem. Men besteedt thans dn deze stre ken voor: kaas le kw. f 61f 65, minde- ro soorten f 54f 59, ongewaarmerkte 8. W. N. VAN NOOTEM, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Post-ch. en Girodienst 13768. 28 „Ziezoo, mooie mijnheer, nu is het tijd af te rekenen. Gij hebt geheel uw leven zooveel verraad gepleegd, dat het heusch dringend noodig was daaraan een eind te maken” „Ja, de ellendeling heeft menschen genoeg in het ongeluk gestort,” zeide James, daarom is het goed, dat het ge daan is. Maar laten we hem eens aan den lijve onderzoeken. Misschien heeft hij nog brieven en bescheiden, die ons op weg helpen.” Belski had spoedig een portefeuille met een aantal papieren uit de zak van den. spion gehaald. James onderzocht die Opeens liet hij een kreet van schrik hooren en gehoor gevend aan een gevoel van heftigen toorn schopte hij man, die daar op den grond lag. „Wat is er”, vroeg Belski. „Luister,” zei James, „hier is een brief en daaruit loos ik dat hij tegen vijf uur een half regiment kozalkon ontbo den Iteeft, dat het kasteel omringen zal en alle bewoners gevangen zal nemen.. Ha, hij heeft dus de Polen aan de Rus sen wüljn overleveren.” „Om vijf uur, maar dan moeten onze vrienden gewaarschuwd worden, dus is er geen lijd te verliezen.” „Neen, wij zullen hen redden” Zij overlegden even, toen sleepten zij Orzesko terzijde, legden Item onder oen boom, waaraan zij hem stevig vastbon den, staken hem een prop in den mond, en lieten hem zoo geheel machteloos voor ioopig aan zijn lot over. Zij snelden huiswaarts, zondan Iwan te paard het rijtuig tegemoet en waar schuwden den graaf en Stanislaus. De dag van gisteren is het, die ons tot peinzen zet, meer dan de dag van he den. Gisteren toch wil zeggen, wat voorbij is, en wat voorbij is, kan waard geacht worden nog even aan het geestesoog voorbij te gaan. s We herdenken den dag van gisteren, met de vreugde en de verdrietelijkheden. Wellicht waren daar meer vreugden dan verdrietelijkheden of ook kan het anders zijn En naarmate de dag ons bracht, zal hij temeer in de herinnering voortleven. Gisteren leerde ons, wal we heden niet meer zouden doen en deed ons “zien, wat we anders hadden moeten verrich ten ,om beter te hebben gedaan. Een dag van vier-en-twintig uur ia zóó voorbij, maar daarom juist is hij waard, dal we hem goed besteden. Reeds ons opstaan duidt aan hoe we hem zullen doorbrengen. Zijn we slecht gehumeurd, dan weerspiegelt zich dat op ons gelaat en zal ons werken er de sporen van dra gen. Werk, dat met een slecht humeur ge daan wordt, is beter niet gedaan, daar hrt dan altijd verkeerd uitvait en voi fou ten en tegenslagen geraakt, waardoor wo nog te meerder uit ons humeur komen. Dat alles leert ons de dag van giste ren. Maar hij leert ons nog moor. Hij toont ons, dat vier-en-twintig uur zoo gauw uit-geleefd is en dat we daarom moeten Omdat het overgroots doei der cursisten blijk had gegeven van bosten aanleg en wil om zioh ook in moer wetenschappe lijke landbouw te verdiepen, ried de heer Neeb aan, aan dezen 2-jarigen cursus nog een derde jaar te fèrbindon. Hier toe werd door de Afd. der Holl. Mij. van landbouw en door de leerlingen besloten. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den krassen voorzitter der afd., de heer U. de Jong, door het lid Pieter Broers Johz., door den heer Neeb, door oen der leerlingen, waarna de cursus leider, don cursus sloot tot October a.s. Aan de leerlingen warden diplomas uitgerdikt ,als blijvend aandenken en blijvende, prikkel om ook bij het boeren na te denken en van de ervaring van an deren en van de landbouwwetenschap partij te trekken. De heer D. v .d. Heul Os. alhier, heeft op het hiljard-concours te Groot- Ammers in het hotel Van As, de 5e pr., n.l. 12 zilveren lepels in etui behaald. Tevens werd hem als extra prijs aange boden voor het hoogst aantal behaalde punten, een biljart queue. De keuring van lotebngen voor de lichting 1926 zal plaats hebben Woens dag 8 en Donderdag 9 April, ite Alblasser- dam. Nleuw-Lekkerland, 27 Maart. dagmorgen j.l. werd op d j bewaarschool •alhier, hoofd mej. A. M. Vernède, een openbare les gegeven, die door vele ouders en andere belangstellenden werd bijgewoond Met genoegen werd de les gevolgd en het gemaakte werk bezichtigd. De kinderen werden rijkelijk onthaald. Op de scheepswerf van de gebroe ders W. en G. Stam alhier is te water gelaten een stalen motorboot, gebouwd voor rekening van den heer 8. de Waal te Bruinisse Het vaartuig zal moeten diennen voor de oester- en mosselvangst. Een 7-jarig zoontje van W. S. al hier is onder het spelen tegen een schut ting gevallen en heeft daarbij een arm gebroken Naar wij vernemen is aan de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk den bouw opgedragen van oen hourerzandzuiger, voor buitenlandsthe reketimg.' Krimpen a.d. IJssel, 27 Maart. Woens dagavond gaf het Kinderkoor „de Lof- etem”, onder leiding van den heer Tol heek als directeur en met welwillende medewerking van mej. G. Doen, als pia niste, een keurig geslaagde uitvoering in 2 lokalen dor Bijzondere School I. Bei de lokalen waren goed bezet en werd een keurig programma afgewerkt. Ook do tableaux vielen zeer in den smaak van do aanwezigen Krimpen ad. Lek, 27 Maart. De kiesveroeniging heeft tot afgevaardigden naar de op 23 April a.s. te Utrecht te houden denutaten vergadering benoemd de heeren W. H. v. d.Sluijs en Ir. T. v. d. Weiden.. Voor de vacature van lid van de commissie van toezicht op het lager on- derwijs, is aan den raad -.het volgende slechts waren nog op het kasteel en on dervraagd antwoordden zij igeheeJ naar waarheid, dat hun meesteres vroeg uitgereden was. Ze wisten waarheen en zeiden, dat haar ook later vertrokken waren. Het kasteel werd van onder tot bo ven doorzocht, men vond niets. De kolonel der kozakken hield zijn officieren krijgsraad. „De kerels zijn gewaaimhi hij, „en hoogst waarschijnlijk spion dooi hen gevangen 4, zullen we’doen?” „’Lang hier blijven,” zeide een kapi tein, „zou niet geraden zijn kolonel, u weet, dat het overal roerig is, da stad is tamelijk wel van troepen ontbloot en dat zou 'gevaarlijk kunnen zijn” „Een klein detachement hier laten, is ook niet to raden,” zeide een andere of ficier, ,die Polen zullen het vast en ze ker in do pan hakken als zij werkelijk oproer willen maiken.” „Zoodat gij mij raden zoudt terug te trekken, zonder meter. Hm, ik had wel lust het nest door onze kozakken te la ten plunderen en in brand staken." Lust hadden de kozakkenofficieren in dat aardige bedrijf ook wel, maar oudste kapitein zeide weer: „Pardon, koloatel, dat zou zoo verkeerd niet zijn, als we er n'iet door in moei lijkheden konden iboman. De opstand is nog niet losgebroken en het mocht er eens niet boe komen, dan zou het in brand steken van het kasteel wel «tens kwalijk genomen kunnen worden.” „Bah,’ zeiden eenige jonge officieren, „men zal op de .klachten der oproerige Polen zooveel acht niet slaan. .Neen, maar wel op de klacht dat f 40i 53, per 50 Kilo, een en ander naar gelang van kwaliteit en gewicht. Goeboter f 1,50f 1,15, weiboter f 0,66 --o---- B f «7 1/9 nar half KG den gesloten zijn geweest, met 1 April I a.s. wederom opengesteld worden. We r. u. wmemen d»t het Wandelpark bij het i d“ nachtvorsten zun met gestaakt. Museum belegen, voor den bemakers van “tegendeel, et w vruwal geen nacht ge- het Museum denzelfden tijd wordt open- gesteld. De algemeene openstelling van het wandelpark zal plaats hebben d.d. 15 April e.k. Bleskensgraaf, 27 Maart. Het bouwen van een woonhuis voor den heer M. j Verhaar is bij onderhandsche aanheste- ding opgedragen aan H Ouwerkerk (metselwerk), G. Eikelenboom, (timmer werk;, M. A. Ooms (schilderwerk), en H. v. d Horst (smidswerk). Tot opzichter van de polders Noord- r en Zuidzijde is mot ingang van 1 Janu- Gouda^ in de voormalige "infanteriekazer- «n.™ 1 j vDonderdag 14 Mei, a.e. dea voor- middags 9 uur. Meerkerk, 27 Maart. Woensdagavond gaf de gemengde zangvereeniging A.D. V.E.N.D.O., directeur de heer A. van der Heiden alhier, in het Hof van Holland haar tweede uitvoering in dit seizoen. Op het welverzorgd, programma prijkten ditmaal een negental» zangnummers, een tooneelstukje en een paar komische voordrachten. De zangnummers werden door de jonge vereemging voor H meeren- deel verdienstelijk uitgevoerd. Behalve een paar nummers voor dubbel kwartet, werden er ook een paar door de damee alleen gezongen .Deze afwisseling vlei bijzonder in den smaak. Het tooneelstuk „De Kleinzoon” ,der Grootmoeder toe gewijd, was een drama, dat veel studie heeft vereischt. De rollen zaten .er -goed in en de vertolking kwam bijzonder .tot haar recht. Een woord van lof komt toe aan allen, die er in hebben meegewerkt, zoo ook aan den heer Jurgens, voor het belangloos grimeeren. „De gebroken spiegel”, een komische voordracht en ook „De roolijke Tyrolere”, een vroolij- ke zaugvo or dracht in Tyroleroostuum, uitgevoerd door vier dames en vier hee ren, brachten vaak de lachspieren in be weging. Deze uitvoering, welke plaats had voor een overvolle zaal, mag zeer goed geslaagd heeten. „Maar dat is niet mogelijk,” riepen En toen de kozakken het kasteel om- deze. ringd hadden, vonden zij daar den spi- „Het is maar al te waar gij moet vluch on niet, terwijl de vogels .gevlogen ble ten. En gij moet haast maken. De dames ken. zijn gewaarschuwd.” Eenige oude dienstknechten en meiden „Goed, dan zullen wij vluchten, maar de verrader?” „Voor dien zullen wij zorgen.” Terwijl zij weg waren had de spion vergeefs beproefd zijn handen te verbre ken. Hij vreesde, dat nu op het laatst toch zijn plannen nog in duigen zouden vallen. Indien de troepen toch maar kwa men. Wal betreurde hij zijn onvoorzich tigheid om zich hier nog eens weer te wagen, hetgeen niet noodig geweest was. Maar misschien maakten de solda ten vlug voort, dan kon alles nog godd gaan. Zij zouden niet alleen .het kasteed omsingelen, maar ^iij had ook orde gege ven, een afdeeling ’hier te posteerem. Als die afdeeling spoedig kwam, was hij te vens gered. Maar spoediger dan d'ié afdeeling daar was, kwamen James Bath -en Belski ta nig met een kar bij zich, waarvoor een krachtig paard gespannen was. En zon der complimenten gooiden kij als een stuk goed den gebonden schavuit op de kar en voerden hem mee. Orzesko beefde van angst, hij hoopte nog altijd, dat zijn overvallers niet ge lukken zou hem weg te voeren. De ko zakken moesten nu toch roods in op mars ch zijn. Maar zijn hoop wdrd niet verwezen lijkt. Hij werd medegevoerd en toen de nacht gevallen was, lag de schurk in een bosoh* gebonden aan een boom, in af wachting wat men over hem zou beslis sen. Hoe stond hdt intmseben bij het kas teel? Helaas, het was er toch niet geheel naar wensch verloopen. De graaf en Stanislaus hadden den tijd gehad te vluchten, na de gewiohiigstd papieren en documenten te hebben bijeengepakt I was hot trachten in die vier-en-twintig uur ééne goede daad te doen. De dagen, dat we niemand vriendschap betoonden, zijn verloren dagen. De uren, dat wo met poogden hulp te verleenen aan degenen, die onze hulp behoefden, zijn verloren uren. De egoïst heeft niets dan verloren uren, want hij denkt slechts aan zichzelf en het gevolg is, dat hij aan het einde van zijn leven 'bemerkt, niets anders te hebben vergaderd, dan wrevel an txramschap..op de wereld, omdat hij vergat gram te zijn op zich zelf. Dat alles toont ons gisteren. Maar er ja nog meer. De dag van gis teren leert ons, als we hem overdenken, dat we moeten vooruitgaan in levens blijheid. We hebben plioht tot levens blijheid, die we moeten laten stralen over hot kleine stukje wereld, dat wij bestrij ken. De minuten, die we zonder blijheid door het leven gingen, zijn verloren mi nuten en de seconden, die we mokten, zijn -weggegleden in den schoot eeuwigheid, zonder dat we er iets hadden. Prutt^aars en mokkers hebben anders dan verloren minuten en onnut- bestede seconden en aan het einde van hun leven zullen ze bemerken, niets te hebben overgehouden dan hun vergalde karakter, bun verschrompelde ziel. Gisteren leert ons dat alles. Maar er is nog meer. De dag van giste ren is waard om overpeinsd te worden, omdat we dan loeren, dat we ook onzen geest moafeu voeden. Het is goed om voor de lichamelijke behoeften te zorgen, maar de guest mag niet vergeten worden Daartoe kun een goed boek ons helpen daaraan kan een geestig gesprek bijdra gen. De middag, die verwauwdld werd met wissewasjes, is oen verloren middag en de avond, die voorbijging in zoutelooze gesprekken, is een verkwiste avond. En zij, die niet anders kunnen doen dan on zin uitkramen, zullen aan het einde van hun leven bemerken, dat zij geen dege lijk fundament hadden, waarop hun le ven steunde en dat het daarom voorbij- iregaan is «onder dat zij zelf of een an der er w.inst van hadden. Gisteren geeft ons gelegenheid om het heden beter te doen. Daarom is het goed om den dag van gisterdn altijd te over peinzen. Omdat we er voordeel mede kun nen doen voor don dag van vandaag. Als we ieder keer, dat „heden” „gis teren” weid, deze dingen bedenken, dan zullen we vooruitgaan in gevoel, ernst, in kennis, in degelijkheid, en levensblijheid. En dan zullen we, ieder- maal, dat weer vier-en-twintig uur werd opgenomen in der tijden schoot, meer kunnen zijn voor anderen, en daardoor ook voor onszelf. Want de’ grootste vreugde is het geven uit de volheid van ons deven, aan anderen. Prijs der AdvertontiënMaandag» en Woentdag» van 1 tot 6 tegels 1,1a iedere regel meer f 0,17l/t; Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0.80. Bij 8 inaai plaataing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woentdag en tegen f 0,1‘jl/g per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. ook de geringste kans niet laten ontglip pen om toch misschien nog eenigen ge arresteerd te hebben, die aan het een of andere schuldig waren. En zoo werden Ghusko en Stanislaus meegevoeted door de kozakken, zonder dat ze wisten, hier twee van de drie mannen in handen te hebben, die zij op het kasteel hadden moeten arresteeren. Intusschen was de graaf in het bosch gekomen, niet ver van de hoeve, waar mevrouw Orzesko vertoefde. Hij trof in het bosch James en Belski met hun gevangene. Geleidelijk kwamen er opdagen d>e leden van zijn vrijwilli gerskorps, die al eenigen -tijd in den om trek verspreid waren, gedeeltelijk in de bosschen kampeerden, gedeeltelijk bij ver schillende boeren ondergehracht. Spionnen brachten den graaf bericht, dat do kozakken al woder weg (trokken, maar hij besloot, dat men in het bosch zou blijven kampeeren, hij begreep, dat nu de opstand spoediger komen moest, dan oerst was bepaald. Wachtposten waren ultigezet en de kampvuren, waaromheen de Polen gele gerd waren, gaven tusschen de boomen een zeer phantastisch gezicht, dat James Bath met een huivering vervulde. Maar meer reden om huivdrig te zijn had Orzesko, die nu geen kans meer hadd en dans te ontspringen, een dans, die verscnrikkelijk zou zijn. Immers, de Polen zouden, dat wist hij, den verrader straffen. „Wat gebeurt or mot onzen gevange ne,” vroqg James Bath aan den graaf, die onrustig op en neer liep. „Hij wordt doodgeschoten," koelbloedig antwoord. „Doodgeschoten,” riep James ontsteld, „maar dat meent gij niet.” De graaf zag hem verwonderd aan. Jladt gij dan iets anders verwacht?” ..Maar hebt gij het rdcht,” vroeg James weer. dien kerel, dien spion, en als ik mij niet vergis, zullen deze bezittingen juist het loon voor zijn verraad zijn.” .Daarom juist,” bromde de kolonel maar hij zag wel in ,dat dö kapitein go lijk had. Het kasteel werd dus weer verlaten, de kozakken reden terug en tot zoover was alles voor do Polen gunstig verloo- pen. Maar nu wilde het ongeluk, dat Ghuako niet aanwezig was op hot kas teel op den dag, toen dit alles gebeurde, Hij zou 's avonds terugkomen. Daarom was Stanislaus hem tegemoet gegaan, teneinde Chusko te waarschuwen. Hij vond hem, doch ook de terugkeerende kozakken op het vlakke veld, er was voor hen geen kans te ontkoipen. Daarom deden zij ook niet do geimgsto poging om te ontsnappen, maar Heten de ko zakken naderen, gingen aan den kant van den weg staan en wilden hen laten passeetren. „Ha,” riep paar van die Polen en paard voor hen in.” „Zeg eens, waar komen jullie daan?” „Van de stad, kolondl.” „En waar gaat bet heen?’ „Naar huis.” „Zoo is dat dicht bij het kasteel?” „Niet ver er af, kolonel.” Een onderofficier der kozakken reed uit het gelid tot dich bij den kolonel en salueerend zeide hij op Cliusko wijzend: „Die man Itegt, kolonel, hij woont niet dicht hij het kasteel ,hij lioort er thuis.” .Toen wij er gekampeerd lagen, heb ik hem dikwijls voor de ramen gozien.” „Ah zoo, ja zij zidn er ook niet als gewone boeren uit, we zouden then voor alle zekerheid mee naar de stad 'kunnen nemen.” Do Polen protesteerden, doch hun pro test hielp niet, de kolonel ontevreden van over den afloop dér expeditie, wilde zich In de gemeentelijke bewaarschool, 'hoofdonderwijzeres mej. G. Horsman, werd Woensdag de jaiarlijksche openbare j les gegeven. De belangstelling hiervoor 1 waa van de zijde der ouders zeer groot. De door de kleintjes gedane spelletjes en I ook het vervaardigen van frobélwenk 1 dwong verwondering af. Alles was heel i aardig voor elkaar gezet en deed het hoofd der school met haar staf van help- .stars alle eer aan. Dat de kinderen de openbare les een pretje vinden was te zien aan de glundèr lachende gezichtjes. I De dezen winter bestaande dans club gaf Woensdag haar sluitingsbal- 1 avopd. De zaal van de Sociëteitsgebouw hd men voor deze gelegenheid heel aar dig versierd. In zeer vroolijke stemming heeft men dezen baiavond gevierd. Jam mer dat er niet wat meer publiek was. Haastrecht 27 Maart Uit de adverten tie, voorkomende in dit blad btijkt, het Museum der stichting Bisdom Vliet, dat verleden jaar geopend en een overgroot aantal bezoekers trok, zal thans, na gedurende de wintermaan- wederom opengesteld worden.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1