ux EN. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. I a Maandag 30 Maart 1925 57* Jaargang No, 4949 lalage’s. EERSTE BLAD. BINNENLAND. EKEN FEUILLETON - I DEN de prijzen. ES 123. stellen Dit mtnrmer bestaat uit TWEE BLADEN. Plaatselijk Nieuws. 2 Telefoon 20. rVSTE’ schepen Iflgexonden MededeoIiBgei. prijzen. ten niet, gij wordt I zeide hij (Wordt vervolgd op een Ter heeft vol- over- landbouwer Bezig zijnde kréég hij D KLEM breed) iz. enz 1 SCHOOÏBOÏEKSCHl COURANT, 1 ivel enz. I raat 40, I oofeteeg. I S. W N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Uitgevers. Poatch. on Girodienst 13768. wij ---oor- Op naar de stad wij zullen hen l.nn Dhio Courant wordt dea Maandags-, dea Woensdags- en des Vrij dag middags uit- n Priia voor Schoenhoven per 8 maanden f 1 25, franco per poet in Ni rlnnd f 150 Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. B< Men kan 'zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschen personen dienste, bv. door gereohtolijke en poliii- oneele ambtenaren en beambten op deze misstanden te wijzen en hun tusschon- komst in te roepen tot hot verbaliseeren van de lieden, die op dergelijke wijze jong vee vervoeren ,om een krachtig op treden uit te lakken tögen dergelijke ver regaande dierenmishandeling? 3. Wil de Minister ón elk geval aandacht aan deze zaak wijden en er een r. dat de jongeman naar het ziekenhuis. Giesstndam, 30 Maart. Vrijdagmorgen kwam een motorrijder van de richting Giessen-Oudekerk, den Damschen Weg uit. Gekomen bij den Bloklandschen Ach terdijk staat daar da landbouwer B. uit Ottoland met zijn mestkar. De motorrij der. gaf ruim voldoende seinen om te mogen passeeren, doch de heer B. dacht zeker, zooveel ruimte heeft hij niet noo dig om voorbij te komen. Hij zette daar- Pry# der Ad verten tien: iedere regel meer OJT1/»; f 0.»). Rij 3 maal plaataing, wordt op Maandag en Woensdag en tags Voor meer plaatsingen, groot 29 De graaf glimlachte bitter. „Het recht,” mompelde hij, „komaan waar spreekt gij van, wij zijn toch in opstand, wij vormen een oorlogvoerende partij, wij zullen Het recht nemen verra ders te straffen. En hij zal niet gedood worden, zonder veroordeeld te zijn en als hij de kogel krijgt, mag hij nog blij de zijn, dat hij de galg ontsprongen is.” Het lange wegblijven van zijn twee bondgenooten verontrustte don graaf. Hij verlangde naar hun terugkomst, om dat het hoog noodig was met hén over de gewijzigde omstandigheden te beraad slagen. Bovendien zou Chusko belang rijke tijdingen brengen. En er kwamen ook hoogst gewichtige berichten. Zoo scheen in de naburig» stad het uittrekken van een groot déél van hert garnizoen bewerkt te hobben, dat er plotseling een aantal ongeregeldheden bedreven worden. Een deel dar arbeiders was in staking gegaan, rustverstoringen hadden dien dag plaats gevonden, een po litiepost was in brand gostakdn. De graaf schudde (nijdig het hoofd?, toen hij dit hoorde. Die ontijdige uitbar stingen dienden tot niets, schaaden zelfs de zaak van den opstand, waarvan heit welslagen nu tooh al zeer twijfelach tig scheen. Een hevige woede beving hem tegen den schurk, die door zijn verraad de Poolsche zaak zoo groote schade ge daan had, de ellendeling zou sterven. Het was ongeveer middernacht reeds, toen de graaf de tijding kreeg, dat Ghus* k-o on Stanislaus beide in haaiden der ko zakken gevallen waren. Een van zijn mannen had hen gazion, zij werden naar do stad gevoerd. Deze tijding sloeg de graaf met ont zetting, wat moest hij thans beginnen de verantwoordelijkheid was nu geheel „En in uw zakken vond man het be richt van den overval.” „Ja juist, dat bericht wilde ik u brengen.” De Polen, die in wijden kring rond om stonden, lieten hoongelach weerklin ken. „Leugenaar! Verrader!” hoordemen. „Stilte,” riep de graaf gebiedend en vervolgde toen tot ‘den beschuldigde: „Dat klinkt al bijzonder ongelooflijk, het bericht is in zulke termen gesteld, dat men daaruit kan opmaken, dat gij met de Russen in goede verstandhouding leeft, wat trouwens door uw vroeger ver raad tegenover uw nicht wol bewezen is. Bovendien hebt gij in dm laatsten tijd u in den omtrek van het kasteed opgo- h ouden." „Zijn dat bewijzen, dat ik nu u verra- „ZjlJU Utt. --- den heb?” „Neen, strikte bewijzen zijn het maar aanwijzingen wel.” „Als gij mij op zulke lichte aanwijzin gen veroordeelt pleegt gij een moord.” Een der rechters vroeg: „Is de beschuldigde goed onderzocht?” „Wij hebben, sprak Belski, hem zijn papieren ontnomen en vonden daarin hut schrijven dat ons in staat stelde te waarn schuwen. Veel belangrijks bevatten de papieren overigens niet. Wij haalden ze uit zijn borstzak." „Dan stel ik voor, dat de beklaagde nog onderzocht zal wonden, misschien draagt hij beter verborgen nog andere documenten bij zich.ft De/ graaf gaf een teoken, dat dit ge beuren moest, want bij het licht dor fak- xu oullkü kala had hij gezien, hoe .dit voorstol den votinis aangahooKl. spion verschrikte. - - Deze riep: „AUes is mij ontnomen.” Zonder daar acht op te slaan, werd hij door eeriigo mannen aangepakl, die zijn jas en vest tosrukten. „Hier, riep er heen, hier heb ik nog* een loeren portefeuille.” Orzesko maakte een wanhopige bewe- anders verwacht. Wij trekken dezen nacht nog naar de stad. Ik zal boden rondzenden, opdat ook van andere zij den, zooveel mogelijk, menschen van ons daraheen trekken Het zal ons wellicht gelukken met de oproermakers in de stad zelf de kozakken klein te krijgen en onze vrienden te redden.” Al aar vóór wij gaan wacht ons nog de taak den spion te straffen.” „Aan den boom, met hem!” riepen ver scheidene stemmen „dat is een werk, dat ons niet lang zal ophouden.” „Neen, mannen, zoo niet, leidt hem voQr mjj ,hij zal gelegenheid hebben zich te verdedigen, wij willen geen moorde naars zijn, maar rechters.’ De graaf wees twee Polen aan, die met hom een soort rechtbank zouden vor men. eenige mannen hielden harsachti ge brandende takken omhoog en stelden zich terüjds. De spton werd voorgeleid. „Orzesko, sprak de graaf, gij wordt beschuldigd do zaak der Polen evrraden en u aan do Russen verkocht te hebben Gij hebt de kozakken op bet kasteel af gezonden en zijt oorzaak, dat twee der onzen Stanislaus en Chusko hen in han den gevallen zijn. Wat hebt gij hierop te te antwoorden?” De spion was lijkbleek, zijn tanden klapperden „Gij wi’ mij vermoorden,” heesch. „Wij willen u naar recht en billijkheid oordoelén.” „Ik erken u niet als rechters.” „Dat laat ons koud. Op uw protesten tegen de wettigheid van deze Poolsche rechtbank zal niet geantwoord worden. Gij kunt u verdedigen, als wij niet in g? weten van uw schuld overtuigd zijn zul len wij u niet veroordeelen.” „Welnu, ik ontken de beschuldiging. Dat de Russen gekomen zijn is niet mijn schuld.” „Wat deedt gij bij het kasteel?” „Ik. ik wilde juist de Polen waarschu wen. Maar ik werd overvallen.” zijn die materegelen treffen, welke kunnen strek ken om aan het geschetste euvel een ein de te maken. Prov. Staten van Utrecht. Bij Kon. besluit is machtiging venldend aan den Gommiasiaris der Koningin in Utrecht om de Staten dier provincie in buiten gewone zitting bijeen te roepen in de maand April 1925. Benschop, 30 Maart. Vrijdag nad aan den Polsbroekerdam in de zaal van mej. A. van Eist de jaarvergadering plaats van de Onderlinge Verzekering De Voor zorg. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heer en A van der Stok te Benschop, O. Kok te Polsbroek en J. P. van Spengen te Vliet. In de plaats van den heer T. Lekiker- kerker Gz., die had bedankt, wegens op heffing van zijn bedrijf en in de plaats vand en heer D. P. van der Wel, we gens vertrek uit deze gemeente, werden gekozen de heeren J. Lekkenkerker Tz. en W. Blom, beiden alhier. Tot tweede dircteur werd gekozen de beer Gov Brouwer te Benschop. Voorts werd door het bestuur reke ning en verantwoording gedaan over het jaar 1924, waaruit bleek, dat de ont vangsten bedroegen f 1399,25, de uitga ven f 601.08, en het batig saldo f 738,22 bedroeg Deze rekening werd in orde bevonden en goedgekeurd Het dagelijkfich bestuur werd gemach tigd een loopenle Tekw'-ng aar te vra gen bij de afdeeking Benschop van de Coöperatieve Boerenleenbank, teneinde zoo noodig daaruit betakingen te doen Hierna sloot de voorzitetr de vergade ring. Alblasserdam, 30 Maart Alhier kwam een zoon van den A. B ten ernstig ongeluk met hei laden van hoornen op z> voet, wat tot gevolg had’ zich moest begeven D’Jo6iNoeABnttiSA.J.‘PoiAn-anor»<n9»>, f De heer Twaalfhoven bracht namens den hear Lijnkamp dank aan de archi tecten, die hun taak zoo goed hebben op gevat. Na de aanbesteding werd het werk gegund aan de firma N edenhorst, die be wezen heeft, dat ze de kunst verstaat om een gebouw, beantwoordend aan alle eksohen, die tegenwoordig gestold mogen worden, zoo spoedig uit te voeren. De werklieden hebben veel gepresteerd. Zij hebben niet vastgehouden aan de 48- urige werkweek, die tegenwoordig Evan gelie schijnt te zijn, maar veel méér ge werkt, terwijl het geen afbnenk deed aan hun prestatie. Spr. bracht dank aan heit personeel, dat niet ieder uur, maar iede re minuut <er beschikking was. Hier hebben ondergeschikten en superieuren getoond, dat zij in samenwerking met el kander, wat kunnen bereiken, als ze we ten wat hun positie is. De heer Qsterkamp, van Den Haag, bracht als vriend een woord van herinne ring. Het is 30 jaar geleden, dat hij op deze zelfde plaats stond, teen de zaak van den héér Bisping geopend werd Daarbij werden ook goede wenschen uitgesproken, die in vervulling zijn ge gaan,want do heer Bisping woont nu in Den Haag en doét niets meer. Men noemt werken wel eens een zegen, maar na het Paradijs is het een vloek gwor den. Vriend Lijnkamp heeft weer ge toond. dat hij als man van durf en van energie alles kan en alles volbrengt. Maar moge hij hier eenmaal ook zoo ver komen, dat hij kan zoggen: ik doe niets meer. Namens de Pers werden door een der vertegenwoordigers goede wenschen uit gesproken voor de nieuwe zaak, dié in elk opzicht moge bloeien en toenemen. De heer Vervat bracht dank aan de firma Van Loon, die <le verlichting aan bracht, aan de firma Idcnbung, die het stucadoorswerk en de firma Revet, die het schilderwerk verzorgde. Spr. Ein digde met de hoop uit te spreken, dat dit nieuwe modepaleis goed moge gaan voor de gemeente Gouda. Hiermede was de plechtigheid afge- loopen. Eenige oogenblikken later zweefde een ballon van de firma Lijnkamp boven de stad ten teeken, dat de opening had plaats gevonden. Tot des avonds laat trok bot schitte rend geilumineerde gebouw honderden kijkers, die allen vol lof waren over dit grootsche modepaleis. In 1603 schonk de stad Leiden aan de St. Janskerk alhier, waar de beroem de glasschilderingen van de gebroeders Crabeth te zien zijn, evenals andere Hol- landsohe steden (en waterschappen o.a. Rijnland) een geschilderd glas. Dit glas ging, als wilde dij den man de porte feuille ontrukken. Hu werd lijkbleek, als wist hij nu ver loren te zijn. En hij was verloren, want de porte feuille bevatte slechts één stuk, doch dat stuk was vernietigend. Het was de be lofte van de Russische regeering, dat hij de erfgenaam der verbeurd verklaar de goederen der Orzesko’» zijn zou, in dien hjj de hoofden en leidems der Pool- sche beweging aan de Rusateohe autori teiten overldverde en ook de schuld van de bewoners van hot kasteel blijken zou. Bijgelicht door een fakkel, las de graaf het stuk voor en toen hij de voorlezing onder de grootste stilte beëindigd had vroeg hij: „Wenscht gij u nog te verdedigen?” „Ik erken u niet als rechters ,ik. I „.Voer hem weg sprak de graaf koud, de rechters zullen beraadslagen, hij zal I binnen tien minuten zijn vonnis verne men.” Het vonnis was do dood door den ko gel. De beide anderen stelden de strop voor, de graaf wist hen te bewegen, dat Orzesko doodgeschoten zou worden. Toon di' besloten was, werd wederom de spion voorgeléid. De graaf ontblootte zijn hoofd. De rechtbank der vrije Polen heeft u veroordeeld ter dood. Gij verdiént de galg maar de rechtbank is u in zoover gena dig gewoest, dat gij niet tojt den strop maar tot den dood door den kogel ver oordeeld zijt. Niet om u evenwel, maar om uw achtenswaardige en beminde fa milie te spartin, is daartoe besloten. In doodsche stilte was het schrikkelijk oNu riep geen der omstanders Orzesko moer, maar „verra der” of iets dorgelijks naar het hoofd. Orzesko zou dus ter dood gebracht worden, hij zedf soluien er van overtuigd, neen sprank van hoop bleef hem over. IIij stootte slechts eenige stamelend© klanken uit. Maandags en Woensdags van 1 tot 6 regels l,li Vrijdags van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer 't de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel jen 0.12Vtpor regel op Vrijdag l aantal regel# en condities vrage men tarief. om zijn kar nog niet halver spoor en zoodoende had de motorrijder het onge luk mot het karrawid in aanrakihg te komen en word de geheoAe voetplank ver brijzeld. Wel een wondar, dat er geen Persoonlijke ongelukken zijn voorgeko men Moge dozo mededeeling een goede waarschuwing wazen &an alle bestuur ders van wagens om bij het paeséeren flink uit te halan, en vooral op zoo’n smallen weg als deze. Gouda, 80 Maart Het is op z’n Ame- rikaansoh gegaan, daar bij Lijnkamp. Om in negen weken een zaak voor elkaar te zetten, als thans aan de Markt is ge opend, mag wel 'toeken van durf en wils kracht heetten. De illuminatie wenkte van ver reeds den bezoeker, trok de kijkers en Indien deze kijkers door den firmant tiet koopers kunnen worden gemaakt, dan is succes verzekerd. Wij hebben Zaterdagmiddag de plech tige opening van het nieuwe modepaleis van den heer Lijnkamp bijgewoond. Er is een prachtruimte om te varkoopen Geheel in eikenhout betimmerd, rhaakt alles een deftigen indruk. De vloer van pitch pine harmonieert zeer met de wandbetunmering. Toonbanken, waarin de vitrines weer tot kijken Jokken, bieden genoeg plaats om goederen op uit te spreiden. De verlichting, eleotrisoh, is grotesk. De etalag’niimte voldoet aan alle eischen Alles samenvattend kan njen zeggen hier is een modehuis verrezen, dat voor de beste in de groote ateden niet onder behoeft te doen. En toen Zaterdag talloos vele bloem stukken van heinde en ver waren gezon den, leek het magazijn wel een verblijf plaats van Flora zelve. Een bijzonder fraai bloemstuk merkten we op van het personeel van het Huis Gouda. Tegen drie uur had zich een belang stellend gezelschap verzameld in de zaak. Nadat de eerewijn was rondgediend, trad de heer Bokhoven naar voren, die als bouwer van het modepaleis dank bracht aan de architecten, de heeren Zinsmeister en Vervet, voor do aangena me samenwerking. Doordat zij zorgden, dat reeds bij het begin van het werk de teekeningen er waren, kon de firma Ne- dorhorst het in negen weken tijds klaar spelen om het gebouw gereed te doen komen De principaal, de heer Lijnkamp, heeft ons geïnspireerd. Hij was dag aan dag aanwezig. Donderdag was hij nog hier en vroeg of het zou gaan. Zater dag openen. Wij hebben toen gezogd: hot moet, dus het zal. En thans is het werk, op eenige kleinigheden na, gereed. Spr 1 bracht ook dank aan de werklieden en sprak tenslotte de besté wenschen uit voor de nieuwe zaak De heer Zmsmedster, architect, roem de de voortvarendheid van den heer Lijnkamp. Eiken dag kwam er een tele foontje van hem in Amsterdam. Was het niet 's avonds om elf uur, dan was het des morgens om acht uur. Daardoor is het gekomen, dat het werk in zoo korten tijd gereed kwam. voor ham lang dacht hij na, toen liet hij verzamelen blazen en spoedig «tan den een paar honderd trouwe Polan om hun aanvoerder. „Broeders.” zeide de graaf, „de tijd is gekomen maar onze onderneming begint helaas slecht. Er is verraad gepleegd en helaas het is dé kozakken gelukt op twee onzer mauinem do liand te leggen, wier hulp en raad ons onmisbaar zijn, Ghusko en Stanislaus zijn door de ko zakken gevangen genomen.” Op aller gelaat toonde zich groote ont steltenis en moedeloosheid. „Dat is,” vérvolgde de graaf, toen het gemompel, waarmee de tijding begroet was, ophield, „dat is een groote slag voor ons, maar geen reden om den moed te laten zakken. De slag ia niet onher stelbaar. Ik heb ook vernomen, dat in de stad onlusten zijn ui (gebroken, wat ik niet goedkeur, maar die ons nu misschien toch te pas kunnen komen. Ik stel voor, dat wij opmarcheeren naar de stad, dat wij daar alles doen, om onze vrien den in vrijheid te stelten. Gij moet mij goed begrijpen, niet om hun personen te redden, stal ik dit voor .Er zulten in onzen strijd meer alaoliboffers vallen, wij kuunen om iets voor 'hen te doen, de zaak niet in de waagschaal stallen. Als er vijf of tien meer anderen van ons ge vangen genomen waren ,ik zou niet van onze plannen afwijken om hen te bevrij den, maar het geldt hier (twee vertrou wensmannen die met mij te zamen al les geregeld hebben die de draden van den opstand in handen hebben Als zij niet mee kunnen helpen, is onze bewe ging reeds van het begin af half verlo ren.” Belski trad naar voren. „Welnu,” zeide hij, .gij behoeft ons geen uitlog te geven beveel en allo Polen zullen gehoorzamen „Ja, ja. goed gezegd," klonk het, willen alles doen wat gij noodig doelt. C. bevrijden „Gowl zou mannen, ik had van u niet lemsvaart voor de vaart van schepen van 10 I) ton en, desgewonsoht, hooger. Daaraan zal zich aansluiten een ver- broeding van her kanaal van Luik naar Maastricht on de aanleg van een ver- bindskanaal van de Zuid-Willdmavaart mot de Maas ter hoogte van Maastricht. Bij een regeling mot betrekking tot de water af tappingen uit de Maas, is met de belangen van beide landen rekening ge houden België stelt zich daarbij verant woordelijk voor de wenken, die noodig zullen zijn om te verhinderen, dat Noord-Brabant van het naiar België af- stroomend water last andervandt. In aan sluiting daaraan is tevens een regeling voorzien betreffende den waterafvoer in het gebied van Dommel, Mank en Roosen- daalsche Vliet, waardoor ovenstroomingen worden voorkomen, in de noodige wer ken zullen "beide landen bijdragen naar den maatstaf van bedder belang. Nu de onderh an delingen mot J3elg-iö ■tot overeenstemming hebben geleid, is alleon nog «en gedadhteniwissoling noo dig met de Britsohe en de Fransche regeeringan, diie bij twee der verdragen van 1839, welke thans vervallen, partij waren De Melkprijs. De Bond van Melk veehouders, gevestigd te Rotterdam, heeft een vergadering gehouden ter bespreking Van de door den melkhandel voorgestelde verlaging van den grondprijs der melk. De handel had aanvankelijk verlagin gen van de prijs gewensoht per 25 dezer en per 1 April, telkens met 1 cent per li ter, maar had’ bericht zich te kunnen ver eenigen met den datum 7 April voor de tweede verlaging. Do vergadering van de melkveehouders heeft zich na gehouden godachtenwisse- ling mét de verlagingen per 25 dezer en por 7 April vereenigd, maar zij heeft tevens uiting gegeven aan de stemming welke den laatsten tijd meer en meer in do vérgaderingen van den bond te genover de prijspolitiek van den handel tot uiting kwam. Zij heeft n.l. een commissie benoemd dit tot opdracht heeft, plannen te bera men en voorstellen in te dienen om te geraken tot de stichting van de kaas fa brieken. Kom het daartoe, dan zouden de melk veehouders veel minder afhankelijk ko men te staan van den handel, dan thans het geval ds. Dierenbescherming. De heer Hall, lid van de Tweede Kamer, aan den Minister van Justitie de gende vragen gesteld: 1. Is do Minister bekend het hoogst er gerlijke wijze, waarop alle beginselen van ddorenbescharming ten spijt, door het geheele land het vervoer plaats heeft vaji nuchtere kalveren? Hoe deze bees ten in overbeladem w&gdns op elkaar ge worpen worden, de pooten gebonden, en zoo worden vervoerd., vaak over aan zienlijke afstanden, ten gevolge waarvan de jonge diertjes aan afischuwelijke kwel lingen blootstaan en hot breken van poo ten vdelvuldig voorkomt? 3-. Staan den Minister middelen Nederland en Bolfllfi. Het Departe ment van Buitenlandsche Zaken doelt het volgende mede: Gelijk bekend, zijn dezen winter, m aansluiting op de mondelinge gedachten wisseling lusschen die beide Ministers van Builenlandscho Zaken te Genève be sprekingen gevoeld over de afwiikkekingai van de in 1920 ontworpen herziening van de verdragen van 1839. Dto be sprekingen zouden het karakter van een tweede lezing, waarbij enkele punten nog voor zoover noodig nader onder de oogen zijn gezien en geregeld. Thans is terzake overeenstemming berëikt. In politiek opzicht bepaalt het te slui ten verdrag zich tot het vas tl eggen van het vervallen van do bepalingen van het Verdrag van 1839, betreffende de voort durende onzijdigheid vrni België en de beperking, dat Antwerpen uitsluitend een bandelshaven mocht zijn. Het vraagstuk van de Wielingen wordt geheel gelaten, zoals het is. Beide re- geeringen handhaven elk voor zich hare souvereiniteitsreobten en het voorbehoud, dat zij bij vroegere tractaten te dien aanzien -hebben gemaakt. Door briefwis seling zal dit worden vastgesteld. Het ontwerp-verdra-g draagt overigens eën oeconomisch karakter. Hot huldigtt het beginsel, dat de Schel de te allen tijde zal dienen te beantwoor den aan de klimmende eisohen van de scheepvaart. Iedere staat zal de kosten van onderhoud, betonnmg en verlichting van het vaarwater op eigen gebied héb ben te dragen. Wanneer in den bostaan- den, toestand verbetering wordt gebracht dan. zal over de vraag, wie de kosten daarvan zal betalen, overleg worden ge pleegd Een Noderiaindsch-Beligiif’che 'xrunisaic zul, voor zooveel de belangen' der scheepvaart betreft, over dé Schel de ihet beheer voeren. Hare besluiten zijn aan de goedkeuring onderworpen van de beide regoermgen, terwijl bij ge mis aa novereensteroming oen achoids- rechterlijke uitspraak is voorzien, waar bij vertraging wordt voorkomen. Ten aenzien van de scheepvaart het kanaal GentTerneuzen wordt soortgelijk systeem ingevoerd. In aansluiting op vroeger overleg wordt aan België medewerking toego- zegd voor den aanleg van een kanaal van Antwerpen naar Ruhrort, voor welk kanaal van een behoorlijke verbinding met de Maas is voorzien. Eveneens wordt medewerking toegozegd voor een eventuéel 'kanaal van Antwerpen naar Moerdijk. De regeling van do kosten van deze kanalen wordt aan nader overleg voorbehoud uil Anderzijds verkrijgt Nederland hét récht van verbetering van de Zuid-Wil-

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1