.1 O s ft) ft) B o B ft) B' sr n cr o* ft S3 !a «o. B NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Maandag 11 Mei 1925 No. 4966 I EERSTE BLAD. BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. n FEUILLETON. ft S3 ft 3 CL ft Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. ft ft !O ‘ft ft 57* Jaargang N Wonden Klooster balsem Zwaar beproefde harten. Telefoon 20. bedraagt èn ,in de regeerings- d achtig verbeidde hij een tijding van het afschuw kleine (Wordt vervolgA.) Men begrijpt, da't dat een verzonnen verhaal is, dat grootvader niet uii-t een oord van ballingschap, maar uit de ge vangenis ontsnapt was. 31 December uitstaand» voorschotten ons kan kon ens 5 ft) n 5 ft) 9 B o Ingezonden Mededelingen. gwn I Z» JPi B£39tN5AÜB ten Meerlij Desstrt' S. W N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Uitgevers. Postcb. en Girodienst 18768. 8CH00H0VSJSCHE COURANT. I verzwelgen. Angstig klampte hij zich aan de zitbank vast en nu eens zat hij op den schuimenden rug der zware golven, dan weer in den geopenden afgrond, dien hij telkens meende boven zijn hoofd ie zien sluiten. Eindelijk bedaarde de wind en de golven legden zich neder tot een bedaarde rust. Nog ateeds de grenzelooze zee. Niets dan watdr. Een enkelen keer ontwaarde zijn oog in de- verte een wit zeil, dooh dan was hij bang te worden opgemerkt, want wat zou men met hem doen, met den banneflin-g, uit een streek ontvlucht, wier, bewoners meer dan medelijden inboezemen. Men zou hem allerlei vragen stellen, die hem zeker in het verderf zouden storten. Zijn voorraad levensmiddelen nam meer en meer afNog slechts een handvol vruchten bezat hij, dat was alles. En toch was t niet de honger, die hem 't meest deed lijden maar de danst, vreeslijke dorst die zijn keel vetr- Hij den kan worden 'gevormd, en dat ruime uit breiding der proefnemingen deze in ge vaar zoude brengen. Voor deze periode der geboorte van jonge kalveren zijn de vaccinaties vrijwel geëindigd. Wellicht, dat jiet volgende voorjaar kan worden overwogen meerdere stallen in de proef nemingen te betrekken zaak zelve van het dat de experimenten zoodanig» beperkte veroorzaakt door branden, snijden of stooten, builen en insecten be ten I dadelijk behandelen met AKKER'* dat het blond haar had en blauwe oogen Wanneer hij des nachts alleen was in zijn armzalige woning, scheen hij i« zijn droomen het ongelukkige schepseltje t" r;- Jhj hem liefdevol de armen 'toestak. BLUin en vermoei ua in i uitaluiüenid voedend te zien, meit een eugelachtig gelaat, dat hem liefdevol de armen 'toestak. Dan werd het hem bang om het hart. Doch er kwam sen oogenbük, dat de man geen bneven meer ontving. Koorts- een zengde en hem vreeselijk folterde, worstelde met den dood en riep dood te hulp. Dan zag hij zijn dwaashdid in.Zou hij niet veel beter gedaan hebben te wachten en alles te verduren! Nog tien jaren en hij zou zijn vrijheid herwonnen hebben, om dan gerust naar zijn vader land terug te koeren. Zijn ongeduld werd wreed gestraft.. Groote smarten slaan ons zoo geweldig neder, dat zij ons met geweld onderwer pen. En dat was ook het geval van den ongelukkige. Afgemat door honger en dorst, van vermoeidheid uitgeput, vielen zijn oogen dan weer dicht en op den bodem uitge strekt, sluimerde hij enkele oogenblik- ken. Toen hij wakker werd, lag hij met zijn bootje te midden van een kleine ha ven waar visschars den ongelukkige zeer liefderijk verpleegden. Hein werden geen vragen gesteld. Op allerlei wijzen maakte hij zich hij de viMchera verdienstelijk en verdiende ft opnieuw eennig geld, totdat hij door een zeekapitein mede naar Amanda werd genomen Vandaar bereikte hij Antwer pen en zette eindelijk weer den voelt op den grond van het lieve vaderland. Zijn lange baard en verwaarloosde ha ren on de ellende hadden he mzeer ver ouderd en totaal onherkenbaar gemaakt Daar hij op de hoogte was van vreem de talen verdiende hij zeer gemakkelijk den kost. Op zekeren dag ging hij naar Brussel met de oogen onder zijn groe ten hoed verborgen. De ongelukkige ver school zich achter den opstaanden kraag van zijn lange jas. Hij won information ia over den ellendige voor waen hij zoo duur geboet had, hij was nog niet terug gekeerd Dan xichte hij zich tot de woning van een jonge vrouw, die zich steeds bijzonder good voor het kind getoond had. Daar vernam hij, dat de echtgenoot dezer goede vrouw tot ingenieur was benodmd in Rusland, waar hij schitterende zaken maakte. Hij kroeg echter het adres van het jonge meisje, "dat hij zoo vurig be minde en hij vond haar. Wat waren zij gelukkig dezei beide minnende schepselen, de oude gnotovader en het jonge meisje! „Gelijk wij, grootvader?” „Ja lieveling." Langzaam vidl de kleine in slaap en de oude droeg ze in de hui van den houthakker om daar in een weldoenden slaap rust te vinden Van lieverlede begon de grijsaard meer en meer beangstigd te worden. Hij telde en hertelde wat hem nog aan geld ovarbleef, *t werd steeds minder en minder. Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdaga- gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 3 maanden i Nederland J 1,60. Over het abonnement wordt in de Men kan zich abonneeren bij onze Agenten, 1 houden. Mei e.k. ter gemeentesecretarie alhier, van 912 uur v.m. Bij de gehouden aanbesteding van een woonhuis met schuur voor den heer W. Heijkoop aider waren de laagste in schrijven» voor perceel timmerwerk Gebr. De Geus; perceel metselwerk P. Ver sluis en perceel verf werk Van Zwienen en Van Dam allen ingezetenen, aan wien het werk is gegund Zaterdagmiddag kwam een motor rijder van de richting Hardinxveld rij den, en wilde juist den hoek ontdraaien, toen er een autobus naderde in tegen overgestelde richting, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Gelukkig bekwam de bestuurder geen letsel. alleen was de motor nog al tamelijk bescha digd Bergambacht, 11 Med. Ingeschrevenen voor de nulitielichting 1926 die meenen recht op vrijstelling van den dienstplicht te hebben wegens broederdienst moeten zich op Donderdag 19 Mei a s. ter se cretarie vervoegen voor het opmaken van de desbetreffende stukken. Door de rijkspolitie alhier is pro cesverbaal opgemaakt tegen H. de B. te Vliet, wegens overtreding van de veror dening op de maximum snelheid in deze gemeente. In deze week werd alhier voor le soort kaas besteed van f 48 tot f 53 en voor 2e soort van f 40 tot i 47 de 50 K G. Voor vette varkens werd besteed van f 33 tot f 37 de 50 KG. Donderdagavond werd door den heer J. Kortland, van Schoonhoven, een rede gehouden voor de Vrijzinnig-Demo- cratischen Bond, met het onderwerp :De Vrijzinnig-Democraten, de a.s. verkiezin gen en waarom Nationale Ontwapening. Vooral helt laatste punt „Ontwapening” werd door den spreker breed uiteengezet en betoogde hij, dat door het aansluiten bij den Volkenbond Nederland zijn, neu traliteit niet kan handhaven, dat leger daarvoor nog eenige diensten verrichten, zoodat daarmede iets worden bereikt en een leger voor land in oorlogstijd meer gevaar zal op leveren, waarom zij op hun programma hadden, afschaffing van het militairisme. Van de gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt Capelle a.d. IJssel, 11 Mei. Zaterdag- reed een luxe auto aan den Hoofdweg onder deze gemeente te water, doordat het rechter voorwiel van de as afliep. De twee inzittende hoeren wisten zich bij tijds in vettigheid te stellen. Woensdagmiddag half drie zal in de Openbare School no. I gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze inenting of herinenting. Zaterdag hield de Poetduiveawtreo- niging De Snelvlieger een wedvlucht van- ut Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt: le en 7e prijs A. Tenlouw; 2e en 15e prijs H. Noor lander, 3e, 5e en 16 prijs A. Vermnlm; 4e prijs en le overdnif A. van Wijk; 6e prijs F. Loolje; 8e prijs J. Verhoef; 9e, 10e en II9 prijs H. Broe- re; 12e prijs W. Offerman; 130 prijs «n 2e overduif Gebr. Van den Heerük; 14e prijs G. Mourik; 17e en 18e prijs W. van der Zijde; 19e en 20e prijs A. Heuvel man; De eerste duif werd om 2 uur 8 min. 49 see., de laatste om 2 uur 17 min. 58 sec. geoonstateerd. Stolwijk, 11 Med. Niettegenstaande de auto of liever de onbekwame of on besuisde vervoerders ervan reeds heed wat ongelukken op den openbaren weg heb ben veroorzaakt, neemt toch het gebruik van dat vervoermiddel toe. Om een klein staaltje hiervan aan te voeren, diene, dat onze vroegere dorps- genoot, de heer W. P. Zijderlaan, thans beheerder van het poststation te Zuid zijde, gemeente Nieuw-Beijerland, van he don af den gehedlen postdienst, d.w.z. de verzending en ontvangst der poststukken en de bestelling er van incluis geheel per auto uitvoert, ’t Is misschien de eerste dienstuitvoering iin Nederland, die op deze wijze plaats vindt, maar toch wel teckenend voor het moderne verkeer. Wedvlucht van De Biduwe Doffer alhier, onderafd-eeling van De Reisduif te Gouda, vanaf Mans (België), afstand 181 KM. Behaalde prijzen: A. Anker lei en 9e prijs; G. de Vries 2e, 4e, 6e en 7e prijs; D. Mastenbroek 3e en 5e prija; J. Veir- burg 80 en 10e prijs. Aankomst eerste duif 12 14.6 uur, laatste duif 2.10.45 uur. Uit den staat, waarin de duiven aan kwamen en den langen tijd, die zij voor die vlucht noodig hadden, viel op te maken, dat zij te kampen hadden gehad met min gunstige weersgesteldheid en voed regen, niettegenstaande het hiietr het mooiste weer was. Nteuw-^ekkorland. 11 Mei. Onze vroe- gre dorpsgenoot, de heer J. D. Dorgelo, destijds onderwijzer aan de le Openba re School alhier, is den 5den eMi j.l. te1 Soorabaja, waar hij leera&r was aan de H. B. S., in den ouderdom van 34 jaar overleden. Haastrecht, 11 Mei. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere -School alhier, in de vacature mej. G. G. S. Odufré, is de volgende voor dracht opgemaakt: 1 mej. Lokhorst te Rotterdam; 2 mej. Zieck ie Den Haag; 3. mej. Heij te Gouda. en des Vrijdugirmiddags uit- f 125, franco per post in eerste maand beschikt. Boekhandelaren en Kantoor- vasteland, en niemand kon hem ewiigen troost verschaffen. Deze foltering hem erger, dan alles wat hij had durvondenZou zijn opoffering De Olympische Spelen. Gemeld wordt, dat in het eere-comité voor de» Olympische Spelen in Nederland in 1928 te houden, zitting -hebben genomen, be halve de MnniBtiarö van B-uiteniandscihe Zaken en Onderwijst, Kunsten en Weten schappen, en de voorzitters van de Eerste, en Ttweedie Kamer dklr Staten- GeneraW, tie Commissarissen van de Ko ningin in de povinciea Zeeland, Noord- Holland en Drente en de burgemecisiters van Rotterdam en '«-Oravenhage. alsme de Dr. Van Leeuwen, vice president van den Raad van State. Bestrijding varr de rundvee-tuberculo- »o. In antwoord op bet door den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland het Kon. Nederl. Landbouw-Comité en. den R.K. Nederl. Boeren- en Tuinders bond tot hem gerichte adres heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geantwoord, dat inderdaad de proefnemingen hier te lande met het tuberculose-inentingsmiddel van Calmet te en Guerin, aanvankelijk tot een spaar zaam gdial zijn beperkt gebleven. Dit is geschied in overleg met den heer Guerin, die nadrukkelijk heeft gewaar schuwd, tegen proefnemingen op uitge- breide -schaal. Deze onvatbaanmakiing te gen de tuberculose verkeert namelijk nog geheel in het beginstadium der proefne ming. Een vaststaand oordeel omtrent constante resultaten en mogelijkheden om ■brent practische toepassing bestaat nog geenszins. Onder deze -omstandigheid heeft de heer Guerin ten ernstigste gewaarschuwd teigeri overijlde uitbreiding d-er proeven en tegen het wekken vam voorbarige ver- wachiingen, iudien later mooht blijken, dat de entin"pn op groote schaal verricht niet de gewenschte uitkomsten hebben opgolevard, zou zulks ongetwijfeld niet bevorderlijk zijn aan het wekken van ver trouwen van de zijde der veehouders èn - in de wetenschap maatregelen. Het is voor de groolsfe bedang, aanvankelijk op schaal worden genomen, dat voor de in specteurs van den Veeartscnijkundigen Dienst de gelegenheid bestaat om deze zoveel mogulijk te bewerkstelligen en den gang van zaken persoonlijk te kunnen volgen, waarbij tevens in aanmerking dient genomen te worden, dat met zorg de bedrijven, waar de proefnemingen zullen genomen worden, gekozen worden. Met den heer Guerin is do Minister van meaning, dat slechts door op deze wijze te handelen -een juist oordeel ten aanzien dezer zeer gewichtige aangelegenheid was on» - -r-- voor niemand baten?.... Was het kind mis schien dood? Terwijl hij alle hoop ver loor ontging hem ook alle kracht in hei lijden. Zijn gemoedsstemming veranderde volkomen en geheel zijn binnenste kwam in opstand. Ver van over zichzelven te vreden te zijn, begon hij thanq zijn ze-lf- ipoffering als een groote dwaasheid aan e zienHad hij niét daar ginds noetten blijven ia zijn vaderland, om de> zwakken te verdedigen? Zijn gedrag, zoo heldhaftig ook op het -eerste gezicht, was misschien niet van groote sahuld vrij te pleiten. Een vaste gedachte vestigde zich in zijn geest en -liet hepn geen oogenblik rust. Hij dacht slechte aan da vlucht en den teruigkeer in het vadertland Zou hij zoo den dood niet in de armen loopan? Hij wiist zeer goed aan welke ge varen hij zich blootetelde, doch het kind riep hem van verre 'toe en die zachte stem, welke over den oceaan tot helm kwam, trok den ongelukkige met on- woerataanbaar geweild aan.,.. Hij had geen oogenhlik rust meer. Tot nu toe was zijn gedrag zeer voor beeldig gewedst en daarom wend -hij ’t minst bewaakt onder de gevangenen. Ze keren nacht verliet hij zijn hut, vluchtte tot in de bosschij, waar hem taliooizo ge varen wachtten, -gevaren niet slechts van de zijde zijnar vervolgers, maar.ook van allerlei wilde beesten. En dan de inboor lingen! Ook dezen waren zeer te duchten 13 Hij werd op een schip geworpen, dat langen, tijd op zee zwalkte, totdat hij op het groote eiland der galeiboeven ont scheept werd, waar bij spoedig hoop'te den dood te vinden. Hij dacht echter aan het kind, het kleine meisje, her innerde zich, dat hij dezen aller- ollendigsten toestand zelf had ge leden, niets balen zou, indien hij begon te wankelen. Dit boezemde hem niéuwen moed in. Door een voorbeeldig gedrag trachtte hij het vertrouwen te winnen, de vriendschap, van enkelen, door het be wijzen van diensten en hel -schenken vaai vertroostingen. Hij had genoeg ge leden -om in Staat te zij nhet lijden van anderen, te verzachten. Hij verkreeg de toelating in een afzonderlijk huis te wo-* nen en daar vond hij het middel om «enig geld te verdienen, wamt niettegen staande zijn hooge jaren bozat hij nog zekere bekwaamheden, ’s Avonds gaf '•I, ’es aan zijn makkers, hij leeirde hun lezen, schrijven en wat geschiedenis. Wel dra had hij de begeesterende ziel van dq gansche kollonie en stichtte zoo eenig □ut. Van tijd tot tijd kreeg hij brieven uil zijn vaderland en dan sloot hij zich op om droevig 'te weonen. Terwijl hij op het eenzaam eilamd van bitter leed kwijnde, waren verre over zee verscheidene personen gestorven, die hij vurig beminde. Nooit weer zou hij de vrouw terugzien, die hij als de teeder- ste der dochters had liëligehad, en hut wezen, waarvoor bij alles had opgoof- faid, tot zijn eer toe, was spoorloos ver dwenen. Er bleef hem -tor wereld niets miwr over -dan oen enkel kind., eon arm meisje, waarvan fo do enkele brieven, die hij ontving, gesproken werd. Hij wist Loplk, 11 Mei. In het Koffiehuis van den heer A. del With alhier werd de Al- gtimeene Vergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank Lopik en Jaarsveld. Uit de Tekening bleek dat in 1924, zijn de h-ët 12de boekjaar, ontvangen i» o.a aan spaargelden f 342.153,17, aan torug betaalde voorschotten f 44.707,25, in loo- pend-e rekening f 251.541,851/2 enz. In ’t geheel is er ontvangen f 688974,01. Uitgegeven is o.a aan -telrugbetaalde spaargelden f 353.895,15; aan verstrakte voorschotten f 116.260; in loopende reke ning f 177.791,64, enz. In ’t geheel is uitgegeven f 688.974,01. Het actief bestond op j.l. o.a. uit f 404.621,15; tegoed bij de Centrale Bank te Utrecht f 56.469,24, en bij de leden f 37.162,45 1/2.’ In ’-t gdheel bedraagt het actief f 521.693,471/2. Het passief bestond o.a. udt: spaar gelden f 506.856,07; vorderingen iloo- pende rekening léden f 2006,95; reserve fonds f 10.641,59; en winst 1924 f 2188,261/2. Samen ook weer f 521.693,47 1/2. Met inbegrip detr winst over 1924 be draagt het réservofotnds dus thans f 12.829,851/2. Aan de beurt van aftreding waren de heeren P. Bosch als Ud van het bestuur de heer H. C. Kooi als lid van den Raad van Toezicht en de heer G. Beijen als plaatsvervangend bestuurslid. Alle aftre denden wenden herkozen en namen de noeming wederom aan. Hot aantal afgegeveh spaarboekjes be draagt thans 536, en dat der voorschot- boekjes 222. Do heer W. van Bladeren alhier is geslaagd voor het examen voorgeoerend- heid. zoodat. nu zijn diensttijd wordt ver kort tot 6 weken. Tot tijdelijk hoof-onderwijzer bij de Openbare School alhier, is benoemd de heer Bdankenstein, van Utrecht, wegens ernstige ongesteldheid van den heer Reijers, hoofd van genoemde school. Bleskensffraaf, 10 Mei. In een verga dering van den polder Gijbeland iis be sloten hét polderpeil met 2 duim te ver lagen. Bij het waterscheppen geraakte de schilder G. V. in den Graafstroom. Na eenig spartelen wist hij op den wal te komen, zoodat hij er met een nat pak af kwam. De vrachtauto van den bode V., die langs den kant van den weg stond, werd door §en luxe auto aangereden, waar- Prys dtr Ad vtrttntiin: Van 1 tot 6 regela f 1.80; elke regel meer ƒ0.20 3 maal plaeriing wordt de 3e plaatsing tegen 0.10 per regel berekend. Voor advertentiën tuaachen den tekat waarbij de kolommen breeder lijn, wordt de drie voudige prija berekend. Voor meer plaataingeu, groot aantel regela en conditiea ▼rage men tarief. door de eerste in beweging kwam en te water reed. Het 'koste -héél wat inspan ning en tijd voor het gevaarte weer op den weg was. Boskoop 10 Mei. De gerfteenteraad hooft Vrijdagavond het vermenigvul- digingscijfer der plaartselijk-e inkomsten belasting voor het belastingjaar 1925 1926 vastgesteld op 0.9 (verleden jaar werd het vastgesteld op 1). Besloten werd tot verbouwing van de R ijkstuinbouwwinterschool. Met algemeen» stemmen werd voorts bosloten tot het vedeeinen van financi- eelen steun uit Me gemaentekas aan du woningbouwvetreeniging Onze Woning voor 20 woningen aan de wonigbouwver- eeniging Patrimonium voor 30 woningen en aan de woningbouwvereemging St. Joseph voor 20 woningen. Zevenhuizen, 10 Mei. Goncurrenrie- twist. Of het over zoete melk of gekarnde melk was, weten wij niet, doch een dezer soorten was oorzaak, dat de ver standhouding tusschen den melkboer Van dar S. en den meikrijder B. niet was, zooals zij bij den mensch behoort te be staan. Donderdagmidtlag kregen deze twee heibel met elkaar. Het duurde niet lang of het kwam tot daden en xe wer den handgemeen. Spoedig rolden xij over een hekje op dan grond. Dat dit groot» opschudding gaf op de Kortezijde waar het gebeurde,J)ghoeven wij niet te zeggen. Men bogrdflBlhhet gebeurde als een toopeud door oas zoo vredig dorpje zelden ruzie voorkomt. Door ^«gelanden van den Zuid- pl&spolder zijn gekozen die heeren S. Paul alhier tot dijkgraaf en de heer M. Heij koop, van Waddinxveen, tot heemraad.. Nu de hoer Paul tot dijkgraaf is gekozen zal er spoedig weer een verkiezing moe ten zijn voor heemraad, daar da heer Paul déze functie vervulde. Goudrlaan, 10 Mei. Vrijdagavond is alhier tegen W. K. procesverbaal opge maakt, omdat hij in fcfhmelijken staat van dronkenschap cp -den openbaren weg liep. Glessen-Nleuwkark, 10 Mei De prijs der kaas bedraagt alhier en in de om geving le kwal, f 50f 55 en 2e kwal. I 46f 49. Handel vlug. De prijs der varkens le «oort van S3 —36 cent en 2e soort van 3033 cent Handel flauw. De betrekking van lid der Com missie tot Wering van Schoolverzuim in deze gemeente schijnt niet een van de begeerjijkste te zijn. Ook hebben de hee ren J. van Houweding en Th. Kooijman als zoodanig bedankt -zoodat een nieu we verkiezing zal moeten plaats heb ben. Gtessendam, 11 Mei. Voor de vrijstel ling van den -dienstplicht der hchtmg 1926, hetzij voor broederdienst, kost winnerschap, bekladding van een gods dienstig ambt, of andere redenen bij de wet bedoeld, zal in ’t bijzonder de gele genheid zijn opengesteld op Woensdag 20 Hij verborg zich in een hallen boom stam en verbleef daar twee dagen, zich 1 met wortelen en vruchten. Na -énkele dagen begaf hij I zich des nachts op weg, om de kust te bereiken en sliep gedurende dien dag. In bange afwachting toog ihij naar den overkant der Europeesche beaiLtingen I Heit toéval diende hem. Zes weken lang leefde hij van vruchten, die hij op den weg vond en dwaalde das nachts steeds voort, minder bevreesd voor zijn vervolgers, dan voor de inboorlingen van wie hij alles te duchten had. Eindelij^ óeroikle hij een kleine natuurlijke haven waar de bewoners hun vaartuigen in veiligheid brachten. Weldra had de ongelukkig» een dej bootjes losgemaakt en waagd4 rich op den onmetelijken oceaan. De arme man bezat noch kompas, noch wat ook om hem op zijn weg te geleiden. De onge lukkige had metsslechts d-e zon in den loop van den dag, en des machte de maan en de sterren. Zoo groote gevaren omringden hem langs alle zijden, dat zij de moedigsben met schrik en angst zouden geslageh hebben ,hij had echter geen oogen daar voor, hij dacht slechts aan het kleine meisje, dat hem aan de overzijde der zeeën de handen toereikte. Zeer vermoeid dobberde hij op den eindeloozen oceaan, terwijl hij zijn ellen dig bootje zeer onbehendig mdt twoe riemen bestuurde. ’t Was een schoone nacht Hij -legde zijn roeispanen neder, sloot de oogen en Het het bootje vrij zijn weg gaan oveff het ruime sop. Bij de morgenschemering ai hij enkele vruchten en toog weder aan het werk. Waar hij ook het oog wendde, overal ontmoette hij een eindeloozen ge- zSahteinder. Den vierden dag begonnen de baren te zwellen; dreigend verhieven zij zich tegen het kleine vaartuig eh «chenen eft-k oogenblik op het punt den notedop te

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 1