Schoenen! Jfonig's Jlaizena Delltsene rnosnhorzure uoederkalk Denk rustig nall FRANS VAN CAMP Schoonhovensche Courant flooidaseiii: m. uehheul. no Hernam f IN DE PARADIJSVOGEL H. H. (^Qo&c/ Maandag (2en Pinksterdag) tot 1 uur geopend. Zephir Huishouding £et niette bittere chocolade PASTILLES RICHE Overhemden, Hoeden, Petten, Zelfbinders, enz. enz. DERDE BLAD to maar. J GORINCHEM C7* Geruit Etamine Marocain Carreau l,w Mousseline f 1.2» Firma F. DAMEN, Extra aanbieding Bruin en Zuiarte Heerenaamolfels DOODT DE BAT, "RODENT* Sandalen en GymnastleKschoenen. JOH. VAN CAMP IN UW KOOKKUNST KONT GE TE BOVEN, ALS W KEUKEN MAAR AAN J. MONSTER, GORINCHEM J. HULLEMAN - GOUDA Qoed ingerichte Gr O.U D A SCHOONHOVEN van de van Vrijdag 29 Mei 1925. No. 4974. Van Rondom Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws. ZrCKTLCU: 16 Q7UC&. Kleur en wa9checht Qeruit 75 c M. br. Qeitreept 95 c M. br. 0.BB fO.85 Het nieuwste artikel uit Parija f I.OS Prachtige nieuwe pasteltinten 100 c.M. br. aparte dessins zuiver wol 8TALEN OP ftANVRAAS H00FDSTEEG 28, TEL. 4616, ROiTERDAM. Boxleder Jongensscholen houtgepend, ijzersterk 28-31 I 3,80, 32-35 I 4,40 36-311 i 4,90. Hfeerenmaten I 5,50 I 5,50-4,90-4,50-3,75. Nu ben ik in de huishouding. Ik moet daarvoor van allerlei leeren. Voor groenten, andijvie, postelein, stoofsla, kool enz. Is er geen beter bindmiddel dan Honig'a Maizena, omdat het een zeer zuiver product is. Moeder Ook hierin geldt, dat over drijving schaadt. Onze PASTILLES DROSTE zijn juist in de go^de verhou ding samengesteld. Wie echter een iets pittiger smaak wenscht, vrage eens naar onze in cart oneen doosjes van i ons 40 cents llf] IAIrt£ i .uMr!,..! roemt dus niet ten onrechte op Let vooral op de tlüitzegels als ken merk van echtheid lllllUII PRIMA DAG EN AVONDZANGERS Zeer groote sorteering. Billijke prijzen. Schitterende collectie. Koperen-, Ulltlak- en Houten Vogelkooien in alle maten. A QUARI UMS AoUARIUMBeELDEN - OOUDVISSCHEN. Vogelzaden - Visohvoeder enz. enz. LOEF's Vogel- en Aquariumhandel Kleiweg 69 Gouda worden er nogmaals op attent gemaakt, dat alleen geleverd wordt in zakken voorzien van het bekende fabrieksmerk (a torentjes). Wacht U voor minderwaardige kwaliteiten. Vraagt Uw leverancier van Veevoeder. Zf) verslindt ««1 too «aal haat gewicht per jaar aan voedsel en bovendien wordt wel 10 maal dese veralonden hoeveelheid vernietigd. Geeft haar niet langer voedsel op Uwe kosten. Koopt nu een doosje Ratten- en Molzcnverglf Het al aker en spoedig ratten en muizen uitroeien. ZJ\ eten Uw» verdienste opt Ben klant schrijft onei JUn doosje deed mQ tientallen Bruine Damespantotieis I 3,00-2,68-1,90. Vilt Damespantollels in rood, blauw, bruin, lilaenzwar met leeren zool en hal^ I 1,30. Reispanlollels in bruin en zwart chrooitileder en vilt In 4 kleuren en pompadour vanaf f 1,25. Verder LAOE PRIJZEN. NOLENSTRAAT 59, OORCIIM. "Rodent" guldens besparen. Doosjes een 45 en 90 eenk OW DROGIST VER KOOPT -RODENT- Te Schoonhoven bijH. SMl iI e Oouda bij: ANTON COOPS en Fa.J.C, LANQERAAR, Burg Mar-; tensingel. Te Stolwijk bij: Fa. NAT ZIJL en bij M. DE VREUOT. '.N REEP FAJNE CHOCOLADE IN &K PAtyE Getaand Katoen Palinghaken Opgericht 1852. En Oroe En Detail. Fabriek van alle soorten VISSCHERIJ ARTIKELEN. TAN0L TEGEN NETTENBIJTERS Levering door het geheele rijk. A. J. VAN DEN BERQf Magazijnen: Nieuwe Markt en St. Anthonieetraat 11, OOUDA. EIND LAMGEWDIJK Bruin geprepareerde DEKKLEEDEN voor Autokappen op Hiiuit gemaakt -- DEKKLEEDEN Ie koop en Ie huur - - Officieele Dealer Trie UMtvaaSAJL CAR Lange Tiendeweg 5 - Spieringstraat 131 TELEFOON 350. Qroole voorraad Onderdeden Benzinepomp BHliike prijzen Vlugge bediening en Uw besluit zal zijn d«b&r te koopen waar U een reusachtige sorteering voorgelegd wordt in Wij voldoen hieraan ten volle door JAN KIJKUIT. Do mensch la een gezellig soort huis dier, heb Ik wol apns hoeren neggen. Daardoor komt hat ook bepaald, dat hij liever in oen gezellige» kring ver toeft, Jan als een heremiet ergens op do hei te loven. Zeker, in de hondsdagen kan het wel prettig zijn, omdat je je dan aan niet® of niemand behoeft te storen en kunt doen en laten wat je wilt, maar in ge wone tijdstippen in de samenleving zijn de menschen op elkander aangewezen. Vandaar dat het gezelliger wordt, naarmate een dorp of een stad groei i. Het behoeft niet zoo geweldig hard te gaan, dat er geen houden aan ia, maar er moet leven, er moet vooruitgang ln een plaats zitten. Anders is ze dood dood as 'n pier. Die groei komt niet vanuit een plaats zelf. Want oaast do geboorten pareo- ren ook de sterfgevallen op een bevol kingsstatistiek. Het houdt zoo ongeveer gelijken tred met elkaar. Soms is er een klem geboorte-overschot, maar tooh niet Een doodgraver van een plaats van een 4500 zielen hier in de streek vertelde me eens, dait hij in 50 jaar tijd® 5Q00 men- schen den laatste rustplaats had bereid. Dus net zooveel als de hoele bevolking bedroeg. De stad der dooden was in die vijftig jaar even groot als de stad der le venden was gebleven. Dat bewijst ten volle, dat een bevol king zioh zelf niet voldoende kan uit groeien. Daarbij bomt nog, dat de be- staansbronnen van gelijkblijvende bevol king zich niet genoegzaam uitzetten, om de geheele bevolking te voorzien van het noodige voor levensonderhoud. Zoo is er noodig: invloed van buiten af ofwel: vestiging van vreeandelo- Wie wel door een plaats gewandeld heeft, waar bloed heersohte, kreeg een aangenaam gevoel over zich. Heit bedrij vige van bouwlieden, due bezig waren om huzen te zetten, het tierige van Handels lui, die hun kost zoeken to wmnon, daar waar bloei heereoht, de gezellige drukte von menschen, die wejen wat ze om han- dat het bekend wordt in de plaats, waar Ttikh willen vpstiirsn En dan kunnen nog altijd middelein worden aangugrepen om dezulken te Hoe zullen we de vreemdelingen trek ken? Door voorkomend te zijn. Door de plaats open te stellen, volkomen voor toerisme en spart. Door attracties aan een plaats te verbinden, zoodat de be zoekers er zich toe aangetrokken gevoe len en de opmerking maken: haer zou het aardig wonen zijn. Verder kan worden te ba Men bekomt dan direct den indruk: hier beersoht welvaart en rust, die niet 'tot roest geworden as. En eigenaardig: in zulke plaatsen wast de bevolking vanzelf. Daar behoeft men niet bang to zijn, dat de statistiek aoh- terui-tgang in bevolkingscijfer aanwijst. Telkens komen zioh vreemdelingen ves tigen, die den groei der plaats balpen be vorderen. Men verkeere niett in de meaning, dat veel varkens de spoeling dun maken Dat is een spreekwoord, dat overal op slaat, behalve op bevolkingscijfers. Want zij, die zich Somen vestigen, voelen voor zich zelf do noodzakelijkheid om den kost te verdienen, omdat ze niet altijd den buikriem zich nauwer kunnen toe- En als ze er op uittrokken om bezig heid to vinden, dan vergrooten ze de tierigheid ia de plaats en de nikomsten wat ten goede komt aan de belasting opbrengst Men zal wellicht aanvoeren, dat dit in dazen tijd huel ndet zeker is, Want er kunnen menschen zijn, die aoh gaan vestigen ergens zonder dat ze weten of ze den kost zuilen hebben en die dus te (■eniger 'tijd ten laste zouden kamen van het Burgerlijk Armbestuur in do plaats, waar ze zich neerlieten Nu behoeft daar mijn inziens geen vrees voor te zijn. Want een vlottende deel dor bevolking houdt men altijd, dat zich nu eens hier neerlaat en een volgende maal weer el ders. Daarmee hoeft geen rtlkening te worden gehouden. Menschen, die tot het gewone arbeidza me deel der bevolking behooren, zullen er niet gauw toe overgaan om zich er gens te vestigen op goed geluk. En per sonen, die reeds armlastig zijn, kunnen uit diie gemeente niet weg op allerlei gebied, van winkelweken, met daaraan verbonden attracties, die be zoekers trekken. Want de reclame, die gevoerd wordt, moet een zoodanige zijn, dat zij inslaat en de menschen vasthoudt en leert, dat «r maar één goede plaats van vestiging is, en dat is don juist natuurlijk de plaats, waarvoor die reclame gemaakt werd. In industrieele kringen dient 'het ge meentebestuur zijn voelhorens uit te steken, opdat waar er maar «enige mo gelijkheid is, dat een industrie aan het opkomen is, die industrie tat die plaats getrokken wordt. Ik bedoel natuurlijk niet, dat men zijn voelhorens zou dienen uit te steken allereerst in de industrie, die zich reedis ter plaatse bevindt, neen, buiten de gemeente juist moet gehamerd worden op dit aambeeld. Zóó moet de reclamo zijn: Wij hebban bij ons veel plaats voor uw industrie. Wij hebben goedkoopen grond voor uw industrie. Wij verieenen medewerking aan uw industrie. U krijgt van ons goedkoop water, goed koop gas en goedkoope éieatricditeirt voor uw industrie. U kunt nergens beter terecht, met uw industrie, dan bij ons. Neen, men moet er niet tegen opzien, om reclame te maken. Gemeentegrond is een artikel, dat veirkooht moert worden. En zondier reclame verkoopt men nieit. Dat heeft deze week nog de kauwigum- mi-koninig verklaard. Een voorname oorzak van den achter uitgang van sommige plaatsen is, dat er geen reclame gemaakt is, dat niet genoeg op de groote 'trom geslagen werd. Hot moet, overal klinken, cü de beste, de goedkoopste, de flte, de prettigste is. Overal waar maar een gaatje is, moet er reclame gtmaakt worden, in woord en beeld, op stations en in wachtkamers. Op alle plaatsen, waar veel menschen komen, Men -moet rollen, struikelen ovetr dien naam. Die naam moet worden vast- gehamerd. Dat kost geld, maar het brengt rente op. Want een zoo geweldige reclamecam pagne, gesteund door invloedrijke perao- blij- Heb het beste te koop hoe zal de wereld het weten, als ge het niet bekend maakt door die reclame. Yereemgingen voor vreemdelingenver keer hebben ten deze een zeer goede taak Ie vervullen. Daarover ware een apart artikel te schrijven. Daarom neem fk lihans afscheid. De oude Teunas zegt altijd: Veel herrie brengt geld on it laadje. En die kan 't Bergambacht, 29 Med. Door don bouw- man Joh. Boer alhiei is het bouwen van een gedeelte nieuwe hofstede in Buneden- berg ondarhandsch opgedragen aan de Gebr. G. en B. van der Wal, timmerlie den alhier. Sommige teenhandelaren in dtsze gemeente zijn reeds begonnen met hout- schillen, daar de teen klaar is. Hoewel de prijs van de witte teen niet laag is, zijn de prijzen nog niet hoog genoeg om zonder den inkoop daarvan toonend te maken. VELDLOOP MET HINDERNISSEN. mat Roods «talg» partijen rezx den niouwon oogst zijn verkooht Een 15-jarig xnoisjo van Lekkark«rk, geraakte aan den Dijklaan alhier te wa ter mot haar rijwiel, doordat zij tegen een andere wielrijdoter aanreed. Nadat zij uit het water was gehaald, werd zij bij de gebroeders De Mik alhier van dro ge kleeren voorzien, waarna zij zoo cor- daat was, om haar reis voort ito zetten. Bij do gehouden herstemming is tot gecommitteerd ingeland van den polder Bergambacht gekozen de heer J. Boer alhier. Hét 5 1 /2-jarig dochtertje van G. Ooetorwijk alhieT kwam op dei, Lekdijk onder een autobus terecht, waarbll het kind oen rechterskutelbeen brak. De chauffeur trof in deze geen schuld, daar hij zeer matig reed en dadelijk uit alle macht remde, zoodat alleen het voorwiel over het kind ging. De Poetduivenvereeniging De Ge vleugelde Bode alhiér hield een wed vlucht van Moros (België) Afstand 174 KM. De uitslag was: G de Mik ten. 5en en 9en prijs: P. Boer 2en en 6en prijs: B Nieuwpoort Sen en 7en prijs; W Bode 4en prijs: P Blanken 8en prijs; W. Knoane lOen prijs. Jaarsveld, 29 Mei. Het in/richten tot raadhuis door het verbouwen van een der lokalen der openbare schooi, is ge gund aan den heer Jac. de Bruin, tim merman alhier. Moordrecht, 29 Mei. Het wetsontwerp tot onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor het maken van een scheep vaartverbinding tusschen den Holland- schen IJssel en de Gouwe nabij Gouda, in do gemeenten Gouda en Moordrecht, is zonder hoofdelijke stemming in de Eerste Kam MEER KERK. In het Barlijnsohe Stadion wetrd een dirbetmatAonale vijfstedenkamp gonouden, waaraan Amsterdam, Oslo, Boedapest, Rome en Berlijn deelnamen. Onze foto toont een moment uit den Veldloop me* hindernissen, waarin de vertegenwoordi ger van Berlijn (X) zagovierde. Ottoland, 28 Me* De deze week alhier en in de omgeving le soort f 54—f 55, 2e srt. f 49—f 50 per 50 K.G., met tamelijk vluggen handel. Voor vette varkans wordt besteed: le srt. f 38—f 39, 2e art. f 36f 38,50 per 50 K G. Handel redelijk. De heer A. T. Hartkoom, heem raad van den polder Laag Blokland, ge meend, e Ottoland, heeft wegens gezond heidsredenen tegen 1 Juni as. als zoo danig ontslag genomen. Bij de gehouden stemming voor den polder Ottoland werden voor een voor zitter (vacature IJ- Muilwijk, (aftre dend) uitgebracht 69 stemman, waarvan op IJ. Muilwijk 66 en A. Schakel 3 stemmen. Voor een heemraad (vacature P. Nomen (aftredend) werden uitge bracht 77 stemmen, allen op P. Nomen, en voor een heemraad in de vacature Jac. Bos, die bedankt beeft, werden eveneens 77 stemmen uitgebracht, allen op A. Schakel, zoodat herkozen zijn als voorzitter de heer IJ. Muilwijk, als heem raad de heer P. Nomen en gekozen als heemraad de heer A. Schakel, die allen de benoeming hebben aangenomen. Alblasserdam, 28 Md. In de j.l. Dins dag gehouden spoedeiscbande raadsver gadering werd een voorstel aangenomen mat algemeens stemmen. Op de openba ren weg vanaï de Zuuro-ofienfabriek tot do grens dézer -gemeente, (tot aam N.- l.ekkrrlond) te besproeien met een teer- apparaa, over een breedte van ongeveer 4 meter. Bedoeling is om voor de a.s. zomer de weg nog stofvrij te krijgen. Dedoohug is eens pér week te besproeien De kosten hiervoor noodig, met inbegrip van arbeidsloon, zijn geraamd op f 300 voor dit zomerseizoen Dt ophaler van asch en vuilnis zal met de uitvoering worden belast Een woord van hulde aan B. en W., in de raad gebraabt voor de Sjpoedige afwerking van dit vraagstuk, door den heer Hordom, is volkomen op zijn plaats. Door het bestuur der Oranje-Ver een. Wilhelmima alhier, zijn aan de le den niet minder dan 500 planten uitge reikt voor de a.s. te houden bloementen toonstelling Nog voortdurend komen er moer bij, alhoewel de da/tum voor ont vangst nemen sedert ruim een week ge leden is verstreken. Alblass'rwaard en Vijfheerenlanden, 29 Jan. Reeds eenige jaren geledein zijn er plannen ontworpen om in den Alblas- serwaard en Vijfheerenlanden groote ver keerswegen te krijgen. Voor den aanleg van de wegen Bengstoepsohe Veer—SLie- drecht en Nieuwpoort—Sohalluinen is f 2.300000 geraamd, waarin de locali- teiit voor 1/10 moet bijdragen. De lust daartoe is evenwei in sommige gemeenten aiet groot, wat Ged. Staten van Zuid- Holland wijziging van bet reglement van het hoogheemraadschap de ALblasscr- waard fhet Ark el beneden de Zouwe doet overwegen. Dit hoogheemraadschap zou dan een omslag van de ingelanden moe ten heffen tot e enbedrag, dat oorapron kelijk door vrijwillige bijdragen van de looalitait bijeen gebracht had moeten Zevenhuizen, 29 Mei. Woensdag j.l vergaderde im den Polderkamar in hot Hof van Holland van A. van Reeuwijk de ingelanden van den tweomanspolder, ter verkiezing van een heemraad, in de plaats van don heer Van der Pol, over leden. De heer L. van Leeuwen Dz. werd als zoodanig gekozen. Wat in het vat zit, verzuurt ndet. Dart; is in don regel een waar spreek woord. Dit ondervonden de volgende le den van het Fanfarekorps De Kleine Trompetter, de heeren C. Heij, J. J. van Rijs en T. Visser, die resp. vijf jaren ge leden rasp. twee eerste en een derden Prijs wonnen als sadist met trombone» sopraan-saxoephoon en piston. In de af- geloopen week ontvingen zij hun gewon nen diploma en medaille. Ook het kwartet dat gespeeld werd door de heeren T. Visser, G. Heij, P- Heij en H. A. Ver hoef en een tweeden prijs behaalde, ont ving nu den gewonnen prijs. Dt wod- strijd had plaats in Seinpost te Soheve- niingen. De foto, die hierbij staat afgedrukt, is een deel van het dorp Meerkerk, dat in don AlblaseerwaaH bekendhoid heeft, doordat het zoo net en regelmatig ge bouwd is. Het wordt aangedaan door autobussen, die gelegenheid geven om naar Gorimchem en naar andere in de nabijheid gelegen plaateen te vertrek ken. Een autobusslaiion was dan ook niet overbodig en ia eenigeu tijd geleden in de dorpskon» tot stand gekomen Sommigen meenden volgens een oude kroniek, dat Meerkerk zijn naam ont leent van het meer en der schepen, die hier plachten gemeerd en vastgemaakt te worden, zoo wanneer de zee zijnen vrijen loop tot Moerkerk nog toe hadde. Meerkerk is gelegen tusischen Ameide, Lexmond, Leerbroek, Nieuwland, Hoog-Blokland, Noardeloos en Tienhoven Het dorp ligt aan het Zederikkanaal en den grooten weg van Utrecht naar Gorinchem. In 1338 kapten eenige inwoners uit Gorinchem hier eenige sparren, ten einde ze als Meiboomen te planten. Dit gaf aanleiding tot een gevecht, waarbij vier Garkummers het leven lieten. De Meerkerkenaars bleven overwinnaars in den strijd. Dit hs ér bewijs van', dat het vroeger zoo vredig niet toeging als thans Uit weerwraak richtte Heer Otto van Arkel in 1339 groote verwoestingen in Meerkerk aan. In vroeger tijdon waren de menschen wraakzuchtiger tegenover naburige plaatsen dan thans, nu alles geordend is. Ouderkerk aan den Usesl, 29 Mei. Blij kens de laatste mail-ber.ichten is het den .luitenant ter zee G. J. W. van Woning geplaatst aan boord van de onderzeeboot K. IX, op 8 April j.l. in de woelige Ce- raanzee mogen gelukken, een inlandsch matroos het leven te redden, 's Morgeus 6 uur viel deze schepeling, bij 't hij- schen van de vlag op de K. VIII, die de K. IX voorafging, in volle zee Op het sein, man over boord, zag men aldus een ooggetuige van de K. IX, iemand in de ruwe golven springen en naar den dren keling zwommen. Een naar den redder geworpen lijn, kon door dezen niet wor den gegrepen, daar een hooge zee juist over kwam en redder en drenkeling be dolf onder de bruischende golven. Ge lukkig maakte door die hooge zee de K. VIII een wending, die het mogelijk maak te baiden aan boord te hijsaben. De dren keling was al bewusteloos, maar 't mocht gelukken hem weer bij te bren gen. De redder zat na korten tijd weer pp de brug, alsof er niets gebeurd was. Teruggekeerd op de K. IX, word de joa- ge zeeofficier bij het „voor de boeg" har telijk en waardoarend toegesproken door menschlievende daad, die hom bijna het leven kostte, terwijl bij zijn komst op het moederschip de Pelikaan de vonrtig in de Loagroom aanwezige offie:eren op standen en hun kameraad huldigden voor zijn met doodsgevaar volbrachte redding van den schepeling. Hardinxvcld, 29 Mei. De Inkwartde- mngslijst dezer gemeente ligt vanaf 1 Juni a.s. gedurendo 14 dagen voor een ieder ter inzage, 't Is deze week reeds een gezellige drukte in onze gemeente. Van heinde en verre arriveeren familieleden en kennis sen van onze gemeenten aren, die op Tweeden Pinksterdag bij hot Nationaal Concours te Boven-Hardinxveld aanwe zig willen zijn. Voor de commissieleden zijn het drukke dagen. Vele maatregelen moeten worden genoiflea, om alios goed te doen loopen en om het pubhek 't Zoo 'gemakkelijk en aangenaam mogelijk te maken. Wij gelooven, dat men slagen zal. De terreinen voor het concours'en de vermakelijkheden bostemd, zijn uit stekend gekozen. De Rookorij en De Buitenwei zijn voor hot dool uitermate gesohikt. Ruimte is in overvloed aanwe zig, waardoor alles op onbekrompen wij ze kan worden opgesteld. Als nu 't weer maar goed ia, zullen duizenden uit den omtrek een bezoek aan ons dorp brengen. De op 15 Mai j.l. van kracht getwor- den kiezerslijst bevat 3046 nomen. De lijst blijft voor een ieder op de secreta rie der gemeente ter rnzate nedergéleigd en in afschrift tegen betaling der koeten, verkrijgbaar. De Tumvereeniging 0. K K. alhier behaalde Hemelvaartsdag op het Turn- foest te 's-Gravendeel ©en 3en prijs Met ingang van 1 Juni a.s. ia als sub-ontvanger der accijnzen benoemd de heer J. H. Berkhout alhier, terwijl ntot ingang van dien datum de heer M. J. Venstoagh eervol ontslag is verleend. Aan den heer J. A Sweta iB op eer volle wijze oatalag verleend als kassier van de spaarbank van bat Dep. Hardin x- veld van do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. In zijn plaats werd bemoolml de heer T den.Bi'Ojen Lopik, 29 Mei. De inspectie voor de mi liciens van de lichtingen 1912'en 1916 ra» voor deze gemeente, Jaarsveld en Will - ge-Lange rak plaats hebben op Dinsdag 9 Juni a.s. Streefkerk, 29 Med. In de op Maandag j.l. gehouden vergadering van stemge rechtigde ingelanden van den polder Streefkerk met Kortenbroek, is gekozen tot schout de heer A. Pierhagen (in de plaats van den heler H. A. de Baat. die wegens ouderdom niet moor herkiesbaar was). En Is gekozen tot heemraad do heer G. Ooms, die aan de gewone beurt van aftreding waA Voorts werd beeJoten, de polderlasten, thans f 5 per H.A., te vernoegen met f 0,50 en te brengen op f 5,50 per H.A. Poging toi brandstichting. —Door de Amsterdamsche politie is, in samenwer king mot de politie te Soest, gearresteerd E. J. W., van hier, als verdacht van po ging tot brandstichting. W. is voorge leid voor den Officier van Just tie te Utrecht Zweedscha schoener vergaan. De Zweedsohe sohoenar Hans uit Halmstad te op de rete naar Finland in don nacht van Maandag op Dinsdag in de nabij- hetid van het eiland Gotska Sando op een mijn geloopen en gezonken. Van da bemanning is slechts een man gered; acht personen werden vermist. Vreeselijk. Arbeiders waren werk zaam aan die vergrootingswtórken van het station van Firminy, dichtbij St.- Ebtenne (Frankrijk) toen plots een wa gen met gloeiende motaallaikken afge stort werd. Drie werklieden werden gedeeltelijk door de vracht bedolven en zwaar ver brand aan de handen, den rug, hei aan gezicht en de boenen. Men moest de slachtoffers in allerijl overbrengen naar het gasthuis te St. Eiiamne, waar hun toestond zorgwekkend bevonden werd. Nog meer aardbevingen ln Japan. Een nieuwe en hevige aardschok werd waargenomen in het diatriot, dot Zater dag reeds geteisterd werd, Geen enkel persoonlijk ongeval wordt gemeld. Anderdeels blijkt, dat alle besohikbaro doodkisten reeds opgebruikt zijn, zoodat de slachtoffers van Zaterdag in een lijk wade aan de aarde toevertrouwd wor den. Officieel meüdt men, dat te Toyooka 100 pcraonen omkwamen en 2000 hui zen in het vuur opgingen. De Japansohe vulkaan Sutaosjima op het eiland Osjimi is weer in werking ge treden De bewoners konden bijtijds vluchten. Groote lavastroomen en uitge worpen stukken steen richten ernstige schade aan. Tragisch. Korporaal Wilson was aangewezen, om voor dt zooveelste maal met een valscherm naar beneden te ko men Hij steeg le Handover (Engeland) op aan boord van een vliegtuig. Op 1900 voet hoogte moest hij uitspringen mot hot valscherm, dart open zou ploatetn ten gevolge van het rukken aan een touw tje Zoo er zich een defect voordeed, kon mot een ander touw eten tweede val scherm benuttigd worden. Op de voorgeschreven hoogte .geko men, zag de korporaal er uitermate be vreesd uit Zonder een woord te spre ken. en ernstig bevend, sprong hij van de vliegtuigladder, doch vergat aan het touw te trokken. Als een steen plofte de ongelukkige op den grond, waar hij op slag dood Een brutaal stukje. -- Na afloop van oen feestmaal, dat te lenden gogo ven word ter eere van cfon hertog en de her togin van York, werd een van de dames die daaraan hadden deelgenomen, aan gevallen door een inaa, die met de hand haar achterover hield, terwijl hij enet de andere een hartvormige diamant van ongewone grootte, dal aan oen platina kettinkje hing, van haar haJs trok. Het ia o-m Zuid-Afrikaansche diamant, bijna 2.1/2 c.M. lang en in verhouding breed, n"» een lichte rvomklenr De politie i nikt, dat de steen naar Amsterdam of Rotterdam zal zijn gebracht. Spoorweg-ongeluk. De sndltreln Parijs Quimper is Woensdagavond half Men, bij het uitrijden van het station Arpajan, nabij Parijs, ontspoord. Tien wagon® zijn omgevallen, Twee passa giers zijn zwaar, twaalf licht gewond* D>' matoricohi schade is aanzionlijk Het verkeer wordt thans over het opgaande spoor geleid. De spoorwegdirectie zoekt de dbrzaak van hét ongeval in een breuk in een der rails.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 5