Echtpaar, Bakkersknecht, Boerenknecht Dienstbode, Geiten fokdag. Motorboot Dienstbode Burgermeisje, Boerenarbeider Kerknieuws. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Sportnieuws Telegrammen Rechtzaken. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Visscherijberichten. Marktberichten Johannes van Duijvendijk, Gsm. Zil- en Slaapkamer mei Pension aangeboden. Wordt gevraagd, Gevraagd Bakkersknecht of Halfwas Gevraagd Slagersknecht Een Boerenarbeider, Boerenarbeider of Knecht, Gevraagd aan ouderkerks ingezetenen! de stormramp Huwelijk. Gevraagd Voor direct gevraagd Gevraagd mater mn zij verder gereden, of zij reed pardoes het Kanaal in. Spoedig brachten wij fiets en mei&j© op het dro ge. Zij lag boo in het Kanaal, dat zij aioh zelve ar moeilijk uitgewerkt zou heb ben. Kot \hovdg verschrikt© meisje heb ben wij toen verder tat Nuouwerkerk, waar zij woonde, begeleid. Gouderak, 14 Aug. Vergadering ran den Gemeenteraad op Zaterdag den löen Augustus 1925, des namiddags ten 3 ine. Onderwerpen te behandelen: 1. Medodoeliuigen; 2. Ingekomen Stuk ken; 3. Gunning bouw tiansfannatocr- huisjo; 4. Benoeming aoaaundont electri- cdteitabecLrijf; 5. Benoeming plaatsvervan gend secretaris; 6. Reclames. Hardlnxveld, 14 Aug. Woensdagavond had in den Bout een droevig ongeval plaats. Terwijl twee auto's elkaar paa- v steerden, wilde het 5-jarig meisje van J. Sterrenburg, averloopan. Hoogstwaar schijnlijk den auto van den iheer H. van dor Kolf van Sleeuwijk niet ziende aan komen, wachtte het kind, totdat de één© auto, vanuit de richting Gorinchem voorbij was en liep toen over. De vracht auto van Van der Kolf greep ihaar en bet kind was onmiddellijk dood. Bleskensgraaf, 14 Aug. Alhier is op gericht een comité, onder voorzitterschap van den Edelaohtib. heer J. J. G. Dek king, ter inzameling van giften voor de slachtoffers, getroffen door de stormramp van Maandag. De lodgn zullen in het began van de volgende week met een lijst ter inteeke- nintg rondgaan. De giften worden afgedragen aan het Nationaal Steuncomité te 's-Gmvenhaige. Het conrftó ie volgt samengesteld: J. J. C. Dekker, eere-voorzitter; P. UUgiuaro voorzitter; G. Tukker, secretaris, N. G. de Kuiver, J. H. Lek, F. van Dam, J- P. ten Brink, J. t. d. Linde. Alblasserdam, 14 Aug. Uitslag van ds loting voor de nat. militie lichting 1926. Gamelis v. d. Horst 1, Teunis Veen 2, (Broederdienst), Joh. de Waal 8 (Br.), Adrian us Gollee 4 (Br.), Pieter Verheij 5, Willem de Kloe 6, Qarnelis Joh. Naar- lander 7 (Br.), Cornells Schippers 8 (Br.), Arie de Golder 9 (Br.), Willem Roodnat 10, Arie Kloot 11 (Br.), Arie Jonker. 12, Adriaan Zuidervllet 13, Pie ter von Lindetm 14, Arie Abram Bas 14, Jao. Visser 16, Adriaan van Zessen 17, Willem Spruit 18, Bastiaan Veraohoor 19 (Br.), Arie Antonie v. d. Merwe 20 (Br.), Willem Bol 21 (Bx.), Nicolaas den Hartog 22, Joch om Willam Karei van Rietschoten 23 (Br.), Arie Blom 24 (Br.), Bartb olameus Quispol 25, Chris Liaan Streefkerk 26, Willam 't Hoen 27 (Br.), Corn. Mouthaan 28, Willem van 't Hof 29 (Br.), Jan Twigt 30, Wouter Romeijn 31, Pietor Ghristiaan Pater 32, Klaas Baan 33 (Br.), Adriaan Stigiter 34, Ma- idnuB Arie Triet 35 (Br.), Gerrit Vis eer 36, Willem de Haan 87, B. van Vuu- ren 38, Arie do Jong 39, Ewoud v. d. Koogh 40, Jan Pieter Klomp 41, Pieter Teunis van Heiningen 42 (Br.), Bartho- lomeus Leerensveld 43 (Br.), Frans Wil lem Clement 44, Gomelis Wilhelm»© La- ponder 45 (Br.), Dirk Verwoard 46, Jo- bia.nn i.q Enkelens 47, Willem Er kelens 48 (Br.), Albertus Beijnders 49, Aart Her wig 50 (Br.), Albert us Muilwijk 51 en Teunis do Waard 52. Nieuw-Lekkerland, 14 Aug. Op de acheepsslooperij „De Koophandel" al hier geraakten in een schap eentge tros sen touw in brand. Het ongeval werd spoedig opgemerkt en men slaagde er in den brand in zijn begin te stuiten. De vereonjging „Trouw aan Oran je" te Kinderdijk heeft besloten om op 5 September as. den verjaardag van H.M. de Koningin feestelijk te herden ken. Oud-Alblas, 14 At«g. De schoolkinde ren von de twee hoogste klassen, maakten een reisje onder leiding van het perso neel naar Arnhem en Omstreken. Hoogst voldaan keerden zij huiswaarts. waart het Acrmand, geen ander zou het wagen of reden daartoe hebben." De jonge man werd zoo wiit «Ja krijt ran inwendige beroerling, doch hij ver mande zich en antwoonjde, ofschoon met bevende stom: „Met alle achting heer overste, wij® ik uwe beschuldiging af. Wie zich aan heit sahoone dder vergreep, is ftij onbe kend. Vergeef mij mijne woorden heer overste, gij hebt ze uitgedaagd; zeide uw gevoel u niCt, dat Armand Mamtigny een roden tot deze daad zou kunnen hebben, gij rondt den neef van korporaal Lamot- to niet blindelings betichten. Het is ze ker, heer overste, dot gij mij te streng behandelt, ofschoon ik tracht mijn plicht zoo goed mogelijk te vervullen; maar Ar mand de Martigny zal niet vergeten, dut zijn vader een edelman was, en oen edel man zioh niet wreekt op een wijze, dat hij zioh moet schamen." Een donker rood ovartoog een ©ogen blik het gelaat van den zioh afwendendon Itasiy. Was het schaamte, was het toorn? „Martigny, Martigny," mompelde hij. Toen wendde hij zich opnieuw tot den jongen soldaat, die geen oogenblil zijn dJensthouddng verloren had. „Wilt ge loochenen, dat ge reeds lang des nachts de kazerne verlaat en alleen op het plein en in den tuin rondzwerft?" vroeg hij. „Uw menschensahuiw hande len sahijnt mij reeds lang verdacht; ik houd niet van een droomer, van wian men niets goeds kan verwachten." De jongensoogen schoten vuur, zoo dat onwillekeurig de overste een Btap terugweek. „Heer overste," zeide ihij, en diep kwam zijn stem uiif zijn borst „heer overste, zijn ook de gedachten der on dergeschiktheid onderworpen? lederen (nacht, waarin de slaap mij vlucht, word ik gedreven naar de vrije natuur, om te denken aan mijn moeder, die mij zoo vroeg ontnomen weid, en aan mijn vader." Bergambacht, 14 Aug. Door de tum- vareeniging „T.H.O.R." alhier, zal Za terdagavond een Openluchtuitvoering worden gegeven op het terrein van de Gobr. de Mik alhier, opgeluisterd door de muziek van Excelsior alhier. daar het programma voor de foes- telijkhodcn op 26 Augustus as. te groot is om op één dag af te werken, zullen daags te voren, des namiddags vijf uur, de kinderspelen plaats hebben. Door de postduivenvereniging Gevleugelde Bode" alhier, werd oen wed- viuoht gehouden van Mons. De uitslag was: W. Bode, le pr., B. Nieuwpoort 2e prijs, H. Looren de Jong 3e pr., G. Ver kerk 4e en 5e prijs; P. Blanken 6e pr.; C. dien Hoed 7e pr.; G. do Mik 8e, 9e en 10e pr. en C. de Vos, He pr. Op de eierveiling van de pludm- veevereenigilnig „Verbetering zij ons Doel' alhier, waren aangevoerd 1000 kippen eieren. Besteed werd voor bruine eieren f 7,75 en voor witte f 7,25 per 100 stuks. Alhier hield de postduivenvereen de Postduif een wodvlucht met oude dui ven vanaf Bordeaux (Frankrijk), af stand 872 K.M. en met jonge duiven vanaf Vilvoorde (België), afst. 105 K.M. Do prijzen met oude duiven waren; A- de Golder le pr., C. Stam 2e pr., A. Luthort, 3e pr., C. Gaal 4e pr., K. Lut- hart 5e pr., D. de Ruiter 6e pr., G. Baan 7e pr., S. Hoek, 8e pr., en J. H. Baas 9e pr. De duiven werden gelast Vrijdag n.m. 1 uur. Aankomst le duif Zaterdag n.m. 1.26.22 soc. Aankomst laatste duif 9.24.43 soc. eerste overduif J- H. Baas. Prijswinnaars met jonge duiven wa ren: D. Ruker le en 9e pr.; 8. Hoek 2e en 5o pr.; A. don Hartog 3e en 7e pr.; K. Luthart 4e en 8e pr., J. van Stok 6e pr., M. Rijkee, 10e pr., A. de Gelder 11e en 12e pr. De duiven werden ge lost n.m. 12.30 uur. Aankomst le duif 2.48.32 sec. Aankomsit laatste duif 8.86.29 1/2 sec. le overduif C. Gaal. Krimpef Ad. IJssel, 14 Aug. Op het 12 dezer te Léxmond gehouden concours behaalde de muziek^areeniging „Con cordia" alhier een 2en prijs in de Afd. Uitmuntendheid en de Gemengde Zang vereeniigiimg „Juliana" alhier oen 2en prijs in de Superieure AfcLeeling. Aan C. van der Werff, dienstplich tige der lichting 1922 dezer gemeente, is voorgoed vrijstelling van den dienst vorleend wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Langerak, 14 Aug. Gistoajetn heb ben de Zang- en Muziekvereemngang Lan- garak-Nieuwpoort gemeenschappelijk een bootreisje gemaakt naar den Hoek van Holland. De rei» is heel voorspoedig ten einde gëloopen en het weer heeft ook niets te wensohen overgelaten. Elk heeft volop genoten. Haastrecht, 14 Aug. Door den heer M. T. Hagen is sinds korten tijd in het cen trum van het dorp een winkel geopend met drogisterij. Dit is voor ons dorp een vooruitgang te noemen omdat men niet voor alles moeite of kosten behoeft te maken om uit Gouda te betrekken. Ook worden homoeapatffaohe genees middelen verkocht. Ook deze, als allo ar tikelen, zijn in prijs niet duur. De winkel zelf ziet er hoed aantrekke lijk uit met z'n rijke inhoud, welke tot koopen aantrekt. We wenschen' den heer Hagen veel succea en vestigien de aandacht op zijn in dJt en volgende bladen voorkomende advertentie. Bij den landbouwer, den heer T. v d. Sprong in boven-Haastreoht is door den bliksem Maandag j.l een koe in de weide getroffen en gedood. De postduivenvereen. „de Snelpost" hield Zondag jJ. een wedvlucht met jon ge duiven vanuit Mons, afstand 181,1 K.M. De duiven werden gelost 7 uur. Aankomst le duif 12 53.53 uur. De eer ste prijs werd behaald door den heer J. Vermeulen. De 2e, 4e, 5e en 6e prijs door don hear P. van Delft. De 3e prijs door den beer T. Spek. Tegen zijn gewoonte in begon Rosly luide te lachen. „Een eoldaat met sentimentaliteit! Je bent gek, jongenI Een ander soldaat noemt die flesch ter hand, wanneer hij zijn leed wil vergeten; maar jou hebben ze phontasieën in bet hoofd gezet van adellijke geboorte dwaasheid! Wie weet, waf voor een landlooper „Heer overs tel" riep Armand uit, „gij spreekt over mijn vader 1 EmiHe de Mar tigny was, zooals mijn oom, korporaal Lamofcte, verhaalt, volgens de berichten mijner moeder, evenals gij, officier van koning Lodewijk XIV." Hij was tot dicht voor Rosly genaderd. Zijn oogen vlamden en zijn wangen gloeiden. „Knaap! Dat tegen overate Rosly!" Zwaar viel zijn hand op het hoofd des jongelings, zijn gelaat word verscheurd van woede en zijn oogen waren van hloed doortrokken. Armand stond een oogenblik als ver doofd, maar toen, alle ondergeschiktheid vergetend, wierp hij zioh op Rosly en zijn arm met ijzeren greep omvattend, belette bij hem den slag te herbalen. De overste greep met de vrijgobleven hand de bal, die op tafel etend, en schelde de ordonnans-officier ver scheen maar verschrikt bleef hij op den dfempel staan, nu naar Rosly dan naar Armand starend, die nu den over ste had losgelaten en doodsbleek daar stond, zich het lot bewust, dat hem wachtte. „Stel tewtond dezen misdadiger in streng arrest," beval Rosly; „de ellen deling waagde het, zich aan mij te ver grijpen; de krijgsraad moet tere tand ver- Zonder nog ©en hlik op den jongeling te werpen, verliet de overste het ver trek. Toen hij na eenige oogenblikken terugkwam, waren de officier en de hem overgegeven soldaat reeds vertrokken. Lekkerkerk, 14 Aug. De Gymnastiek vetreenigdng „Kracht door Oefening" cal op 19 September een openlucbtuitvoe- rüng houden met wedstrijden. Lekkerkerk'a Mannenkoor beeft op het oonooure te Oversohie in de 2e aid. een eersten prijs behaald mei 9b0 punten. In hot tuintje van den heer H staaf een balbegonia in bloei, waarvan de bloem oen middellijn heeft van 22 o.M. Capolle a.d. IJssel. 14 Aug. De col lecte, gohouden In de Ned. Herr. Kerk, voor een Evangelisatiegebouw te Gor- rodijk, heeft den vorigen Zondag opge bracht f 33. Zaterdag hield de postduivenvor- eeniiging de Snelvlieger een wedvlucht vanuit Mons De prijzen weiden als volgt bdhaaM: 1. H. Noorlondor, 2 W Offer- man; 3. J. Verhoef, 4, 11 en 12 A. Heu velman, 5e en 2e overduif. A Vermeu len, 6 B. Ooeterom. 7e on 8e G. Mourxk, 9o, 10e en le overduif A. Terlouw. w Tot onderwijzer aan School I ia benoemd de heer P. van den Berg, uit Ammerstol. De gemeenteraad heeft an spoed- eiechende veragderinig (mei hm oog op het het a.s. Koninginnefeest), art. 20 der Politieverordening zoodanig gewij zigd, op voorstel van dsn heer VeWer- man, dat bij geheele of gedeeltelijke wei gering door dien burgemeester (bv voor volksspelen met publieke vermafcolijkho- den) voor den bezoeker beroep zal zijn opengesteld bij den Raad. Aan den heer D. Bos, arte aÜhiar, is vergunning verleend tot het bauwen van een woonhuis aan de Nijverheidstraat. Krimpen a.d. Lak, 14 Aug. Tot bestuurs leden van de Zangveeniging „Krimpen ad. Lek" zijn gekozen: Voorzitter de heer T. Scbouiten; secretaresse mej. Gath. de Jong; penningmeester de heer A. Stneeflland; en de hoeren J. Roden burg, M. de Ridder, H. den Buitelaar en C. Bezemer. De Muziefcvereeni ging „Crescendo" directeur de heer G. Horsman, behaalde op het gehouden concours te IJsselstein in de eere-afdealing met 280 punten den 2en prijs. Krimpen a.d. Lek, 14 Aug. Afloop rerkooping in het Sociëteitegebouw door notaris Van der Leeden, ten. verzoeke van de erven de wed. A. Soheer. De per- ooeien 1 tat en met 4 (n.l. 4 woningen, haven en grond) werden gekocht door den heer L. C. Groeneveld alhier voor f 8450; peroeelen 5 en 6 (waning en grand. werden gekocht door de» heer H. do Jong te Streefkerk voor f 5325. V In de afkisting voor het betonwerk voor den aanlegsteiger achter de Kerk werden een tweetal groote snoekbaarzen gevangen. Wel kets zeer zeldzaam», daar deze visoh hier zeer weinig meer voor komt. Het bestuur van de Muziekveree- nriging „Crescendo" is thans als volgt sa mengesteld: voorzitter de heer J. A. van Wijnen, 2e vooraitter de heer A. Lu ij- ten, secretaris de heer A. den Boer, pen ningmeester de heer J. Verkerk, 2e pen- ningmester de heer T. Neef, comm. van orde do heer K. Westbroek, bibliotheca ris de heer J. A. Schouten. Aan den aannemer K. J. Verwaal te als laagaten Inschrijver den bouw van een Geref. Kerk opgedragen Dit gebouw za.1 verrijzen achter het bestaande kerk gebouw. Reeuwijk, 14 Aug. Door het bestuur van de afdeeting Reeuwijk en Omstreken van de Zuid-Hollandsohe Vereemgdng „Het Groene Kruis" is de heer E. J. Mignon, secretarte-penningmeflister der afdeeling, benoemd tot afgevaardigde naar het 2e Jubileum-cangres van de Nederl. Algem Vereeniging „Het Groene Kruis" te houden op 1 en 2 September a.s. be Utrecht. Groot-Ammers, 14 Aug. J.l Zondag avond waren eenige jongens alhier in de rivier de Lek gaan zwammen, waarbij de 10-jarige J. Duijvendijk, wonende al hier, het ongeluk had ontkleed te val- Kalm en gelaten had Armand zibh laten leiden. Rosly zette zich weder aan de «oh rij f- tafel en hield zich met dienabzajken be zig, om de beweging in de binnenste en de ontwakende stem van zijn geweten te smoren. Maar hiertoe werd hem geen tijd gelaten, want na enkele oogenblikken trad de ordonnansoffioier opnieuw het bureau van den chef binnen, „Baron von Luasan, majoor dek artil lerie, is zoo juilst met een dienstorder uit Parijs hier aangekomen en wenecht overste Rosly te begroeten", meldde b „Ik iaat den majoor verzoeken bij mij te komen", antwoordde de Overste; on- dertussohen den begonnen arbeid terzijde leggend, stond hij op, hm den aangedien de te ontvangen, die weinige oogenblik ken later binnentrad. Richard Baron von Lussan kon ©ven oud zijn als de overste, maar dit scheen ook bet eenige te zijn, waarin zij op el kaar geleken. Zoo donker en streng de blik van Rosly was, zoo week en mild waren de trekken van Lussan Zijn ge stalte was middelmatig groot, maar krachtig; zijn donker haar, rijkelijk met grijs doormengd. De hoffelijke blik van Rosly, waarmede hij den bezoeker ontving, verdween, zoo- dra zijn oog op Lussan viel en veran derde in een somber dreigende een plot selinge oohrik lag op zijn gelaat. „Zijt gij het,' 'vroeg hij verrast, „gij heer van Martigny". „Ik ben het, heer overste", antwoord de de vreemdeling, „en ik zou niet zijn gekomen, zoo de dienst nief varder«ie persoonlijk deze depêche van generaal Bonoamrbe u ter hand te stellen. Maar ik noem mij nu niet mmr Martigny, de dood van een mijner bloedverwanten schonk mij den titel van Baran en den naam, dien ik draag." „En terwijl gij zeker het geluk hebt, dien aan een zoon na te laten", voegde Rosly for son bos. ten, waarbij b«m van «ehtorat rist m het liehaam drong. Aanvankelijk was men van meening, dan dit geen ernstige gevolgen zou heb ben, doch van Zondag op Maandag was men genoodzaakt de hulp van Dr. Flo- hil alhier in te roepen, welke na onder zoek onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Rotterdam gelastte, al waar hij per auto werd heen vervoerd. Helaas, dit heeft niet mogen baten, daar de jongen reeds Woensdagmorgen is overleden en alzoo de moeder, wiens man en twee kinderen in het graf rus ten, ook dif offer moest brengen. De deelneming in driit voor de jonge moeder smartelijk verlies te in deze gemeente dan ook groot. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in diif nummer voorkomende ad vertentie betreffende den gedtenfokdag, te houden te Langerak. Naar we vernemen is de inzending groot en kunnen geiten- houders, met hier een kijkje te gaan nemen, hun voordeel doen. Zaterdagavond 7 uur heeft alhier oen voorkeuring van geiten plaats, in de buurtschap (Gelkenos) Liesveld welke aan den Fokdag te Langerak zullen deelne- De Burgemeester dezei maakt per publicatie bekend, dof inge schrevenen voor de lichting 1926 asieh voor 5 September a.s. ter secretarie kun nen opgeven, indien zij wenschen te worden opgeleid tot zitek en verpleger of ziekendrager. Tevens wordt bekend ge maakt, dat ingeschrevenen lichting 1920, die tot gewoon dienstplichtige worden bestemd en niet in het bezit zijn van bet bewijs van voorgeoefendbefcl. kun nen worden ingedeeld bij de Schoaloom- pagnie van den Motordlenst. Aanmelding bij den commandant der sohooloompagnile van dan Motordlenst te Haartem. NED. HERV. KERK. Beroepen te Moordrecht Ds. B. Niéuw- burg te Boskoop; te Waarder Ds. G. Alere te Nieuw-Lekkerland Beroepen: Te H.-I. Ambacht (toez.) B. N. J. Roskott te Buiksloot. Bergambacht, 14 Aug. Ds. E. V. J Japohon te Hei- en Boei cop heeft voor het beroep naar de Ned Herr. Kerk al- ihfer bedankt Lekkerkerk, 14 Aug. De Kerk collecte ten bate van de Vredesaoti© heeft opge bracht f 34,65, terwijl na dien nog een gift van f 1 is ingekomen. Voor het Leermiddelen foods bij hel Godsdienstonderwijs zijn nog f 2 nage komen. Schoonhoven, 14 Aug. 1925. Voor de elaehtofTers van den etorm. Burg. en Weth. hebben het initiatief ge nomen tot vorming van een comité tot Bteunverleenii g aan de slachtoffer» van den storm. Daartoe hebben *u de heeren J. Kortland, J. Groeabeek, J. A. P. de Bruijn, A. Hoogenboezem, C. L van Wil- lenswaard, Hugo Schser, W. Hooijkaas, G. Bouwmeester Sr., J. W. Peerbolte, G. van Os van den Abeelen, J A. P. M. ttn ara, L. H. T. J. Stekelenburg, Ds. J van der Spek, Pastoor W. C. Albers, Ds. J. C. Aalders, Ds. H. 1. Mispelblom Beijer. L. Stokvis en Ds. W. Dsur uiigenoodigd om in het Comité zitting te nemen, Het volgende %chrijvea is heden aan hen gericht Een cycloon, zooals wellicht nooit in ons land is voorgekomen, heeft in verschei dene streken van ons land een onbeschrij felijke verwoesting aangericht. Torens, kerken, woningen, en bosschen bleven niet gespaard. De ellende is als gevolg daarvan zeer groot en I en spoedigste moet geholpen worden. Hoewel de schade vo ir het geheel© land nog niet b(j benadering is te schatten, bedraagt ze zeker verschei dene millioenen. Treurig aahudde Lussan bet hoofd. „Ik ben nu alleen, heer overste, kind noch echtgenoot© heb ik meer" „Zoo, is Louise dood?" „0 wie weel, wai ma haar, wat van ons kind is geworden. Gij weet, overste, hoe ik haar beminde, boe .ik tegen den wil mijner adellijke familie de arme vrouw tot mijn echtgemoote verhief, toen vóór achttien jaar wij beiden, nog jonge officieren, in de Vendeó in garnizoen lagen." „Ik herinner mij dien tijd", antwoord de de overste somber, „bij was de schoon ste mijns levens, toen ik zelf geloofde door Louise bemind te worden en hoop te, dat zij zich mijn echtgenoot© zou noe men: toen kwaamt gij en binnen wei nige weken had ik bemerkt, dat toot mij alle hoop op dit meisje verloren was Toen begon ik haar te haten, die mij met beslistheid afwees; ik voelde het, mijn jeugd was door dezen etag gebro ken en ik maak er geen geheim van en op den dag, waarop gij met Louise in den eoht werd verbonden, zwoer ik, mij te zullen wreken, al zouden ook ja ren er overheen gaan. Nog denzalfiden dag vertrok ik." „Gij ging naar Parijs, waarheen een bevel van den hertog van Pollgnoc, uw oom, u riep", zeide de majoor. „Gij be nutte den tijd, om mijn ftunili» mede te dealen dat een ellendige hartstocht bij mij over oud-aristocratisch vooroordeel had gezegevierd, en uw werk was het, dat ook ik onmiddellijk na uw vertrek het dringende bevel ontving, mij onver wijld naar Parijs te begeven. De wil des konings was wet voor mij rik beloofde mijn lieve vrouw, zoo spoedig mogelijk terug te keeren, of haar bij mij te laten komen en vertrok. Heftige tooueelen met mijn oom wachtten mij, Hij waag- dé het, beleedigend over mijn vrouw te sproken en hij beriep zich op uw getui genis Ik zocht u op, hél blaakte de riam der tweedracht «n een duel volgde, waar- Uut» Ooüege is van mewuing, uat uok Schoonho«en riet raag achterblijven tot leniging van den nood In de geteisterde str »ken, in verband waarmede U beleefd doch dringend wordt uitgenoodigd tot het houden eener bespreking voor het vormen van een Comité tot steun verleening en wel op Maandag a.s. des namiddags 8 ure ten Btadhuize. Burgemeester en Wethouders van Schoonhoven. HERMANN A. SCHREUDER, Burgemeester. BOOGAART, Secretarie. Ontslag gevraagd. - In verband met ZÜQ vertrek naar Waasenaai- heeft de heer K. Huibregtse aan den Raad ontslag gevraagd als lid van de Commissie van Toenolit op het Lager Onderwijs en als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Uitdesling aan behosftigsn. Ter ge legenheid vu» het 40-jarig Priesterfeest vap den Weleerw. heer Pastoor W. G C. Albore alhder, heft zijn ZeerEerw. aan de behoeftige gezinnen der parochie een uitdeel1,kng laten doen in dan vorm van vleeech en krentenbrood. Toren en Ktrk. Het ligt voor d« hand dat vooral de Ingezetenen van Schoonhovea zeer nieuwsgierig zijn naar den voortgang der zaken betreffende de Ned. Merv. Kerk en den daarnaast aiaan- den toren. Dat de Üodsdiensiodenmgen welke thans in het Nutsgebouw gehouden woeden, zoo spoedig mogelijk moeten worden verplaatst, ligt ook voor de hand want de toestand om gedurende de Gods dienstoefeningen in de zaal vau het „Nut" te verblijven is Inderdaad on houdbaar. Doch dan komt de moeilij-- heid. Laten wij voorop stellen dat d« aamenwerking tusschen Qemeentebeatuur en Kerkvoogden zeer goed ia en tot heden' de besprekingen, al zijn die dan ook nog maar voorloopig, een vlot ver loop hebben gehad. Doch men moet wel bedenken, dat men voor vele moeilijk- hede i, wat betreft de verdere uitwerking der plannen komt te «taan. Wijbedotlèn de kwestie der financiën. Contractueel heeft de burgerlijke gemeente Schoon hoven ten aanzien van de kerk verschil lende verplichtingen. Wat is de oorzaak dat de k rk gevaar lijk is? Vloeit dat voort uit het scheef gaan van den foren of wel moef dat ge weten worden aan het feit dat vroeger onder den <doer van den kerk is ge graven? Wie zal het zeggen. Die vragen stellende zouden reeds de toepassing van het bestaande contract tot moeilijkheden aanleiding geven. Toch uit een oogpunt van geschiedenis en van kunst moet vóór alles getracht worden beide gebouwen te behouden. Vergissen wij ona rtiet dan bestaat er alle hoop, dat èn toren èn kerk gerestaureerd zullen worden met steun van Rijk en Provincie. De berichten dienaangaande zijn zeer optimistisch. Een grooter moeilijkheid Is de kwestie van de kerkvoorziening en dan schiet er niets andera over dan het bouwen van een noodhulpkerk, b.v. een houten gebouw; welke richting het vermoedelijk wel zal uitgaan. Doch ook te dier zake mo-t eerst nog verder overleg worden gepleegd, plannen, begrootingen enz. gemaakt. Een verdere vraag Is, wat het goed koopste is Een nieuw gebouw of b.v. een gebruikte loods te plaatsen. 'Ook daarvoor zal dan wel weer een financieele regeling moeten worden getroffen. Eenig officieel besluit ia in deze nog niet genomen. Rakenlng Burgerlijk Armbestuur. Bij Burg. en Weth is ingekomen de reke ning van het Burgerlijk Armbestuur over 1924. De ontvangsten geven aan een bedrag van f 9699.22, terwijl is uitge geven f 9604.51, zoodat de rekening is gesloten met een batig saldo van f94.70. Uit de rekening blijkt o.m. het vol gende: Ontvangen is aan gewone collecten f 698.—, trouwbua Stadhuis f 60.—, bus begraafplaats f 128—, gemeentelijke subsidie f 7716.—. uriit men mij doodalijk gewond naar de woning mijner bloedverwanten bracht „Weken verliepen, eer ik tot bewust zijn kwam, maanden gingen voorbij, eer ik de zwakte overwon, welke zich van mijn lichaam en geest had meester ge maakt. Mijn familie stond mij niet te woord, waaneer Be Louse's naam noem de en toen Be na negen maanden, ter nauwernood genezen, zalf naar het Ven- défir dorpje ijlde, was Louise met ons kind reeds uit die streek vertrokken, niemand wist, waarheen zij zioh had be geven. Alle navorschingen waren tover- geefsah, 'haar spoor, het spoor van mijn kind, waren voor mij verloren gegaan. Vertwijfeld verltet ik Frankrijk, om in Amerika voor dein roem van mijn va derland te strijden. Jaren bleef ik daar. De revolutie brak oak uit in Frankrijk. Eerst toen de toestand weer geordend was, keerde ik terug en Be trad weder op in de gelederen. Tot nu hebben wij elkaar niet meer ontmoet, Rosly De ge neraal gelastte mij, u mede 'te dealen, dat hij u tot zich roept, ik zelf moest dien last volbrengen. Op een iklein land goed, dat mij' toebehoort, leef ik nu met mijn herinnering en amart. Zullen nu niet achttien jaar, zal ni'et mijn leven, de brouw gewijd, uw haat kan blussoheo' „Neen", zei Rosly koel, „neen, heer Van Lussan want door u werd mijn leven een woestenij. Geheel tegen mijn zin ging ik op den wensah mijner ouders een gedwongen huwelijk aan. De herinnering aan Iouise vengiaild© on zen echt, die kinderloos bleef; gaarne had ik een zoom en erfgenaam gehad Het boude, achterhoudende karakter mijner vrouw kon ook mijn hart niet hinden; mteoafrien was het ook mijn schuld, dat geen inniger verhouding tusschen om ontstond en van dieze schuld zijt gij ook de oorzaak en lis derhalve mijn afkeer niet verminderd, en zal hij duren tot aam de andere zijde mn het graf," (Wordt vervolgd.) M -a" zotticil weganfc g«" „«.'lllKén bei.und I 5Ü0.-, ratdlc']- f 119— uitkeeringen in geld b«'.ko5=nf 37?.-, kosten van verpleging In Oodihulztn 804.—. v.rlotina- - Aan het betluur der mmlekvereenigi g „T.O.AX1 E'N'0 bij besluit van Burg. «n Weth. d.d. 30 Augustus j.l. vergunning verleend lot het houden eener verloting ten behoeve van de aanachaffing van muzi -kinstrumenten Dienstplicht. - Overgang nnnr d. ntn- voet van oorlog brengen van het leger eerst bij nadere oproeping en dan bij de ftenots m werkelijken dien»t De aan deze dienstplichtigen verstrekte ri.woederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoedelijk In December 1925 moeten worden Inge leverd. Blijkt bij de inlevering dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wiep het aangaat, zich o. a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bij openbare als bij persoonlijke kennis geving bekend worden gemaakt met de plaats en het tijdstip, voor de inlevering vastgesteld. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke veranderlijke wind; afnemen de bewolkring; waarschijnlijk drootg weer; iets warmer. Werkwillige mishandeld. Toen M. te Schiedam, werkw llige van de werf Nieuwe Waterweg" zich deze week 'a avonds even per rijwiel van huis be af, werd h(j door een nietwerk willige aange rand en mishandeld De in- en uitwendige kneuzingen, welke hij daarbij opliep, waren van dien aard, cat de man zich voorloopig ouder dokters behandeling moest stellen. Jeugdige vechtersbaas. Bij een ruzietje heeft te 's Hertogenboach een 10 jarig knaapje een jongetje van den zelfden leeftijd met een mes in de borat gestoken, waardoor een der lom:en geraakt wero. Het aiachtoffv-r ia opeenomen in het Groot- ziekeneHSthuiszpn toestand is niet lever 8- gevaurlijk Tegen den doder is proces verbaal opgemaakt. Instorting In een mijn. Nabij Dif- ferdimgen bij Luuk waren verscheidene arbeiders werkzaam in een schacht, toen een instorting plaats had. De 39-jarige, arbeider G. werd onder hot pmn bedol ven en op «lag gedood Men nam h«m op met verbrijzelden schedel en gebroken ruggegraat. Duizelig geworden. Een zekere F. L. uit Eindhoven, die langs den Bata- vierenwog wandelde, werd bij het zien van de „diepte!" (pl 25 M.) beneden hem, duizelig. Hij viel en kwam zooda nig op den Boeksclion weg terecht, dat hij ©enigen tijd bewusteloos bleef liggen. Do ontboden geneesheer constateerde een heuponlwriohting. Het spook in den nacht. Een juf frouw, wonende to Delft, heeft deze week oen angstigen nacht gehad. Zij kwam mot den Laatste» trein van haar vaoanti© weer thuis en hoorde, nauwelijks nadat zij haar verlaten wo ning weer washinnengetroden, eigenaar dige geluiden. Nu eens was hot, alsof oen leger muizen naarstig zat te knagen, dan weer kroeg ze hot gevodl, alsof er demand in de andere kamer aan het kloppen en zagen was. Mood om in de andere kamer te kijken had ze niet, want ze was bang voor muizen en ander on gedierte en ze ging direct naar bed, In alle ongerustheid. Slapen kon ze niet, ■want het lawaai bleef aanhouden. Den volgenden morgen, toen d* werk vrouw kwam, werd deze terstond door haai op de hoogt» gebracht van den ver- eohrikkelijken nacht, dien zij had door gemaakt en ze kreeg een medestandster bij haar bespiegelingen over wat zioh dien nacht toah wel in de andore kam ar mocht hebben afgespeeld. Want ook de werkvrouw was bang voor muizen en ander ongedierte. Een uur later kwam gelukkig manne lijke hulp opdagen. De kamerdeur werd geopend en men ontdekteeen egel. Hoe en vanwaar het dier gekomen ia, kan niemand nagaan. Bet dier werd gevangen en overgele verd aan oen caféhouder, die wel graag een besten muizenvanger in huis wilde opnemen. Zoo heeft het dier thans een goed kost huis en de waardeering gekregen, dio hij bij de juffrouw tevergeefsoh had ge zocht. Ernstige ontploffing. In een werk huis te Ougrée (Frankrijk), ontplofte met groot gewéld een gasbuis, die over een lengte van .20 meter werd vernield. IJze ren platen von 80 k.g vlogen door hef dak Een arbeider werd gedood en twee ingenieurs liepen zware kwetsuren op. Vereoheiidene werklieden werden min of roeef ernstig gewond. De oorzaak van het ongelul is onbe kend. (Buiten vrentwoordêlijkheidderke'iaciie.) Mijnheer de Redacteur! ArrJitinhet «fadaveralag der gemeente dn» d TfPgeni0m'«n in uw blad, zag ik, «on 21 n f®Deeflter OP een vraag van dm /i„Ü aa^aledien „Of het waar was de mri fiaar venschul- fielden had opgevraagd", heeft ge- aaiwourU, dat teen tnuebtasart was inge komen om te herinneren aan de betaling van rente en aflossing. Dat hij daarop had geantwoord, dit stond op dezelfde hrtefkaart), dat er geen geld in kas wtaa en «dat bij zoude betalen zoo epoodig hij kon. Het bedoelde raadslid zoido daarop: „Ik dacht dat er een officieel© opzegging was", waarop de Burgemeester ant woordde: ,Jk heb uitstel gevraagd en daarop geen Antwoord ontvangen. Dat antwoord is bezijdfen de waarheid Op 5 Augustus 1925 is aan het Gemeente bestuur bij aangeteekemd schrijven be richt, dat de Spaarbank binnen 8 dagen aüooeing verlangde van hoofdsom en rente. Dat sohrijven is met de avondpost naar Amende gegaan en daar dien zelf den avond aangekomen. Hei schrijven was dus of dienzelfden avond of den vol genden momgen roods in handen van het Gemeentebestuur. Toen de Burgemeester het bovengemelde antwoord gaf, moest hij dus iln kennis zijn van dait sohrijven en gaf een onwaar antwoord aan het raadslid. Ook zijn antwoord dat uit stel was gevraagd is niet juist. Op do bij de spaarbank teruggekomen briefkaart staat, dat er geen geld in kas was. Dat zoodra er geld aanwezig was do gemeen te aan hare verplichting zoude voldoen en dat de spaarbank daarmede wel ge noegen zoude nomen. Dit schrijven was niet onderteek end, ailleen voexraien van de stempel dor gemeente. Mijns inziens is dit een eigenaardige wij- zo om uitetd te vragen. De Secretarie-Penningmeester der Spaarbank Meerkerk, Ameide c.a. Schoonhoven, 14 Aug. Na een paar we ken verstoken te zijn geweesit van ©en goeden wedstrijd, zal er Zondag a.8. op het Sportterrein alhier weer ©en wed strijd gespeeld worden tusschen het eer ste elftal van „Sportclub" en de vereeni ging „D. O. S. B uit Goritnohem. Deze vereeniging behaalde het vocrige seizoen het kampioenschap van den Dordtschen Voetbalbond. Een spannende érodistirijd staat dus de sportliefhebbers t© wachten. De wedstrijd zal om half drie aan van- god. Ammerstol, 14 Aug. A.s. Zondag zal de voetbalvereeniging A. F. C. alhier op haar terrein aan Den Hem, onder de gemeente Bergambacht, een voetbalwed strijd spelen tegen het eerste elftal van „Gouderak" to Gouderak. (Eigen Radio-dienst.) Kind vreeselljk verminkt. ZWOLLE, 14 Aug. Hedenmorgen om streeks 9 uur is te Barcum bij Zwolle een ernstig ongeluk gebeurd. De familie Visser begaf zich per wagen naar de markt te Zwolle, toen ter hoogte van de Betroümersluie het paard schrok van de jtust passeerende stoomtram, met gevolg, dat het dochtertje van den heer P. ukt Voorst, uit den wagen viel en onder de tram geraakte. Het linkerbeen- werd geheel verbrijzeld, Door do juist passeerende auto van den heer Z. B., werd het, kind naar het Sophia-gostihuis to Zwolle vervoerd. Dr. Mesdag uit Zwolle moest tot afzetten van het lin kerbeen overgaan, terwijl het rechterbeen op verschillende plaaten gebroken was De toestand van het kind is zeer zorg wekkend. Rijks- en gemeenbe-polütie waren spoe dig ter plaatse en stelden een onder zoek in. Overreden en gedood. ARNHEM, 14 Aug. De heer Roperts, uit Ulft, is nabij zijn woonpèaahs door de stoomtram gegrepen en overreden. De ongelukkige was direct dood. Het vermiste meieje. AMSTERDAM, 14 Aug. Nabij de Prineensluis is het lijkje van het 9-jarig meisje, dat in de Prinsengracht te water is geraakt, opgehaald. Ernstig motor-ongeluk. HOEVELAKEN, 14 Aug. Gisteravond heeft in de gemeente Hoevelaken een motor-ongeluk plaats gehad. De motorrij der K. uit Utrecht weatj wan rijn motor fiets geslingerd, toen hij, uitwijkende voor een paard, dat plotseling uit een zijweg van den hoofdweg verscheen, uit alle macht trachtte te remmen. De motor fiets kantelde. De vader van den motor rijder, de polirtie-agent K., die op de duo zat, en de moeder, die een plaatsje in den zijspanwagen had, werden eveneens over straat geslingerd. De vader werd ernstig, d© motorrij der licht gewond; de moeder kwam mot den schrik vrij. Het duurde geruime» tijd, eer een auto ter plaatse was. Oogge tuigen deelden mede, dat Dr M. uit Amersfoort geweigerd heeft assistentie te werleenen, omdat niet gogarandeerd kon worden, dat de gemeente Hoevelaken de kosten zou dragen. Ernstig ongeluk. MUIDEN, 14 Aug. Gistermiddag om- streaks 5 uur heeft op den Muiderstraat- wag een ernstige aanrijding plaats gehad, De 17-jarige jonge dame J. Kapelaas, udt Rotterdam, die te Bussum logeerde, reed per rijwiel in de richting Amster dam. Zij werd achterop gereden door een auto van den heer B te Amsterdam. De ze walde uitwijken voor een vrachtauto, die uit tegenovergestelde riabnng kwam. Hij reed doaitoij op het rijwielpad, waar door d© wielrijdsteir werd aangereden Zij kwam onder de auto terecht en werd mot een schedelbreuk in ds MajeUa-stiohting te Bihaspm opgenomen. Haar toestand is ernstig. Tegen den heer B is prooeever- baal opgemaakt. Spoorwegramp In Frankrijk. AMIENS, 14 Aug. De trein, die te 2.52 (Franache tijd) uu Parui vertrek, is 4.28 uur, «van vóór de aankomst te Amiens, aan den ingang von het starion gederailleerd. Er zijn 10 dooden en 50 gewonden. Nadere bijzon dierheden ontbreken nog. Nadar wordt nog gemeld^ dat bij ds spoorwegramp het aantal gewonden 100 bedraagt, waarvan 71 zwaar gewond. Er zijn geen Nederlanders bij. Een later telegram meldt ons, dat hét aanbal dooden tot 11 gestegen Ie; 5 ge wonden verkeeren in levensgevaar; alle anderen zijn buiten gevaar geacht. Ontploffing In zen ztlkitoffabrlek. In een fltiketoffabriek te Luik (Bel gië) heeft een ontploffing plaats gehad, Een arbeider werd gedood, terwijl er ver so heidene gewonden zijn. OverstroQmlng In Japan. Tengevolge van de zware regens, die de laatste dagen zijn gevallen, wordt he* Westen van Corea geteisterd door over stroomingen. Meer dan 20 personen zijn reeds gedood. De spoorwegdiensten zijn gedeeltelijk gestaakt. Negen stolen brug gen zijn ingestort. Bazaar afgebrand. Nachtwaker waar schijnlijk In de vlammen omgekomen. PARIJS, 14 Aug. In den afgaloopen nacht Os een bazaar ^gebrand. De nacht waker wordt vermist en is waaraohijn- lijk in de vlammen omgekomen. Bij het blusschingewerk werd een brandweerman ernstig gewond. De schade bedraagt meer dan twee mrillioen francs. Kantongerecht van Sllidricht. Uitspraken van Donderdag 13 Aug. J v. d. P. Oud-Alblas, overtr. art. 460 W. van S„ f 8 subs 3 d. J. S. van R., Bleakenograaf, te licht brood, f 20 subs. 20 d. J. S., idem, idem, f 20 subs. 20 d. J A. van R„ idem idem, f 30 subs. 30 d. W. D„ Groot-Ammers, idem, f 20 subs. 20 d. D. B„ SJiedrecbt, drank ver- koopen zonder vergunning, f 10 subs. 10 d. J. BSliedreoht, idem, le herh., f 15 subs. 15 d. A. van H Giessendam, geen zegels geplakt, 17 maal f 0,50 subs. 17 maal 1 d. G. K„ Sliedreoht, overtr. art. 424 W. van S., f 15 subs. 15 d. H. C. V., Nieuwpoort, overtr. Veeartsenijkundige- wet, f 25 sub 20 d. G. A. de G., Jacht wet, f 10 subs. 10 d. J. M., Langerak, overtr. arbeidswet, zonder toepassing van straf. A. de J„ f 2 subs. 2 d. G K., f 10 subs. 10 d. A. van H., Oud-Alblas, ov rtr. arbeidswet, f 2 auhs. 2 d. C. H Oud-Alblas, overtr. Arbeidswet, 2 maal f 2 subs. 2 maal 1 d. T A., Oud-Alblus. overtr. Leerpltehtwet, f 2 subs. 2 d. J. 0Wijngaarden, achter auto hangen. L. B W. B., F. de H., K. W., P. P uitgesteld tot 10 Sept. Overtr. A. P. V.: P. van der 0.. allen f 3 subs. 3 d.; P. van A. en D. H., ieder f 5 sube 5 d. J. P. de H„ W. A. van W., C. Z., P. B., J. B., C. A. H., F. P., P. 0., P. van 0., en A. Ballen f 3 sub. 3 d. J. A M Sliedreoht, rijwiel zonder bel, f 1 subs 1 d. Ankerreglemspt: L. C. K., L. A. van der G., A. van H„ L. P. JD I. van W„ Giessendam, ellen f 8 subs. 8 d. J. M. f 15 sube. 15 d. N. B. B van WJ H„ P. de J., K. de R G. V., C P. en J L„ allen f 10 subs. 10 d. G J V., A. L. Dieder f 4 subs. 4 d. P B f 2 subs. 2 d. CAPELLE ad. IJSSEL. Ang. Geboren: Willem, z. van H. Terlouw en W. Barendnogt Baétiaan, z. van J. van Rijswijk en G. Koolmees. ALBLASSERDAM. Aug. Geboren: Marrigje Burgerina, d. van W. Verheij en D. v. d. Haspel. Adria- na, d. van J. Verkerk en T. J Oallee. Getrouwd: A. H. Brienpn en F. Lam- binon. W. de Deugd en P. H. v. d. Horst. AMMERSTOL, 14 Aug. Van Woens dag 12 tot en met Donderdag 13 Aug. rijn ailhier ter markt aangevoerd 3 Ja cobs zalmen, prijs f 1,90f 2,10 per pond en 1 Schotzolm, welke f 1,25 per pond opbracht In den nacht van Zaterdag 15 en Zondag 16 Augustus begint de verboden tijd voor hpt vangen van zalm. DELFT, 18 Aug. Vette koeden f 195 f 475, kalfkoeien f 225—f 500, raar- kooien f 175—f 375, magere varkens f 16f 62, nuobtere kalveren f 10f 24, b iggen f 10f 22, paarden f 150—f 875, rundvleeech f 1,20, f 1,05, f 0,85 per kilo Aanvoer 215 runderen, 19 paarden, 1 vet kalf, 62 magere kalveren, 45 scha pen of lammeren, 627 varken©, 921 big gen, 0 geiten of bokken. GOUDA, 13 Aug. Kaasmarkt. Aange voerd 182 partijen, handed vlug le kw. f 62—f 64, 2e kw. f 64—f 60, zwaardere rijkmnerk I 71, nwt rijksm. le art f 65 'f 68. Boter: Redelijke aanvoer, handel re delijk. Weiboler f 1,05—f 1,15. Eieren: Redelijke aanvoer, handel vlug. f 8.50—f 9,25 per 100 stuks. GOUDA, 13 Aug Veemarkt. Melkvee redelijke aanvoer, handel redelijk, f 800 f 385 Vette varkens weinig aanvoer, handel vlug. I 0,45—f 0,47 par half K G Magere varkens groote aanvoer, .handel matig, f 0,40f 0,45 per half K G. Ma gere kippen 'groote aanvoer, handel stug, f 15—f 20 per stuk Nuchtere kalveren weinig aanvoer, handel redelijk, f 12— f 22 ZEVENHUIZEN, 14 Aug. Veiling van 12 Augustus. Aangevoerd 25.500 'kippen- eteren, prijs f 8,35—9,40; 472 eendeieren, prijs f 78,85, alias por 100 stuk»; kip pen f 0,351,15 per stuk; hanen f 0,85 f 0,80 per stuk; konijnen f 0,80f 0,40 par stuk; boonen f 0,07—0,10 petr Kilo; kaas f 0,00—0,51 pear pond. Eenige Algemeens Kennis geving. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden, in het Diaconessen-Zi kenhuis te Rotterdam, na een droevig ongeval, van mijn eenigat geliefd Zoontje in den ouderdom van bijna 10 jaar. Uit aller naam, Wed. N. van DUIJVENDIJK- Vbrkaik. De begrafenis zal plaats hebben van af het sterfhuis A. van Duijvendijk te ouder kerk s.d. IJssel, a.s. Zaterdag tusschen 11—12 uur. Oroot-Ammers, 12 Aug, 1925. Voor de belangstelling, tijdens de ongesteldheid en voor de blij ken van deelneming bij het over lijden van hun geliefden Vader, behuwd- en Orootvader, onder vonden, betu gt ondergeteekende, ook namens de Familie, zijn har- telijken dank. Peter Rozendaal. Langerak, 13 Augustus 1925. De ondergeteekenden beluigen hunnen hartelijken dank voor de deelneming bij het overlijden van hun onvergetelijken Bioedcr en Hehuwdbroeder betoond W. Rozendaal. A. Chr Rozendaal- loherpel. Schoonhoven, 13 Aug. 1925. Met 1 Sept. a.s. een Adres: A. VAN D A M, Wal 18, Schoonhoven. op een Buiten te Bloemendaal, tegen 15 Sept. een P. O, zonder kinderen; de man als Huisknecht, de vrouw goed kunnende koken, om met behulp van een 3de Meisje al het huiswerk t« verrichten. Brieven met volledige opgaaf te zenden ondei lett. D 258, aan den Boekhandel P. STI^ S Pz. te Bloemendaal. Een P.O., bij C. VONK te Berkenwoude. een tegen 24 Aug. a.s., bij J. MAAT, Hekendorp. Biedt zioh aam P.O., 22 jaar, bekend met Rund en Varkensslagerij. Brieven onder No. 2270, bureau van dit blad. Biedt zich aai: P. O., goed kunnende melken. Adrea J. VAN IPEREN, Heukelum bij Leerdam. Tarstond gtvraagd of lator «en P.O., goed kunnend* melken en met alle boerenwerk bekend, bij L. B R O E R E Az., Opparduit, Lekkerkerk. 1 Sept. een cn Kerstmis een beiden goed kunnende melken, bij S. SLAPPENDFL, buurt Achter broek, Berkenwoude. De BUROEMEESTER van Ouderkerk a/d Hssel doet, namens het Plaatselijk Comité, een beroep op den weldadigheidszin zijner ingezetenen, ten bats van ds duizenden landgenooten, die door van 10 dezer hun Hall en Inbosdsl, in menig geval ook hun Zaak of hun Oogst vernietigd zagen en voor hun voedinq en dekking vooreerst geheel op ae publiek» liafdadightld zijn aangewezen. Laat ons, dl* voor ramp en onheil gespaard bleven, de handen Ineen slaan, oin den schreienden nood van zoovelen naar vermogen te lenigen. Qod zal het U loonent Ouderkerk a/d IJssel, 12 Aug. 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WANING. Bezoekt allen den 2en Nationalen Fokdag voor Geiten te houden te LANGERAK, op WOtNSDAO 29 AUOUSTUS a.s., voorm. 11 uur (Zomertijd). Opening door den WelEd*. Heer H. VOÜRSPUIJ Ruime inzending, Qetegenheid tot aankoop van jonge Geiten. JACHTRECHT. De JACHTCuMMiSSIE brengt ter algemeene kennis, dat tot 1 S» p- tember 1925 op de aecretatiën dtr gemeenten Ameide. Goudriaan, Langerak, Oltoland, Tienhoven voor een ieder kosteloos ter inzage liggen en tegen betaling van de kosten in afschrift of in uittreksel verkrijgbaar zijn de afschrif en of uittrrkseis van de aangiften van jachtrechten, welke tot het in werkingtreden der Jacht wet 1923 hebben gerust op gronden, in die gemeenten gelegen, en door het in werking treden dezer wet zijn ondergegaan. Vóór 1 December 1925 kan leder belanghebbende bij gemotiveerd bezwaarschrift, in dubbel bij den secretaris der |achtcommissie, Mr. Dr. K. J. Frederiks, Departe ment van Binneniandsche Zaken en Landbouw te 's-Gravenhage in te leveren, tegen de aangiften op komen. Bij de bezwaarschriften moe ten zooveel mogelijk bescheiden en kaarten worden overgelegd. Formulieren van de bezwaarschrif ten zijn verkrijgbaar ter secietarie van genoemde gemeenten De Jachtcommietie, Mr. P.M. j.E.BLOEMARTS, Voorzitter. Mr. Dr. K. J. FREDERIKS, Secretaris. Weduwnaar, 45 jaar, zonder kinderen, eigen zaak drijvende, goede broodwinning, zoekt kenniimakiig net Jongedochter ot Wedawe, om na voldoende kennismaking een Huwelijk aan te gaan. Br. fr., met volledig adres, onder no. 2300, Bureau van dit Blad. Oeheimhouding verzekerd en verzocht. Reisgezelschap van 6 personen vraigl voor ongeveer een wrek (ver moedelijk 24-29 Aug.) TE HUUR met Kapitein gelegenheid tot slapen moet aan wezig zijn. Brieven met opgaaf van prijs onder No. 2190, bur. Schoonh. Courant. Een nette P.O.. v.g.g.v., voor dag of dag en nacht, niet beneden de 18 jaar. Hoog loon bij H. KLOOT, Wijdstraat 25, Oudewater. een net voor hulp in de hulshouding, in een gezin met vier kinderen, huiselijk verkeer, P. O. Adres: A. N IJ H O F, Bosktop. tegen half September of eerder, een goed kunnende melken. Huis beschikbaar. Adres C. KOOL te Ooudersk.

Schoonhovensche Courant | 1925 | | pagina 2