NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT tsiroop dmoes I Vrijdag 8 Januari 1926 t\o. 5067 nd BINNENLAND. FEUILLETON. De roode Tooverheks in, scnoonhoven A/ederverkoopers j8' Jaargang lbouwers nu rijke Reeling Inzet. Plaatselijk Nieuws. k- EERSTE BLAD. By 8 ver I ftboi Telefoon 20. rervolgd.) d«n Hoed ud 88 I steunoomité’s' S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Uitgever». Posten, en Girodienst 13763. waarmee Ze ruk- I dan op uw pro- van oud 52 j., endijk. in B. Broe- eobtgenoot leuvelman, )t is ver- o L. A. Tan Lijntje Ma un en L. v. I, d. van G. Cornelia, x. r Graaf. 1 31 J., en ENismakkelijker ZEN. te verschijnielen koudheid voor- i bovenstaande »r ‘t gebruik van IN A's n flacons Jr f !.- ilers hebben boel mnat- n. tzij staan od om de re »og. Vroeger ion zijn de ijn de Soc. •aren behept voor vrij ren af werd adracht en met den on- i heer Leis e liberalen ricalen heb- loo| de ker- *t ware in- woonte of I uithangen, el, mijnheer De Kabinetscrisis. De R.-K. Tweede l Kamerfractie en de club van Anti-Revo- ikten ad 23 j., en J. Verkerk, I j. aangegeven bt van J. j. Lommer- A. J. van oud 85 j., irst. P. Jong, oud stele ijn. December. Broere en larelisse en i C. Ooster- nes, van Arie tr en M. M. n R. Oos^ k, x. van Verkoudheid p Strottenhoofd |p dan ontstaat en Hoest. Verkoudheid V. •lantinde traan- eroorzaakt dit ide tranen in de meestal ont- n het blndvlles. planting eener tid in het oor, Izen.hardhoorlg- tekmg van het 8CHOONHOVÏNSCH COURANT. er, ander» ar niet voor m baantje Jt de regeo- dat de tijd oh ten gelijk regel ineer 0.20. berekend. Voor wordt de drie- »1» en conditie* ding van Matth. 25 vers 1428, do ge lijkenis der talenten, waarbij hij de ge-^ trouwe dienstknecht en zijn loon stelde tegenover de nalatige en zijn straf. Daarna volgde de jaarverslagen. De vereeniging telt 24 leden die in het af- 'geloopen jaar 213 kleedingstukken ver vaardigd en uitgereikt hebben aan de ar men en behoef tigen. Tegenover f 421,32 lz2 aan inkomsten beliepen de uitgavenj 419,88 1/2 Een collecte in da pauze gehouden bracht f 32,80 op. Een zestal afgevaardig den van plaatselijke vereenigingen (brach ten felicitaties uit. Met een opstel en enkele voordrachten, benevens eenige zangstukjes door de le den werd de gezelligheid van dezen avond onderhouden of verhoogd. De vergadering, die een gezellig ver loop had, werd door vele belangstellen den bijgewoond. Ottoland. 8 Jan. Door eenige ingelan den van den polder Laag-Blokland is aan het bestuur van dien polder een ver zoek gericht om te komen tot een bema ling door mechanische kracht, hetzij in samenwerking met den polder Molenaars graaf, hetzij op andere wijze. In een op Woensdag 13 dezer te houden vergade ring van ingelanden zal dit verzoek wor den behandeld. De prijzen der kaas waren deze week als volgt: le soort f 58f 60; 2e soort f 56f 58, alles per 50 K.G., met tragen handel. Vette varkens golden le soort f 46f 47; 2e soort f 44f 45 per 50 K.G. Handel flauw. Toen de molenaarsknecht De K. de» morgens per rijwiel naar zijn werk ging en over de Hoefbrug reed, had hij het ongeluk met zijn rijwiel in aanraking te komen met een afgebroken draad van Ie Pulp, legen inden prijs en naar keuze. Bij Inlichting wordt ord of persoon- >ij Verkoudheid e»l groen» af laangeaaam g^at i zijn Kaak- en lolt» aangedaan, gevolg zware De Mensch heeft in dit jaar reeds het onderspit gedolven in zijn strijd met de natuurkrachten. Wind en water sa men hebben hem overmocht. Zo sloegen hem «de schop uit de handen, hij hun boeien verzwaren wildé. ten hem het gereedschap weg, waarmee hij hen wilde bedwingen. Ze maakten zijn machines en,« installaties onklaar en jjjperden’Fildf 1 >Wind en water samen veroorzaak Jen ramp, zooals in langen tijd niet /vóórgekomen. Tientallen stuks vee dronken. De landbouwers voelen wat dat zeggen wil. Vele dorpen overstroomd, de huizen V in het water, de meubels beschadigd. f ieder nuensch voelt het aan zijn hart wat het zijn zal als het water komt en alles meesleurt, zonder dat er tijd is iets weg te ruimen. Vrouwen en kinderen in ge vaar en met moeite gered. Ouders weten wat het zeggen zou als ze hun kinderen in gevaar zagen van verdrinken, mannen beseffen, wat het voor hen zou zijn, als ze zagen hoe hun vrouwen vluchten moesten om het water te ontkomen. De inzet van dit jaar is oen zeer droe ve geweest. Terwijl op vele plaatsen de families gerust bijeen waren” om Oud en Nieuw te vieren, gingen in Noord- f Brabant de dijken door spoelde het wa- tej alles weg, kwam een catastrophe bonter de nijvere bevolking, die verschrik kelijk is. Er later worden deelen van Zuid-Holland en Overijssel getroffen. Wij voelen met de geteisterde bevol king mee en hun leed is ook het onze. Want als een deel van het volk getroffen wordt door een ramp, dan trekken de Jfcndere het zich aan. Zoo ging het in 1916 bij den Watersnood in Noord-Hol- land. Zoo ging het in Augustus van het vorig jaar in Borculo, zoo gaat het ook thans weer in Noord-Brabant en andere geteisterde streken. De regeering overlegt reeds wat er ge daan kan worden. De Koningin toonde haar deelneming en stelde oen gift van tienduizend gulden ter beschikking van het Comité. Èn in iedere stad en in iede re streek maken zich de op om hulp te verleenen. Deze ramp heeft ons weer getoond hoe weinig we van een jaar zeggen kunnen. Wie had in December kunnen droomen, dat dit in Januari over ons zou worden gebracht. We lecren er door, dat we af hankelijk -zijn van weer en wind, van voor- en tegenspoed, van geluk en neer slag. Maar ook leeren we er weer door, dat Ywe als volk één zijn, en dat het onver- Ischillig is of we wonen boven of berfeden den Moerdijk, op de eilanden of in Zuid- TWEEDE DEEL. Markies De Maixent en Olympe. I. Olympe voelde zich zoodanig ontsteld, dat zij vreesde te zullen vallen en haar levelend, N BERG, jent, luis, Amsterdam/ we één. En daarom rekene een ieder, die niet getroffen werd door den watersnood, 1 zich tot een vreugde en tot een plicht om u te helpen hen, die in nood en lijden zijn, Dan zal de slechte inzet van het Nieuwe Vaar verzacht worden door het medelij den der landgenooten. Dan bloeit de naastenliefde op en zullen degenen, die helpeiL..met geld en op andere wijze, ver staan de blijdschap, welke, er is in de 1 liefde tot den naaste. /riJ8,der Advertentiön: Van 1 tot 6 regel* f 1.80; elke Hij 8 maal plaatsing wordt de 8e plaatsing tegen Ó.10 per regel advertentiön tusschen den tekst, waarby de kolommen breeder zijn, voudige prijs berekend. Voor meer plaatsingen, groot aantal regel vrage men tarief. droegen een degen, op zij. Vastberaden en met een spotlach op de Lippen wachtten zij op hum aamvaller, died zij dachten on der ihun overmacht te verpletteren Olympe, hoe diep ontsteld ook, viel niet in bezwijming, maar was niet in staat een voet te verzetten; haar wilskracht hield haar te been maar zij verloor het duidelijk en ware gevoel -der wezenlijkheid en scheen als in oen droom te leven Een zonderlinge en vreeselijke strijd, een worsteling zoo woest en ongelijk, ving daar onder haar oogen aan. het gevecht van een enkel mam tegen vier betaalde bandieten, ’t Was een verwoede strijd, waarin de bewonderenswaardige dapper heid ten toon gespreid wend en op het woest geweld de overwinning behalen moest. Dó edelman bood al zijn tegenstre vers tegelijk het hoofd. Met een ongeloof lijke behendigheid wist bij al hun slagen te ontwijken. Het lemmer van zijn jacht mes, bijna gelijk aan een kinderspeeltuig, ontmoette onophoudend de lange degens, die telkens meesterlijk afgeweerd werden en uit die gedurige 'botsing van al die sta len wapens ontsprongen duizende kleine vuunspatten. Een man viel, een vloek uitbrakend. Dat ia eenl riep markies De Mai xent, die immer voort zijn jachtmes zwaaide en opnieuw zocht te treffen. Eenige minuten verliepen nog, waarna een tweede bandiet in het gras rolde, een dof gejammer slakend. Dat is er tweel herhaalde de mar kies. Hal Hal dat gaat goed; de beurt der anderen zal komen. Maar de anderen schenen geenszins ge neigd de verwezenlijking dier voorzegging af te wachten. Zij trokken achteruit, Olympe achterlatend en vluchtten zoo snel zij konden in het naburige sohaar- bosoh. Markies De Maixent, die hen een eind achterna geloopen was, kon de vluch- Dit nummer bestaat uit "üll'“d' Nedwlandneho natie rijn DRIE BLADEN. in een van de lokalen van het Hof een tentoonstelling samen te stellen met ge meentelijke en particuliere verzamelingen van portretten .afbeeldingen enz. betref fende de Koningin. De tentoonstelling zal omvatten de rechtstreeksche voorvaderen van H. M. de omgeving van de Koningin, het leven van de Koningin, de feestelijkheden bij haar geboorte, haar jeugd inhuïdiging, huwelijk, do geboorte van Prinses Juliana enz. Verder Prins Hendrik en Prinses Juliana. De tentoonstelling zal kosteloos worden opengesteld. Oranjeveresnigingen. Naar men meldt, wordt de oprichting voorbereid van een nationale federatie van Oranje- vereenigingen, waarbij zullen zijn aange sloten 14 organisaties, te weten 11 vinciale organisaties (in den geest den onlangs opgerichten Prov. Gelder- schen Oranjebond) en 3 stedelijke orga nisaties, te Amsterdam, ’s-Gravenhage en Rotterdam. Het voorstel tot de oprichting van deze nationale federatie te komen, werd reeds gedaan in een der laatste vergaderingen te Utrecht van het Centraal Huldigings- comité voor de nationale betooging in September 1923. Door verschillende om standigheden is aan dit voorstel tot he den geen gevolg gegeven. Thans hebben eenige personen uit de kringen der groote Oranjeorganisaties dit voorstel in studie genomen en zij heb ben reeds van vele zijden sympathie en toezegging tot medewerking ontvangen, zoodat te verwachten is, dat spoedig tot oprichting van bedoelde Nationale Fede ratie van Oranjevereenigingen zal woe den overgegaan. Het doel, dat met deze federatie be oogd wordt, is het zooveel mogelijk ver sterken van den band met hot Oranje huis, door middel van Oranjeverenigin gen. Het voorloopig secretariaat berust bij Jhr. Ir. A. C. von Weiler te Leiden, oud-secretaris huldigingscomité 1923. Bergambacht, 8 Jan. Na gehouden in schrijving is de levering van kippen voor de pluimveevereeniging „Verbetering zij Ons Doel” alhier, opgedragen aan den graanhandelaar G. A. P. de Langen al hier. De 70-jarige echtgenoote van den bouwman S. G. Eijkelboom alhier, kwam op de straat voor haar woning te vallen met het ongelukkig gevolg, dat zij een been brak. Op de te Lekkerkerk gehouden pluimveeteatoonstelling behaalde de heer A. Casteleijn alhier een Z.E.V. in de Afd. Konijnen; de heer K. Noordegraaf een len en 2en prijs in de Afd. Holl. Krielhoendersde heer D. Rooken een 2en prijs en Z.E.V de heeren A. Sol en J. G. Voorsluijs beiden een len prijs in de afd. Witte Leghorns; de heer D. Roo ken een 3en prijs in de Afd. Wyandotte de heer D. Rooken een len prijs en Z.E. V. en de heerj. G. Voorsluijs een len terugbrengend, dat hij na veel moeite te rug had kunnen vangen. De edelman-ban- diet antwoordde op het hulpgeroep van Olympe met een woesten kreet en, zijn jachtmes trekkend, Liep 'hij zonder aarze len na£T de vier eerlijke lieden, die be weerden voor rekening van M. d’Auhray de Chavigny te werken, tot wien zij de 1 jonge markiezin moesten terugvoeren. Beladen met hun last, raakten de vier mannen slechts langzaam vooruit. ’t Was klaarblijkelijk dat de verdediger van de jonge vrouw hen zou bereikt heb ben vooraleer zij het dichte schaarbosch bereikt hadden. Mevrouw de markiezin zegde de woordvoerder der vier bandieten spottenden toon, ’t is niet goed zich vriend en verdediger te noemen! Gij hebt daar aanstonds het doodvonnis van dien jongen edelman uitgesproken! Nochtans geloof mij, wij zijn goede jongens, zoet als zeem, en een moord te plegen behoort tot onze gewoonten niet. Wij leggen den dood van dien man op uw geweten. Herinnert gij u, zoo zeide hij tot zijn metgezellen, dat markies de Chavigny u betaald heeft en 1 tracht nu eerlijk uw geld te verdienen! 4 De vier bandieten maakten rechtsom keer en namen hunne pistolen ter hand. Markies De Maixent zwaaide zijn jacht mes met kort lemmer en kwam snel voor uit. Toen hij onder het bereik van de pis tolen gekomen was, riep de woordvoerder der bende hem dreigend toe: Indien gij nog één stap nader komt, schieten wij u neer, schoone edelman 1 EllendelingenI antwoordde de mar kies en verdubbelde zijn snelheid. Vuur! riep de aanvoerder der ban dieten. Vier pistoolschoten knalden tege lijk. Olympe, bevend van schrik, geloofde dwars door een rookwolk markies De Maixent te zien waggelen als een man, die doodelijk getroffen te gronde valt, o maar dat was ongetwijfeld een begoocho- telingen niet achterhalen en keerde terug ling, want hij viel niet en rukte met woest bij mevr. De Chavigny, die hij, verschrikt geweld op de bandieten aan. Deze laatsten als zij was, niet langer alleen laten mocht men om, door een wonder van moed en dapperheid, hun plan te doen mislukken. En fie man wiens naam gij draagt, riep markieo De Maixent verontwaardigd schaamt hij zich niet tot zulke eprlooze middelen zijn toevlucht te nemen! Hij ver geet dus moedwillig dat een arrest van het wetgevend parlement uw echtscheiding uitgesproken heeft en dat gezegd arrest u de ivrijheid heeft teruggegeven? Wel, (Re man moet zinneloos zijn! De markies haat mij thans zoozeer als hij mij bemind heeft en hij zou zich nu op mij willen wreken. Ja, gij hebt gelijk, zulkdanig moet wel de gedachte zijn van «dien hatelijken oude. Gelukkig is de aanval afgeslagen. Dit zal een goede les voor hem zijn; hij zal niet meer beginnen en oök, wij zijn nu gewaarschuwd en voortaan zal men ons op onze hoede vinden. Maar, laat ons geen minuut langer in de tegenwoordig heid blijven van de lijken dezer ellendelin gen! Laat ons in allerijl naar net kasteel tenugkeeren. „Ralph” is daar en wacht ons. Kom. lieve nicht, vertrekken Wij zonder uitstel. Het paard van den mar kies, het vurig Spaansche dier Ralph, we derom tam en gedwee geworden, wachtte inderdaad, vreedzaam in de nabijheid gra zend. Markies De Maixent ging het bij den breidel nemen en bracht het bij de jonge vrouw, die hij van de grond optilde en in den zadel zette. Olympe werd op het zelfde oogenblik doodsbleek. Wat scheelt u toch? vroeg do edel man haar met angstige belangstelling. Ik ben zoo zwak antwoordde zij met een ternauwernood hoorbare, van ontroe ring gebrokens stem, daV ik mij bijna niet kan recht houden. Het schijnt mij toe, dat ik vallen ga. En inderdaad, zij wag gelde. Morgen meldde gisteren: Wij zijn in' staat met zekerheid te be richten, dat het MinisterieGolijn als I zakenkabinet terug zal koeren. Waar schijnlijk a.s. Zaterdag kan dat verwacht worden. Inzake de gezantschaps-knyestie is een modus gevonden, waarbij of de ge zant te Bern of die te Weenen (waar heen dan Jhr. Van Nispen tet Sevenaer zou verplaatst worden.) ook bij den H. Stoel zal worden geaccrediteerd. De onderhandelingen van Dr. De Visser hebben to'. zulk een compromis met de Christelijk-Hlstorischo Tweede Kamer fractie geleid, dait zij hun stem vóór de regeering zullen uitbrengen, indien een motie of amendement ingediend mocht worden, dat behalve den gezantschaps- post ook het bestaan der coalitie of der regeering zou raken NederlandDuitschland. Men meldt ong uit Berlijn: De Rijksraad in Duitschland 'heeft gis teren de beide «handolsovereenkomsten tusschen Nederland en Duitschland, door de CommissieNoderbragt, goedgekeurd Nederland en de komende Ontwape ningsconferentie. Men meldt ons uit Den Haag: Op de vragen van het Eerste Kamer lid Van Embden inzake de tot Nederland gerichte uitnoodiging tot deelneming aan de voorbereidende conferentie voor de ver mindering en beperking der bewape ning, heeft de voorzitter van den Minis terraad, de heer Golijn, geantwoord, dat de regeering aan den «ecretans-generaal van den Volkenbond heeft medegedeeld, de tot haar gerichte uitnoodiging gaar ne te aanvaarden, en te zijner tijd de na men der vertegenwoordigers te zullen mede deelen. De regeering behoudt zich overigens het treffen van een rege- ilng nog voor, Zilveren Huwelijksfeest der Koningin. De gemeente-arohivaris van Dor drecht heeft het voornemen ter gelegen heid van het 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin van 410 Februari te veramderen; daar onze c— zonder uitwerksel blijft, zullen wij toon booger aanslaan en mevrouw markiezin een lioht geweld aandoen. Dit gezegd bobbende, greep de bandiet die de markiezin aangesproken had en ^de hoofdman van de drie anderen scheen te zijn, de jonge vrouw beet en maakte zioh gereed om haar op zijn schouder te tillen ondanks het verweer vam Olympe, die hem geweldige zweepslagen m het aangezicht toebracht. Een der drie andere gezellen greep het (handgewricht van de jonge markiezin Ten ontrukte haar beur rijzweep, terwijl de twee overigen haar een langen sjerp waarvan zjj voorzien waren, rond het lichaam bonden en al- 'dus al haar bewegingen verlamden. Dan, hun slachtoffer opgelicht /hebbend, poog den de vier bandieten met hun gevange ne het dichte schaarbosch to bereiken, op een vijftigtal slappen van daar gelegen en waarin het zeer moeilijk zou geweest zijn hen te achtervolgen..Wij jiebben gezegd welk uitwerksel van hevigen schrik deze onverwachte aanval op de jonge markie zin de Qhavigny 'had. Hot dreigepd gevaar opende eindelijk hare lippen en zij riep uit al d© krachten van haar angsten en van hare wanhoop: Help mij, mijnheer do Maixent, help mijl -TEn juist op dit oogenblik verscheen de markies op eenigen afstand, zijn rijdier en 3en prijs in de afd. Indische Loop- eenden en de heer D. Rooken vier le prij zen in de afd. Pekingeenden. De heer W. I. Maas, onderwijzer, te Kortgene, voorhe enonderwijzer te Xm- merstol, is benoemd tot waarnemend hoofd aan de 2e Openbare Lagere School alhier. Door het breken van den wagen viel op den Dijklaan alhier, een met stroo beladen wagen om, in de onmiddellijke nabijheid van den Overweg van de lijn GoudaSchoonhoven. Gelukkig kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor, zoodat het ongeval zich alleen bepaalde bij materieele schade. Loplk, 8 Jan. Woensdag j.l. heeft de Moedercursus, uitgaande van de afdee- ling van Het Groene Kruis voor Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak. een aan vang genomen. Zij wordt gehouden in een der lokalen van de Openbare Lagere Een goede advertentie is een dwingend bevel dat tot kóopen noodzaakt, SIR. HENRY DURE. Hal mompelde hij met een stem, die van vermoeidheid nog slechts ternauwer nood kenbaar en bijna verstikt was, zoo zeer was hij hijgend, hal beste nicht, ge lukkig, gij zijt gered Gelukkig ja, maar ook dank aan u, want ’t is aan u beste vriend, dat ik mijn redding verschuldigd ben. Maar zijt gij niet gekwetst? vroeg zij, hem onder zoekend aamkijkend. Gekwetst?.... neen, ik geloof het niet, ik gevoel ten minste geen pijn. Maar die pistoolschoten? Die onbehendige bandieten hebben mij niet getroffen. Ongetwijfeld heeft de bewustheid van hun slechte daad hen be let goed te mikken. Nochtans, zie, hier is bloed 1 stamel de de jonge vrouw, zeer bleek wordend. Inderdaad, eenige bloeddruppeltjes verf den de fijne kanten aan den hemdskraag van den markies met een levendig rood. In de hitte vam den strijd was de markies, zonder het zelf gewaar te worden, ge kwetst geweest door een afgeweerden de gen, waarvan de punt hem lichtelijk be zijden den hals getroffen had. Bah! ’s is niets, minden dan niets, zegde de markies na onderzoek; ’t is en kel een schram Een kompres met bron water of met ridderbateem zal voldoende zijn om mij to genezen. Laat ons aan die beuzelarij niet meer denken en zeg mij al spoedig, ten minste indion gij het vermoedt wat het doel zijn kon van den aanval dier ellendelin gen? Die bandieten roemden er op gezon den te zijn door den markies De Ghavig- ny, mijn gescheiden echtgenoot, om zich meester to maken van mijn persoon etfi mij goedschiks of kwaadschiks bjj hem terug to brengen. Daar ik weigerde then, te vol gen, hadden zij mij reeds met gewold van don grond opgetild, om mij naar de plaats te dragen, waar hun paarden op hen wachten. Gij zijt juist intijds geko- Deze Courant wordt des Ma<indiig»~, des Woenadaga- en des Vrijdagmiiddc^/t uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 3 maanden 1.25, fraiico per post in Nederland 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij onze Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders. lutionaire leden der Tweede Kamer zou den heden middag 2 uur beide in het ge bouw der 2de Kamer een vergadering houden in verband met de Kabinets crisis De parlementaire redacteur van De School alhier. Jaarsveld, 8 Jan. Dinsjpgavond ont stond in het huis van J^n arbeider C. den H. alhier een beginvan brand in den schoorsteen. Door het spoedig opmer ken, kon het brandje nog bijtijds met emmers water gebluscht worden en voor kwam men dus erger. Alblasserdam, 8 Jan. De Bond van Chr. Scholen heeft aan die ouders, die hun kinderen naar de nieuw op te rich ten U. L. O. zullen zenden, een schrij ven gericht, dat oprichting dezer school verzekerd is, doch de opening met 1 Januari 1926 niet kón plaats hebben, omdat de werkzaamreden tot oprichting nog niet voltooid waren. In verband hiermede staat ook benoeming van het personeel. De opening is nu uiigesteld tot later datum (uiterlijk 1 April a.s.). De aangifte voor den dienstplicht zal alhier plaats hebben op den 19en Januari, van des v.m. 9.30lf.30 uur en des n.m. van 12 uur. Giessen-Nieuwkerk, 8 Jan. De heeren J. van der Koppel en D Verheul alhier wisten een vreemd soort vogel te bemach tigen, wolke door een naturalist werd onderzocht en een Koningskwartel bleek te zijn. Hij is ten geschenke gegeven aan den heer A. H. Klokke, notaris te Go- rinchem, welke hem zal laten opzet ten. Brandwijk, 8 Jan. Bij de benoeming van secretariis-ontvanger der gemeente Bleskensgraaf werden op onzen vroege- ren stadgenoot, den heer G. Verheul, thans le ambténaar ter secretarie te Oostzaan, 8 stemmen uitgebraoht, waar door hij slechts één stem tekort kwam, om benoemd te zijn. Wij hopen, dat de heer Verheul bij oen volgende poging om zijn positie te ver beteren, meer geluk mag hebben. Ouderkerk a.d. IJssel, 8 Jan. Woens dagavond vierde de Chr. Meisjesvereeni- ging „Ora et Labora” haar 3e jaarfeest in de Ghr. School aan den Lageweg, on der leiding van Ds. G. Lans. ZijnEerw. sprak een openingswoord naar aanlei- Nooit! antwoordde Olympe op vas ten toon. Is dat het laatste woord van me- mevrouw de markiezin? Ja, honderdmaal jal Als het zoo is, wij wilden met zacht heid handelen, maar mevrouw de mar kiezin «elf verplicht ons van gedragslijn overtuigingsrede de Ingezonden Mededeelingen. 41 4( 41 4f 41

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1