NIEUWSBLAD VOOB ZÜI» HOLLAND EN UTRECHT s Vrijd 15 Januari 1926 No. 5070 and. Dit A EERSTE BLAD. Aan onze Lezers. ilemborg Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. ii tiin nier DRIE BLADEN. illenll deel!! '8' laargan4 enscnafle oodt andluizen, lizen en Valsch geld. De roode Tooverheks lering weer S ft I fielt.OH 20. Ingezonden Mcdedeelingen. i voorzitter, oud 5 DE UITGEVERS. :rd in „Markiezin ratarr' it zelf» roefd» n O. Z. 33 n, oud 67 j., H. den Har den Hartog die vlie- heer i de H. E. H«n en den I genoegen SCHOONHOVENSCHE COURANT. E6EW, 817, Gouda Moordrecht, -8 J&n. an A. Duhen van A. Spek- laf. Neel- len Toom en Adriana, d. ries. Niet alleen had de schoone en licht zinnige Olympe zonder gramschap en zon der spotternij naar de teedere woorden on do driftige betuigingen van den mar kies geluisterd, maar zij had, daarenbo ven op het oogenblik de erkentenis van I den dienst, dien zij grenzenloos geloof- )ud 24 j., en A. Evegroen oer Gd., oud 24 j., en Tr. 0 j., eohtge- Llkman, oud. Leeuwen. laar van D. ud 87 j„ we- L A. Dos- Deze Courant wordt des Maandag»-, des ITornw/ap*- en des 1 gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 nifutuden 1.25, frnn Nederland 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste r Men kan zich abonneeren by onze Agenten, Boekh&i houders. xent.” En zij toekende: d’Aubray de Ghavigny.” a, d. van F. af je en Jan- ijk én A. van van der Vlist dit verblijf gansch ten zijnen dienste is, en dat hij, zooals ik het hem gezegd heb, Zeer goed, maar dit ia een eerste {Trowal «.wa n r» A—J kies de Maixent en ik zal er zelfs dankbaar voor zijn. Hebt gij meer een sleutel van dit paradijs? Noen, mijnheer de markies. Is dat wel zeker? Tik zou het nooit durven wagen mijn heer den markies te beliegen. 't Is goed, sprak de edelman-ban- diet lachend, ik vergeet dat gij een voor beeldig rechtschapen en eerlijk mam zijtl Als ik den sleutel noodig heb, zal ik hom u vragen. Daarop verliet de markies het pavil joen en keerde terug naar het kasteel. 41 vr., geboren 12 m. en 14 vr., totale vermeerdering 95 personen. Vertrokken in 1925 43 m. en 45 vr., overleden 7 m. en 4 vr./ alzoo een vermindering van 99 personen Totale vermindering 4 perso nen, zoodat de (bevolking op 1 Januari 1926 bedroeg 935 personen. Gedurende het afgeloopen jaar werd 1 kind aangegeven als levenloos geboren, en werden 4 huwelijken voltrokken. De dienstplichtigen P. Lefckerker- ker, A de Ruijier en J. Teeuw, allen van de lichting 1926. -zijn opgeroepen om op 1 Februari a.s. te worden ingelijfd bij -de 5e •Schooicompagnie vaa het Reg. Vest.— Artillerie te Utrecht. Gorlnchem, 15 Jam. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen een café houder, wegens thet geven van een mu ziekuitvoering in zijn café par radio. Schelluinen, 15 Jan. Tot bode van hert Ziekenfonds alhier is gekozen de f J. Golvardingen en tot bestuursleden heeren P. Prins, le ptjningmeester; van Hoogdalem, 2e penningmeester; van Hoven, commissaris. Lexmond, 15 Jan. Tot voo-raintir, resp. secretaris van de Oommissie tot Wering van Schoolverzuim zijn voor 1926 benoemd de heeren A. P. van Hembergen en A. Kooijmau Bleskensflraaf, 15 Jan. Aan den dienst plichtige Arie Wemmers van de lich ting 1925 is weder een jaar vrijstelling verleend van den wankel ijken dienst, we gens kostwinnerschap. Door den gemeente-veldwachter al hier zijn bekeurd A. G. D. te Nieuw-Lek- kerland en A. B. te Oud-Alblas, wegens het rijden met een fiets, zonder voorzien te zijn vah een belastingplaatje. Voor den dienstplicht lichting 1927, zijn 11 jongelieden ingeschreven. Moordrecht, 15 Jan. In de zakkenstop- perij van den heer v. d Heijden ontstond een begin van brand, die zich ernstig G. Muurling ank Doede, z. .ten. Ma- M. M Peek. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 6 regels ƒ1.30; elkë r*" Bij 8 maai plaatsing wordt de 8e plaatsing tegen 0.10 per regel advertentiën tueechen den tekst, waarbij de kolommen breeder zijn, voudige prijs berekend. Voor* meer plaatsingen, groot aantal regel vrage men tarief. Vrijdagwniddaga uit- ranco per post in maand beschikt. handelaren en Kantoor- Er zijn in de misdadigheid zekere tijd stippen waar te nemen. Den eenen tijd komt deze soort misdrijven meer voor en een volgende periode weer een andere soort. Thans is aan de orde 'van den dag: bet misdrijf van het vervaardigen van valsche bankbiljetten. Het rommelt er op het oogenblik in Europa van. De Hongaarsche regeering schudt op -haar grondvesten door de awendelarij op groote schaal, die er ont dekt is. Frankrijk eisaht voldoen ng om dat do bankbiljetten van dat land werden nagebootst en aan bet daglicht is geko men, dat regoeringspereonen, dr-e zeer in aanzien waren, deel hadden aan het zwendelcomplot en zelfs de vasche bil jetten op de landsdrukkerij van Honga rije werden vervaardigd. In Portugal is een zwendel in bank papier ontdekt, evenzeer schandalig te noemen deor de uitgebreidheid ervan en de aanzienlijke personen, die er in -zijn betrokken. In ons eigen land komt slag op slag voor, dat valsche munters worden gear resteerd. Deze week nog weer twee uit Nijmegen, die door de opmerkzaamheid van een -igarenhandelaar te Rotterdam werden geknpt Ja, het misdrijf van valsche bankhil- Jetfen-maken is thana wel zeer in zwang. Hot is een ergerlijke misdaad, die schade berokkent aan de meest-eerlijke Capello a.d. IJssel, 15 Jan Zaterdag zijn op de Vereen. Chem. Fabrieken een 30-tai werklieden ontslagen wegens ver mindering van werkzaamheden. Een chauffeur van een dor auto bussen van de Megga” wilde den voor raad benzine van zijn bus aanvullen uit de affcappomp bij de garage. Plotseling echter sloegen de vlammen uit den mo tor. Toegesnelde personen mooht het ge lukken de brandende auto -bij de garage vandaan te halen en op het open plein te rijden, waar hij geheel uitbrandde. Een en ander verwekte een iheele consterna tie. De looft „der bevolking in onze ge meente over dit jaar vesti< hoopt dal As rijpen en dan p staat en deed aanzien. Spoedig had men een slang op de waterleiding geplaatst. Men be- hoefde echter geen water te igeven, daar het vuur in dien tijd met eigen middelen geblusoht was. Voortaan zal de eierenveiling van de pluimveever. „Ons Belang” worden gehouden in een schuur van den heer L. Vermeer aan de Laan. De heer v. V. had het ongeluk van zijn rijwiel te vallen doordat het hengsel van den emmer brak, die hij meevoerde Hij kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. In de IJssel vertoont zich veel drijf- ijs. De overtocht per veerpont is hierdoor gestaakt Alblasserdam, 15 Jan. Voor een flink aantal aanwezigen werd dn het gebouw Utrie Dulci een voordrachtavond gehou den. Voor de pauze gaf de heer Dekking .,De Blauwe Vogel”, een gedicht van Maeterlinck weer. Tot in de finesses werd dit stuk weergegeven, waardoor het groo- te talent van den dichter en voordrager tot volle uiting kwam. De inhoud van Bergambacht, 15 Jan. Op Maandag 18 Januari a.s. zal een opehbare vengade- riög van den Raad worden gehouden, des v.m. 9.30 uur Polsbroek, 15 Jan. Loop der bevolking over het jaar 1925, Op 1 Januari 1925 bedroeg de bevolking dozer gemeente 939 zielen. In 1925 zijn gevestigd 28 m. en bestaat uit PeT8t>nen- Kleine luiden, menschen, niet vaak met bankpapier omgaan gen er gauwer mee in dan menschen, die het dagelijks door hun vingers krij- I gen. Men vertrouwt op de bankbiljetten. Het geen geld, dat men ermeo in handen krijgt maar het bewijs, de kwitantie als het ware, dat de waarde, die op het biljet vermeid staal ook bij de bepaalde rijkiibank berusf Wanneer wc onze Ne- derlandsche bankbiljetten goed bezien, dan bemerken we ook, dat er op <$laat: „de N ederlandsohe Bank betaalt aan toonder”. Het kan dus worden beschouwd als een soort kwitantie, als een waar borg, dat voor dit papier altijd gouden of zilveren munt te verkrijgen is. Zoo vast als de bank is een uitdruk king, die zich in het Neder kan dsclie taal eigen heeft ingeburgera er» dit wel dui delijk maakt, dat de banlk wel te ver trouwen is. Én dat moest ook wel, omdat anders niemand de „vodjes papier” zou mnvaarden, indien men niet wist, dat de bank garant bleef voor het bedrag. Doch de vervalschingen van tegenwoor dig zouden huiverig doen worden om bankpapier in ontvangst te nemen. Dan kregen we denzelfden toestand weer als in den oorlogstijd, toen vooral de bevol king van het platteland de gouden en zilveren munten vasthield, ze optaste in de befaamde oude kous, als een appeltje tegen den dorst. Nu begint het te beteren, kan zilvergeld volop worden verkregen en schitterde hier ten daar reeds weer oen gouden tientje door de mazen van de beurs, waarin de verbeterde toestand tot openbaring kwam. Wanneer de politie niet zeer saherp toezag, dan kwamen de vervalschingen lang zoo vlug niet aan het licht. Men re- kene zelf na. Nog geen maand zijn de Nijmeegsche vervalschers aan het werk geweest, of thans reeds ziften ze achter slot en grendel. Als het publiek meewerkt dan kan er een massa tegen worden ge daan. Let op het uitzicht van de biljetten, die ge ontvangt. Houdt het biljet tegen het hoht, opdat ge het watermerk «uit kunnen onderscheiden. En bekijk dan de afwerking of ze correct is en goed in orde De valsche bankbiljetten van tien gulden, welke door de beide Nijmegemaren iu or de werden gebracht, waren zeer slecht nagemaakt, volgens de berichten, en toch vlogen de menschen er in. Men kan met te wantrouwend zijn op di< geb’ed. Het is niet plezierig om slacihtofer te worden van valsche munterspnaotijken en nog minder plezierig is dit, als men weet het zelf le hebben kunen voorkomen. Itje, d. van - Jan, z. van as Pieter- .ard en F. Voor eenigen tijd was een belang rijke uitbreiding noodig van ons bedrijf in verband met de steeds stijgende (‘plaag van on» blad. Toen dachten wij, dat ons bedrijf aan hoogste eischen kon voldoen reeds nu blijkt het ons noodzakeiyk onze machinale zetterij belangrijk uit te breiden. Daardoor kunnen we ons blad nog aantrekkelijker en actueeler maken. Het is ons een behoefte hier openlijk dank te zeggen aan onze medewerkers, B.JH. Correspondenten enz., waarvan we zoo dagelijks blijken van activiteit en medeleven mogen ondervinden. De abonné’a zullen hierdoor nog snel leren uitvoeriger nieuws krijgen, terwijl H.H. Adverteerders door de steeds stijgende en reeds zeef groots oplage nog meer succes van hun advertentie zullen hebben. 32 Niemand zou, het v«n in ver'fl zien de, geloofd hebben dat dit ouderwetsch gebouw nog tot e<*nig gebruik diende; men moest, in legen deel., overtuigd zijn, dat het siudf lang verialeu en onbruik baar was. Do grooie boomen, die het met hun hooge en zware kruinen overlom merden, onderhielden er omheen een al tijd durende vochtigheid De wind en do regen hadden op vele plaatsen het pleis ter van de muren doen vallen; mos en klimplanten overdekten het dak en het gras echoot welig en vrij op uit de sple ten en de barsten in het metselwerk. De buitenluiken, die immer gesloten ble ven, schenen nog enkel door een wonder van evenwicht op hunne plaats te blijven, maar die schijn was bedriegelijk, want Van de binnenzijde waren zij goed ver zekerd en daar kon men zien dal zij in werkelijkheid nog zeer stevig waren. Een stoep van drie ontvoogde treden leidde tot de zware, maar opengerefene eiken deur, gansch ontverfd en bevuild en die men sinds vele jaren gesloten zou geloofd hebben. Doch aan den anderen kant had het paviljoen een tweede deur, die rechtstreeks in het veld uitkwam. Een zwaren sleutel uit den zak halend, klom Laclance den stoep op, opende de deur en ging don terzijde om mar kies de Maixent te laten binnenkomen. Twee kamers van middelmatige grootte maakten het gelijkvloers uit van dat af gezonderd en geheimzinnig gebouw. De «onderlinge rentmeester, die, een vol maakt eerlijk man schijnend, op zulke broode schaal zijn meester on de open bare meening had weten te bedriegen, had een dier kamers tot eetzaal en de andere tot salon ingorichi. de, haar tot vervoering bracht, de be kentenis van hare liefde gedaan. Dat was een eerste en ernstige misslag, die, in de bijzondere omstandigheden, waarin mevr. De Ohavigny zich bevond, de ergste gevolgen voor haar 'hebben moest. mark.es was een al te aoor- trapte booswicht, en had al te goed en de listig zijn voorzorgen genomen, dan dat Olympe (hem ontsnappen zou. De edelman-bandiet huichelde een lief de, die hij niet gevoelde; indien hij, het kost wat hot kostte, de jonge markiezin tod vrouw wilde, dan was dit omdat hij vooreerst nare twee millioen en daarna de talrijke van graaf de Rahon verove ren wilde. Do reeds bekomen uitslag verzeker de hem de eindelijke overwinding. Hij wifit weldra de jonge vrouw geheel en gansch tot zijne plannen over te balen, zoodat zij beloofde met hem te zullen trouwen, zoodra zij weduwe werd. On der het behendig voorwendsel, dat zijn eer vereischte dat hij jegens Olympe een nieuwe verbindtenis van getrouwheid nam, overhandigde hij haar zelfs ©en geschrift, dat luidde als volgt: „Op mijne eer van edelman en bij alles wat mij dierbaar is, zweer ik de markiezin Olym pe d’Aubray de Ghavigny tot vrouw te nemen, wanneer dt almachtige God, die over hot leven der menschen beschikt, den marki«s De Ghavigny tot zich zal geroe pen hebben.” Hier volgden de dagteke ning en het handleeken. Olympo, die in deze plechtige verbind- teni.s. gansch vrijwillig gedaan, een on miskenbaar bewijs van ware, diepge voelde l.efdo ïag, wilde mie! ten achter blijven en haastte zich om op hare beurt de volgende verklaring te schrijven: „Ik bezweer bij alles wat mij11 dierbaar is dal ik, wanneer ik door den wil van God we duwe zal geworden zijn, nooit een ander tot man zal hebben dan den markies Louis-André-Sigismond, heer van Mai- regel meer 0.20. el berekend. Voor wjordt de drie- )1b en condities an G. J. van er. Jacob, igerd Jan, verkamp Versluis en Te beginnen van dit oogenblik, aan schouwden de markies en mevrouw de Ghavigny elkander als menschen, die binnep een on n of meur nahijzijud tijd stip in het huwelijk zouden worden ver- eenigd; zij hadden voor elkander nioks verborgens meer en deelden zich weder zijds hun verlangens en hun hoop mede. Markies de Maixent toonde zich einde lijk zooals hij was en zooals hij zijn moest om er toe te komen Olympe ‘heel en al aan zijn persoon te verbinden. Hij toonde zich verzot naar pracht, naar weelde, naar genot en wereldsche genoegens en mevrouw De Ghavigny be greep dat hij haar schoon© droomen ver wezenlijkte, want in dien hij dat alles ver langde, zij (kon er niet aan twijfelen het was om het met haar te dealen. Maar, om dat verrukkelijk leven te leiden, om in Parijs, de groot© wereldstad, boven allen te schitteren, om den hoogsten adel van Frankrijk te vereenigen in de salons van een prachtig huis «n in het park van een bijna prinselijk kasteel, kon de for tuin van do markiezin, hoe aanzienlijk ook, niet voldoende zijn. Haar tweo mil- lioenen, zouden al spoedig als sneeuw voor de zon weggesmolten zijn ’t Was zonder moeite, door de enkele opsomming van alles wat hij voor de toekomst begeerde, dat markies de Mai xent do jonge, lichtzinnige en pronkzie ke markiezin tot deze ontmoedigende overweging bracht. Hij antwoordde haar dat zij ongelijk had niet te rekenen op de overgroot© erfenis, van den graaf en de gravin de Rahon, die haar eens on verdeeld zou toekomen. Mevr, do Ohavigny schudde bet hoofd, doch antwoordde niet. Veronderstelt gij dan, beste Olym pe, vroeg de markies dan, dat <Ie graaf N. VAN NOOTEN SCHOONHOVEN Uitgevers. Posten, en Girodienst 187ö3. het stuk, de beschrijving van de daar voorkomende personen en dieren, werd met zooveel gevoel naar voten gebracht, dat het meermalen de hoorders trof. Na de pauze kwamen nog ,,Aleid” en „het knappe kind”. Dat de heer Dekking niet alleen in ernst, doch ook kn luim een fijn weergever van geschreven werken is, bleek nu ten votf©. Herhaaldielijk wer den nu de lachspieren in beweging ge bracht en was het soms of men werke lijk toeschouwer was bij de voorgestelde tooneelen, inplaafs van toehoorder van den heer Dekking. Deze vergadering, die met een kort woord door den heer P. Leis was geopend, word nu ook met een kort woord gesloten. Bij dendank dis de heer Lek aan «pr. bracht, was hij ten volle de tolk der vergadering. De leden van de vereen. Tot Nut van het Algemeen, werd wm 'ge noeglijken avond verschaft. Goudriaan, 15 Jan. Dinsdagmiddag had alhier oen treurig ongeval plaats. Mej. Trapman moest mot de fiets uitha len voor den landbouwer P. B., die met een mestkar op den weg was, en kwam» met het voorbijrijden in aanraking met de mestkar. Het gevolg was dat zij met de fiets over den weg kwam te vallen en wel zoodanig, dat zij bewusteloos werd opgenomen. De dokter van Noor- deloos w^rd direct gehaald en constateer de hersenschudding. Zij is reeds den zelfden avond overleden. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en in de omgeving le soort f 50 tot f 55, 2e soort f 45 tot f 49. Han del flauw. De prijs der varkens, le kw. 40 tot 45 ct. 2e kw. 36 tot 39 ct., var kens voor exporthandol 44 ct. Handel matig. Nleuwerkerk a.d. IJssel, 15 Jan. On der leiding van den burgemeester zal ook in deze gemeente een collecte langs de huizen worden gehouden voor de door de I watersnood 'geteisterde streken in ons I land. I 1 De ui'tkeering aan de gemeente in- 1 gevolge de artikelen 1 tot en met 9 der wet van 24 Mei 1897 (Staatsblad) 156) over het jaar 1925 ds veelgesteld op f 8694,42. De dienstplichtige A. Doornheim, 1 der lichting 1926, is bestemd ter inlijving B. op Maandag 1 Februari a.s., bij de 4e Schoolcompagnie van het Regiment Ves tingartillerie te Utreohit. De burgemeester heeft vergunning verleend aan de zangvereeniging „Nieuw Leven” alhier, tot het houden van oen nationaal concours voor muziek- ©n zangvereenigingen op 13 Mei 1926 (He- melvaartsdag). I Door de daartoe bevoegde ambte naren alhier zijn negen fietsen in beslag gwomen, omdat deze rijwielen niet wa ren, van een rijwielpiaatje, geldig voor het jaar 1926. Na betaling der boete werden de rijwielen weder teruggeven. Ouderkerk a.d. IJssel, 15 Jan. De Wa- tersnoodcollecte heeft tot heden op de lijsten opgebracht f 1422,85. Er wordt nu nog rondgegaan met de bus voor de genen, die daaraan de voorkeur geven. en de gravin er soms aan zouden kunnen denken u te onterven? Ik geloof dat nieten zal mij wel wachten het te veronderstellen, ant woordde de jonge vrouw en ik b©n zelfs overtuigd dat dit nooit bij hen opgekomen is. Mijn nicht telt ternawernood dertig jaren en de graaf zelf, hoewel ouder dan zijn vrouw, is bijna nog jong. Zij kunnen en zullen voorzeker nog lang leven.... zoolang misschien als ik zelf. Ik herhaal het, het zou een dwaasheid zijn er op te rekenen dat zij mij eens bun ontzaglijke fortuin zullen nalaten. ’t Was de beurt van den markies om het hoofd te schudden. De graait heeft een izwak lichaama- gestel, zeide hij en zijne gezondheid is zeer twijfelachtig; hij zal zeker jong ster ven. Wat de gravin betreft, wie kan voor zien wat haar te wachten staat? Wie vandaag vol kracht en levenslust is, kan morgen door den dood verrast worden. Dat is waar, maar dat kan even goed u en mij gebeuren. Overigens, de gravin kan ook, een hoogen ouderdom be reiken. Bovendien vergeet gij, dat mijn 1 nicht moeder kan worden en dan mogen wij alle hoop op de erfenis laten varen. De markies barstte in een schaterlach los. Als ge enkel deze kans tegen u hebt, riep hij, dan moogt ge alle onrust ver- bannen. Aan zulke wonderen zal nie mand mij doen gelooven. ’t Ware te wenschenl mompelde de achoone Olympe, want indien de graaf en de gravin beiden kiwamen te sterven en die fortuin ons ontsnappen moest, wij zouden, na er zoo vast op gerekend to hebben, zeer te beklagen izijn. De dagen en weken verliepen ©n hot bij benadering bepaalde tijdstip voor den terugkeer van graaf Do Rahon en van zijn vrouw was sinds lang voorbij An- nibal had roods twee of driemaal den markies geschreven, maar nJ*t dezer brieven bepaalde daai*o«/renl dog nn d« terugiw d" p.uci’ bevolking in onze ge- 1^25 is als volgt: geduren igWn zich hier 436 personen 1 uit andere gemeenten en vertrokken er 426 naar andere gemeenten Het geboortecij fer bedroeg 216 en het sterftecijfer 62, Het totaal aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1926 7130, t.w. 3609 manne lijke en 352 vr. De bewoners van de Da Costastraat, IJssehnondsche Laan en aangrenzende straten hebben een verzoekschrift Inee- diend om een brievenbus aldaar ge- plaatst te krijgen. Zevenhuizen, 15 Jan. Op verzoek van en W. kiwamen Woensdagmiddag de leden van den Raad, brandmeester, as- sistentbrandmeester en nog eenige ge- 1 noodigden ten raadhuize bijeen, om de uitlegging van het Mirax-brandbluschap- paraat aan te hooren. De ingenieur der Merax-maatschappij te Amsterdam, gaf in de raadzaal een theoretische verkla ring van het biuschapparaat. Verschil lende vragen werden gesteld, die naar beantwoord werden. Hierna had aohter het Raadhuis een demonstra tie plaats. Een zak krullen wend uitge stort, daarover wend een groote mand geplaatst. Alles werd toen begoten met 3 1/2 liter 'benzine. Bij <het aansteken volgde een groote.knal en een ondeelbaar oogenblik later stond alles in lichte laaie Een der aanwezigen bracht het apparaat in werking, wat direct gelukte en binnen twee minuten was de brand geblusoht. Vlaamsch tapijtwerk, min of meer be schadigd, maar niettemin nog een schoo- nen aanblik opleverend, bedekte de mu ren en was goed in overeenstemming mei de ouderwetsch© meubelen, die men hei melijk van het kasteel naar het lusthuis van den ritmeester gebracht had. Dat was zeer •Schoon, bijna prachtig en meester Laclance 'had het bewijs gele verd van goeden smaak, toen hij de in richting van al die bijzonderheden be stuurde. Wel, wel! riep markies de Maixent wel, wat zegdet gij mij gisteravond, dat uw paviljoen mijn belangstelling niet waard was? Waarlijk, gij zijt al te nede- rigl Ik verwachtte een soort van bosch- hut te -zien, en ik bfevind mij in een klein paleis! Ik zal dit paviljoen noodiig hebben en ik verzoek u het mij te leenen. Mijnheer de markies weet wel, dat rerblijf gansch ten zijnen dienste is, ikU J l. V zelfs over mijn persoon mag beschikike] -Zaai. mor.-, «n dienst dien ik van u vraag, vervolgde mar zeer dan

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1