G NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT en ding hoven Maandag 1 Februari 1926 58' Jaargang No. 5077 9 ht! iping FEUILLETON. lealer. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. BINNENLAN D Plaatselijk Nieuws. af No. 84 De roodeTooverheks 39 Telefoon 20. INGEZONDEN MEDEDEELING. Boerderij eert EB LAAN. n koop een ii SCHOONHOVENSCHÏ COURANT. Gulden, vanaf f5 ION 350 I I op- ont- >men door i 52 pCt. deeld over de prijzen Jruarl, 8 nvr; tgtr. r hel hevea, leur, ITZEN ,00 nilbll s Mantel -5, 65, 75, O, 15, 45. I, I. I, van de s. w. n: van nooten, schoonhoven Uitgever*. Poatch. en Girodienst 18763. uO p gevraagd, niet de verzekering was ver kregen. dat zij zich «ouden onthouden van propaganda voor hun actie. Den leden van doen bonds ia geen- zin-é geweigerd zich bij den begrafenis- atoet aan te sluiten; zij hadden daartoe gelegenheid achter den militairen stoot Evenmin is hun belet -aan fact grad het woord te voeren, nadat de militaire plech tigheid was afgeloopen. Door den officier, belast met de rege ling der militaire plechtigheid, wend ®org gedragen, dat man een en ander de hand werd gehouden. De verbodsbepaling gold het deelnemen aan een militaire plechtigheid, waarbij de militaire autoriteit gezag uitoefent. Hot optreden vjin den ibovelvoerenden of ficier wordt goedgekeurd. Afigescheiden van de omstandigheid, dat in dat -geval een keuzo moest worden gedaan tusschen de vertegenwoordiging van één der beide bovengenoemde vereeni- gingen, zullen maatregelen als boven bedoeld, in de toekomst niet noodig zijn, wanneer de bond van het oude vlootpetr- aoneei er van afziet, bij plechtigheden alt deze propaganda te voeren. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mljnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Ammerstol, 1 Febr. J.l. Zaterdagavond hield de vereeniging Broedertrouw ar. een der lokalen der Openbare Lagere School haar jaarlijksche aligemeene ledenvergade ring. In deze bijeenkomst werd het jaar verslag voorgelezen .terwijl tevens door den penningmeester rekening en varanit- woording der gelden, die hij gedurende hetafgeioopen jaar onder zijn beeheer heeft gehad, weid gedaan. Door een tiental le den werd deze bijeenkomst bijgpwoond De heer J. L. Bonter alhier heeft ont slag genomen ate bestuurslid der Geref. Zondagsschool. De Muiiekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst” alhier heeft in haar (ge houden vergadering -besloten om Tweeden Pinksterdag a.s. deel te nemen aan het Nationale Concours, dat te Wassenaar zal wonden gehouden. Deze vereeniging zal in de afdeeling Uitmuntendheid uitko men. Dezer dagen is bij den heer D. de J .alhier een kruik zoutzuur, welke zich bij zijn woning bevond,- ontvreemd. Van de(n) dader(s) is t$t heden toejnog géén spoor ontdekt. Groot-Ammers, 1 Febr De Pluiveever- oeniging V.P.K.D.G. hield 28 Januari 1|L haar jaarvergdldering. De voorzitter, de heer L. van Loon, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en sprak zijn genoegen uit, dat zoovele leden opgekomen waren. Daarna verzocht hij de secretaresse mej. A Dogterom de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd en onder dankzegging werden goedgekeurd. Bij de daarna gehouden verloting vae- lez de prijzen als volgt ten deel: K.G. Wat gebeurt er? vroeg de markies. Wat is er voorgevallen? Waarom komt gij terug? Ik ben een boodschapper van slecht nieuws, stamelde Lazarus. Ik smeek me- mrouw de gravin mij het kwaad te ver geven dat -ik haar doen zal. - Hij onderbrak zich, alsof hij niet voort spreken durfde 'toen hij de vreeeelijke ontsteltenis van de gravin zag. Eindelijk gelukte deze laatste erin te spreken. Aohl riep zij, hare handen wrin gend, de graaf is dood Neen, mevrouw, neen, wedervoer Lazarus -haastig, mijnheer de graaf is enkel gekwetst, gevaarlijk misschien, maar ik «weer u, dat hij niert. dood isl Op dat oogenbük van onzeggel ijken schrik en vernietiging, waarop men ge loofde de arme vrouw van smart in be zwijming te zullen zien vallen, deed er zich een geval voor, dat wij niet zouden kunnen uitleggen. De gravin, die reeds machteloos scheen, hernam plotseling 'haar koelbloedigheid en het was met een bijna vaste stem dat zij den knecht ondervroeg. En hoe, zegde zij, is die gevaarlijke wonde den graaf toegebracht? Wie heeft hem gekwetst? Is het een misdadige aan slag dien men op mijn man gedaan heeft? Neen, mevrouw de gravin, er is geen misdaad gepleegd, maar wol een schrikkelijk ongeluk. Op oen zeer steile helling ia de ketting van de rem gebro ken en de paarden, aangestooten door de koets, zijn op hol gegaan; daarna is aan een kromming van den weg hot gespan in een diepte van ongeveer twintig voet gevallen. Het rijtuig was gebroken en toen wij -mijnheer do graaf ter hulp ge sneld waren, vonden wij hom bewuste loos te gronde liggen, veel bloed verlie zend uit twee diepe wonden, eeno aan hot hoofd en een andere aan don schouder, kien heeft hem op een draagbaar naar de naaste afspanning van het dorp ge dragen, waar twee ganeesheeren, in al lerijl ontboden, den graaf kwamen verzor gen en tot bezinning terugbrachten. Wat hebben zij gezegd? Det het misschien niet ónmogelijk zou zijn mijnheer den graaf nog te red den. Mevr. De Rahon verborg haar gelaat onder haar beide handen en 'begon bitter te weenen en te snikken. Niet heel en al onmogelijk, misschien .stamelde zijl Aohl.als het zoo is, dan is hij verloren. Maar neen, kwam -de markies Do Maixent er tusschen, er is hoop, en wij moeten ons aan die -hoop vaslklampen. *t Is een schrikkelijk ongeluk, dat te zeker, maar wij mogen er ons niet door laten ter neer slaan. Arme nicht, zeido Olympe, do hand nemend van de gravin en -het 'diepste, rechtzinnigste medelijden veinzend. Hert kan niet zijn, dat mijn goede neef u ontnomen worde; welaan, wees sterk en laat ons hopen. Mevr. De Rahon antwoordde niet, gansch overgegeven aan haar wreede, grievende smart. Eenige oogenblikken daarna deed Ma rie de Rahon zioh opnieuw geweld aan; hare tranSh afdrogend, hief zij wederom het hoofd op en hernam: Waar is dat ongeluk gebeurd? Nabij een groot -dorp -dat Langeron heet, antwoordde Lazarus. Is dat verre van hier? -01 zeer verrel Om terug to koeren heb ik meer dan zestig mijlen af to leggen gohad en ik ben in duizelingwekkende vaart, bijna zonder stilhouden, naar h<t kasteel teruggekomen om mevrouw de gravin te verwittigen van het vreesolijk ongeluk, dal den graaf getroffen heeft. Zijt gij, voordat gij zijt vertrokken, bij den graaf geweest. tijd zooals het geschreven staat in het groote levensboek, waarvan wij de blaren niet omslaan. Ik zal u helpen. Maar ik -gehoorzaam niet aan uw wil, mijnheer de markies. Ik gehoorzaam aan een veel sterker stem. De stem van mijn weten schap die mij toeroept, volvoer de voor spelling op mevrouw de Rahon. Wanneer zullen wij vertrekken? Over een uur, antwoordde de mar kies. Deh volgenden dag reed in den avond een paard, waarop een man en een vrouw gezeten waren, door de valled, waar het eenzame huis stond, door den mar kies van de oude herbergierster gekocht. De edelman-bandiet sprong af en hielp daarna ook Simon-e van het paard af. ontsloot het huis en ging met de vrouw in de verlaten woning. Een half uur la ter trad hij alleen naar buiten, sprong op zijn paard en reed langs een braweg naar het kasteel De Rahon terug. t XXIX. Nu wachtte‘de markies kalm af. Om zijn plan te kunnen volvoeren, moest de gravin eerst alleen zijn op het kasteel. Het toeval kwam hem ongeveer twee weken later te nulp, doordat de graaf als luite- nant-generaal in het leger van den komóng bevel ontving om zich te Parijs te gaan vervoegen. Hij kon rich ditmaal niet doen vergezellen door de gravin, wegens .haar zwakte en ook daar hij niet wist hoe lang zijn afwezigheid duren zou. Op den -dag van zijn vertrek drukte hij zijn gemalin haastig dn de armen, en spoedde zich naar zijn rijtuig, dat meteen wegrolde. vergezeld van zijn knechten, waarbij 'rich ook Lazarus aangesloten had. Dat was geen wreedheid, maar goede voommg van den graaf, die meende, dat een lang durig afscheid teveel van do 'kradhten der gravin zou vergen. Do markies en Olympe deden al het mogelijke om de neerslachtige gravin te troosten en overinadden haar met wel daden. Zij ontroerde er -soms van, zoo kwam in verdrukking. De gevolgen bleven niet uit, zooals verslechtering van onder wijs en enorme geldverspilling ook door splitsingen (tusschen christelijke scholen onderling, „Wie het kind heeft, heeft de toekomst”, prediken onze tegenstanders, ken en overvloed van geld staat te hunner ken en overvloed van geld staat ta hunner beschikking. Ondanks alles echter ite een groeiende belangstelling voor do Openba re School te bespeuren. De Itaden is, dat ze geeft ,,wat des kinds is”, vrij van dogma’s en politiek .terwijl het kind niet in een bepaalde richting gedreven wordt. Na de aanwezigen aangespoord te lub ben lid te worden van Volksonderwijs en zoodoende iets bij te dragen tot bereiking vam. het schoone doel, eindigt do spreker onder applaus der aanwezigen rijn rede. De »ecr. ‘bracht den aanwezigen dank voor hun belangstelling en den heer Gaas beek voor rijn boeiende rede en sluit de vergadering. Gouda, 1 Febr. De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken zal wonden ge houden op Woensdag 8 Februari, des av. 7.30 uur, in de Raadzaal ten Stadhuize alhier. De agenda luidt als volgt. 1. Opening door het oudst aanwezig lio in jaren; 2. Verkiezing van een algemee- nen voorzitter; 3. Verkiezing van een voorzitter der afdeeling Grootbedrijf; 4. Verkiezing van een voorzitter der afdee ling Kleinbedrijf; 5. Verkiezing Financi eel© commissie (aftredend de hoeren A. D. van Vreumingen en J. Dersksen Hmz.) 6. Verkiezing Handelsregistereommissie (aftredend de heeren J. L. van Eijk, J. A. Donker, P. D. Muijlwijk en A. D. van Vreumingen)7. Verkiezing één lid voor de commissie van het verslag der kamer (deze commissie bestaat uit het bureau der kamer en de heer A. van Wijnen (af tredend); 8. Notulen der vorige vergade ring; 9. Uitgegane en ingekomen stuk ken; 10. Verzoek van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart om subsidie (1925 f 200); 11. Benoeming Commissie tot het uitbrengen van advies inzake het OnU werp van Wet een er Weeldeverteringsbe- iasting; 12. Rapport van het Bureau in zake het schutten door de IJssethaven te Gouda; 13. Verzoek van het Bureau voor Haudotein lichtingen te Amsterdam om een extra subsidie voor 1926; 14. Verzoek van het Nat. Comité van Actie tot wijziging van het verdrag Nederland-België, om in Gouda een onder-afdeeling van gemeld Comité te stichten; 15. Verzoek om sub sidie van de vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Boskoop; 16. Verzoek om subsidie van de vereeniging voor Vreemdolingverkeew te Gouda; 17. Ver zoek om toe te treden als lid van de ver eeniging Instituut voor Economische ge schriften (het bureau adviseert afwij zend); 18. Verzoek om toe te treden als lid van de vereeniging voor Economische Geographic (het bureau adviseert afwij zend); 19. Vaststelling rekening en ver antwoording over 1925; Rondvraag. Op Donderdag 4 Februari a.s. van 7 uur tot 7.30 uur, zal door den heer A.' van Wijnen te Gouda, voorzitter van den Ljpze Courant wordt des Maandag»-, des Woentdag»- en des Vrij dag«niddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25, franco per post in Nederland 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan zich abonneeren by onze Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders. goed als de twee gasten voor haar zorg den en zei de dan: Wat is h?t goed om zoo bemind te worden. Het vergoed mij veel van de af wezigheid van mijn man. Den vierden dag, terwijl de avond viel, hoorde men in de oprijlaan den woesten galop van een paard. De gravin sidderde en sprak: Wij verwachten niemand, wie zou daar dan toch zoo vlug aangereden komen. Ik denk dat het een koerier is, ant woordde de markies Het -gieruoht naderde snel. Weldra ikon men den ruiter zien, geze ten op een met schuimzweet overdekt paard, dat hij nog immer tot snelleren loop aanspoorde. De markies stond eens op, ongerust schijnend en met steld gelaat. Wel, mompelde -hij, men zou zeg gen dat het Lazarus is. Lazarus? herhaalde mevr. De Ra bon, aanstonds doodsbleek geworden en dreigende van haar stoel te vallen. Waar om zou uw knecht terugkomen? Er zou een ongeluk moeten gebeurd zijn! Neen, neen, hij 4s het niet..-dat kan Lazarus niet zijn Maar ja, ’t was wel de knecht van markies De Maixent; men kon er thans niet meer aan twijfelen. In weinige se conden had hij den korten afstand over schreden, die hem nog van de kleine groep scheidde. aDn hield hij plotseling zijn paard stil en sprong uit het zadel. Hij hijgde en scheen zich slechts met moeite recht op de boenen te kunnen houden, terwijl er op zijn gelaat een schrikwekkende uitdrukking lag. De gra vin, wier .hart door oen onzeggelijken angst benepen werd, wilde ondervragen, maar zij kon niet. Zij had er de kracht niet toe; hot woord bestierf op haar be vende lippen. Zij deed enkel een koorts achtige beweging en deze beweging wilde zeggen: Spreek, spreek spoedig! Bond van Kaasproducenten en Directeur van de Coöperatieve Producenten Ilandcfls Vereeniging, een rede worden gehouden voor de Hüversumsche Draadiooze Om- roop te Hilversum -over „Internabionale landbouworganisatie”. Dit -onderwerp heeft keker ook buiten dan flandhouw wel belangstelling, omdat niet officieel inter nationale organisatie op allerlei gebied rich meer en meer ontwikkelt. Gorlnchem, 1 Febr. De alhier gevestigde Commissie van Beheer van het slot Loe- veatein bericht, dat het slot tot 1 Maart a s. voor bezoekers gesloten fcal zijn. Toe gang zal alleen verleend worden op 'ver toon van een bewijs, afgegoven door den eerstaanwezend ingenieur der genie Thierens of door den eere-voorzitter der commissie, waarvan het adres is: Verlee, Eind van den Langen dijk. Gorinohem, Giessen-Nieuwkerk, 1 Febr. Op 13 Fe bruari a.s. zal de heer C. van Zijll alhier mogen herdenken, dat hij gedurende een 25 tal jaren onafgebroken secretaris is geweest van de Commissie 'tot Wering van Schoolverzuim in deze gemeente. Donderdag 11.1. had in het Vereeni- gingagebouw van de Geref. Kerk te Peur- sum plaats de jaarvergadering van de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Orahje". Na opening door den voorzitter mot gebed Werden de notulen gelezen, goed gekeurd en vastgesteld. De ingekomen modedeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Het jaarverslag ’t welks ge tuigde van groei en bloei der vereeniging, werd eveneens goedgekeurd. Do aftreden de bestuursleden, de heeren Diepenhorst, De Jong en Van den Dool, werden met al- gemeene stemmen herkozen en namen ook hum. benoeming ook wederom aan. Nog volgde een inleiding van den heer Van den Dool, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Jutphaas, 1 Febr. Bij de Geinbrug al hier te schipper B. uit Vianen m den Hollandschen Ussel verdironiken. Hij laat een vrouw met 2 kinderen na. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 1 Febr. Mej. N. C. V. alhier is dqor het kantongerecht te Gouda veroordeelu tot f 10 boete sub. 2 dagen hechtenis, wegens overtreding der Bouwverordening, c q. verplichte aan sluiting waterleiding. De collecte in de R.K. Kerk göhou4- den ten bate van de door den watersnood geteisterde streken heeft f 160 opgebracht. Nieuw-Lekkerland, 1 Febr. De hoer A. de Vries alhier is geslaagd voor het exa men Engeische Handelscorrespondentie Tot assistente taan de neutrale bij zondere school te Kinderdijk is benoemd mej. H. P. Müller te Krimpen a.d. Lek. De Zilveren Bruiloft van de Koningin en den Prins. De Koningin en de Prins rijn Zaterdagmorgen 10 uur 24 min. van Den Haag naar Hot Lob ver trokken, waar hun zilveren huwelijks feest in familiekring zal worden -gevierd. De Prinses -blijft nog tot Donderdag in Den Haag, in verband met haar onder wijt. Eenig» familieleden van den Prins worden Vrijdag op Het Loo verwacht; de Koningin-Moeder zal Zaterdag komen. Verder zullen Zaterdag de vroegere jr'eelgenooten van de Prinses op Het Loo aankomen,, teneinde Maandag in zeer besloten kring, met de Prinses, het zil veren huwelijksfeest van haar ouders te vieren. Zooate reeds werd meegedeeld, is het de Koningin, met het oog, op haar zeer drukke werkzaamheden, niet mogelijk, dit jaar audiënties te verleenen. Het zal het Koninklijk Echtpaar dan ook ntet moge lijk zijn, gelukwensohen mondeling in ont vangst te nemen. Van het schilderij der Koninklijke Familie dat het Oranje-Comité 1926 bij gelegenheid van het zilveren (huwelijks feest van den Koningin en den Prins aan bet Koninklijk Echtpaar zal aanbieden, zullen reproducties worden gemaakt, ter uitreiking.,aan de schoolkinderen in Ne derland. Iemand uit Limburg heeft aangeboden de kosten, benoodigd voor het kosteloos uitreiken van do platen aan de school kinderen -in .geheel Limburg voor rijn re kening te nemen. n Over een begrhfenls. De Minister van Marine a.i. I heeft op vragien van het Tweede Kamerlid Albarda <het vol gende geantwoord: Het is ondergeieekende bekend, dat aan een aantal personen geweigerd is .bij de begrafenis op 17 December jl van het stoffelijk overschot van den gepenaion- neerden sergeant-zeilmaker N. Richard, ridder der Militaire Willemsorde, plaats te nemen in de militairen stoet en gedu rende de miltaire plechtigheid aan het graf het woord te voeren. Dezo weigering berustte op de door den commandant der marinekazerne to Am- sterdam verkregen inlichting, dat meerde re leden der Vereeniging van ridders der M. W. 0. zich zouden onthouden van deel neming aan de militaire plechtigheid, in dien do bond van het oude vlootpersoneel met welks wijze van actie-vooren voor pensioenverbetering zij zich niet kunnen voreemgen tot deelneming werd toege- teten. Hierbij moet wel in het oog worden gehouden, dat de aanspraak, om met mi- k litaire eerbewijzen te worden begraven, uitsluitend ontleend werd aan het fri-t, dat de overledene ridder dor M. W. O. was en dat van de personen die zich vanwege Standaard EiermeelV.P Z.H. aan den den genoemden bond hadden aangerateld heer Stout; 5. K.G. idem aan den heer L. voor het houden eeper redevoering, des- i Schep Jz. Jr.; 21/2 K.G. idem aan d$n i heer A. G. van der Vlist; 15 Broedeieren aan den heer W. van Wijnen; een Bron zen Schoen aan den heer J. W. Spek. Daarna hraoht mej. A. Dcgterom als afgevaardigde verslag uit over de na jaarsvergadering der V.P.ZJtt., waarvoor de voorzitter haar da<nk zeg<te. Voor het keuren van lakbciomen in het a.s. broedseizoen gaven zich 12 liefheb bers op mot te zamen 18 toornen. Do socretaresse-penningmeesteresse onej A. Dcgterom deed rekenllng en venantwoor ding over het afgeloopen (boekjaar. De heeren J. W. Spek en A. van der Dussen zagen de boeken na, weike rij actoord be vonden. Daarna bad er bestuursverkiezing plaats Aftredend waren de voorzatter, de heer L. van Loon, en de heer H Tem mer. Beiden werden herkozen en namen hun benoeming ahn. Het verslag van den heer A. den Bes ten, namens de commissie van onderzoek inzake gezamenlijke voeder&ankoop, wees xit, dat het geen rin heeft dn die richting te werken. De heer A. do Waard deelde eenige bij zonderheden mode omtrent -liet eierveilen Eerst ging dat niet zoo goed doch nu hij, in overleg met den heer J. W. Spek, de 1 eieren zendt naar de Rotterdamsche Vei- lii>g Warmoezierstraat te Rotterdam, gaat het 'best. Nog werd besloten tof aanschaffing van eenige' eier kisten. Na nog eenige discussie wend deze ge zellige vergadering door den voorzitter ge sloten. Loplk, 1 Febr. Zaterdagavond werd in het café Oosterom aan den Uitweg door de afd. LopikJaasveld van Volksonder wijs een propaganda-avond gehouden, waar als spreker optrad de beer K. van Gaasbeek, lid van de Prov. Staten van Utrecht. De voorzfttor opent de vergadering en h'eet de aanwezigen hartelijk welkom. Hij deelt mede, dat tijdens de pauze een col lecte zal worden gehoudai ten bate der afdeeling en dat aan het eind der verga dering vragen gestald en anliahtingen ge- vihagd kunnen worden. Daarna krijgt de heer Gaasbeek het (woord. Volgens den spreker mag de Openbare School zich in een toenemende belang stelling verheugen. Wat is daarvan de re den? De Openbare School kwam in het gedrang, hetgeen historisch wel -te ver klaren is. Oorsp^oinkelijk bestond er slechte één school |de Openbare. Hier naast bestonden ook bijzondere, die zich echter zelf moesten bedruipen. Dit wek te vooral onder “de partijleiders der A.-R. ontevredenheid, vandaar hun streven om gelijkstelling. Na jaren van groeiende ge lijkstelling .komt eindelijk de -volkomen ge lijkstelling, de pacificatie in 1918. Deze komt echter niet van rechts, doch van links daar de coalitiegenooten elkander wantrouwden. Het was eqhter geen pacifi catie, doch, een weder opwekken van den schoolstrijd, want ide Openbare School Pipeadrechl. en bij A. N. Ik zal thei doen, want gij zijt niet slecht. Zooals gu hpt wilt, zal net wel goed zijl.. Zeg dus maar wat ge wilt, dat ik doen zal. Na du gesprek begaf de markies zich naar zijn kamer zonder door iemand op gemerkt te zijn Den volgenJm dag reel njj naar de stad Puy en vandaar naar het gehucht Qhamblas, waar hij de roode toovnrheks, Simone Raymond, weer opzocht, die, zooals we welen, weer naar haar woning teruggekeerd. De waarzegster schrikte, toen zij op het kloppen van den markies opendeed. Gij al weer hier, mijnheer die mar kies. Ik wil niet dat u me weer komt sto ren. Eenmaal geholpen is (genoeg gehol pen izou ik zoo denken. Ik wil geen nieuwe misdaden beginnan. Tut, tut, wacht eerst maar eens af, ik heb u toch goed betaald. Ik zal u eerst eens vertellen wat ik kom doen. Binnen tredend, ontvouwde de markies aan de waarzegster een heel plan, dat wij nu nog radet kennen, maar het weldra in al zijn verschrikkelijkheid zullen loeren zien. Hij besloot met de volgende woorden: Ge riet dus, Simone, dat ge niet an ders doet dam den wil van -het noodlot uitvoeren als ge mij in mijn -plan helpt, Het is uw eigen voorspelling, die nu wer- toelijkhedd wordt. Zij zal dus in schijn sterven, sprak Simone. O, ik heb wel goed voorspeld, Levend en dood zijnde, toch leven. Dat heb ik haar voorspeld in de Lantaarn straat en zij, zij dacht -dat ze met een krankzinnige te doen had. Neen, de roode Tooverheks, zooals ik in die dagen ge noemd word, was niet .krankzinnig, men kan het lot niet dwingen. Het komt al- Prijs der Advertentiën: Vun 1 tot 6 regels ƒ1.30; elke regel meer ƒ0.20. Bij 8 maal plaatsing wordt de Se plaatsing tegen f Ö.10 per regel berekend. Voor advertentiën tusschen den tekst, waarbij de kolommen breeder zijn, wordt de drie voudige prys berekend. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1