NIEUWSBLAD VOOR ZUIDHOUAND EN UTRECHT Co ren Plaatselijk Nieuws. tand M stoffen Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. De roode Tooverlieks w EERSTE BLAD. BINNENLAND. ysbiad N o. 5078 Woensdag 3 Februari 1926 58’ Jaargang FEUILLETON. Teletoon 20. INGEZONDEN MEDEDEELING. j- 4 Ja ’2 60 j., echtge- de dat als te XXXI. ven «etratte per 1 Jan- tan Mrvoi SFQENAA NING, (1) dwaas zware oud 18 m. weduwe van togen hoest VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN Uitgevers. Poatcn. en Girodienst 187ÖH. :oper HUSI DtRLAND. ^-geïllustreerde ito van actu nositartan. enz vormen sinds i. Thane loop IE OF GELD ONNE’S: vervolgen var «ld whaal: I DANNEWALDc j VbHUWlJNINÏ ►n wedstrijd vai schtprIjren, o.» scnooNiiovifflsciii' courant. D, W. H. J S IJw tp Gorin. Ii'in nifp droiiken- hem f 3 of 2 f 3 tl Idem en iesnin N euw- Ik, markiezin do Maixent, herhaal de Jutlie.mag ik dat wel geioovsn? ia dat geen bedriegelijke droom? Een droom? ja een gelukkige droom, die zich gaat verwemnlijkeneen droom vod verrukking, waaruit gij als de gelukkigste en de meest beminde vrouw ter wereld zutl ontwaken. Terwijl dtwo woorden gewisseld wer den, vloog Kebir als 't ware over den weg de doahter van den (hotelhouder Ohado- rant bij eiken sprong verder verwijderend van de woning, waarin zij aoo gelukkig geweest was en welke zij nooit meer zou terugzien. geven wil zoodra de 'paarden zullen aan- gespannen zijn. Binnen twee uren ml allee gereed zijn, beste nicht, antwoordde de markies un ik vraag u als een gunst u te mogen vergezellen. Ik stem daar met dankbaarheid in toe, zegde de gravin; gij zijt goed en uwe troostende en aanmoedigende woonden zullen mij versterken en opbeuren. En ik zal u evenmin verlaten I riep Olympe met vuur; dik «wil met u vertrek ken Om tien ure 's avonds wanen alle toe bereidselen geëindigd. Een zware koets, bespannen met twee sterke paarden,’ was voor "de stoep van het kasteel gebraaht. De gravin en de schoons Olympe na men achteraan in bet* rijtuig plaats; het gelaat van de eerste was zeer Week. Tegenover dien zette zich Marinette, die voor goed kameniay geworden was. lazarus had plaats genomen op den bok, nevens den koetsier. Het gespan ver- trok in den gematigden draf der sterke on vurige paarden. Daar een zoo echte- Dat was het afgesproken toeken met Julie Cbadorant, als de markies zich met Julie wilde verstaan «n urioh niet in het café wilde vertonnen. De markies deunde tegen een boomstam en wachtte eenige minu ten. Reeds begon hij ongeduldig te wor den, toen hij een deur hoorde openen. Vlugge voetstappen gingen door dan hof en kwamen in de richting van de bres. En bijna aanstonds vroeg een bevende vrouwenstem: „Bent u daar, mijnheer de markies?” Ja, «liefste Julie, dk ben het. Maak wat voort, en kom door de opening, ik moet wat bepraten en heb geen tijd te verliezen. Ik heb u doen wachten, maar dat was heusch mijn schuld niet. Toen ik uw geroep hoorde, had ik mij juist te bed be geven, nadat ik lang aan u gedacht had. Ik was vermoeid en beefde zoo, dat ik mij in het begin met kon aankloeden. En ik moest heel tocht doen om mijn vader niet wakker te maken Do markies wilde zich niet blootstellen aan een weigering en vastbesloten des noods het meisje met geweld te ontvoeren, boog zich naar haar zijde, greep haar in zijn gespierde armen en, haar van den grond ophchtend zette 'hij haar voor hem m den zadel, op den nek van „Kebir” dien hij aanstonds den vrijen teugel gaf. Wat doet gij? riep JuÜe ontstellend en sidderend. Ik heb u er van verwittigd, iliefete Julie, en gij hebt mij beloofd mij te zullen volgen. Ik neem u mede; het oogenblik is gekomen, alles is gereedbinnen eeni ge uren zult gij mijn /vrouw zijn. 01 mijn arme vader.stamelde het arme mekaje. wat zal hij denken, wanneer hij mij morgen niet pieer win den zal? 0, ik smeek u er om. breng mij terug naar 'het ibotell De smart van uw vader zal slechts van korten duur zijn. Morgen zal ik do markiezin de Maixent in zijn armen voe- De Oostersche hengst, beladen met zijn dubbelen last, dien hij zelfs niet scheen te gevoelen, bereikte weldra het somber ge welf, door de oude boomen van het boech van Ebreuil gevormd. Onder dat gewelf was de dikte der duisternissen bijna schrikwekkend, want het gebladerte door elkander gevlochten takken, liet de blee ks klaarte vam het firmament niet toe tot op den grond door te dringen. Markies de Maixent zette Kebir nog tot snelleren loop aan. Julie, die zich met haar beide handen aan «de manen van hot paard vastklampte, voelde rich ten prooi aan oen diepe ontroering, gemengd met een onbepaalden schrik. Zij vroeg ziah af, ondanks haar ver trouwen en haar zonderlinge liefde, of die zwarte ruiter, die haar, dwars door de nachtelijke duisternissen, 4n zoo dui zelige vaart wegvoerde, wel waarlijk een menschelijk schepsel was. Eensklaps hield de edelman zijn rijdier stil. Het gerucht van ren stroomende vliet deed zich daar hooren en aan den lin kerkant van den weg kon man in do nachtalijke duisternis do afsohadfwing zien van een somber, eenzaam gebouw (Wordt vervolgd.) jibs 1 w t s Tienboveu. te Tiend ioven Askei, ied«<r A. de K te f 16 of 10 d. 11. C. V. en ld, ieder 52 ag; J. K. te jubs. 32 maal ulo- I, 8. te stoppen niet kon I. 8. (o autobus Too- 1 oi 1 d Mol .loos (f 5 of 3 Bonder rij- en ieasen-Nietrw- A van Buren Christ na d Boer. ooi, oud 21 j„ j w. den Kopne, oud die noodzakelijke traagheid dacht. hij kon, haar bij elke gelegenheid her halend dat de geneesheeren, zooals het meestal gebeurt buiten, voorzeker de ernstige wonden van graaf De Ra- hon als gevaarlijker aangezien hadden dan zij inderdaad waren, en dat zij hem ongetwijfeld binnen vier dagen reeds in volle ihera telling zonden terugvinden. Olympe, van haren kant, mot hare tee- derste en liefste stem, sprak hare nicht onophoudend moed in en zij ook dood haar hopen dat men den graaf reeds buiten gevaar zou aantreffen. Toegeven de aan dien dubbelen invloed, voelde de gravin zich allengs meer (bedaard en vertrouwend en bij ©ogenblikken kwam een zoete hoop haar gefolterd hart zal ven en bevredigen 's Avonds aan den tweeden dag hielden de reizigers sul om te dineeren en den nacht over te brengen in het dorp Mas- siac, langs den koninklijken weg gelegen, voor Saint-Jude, waarvan het hoogstens drie mijlen verwijderd was. De markies liet Lazarus roepen en. hem de ontkurk te flesch aan wijzend, liet hij hem toe ze mede te nemen, hem aanradend, er den koetsier van da gravin mede te trakteeren Deze aanbeveling was vergezeld van een blik, terwijl een grijnslach zijne lippen plooide. Heeft mijnheer de markies mij voor het oogenblik nog andere bevelen te ge ven? vroeg hij zich gereed houdend om zich terug te trekken. Ja, wedervoer markies De Maixent, Wanneer de nachteliik ©duisternissen heel vungudering en sprak een inleidend woord. Daarin schetste hij welke roeping de oudere «hadden tegenover de school en ging hij de historie na in /verband met het 12 1/2-jarig bestaan. Het hoofd der school, de heer P. G. v. d. Meer, had een refeiaat geütcki ,J)e Itroeven v«n een Bijbelles”, voor de twee hoogste leer jaren. in verbond met Hand. 12 1—24. waarna met goede aandacht werd geluis terd. Tenslotte een-«referaat van den on derwijzer, den heer Geelkerken, getiteld: „Enkele grepen uit do preotijk vam het Schoolleven”, welke ook met groote aan dacht werd aangehoord. De «aagvereenigiug „Soli Deo Gloria” verleende medewerking. Reeuw Ijk, 8 Febr. Hst detachement geniesoldaten, bestaande uit een kapitein een sergeant-majoor en 12 manschappen hetwelk een pomtveer beeft gemaakt bij het weggeslagen stuik dijk aan den Lalx- dijk in den ondergelopen polder de Broek velden en Vettenbriek en dienende om de communicatie te onder «uu ion me*, de ingezetenen uit de buurtschap Grave- koop is, ma beëindiging van «het werk, van hier naar Utreaht vertrokken. In de jJ. gelvouden bestuursvergade ring van de afdeeling Reeuwijk van de Zudd-Hofl. Ver. Het Groene Kruis zijn de hoeren Dr. J. M. van Staveren, A. v. d. Spiegel en G. van Leeuwen herkozen tot leden van de commissie, belast met het toezicht op bet materiaal. Het be stuur heeft besloten vanwege den 'waters nood het vertoonen van de Groene Kruis film en het herdenken van «het 25-jarig bestaan der afdeeling eenogen tijd uit te stellen. Er is een aanvang genomen met de werkzaamheden tot het herstellen van den dijk in den ondergeloopen polder de Broek velden en Vettenbroek. Volgens het be stek moet de herstelling 28 Maart klaar zijn, op welken datum een begin ge maakt zal worden met het leegpompen en droogmaken van den ondengeloopen pol der Moordrecht, 3 Febr. Door het Nutade- partement MoordrechtGfcuderak werd met bedangkoose medewerking vtuu de Jaaz Bond Hubbub Five, van Gouda, en de tooneelgroep van de afd. Volksonder wijs ailhier, een weldadugheidaavond ge geven ten bate van de slachtoffers van de- watersnoodramp in de polders Vet tenbroek en de Broekvelden in Reeuwijk Toen de voorai/tter, de heer J. L. de Jong, de avond opende, was de zaal ge heel l>ezet. Spr. memoreerde de vreeeelijke ramp, die de bewoners van die (polders getroffen had en droeg daarna de leiding over aan den EdelAobtb. heer Snel, bur gemeester dezer gemeente. Direct na de opening liet Hubbub Five doh hooren en Ihonerkte men, dart het muzikale gedeelte dien avond in zeer goede (handen berust te. De afd. tooneel van Volksonderwijs voerde op het bekende tooneelspel van Jan Fabriaius „Onder één Dek”. Het stuk maakte diepen indruk op de aanwezigen, terwijl na elk bedrijf de speelstere en spelers een warm applaus ten deel viel Daarna brachten een tweetal hoeren uit zadelen en mij daarna in mijn «kamer komen verwittigen. Om negen uur klopte hij zachtjes op de deur van (je kamer van markies De Maixsnt. Kebir, gezadeld en gebreide^ wachtzegde de knecht En de koelaier? Verrukt om de buitengewone kans, heeft hij gansch de flesch op de gezond heid van mijnheer de markies geledigd. Ik veronderstel «dat gij toch wed goed gedacht hebt hem te helpen. Lazarus? Ha ben ik nietl De Zilveren Bruiloft der Koningin. De Bijzondere Vrijwillige landstorm en de Landstormkorpsen, motordienst, vaar- 'nigendienet, spoorwegdienst en hicht- wachtdienst bieden op aanstichting van oe natnonade landstormcoonniasie der Ko- „icgun en dan Prins ter gelegenheid van hun 25-jarige eolitvereenigng oen tegel tableau aan, dat in een bijbehoorende oorkonde wordt beschreven. Het tableau was ter bezichtiging gesteld ten bureele van de landstormcofliuniasio, aan de Koninginnegracht in Don Haag. Elk verband was uitgenoodigd om drie xuenaolien ad te vaardigen, n.l. een offi cier, een onderofficier en een soldaat. Kolonel Duymaer van Twist beeft deze afgevaardigden ontvangen. Tegen 12 uur kwam Minister Lambooy, die ziah ook met de soldaten onderhield. Den gehee- len dag zijn de landatonmers bij elkaar gebleven. In den middag ia de groote groep gefotografeerd en daarna ds men in een speciale tram naar De Twee Ste den gereden waar geluncht wend. Minis ter lambooy en versaheidene ihooge mili tairen zaten aan. Na het noenmaal hebben do landstor- mers het Vredespaleis bezichtigd. Ter gelegenheid van het Z/ilveren Iluwelokafoest van do Koningin en don Prins zullen a.s. Zondag in do oud-Ka- thohoke Kerken bij het gebruikelijk gebed voor de Koningin dankliederen worden gezongen. Voorts heeft de Episcopaat den gtHMrtolijken in overweging gegeven bij de predikatie 'het feit te herdenken. Wij vernomen dat het Episcopaat van plan is ,aan het Koninklijk Echtpaar een adres van gelukwensch te «enden. De Gbineesche Kamer van Koophan del te Batavia schenkt het Koninklijk Echtpaar tor gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest een uit de hand bewerkt eilveren schild. Op het schild ziot men in laag relief een kroon, ter weerszijden do jaartallen en in hot midden een medaillon met de beeltenissen van H. M. en Z. K. H. Verder een Chineesohen tekst, welke om sloten is door een lauwerkrans. Dirt alles as weer omsloten door een zilveren parel- rand. Het schild rust op een fluweelen fond en is gevat in een houten lijst. Het wordt bewaard in gen houten, «nat zijde bewerkte cassette. Een en ander vervaardigd óp de ate liers Wolfers frères te Brussel. Het geschenk to gisteren van Roosen daal naar Den HaeCg gezonden Faillissement van esn osmssnta. In de vergadering van den gemeenteraad van Vaals is de gemeen tebegroo ting voor 1026 behandeld. Met 7 tegon 5 stommen ^-werd aan B. en W. opgedragen he' fail lissement van' de gemeente aan te vra- gen.^ Ammsrstol, 8 Febr. De Zangvereeniging „Aurora" heeft met olgemeene stemmen besloten do Muzidkv«roen»ging „Oefening Kweekt Kunst” oen lauwertak aan te bie den, die als prijs dienst kan doen bij de door laatstgenoemde veroeniging te hou den concours. Sedert eenigen tijd miste de heer W. Stigter Pz. wonende aan den Lekdijk, een zijner hoenders, welk verdwijnen van dit dier aan verschillende oontaken werd toegeschreven. In den loop van deze week werd hot raadsel evenwel opgeloet in den vorm van «en hen met.... een zevental kuikens bij zich. Bij nader on derzoek bleek, dat het dier op esn zestien tal eieren, ondanks de strenge koude, die in dien tijd geheerscht heeft, had zitten broeden. Tort heden sijn er neg vijf kui kens in leven, die met allo zorg door mooder-ben wonden verpleegd. Voor den heer 8. oen merkwaardige, doch aange name verrassing. Bergambacht, 3 Febr. la de plaato van den heer M. de Vink die bedankt heeft, is tot bestuurslid van de mumekvereen. „Excelsior” alhier gekozen de J. G. Vooreluijs. De bus, die bij begrafenissen alhier, op het kerkhof «wordt geplaatet en wel ke inhoud ten goede komt aan het alge meen armbestuur alhier, bevatte over het aifgeloopen jaar f 68,14. De rijks-ontvauger te Schoonhoven zal in deze maand alhder geen silting houden tot het innen van belastingen. .Jn de vorige week hebben zich al hier 50 werkloozen om steun aangemeid. Hieronder waren: 22 los werkman, 19 grondwerkers, 2 schippers, 1 timmerman 1 ijzerwerker, 1 koopman, 2 touwslagers, 1 opperman en 1 visscher. Op de eierveikng van de pluimvee- vereeniging „Verbetering zij ons Doel” alhier, waren aangevoerd 700 kippen eieren. Besteed werd voor bruine eieren f 8,90, voor groote witte f 8,80, voor mid delsoort f 8,10 en voor kleine f 7,50 per 100 stuks. Oud-Alblas, 3 Febr. De collecte voor den watersnood bracht op f 1250; voor ramp van Borculo was dit f 935. Ter gedegenheid van het 25-jarig ju bileum van den burgemeester, dén heer Wilh. Boudet van Dam. heeft de jubila ris f 50 geschenken aan hst Groene Kruis ailhier, waarvoor een bascule zal worden gekocht, om de kleintjes te kunnen we gen. Ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van den burgemeester alhier, heeft de Ghr. Zangvereemging „Harmonie” al hier met algemeene stemmen den jubi laris den EdelAchtb. heer Boudet van Dam, benoemd tot beschermheer dezer vereeniging. Deze benoeming ia door zijn EdelAchtb. aanvaard. Lskkerksrk, 3 Febr. In de Chr. School had als «naar gewoonte wederom de ouderavond plaats, welke tamelijke be langstelling had. Da. P Roos opende de In „Het Posthuis” werd Vrijdag avond voor een zeer talrijk publiek de Groene Kruis-film «vertoond. Op duidelijke wijze werd te zien gegeven wat het Groe ne Kruis doet. Zaterdagavond werd bij de gemeente politie do 13-jarige T. H. gebracht, die in den Zuidplaspolder was aangetroffen en maar hij (mededeelde de ouderlijke wo- I mng te Niouwendiep ontvhichit was Te genover de politie vertelde «hij later, dat hij te Nieuwerkerk a.d. Useel woonde. Bij onderzoek bij de politie te Nieuwerkerk a.d. Uissel blHk, dat hij ook door ombe kend was, waJkna hij toen verklaarde te VIaardlngen woonachtig te zijn, waarna hij door de gemeentepolitie naar VI aar- dingen werd gebrachtt, doch aan hot bu reau van politie aldaar bleek, dat hij ook daar niet woonde doch ter beeclTfaking der regeering was gesteld en thute be hoorde in de August Hermaan Franken- .sticntmg te Rotterdam, alwaar hij was waggeloopen, waarna hij toen naar voor noemde stichting is teraggebraabit. Blatkansgraaf, 3 Febr. De Geitenfok- vereemging „Eendracht maakt Macht" hield haar 7e jaarvergadering onder voor- zittereohap ven den heer W. van den Heerik. Met een Welkomstwoord opende de voorzitter de vergadering, waarna door den secretarie de notulen warden ge lezen en een jaarverslag werd uitge- braoht, die bedden werden goedgekeurd. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 98,06 en de uitgaven f 93,49 1/2, batig slot f 4,56 1/2. Het finanoieed beheer <werd gecontroleerd door de heeren A. de Groot en M. «Schakel en in orde bevonden. De bagrooting voor 1926 werd veelgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 90. Tot afge vaardigde naar de Prov. Bondsvergade ring word gekozen de heer M. Schakel en tot diens plaatsvervanger de heer P. de Kreij. Hierna sluiting. Wegens te geringe deelname gaat de our sus in E.H.B.0. niet door. Jammer, dat voor zoo’n zeer nuttige cursus niet meer animo bestaat. Een vrachtauto geladen met varkens ging onder deze «g^vnrente te water. De chauffeur en de bijziitende persoon wa ren spoedig bevrijd, waarna men uyrt het redden der vankens begon. Ook de ikrul- frtaartan «kwamen allen behouden op tiet droge. Met man en macht werd nu de auto op den wal gebracht, zoodot het on geval nog goed afliep. Zevenhuizen, 3 Febr. Bij het eindigen van den Mwdercursus lubben de oör- sisten officieel afscheid genomen van zuster Wiarda in tegenwoodigheid van het bestuur van hot Groene Kruis. «De voor zitter, de heer Klinkhamer opende de bij eenkomst, die door 38 cursisten werd bij gewoond. Een der cursisten, maj. J. van der Griend, nam daarop hel woord, die aan zuster Wiarda dank bracht voor de toewijding die zij dm haar lessen gaf en haar namens de cursisten een divankleed en -kussen aanbood als aandenken. Met hartelijke woorden dankte zuster Wiarda de spreekster en de overige da mes. De heer A. H. «van Reeuwijk sprak ook nog de dames toe en dankte ook nog den voorzitter, dart hij coo welwillend geweest was, cm uueter Wiarda voor (niets te «her bergen. Dit was voor de vereemging min stens f 40 voortteel Na nog eemgen tijd gezellig doorge- bracht te hebben, scheidden de cursisten met het zingen van hel eerste couplet van het Wilhelmus. Nieuwerkerk a.d. IJnel, 8 Febr. De algemeene vergadering «van de vereeni- gung voor Ziekenhuis verpleging alhier ie door sleahte weinig leden bijgewoend. De f 1620,06 en in uiigaven met f 977,66, der halve een batig saldo van f 642,40, waar van f 600 in (het reservefonde zal worden gestort. Besloten is tot aansluiting bij de Federatie van Ziekenhuisvereanigiogen. Tot afgevaardigden naar de vergadering van federatie, die 15 Februari a s. te Leiden gehouden wordt, zijn benoemd de heeren Ja. Terdu en P. I. van der Weelo De Coop. Boerenleenbank heeft f 200 en de Coop. Landbouwivereeniging Nieu werkerk a.d. IJsel heeft f 100 gegeven tan bate van de door den Watersnood getato- ierde streken in ©hi tend Niauw-Lekkarland, 3 Febr. Maandag middag jl had A. den B. alhier het on geluk pp een in «aanbouw zijnd schip bij de fuuna I. en K. Smit te Kinderdijk van het sloependek op het hoofddek te vallen, ter hoogte van pl.m. 5 Meter. Hij werd vrij ernstig inwendig gekneusd. Door Dr. Turpstra werd de eerste geneeskundige hulp verleend. Daarna te de man per zie kenwagen naar zijn woning aatn den «Mid delweg gebraaht. Loop der bevolking in 1925. Op 1 Januari 1925 waren er in de gemeente neen, ziet ge, aoo Ik veinsde door hoofdpijn aangedaan te zijn en heb maar ternauwernood mijn lippen er aan gesto ken. Voor hij het laatste glas leeg had, ia de koetsier als een stuk lood op de tafel gevallen. Ik heb gezegd, dat hij dronken was en de lieden van het hotel hebben hem op zijn bed gedragen. Dat ia opperbest, Lazarus. Ik ben zeer tevreden over u. «Mijnheer de markies is wel goed. Zal die arme drommel er van sterven? Neen, dat niet, lachte de edelman- bondiet. Binnen twee of drie dagen zal hij van zijn voorbijgaande ziekte opstaan en zelfs beter zijn dan te voren Do trap afdalend, ging markies de Maixent buiten, sprong in den zadel en reed in volle vlucht den weg naar Saint- Jude op. In minder dan een uur tegdo hij de drie mijlen af, die er hem van af scheiden; maar in plaats van het dorp door te rijden, reed hij er omheen en hield eindelijk stil in den omheiningamuur vam den hof van het hotel „De Wapens van Frankrijk”, een bres, welke hij goed ken de, aangezien hij daardoo/ heen de vlucht had kunnen nemen, toen de gendarmen van Denis Robustal hom op de hielen za ten. Markies de Maixent bootste driemaal het geroep van den nachtuil na. Daarna twintig tollen wachtend, herhaalde hij Deze Courant wordt des Maandagt-, de» Woenttlaff»- en de» Vnjihigtmiddayi uit gegeven. Pr\j» voor Schoonhoven per 8 maanden 1.26, franco per poel in Nederland 1.60. Over het abonnement wordt in de eerste maand be»chikl Men kan xich abonneereu by onze Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houder». Gouda eenige voordrachten ten igohoore, die de lachhist der aaiiiwezhgen opwekten. Op z.g. Ameribaansahe wijze werd een kistje sigaren, een tulband en een kam biest verkocht «die reep. 14, 16 en 6 gulden opbraobten. Aan het einde van het programma bracht de heer J. L. de Jong dank aan allen, die aan dozen avond hadden mede gewerkt. Men bleef daarna nog esnigen tijd gezellig bijeen. De collecte voor het Nat. Huldeblijk beeft in deze gemeente f 85,911/2 opge- braohrt. —Door tussahenkomst vam het deke naat Gouda ds aan het R K. Huisvasting- oomité van de parochie Moordrecht f 71 afgedragen. Op de veiling vam 29 Januari wa ren aarigevoerd 1480 klippen- en 115 eend- eieren. Men noteerde voor kippeneieren vam f 7,75 tot f 9,40 en voor eendederen van f 9,05 tot f 9,50, beide per 100 stuks. gelen te memen om van afstand tot af stand de paarden te vervangen, was het niet mogelijk meer dan vijftien of zestien mijlen per dag af te leggen, behalve in het weinig waarschijnlijke geval, dat men onderweg de gelegenheid vinden zou om wüaselpaarden te koopen. Do gravin was wanhopig, toen zij aan die noodzakelijke traagheid dacht. Mar kka De Maixent troostte (haar zoo goed S. W N Hij heeft mij gesproken. M’t Is drin gend zoo zeide hij, want mijne dagen zijn misschien getold; verlies dus geon minuut, keer in allerijl naar het kasteoel terug en «eg aan mevrouw de gravin, dat, indien ik sterven moet, ik vurig verlangen zou liaar nog terug te zien.” Hal niep mevrouw De Rahon, ik ook, ik wil hem terugzien. Ik ga naar hem toe, en wanneer de dood mij nabij zijn bed zal zien, zal hij hem «niet dur- treffen. Beste neef, vervolgde zij, geeft gij de bevelen, ik verzoek het u; ver- wittig mijn beden dart ik mij op weg be- [JSSEL. ^Jan. van der Eijk Uie, z van G. roek. 8aar- N. Mi lont en L. Both. Pr(j» der A d vsrtsnliön: Van 1 tot 6 regel» f 1.80; elke regel meer ƒ0.20. Bij 8 maal plaataing wordt de Se plaataing tegen f O.10 per regel berekend. Voor advertenliën tuaachen den tekst, waarby de kolommen breeder zyn, wordt de drie voudige prijs berekend. Voor meer plaatsingen, groot aantal regel» eu conditie» vrage meu Urief.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1