NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT I p en L hl Maandag 22 Maart 1926 No. 5098 Dit EERSTE blad. binnenland. X FEUILLETON ^SöRAAF, 4- 58* J-iar^ing Plaatselijk Nieuws PJfTA j P’S ^Roma-Pudding, Smaakt als Room I wil kan brengen." medewerken. Dit org en vlijt zijn ind geploegd is, gaat hij zaaien oeld middel der Ie landman een» teloond worden nen dit ook op- ichtbaar terrein, j hebben daarom dit is even zoo hebben wij veel te plaatsen, doch et adverteeren is nummer bestaat uit TWEE BLADEN. De roode Tooverheks 4 S. W. N I'Hiejdon 20. INGEZONDEN MEDEDEELING. 4 I F daarbij Het Plaatsing van zulke toestellen kan Be stellen anti-revo- ii ui.” 4- •I. 46460, kan kon tenlge kaarten naar .LB'ARMhT I 3ER MAAND. ico te zenden: SCHOONHOVENSCHE COURANT. enalf de landman lom niet zal uit- 2 9 7 6 6 die maar hebben nmg voor toe- spoor Prija der Ad vertentiën: Vt Bij 8 maal plaatsing wordt de 8e advertentién tusschen den tekst, voudige pry» berekend. Voor vrage men tarief. 1923 1924 192b heid zal geschieden en dat iedereen zal beloond worden naar zijn werken. Laat ons hopen, zegde Francine, inderdaad zulke schreeuwende onrecht vaardigheid moet en zal hersteld worden. Maar God geve dat de beproeving niet lang meer dure want mijn arme meesteres zou voorzeker onder die al te langdurige en wreede kwellingen bezwijken. •poor fl lil 9 7 b Amelde, 22 Maart. Mej. Arike Blok, dienstbode bij den heer W. Bor, had Vrij dag bij het glazenzeemen, voor welk werk zij boven op een trap stond, het oogeluk met 'de trap omver te vallen, waarbij ze een gebroken en een gekneusd en arm opliep. Onder zeer groote belangstelling werd in de Ohr. School een ouderavond gehouden. De vergadering werd geopend door het hoofd der school, den heer E. de Kuiper, die een inleidend woord sprak De kinderen van de hoogse klas brach ten daarna verscheidene liederen ten ge- hoore, welke mooie gezongen werden. Daarna hield Ds. v. d. Graaf een korte rede en bepaalde zijn gehoor bij de ouders A/OO//V0 1. In het volgende staatje, gesplitst naar de drie soor'en van onbewaakte overwegen, zijn vermeld het aantal doo- den en gekwetsten in de jaren 1923, 1924 en lend, zou alle hoop verhezen en misschien Volkomen zinneloos worden. De arme Dominique vermagerde als een mam, die door een hevige koorts ver teerd wordt. Zijn alles overheersohende gedachte ondermijnde hem meer dan een erge ziekte. Eindelijk, na eenige dagen van gedu rige bekommering, kwam er een licht hem op. Ik heb het gevonden!H Is zeer gewaagd, ’t is waar, voegde hij erbij, maar het is misschien het eenigste mid del. Juist omdat het gewaagd is, zal en moet het gelukken. Van dezen avond af zal ik mij aam het werk zetten en het ge vonden werk beproeven. De avond kwam aan en de nacht volgde. ’t Was een zeer sombere nacht, zonder maneschijn en de lucht was met sombere wolken overdekt, zoodat men en kel en met moeite twee stappen ver kom zien. Dominique kende het middel om binnen het park te dringen langs een klein poortje, tiat gemakkelijk van buiten kon geopend worden door iemand die het ge heim van het slot kende. Hij kwam dus zonder het minste geruoht te maken in het park en volgde een laan van eeuwen oude dennen, die rechtstreeks naar het kasteel leidde. De waakhonden, die men eiken nacht in het park los loopen liet, en die niet zonder reden voor zeer woest aangezien werden, kwamen aanstonds blaffend toe- loopen, gereed om den indringer aan te vallen en te verscheuren. Maar zoodra zij hem naderden, her kenden zij hem, en, in plaats van hem aan te randen, likten zij zijn handen. Goede, brave dieren, zeide Domi nique, zij hebben een beter hart dan vele mensdhelijke schepselen! Nooit zouden zij hun oude vrienden kwaad doen! Zij zijn niet ondankbaar en verraderlijk I Zij gelijken niet, o, im ’t geheel niet, op die halelijke markiezin d’Aubray de Ghavigny En hij vervolgde zijn weg, immer zor gend zoo weinig mogelijk gerucht te ma ken zorgen, dat het s wordt opgepi^ en. De vreemde ibeeren ons zaad i wij in ’t vervolg voorden plaatsen: ie Winkel” m deze woorden en. ons ta groot zijn gen zorgen. Wij den te stellen en i U een.zeer be ien: j 1927, aal hebben op voormiddag* Olympe scheen ziah om de aanwe zigheid van den graf niet te bekouxme ren. Zij scheen verdiept in een droomer-j en haar gelaat had een akelige uitdruk king, in strijd met haar schoonheid. Een minpal doorgroef liaar blank voorhoofd tusschen haar wenkbrauwen en haar groote be veginglooze oogen hadden do koelheid en den glans van dju zwaren diamant Zij denkt aan haar misdiden mompelde Dominique’t Is gewe tenswroeging niet die haar tor neer *lasl, ’t is de vrees. Zij aanschouwt niet al schuw don afgrond die zioh voor baar voeten opent....zij vreest erin te zullen valen en zij beeft. Zij schrikt en beeft, want rij weet, dat alle misdaad vroeg of laat bestraffing vindt Een half uur verliep. Dominique, op alles lettend, maakt» geen beweging. Binnen de kamer bleef alles stil, maar eindelijk toch moest de gelegenheid zien voordoen waarop do oude dienaar met angstig ongeduld wachtte. De deur werd geopend en een kamenier, die een bran dende lamp in de hand hield, verscheen op den drempel. Olympe stond onmiddellijk op, nader de den graaf en druikte haar lippen op zijn voorhoofd, waarna zij zich, vooraf gegaan door de kamenier, die haar voor lichtte, naar haar kamer begaf. Ellendige huichelaarster! mompel de de oude kamerknecht van den graaf, zij omhelst mijn armen moester, alsof zij hem waarlijk teeder bemint; maar ’t is een Judaskus dien zij hem geeft, om hem dos te gemakkelijker te bedriegen. De schoone Olympe had nog maar ternau wernood de kamer van graaf de Rahon verlaten, teen een kamerlnneöhit binnen kwam, in eerbiedige houding, en vroeg of zijn meester hem nog bevelen te ge ven had. Annibal de Rahon schudde van neen en aanstonds vertrok de knecht. Eindelijk! zegde Dominique in rich zelven. (Wordt vervolgd). en van den een kort woerd vergadering gesloten, «xxale zij ipend. Zeer voldaan door wat was allen huis- Plaatsing van zulke toestellen kan dus vooralsnog niet worden bevorderd; door nader onderzoek en de beproeving zal moeten blijken, of en in hoeverre eenig sysh-em de mogelijkheid van passing bestaat. Toepassing Kieswet. De Minister van Binnenlandaghe Zaken en Landbouw heeft den volgenden brief gericht lort de burgemeesters, voorzitters van de hoofd- stembureaux voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer: Onder verwijzing naar heit op 11 Jan. 1926 door mijn ambtsvoorganger aan den voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal ingezonden antwoord op de vragen van het lid van die Kamer, den hoer Dr. Fransen, heb ik da eer u het volgende mee te deelen. Verschillende stembureaux hebben zich bij de in Juli 1925 gehouden verkiezing van de leden Van de Tweede Kamer inzake art. 91 der Kieswet niet gedragen naar de aanwij zing van den Minister van Staat, Minis ter van Binnenlandsche Zaken, vervat in diens missive aan de Ged. Staten der pro vinciën, d.d. 27 December 1917, door „op een tweede uittreksel uit de kiezerslijst, bevattende de namen der kiezers in het betrokken stemdistrict, de namen van de kiezers, die rich aanmel den, door (te strepen) en het ui treksel uit de lijst mat een toelichtend schrijven aan den burgemeester (te zenden)”. Provinciale Staten van Zuid-Holland. De buitengewone zitting (April 1926) der Provinciale Staten van Zuid-Holland zal, behoudens bericht van het tegen deel, worden gehouden in de vergader zaal van de Tweede Kamer op Vrijdag 9 April, de» voormiddag» 11 uur. De agenda vermeldt: 1. Onderzoek van geloofsbrieven. 2. Benoeming van een lid van Gedepu teerde Staten, wegens het ontslag nemen van den heer mr. J. Limburg (Nader aan de orde te stallen des namiddags om 2 30 uur). 3. Missive van Ged. Staten, daarbij verzoekende te bekrachtigen de door Ged. Staten aan den polder Broekvelden- en Vettenbroek gedane toezegging van het verleenen van een renteloos voorschol van ten hoogste 1/3 van f 13.000 in de koeten van weder-droogmaking van dien polder (te stellen in handen eener com missie) 4. Voorstel van Ged. Staten lot het toekennen van een provinciaal subsidie van f 500 aan de Vereeniging tot behoud van molens in Nederland. Do Holland- sche Molen, in de kosten van een van wege deze vereeniging in te s'ellen on derzoek tot hpt bepalen van het vermogen en het rendement van den watermolen van den Nieuwiandsohen polder onder Schiedam (te-stellen in handen eener commissie). 5. Voorstel van Ged. Staten tot ver hoog ing van het maximum van het in Echter werden toch vijf liederen op ver dienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Verder werdan de aanwezigen aangenaam bezig gehouden door drie voordrachten, waar van vooral „Het verlote landhuis” zeer in den smaak viel. Ook werden een paar verzen voorgedragen en drie tableaux vertoond met gekleurde belich ting: „Een levende klok”. „Oorlog Vrede” en „Dg Zang”. Als bewijs waardeerrng werd den directeur, heer H. Zanen van Bergambacht, palm aangeboden. Na een werd Jbvcz_'~ was geoponl gehoord en gezien gingen waart». Glesstn-Oudtkerk, 22 Maart. zoontje van den heer Beuzekom alhier, hetwelk reeds geruimen tijd in ihet zie kenhuis te Gorinchem ligt, .zou dezer dagen de directrice eens verrassen, met door zijn vader meegebraahte eieren. Dut cadeautje werd natuurlijk dankbaar aanvaard, doch welk een wonder hierbij plaats vond, zal nog niet veel gehoord zijn, dat namelijk in een dezer eieren zich een drietal dooiers bevonden. Dit behoort wed tot de vermeldings- waardigiheden. Glessandam, 22 Maart. Alhier is op gericht een af deeling van den bond van het mobilisatiekruis. Zij stelt rich ten doel onderling hulpbetoon en saam- hoorigheid van oud-gamobiliseerden en tevens uitreiking van het mobilisaitiekrui». Voor dit district zal de uitreiking plaats vinden half Mei. Het voorloopig bestuur ia samengesteld uit de hoeren B. de Rooij, D. Hildebrand J. Leenman, G. Brouwer en J. v. d. Wiel. Giessen-Nieuwkerk, 22 Maart. De prijs der kaas is alhier en in de omgeving le soort van f 40f 44 en 2e soort van f 36 tot f 39 per 50 K.G. Handel matig. Voor varkens besteedt men le kwaliteit van 40 cent tot 43 cent en 2e kw. van 37 tot 39 cent. Handel matig. De heer Van K. alhier had met het vletten van boomen het ongeluk in het water le vallen. Gelukkig was hij weer spoedig op het droge en kwam zoo doende met den schrik en een nat pak vrij. Zevenhuizen, 22 Maart De kinder- zangvereeniging gaf onder leiding van den heer Miedema .een uitvoering. De zangnummartjes werden heel aardig ge zongen. Voor het laatste nummer giezon- Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdag»- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25, franco per post in Nederland 1.50 Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan zich abpnneeren by onze Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders. Den volgenden avond kwam Jean Robert weer op zijn hoeve aan. Hij kwam Do minique aankondigen dat de koets van de politiemannen niét verder dan tot aan Clermont gereden was en dat men me vrouw De Rahon, op bevel van den gou verneur, opgesloten had in een gevange nis van het gouvernementsgebouw, waar uit zij, als een gevaarlijke zimnelooze, niet meer te voorschijn komen zou. Jean Robert had deze bijzonderheden vernomen van den bewaker, die hem al les beikend had wat hij verlangde te we ten .onder het drinken van een fleech wijn en zonder te vermoeden waartoe die inlichtingen dienen moesten. Vanaf hel. oogenfrliik, waarop hem deze mede deel ing gedaan word, had Dominique geen minuut rust meer en den nacht, die op de thuiskomst van Jean Robert volg de, bracht hij slapeloos door. Hij kwelde zich den geest om eeniiig middel te zoeken dat hem toelaten kon do wiaadczaamheid, door de schoone Olympe, om «den graaf De Rahon heen in gericht, te verschalken en zich een on derhoud zondër getuigen, met graaf A.n- nibal te verzekeren. Maar helaas, zijn in beeld rag gaf hem niets in, volstrekt niets; hij kende beter dan iemand andere net igctal dienstknechten van het kasteel en begreep de bijna volstrekte onmogelijk heid om tot bij den graal door te drin gen, zander dat mevrouw Olympe hen den tijd zou laten, den graaf in te lichten En toch, hij moest slagen. Hij moest zoo spoedig magedijk den graaf zien en inlichten, want de gravin Marde de Ra- hion. in een geheime en duistere gevan genis opgesdoten en ricth verlaten govoe- 8 18 8 2. Aangezien de onbewaakte overwegen op duidelijke wijze door waarschuwings borden »fi vóórwaarsohuwiagsteekenen zijn of worden aangegeven «u er nauwlet tend voor gewaakt wordt, dat het uit zicht op de naderende treinen voldoende is, mag de zorg voor eigen veiligheid, in overeenstemming met hetgeen dienaan gaande in andere landen geschiedt, aan de gebruikers van den weg worden over gelaten1. 3. Uit het onbewaakt laten van over wegen mag derhalve geen gebrek aan eerbied voor het leven van den mensoh worden afigjeJeid. 4. Het antwoord van de directie van de Nederlandsche spoorwegen, op het veraoeksöhrift van het R.-K. Werklieden verbond, is in zijn algemeene strekking blijkbaar niet juist begrepen. Niet volko men betrouwbare automatische waar schuwingstoestellen zonden het gevaar bij onaf gesloten overwegen vergroot en. 1924 aan de gemeente Noordwijkeriiout toegekende subsidie in de kosten van re constructie van het in haar gebied ge legen deel van domweg Wassenaar Noord-Hollanidsche grens (te in handen eener oommisie. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft in de vacature ontstaan door hot bedanken van mr. Limburg, tot lid dier Staten benoemd verklaard me vrouw H. W. B. van Itallie, geb. Van Embden, wonende te Leiden. Het gezantschap bij den Paus De Tweede Kamer heeft den nieuwen begnoo- tingspost voor het gezantschap bij den Paus verworpen met 48 tegen 41 stem men. Alleen de katholieken en lutionnairen stemden voor. Onbewaakte overwegen. Op vragen van hel lid der Eerste Kamer, den heer Haazovoet, betreffende de onbe waakte overwegen, hoeft de minister van waterstaat geantwoord: j Toen hij op d« eereplaat» aangekomen was, bleef Dominique een oogenblik stilstaan. Twee vensters van de eerste verdieping wanen alleen op den breeden voorgevel verricht en beiden kwamen uit in het appartement van den graaf de Rahon. De gewezen kamerknecht richtte zich naar den achterkant dichtbij de paarden stallen. Daar bevond zich een groot af dak vol met allerhande gereedschap voor den landbouw en de hovenier der ij, benevens ladders van alle grootte, be stemd voor den snoei der fruitboomen en der boomen van het park. Al tastend binnenkomend, nam Dominique de lang ste der ladder», laadde ze op zijn schou der, keerde terug op de eereplaats en plaatste ze zonder het minste gerucht te maken tegen het balkon van ’s graven kamer. Dan wachtte hij oenage oogenblikken. om zich te verzekeren, dat zijn geloop nie mand* aandacht gewekt had, klom de ladder op, klauterde over de leuning van het balcon en, met alle mogelijke om zichtigheid het venster naderend, gluur de hij naar binnen. Graaf Annibal en de schoons Olympe bevonden zich alleen in de ruime kamer, die mot gebeeldhouwde eilkenhuoten meu belen versierd was, tegenover elk ander, Aan een kleine tafel gezeten, die in het midden stond, behielden beiden het stil zwijgen. Annibal zat met den rug naar het venster gekeerd, zoodat Dominique zijn gelaat niet zien kon, maar het scheen den ouden kamerknecht toe, dat de graaf met zonderlinge strakheid den blik gevestigd hield op een groot portret, mert. rouw floers omdekt, dat aan den muur tegen over hem hing. Dat portret was van de gravin Marie, uil. het werkkabinett van het huis te Pa rijs, aldaar aangebrac'ht. Hij heeft haar niet vemgeten, zedde do oude trouwe dienaar in zich zalven, hij betreurt haar nog altijd, zooals op den eersten dag.hij bemint haar nog De door vele stembureaux gevolgde ge dragslijn om aan te toekenen de nemen van hen, die nriet aan de stemming deel namen, is niet in overeenstemming ge weest met de adt. 72 en 91 der Kies wet, waar sprake is van een aanmeldinigis- plicbt en niet van een plicht om aan de stemming deel te nemen. Niet van hen, die niet aan de stemming deelnamen, - van hen, die zioh niet aangemeld, had aanteeke- mooben zijn gehouden. Ik zou het op hoogen prijs stellen, indtien door u de stembureaux in uw kring hiermede werden in kennis gesteld, opdat bij de eerstvolgende verkiezingen oen jui»te uit voering aan art. 91 der Kieswet worde gegeven. Luchtverkeer. Het ligt in de be doeling een nieuwe iuchtlijn Rotterdam Vlisamgen te openen. Reeds meermalen is uit de Zeeuwsche handelswereld op een betere verbinding met Holland aangedrOngen. Vooral Vlis- singon, Middelburg en Zeeuwsoh-Vlaan- deren zouden gebaat zijn bij een lucht- verbunding. Om 8 uur ’s morgens uit Rottendam, zou men om kwart voor negen in Vliasingen kunnen rijn en bijvoorbeeld om 6 uur uit Vlieringen terug kunnen. Zakenmensdhen zouden op één dag gomaldkelijk daardoor ook Zeeuwsoh- Vlaandoren kunnen bereiken. Een comité te Walohepen, waarin o.a. de oommissa- •ris der Koningin en de burgemeesters van Vlieringen en Middelburg zitting hebben, zoekt een garantiefonds van f 18,000 bijeen te krijgen, waarna de K.L.M. de risico van de luobtlijn zal dra gen. Hot tarief zou enkele reis f 10 bedragen wat zeker niet hoog is, als men weet dat lé klas spoor RotterdamVlissmgen f 8,65 kost. Men zal, als het fond» bijeenkomt durende dezen zomer oen proef nemen van hoogstens vier maanden. Vlisskngen heeft in zijn onmiddellijke nabijheid een prachtig vliegveld van te Marine, zoodat er verder weinig voorbereidingen meer zijn te maken. an 1 tot 6 regels f 1.30; elke regel meer 0.20. plaatsing tegen 0.10 per regel berekend. Voor waarbij de kolommen breeder zijn, wordt de drie- meer plaatsingen, groot aantal regels «h condities 1925. Gedood. Gekwetst. Hoofd- Locaal- Locaal- Hoofd- Locaal- Locaal- apoorw. apoor »poor spoorw. 2 VAN NOOTEN SCHOONHOVEN Uitgever» Posten, on GiroUionst 13763 60 Doch er moest gehoorzaamd worden. In dien tijd hadden de pachter» geen rechten, zij hingen heel en al af van den willekeur hunner machtige eigenaars en de gewezen markiezin De Ghavigny be zat die macht zoolang de persoonlijkheid van de gravin Marie de Rahon niet zou ■wettig erkend zijn. Kom bij mij, zeide de oude kamer knecht van den graaf de Rahon. zich tot de jonge vrouw richtend; in mijn woning zult gij op de terugkomst van Jeau Ro bert wachten en dan zullen wij zien wat ons te doen staat. Ja, maar mijn meubelen, mijn huisraad en alles wat ona hier toebe- hooill antwoordde Francine, wier gelaat nu met tranen overdekt was. Dat alles zal men verplicht zijn u terug te geven, sprak de man van de wet, ik belast mij met alles: morgen zal ik den deiftwaarder zenden om terug te eiscluen hetgeen u toebehoort; en als men den minsten weerstand biedt, dan zal ik uw rechten weten te doen gelden. Het boerenpaard werd opniouw inge spannen en twee minuten daarna verwij derde het gespan zich met onze drie personen. Francine, wier hart pijnlijk benepen was. weende. Wees kalm en moedig, beste Fran-* cine, sprak Dominique, God is de be schermer der rechtvaardige, eerlijke lieden. Gij zult uw hoeve terugvinden, geloof mij en eerder dan gij het denkt, zoodra onze dierbare meesteres, do eeni ge en ware meesteres van het domein Do Rahon, haar plaats zal hernomen heb ben. Gij hoopt dus, ondanks alles?.... Ja, ik hoop! Ik weet nog niet wat er zal gebeuren maar een geheime stem verwittugt mij dat er weldra gerechtig- Elkana en Hanaa, die een kónd van den heere ontvingen op haar gebed, welk bind Samuel, zij opvoeden in de vreeze des Hoeren. De opvoeding van hert kind in den dienst des Heeren, ziedaar de roeping dor ouders. Hierna kregen we nog een in leiding van onderwijzer Van Dieren over ,0rd.e”, waarna de kinderen nog enkele liederen zongen en de vergadering ge sloten werd om ongeveer 10 uur, waarna nqg door velen gebruik werd gemaakt de leermiddelen en het werk van de kin deren te bezichtigen. Blaskensgraaf, 22 Maart. De keuring der dienstplichtigen, lichting 1927, voor deze gemeente plaat* Donderdag 8 April, de* 11,45 uur, in de Dorpaherberg te Oud- AJhlas. Ter weerszijden van de Steeg, zijn borden geplaatst met het opschrift „Ge vaarlijke hoek Zijweg Langzaam rijden”. Lopik, 22 Maart. Filmavond van het Groene Krui®. Door de vereeniging Hert Groene Krui» werd een film vertoond, be trekking hebbende op de verzorging van zuigelingen. Deze was eigenlijk de eind los der gehouden moedercurnissen en werd toe gelicht door Dr. Carstens, van Utrecht. De belangstelling wa» groot en door allen werd de film met aandacht gevolgd. Allereerst krijgt men te zien hoe de verzorging der zuigelingen en de be handeling der melk voor kinderen, die die bij voorkeur gevolgde borstvoeding moeten missen, niet behoort te geschieden. Op de gevolgen hiervan wordt door Dr. Carstens met nadruk gewezen Dikwijls is de eenigste redding opname in oen ziekcrthuuB. Ook hiervan worden opnamen op het doek gebracht. Om te laiten zien hoe de melk op de boerderij gewonnen dient te warden, wondt de gang van za ken op een modelboerderij getoond. Ver volgens krijgen de aanwezigen te rien wal in de groote steden in de Montessori scholen gedaan wordt om de kinderen lichamelijk en geestelijk te ontwikkelen. Aan het eind spoort Dr. Carstens de aanwezigen dringend aan de moedercur- sussen te volgen, om het sterftecijfer der zuigelingen te verlagen. Hierna sluiting door den voorzitter, drie den geneesheer dankt voor het vertoonde. De caUeote ter bestrijding der kosten 'van dien avond gehouden, bracht op f 21,57 1/2. Streefkerk, 22 Maart. De Ghr. Zang- vereeniging „Hosanna” had begunstigers en andere belangstellenden uitgenoodigd om een geizolligen avond te hebben. Ruim 150 personen namen behalve de leden, er aan deel. Na de opening werd in een welkomstwoord medegedeeld, dat thans niet de gewone zanguitvoering kon ge geven worden, daar allerlei omstandig heden van ziekten, storm en dergelijke dingen, zoowel het houden van geregel de oefeningen hadden ónmogelijk ge maakt, en het geregeld opkomen der le den.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1