NIEUWSBLAD VOOR ZUIDHOUAND EN UTRECHT GA'5 :alf pan gebruiken. >or mijn pleizier ren. je «taat er n Vrijdag 30 April 1926 58* Jaargang Dit Plaatselijk Nieuws F' Kerknieuws. FEUILLETON A No. 5114. STADSNIEUWS. V De Onzichtbare Hand. 4 nummer bestaat uit VIER BLADEN. EERSIE BLAD. Tde«al en werkelijkheid iif- int te 0Ü- van Ihet SCHOONHOVMSCHE COURANT A Telefoon 20. go- INGEZONDEN MEDEDEELING. 4 en ener- in waren eener 70S10 •n ilge kaarten de aar met I MAAND. I reeds te zenden BEZOEKT SCHOONHOVEN. Schitterende Etalages, Openlucht- Bioscoop, Lichtstoof. ïhouden om Utrecht te hooft 'hem dus niet oens te kend en hot verklaart ook, zacht met elkander gesproken voor heden niet uit- in om bekij- itf gedeeer- jevangeniB- eeft hij nog oor Mr. J. an volte be te den «lief zeer jonge een bostu- hen, en ver wed- Schoonhoven, 30 April 1926. i 1.50 en fL- iVinkelien. „Mag ik nu eens het medaillon zien?” 1 acht van Neen, zij zijn niet de dragers van het Lieten in en de die der ver raden tien- 11e straffen nog opge- inen uitrit- I dood zijn, d de rijka- landbouwer «rader A. •g gelcgen- iij weet niet n mag hij in Duitech hij voor ig wed niet dh aan zijn ?gen? Deed hem' ver- Pr ijs der Ad ver ten tien: Van 1 tot 6 regels f 1.30; elke regel meer 0.20. Bjj.&.mual plaatsing wordt de 3e plaatsing tegen ƒ0.10 per regel berekent E Voor advertehMén tuMcben den tekst, waarby de kolommen breeder zijn, wordt de-drie voudige pityr'-berekeud. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities wage men tarief. Schoonhoven per 8 r ver het abonnement won abonneeren bij onze Aj belang bij, dat het lijk nog in onge- salnonden toestand Engeland zou berei ken, ieta dat mij in mijn vermoeden be vestigt, dat Edwin Stanton vroeger al thans deel ui'tmaakte van een geheim ge nootschap en door de hand van een zij ner eedgeniooten vied. De broeders daar ginds hebben het bewijs moeten hebben, dat de daad gepleegd was. In dat geval werd degeen, die haar bedreef, daartoe aangewezen.” „Het kan zijn, alles is mogelijk” mom pelde de kapitpin: maar mij dunkt, dat gij de Iwweqgiredenen heel ver gaat zoe ken. Ware Stanton een Ztubiaan ge weest dan stonden wij voor het waar schijnlijke; maar in Engeland bestaan dergelijke geheimzinnige vereenigingfin niet meer.” „Gij vergeel Ierland. De E op den arm zou Erin kunnen beteokenen, den ouden naam van het Groene Eiland.” „Nu moet ik u toch tegenspreken. Stanton was geen Ier: dat hadden wij an ders wel aan zijn uitspraak van het En ge lach bemerkt; vooral imdieo hij, KQQ- als gij meent tot de lagere standen be hoorde." „Zeer juist opgemerkt. Gij maakt vorde ringen, kapitein lachte Marshell. ’’Maar vergeet niet, dat er ook lenen zijn, die in Engeland worden gdboren en opge voed. Intusschen ben ik nog niet zeker van de zaak. Als ik mij niet vergis, zal de bel zoo aanstonds voor het ontbijt dui den en het is wijzer dat men mij niet uit uw kajuit komen ziet. Vooral hetgeen wij elkander nog verder hebben mede te doe len, zal het raadzaam zijn de bnig uit te kiezen. Het was toch treeds mijn ge woonte daar dikwijls een praatje met u te komen maken. Niemand, die vrich dus daarover verwonderen kan.” In het volgende oogenbMk was hij ver dwenen. De gezagvoerder sloot het me daillon weer zorgvuldig weg en begon na te denken over de wijze, waarop hij het onverwachte doodsbericht zou (inkleeden Aan het ontbijt wachtte hij totdat alle Duitscher m toegerwe- ;ijn moeder’ geopteerd, olutie van i*wond Lussen, ereerd in aatekos-ten, mde gehol- Venten verboden. De Burgemeester laat bekend maken, dat gedurende de Winkelweek door hem geen vergunnin gen zullen worden verstrekt om te venten op straat met waren. Het Zwembad. Maandag zal worden aangevangen met het opstellen van het Zwembad. Het bassin zal weer geheel worden ui (gebaggerd, waarna al het hout werk zal worden opgesahilderd zoodat allies weer een friisdh en prettig aanzien verkrijgt. fi tiet gebouw zeer gezellig en smaakvol mar de laatttso eischen lingeriohl en biedt plaats aan plm. 200 bezoekers, die er een ruime zitplaats vinden. Toen ten 7 uur de herder en leeraar Ds. Kalk man den kansel betrad waren ongeveer 250 bezoekers van heinde en ver in hert, gebouw aanwezig, onder de aanwe zigen waren de heeran burgemeester en beide wethouders en de 2 vroegere pre dikanten die achtereenvolgens deze ge meente gediend hadden n.l. Ds Wientjes uit Alphen en Ds. Van den Hoven uit Honselerdijk, voorts Ds. Van der Sluijs uit Ouderkerk a.d. I.lssel, Ds. Roos uit Lekkerkerk en Ds. Scheele voor de ckasais Gouda uit Oudewater. Ook waren de architect de heer Van der Pijl de dagelijkschem opzichter de heer Mohr en de aannemers aanwezig. Door Ds. Kalkman was tot tekst ge kozen Corinthiërs I 4 7e vers en daar van het middensbe gedefe te n.l. En wat hebt Gij datGij niet hebt ontvangen. Na deze predika ie werden de aanwezi gen toegesproken, in het bijzonder B. en WL, die blijk van hun belangstelling hadden igegeven, voort» 'de predikanten De. .Wientes en Ds. Van den Hoven en de ambtsbroeders uit de omliggende plaatsen en Ds. Scheele, die voor de Classis tegenwoordig was. In hartelijke woorden richtte hij zich tot den architect, den opaichter, oen aan nemer Verwaal en den schilder Verrij! en verder allen die aan dit kerkgebouw hadden gearbeid. Voorts werd dank ge bracht voor de vele gaven, die waren ontvangen voor het kerkgebouw en de verdere aankleeding daarvan, zoowel van hier als elders. In het bijzonder werd hiervoor nog genoemd de Kerkeraad uit Delft en Ds. Hagen, die een schrijven had gezonden van zijn verhindering om bij de opening aanwezig te zijn. Dit schrijven werd door Ds. Kalkman voor gelezen Achtereenvolgens werd daarna nog het woord, gevoerd door Ds. Wientjes, Ds. Van den Hoven, Ds. Van der Sluijs, Ds. Roos en Ds. Scheele, door allen werd de gemeente op de meest harteliijke wijze geluk gewenscht met dit fraaie kerk gebouw. Nadat gezongen was psalm 72 vers 11, hield Ds. Scheele het dankgebed. Onze gemeente is met dit gebouw een fraai kerkje rijker geworden. Ameide, - 30 April. Naar aanleiding Man de vermeende overtreding der Vleesohkeuringswet door B. Barton al hier, vernemen we, dat genoemde Bar- ten wegens gebleken onschuld dear da gen is vrijgesproken; de eisch luidde 14 dagen principieele hechtenis. Zaterdag a.s. houdt de Postduiven- vereeniging „De Snedvluoht” alhier, een wedvlucht vanuit Lier (Belgdë). Afstand ongeveer 100 K.M. Bleskensgraaf. 30 April. Mej. Roest, onderwijzeres aan de bijzondere schooi alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Rotterdam. De kaaskooper B. B. uit GrootrAm- mers bracht de motor van zijn auto op gang. Hij had echter vergeten uit te schakelen, zoodat meteen de auto weg reed, voordat B. gelegenheid had zich achter het stuur te plaatsen. Om er niet onder te raken moest hij zelf boenen maken, maar de auto scheen, het op zijn bestuurder gemunt te hebben, zoodat deze uit zelfbehoud niet» anders ovartbteef daai in den Graafstroom te springen1. Gelukkig werd de auto den weg ver- S|jerd door een boom, daar ze anders Zeker B. na was gegaan. Het ongeval Liep nu goed af en verwekte hij de toeschouwers nu geen ergere ongelukken gebeurde, groote hilariteit De laatste dagen is de handel in kaas veel vlugger. Men besteedt le soort f 46—f 48, 2e soort f 42-f 45 per 50 Kilo. Voor varkens besteedt men tot 38 cent per half K.G. Haai del traag. Stolwijk, 30 April. Doordat het bal- hoofd van hun motorfiets brak, zijn op den Nosserdijk te Rotterdam de 21- j-arige motorrijder J. v. d. B. uit Boskoop en de 19-jarige N. E. uit Stolwijk, die op de duozitting «at, gevallen. V. d. B. kreeg hersenschudding en enkele hoofdwonden. Hij la pei auto van den geneeskundigen dienst naar het rieloen- toekomiat is, maar ook een heden, dat we ons dus met blind staren op wat ons wacht, maar dat we zoo moeten werken alsof het heden altijd bleef, zonder wis seling. Alle energie dienen we 'te geven aan de dingen, die we doen. Want het geluk is niet te doen wat men graag zou wil len, maar te willen wat men doet. Iemand mei tegenzin in zijn werk, levert slecht wenk. Iemand die enkel de toekomst ziet, wil niet wat hij doet. En omdat hij dat niet wil en het toch moet doen, wordt hel lapwerk. Het ware ge luk wordt slechts hierin gevonden, dat men steeds voor tv aart, nimmer ver saagt, doel wat de hand vindt om te doen en er rekening mee houdt, dat eens een schoone dag zal dagen die dienen willen het de toekomst die zichzelf liezen in droomerijon, maar zich bewust en flink een pad banen door dit leven.’ „juag jk nu eeus nei meuamon hernam Marshell, schijnbaar geen gevende qp de bewonderende blikken zijn toehoorder. Zij begaven zich te samen naar de ka juit en de .kapitein haalde nu uit een laadje zijner tafel een, enveloppe te voor schijn, waarin hij heli op den doode ge vonden sieraad gestoken had. Willem Marsliell ging aan de tafel zitten, het voorwerp op zijn gemak te ken. „Het haar eener nog vrouw," zeide hij, na het geopend en oog’^dhlik aandachtig te hebben deerd. „Omdat de klokken van lieverlede een andere kleur aannemen, verhledken zou ik haast zeggen .Als ge een bijna veertig jarige vrouw met gqudblond haar aifit. dat.nog niets vaals heeft verkregen, wees dan overtuigd, dat men daar zijn toe vlucht heefit genomen tot de kunst, en kunstmiddelen verraden zich altijd, nadat het haar van het hoofd gescheiden is. s Zie eens hoe deze «vlok schittert, liet is als zag imen den glans van auiver goud; hel is de gloed der jeugd, die daarover ver spreid ligt. Niets oneclirts is daar in. Wel- nujna de vijf en twintig beait geen en- keft vrouw zulke lokken meer.” „Maar hij kon het medaillon janen gateden ontvangen hebben.” „Eenige jaren, dat geloof ik wel. Het werd goruimen -tijd gedragen, dat ziet men duidelijk en het is afkomstig van dezelfde persoon, 'die hem den ring gege ven heeft. Gij ziet mij ongeloovig aan? Luister dan slwhtJs naar r/ijne gevolg trekkingen en zeg of ik mij vergis, die ring was buitengewoon kostbaar; dat is ook het geval met dit medaillon, er is geen geld voor gespaard. Indien gij naar „En wanneer er geen minnenijd het spel kwam?” „Dan moeten wij Stanton’s naam te welen komen.” „Zijn waren naam? Waarom zou hij dien niet hebben opgegeven? Herinner u daarbij dat hij een E. op den armband droeg en hij heette ook Edwin Stanton. Dat komt dus schitterend uit." Marshell wierp hem een blik toe, vod medelijdende spotternij, maar hernam rustig: „Laat mij u verklaren, waarom ik tot deze venondenslellung kwam; de arme kerel had iet» te (verbergen.; idat hebben wij reeds uitgemaakt. Hij was niet zeker van zijn medereizigers, ofschoon hij hen nooit tevoren gezien had. Toen hij aan boord kwam, wist hij niet vooraf, wie «hij daar zou ontmoeten. Wat is natuurlijker dan dat hij een anderen naam aaiunam? Dan bleef hij onbekend voor wto hem nooit tevoren aanschouwd hadden. Hebt gij de zakken zijner kleederen onder zocht?” „Ja; maar daar zat niets bijzonders in. Een beurs, zijn reisbiljet, een peme- mes, niets van eenige beteekenis. Hij had alleen een zoogenaamd iharmonica- valhes, dat open in zijn buit stond. Ook daarin lagen alleen kleederen, onder- en bovengoed. Een roman en schrijfgereed schap; inaar geen spoor van schrifturen ,Dan heeft do dader zijn papierep medegenomen, of wed, Stanton verwachtte den een of anderen aanslag op zijn leven. Een man, die een vrouw Idefheef, draagt altijd een brief van haar met rich om, al is het dan ook maar in zijn koffer. Buitendien iheeft men, oip een reis ais de ze. toch steeds papieren bij zich, al be- Iuoeven het nu niet juist documenten van waarde te zijn; men beert toch belan gen in 'het leven. En die roman, waarvan gij spreekt, "bevatte diie geen inschrift?” „Neen, hij was blijkbaar bij de afreis gekocht, want hij droeg het merk van een boekenstalletje te New-York. Hert was een der werken van Maryan Crawford”. Het bestuur van 'het Zwembad hoopt, dat de werkzaamheden zoo goed zullen vorderen, dat >de eerste helft van Med reeds de openstelling van het bad voor bezoeikers(ster8) zal kunnen plaats vin den. Kerk concert. Voor een zeer gering publiek is gisteravond in de Remonstrant- sohe Kerk alhier een Kenkconoert ge geven, waarin meewerkten orgel, alt en viool. De heer G. van den Burg, van Amers foort, opende het concert met een fbrsch ingezette Fantasie G-mofl van J. S. Bach waarmee hij reeds onmiddellijk sfeer schiep, geëigend tot overgegeven luiste ren. Mej. Goba Heyl, van Den Haag (alt), gaf een aantal liederen ten gehoore, waar van nog het meest voldeden de drie Laatste nummers, namelijk de twee num mers van Schubert „Pax Vobiscum” en Abendroth” en het nummer van Grieg „Des Dichters lelzte Lied”. Ze heeft haar stem niet geheel tot haar wü, wat om. uitkwam bij gedeelten als ,jch gteube dich, du groszer Gott” of: „Ich hoff’ auf dich du starker Gott”, waar de me lodie sterk zonk en haar daardoor wat zwaar leek te vallen. De violiste mej. Elsie van den Bosch, uit Overveen, .’heeft een niet «eer vasten streek. Opvallend was, dat ze zeer aarze lend, weifelend 'begon en eerst in het midden van het nummer wat op dreef geraakte, maar vollen rijkdom aan iklank- gehalte wjst ze geen enkel moment te bie den. Vooral in nummer 5 „Pre^hiena” van Padre Martini liet ook de zuiverheid wel te wenschen over. De heer Van den Burg besloot met het „Choral a mineur" van Oeoar Franck, waarmee hij wijding legde om het ge heel. Dit is het laatste Kenkooncertt geweest in dit seizoen. Een woord van dank mag niet worden onthouden aan het Comité, dat vele moeilijkheden 'telkens overwint, De Reciht- van A. F., wd, ver- ilkÜmming, p 4 Maart ■de woning reng heeft d, tezamen 9 a f 10, d een jas. n verdacht t eveneens lampje, is ran Th. A. oemd een d, een zil- oker. en ver braak lit de ge in het «ie- ij is ont- d gekomen te krijgen, a wilde la- 5 a f 600 Krimpen a.d. Lek, 80 April. Het was vioor de Gereform. Kerk Woensdag een blijde avond, daar de nieuw gebouwde kerk in gebruik zou worden genomen. Van ver uit den om trek waren men- schen, die met het kerkelijk leven alhier mhee leefden, overgekomen om deze plechtigheid hij te wonen. Direct wan neer men dn kerkgebouw nadert treft de eenvoudige, doch smaakvollebouw, die aangenaam aandoet. Van binnen is een goudsmidswinkel gaat en zulk een ding wenscht uit te kiezen, zal de juwe lier er u vijftig verschiüende voor leggen die geen van allen een achtste waard zijn van dit. Zij, die dit kocht, moet rijk geweest zijn. Voel eens toe zwaar het weegt en het is massief duka tengoud, dat bijna niet meei verkocht wordt, de geparelde rand wijst ooik op kunstwerk en liefde tot het oudarwetsche. De vrouw, die het medaillon uitkoos, was van beteren stand en veel rijker dan de doode. Ik zou wel eens willen weten hoe baar naam ós Hebt gij niet eens den binnenkant van den ring bekeken?" „Neen, daar heb ik niet aan gedacht. Wij ‘behoefden immers geen onderzoek te doen naar Edwin Stanton maar naar diens moordenaarI” „Mijn waarde heer”, antwoordde Marshell, bedaard een sigaar opstokend, na er ook een aan den gezagvoerder aangeboden le hebben.- „In een zaak zoo geheimzinnig als deze, moet men om den schuldige 'te ontdekken, eerst het leven van zijn slachtoffer nagaan. In hot verlo den ligt altijd de sleutel tot het heden verborgen, onverschillig <of die sleutel u tot alledaagsahe of wel tot belangrijke zaken voert. Ik zou de vrouw moeten vinden, die Stanton liefhad, om te weten of hij wellicht iis gevallen door de hand van een medeminnaar.’ „Dat zal het izijn!” viel de zeeman hem triomfantelijk in de .rede: jhij be- u e. ,l j.._ hebben ge- waarom zij -hebben. Men is voanziehtig, wanneer de naam eener vrouw daarmede gemoeid is." „Het kan zeer wel zijn; alleen begrijp ik niet, dat men hem dien ring liet be houden. Wanneer iemand zoo ver gaat, in zijne wangunstige liefde, dat hij een ander daarom het leven beneemt, laat hij den doode ook geen (uiterlijk liefderteeken van de vrouw ,om wie de misdaad ge pleegd werd, behouden. Dat druisent te gen de menschedijke natuur in.” JC van BmmI; A. Lengton; rte Langerak ijk bij: B. Natzijl Onbestendig drijven op wild-gaande gedachten verwekt niets anders d&n triestheid en ledigheid. Wanneer men zich verliest in het ongewende en peinst over dingen, welke men graag zou wen schen, dan doet zulks afbreuk aan gie en arboidshist. Want het geluk bestaat niet in het doen wat men graag wil, nuyir te willen wat men doet. Het kleine kind jengelt aan moeders sölwoot om wat het wil en verwacht dan dat het alles zal hebben bereikt wat mo gelijk is. En is die wensch vervuld dan volgt een andere en zoo draagt de ver vulling van den eenen wensch weer een andere begeerte in zich. Zooals het nu hij het kind geleid en gebogen moet worden, zoo gaat het ook met de be geerten onder grooten, die door het leven zélf (verstandiger gemaalnt worden en geleid. Neeu, J.1JH iuvi geluk, die alle begeerte in rich versterven, die slechts «ien wat ze hun oiuniddellijkft nabijheid hebben die niet meer in rich omvoeren schouwinig van geluksverten, waar vreugde van het vinden woont en de zon van het ervaren schijnt. Maar ook zij rijn niet de gelukkigen, die hunkeren naar wat anders, die het niet moer kunnen vinden met den ge wonen gang der dingen, die zichzelf tel kens kwijtraken in het verlangen naar andere omgeving, andoren werkkring, nieuwe geneugten. Zij hebben de onrust in rich en worden daardoor onbekwaam tot het werk, dat hun hand te doen heeft. De begeerteloozen en de begeertejagers zijn (beiden ongelukkig. Omdat ze mis sen de zekerheid, die noodig is om iets te bereiken. Zij zijn egocentrisdh in hooge mate. Zij stellen zichzelf in het middel punt en verliezen uit bet oog, dat ze een taak hebben, die volbracht dient te worden. Maar wat dan? Iemand zonder idealen heeft geen liven. Een mensch, die zich door zijn begeerten drijven laat, is niet in tel. Wal dan wat dan? De moeder leert het kind verlangens te bedwingen, opdat andere wenschen van hooger beteekenis voor zijn ontwikke ling in hem rijpen mogen. Zoo nu ook leert bet Leven den mensch te berusten in wat hem beschoren is als de mensch tenminste luisteren wil. Eu hoewel het nu goed is en plicht om ver der te zien dan de dag van vandaag en idealen te koesteren en in vervulling zoeken te brengen, mag toch nimmer warden vergeten, dat er niet alleen een id gekomen lie gelegen- pemaakt, in en naar wgebracht, het arron— gestolen en recht heeft en schuldig flinke straf ming komt, >p vreem- n gevange- S. W. N. VAN NOOTEN SCHOONHOVEN Uitgever». Posten, en Girodienst 13763. Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdag»- en des Vrij dag smiddag» gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25, franco per post Nederland 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan zich abonneeren bij onze Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders. huis aan den Gooisiugel vonvoord i waar hij ter vorplegiing is’ opgenomen. Juf frouw S. kreeg «en schaafwond aan de reohtenkinie. Een verplegor van den 'ge- neeskundigjen dienst heeflt- haar ver bonden. Ouderkerk a,d. IJssel, 3C ApriL Toen de heer P. T. gistermorgen op de fiets op den Tiendeweg reed, is hij te water geraakt door de losse koolasoh, welke op dien weg gestrooid was voor den schouw. Hij geraakte half in de sloot en kon zich zeduf redden en zijn fivte op het droge ha len. De kranten, welke hij nog bij zich had, waren door het natte element aan getast, maar de lentezon schafte spoedig raad en droogde ze weer lekker op. Lopik, 30 April. Bij sommige veehou ders in deze gemeente doen zich ander het vee gevallen van mond- en klauwzeer voor. Zondagavond is de zoon van den koopman G. 0. adhter, Kapel, bij een vechtpartij in den rug gestoken. Molenaarsgraaf, 30 April. Door de Onderlinge Brandwaarborg Maatschap pij Molenaarsgraaf ete., is aan den ge meenteraad bericht ydat zij gaarne bij de te houden gemeentelijke brandweerbe- proevipg ook een demonstratie wil geven met de autobrandapuit. Brandwijk, 30/April. De brandweer- plichtigen voor deze gemeente zijn als volgt ingedeeld: 7 personen onder brand- meester H. van Buuren. 11 personen on dier brandméester Adr. Korevaar; le kolom pampers ander A. Kortdove; 2e koiiom pampers onder H. den Besten. Af dwaling Gijbeland. 27 personen ander brandmeester Blom; le kolom pompers onder Van Brandwijk; 2e kolom pampers onder A. van der Giessen; 3e kolom pom pons ander P. Verhoef; 4e kolom ÏHampers onder G. Korevaar. Wijngaarden, 30 Anril. Op 26 Mei zal door de gemeentelijke hinaindweerplic'hti- gen de jaarlijkache brandapuitoefeniiiug worden gehouden. Deze avond zal als al tijd tevens een weinig feestelijk verioap hebben. Maran Crawford?” herhaalde Mars hall snel; „die vpouw is Engelfiche dag bladcorrespondente te Parijs. Ze schrijft meestal in ihet Fransoh. Wais dit boek van 'haar dan vertaald?" „Neen; het was een Fransoh boek.»’ „En gij hebt mij dat niet aanstonds gezegdI” riep zijn toehoorder uit: „Gij iaat mij in den blinde rondtasten naar de landen, die Stanton kan hebben bewoond? Wij weten 'het nu in eens; het moet Frankrijk, België of Zwitserland ge weest zijn en hij was volkomen met het Fransah vertrouwd af wel 'hij zou rien tot ontspanningisleataur een boek in die taal gekozen hebben „Dat is waar; ik Ihad er goen oagen- blik over nagedacht. Heit scheen van zeer weinig gewicht te wezen." .Alles-wordt belangrijk bij een onder zoek als dit. Het dolkmes, waarmede de stoot werd toegehraeht, is natuurlijk niet gevonden. Het zal reeds in zee gewor pen zijn. Dat kon gemakkelijk’geschieden uit hot raampje der hut, door den moor denaar (bewoond. WÜ behoeven daar naar dus niet te zoeken. Wat mij meer belang inboezemt is do vraag waarom men zoolang met het volbrengen van de daad heeft gewacht. Indien zij een dor eerste dagen van de tzeereis gepleegd was geworden, zou het oogensahijnlijk omstandiger zijn geweest.” „Waarom, a'Js <ik vragen mag?” „Omdat, al hadt ®j ook kngerien, dat men iemand die ander soortgelijke om- standiigheden overleed, niet dn zee mag werpen, maar ter lijkschouwing aan de jus'itie overleveren moet, de staat van ontbinding toch waarschijnlijk reeds te vergevondrad zou zijn geweest, om nog een juist oordeel te kunnen vellen.” „Misschien stelde hij dezen moord van dag tot dag uit, of heeft hij daarover niet nagedacht.” „Dat kan ik niet aannemen. Die man is geen domoor; hij 'heeft vooraf zijn kansen 'goed berekend. Indien hij aldus handelde, dan 'had hij er ook wed degelijk

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1