Dienstbode, Advertentiën birassaGsaESSES Dankbetuiging. vraagt Dienstbode E. VAN DIJK, P. HOUTVEEN, Een Duiische nsriiBrsliond. Kerknieuws. STADSNIEUWS. semeenteraad van schoonhoven Telegrammen. Sportnieuws Gemengd Nieuws. I Afloop Verkoopingen. ^Afloop Aanbestedingen. Marktberichten s 50-jarige Echtvereeniging Visscherij. Berichten. W van Deijl, marinus Cornelisuan der Hek Dagmeisje. Aangesloten onder telefoonnummer Aangesloten onder telefoonnummer laatschen. Na do pauze worden enkele platen vertoond van Beihasda op het doek. Uit deze foto'* konden we eeniwen tndruik krijgen van bet zeeir moode Suri name en ook van het naunenloo* lijden der mertaatachen. De. Woormgoor sprak bet slotwoord en gai de zuster mee de veroekering, dat voor Betheeda bier gebeden en ook gewerkt zal worden. De presidente verzocht, daar zuster De Borst over drie weken wear mar Bethesda 'heengaat haar «taande 'toe te zangen Psalm 121—4. Voorts dankte de presidente voor den steun toegezegd, daar 47 ingevulde karaten meegenomen konden worden en beval tenslotte de ocfl- lecte aan de deur voor Betheeda aan. Deze oollecte braoht op t 81 77. Oud-Alblas, 28 Juni. Thans is afige- kondiigd de wijziging van de bouw- en politieverordening, waarbij verboden lis te boaïwen binnen B meter uit de as van den weg, swodial in de toekomst de ruim te der wegen 10 meter wordt. Wie alhier de wegen nu kent en gezien het druk ker wordend venteer Ja dot -een zeer goede maatregel. Lopik, 28 Jund. Vrijdag is in bet land van den landbouwer G. v. J. alhier een witte muis gevangen. Iels dat niet alle dagen vtxxrkomt. Nieuw-Lekkerland, 28 Juni. In de laatst gphouden vergadering werd afwij zend bekchikt op een verzoek van B. Ver- weij om te huren een etukje grond, bij Middelweg. De maximumsnelheid werd verhoogd voor luxe auto's van 20 op 25 K.M. in de kom^der gemeente. Ook werd een bin dende bepaling gemaakt voor vracht auto's met eigengewicht 1700 K.G. en daarboven, welke niet harder mogen rij den rjtam 10 K.M. Voorts had plaats een groote wijzi ging; in de geheele politieverordening. Een voordracht zetters der gemeente le Aanbeveling J. Bongers en A. den Boer; 2e aanbeveling C. Broere en P. L. Ötek, werd aangenomen zooals was voorgesteld door B. en W. Medegedeeld werd, dait dn een volgen de raadszitting voorstellen zouden ko men betreffende het uitbreidingsplan. Molenaarsgraaf, 28 Juni. Bij verschil lende veehouders wordt, aangezien dit jaar te weinig zonnig weder de hooibouw te hulp 'komt om hooibroei te voorkomen landboufwzout, bij het in de schuren ha- aohijnt de kwaliteit van het hooi door len, over bet, hooi gestrooid. Tevens landbouwizout beter te worden Men besteedt alhier en in de omge ving voor kaas le soort f 41f 43 2de soort f 8840. Handed zeer traag. De perils dier varkens is thans 4042 cent 1 e soort en 2e soort 88—-39 cent per half K.G. Handel matig. Brandwijk, 28 Juni. Men besteedt al- bier en in de omgeving voor boter 1ste soort f 1,05—1,10, 2e soort f 0,95-^ 1. Handel matig. De prijs der eieren is thans alls volgt: Kippeneieren 5 1/26 cent, eendeieren 55 1/2 cent, ganzen eieren 7 cent per stuk. Handel flauw. Wijngaardsn, 28 Juni. De veehouder v. d. G. alhier bad twee zijner paarden voor een maaimachine gespannen. Op een gegeven oogenblik sloegen de paarden op bod. Ter hoogte van de Materna spron gen zij tot tweemaal toe over een hek, dat daardoor werd vernield. Van dezen weg kwamen de paarden op den Papen- drechtschen dijk en reden den sproei wagen aan. Doordat een der paarden met een hooivork een fiinken ölagop den kop kreeg, bleven ze stilstaan en konden worden gegrepen. De maaimahi- ne was natuurlijk 'geheel -vernield. Nieuw-Lekkerland, 28 Juni. De Chris telijke zang vereenig mg „Omnia cum Deo" alhier, directeur de heer G. v. d. Beek, behaalde te Dordrecht op bet oon- oours van den zangersbond „De drie Provinciën im de derde afdealing een tweeden prijs met 261 punten. Aan de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk is opgedragen de bouw van vier ijzeren zandbakken met kleppen voor binnenlandsche rekening. De ijzerwerker J. C. v. d. K., werk zaam bij de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk, werd door een zwaar hoek ijzer op zijn been getroffen. Hij moest terstond -hert werk neerleggen en zich on der geneeskundige behandeling stellen. Bij de N.V. Kloas en Zonen's werk plaatsen en bij Gebr. Jonker, Scheeps werf, -beiden te Kinderdijk, zijn eenige werklieden ontslagen. Voorzeker geen aangename tijding. De landbouwer G. J. alhier, die een schouw geladen met bood naar buis bracht, viel uit het vaartuig, in de we tering. Door J. S. en A. B., die in de nabijheid waren, werd hij op' het droge geholpen. Goud rlaan, 28 Juni. jOnze vroegere dorpsgenoot, de weleerw. beer Da. J. 'C. Kans te Termunten, heeft het beroep naar Onderden dam (Groningen) aange nomen en bedankt om verder in aan merking te komen voor Nieuwe Schans, waar -hij op bet drietal vóórkwam. Onze gewezen dorpsgenoot, de 'heer H. J. K&rs, directeur van het slacht huis te Heerlen ,werd 25 Juli te Utrecht bevorderd bot doctor im de veeartsenij kunde op proefsohrift; ,De waarde van het bacteriologisch onderzoek van ver schillende organen (bij de keuring van slachtdieren." Lskksrkerk, 28 Juni. Zaterdag vierde de beer H. I. Okker, hoofd van school IJl, zijn 40-jarig ambtsjubileum. Voor deze gelegenheid was het schoollokaal feestelijk versierd en maakte een zeer preltigen indruk. (De leerlingen zongen den jubilaris een door hen ingestudeerd lied toe. In een korte toespraak rweee de heer Van der Wulp op zijn verdien sten als onderwijzer waarna hij den jubilaris, namens personeel en leerlin gen, een rooks tander en tabakspot van Goudooh aardewerk overhandigde. Daar na boden enkele meisjes uit bet hoogste leerjaar hem bloemen aan. Door bet on der wijzend personeel van School I werd den jubilaris een pmoli tige mand bloemen aangeboden, terwijl ook de poet kon merken, dat er bij den heer Okker wat bijzonder» aan de hana .was: Hekendorp, 28 Juni. plaatsgenoot ,de beer M. H. van Duijm, thans 'te Oudewater, is geslaagd voor be. examen ter verkrijging van akten van bekwaamheid on de gemeente-admini stratie. Oudewater, 28 Juni. Alhier had in hel hotel De Boos een geoombineerde ver gadering plaats van de aideelingen van den boerenbond en de Hoïl. Maatschap pij van Landbouw, .teneinde 'te (bespre ken de al of niet wenschelijklbeid de kaasmarkt naar bet Gaapledn ovar te brengen. De voorzitter, de heer A. Miltenburg van Hekendorp, wees in zijn openings woord er op, dat dit onderwerp reeds eer. punt van -bespreking heeft uitgemaaki in een vergadering van bet Gem. bestuur met genoemde af deelingen. Het gemeentebestuur heeft toen ver zocht een rapport dienaangaande saam te stellen van deze vergadering en di aan B. en W. over te leggen. Verschil lende aanwezigen voerden hierover hel woonden algemeen was men de zneening toegedaan, dat verplaatsing naar het Gaaplein niet in, bet *belang der markt wordt geacht. .Op voorstel van den beer A Anker werd besloten aan bet gemeentebestuur te japporteeren dat verplaatsing der markt niet wenschelijk werd geoordeeld en mocht in de toekomst .dooi vermeer dering van den aanvoer de markt te klein ibevonden worden, bot gemeentebe stuur in overweging te geven alsdan over te gaan -tot overbrenging naar de Haven en wel het aan weerskanten verlengen van de bestaande 'brug. De opkomst was niet groot. Hillegersberg, 28 Juni. Ged. Staten hebben het raadsbesluit tot aankoop van het Modenlaan kwartier en .de daarvoor veraisebte leening van f 000.000 goedge keurd. Krimpen a.d. Lek, 28 Juni. Zaterdag had hier door de Roei- en Zeilvereeniging De Lek een ringzellerij plaats dn die Bak- kenskil. Door 17 zedilvaartuigen werd hieraan deelgenomen. De prijzen 'werden ala volgt 'behaald: le prijs Joh. Gou wen» te Krimpen a.d. Uasel; 2de prijs S. Noor,lander te Krimpen ajd. IJssel; 3e prijls W. Breedveld alhier; -4e prijs Jac. Mudde alhier; prijs G. Vogeleoang -de Jong te Krimpen a.d. IJssel; 6e prijs 0. E. Muller alhier. Door 'het circus Tranefalia dat hier haar tent beeft opgeslagen, werden Za terdagmiddag en -avond voorstellingen gegeven, 's Middags was het een ver stelling voor de kinderen en 's avonds was het voor ouderen. Bedde malen was het circus 'goed gevuld. Een .keurig pro gramma werd vertoond. Velen waren verrast over hetgeen wat vertoond werd door dat kleine troepje art t sten. Zevenhuizen, 28 Juni. Ds. H. W. Fel- derhof Garef. predikant alhier, heeft het pQan, eerlang emeritaat aan te vra gen. Hij beeft bijna 32 dienstjaren. Schoonhoven 28 |unl 1926 De restauratie van de 6t. Bartholo- meuskerk. Gedeputeerde Staten van Zuiid-Holland geven aan de Staten dier piovincie in overweging: lo. aan de gemeente Schoonhoven als voorloopige bijdrage in de kosten van restauratie van de groote Bartholomeus- k-ark en Bartholomeustoren over het dienstjaar 1920 -een subsidie van f 7500 toe ft© staan; 2o. zich in beginsel bereid te verklaren in de kosten van restauratie dier beide monumenten, mits die in totaal een be drag van f 300.000 niet te boven gaan, een vierde gedeelte bij te dragen, zulks onder voorwaarde, dat: a. de restaura tie geschieden zaïl volgens nader in te dienen, door het Rijksbureau voor de Monumentenzorg en door Ged. Staten goed ite keuren plan, teekeningen en ra mingen en voorts dn overleg met ge noemd bureau. b. dat de helft der kosten zal worden gedragen door het rijk, een ach-tste door de gemeente Schoonhoven en een achtste door de Ned. Herv. kerkvoogdij aldaar. Onvoorzichtig spelletje. Vrijdag avond ongeveer half acht waren eenige jongens op dan Ho-ogen Dijk alhier aan het spelen. De een zeide tot den ander, toen de jpetroleumauto aan 'kwam rij den: „Durf jij nog over te stoken voor den auto." De 9-jarige Van H. uit te Havenstraat wilde zijn moed toonen en stak den weg over toen de auto reeds in de nabijheid was. Hij geraakte onder het voertuig en bekwam een hoofdwonde. De knaap is naar zijn ouderlijke woning gebracht en zal voorioopig dergelijke spelletjes wel niet meer doen. Een waar schuwing voor andere kinderen. Examens Rijkskweekschool. Aan de Rijkskweekschool alhier (directeur de heer W. Brouwer) slaagden Vrijdag voor het examen akte 1, o. de heeren J. L. Lamkhonst te Willige-Langerak; F. Bouw meester te Schoonhoven; A. Jansen te Haastrecht; L, A. Boele te iStreefkerk; Frederikae te Groot-Ammens, en F. J. Kramer te Lopik. Reeds in een gedeelte der vorige oplaag geplaatst. Kaasmarkt. Op de Zaterdag aflhier gehouden kaasmarkt was de aanvoer 14 partijen, wagende 3000 K.G. Gestempelde f 44 - 48, ongestempelde 1 8848. Han del matig. Tslagraflsch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 28 Juni. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke -veranderlijke wind; ainamenr le bewolking; 'droog weer; iets warmer overdag. Vergadering van hedenmiddag 2 uur. Voorzitter de burgemeester, Mr. F. L. J. E. Rambonnet secretaris de heer A. F. Boogaart. Aanwezig alle leden. De no- ■ulen 'der vorige vergadering worden roedgekeurd. Ingekomen zijn: Goedkeuring raadsbesluit bot onder- landsche aanbesteding van het schoon houden van het gymnastieklokaal aan len heer Tange; schrijven Ged. Staten, lat zij het h'effiugspercentage voor ken- \isgeving aannamen; bericht van Ged Staten, dat zij niet hebben**goedgekeurd le gemeente-bogrooting voor het diénst- aar 1926, daar ze imliohitingen wenisohen ver -de werkzaamheden van den gemeen- e-ontvanger ter secretarie in. de mid- lag-uren. De Voorzitter deeflt mede, lat B. en "W. een mondelinge bespreking lierover bij Ged. Staten hebben aange- 'roagd, waarover ze later bericht zullen mtvangen van Ged. Dus zal er wel later »p teruggekomen 'kunnen worden. De heer Deerenberg vraagt het schrijven van Ged. Staten voor te ozen. Gedeputeerden zullen toch eerst vel inlichtingen hebben gevraagd. De Voorzitter deelt mee, dat >n dit schrijven stond, dat Gedeputeer- ien wilden weten, otf de heer Van Gel leren de werkzaamheden op de secre- 'arie vrijwillig verricht dan 'wel of hem de verplichting is opgelegd. B. en W. hebben 'geantwoord, dat de heer Van Gelderen dit vrijwillig op rich nam, maar dat hem dit thans van de rijde /an den Raad als een moreele -verplich ting wordt aangerekend. ^Gedeputeerden hadden gevraagd om afschrift der no tulen van de raadsvergadering, waarin de heer Van Geldenen tot gemeente-ont vanger is benoemd. Dergelijk afisohrift is gezonden. Later zal op deze zaak wel leruggekomén kunnen worden. Voor kennisgeving aangenomen. B. en W. vroegen nadere inlichtingen over ,de plaats, waar de nieuwe lan- taama aan den Nieuwen Singel moeten worden geplaatst. Die gegevens worden yarstrekt. Aangenomen wordt om 'bij de woning dm gemeente, verhuurd aan A. Ooater boe, te doen aanbouwen een bijbouw voor keuken voor f 320. (Alleen wethouder Schreuder stemt tegen). De Hengel aaraolub ,Het Baarsje" vroeg in nadere aanduiding van het raadsbesluit, waarbij zij de openbare wateren -der gemeente als vischwater pachtten, om nadere vaststelling van wa teren door haar 'gepacht. Dit wordit z. h. e. goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag der Gezondheidscommissie merkt de lieer Van Harmeien op, of er geen mogelijkheid R, dat de gemeente wateren, die verontreinigd zijn of wor den, worden in orde gebracht. Ligt het op den weg der Gezondheidscommissie, om op den t-oestand der openbare wate nen te letten of moeten eerst inwoners klachten bij die Commissie indienen. Zoo is de Havensloot b.v. in zeer ver ruilden toestand. De Voorzitter zegt, dat de Gezondheidscommissie «eer zeker 'het recht .lot initiatief heeft. Maar ook in woners hebben het recht klachten daar omtrent bij de Gezondheidscommissie dh te dienen, die ze dan doorstuurt naar B. en W., met haar advies er bij. Webh. Schreuder: Ik zou den heer Van Harmeien willen vragen, die toch zeer veel invloed heeft in zekere kringen of hij dien invloed wil gebrui ken om er bij >de aanwomenden van de Havensloot en Ouden Singel en ook de Zevender op aan te dringen, dat ize niet allee in de Havensloot en andere wateren gooiden. Men smijt alles weg. Men ikan niet in de Havenstraat zee po litieagenten neerzetten om toe te zien of er wat ingegooid wordt. Het pu bliek .moet zelf meewerken. Anders komt er niets van terecht. De heer Van Harmeien vraagt of er iets aan de Havensloot kan worden -gedaan. De toestand is er on houdbaar. De Voorzitter zegt toe de zaak te zullen overwegen. In handen van B. en W. wordt ge steld een adres van V.V.V. inzake ver laging van veertarieven op marktdagen en van mej.Snert inzake een rioodput. Het bestuur van de SchooL^net den Bijbel vraagt voor 'haar school verschil lende benoodi'gdheden waarvoor ize gel den noodig heeft. De voorzitter stelt voor dit uit te stel len tot een volgende vergadering, daar B. en W. nadere bespreking met den Voorzitter van het Schoolbestuur noodig achten, hoewel mt er niet afwijzend te genover staan. De heer Kortland heeft gehoord, dat verschillende dingen die hier gevraagd zijn, ail zijn aangeschaft; i# dit juist? De Voorzitter: Dat ia ook juist, mijnheer Kortland, volgens de jurisprudentie die -daarover gaat. De heer Kortland: Maar wanneer de gemeente dan niet toestaat. De Voorzitter: Dan is er al leen risico voor het bestuur aan ver bonden. De heer Bouwmeester: De heer Kortland is onjuist ingelicht. Als secretaris van het schoolbestuur kan ik meedeelen, -dat er nog niets is aange kocht. Alleen is er in overleg met den gemeente-architect prijsopgaaf gevraagd bij firma's, om het zoo zuinig mogelijk te kunnen doen. Besloten wordt om het adres later te behandelen. De heer Bouwmeester dringt op spoed aan, wat de Voor zitter toezegt. Ingekomen was «en adres van „No- sokomoe", welke vfireeniging vraagt om een «tukje grond van den bum van het huis, verhuurd san den heer Van Zeideren, welke tuin uitifcomt ln de Korte Weistraat yam daar «en garage voor den ziekenauto te laten bouwen. De Voorzitter zegt, dat B. en tV. er bezwaar tegen hadden, dien grond daar af te «taan, daar dit per ceel expres is aangekocht voor uitbrei ding van -het Stadhuis. B. en W. willen echter aan „Nosokomoe" een stuikje grond van c.a. 00 vierk. Meter afstaan voor -dit doel, gelegen langs de Gasfa briek. Zij denkon, dat de Raad zeer zeker goed zal «keuren als B. en W. al het mogelijke doen om die vereeniging ter wille te rijn. Verdere behandeling van het adres wordt uitgesteld. Punt 2 der agenda is: Comptabtiteits- beeluit dienst 1925, wordt x. h. et. aan- genomen. Punt 8 der agenda: Voorstel van B en W. om ontslag te verieenen aan de ambtenaren en werklieden wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd lokt èeniige bespreking uit. De heeren Deerenberg en Kortland vragen of bij dit voor stel nu zoo'n hoost is. Kan bet -niet wor den uitgesteld tot het Georganiseerd over leg geheel gereed,is. De heer Van H> rme 1 en vraagt, of wanneer de vended end mg het Georganiseerd Overleg gereed is de Raad lang genoeg gelegenheid trijgt dit te bestudeeren. De Voorzitter zegt zulks bok Het voorstel wordt aangenomen met 9 2 stemmen (tegen de heeren Deeren berg en Nien'huis). Aan de orde komt dan punt 4 der agen da: Verzoek van den heer G. L. V-inck om ontslag als onderwijzer aan de Open bare Lagere School, met voorstel van B. en W., om hem dat verslag eemfl te verieenen. Het ontslag wordt z.h.st. verleend. De heer 'Kortland voert naar aanleiding daarvan ihet woord en dringt erop aan, dat in de plaats van den heer Vinok een anderen onderwijzer aan die school aal worden benoemd. Dat ligt, zooais spr. hoorde, niet in de bedoeling van B. en W., die daaromtrent geen voorstel bij den Raad zullen indienen. Inderdaad zal de te benoemen kracht komen voor rekening der gemeente, wat geld zal koeten. Voor spr. geldt de vraag, wat het zwaarste moet wegen, n.l. dat het de gemeente geld kost of dat bij niet vervulling der vacature bet onderwijs schade aai lijden. Voor spr. is het ant woord op deze vraag niet twijfelachtig, omdat spr. goed onderwijs, vooral voor die vele (kinderen, die het alleen moeten doen met wat de lagere school hun geeft, van het hoogste belang acht voor mensch en maatschappij. Een der motieven om aanstelling eener boventallige leerkracht te keeren is, dat de gelijkstelling dan oplegt, dat dan ook aan de andere la gere scholen in de gemeente zulk een leerkracht moet worden aangesteld. Maai dit hangt alleen af van de cijfers, die zoo zijn, dat alleen de school van Ghr. Volksonderwijs zulk een leerkracht mag aanstellen, dus in geen geval moet aan stellen. Dan krijgt men dus de moreele zijde van de vraag: is een boventallige leerkracht op die school noodig. En als die daar niet noodig is, kan spr. zich niet voorstellen, dat men de gemeente dan onnoodi-g -op kosten zal jagen en tooh een boventallige kracht zal aanstel len alleen, omdat de .openbare lagere school er ook een krijgt. Op de school van Ghr. Volksonderwijs zijn zes klas sen. Bij een boventallige kracht zou men dus moeten 'gaan splitsen, dus een pa rallel klasse gaan maken, of .het hoofd zou ambulant kunnen worden. Bij het openbaar onderwijs mag het hoofd niet ambulant zijn en daarom zou ambulan- tisme van het hoofd «der school van Chr. Volksonderwijs niet te verdedigen zijn, splitsen eener klasse zal wel niet noodig rijn. Aan de openbare lagere school zijn de cijfers van het aamlall kinderen per klas. 40-27-41-35-3'1-43. De kinderen van twee -klassen ln esn lokaal plaatsen 'gaat niet, want dat laat de lokaliteit niet toe. Een klas opheffen en indeelen bij een hoogere en lagere klas laai eveneens de lokaliteit niet toe, maar vermoordt bo vendien de -geheele school, een dergelijke maatregel zou gaan ten koste van veel kinderen. Blijft dus over een onderwijs kracht voor twee klassen in twee loka len en wanneer zooieta mogelijk zou zijn, neem aan met de twee 'kleinste klassen, dat is dus de tweede en de' vijf de, dan haait dat nog het cijfer 04. Veert te groot voor een klas en veel te groot als zoo'n getal kinderen in twee lokalen zit en bovendien -nog «verschillend on derwin moet worden gegeven. Ook al zou dat ln een lokaal kunnen. Het is noodig, dat bij een school met meer dan vier leerkrachten, er nog een onderwijskracht bij moet rijn met hoofd- acte. Niu de heer Vinck vertrekt, is dat niet meer het geval. Om al deze motieven stelt spr. dan ook voor in de plaats van den heer Vinok te voorzien. Wethouder N i e k e r k zegt, dat het voor hem als wethouder van onder wijs heel moeilijk was om een voorstel te doen of een beslissing te nemen. Wat de heer Kortland zei, daarmee ls spr. het eens, ma^r dat is niet onze schuld, maar de schuld van den wet gever. De cijfers door den heer Kort land verstrekt zijn niet geheel juist. Spr. geeft andere cijfers. Als we eraf waren met alleen een onderwijzer van de open bare lagere school dan zou Ik er voor zijn. Maar zeker heeft de school van den heer Sytzema dan toch récht op een boventalligen onderwijzer. B. en W; moe ten het oog houden op goed onderwüs, maar ook op de belastingbetalers. De heer Kortland zal er toch niet voor zijn dat dit voorstel nu direct behan deld wordt. Laten we nu een volgend maal afwachten dun kun Ik met den heer Brinkman overleg plegen en met een eens naar het Bestuur der School met den Bybel gaan om te vragen, als de openbare school een boventalligen onderwijzer krijgt, zult gij er dun ook om komen vragen bij den gemeenteraad Misschien dal ze zeggen neen, hoewel ik me dal niet» goed kan voorstellen, want op de School van Chr. Volks onderwijs zijn de klassen veel grooter. De zitting duurt voort. (Eigen Radio-dienst.) Tramontsporing in Rotterdam. Bijna van een viaduct gestort. Aanzienlijke materieels schade. ROTTERDAM, 28 Juni. Zoiidagmid- dog was de electrincho spoor om half een van hel Hofplein naar Den Haag ver trokken. De trein was -ternauwernood ouiten hel station toen bij de Zomer- hofstraat op bat viaduct oen ontsporing plaats greep. Do trein bestond uit vijf wagons, waarvan er tweu direct tilt de runs lispen. Do Tuim eer tig ton \zware wagens schoven eenige tientallen meters naast de rails. Een ervan raakte lus var de bovenleiding, doch doze bleef staan. Op den hoek van de Zomer hofstraat liep de üerde wagen tegen eea must. Niot minder dan 26 meter van de zware ijze ren balustrade van het viaduct word weggerukt en kwam terecht op de bin nenplaats van een woning in de Van der Duynetraat, doch «onder ongelukken te veroorzaken. De bestuurder van den trein bemerkte onraad en wist den trein nog tijdig tot stilstand te brengen. Had hij dit niet gedaan en was de kop peling tuasohen de twee derartlleerende wagens gebroken, dan zou de wagen van het ongeveer tien meter hooge viaduct naai^-beneden zijn gestort. Onder de passagiers ontstond een pa niek, diooh toen men «bemerkte, dat de trein nog juist op het viaduct bleef staan, kalmeerde men. Onmiddellijk na het gebeurde werd aangevangen met het opruiüningswerk. Door aai ue masten waren afgeknapt, was ook bet heele bovennet omlaag ge stort en onbruikbaar. Het treinenverkeer was geheel gestremd. De passagiers werden vanaf den Berg weg /vervoerd, behalve de passagiers voor Den Haag, die via Delft naar de residentie moes!en vertrekken. Des avonds te aoht uur wa« men zoover gevorderd, dat van bet station Hofplein over enkele sporen weer treinen konden vertrekken. Zware aardbeving op Creta. Veel dooden. GsVolg van werking eener vulcaan. LONDEN 28 Juni Uit Cairo wordt gemeld, dat aldaar Zaterdagmorgen aardschokken zijn waargenomen. Ook uit Napels komt bericht binnen over aard schokken, welke in veneohdllende plaat sen zijn waargenomen. ATHENE, 28 Juini. Zaterdag-avond heeft op het eiland Creta een herige aardbeving plaats gevonden, welke, naar men vermoedt, in verband staat met de werking van den vulkaan Santorinl. Er is een ontzaglijke schade aangericht. De inwoner» werden door een panischen schrik bevangen. Als gevolg vam de aard beving Werden op tal van plaatsen aard- sohuivingen geconstateerd, die zeer veel slachtoffers maakten Tal van huizen stortten in, waardoor ook vele personen gedood werden. De aardbeving vond plaats om 10 uur. De inwoners werden er .volkomen d-oor verrast en hadden du» weinig -gelegenheid om te vluchten. Nader w-ondit gemeld, .dat het niet al leen op Greta gebleven fs met de aard beving, maar dat zij xioh over een groot srobied heeft uitgestrekt, dat tussc-hen Cycladen en Greti 1 gt In den geheeFn Poloporesus on de Sporad -n en op de Salonisohe eilanden is de aardbeving eveneens waargenomen. ROME, 28 Juni. Van vele p'oaisen worden berichten vernomen omtrent aard schokken die rich hebben voorgedaan, dn verband slaan met dc groote aardbeving, welke Zaterdagavond -heeft plaats ge vonden .Er is nog niet bekend, hoe groot de schade is, welke word aangericht, ter wijl men ook nog niet weet, hoeveel doo den er te betreuren rijn. Schoonhovan, 28 Juni. De gisteren op het Sportterrein alhier gespeelde vriend schappelijke voetbalwedstrijd Sportclub I 0. N. A. I van Gouda, werd door 0. N. A. met 21 gewonnen. Het tweede dlftal van Sportclub speelde in Moor drecht op de aldaar te houden serie-wed strijden en plaatste izlch met een 21 overwinning op G. S. V. II van Gouda in de volgende ronde. Krimpen ad. Lak, 28 Juni. Zondag speelde Krimpen II uit deze gemeente een wedstrijd tegen Ollvlo uit Bolnes. De wedstrijd eindigde in een gelijk apei 22. Bloedige vechtpartij. In den nacht heeft bij een vechtpartij de 32-jarlgc A, B. B te Doetlnchem zekeren S. met een bijl Zwaar lichamelijk letsel toegebracht. De dader is gearresteerd. Gezonken. In het Winaohoterdiep te Winschoten is een praam gezonken, die zear lastig voor ds scheepvaart ligt. De dood op den weg. Te Bunde is vrouw J. Gaboes, die de vorige week op den weg NieuweacihansBunde onder een auto geraakte aan de bekomen ver won dingen overleden. ingezonden mededeeling. Hoofdpijn taedaart spoedig door gebruik van een paar bC Mijahardt'. HoofdpIJntabl.tt.n. I Glazen buisje 6Öct. Bij Apoth. en Droglslen E.n stevige motor. E® motorrijder K reed in snelle vaart over de Heer lener Steenweg huiswaarts. Ptotseling zakte het achterwiel ln elkaar. De motor rijder en zijn zuster,' dio op het duo zat tuimelden van het rijwiel ^n kwa men in een sloot terecht. Het meisje kreeg een enkelbreuk en zware verwon dingen aan het hoofd. Zij ls naar huls getransporteerd na op de plaats van het ongeval voorioopig verbonden te zijn. De motorrijder zelf werd licht gewond. Hotel uitgebrand. Te Middelburg is brand ontdekt in de keuken van het Grand Hotel Verseput" alhier. Het vuur deelde zich spoedig aan de boven liggende logeerkamers mede en zoowel de Aimilie van den directeur als het per- 4»neel en verscheidene gasten konden zich slechts redden over dak of door uit het raam te springen, zulks met achterlating van alle kledingstukken en soms van geld enz. Gelukkig kwum ten slotte ieder behouden buiten het gebouw. De brand heeft het geheele achterdeel van het groote hotel en o.a. de eetzaal met het prachtig plafond vernield. Wel is het hotel en inboedel tegen brand, doch niet tegen bedrijfschade verzekerd. Intusschen wordt reeds nu van verschil lende zijde hulp geboden, om het bedrijf met het gespaarde voorgebouw voort te kunnen zetten. De oorzaak van den brand is tot dusver onbekend. In den yroegen morgen werd een lid van het personeel vermist, later bleek hij gered te zijn. Het gebouw is het groote patriciërs huis, dat in 1717 werd gebouwd voor Stephanus Versluys. In het ruim gevallen. Te Rotterdam is de havenarbeider K. V., toen hij Werkzaam was aan boord van het bij de Thomsons havenbedrijf liggend stoom schip AMaih in een ruim gevallen. Mett een schedelfractuur is hij in het ziekenhuis aan den Goolsingel ter verpleging opge nomen. Zijn toestand is zorgelijk. Vreemde broedplaats. Te Dinxper- lo kocht dezer dagen de landbouwer G. J. G. een paar (klompen en zette deze om te drogen onder een afdak. Toen hij ze wilde aantrekken, vond hij, dat een vink I in de klomp 'bezig was vier eitjes uit te broeden. Voorioopig zal de man anaar af wachten, tot de vogeltjes een betere woonplaats zullen -kiezen. Een draadlooze diefstal. Naar de gevangenis is overgebracht om ter be schikking van -den officier te worden ge steld de gehuwde arbeiders E. A. H. en van der W., -werkzaam op de Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, eenst genoemde als verdacht van diefstal wan een groote partij radio-lampen, de an- ttf van heling. Ontevreden steuntrekkende. Een groot aantal ruiten van het gebouw van Maatschap pel ijk Hulpbetoon te '-Graven- hage is door een schoenmaker K. ver nield. Als reden gaf hij op, dat hij niet voldoende steun (kreeg. K. üs gearres- teerd. Arme kleine. Te Delft is het acht jarig meisje J. Kuhn in de Anneboogaerd in brand geraaikt doordat haar kleeding in aanraking kwam met een brandend gastoestel. Enkele uren later is het kind in het gasthuis aan de bekomen brand-' won-den bezweken. Ook een weroldrelzlger. De 33-jari- ge G. A. G. te Delft verkreeg eenige iwe- ken geleden van een rijwielhandelaar een nieuw rijwiel in huurkoop. Hij had het voornemen met dit rijwiel een reis om de wereld te maken. Daags nadat hij zijn reis was aangevangen, kwam hij te ^Gravenhage, waar ihij rijn rijwiel ver kocht. Het daarvoor ontvangen geld be steedde hij aan een reis naar Antwerpen en vandaar via Brussel naar Parijs. Bij zijn terugkeer in Brussel werd -hij ge noodzaakt zijn „wereldreis" te onderbre ken. De politie hield hem daar n.l. aan, toen hij zonder middelen van bestaan rondzwierf. C. werd toen over de grens gezet, en de Roozendaailscho politie hield het jongmensch toen weer op verzoek van de politie te Delft aan. Vreeslijk. De misdaad te Newsac- kisch ün Duitschland, waarover we in een vorig nummer een en ander mee deelden .schijnt opgehelderd. Uit hot on derzoek moot namelijk rijn gebleken, dat de 17-jarig? jongen den moord op zijn 13-jarige zuster heeft gepleegd. Hij heeft haar hals doorgesneden en zich daarna een kogel door het hoofd gejaagd. Doodgevallen. Te Rotterdam is de 55-jarige opperman J. B. bij een in aan- k bouw zijn pabd aan de Groote Vissche- •fijstraat van een stelling gevallen. Hij brak een van de halswervels en -is kort daarna overleden. Een wonderdokter In ItalfB. In het schoone Italië is veel beroering gewekt door de wonderbaarlijke genezingen, welke teweeggebracht worden door een wonderdokter don Garofalo, 'die tot voof kortgeleden in een zeer -klein huis je te Soocava woonde, een klein. I-tali- aansch dorpje, vergeten en stil. Hij voed de zi-oh bijna hoofdzakelijk mot groenten, maar studeerde vlijtig en werd zoodoen de een zeer ontwikkeld man. Hij was een kluizenaar die zich nagenoeg niet liet zien, Thans is hij door zijn daden 'beroemd geworden, ook all blijft hijzelf besoheiden op dien Achtergrond. Reeds tal van men- schen zijn door hem .genezen. Het voor naamste -geneesmiddel, bijna rijn uitslui tend geneesmiddel, dat deze bescheiden, Stille geleerde gebruikt, is n.l. aarde. Een soort gele aarde, die hij in -d? buurt vindt, fileohts zelden grijpt hij tot sterker mid- wien, maar ook die sterkere middelen rijn geenszins van zear bijzonderen aard. Het rijn, wat wij, gewone sterveling, oor vegen plegen -te noemen. En zij worden, schrik niet, gebezigd bij hevige en hard nekkige kiespijnen. Het wonderbaarlijke van de gele aarde ia, dat zij alles geneest. Zij doet met even veel gemak longontsteking verdwijnen als zij «en gebroken heup geneest van oen jongen, die met krukken liep, en rij maakt een zwaar zieke «vrouw, me/hoogo koortsen, niet alleen koortsvrij, maar ook zoo behagelijk, dat de herstelde onmid dellijk een portie vanille-ijs verlangt en onder de blikken der geroerde aamwezi- Don Garofalo (heeft echter nog andere middelen ter beschikking: een elixer, dot huidziekten en blindheid geneest. En waar dat niiet helpt, geneest hij met sug gestie en oorvegen. Zoo kan een twaalfjarige jongen, die met een vergroeide elleboog geboren is en dientengevolge zijn linkerarm niet (be wegen kon, thans, hoewel hij nog niet ge heel genezen is, dien arm door suggestie van dep wonderdokter al weer aaridg heen en weer Blingeren. Ts het wonder, dat de schaar van 'ge- neringzoekenden bitte rgestemd is nu het blijkt dat don Garofalo uit Soccava ver dwenen en nergens meer te vinden is? Door de tram gedood. Te Rotter dam is de 4-jarige L. B. in de Haven straat bij het oversteken van den rijweg onder motorwagen 93 van lijn 7 geraakt. Het ventje was op slag dood. De genees kundige dienst heeft het lijkje naar hot ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Een dorp door mieren belegerd. In de Spaansche provincie Zamora wordt een dorp door de witte mieren als 't ware belegerd. De schadelijke dieren knagen het houtwerk der woningen «tuk, zoodat verscheidene 'hulzen moesten ontruimd worden, daar Ze met instorting bedreigd rijn. Branden. Te Langeveen is de {boer derij van H. Albers afgebrand. Bij Heino is de zware vrachtauto van B. Nijland uit Enschedé uitgebrand. Bandieten gearresteerd. De re cherche en politie te Groningen kregen mededeeling, dat zich nabij den Eems- kanaaldijk, nabij de Noord-Nederland- sche Ohefahrfeken, een viertal personen op verdachte wijze ophield. De recher che toog onmiddellijk op onderzoek uit. Het bleek al ras, dat het signalement van drie hunner overeenkomst vertoonde met dflt van de verdachte van de diefstal met geweldpleging en bedreiging te Ti- naarlo, die ten huize van den heer Nyen- huis zoo hebben huisgehouden. Er werd vervolgens waargenomen, dat zij in drukke besprekingen en onder handelingen gewikkeld waren, blijk baar over eenige voorwerpen die door een van hen zorgvuldig in bewaring ge houden werden. De politie, die de verdachten uit een geschikt punt bespiedde, liet hen in de richting vanf de stad mai^ cheeren, totdat zij de kans schoon zag, het edele viertal vlak bij 'de Bascule- brug te arresteeren. De recherche werd daarbij, en deze voorzorg zal wel niet overbodig geweest zijn, «geassisteerd door uit allerlei richtingen opgedaagde politie. Onder geleide en zwaar geboeid ging het daarop stadwaarts. Een der verdachten haaldfc bij zijn arre statie een zakdoek te voorschijn, waarin zich blijkbaar de ontvreemde voorwer pen bevonden, en hij trachtte deze weg te werpen. Deze bedoeling kon echter niet ten uitvoer gebracht worden Alles kwam n.l. niet in de vaart, maar juist nog op den walkant terechj. Op het hoofdbureau werden allen in verzekerde bewaring gesteld, terwijl men daarna overging lot onderzoek van het pakket in den doek. Het bleek te bevatten een horloge met dubbele kast en «ketting, een ketting voor een heerenhorloge, twee damesarmbanden, een collier, een broche, een dameshorloge, voorts een damesketting, een groot medaillon, alles van goud. De aangehoudenen zijn de 30-jarige los werkman G. J. de "J., iemand, die eerst drie maanden geleden uit de straf gevangenis te Utrecht is ontslagen, waar hij eenigen tijd had doorgebracht wegens diefstal met braak, gepleegd in een vil'a te Utrecht, de 22-jarige H. H., de 28- jarige A. G., cn de 30-jarige E P. Deze laatste bleek een het geval onschuldig te zijn. Allen hadden reeds meermalen met den strafrechter kennis gemaakt. De heer Nyenhuis, die met een fami lielid en den burgemeester VanVriëh naar Groningen was gekomen, is nog niet met de verdachten geconfontreerd, doch heeft de voorwerpen herkend. De verdachten ontkennen voorioopig en zeg gen de voorwerpen ts hebben gekregen van een Duitscher, zeseren „Jaap", van wien zij wel meer dergelijke voorwerpen ten verkoop kregen. De J., haal, voorzien van veel franje, opdischte, heeft eenigen tijd in Duitschland gewerkt, en spreekt dan ook met een Duitsch accent. Overigens hecht de politie aan deze verklaringen weinig waarde, De verdachten zijn ter beschikking van den burgemeester Van Vries gesteld. Etn chauffeur levend verbrand. - Een drie tons petroleumvrachtauto is nabij Brighousc in Engeland door het onklaar raken van het stuur tegen een paal van de electrische tram gereden, waardoor de benzinetank ontplofte en de heele wa gen in brand geraakte. De chauffeur, die vastgeklemd zat achter het stuur, is levend verbrand. Toen hij zag, dat zijn positie hopeloos was, zei hij tot iemand, die trachtte hem te bevrijden; „Het geeft niet meer, beste jongen, laat me maar aan mijn lot over en berg jezelfl" Aanvaring. Te' Rotterdam vond op de Maas een aanvaring plaats tusschen de 7 tons groote motorboot Nijverheid, van de scheepsreparatie-fabriek van de firma gebroeders Vaassen, bestuurd door schipper W. Vaassen, en de sleepboot Dommel, van de N.V. Plet Smit's rivier sleepdienst, kapitein H. F. Berkhout. Beide schepen voeren stroomopwaarts. De Dommel lag aan stuurboord ten opzichte van de Nijverheid, welke boot de andere I een weinig voor was. Door nog onopge helderde oorzaak is de Dommel met den voorsteven tegen den achtersteven van de Nijverheid aan stuurboordzijde gestoo- ten. De Nijverheid sloeg om en zonk i onmiddellijk. De drie opvarenden, de 35- jarige Vaassen, de 35-jnrige ketelntaker L. Voorland en de 16-jarige J. Sieveking geraakten te water. Voorland wist zich zwemmende boven te houden. Sieveking kon zich drijvende houden op een boel, die hem door het personeel van de Dom mel toegeworpen was. Vaassen evenwel zonk naar de diepte en is verdronken^ Zijn lijk is nog niet opgehaald. De opvarenden van de juist passeeren- do vraclitmotorboot Holland 7 hebben Voorland en Sieveking opgepikt en aan wal gebracht. Bekneld geraakt. De 21-jaris© ha- vanarbeider V. A. K. is te Rotterdam, door het onklaar raken van een ^inch bekneld geraakt tusschen een bak, die van het in de Waalhaven aan boei 9 lig gende stoomschip Petiarca neergelaten werd in het ruim van den langszij lig- genden lichter Nieuwe Zorg en den wand van dien lichter. Met kneuzingen aan het rechtereen en den rechterschouder is hij in het ziekenhuis aap den Coolsingel tér verpleging opgenomen, Verkeerde hulp. Het 8-jarige doch tertje van den arbeider H. L. te Veen- dam kreeg door een ongeluk erge brand wonden aan een beentje. Twee buur vrouwen kwamen direct hulp bieden De eerste begoot de wonden met petroleum de tweede kwam melk als medicijn bezigen. De petroleum heeft de been- weefsels doen afsterven, waërna bloed vergiftiging is ingetreden. Het kind is gestorven. De Justitie stelt een onderzoek in. Vreemde postzegels gestolen. Van den zolder van een perceel in de Van Ostadestraat in Amsterdam zijn gestolen twee postzegelalbums Jet ongeveer 12000 postzegels, een heerenring, een horloge en een aantal oude stuivertjes. De telefoon vijftig Jaar oud. In En geland heeft men het halve eeuwfeest van de telefoon gevierd. De bladen her innerden er aan, dat prof. Alexander Graham Bell, een Engelschman uit Edin- burg, als de „vader van de telefoon" beschouwd wordt. Bell had een doof meisje getrouwd en trachtte een Instru ment te maken, dat haar in staat zou stellente hooren. Zoo kwam hij tot de telefoon, waarop hij in Amerika, waar hij woonde, patent nam. In 1878 werd de eerste Engelsche telefoonmaatschap pij ingeschreven en de eerste centrale werd het volgende jaar te Londen ge opend met* nog geen dozijn abonnés. Benschop, 28 Juni. Hot woonhuis met dom van den heer E. Zwanenburg, ie Dinsdag j.l. Hen overstaan van notaris H .C. Kooi te Lopik in veiling geweest en opgehouden op f 3200 welk bod was gedaan door den 'hoer H. van Os alhier. Giessendam, 28 Juni. Bij de gehouden aanbesteding van het schilderwerk aan de ïjstent van de ijsclub .Hardinxvedd— Giessendaim" is ingesohreven door de boeren L. de Jong f 97, H. van vtaschen hoeft verkregen, zijn ongovuwr dezelfde gebleven sinds wij ons vorig wookovorxiwbt gaven. Alleen werd er nu wat ineer zeelt gevangen. Voor de paling blijft bet ln den polder nog te koud. Vau deze vischsoort heeft men dan ook zeer weinig bemerkt. Op de rivier de Lek was de hooge waterstand ten gunste van het palingtvissaherijbedrijf. De vangst die men bier verkreeg, mag re delijk igienoeand w-orden. «Men -besteedt thans voor zeelt 2580 cent, snoek 24 20 cent, voorn 40 cent, paling 25 70 cent, alles per pond. OUDEWATER, 28 Juni (Telefonisch.) Aangevoerd 144 luuuspartijen, 6480 stuks, wegende 32400 K.G. Prijzen: mot rüks- merk le soort f 4751 2e soort f 40 45; zonder rijksmark f 4047. Handel vrtaig. ROTTERDAM, 28 .Juni. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 739 vette runderen, 255 vette kalveren, 201 schapen of lammeren, 067 varkens. Vette koèien le kwal. f 0,500,53, 2e kiwal. f 0,44, 3e -kwal. f 0,30—032 1/2; ossen le kwaL f 0,490,50, 2e 'kwal f 0 44, 3e kwal. f 0,39; vette kalveren le -kwal. f 0,57 1/2, 2e kwal. f 0,47 1/2, 3e kwal. «f 0,40—0,421/2, varkens wie kwal. f 0,41-0,411/2, 2e kwal. f 0,40. Koeien en ossen matige handel, prij zen over het algemeen Iets minder. Vette kalveren handeil iets vlugger dan vorige week, prijzen iet® vaster. Varkens kalme handel prijzen flauwer. ROTTERDAM, 28 Juni. (Draadloos). Aardappelmarkt van heden. Aangevoerd Weetlamdsehe zandschookneesters 11-—12 cenit, Westilandeche kleischoolmeesters 910 -cent, Duce af York 910 cent, Poters 8—0 cent, Malta spring 1820 cen^ alles per kilo. Zeeuwsdhe en Over- maasche eieren f 4,50f 0,25 per 100 stuks. AMSTERDAM, 28 Juni. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 140 melk- en kalfkoeieai f 825475, 159 vet te kalveren le kwal. f 0,580,60, 2de kwal. f 0,48—0.50; IDl nuohtere kalve ren 816, 48 schapen J 3032 per stuk; 43 lammeren f 1215 per «tuk; 585 varkens f 0,980,99; Ovenaeuwsche en Oeldersche J 0,980,99; mindere soorten f 0,900,92; vette varkens f 0,94 —0,95 09 paarden f 220850. UTRECHT, 25 Juni. Op de heden ge houden kaasmarkt alhier waren 224 wa gens aangevoerd, wagende 72.800 KjG. Handel matig. Prijzen waren als volgt: le -kwart, f 41—44, 2e kwal. f 88—40, rijksmerk f 4848 en zwaardere tot f 51 alles per 50 K.G. LEIDEN, 25 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 178 partijen, le soort Goudache kaas f 4852, dito Se soort f 4247, le soort Leidscho kaas f 4550, dito 2e soort f 3844. Handel goed en flauw. LEIDEN, 25 Juni. Veemarkt. 418 run- duren ,210 kalveren, 175 schapon, 20 I stieren, f 100—460, 109 kalf en melk- kooien f 195420, 120 varekoeien f 170 j —-285, 157 vette ossen en koeien f 260 570 per kilo schoon 58104 cent, 42 vette kalveren f 35100, por kilo schoon i' 80110 cent, 174 nuchtere kalveren f 4 I 10, 175 vette schapen f 2584, 1533 j lammeren f 716, 597 magere varkens f 2700, 651 -biggen I 13—28, alles per stuk. DELFT, 28 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 50 stapels komijnekaas. Prijs f 50—83 ot.; 3 stapels «zoete -kaas, prijs 8090 ot., peir K.G. LEIDEN, 20 Jund. Botermarkt. Prij zen per 1/4 vat van 40 K.G.: prima fa- briekaboter (controle) I 190, prima boe- renboter f 190215, goede id. f 170 180. Aanvoer groot. .Handel vlug. UTRECHT, 26 Juni. Aan de /mankt alhier waren heden aangevoerd 400 stuks vee. Handel matig. De prijzen wa ren ais volgt: Stieren f 110240, kalf- vaarzen i 100280, pinken f 80—.140, melkkoeien f 200850, kalfkoeien f 230 870, vaórekoeien f 150270 nuchtere kalveren f 10, magere varkens f 20 68, biggen, f 1320, magere schapen f 25—35, lammeren f 1019. M0ERGAPELLE, 24 Juni. Prijs der kipeieren van f 4,90 tot f 0,15. Eend- eietnen tot f 5,25 alles por 100 stuks. ku ra f 04, Van Zwien en en Van Dam, f 79 en O. Bakker f 78. H®t werk zal* TOrmoeJeJijk aan den laagaten inschrij ver gegund worden Door het bestuur van don polder Öiassen-Oudebenedenkork is het afdam men, droogmaken en vernieuwen van de waterkoeling in do Vliet gegund aam Gebr. Kroon alhier, welke hadden inge schreven voor f 1750. Giessendam; 28 Juni. Dom diet be stuur van „Het Groene Kruis" is aan besteed het bouwen van een iigtent (zonnetent). Ingeschreven, is door J. Si- man voor f 177,25; A. de Zwart voor f 132; P. LeSnman voor f 29 en Gebr. de Geus Voor f .129. Het lot heeft be paald, dat bet Werk is gegund aan Gabr. De Geus alhier. Door B. en V?. dezer gemeente is aanbesteed de levering van 125 kub. M. ondenbouds grind. Ingeschreven is 'door de heeren; J. Leenman Wz., alhier voor f 3,60 par kub. M.; P. den Breejen al hier voor f 3,34; G. J. van Houwelingen te Giessen-Nieuwkerk f 3,84; A. Wea- terhomt te Hardiiucveld f 3,27; G. J. Westenhout te Giessen-Nieumkerk f 3,23; C. den Breejen te Hardlnxveld f 3,22; A. Pieterse te Hardinxveld f' 8 18. Het werk ds aan den laagaten inschrijver ge gund. Wijngaarden, 28 Juni Uitelag aanbe steding van het hinnenverfw^rk der Ned. Herv. Kerk to WijngaardA, archi- tsot do heer "W. v. d. Laam te Papen- drechl; J. van Swienen en Van Dam te Giessendam f 378; M, Ooms te Brand wijk f 463; H. van Bennakom to Gies sendam f 369; Jan Visser te Sliodreoht f 349; Adr, van Aken to Sltedrecht f 285. Aon den laagaten inschrijver is het werk gegund. Lekkerkerk, 28 Juni. De uitslag van de aanbesteding voor de verbouwing van de M. U. L. 0. school en het Ver enigingsgebouw is de volgende: G. v. d. Vtoet en Zonen f 7428. D. Slijk en Zo nen f 7400; Verboom «n Van dor Heul f 6553 en A. Zwijnenburg f 5655. Hel verbroeden van den rijweg achter de M.U.L.O. en het plaatsen der ijzeren bokken; G. v. d. Voet en Zn f 1150; D. Slijk en Zoon 1,1170; Verboom en Vam der Heul f 1410 en A. Zwijnenburg f 1410. Do gunning im aangehouden. Zoo de* Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Oroot- j ouders Jan Boom 2 Adriaantje Kortlever, j op 7 Juli a.s., hunne 3 te herdenken. S Dat zij nog lang ge- 3 spaard mogen blijven is de {5 ft wensch van {j S Hunne dankbare Kinderen, t X Behuwd- en Kleinkinderen. 2 Leerbroek, Juni 1926. p AMMERSTOL, 28 Juni. De resultaten., tie men in de af geloop en week met hot Ondergeteekende beluigt langs dezen weg zijn oprechten dank aan allen, die hulp verleenden bij het ongeluk hem j 1 Zaterdag over komen. Inzon ierheid aan zijn collega's. D. BLANKtN Dzn. Bergambacht. Bij cfeze betuigen wij onz n har- telijkeii dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden b'j het overlijden van onze innig ge liefde Moeder, Behuwd-, óroot en Overgrootmoeder, Mej. Weduwe van J v. d. Broek. Namens de Familie, N. DIRKZWAOER Oz. Moordrecht, 28 Juni 1926. Bekende PETROLEUM Mr/ zoekt voor Schoonhoven en omliggende Oemeentett nog eenige tegen hooge provisie. Br., no. 5230, Bureau van dit Blad Mevrouw C. BOROHART, Schiedamscheweg 43, Rotterdam, tegen 15 Juil a.s. een nette tegen «en talaria van I 25 per maand en vrije watch. Sollicitanten moeten göed met kinderen kunnen omgaan en van prima getuigen zijn voorzien. Ds. G. H. KERSTEN, Afsch.- en Intnee-Pred. f 0.35. NOOR DERBOEK HANDEL le Pijnackerstr. 55, Rotterdam. Oeestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit genees middel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; in apotheken en drogistzaken. 14 Bij vonnis van het Kantongerecht te Sliedrecht d.d. 10 Juni 1926 ia Vleeschwarenfabrikant te Streefkerk wegens het slachten van een aan keuring onderworpen slachtdier zonder vergunning, zulks terwijl tijdens het jplegen v$n de over treding nog geen jaar verloopen was sedert eene vroegere veroor deeling van hem wegens een feit strafbaar gesteld in artikel 35 sub I 1 der Vleeschkeurmswet 1919 Staats blad 524 onherroepelijk was ge worden, veroordeeld in eene hechte- msstraf van twee maanden, met last tot openbaarmaking dezer uitspraak door haar plaatsing in de Nieuwe Rotterdamsche Courant en de Schoonhovensche Courant. De Ambtenaar van het Openbaar- Ministerie bij het Kantongerecht te Sliedrecht, DEELEN. Begin Augustus wordt gevraagd een flinke HEHR^NLOOPMENT, Schoon hoven. Gevraagd Een net Lopikerstraat 47, Schoonhoven. Stoomwasschery Oude Haven 34, Schoonhoven. Wijnhandelaar, Oude Haven 28 Schoonhoven. met atamboom, teef, 2 jaar oud, kleur geel met zwart dek, teer waaksch, maar mak bij alles. Adres: A. O. W A L R A V E N te Oiessen-Nleuwkerk.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2