een net-e Jonnen Bekwame nemers, Stalling voor een Mi Verkoopers. Dienstbode Dienstbode Dienstbode. Dienstbode Huishoudster, {pMS GESPUID STADSNIEUWS. Telegrammen. Sportnieuws Gemengd Nieuws. Visscherij Berichten. Marktberichten Afloop Aanbestedingen. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Suzanna Dirkje Rous- uiiiiem Alexander Kentie, Bü vonnis der Arr. Rechtbank te Rotterdam d.d. 28 Juni 1926, is Brood en BanKeibaHKersbedienoe. wordt gevraagd, Worden gevraagd AARDAPPELMOES Gevraagd; vraagt Gevraagd Dienstbode Terstond gevraagd Gelegenheid bezoek per Autobus: Vacantiereizen Jongeneel gevraagd CarameT WATERLEIDING SCHOONHOVEN Sioominriciiilno o. DE raadt, Slisdracht, O Juli. Het iraa de poMtte al hier ter oore 1gukamen, dat in een winked bewoond door rokeren Van Z., in 't ge heim sterkedrank werd verkocht. Toen rij een inval wilde doen, bleek de deur op slot. Na «ommatie werd de deur geopend. Inmiddels hadden vele personen het ihuis aan de* achterzijde verlaten. JSenage be zoekers bobben reeds bezwarende verkla ringen afgelegd. Sinds bet bekend worden van het be t oover irugsg eval in een pand dm wijk D alhier, ia ihet in die buurt verre win roe tig. Allembiande vreemde varhalen doen de ronde en zooola te doen igébmüikelijk is, wordt ar enorm bij gefantaseerd. Toen een fotograaf verscheen en een foto van het huls en de bewuste vrouw maakte, «wa-s het veer druk op den dijk. De „dokter" iis «en zekere L. wonende te Gorinahem en van beroep zadelmaker Zijn kennis op het gebied vam tooverij, heeft hij „geërfd" van zijn vade<r, die het weeT van -zijn rader had. Het is voor hem een zeer winstgevend zaakje, want, zoo- als men mededeelde, komen er bijna da gelijks patiënten, die door den een af an der botooverd denken te >zijn. Schoonhoven 9 luli 1926 Bezoek der Journalisten. Morgen zul len verschillende leden vam den Neder landse-hen Journalistenkring mot hunne dames oen bezoek brengen aan onze stad. Met medewerking van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft het Ge meentebestuur een aardig programma op gesteld. Om ongeveer half twaalf komt het ge zelschap, uit ongeveer zestig personen be staande, per extra boot aan. Van hall twaalf tot half één Car- rpanbesrpaling met een extra program ma. Wandeling door de stad en bezichti ging der Groote Kerk en daarna ontvangst bij den 'heer Louis Stokvis. Vervolgens lunch in het Café-Restau rant „Belvédère". Daarop bezichtiging van de tentoonstelling op de Veerpoort en de Monsterkamers van den heer Ja-c. Nie- berk. Te half vier zal door den Burgemeesite- op het Stadhuis aan het gezelschap een tea worden aangeboden. Op de Steenen Brug is er dam uitvoering door de Mu ziekgezelschappen. Ongeveer half zes ver trek van het gezelschap naar Rotterdam. Historischs Tentoonstelling op het Stad huis. Ter gelegenheid van net bezoek •der Journalisten heeft de heer Lugard, gemeente-archivaris, een tentoonstelling gearrangeerd op het Stadhuis. De heer Lugard heeft de meest typische dingen uit het archief naar voren ge bracht. Zoo vinden we er de oudste oor konde, welke de gemeente heeft, en die ge dateerd ie van 24 Maart 1281verder een schuldbekentenis van Floria V aan den heer vam Schoonhoven. Ook is het origi- neele vonnis waarbij de heka Marrigje Arriaans op 18 December 1591 veroor deeld werd om voor het Stadhuis te wor den verbramd waaraan nu nog de ronde kring berimmert op de Steenen Brug aaivweeag. We zien er het brandmerk, waarmee in 1015 'en 1075 twee Engelsahem, die hier veel misdaden hadden bedreven, werden geteekend. Er zijn missiven met zegde er aan van Karei de Vijfde, Jacbba van Beie ren en Philips de Goede. De courantier J. H. Reissdg, die in 1789 octrooi kreeg, om hier een kramt uit te geven, misdroeg caioh tot leed van de Vroeds-hap, waarin deze zaak besproken werd. In 1793 werd hem zijn octrooi on Gnomen en verdween dus de eerste Schoonhovensche Courant. Ook daarvan treffen we bijzonderheden aan. Het spreekt vanzelf dat de schutters- kraag van Jacoba van Beieren, de krui- u vertellen, want ik verdien graag de be looning voor mijn arm huishouden, maar als ge het mij niet belooft zwijg ik, want ik houd niet van een messteek of van de gevangenis. Gamier zag den mam aandachtig aan Een ingeving kwam hem in het hoofd. Gij schijnt uw naam voor de politie te willen verbergen, zei de hij. Ik wil wedden dat wat gij op uw boekje hebt staan uit den tend der Gommume. De man sidderde. Stal u gerust, zei de Jean hem goe dig; ik zal u niet in het ongeluk storten Gij behoeft mij niet eens uw naam te zeggen. Wat gij gedaan hebt, gaat mij niet aan. Ik wai alleen weten, wat er van mijn verloren petekind geworden is Vertel mij dus ronduit, wat er den eer sten Woensdag van November gebeurd is. De koetsier vertelde: Omstreeks half drie reed ik d-oor do rue Vavin, naar adile ikamiten auitkij kende, cm te zien of er nergens een vrachtje voor mij in 't zioht was. Daar koant een mam op mij boege loopen: Hé, koetsier! Ik houd mijn paard in en zit der gast eens aan. Zijn uiterdijk beviel mi, niet, hij' zag er meer uit als een straal schooier, dan als iemand 'die een rij tuig neemt. Ik dacht er elk oogenblik aai of ik maar niet zou doorrijden, maar d' mna had het portier al opengemaakt en sprong in de kast. Koeteier, zen de hij. Ik neem u per uur. Rijd mij naar do oude 'kweekerij. Als uk tik, houdt ge op. Wat een gek adres, denk ik, nog in mijzelvel Daar bij de boomkweekerij is geen enkel hui»; er ie mets dan open grond, die verf lager ligt dan de opv hoogde weg Ik vertrouwde (het spel niet Maar wat zal ik u zeggenI Ik ikan toch niet weigenen om iemand te rijden, als vk hem eenmaal in mijn kasi heb Laten kruipen. Mijn paard zette het op e«a sukkeldraf- denzak der verbrande heks «n dergelijke curiositeiten niet ontbreken. Het gemeentebestuur heeft besloten ook aan de burgerij gelegenheid te gevet deze expositie te bezichtigen. De gemeen te-archivaris heeft zich bereid verklaard .Maandag rvan 11 uur voormiddng tot A uur namiddag aanwezig te zijn, zooda dan ieder inwoner van Schoonhoven kosteloos deze tentoonstelling op het Stadhuis kan komen bezichtigen. Niemand verzuime deze gelegenheid om veel te zien wat de historie van onzi oude en zoo belangrijke stad raakt. Mishandeling. De dertienjarige J. vam do \V., stiefzoon van G. V., ui de Havenstraat, was werkzaam b. den landbouwer S. te Willige-Longe- rak. De knaap had thuis verklaard dat hij daar niet langer wilde werken, omdat het eind loopen hem teverr was. Zijn stiefvader «eide hem evenwel, da hij daar moest blijven werken en hij hem zelf wel eens weg zou brengen. Zoo werd gedaan en op den Lopöikerweg maakte G. V. zich zoo kwaad op den jongen, dal hij hem met den klomp een trap gaf, dit erg aankwam. Getuigen verklaarden, dat zij hei niet konden aanzien en 't ook ver- sabrikkelijk vonden, zooals de jongen soh-reeuwde. De knaap ging dien dag als gewoon aan het werk, maar durfde dos avonds niet naar zijn woning te gaan en heeft buitpn medeweten van den landbouwer, des nachts in den hooiberg van zijn baas ge slapen. De politie werd met dat geval in kennis gesteld en deed onderzoek. Een genees heer onderzocht den knaap en oonstateer de, dat als gevolg van den trap inwendig, verbloeding was opgetreden Pnooew-verbaal ia van het feit opg<? maakt, zoodat de stiefvader vervolgd za worden. Het geval verwekte in de omgeving der Havenstraa/t groote opschudding. Het pu bliak uitte zijn verontwaardiging tegen deze onmensohelijke daad. Rijkskweekschool voor Onderwijzers. Van de laatste groep geslaagd de heer J. v. d. Graaf, van Lekkerkerk en zijn 6 candidaten afgewezen. Totaal zijn ge slaagd 20 candidaten, zijn 0 afgewezen en heeft zich 1 teruggetrokken. Nuttige handwerken, 11 oandidaték al len geslaagd: de dames P. B&kbuQzen te Boskoop; W. Blonk te Groot-Aimners Pa. de Jong en G. Quant te Gouda; Aa Stalenburg te Schoonhoven; J. Stuurman te Amuiersbol; Joh. Fennet te Gouda; Ha. Roos te Gouda; Aa. Klein te Stolwijk Pa. de Mink te Gouda; Aa. Saheijgrond te Gouda. Donderdagmiddag 5 uur werden in het gebouw der Rijkskweekschool voor Onder wijzers in tegenwoordigheid van gecom mitteerden, directeur en leeraren, den pas geslaagden leerlingen de behaalde onder- wijzers-aoten uitgereikt. De directeur, de heer W. Brouwer, feli citeerde de jonge onderwijzers en onder wijzeressen met 't behaalde succes. Het waa prettig te mogen coiurtateeren, dat zij met buitengewonen ijver gewenkt had den, om in zóó korten tijd van voorbe reiding aan de eischen van het nieuwe examenprogramma te .bunnen voldoen Spreker wees er op, dat een onderwijzer met alleen wetenschappelijk goed onder legd moet zijn, maar dat zijn taak vooral een taak is van liefde, toewijding en placht Het onderwijzersambt is een der meest eervolle mits de onderwijzer er naar .strove, het kostbare materiaal, dat hi toevertrouwd wordt door de ouders, als een kunstenaar te bewerken. En dan moet niet alleen gedacht wor den aan de verstandelijke vorming aan nuttige en gepaste kun digiheden, maar vooral aan de (zedelijke opvoeding, aan de opleiding tot alle Christelijke en Maat schappelijke deugden. je, natuurlijk want ik werd per uur betaald. Maar daar steekt one die vent zijn leal ijken kop uit het portier en schreeuwi me toe: Wilt ge wal eens harder rijden, rakker! Als gie flink doorrijdt, kunt ge oen 54rank stuk als fooi verdienen. Vijf frank fooi. Ik geef Kees een tik met de zweep om zijn kop en hij be- jTijpt, dat het nu geen tijd van sukkelen is. We kamen aan bij de oude boom kweekerij. Daar zit een (man langs den weg met een heel önnoozel. gezicht, als ernand, die yermoeid ia van 't wandelen en wat -uitrust. Hij had zijn -overjas uit rei nokken en die over een lang pak ge legd. Maar hij zag zoo onrustig heen en weer, dat ïi'k hem niet vertrouwde. De man in het rijtuig tikte, maar voor ik stilstond, had 'de andere het por tier al geopend. Nu, zegt hij tegen mijn vrachtje ik dacht, dat ge nooit een rijtuig zoudt ge vonden hebben. Die nieuwe, was een klein, mager, ■enuwaohtig ventje en sprak met een Zui delijken tongval. Ik vertrouwde hem al evenmin, maar deed of ik nieLs bemerkte en lette des te beter op, want ik iwas wat nieuwsgierig, weet u. Ze zagen den weg af langs allebei ie kanten. Er ia niemand, zegt de kleine tegen 'en andere; help hem er maar gauw instoppen. Tevens dicht hij zijn ja® op en wat zie ik? Een kleinen jongen van een jaar of itien, -die wel een roes scheen te heb ben. 't Was precies het signalement, dat u mij hebt gegeven. Ik heb nog iets aan ï«m gezien, dat niet op hel strooibilje' s.aat: hij droeg een rouwband om den linkerarm. Precies zoo! riep Garnier. Het kind is nqg in den rouw over zijn moeder. Nu ben ük althans op het goede spoor. Wel, 't doet me plezier. Nu verdien i,k de premie ten minste. Dat zal mijn vrouw te pas komen, want w^ waren met In ieder mensch al lijkt ook de bol ster ruw kg nog wel een blanke pit, «oo «vhulh in ieder kinderhart iets mooia en flonkerende diamant. Het is nu de aak van den onderwijzer door zijn ktefde voor zijn ambt en zijn groote toewijding, lezen diamant te toeren vinden en te waarrdeeren. Spreker dankt zijn personeel voor de prettige wijze, waarop het met hem dit ifgeiaopen studiejaar heeft samengewerkt ri deze moeilijke omstandigheden, een sa menwerking in de grootste harmonie, en zonder een wanklank. Een woord van lank richtte spreker oak tot do geoommit- eerden. Het was een genoegen met ben vunen te werken gedurende eenige wekeii Zij toonden niet alleen deskundigen te zijn, volkomen op de hoogte van hun moeilijke en veelomvattende taak, maar x»k deskundigen, die hun plicht vervul len met een warm gevoel van humamitedi. Tenslotte dankte de heer Brouwer de 'oerlingen uit Gouda, het gelukkige twaalf tal, dat directeur en leeraren een sohlt- e rende vaas met rozen aanbood. Daarna waa hst woord aan den voor zatter der gecommitteerden, den heer De (Tie, schoolopziener te Rotterdam. Spre ker wenaoht de leerlingen geluk met het behalen van de onderwijzersbevoegdiheid. Hij hoopt dat de Schoonhovensche leer- 'ingen een sieraad sullen worden van H mderwijzerconps. Wanneer spreker dezer lagen door 't historische stedeke dwaal de, had hij meermalen gedacht, dat het een gunstig teeken des tijd vnaa, dat Schoonhoven als garnizoensplaats tot het verleden behoorde, maar dat Schoonho ven kon wijzen met fierheid op zijn on- flerwijainnchtingen, waarvan er twee zus- 'erlijk naast elkander staan. De Kunst nijverheidsschool, waar de kunsten on- terwesen worden en de Kweekschool, vaar de wetenschappen onderwezen wor den en gewerkt wordt voor de volksop voeding in den breeden zin van het woord. Spreker had meermalen met zijn mede- Teoommiteerden. als zij per Lekboot naar Rotterdam terugvoeren, zijn verwonde ring er over uitgesproken, hoe in zoo'n 'rorten tijd zooveel moeilijke leerstof ver werkt was. En dit was blijkbaar niet geschied door middel van een ijzeren systeem, maar in en sfeer van tocht, in de hoogere betee- kenis van het woord. Spreker (heeft opgemerkt, dat eT aan de Sehoonhovenadhe Rijkskweekschool ge werkt wordt in een mooie, zedelijke at mosfeer 'leeraren en leerlingen leven als in een groot gezin samen, waar ieder medewerkt om het onderwijs zoo vrucht- 'raicrend mogelijk te doen zijn. Wannoer de verhouding zoo blijft, mag oe Kweek- sohool met vertrouwen de toekomst tege moet zien. Daarna zongen de geslaagden voor 't laatist nog eend ge liederen onder leiding van den heer Remijn, drie hoopte, dat al len mag dikwijls zullen terugdenken aan de -gezellige zanguurtje». Ten slotte zongen alle aanwezigen het Oude Wilhelmusven werd door de leerlin gen, die een mooie 'herinnering aan deze nteohtigheid zullen behouden, afschedd ge- nwedeeten, dat spoedig deae bestrating verbeterd wordt. Een aanbesteding van dit werk rail door de gemeente worden gehouden zoodot de bewoners spoedig afdoende verbetering te gemoet mogen zien. Schlstoefsnino mat mHralllsurs.. Morgen te 2.30 uur n.m. zal voor 't eerst geschoten worden met mitrailleurs op de mitrailleursohietbaan op het voormalig exercitrfeterrain door een klas van den VrijvrUligen Landstorm. Waterstand: Keulen, v.m. 3.43 m. „Charltas". Het Dames-Comité „Ghariit&s" heeft de af ge loopen drie maan den aan min- en onvermogende zieken en zwakken uitgereikt 730 eieren en 865 liter melk. Een opwekking: om -dit belangrijke werk te steunen, is eigenlijk overbodig. Het hieeft de sympathie van heel de (bevolking, omdat het dient tot verbetering der voflibs- sezondheid en geen enkele richting «uit shrift. Geeft dus -weer mild voor het werk van „Charitas". Bestrating Woningbouw. Er is reeds lang geklaagd over de bestrating in den Woningbouw. Thans kunnen we de huur achter, moot u weten mijnheer, en toepen kans op straat te worden ge zet Wat ik iu verder van deri kleinen jongen wilde vertellenO ja, hij verroerde geen vin, toen ze hem in 'het rijtuig droegen. Dat beviel mij lang niet. Mensc hen-kinderen, denk ik als ik oj dit manier eens in een strafzaak word be trokken! Ik zag wat scherper toe en merk te, dat het kind ademde. Dat luchtte anij op. Maar, daar -krijgen de twee snuiters in het oog, dat ik hun op de vingers zie. De kléine «toot den anderen aan, fluis tert hem een paar woorden Ui het oor, en daar beginnen ze allebei te gelijk te zuohten en jeremiades te verkoopen, dat ik ze wel om hun ooren had -kunnen slaan. De kleine omhelst het -kind en roept: Mijn zoon, mijn lieve zoon, ont waak toch uit uw bezwijming! De andere vertelt, dat de jongen zijn neef is -en dat hij plotseling een flauwte heeft .gekregen -t Waa me nog al een mooie oom, zoo'n schooier, voor een jongeheer van Vaugi- rard. De man vervolgde: Koetsier, zegt de eene, nadat hij aar alle kanten heeft rondgekeken, om te zien of ook iemand hen hooren kon brem* ons naar de rue Feaubourg, logement Ne- vers. Nu moet u weten, mijnheer, dat dit logement als een echte dievenherberg on der ons soort menschen berucht ie II- zeg zoo heel onschuldig tegen .die twee rare kerels: WÜ ik de heeren niet liever m-e' den kleinen jongen naar een apobheel rijden. Waar moeit ge u mee! roept de groote. tk zal toch weil kunnen -gaan waar ik verkies! Allo geen praatjes Nu, goed. ik rijd ze maar 1 et loge ment Nevers. Daar -stappen ze uit, al 4weer klagende en jankende: Och, mihi lieve zoon! Ach. mijn arme neef! En zor dragen ze den kleinen Jongen, die nog al tijd stijf was. mijn fca-st uit. Maar wat hadden de fielten nu ge- Telegrafisch Weerbericht. Ve-rwodh-tiing tot Zaterdagavond1 Zwakke tot matige Noord-Westelijke bot Zuid-Westelijke wind; gedeeltelijk be wolkt; weinig of geen regen-; acts war- (Eigen Rndio-dlenstA Nederiandsch vliegtuig verongilukt Tag.n 4a aard, oevlogan. Twaa doodan. AMSTERDAM,'9 Juli. Mot een der vliegtuigen van de Koninklijke Lucht vaart Maataahappij heeft een ernstig on geval plaats gehad, -waarbij de beide in zittenden, de piloot en een pasaegiOT, zijn gedood. Het Vliegtuig K N A CC van jle K. L. M dat vanmorgen te 9.23 uur van Rotter dam naar Parijs was vertrokken, is on geveer 12 K.M. ten Noorden van Brussel verongelukt. Vermoedelijk is het vliegtuig, dat in een mistbank was geraakt, tegen de aarde ge vlogen «h dientengevolge totaal vernield. De beide inzittenden schijnen op slag te zijn gedood. De paasagier is de beken de koopanon W. Herpner, uit Amsterdam Het vliegtolg, weermee het ongeval heeft plaat» gelhad, is het Fokker vliegtuig, dat den booht naar Indiö heeft gemaakt. AMSTERDAM. 9 JuM. Het vliegtuig >an de K. L. M„ dot hedenmorgen bij Brussel ia verongelukt, werd bestuurd door den piloot De Vree. Het ongeluk had omstreek» half elf plaat». Arms kleins. ENKHUIZEN, 9 Juli Hedenmorgen te het kindje/van den heer S., dat 10 maan den oud m, doordat het een touw, waar mede een pop aan de wieg was vastge maakt om haar hak wikkelde, gestikt. De trambotsing te Gulpen. MAASTRICHT, 9 Juli. De slachtoffers van het tramongeval te Gulpen, de ma chinist W. en mevrouw Sohobben, die iu het Ziekenhuis Cahariërtberg alhier ter verpleging cijn opgenomen, mazen het goed. Zij zijn buiten levensgevaar en hun toestand is snel vooruitgaande. Scheepsrampen op da Noordzee. HOEK VAN HOLLAND, 9 J-ufa. De stoomtrawler IJm. 203 van de Algemeon-e Vissaherij Maatschappij drijft, volgen» hier ontvangen bericht op 25 mijl Noord- Westelijk van het vuurschip Ma«ö met defecte machine en verlangt assistentie. De sleepboot Rozenburg k ter opeporing ver trokken. Het Fransc-he stoomschip Maryland, van Cuba naar Rotterdam, is op de Noord/zee door de Nederiaadeohe «toepboo_ ten -Hudson en Waterweg met een gebro ken machine aangetroffen en behouden den Waterweg binnengesleept. Doodelijk ongeluk. HAARLEM. 9 Juli. Gistermiddag had de knecht van den jxmtwaahter Heems kerk, de 47-jonge ongehuwde B. V., jukt iemand overgezet naar de Weobzijde van de Ringvaart aan de Cruiquk, -toen een plezierjacht uit Haarlem kwam aamgeva- daan? Onder het rijden hadden ze het kind verkleed: het had nu een oude, veel te wijde broek en kiel aan, een pet, die hem over de ooren getrokken was en over 't oog hadden ze hem een band ge bonden net als een gekwetste, maar zoo breed, dat er zoowat niete meer van 'het geheele gezicht te zien was. De kleine gaf mij boen mijn geld en mijn fooi en gang naar binmen. De groote pakte mij bij den arm en «eride dreigend Koeteier, ik héb uw nummer. Als gij een woord kikt van (hetgeen gij van- laag hebt gezien, pas dan >op uw huid. Onthoud wat ik u zeg en rijd nu op! Ik liet mij geen tweemaal zeggen, mijnheer en maakte dat ik wegkwam. Een oogenblik dacht ik er wél o-ver, heft aan de politie te gaan vertellen, anoar, zooals f.k u -gezegd 'heb, daar heb ik -liever niet mee te' dom. Waarom zijt gij mij dit alles niet eerder komen vertellen, «non? vroeg Gar nier «spijtig. i— Je, mijnbeer ziet ge, toen ïk van middag uw strooibiljet zag, durfde ok niet goed. Ik ken mijn mensohen en wil er een eed op doen, dat de groote, die mij ge dreigd heeft, er een is van de groote op ruiming. Weet u nie-t wat da» is: van do groote opruiming? Zoo me amen wij en soort van menschen en ze noemen zichzklvtn zoo: dk kerels die altijd met het me» klaar staan, als er een paar 'Tank ta verdienen rallen, en er volstrekt ïeen been in zien om i(maand een steek door zijn ved te geven. Maar de klachten van mijn vrouw ,dat wij misschien uit rnze woning zouden ?e»t worden, héb- Hen mij van avond doen bas-luiten het naar te wa<ren om wat te verdienen. Gij uit er immers niets van laten -hooren? Ik houd altijd mijn woord, ant woordde Jean ernstig. Hij gaf den annen drommel een biljet i in honderd franc en deze verwijderde riah mei tranen van dankbaarheid in de oocren. Dien nacht «diep Jean bijna niet. Toen het zes uur was, stond hij op, kleedde ren. D« stuuitna® bad geen erg ,in den stalen draad,wedike over het kanaal go- sponnen was. De 'knecht haastte zich om de lier tos te maken. Op hetzelfde oogen blik stootte het jacht tegen den draad, met hef gevolg, dat de handle den knecht- tegen «het hoofd stootte an deze bijna on middellijk gedood werd. Ds vacantts van prasldant Hlndsnburg. BERLIJN, 9 Juii, Rijks president Ven Hindenburg is voornemens ziéh tegen mid den Augustus eenige weken naar Over- Beieren te begeven, waar hij op een land goed zijn vacantie zal doorbrengen. De Dultschs Rijkskanselier op dienst reis. BERLIJN, 9 Juli. De Rijkskanselier zal na het bezoek aan de steden Keulen, en Duaseldorf. Dinsdagavond Kleef, Woensdagavond Neu-as en Donderdag middag Siegburg bezoeken. Donderdag avond vertrekt de (kanselier met den D- train van Keulen weer naar Berlijn. Hst gszslliae Juli-weer. TROPPAU (Silemë), 9 Juli. In eenige gemeenten van liet gebied Troppau is -ha gel gevallen. Daardoor is de oog»t groo- bendeela vernriéld. ROME, 9 Juli. In de vallei Fommaza is veel «neeuw gevallen. Bij de badplaat» Togigia heeft de sneeuw een hoogte van vijftig centimeter tot twee meter bereikt. In Piazensa de een -groot stadsgedeelte onder water geloopen. Hagelslag heeft dn de geheele omgeving groote schade aan gericht. De temperatuur is gedaald.- Uit boven Italië wordt eveneens «neeuw- ml gemeld. Spoorwsgbotsing In Polsn. WARSQHAU, 9 Juli. De sneltrein naar Krakau is hedenmorgen met een uit te genovergestelde richting komenden trein in botsing gekomen. Twee personen wer den gedood en drie gewond. De schade is aanzienlijk. De cholera In ds Franscha Koloniën. PARIJS, 9 Juli. Volgens een gepubliceerde statistiek zijn van September 1925 tot Juni 1920 in de Franache Koloniën ongeveer twee milh- oen personen aan de cholera gestorven. Hel Franschs Ministerie. PARIJS, 9 Juli. De regeenng rekent er op, dot de debatten in den loop van dezen avond zulien eindigen. Zoodra de stem ming heeft plaats gehad, zou Oaillaux de financieel» vooratelleè' bij hot Kamerbu reau indienen en een dringende belian'de ling verzoeken om «zoo spoedig mogelijk «en definitieve stemming van heft parle ment uit te lokken. De Koning sn ds Koningin van Spanjs. LON'DÈN, 9 Juli. De Koning en de Ko ningin van Spanje hehbem heden aange zeten aan een lunah in het departement van buitenlanxtoche zaken. Chamberlain presideerde. De ontvangst had plaats in de zaal. waai de verdragen van Locarno zijn geteekend, dus op oen 'historische plok. Hel aantal gasten bedroog ongeveer veertig, waaronder de prinses Beatrice, moeder van Kjom-mgin Ena, do Minister president en zijn eabtgenoate en verder verschillende Ministers en hunne dame», alsmede de Sp&ansobe gezant. Schoonhoven, 9 Juli. Heft tweede elf tal van „Sportclub" speelt &.s. Zondag te Moordrecht in de aldaar te houden serie wedstrijden uitgeschreven door de voet- baivereeniging „Moordrecht". Onze stad- genooten spelen in de tweede ronde en haar tegenstander is de vereeniging „De Zwervers" van Gapeile a.d. IJasel. Met «en goeden wil kan door de Blauw-Witten den eindstrijd bereikt worden. Wij wen- sohen de Blauw-Witten veel sucret». zich aan en' ging naar het huis van Ba roque, dien hij uit den slaap belde. Wat mankeert ge nu? Yroeg de ouderchef, die zelf in zijn nachtgewaad kwam opendoen. Is dit nu een tijd om mensohen te' komen lastig vallen! Er to nog niemand op in het heele'huto. Ik kon w^l een, dat gij nieft aan het -bouwvak zijt, antwoordde de archi tect. Maar toch is het geen bouwzaak, die "mij heden zoo vroeg (heeft doen op staan. Ik heb het spoor van den kleinen Pierre Dargent gevonden. Zoo, zoo, hebt gij Kiju spoor ge vonden? Nu, dat is goed Dan wordv hst een poiitie-zaak. Kom omstreeks elf uur op mijn bureau, dan kunt ge mij uw ge schiedenis eens op uw gemak vertellen. Iixtuaechen, ik ga weer naar bed. Gij ver oorlooft mij.... Neen, neen, ik veroorloof u niets riep Gamier terwijl hij Baroque bij den arm «greep. Denk gij, dat ik hier voor niets ben gekomen? Ik moet iu dadplijk spreken; er is haast bij. Kerel, ik heb zoo'n slaap! zeide de politiedienaar, (erwiji hij gaapte als een jachthond- Gooi <u dan wat koud water over het gezicht, dat sal u wakker maken. Garnier begon dadelijk, in de spreekka mer gekomen, hot verhaal van den koet sier rreer te gevqn. Langzamerhand werd Baroque'» aan dacht gehooid. De onderchef der prefec tuur verving in hem den knorrigen lui aard, die in zijn sktap was gestoord. Zonder er op te letten, dat hij in zijn nachthemd en onderbroek was, nam hij de deftige houding aan, waarmoe hij de rapporten zijnor beambten in ontvangst nam. Van tijd tot tijd betoonde hij zijn tevredenheid door oen hoofdknik of goed keurenden uitroep. Gisteren, zeide Garnier tenslotte, hdbt gij mij beloofd dat, a/ls ik u 'kon bewijzen, dat mijn petekind werkelijk was opge licht, gij my uw ondervind/me uw betrek kingen, in één woord uw machtigen ateun zoudt ten dienste stellen. (Wordt vervolgd f. Zware Trambotsing Eén doods. Tlsn gtwondsn. Gistermiddag heeft by Gulpen een ern- ,li, oogeluk plaatsgevonden op de Hjn L stoomtram Gulpen-Vttal» van de Undmrg'.clie Tramwegmeetechuppi-. Ongeveer drie uur was een personen- trein ven Gulpen vertrokken Toen de win op 500 metei «Island builen het ï!,io0 was, lag de machinist hoe van L anderen kant op hetzelfde 'spoor trein in ontzaglijke vaart naderde. eeHij kon den trein spoedig tot stilstand hrengen doch daarmee niet verijdelen dat een hevige botsing volgde De aanrijding was zoo hevig, dat de slag ver In den omtrek gehoord werd Drie waggons werden totaal ver- inlinterd. De personentrein werd even- 2». voor hel grootste gedeelte verbrlj- teld Het was een ruïne vlak buiten het sludion Gulpen. Het stationspersoneel trof oiSenblikkel-k de noodige maatregelen „m hel reddingswerk te beginnen.. De conducteur Verwinden uit Vaals is uit de botsing van den laatsten wagon gevallen of gesprongen, Hij werd dood gevonden. De man laat een vrouw en drie kinderen na. Niet minder dan tien personen werden gewond, van wie zes ernstig. Twee hunner zijn naar het ziekenhuis Calvariensberg te Maastricht vervoerd, terwijl de overigen thuis worden vei- pleegd, De namen der gewonden zijn Hilde- brand uit Vaals, de machinist Willems uit Gulpen, P. H Sangen uit Houten en mej, Schobben uit België, Boosten uit Maastricht, mej. Franken uit Vaals met haan kindje, mevrouw Bellefroid uit Maastricht, mevr Hupperetz uit Gulpen met haar dochtertje en de conducteur Selden. Dt oorzaak. lfoar de toedracht der zaak werd een onderzoek Ingesteld, dat uitwees, dat de waggons, die zoo snel kwamen aan gereden gerangeerd hadden op het em placement Vaals. De conducteur Ver winden vreesde een ontsporing en had de remblokken losgemaakt. Zoodoende warden de waggons van Vaals, een der hoogste punten van ons land, naar beneden afgerold in het dal Gulpen, Auto onder een trfln. In de nabij heid van het Maggioremeer in Italië werd een groote auto door den sneltrein van Arona verrast en aangereden. Zes inzit tende personen werden op slag gedood. Vier anderen liepen zware verwondingen op. Gezinsdrama. In een bui» op Ne- ckewspoel te Mechelon woont het werk- mansgwan J. Morrita, ïneft een zestal 'kin deren. De man is meubelmaker van be roep en 49 jaaf oud. Hij geeft zich nog alujjkwyis aan den drank overt en is dan bmaal. Toen hij weer dronken thuis kwam, vond hij daar slechts zyn vrouw en zijn 18-jaritg»n zoon Jozef. P« dronkaard werd opeens zoo woe dend ,dat hij een paar messen uit de tafellade greep en er zijn vrouw mede bedreigde. Deze die de woestheid van haar man kende, zag zich in gevaar en riep de hulp van haar zoon in, die ,de moeder kwam bijspringen. Dit keerde de woede van den vader tegen den zoon. Om zich te verdedigen tegen zijn vader, greep de jongen een stoel en «loe* ar in 't wild mede in 't rood. De vader bekwam geweldige slagen op het hoofd, zoodat hy gansch bebloed en bedwelmd neerplofte. De geneesheer heeft den gekwetste, die In bedenkelijken toestand verkeerde, naar het gasthuis laten overbrengen. Ongewont visits. De 05-jaLri«e mej Sj. die op een bovenwoning .op de Sa- bingplaats te Groningen woont bracht een wel zfeer ongewoon bezoek bij haar benedenbuurvrouw. De timmerman was bezig met de re paratie van het plafond der beneden woning. Toen de vloer der bovenwoning werd opengebroken, ontdekte mej. S. een muizennest, dat z\j wilde uitroeien. Zij stapte op het riet en zakte er door, met het gevolg, dat zy by" haar benedenbuur vrouw op de tyfel terechtkwam. Mej. S. bekwam wonden aan hoofd en armen, die door den geneesheer verbon den werden, Ds risico van dsa arbsld. T» Rotter dam is de 27-jarige glazenwasscher W, G, V., uit de Raamstraat, by het ven richten van werkzaamheden in de Roze- straat van een eerste verdieping op straat gevallen, Met een gebroken linker arm en gekneusde» rechtervoet is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel, ter ver pleging opgenomen. Schotsn In dsn nacht. Toen <ies *(gchts omsteeks één uur de brigadier van politie Van der H, een onderzoek Instelde in een perceel in de Brueghel- strftat te Den Haag, hoorde hy op ge- ringen' afstand een drietal schoten, ge volgd door signalen op een politiefluit. Onmiddellyk alarmeerde hy het bureau In de Van der Vennestraat en toog met personeel van dat beureau op onderzoek uit, Opnieuw hoorde men toen een vyftal schoten. Het onderzoek leverde echter niet op, J(oodat men tot nu toe deze geheigzin- nig ekwestie niet tot klaarheid heeft kun nen brengen, Dat de brigadier zich ver- Ijlst zou hebben, is zeer onwaarschijnlijk daar ook de bewoonster van het perceel de schoten duidelijk heeft gehoord. Voor Ivans' vereerders om te watertanden. Esn overval. Te Rotterdam vervoeg de zich op het politie-bureau Lange To renstraat mej. E., van de Gedempte Bin nenrotte. Zij^ vertelde, dat zy en haar man des nachts aan de deur van hun woning door acht onbekende mannen wa ren aangevallen en mishandeld. De juf- «%uw was, terwyi haar man de deur opende, eensklaps overvallen door vier lieden, die haar vastgrepen. Op het hulpgeroep der vrouw snelde toen haar man toe, waarop deze door alle acht werd mishandeld. De acht aan vallers, de juffrouw en haar man wer den op het politie-bureau ontboden. By het verhoor verklaarden de acht vech tersbazen, door de juffrouw bestolen te zyu< Dit bleek echter niet waar te zyn. De mannen zyn daarop in bewaring ge steld, Twee kinderen verdronken. In een stool in hel Rietveld te Alphen aan .den Rijn zag men een paar ikJomipjo* drijven Bij nader onderzoek kwam men tot de oiridekkzntg, dat twee lijkjes in het water logen, Het bleken te zijn een jongen en een metojo /ma den landbouwer R. al daar, reap. 0 en 4 jaar oud. De oorzaak van dit treurig ongeval to niet hakend. Men vermoedt, dat de jonjgen. verdroniken is «bij de pogrimgen, om zijn. zusje heit le ven te redden. Hij had klever de kleeren. Te IJmui- der kwaon zekere J. v. 8. zich bij de direc-' tie der Noordzee-Exploitatie Mij, aanmel den met het verzoek op een haren stoom trawlers te moge a varen. De man werd aangenomen en daar hy geen geld had, kreeg hy een bon om wat kledingstuk ken te koopen. Toen v. S. lang wegbleet, ging men aangifte doen by de politie en deze, van wie hjj een goede bekende is, vynd al spoedig uit, dat v. S den bon had ingewisseld en er met de kleeren vandctor was gegaan. Per notedop de plassen op. - Te Lei- del) kwam aan het station een 'gezel schap aan, bestaande uit een dame en twee heeren, biykbaar Duitschers, Een kruier werd aangenomen out de koffers naar den Morschsingel te brengen, Auu het Galgewater aangekomen, werd de ba gage geopend en er kwamen daaruit twee op byzondere wyze ingerichte opvouw- 1 bare bootjes kano's) te voorschijn. Wan delstokken werden uitgerold. Dit bleken roeispanen te zyn. Er werden voorts windkussens opgeblazen om als rugleu ning en*als het noodig mocht zyn als reddingsboei dienst te doen. Nadat de vaartuigjes gereed waren en de Duitsche vlag gehescheu was, vertrok het gezelschap onder groote belangstel ling naar de Kagerplassen, Verdronken? De «hitowoohter van de schutsluis in de Engelse Dieze te Den Bosch zag een persoon ,die zich op het talufi bevond, Eenige uren later vond hy ter plaatse een rywiel, terwyl anderen een pet hebben zien drijven. Men ver moedt, dat de vermiste loopjongen uit Vught, A. W ter plaatse verdronken is. De politie dregt, doch tot dusver zoin- der resultaat. Uit den auto geslingerd. De automo bilist S. uit Delit geraakte 4021 den Haag se hen Schouw, onder Vooreohoten, -hert «tuur van zijn wogen kwijt, jutot toen thy een anderen auto zou 'passeeren. De heer S. werd uit zijn voertuig; geslingerd en bleef bewusteloos aan den kant van den weg liggen. Hij to naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar geconstateerd werd, dot 'hij een emstagen schedelbreuk -had opgeloopen. Zijn toe stand to zorgelijk. Branden. Op het emplacement van de voormalige stootmtrajp naar Schevenin- gen aan aen Loosduinsohen weg te Den Haag to brand ontslaan in een lood», waar kisten met glaswerk in -geborgen waren. Er werd veel glaswerk vernield. De schade -bedraagt ongeveer f Ö000 De boerderij van de weduwe Groen hof te Koudum to, met alles wat er in wo», tengevolge van hooihroed afgebrand Alles wa» verzekerd. Ongeluk op een renbaan. Tijden» een wedstrijd mot hinderntoeen op de renbaan te Boekarest werd een officier doodélijk gekwetst en drie paarden wer den -gedood. De ramp op Sumatra. Het aanzien van de ramp wordt steeds ernstiger. Te Soempoer zijn 27 óooden. In Goesoek 15, waaronder 14 kinderen die door het op stuwende water in 'het Singarakmeer wer den gesleurd. Te Soempoer zijn 074 hui zen ingestort. De schade bedraagt onge veer 21/2 miHioen -gulden. Sleed» wordeA trillingen gevoeld en onderaardsoh gerammel gehoord. Vooral op de hellingen van de Merapi. De top van dezen berg is aan de westzijde af geplat. Roodgele rookwolken stijgen er uit op. Het water van de Ombilinrivier en van de zijrivieren, die ontspringen op de Merapi, ia troebel. Een asohragem wordt op de 'holling ram de Marapd waar genomen. Ook op Midden-Java werden weer lich te aardschokken gevoeld. AufobotsJng. Op den grintweg tus- schen Harskamp en Wekerom heeft een botsing lusschen een autobus en een vrachtauto plaats gehad, waardoor de autobus in de sloot terecht kwam. De passagiers kwamen met den schrik vrij, de chauffeur vaa den vrachtauto bekwam een diepe wonde in den rug. Ernstig ongsluk. Te Bernstein in Beieren i» tengevolge van het in^lnjLn van den bliksem de gevel van een gymnastiek lokaal ingestort. In hot lokaal bevonden zich veertig personen, die een schuilplaat» tegen het onweer hadden gezoaht. Veer tien hunner werden zwaar gewond. Mishandeling.* Te Groningen hoeft een mishandeling plaats gevonden in het logement aan de Nieuwstad, waar de 28- jarig» vrouw F, B. plotseling mot een moa in den rug gestoken door dan 45-jarigen venter J. J., aflkorn- stig van Emmen, die ter zake van pagiing 1 tot zware mishandeling ter beschikking van de justitie wordt gesteld. De vrouw kreeg oen vrij ernstige wande aan een der «éhou/ders. Door ds ovsrstroomlngsn. Het spoor wegverkeer ftustchen Mexico en de Ver- eenigde Staten is tengevolge van de groote overstroomingsn verbroken. Hst moordend vorkeer. Te Rotter dam is in de Witte de Withstraat de loopjongen F. Aft v. d D. door een auto, bestuurd door den heer J, H. Pj A. over reden. De wielen gingen hem pver de beenen. Dokter v. K. heeft hem de eer ste hulp verleend, waarna hy met den auto van den heer J. H- P. A. naar zijn huis is gebracht. Nieuws ramp In Japan. Naar uit Tokio wordt geseind, is West-Japan door zware wolkbreuken geteisterd. Dertig personen zijn verdronken. Ongeveer 4500 huizen werden vernield. Een oneerlijke schipper. Reeds ge- ruimen tijd vermiste een firma te Tilburg geregeld uit zendingen, die haar uJit En geland via Rotterdam bereikten, hoeveel heden ruwe wol. In begin Juni heeft zy van deae vermissing aangifte g-xlaan bi, de TiUmrgsdhe politie. Deze waarschuw de de politie te Rotterdam, die weldra bij den opkooper 0. aan de L<seuwenlaan on geveer 300 KG. ruwe wol in bewlag nam. Deze wol bleek afkomstig van de zendin gen en maakte bij elkaaT ongeveer al het vermiste uit. O. ds aangehouden «n op gesloten. Hij geeft op, de wol van een schipper gekocht te hebben. Naar dezen schipper wordt een onderzoek ingesteld. Mijnbrand in Zuid-Afrlka. Uit Jo hannesburg komt een telegram, waarbij gemeld wordt, dat honderden mijnwer kers de geweldige 'uitbreiding vaai een brand trachtten te stunten te "Witbank, in een der grootste mijnen van Zuid-Afrika. De brand ontstond Zaterdagochtend en tastte sedertdien het geheele 'terrein aan, niettegenstaande alle blusschingwwerk. Men denkt de mijn onder water te zetten. AMMERSTOL, 9 JuM. Van "Woensdag 7 tot en an eft Donderdag 8 Juli zijn alhier ter markt aangevoerd drie kleine romer- zalmen, welke een priis varieerend» tue- soben de f 1,90 en f 1,45 opbrachten. GOUDA, 8 Juli. #Veemiar(kt. Aanvoer en prijzen: 100 vette varken» 30—37J cent per .half K.G.; 241 magere varken» f 30 40; 883 biggen f 1525; 7 runderen f 200 —325; 49 nuchtere kalveren f 812; 9 bokken en geiten f 815 per stu/k. Ha/nidél voor vette varken» vlug, overigen» matig. GOUDA, 8 Juli. Aanvoer 303 partijen kon», prijzen le kwal. met rijksmenk if 43 48, 2e kwal. f 36—42, le kwal. zonder rijkameoik f 4045, 2e kwad. f 32—38, zware f 50. 2883 partijen eden-en, kippeneieren f 6, eendwtoren f 44.50 per 100 «tuk*. Handel matig. 923 ponden boter: Goêboter f 0,65 1,05; Weiboter f 0,900,95 per pond. Handel vlug. ZEVENHUIZEN. 9 JuU. Veiling van 7 Juli. Aangevoerd 32115 kippeneieren, prijs f 5,100,35; 1160 eendeieron, prijs f 4—5,80, a/Lles per 100 stuks, kippen f 0,25—1,10 per eftuk; hanen 1 0 000,08 per stuikkaas f 0 450,53 per pand. Loplk, 9 Juli. Door het bestuur van het waterschap Lopik, Lopükenkapel en Zo- venhoven to het verven van de 3 water molen» met zomerhuisjes, bij publieke aanbesteding, gegund aan de laagste in schrijvers. de heeren G. Vtoscher en Zonen te Amstelveen, voor de som van f 589. De hoogste inachrijver was de heer J. Brouwer, van Schoonhoven, voor de som van f 840, en op de door hem gestalde voorwaarden, voor de oom van f 080. Er waren Slechte 2 insohxljvings- biijetten ingekomen. Cabauw, 9 Juli. Te Amersfoort ia dooT de architecten Herin. Kroes en Zn. aan besteed onder R.-K. aannemer», namens het kerkbestuur der parochie H. Jooabua alhier, het afbreken van de bestaande kerk en pastorie en het bouwen van een nieuwe kerk met toren en pastorie. Laagste inschrijver wajB de heer G. de Korten te Vi-amen met f I16.OO) (kerk) en f 138.000 (kerk en pastorie). Hoogste inschrijver waS de firma H. A. Emmerik te Haarlem met If 223.842. Papsndr-acht, 9 Juli. De'afloop der aan besteding van heft sahildejrwenk van ihet Bouwcomplex „Beter Worien" pillier door den architect W. van dér Laan, is al» volgt: E. rCoorf te UtTecht, .perc. 1, en 3 f 3230; G. M. Groenendijk; en B. van der Rèst te Dordrecht, perc. 3, f 893, peric. 4, f 1855, in massa f 4499; J. Verboom te Sliedrecht, perc. 1, if 044, perc. 2 f 700, perc. 3, f 090, porf 4, f 1300, in massa f 3444; J. Brou/wer te Schoonho ven, perc 1, f 1014 perc. 2, f 1092, perc. 3, f 1170, perc. 4, f 29lA; P. Zanen ite Alblasserdam, in hiassa, I 4847, J. J. van Rooij te Boxtel, perc. 1 en 2, f 1024; perc. 1, 2 en 9 f 2480, in massa f 3997; J. van der Aa te flliedxécht, pene. 1, f 821, perc. 2, f 833, perc 3, f 833, perc. 4, f 1834, in massa f 4iCA G. Nedearveen te Sliedredht, perc. 1, f 858, perc. 2, f 858, perc. 1 en 2 f 1012, D 't Hart te Dordrecht, perc. 1, J 1540, perc. 2 I 1045, perc. 3 f 1070, pert. 4, f 3225; C. Rijsdijk te Rotterdam, pert. 1, f 1575, perc. 2, f 1595, perc. 3, f 1005; perc. 4, f 3400; J. IJzerman <te Papendrech-t, perc. 1, f 1320 perc. 2, f 1320, perc. 8, f 1295. Het werk is in massa gegund aan J. Verboom te Sliedrecht vooij f 3444. LEERBROEK. Over de maand Juni. 1 Ingekomen: W. VerwoLf, van Leer dam; H. van Wijk, van Kedicbem; M. G. Brakband van Leerdam; M. G. Slomp, van Gorinahem; T. de Jong en gezin, van Nieuwlandr M. A. de Groot, van Kedii- dham. Vertrdkken: C. van Waasbergen, naar '8-Gra/venhage; M. Mooreliase, naar Leer dam; A. de Groot, naar Noorüelooa. NIEUWLAND. Over de maand Juni. Ingekomen: W. A. Goua, van Arkel; G. van Hjéuwahngen, van Amende; G. Bas en gezin, van Meerkerk, Joh G. van Roesum en gezin, van Leerdam. Vertrokken: IJ. C. Brouwer, naar Ar kel; T. de Jong en gezin, naar Leer broek; P. Joh. de Groot, naar Nijmegen; J. de Ruijter, naar Almkank. SCHOONHOVEN. Juh. Ondertrouwd. L. J. Oelp, oud 28 j. en G. G. van der Pauw, oud 24 j. Gertrouwd: H. v. d. Wal, oud 32 j. en P. Verslui», oud 29 j. GAPELLE a.d. IJSSEL. Van 25—30 Juni. Geboren; Jannetje, d. van P. Monster en A. Stok. Jan, s. van D. G. M-oar- kerke en L. van Vliet. Hendrik, z. van N. van Dedit »n B. Labrie. Klaas, z. van K. Noordagraaf en A. Schouten. Garrit, z. van C. Schouten en A. Bos. Ovenleden: G. van Zessen, oud 5 j. B. Ligchaam, oud 1 j. MEERKERK. Juli. Geboren: Adrianu». van Q. L. Rauws en A. P. de Kramer. Johanna Adri&na, d. van M. M Frijter» (te Ouden- bosah). Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: Albertus J. Oelp en Qatherina C v. d. Pauw. Den Haag, Hasebroekst. 86. Schoonhoven, Nes 8. Huwelijksvoltrekking 27 Juli a.s des morgens half tien, in de Pa rochiekerk van den H. Bartholomew te Schoonhoven. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden tijdens de kortstondige zifkte en bij het over lijden van onze geliefde Echtg.e- noote, Moeder Behuwd- en Groot moeder, Mej. Vonk en Inzonderheid aan den Weltd. Zeergel. Heer Dr. J. OROÈSBLEK, Arts. voor de liefderijke behandeling betuigen wij onzen welgemeendcn dank. W. ROUS Wz. LIGTHART SCHENK— Rous. C. LIGTHART SCHENK en Kinderen. Schoonhoven, Juli 1926. Voor de talrijke bewijzen van deel- neming, ondervonden bij het over- I lijden van onzen besten Broederen I Oom, den Heer betuigen ondergeteekenden hun welgemeenden dank. Inzonderheid aan den WelEd. Zeergel. Heer L. J. Zielstra, A,rtf alhier, voor de zorgvolle behande ling, tijdens zijn ziekte. FAMILIE KENTIE. Bergambacht, 9 Juli 1926 Aart Johannes Straefland te Haastrecht, ter zake van ver kwisting onder curateele gesteld. Mr. R. RENSMA, Procureur. Qquda, 8 JuU 1926. Gevraagd 1 Een nette liefst zoo spoedig mogelijk. Fr. br aan L.C. VERROEN, Koestraat 94 Schoonhoven Ter Stoomdrukkerij S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven voor liohte bezigheden en loopwerk. voor Courante Artikelen Ruime provisie. Geen risico Franco brieven onder No. 5330, Bureau van dit Blad. Groothandel in vraagt nog eenige prima Alleen Dij den boer ingevoerde personen schrijven onder No. 5240, Bureau v. d> Blad. Mevrouw KOLFF, Schouwlaan 1, Wassenaar, vraagt met 15 Juli of 1 Augustus, nette zelfst. kunn. koken en werken.' Een nette bij O. C. VAN VLIET, Plantsoen 7, Woerden. Mr. RAMBONNET, Burgemeester van Schoonhoven, wegens teleurstelling, zoo spoedig mogelijk, een alleszins flinke Mevrouw VAN BEEKUM, Oost haven 6, Oouda. vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige een flinke Dienstbode tegen begin of midden Augustus. Een voor terstond of later,liefst kunnende melken, P.O., bij goede bekwaam heid hoog loon, geen kaasmakerij. Adres: A. VERDUYN, Nleuwerkerk aan den IJssel. Nette bij man alleen. Adres: A. KOREVAAR, Bleskensgraaf, benevens verder alle mogelijke Beleefd aanbevelend, Garage - Oud-Alblaa ie Schoonhoven. Brieven onder no. 5300, buresu van dit blad. der Gemeente De DIREQTIE maakt bekend, dat op Maandag en Dinsdag 12 en 13 Juli a:s. «zal worden Het water zal vermoedelijk niet helder zijn, waardoor aanbevolen wordt, het benoodigde water vooraf af te tappen. De Directeur MAK. Schoonhoven, 9 Juli 1926. Bedden en Matrassen Stoo men, opmaken en vermaken. Vertrouwd adres sedert 1872. Herhaaldelijk vereerd met opdrachten namens H.M. de Koningin. Draagzakken voor toezending van Beddegoed steeds beschikbaar. Kantoor Wssthavsn 42, Teluf. 40 - GOUDA. Overal solide AGENTEN gevraagd.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2