e COKES. meita maria Antoinette van uiijM - tuernehe. Huishoudster. Boerenknecht, Bekendmaking. Aanbesteding. Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Uemengd Nieuws. Rechtzaken. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Predikbeurten. Sportnieuws Visscherij Berichten. Marktberichten Advertentiën. Leonard, Dankbetuiging. C. STURRV- Hollandsche maaiscnapoii van Landbouw. Landbouw- Huishoudcursus, Boerenknecht Boerendienstbode Boterveiling Schoenhoven Nleuw-Lekkerland, lft Not/ In wm alhier gehouden raadszitting werd ge kozen ais lid van het Burg. Armbestuur de heer D. de Haan; tot lid der plaat selijke commissie Toor schooltoezicht de heer CL C. Tan Dijk; tot leden der Schat tingacommiasie de heeren P. L. Stek; J. C. L. Smit, H. Vermeulen en A. G. Dam- steegt en tot leden der eommiaeie tooi werkloosheidsTertekering de heeren: H. de Vries en H. Kamsteeg. Voorts werden Tan enkele wonignen de ontruiroingster- mijnen weer met 6 maanden verlengd Aan de Nutsbewaaxschool werd een kachel geschonken. Verder werd vast gesteld voorloopig de gemeente-rekening over 1925. Op een adres van den ge- meentebouwkundige om verbooging van salaris werd afwijzend beschikt, wel zal hij nog onivangen de 6 pet., volgens zijn instructie van onder zijn toezicht uitge voerde, zoowel nieuwe als vernieuwde, werken. Dit werd in handen gegeven van B. en W. Op een verzoek van het be stuur der vereen, tot stichting en a In standhouding van een school met den bijbel om benoodigde gelden tot ver grooting der school overeenkomstig art. 72 en art. 73 der Lager Onderwijswet, werd goedgtmstig beschikt. Alleen de heeren De Kraai en Vermeulen stemden blanco. Nleuw-Lskkarland, 16 Nov. Vrijdag avond hield de ijs^lub „Heemskerk" al hier haar jaarvergadering in de zaal van den heer P. van Vliet. Van de 118 leden, die de club telt, waren er 61 aanwezig. Na lezing van de notulen en het jaar verslag, deed de penningmeester reke ning en verantwoording over het afge- loopen jaar. De ontvangsten hadden be dragen f 419,61 en de uitgavén f 62,00, Zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 366,71. Als «bestuursleden .werden herkozen de heeren G. G. van Dijk en J. J. Verhaar, terwijl in de plaats van den heer C. den Boer Az., die de gemeente heeft verlaten, gekozen werd de heer A. D. Scholten. De altredende commissarissen, de heeren B. de Lange, A. de Jong Cz. en Jan Verhaar, werden bij acclamatie nerkozen. Besloten werd dezelfde wedstrijden op het programma te plaatsen voor den a.s. winter, indien er ijs komt, als het vorig jaar. Tevens werd besloten om, indien geen wedstrij den gehouden kunnen worden, een zaal- feest te organiseeren, met het oog op hei 40-jarig bestaan van de club. Door A. de Jong Gz. werd verslag uitgebracht van de algemeene vergadering van den ijsbond „Alblasserwaard", onlangs te Alblasserdam gehouden. Ten slotte had onder de aanwezige leden een verloting plaats. De ruim 60-jarige U. v. R. alhier, had het ongeluk bij het spoelen van kleeren, voorover in de sloot te vallen. Door haar zwager G. O., die in de na bijheid aan het werk was, werd zij uit haar netelige positie gered. Terwijl A. v. R. alhier aa^ een slootkant gras sneed, gleed hij uit an viel te water. Op zich zelf beteekende dit niet veel, doch hij verwondde daarbij zijn hand zoodanig, dat terstond geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. De kaasprijzen bedroegen in de afgeloopen week hier en in de omgeving le kw. f 6064, 2e kw. f 44—48 per 60 K.G. Zevenhuizen, 16 Nov. Vrijdagavond vergaderden de leden van Het Groene Kruis" in het Hof van Holland van den heer A. van Reeuwyk. De voorzitter, opende de vergadering met de blijde me- dedeeling, dat de vergadering beier be zocht was als vorige jaren. De heer Klinkhamer bracht zijn verontschuldiging aan, dat hij in gebreke was gebleven om de voorjaarsvergadering te houden. Verder heette spr. Mr. Helmstrijd wel kom in het bestuur, die nu als penning meester fungeert. J)e secretaris de heer Havenaar las de notulen, dia onveranderd werden goed gekeurd en de voorzitter bracht dank voor de correcte notulen. Ais leden van het bestuur werden met bijna algemeene stemmen herkozen de heeren A. v. Koo- ten en A. H. vau Reeuwijk. De penning meester bracht nu rekening uit van het jaar 1925. Dit sioot met een batig saldo van f 212,98. De heer D. Heemsberg bracht rapport uit van het nazien van tüze rekening en zei, dat alle bescheiden in orde waren en voegde een woord van dank toe voor de punctueele en nette rekeniug. De bogrooting 1927 bedraagt in ont vangsten en uitgaven f 730. De heeren Van Maris en Valekamp werden aange wezen tot nazien der rekening 1926. Do voorzitter bracht hierna een uitge breid verslag uit van de algemeene ver gadering, gehouden op 29 Oct. j.l. Beslo ten wérd verder dat het bestuur zich abonneert op bet maandblaadje van „Het Groene Kruis". Een viertal leden gaven zich ook als abonné op. Als afgevaardig de naar de e.k. algemeene vergadering werd zonder stemming benoemd de voor zitter, als plaatsvervanger Dr. H. J. de Wilt. Aan de opleiding kwam nu de oplei ding voor kraamvrouwverzorging. De voorzitter deelde het een en ander hier over mede, waarna hij net woord hierover gaf aan den voorsteller, den heer Van Reeuwyk. Deze zette het doelmatige en onmisbare van zijn voorstel voor deze gemeente uiteen. Versciiillende leden voerden hier ook het woord over en be sloten werd om pogingen in het werk te stellen om deze zaak (ot'stand te doen komen. Op de voorjaarsvergadering zal dan beslist worden of het voorstel aan genomen wordt. De heer Van Reeuwijk zette uiteen het nut van een zuurstofapparaat, doch daar de kosten tot aanschaffen hiervoor boven de krachten gaan der kas, trok hij zijn voorstel hiertoe in. De heer Van Kooten stelde voor om 'n dergelijk apparaat aan den gemeenteraad aan te vragen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen op drie na verworpen. Bij de rondvraag merkt de beex Van Reeuwijk op, dat hij nog geen antwoord gehad heeft op de vraag van een lig- tent geschikt als woning voor een zieke. De voorzitter zegt dit vergeten te hebben, en zegt nu beslist onderzoek toe. De heer Valekamp wilde meer publiciteit voor de vergaderingen. De heer Gelderblom wilde dit bij bekkenslag bekend laten maken. Al- zoo besloten. De heer Kerpenstein vraagt inlichtingen omtrent een cursus-"" Eerste Hulp bij Ongelukken. De voorzitter zal dit onderzoeken. Hierna sluiting. Vlist, 15 Nov. Door dsn landbouwei M. van Zuijlen alhier, is aang fte gedaan van mond- en klauwzeer. Bij den landbouwer H. Schep al hier is een kalf gestorven aan bout- vuur. Het boeat is onder toezicht van politie begraven. Een jachtgeschiedenis. Het ge beurde in ons vredig dorpje in Novem ber, dat voor de personen die ln het too- neel worden opgevoerd meer jachtmaand den slacntmaand was. i Een huisgez n werd zeer vereerd, om- dat een groote som werd uitgekeerd. De zaak werd besproken en de vraag ge steld: „wat vangen we met dit geld aan", sprak net vrouwtje tot haar man. „Dat is niets" kreeg ze ten antwoord, „daar weten we heusch wel raad op. We koo- I pen een nieuw kacheltje en ik koop voor mij een jachtgeweer en een jachtakte, i Dan kan ik eens fijn gaan schieten. Op een mooien dag trok zoo een gezel schap ter jacht. De oostzij van de Vlist werd afgeloopen en menig haasje liep in den val Maar, alsof het afgesproken I werd was sn dat was het ook inder- daad - er werd geen enkele haas in zijn legor geraakt. Hy kon kogels laten fluiten zooveel hij wilde, raken deed hij nooit en dat was voor hem erg onge lukkig. Plotseling krijgt hij een rilling van hoop over zijn leden. Wat ziet hij daar in de verte. Nog eens getuurd en nog eens gestaard en ja, daar is iets wat op hazenhaar lijkt. Hij maakt er een collega Nimrod opmerkzaam op en deze beaamt net° mijn kop eraf als het geen haas is, zegt deze. „Zou ik schieten, zou Ik schiotan, ik heb nu een moon, kans." Hij legt aan paf....daar ging het eerste schot al af „Mis," zegt ereen, je moet nog een keer schieten. Een tweede schol valt met geweld en dreunt nog na langs velden en lang9 wegen. Dat schot is raak, want zie. het haasje is geveld, "t ligt roerloos nu in' 't gras en is morsdood. Het is gevallen door het moordend lood van den nieuw bakken jager, die trotsch op zijn werk gaat kijkenHij komt erbij en heft zijn slachtoffer op en dan komt een ge loei van lachen op uit het heele jacht gezelschap, dat men haast niet meer kan. Gieren van 't lachen deed men en dat was geen wonder, want-de getroffen haas was slechts een hazenhuidmet gras opgevuld. Of het gezelschap nog te lachen ligt, weten we niet. Maar dit weten we, dat deze inwijding in de edele jachtsport een origineele geweest ls, waarover nog wel wat gepraat zal worden. Lekkerkirk, 15 Nov. Te Den Haag is geslaagd voor het derde gedeelte van het notarieel examen mej. J. E. Okkers, alhier. De heer C. B. v. d. Wouden hee£t op een lot van de groote Goudsche ver loting den 2en prijs, zijnde 2 paarden, getrokken. In de gehouden vergadering van de Pluimveevereeniging „L. en 0.", is be sloten tot aankoop van een foktoom Witte Loghorns. De heer P. Streefland, bestuurslid der zangvereeniging „Euphonia", heeft door vertrek naar Sumatra'* Oostkust bedankt en voor het op 2en Pinksterdag 1027 te houden Groot Nat. Concours, een verguld zilveren kruis geschonken. Donderdagavond werd in „de Groo- to Boer" een f hn vertoond van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm. De voorzitter, de heer P. J. Hubregtse, open de de bijeenkomst en zette het doel der B. V L. uiteen, waarna de film in 6 deelen werd afgedraaid. Deze film bestond in hoofdzaak uit voorstellingen Van de landdagen, die in het afgeloopen jaar gehouden zijn. Ze was bijzonder prachtig. Na afloop der f lm werd het woord gevoerd door den heer C. Ver waal, leider der Plaatselijk* afdoeüng en den heer Mr. Van Mechelen, secre taris van het gewest Gouda. De film werd opgeluisterd door een Lekkerkerksch Strijkje, dat hiervoor haar medewerking had verleend. Het was jammer, dat de opkomst niet grooter was voor dezen genotvollen avond. De Fröbelschool der Nienhuis Lujjten-stichting, is wegens het heerschan der mazelen gesloten. Slechts een vierde deel der kinderen bezocht nog de school. Haastrecht, 16 Nov. De Postduiven-' vereeniging „de Snelpost" hield een goed bezochte ledenvergadering, waarin be sloten werd, evenals het vorige jaar een Duivententoonstelling te houden. Beslo ten werd een commissie te benoemen, die zich met de regeling zal belastan. Als leden der commissie werden be noemd de heeren: G. G. Aerta, voorzitter, D. Licht, teer., P. van Delft, penningm.; en T. Spek an J. Vermeulen commissa rissen. Voor de tantoonstelling werd de beschikking verkregen over het gebouw Concordia op 20 en 21 November a.s.. Als keurmeester werd aangewezen de heer Boer te Gouda. Door leden en begunstigers werden verschillende eerepryzen beschikbaar ge steld. Er werd dan leden verzocht mede te werken de tentoonstelling te doen slagen. Bij de rondvraag werden nog eenige on der deelen der tentoonstelling beeproken. Een buitenkansje van de Goudsche paardenverloting Zaterdag J.l. gehouden, viel ten deel aan mej. J. Stolwijk, wo nende alhier Op haar gelukkig nummer trok zij een paard. Ook H. Steen kamer en twee anderen trokken gezamenlijk een'veulen. Boudriaan, 15 Nov., De vorige week heeft men bij den heer R. R. ingebroken in zijn schuurtje, het slot verbroken en er lagen afgeschrapte lucifers op den grond. Daar zij waarschijnlijk niets van hun gading .konden vinden, zijn de dieven zoo weer verdwenen. Eenige dagen te voren had do eigenaar nog een nieuw rijwiel aangeschaft, maar hij had dat ge lukkig op den zolder geplaatst, andsrs was dit waarschynlijk ve dwonen en ue heer R. R. de dupe geworden van de historie. Alhier ls bij den heer G. J. de Vos het tweede radiotoestel geplaatst door den heer W. Sommer te Gorinchem. Het voldeed uitstekend, daar het duidelijk is en tevens een mooi meubelstuk. Er zou den door den heer Sommer alhier nog twee toestellen geplaatst worden. Een be wijs, dat hier in deze gemeente de Radio doordringt. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en de omgeving le soort f 50—64, 2e soort f 4549, zware f 56 Handel matig. De prijs der varkens le kw. 35 37 cent, 2e kw. 30—34 ct., varkens voor exporthandel 37 ct. Handel vlug. Vrijdagavond j.l. vergaderde het bestuur van de IJsclub „Goudriaan" al hier bij den heer J. Bron; besloten weiH de algemeene jaariijksche vergadering te houden op Vrijdag 19 November en daar aan te verbinden de gratis verloting voor de leden. Gouda, 16 Nov. Vrijdag heeft de com missaris dsr Koningin in Zuid-Holland, G. G. baron Sweerts de Landas Wyborgh een bezoek gebracht aan deze gemeente. Van de gelegenheid tot audiëntie is druk gebruik gemaakt, o.a. door een vertegen woordiger van het comité van actie te gen de droogmaking van de Reeuwijk- scbe en Sluipwijksche pdaa#en. In verband met de gemaakte fouten bij het leggen der rioleering in het stads deel Korte Akkeren, hebbon de heeren ir. F. C. J. v. d. Steen van Ommeren en dr. ir. M. F. de Bruyne een rapport over deze aangelegenheid uitgebracht. Naar aanleiding van dit rapport heeft thans het s.d. raadslid, de heer L. Overhand aan B. en W. een schrijven gericht, waarin hij tot de conclusies komt: dat de ingenieurs in strijd met de bedoeling en de uitspraak van den raad zelf voor het onderzoek niet in Gouda geweest zijn; dat de. heeren naar aanleiding van on betrouwbare gegevens, verzwegen waar heden en onjuiste mededeeüngen, tot verkeerde uitspraken en conclusies zijn gekomen; dat de toestand niet besten digd kau blijven en verbetering behoeft in het belang der gemeente Op grond van het bovenstaande zal naar de meening van den Overhand in het algemeen belang verbetering in den s.i. zeer ernstigen toestand moeten wor den gebracht De heer G. M. L. Koole alhier, slaagde bij het te Den Haag gehouden examen voor het derde gedeelte van het notarieel examen. De gemeenterekening over het jaar 1925 sluit met een voordeelig kassaldo van den gewonen dienst van f 294,814 en met een nadeelig saldo van den ka- pitaaldienst, groot f 63.984. De gewone dienst over 1925 werd geopend met een saldo van f 301,128. De gewone ont vangsten, vermeerderd met de achter stallige ontvangsten, bedroegen f 2.60035U en de gewone uitgaven, vermeerderd met de achterstallige uitgaven, f 2.319,134. Het werkelijk saldo van den gewonen dienst bedraagt derhalve f 281,218. Bij vergelijking met het saldo bij het begin van het dienstjaar blijkt dus, dat de ge wone uitgaven de ontvangsten hebben overtroffen met een zuiver bedrag van f 19.912. De kapitaalsuitgaven bedroegen f 2.525.831, tegenover i 2 461,846 aan ontvangsten; het werkelijk nadeelig sal do, dat veroorzaakt wordt door betaling van kapitaalsuitgaven uit de gewone kas middelen der gemeente, bedraagt f 61.997. Bergambacht, 16 Nov. Dat voor goede teen ook dit jaar weder hooge prijzen worden besteed, blijkt wel bij de alhier door notaris Mahlstede gehouden griend- verpachting, daar voor een perceel „Fransch Rood" werd betaald tegen f 1460 per H.A. In do vorige week werd alhier voor le soort >kaas besteed van f 6468 en ▼oor 2e soort van f 4662 de 50 K.G. Voor vette var kans werd besteed tot f 37 de 60 K.G. Ter voorkoming van ongelukken van motorvoertuigen aan den Kadijk al hier, is over de brug aan den kant van de wetering een balie geplaatst. De landbouwer Joh. Schilt alhier, heeft het bouwen van een schuur bij zijn woning in Bovenberg o*--^dragen aan de Gebra. Van der Wal, aannemer» alhier. Glsissndam, 16 Nov. In verband met de collecte, gehouden door het NederL Leger dee heils, zijn op aandrang van de commiaaaris van politie te Dordrecht door den burgemeester scherpe bepalin gen op het inzamelen van gelden ge maakt. Men lette er due op met welke collectanten men te doen heeft. Alblasserdam, 16 Nov. Het«Apontje van L. S. wat dezer dagen te Fapeadrecht overreden werd, ia thane aan da gevol gen in het siekenhui» te Dordrecht over- tot de aarde, maar van de aarde gesel werd in den hemel. Na dp verschillende momenten bespro ken te hebken, zei spreker, dat de strijd tosechen God sn dsn duivel ia keeng*- streden over Jobe «iel. Breol-Ammers, ift Nov. Naar wij uit goede bron vernemen aal de aaovgen- godsdienstoefening in de Nederlandsci. Hervormde Kerk alhier, welke op 6 De cember a.s. gehouden zal worden, door den te Ammerstol woonachtigen predi kant, Ds. J. B. Th. Hugenholtz, geleid worden. Zoover ale wij kunnen nagaan, zal dit de eerste maal zijn, dat in ge noemd kerkgebouw een vrijzinnig predi kant optreedt. D§ man met éen reveiver. Overval In een hulppostkantoor. Hst personeel bedreigd. Gorinchem, 16 Nov. In Drunan in Noord-Brabant heeft een overval plaats gehad van den kantoorhouder en zijn personeel door een roover, die zich on kenbaar gemaakt had door een rooden zakdoek voor zijn gelaat te binden en )tie de aanwezigen met een revolver dreigde. Hij wist tnet een bedrag van ruim honderd gulden op een gestolen fiets te ontkomen. ben wachtmeester der marechaussee stelde direct een onderzoek in. Gorinchem, 16 Nov. Omtrent den te Drunen gepleegden overval van het hulp- postkantoor kan nog het volgende wor den gemeld. Omstreeks acht uur Vrijdagavond werd op de deur van het hulppostkantoor geklopt. De bode Lumpen deed de deur open en zag toen dan loep van een revolver op zich gericht. Hij schrok zoo hevig, dat hij onmiddellijk de vlucht nam, ge •volgd door den man. die hem bedreigde. Op het kantoor waren aanwezig de kantoorhouder A. Brok en de postbode W. Verhagen. Ook deze menschen werden door den indringer met den revolver bedreigd. De man gelastte den heer Brok den aanwezigen geldtrormnel open te tneken en hem al het zich daarin bevin dende geld te geven. De heer Brok vol deed aan dit bevel waarop de indringer zich nu* een som van honderd vijftig gulden uit de voeten maakte. Buiten sprong hij op het rijwiel van den postbode Luypen en reed den kant van Heusden op. OiAtrent den overval in het hulppost- kantoor te Drunen wordt ons nog ge meld: De dader gearresteerd. Gorinchem, 16 Nov. De dader van den overval in het hulppostkantoor tt Dmnen is Zaterdagmorgen te halfnegen alhier gearresteerd. De dader, de 21-jarige J. van Meeren donk, uit Tilburg was Vrijdagavond tegen acht uur met een revolvei ia de hand en gelaat bedekt met een rooden zakdoek het hulppostkantoor te Drunen binnengedrongen en het gelukte hem daar een bedrag van ruim honderd gulden te stelen. Uit het nog Vrijdagavond ingestelde onderzoek was komen vast te staan dal de dnder zich met de fiets vau den hulp besteller had verwijderd in der richting Heusden Daar bleek dat hij een auto had geh huurd waarmede hij zich naar Woudri- chem had laten brengen. In Woudrichem liet hij zich overzet ten naar Gorinchem en gisteravond tegen twaalf uur arriveerde hij in hotel „De Beurs" alhier. De man nam daar vooi den nacht zijn intrek. Van Meerendonk die vroeger (bij de marine is geweest, was daar goed be kend. HIJ schijnt zich zeer veilig te heb ben gevoeld, want joen de wachtmeester van de marechaussee uit Woudrichem en een rechercheur van politie uit Gorin chem zich Zaterdagmorgen halfnegen aan hotel „De Beurs' vervoegden, lag Van Meerendonk nog rustig te slapen. Hy ward van zijn bsd gelicht en gevangen genomen. Het bleek dat hij nog meer op zijn kerfstok had In het Politieblad stond hij onder meer gesig naleerd wegens diefstal met geweldple ging gepleegd te Tilburg. BIJ zijn arresta tie werd de revolver nog op hem gevon den. Ook bezat hij nog twaalf scherpe patronen. Het geld bestaande uit guldens en gouden tientjes was nog in zijn bezit Alhier trad in de Herv. Kerk voor de Chr. Jongel. Vereen op De. Dijkstra van Amsterdam, met het onderwerp: „Het probleem van het lijden". Spr. de monstreerde het lijden aan de geschie denis van Job en teekende dan aard van het lijden van Job naar lichaam en siel. Daarbij komt, dat Job niet wist, wat er over hem in dan hemel le afgespeeld, daar inderdaad het lijden niet behoorde NED. HERV. KERK. Moarcapalls, 16 Nor. Notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier, hebben in de vacature J. v. d. Spek (overleden) als kerkvoogd gekozen de heer Van der Tas. De kerkvoogden kozen als president kerkvoogd, vacature J. v. d. Spek, de heer G. Oudfjk. Stolwijk, 16 Nov. Bij de op Zaterdag j.l .gehouden vgrkiezing voor twee nota belen in de Ned. Herv. Kerk, zijn ge kozen V. Kaptein en M. Boogaard. Blessen-Nlauwksrk, 16 Nov. Bij de op Vrijdag j.l. gehauden verkiezing voor no tabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn de aftredende heeren namelijk H. Muil wijk Da. en W. Slob Ga. allen herkozen. Ammerstol, 16 Nov. Onze predikant D». J. B. Tb. Hugenholtz komt voor op een drietal ter voorziening in de predi- Mantsvacature in de gemeente Wommela. in Friesland. GERÏF KERKEN. Loplk, 16 Nov. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier ia gekozen de heer Jan den Hartogh en tot diaken de heer C. Benschop Gz. Schoonhoven 15 November 1926 Punten van behandeling: le. Gemeenteroktoing 1925. 2e. Rekening van het Burgerlijk Arm bestuur, dienst 1925. Se. Begrooting alavoren, dieast 19B7. 4e. Gemeentebegrooting, bedrijfabegroo- tingan van den veerdienst, de gemeente woningen, de waterleiding, de gasfabriek en het electricito tabedrijf, dienst 1927. Lid van daa gemeenteraad. De heer Hugo Scheer, die in de plaats van den heer Van Willenawaard tot raadslid be noemd was, beeft voor deze benoeming bedankt wegens drukke werkzaamheden. Thans is aan de beurt van benoeming de heer R. Bron. Gsmsantsbegrooting. De door B. en W. aan den gemeentere* d aangeboden gemeentebegrooting voor 1927, die in de Donderdag te houden raadsvergadering zal worden behandeld, wijst voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf aan een sou van f 305.3j8,17, met een bedrag van f 25.500 aan plaatselijke be lasting naar het inkomen en een post voor onvoorziene uitgaven van f 16.62ö,24. In dezen laatsten poat is begrepen een bedrag van f 9708 als nooduitkeering van het rijk, als gevolg eener herziening der financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. Hetzelide bedrag komt ook als inkomst voor, zoodat het ai of met ontvangen van dit bedrag geen invloed uitoefent op de begroeting, üp de vorige begrootiag kwam een soortgelijke post voor. Voor den kapitaalsdienst zijn de ont vangsten geraamd op 1 83.976,17, de uit gaven op f 71.976,17, aldus een batig slot van f 12.000 Da Winkelweek. De door „Schoon hoven Vooruit" georganiseerde Winkel week ia Vrijdagavond geopend. Ala attrac tie ia aan deze Winkelweek verbonden de geiegenneid, dat de koopera bij eiken deelnemer een getal kunnen raden en bij raden van het juiste getal fraaie prijzen kunnen winnen. Vrijdagavond kon ai woiden begonnen met raden en de koopers waren er wel voor te vinden om een kana te wagen, daar een dergelijke attractie er altijd in wiL We hebben eens een kijkje genomen langs de verschillende winkels en maken aan tal van handeldrijven den een compli ment over de wijze, waarop ze hun uit stallingen hebben ingericht. Daaruit blijkt duidelijk, dat de Schoonhovensche mid- derstand zeer goed voor den dag ko men en in geen enkel opzicht behoeft achter te staan bij andere plaatsen. Zaterdagavond zou „.TA.VJE.N.U." een muzikalen rondgang door de gemeente hebben gemaakt. Helaas werd door den stortregen, die neerviel, die muzikale wandeling verhinderd. Dit was zeer jam mer voor de deelnemers aan de Win kelweek. De rondgang van T.A.V.E.N.U. zal thans plaats hebben op Woensdag avond acht uur en beginnen bij het Nutsgebouw. Wij spreken de hoop uit, dat deze W n- kelweek voor de deelnemers het succes moge hebben, dat ze er van verwachtten. Nljverhaldsvereenlging. De heer C. Willenawaard C.La. heeft bedankt ala voorzitter der Nijverheidavereenigmg ▼oor Goud- en Zilversmeden. De binnen kort te noudan algemeene vergadering dier vereeniging zal dus een nieuwen voorzitter hebben te kiezen. Aanrijding. Vanmorgen halfelf kwam bakker Van D. uit de Lopiker- straat op de fiets de Appelstraat uit rijden toen op de Haven een melkaut© wilde pasveeren. De bakker werd door den auto ge grepen. Het was zijn geluk, dat de fiets tusschen de voorwielen van den auto terecht kwam en hij daardoor eenigszins terzijde geschoven werd, anders zou hij onder het voertuig gekomen zijn. Nu werd hij slechts licht aan het rechten been gekwetst, dat daardoor pijnlijk ls. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Qstu gsn verklaarden, dat de chauffeur geen signalen gegeven had bij het voor bijkomen der Appelstraat. De eigenaar Van den melkauto zegde toe de schade te zuilen vergoeden. KaasmaMtf. Op de Zaterdag alhier gehouden Kaasmarkt was de aanvoer 2 partijen, wegende 50G K.G. Prijzen. Ge stempelde f 49f 50. Waterstand: Keulen, v.m. 3.13 m. 0.22 m. Telegrafisch Weerbericht Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken; waarschijnlijk regen; weinig verandering in temperatuur. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zenuwatillend •a Zenuwsterkend is de werking van Nlijnhandt's Zenuwtabletten O azen Buisje75ct. Bij Apoth.en Drogisten (Efean Ptadto-dtoèat.) Gemeenteraad. Openbare Verga dering van dan Raad der Gemeente Srhoonhoven op Donderdag 18 November 1926, dee naaaiddag» 2 uur. Mtjnongaluk. HEERLEN, 16 Nov. Zaterdagmorgen heeft de 86-jarige mijnwerker F. V. op de ataatemijn Wilhelmina een houw te gen het onderlichaam gekregen. De man ia gisteravond aan de gevolgen overleden. Hij iaat een vrouw en drie kinderen achter. Auto-botsing. DELFT, 16 Nov. Op den weg van Delft naar Den Haag is Zondagnacht om haif- twaalf bjj de Hoornbrug een luxe auto uit Den Haag aangereden door een auto- bus van de N.T.M- De luxe auto werd dwars over de electrische baan geworpen. De bestuurder van den auto verzette er sich tegen dat de auto door de Delftsche politie van de raila werd verwijderd. Hij verlangde dat Maandagmorgen een foto grafische opname van de situatie werd genomen. Daarom moesten alle reizigers van de electrische tram hun weg te voet ver volgen. Da mijnwarkarsstaklng. LONDEN, 16 Nov. Naar algemeen wordt aangenomen, zal nog deze week het kolenconflict beëindigd worden. De diatrictsorganisaties der mijnwerkers moeten thans beslissea of zij de regee- ringsvoorstellen uenschen te aanvaarden Alle districten thoeten voor Donderdar- beslist hebben en de resultaten zullen in de gedelegeerden conferentie welkt tegen Vrijdag bijeengeroepen is, Bekend wor den gemaakt. In Zuid-Wales hebben de mijnwerkers der districten Blaenaven en Abertillery reeds voor de voorstellen gestemd en naar verwacht wordt zullen ook de andere districten een groote meerderheid opleveren ten gunste dezer voorstellen. Bloedige twist. ROTTERDAM, 15 Nov. Hedennacht tegen een uur kreeg de werkster Mario van der Sluis in haar woning ruzie met den 24-jarigen J. R. De twist liep zoo hoog, dat J. R. de werkster bij den keel greep. Deze rukte zich los en "haalde uit een der kasten een groot mes, waarmee ze den man in den buik stak. Hevig bloedend Zakte deze bewusteloos ineen. Na eenige oogenblikken stond hij echter weer op en poogde de straat te bereiken. Voor de wonuig zatye hij in elkaar. De politie werd gewaarschuwd, die het slachtofier in allerijl deed overbrengen naar een der ziekenhuizen. Met het oog op den ernstigen toestand van den man kon hem geen verhoor worden afgeno men. De vrouw is hedenmorgen in haar Wo ning gearresteerd. Door de tram gadood. ROTTERDAM, 15 Nov. Hedenmiddag geraakte de 20-jarige wynkoopersknecht W. M. van Z. uit de Jan Mulderstraat op den Schiedamschen Dijk onder den motorwagen ^an lijn 7. Met zware inwen dige kneuzingen werd de jonge man door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Schip vergaan. Tijdens den Zuid- weslenstorm is in dsn nacht van Zater dag op Zondag op vijf kilometer van Marken van een sleep, bestaande uit een sleepboot en twee schepen, het schip >rDe Vijf Gebroeders", geladen met aard appelen en op. weg van Pekela naar Rot terdam, losgeslagen en getonken. De schipper en zijn gezin konden bijtijds op het andere schip, dat in den sleep was, de „Hendrika", overgaan. Brandsn. Vermoedelijk tengevolge van broeiing is brand uitgebroken, in een partij tabak, welke lag opgeslagen in het pakhuis Java van Pakhuismeesteren aan de Wilhehninakade te Rotterdam Het in het pakhuis aanwezige personeel heeft den brand met drie stralen op de eigen leiding gebiuscht. De spuiten 51 en 38 werden in reserve gehouden. Made aan wezig waren de spuiten 40 en 22.' Het boerenhuis van J. Ellen to Eesveeuscheweg bij Steenwijk is geheel afgebrand. Inboedel, hooi en koren gingen verloren; het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand onbekend. Galljksielllng. Het is te koste lijk om het niet te melden schrijft een der Javasche bladen. Daar trouwde een J&vaansche dokter in Holland met een iHollandsch meisje volgens de Euro,- peesche huwelijkswetten. Reiden kwamen naar Indië en de dokter vestigde zich te Batavia. In verband met'Pensioenwetten en an dere 4-egelingen diende hij een rekest in om gelijk gesteld te worden met Euro peanen. Uiteraard was er geen bezwaar tegen ontwikkeling, inkomen, levensom standigheden enz. enz. vofdeden aan alle eischen. Wie beschrijft echter het verbaasde ge zicht van adressant toen hem op 'n ver zuim werd gewezen. U hebt .niet gelijk stelling van uw vrouw aangevraagd? Hè? stootte onze dokter uit. Maar dat is toch een Hollandsche. Zeker niet, luidde het antwoord, ze is Inlandsche geworden, want ze volgde den staat van den man toen ze U huwde naar Eüropeesche regeling en wet. Auto in «an sloot Te Borsselen is de vrachtauto van den kolenliandelaar v. d. V- in een diepe sloot gereden Dfi bestuurder wist zich te redden door uit het stuurhokje te kruipen. Hij had ech ter door de glasscherven verschillende verwondingen opgeloopen. De auto was vrij ernstig beschadigd. Zlgauntrs. lp de Hong&arsche ge meente Felsosegesd is het tot bloedige botsingen gekomen tusschen gendarmes en een grooten troep gewapende zigeu ners. Dé gendarmes zagen zich genood- Kaakt van hun wapenen gebruik te ma ken. Twee zigeuners boettem daarbij het leven in. In het geheele district zijn de zigeu ners den laatsten tijd roerig. Een gen darme had onlangs den zigeunerwojwode Josef balog met den sabel doorstoken. De zigeuners van Felsosegesd hadden toen bloedwraak gezworen. De toestand is vrij gespannen, want de zigeuners zijn na <je jongste botsingen bij honderden het dorp binnengetrokken, zoodat er in allerijl versterkingen voor de gendarmen moesten worden ontboden. Over het district is de staat van beleg afgekondigd. Verdorven Jeugd. Ta Leiden stond op het stationsemplacement een goederenwagon, waarin om. Verschillen de dranken waren geladen. Eenige kna pen schenen daarvan „de lucht' te heb ben gekregen en kozen een onbewaakt oogenblik uit ora binnen den wagon te sluipen en zich eens flink ts goed te doen. Een beambte, die toevallig paff* seerde, betrapte de jongens echter en sloot den wagon Zoodat de diefjes ge vangen zaten. De inmiddels gewaarschuw de politie verloste hen uit hun onvrij willige gevangenis, doch nam de jongens mee naar het bureau, waar tegen hen proces-verbaal werd opgemaakt. Auto-ongelukken. Tengevolge van het onklaar worden van de stuurinrich ting is een autobus van den dienst Zwyn- drecht op den opnt *'aan de Tweede Rosestraat te Rotterdam tegen het af sluithek gereden. De bestuurder, J. A. de S„ wist dooi krachtig remmen den wagen tijdig tot stilstand te brengen. Het af sluithek is over een lengte van 5 metei ontzet. In de bus zaten twee passagiers. 'Het ongeval is zonder persoonlijke on gelukken afgeloopen. Des nadits is op den Delftweg te Ryswijk een 'ernstig ongeluk gebeurd. Uit de laatste tram van Delft, die tot de remise op den Delftweg rijdt, waren juist de passagiers uitgestapt, toen uit de richting Dén Haag een tram naderde en uit de richting Delft ean auto ia voile vaart kwam aanrijden. De chauffeur van den auto, de heer J. V. werd volgens zijn zeggen verblind door de lichten der tram, met het gevolg, dat hij in heti groepje menschen reed, dat zich op dm weg bevond. Mevrouw Bax, wonende aan de Prins Hendriklaan te Rijswijk, werd op den grond geworpen en bleef bewusteloos liggen. Een onder de aan wezigen zich bevindende 'dokter uit Vlaar- dingen verleende haar des eerste hulp. Met een gecompliceerde beenfractuur en een ernstige hersenschudding is zij naar het r.k. ziekenhuis in Den Haag over gebracht. Het nut van vingerafdrukken. Van eeu auto die te Arnhem in een ga rage gerepareerd werd, verdween dezer dagen op onverklaarbare wijze de accu, de dynamo en de starter. De recherche nam van verschillende personen vinger afdrukken ojn op deze wijze achter de waarheid te komen. Een dag later werd by een vrachtrijder een pak afgegeven met verzoek het te bezorgen aan den be nadeelden garagehouder. By opening bleek het pakket alle vermiste voorwen pen in ongeschonden staat te bevatten. Vreaslijk. In de buurt van Hous ton, in den staat Texas, heeft een af- schuwelyk Iynch-schandaai plaats gevon den. Een week te voren was een blanke zekere Walace Crowder vermoord, door een onbekenden dader. De blanken in de buurt dachten, daf*1 het wel een neger zou zijn geweest. Zoo trok dan Donderdagavond een troep blan ke mannen, als cowboy .vermomd, naar een hul in den omtrek» waar negert woonden. De hut "werd in brand gesto ken en door een welonderhouden be- schietiug op deuren en vensters van de hut kon niemand die er in was ontsnap pen. i Resultaat: twee negers een negerin levend verbrand en een derde neger met kogels doorzeefd. Den dag daarop hield de politie den broer vau den vennoorden blanken aan. Hij wordt er van beschuldigd zijn broer te hebben vermoord. Inbraak. Door personeel was ont dekt, dat ingebroken was in de dancing La Gaité aan den Pompenburgsingel te Rotterdam. Van een kastdeur was het paneel uitgezaagd. Uit deze kast was een geldtrommel weggenomen en deze was in de telefooncel opengebroken. De dieven hebben n.l. in het vertrofk waar de kasl stond, geen licht willen maken, omdat dit van buiten af gezien zou kunnen worden. Uit een bak is een bedrag van f 2000 gestolen. Er zyn geen sporen van braak aangetroffen, zoodat men vermoedt, dat de dieven zich heb ben laten insluiten. De avond tevoren is in La Gaité een gala-avond geweest, welke tot kwart over vier geduurd heelt. Mislukte proaf. In de U.L.O. School voor jongen» aan de Prins Hendriklaan teR'dam waren het hoofd van de school, M. v. K, en de klasse-onderwyzer G. v. 't H. bezig met een natuurkundige proef te nemen. Zij wilden een Emser- pastille door middël van spiritus laten Zwellen. Aanvankelijk gelukte dit niet, weshalve de onderwijzer nog wat spiri tus bijgoot. Door onbekende oorzaak vat te de spiritus vlam. Een groote vlam sloeg hoog op. "Waarschynlijk tengevolge van den schrik, is er toen nog meer spiritus in het bakje bygegoten, zoodat de vlammen nog feller oplaaiden. Het hoofd van de school en de onderwyzer benevens drie van de leerlingen, n.l. M. K., A. F. en J. de Z. allen 13 jaar,«kre gen brandwonden en moesten zich on der geneeskundige behandeling stellen. De politie stelt een onderzoek ia. Valsch geld. Te Delft ia een valsche zilverbon en een valscJTe rijksdaalder, jaartal 1871, in beslag genomen. Aan het valsche geldstuk ontbreekt het rand schrift. Verduistering van diamant. Tan na- deele van eeu Amsterdamschen diamant handelaar is een party diamant ter waarde van ongeveer f 12000 verduisterd. Deze party was ter verkoop aan een commissionair in diamant te Antwerpen meegegeven ,maar deze heeft niets moer van zich laten hooren. Onder balkan geraakt. In ds La vendelstraat in en Haag zyn eenige kin deren spelenderwys onder eon hoop bal ken geraakt. Een jongetje, de 8-jarige R. B„ uit die straat, werd daarbij zoo ernstig getroffen, dat hy een schedel breuk kreeg. De 10-jarige Corrie B„ eveneens in die straat wonende, brak haar rechterarm. Belde kinderen zyn naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht en daar ter verpleging op genomen. Doodgevallen. De opperman S. van BaaJeu te Bergen op Zoom viel van een stelling van een in verbouwing ïynd pand af. De man kreeg een schedelbreuk en inwendige kneuzingen. Nadat medi sche en geestelijke hulp was verleend, werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar hy gisteravond aan de gevolgen is overleden. Overboord geslagen. Te Winnsmeer [Gr.) is deze week de vrouw van schip- Sper B. door een rukwind overbqprd ge worpen en tusschen schip en wal be kneld geraakt. Gisteren is zy aan de ge volgen overleden. De dubbels moord Is Culsmborg. In een buitengewone zitting zal de recht bank te Tiel op Maandag 6 Dec. a.s den Culemborgscheu roofmoord behan delen, welke gepleegd werd omstreeks Kerstmis 1923 en waarvan de 76-jarige A. van Leeuwen en zyn 68-jarige zuster de slachtoffers waren. Als verdacht van dezen moord zullen terechtstaan C. Sweris, te Twisk en J. Vroege te Amsterdam, vroeger woonach tig te Twisk. Meer dan dertig getuigen zullen gehoord worden. De v verdachte Sweris zal worden verdedigd door Mr. J. van Nes, Vroege door Mr. Hc J. Wk van Esveld, beiden te Tiel. Sinds medio Maart bevinden verdach ten zich in verzekerde bewaring. Gl.fs.ndam, 15 Nov. Voor rekening van den heer Schalk Toom alhier, is ondershands aanbesteed het bouwen van een slachtplaats enz. Laagste inschrij vers hiervoor waren voor; timmerwerk Gebrs. Kroon alhier en metselwerk H. Stout te Neder-Hardinzveld. Gorinchem, 16 Nov. Bij de door no taris A. H. Klokke alhier in De Doelen gehouden afslag van landerijen, werd verkocht: 1. Twee perceelen Weiland op Over- kade onder ArkeL voor f 6900. 2. Een perceel Griendland aan den Hoogbloklandschen weg onder Axkel, voor f 4860. 3. Een perceel Bouwland op Binnen- kade onder Arkel, voor f 4250. 4. Twee perceelen Weiland, aan den weg langs den Scnelluinscben Vliet, on der Gonnchom, voor ö02Ö. 5. Een perceel Weiland op den polder Dalem, voor f 2100. NED. HERV. KERK. WILLIGE-LANGERAK. Woensdag 17 Nov., 's avonds 6.30 uur, Ds. A. J. Hoek- zema (Dankstond). JAARSVELD. Vrijdag 19 Nov., n.m. 1.30 uur, Ds. A. J. Hoekzema, van Wil- lige-Langerak. Huwelijksinzegening. MOORDRECHT. Woensdag 17 Nov., 's avonds 7 uur, Ds Dekker van Bleiswijk Dankstond voor het gewas. BERGAMBAGHT. Donderdag 18 Nov. n.m. 2.30 uur. Huwelijksinzegening door Ds. Keck, van Garderen; 's avonds 6.30 uur Dankstond voor het gewas. GEREF. KERKEN. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. Donderdag 18 Nov., 's avonds 7 uur, Ds. Schule, van Oudewater. Dank- uur voor het gewas. LANGERAK. Donderdag 18 Nov., v.m. 9.30 uur en 's av. 6.80 uur Ds. Jansens, Dankdag voor het gewas. HAASTRECHT. Dinsdag 16 Nov., av. 7 uur, Ds. A. Landstra. Schoonhovan, 16 Nov. De gisteren vast gestelde voetbalwedstrijden „Sportclub I" „O. N. A. I", van Gouda, en „Haas trecht I"„Sportclub II", zijn beiden niet doorgegaan wegens afkeuring der ter reinen. AMMERSTOL, 15 Nov. In de afgeloo pen week is de vangst van de verschil lende vischsoorten op 'e rivier de Lek iets gunstiger geweest dan in de week, die deze laatste voorafging. Was ook thans snoek weer de voornaamste visch, die bemachtigd werd, men begint toch ook weerbliek en voorn te vangen. Pa ling is op heden niet te bemachtigen. In den polder is de vangst ongeveer dezelfde gebleven, sinds wij ons laatste weekover zicht over den visscherijtoestand aldaar schreven. Snoek was ook hier de meest voorkomende soort, die gevangen werd. Thans besteedt men voor snoek 2026 cent, voorn 46 cent, bliek 1316 cent, alles per pond. ODDEWATER, 15 Not. (Kaasmarkt van heden (telefonisch). Aanvoer 76 par tijen, bestaande uit 3420 stuks, wegende 17.100 K.G. Prijzen: met rijksmerk le kw. f 5066, 2e kw. f 4749, zonder rijksmerk f 4548. Handel matig. AMSTERDAM, 15 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt was de aan voer 359 vette koeien: le kw. f 0,94 f 1,08, 2e kw. f 0,80-0,94, 3e kw. f 0,70 —0,80, mindere soorten f 0,580,70, 110 melk- en kalfkoeien f 250—600, 83 vette kalveren 2e kw. f 0,801, 3e kw. f 0,600,80; 38 nuchtere kalveren f 10 f 16, 193 schapen f 2632, 640 var kens Hollandsche le kw. f 0,840,86, 2e kw. f 0,82—0,84, enkele boven no teering. Overzeeuwsche en Geldersche le kw. f 0,84—0,85; 2e kw. f 0,82-0,84; vette varkens f 0,80—0,82; 32 paarden f 100200 per stuk. ROTTERDAM, 15 Nov. (Draadloos.) Veemarkt van heden. Aangevoerd 516 vette runderen, 147 magere runderen, 1727 schapen of lammeren, 1206 varkens. Vette koeien le kw. f 0,450,48, 2e kw. f 0,40—0,41, 3e kw. f 0,28—0,30; Ossen le kw I 0,44, 2e kw. f 0,38, 8e kw. f 0,82; kalveren le kw. f 0,87«—0,90; 2e kw. f 0,70—0,728e kw. f 0,55— 0,57 M; Binnenlandsche schapen f 17— f 18; lammeren I 14—18, varkens f 0,36 f 0,36. Overzicht. Koeien en ossen gewone handel, prijzen vrijwel onveranderd. Stie ren weinig handel. Vette kalveren stroe ve handel, prijzen iets beter. Schapen en lammeren trage handel, prijzen kon den moeilijk bedongen worden. Varkens gedrukte handel, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 16 Nov. (Draadloos). Aardappelmarkt van heden. Aangevoerd Zeeuwsehe bonte f 4,805,10, Zeeuwsche eigenheimers f 3,508,70, Zeeuwsche blauwe f 4,755,10, blauwe eigenhei mers f 3,76—4,20, Brielsche eigenheimers f 3,70—f 4, Bravo's f 3,704,20, poters f 22,50; Blauwe eigenheimers f 3,75 -f 4,20. UTRECHT, 13 Nov. Aan de markt al hier waren heden aangevoerd 15(X) stuks vee. Handel matig. De prijzen waren als volgt: stieren f 80—280, kalfvaarzen f 160260, pinkvaarzen f 80140, melk koeien f 200320, kalfkoeien f 200 340, vaarskoeien f 90220, magere var kens f 2052, biggen f 20, magere schapen f 20—30, lammeren f 1319. DELFT, 13 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 12 stapels komijnekaas. Prijs 86 c. a f 1,04 per kilo. LEIDEN, 13 Nov. Prima fabrieksboter (controle) f 1,95, prima boerenboter f 2,052,20, goede boerenboter f 1,90 f 2 per K.G. Aanvoer klein. Handel vlug. UTRECHT, 18 Nov. Boter f 1,10, «la ren f 9'16, kaas 60-80 o. GOUDA, 12 Nov. Op de heden Vrijdag gehouden vrije na jaarspaar denmarkt waren aangevoerd in totaal 268 stuks. Er Werden de volgende prijzen besteed: luxe paarden f 360475, werkpaarden I 226-300, 2«-jarige f 200-300, 1«- jarige 1 150200, veulens I 8ü120, hit ten f 100—260. In alle soorten was de handel redelijk. LFJ.DEN, 12 Nov. Veemarkt. De aan voer en prijzen waren: 15 stieren f 160 —360, 105 kalf- en melkkoe en f 200— 370, 500 varekoeien f 160820, vette ossen en koeien 1 230370, 500 vare koeien f 160320, vfltte ossen en, koeien f 230625, 7 vette kalveren f JO115 (p. kilo sohoon reep. 4996 c.; f 1,15 1,70), 221 graskalveren f 2565, 56 nuchtere kalveren f 8'18, 886 vette schapen f 2236, 680 weide schapen f 19—24, 959 magere varkens t 186L 728 biggen f 8—16. LEIDEN, 12 Nov. Kaasmarkt. Aange voerd 65 partijen, le soort Goudscha kaas f 5458, le soort Leidsche kaas f 6155. Handel traag. UTREGHT, 12 Nov. Aan de kaas markt alhier werden heden aangevoerd 92 wagens met 23-920 k.g. kaas. Handel matig. De prijzen waren als volgt: eerste kwaliteit f 48—50, tweede kwaliteit f 45 —47, rijksmerk f 4865, zwaardere tot f 58 per 50 K.G. Getrouwd CORNELIS BUNEVELD •n GERRIGJE CORNELIA TIMMER die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de veie blijken van belangstelling bij hu^Huwelijk ondervonden. Willige Langerak, 12 Nov. 1926. K} Den 22sten Nov. hopen (gj gS onze beste Ouders HJ JAN VAN MEERKERK 0 j|j CORNELIA BOT j|j fj 25 lartge Echtuereeniglng f] te herdenken. P2J Hub dankbare Kinderen, r9J Ël AART en ËI rg Schoonhoven, 15 Nov. 1926 ra Heden overleed tot onza diepe droefheid, onze innig geliefde oud 1 jaar en 8 maanden. Namens Broertjes, Zusje en alle Familieleden, WILLEM H. DOOTEROM. JAC. DOQTEROM Liothart. Lethbridge, 1807-6 Avn.North. Alberta Canada, 29-10'26. Tot onze diepe droefheid ontsliep heden in vrede onze lieve Echtgenoote, Moeder en Qrootmoeder In den ouderdom van 66 jaar. U t aller nlam, Ds. H. J. L. POORT. Streefkerk, 14 Nov. 1926. Voor de belangstelling, betoond tij iens de langdurige ziekte en bij het overlijden, van onze geliefde Moeder en Tante, Mej. de Wed. BAARTMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzonderheid aan den WelEd. ZeerOel Heer Dr. BOUMAN en aan de Buren voorde verleende hulp. N. STURRY. Fam. BAARTMAN. Bergambacht, Schoonhoven, 15 Nov. 1926. Rotterdam, GASFABRIEK der Gemeente Schoonhoven. De prijzen zijn, ingaande heden, vastgesteld als volgt: Orof per H.L. 1 1.— Oeklopt m MO -Briesm 0.30 afgehaald aan de tabriek. Aan huis bezorgen f 0.10 per H L. T Bestellingen worden alleen aangenomen op Woenadagen en Zaterdagen van 9 12 uurvm. voor zoover de voorraad strekt. DE DIRECTIE. Schoonhoven, 15 November 1926 Afdeel ing Alblaaterdam Molenaarsgraaf «n Omstreken. ?ij, die wenichen deel te nemen aan een eventueel tc houden gelieve zich vóór 1 December aan te melden bij C VAN IJZEREN ts Molenaarsgraaf, Secretaris der Afaeeling, wtlke tevens de noodige inlichtingen kan verschaffen. Met Kerstmis GEVRAAGD een en een goed kunnende melken, P.O., bij O. VAN RENSWOUDE-te Langerak b.z. de Lek. Met Janauri gevraagd Hollandsche of Duitsche, goed kun nende melken, P.O. Adres Wed. J. SNOEK, Beneden- berg, Bergambacht. Een net Meisje, 33 jaar, ■biedt zich aan ala liefst in klein Chr. gezin Brieven: Voorweg Q 89, Hazers- woude. Inlichtingen: Keizerstr. 62, Oouda. Tegen Kerstmis a.s. gevraagd, een goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend, bij M. DE VRIES, Landbouwer te Krimpen aan den IJssel. (Verzoeke zieh op Zondag niet aan te melden.) i Het Beffuur der EMiing schoonhoven in Omsir. maakt bekend, dat er vanaf WOENSDAG a.s. ook zal plaat» hebben, 's morgens cm 9j uur en zoonoodig na de Eierveiling, Inbrengen' van Boter tot uiterlijk 's morgens 9 uur. HET BESTUUR. 0p Maandag 22 November 1.1. de* v.m. 11 ure, zal ten Stadhuize van fn het openbaar A worden aanbesteed! Het amoveeren ven de onde en bel maken van een nieuwe BRUG over den Oude Singel. Bestek en Teekenlng verkrijgbaar ten Stadhuize tegen Letaling van f 1.50 per stel. Inlichtingen verstrekt de Gemeente- Architect.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2