NIEUWSBLAD VOOR ZUIDflOUAND EN UTRECHT K w IcÈ iCacheitS Tocaac 58- Jaargang Vrijdag 19 November 1926 No. 5200. Dit EERSTE BLAD. FEUILLETON. De gestolen Diamant. ing. Plaatselijk Nieuws nummer bestaat uit VIER BLADEN. Blank en Bruin. a igwa Tetetei 30. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. ongerustheid ■ak en id. te N. Mil- (Wordt rwrolfd.) 925 13.693 9.540 1.792 niet uit merkt Edward van te- het Sir lerekend, and met a landen roor noo- i versch •g eenige aten toe- Enge- nde kan ie maan- ongeveer itgevoerd asvleesch t 173 te- der zou- 1926 be- l October 4 cent. e prijzen i cent, 87 ijzen was 26 f 208; November gge reap, f 10,25— iaat ire, OOcla. por doos cackeh van het svleueh m van narkt ia Lt toege- aange- an ver sch ge en IIM't n 1925. hoe- il ver- iver het ipel eer ar gele- emt het >ch een »eft nog olgende afne- »rwach- ud 32 j EL Pols terkenburg d. van Th. van Leeu- z. van M. Dussen n G. Baal- van der na, d. van 'acob, z. v. lea Louisa Izen en G. na, d. van an Hoogen A. van irk, s. van t goachik- >m thans SCHOONHOVENSCHE COURANT. Heu- naar Adrianua chthoven). In een Engelsch blad lazen we een ver klaring van het gebeurde. Het heet dan, dat de Hollanders in Indië er slechts op uit zijn om te verdienen en dat ze er niet aan denken om de inlanders tot zelfbe stuur op te voeden. Engelschen zijn be- 22.025 niddelde 35 KG. de af te naanden minder dezelfde oer van de klel- h met de en en die 1 werk- staat zijn voon wa- zoodat zij if moeten edrijfaka- In Over- daar on- van pl.m. ocht door n, die ze iten. door de n het le- slko door anderzina en, thans •orden ge iende op if te lei- zouters m ver- om, van 285; Si- ind naar Wolf, van No. 235; naar xim Zlelenadr' Ala Sir Edward na zijn onderhoud mot Olga naar huis terupkeert, vindt hij z'in zoon, die ongeduldig op hem wachtend, de kamer op en neer loopt. Manfred heeft den nacht bij zijn vader doorge bracht en ver béidt nu in koortsachtige opgewondenheid zijn toekomstig lot. BinnenlOP minuten is del pijn over! minnelijke menschen. Zij kunnen ona op deze manier de les lezen, omdat ze zelf, heel de geschiedenis door, steeds levende voorbeelden van volstrekte on baatzuchtigheid geweest zijn. Zij hebben den Hollandschen boeren in Zuid-Afrika hun met arbeid en bloed gekocht bezit alleen ontroofd, n i e Cwijl er goud en ander metaal in hun gebied verborgen lag, maar, uit pure menschenliefde, ver moedelijk om de Afrikaansche kaffers te beschermen Neen, om die Engelsche onbaatzuchtig heid moeten we lachen, maar toch ivf zake kolonisatie kunnen we van de zo nen „Albions” wel wat leeren. Ze hebben dé kunst steeds verstaan hun koloniën, aan eigen profijt dienstbaar te maken» maar daarnaast hebben ze ook steeds be grepen, dat ze de onderworpen volkeren tot een groote mate van zelfbestuur moe ten opvoeden, dat ze bij stukjes en beet jes de geroofde vrijheid moeten herge ven, om uit de aldus verworven erkente lijkheid een samenwerking op te bouwen, die nog voordeeliger bleek dan de volstrekte bebeersching. Zoo hebben ze zelfs de Afrikaansche boeren tam ge kregen, die in groote meerderheid, de ook voor hen voordeelige vriendschap met Albion thans niet licht zouden wil len verstoren. Hebben ook de Hollanders in Indie hun taak steeds zoc verstoan? Laten we eerlek bekennen, dat daaraan wel wat mankeert. Uit alles is in de laat ste jaren overduidelijk gebleken, dat de inlanders, iri het bijzonder die van Ja va, intelligent genoeg zijn en ook den lust hebben, om zich te ontwikkelen. Wat we hier aan de hoogesctfolen e.d. van inlanders leeren kennen, geeft ons ’t beeld van een goedig volk, met vlotte ver standelijke vermogens en innemende ma nieren. Welk beeld echter heeft de groo te meerderheid Hollanders, ook die in Indië vertoeven, of er geweest zijn, van de inlanders? Ze heeten allen even onbe trouwbaar, Inlandsche bedienden zien bruin van het liegen en ze stelen als ra ven. De halfbbloed, ook als hij in Holland verzeild raakt, wordt als „katjang” een minderwaardig wezen geacht en de in- lahdsche vrouwen zijn net goed genoeg om eenige levensjaren van den Europeaan te veraangenamen en dan den kampong ingejaagd te worden. Natuurlijk, er zijn uitzonderingen. Verbeeld u eens van niet? Met een contract worden koelies tot een soort slaven gemaakt en als ze drossen om hun juk af te schudden, dan worden ze dat zal gelukkig wel géén regel zijn, maar komt toch héél dikwijls voor met rottanslagen gegeeseld, zelfs op gouvernementsbedrijven, zooals nog pas uit het proces gebleken is. Een Japansche ondernemer maakte bet nog veel erger, zooals men dezer dagen in de bladen kon lezen. Degenen, die weg- geloopen waren, maar weer opgevangen, moesten ontkleed arbeiden, werden Er zijn in Indië nog veel Hollanders met den ouden „kompenie”-geest. „wij” zijn de baas en als ’n inlander iets te verteDen wil hebben, dan moet hem de mond desnoods maar dichtgeslagen wor den. De meuwe Gouverneur-GeneraaL eerst een paar maanden in dienst, heeft begrepen, dat het communisme en alle ge dachten aan verzet gesmoord moeten worden, door samenwerking te zoeken met de inlanders, meer gelijkheid te bren gen in de rechten en Indië tot een mate van zelfbestuur op te voeden. Het huidi ge verzet wordt nu al geweten aan de „slappe” houding van den gouverneur. Alsof de geest, die voor zulk een mas saal optreden benoodigd is, in twee maan den geboren en gegroeid kan zijn. Die geest is ontsproten uit een wrok en wre vel van jaren. Als dergelijke grieven als hiervoren genoemd, niet worden weggenomen, en niet bestuurd wordt welwillend en recht vaardig, en indien de nieuwe Gouver- neur-Generaal niet gesteund wordt in zijn pogen om voor het bestuur van Indië hulp van en samenwerking met de in landers te zoeken, dan beteekent de hui dige opstand voor de Hollandsche kolo nisatie in Indië het begin van het einde. Polsbroek, 19 Nov. Vanwege den Keu ringsdienst voor Waren zijn in den loop van het derde kwartaal de volgende werk- aantal 1 «zoeken- Deze Courant wordt des Maandag»-, des Womtdagt- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25, franco per poet in Nederland IA9. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan rich abonneert» bij ones Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders. Benschop, 19 Nov. Op do eierenveiling van de Pluimveevereeniging alhier, werd deze week te Utrecht besteel voor bruine kippeneieren (lichte) 13 cent, voor witte 10#13# cent en voor eendeieren 6# cent per stuk. Door den Keuringsraad voor Waren voor het gebied Utrecht zijn in den loop van het 3e kwartaal de volgende werk zaamheden verricht; aantal bezoeken aan winkels en bergplaatsen 15; aan bakke rijen 4; aantal onderzochte monsters 9, waarvan melk en melkproducten 3; aan tal ter plaatse van verkoop gekeurde voor raden 276; aantal partijen gewogen brood 6; aantal afgekeurde voorraden 1; aantal uitgereikte waarschuwingen '1. De dienstplichtigen der lichting iwil die op 1 October j.L zijn overgegaan naar de aanvullingsreserve, zullen de rijksgoederen, die zij in hun bezit hebben, moeten inleveren te IJsselstein, op Dins dag 7 December a.s., des voorm. 10»45 uur. ge zongen, mijnheer. Zij zei, dat ze nooit bakkerijen 9; aantal onderzochte mon sters 10; daarvan 2 melk en melkproduc ten; aantal ter plaatse van verkoop ge keurde voorraden 428; aantal partijen gewogen brood 18; aantal uitgereikte waarschuwingen 2. De landbouwerszoon T. E. alhier zou met zijn vrachtauto op de noordzijde nabij het transformatorhuisje een weinig uit wijken voor een wegwerker toen plot seling de auto met de achterwielen van den berm af gleed, waardoor het voertuig in de voorwetering terecht kwam De bei de inzittenden konden er nog bijtijds uit springen en kwamen met den schrik vrij. Gelukkig dat de auto ‘ledig was, daar an ders de schade niet onbelangrijk had kun nen zijn. Met vefeende krachten en met behulp van den autobusondernemer, was de vrachtauto spoedig op den weg Krimpen a.d. IJssel, 19 Nov. Dinsdag avond is. in de zaal van den (heen, van der Idas voor ouders van kinderen, die hel kinderkoor van „Door Inspan ning Uitspanning” bezoeken eii voor ge- noodigden, een uitvoering gegeven, waar bij opgevoerd werd de opérette „De Prins van SindHet ligt in de bedoeling dit nogmaals enkele keeren op te voeren. Woensdagmorgen is J. A. Vermaat op de scheepswerf der N.V. C. van der Giessen Zonen’s Scheepswerven alhier van een stelling van ongeveer vijftien meter hoogte in het ruim gevallen en werd met een gebroken knie opgenomen en naar huis vervoerd. De verlofgangers van de militielich- ting 1911 zijn gehouden hun Rijkskleeding in te leveren op Dinsdag 21 December a.s. in het Raadhuis te Capelle aan den IJssel. Schellulnen, 19 Nov. Woensdag kreeg de werkman J. P. van hier op het ter rein van de suikerfabriek Hollandia te Gorkum een hevige stoot tegen de borst van een ïu zeer snelle beweging zijnde z.g. trommel. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Daar bleek Qjn., dat een rib gebroken was. We vernemen, dat zijn toestand geen reden tot ongerustheid geeft. Van den landbouwer G. D. alhier zijn op de Gorkumsche veemarkt drie koeien in beslag genomen, waarvan een lijdende Was aan mond- en klauwzeer. De dieren zijn naar jde stadswerf ver voerd. Van een en ander is proces-ver- baal opgemaakt. Te Bussum is een bejaard reizend koopmanaangehouden, wiens uiterlijk overeenkwam met het signalement van den vermoedelijken dader van den in braak ten huize van C. v. K alhier, De man is onder politic-geleide naar hier vervoerd. Hij moest evenwel denzeif- den dag in vrijheid worden gelaten, om dat hij zijn onschuld bewijzen kon. soms een maand of langer in een cel op gesloten, hun lichamen werden geteerd en velen moesten menschelijke uitwerpse- len opeten. Zulke vreeselijke dingen zullen 1 zaamheden verricht: wel uitzonderingen zijn, maar dat die I aan winkels en bergplaatsen 20 en aaii toestanden vele maanden hebben kun nen duren en de ongelukkige slachtoffers al dien tijd niet hebben durven spreken, wijst op de knechtschap, die niet meer van dezen tijd kan en mag zijn. Zulke toestanden wekken een verbittering;, die de menschen toegankelijk maakt voor alle agitatie. Prijs der Advertentiön: Tan 1 tot fl regete L80; elke wgU meer 0.90 Bij 8 maal plaatsing woedt de te plaatsing tegen 0.10 per regel berekend. Voor advertentiön teeechen den tekst, waarbij de kolommen breeder sjn, wordt de drie roadie prijs berekend Voor meer pteateingen, groot aantal segete en aoadibee vrage men tariat Eensklaps een hevige gil van Molly een doffe val - en alles is stil daar binnen. Parker’s haren rijzen te berge. Wat is er gebeurd? Nog altijd verbiedt zijn laf heid hem, om naar binnen te gaan. Daar hoort hij nog eens de stem zijner vrouw. Zij klinkt zwak en vol angst. „Jack! Jack! Een licht help mij!” Aan alle leden trillend opent hij de deur. „Gauw, gauw, de lamp!” klaagt jammert Molly. Parker treedt aarzelend nader. Hel schijnsel der lamp verlicht onmiddellijk de groep op den vloer. De forsche ge stalte van den grijsaard ligt op den grond, over hem heen de gestruikelde vrouw. „Mollyl Molly! Heeft ie je vermoord!” kreunt Jack. „Neen, neen, help mij overeind!” Hij zet de lamp op tafel en helpt haar ópstaan. „Wat is het? Wat is er?” steunt de vrouw. „Kijk daar Molly?” Het hoofd van Isaakoff was overzij gevallen. De oude lag dood op den grond. Op den trap verneemt men haastige voetstappen. Stemmen roepen luide dooreen. De politie dringt het huis binnen. met den dood in ’t hart. Alle kamers zijn leeg. Sir haalt ruimer adem; een lachje vredenheid krult zijn lippen. „Zij zal wel spoedig terugkomen,” merkt hij koeltjes aan, „misschien is zij een kleine wandeling gaan doen.” Manfred schudt droevig het hoofd. Te gen een deurstijl geleund wijst hij op een klein fleschje, dat hij zooeven van den vloer heeft opgeraapt. Wel ontbreekt er niets aan den inhoud, maar het spreekt toch duidelijk genoeg voor Olga’s ge dachtengang. „Waar heb je dat gevonden?” vraagt Sir Edward getroffen. „Hier op het tapijt.” „Het kan ergens gevallen zijn.” „Neen, ik bewaarde het steeds goed weggesloten hier in een van deze laden.” Dit zeggende trekt hij alle twee laden tegelijk open. Als zijn blik valt op Eeveline’s portret, krijgt hij eensklaps een ingeving. Hij vermoedt, hij raadt den geheelen gedach tenloop van zijn ongelukkige vrouw. In ’t kort deelt hij dezen zijn vader mede en eindigt met de woorden: „Wij moeten haar zoeken, mijn arme Olga al zou het mij ook het leven kosten.” Zijn stem klinkt weder vast. Met het bewustzijn der onveranderde liefde en trouw voor zijn vrouw is elke slapheid van hem geweken. Hij weet, dat hij thans al zijn wilskracht behoeftDadelijk beginnen beide heeren hun nasporingen. Na een kort onderhoud van Sir Ed ward met den hoofdcommissaris van po litie vliegt er een telegrafisch signale ment naar alle politiebureau* van Lon den. Het werklooze wachten begint Manfred onverdragelijk te worden. Zijn opgewon denheid klimt dermate, dat zijn vader hem niet alleen durft te laten en besluit den nacht bij hem door te brengen. Den volgenden morgen, even over ze ven, verlangt een politieagent den heer Manfred Scott te spreken. Sir Edward die reeds gekeled is, ontvangt den man in Manfred’s studeervertrek. „Mijnheer de hoofdcommlssaris zendt mij hierheen met het rapport, dat men op het politiebureau aan den Kapeller- weg het spoor van mevrouw Manfred Scott meent te hebben gevonden,” be richt hij met de hand aan zijn helm.” „Leeft zij?” „Dat weet ik niet mijnheer. Daar ginds is een duistere zaak afgespeeld moord of zoo iets. De bijzonderheden zijn mij onbekend.” Sir Edward laat den agent vertrekken en slaat haastig een glas brandewijn naar binnen. Nog nimmer te voren heeft hij zich naar de ziel zoo onbehaaglijk ge voegd, als op dit oogenblik.'Schoorvoetend opent hij de deur van Olga’s slaapka mer. Manfred ligt aangekleed op ’t bed, met zijn hoofd in de kussens' begraven. Een krampachtig snikken Joet zijn geheele 1 chaam schokken. Lanzaam, op zijn teenen gaande, na dert Sir Edwaïd zijn zoon en buigt zico vol hartelijkheid over hem heen. De koelheid van zijn hart, de stijve onver schilligheid, de zoo zorgvuldig bewaarde ongenaakbaarheid en deftigheid lij verdwijnen geheel en al tegenover deae diepe smart, deze geweldige uitbarsting van wanhoop. Het is zijn zoon, zijn eenlg kind, de nalatenschap van zijn innig beminde, te vroeg gestorven echtgenoot^ die arme, ongelukkige monsch, die daar vóór hem ligt met holle oogen, rusteloos, de wangen nat van tranenZijn hart krimpt in een Hij is eerlijk genoeg te bekennen, dat hij medeplichtig Is aan dit ongeluk van zijn zoon, dat zijn stijf hoofdigheid, zijn enghartigheid, die be- 1 klagenswaardige vrouw bang gemaakt, ja wie weet, m’sschien loVze’fmoord ge dreven heeft! Zachtjes raakt hij Manfred’s arm aan „Mijn arme jongen,” murmelt hij week. „Olga! Waar is Olga?” roept deze luide. „Kom sta op!” herneemt Sir Edward hartelijk. „Ik heb reden ie hopen, dat wij aan he> politiebureau op den Kanel- lorweg iets van haar zullen vernemen.” Als geëlectr>«eerd springt Marfied op Gauw, schielijk daarheen F’ en misschien ook jou richten. Is dat zoo vreemd?” „Als dat waar is, is zij een ellendige huichelaarster „Tot op zekere hoogte huichelen wij allen. Om geacht en bewonderd te wor den huichelde je vrouw deugden, die zij n et bezit. Thans houdt zij zulks niet meer voor noodig. Haar ontbreken ten eenenmale hart en gemoed. Dit moge de omstandigheid bewijzen, dat zij op ’t oogenblik in de kritiekste uren haars levens in een concertzaal zingt „Ach, maar hoe zingt zij thansI” on- S. A W.N.VAN MOOTEN, SCMOOM HOVEN MNomn. Postah. en Gteodtonat 133Ö9. Papskop, 19 Nov. Het innemen der Rijksgoederen van de grootver lof gangers der lichting 1911, zal voor deze gemeente plaatd hebben te Woerden, in de Am- bacbtsteekenschool, op 28 December a.s., des voorm. 10 uur. Blékkensgraaf, 19 Nov. De werkman D. V. alhier, kreeg bij het vervoeren van een ijzeren balk deze op het been, waar door een groote scheurwond ontstond. Door Dr. P. Ingelse werd de wond ge hecht. Hij zal eenigen tijd rust moeten houden. Bij de wed. W. A. Baan alhier ziet men aan een pereboom, die geen enkel blad meer draagt, nog een heele tros bloesem prijken. Goud rlaan, 19 Nov. Maandagmorgen had alhier een droevig ongeluk plaats. De heer A. d. H. viel van van den hooi zolder en is daarop bijna direct over leden. De ontboden geneesheer, dr. Hil debrandt, kon niets anders dan den dood constateer en. De prijs der kaas bedroog deze week hier en de omgeving le kw. f 4548, 2e kw. f 4244, zware f 54. Handel matig De prijs der varkens le soort 35 tot 36 ct., 2e soort 30 tot 34 ct, varkens voor exporthandel 35# ct. Handel matig. Nleuw-Lekkerland, 19 Nov. D. P al fa ièr had een kleine wond aan de linker hand. 0nde> zijn werk geraakte vuil daar in. Korten tijd daarna begon de hand en de arm hevig te ontsteken. De geneeskun dige, die te Ijulp werd geroepen, consta teerde bloedvergiftiging. Het uitvoerend comité voor het al hier te houden concours, is samengesteld als volgt: P. G Streef land, voorzitter; H Kasteel, vice-voorzitter, H. Verzijl Jr., se cretaris, L. Stam, vice-secretaris, W. Ouweneel, penningmeester; T. van Buren, vice-penningmeeeter; H. Ros, C. v. d. Voet, D. v. d. Berg en W. Ros, leden. Aan pl.m. 200 vereenigingen is een inschrij vingsformulier met reglement gezonden. De communistenvrees der Indische re- geéring leek den meesten onzer toch wel een beetje overdreven toe; zóóveel bolsje wieken zou ons Insulinde wel niet bor gen, meenden ze, en inderdaad we ge ven hei graag toe ook wij hadden wel eens den indruk, dat men onder het voor geven het bolsjewisme te willen bestrij den, zich ontdeed van lastige of onbe trouwbare elementen. Maar ziet, ondanks al haar activiteit, blijkt de Indische regeering nog niet waakzaam genoeg te zijn geweest en hebben de z.g. communisten een massaal en georganiseerd verzet weten te ont wikkelen, dat alle kenmerken van een op stand tegen ons gezag draagt en in beel de beschaafde wereld de aandacht trekt. We spreken van z.g. communisten, om- dat de beweging wel communistisch wordt geheeten, zoo goed als zeker door communisten is opgezet, doch niettemin wordt gedragen door massa’s misleidde inboorlingen, die van staatkundige her vormingen in het geheel geen begrip hebben, maar bij wie door een duivelsche speculatie op de, door grieven en griet jes verbitterde gemoederen de geest van verzet is opgewekt en overgeslagen tot een nationalistisch of religieus fanatis me. Juist gelijk in China, waar een ge neraal Eepg en een troepje CantonneeZen hun eenvoudige landgenooten, die van al le' bolsjewistische sympathiën volstrekt gespeend zijn, tot een vreemdelingenhaat hebben weten op te ruien en die onbe wuste massa’s thana voor het nastreven van bolsjewistische oogmerken mis bruiken. Dagelijks wordt, middels telegrammen van den Gouverneur-Generaal,' verzekerd dat de regeering den toestand meester is en we ons niet ongerust behoeven te ma ken. Voor het laatste bestaat inderdaad geen reden; de regeering zal weinig moei te hebben om dit verzet nog te smoren. Maar....wat dan? Hoe is het mogelijk geweest, dat zoovele inlanders in het meest geciviliseerde deel van ons Indië door een paar raddraaiers tot zulk een verzet konden worden opgewekt? Hoe zal de regeering eene herhaling trachtten te voorkomen en zal de wijze, waarop het huidige verzet gesmoord wordt, niet de basis leggen voor een nieuw verweer? darbreekt Manfred onstuiming zijnen va der. „Als u haar gisteren gehoord en gezien had, hoe zij voor mijn voeten lag en mij om vergiffenis smeekte!..Ach, u kent haar ware natuur niet.” Sir Edward kucht. Hij gevoelt zich niet op zijn gemak. „Wij zullen zien wie gelijk heeft jij of ik!” zegt hij na een poos. Tegen zeven uur 's avonds snellen beide heeren het bordes op vóór Man- fred’s woning, de laatste onrustig en ge jaagd, Sir Edward daarentegen tevre den en zelfbewust, want hij meent zeker van zijne zaak te zijn. Voor den ingang van het huis staan vrouw Holm en haar nicht te wachten. „Wij bellen reeds meer dan een kwar tier,” zegt de oude juffrouw met een be klemd harte „maar mevrouw doet niet open.” „Mevrouw Scott zal nog concert zijn teruggekeerd,” Edward kalmpjes aan. „Mevrouw heeft niet in ’t concert Züügên, 1, weer zingen zou.” Een doodelijke bleekheid bedekt het ontstelde gelaat van Manfred. „Wat is dat”, mompelt hij. „Wat mag er gebeurd zijn?” Sir Edward neemt den sleutel uit de bevende handen van zijn zoon on doet de deur open; maar zijn bedaardheid is dozen keer niet geheel natuurlijk. Zou hij dan werkelijk het karakter van deze Was geen vrou'jv onjuist hebben beoordeeld? het heldenmoed en zielenadel en eigenbaat, die haar zich naar zijn wen- schen deed schikken? Nog geheel met deze gedachten ver vuld, maakt hij licht en doorloopt alle vertrekken. Manfred volgt langzaam „Welnu, papa?” roept hij ademloos. „Zij stemt toe.” Als door het onweer getroffen staat Manfred daar. „Stemt zij toe?” „Ik wil uw zoon verlossen!” Dat wa ren haar laatste woorden. „Dat moet ik van haar eigen .lippen vernemen!” roept hij buiten zich zelf. „Dat zult gij. Ik heb dit voorzien en dienovereenkomstig de zaak geregeld. Vanmiddag neeft zij belet; maar van avond om zeven uur verwacht zij ons Laat ons nu lunchen; het is toch al over tijdl” „Zij stemt toe! Zij stemt toe!” Manfred mompelt die woorden onop houdelijk. Hij roert geen bete aan, terwijl zijn vader den rijk voorzienen disch flink aanspreekt. „Je ziet de zaak te donker in” begint laatstgenoemde, wien de diepe smart van zijn zoon toch eenigszins van zijn stuk brengt. „Je vrouw is noch een engel, noch een duivelin, maar een buitenge woon verstandige, practische jonge dame. Onder gunstiger omstandigheden had er iete groots van haar kunnen groeien; zij is een offer van een ongelukkigen samenloop van gebeurtenissen. Zij heeft gepoogd, haar en jouw lot zoo aange- nam mogelijk te maken en ’t is haar mislukt. Thans ziet zij in, dat er uit een verdere samenleving voor u beiden niets dan onheil spruiten kan en zij slaat den yoorgestelden weg in om zich weder op

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1