„Het Danseresfe" w Bakkersknecht. Smidsknecht. Boerenarbeider Boerenarbeider Boerenknecht, Burgerwoning, GEMEENTERAADS VERGADERINGEN Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Sportnieuws Gemengd Nieuws. Afloop Verpachtingen. Afloop Verkoopingen. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Marktberichten Adyertentiën. Terstond gevraagd Terstond gevraagd: Gevraagd Boerendienstbode Te koop aangeboden: BED CADEAU Del nummer ia BOa 9 prachtige Cadeaux, Magazijn „Concurrent'' COURANTEN In mo keurige rede ret te de heer Den Boer de historie ren one Or&njehuie uit een, toegelicht met lichtbeelden. Het liep ▼au Juliana ran Stolberg tot qns Prin sesje Juliana: In hoogst ernstige bewoor dingen (die druk met applaus onderbro- ken werden), wist de begaafde «preker aan bijna ieders hart te verbinden, wat wij aangaande onze vrijheid en onafhan kelijkheid verschuldigd waren aan het Huis van Oranje Ook net hedendaagse!: gevaar van den revolutionairen geest, werd duidelijk onder de loupe genomeq. De aanwezigen kregen een goeden in druk, hoe groot, maar ook hoe eenvou dig onze Landsvrouwe, haar Gemaal en Prinses Juliana zijn. En hoe alle drie mede leven met de bevolking, met wie zij in lief en leed moeten deelen. In de pauze verzocht de Burgemeester i het woord en begon een woord van hulde te brengen aan den voorzitter, den heer Van Heeuwijk. Spreker zei, wat de heer Van Reeuwijk wil, gebeurt, zijn vastbera denheid, zijn doortastendheid en ook zijn wedsprekendheid leiden altijd tot het wel slagen van zijn ideeën. Nooit doen wij een beroep op hem, dat hij afwijst en daarom breng ik hem hiervoor een woord van dank, dat hij hedenavond zoo zijn uiterste best doet, om een Oranjevcr eeniging op te richten. Mijne heeren, ver volgde spreker, ik ben er van overtuigd, dat u het door mij gesprokene appreci eert. Ik uit dan ook den wensch, dat de heer Van Reeuwijk, die zooveel voor de gemeente doet, dat nog zal mogen blijven doen en dat hij, daar v. Reeuwijk (door de radio is me dit bericht), juist verjaart, dezen dag nog menigmaal moge herden ken. Hierop volgde een overweldigend applaus. De heer Van Reeuwijk dankt den burgemeester en het publiek voor deze t onverwachte hulde. Toen het programma afgeloopen was, bracht de voorzitter den heer Boer war me woorden van dank voor zijn uiterst mooie en leerzame rede. Ook de burge meester ontving voor zijh tegenwoordig heid en voor zijn medeleven met de be woners van Zevenhuizen, hartelijke woorden van dank. Eer reuzen taart, waar om geraden werd, viel ten deel aan den ■preker. Een vereniging is opgericht. Gorlnchem, 22 Nov. Met Let oog op de ordeverstoringen, waaraan zich bij her haling een der raadsleden schuldig maakt, stellen Burg. en Weth. den Raad voor, het reglement van orde op de vol gende wfjze aan te vuilen. Adt, 11a. Indien een lfd zich t/leedi gende uitdrukkingen veroorlooft, dei goeden naam van anderen in verdenking brengt, de orde verstoort, of tot revolu- tionnaire daden aanspoort, een en ander ter beoordeeling van dan voorzitter, wordt hij door dezen tot de orde geroe pen. Art. 41b. Wanneer een lid de geuite be- leediging of verdachtmaking niet ter stond terugneemt, of mocht voortgaan zich beleedigende uitdrukkingen te ver- oorlooven, de orde te verstoren, tot re- volutionnaire daden aan te sporen, dan wel door zijn gedragingen den geregeldar gang van zaken te belemmeren, is 1$ verplicht, op aanzegging van den voorzit ter, terstond het gebouw, waarin d* ver gadering gehouden wordt, te verlaten, tenzij de Raad op een dadelijk, door hem (betrokkene) ingesteld beroep, anders be slist. Over dat beroep wordt onmiddellijk zonder voorafgaande beraadslaging, bij. ■temming door den Raad beslist. Maakt hij van zijn recht van beroep, in de eerste alinea van dit artikel be doeld, geen gebruik, of is afwijzend op dat beroep beschikt, en voldoet hij alsdan niet terstond aan de aanzegging van den voorzitter in die alinea bedoeldv dan doet de voorzitter hem dfoor den sterken arm nit de raadsvergaderingen verwijderen, en zorgt, dat hij gedurende den tijd der bij- eenkomzt uit het gebouw, waarin de ver gadering wordt geli oudof verwijderd wordt gehouden J Goudrlaan, 22 Nov. Vrijdagavond J.L hield de IJsclub „Goudri&an" alhier de jaarlijksche algemeene vergadering by den heer J. Baron. De vergadering werd geopend door des 2en voorziter, den heer J. Vonk, daar de voorzitter afwezig was. De voorzitter verzoekt den secretaris ds notulen voor te lezen van de vorige vergadering, welke na voorlezing onver anderd werden goedgekeurd. 'Hierop volgde aansluiting nieuwe leden en gaven zich 7 nieuwe leden op, soodat de club thans bestaat uit 05 leden.liet volgende pfnt van de agenda was rekening en dnn penningmeester. Deze rekening sloot met een batig saldo, van f 16,58 X, en v#rd in orde bevonden, Daarna verkie zing bestuurslid. De heer D. Schep was aan do beurt van aftreding; deze werd bij acclamatie herkozen, Vervolgens moesten twee Ifden gekozen borden voor afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering van den Ijsbond. Met algemeene stemmen werden gekozen de heeren W. Goedhart «Ct F. Slob. De voorzitter vroeg aan de vergadering machtiging voor het bestuur, om bij mo gelijk org&niseeren van ijsfeesten, dit te, mogen doen zonder daarvoor een verga dering te beleggen; dit werd met algempe- ne stemmen goedgevonden. Tot slot kwam aan de beurt ds gratis- verloting. De prijzen vielen ten deel aan: T. van Arkel len prijs twee eendvogels. J. *C. Kersbergen Sen prijs twee. eend vogels; J. Vonk 8e prijs twee eentfvogels; H. van Houwelingen 5en prijs twee hand- beschermefs; P. Voorsluis öen prijs een zaklantaarn; J. Aanen 7en prijs een kistje sigaren; A. Goedhart Oen prijs een pond speculaas; F. Slop lOen prijs een nond speculaas; A. van Houwelingen llen prijs een pond speculaas; A. Teeqw 12en prijs een pond speculaas; A. Zwanenburg lSen prijs een pond speculaas, Hierop is de vergadering met een woord van dank voor de goede opkomst gesloten. Woensdag 17 Nov. h eld de com missie van toezicht op het L. O. een ver gadering en is voor de vacatnre G. Aanen een dubbeltal opgemaakt, bestaan de uit de heeren 0. Aanen No. 1 en G. Vonk As. No. 2. Deze aanbeveling zal gezonden worden aan den gemeenteraad. Braot-Ammers, 29 Nov. De inlevering van Rijkagoederen moet door de verlof gangers der militielichting 1811 geschie den op 8 Dec. a s., in een der lokalen der 0. L. School te Gieeecndam. Door de alhier wonende landbou wers zijn thans hun kpeien op stal gezet als een gevol van de vele regens, der laatste dagen. Een «kelt koe treft men hier en daar nog in net land aan. Krimpen a.d. Lek, 22 Nov. De hengel- vereeniging „Kijk naar je Dobber" hield Zondag langs de Breekade een hengel- wedstrjjd. Prijzen werden door de volgen de heeren behaald: le pr. J. de Rooi, 2e prijs J. A. Schippers, 3e prijs D. noogen- dijk, 4e prijs en extra prijs P. Breed- vold. Door de hengelvereeniging „De Ruis- voorn" werd Zondag een hengelwedstrijd gehouden. Prijzen werden als volgt be haald: le prijs D. Deelen; 2e prijs P. Mak, 8e pr. P. den Ouden; 4e prijs W. d. Velden, 5e prijs T. Verwaal, 6e prijs J. v. d. Velden, 7e prijs G. Vermeer, 8e prijs P. v. d. Velden, 9e prijs B. Dekker, 10e prijs L. v. d. Velden Den len December hoopt de baken- meester J. van Dijl alhier den dag te her denken, dat hij voor 26 jaar in Rijksdienst kwam. Moordrecht, 22 Nov. Naar wij verne men wordt de veiling van de pluimvee- ▼ereeniging „Ons Belang" tot nader or der om de twee weken gehouden. Lekkerkerk, BS Nov. In ds Vrijdag middag gehouden Gemeenteraadsverga dering is de begrooting voor 1927 met algemeene stemmen aangenomen. Nlsuwsrkerk a.d. IJssel, 22 Nov. De heeren G. Fijau en T. Terlouw, hebben langs de Rijskade grond gekocht voor bouwterreiu. De bedoeling is daar voor- ioopig 4 woonhuizen te bouwen. De algemeene vergadering van de Nieuwerkerksche IJsclub is door 44 le den bijgewoond. De rekening sloot in ontvangsten met f 402,67 en in uitgaaf met f 868,90. Batig saldo alzoo f 82,77. De aftredende bestuursleden, de heer T. Merbis, Jac. Koolmees r., G. A, Dijks man en G. van Leeuwen Cz., werden bij acclamatie herkozen. Tot leden der com missie voor het nazien der - rekening werden benoemd de heeren L. van Reeu wijk, A. van Beekum en G. M. Christi&an- se en voor het nazien van inventaris en materialen de heeren J. Hordijk, J. Overvliet en J. Verkaik. Van ^de rente- looze aandeelen zijn uitgeloot de num mers 80, 07, 65, 57, 86, 74, 55, 90, 45 41. Daarna, zijn negen eendenbouten een haas verloot, die ten deel vielen aan de heeren J. Verkaik, J. Honkoop, Jac. Koolmees Ja., J. Terdu, A. Dijkz- man Cz., C. Ames, G. A. van Leeuwen, M. Ghristiaanae, H. Sterke PL. Koor neef. De collecte voor den Gewapenden dienst heeft alhier opgebracht een netto bedrag van f 4,07 H. De eerste uitvoering van de gyin- nastiekvereeniging „Sport staalt spieren" Is goed geslaagd. Den korten oefenings- tijd in aanmerking genomen, hebben de leden aardige oefeningen te zien gegeven De donateurs en genoodigden hebben volop genoten. Door den rijksveldwachter J. H. vdn Straalei» is procesverbaal opgemaakt le gen -. v. G., A. de K., en P. A. K. alhier, wegens verniel ng.* De commissie, die belast is geweest met het verzamelen van gegevens, ten einde deze gemeente gerangschikt_Je krij gen in de 2e klasse van het Bezoldigings besluit van Rijksambtenaren, is met haar werkzaamheden gereed gekomen. De ge gevens zijn in een rapport verwerkt, het welk aan den minister- van financiën is toegezonden. Noordeloos, 22 Nov. Hebben we al eens vroege)- zoo 't een en ander vernomen, waaruit de activiteit onzer Ledendaag- sche veefokkers blijkt, thans mogen we weer met een unicum voor den dag ko men. De heer G. Bikker W.Azn. mag zien verheugen in het bezit van twee zeer zeldzame melkkoeien, zooals men ze ze ker niet in iedere gemeente aantreft. Bertha H 52610 S. gaf n.l. in de afge loopen periode, boginnende 31 Aug. 1926, in 382 dagen 7476 K.G. molk, met ge middeld 3.29 pet. vet, wat een vetop- brengst beteekent van 246 K.8. Geduren de de 18 proefmelkdagen produceerde deze koe 1641/4 K.G. avondmeik en 1Ö8 K.G morgenmelk, in totaal dus 3521/4 K.G: melk, met 11803 kilogrammen, wat weer een gemiddelde dagopbrengst be- teekende van 19,56 JL.G. melk. Wanneer we u nog vermelden dat Bertha II ge boren werd 22 Maart 1922 en opgenomen in het Ned., Rundvee £*amboek met 83,2 punt, dan weten H.H. fokkers wel wat dat zeggen wil, productiviteit en leeftijd in aanmerking nemende. 0^ dezelfde boerderij vindt men ook „Paula", ingeechreveu onder No. 1072, welke geboren werd in 1923 en geworpen heeft 12 Nov. 1926, dus als 2H voor het oepst; deze koe gat in 37lf dagen 7336 •K.G. melk, met gemiddeld 3,52 pet', vet, in totaal dus 258,8 K.G. vet. Gedijende de 18 proefmelkdagen produceerde deze koe 164,50 K.G. avondmeik en 189,50 K.Q. morgenmelk, in totaal dus 354 K G. melk, met 12476 Gram vet. Paula heeft dus gemiddeld per dag geproduceerd 19.67 K.G melk Wanneer we nu in aan-* merking nemen, dat ze 24 December '26 weer uitgesteld is, za! ze het wel goed mogen hebben .teneinde op krachten te blijven. Zulke exemplaren geeft men niet s.gi „om de baat". Tengevolge van het sléchte weer zijn bijna alle melkkoeien op de stallen gehaald. Dat geeft weer gezelligheid in de huizen. We zien ons vee maar weer graag om ons heen. Baas en koe onder één dak. .Maar het kan ook wel weer Wanneer men de groote markt eenmaal achter den mg hssft, gaat hst wel. Lexmond, 22 Nov. De ijsclub Door Zen dracht Vooruit alhier heeft de vorige week in het café De Gouden Leeuw haar gewon» algemeene jaarvergadering ge houden, welke door 78 van de ruim 200 léden bezocht was. Uit het verslag van den eecretaris bleek dat het ledental niet noemenswaardig veranderd was. Blijkens het verslag van den penning meester waa over het afgeloopen vereeni- gingsjaar ontvangen f 632,98, terwijl de uitgaven hadden beloopen f 345,00, zoodat ds vereenig ng beschikt over een batig saldo yan f 287,98. Als lid van de financieele commissie werd herkozen de heer Ph. Molenaar. Na eenige bespreking omtrent de ge volgde regeling bij het openstellen der banen 'tijdens het vorige seizoen, waarte gen meerdere leden hunne bezwaren naar voren brachten, beloofde het bestuur in de toekomst daarmede rekening te zul len houden. Tot slot werden onder de aanwezigen 25 prijzen verloot, waaronder 10 eendvo gels, welke de gelukkige winnaars in een aangename stemming huiswaarts deden gaan. Op een zijnerzijds gedaan verzoek is de heer A. P. van Hensbergen, Hoofd der Openbare Lagere School alhier, we gens lichaamsgebreken ongeschikt ver klaard voor de verdere waarneming van zijn betrekking. In verband daarmede is door hem tegen 1 April 1927 eervol ont slag gevraagd als Hoofd en Onderwijzer bij het Vervolgonderwijs en tegen 1 Mei d.a.v. Hoofd der School. WILLIGE-LANGERAK. Voorzitter de heer K. yink, burgemees ter. Secretaris de heer H. van der Weerd. Aanwezig de H.H. J. van Rossum en H. iHakkesteegt, wethouders en de H.H. J. A. van Leusden, B,. Timmer, J. Schep, A. G. Rijneveld en J. Vermeulen. De vergadering wordt met gebed ge- qpend. De notulen der vorige vergadering wor- dep gelezen en z.h.s. ongewijzigd vast gesteld. 1. Ingekomen stukken. a. Beslissing van Ged. Staten d d. 20 October 1926 le afd. 2878-1836 tot handhaving der rekening van de gezonds- heidscominissie le Wijk bij Duurstede. Z.h.s aangenomen voor kennisgeving. b. Adres van G. van Beusekom tt Willige Langerak om voor hem een nood woning beschikbaar te stellen. De burgemeester brengt in herinnering dat de noodwoning welke van den Berg bewoond, gekocht is als ziekenhuisje, spreker meent dat het gemeentebelang eischt niet verder op dien weg in te gaan Waardoor in de omgeving van het jachthuis, kerk en pastorie minderwaar dige woningen zouden komen. De heer Schep zou er ook niet voor zijn om meer noodwoningen te bouwen, wel fou hij er wat voor gevoelen, wan- neer de gemeente een paar aan de eischen del Woningwet voldoende arbelderswo nlngen bouwde. De heer Timmer vraagt of de wet verplicht de gemeente tot het bouwen van woningen. De voorzitter antwoordt ontkennend, doch zou toch wel gaarne willen weten wat de burgemeester moet doen als het gezin er uit wordt gezet. De heer Rijneveld is er wel voor, dat als er wat moet worden gedaan, dan iets goeds geschiedt; hij zou geen planken dorp wenschen. Na verdere discussie brengt de voor zitter in rondvraag de vraag of het adres ai dan niet moet worden inge- wflligd, d.w.z. of al of niet een nood woning voor van Beusekom moet wor den geplaatst. Het vferzoek wordt met algemeene stemmen afgewezen. Daarna stelt de heer* Schep voor te onderzoeken de mogelijkheid om van ge. meentewege twee aan de eischen der wo ningwet voldoende arbeiderswoningen te bouwen eu als dit niet kan op het tge- meenteterrein dan daarvoor een stukje grond te koopen. Verschillende leden doen bezwaren hiertegen hooren, terwijl betoogd wordt dat door gemeentelijken bouw een te hoogen huurprijs wordt verkregen. Het voorstel Schep wordt verworpen met vijf tegen twee stemmen. 2. Begrooting 1927. De voorzitter herinnert er -aan, dat de begrooting gecirculeerd heeft en door de commissie van raadsleden is onder zocht. Het rapport over dat onderhoek wordt voorgelezen. De voorzitter vraagt of het niet op de commissievergadering aanwezige lid Schep nog opmerkingen heeft toe te voegen. De heer Schep vraagt of bij den post .onderhouden van het schoolgebouw^ ge rekend Is op reppratie van den vloer en het verfwerk. De voorzitter antwoordt dat de post op f 300 is uitgetrokken in vei*band met het maken van een nieuwe brug; hlqr voof ach'terf verschillende leden een be drag vau f 130! a f 180 voldoende, zoo dat met het oog op het" werk door den heer Schep genoemd niet noodig is den post te verhoogen. BIJ voln. 43 ontstsst een discussie over de si of niet wenschelljkheid on» bij brand geen uitkeeringen meer te doem. Verder betoogt de heer Venqeulen, dat het hem verstandiger ltfkt in geval varf brand van een hooiberg het hooi niet uit te halen, waardoor z.L de toestand erger wordl. De voorzitter heefl dit nog nimmer gehoord. Ware het Intusschen niet de bedoeling van de commissie om .den post te verlagen, zullen B. «n W. met het hier gesprokene rekening houdsn. Verder wordl z h.s. besloten Indien Loplk daartoe bereid is een overeen komst aan 'te gsuu ter zske vsn gebruik der sutospuit op ds voorwaarden zoo- sis die ook san Jaarsveld sljn gesteld. De heer Van Leusden besluit bij volg nummer „onderhoud van wegenMn verhooging van de jaarwedde van P. van Lent tot f 100 plus f 4 handgeld ingaande 1 Juli 1026. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. De post: „toelage aan de plaatselijke sahoolcommlssle" ,wordt z.h.s. vermin derd tot I 25, welk bedrag voor de weini ge werkzaamheden der commissie vol doende wordt geacht. De heer Van Leusden vraagt nog naar de mogelijkheid van conversie der leening voor het jachthuis. De voorzitter deelt mede, dat dit wordt onderzocht. Aangezien geen der leden tegen ecni- gen post meer bezwaar heeft, brengt de voorzitter de begrooting in haar ge heel als volgt In' stemming. a. Ontvangsten gewone dienst f 22328.75 b. Uitgaven gewone dienst f 22328.75 Vermoedelijk saldo' nihil. a. Ontvangsten kapitaaldienst f 2000 b. Uitgaven kapitaaldienst f 2000 Vermoedelijk saldo nihil. 3. Begro'otingen Burgerl. Armbesturen 1927. Met ajgemeene stemmen worden deze begrootingen vastgesteld als volgt- Cabauw in ontvangsten en 'uitgaaf op f 133.50. sWilllge-Langerak in ontvang sten en uitgaaf op f 175. Rondvraag. De heer Timmer vraagt of men dus In geval van brand Lopik kan alarmeeren De voorzitter meent, dat B. en W. ge machtigd zijn de overeenkomst te slui ten en dat het 't beste is dat raadsleden en brandmeesters worden bevoegd ver klaard tol alarmsering. Daarna sluiting met dankzegging. KRIMPEN a.d. IJSSEL. (Vervolg van No. 6200). De voorzitter antwoordt, dat het hem niet bekend is, dat dit ooit gebeurd is, doch heeft er geen bezwaar tegen art. 5 daarmede aan te vullen. De heer Van der Plas vindt, dat te ver gegaan wordt met het vorbod voor ge bruik tijdens de zomervacantie, daar dan juist de lijd is, dat vereenigingen repe- teeren moeten voor concoursen en vraagt waarom die verscherpende bepalingen .noodig zijn. De voorzitter antwoordt, dat dit al ja ren zoo is, door het «choonmaken der ■hcool. doch dan is het geen bezwaar, de school werf te gebruiken. En dat in 't al gemeen de verscherpende bepalingen noodig zijn, is doordal door de vereen, te veel vrijheid genoten wordl, en vjij nu een leiddraad maken, waaraan zoowei de heer Bouwman al* de vereenigingen zich te houden zullen hebben. De heer Brouwer vindt de opmerking van den heer Verstoep om het gebruik op Zondag en erkende Chr. Feestdagen te verbieden, te ver gaan en ziet er geen bezwaar in, als het maar vóór de gods dienstoefening gebeurt en zou dit liever aan Burg. en Weth. overlaten. De voorzitter is het tot op zekere hoogte met den heer Brouwer eens, doch niet wat den Zondag botreft en dat hei gebruik op Zondag verboden wordt, ls dus goedgevonden. Ds Chr. Feestdagen 1» wat anders, daar iederdaaromtrent zijn eigen meening heeft, m om b.v. vóór 9 uur morgens nog even te repeteeran als een vereeniging dien dag naar een concours moet, is best te doen en kan dat beter aan Burg. en Weth. worden overgelaten. De heer Van der Plas vraagt of het nu zoo erg is dit ook voor den Zondag toe te passen, als het maar vóór kerktijd ga- beurt. De voorzitter antwoordt, dat Juizt af gesproken is den Zondag niet toe te staan. De heer Van der Plas antwoordt, dat op Zondag b.v. ook wel een coucours ge houden wordt in De Doelen te Rotterdam. De heer Oudenaarden merkt op, dat als het er niet in etaat het Htofd der School soms op Zondag of Feestdagen toestemming sou kunnen geven; waarop de voorzitter antwoordt, dat dit nu niet meer kan. De heer Vergtoep stelt hierna voor op erkende* Chr. Feestdagen £een gebruik van de school te mogen maken, welk voorstel wordt ondersteund door wethou der Vermeulen. De Leer Ronhjijn dient hierop een amendement in, om het alleen te verbie den oen half uur vóór en na kerktijd* hetwelk wordt ondersteund door den heer Oudenaarden en in stemming ge bracht, aangenomen wordt met 9 tegen 2 stemmen (tegen de. heeren Verstoep en Mes). Het voorstelVerstoep ls hierme de vervallen. De heer Pannevis maakt bezwaar te gen den leeftijd van den leider, daar wel voorgekomen ie, dat de leider er met één leerling zat te kaarten. De voorzitter -merkt op, dat dit thans aan Burg. en Weth wordt overgelaten. (Wordt vorredgd). lutospu NED. HERV. KERK. Beroepen té Bergambacht Ds. Dekking te Keeteren. Beroepen te Zegveld Ds. A J. Hoekze- ma te Willige-Langerak. f Glasssndam, 22 Nov. In ds vacature als gemachtigden voor het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer H. Tromp. Herkozen werden de heeren M. Stek, L. Hpfyzer, P. van Ber- geijk en N. Benders, Glessen-Oudeksrk, 22 Nov. Tot Nota belen der Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren W. Slob en M. Kooij- man; tot Kerkvoogd de heer A. Muilwijk. Wllltgs-Langsrak, 22 Not. In de Ned. Herv. Kerk alhier werden voor de Kerk vier gaven.van f 10,gecollecteerd, ter wijl ook de extra-collecte bij gelegenheid van den Dankstond, zeer mooi was. Schoonhoven, 22 November 1926 Ds Stateavsrkiezingsa. De heer P. J. van Harmeien alhier is in den Kies kring Gouda op de voorloopige Candida» tenlijet der Sociaal Democratische Arbei ders Partij geplaatst voor de Provinciale Statenverkiezing in Zuid-Holland. Hel Nut Deze week wacht den Nuts leden een bijzonder interessante avond. Ditmaal geen levensliedjes of ander aan trekkelijk amusant, doch een kijkje in andere levens, dan dat van ons menschen. Prof. Boeke, uit Utrecht, komt vertel len over „Diepzee-leven", aan ds hand van een serie uiterst belangwekkende licht beelden. Een verhandeling over iets, wat voor de meesten onzer totaal onbekend is, doch dat op alle plaatsen, waar Prof.' Boeke optrad, bijzonder veel succes ge had heeft. Geen dfoge wetenschap brengt deze professor ons, doch een kijkje in een wonderlijk deel van de natuur, waar een gewoon sterveling nimmer een voet zet Moge ook in Schoonhoven voor deze bijzondere lezing belangstelling blijken. Het Nutsbestuur heeft de sympathieke gedachte gehad, om al het onderwijzend personeel in deze gemeente en verschil lende klassen uit te noodigen. St. Ludwina. Men schrijft ons: De geruchten, als zou het Dag-Sanato. rium van da R.-K. Vereeniging tot be strijding der tuberculose St. Ludwina ge durende de wintermaanden gesloten zijn, kunnen als, ongegrond beschouwd wor den Daar volgens medisch oordesl het ku ren, dea winters als des zomers net zoo goed tot zijn recht komt als eenige an dere tijd des jaars, zal dus St. Ludwina even als elke andere inrichting van de zelfde «strekking, ook in de wintermaan» den geopend blijven. Aanbesteding brug Oude Singel. -—Door het Gemeentebestuur is hedenmorgen de aanbesteding gehouden van het amovee- ren van de brug over de Oude Singel en het maken van een gewapend betonbrug met afaluitmuren op dezelfde plaats aan de Oude Singel Ingeleverd waren de vol gende biljetten: G. A. Viveen te Schoon hoven voor f 3251; W. L. van de Werken te Bergambacht f '3384; G. J. Bouw meester en' A Lieshout te Lopik vqoi f 4760. De gunning is aangehouden. Burgerlijk Armbestuur. De >n de laalste Raadszitting vastgestelde reke ning van het Burg. Armbestuur over 1925 geeft aan als bedrag der werkelijke ont vangsten f 10875,27 en werkelijke uitga van f 12.30522, zoodat het dienstjaar 1925 oplevert een nadeelig saldo van f 1429,95. De terzelfdertijd goedgekeurde begroo ting voor 1927 geeft aan als bedrag oer geraamde ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 12.639,50. Bedrljfsbsgrootingsn. In zijn laatste vergadering heeft de Gemeenteraad de verschillende bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1927 als volgt Vastgesteld: Veerbedrijf. De gewone dienst dezer be grooting wijst als totaal bedrag van ba ten en lasted aan een bedrag van f 85.146,80 en als totaal bedróg aan ka pitaalsinkomsten en uitgaven f 60.603,50. Woningbedrijf. De gewone dienst ver meldt als rotaal bedrag baten f 22.500 en als totaal-bedrag lasten f 46.017,86, alzoo nadeelig slot van f 23.517,86. De kapi taalsinkomsten en uitgaven zijn geraamd op f 3778.38. Waterleiding. Voor den gewonen dienst zijn de baten geraamd op f 19.600 en de lasten op f 19.561,02, alzoo een voordeelig verschil van f 38,98. Do kapitaalsinkom sten zijn geraamd op f 13 908,96 ejs de uitgaven op f 2000, alzoo een voordeelig verschil van f 11.908,90. Electriciteitsbedrijf. De gewone dienst wijst aan totaal baten f 50 401 en totaal lasten f 50.236,85, alzoo geraamd op een batig slot van l 164,15. Ds kapitaals-in komsten wijzen' aan een bedrag van f 10.215,02 en do uitgaven f 17.483, alzoo geraamd een nadeelig slot van f 7267,98. Gasfabriek Voor den gewonen dienst zijn de totaio baton geraamd op f 57.063 en de totale lasten op f 56 924.33, alzoo een voordeelig veiachil van f 137 07. De kapitaalsuik nv■■•eu zijn geraamd 'np f 23.637,60 en de uitgaven op f 8500, al zoo een voordeelig verschil van f 15.137,60. St. Nlcolaas In de stad. Voor wie zouden de laatste dagen van November en de eerste dagen van Deoember meer vol gezelligheid zijn, voor de kinderen of de grooten. Deze vraag valt moeilijk te beantwoorden en ook Zaterdagmiddag kregen we de oplossing niet omdat er bij de Kat, waar het „schip uit Spanje' aan zou komen, evenveel groote men schen als woelige jeugd zich verzameld hadden. Een rijtuig met twee paarden bespan nen en een witte rossinant waren ge komen om den Sint af te halen. De régen goot in stroomen en dat was jam mer omdat de Spaansche goede man de zon zoozeer van noode heeft. Enfin met den heer Groenen, in wiens magazijn de Sint zijn injrek kwam nemen, steeg hij in 't rijtifigt ook Zwarte Piet verdween daarin en zoo werd onder 6e tonen van de instrumenten van -«„T.O.A. G.E.N.O.'' de tocht naar het magazijn van den heer Groenen volbracht gevolgd door vele belangstellenden. We hebben nu den Sint in stad en daarmee weer een stukje traditie binnen de muren onzer veste gekregen. Waterleidingbuis verzakt. Door ver takking is in de Albrecht Beijlingstraat gisteravond de verbinding tusschen twee gedeelten van een buis der waterleiding losgeraakt, waardooi een lek ontstond, tengevolge waarvan de grond wegspoel de en een groot gat in de bestrating ont stond. Vanwege het waterleidingbedrijf wer den oogenblikkelijk maatregelen getrof fen In {lit stadsgedeelte werd de water leiding afgesloten, waardoor de bewo ners van den Ouden Singel en gedeelte lijk ven den Wonifigbouw zonder water kwamen te zitten.^ Vanmorgen 'om zes uur is men begon nen om het euvel te herstellen, waar mede men vanmiddag nog niet gereed was gekomen. 'De verzakking zal het gevolg zijn van voortdurende ophooging der straat, waar door de drukking op de buis te hevig ge weest is, terwijl de ondergrond te slijp was. Schoonhovensche Zwem- sn f-oioclub. De eerste najaarsvergadering der Schoonhovensche Zwem- en Poloclub zal een eenigszins feestelijk karakter dragen. Nadat de vergadering een j£deelte huis houdelijk geweest is, mogen de leden introduced meqbrengfen voor het tweede gedeelte, waarin zal spreken de secre^ tsris der Mij. tot redding van drenke lingen, de heer Van Eden, die het nut van reddend zwemmen zal uiteenzetten. De Jazzband „The Hubbub Seven'' is gevraagd, die eenige nummers zal doen hooren, terwijl door de uitreiking der prijzen van den gehouden wedstrijd deze vergadering voor de leden temeer aan aantrekkelijkheid zal winnen. Kaasmarkt. Op de Zaterdag alhier gehouden Kaasmarkt was de aanvoer 1 partij, wegende 100 K.G. Prijs: Onge stempelde, f 52, Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 23 'November. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest '«krachtige Zu d-Westelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met op klaringen; nog kans op regenbuien; mo gelijk iets kouder. Gsbouw Ingestort. Te Brugge Is een bouwwerk in beton, dat in aanbouw waa en een annex van het gesticht der Sint Jozefsgezellen zou worden, ingestort. Er zijn twee dooden en drie gewonden. Het vreemdé wur. Sinds 1830 is het in Duit8ch)and in November niet sou warm geweest als de laatste dagen der vorige week. De gemiddelde temperatuur was 12.3 graden, terwijl in dit seizoen een temperatuur van 5.6 normaal graden normaal is Vrijdag steeg de thermome ter zelfs tot 15.0 graden. In Scandinavië vroor het terzelfder tijd 15 graden. (Eigen Rafie-dfenst.) Gedenkt te sterven. LEEUWARDEN, 22 Nov. In den ouder-* dom van 78 jaar is te Joure Zondag morgen bij het verlateij van de Ned. Herv. kerk plotseling overleden de heer G. J. Beerske, organist der gemeente, ridder in <te Orde Nassau, "bestuurslid van onderscheidene Chr. en filantropi sche vereenigingen. Mijnongeluk. HEERLEN, 22 Nov. In de Oranje Nas- sauflnijn heeft een ongeluk plaatsgevon den "waarbij de mijnwerker C. van der Wouwer werd gedood en de njijnwerker J. van Offel zwaar gewond werd. Storm in Zwitserland. BERN, 22 Nov. 'Een geweldjge storm heeft in den nacht van Zaterdga op Zondag boven het Rijndal gewoed. Hon derden boomen zijn ontworteld. Bijna geen dak bleef onbeschadigd. De nieuwe sneeuwmassa's op den Simplon en den Gothard bedraagt ongeveer een meter. Esn beroovlng in sfcn hotelkamer? DELFT, 22 «Nov. Een Poolsch zaad- teler die tijdelijk alhier vertoeft, heeft b(j de politie aangifte gedaan, dat hij in den nacht van 17 op 18 Nov. in een hotel te Haarlem beroofd zou zijn van vier bankbiljetten van tien gulden en twee biljetten van tien pond sterkng (24 gulden; terwijl bij lag te slapen zou een onbekende man zijn slaapkamer zijn bin nengedrongen. De Pool w;as zeer ge schrokkeu, maar zag den man met zijn portefeuille in de handen staan. Een gevecht ontstond, waarbij de on bekende met een scheermes den Pool eenige steken toebracht. De Poolwist aan den onbekende het mes te ontruk ken waarop deze een karaf van de waschtafel ham en die op het hoofd van den Pool zou hebben stukgeslagen. De- Poolsche zahdteler kreeg een zenuw toeval en begon te schreeuwen. Daarop snelde de hotelhouder toe. Ondertussalien was de aanvaller gevlucht. Een ontboden geneesheer achtte opname in het zieken huis noodzakelijk. De Pool werd op 19 November uit het ziekenhuis ontslagen. Hy deed eerst aangifte van deze zaak daar hij eenigeu tijd overstuur is ge weest. De politie onderzoekt dit geval. Inbraak te Vlaardingen. VLAARDINGEN, 22 Nov. Gisteravond is ingebroken in de woning van de wed- A. van Leeuwen. De inbrekers rijn er met een partij kostbaarheden ter waarde van twee a drieduizend gulden vandoor gegaan. Zy lieten geen spoor achter. Schoonhovsn, 22 Nov. De gisteren voor de Eerste Klasse van den Goudachen Vootbalbond vastgestelde wedstrijd Sport club El—Stolwijk I, is wegens terreinaf keuring nist doorgegaan. Moordrecht, 22 Nov. „Moordrecht I", kampioen van de 1ste klasse afd. B van den Goudschen Voetbalbond. „Moor drecht I" heeft Zondagmiddag op het Sportterrein alhier van „Gouda III"» ge wonnen met 31. Door deze overwinning is „Moordrecht I" kampioen geworden van de 1ste klasse van den G.V.B. Het elftal werd door het talrijk publiek luide toegejuicht. Ernstig ongeluk. In. het gszm van •Kjle tamilio N. ter W., wonende Prof. CTausstraat te Delft is een ernstig on geluk gebeurd. Terwijl de vader met zijn kindereu sloeide, werd tegen de kachel gestooten, met het gevolg, dat de2e om viel en mede een groote pan met kokend water, die er opstond. Drie kinderen van anderhalf, drie en vier jaar kregen het kokende water over hun lichaampjes •n bekwamen ernstig^ brandwonden. In zorgwekkenden» toestand zijn zij, na voorlooplg verbonden te zijn, naar het gasthuis venoerd. Ook de vader bekwam eenige brandwonden. Het 4-jarig zoontje is vanmqpgen over leden, De loestand der belde andere kin deren is ernstig. Uit een zwer-fspoor gevallen. Een eigenaardig ongeluk heeft tijdens een hef lig onweer bij het dorpje Posilippo in de buurt van Napels plaats gevonden. De ijzeren kabel van de zweefspoor, die Posilippo met Mare-Chiaco en hej eiland je La Gajola verbindt, brak op het oogen- blik, dat de wagons zich boven de zee bevonden. Een Duitsche jonge dame, die op La Gajola woont, viel uit de coupé in zee en is, ondanka onmiddellijk in het werk gestelde pogingen tot redding verdronken. De wagen bleef aan één kabel hangen en bereikte "het station. Brand In esn postkantoor. Té Rot terdam is des avonds halfzeven brand ontdekt op de derde verdieping van den Noordelijken vleugel van het postkant- toor aan den Coolsingel. In den Zuid- Oosthoek van déze verdieping ligt een vrijwel driehoekig vertrek, dat met een deur uitkomt boven de binnen plaats. In dit vertrekje, dat slechts enkele vler kante meters groot is, staat een elec tromotor welke een hijschinrichting drijft. Verder staat in dat vertrekje een aantal kisten opgestapeld, welke hout wol en papier bevatten. De brand is door een nog onbekende oorzaak ontstaan. Aanvankelijk trachtte het personeel het vuur met enkele mi- mimaxen te dooven, toen dit met geluk te werd met twee stralen van dè eigen leiding water gegeven. Later nam de brandweer het blussingswerk over. Enkele kisten, het houtwol en het pa pier éijn verbrand. Verder is er wat wa terschade veroorzaakt. De rook bleef lang op de verdieping hangen. In het begin hebben manschappen van de red dingsbrigade voorzien van roókmaskers bij het blusschiugsweA geholpen. Tengevolge van den brand is de inter- locale telefoonverbinding met 7 plaatsen in ons land, hoofdzakelijk in de Noor delijke provincies gelegen, korten tijd ge stoord geweest. Stormen boven Frankrijk. Vrijdag en Zaterdag hebben boven verschillende deelen van Frankrijk zware stormen ge- Voed, die een belangrijke schade hebben teweeggebracht. Te Parijs was jie wind snelheid Zaterdag 90 K.M. per uur. Den heelen dag regende het enorm. Te Mar seille had Vrijdag de wind het karakter van een orkaan. Telegraaf- en telefoon verkeer werd verbroken. Het treinver keer ondervond door den storm veel ver traging, doordat de treinen 2eer veel hinder ondervonden van geknakte tele graafpalen die de spoorlijnen versper den. In hel Var-dal zijn tal van huizen in gestort. In dc olijvenboomguarden als mede in de amandelboomgaarden, werd groote schade aangericht. Twee scholen zijn in de omgeving, door het hemelvuur getroffen. Een stoomschip dat op weg was naar Bayroethi is gezonken. In de omgeving ,van Cherbourg nan Atlantische kust zijn tal van plaatsen door den hevigen was van het water overstroomd. Vijf menschen verdronken. *- Een met acht menschen bemande boot is bij Bran denburg (buitschlaud) omgeslagen. Vijf personen zijn verdronken. Hun lijken, werden nog niet opgehaald. Bruiloftstoet omgekomen. Te Ma dras is. bericht ontvangen, dat er 55 per sonen van de 70, die aan eeiL bruilofts feest hadden deelgenomen, onder wie de jonggehuwden zelf, in de riv er Godivari verdronken zijn door het omslaan van de stoomsloep, di£ hel gezelschap naar den anderen oever zou brengen. Esn krankzinnige. Op de spoorlijn naar Esschen onder Roosendaal is een 15-jarige jongen aangehouden, die bar- voets en enkel in jas en broek gekleed, daar rondliep. De jongen bleek krankzin nig en is vormoedelijk uit Bolgië afkom stig Voorloopig is hij op het hoofdbureau van politie te Roosendaal ondergebracht. Ontploffing Uil Rijssel wordt ge meld, dal daar in een chemische fabriek een ontploffing in een laboratorium heeft plaats gehad. De materieele schade was niet zeer belangrijk, maar door uitstroo- mende.gassen zijn drie arbeiders bewust» loos geraakt en later dood* gevonden. Botsing tusschen tram «n auto. Op den Delftwég bij Delft, ter hoogte van Pasgeld is een autobus van de Haagsche Tramwegmij. in botsing gekomen met een vrachtauto. De vrachtauto kwam over de tramrails te staan. Een groote vracht auto van de firma Jarnin te. Rotterdam, die er nog trachtte door te glippen, bleef steken en was mede oorzaak dat het verkeer geheel werd gestremd. Na korten tijd stond op d^n Delftweg en weerszijden van de plaats van het ongeval een lange rij van auto's eu trams. Met behulp van de noodploeg van de Haagsche Tramwegmij. en een Kraan wagen uit Delft «slaagde men er na en kele uren hard werken in, de trambaan en den weg weer vrij te maken. Om te ontkomen. Te Amsterdam zagen des nachts eenige politie-agenten een bootje in de Markergracht varen, waarin drie mannen gezeten waren, die, zooals later bleek, eenigen tijd tevoren stukken loodkabel ontvreemd hadden uit een pakhuis in de buurt. Er werd, om dat de mannen niet verkazen aan wal te komen, om assistentie gefloten. Toen deze kwam, sprongen twee man nen over boord. Belden zwommen weg. Een uur later vond de politie een hun ner achter een muur, waar hij zich al 'dien tijd had schuil gehouden. Ds an dere werd 's morgens In zijn woning van zijn bed gelicht. Ook nummer drie is be kend. 0 Door san wielrijder aangereden. De 75-jarige J. B.is te Den Haag in de Schalk Burgerstraat door een wielrijder aangereden. De man bekwam een won de aan den slaap en vermoedelijk een schedelfractuur. In zeer ernstigen toe stand werd hij in het Ziekenhuis opge nomen. Tegan een sluismuur gevarsn. Een uit Duit8chland komende sleepboot met twee- Rijnaken, geladen met steenen voor de Zuiderzeewerken, zou de Oran jesluizen binnenvaren. Een der aken stootte tegen den ^luismuur en kreeg een lek, zoodat veelwater binnenstroomde. Het schip kon niet geschut worden. Het we^rd ijlings naar een ondiepe plaats ge sleept om zinken te voorkomen. Een kippendief. De arbeider Th. S. te Dinxperlo bemerkte, dat zijn kippen hok bijna geheel was geplupderd. Van zijn 19 kippen waren er 16 verdwenen, welke men later dood aan den weg zag liggen. Een bloeddorstige hond had ze doodgebeten en weggesleept. Doodelijke val. De bouwvakarbeider P. K. is te Nieuwkoop van een dak ge vallen. Hij is in het Academisch Zièken- huia te Leiden overleden. Branden. Te Ovèrdinkel. gemeente Losser, is afgebrand het woonhuis van den heer J. Hassing, met een groote ga rage, waarin tien autobussen stonden. Daarvan zijn negen verbrand. Alles was verzekerd. Verdronken. Te Rotterdam is de 25- jarige timmerman J. S., toen hij met een zak kolen van een in de Maas, ter hoog te van de Fijenoordkade liggend schip naar den wal wilde gaan, door het van den kant glijden van de plank, te water geraakt en verdronken. Dt> politie heeft het lijk opgehaald. Het is naar de wo ning van den verongelukte vervoerd. Wees voorzichtig bij het werk. De 44-jarige metselaar G. van der M. was be zig met het verrichten van werkzaamhe den voor een pand aan de Tuinderstraat, te Rotterdam. Hij stond op een plank, die op een vensterbank en een tegen het pand geplaatsten ladder lag, welke plank eenige meters uitstak over den rijweg. Een auto reed bij het uitwijken voor een anderen wagen tegen deze plank, waar door Van der M. viel; met een ernstige schedelbreuk is hij in het Ziekenhuis aan den Coolsingel 'opgenomen. De man had beter gedaan eerst toe te zien, dat de plank, waarop hij stond, niet over den rijweg uitstak. Veiligheid bij het werk is een eerste vereisoLie. Verduistering. ln arrest ls gesteld* •de heer J. Shreuders, directeur van de Houandsche Handelsbank te Haarlem. Deze bank heeft de zaken voortgezet, die vroeger gedreven werden door het bijkantoor van Labouchère Oyens Co,'s Bank. Zooais vroeger reeds is medege deeld, werd aan de Hollandsche Han delsbank surséance van betaling ver leend. Eenige weken geleden heeft de Haarlemsche rechtbank deze surséance voor een half jaar verlengd. Bekend is ook, dat een aanklacht, in gediend door mr. Van Dam te Haarlem namens een crediteur, tegen de directie der Bank. ter z'ake van verduistering van effecten, weer is ingetrokken. Intusschen schijnen naar vernomen wordt verschillende andere crediteur ren klachten bij de justitie te hebben ingediend wegens vermeende onregelma tigheden, waardoor benadeeling vooi groote bedragen men spreekt van een ton gouds moet hebben plaats gphad. Naar aanleiding van die klachten is door rijksaccountants een nauwgzet on derzoek ingesteld naar de boekhouding van de bank. Gedurende eenige maanden hebben rijksaccouiltants zich met het boekenonderzoek beziggehouden. Enkele dagen geleden hebben zij aan de Haar- lemscht Justitie hup bevindingen gerap porteerd. De Justitie is naar aanleiding van die rapporten ertoe overgedaan om heden den heer J. Schreuder* naar het Huis van Bewaring te doen overbrengen. E»n lynch-geschledenls. Te Douglas In den Aincrikaanschen Staat Georgië, is de justitie nu toch eens opgetreden tegen lynchers. Wel betrof het hier geen lynchschaniaal met negerslachtoffers, doch ook lynchers van blanken Moopen in de zuidelijke staten der Unie dikwijls vrij. Het geval schijnt als volgt in elkaar te. zitten. Er was een vrouw vermoord. Haar zwager verzamelde een groep „wrekers" wist den dader in handen te krijgen en het grapw lynchte hem. Dit was op 28 Augustus. De zaak werd vervolgd en de beklaag den bekenden ,in de stellige verwachting, dat zij of vrijgesproken zouden worden of er met lichte straffen zouden afko men. Maar zij hadden ditmaal buiten den waard gerekend, of liever budten den rechter. Harry Reed. Deze veroordeel de den zwager tot levenslange gevange nisstraf en de overige schuldigen van vier tot twintig Jaar. Doodgaredsn. Tb Rotterdam is de 54F-jarige Engelsche kok F. Hutchinson, thuisbehoorende op het stoomschip „Za- mora", in de Scheepstimmermanslaan aangereden door een personenauto, be stuurd door den heer J. M. uit de Java- Btraat, Met eenschedelbreuk is de En- gelschman naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij aan de be komen verwondingen is overleden. De auto is in beslag genomen. A. Kok (massa) f 161 p. Jaar; J. r. Zes een (akker) f 13 per jaar; A. Bons (lamp) f 127 per jaar; A. Bongera (kamp) f 147,52 ,per jaar (akker) f 15 per jaar; A. de Groot f massa) f 142 per jaar (kamp") f 126 per jaar. Lopik, 22 Nov. Op de alhier door No taris Kooi gehouden publieke verkooping van teengewassen enz. is besteed voor snijteen van f 60 tot en met f 110 per vim, en voor stilteen van f 60 tot en ,met f 76 pui- yam. Een perceeltje Belgische roode snijtpen deed f 140 per vim. Peursum, 22 Nov. Bij afslag ten over staan van Notaris van Bockel te Slie- drecht van twee perceelen ItJoljjind van den polder Peursum, groot 2.97 H.A., is kooper geworden de heer A. T. Kloek te Qorinchem, voor f 6930. NED. HERV. KERK. GIESSEN -OUDEKERK. Woensdag 6.3C uur Ds. Jongens Dankstond voor het gewas. KRIMPEN a.d. LEK. Woensdag 24 November, 's avonds 7 uur, Ds. F. F. J. van der Plassche: POLSBROEK en VLIST. Dinsdag 23 Nov., 's avonds 6.30 uur, Ds. J. H. Koster, van Montfoort. Rede voor de Chr. Jongelingsvereeniging „Ora et La- bora". STOLWIJK. Evangelisatie Dinsdag 23 Nov., 's avonds 6.30 uur, Ds. J. G. Dekking. GEREF. KERKEN. KRIMPEN a.d. LEK. Woensdag 24 November, 's avonds 7 uur, Ds. Kalk man. LEKKERKERK. November. Geboren: Neeltje, d. van J. Noorder- graaf en M. de Pater. Arie, c. van P de Jong en W. K. Molenaar. Getrouwd: P. Rehorst (te Bergambacht) en C. van Buren. J. Sterkman (te Her.drik-Ido-Ambacht) en G. de Jong. Oawieden: N. Deelen, oud 28 J. A. Sl' ijl, oud 3 j BOTTERDAM, 22 No». (Draadtas). Veemarkt van heden. Aangevoerd 510 vette runderen, 197 kalveren, 1§28 scha pen of lammeren, 1129 varkens. Prijzen: vette koeien le kwal. f 0,47X 0,50, 2e kwal. f 0,410,43, 3e kwal. f 0,28—0,30; ossen le kwal. f 0,45. 2de kwal f 0,390,41, 3e kwal. f 0,33; kal veren le kwal. f 0,950,87S, 2e kwal. f 0,700,72 H3e kwal. f 0,52 K0,55; BinnenlandBcho schapen f 1724; lam meren f 1418; varkens f 85. Overzicht: Koeien en ossen tamelijke handel, prijzen statiohnair. Vette kalve ren williger handel, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren betere handel, prijzen weinig veranderd Varkens tame lijke handel, prijzen lager. ROTTERDAM, 22 Nov. (Draadloos), Op de heden gehouden aaruappelmarkt waren de prijzen: Zeeuwsche bonte f 4,70 6,10, Zeeuwech'ë eigenheimers f 3,30—' 3,70; Zeeuwsche blauwe f 4,405; Blau we eigenheimers f 345—4; Bnelsche eigenheimers f 3,604,10; Bravo'e f 3,70 -4,20, Poters f 2—2,50. AMSTERDAM, 22 Nov. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 483 vette koeien, le kwaL f 0,98—1,10, 2de kwal. f 0,800,94, 3de kwal. f 0,68—0,78; 90 melk- en kalfkoeien f 360—500; 71 vette kalveren le kwaL f 1,061,15, 2de kwal. f 0,*#—1,02, 3de kwal. f 0,75—0,84; 57 nuchtere kalveren f 1220; 154 scha pen f 2430; 556 varkens Hollandsche Overzeeuwsche en Geldersche le ktfal. f 0,83—0,84, een enkel varken.' boven no- teering; Hollandsche le kwal. f 0,79 0,82; vette varkens f 0,790,82; 29 paar den 'f 150275 per stufc. AMSTERDAM, 22 Nov. (Draadloos). Op de heden gehouden aardappelmarkt waren aangevoerd twee ladingen, 2152 H.L. Zeeuwsche eigenbeimerfe f 3,90— 4,10; Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 3,904,10; Zeeuwsche bonte f 5,30 5,60; Zeeuwsche blauwe f 4,404,70; Hillegommer zand f 55,20; Duitsche eigenüeimers f 44,20; Poters f 2,50 2,75 OUDEWATER, 22 Nov. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 81 kaaspartijen, 3645 stuks, 18225 K.G. Prij- zij: met rijksmerk le soort f 5155, 2a soort f 4850, zonder rijksmerk f 45— 48. Handel matig. UTRTGHT, 20 Nov Aan de markt al hier waren heden aangevoerd 1300 stuks vee. Handel matig. De prijzen waren als volgt: stieren f 8ö'280, kalf vaarzen f 160260, pinkvaarzen f 80140, melk koeien f 200—320, kalfkoeien f 20G—340, vaarskoeien f 90—220, magere kalveren f 4000, nuchtere kalveren f 12—16, ma gere varkens f 2054, biggen f 920, magere schapen f 20—30, lammeren f 13 f 19. LEIDEN, 20 Nov. Botermarkt. Prima fabrieksboter (controle) f 2, prima bo&- renboter f 2,06-2,20, goede dito f 1,90— I 2. Aanvoer en handel matig. DELFT, 20 Nov. Kaas. Aanvoer 6 sta pels vkomijne kaas, wegende 1224 K.G. Prijzen 8595 o. per k.g. Handel g&- veid woon. LEIDEN, 19 Nov. Veemarkt. Aanvoer: 965 runderen, 60 kalveren, 948 schapen. Prijzen: stieren f 175340, kalf- en melk koeien f 220875, varékoeien f 205— 630 per stok en 5584 cent per K.G.; graskalveren f 3080 per stuk, vette kal veren f 75'110 per /.uk en f 1,08<1,70 per KjG.; nuchtere kalveren f 7—16, vet te schapen f 2337, weide schapen f 20 —25, nüagere varkens f 17—60 per stuk, biggen f 814. LEIDEN, 19 Nov? le soort Goudsche kaas f 53—56, 2é ditd'f 48-62, le srt. Leidsche f 5356, 2e dito f 4862. Aan gevoerde partijen 51. Handel matig. UTRECHT, 19 Nov. Aan de kaas markt alhier waren heden aangevoerd 70 wagens met 17.850 K.G. kaas. Dgp prijzen waren als volgt: le kw&l. f 47—49, 2de kwal. f 4446, rijksmerk f 4763, zwaardere tot f 67 per 60 K.G. Handel matig. een H. DB RUITER, Oud-Alblai. <1 Een Bekènd met boerenwerk en eenigs zins mst hoefbeslag Leeftijd van 17 tot 20 jaar, bij C. STAM, Molenaarsgraaf. Savraagd met Keratmia: Een P. O., goed kunnende melken en mot alle boerenwerk bekend. Huis en Tuin beschikbasr. Zich aan ts meldeq bij I. A. de Vbies Jr.1, Landbouwer te Stolwijk, Schoonauwen. Blssksntflraaf, 22 Nov. Door het be stuur van-den polder Bleskensgraaf werd bij publieke inschrijving verpacht voor 4 eerstvolgende jaren de zoogenaamde dorpsk&mp en -akker. Ingeschreven werd als volgt: f. Bongers (kamp) f 160 p. J.; »oor 1017 et. Huis beschikbaar, en eea bij M. BOER, Berkenwoudt, Achttrbroek. Gevraagd mat I Januari a.a. een goed kunnend# melken en met alle boerenwerk beksnd, bij P Bonosrs, Landbouwer te Berksnwoude. Een nette op goeden stand, voorzien van gas- en wat-rleiding Te bevragen: LOPIKERSTR. 40, Schoonhoven. Vermoedelijk door niemand gera den. Is er Woensdag 24 November 's morgens 10 uur niemand geweest, dan zal sr geraden worden tusschen de nummers 501 en 503. Wie «r bij wil zijn, moet 24 Nov. 10 uur HAVEN 26 zijn. Vanaf heden weer waaronder ook een Pluche Beer f 0.50 A. VAN ELK American Film-Company Dinsdagavond draait het schitterende filmwerk PLAATSBESPREKING tusschen 12 en 1 uur wordt dringend aanbevolen. Dinsdagmiddag om 5 uur KINDERVOORSTELLING (V ST. NICOLAAS woont de geheele voorstelling bij. Iedsr kind ontvangt een aardige verrassing. Opvoering vsn „DWERG LANGNEUS" (misdruk) f 1,00 par 10 K.S. Havea 25 Scbnanbsvei v

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2