Ghanlliur-RllkHGBbl, Bakkersknecht. Boerenknecht, Boerenknëcht, Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. H H. ds Jong Pz. |J b. ds Jong-Ooms |j U 50-jarige JU Echtvereeniging Afloop Aanbestedingen. Marktberichten Abraham Daniël Hakkenberg, De laster Terstond gevraagd: Bakkersknecht, Een flink Persoon Terstond gevraagd Gevraagd: C. VAN BEUZEK0M ia von Van der Vorm, ran Rotterdam, Dordrecht of wie dan ook. De vorige tit- ting wai er maar één belanghebbende, n.m. de heer Van der Vorm. Na die Raadszitting «jjn er nog twee bijgekomen n.m. de gemeenten Dordrecht en Slie- drecht. De heer J. Har dam wil eerst spreken over den afloop van de vorjge vergade ring. 6pr. meent, dat de voorzitter toen een onwettige daad heeft gedaan en on recht heeft gedaan tegenover een lid van den raad. Spr. meent niet, dat de voorzitter het recht heeft om dp verga dering, terwijl iemand aan het woord ia, zoo maar -opeens te sluiten. Al zou er fk weet niej wat gebeuren, dan mag de voorzitter nog geen vergadering slui ten en iemand zoo maar het woord ont nemen. Dat is een onwettige daad. De voorzitter-mag wel schorsen, maar niet sluiten. De voorzitter zegt, dat het hem genoe gen doet, dat de heer Hardam er zelf over begint. Spr. heeft er over gedacht, of hij zelf er over zou beginnen, maar nu heeft de heer Hardam hem hierin geholpen. Van een onwettige daad is geen sprake. Ik ben verplicht de orde te hand haven en wanneer ik oordeel, dat de or de verstoord is en men niet verder te kunnen gaan, heb ik ten allen tijde het recht om een vergadering te sluiten Wanneer er persoonlijkheden plaats heb ben, dan meent spr. niet m zijn recht tekort te schieten, als hij de vergadering sluit. Spr. weet, dat hij ook een verga dering kan schorsen, maar de voorzitter heeft alleen het recht te beslissen, wat er gebeuren zal, sluiten of schorsen De heer J. Hardam is het niet eens met den voorzitter; het recht gaat niet verder als schorsen en wanneer er uit drukkingen zijn, die buiten de orde zijn, heeft de voorzitter tot de orde te roepen Maar als een agenda niet afgewerkt is, ontken ik aan den voorzitter het recht om een vergadering te sluiten. En, zegt spn, nu hadden we ons kunnen wenden tot Ged Staten, doch dat hebben we niet gedaan. De voorzitter zegt dat het hem een ge noegen zal zijn, als de heer Hardam zich zou wenden tot Ged. Staten en dan zou men zien, dat spr. in zijn recht staat. De heer L. Smit ontkent, dat hij din gen zou gezegd hebben, die den voorzitter noodzaakten de vergadering te sluiten, ja, hem zelfs het woord te ontnemen. En nu spreekt u van recht, maar u hebt ook een grondwettelijken plicht. Zeker, daar kunnen eens dingen konten, die u wat onwelluidend in de ooren kinken, maar deze zaak is nu principieel tot uiting ge komen, ook al door het voorstel, zooals dat geformuleerd was. Voor mij was die zaak vamgroote beteekènip, genoeg om er over te spreken. Spr. gelooft, dat er den vorigen keer wat gemankeerd heeft aan de leiding van den voorzitter. Zelf zegt spr. ook wel eens voorzitter geweest te zijn en dan wezen ze mij er op, dit en dat mankeert er aan uw leiding en dat kan nu ook bij u het geval wezen. Wan neer men de soc.-dem. belachelijk wil malfen en er verschillende interruptie'fi komen, dan moet men zich afweren. Nu wil spr. het nog even hebben over de Verklaring van het crediet voor on derzoek tot levering van gas. De formu leering lijkt me nu heel anders toe, dan den vorigen keer. Nu ook Dordrecht er bij gekomen is heeft het een breeder ka rakter. De vraag is: hoe kunnen wij het beste het belang der verbruikers dienen. Niet eerst wie de beste is, maar wat de voordeeligste manier ia voor de ge meente. De vraag komt ook naar voren Hoe is het gas en hoe zal dé gemeente hierop reageeren. Spr. acht het van geen beteekenis wat aangaat de concurrentie met het electrisch bedrijf. Spr. wijst op nieuwe woningen, in de stad, daar was gas voor koken en electriteit voor licht. Gas kan ook nog voor de fabrieken een welkom artikel heeten. Voorts komt de vraag, welke prijzenpolitiek heeft men daarvoor; die moet zoo zijn, dat men het publiek dient. Hoe kan men dus het gas zoo voordeelig mogelijk leveren en in éten geest moet men dan ook het onderzoek leiden. In geen geval moet men het toe vertrouwen aan een particulier, want die zal een zoo goed mogelijk bedrijf daar stellen en tenslotte zeggen, wat verdien ik aan de historie. Nu is het met concessies zoo, men kan er niet meer af; wij mouten hier 5 cent meer betalen dan de prijs die Dordrecht heeft voor het electrisch licht, daar is niets aan te doen. Een keer hebben we de gelegenheid gehad om de tarieven der wa terleiding te bespreken en toen nebben we ook weer concessie'» moeten doen. De uitbreiding kon toen geen water krijgen, dat moest toen eerst weer veranderd wor den. Dat is geschied, /maar daar zitten we nu ook weer aan vast. Dat zijn dus twee voorbeeldt Wat zullen we nu doen. Volledjg vertrouwen geven? Onze fractie is daar wat huiverig voor. Men kan het 'wapport zoodanig inkleeden, dat de Baad crar nu naar moet handelen Voorts vraagt spr., wie was nu*die hoogst des kundige, dat was een zakenman, mijnheer Wilson, dat was etën leverancier, van allfc mogelijke gasmaterialeh. Daar voelt spr. niet veel voor om daar adviezen bij te halen. Spr. wil graag technische adviezen hebben en dan moet men zich wenden tot het technisch bureau van Ned. Gemeen ten. Voorts zou spr. naast B. en W. een commifisie uit den Raad willen, die dit ook mee bekijkt. Zoo zou spr. er zich mee kunnen vereenigen. Een bedrag van f 500 zou spr. niet willen noemen. Laat men een post memorie daarvoor stellen. De voorzitter zegt, dat de bedoeling is alleen te onderzoeken wat voorkeur ver dient. Daarom is dit voorstel ter tafel. Op de begrootiug is hiervoor geen -ost en nu behoeft dat geen f 500 te kosten. Hei kan f 200, f 300 zijn. Wat niet gebruift wordt, zal heusch niet gerekend worden. We zullen er geen pleizierreisjes van gaan 'maken Om nu ons in verbinding te stel len, hebben we geld noodig en daarvoor hebben de gemeenten Nieuw-Lekkerland en Papendrecht f 500 uitgetrokken. Wij hebben ook nog geen deskundige ge had. Alleen toen mijnheer v. d. Vorm zijn wenschen kenbaar gemaakt heeft, hebben we hem laten komen en toen vroeg deze of hij een deskundige kon meebrengen, die dan op alle mogelijke vragen een ant woord kon geven. Maar met zoo'n advies zouden we in geen geval bij den Raad wülen komen En nu er verschillende ko rnet, kan dit juist ten goede komen aan de voorwaarden. Wanneer b.v zulk een aanvrage komt, kunnen we ook zeggen, ga uw gang maar, doch dit zou niet goed wezen. Wij komen voor het belang der in gezetenen op. De heer J. Hardam zegt, dat de ge meente Nieuw-«Lekkerland geen f 500 er voor heeft uitgetrokken, doch maar f 200. Nu zullen toch de kosten niet zooveel uit elkaar loopen. Wanneer het zoo zuinig mogelijk toegaat, gelooft spr. niet, dat het zooveel zal kosten. De'voorzitter zegt: Wij hebben als een maximum f 500 gesteld, nu kan het ook zijn, dat de gemeente Nieuw-Lekkerland het te laag geraamd heeft Er is ook ge sproken over het technisch Bureau van Nederl. Gemeenten, wij hebbem ons niet willen binden, alhoewel het waarschijnlijk dat Bureau wel zal worden. Maar het best© is, dat de drie gemeenten een bu reau nemen. Wat nu een commissie aan gaat uit den Raad, dat moet men zelf we ten, maar elk kan toch ook zelfstand g een onderzoek instellen. Een commissie te benoemen kan spr. niet aanbevelen. De heer J. de Wit zegt, dat wanneer de drie gemeenten één bureau nemen, kan ook net zoo goed een gemeente een onderzoek instellen en dan advies uit brengen aan andere gemeenten. Neen, dan acht spr. het beter, dat men meer bureau's neemt en dan de rapporten naast elkaar. Eén bureau voor allen, is geen onderzoek. De voorzittpr: Dan heb je wel f 5000 noodig. Spr. denkt juist dat verschillende bureau's de zaak vertroebelen zullen, wan neer we de adviezen niet te vertrouwen achten, kunnen we opnieuw een onder zoek instellen. De heer J. de Wit zegt: Als het mijn persoon aanging, zou ik niet naar een bureau gaan. Spr. heeft ook vroeger zaken gedaan en toen moest hij óver een zaak, die spr. aan de hand had, naar een advocaat. Maar die praatte niet naar den zin van snreker. Daarom ging spreker naar een tweede en die sprak juist in het tegenovergestelde. Met dien laatste is spreker toen een pleidooi aangegaan, wat toen gewonnen is. Zoo Is het ook hier, één man moet men aannemen, maar wan neer men er twee of drie neemt, naast elkaar, kan men juist tot een goede op lossing komen De voorzitter zegt, dat B. en W. zich niet hebben willen binden aan ceft' ander bureau, maar wel meent spr., dat indien de drie gemeenten gaan onderzoeken, zij eenzelfde gedragslijn mpeten volgen. Is het niet naar onzsn zin, welnu, dan gaan we naar een ander. (Slot volgt.) ZEVENHUIZEN. De voorzitter, de heer Klinkhamer, 'Burgemeester, opent de vergadering, De Secretaris, Mr Helxnstryd, leest de notulen, die ouveranderd wordez goed gekeurd. Aanwezig zijn alle leden. Een aantal teruggekomen stukken vas Ged. Staten, die goedgekeurd zijn, gaan onder den namer door. Niet goedgekeurd hebben Ged. Staten een hening van f'60u0, waai 1 pCt. provisie voer gegeven moet weiden. De voórzitter zegt geprobeerd te hebben by tal vau banken om gosdkooper terechi te komen, maar nergens lukt dit. Aan Ged. Staten zal nu gevraagd worden of zij een goedkoopere* weg aan küunen wijzen. Goedgekeurd wordt het verzoek van het besiuur van de watervoorziening der Tien Gemeenten, om het directeurschap en hét adminiatrateurscnap aan één persoon op U» dragen. De lieer Meijer vraagt naar het contract van huisaansiuitingen. Goedgekeurd wordt een verzoekschrift van het Groene Rruis tot toetreding als lid van den ontsmettingsdienst. Kosten per jaar plra. f 14. Ook wordt goedgekeurd de noodslaehtplaats by den Heer M. Hol te bestendigen, daar de Inspecteur geen bezwaren heeft. Kosten zijn f50 vergoeding, dau kan toch elke koudsl&ehter by Hol slaehtep. Hier ia enkel aan verborden, dat, indien er veranderingen aan de slachtplaats moeten gebeuren dit de gemeente moet betalen. De slachtplaats voldoet nu aan de eischen der Wet. Aan de orde komt nu voorstel van B. en W. om by de wed. Heemabtrg het afgt keurde vee op haar land te begraven. Voor vergoeding vraagt zy f 2.6Ü van een groot stuk vee en voor een klein f 1.60 De hèer Meyer zou liever het afgekeurde vee laten verbranden te Waddinxveen op de gasfabriek, daar willen ze het voor niets doen. Dit wordt door niemand ondersteund. De heer Braat wil dan een hoekje land afgezet hebben. De heer Van Reeuw(jk is hier op tegen omdat dit duur uit zal komen, dit moet, de verhuurster zelf weten. De onkosten zullen,onderzocht worden nadat het voorstel van den heer Van Reeuwyk verworpen is. Tegen de heeren Van Dorp, Meijer en Van Reeuwyk. De heer Meyer zou de verordening van de belasting op het vee veranderen willen en wel: een gulden op elk varken. De mens hen slachten liever bij den slager dan thuis, en dan kost tiet nu dris gulden. De heer Van Dorp zou dan spoedig hier vjin willen hooien. Dev.■orzitter z«gt toe.met den meestsn spoed hieraan te zullen voldoen. Ter.tafel komt nu: Regells'ghandwerk onderwijs. De heer Van Resnwjjk zou ihet dit punt even willen wachten, want wordt het volgende punt van ds agenda aan genomen, dan vervalt dit punt vahzelf. De heer Van Dorp is het met ds ziens wflze van den heer Van Reeuwyk niet eens. De voorzitter zegt het met den heer Van Reeuwyk e< na te zijn. Ook de heer Braat gaat hiermede ae- coord. De overige letjen stemmen met dpn hear Van Reeuwyk overeen. Punt 5 komt nu aan de orde. Verzoek- schril ten naar aanleiding van het besluit van den Raad van 6 October over de as sistente aan de openbare scholen. Adressen zjjn ter tafel van de ouders van school gaande kinderen, van ds afd. Zevenhuizen van „Volksonderwijs", Ouder-commissis, Commissie van toezicht, advies van den Inspecteur van Onderwijs, en een memorie van toelichiing van genoemde Com missiën. Nadat de voorzitteral deze stukken, waar een heele tijd mede heen ging, heeft voorgelezen,* vraagt ds heer braat het woord. De heer Braat begint te zeggen, ,dat de Inspecteur haast niet bevoegd is em sen advies te geven. Zyns inziens moet hier tegen opgekomen worden. Toen twee jaar geleden het bestuur van de christelyke school om een lokaal vrosg, daar er een vyftig kinderen in een lokaal zaten, gaf hij geen advies, om het niet toe te staan. Het wordt tyd dat zoo ismand in Den Haag aangeklaagd wordt. Toen destijds waren er 140 leerlingen. Na nog veel onhebbelijks over den Inspectsur gesproken te hebben (het was met precies te volgen, verslaggever) komt de heer Braat te spreken over de openbare school op het dorp Daar zyn drie leer krachten met 186 kinderen. Het is mij niet te doen om het onderwijs af te bieken, juist integendeel.'Laten de mannen van het openbaar onderwys nu probeeien om by de ouders der kinderen aan de Rotte hun kindeien naar het dorp te zendes. Dan kan die school er een loer kraeht van het rijk bij kri|gea, dan kost het ons niets. De heer Van Reeuwyk: Maar hierdoor de rechten der oudeia verkorten, dat zal niet gaan. De voorzitter: Vai Reeuwyk, niet ihterrumpeeren. De heer Braat: Wat het adres van de handteekeningen der ouders aan ds Rotte betreft, er zijn er bij wier kinderen nog in de wieg liggen. Ook vrouwen hebben geteekend. Zelf een die buiten de gemeente woont. Zoo kan men wel handteekeningen krijgen. Het volksonderwijs doet ook niets, als eens een propaganda-avondje houden met wat lol.Laten zij zelf de assistente betalen. Dan zijn er ook nog, die zeggen, die scholen bouwen moeten het zelf maar betalen, laten zij het nu doen. De heer Braat eiudigt met te zeggen, dat hy legen de assistente is, daar de heer Mie- fema op het dorp best met twee leer krachten 136 kinderen kan leeren, als de wil er maar is en goed de klassen inrichten. Wordt vervolgd). Bergambacht, 24 Nov. De alhier in de Geref. Kerk gehouden collecte tijdens den Dankstond voor het Gewas heeft op gebracht f 96, Groot-Ammers, 24 Nor. De collecte van Zondag j.L voor den Geref. Zendiogsbond heeft opgebracht f 180,87. Polsbroek sn Vllst, 24 Nov Met derf aanleg der centrale verwarming in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente is< een aanvang gemaakt en men hoöpt met het einde van December het werk te kun nen afleveren. Moge de verbetering het kerkelijk leven in de gemeente* ten goede komen. Schoonhoven, 24 November 1926 Ontslag plaatswerksr gasfabrlsk. Aan deu plaatswerker der Gasfabriek en Waterleiding C. Gdderblom is met in gang van 1 Januari a.s. wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd, eervol ontslag verleend onder dank betuiging voor de bewezen diensten. De WinkelweekDe nummers welke de winkeliers ontvangen hebben van den Burgemeester zijn als volgt geweest: Lopikerstraat: A. Ponsioenv. Ertrijk 820, wed. H. Bouter 199, W. Rijneveld 373; G. Peerbei te 12, J. van Klaveren 360; J. W. v. d. Berg 203; C. Bik 620, P. J. de Vaal 219; Firma Doesburg 648; J. Ncorlander 25; q. J. H. Itjeshorst 701, G. Boss 788, B. van Breukelen 602, B. H. G. Brands 305.weid. F. Groenen 770, van Driel 721, J. Regnery 460, firma J. W. Moes 610,. G. de Vos 549, J. Stalen burg 878, A. G. H. van Berkel 672, A. H. Reijnen 815, H. J. Schrijver 500, J. Ste kelenburg 743, D. Hellenthal 345, A. M. van Diest 420, J. A. J. de Jong 679, Fir ma J. de Gruijter 540. Oude Haven: Gez. van Geelan 37, P. Houtveen 230. Koestraat: E. G. de Jong 920, F. van Camp 43, Gebr Kaasschieter 799, Wed. Monteban 250, L. G. Verrowi 900, v. Al phen v. d. Kleij 560, C J. Brouwer 50. Kerkstraat: C. Stuurman 270, A. Stra- ver 296, P. J. Groenen 69. Voorstraat: A. N. van Zessen 83. Voorhaven: Wed. J. W. Peerbolte 109, Firma C Schouten en Zn. 280. Stadhuisstraat D. Snoei: 130. Jacoba van Beierenstraat: G. dsn But ter 141. Havenstraatsche Wal: J. Hartman 169 Haven: A. Dubbeldam 660, J. van Meerkerk 845, A. W. Casander 760, J Ponsioen 800, A. Plaatsman 828, Firma Van Baaren 890, W. Gunther 440, P. van der Hek 390, A. van der ReePluut 450. A. Faas 825, A. van Grootheest 525, R Schouten--Schakel 635, J. Bezemer 969, G. van der Hek 480, A. Driesen 860, D. Boon 950, D. Smit 930, A. van de Bunt 8, W. Timmer 173, Dames breedveld 969, J. W. Wilier 590, J. Th. Nienhuis 910, J Brouwer 430, Maatschappij De Faam 182. Verschillende menschen zullen zien, dat ze het juiste nummer geraden hebben Maar er zijn winkeliers, die meer prijzen hadden dan -één en dies hebben ook de genen, die dan er het dichtst bij zijn ge weest eon kans op een prijs. Er zijn even wel ook gevallen, dat meerdere menschen hst juists nummer geraden hebben en dan moet er om geloot worden. Daarom kan de prfciuitdeeling nog genoeg stof tot vroolijkheld en animo bieden. De prijsuitreiking heeft plaats morgen avond in het Heeren-Logement. Een leuk Idee. Bij de Firma H. A van Badren heeft men ter gelegenheid van deu naderenden Sint Nicolaastijd een leuk idee in toepassing gebracht In het magazijn is een reuzenklomp ge plaatst en de goede Sint heeft er een massa grooterc en kleinere geschenken ingedaan. Iedere kooper kan zijn eigen geschenk trekken. Voor bijzonderheden zie men de annonce in dit nummer. The American -Film Company. Gis termiddag is in het Nut door The Ame rican Film Company een kindervoor voorstelling gegeven, waarbij Sint Nico- laas te gast was* De oude Sint liet de kinderen bij zich komen, sprak hen over alles en nog wat en ze kregen ook een sadeautje. Opgevoerd werd o.m. de mooie kiuderfijm Dwerg Langneus. Opgetogen •was de groote schaar, die de geheele zaal Vulde. Des avonds werd een voorstelling ge geven, welke de explicateur opende met te zeggen, dat eend overwogen was om ook voor de grooten den Sint te laten optreden. Dit was echter afgewimpeld, omdat dan misschien teveel „ondeugende dames, met zwarten Piet hadden mee- gemoeten. Een hartelijk gelach begroette (deze mededeeling. Na een moderevue, waarin de dames schitterende bontmantels te zieu kregen om „oooo" van te roepen werden op gevoerd de komische films „Een bastaard van Mare' en „Jantje Mekaniek'. 'De eerste is ten eenigleuke film die bewijst dat ook uit de narigheden van den oor log nog komische dingen zijn samen te kt ellen en de tweede beeldt uit de ge nialiteit van een professor, die een me chanische pop had uilgevonden. Ze wa ren beide om den lever eens goed te /aten schudden van den lach. Het hoofdnummer „Danseresje" kon minder bekoren omdat dit filmwerk wat verward is. Er zijn schitterende gedeel ten in en Marvin, het Amerikaantje en Carmelita geven eenig spel, maar de draad ontbreekt in dit filmwerk. Het z{jn a.h.w losse gedeelten en daardoor zeer moeilijk te volgen. De projectie was weer goed. Explica tie en pianobegeleiding zorgden voor aan vulling en toelichting. De mededeeling dat den volgenden keer zal draaien de beroemde film „De klok- keiiBUer Van de Notre Dame verwekte een opgetogenheid die mag doen ver wachten, dat dan de groote Nutszaal af geladen vol zal zijn. Dit filmwerk dat millioenen guldens gekost heeft telt elf acten en zal dien avond geheel alleen draaien daar anders de tijd ontbreekt. St. Nlcolus. Dal was vanmiddag weer een reuzenstoet, die zich bewoog in de nebting van de Kat. Groote groe pen menachefl) oud en jong, ouder» en kinderen, allea ging heen om de boot te zien naderen, waarmee deze Sint zou ar- rivoeien Of het een bróer of een neef waa van de Sinterklazen die verschijnen, ia niet bekend, maar dit heeft men kun nen zien, dat de Maatschappij De Faam haren hoogen gaat zeer luxueus heeft ontvangen. Twee open rijtuigen waren aan de boot gekomen en stonden ter beschikking van den bezoeker. Deze ging in het voorste rijtuig. De heer Ten Dam eveneens en Zwarte Piet op den bok. In het tweede rijtuig namen een tweetal heeren plaats en nadat „T.A.V.E.N.U." zich aan het hoofd van den stoet geplaatst had, gmg het de stad in Omstuwd en gevolgd door honderden, leek het wel, alsof er een of andere grob- te feestelijkheid plaats vond. Vroflij%i spélend ging het door de straten van Schoonhoven, dat nu de weelde bezit van twee nakomelingen van den Nicolaaa, die in vroeger tijden de groote weldoener was. „De Faam* heeft de faam opgehouden van den Sint een keurige inkomst te be reiden. Botermarkt Op de hedenmorgen gehouden Botermarkt bedroeg de aan voer 100 X.G. De prijzen waren als vólgt: Goêboter f 1,25; Weiboter f 1, Eiervalllng. Op de hedenmorgen ge houden Eierveiling waren aangevoerd 1361 eieren. De prijzen bedroegen: Witte eieren f 11,75f 12,50; Bruine eieren f 12,30f 12,75; Diverso eieren f 11,75 f 12j0O; Heneieren f 9,70—f 11,20; Eend eieren f 7,50—f 7,80; De aanvoer van Boter bedroeg: Room boter 32X- K.G., Weiboter 17* K G Prij zen Roomboter f 0,95; Weiboter f 0,75, beiden per half K G Waterstand: Keulen, v.m. 2.97 m. 0.83 m. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 24 November. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matigen Zuid-Oostelijk tot Zuid-Westelijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets kouder. (Eigen Radio dienst.) Mijnramp. OTTAWA, 24 Nov. In een mijn te Mo- gillvray heeft eeu ernstig ongeluk plaats gehad, waardoor een aantal arbeiders werden ingesloten. Het' reddingswerk wordt belemmerd door een tweede ont1 plof.ing. Acht taljnwerkers zijn oog in gesloten. Schip gestrand. HOEK VAN ROLLAND, 24 Nov. Het Engelsche stoomschip Dashwood op reis van Manchester naar Rotterdam strandde gisterenmiddag op de Fransche kust na bij Boulogne. Het stoomschip is heden nacht met assistentie van sleepbooten vlot gekomen en heeft de reis naar Rot terdam voortgezet. AUTO MET BRUIDSPAAR AANGE REDEN Da aula varnlald. Da liuitta»- den gekwetst. ROTTERDAM, 24 Nov. Hedenmorgen had aan de Putaehe Laan een ongpval plaats, dat bijzonder goed is afgeloopen. Een bruidspaar, dat zich per auto naar het Stadhuis begaf, werd ter -hoogte van de Hillevliet aangereden door de stoom tram van den dienst RotterdamSpijke- nisse. De chauffeur Van der W. was reeds de trambaan gepasseerd, toen hy be merkte, dat de weg, dien hij wilde berij- en, afgesloten was.Hij keerde terug, och was nog niet voor de tweede maal de trambaan overgestoken, toen de ach terend van den auto gegrepen werd door de stoomtram. De schok was zoo hevig, dat do auto totaal vernield en ruim tien meter wegge slingerd werd. De bruidegom, de 23-ja- rige D. H„ bekwam geen verwondingen. De bruid, de 21-jarige mej M. Swerd licht gewond. De chauffeur en het bruids meisje, do 13-jarige E. H„ werden uit de auto gesl ngerd. Alleen het bruidsmeisje Mkwam vrij ernstige verwondingen. Zij is door den Geneeskundigen Dienst naar bet zieken huis vervoerd. De auto werd zeer zwaar beschadigd- Den machinist van de stoomtram treft geen schuld. De bruiloft kon niet doorgaan. Mr. R. E. Ledeboer. f DEN HAAG, 24 Nov. Alhier ié in den ouderdom van 63 jaar overleden de heer Mr. R E. Ledeboer, sedert 1908 advo caat-generaal bij den Hoogen Raad. Ook op maatschappelijk gebied was de overledene werkzaam. Hij was o.m. voor zitter van het centraal college voor re- classeering, in welke kwaliteit hij een be langrijk aandeel b^d in de voorbereiding van de herziening van het Strafstelsel, welke voorbereiding aan dat college was opgedragen. De overledene was voorts voorzitter van de Staatscommissie inzake het bioscoopvraagstuk, voorzitter van het bestuur der stichting „Central* Wonin gen'bestuurslid vau. de Vereen ging tot Bevordering van Wetenschappen, onder- curator van de Leidsche Universiteit en van de R.-K. teeTgangen voot middelbaar onderwijs te Tilburg en van het R.-K. Lyceum voor meisjes te Den Haag. Mr. Ledeboer was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en Com mandeur in de Oranje Nassau-orde. De teraardebestelling zal Zaterdagmorgen plaats hebben Als ds drank Is In dsn man Gedurende een vechtpartij In het Spaarn- dammerkwartier te Amsterdam werd een 141-jarige man door een beschonken per soon dusdanig geslagen, dat hij viel en een enkel brak. Per auto-brancard van den Geneeskundigen Dienst werd hij naar het Binden-Gasthuis overgebracht. Gearresteerd. In Den Haag zijn aan gehouden de 28-jarige varensgezel L. M. en de 30-jarige straatzanger N. J. V verdacht van rijwieldiefstallen, den laat- sten tijd te Rijswijk gepleegd. Een der rij wielen die is in een pakhuis in de Kepp- lerstraat in beslag genomen. Rsuzendiamant. Een der kostbaar ste diamanten, die ooit gedolven zyn is de Golden Dawn (gouden dageraad'. Deze steen zal op 1 December bij Christy te Londen geveild worden. De man, die hem in 1913 dichtbij de bekende mijnen van Kimberley had gevonden, heeft hem tot dusver niet op de markt gebracht Te aantrekkelijk. De 31-jarigo A. J. J. L. van bet te Amsterdam liggende stoomschip Otterpool heeft nadat hij te Rotterdam was wezen passagieren, den laatsten trein gemist. De man trok zich dit zoo aan, dat hij bewusteloos ineen zakte. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Geslipt Op de Schiekade te Rotter dam is de 24-jarige J. H. 0. uit de Ja- cobusstraat met zyn motorfiets geslipt. Hij brak het rechteronderbeen en is in hét ziekenhuis aan den Bergweg ter ver pleging opgenomen, De moord te Overschle. De Rotter- damsche politie heeft den tweeden per soon, die mededader zou zijn geweest bij den ditflstal met geweldpleging te Over- schie, waarbij J. de Hoogerbruggen werd gedood, en W de Hoogerbruggen ernstig werd gewond, aangehouden. Het is zekere H. M„ die in do laatste dagen verblijf had gehouden in een logo- ment aan de Bagijnestraat ie Rotterdam. De man had vroeger in een woonwagen gehuisd, later in eeö woonschip te Delft gewoohd en was ongeveer in den tijd, dat het feit te Overschie is gepleegd, uit die stad verdwenen. Waarschijnlijk hebben de gegevens, die mr. E J. H. Hei da, de verdediger van den verdachte V. aan de rechtbank heeft verstrekt, tot deze arrestatie geleid. Vechtpartij. Bij een vechtpartij ln een café aan den Schiedamschen Dijk te Rotterdam heeft de 30-jarige varens gezel J. B. uit Malage den 52-jarigen kellner M. de G. met een dolk in*de lin kerzijde gestoken. De G. is in het zieken huis aan den Coolsingel verbonden. B. ia opgesloten. Sigarenfabriek ln BelglB afgebrand. De sigarenfabriek van Gebrs. Janssens te Gheel is geheel in vlammen opgegaan. Ten gevolge van de crisis in de sigaren- industrie was de fabriek geruimen tijd gesloten geweest en de meeste ^sigaren makers waren dan ook in Nederland gaan werken. Thans was echter een groo te hoeveelheid tabak ingeslagen en de arbeid zou heden hervat worden. Waarschijnlijk is de brand in de droog- tamer ontstaan. Na enkele mlnnfc moest men alle hoop op blussching.. laten «raren. De twee groote fabrieksgebouwen werden vernield. De brandweer kan ilechts de nabijgelegen villa behouden. Dt schade wordt op meer dan «en miF üoen francs geraamd. Diefstal *ij den brand. In dtn nacht zijn bij den brand in de auto- «arage en den winkel van de firma Has- te Overdinkel eenige goederen ge- itojen In verband hiermee heeft de Lor- jersche politie Van R. uit Overdinkel ge- arresteer d. Hl] kereg geen belooning. In den nacht van 12 op 13 dezer is, naar gemeld is. ingebroken in de dancing La Gaieté aan den Pompemburgsingel te Rotterdam waar toen ongeveer I 2UOU ji gestolen. Vermoedelijk Tiebben de dieven zich na afloop van den gala-avond laten in sluiten. Dezer dagen heeft een man aan een van de leden van het personeel van het Grand Theatre, welke bioscoop in K hetzelfde pand is gevestigd,verteld, dat hij wel wat van de inbrekers wist te vertellen en dat hij dit doen zou, de directeur van beide inrichtingen hem een flinke belooning wilde beloven. Dit is gebeurd en de man vertelde toen, in den bewusten nacht om vier uur, twee mannen uit het gebouw te hebben zien komen De mannen deden nog al ver dacht en hij heelt hen eeiügen tyd ge volgd. Tenslotte is hij eVenwel het spoor kwijt geraakt. De politie besloot daarop voor alle zekerheid den man te confronteeren met- het personeel van beide inrichtingen en zoo verscheen alles, die bij La Gaieté of het Grand Theatre werkzaam zyn, in de hall van den feiospoop. Daar waren de orkestmusici van den bioscoop, de leden van den jazz-bund van de daucing, de kellners, dé portiers, de operateur, de tooneelknechts eaiz. De man werd langs de wachtende schare geleid, maar zonder resultaat. De pölitie voelde den man daarop nog eens aan den tand en. toen bleek, dat zijn verklaringen hoe langer hoe zwak ker werden en dat hij zich meer en meer begon tegen te spreker. Men heeft hem daarom maar zonder belooning naar huis laten gaan. Een apenhlstorle. Een komische apengeschiedenis heeft zich in Engeland Yporgedaan. Des nachts hadden dieven het voor zien op kalkoenen in de buurt van Not- üng Hill bij Londen. Zij vergisten zich echter en maakten een kooi open, waar in zich een dozijn apen bevonden. De dieven schrokken zoo, dat ze de vlucht namen, maar de apen maakten van de schoone kans gebruik om de ver loren vrijheid te herkrijgen. Den volgenden morgen kon de eigenaar er'negen op betrekkelijk eenvoudige wijze terug krijgen, maar de vier stoutmoedig- iten waren vertrokken en na zich on derweg aan een mand wortelen te goed ^.gedaan te hebben, toonden ze levendige belangstelling voor het station Nolting Hill van den ondergrondschen spoorweg. Zij gingen wel niet door den gewonen ingang naaf binnen, maar klommen langs den gevel naar boven en met een han digheid, die ieder geveltoerist hen zou hebben benijd. Den heeien dag heeft de eigenaar met behulp van pofiüe, vrijwilligers en ten slotte de brandweer getracht, de dieren weer in rijn macht te krijgen, maar ze bleven onbewogen tegenover de verlok kingen van pinda's, versche worteiyes en dergelijke apeumaag-streelende geneug ten en zoodra iemand met of zonder Ridder in hun nabijheid kwam, ontwe ken zy naar een ander deel van de blijk baar ruime stationsoverkapping. Ten slotte werkte er zich één door den kap naar binnen en toen een trein kwam aanstuiven, schreeuwde hij van plezier, liet zich op een wagon vallen en verdween een paar seconden later in de richting Paddangton. Het dier is op dat station echter niet aangekomen en dus onderweg of vermorzeld of weer ergens anders beland. Bij het invallen der duisternis genoten de .anderen nog van hun vrijheid, maar men hoopte hen, door honger gedreven, tot een of andere onvoorzichtigheid te kunnen verleiden, die hen weer in het rechtmatig bezit van hun eigenaar zou stellen. Inbreker aangehouden. De reiziger A. D. uit de Carnisselaan te Rotterdam is aangehouden, als verdacht van mede plichtigheid aan de inbraak bij de firma De M. aan de Linker Rottekade. Een der inbrekers heeft daarbij een hoofdagent van politie, die hen had ont dekt, op het oogenblik dat zij het pand verlieten, tegen den grond geslagen en hem zyn revolver ontnomen. Op D. is een brief gevonden, welke gericht was aan een familielid en aan een kennis van D., beiden in Haarlem woonachtig. De brief handelde over een alibi, dat de Haarlemmers voor D. had den verschaft Een rechercheur is daarop naar Haarlem gegaan. De Haarlemmers hebben toen toegegeven, dat zij op ''er- zoek van D. een alibi hadden verstrekt, maar dat zij in werkelijkheid niet wisten, waar D. den bewusten nacht had dooi^ gebracht. Bovendien is een juffrouw komen ver klaren, dat D. aan haar heeft gezegd, dat hij by de inbraak tegenwoordig is geweest. D. blijft evenwel ontkennen. Het onderzoek wordt voortgezet. Moord to Pi» Ijs. De Terneswijk te Parijs is door een moord in opschudding gebracht. Even voor negenen des mor gens ontmoette de Zwitser Edmond Hals lijn zwager Schwaqj), wien hij verweet hem financieel geruïneerd gemaakt te hebben. Schwaab schijnt als eenig ant woord z'n zwager hoonend bejegend te hebben, waarop deze een revolver te voor- ■chijn haalde en zijn tegenstander dood •choot. Hat» heeft in zijn Verhoor voor de politie verteld, dat Schwaab hem »chan- delijk bedrogen had et» dat hij, nu hij geen cenl meer op de wereld bezat, be- •loten was zich te wreken. Langt do gronzoa. In don nacht werd even over de Nederlandsche grens onder de Duitscbe gemeente Kohlscheid een auto door de douane-beambten ge sommeerd te stoppen. Hieraan werd geen gevolg gegeven, waarop de douane enke le schoten losten. Eén ervan trol den be- bestuurder in den buik. In levensgevaar lijken toestand iB hij naar een der Aaken- sche Ziekenhuizen overgebracht. De inhoud van den auto ia in beslag genomen, 1000 K.G. koffie, 300 K.G. ta bak, een hoeveelheid cacao ep thee en 12.000 sigaren. Des avonds omstreeks acht uur is op den Tilburgschen Weg een berucht je never smokkelaar E. V. uit Princenhage aangehouden. Hij maakte er zijn werk van, liolangrijke partijen jenever over de Belgische grens te vervoeren. Het waa den politie te Princenhage ter oore ge komen; dat hij een partij jenever te Roo sendaal had opgeborgen en dat hij van plan was, deze te vervoeren naar Til burg. Do ambtenaren, in samenwerking met de politie, hielden oen oogje ;n het zeil en niet zonder gevolg. Des avo ids passeerde hij iu een auto, van Z3kvien G. uit Roosendaal eerst het dorp Ru inhen Hem werd daar door de ambt m-iron en politielet halt toegeroepen, maar hij gaf hieraan geen gehoor, zoodat de politie zich genoodzaakt zag, eenige schoten op den wagen te lossen, zonder resultaat echter. In razende vaart reed V. door. Hij pas seerde te Princenhage, waar de politie ook was opgesteld, den Bredaschénweg en werd ook daar door de ambtenaren en de politie gesommeerd halt te houden, maar ook daar lukte het hem te ont snappen. In een klaarstaanden auto reden de veldwachtors van Princenhage iBeuaen- berg en Buisefa, een rijksveldwachter en twee kommiezen hem achterna, een bui tenweg kiezend; da smokkelaar had waarschijnlijk de stad genomen en zij kwamen het eerst op den grooten rijks weg BredaTilburg even achter den driesprong. Daar zetten zij hun auto dwars over den weg en kij legden aan beide zijden van den auto walzen neer, die toevallig voor reparatie aan den weg daar aanwe zig waren. Er werd dus een formeele bar ricade opgesteld: Met geladen revolvers gingen «ij den auto toegemoet. Zij sommeerden hem andermaal halt te houden en V. gaf zich toen over. V. en C. werden gevangen ge nomen en zij zijn voor den officier van justitie geleid, de luxe auto met vijf va ten jenever en 50 liter elixer d'anvers, zijn naar den rijksontvanger te Breda overgebracht. Reeds acht dagen en nachten hadden de ambtnaren en politie op dezen smok kelaar geloerd. Voor eenzelfde feit is V. vroeger te Tilburg aangehouden. Daar was hf| ook ksnlsuwd naar. Terwijl zekere L. J. S. uit Leiden qp den Schiedamschendijk te Rotterdam .bij een vechtpartij stond te kijken, heeft iemand zijn portefeuille met f 30 gerold. Esn gehtlmzlnnlg geval. De politie stelt een onderzoek in naar een eigenaardig en geheimzinnig geval, dat zich in de laatste dagen der vorige week in Den Haag zou hebben voorgedaan. Voor zoover thans bekend is, heeft de zaak zich ais volgt toegedragen. Donderdagavond heeft de 21-jarige koetsier K. K. de ouderlijke woning aan de Lyonnetstraat verlaten en keerde er eerst Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur terug. Hij werd toen thuisgebracht in een auto, vergezeld van twee dames, die K. hielpen uitstappen, hem tot de deur brachten, maar zich toen zoo snel mo gelijk met den auto verwijderden. Om trent deze dames is nog niets bekend. Toen K. in huls was gekomen, bleek, dat hij er slecht aan toe was. Hij had een vrij diepe wonde boven het rechter oog en aan zijn rechterzijde was hij geheel verlamd. Ook kon hij den eer sten tijd geen woord uitbrengen. Zyn moeder oordeelde het raadzaam, een dokter te laten komen. Deze vond den toestand van K. van di^n aard, dat hij opneming ln het ziekenhuis nood zakelijk achtte. In den loop van den middag werd K. naar het ziekenhuis overgebracht. De ziekenhuisdokters von den het gewenscht de politie te waar schuwen, waarop een onderzoek volgde. Het is nog een raadsel, hoe de man plotseling is verlamd en rijn spraak vermogen verloren heeft. Tot heden heeft hy nog geea woord kunnen uit brengen. Tegen de politie uitte de moeder van K het vermoeden, dat haar zoon met iemand slaags was geraakt. Het gevolg hiervan zou zijn: dat hi de beschikking over zijn ledematen hai verloren en niet meer spreken kon. Het onderzoek der politie wordt zeer belemmerd, doordat K. zelf geen inlich tingen kan geven en de overige perso nages, die bij het drama betrokken zijn, zich niet bekend gemaakt hebben, en naar men meent ook wiel niet zul len doen. Omtrent dit geval wordt nog het vol gende meegedeeld, hetgeen uit het po litieonderzoek moet zijn komen vast te staan. De koetsier verliet Donderdagavond omstreeks half negen de ouderlijke wo ning. Hij begaf zich naar een perceel aan den Rijswijkschen Weg, waar hij dikwijls kwam en waar hij op goeden voet stond met een vrouw. De vrouw was echter niet thuis, maar zat met een kennis in een café. Na daar eenige uren vertoefd te hebben bega! zij *ich, nog vergezeld van F., naar den Rijswijkschen Weg. Onderweg ontmoet ten zij K., die in woede ontstak, toen hij de vrouw met een ander zag. Daar het geheele gezelschap vrij sterk onder den invloed van alcohol verkeerde, raak te men «poedlg slaag». Eenige harde kleppen werden uitgedeeld, met het ge volg, dat de vrouw een blauw oog kreeg en li. een wond aan het gelaat Men vermoedt, dat door een harden klap een der zenuwen buiten werking la gesteld, tengevolge waarvan een toe stand van verlamming zal zijn inge treden en waardoor K. tevens het spraak vermogen zal hebben verloren. De vrouw heeft K. naar haar woning gebracht en hem verzorgd tot Zaterdagochtend. Toen werd het haar te bezwaarlijk en heeft rij hem, met behulp vap een vriendin naar de ouderlijke woning gebracht. K. vertoeft nog in het ziekenhuis; zijn toestand is onveranderd. De politie meent, dat de klappen zijn toegebracht door F. I'egen hem wordt dan ook pro ces-verbaal opgemaakt. Gewetsnsbezwarsn tegen stemman. Een gehuwde vrouw te Eemnes (Utr.), die het vorige jaar gewetensbezwaar had, deel te nemen aan de stemming voor de Tweede Kamer, liep deswege een proces verbaal op. De kantonrechter te Amers foort veroordeelde haar tot 50 cents boete of 1 dag hechtenis. Ook tegen het betalen van de geldboete voerde de juffrouw gemoedsbezwaren aan en ze gaf te kennen, de opgelegde hech- tenisstraf te willen uitzitten. Hiertoe werd ze echter met in de gelegenheid ge steld. Thans heeft een deurwaarder be slag op haar inboedel gelegd en deze zal 1 December publiek verkocht worden. Overstrooming ln Zuld-Afrika. In Port Elisabeth heeft een ernstige over strooming plaats gevonden, tengevolge van een ongekend hevige wolkbreuk. In één uur tijds bedroeg de regenval c a. 13 M De straten werden vernield door de kracht van het water, dat in een bruisen den stroom naar de lager gelegen deelen der stad vloeidtf. Twee kleurlingen wer den door het water meegesleurd, geraak ten in een afvoerbuis en spoelden onder den grond dóór in zee, aldus op jammer lijke wijze omkomend. Een naargeestig schouwspel speelde zioh af in de nabijheid van de begraafplaats. Een sterke waterstroom had den grond omwoeld, graven en kisten opengescheurd en naar alle kanten schedels en beenderen tot midden in de stad meegesleurd. Plun deraars hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om de begraafplaats bin nen te dringen en de ringen van.de han den der geraamten te stelen. Boschbranden In Frankrijk. Het Fransche ministerie van Landbouw pu bliceert en rapport over de boschbranden, die dit jaar in Frankrijk hebben gewoed. Hieruit blijkt, dat er niet minder dan 180 groote branden zijn gemeld en dat de schade op zestien millioen francs kan worden geschat Vooral het Zuiden van Frankrijk heeft ten zeerste van de branden te lijden ge had. De oorzaak moet voor meer dan 30 pet. worden gezocht in roekeloosheid, terwijl in vijftien procent der gevallen vonken uit locomotieven den brand heb ben aangestoken. vette kalveren, le kwal. f 1,13—4,30, 2de kwal. f 0,90—1,10, 3e kwal. f 0,775—0,88; 38 nuchtere kalveren f 1422; 410 var- kens Hollandtche f 0,83—0,84; vette var kens f 0,79—0,81 per K.G., Overzeeuw- ache en Gelderscbe f 0,830,84, een en kel prima varken één cent boven notee ring. WOERDEN, 24 Nov. (Draadloos). Kaas markt van beden. Aangevoerd 336 kaae- partyen. Zonder ryksmerk f 5063, 2e soort f 4647, met ryksmerk le soort j f 53—67, 2e soort f 47—51, zwaardere f 59. Handel traag. ROTTERDAM, 23 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 241 paarden, 23 veylens, 1657 magere runderen, 810 vette runderen, 182 vette kalveren, 526 nuchtere kalveren, 310 graskalveren, 245 schapen of lammeren, 537 biggen, 13 bok ken of geiten en 12 overloopera. Prijzen per half K.G.: Koeien 2830 cent, 47 50 cent, ossen 33 cent, 8941 cent, 46 cent; stieren 31 cent, 36 cent, 40 42 cent; kalveren 52*55 cent, 70 72* cent, 8587* cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 27G—425; stieren f 120—490; graskalveren f 40—90, paarden f 200 350, slachtpaarden f 90160, hitten f 100 -200, veulens f 4090, kalf koeien f 275 430, pinken f 85130, vaarzen f 150— 250, biggen f 11—20, dito per week l 2,50 2,75, overloopers f 2540. Overzicht: Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen zeer ruim De handel gewoon en de prijzen hiervan bleven vrijwel op dezelfde hoogte van gis teren. Een enkel puikbest spoelingbeest werd nog tot 2* cent boven noteering verhan deld. Vette kalveren waren ook ruim ter ïbarkt. De handel langzaam en weinig ver andering in prijzen. Een enkel best kalf ging nog tot 7* tot 10 cent boven notee ring. Op de magere markt was de aan voer van melkkalveren tamelijk. De han del was redelijk en de oude prijzen bleven dan ook gehandhaafd. Jongvee met grooten aanvoer. De han del bleef stil en de prijzen stationair. De aanvoer van nuchtere fok- en slaohtkal- veren was gewoon. De handel vooral in slachtkalveren was slecht tot bijna onver- NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. Evangelisatie. Donder dag 25 November, 's avonds 7 uyr, de heer M. de Heer, van Nieuw-Lekkerland. GEREF. KERKEN. BERGAMBACHT. Donderdagavond zal in de Geref. Kerk alhier voorgaan Ds. Sap van Glanerbrug, en een rede heuden over de Christelijke verzorging van Zenuwlij ders in Nederland. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. Vrijdag 26 November 'i avonds 6 uur, Ds. Salomons, van Amers foort koopbaar, waarvoor de prijzen dan ook aanmerkelijk lager waren. Voor fok- wer den vrijwel de oude prijzen bedongen. Werk- en slachtpaarden, hitten en veu lens met gewonen aanvoer. De handel was flauw gestemd en de prijzen waren voor al niet booger. De aanvoer van biggen was nog vrij groot. De handel was tame lijk en prijshoudend. Overloopers met klei nen aanvoer, kalmer handel en vrijwel de oude pryzen. LEIDEN, 28 Nov. Vette varkenamarkt Aanvoer 886 stuks, 872 van 1Ü0 K.G. en daarboven 7071 cent, 14 licht soort, 68 70 cent per K.G. Handel vlug. ROTTERDAM, 23- Nov. Eieren. Rotter- damsche Veiling Warmoezierstraat. Kip peneieren f .12,1014,90, dito kleine f 6,50 12,35, eendeieren f 8-^9,16 de 100 stuks Aanvoer 53.000 stuks. BODEGRAVEN, 23 Nov. Kaas. Aan voer 231 wagens, waarvan 212 rijksmerk, te zamen 8273 stujts, wegende 66.184 K.G. Prima kwal. f 54—58, mindere f 4752, zware f 61, zonder rijksmerk f 4562. Handel flauw. UTRECHT, 22 Nov. Aan de paarden markt waren heden aangevoerd 750 paar den en veulensDe prijzen waren als volgt: "Weeldepaarden f 375450, werk paarden f 2014—300, oude paarden f 80 150, 1*-jarige veulens f 140200, 2-ja rige veulens f 175300, jonge veulens f 60 —125, hitten f 100-300. GORINCKEM, 22 Nov. Aangevoerd 157 runderen, 2 nuchtere kalveren, 138 over loopers, 679 biggen. Men besteedde voor: zware kalfkoeien f 350—400, melkkoeien f 275—350, kalfvaarzen f 200—250, guis- te vaarzen f 125'175, pinken f 100—130, graskalveren f 3065, nuchtere kalveren voqr export f 810, overloopers f 3045, biggen f 1525. GORINCHEM, 22 Nov. -Op de eieren- veiling waren aangevoerd 1734 eieren. Prijzen: kippeneieren f 10,1013,30, eend eieren f 7,80 per 100 stuks. Boter f 1,10 f 1,15. GROOT-AMMERS, 24 Nov. Veiling op 221 Nov. 1926. Aanvoer 1501 eieren en 46 halve K.G. boter. Prijzen: Kippen eieren f 10f 18,80, eendeieren f 7 f 7,90, beiden per 100 stuks; boter f 0,80 f 0,95 per half K.G.; hanen f 0,60 f 2,30 per stuk; kaas f 0,56f 0,60 per half K.G. SCHOONHOVEN. November. Getrouwd: A. J. Bisschop», oud GS j., en A. M. Straver, oud 22 j. KRIMPEN a.d. USSEL Van 11-50 November. Geboren: Saartje Cornelia, d. van A. W. Krijgsman en N. van Wingerden. Jasper, z. van P. Schouten en A. Ooms. Huibert, i. van K. Koorevaar en M. de Kwant. Getrouwd: J. C. Roo^ oud 128 J„ (te Capelle a.d. IJssel) en E. Luyten, oud 22 j. W. van der Laan, oud 29 en C. Koolmees, oud 22 J. Overleden: F. Baas, oud 24 j. G. B. Dekker, oud 89 j., echtgenoote van J. Dekker. GOUDA. November. Geboren: 8aartje Aaltje, d. van A. K. de Jong en C. van Herk. Kornelis, z. van K. van Groningen en D. J. Hofstede. Petrus Jóhannea, z. van P. M. de Jong en H. van der Kleijn. Geertruida, d. van S. C. van Bueren en G. van Kers bergen. Jansje, d. van J. van der Aart en C. H Blok. Overleden: H. Oostveen, oud 42 J„ echtgenoote van P. de Langen. Getkodwd i Mr. F. L J E RAMBONNET Burgemeester vu Sehoonhove» en MADELEINE SPEET. Bredz, 13 November 192Ö. De Ht*r en Mevrouw RAMBONNET-Sput, betuigen bij dezen, medj^namene hunne Familie, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling bij hun Huwelijk onder vonden. pc Den leten Deeember a.e. bd ra kopen onze lieve Oudere en ra pi Orootoudere te herdenken. KJ ,Hunni Kindirzn ih 0 Klsinkinderin. bw f?j Ammeretol, Nov. '26. Jgj Psursum, 24 Nov. Alhier had een aan besteding plaats voor het verbouwen van den watermolen in den polder Peursum. Ingeschreven was als volgt: Timmer-, smids- en verfweyk: A. J. Mulders te Giessen-Nieuwkerk f 2042; H. den Toom te Giessen-Nieuwkerk f 1938; J. van der Haven te Giessen-Nieuwkerk f 1913,60; T. Oskam te Peursum f 1758 Metselwerk: J. Muis te Giessen-Nieuw kerk f 1365; B. Muis te Giessen-Nieuw kerk f 1079; T. Muls te Giessen-Nieuw kerk f 959. Het werk is ln massa gegund aan T. Oskam te Peursum voor f 2717. Aangewezen zijn voor het metselwerk T. Muis te Giessen-Nieuwkerk voor f 959, het verfwerk aan Wed. de Vries te Gies sen-Nieuwkerk voor f 95; en bet smida- werk aan G. k. Goossens te Giessen- Nieuwkerk voor f 88. AMSTERDAM, 24 Not. (Draadlooi). Veemarkt van heden. Aangevoerd 026 Heden overleed te Leiden onze beste Vader, BehUwd- en Orootvsder la den ouderdom van69j»ar. F. I HAKKENBFRQ. I F. HAKKEN8ERQ— Qlaibirqbn ■h Kinderen. Haastrecht, 23 Nov. 1926. welke tegen Mej. OLDENBURQ, Oranjestraat 10. geaproken ia, ver klaart ondergeteekeade hiermede dat allee onwaar I». A. DE LANOE, Molenstraat. Schoonhoven, 14 November 1920. Een zelfstandig kunnende werken, bl| A. W. db Kovbl, Lekkerkerk (Dorp) (Oud 23 jaar) zag zich gaarns, geplaatst bij Vrachtrijder of Qraanhandelaar. Brieven, onder no. 6390, aan het Bureau van dit Blad. Bevrjjd uw llohasm va» urinezuur Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige on zuiverheden uw heele gestel in de war. Daarom ia het f00 gevaarlijk om waarschuwende verschijnselen te verwaarloozen zoóals rugpijn, urine6toornissen, blaaskwalen, rheu- matische pijnen, stijve'en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel In de ooren, hoofdpijn, duizeligheid en zenuwachtigheid. Oij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, waar door tij de vergiften «ait uw bloed filtreeren, het is onverantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontsteking, chronische rheu- matiek, waterzucht, Steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chronische nierziekten ontwikkelen. Duidelijk Ia, dat gij bijtijds uw uleren mdet opwekken en ver aterken. Wacht niet langer! Ge bruik Foster's Rugpijn Nitren Pillen, het specifiek nlermlddlel, In geheel Nederland om zijn succes bekend. Duizenden dankbare mannen ejt vrouwen zeggen, dat Foster'» Pillen hen geholpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glurerpakklng met geel etiket Iet hier vooral op) bij apotheken en drogisten kt 1.75 per flacon. 43 een H. Dtt RUITER, Ohd-AIblas. Biedt zich aam Bekwaam voor terstond of later, bi) Qraan handelaar of Vrachtrijder. Br. fr., onder No. 0410, Bureau van dit Blad. Gevraagd met I Januari a een goed kunnende melkep en met alle boerenwerk bekend, bij jP Bonoers, Landbouwer te BerkenwQude. Een goed kunnende mjelken. Adres: H. v. d. BERO, Landbouwer te bCieuw-Lekkerlapdi wijk A. Molenaarsgraaf, Bl88ken8graaf en Brandwijk. In verband met «e* ziektegeval li het gezin van enzen Besteller P. 8W1JNENBURO. geschiedt da bezorging tijdélijk door ta Ottotand, A 64, dit zich inmiddels beleefd san- beveelt voor Abonnementen Advertentie»

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2