t on*e T H T Sonora Radio Altijd door Frans van Camp SCH00NH0VENSCHE COURANT. Ruime ueuze si. fliceiaes cadeauu c Dr. HEMMERS Frans van de Pavoord! RADIO TUKKER Viool Spelen Een Boerderijtje, AA75 Notaris J. v. d. Leeden Hei Heerenhuis, H H Landbouwers! Electro Homoeopatisch, Indische Geneeskundige Inrichting SPREEKUUR, PONTSCHOOL' GOUWE 73 GOUDA. Achter de Waag (joada JAGER Hoeden Petten Overhemden Zijden Shawls - Handschoenen Boerenpetten, enz. enz. Uit de hand te koop: Wei- en Hooiland, NIEUWSBLAD VOOR ZUID10IXAND EN UTRECHT van "Vrijdag 26 November 1926 No. 5203. VIERDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Plaatselijk Nieuws Telegrammen. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Predikbeurten. Jonffcni Ulatar ran blauw of gekleurd ratinf en mooie zware, gladde OK stoffen in alle A «JU kleuren, voor den pril» van ar slecht» mWÊÊÊ Ratiné Jekker voor jongens en meisjes, mooie fline krul. lange model» m0^Ê "7C. len. prima kwaliteit, voor I den prü» ven I tlecht» Wlnterjaa van mooie, donker» mij ze stoffen met fluweelen («tin «voering. WII voor den prtfs ven slechts i Heeren Ulster van kwaliteit Winterstoffen donkere «n 4i|| be9Ln voor allen, die tot dusver, door welke omstandigheden ook, nog niet In de gelegenheid waren zich van goede en moderne Winterkleeding te voorzien, ij thans de gelegenheid geboden het lang begeerde kleedingstuk te bekomen voor den prijs, die hun past. Welbegrepen! Het gaat hier niet om een aanbieding van slechts enkele uren of om een korting op een oorspronkelijk veel te hooeen pnjs, hetgeen tenslotte, zooals ieder aanstonds begrijpt slechts een schijn-voordeel voor den kooper beteekent. (Het woord korting immers legt op zich niets, het komt aan op den prijs, welken men ten slotte betaalt) Neen. het gaat er veel meer om, dat gedurende den geheelen duuT van onz$ opruiming, de bekende lage C. A. prijzen voor uitsluitend goede en modern» kleedmg nog eens belangrijk verlaagd zijn, wat dus een dubbele besparing voor den kooper beteekent. Vergelijkt daarom nauwkeurig kwaliteiten en prijzen en doet Uw voordeel ONZE OPRUIMINGS PRIJZEN: HEERENULSTERS 5!* - 8.75 - 10.50 - 13.75 tot 58.- WINTERJASSEN 773 - 11.75 - 15.75 - 19.75 tot 62.- MOTORJEKKERS - 8.75 - 11 75 - 15.75 tot 27.50 HEEREN COSTUMES - 11 75 - 16.75 tot 65.- JONGENS ULSTERS 2? - 3.90 5.25 - 7 50 tot 32.- RATINÉ JEKKERS II' - 3.25 - 1.75 - 6.25 tot 18.- JONGENS PAKJES (geheel gevoerd) 3F - 4.75 - 6J0 tot 26- i, ROTTERDAM DEN HAAG UTRECHT LEIDEN GRONINGEN LEEUWARDEN SNEEK ENSCHEDE ZWOLLE ARNHEM HAARLEI te Ouderkerk t/d IJssel is voornemens op Hioensdajsn 15 (n22D«ciml)«rl9J8 telkens des morgens 11 ure, in het Kofffehuis van C. Ooms te Gouderak, bij Inzet en Afslag in het openbaar te verkoopen: A 175, bevattende beneden 6 Kamers met Keuken en Kelder, boven 4 Kamers en Zolder: met Koetshuis. Bergplaats, Tuin en Uitpad naar den IJsseldijk. ouder de gemeente Gouderak, 'op het dorp, aan den IJssel, groot 29 A., 67 c.A, benevens een SCHUURTJE, A 176, grenzende aan het vorige, groot 29 c.A. ^Aanvaarding bij de toewijzing. Bezichtiging 2 dagen voor den Inzet, waarvoor zich te wenden tot den Heer JW Ooms te Oouderak Na den Inzet op 15 Dec. zullen op het erf bij het bovengemelde huis worden verkocht: Eenige MeuDelen en Huisraad, bestaande uit 4 Tafels, Stoelen. Ligsioet, 4 Bedden, Ledikant, Kachel, Canapé, Piano, Petroleumlampen, enz En voorts een partij Brandhout voor den verkoop afgenummerd te bezichtigen. BOUT ei MARMER-LESSEN. Ondflrrlcht in 8 C H A B L0 N E E R EN voor eerstbeginnendtn om hen in de gelegenheid te te stellen, zich In dit vak te bekwamen. Aanvang December 1926. Leasen en Inlichtingen bij W. L. SCHIPPERS (Diploma gevolgde Curitia 1913 14 Schilderschool A. R. v. d. ÈURO), C 6l,.Streefkerlt. Laat nu Uw oude houten Wrlugtobbe bakleedan mal vertind Staalplaat. Vraagt prija bij C. v LEEUWEN, Tuinstraat 31-35, Oouda. Donderdag, Markt l/o Kantongerecht. Proettobbe gratis beschikbaar. tan ROTTERDAM I houdt elke» DONDERDAG via 10-2 uur Hotel Heerenlogement, Koestraat, SCHOONHOVEN Oedurende de vele jaren Van onze praktijk, zagen wfj bij dc meest hopelooze kwalen, welke overal tevergeefs hadden gedokterd, nog de mooiste resultaten. ZIEKEN, sendt «Uw Urine of komt self daarmede. Wacht niet tot het te laat is. Vrlie-eideruek f 1. Medisch Adviseur, Dr. J M. NYLAND, Art». CTCMA TALEN, BOEKHOUDEN, TVE9CBI 9 IE.niU CORRESP ENZ. Vraagt Inlichtingen. vindt nieu in het ftfHgHzyu van Markt 70 - Oouda iu alle verftcheidenlield Groole keuze Regulateurs mei Slagwerk vanaf 116.» Enorme sorteerin'g PENDULES in Koper, Brons^ Hout en Marmer Bronzen Pendules met Coupes vanaf f 16. Schitterende voorraad Trouw- en Verlovingsringen per gewicht uitgeprijsd, graveeren letters gratis Goud- en Zilver Colliers, Kettingen enz. Groote sorteering Lepeltjes met Etui vanaf de goedkoopste tot de betere soorten Eenige groote keuze in Dames en Heerenhorloges in Goud, Zilver en Nikkel Is onovertroffen Wij demonstreerde» voor verschillende Radio Experts en'de pers en de critieken over ome nieuwe vinding waren schitterend Reeds enkele hebben wij geannonceerd Voor U Is de keuze nu niet moeilijk Komt U eens luisteren en U is overtuigd -- Artm D. REM PT, Maatkade 158 Rotterdam (voorheen Dr. de Wilde). Te raadplegen: 8-10j 11-3 en 'sav. 7-8 Zaterdag 27 Nov afwezig. KLEIWEG 37 - GOUDA /V et- mooie complete •tellen f25.- Zeer goed 1 20 PIANO'» ORGELS Inruilen Schoonmaken Steamen p«r keer en per abonnement. til» vil enorm geiorleerd I» Gouda Schoonhoven Dordrecht bestaande uit een HUIS met S T A L L I N O voor 9 Koeien en een Paard, met 6j H A- bost gelegen in de Alblasserwaard, te Ooudriaan, huis gemerkt No. 101. Het Land te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen, en het Huis l Mei 1927. Te bevragen bij den eigenaar G. J. DE VOS te Ooudriaan, 91. in- Een kolqnie voor Italië. De Roemeensche koningin huittoe. Mexico en Amerika. Een der zaken die thans meer aan de orde "komen is de zucht van I FALIE om te gaan koloniseeren. Met het ontwaken de nalionaliteitsbesef, dat door het op treden van Mussolini is wakker geroe pen ,komt ook de begeerte naar kolo niaal bezit en deze begeerte zal te eem- ger tijd vervuld moeten worden. Daar om is niet geheel eD al onwaarschijnlijk het telegram, dat ons uit Rome zonden werd en dat het volgende houdt: Naar verluidt zullen binnenkort bespre kingen plaatsvinden tusschen Mussolini en den Franschen en Engelschcn minis ter van buitenlandsche zaken inzake ko loniaal bezit van Italië. Deze besprekingen zouden betrekking hebben op het afstaan van de kolonie Kenya door Engeland aan Italië en een overeenkomst tusschen Italië en Frank rijk waarbij aan Italiaansche onderdanen in Tunis het behoud van hun nationali teit wordt gewaarborgd. Over deze vraag stukken zullen Briand en Chamberlain wanneer deze laatste de volgende week te Parijs vertoeft, besprekingen houden. De kwestie van deu afstand door En geland aan Italië zou reeds te Livorno tusschen Mussolini en Chamberlain zijn behandeld. Briand en Chamberlain zouden geza menlijk een voorstel uitwerken om dit aan den Italiaanschen vertegenwoordiger te Getiève voor te leggen. Indien dit voorstel in beginsel wordt aanvaard, zal waarschijnlijk een conferentie tusschen Briand en Mussolini plaatsvinden om de bijzonderheden ervan uit te werken. Een speciale overeenkomst zou verder nog worden gesloten tusschen Italië en Enge land ter bescherming van "He Britsche belangen in het af te stane Kenya. Indien dit telegram geheel juist zal zijn dan kunnen we gerust aannemen, dat Engeland daarmee wel wat voor heeft om zijn invloedssfeer te versterken. Want door het afstaan van deze koloniale be zitting bindt 't Italië dat als weer op: lévend volk niet te versmaden is als afnemer van de Engelsche industrie en als medestander in de internationale toe standen. De besprekingen te Livomo aan boord van den kruiser, die zoo idyllisch ge weest zijn blijken dan toch ook nog wel een ander doel gehad te hebben dat en kel vriendschapsbetuigingen en het aan bieden van een bouquet aan mevrouw Chamberlain. We zullen er binnenkort wel weer meer van gewaar worden. H.M. koningin Marie van ROEMENIE ls vertrokken naar haar. vaderland. Zij heeft AMERIKA vaarwel gezegd op een even geaffecteerde manier als haar ge- heele optreden was. Zij richtte draadloos een afscheidsboodschap tot het Ameri kaansche volk, waarin zij vroeg belang stelling te blijven koesteren voor de oude wereld want de oude en de nieuwe moeten elkaar begrijpen en het elkaar nfet moeilijk maken. De boodschap ein digde met de woorden „Tot weerziens mijn fief mooi Amerika". Het is niet te gelooven dat deze vorstin eenigen indruk bij de puchtere dollar- verdieners zal hebben nagelaten. Zij vindt in Boekarest een zieken echt genoot. De toestand van den Roemeen- schen koning, die ongesteld is, wordt nu bevredigend geacht. Door een daverend hoera-geroep werd onze goede Sint verwelkomd. Na nog eenige oogenblikken vertoefd te hebben vertrok het hooge gezelschap weer in de richting Schoonhoven. De maatschappij „De Faam" verschafte de kinderen dit genoegen, wij zouden er willen bijvoegen, wanneer Sint Nico- laas volgend jaar weer verjaart, wilt dan Uw bezoek niet aan den steiger, maar aan de scholen brengen. Enkele inwoners hebben de ouden gewoonte weer gevolgd om, n.l. wanneer de koeien Sint-Kathrijn, 25 November, nog in de weide loopen. dezen dan in den nacht van 24 op 25 November, te doen melken. Voor enkele gezinnen is die qacht dan ook een ware vreugde. Alblasserdam, 20 Nov. Het koor ,Door en voor het Volk" gaf in de zaal Harmonie onder leiding van haar di recteur, den heer J Hendrix, van IJssel- mnnde, mei medewerking van het bekende duo BeekBoesnack, van Rotterdam. Be uit te voeren nummers werden over het algemeen goed gezongen. Het duo heeft wederom getoond, z'n vak te verstaan; delittantisme, hoe aardig het soms kan zijn, verzinkt in het niet, als men deze menschen hoort. Boor de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" is een Kinderkoor opgericht mei aanvankelijk 15 leden, en door de Gem. Zangvereeniging „Crescendo* eveneens met aanvankelijk 30 leden. Botting tuiichsn auto en kaatwagen. Twee gewondan. Hat paard Gouderak, 26 Nov. Donderdagmorgen omstreeks 8 uur is de autobus van Gebr. Smits van den dienst Gouda—Krimpen ad. IJssel en botsing geweest met een kaaswagen van den landbouwer K. Kool. Het ongeval had plaats in den karre- stoep bij de steenbakkerij van den heer Van Vliet. Juist daar wordt een oven van de steenbakkerij gestookt en doijr 't neer slaande weer was er zooals gewoonlijk een geweldige rook .waardoor men letter- I lijk niets kan zien. De autobuschauffeur gaf wel eenige signalen, maar zag niet dat een kaaswa gen naderde. Een botsing tusschen autobus en wa gen was dus onvermijdelijk. De landbouwer Kool werd van den wagen geslingerd en vrij ernstig aan het hoofd verwond. Een jongen, wélke achter op den wa gen zat, had de tegenwoordigheid ^an geest er af te springen en kwam eu* met schrik nog goed al. De boom van den wagen drong door de ruit van den autobus en verwondde een der Inzittenden, de, deu schipper D. de Jong aan het hoofd. De andere inzittenden, ook de chauf feur bekwamen geen letsel. Het paard van den landbouwer werd zeer ernstig verwond en was een paar uur later dood. De landbouwer Kool en schipper De Jong werden door een der reizigers uit de autobus, een lid van E.H.BO. verbon den. De autobus bekwam slechts geringe schade en heeft na eenig oponthoud ?ijn reis kunnen voortzetten. Het gtdoode paard werd naar de slachtplaats over- gebracht. Voor den landbouwer K. wel een erg ongelukkige dag, naar we vernemen was vorige week voor het paard nog een bod van f 600 gedaan. Er is een conflict gerezen VEBEENIGDE STATEN van de Noord-Ame- rika en MEXICO. President Calles van Mexico heeft een mededeeling ontvangen van 33 leden van den Amerikaanschen Senaat, dat deze hem zullen steunen en hem hun vertrouwen zullen geven Inzake de notawisseling tusschen de beide lan den. In de Amerikaansche beursrwereld aohtte men den toestand niet zoo ern stig en meent men. dat er nog wel mid delen te vinden zullen zijn die een breuk kunnen voorkomen. In Mexico daaren tegen acht men den toestand ernstig. Daar wordt algemeen de meening geuit, dat de kwestie waarom het gaat, niet zoozeer het lot der Amerikaansche Olie maatschappijen is, maar wel de vrpag of Mexico dan wel de Vereenigde Staten in Midden Amerika zullen overheerschen. In ENGELAND wordt het overlijden van deu Russischen gezant Krassin be treurd ,daar men hem den aangewezen treurd. daar men hem den aangewezen man achtte om de kloof tusschen Enge land en Rusland te overbruggen. Hij was de eenige Russische staatsman, zoo schreef de Engelsche pers, die ook het Engelsche standpunt wist te begrijpen. Het lijk van Krassin zal worden verbrand en daarna zal de asch naar Jïoskou wor den vervoerd. Jaarswld, 20 Not. St. Nicolaas. Wai heeft die goede Sint de kinderen veel pret doen beleven. Door signalen op de stoomfluit te geven kondigde hij zijn aan komst aan het stoombootenhöofd aan. Toen vertrokken alle schoolkinderen naar den dijk en hoorden zij reeds de muziek dreunen, welke hen op deze wijze reeds wilden voorbereiden op het hooge be- ioek. Toen de kinderen aan den aanlegsteiger gekomen waren was het heuglijk oogen- blik gekomen dat Sint Nicolaas op het dek verscheen om met behulp van zijn trouwen Piet, de kinderen te trakteeren Proefbemalino nieuw gemaal Willige- Langerak. Willige-Langerak 26 Not. Hedenmor gen heeft plaats gevonden de voorloopige proefbemaling van het nieuw gebouwde electri8che gemaal, staande aan de Mo- lenwerf alhier. Dit gemaal zal dienst doen voor de gecombineerde waterschappen van Wil lige-Langerak, Cabauw, Zuid-Zevender en Vijfhoeven. Op den duur zal een der beide molens vervallen, de andere zal in werking blij ven. Bij deze voorloopige proefbemaling wa ren alle bestuursleden der betrokken wa terschappen, waarvan voorzitter' is de heer K. Vink, tegenwoordig. Het'bleek, dat de machines zeer goed voldeden. De plannen voor het gemaal werden ontworpen door het Ingenieursbureau voorheen J. van Hasseil en De Koning te Nijmegen, de machines werden geleverd door de machinefabriek Pannevis te Utrecht, terwijl de electrische installatie verzorgd werd door de firma Groeneveld te Amsterdam. De capaciteit van dit gemaal is ruim het benoodigde opvoervermogen. Wanneer het gemaal eenige weken in bedrijf ge weest is, zal een proefbemaling plaats vinden, waarbij het Ingenieursbureau be wijzen zal, dat de gegarandeerde opvoer- hoogte van het water door de machines kan worden verkregen. Langerak-Nieuwpoort, 26 Nov. Don derdagavond te 7 uur vergaderde de ver- eeniging Het Groene Kruis in het café van J. Oosterhout. Na opening werden de notuh waarna de mededeelingen volgden. Vervolgens rekening en verantwoor ding, jaarverslag en verslag van den ma gazijnmeester, verkiezing van besbtuursle- den. Er werd een voorstel ingediend om te komen tot samenwerking- met Groot- Ammers betreffende wijkverpleging en tu berculosebestrijding. Onder de aanwezige leden had een verloting plaats. Na de rondvraag volgde sluiting. Langerak, 20 Nov. Onder leiding van het onderwijzend personeel gingen de leer lingen der Openbare Lagere School alhier in optocht Woensdagmiddag na«r den steiger om St. Nicolaaa te zien. Oud-Alblae, 20 Nov. De gemeentereke- ning dienstjaar 1925 van deze gemeente, is door Ged. Staten goedgekeurd. De bewoners van de gemeente-nood woningen, van welke woningen het dak waa verwijderd, zijn thans naar de aan grenzende gemeenten vertrokken. Deze woningen zijn nu te koop. In het café van den heer G. A. de Vries werd de algemeene jaarvergadering gehouden van do ijsclub. Van de 130 le den waren er 70 aanwezig. Na opening volgden de gewone jaarverslagen. De penningmeester, gehoord zijn klaagtonen, bleek wel wat krap bij kas te zitten. Be sloten werd staande ds vorgadenng een collecte te houden, wat f 30 in het laadje bracht. Na afhandeling vai; nog eenige zaken, had plaats de gewone verloting: waarna de diverse prijzen werden uitge- -eikt. Stolwijk, 20 Nov. Alhier is tegen een boerenknecht P. V. genaamd, proces-ver- baal opgemaakt wegens dierenmishande ling. Hij had een varken van zijn haas, zoodanig geslagen, dat het dientengevolge (is overleden. De gevolgen hiervan zullen vermoedelijk niet uitblijven. Donderdagavond gaf de Rederijkers kamer „Excelsior" alhier, ten huize van den heer Joh. Noomen, haar ge wone jaarlijksche uitvoering. De zaal was geheel bezet. Opgevoerd werden „De fa milie Loberg" tooneelspel in drie be drijven door Cor Henmus. Het stuk werd in zijn geheel schitte- remd opgevoerd. Een waar succes voor de vereeniging. Het bleek, dat er ver schillende goede krachten onder de spe lers waren en zonder aan de anderen te kort te doen, vermelden wij in het bijzonder den heer Ernst Loberg en zijn vrouw, die uitstekend voor hun rol ge schikt bleken te zijn. Na de pauze werd opgevoerd: „Als het circus komt", kluchtspel in een be drijf door Frits van Duinen. 'Ook dit stuk werd goed gespeeld. In het bijzonder kwam hierin uit den heer Beulemans, herbergier, die meermalen den lachtlust der aanwezigen wist op te wekken. Het wis dan ook een zeer ge zellige uitvoering waarvan door de aan wezigen wel werd genoten. Door een ge zellig bal werd de avond besloten. Meerkerk, 20 Nor. Tegen den autobue- ondernemer B., van Groot-Ammers is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet rijden volgens den tijd op de dienst regeling aangegeven. Woendagavond gaf Meerkerk's Fan fare „Euphonia" haar eerste uitvoering tn dit seizoen voor donateurs en ge»- noodigden in de bovenzaal van „Hof van Holland". Het programma bevatte een zevental uitgelezen nummers en bo vendien een drietal voordrachten. Reeds bij het aanhooren der eerste nummers |regen we weer den indruk van een corps, dat op een zeer hoog peil staat, vooral wat betreft techniek, muzikale op vatting en voordracht. Veel bijval vond ditmaal no. 3, Duo Concertant, voor piston en baryton met piano-begeleiding. Op elk nummer volgde een hartelijk ap plaus. Na het muzikale gedeelte werden door enkele werkende leden een tooneel- stukje en een tweetal komische voor drachten opgevoerd, welke zeer in den smaak vielen en meermalen de lachspie ren der aanwezigen in beweging brach ten. Een geanimeerd bal sloot dit in alle opzichten goedgeslaagd concert. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat door den arbeider G. Ver sluis in een weide een witte mol ls ge vangen. Tot dus ver werden onder deze dieren geen albino's aangetroffen, wel vaak onder veldmuizen. De jongeheer A. Bijl had Woensdag middag het geluk op de Oude Zederik een vischotter te schieten. Na eenige weken stilstand zijn in deze gemeente weer een paar gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Gelukkig is het gevaar voor besmetting nu de koeien op stal staan, minder groot. Bij minder aanvoer was de handel in kaas deze week zeer matig. Men be steedde voor le soort f 52-54. voor 2e soort f -10—50 en voor extra zware tot f 50 de 50 K.G. Handel In vette varkens stug. Ze gelden 31 tot 30 oent per half kilogram, naar gelang gewicht en kwaliteit. VI 1st 20 Nov. Als gevolg van den zwaren mist is gisternacht de auto van the American Film-Company uit Schoon hoven, die na een voorstelling op de thuisreis was van den weg geraakt. De inzittenden kondqn ongedeeard het voer tuig verlaten. De vrachtrijder K„ uit Schoonhoven passeerde juist toen het ongeval gebeurd was. Met behulp van dezen kon het toe- Stel uit den wagen gehaald worden. Donderdagmorgen is de auto weer op het droge gebracht. Er was geen mate- rieele schade, zoodat gisteravond de aan kondigde voorstelling in Alfen gewoon plaatshebben. millioenen beloopt. Vooral in het dal van de Yéxubie, een zijrivier van de Var, is de schade groot. Een tiental huizen is meegesleept door een j^ardverschuiving. 'n Chaos van aarde en slijk vormt een vormelooze piassa In de Vésubie over een lengte yan bijna een kilometer. De heele berg Belvédère is in beweging gekomen. Men vreest voor verdere aard verschuivingen in de Roquebillièra, daar er zich nieuwe spleten gevormd hebben. Er zijn 20 menschen in het gebergte omgekomen. Brutale berooving. - Toen een com- missionnair in diamant uit een café in de Rue Lafayette te Parijs kwam, werd hij door twee personen opgewacht, die zich als inspecteurs van politie bekend maakten en hem een arrestatietfével toon den, tegen hem uitgevaardigd door den rechter van instructie te Versailles. Voordat hij van zijn verrassing beko men was duwde het tweetal hem in een greedstaanden taxi. die onmiddellijk weg reed, de stad uit, de richting van Ver sailles op. Onderweg fouilelerde de -heeren hem en ontnamen hem zijn papieren 250 francs in geld en drie briljanten van tezamen 48.000 francs waarde. Later stopte de auto, naar het scheen wegens een defect. Allen stapten uit. De wagen werd ..omgezet' en het volgende oogen- blik kreeg Benderski van de twee in specteurs een fikschen duw. die hem n een greppel deed terecht komen. Toen hij op de been was gekrabbeld was de aut omet de „inspecteurs' verdwenen. Dit verhaal is door den commission- nair aan de gendarme gedaan. Hij deed het vergezeld gaan van signalementen der beide gauwdieven. Deze zijn later gearresteerd. (Eigen Radio-dienst.) Schip door den mist aan dan grond gevaren. HOEK VAN HOLLAND, 26 Nov. Het stoomschip „Witram" van den Noord- Duitschen Lloyd met passagiers en stuk goederen op weg van Sint Thomas naar Hamburg, dat in den Nieuwen Waterweg is aangekomen om te bunkeren, is heden morgen bij dikken mist ter hoogte van Maassluis aan den grond geloopen. Sleepbooten zijn ter assistentie aanwe zig. Er bestaat geen direct gevaar. De barakken der Vlasakkers verkocht. AMSTERDAM, 20 Nov. Bij den verkoop der barakken van het militaire kamp Vlasakkers bij Amersfoort was de op brengst f 24.953. Van de 39 geannonceer de perceelen werden er atut uit den koop teruggenomen, zoodat deze barakken ver moedelijk'voor loopig nog blijven staan. Autobus in een sloot geraakt. DELFT, 26 Nov. Gisteravond geraakte op den Rotterdamschen Weg een autobus van de C.A.B.-onderneming in een langs dien weg loopende sloot. Doordat de chauffeur waarschijnlijk door de mist misleid bij het uitwijken voor een tegemoetkomenden auto tever naar den kant van den weg uithaalde, kon hij den wagen niet meer op den weg hou den De autobus slipte en geraakte in de sloot. Verschillende personen bekwamen met- ernstige glaswonden. Zij zijn in particu liere aulo's naar Rotterdam gebbracht. Doodelijk arbeidsohgeluk. HAARLEM, 26 Nov. Gisteren om 12 uur heeft de Heemstede een doodelijk on geval plaats gehad. I)e 42-jarige arbeider H'. Jansen was bij de Hollandsche Cul tuur |dij. .een stalen schoorsteenpijp aan het monteeren. Plotseling helde deze voor over en trok den man mee naar omlaag. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Eeni gen tijd later overleed de man. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Inbraak. HAARLEM, 20 Nov. Terwijl de familie Bremen, uit Overveen, een concert bij woonde, werd gisteravond ingebroken in hun villa aan den Julianaweg. Door het inslaan van een ruit verschaften de in dringers zich toegang tot het huis. On geveer vijftien gulden aan geld en voor circa 1000 gulden aan voorwerpen en sie- »aden wordt vermist. Van de daders werd geen spoor gevonden. De ontsporing bij Leiden. AMSTERDAM. 20 Nov. Op de plaats, waar gistermiddag nabij Leiden een goe derentrein ontspoorde, is den geheelen nacht doorgewerkt om den spoorweg weer vrij te maken. Hedenmorgen was de baan weer vrij en is het verkeer in beide rich tingen «oer normaal. AMMLKüiOL. 'b Avonds 0 uur, VB. Hugenholtz AMMERSTOL. Evangelisatie. V.m. 10 uur, de heer J. Opendorp, van Schoonho ven, 's avonds 6.30 uur, de heer A. van Mazijk, van Schoonhoven. BENSCHOP. V.m. 9.30 uur, Lezen eener Predikatie; 's avonds 6 uur, Ds. N. C. Bakker. BERGAMBACHT. V.m. 9.30 uur, Ds. Hugenholtz, van Ammers tol; 's avonds 0.30 uur, de heer De Vries, van Stolw^k. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt Zondag voor te gaan de heer Toets, van Overberg. BERKENWOUDE. V.m. 9.30 uur, Ds. L. R. van den Broek. BLESKENSGRAAF. V.m. 9.30 uur, Ds. A. Luteijn, van Uo.udriaan; n.m. 2 uur, Zondagschool. ELSHOUT. Vm. 9.30 uur, DS. G. Alers, van Nieuw-Lekkerland, Doopsbedieriing; 's avonds geen Dienst. GIESSEN-iSilEUWKERK. V.m. 9.30 uur, Ds.. L. Nugteren. GIESSEN-OUDËKERK. Vm. 9.30 uur, Ds. Jongens. GOUDERAK. V.m. 10 uur, Ds. Land stra, van Haastrecht; n.m. 2 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsdienst-Onderwij zer te Ouderkerk a.d. IJssel. GQUDRL4AN. V.m. 9.30 uur, de heer Scherpenzeel, Godsdienst-Onderwijzer te Bunnik. GROOT-AMMERS. V.m. 9.30 uur en 's avonds 0 uur, de heer A. Dekker, Gods dienst-Onderwijzer te Bleiswijk. HAASTRECHT, 's Avonds 7 uur, Ds. A. Landstra JAARSVELD. V.m. 9.30 uur, Ds. Plan- tinga, van Linschoten; 's avonds geen Dienst. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Vm 9.30 uur en 's avonds 0.30 uur, Ds. P. van Wil- 16 KBIMPÉN a.d. LEK. V.m. 9,30 uur, Ds. F. F. J. van der Plassche, Bediening van het H. Avondmaal; 's avonds 6 uur, Ds. F. F. J. van der Plassche. LANGERAK. V.m. 9.30 uur, Ds. W. Deur, van Schoonhoven; n.m. 2 uur, Zon dagschool. LEKKERKERK. V.m. 9.30 uur, Ds. J. N. van der Heijden. LEXMOND. V.m. 9.30 uur, de heer Breedveld, Godsdienst-Onderwijzer te Leerdam; 's avonds 0 uur, Ds. Wachter, van Vianen. LOPIK. V.m. 9.30 uur, Ds. W. R. Boerendans, van Harmeien; 's avonds geen Dienst. MEERKERK. V.m. 9.30 uur, Ds. Berg- hauser Pont. MOERCAPELLE. V.m. 0.30 uur, Lees- dienst; n.m. 2 uur, Ds. Klomp, van Capel- le a.d. IJssel. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.80 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. N. Luijendijk. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. geen Dienst, 's avonds 0 uur, de heer M. de Heer, Godsdienst-Onderwijzer. NIEUWPOORT. N.m. 2 uur, Ds. G. Alers, van .Nieuw-Lekkerland. OTTOLAND. 's Avonds 0 uur, de heer Scherpenzeol, van Bunnik. OUD-ALBLAS. V.m. 9.30 uur en n.m. 1.80 uur, Ds. J. J. van der Poll. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur, de heer A. de Redelijkheid; 'S avonds 6.30 uur, Ds. J. Enkelaar. Wijkgebouw aan den Lageweg: V.m. 9.30 uur, Ds. J. Enkelaar. Doopsbedie- ning; 'b avonds 6.30 uur, de heer A. de Redelijkheid. POLSBROEK en VUSTt V.m. 930 uur, Ds. N. C. Bakker, van Benschop; 's avonds 0.30 uur, Lezen eener Predikatie. SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur, de heer H. G. van den Hoek, Candidaat tot den H. D. te Bilthoven; 's avonds 6 uur, Ds. W. Deur. STOLWUK. V.m. 9.30 uur, Ds. B. J. Slordige dame bestolen. Uit een ho tel te Brussel is van een dame, die er logeerde, een bijouteriekistje gestolen, dat voor honderduizend frank aan kost baarheden bevatte. Wonderlijkerwijze had de dame het kleine kistje, dat slechts 18 centimeter lang. 12 breed en 10 centi meter hoog is, open en bloot in haar slaapkamer laten staan toen zij deze om streeks zeven uur verliet. Toen zij er tegen elf uur terugkeerde was het kistje verdwenen. Aardverschuivingen In Frankrijk. Sedert eind vorige week hebben zich in de zee-Alpen tengevolge van aanhoudende zware regens aardverschuivingen voor gedaan. In verschillende dalen waren de telegrafische en telefonische verbindin gen verbroken. De dorpen Breil en Coaraze waren geïsoleerd en Verscheidene wegen onbe gaanbaar. Sedert hebben de aardverschuivingen grooteren omvang aangenomen, zoodat de schade die in de heele berggroep Roquebillière is aangericht, verscheidene NED HERV. KERK. Aangenomen naai Langerak b.z. de Lek de heer H. G. van den Hoek, Candi daat tot den Heiligen Dienat. GEREF. KERKEN. Beroepen te Schoonrewoerd Ds. G. van Heiningen te Ter Aar GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Sliedreclit Ds. J. Overduin te Werkendam. Hardinxveld, 26 Nov. Tot gemachtigden voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Neder-Hardinxveld zijn herkozen de heeren M. Stek, L. Holtijzer, P. van Bergeyk en N. Benders. In een vacature werd gekozen de keer Tromp. Zevenhulzen, 26 Nov. De Oogst-col- lecte in de Nod. Herv Kerk gehouden, heeft opgebracht f 120 voor de kerk en f 69 voor de armen. - Langerak, 26 Nov. In de Ned. Herv. Kerk is gekozen tot diakan Jao. Blom Az. en tot notabelen J A. Rozendaal Hz., J. Hakemulder en M. Verhoeven. Zondag 28 November 1926. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. H. van Dijke, van Wagen ingen. STOLWIJK. Evangelisatie. V m. 930 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. G. Enke- iaar, van Tor Aar. STREEFKERK. V.m. geen Dienst; v.m. 10.30 uur, Zondagsschool; n.m. 1.30 uur Ds. C. Heemskerk, van Dordrecht. WILLIGE-LANGERAK. V.m. 0.30 uur, Ds. A J. Hoekzema: n.m. 2 uur, Zon dagschool; 's avonds 6 uur, Ds. A. J. Hoekzema (Zondag^ 21) REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Geen Dienst. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Joh. Wielenga. BERGAMBACHT. V.m 9.30 uur en 's avonds 0 uur, Ds. Vogel, Em.-Predikant te Hilversum. HAASTRECHT. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur. Ds. L. Smildo. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 9.30 uur, en 's avonds 6 uur, Ds. Kalkman, LANGERAK. V.m. 0.30 uur en 's av. 0 uur, Leesdieüst. LEKKEBKERK. V.m. 9.30 uur en 's ar. 6 uur, Ds. P. Roos. LEXMOND. V.m. 9.30 uur en 's av. 0 uur, Ds. J. Dekker. LOPIK. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Sioders, van Vlaardingen. MEERKERK. V.m. 9.30 uur en 's av. 0 uur, Ds. F Bruinsma. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. P. Vis- scher.rf' OTTOLAND. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. F. Bruinsma, van Meerkerk. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.15 uur en 's avonds 0 uur, Ds. J. van der Sluis PEURSUM. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. Delleman. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Offers, van Laar. OUD GEREF. GEM. MOERCAPELLE. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdiensi. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, de heer A. Bikker, Missionair te NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur en avonds 0 uur, Lqesdienst. NIEUWPOORT. V.m. 9.30 uur en avopds 0 uur, Ds. J. P. Meijering.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 7