Otoieele Kennisgeving fiameente Bergambacht NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT sGcrcI yroc 58* Jaargang Vrijdag 3 December 1926 Dit EERSTE BLAD. FEUILLETON. Doornburg. No. 5206, Kostelooze Inenting en Herinenting nummer bestaat uit DRIE BLADEN St Nicolaas. Telefoon 20. INGEZONDEN MEDEDEELING. <i - snikkend ver- dan S. W. N. VAN NOOTEN,SCHOONHOVEN. Uitgevers» Postch. en. Girodienst 13763. den heer het Zicken- er in een „Cecile,” zeide hij stroef, „je weet, dat Zeg me zijn, regel nacht ftilks en inplaats ten heffen, st te stem- behouden. 0 stemmen rorpen, die 100 opcen- geheel xje rdt met 7 heeren Van .eeuwen en jerlijk Ann- s. aangeno- louwbedrijf 3 aan uit- jnkomsten De Burgemeester, J. A. A. U1LKENB. van van be at- K* Geiten- en, mits de van inzage lording. >n hecPplei- 30 opcenten SCHOONHOVENSCHÏ COURANT. Plaatselijk Nieuws 1927 wat verd daar- i aan ia de begroo- iverd j-ast- ida. ier werden „Een i „ALi 1 be- Er is in den mensch een drang om gelukkig tt maken Hij, de zwerver op deze aarde, heeft diep in zijn hart de begeerte om voor zichzelf en anderen een gelukstempel te bouwen.. En daartoe grijpt hij iedere ge legenheid aan om een lichtstraal te wer pen in de duisternis van eentonigheid en zorgelijk leven. Zoo bezien wordt de Sint Nicolaastijd rijk omdat ze een gelegenheid biedt qm anderen vreugde te bereiden. cm. Electr. n Leeuwen e een ge- bedrijf en itslaan, Be- laan, maar Is zoodanig ■orige sala- g, dat Be- aar de ge lig zal na- j over de werd het luwen met de heeren omen. (De de verga- g voor het itgavea op 490.50, na- choeisel aan cht Weth. scholen een te geven e® in de «en» iidere. op, dat er Istandsgrens in difent ge- Weth. Van qtpgaan. Het vorpen met n Landdag eteekend te BinnenlO P minuten is del pijn over! met haar beachreid gezichtje „Je hebt me nooit zoo toegesproken, Bertie.” „Maar je bent ook nooit zóó geweest. Zeg me spoedig wat het is, want ik ver lies mijn geduld.” „Ik ben geen Vrouw voor je.“ „Wie heeft je dat verteld? Frits?” Juist kwam mevrouw Bloemertz binnen. „Mevrouw,” zeide Adelbert opgewon den, „wat beteekent dit tooneel toch? Ik vind Cecile in bijna wanhopige droef heid en nu ik haar vraag wat haar scheelt zegt ze, dat ze geen vrouw voor mij is. De moeder zag er haast even betrokken uit als haar dochter. Zij naderde Cecile. ,<Wind je niet zoo op, lieveling,” vleide meer 0.20 rekeöd. Voor wordt de drie- wonen en dan werd Cécile rooken be- J. J. 0.» berisping, rug:, L. G. Vegens te W C. B. Wegena a Nieuwer- h. Wegens L. Ph. v. i Reeuwijk, te Gouda, Gouda, f 3 vervoeren: h. Wegens Waddinx- is overtr. Gouda? f 5 juwverord. iba. 3 d. h. t: J. v. d. h. Wegens ;ren: B v d. h. We- voetpaden: is. 1 d.; P. ld h J. as. 2 d h S de U. r f 8 suba de Gouwe: f 2 subs, de Gouwe: ibs. 1 d. h u J, A. te >uda, ieder rtr. leer recht, f 25 BURGEMEESTER en WETHOUDERS vaa BERGAMBACHT maken bekend dat op Woensdag 8 December b.i„ nam. 2 uur, gelegenheid zal zijn opengesteld tot van hen die zich daartoe ten Raadhuize aanmelden. Bergambacht, 2 December 1026 De Secretarie, W SCHIPPERS. de toekomst door. „Maar ik zou geen beter man voor Ce cile kunnen kiezen; hij heeft verstand voor beiden, hij zou haar ontwikkelen en lei den....” „Van haar een speelpopje maken, dat hem nimmer durfde weerstreven Nu kan zij hem nog te veel overhalen, maar over een paar jaar?” „En merk je dat nu pas?” „0 neen, maar zoolang Cecile met hem Maar zouden we de Sint Nioolaasdagen willen missen Voor geen geld ter wereld immers. Welk een genoegen ligt er niet in als de ouders zien hoe de kleinen tevreden zijn met de hun toegedachte geschenken. Welk een stralende blijd schap op het gelaat van den echtgenoot die door zijn vrouw verrast wordt, van moeder de vrouw, die door haar man wordt verblijd met een geschenk. Niet de waarde van het gegevene is het. maar de liefde welke uit het ge schenk spreekt. Die gelegenheid is er altijd, maar op dergelijke dagen toch meer nog dan an ders. En daarom is het goed als we op den Sint Nicolaasdag ook eens denken aan hen die het minder hebben dan wij om hen mee te deelen van onzen over vloed. Nu kunnen we het doen als ver rassing en de wetenschap ook een ander een plezierige» dag, een genoeglijken avond te hebben bereid zal onze eigen I vreugde verhoogen. 1 Het wordt Sint Nicolaas, dag van ge heimzinnigheid en .verrassing, van sur prise en blijdschap, van leveasrnooiheid en vriendschap, van liefde en scherts.. Dat op dien dag aan velen moge worden, bereid een schoone ervaring van geluk. Oud-Alblas, 3 Dec. De dienstplichtigen van de lichting 1927 zijn als ’t volgt toe gewezen. A. den Boon, 7e Reg. Veldart (bereden), le ploeg; R. H'ouweling, 7w Reg. Veldart (bereden), le ploeg; A. de Jong, 7e Reg. Inf., le ploeg; C. Kooiman en N. Stierman, 3e Regt. Inf. le ploeg, 7e Regt. Veldartillerie (bereden), 2e ploeg allen te Bergen op Zoom, waarvan G Kooiman het volgende jaar September en de overige in Maart 1927 zullen worden ingelijfd. De oud-watermolenaar D. de Vries alhier, bleef plotseling dood op den we" Hoewel reed 80 jaar, ging bij nog gere geld in het land werken, wat ook dezen morgen het geval was. Zeker een sterken odder de weinigen, die zulk een leeftijd behalen. Ammerstol, 3 Dec. De groote klok, die bij den alhier gehouden bazaar is verloot, is aan de vereeniging zelve ten deel ge vallen. Zij viel op nummer 911. Door de commissie tot het houden van genoemden bazar ii zij daarop bij opbod verkocht. Voor den prijs van f 27 is de heer C. Bakker te Bergambacht eigenaar ge worden. Groot-Ammers, 3 Dec. Onze dorpsge- noote, mej. W. Blonk, is als no. 2 van de voordracht benoemd als onderwijzeres aan de O. L. School te Nieuwpoort. Als een bijzonderheid zij vermeld, dat de heer J. de Kouwet, oud 81 jaar, thans nog met opgewektheid de functie waarneemt van kassier-boekhouder der Boerenleenbank alhier. Door het bestuur dezer gemeente zal aan de haven1 alhier en aan het Schoon- hovensche veer een dreg tot redding van drenkelingen geplaatst worden Door vrijwillige bijdragen hiertoe in dat in het inlagen om- n Welh. leel schrap- >0 opcenten i wat er is, 30 opcenten rijzen. de 100 op- den aftrek sonderhoud '.oo de ge- het tekort ook nog ren wacht- werken die uitgevoerd. begrooting een tekort van zijn reisavonturen verhaalde, maar hij schreef dit toe aan de innige familie betrekking, die tusschen de twee families zou komen. Hij mocht den vroolijken, geestigen Frits gaarne lijden, maar niet xooals Adelbert, dien hij een degelijk mensch, een man van .zaken en van prin cipes noemde. Met recht was hij dus ver toornd toen Adelbert hem de toedracht der zaak verhaalde, maar hij stelde den jon gen man gerust. „Geloof mij, Doornburg,” zeide hij, ,,’t is niets dan een vrouwengril; laat Frits wat wegblijven en zij vergeet zijn aange name conversatie spoedig. Ik zal er da delijk over spreken.” Hij ging naar de kamer zijner dochter, maar reeds bij de deur kwam «zijn vrouw hem tegen met den vinger op de lippen. „Sst. Zij slaapt.” ,,’t Is een mooie historie, waarvan ik hooren moet, vrouwl” begon hij dadelijk. Altijd door gebaren makend, leidde me vrouw haar man naar de huiskamer en toen zich nederzettend vroeg zij: „Maar wat bedoel je toch?” „Wel, wat Doornburg me daar telt* „Doornburg is een naar mensch, met ontzaglijk veel verbeelding, die er trotsch op is dat hij door zijn eigen toedoen rijk is geworden en daarom ieder naar zijn pijpen wil laten dansen. Gelukkig, dat on ze Cecile dit nu reeds ingezien heeft* „Wat ingezien „Dat het beter is zich tien keer te be denken dan ééns te berouwen, en als ik alles wel beschouw, ben ik blijde dat het huwelijk niet door zal gaan.” „Maar vrouw, is er dan sprake van dat het niet door zal gaan?” „Cecile is vast overtuigd, dat zij niet gelukkig zal zijn met Doornburg.” „En wel met Frits?” „Haal dien er toch niet in! ’t Voor naamste is, dat ons kind weer vrij wordt, want om je de waarheid te zeggen: ik vertrouw haar Adelbert niet toe.” „En aan wien vertrouw je haar kasteel ging barones.” „Daar ziet gij vrouwen alleen naar Twee kinderen allebei, niets meer.” „Maar kinderen worden soms ouder en wijzer; doch tusschen een man een een kind blijft steeds een kloof.” „En wat moet die arme Adelbert, die sedert jaren zijn zinnen op dit huwelijk A k L 1 ,1 I „Beter dat hij nu lijdt en spoedig ge troost wordt, dan dat later onze Cecile hopeloos ongelukkig is. Daaraan hebben we haar niet gewend.” „En wat moet fk Adelbert np zeggen?” Maar Adelbert was in geen stemming om raadgevingen te ontvangen .en dit merkte de heer Bloemertz ook; hij zeide dus maar iets over Ceciles zwakheid van karakter, het verwennen harer moeder en verzocht hem ten laatste de zaak aan haar verloop over te laten. Adelbert ging naar Doornburg terug en ondervroeg Martha over ’t geen Frits ge durende zijn verblijf had gedaan en ge laten. Martha hield zielsveel van Adelbert, haar man echter mocht liever Frits lij den, mdar het allerliefste *t kasteel, dat Lij van jongsaf bewoond had: anders had zij reeds lang bij den Jongen Heer” haar ze, „ga wat rusten en,” fluisterde ze, ’pk zal de zaak wel in orde maken.” ,,’t Meisje verwijderde zich snikkend. Adelbert had de kamer gejaagd op en neer geloopen. „Nu mevrouw?” vroeg hij, „Och Bertie, we konden ’t niet helpen en Cecile eigenlijk ook niet We mochten uw broer .ons huis niet verbieden en I Cecile is altijd zoo eenzelvig groot ge bracht, zonder ooit een ander jongmensch i te kennen dan gij, dien ze altijd zoo’n beetje als haar toekomstigen man heeft beschouwd. En nu zij in dagelijkschen omgang kwam met Frits, die zoo «prach tig vioolspelen kan, begon ze vergelijkin gen te maken en zij vond u te ernstig en te oud en „Nu, wat nog meer?” „En gisteren ontving Frits bij ons aan huis de tijding van uw komst en hij werd doodsbleek en is vertrokken, een briefje nalatende, waarin hij schreef, dat hij niet zou terugkomen voor Cecile met u ge trouwd was. Dat is toch heel mooi van hem.” ,,’t Is gemeen” barstte Adelbert uit, „dat heb ik niet aan Frits verdiend, dat hij mij mijn bruid ontrooft.” „Maar Adelbert, maak u niet zoo drif tig, er is nooit een teeder woordje tus schen hem en Cecile gewisseld.” I ,Dat behoefde ook niet. Zij waardeert I hem meer dan mij; zij heeft met hem ge speeld en gezongen, wat zij niet met mij kan doen. Hij heefthaar complimentjes gemaakt, die ik niet maken kan, en nu verkiest zij dien windbuil boven mij.* „Cecile is zoo bang voor u en dat moet toch een meisje niet zijn voor haar brui degom.” „Waar is mijnheer Bloemertz?” „Adelbert, trek hem niet daarin. Ik zal met Cecile praten, ik zal trachten haar over te halen.” ,,’t Is niet noodig. Ik wil met haar vader spreken.” Mijnheer Bloemertz wist niets van de heele zaak; hij had wel opgemerkt dat Frits druk aan huis kwam, met Ce cile musiceerde of aan de theetafel veel iet met dit □onteur zal genieten. lat er geen .‘grooüng is dat iemand een klein centen nog staat gesteld, zal aan de kinderen de laagste klassen der O. L. School alhier, een prettig St. Nicolaas-feestje gegeven worden. Door den alhier wonenden steen kolenhandelaar Van Zessep zal- de log ger, welke aanvankelijk bestemd was voor kolenbergplaats en alhier in de haven liggende, welke niet aan het doel beant woordde, gesloopt worden, waarmede be- reidseen aanvang is gemaakt. Een schade- postje dus. Nieuwpoort, 3 Deo. Bij de kom dezer gemeente zijn thans waarschuwingsbor den geplaatst, opdat de maximumsnelheid 20 K.M. per uur, niet worde overschreden Lopik, 3 Dec. In de gehouden leden vergadering van „Het Groene Kruis” voor Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak, werden de aftredende heeren P. J. van den Berg te Willige-Langerak en J R. de Groot en G. van Jaarsveld, beide te Lo pik, herkozen. Krimpen a.jl. Lek, 3 Dec. In den ver volge men voor het houden van col lecten in deze gemeente, volgens de po litieverordening, de vergunning van Burg en Wethouders noodig hebben. De muziekvereeniging „Crescendo”, directeur de heer C. Horsman, gaf hier Woensdagavond voor een goed gewilde zaal in het sociëteitsgebouw een schitte rend geslaagde uitvoering. Het program ma, hetwelk prachtige muzieknummers bevatte, werd op onberispelijke wijze uit gevoerd. Uit alles bleek, dat deze vereeni ging over uitstekende krachten heeft te beschikken, die onder de bekwame en vol ijverige leiding mot ernst studeeren. Ter afwisseling werden door het duo Goetzee uit Rotterdam zeer leuke voor drachten en duetten voor het voetlicht ge- bra?ht. Het was een in alle opzichten schitte rende avond, d.e aller verwachtingen ze ker heeft overtroffen. Tot slot was er een gezellig bal, dat velen nog eenigen tijd gezellig bijeen hield. Van J. K. Smit’s Scheepswerf is naar België vertrokken do Hopper-zand- zuiger No. 714. Gisterenavond bracht de muziek vereeniging ^.Crescendo” een serenade aan het huwelijkspaar T. Neef, tei ge legenheid van het 50-jarig’ huwelijksfeest. Het was van deze vereeniging een heel aardige attentie, die door de oudjes zeer op prijs werd gesteld. Van de „Bolnes”-motorenfabriek is na gehouden proefvaart vertrokken het motorschip „Marquer”, bestemd voor den heer D Beckers te Puers (België Dit motorschip is voorzien van een 1 cylin der „Bolnes”-motor van 35 P.K. Onder zeer veel blijken van belang stelling herdacht de Rijksbakenmeester, de heer J. van Dijl alhier, den dag, dat hij voor 25 jaar in Rijks dienst kwam. Gorinchem, 3 Dec. Tot lid van den ge meenteraad is benoemd verklaard de heer M. Snoek, in de vacature van den heer M. G. Nieuwstad, die bedankt heeft. Aangezien de heer Snoek zich elders heeft gevestigd, komt van de comm. lijst de heer Joh. Drijver aan de beurt. Hij trad binnexr. Zij zat voor den open haard, waar een houtvuurtje brandde, te lezen en toen zij de oogen ophief, be- merkte hij dat zij geschreid had. „Wat scheelt er aan, Cecile?” vrqeg hij verschrikt „Niets Bertie, ik had je niet verwacht” „Waarom schreit je?” „Och, ’t boek is zoo aandoénlijk.” „Laat me zien wat het is?” „Neen, neen,” en zij verborg een brief. „Ia ’l werkelijk waar, Cecile?” „Geloof je mij dan niet? Heb ik dan ooit gejokt?” on zij begon hardop te weenen. „Maar Cecile, wat is er toch gebeurd?” „Niels,” snikte zij, „niets”. ,,’t Is zeker iets ergs.. Is Frits wat over komen’ „Neen, ik weet het niet.” En zij verborg zenuwachtig haar gelaat in de kussens der canapé. Adelberts gelaat betrok. „Cecile,” zeide hij stroef, „je ik geen kunstjes kan uitstaan, wal je mankeert.” Zij richtte het hoofd op en staarde hem met haar beachreid gezichtje aan. Vlist, 3 Dec. De dienstplichtigen der lichting 1911 uit deze gemeente moeien de in hun bezit zijnde rijksgoederen inleveren op Donderdag 9 December a.s., v.m. 11 3u uur, in de voormalige Infanteilekazerne te Gouda. Waddlnxveen, 3 Dec. Bij de marechaus- sée-kazerne alhier is een moordaanslag gepleegd op den maréchaussee Blokland. De dader, de 41-jarige vissciier C. V., is gearresteerd en gevankelijk naar ’s-Her- togenbosch overgebracht. LopikJaarsveld, 3 Deo. In de verga dering van de A.-R. Kiesvereeniging we.- den de navolgende caudidaten voor de Provinciale Stalen, o.m. candidaat ge steld: de heeren D. Zaal, wethouder van Jaarsveld, H. van leperen, wethouder van Benschop en Alb. Hardenbol, oud- .wethouder van Lopik. Op Maandag 6 December, des mor gens ten 10 ure, is een openbare raads vergadering belegd. Lekkerkerk, 3 Dec. Voor het Kerstfeest der Zondagschool „Geloof, Hoop en Lief de”, van den Ned. Protestantenbond, zal een collecte door de gemeente gehouden worden. Op dringend verzoek zal Lekker- kerk’s Vrouwenkoor de operette „Mallö Geert”, die zoo’u uitbundig succes heeft gehad, waarschijnlijk nog eens opvoeren. De heer C. Molenaar voer met een zwaar geladen schouw grindzand langs den Tiendweg, toen hij het ongeluk had waarschijnlijk op een wat ver van den kant staande paal te varen, met het ge volg, dat in minder dan geen oogenblik de schouw zonk. Gelukkig kon M. zich door een flinke sprong voor een nat pak hoeden. De Rederijkerskamer Jan Nieuwen- huijzen zal haar 2e uitvoering in dit sei zoen geven. Opgevoerd worden: boete,” tooneelspel in 3 bedrijven en men meisjes fopt.I? blijspel in 1 drijf. Beido stuken beloven een genotvol- len avond. De rollen zijn in goede handen en aan tooneel en costuuma zijn de noo- dige zorgen besteed. Zooals we dat bij de „Kamer” gewoon zijn, wachten we weer een volle zaal en raden daarom ieder rfan van te voren plaatsen te bespreken. (Zie advertentie). Stolwijk, 3 Deo. Deze week miste een 12-jarig jongetje een zilver horloge met ketting en vermoedde hij nader inzien, dat hem dit opzettelijk ontnomen moest zijn. Uit ten door de politie ingesteld on derzoek bleek inderdaad, dat het horloge opzettelijk oiitnumen was. Een zekere Li had het den jongen uit zijn zak gehaald. Het horloge, dat in beslag genomen is, komt nu binnenkort weer in het bezit van den rechtmatigen eigenaar. Voor H. na tuurlijk een minder aangename kwestie. Noordeloos, 3 Dec. Onlangs werd bij den landbouwer W. de Groot (Over-Slin- geland), een varkentje geboren, dat maar drie poolen had; als een bijzonderheid kan geinel.» worden, dat het Uier thans goed aan ’t groeien is Hoewel het dier een voorpoot mist, is dit voor hem geen beletsel net zoo vlug uit den weg te kun nen als de andere. Met slecht verborgen spijt verhaalde zij hem dat Frits bijna nooit studeerde, maar des te meer de Bioemertzen bezocht; dat hij met hen meeging naar concerten, par tijtjes of tochtjes naar naburige dorpen en dat Cecile wan haar vader een rijpaard had gekregen en veel niet hem en Frits uitging. Adelbert antwoordde hier niets óp en sloot zich den geheelen avond op in zijn kamer. Den volgenden morgen ging hij naar de villa: iCecile zat in de serre en schrikte toen zij hem zag aankomen. „Cecile”, vroeg hij koud, „zal ’t je ge lukkig maken als ik u uw woord terug geef?” hij rij - i Intrek genomen. tevreden was, wilde ik van niets spreken” ,,’t Is in elk geval beter als de een wij zer is dan de ander, dan als ze beiden I kinderen zijn, zooals Cecile en Frits.” „Dat is nu ook lief van Adelbert, dien armen iongen onophoudelijk bij te ha- len. Hij heeft tot niets gediend dan om Giles oogen te openen.” „Maar dat briefje was toch een dom heid, hij had moeten zwijgen en blijven.” „Dat kon hij niet; zooveel zelfbeheer- sching heeft de goede jonden niet. Hij kan er toch niet aan denken een meisje te vragen: alles wat hij heeft dankt hij aan een goede bui van zijn broer. Overigens was het geen kwade partij als hij op ’t OOcUfXrdcoe &12cackal> Montfoort, 3 Deo. Bij Kon. Besluit ia ongegrond verklaard het beroep van den raad dezer gemeente tegen de beslissing van Ged. Staten van Utrecht, waarbij goedkeuring is onthouden a^n het raads- besluit tot opheffing van de eenige open bare lagere school alhier. Bleskensgraaf, 3 Dec. De 5-jarige J. v. KI. kreeg van een paard een trap tegen het hoofd. Hoewel het ventje vreeselijk huilde, bleek dat het ongeval nog goed was afgeloopen. Slechts een paar onbe duidende wondjes Werden aangebrachj. Het bestuur van de IJsclub „Voor uitgang” is samengesteld als volgt: Ds. P. Ingelse, voorz., J. Slotboom, seer., H. G. Pott, penningm.; J. ten Brink, G. Tuk ker, A Beukelman, G. Vlot, R. de Vaal en KI. Ooms. Reeuwijk, 3 Dec. In de, onder voorzit terschap van den heer K. Edelman, ten huize van de wed. Blonk op het Reeu- wijksche dorp gehouden vergadering de ijsclub „Wilhelmina”, afdeeling den Zuid-Holl. Lisbond, werden de scheiden van de rekening over het geloopen dienstjaar in orde bevonden en de rekening onder dankzegging aan den penningmeester, den heer P. v. d. Meijden Klzn., goedgekeurd en vastgosteld, met een kassaldo van f 365,69 H. De afgevaar digde ter Algem. Verg, gehouden te ’s-Gravenhage op 30 October 1926, bracht een verslag uit van het aldaar verhan delde. Bij de verkiezing van twee perio diek aftredende bestuursleden, zijnde de heeren L. A. Mourits en J. W. van Dijk, waarvan werd medegedeeld dat hij niet meer voor een herkiezing in aanmerking wenschte te komen, werd herkozen de heer L. A. Mourits en .gekozen de heer E. J. Mignon. Beiden hebben deze be noeming aanvaard. Nog werd medegedeeld, dat het bestuur ijs en weder dienende, het vastgestelde feest ter herdenking van het 25-jarig be staan der ijsclub, dit seizoen wenscht te vieren. Ook werd er op attent gemaakt, evenals het vorige, de ijswegen, toegang gevende naar Gouda en Bodegraven, door wegwijzers aan te geven en vooral te zor- liever toe? Is er één man flinker, braver dan hij?” „Dat beken ik gaarne, maar er is iets wat mij bang maakt. Weet je wat eens de oude jonker zeir Er was een trek op Adel- bert’s gezicht, die hem niet beviel, die sprak van ’t doordrijven van zijn wil te gen beter weten, tegen alle zwarigheden in. Nu, dien trek heb ik nog nooit zoo --v duidelijk op zijn gelaat gezien dan tqen stelde, vreeselijk lijden I” hij daar straks met mij sprak; ’t waar- f schuwde mij, ik dacht hoe ’t wel gaan zou als hij ons eenigst kind geheel in zijn macht had; ofzde liefde, die hij nu voor haar koestert, wel een zekere waarborg is voor de toekomst; of hij niet eens lie ver haar diep zou kunnen kwetsen, dan ’t een of andere plan opgeven: en toen beefde ik, man.” Er was veel waars in ’t geen zij zeide, een moederoog ziet scherp en dringt soms Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 6 regels 1.30; elke regelt i Bij 8 maal plaatsing wordt de 8e plaatsing tegen f 0.10 per regel ber( advertentiën tusschen den tekst, waarbij de kolommen breeder zijn, woi_. -- voudige prijs berekend. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief 5 December, datum van geheimzinnige vroolijkheid en blijde feestelijkheid. Weken tevoren zijn de jongeren er al over begonnen om „wat te doen'’ met Sinterklaas en ze dachten al plannen uit, maakten surprises gereed en verheug den zich in de blijdschap die ze zouden teweeg brengen bij vrienden en kenr- nissen. De ouders maakten de kinderen al zoo lang vooruit bekend met de verhalen van Sint op den schimmel en. Zwarten Piet en kregen ze daarmee zoet naar bed. En zelfs de jongens, die het toch niet recht geloofden kregen _schrik tegen slapenstijd en waren wat gewillig «m on der de wol te kruipen. Wat is er al niet afgedaan van Sinter klaas Sedert er Sint Nicolazen versche nen zijn in duplo en triplo, sedert elke firma haar eigen goeden Sint heeft en iedere zaak den Sint een keer laat rijden is er wei wat van het mysterie dat vroe ger den goeden heilige omhulde, ver- dvfènen. We weten teveel van hem en daarom ging er wel wat van den glans af die hem omstraalde. Dexe Counuit wordt de» Maande des Woeydagf- ra des Vrijd^middag. uit- &XXdP7‘.50°Ove?‘:b« “bra’nemrat wo“Tü. ”d. eerste 'n,rand''be.&LP Men kan rioh abonneeren bij onae Agenten, Boekhandelaren en Kantoor- houders.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 1