BMensMe, Zilverforceur Meisje, Dienstbode Meisje, Huishoudster BAZAR Boerenwoning ZOLDER, GEMEENTERAADS VERGADERINGEN Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stead. ingezonden. Predikbeurten. Visscberij Berichten. Marktberichten Advertentiën. Maagje Stigter, C Seton, Süsie lïlaria de Groot, een Directeur. gevraagd. Gevraagd: Gevraagd Hulp in de Huishouding Gevraagd Gevraagd met Kerstmis in Hotel „Belvédère" te Schoonhoven Te koop; 7«¥Mhufa«K, 18 Ö«o. Op de twtéde bomisten toonstelling, uitgaande van de V,P Z.li. to Goud*, verwierven Gobr. en A. Vento met 26 Incendingon de vol gende prijzen: 11 eerste prijzen, 6 tweeae en 8 derde prijzen met 2 bekers en 16 eere-prjjzen. Hoogst aantal punten in een ros (sport} en boogst aantal punten in nutklassen. Een der bonen van boven staande inzending is in drie jaar Ujus 12 maal bekroond. Het loopt het beituur van den Een- drachtepoldar niet erg mede, met bet opschieten van het eiectnsch .gemaal. Waren vele bezwaren, die veel tijdverlies te boeken hadden, overwonnen, dacht men spoedig te kunnen draaien, j.l. Maandag was men met een groot aantal werklieden begonnen den kabel te leggen. Tot Vrijdag hebben zij hard gewerkt en de helft van het traject is nu van kabel voorzien. Nu is het werk noude gestaakt geworden bij gebrek aan meerdere ka bels. Afwachten dus. Naar ons door den Dijkgraaf verzekerd werd, zal dit jaar gen proef gemalen kunnen worden. Vrijdag vergaderde in het Hof van Holland een flink aantal vrijzinnigen van hier, om te geraken tot oprichting van een vrijzinnige kiesvereeniging. Dr. Beekenkamp van Gouderak, zette in de vergadering uiteen, hoe noodig het is dat onder de vrijzinnige gelederen eenheid heerscht. De rede van Dr. Beekenkamp werd met groote aandacht gevolgd. Na de pauze had er een gedachtenwisseling plaats, die leidde tot de woorden van den spreker „vereenigt u" en alle aanwezigen op één na gaven zich onder groot en thousiasme als lid op. Zooals on medegedeeld wordt, hebben zich nog meer leden opgegeven, die niet ter vergadering zijn geweest. Het voor- loopig bestuur zal binnen korten tijd een opepbare vergadering beleggen. Alblasserdam, 18 Deo. Woensdag a.r». zal ten Raadhuize de uitreiking vau kieeren plaats hebben aan armlastigen Voor de te houden Raadszitting op a.s. Dinsdag komen de volgende punten voor: Notulen. Ingekomen stukken. Stem ming voorstel L. Smit inzake het instel len van een Raadscommissie voor ui- derzoek gaslevering. Ruiling van grond met het Waterschap „De Nederwaar# Aanvrage van C. A. G. van Ouwerkerk om bijdrage ex art. 13 L. 0. wet 102) voor het door zijn kinderen bezoeken •ener school in een naburige gemeente, benoeming lid stembureau II. Benoeming leden oommissie tot wering van School verzuim en van toezicht op het lager on derwijs. Benoeming leden B. A. Voor- loopige vaststelling gemeenterekening 1925. Aanbieding gemeente-begrooting 1927. Rondvraag. Giassen-Nieuwkerk, 13 Deo. Voor kaas besteedt men alhier en in de omgeving le soort van f 49 tot f 51 en 2e soort van I 46 tot t 48 per ÖO kilogram. Handel redelijk. De prijs der varkens is le kw. van 85 tot 87 cent en 2e' kw. van 82 cent tot 84 oent per half kilogram. Handel traag. De heer J. de K. alhier, werd dezer dagen al fietsende aangereden door een vraohtauto. Hij kwam bierdoor te vallen •n juist met zijn oog op een der uiteinden van zijn stuur. Hevig bloedend werd nij een woning binnengedragen, waar hij werd verbonden. Hoewel de wond zich eerst ernstig liet aanzien, kon hij, na van den schrik te zijn bekomen, zijn réis weer vervolgen. Uit de door de commissie van bij stand ingevulde vragenlijst voor het landbouwverslag 1926, ontleenen we voor deze gemeente het volgende: Het aantal hectaren bouwland bedraagt 12, wei- en hooiland 782 H.A en tuingrond 2 H A. Op 8 H.A. werden aardappelen geteeld en op 4 H.A. voederbieten. Opbrengst hooiland le snede per H.A. bedroeg plm. 6000 K.G. Bleskensgraaf, 18 Dec. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn benoemd de heeren A. J. Slingerland en H. de Haan Wzn. Met ingang van 1 Januari a s wordt de betrekking van eub-ontvnng«r uitgeoefend door den heer J. Slotboom, opgeheven. Het kantoor w,ordt overge plaatst naar het hulpkantoor der pos terijen. jWfc Ameide, 18 Doe. De nraiekvereeniging „Crescendo" alhier, zal in de Christelijke 6chool haar winteruitvoering geven on der leiding van haar directeur, den beer G. van der Ham en met medewerking van de Reciteervereeniging „de Vriendschap" Glessen-Oudekerk, 13 Dec. Alweder zal het Hollandscbe polderland een zijner karakteristieke molens moeten missen, gezien do publicatie tot verkoop van de afbraak van de molen aan de Vliet op Woensdag as. Men besteedt alhier en ln ds om geving voor kaas le soort f 4954, 2e Liefhebbende echtgenoote. soort t 48—40 pw 50 K.G. Handel rede lijk De prtj» dor varkens is loans le soort f 0,26—0.80, 2e soort f 0,24—0,20 per half K.G. Handel flauw. Groot-Ammen, 18 Dec. De aid. vt\n Jen Bijz Vrijw. Landstorm alhier, hield >'r(jdagavond j.l. een propaganda-avond, in d« zaal van den heer G. van As. Onder de aanwezigen merkten we op dsn EdelAchtb. Heef G. B. Fortuin, bur gemeester dezer gemeente, benevens den heer Groenendijk, welke op dezen avond de leiding had. De heer Groenendijk, welke zeer veel voelt voor de Bijz. Vrijw. Landstorm, heette de aanwezigen een hartelijk wel- Aom en ging over tot een duidelijke uiteenzetting van het doel der Bijz. Vrijw. .Landstorm en hoopte, dat dezen avond Weer velen zich als lid zouden opgeven. Daarna werd de Leger- en Vlootfilm vertoond, voorafgegaan door de vertoo- nina van het portret van- de Leden van het Koninklijk Huis waarbij ^alle aanwezi gen opstonden en uit volle borst het Wilhelmus klonk. De film voerde ons terug tot de jaren van mobilisatie, overstroomingen en der gelijke gebeurtenissen en toonde ons hot Onze Vorstinne steeds bereid was overal een woord van troost te spreken en hoe zeer zjj de achting van net Nederland- sche volk genoot Op duidelijke wijze toonde ook de film aan, wat er op verschillende Landdagen der Bijz. Vrijw. Landstorm te zien was. Heel aardig was het toen de Landdag te Dordrecht vertoond werd en de aan wezigen onder de toeschouwers aldaar den Burgemeester, den I'ortuijn, op het witte doek herkenden, wat met een luid handgeklap gepaard ging. Gedurende de film sprak Luitenant Groenendijk een verklarend woord. Na afloop sprak de heer Fortuijn nog een korte rede uit en betuigde namens alle aanwezigen den heer "Groenendijk zijn dank voor zijn bemoeiingen van dezen avond Thans zijn aan het postkantoor al hier verkrijgbaar „Weldadighcidspost- zegels", waarvan de extra opbrengst zal worden bestemd yoor hulpbehoevende kinderen Moge er een druk gebruik van gemaakt worden, De betrekking van sub-ontvanger al hier, uitgeoefend door den heer L. E<jke lenboom, zal met ingang van 1 Januari a.s. worjlen opgeheven en waarschijnlijk worden Ondergebracht bij het hulppost kantoor alhier. Jaarsveld, 18 Dec. Op de voordracht voor secretaris en penningmeester der waterschappen „Batuwe", zijn geplaatst: G. de Vroege: te Lopik en A. Veer te Jaarsveld en F. van Beusekom en A. de Bruin, beiden alhier Vllst, 18 Dec De landbouwer J. Boor alhier, had* het ongeluk dat een zijner zwaarste varkens is gestikt. Het beest Is goedgekeurd en voor consumptie ver kocht „Man, wordt echs wakker, het is tijd voor je slaapdrankje." KRIMPEN a.d. IJSSEL. Tegenwoordig de voorzitter, de heer A. van Wals urn, burgemeester. De heeren raadsleden J. van der Plus, A. Maaskant, J. Panne vis, L. Oude naarden. F. Mes, J. Vermeulei, P. Boon, C. Romèijiv H. Versloep, en J. Brouwer. Secretaris de heer T. van der Heiden. Pe voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris voorlezing doet van de notulen der voorgaande vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken: Medodeeüng «wordt gedaan, dat is in gekomen: a. een missive van Ged. Staten, hou dende goedkeuring comptabihteitsbesluit, b. een dankbetuiging van A. van Win gerden voor zun aanstelling tot volledig gemeentewerkman. Op voorstel van den voorzitter worden deze stukken voor kennisgeving aangeno men, U. Aanwijzing gemachtigde voor het namens de geipeente verrichten van bur gerrechterlijke handelingen. De voorzitter licht het desbetreffende voorstel toe, door mede te (lemen, dat de Hooge Raad uitspraak gedaan beeft, dat het wenschelijk is, dat de raad zich uit spreekt conform de bepalingen van de Gemeentewet, waarin de burgemeester en secretaris zijn aangewezen om voor de gemeente op te treden en waar dit met zooveel woorden niet is bepaald voor bur gerrechterlijke handelingen is het ge- wenscht, dat de raad besluit, in die ge vallen de burgemeester en secretaris na mens de gemeente zullen optreden. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. III. Aanvulling leges-verordening. Burgemeester en Wethouders stellen voor de leges-vérordening aan te vullen met een bepaling, dat het verSWekken van inlichtingen kosteloos zal geselleden voor kerkelijke of andere instelling van niet politieken aard, die naar het oordeel vap Burg. en Weth. een algemeen maat schappelijk belang nastreeft. Deze bepa ling geldt echter niet indien twee ge lijksoortige elkaar bestrijdende instellin gen gegevens vragen van eenzelfden aard. Zonder discussie wordt deze aanvulling vastgesteld. IV. Artikelagewijze behandeling der begrooting 1927. Alvorens tot de behandeling der be grooting over te gaan, deelt do voorzit ter mede, ten zeerste ontstemd te zijn over de handelwijze van Ben der raadsle den, die dingen vertelt uit een vergade ring met gesloten deuren, waarin zelfs geheimhouding aan de leden opgelegd is geworden. Op deze wijze zou nooit meer tets in besloten zitting besproken of het gemeentebelang gediend kunnsn worden en verwecht de voorzitter van de heeren 4an ook, als van mennen van eer, dat do schuldige zich binnen 24 uur bij spre ker cal vervoegen, om te zeggen, waar, met wie en wat van het geval is mede gedeeld. CAPELLE a.d. IJSSEL. t (Vervolg van No. 5208) Na een gehpime zitting van bijna twee uren opent de voorzitter opnieuw fis openbare raadszitting en stelt aan de orde punt 3 der agenda, namelijk een voorstel tot benoeming van Dr Zand bergen, arts, alhier, tot gemeentggencea- kundige belast met het uitoefenen der armenpraktijk en het verrichten der kostelooze vaccinatie gedurende het jaar 1927. (Wordt goedgekeurd. 4. De benoeming van een regent der Van Capellenstichting (vacature Mr. P. J. van Wijngaarden). De door regenten ingezonden voordracht luidt: Mr. *Ww No ten en Prof. W. Nolen. Na de gehouden stemming blijkt, dat de heer Mr. W. Nolen met algemeiene stemmen is benoemd. Hiervan zal aan den betrokkene kennis worden gegeven. 5. Het voorstel tot verhuring bij conti nuatie voor het kalenderjaar 1927 aan den heer J. Th. van Briemen, alhier, van een perceeltje grasland aan den Ka- naalweg, tegen den huurprijs van f 25, voor het geheel en overigens op de ge- ^ïuikelyke voorwaarden. Do heer Brouwer vraagt dan ook, aan do andere raadsleden te willen, laten wa len, wie de schuldige is, om zoodoend» de anderen daarmede vrij te spreken. Hierna tot bespreking der posten over gaande, stelt de heer Brouwer, bij volgno. 88 vé-r, als Rijksvsrgoo- ding der onderwijzers ook uit te trekken do wedde van Zanen aan School L daar de verwachting gekoesterd wordt, dat die Rijksvergoediug wel ontvangen sol wor den. Hiertegen wordt geen bezwaar inge bracht, mits do post Onvoorziene Uit gaven met een gelijk bedrag wordt ver hoogd en wordt hiertoe aldus besloten. „Volgno. 124 „Onderhoud der lan taarns en verdere kosten straatver lichting." De hefer Pannevis deelt mede, dat het vaak wel noodig is de straatverlichting wat langer te laten branuen en vraagt of dit ook mogelijk is. De voorzitter antwoordt, dat juist den loutsten tijd de lantaarns niet hebben ge brand, terwijl het tamelijk donker was, doch dat de lantaarnopstekers gewaar schuwd zun en daarna ook wel de straat verlichting ontstoken hebben, d<nh ze zullen er nogmaals op attedt gemaakt worden, dat ze ook tijdens lichte maan, dc lichten moeten laten branden, als het een gedokte lucht is. De heer Verstoep kan met die regeling accoord gaan, maar vindt, dat de lichten bij erg mooi weer wel eens wat later aangedraaid konden worden, dan vinden we daar die bezuiniging weer op. De voorzitter is bet hier absoluut niat mee eens en acht de behoefte aan licit met schemer juist het grootst, vooral als 1 dan de fabrieken uitgaan. Bovendien hebben we te doen met lantaarnopstekers die zich stipt houden aan het lystje en konden die wel meer rekening houden met de omstandigheden betreffende vroe gere of latere ontsteking. De noodigo aandacht zal er echter aan gehouden worden en den lantaarnopstekers er op gewezen worden, dat ze in het begin vau •Ben avond naar omstandigheden ook wel eens van het lijstje mogen afwijken. De heer Brouwer deelt nog mede, Jat het in andere gedeelten van de gemeen te, als het bovendeel, wel noodig is om bij schemer de lichten te ontsteken, en zou daarmee rekening willen houden bij het chruven aan de lantaarnopstekers De voorzitter vindt dit schrijven maar san B. en' W. over te moeten laten. Volgn. 134 „Kosten van de Burger wacht." De heer Brouwer verklaart zich tegen dezen post en heeft dit de vorige keer ook al gezogd. De heer Me» is er ook tegen. Volgno. 141: „Kosten vau den Vleesch- keuringsdienst ingevolge de Vieeschksu- ringswet." De voorzitter deelt hierbij mede, dat met het geraamde bedrag van f 1460, v aarschijnluk met toegekomen zal wor den, daar voor 1 Juh 1927 aan de voor schriften voldaan moet zijn, wat dc noodslachtplaats betreft. Hoe echter die zaak afgewikkeld moot worden is nog r.iet bekend, maar zal de toekomst lee- ïen, doch daardoor is het mogelijk dat deze post niet voldoende toereikend Dc slagen kunnen in dit geval die kos ten niet betalen, daar het voor nood- slachtingen geldt en moot du» ds Ge meente er voor zorgen. De heer Verstoep zou er op vallen wij zen, dat noodslachtingon hier haast niut voorkomen en zouden we daarom mis sohien ontheven kunnen worden van die i'.oodslachtplaats. Bovendien zitten v« dicht bij Rotterdam en zijn mot de voer tuigen vau tegenwoordig gauw ter slacht plaats in Rotterdam. De voorzitter antwoordt, dat hij t zelf de zal voorstellen aan den inspeciour "an den Vleeschkeurmgsdienst, die er morgen over zal komen spreken, doch weet natuurlijk niet. of het baten zal. Vervolgens wijst spr er op, dat er vanaf bet begin van die keuringenin deze *'•- r.oente slechts 8 noodsteel timten geweest waarvan nog 1 varkens is ^Jtrekenrd Do heer Verstoen wü dan de belang hebbende gemeenten ln de kosten la'.en bijdragen, in verhoud'tig tol het aan ml slachtingen, waartoe de vont si her zal zien te komen, ate Je slachting te Rotter dam niet wordt toegestaan. Volgno. 146 „Subsidis aan vereooigin- gea voor drankbestrijding". Weth. Vermeulen vraagt of deze f 25 subsidie werkelijk wel voor het doel b»; sleed wéiöen. De voorzitter antwoordt, dal B en ff. *an hun recht gebruik hunnen makou om de reheuing in te zien en zal hier,ma ua afloop tan het jaar worden voldaan. De heer Brouwer had willen vragen, nu de toestand van de gemeente iets be- /ter wordt, dit weer op bet oude bedrag vttD A 60 le brengen Devoorzitfer antwoordt, dat B en W eerst de rekening dienaangaande zullen inzien en dan met advies daaromtrent zullen komen. (Wordt vervolgd.) Ook dit voorstel wordt zonder op- of aanmerkingen door den raad goedge keurd 6 Het voorstel tot aanvulling dar ver ordening op de winkelsluiting. De voorzitter deelt naai- aanleiding van dit punt der agenda mede, dat hel dage- lijksch bestuur den raad voorstelt de ver ordening op de winkelsluiting een wijzi ging te, doen ondergaan. De aanlddiug tot het doen van dit voorstel is een adres van verschillende personen, dat Burg. en Weth hebben ontvangen. Het dagclijksch bestuur wenscht een nieuw artikel aan de bestaande verordening toe te voegen en wel in dezen zin; „Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd eene al dan niet voorwaardelijke ontheffing te ver- leenen van het bepaalde in artikel 1. nos 1 en 3, met dien verstande, dat dc ontheffing op Zaterdagavond met langer kan worden verleend dan tot uiterlijk half twaalf en een winkel op Maandag niet vroeger mag worden geopend dan vier uur". Ter töcli hting wordt hieraan het vol gende weergegeven Deze wijziging is noodig gebleken met het feit, dat/ dt barbierswinkels en kapperssalons des Za terdagsavonds tien uur niet met hun arbeid gereed kunney zijn Voor de wa terstokerijen is een sluiting tot des Maan dagsmorgens zes uur te lang, zoodat ook deze bedrijven op verzoek ontheffing kunnen verkrijgen om des Maandagsmor gens hun winkel vroeger geopend te heb ben. De voorzitter zegt, nadat het boven staande is voorgelezen, dat de water stokers des Maandagsmorgens warm wa ter aan de slagers moeten leveren. Ook voor de andere menschen moeten de waterstokers vroegtijdig den winkel ope nen teneinde hun artikelen te kunnen verkoopen Op de vraag van den voor zitter of de raad deze wijzigingen goed kan keuren, zegt de heer Hardijzer. M. de V., de kapperssalons vallen buiten mijn berekening Het was toch niet de bedoeling, dat zij des Zondags moeten sluiten. De voorzitter: De redactie van deze verordening is toch aan het dagelijksch bestuuj- overgelafen Het lijkt mij toch goed, dal er Zondagssluiting in is op genomen Wanneer men een verordening voor winkelsluiting voor een zeker deel maakt, dan veroorzaakt men schade aan een ander deel der ingezetenen. De heer Hardijzer De opzet was toch alleen het biertjeBdrinken op 'den open baren weg tegen te gaan, omdat de po litie daar moeilijkheden mede had. Maar ik ben tegen sluiting op Zondag. Ik wensch de winkels des Zaterdags- en Zondagsavonds om tien uur te laten sluiteiv De voorzitter: Gun toch, dat de men schen dezen eenen dag ook eens vrjjaf hebben Alleen voor den verkoop van enkele artikelen zou men deze menschen noodzaken den winkel open le houden, waneer er geen winkelsluiting op Zon dag is. De heer Hardijzer: Wie zijn winkel sluiten wil, die doet het toch wel. De voorzitter: Dat ia toch op de werk dagen ook zoo. Gun ze dezen eenen vryen dag. De heer Hardijzer: Wie verkoopen wil, dfe doet het toch. De voorzitter: Wanneer deze wijziging wordt aangenomen, dan wordt er toch aan belanghebbenden tegemoet gekomen? De heer Den Bliek: Wanneer wij tot algeheele winkelsluiting op Zondag over gaan, dan blijven de café s toch nog open Wil men aan des Zondags eens een sigaar gaan koopéii, dan zou men ver plicht zijn een café binnen te gaan Dan wil ik nog wijzen op 'de schippers. Door deze winkelsluiting zouden wij aan de schippers een briefje kunnen verstreKken waarbij zij worden gemachtigd na slui tingstijd vry uit boodschappen te kun nen doen (Wordt vervolgd). Glessen-Nieuwkork, 18 Deo. Bij de ge- houdingen verkiezing van ouderling on diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn de beide aftredenden, de heeren A Kooijm&n Jzn. en A. Goedhart herkozen en hebben ook deze benoeming wederom aangenomen. Glesscn-Oudskerk, 18 Dec. De heeren A. van üouweling en D. Schakel zyn respectievelijk gekozen tot ouderling en diaicen dor Geref. Kerk alh er. Giesssndam, 13 Dec. Bij de Geref. Ge meente alhier zijn de heeren J. Dankers en A. Trapman resp. gekozen tot ouder ling en diaken. Noordeloos, 13 Dec. Tot lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente, vacature A. filob, is benoemd de heer G. de Jong. Tot secretaris van dat col lege ia benoemd de heer J. Vonk. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeent, va cature A. Slob, ia benoemd de seer J. Vonk, secretaris dezer gemeente. Ammerstol, 13 Deo. Bij de op Zaterdag j.l. gehouden stemming van notabelen der Nederlandsch Hervormde Gemeente, zijn met algemeene stemmen herkozen de heeren J. G. Bezemer en J. Sprik Beide hierboven genoemde personen heb ben hunne benoeming aangenomen. Hees!recht 13 Dec Zondag j.l. werd in de Ned. Herv. Kerk alhier bekend gemaakt dat door de fam. van wijlen den heer Andr. Bakker een bedrag van f 100 is geschonken aan de Kerk. Schoenhoven, 13 December 1926 Overplaatsing. Met Ingang van 16 December is aan het Rijks Poet- en Te legraafkantoor de kantoorbediende Ba- selier verplaatst van Steenbergen naar Schoonhoven Besmettelijks ziekte Ter sec ret arte is aangifte gedaan van een geval van be smettelijke ziekte roodvonk in het huis Oude Singel 174. Ju verband hiermede Is de Chr,- U.L,0. school tijdelijk ge sloten Subsidie-aanvraag. Op den as He melvaart dag zal het Schoonhovensche Mannenkoor alhier een concours houden voor zang en muziek. Tot het houden dier vermakelijkheid vraagt het'bestuur aan de gemeente eea subsidie uil de gemeentekas. Onconvartearbara leeningen meente Schoonhoven heeft in 1921 met de Rijksverzekeringsbank e«n geldleening gesloten ten behoeve der Gasfabriek en Electridteitsbedi ijl van totaal f 265.000. De schuld bedraagt op '1 Januari 1927 220.00C De rente is 53/4 pCt. De in 1921 gangbare rente was 7 pCt De gemeente was toen goedkoop klaar doch daartegenover staat de bezwarends bepaling, dal de geldleening niet con verteerbaar ia. Intuss hen 'is het rente percentage teruggeloopen tot 4 H a 4 3/4. Door een groot aantal gemeenten, waar onder Schoonhoven, wordt thans een ac tie gevoerd de leening alsnog te con ver teeren of een lager rente verkrijgen. Hst Kantongerecht. Verscnenen is het verslag van de vaste commissie voor privaat- en strafrecht inzake het wets ontwerp o m. tot opheffing van het aan tal kantongerechten Daarin wordt o.m, gezegd „Bovendien was de meerderheid der commissie vaq oordeel, dat aan een onderzoek naar de vraag of inkrimping van het aantal kantongerechten mogelijk is, vooraf dient te 'gaan ..de beslissing over een andere vraag, die nu al jaren aan de orde is, namelijk of de bevoegd heid van den kantonrechter niet dieut te worden uitgebreid. Het verslag geeft hoop, dat de voor stellen van 1924 niet zoo gemakkelijk onveranderd doqr den Minister gehand haafd zullen worden B. en W. blijven van meening dat opheffing van het kan tongerecht niet in het ajgeineen belang is. In den Iaatsten tijd wordt ache ge voerd om hel kantongerecht te behouden. Soc. Dsm. Raadsfractie. Door de S. D. Raadsfractie zyn aau den heer Burgemeester van Schoonhoven, Hoofd der Politie, de navolgende vragen ge steld: 1. Is het U bekend, of er, naar aan leiding v&n het z.g. „barakspul" tweeer lei opvatting ten aanzien van het straf bare daarvan bestaat, n.l. datNde Ge meentepolitie meent, dat dit verboden is en de Rijkspolitie dienaangaande geen instructies kent, 2. Is het U bekend, dat naar aanleiding der barak- of andere daaraan vooraf gaande kwesties, diepgaande verschillen zijn gerezen tusschen Gemeente- en Rijkspolitie: 3. zoo ja, acht U het in het algemeen belang niet wenschelijk, dat deze ge schillen zoo mogelijk worden bijgelegd en is U bereid omtrent deze kwestie in de e.v. vergadering van den Gemeente raad nadere mededeelingen te doen? Bazar. As. Zaterdag 18 Dec. zal alhier een bazar gehouden worden ten bate van een vereenigingsgebouw te Am merstol. Er zijn verschillende aardige at tracties aan verbonden als: Sjoelbak, lijntrektent, grabbelton, balgooien, ver koop van postpaketten door d&me .n posttenue en verkoop van verschillende artikelen, terwijl vermoedelijk er ook nog een paar loterijtjea aan verbonden zuilen worden. De avond zal verder opgeluisterd wor den door muziek van een Jazz-band. Om half vier zal de muziekvereeniging T A. V.E.N.U. een rondgang door de stad ma ken, met als eindpunt de bazar, welke om vier uur geopend wordt. Het beloofd dus een gezellige avond te worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit blad. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke..tot matige w nd uit W rich ting. - Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. (Eigen RHdio-dienst.) Mist In Engeland. LONDEN, 13 Dec. Nagenoeg half En geland was gister in een diepen mist ge huld, welke zich van midden- en Oost- Engeland en over de geheete Zuidkust •jitatbekte. Theater-brand. BORDEAUX, 13 Dec. In het Scalar- Theater te Bordeaux heeft gister een he vige brand gewoed. Er ontstond een pa niek in de stampvolle schouwburg, waar juist een populaire revue werd opge voerd. Er wenden 14 personen gewond, waarvan 4 ernstig. Ook mist boven New-York. NEW-YORK, 13 Dec. Een diepe mist hing Zaterdag en Zondag over New- York. In verband daarmee moest het ver trek van schepen uit de haven worden vertraagd. Ongeveer 10.003 passagiers zijn 11 uur te laat vertrokken. Ernstige vechtpartij. GRONINGEN, 13 Dec. Aan den Sin gel te Groningen ontstond Zaterdag avond een vechtpartij tusschen beschon ken personen. De maréchaussee trachtte do vechtenden, te scheiden. Het publiek nam echter een vijandelijke houding aan en wilde een zekere S., een der vechten den, bevrijden De marechaussee lostts eenige schoten in de lucht en ook in ds richting van S., die wilde ontvluchten. S. werd aan de pols gewond, terwijl ook een der marechaussee's lichte verwon dingen opliep. S., die veel bloedverlies leed, kon later naar zijn woning vervoerd worden. Chineesch stoomschip vergaan. BUENOS-AWW Dec. Een tele gram n'- s-Aires meldt: Een Ghineesch stoomschip is nabij Santiago tijdens stormweer op de kust vergaan. Ongeveer 70 van de 100 opvar rends* zijn verdronken. Ds moord te Gron^ngsn. De inspeo- teur der recherche te Groningen is er in geslaagd den dader te vinden v&n Jen opzienbaren moord in de Akkerstraat. Gebleken is, dat de 29-jarige*W. ötene- ker, typograaf bij de firma Wofters, uit wrok over vermeend onrecht hem door een gemaakte opmerking aangedaan, de daad heeft bedreven. Hij was om 5 uur naar huis gegaan en had daar een scheermes gehaald. To gen 7 uur, het oogenblik waarop de chef van de machinezetteru, Schot, gewoon lijk huiswaarts keerde, was hij weer te ruggegaan en had zyn slachtoffer in de donkere gang de doodelijke stuken toe gebracht. De dader werd op het werk ge arresteerd. Hu had de aandacht getrok ken doordat hij eenigszins kreupel liep Bij zijn vlucht over een schutting had hij zijn been verwond. Hij is reeds met het lijk geconfronteerd en zal ter be schikking van de justitie gesteld wqrden. Tragische brand. Vier dooden. Uit Rome wordt gemeld, dat by een brand in het Apollo-theater een geweldige paniek ontstond. Tal van danseressen zijn ge dood en gewond. De schade bedraagt vele m.lhoenen. De brand ontstond toen de zal ua de voorstelling voor het daarop volgend bal in orde gemaakt werd. Plot seling werd op het toonoel brand ontdekt en op hetzelfde oogenblik sloegen de ▼lammen reeds omhoog. Een hevige pa niek ontstond,, vanuit de kamers der ac teurs en actrices klonken augstkreten. Een politie-officier drong met 'n paar soldaten naar binnen en mocht erin sla gen een aantal danseressen naar buiten te brengen. Vier danseressen, die reeds bewuste loos waren, bleken by aankomst in hot ziekenhuis overleden, vergiftigd door rook. De brandweer verscheen eerst, toen niota meer te redden viel. Ontzettende brand In Japan. De bla den meldde uit Tokio: Een geweldige brand heeft een groot gedeelte van de stad Noemazoe, 100 K.M. ten Z.-W. van Yokohama gelegen, verwoest. Het stad huis, het stafion, de Kamer van Koop handel, de gevangenis, de ziekenhuizen er 1500 woonhuizen zyn in de asch ge legd. Tienduizend personen zijn dakloos Politie agent moedwillig overreden. Een sterk staaltje van onverantwoorde lijkheid heeft zich hedenavond omstreeks tien uiu* afgespeeld op" den Amstel lei- hoogte van de Paardenstraat te Amster dam. Daar bemerkte een survcilleeren- de poli (ie-agent van het bureau Singel een auto-chassis, waarop twee personen zaten, die, naar het hem voorkwam, Ln staat \an dronkenschap verkeerden Hij constateerde dit aa. aan de onregeli matige bewegingen, welke de auto op de straat beschreef Hij gelastte den be stuurder te stoppen, riep daarbij luid keels en stak een hand op. Deze gaf evenwel vol gas en reed den agent omver In een oogenblik tijds" had zich dit voorval afgespeeld, doch men had tiet nummer van dan auto nog kun nen opnemen Er kwam spoedig hulp en dadelijk werd het bureau Singel van het. gebeuröe in kennis gesteld. In aller ijl werd naar alle bureaux getelegrafeerd en werd opsporing en aanhouding van de beide personen gevraagd Spoedig kwam antwoord, dat het chas sis in pijlsnelle vaart de stad had ver laten en den Haarlemmerweg had ge volgd. Opnieuw werden pognigen in het werk gesteld om de daders te vangen Bericht werd gegeven naar Halfweg en Haarlem. Het antwoord bleef eenigen lijd uit. Om 11 uur werd des avonds bericht ontvangen, dat bij Halfweg het bewuste chassis in botsing was gekomen met een wagen van de E.S.M.,, wat oorzaak was, dat de tocht niet kon worden voortgezet Men had gezien, ^it de beide inzittenden den wagen hadden verlaten en hard loo pend in de duisternis waren verdwenen. De agent was inmiddels naar het Bin nengasthuis vervoerd, waar enkelbceuk Cf althans enkel-beschadiging werd ge constateerd Later op den avond is hij naar zijn woning vervoerd. Direct nadat het bekend was, wat bij Halfweg gebeurd was, begaf de commis saris van^het bureau Singel zich .met den auto van den hoofdcommissaris naar de plaats van het ongevaL Het bleek, dat "het chassis nog op Amsterdamsch grond gebied, vlak bij Halfweg, door een on handige manoeuvre van den bestuurder door de afscheiding van de trambaan was gereden. Door den schok was het #vvaai" bescha digd en was de passagier, die naast den bestuurder zat, er uit geslingerd Hij liep een ernstige hoofdwonde op. Na oen eindje geloopen te hebben werd hij door een Amsterdams» hen jiolitie-beambte, die zich aan de grens Jer gemeente had geposteerd, aangehouden, juist toen de commissaris de twee daders op het spo<y was gekomen De echtgenote van den bestuurder was n.l. door het late thuis komen van haar man ongerust geworden en had zich met de politie in verbinding gesteld De man, die zich eveneens uit de voeten had gemaakt, werd door den veldwachter van Halfweg en een Am- ■terdamschen politle-agent gegrepen. ,.De gewonde passagier werd door een voorbij rijdenden auto onder politiege- leide naar Amsterdam gebracht en in het Binnengasthuis afgeleverd Hij bleek nóg steeds in staat van dronkenschap te ver- keeren. De tweede werd met den wagen van aen hoofdcommissaris eerst naar het bureau Admiraal de Ruyterweg gebracht en daarna naar het bureau Singel, waar hij omstreeks één uur arriveerde. Beiden zijn inwoners van Halfweg. Zij zullen spoedig ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Bij nader onderzoek is nog het volgen de gebleken: In den voor-avond maakte een an dere ««ent tegen den bestuurder Lindo- tnan proces-verbaal op, omdat het ach terlicht van het chassis niet brandde. De •ragen stond toen in de Paardenstraat^ waar ds belds Inzittenden in sen .eet gelegenheid den inwendlgen mensch ver sterkten. Na deze bekeuring zijn beiden weggereden, echter zonder de achterlamp te ontsteken. Bovendien bestuurde de chauffeur den wagen met onvaste hand en reed den verkeerden kant den Amstel op De bewuste politieagent kreeg assis tentie van een collega en het was deze beambte, die omver werd gereden. De bestuurder was bij de politie-be kend. omdat hij vroeger in de sectie ge woond had en men wist ook, dat hij in Halfweg woonde. Vandaar, dat de grens van de stad aan die zijde bewaakt werd Op den Admiraal de Ruyterweg* werd druk gesurveilleerd en op een ge geven oogenblik zag een rijwielagenf' den auto in een langzaam tempo naderen, Hij stak de hand op en zette zijn rijwiel dwars over den weg. De bestuurder deed zooals hij op den Amstel had gedaan; hij gaf gas en probeerde ook dezen po litieman omver te rijden. Door tijdig ach teruit te springen ontkwam de man aan een ongeval Hij zette den auto na en vond bij Halfweg den gewonden passa gier. De bestuurder zelf, die langs de berm van een dijk probeerde weg te slui pen, werd zooals we reeds meldden, eveneens gepakL De botsing met de E.S.M. is veroor zaakt doordat beide mannen aan het stuur rukten. Het achtergedeelte van den auto is zwaar beschadigd. Tegen den dader is pro ces-verbaal op gemaakt ter zake van het niet voldoen aan een vordering van een ambtenaar 1n de rechtmatige uitoefening van zijn functie en ter zake van poging tot toe brenging van zwaar lichaamelijk letsel- Een wanhoopsdaad. Een jonge moe der uit de groote wereld van New York, die sedert een half jaar ziek was, heeft Woensdag een eind aan haar leven ge maakt door uit een raam van een 6e ver dieping le springen in haar woning in de 24e Oosterstraat. Een verpleegster, die in een aangrenzende kamer sliep met de tusshendeur open, had niet gemerkt, dat haar patiënt was opgestaan. Zy was ge wekt door een koude luchtstroom en ont dekte toen, dat liet raam in de andere kamer openstond en dat haar patiënt verdwenen was. Toen zij uit het raam keek, zag zij het lijk van haar patiënte op de binnenplaats liggen. t Ter* dood gebracht. In de Sing Sing- gevangenis le New York zyn Donderdag drie mannen geëleetrocuteerd, die een oude vrouw hadden vermoord, toen deze hen in Februari inbrekend in een krui denierswinkel te Brooklyn had ontdekt. Het waren de eerste ®xp uties krach tens de wet-Baumes, die strengere straf ten tegen bandieten bedreigt. De drie mannen, van wier er twee 21 en een 2R jaar was, hadden tot het laat ste oogenblik gedacht, dat hun straf in levenslange gevangenisstraf zou worden veranderd en een van hen laakte het in den cipier, dat deze zijn belofte niet had gehouden. "Wat die belofte was, zei hij niet Op hun weg naar de executie-kamer gingen zij langs dertien andere ter dood veroordeeldenK die hun hand door de tralies staken voor een laatste groet en hun sterkte toewenschtem. De oudste wei gerde een hand te geven, maar de twee anderen drukte hun lotgenooten de hand. Trslnroof. Morgens om 7 uur is in een coupé van de Herlynsche stads spoorweg een dame in bewustatoozun toestand aangetroffen. Nadat zy was bijgebracht, verklaarde zij, dat een jonge man, op het laatste oogenblik in haar afdeeling gesprongen was en haar na een kort praatje een zakdoek voor den mond had gehouden De man schijnt reeds aan het volgend station met medeneming van de hand- taach der dame uitgestapt te zijn. Door zijn buren geholpen. Een heer uit Londen, die eens buiten de stad wan- delde, werd onderweg door dorst ge plaagd en liep een huisje binnen om er wat water te vragen. De vrouw liep naar buiten en haalde water uit don put; en de heer, ziende hoe diep deze was, maakte de opmerking dat het zeker wel een kostbaar en moei lijk werk was geweest om hem op die diepte te krijgen. 't Is zoo erg niet geweest sprak de vrouw en stellig zouden we hem niet gehad hebben, als hij niet eerst was ingestort. Hoe bedoelt U dat? Het gebeurde op de volgende wijz*. We hadden geen put en mijn man wilde er een graven. Weken achtereen werkte hij dag aan dag, en juist, toen hij meer de, dat bü diep genoeg was, Btoftte de put in. M'n man was nogal lui en hal riet voel lust het werk weer opnieuw te beginnen. Hij nam dus zijn jas en hoed, en lag beide op den rand-van den inge vallen kuil. Er kwam een buurman voor bij en ziende dat de put was ingestort en dat mijn man's hoed en jas er naast lagen, verkeerde hij in de meening, iat mijn man onder de aarde begraven was en begon hard te werken. Een tweedo buurman kwam er bij, wien men het ver haal deed en die insgelijks begon te gra ven. Al heel gauw verspreidde zich het nieuws en in korten tijd waren er wel twaalf man aan het werk. Ten laatste was de put voldoende diep, zonder dat er een spoor van mijn man gevonden was en zij ginger naar hui* Mijn man zegt, dat als onze buren het niet gedaan hadden, wij stellig geen put zouden heb ben." Droeve vondst. Agenten hebben Donderdagavond te Parijs in een recla mezuil op den hoek van de Boulevard Sébastopol en de Avenue Victoria een lijk gevonden. De ongelukkige, een kreupele, die klaarblijkelijk beschutting tegen de koude had gezocht, was gestorven aan verstikking tengevolge van een lek in de gasleiding, die, door de zutl loopt naar de daarop geplaatste lantaarn WILLIGE-LANGERAK. Deo. Geboren: Pieter, z. van Q. van Oosto- rom en K. van Beusekom. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Meten mot twoo matin. M do R., Verleen mij een klein plaatsje in Uw blad, bij voorbaat mijn harteHjken dank. Het is M. de R. naar aanleiding van het bericht in Uv$ blad, over het prijs- biljarten, z.g. barakspel, dat ik de pen opneem om te vrajgen aan hem, (lie meent, dat hij alleen uitmaakt, wat Wel en niet geoorloofd is. Dus hij kwam schijnbaar tot de ont dekking of gedachte '„het is misschien verboden" en nu mag het niet meer Wel nu, dan was het reeds eërder, verboden en zeker veriAten jaar en toon heeft hij beschikt, dat wel mocht, althans toe stemming verleend of liever toegelaten, dat het gespeeld werd. Het is geachte lezer (es) eon zeer on- schuLdig spel, omdat er nu wat geluk bij moet komen of komt is het hazardspel het is geen (Monte Carlo) woekerspel waar het hier om gaat (stel U gerust geachte lezeres) het gaat om een zacht eendenboutje, een maisch konyntje of een fijn bolerlettertje. zfcker dan niet eerder geweiten heer chef? dat het verboden was, pas ont dekt? Was het anders zoo noodzakelijk, om Uw bevel uit te stellen, tot. dat -de café houders hun eenden enz. reeds hadden ingekocht? Of gaat het er mee, hoe staat mijh muts bij wijze van booze luim? Want U zult toch niet durven beweren, dat U niets door de vingers ziet - of weet U hel soms nu nog niet, dat het verboden is? Wat sommige winkeliers doen, ik vraag mij af, of raden om prijzen in winkels wel geoorloofd is, als men verplicht wordt tol koopen, soms boven f 1 en ook wel den kooper boven f 2.50, f 5 enz., krijgt bonnen of mag raden om prijzen En las ik dezer dagen niet van een vereeniging, die hun kas versterkt badder), door het rad van avontuur? Is zbo iets dan *wel geoorloofd of weet men het niet? Of-liever laat men het toe omdat het onschuldig is (juist dit laatste is bfeter) zoowel het eerste als liet laatsta Ik zou niet graag willen, dat de politie alles ging verbieden, ook dingen die op het kantje af, misschien??? niet geoor loofd zijn Maar al het barakspel, zoo n ernstige zaak is, dat het oorzaak wordt, tusschen chefs voor ernstig meening verschil, ja zelfs geleid heeft tot verwijdering tus schen U heer Chef en Majoor Monna, dan moet U toch wel precies zijn? maar waarom het barakspel wel en loten en raden niet, zooals ik aangetoond heb, dat is meten met twee maten. Doch het beste is, iets overstappen wanneer er geen winstbejag achter zit, U bent hier in Sch' Chef, 'Hoofdagent, Rechercheur, ik niet, dus IJ zult wel weten wat U wel en «liet toe mag laten en later weer eens gaai verbieden. t Meermalen komt het voor, dat, wan neer er geen groote vraagstukken zijn op te lossen, men kleine zaken opblaast om gewichtig te zijn of te schijnen Schoonhoven heeft dus weer een kwestie? een groote zaak op te lossen Wat zal het einde zijn? Ik verwacht m vertrouw, dat het spoedig in orde zal komen Tus schen deze twee chefs hier ter plaatse, omdat het anders zal leiden tot schade en schande yan een plaats waar de bur gers rustig zijn en politie ruzie zoekt of maakt tegen collega's onderling al heeft men hier immers gelijk of ongelijk, hazardspel of niet, ieder jyjn gedachte, men is daardoor niet footer of kleiner. EEN STADGENOOT. NED, HERV. KERK. GROOT-AMMERS. Dinsdag 14 Doe., 's avonds 6.30 uur, Ds. De Geus, van Waddinxveen. AMMERSTOL. Evang. satie. Don derdag 16 Dec., 's avonds 7 uur, Ds. P. Roos, van Lekkerkerk. STREEFKERK. Woensdag 15 Decem ber, 's avonds 6.30 uur, De. H. J. L. Poort Bijbellezing. LOPIK. "Woensdag 15 Deo., avonds 3 uur, Ds. D. Plantinga, van Linschoten Rede ▼oor het Leerstoel- en' Stud efonds. NIEUWPQORT. 's Avonds 6.30 uur de heer A. J. Dekker, Godsdienstonder wijzer te Bleiswijk. KRIMPEN, a.d. LEK. Woensdag 7 uur hoopt in de Herv. Kerk alhier op te tre den Ds. J. van de Plassche. BLESKENSGRAAF. Dinsdag 14 Doe., 's avonds 6.30 uur, Da. Leemans, uit Delft. CHR. GEREF. KERK. NTETJWFOORT. fDonderdag 16 Dec., 'a avonds 6.30 uur, Ds. J. P. Meijering. GEREF. KERKEN. LOPIK. Woensdag 15 December, 's avonds 6.30 uur, Ds. Knoppers, van Am sterdam. Ammerstol, 13 Dec. Op de rivier de Lek heeft men in de afgeloopen week weinig succes gehad met het visschery- bedrijf. Met de vischzegen heeft mèn ge tracht wat meer dan anders te vangen, doch de resultaten die hiermede behaald werden, waren niet êens loonend. De ▼angst op lichzelve bestond in hoofd zaak uit snoek en witvisch. Van de laatstgenoemde soort wel, het méést. Ook in den poider bepaalde de vangst zich tot de hierboven genoemde vischsoorten, Omtrent de resultaten, die men met de uitoefening van 't binnenrisscherijbedrijf oogstte, kunnen we mededeelen, dat deze matig zijn geweeatJ Men betaalt thans voor snoek 25 cent, voorn 46 cent en bliek 13—lö cent, alles per pond. ROTTERDAM, 13 Dec. Veemarkt \p.n heden. Aanvoer 577 vette runderen, 1600 schapen, 1161 vetta varkens, 235 vette kalveren. Vette koeien le kwal. 47J 50, 2e kwal. 41-48, 8e kwal. 8082; ossen lekw. 46 2e kw, 40—42, 8e kw. 88; vette kalveren le kw. 87 4—90; 2e kw. 78l/s75, 3e kw. 56 -57Jschapen f 17-26 lammeren f 16—21, varkens f 35.—. AMSTERDAM, 13 Dec Veemarkt van heden: 711 vette koelen, lé kw.. f 0.94— 1.05, 2e kw. f 0.80Oi94, 100 melk- en kalfkoeien f 350— 500 140 vette kalveren, le kw. f O.90— 1,—kw1. f 070-0,90, 3e kw. f 0.600 70. 46 nuchtere kalve ren f 10—18. 236 schapen f 22—28. 580 varkens le kw f 0.840^85, 2e k^, f 0 830.84vette varkens f 0,81—0,83, 39 paarden f 169— 1 20Q. Handel vlug. OUDEWATER, 13 Doe. Kaasmarkt van heden. (Draadloos). Aangevoerd 69 partijen, bestaande uit 31105 stuks, we gende 15.525" K.G. Prijzen met rijksmerk le kw f 4951, 2e soort f 4447, zon der rijksmerk f 4246. Handel matig In plaats van kaarten. Hedtn overleed te* onzea huize, n« ee« langdurige on gesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Be huwdmoeder en der Kinderen zórgdragends Qrootmoeder Wed van Johannes Boe, in den ouderdom van ruim 68 jaar. De Meere, dis ona zoo zwaar beproefde, nerke ons in di' voor ons zoo smartelijk verlies. Namens Kinderen tn Kleinkinderen, Adriaan en Johannes. Abr. de Oroot. N. A. de Oroot—Bos. Nieuwerkerk s d IJssel, 10 Dec. 1926 Heden overleed na een kortstondig lijden onze ge liefde hchtgenoote, Zuster en Behuwdzuster, Mej. geboren Reth, In den ouderdom van 47 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, A. SETON. H. ROTH (Pleegkind). Nieuwpoort, 12 Dec* 1926. Heden overleed es een kortstondig ziekbed, zacht en kalm, onze innig geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, Behuwd- en Groot moederMejuffrouw gab Van der Bat, In den ouderdom van 66 jaar en twee maanden. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden, Ouderkerk a.d IJssel, C A. DE OROOT. M. L. DE OROOT. J DE OROOT— VAN ZlLDEREN Brandwijk, R DE OROOT. M. DE GROOT- VAN Buurijn. Ouderkerk a.d. 1/ssci, L. DE OROOT. C DE OROOT Muijlwijk. Stolwijk, M. C. VAN DER HFE— de Oroot. rn Kleinkinderen. Ouderkerk a.d. IJssel, 13 December 1926. De Oem. Zangver. „CRESCENDO" te Langerak-Nieuwpoort vraagt tegen Januari a.s Aangifte spoedig bij onderge- teekende te Oroot-Ammers. B. H. YAN BRENKs Bekwaam Vakman Brieven onder letter A X aan Adv. bureau OOMS, Zaandam. Een net P O voor dag en nacht. Leeftijd onder 18 jaar. Oeen boerderij. Brieven, onder no. 6520, aan het Bureau van dit Blad. LEIDEN, 10 Doo. Vssmevkt. Aange voerd 520 runderen, 6ö kalveren en 1583 schapen. Prijzen per stuk: stieren (15 stuks aangevoerd; f 200—495, kali- en melkkoeien (97) f 220—375, varekoeien (245.) f 160—280, vette ossen en koeion (245) f 249-490, graskalveren (27) f 35 85, 1 vet kalf, nuchtere kalveren (64) f 8—10, vette schapen (970) f 24—39, weideschapen (0f3) f 22—27, magere varkens (723) f 17—50, biggen (654) f >814. Prijs per K.G. schoon: vette ossen en koeien 6298 ct. MOERCAPELLE, 13 Dec. Op de eierveiling van 9 Dec. werden de kip eieren verkocht tot 13 cent per stuk. De eendeieren liepen tot f '9,80. LEIDEN, 10 Deo. Kaasmarkt. Aange voerd 72 partijen. Prijzen per 50 K.G.: le soort Goudsche kaas f 6053, 2e srt. id. f 4549, le soort Leidsche kaas f 48 52, 2e soort id. f 4246. Handel ma tig- DELFT, 11 Deo. Kaasmarkt. Aanvoer 2 stapels komijne kaas, wegende 860 k.g. Prijs 92 c. tot f 1,02 per k.g. LEIDEN, 11 Dec. Botermarkt. Prima fabrieksboter (controle) f 235, prima boereDboter f 200220. Aanvoer ma'ig. een 4 Adres: Mevr. HAKKENBEKO, Haastrecht. een zeer net uii den gegoeden stand, genegen in de huishouding "en ook in tn winkel behulpzaam te zijn. ln een gezin zonder kinderen. Br. franco no. 6580, bureau van dit blad. Bescha. fdo eenvuudige juffr. met opgewekt humt-ur, m. I., P.O zeer nette en zuinige Huishoudster, welke met ijver en toewijding wil werkzaam zijn bij bejaard heer of Echtpaar biedt zich aan liefst om geving van Schoonhoven. »Br. letter E, aan den Heer J. H DE JONQ, Agent Sch. Crt., Berg ambacht. een P.O., goed kunnende melken, in •en gezin zond.r kindtren. Adres: C.' VhRHOÉFF, Nieuwe Veer, Streefkerk. Wegens huwelijk met Januarü gevraagd een flinke goed kunnende melken, bij D. HOOOENBOEZEM, Bergambacht. ten bate van een Vereenigings gebouw te Ammerttol (J. VAN ASPERttf) •p Zaterdag IB December a.t. Verschillende aardige attracties. Opgeluisterd door Jazz-Band. Zaalopening 4 uur. Half 4 rondgang door de stad door dc muziekver. „T.A.V.E.N U.". Te koop pr. Orgel, 5jj-spel, 20 regisieis, noten gepol geschikt voor kleine Kerk of Kapt 1. Te zien Nieuwe Binnenweg 349b, Rotterdam. Uit de hand te koopt 3 H.A, beat LAND met Boomgaard en Gebouwen. Te bevragen bij OROFNEVFLD, halte Zuidplaspolder, Zevenhuizen. Een en Schuur, Tuin-, Bouw-, Wei- en Hooiland, ruim 7 H.A., in Graafland gemeente Oroot-Ammers. Kan le Hypotheek op blijven tegen 'sjaars per honcjerd. Te bevragen bij den eijlenaar en bewoner L. BREEDVELD, C 34, Oroot-Ammers. Ta huur te Schoonhoven: Een groote geheel of gedeeltelijk. Prijs Zeer billijk. Brieven franco, onder no 6540, aan het Bureau van dit Blad.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2