Boerenknecht, Bakkersleerling. Am. Orgel Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Sportnieuws Afloop Verkoopingen. Rechtzaken, Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Marktberichten Vijftig Jaren M 25 uriae Ecmoerianioini i Teunis Mudde Tz., Johanna Schouten- Particulier Kapitaal Zilveren Huwelijksfeest. Diert van der Neut, Dankbetuiging. 50-jarige Echtvereeniging, Gevraagd Gevraagd 0 ft tloemlnrichimg i. DE RUT, Cabauw, 17 Deo. Door de R.K. Kies vereeniging alhier zijn voor de verkie zing voor de Provinolale Staten, acht oandldaten voor de groelijet bij het Bondibeetuur Ingediend en bevat de vol gende namen: J. J. van Kate alhier, G. M. ötrien te Lopik, H. F. van Hanen- donk te Schalkwijk; G. Knijge te Wilnie; Jhr. Mr. Dr. K. de Wijkeralooth te Utrecht; J. G. Suring te Maareeen; Jhr. "W Boach van Oüd-Ameliaweerd te Utrecht en A. J. de Goeij te Montfoort. Moordrecht, 17 Dec. Voor een goed bezochte vergadering trad in 't Posthuia ▼oor de Pluimveever. „0n8 Belang" op de heer Dr. Te Hennepe te Rotterdam. Op zeer verdienstelijke wijze behandelde hij verschillende onderwerpen, die in het belang waren voor pluimveehouder en de pluimveeatapel. Aan de pauae werd de gehouden rede toegelicht met licht beelden. Dr. Te Hennepe heeft de aan wezigen een aangename en nuttige avond bereid, waarop de pluimveevereen. „Ons Belang", die het initiatief daarvoor nam, een woord van hulde toekomt. .In hare vergaderiig besloot de afd. Volksonderwijs om dezen winter een propaganda-avond te houden. Als spre ker zal dan optreden de heer KL de VrieSj van Amsterdam. Aan den heer Joh. Exalto alhier is met ingang van 1 Januari eervol ontslag ▼erleend als sub-ontvanger bij de ac cijnzen. De dienst zal vanaf 1 Januari ressorteeren onder het hulppostfeanjoor in deze gemeente. De heer W. Splinter herdacht Maan dag den dag, waarop hel 10 jaar geleden was, dat hij in dienst trad in "de schil- dcrszaak van den heer J. G. Ketel, thans 1 in eigendom van den heer M. A. v. d Broek. De beer P. van der Bas, wethouder dezer gemeente, komt voor op de gros lijst der Ant. Rev. Partij In de kieskring Gouda, voor de Provinciale Staten. Builen de door de regenten inge diende voordracht is door B en W. tot regent van de stiehting DrostIJzerman benoemd de heer P. van der Bas. Stolwijk, 17 Deo. Woensdagavond gaf de Gymnastiek- en Athletiekvereenigmg S. S. S. te Stolwijk, ouder leiding van den directeur A. Tange, uit Schoonhoven, m het café van den heer Noomen aan het Plein alhier, haar jaarlgkscue uit voering. De zaal was geheel bezet. Het programma, bestaande uit een 13-tal nummers, werd keurig ten uitvoer ge bracht en getuigde wel dat er flink ge oefend was. De standen waren dan ook schitterend, hetgeen door het lichteffect prachtig tot hun recht kwam. Als slot werd door enkele leden een tooneelstuk- jo opgevoerd „De lustige wraak", het geen bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. De lachspieren werden meerdere ma len in beweging gebraclTï. Hierna wekte" de voorzitter der vereeniging de aanwe zigen op om lid te worden der vereeni ging, daar het voor de jeugd een zoo gezonde sport is en er in Stolwijk toch heel wat meer leden konden zijn. Een gezellig bal sloot den avond. Bij den veehouder De B. werd Don derdagmorgen een schaap, dat in de weide liep, door een paard zoodanig toe getakeld, dat het dier afgemaakt moest worden. De eigenaars der honden, die bekend waren, zullen de schade vergoe den. Een ander schaap dat er bij liep, wist de honden te ontloopen. Meerkerk, 17 Deo. In het huisgezin ▼an G. d. H. alhier zijn twee gevallen van roodvonk waargenomen. Leerbroek, 17 Déo. Tot brugwachter aan de Meerkerkschebrug alhier, Js be noemd S, van Br&kel, voorheen Ie Hattem. Vorige week kwam de heer P. B uit Middelkoop alhier met een jong paard en kar van zijn land naar zijn huis tou rijden. Onderweg liep P. B. te praten met zijn zwager, die met hem mee liep. Eensklaps verschrok het paard en draai de in één sprong om. Doordat hij er niet op gerekend had, was P. B. genoodzaakt het paard los te laten. Dit zette het op eamen. Neen, als ik goed zie, lijkt ge niets op haar, zij was zoo blond als goud, neen zij wasveel mooier, wilde zij zeggen, maar zij bedacht zich in tgda. Na het bezoek aan het kasteel liet juf frouw Klipper Margo naar haar kamer gaan. Margo was blij eens alleen te zijn met haar gedachten. Zij gevoelde dat zij oom Adalbert achten moest. Het gesprek met Martha had haar diep getroffen en gaf haar hoop op ae toekomst. Als zij zich nu bi] hem bemind wist te maken, als zij nu onbekond, meer en meer invloed bij hom verkieeg, tot op den dag, dat zij zonder vrees van weggestooten te wor den, hem zo* verzoeken alles te verge ven .en te veigeten Wat zou haar va der gelukkig zijn. Margo't hart klopte bij die gedachte. Den volgenden morgen stond de zon reeds vrij hoog aan den hemel, toen zij ontwaakte. Snel kleedde zij zich aan en klopte aan juffrouw Klippers huis kamer. Deze opende haar dadelijk, 't Ont bijt stond klaar en de juffrpuw verheugde er zich over dat haar logee zoo goed geslapen had. Margo nam haar ontbijt zoo haastig mogelijk en begaf zich naar de woning van den rentmeester. Dezq ontving haar met een vriende lijken glimlach en vroeg toen ot zij 't goed met juffrouw Klipper kon vinden. Op haar bevestigend antwoord, hernam hij laohende; „Dan is de goede indruk wederzijds geweest. Zij heeft vanmorgen een heele lofrede op u gehouden, en dat zegt veel; zij is anders niet gauw met iemand inge nomen Ik heb over uw zaak nagedacht en ben tol de slotsom gekomen, dat er geen ander middel is om de beide broe ders te verzoenen, dan een band tusschon ben te vormen en dat zal zijn door uw verblijf alhier." J>at heb ik ook gedacht, nfljnheer. „Maar ondpr uw waren naam is er niet aan te denken, n hier te doen aan- n. Gij moet een anderen dragen. een hollen. Gelukkig bemerkte dit G. K., die het Hollende paard greep en al spoe dig tot ztaan had. Zoodoende kon de oigunaar weer naar huis rijden en alles liep dus good af. Toen de landbouwer A P. alhier een dezer dagen met paard en wagen te J.exmond kaas ging leveren, werd het paard in Lakervcld niet goed en zakte in elkaar. Naar we hoorden was de ziekte lendenwee. Krimpen a.d. IJssel, 17 Dec. Met in gang van volgenden winter zal te* ge rieve van de lezers, een gedeelte van de Nutsbibliotheek naar het Vereenigingsge- bouw worden overgebracht. De Burgemeester van Gouda gaat heen. Hij kan zich niet vereenigen met het door den gemeenteraad ge voerde beleid. Gouda, 17 Dec. Verrassend was do me- dedeeling, welke gisteren in de stad ver spreid werd, dat burgem. Ulbo J. Mijs met ingang van een nader te bepalen da- 4um ontslag heeft aangevraagd als bur gemeester van Gouda. Verrassend, doch voor wie ingewijd waren, niet geheel on verwacht. Het was bekend, dat de heer Mijs ern stige bezwaren koesterde tegen den gang van zaken in onze gemeente en dat hij met name het financieel beleid niet kon goedkeuren Deze burgemeester was er een van vast omlijnde regeermethoden, die de dingen eerlijk trachtte te zien en die met welwil lendheid tegemoet kwam hen, die bij hem kwamen in het belang der gemeente. Hij genoot in het geheele land onder al zijn ambtgenooten groote achting. Wij hebben hem op 12 November, toen we een artikel over Gouda opnamen, geschetst als een regent van het oude type. Wie hom kwam bezoeken in zijn kamer op het Stadhuis, met het statige meubilair, kwam onder den indruk van zijn per soonlijkheid, die echter, waarschijnlijk als gevolg van de Goudsche toestanden, in*de laatste jaren iets vermoeids ge kregen had. Men kan van dezen scheidenden burge meester zeggen wat men Wil, dit zal voor ieder, die hem leerde kenden, wel moeten vaststaan, dat hij immer "Voor oogen had het belang van Gouda, itfet hoeveel liefde kon hij spreken over zijn gemeente. Hoe stippelde bh dan de groote lijnen uit, waarlangs hij zioh de ontwikkeling van Gouda dacht. Burgemeester Mils is negen jaar lang eerste burger van Gouda geweest Op 8 November 1917 weru üg als burgemees ter dezer gemeente geinstalleerd. In 1923 was hij door de Kroon herbenoemd en in normale omstandigheden zou hij dus gebleven zijn tot 1929. Zijn beslissing is evenwel anders gevallen en zoo zal Gouda een nieuwen burgemeester krij gen. De heer Mijs was voor zijn benoeming in Gouda, vele jaren burgemeester van Middelharnis geweest De Commissaris der Koningin heeft aan burgemeester Mijs verlof verleend voor den tijd van één maand, zulks in gaande op Maandag 20 December a.s. Gedurende de afwezighe d van den heer Mijs treedt op als loco-burgemeester de oudste wethouder, de heer P. D. Mu ijl wijk. B. en W. hebben den gemeenteraad de begrooting voor 1927 aangeboden. Zij sluit, wat den gewonen dienst betreft, in ontvangsten en uilgaven met een be drag van f 1.117,827 en wat den kapi- taaldienst betreft, met een bedrag in ont vangsten van rond f 110,040 en in uit- Raven van f 51.787. Het eindcijfer der begrooting is f 47.000 hooger dan hst vorige jaar. Het batig slot van het hoofdstuk be lastingen is f 37,500 lager geraamd dan Lel vorige jaar. Oorzaak hiervan is de lagere raming van de opbrengst van de< gemeentelijke inkomstenbelasting met f 45.000, waartegenover staat vermeer dering van de opcenten op de grond- Mijnheer Doornburg beeft mij die zaak geheel toevertrouwd, 't Is hem genoeg als ik over de bewuste persoon en haar recommandaties tevreden ben. We móe ten nu een naam zoeken, die 'f dichst bij de waarheid blijft. Uw vader heet Fïede- rik, niet waar? Welnu, wat dunkt u van Frederiksen? Dit is een gewone naam en die eigenlijk de uwe is volgens ge bruik van andere landen." „Zeer goed, mijnheer de pastoor, en mijn voornaam?" „Wilt gij dien ook veranderen." ,,'t Zou in eik geval voorzichtiger zijn." „Hoe heet ge dan?" „Margo." „Nu, dat komt van Margaretha; laat u dan Greta noemen. Lijkt u veel op uw ouders?" „Op mijn vader niets; behalve 't haar en de oogen heb ik niets van hem, maar op mijn moeder ipoet ik soma g kei., en zij verhaalde hem de ontmoeting met Martha. „Dat is ook minder. Men ontmoet zoo dikwijls toevallige gelijkenissen. Neemt gij het nu aan of wilt ge eerst uw vader raadplegen?" „Maar mijnheer, 't ia nu noodzakelijk, nietwaar, dat .ik mij van mijn vader scheid?" „Ja kindl Uw vader zou in P. kunnen wonen ,naa«r dan liep de zaak gevaar ontdekt te wbrden en in duig*i te val len. Gij moet dit offer bre.i u., daar helpt niets aan. 't Is zwaar, maar de eenige kans tot verzoening hangt daar van af." „Och mijnheer! 't Is voor mijn armen vader zoo hard. Ik ben zijn alles; hij is nog zoo weinig gewoon aan zijn nieuwe positie. Hij is zoo geheel baron en hem dan aan zijn lot te moeten overlaten, 't is voor ons beiden moeilijk." „Ik begrijp 't mijn kind! Spreek er met hem over en beslis dan! De twee broeders samen te brengen was dikwijls genoeg het onderwerp mijner gedachten, Mar gij moet doen wat u en uw vader het beste toeschijnt." belastingen, de personeele belasting en van de vergunningsrechten. Bovendien behoeft niet meer geraamd U worden een bijdrage in de kwade postan der Rijksinkomstenbelasting. Een verlaging van de belasting is mo gelijk geworden door de in de vorige jaren toegepaste bezuiniging. Voor het uelastmgjaar 1027Ó28 kan worden vol staan met een vermenigvuldigingsfactor van 0,525 (vorig jaar 0,0), wat een ver mindering van 12 pet. beteekent op het in totaal te heffen belastingbedrag. Krimpen a.d. Lek, 17 Dec. De heer G. Horsman alhier is benoemd tot directeur der muziekvereeniging „Excelsior" te Lekkerkerk. Bij den graanhandelaar J. de J. wordt een kruiwagen vermist. Waar schijnlijk is deze gestolen. Door de tooneelvereeniging 'Kunst door Oefening" werd Woensdagavond een goedgeslaagde uitvoering gegeven. Opge voerd werd „Strijd", spel van den Mam mon in 4 bedrijven, door S. Augura en „Een angstvolle napht", kluchtspel in één bedryf, door J. J. Rentmeester. Keu- lig werden beide stukken gespeeld en deden zien, dat de leden met ernst stu- deeren en in alle opzichten hun beat doen. Het was een gezellige avond en het publiek werd door deze vereeniging aangenaam bezig gehouden. Tot slot was er een gezellig bal. Goudriaan, 17 Dec. De collecte, gehou den ten bate van de Jongelingsvereeni- ging, heeft opgebracht de- som van f 10,00 X De dienstplichtige G. Kooiman is door den keuringsraad na herkeuring ongeschikt verklaard voor den mili tairen dienst. De heer J. Bassa en G. Verboom, woonachtig te Achterland, gemeente Groot-Ammers, zijn in hooger beroep ge gaan tegen een besluit van den Raad der gemeente Groot-AmmerB, die hebben geweigerd hun tegemoet te komen in de kosten van vervoer hunner kinderen naar de Bijzondere School te Goudriaan. Ged. Staten zullen deze zaak behandelen op Maandag 10 Januari a.s., n.m. 2 uur, in het gebouw van het Provinciaal Be stuur, Korte Voorhout No. 9, 's-Graven- hage. Belanghebbenden kunnen, als zij het noodig achten, tegenwoordig zijn. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en in de omgeving le kw. f 45 tot f 48, 2e kw. f 42--f 44, zware f 50. Han del matig. De prijs der varkens le soort 32 tot 35 cent, 2e soort 28 tot 81 ct., var kens voor exporthandel 35 X ct., handel matig. Zuid-Hoüandschs Zuivelbond. Gorinchem, 17 Dec. Woensdag heeft da Zuid-Hollandsche Zuivelbond alhier een algemeene vergadering gehouden. In zijn openingswoord zeide de voor zitter, de heer A. van Houweling, dat 1920 over het algemeen geen gunstige bedrijfsresultaten heeft gegevsn Hij heet te een nieuw lid, de Leidzche Coöperatieve Melkinrichting, welkom In den bond. De heer F. van Dam werd met alge meene stemmen aly bestuurslid herkozen. Aan de orde kwam een bespreking vaD de kwestie, garantie volvette kaas. De heer Bosscher leidde dit punt in. Hij acht den bestaanden toestand onbillijk en is van meening, dat de fabrieken geen kaas van 48 -j- voor 45 -f* behoeven te leveren. De heer Huisman bestreed de op vatting van den heer Bosscher. Na breedvoerige gedachten wisseling sprak op voorstel van het bestuur de vergadering als haar standpunt uit, dat één gehalte wenschelijk is, doch dat de garantie volvet dient te vervallen. Langerak, 17 Dec. In onze gemeente 1 liggen twee pulpachutten, zoodat het thans op den dijk tamelijk druk is van bet pulpkarren. Nieuw poort, 17 Deo. De muziek vereen. K. N. A. kon niet nalaten, zelfs op den kouden Woensdagavond te Nieuwpoort ten «ere on de te brengen aan den heer B. Zij bleef nog een poos praten. Kort na den middag vertrok zjj naar het station. Greta Frederikce. Eenige weken later gaf de nieuwe zang- leerares haar eerste les. Met den rug was zij tegen de glazen deuren gekeerd, maar toch zoo, dat zij 't oog had op de ieerbngen. Sedert eenige' dagen was zij te Doornbrug; het had haar vader ont zettend veel gekost zich van zijn doch ter te zcheiden, doch zij had er op ge staan, en hij, die sedert lang gewoon was in alles genoegen te nemen wat zij be sloten had, schikte zich in zijn lot. Haar oom had Margo nog niet gezien; hij was gisteren aangekomen en daar hij officieele kennismakingen haatte, had zij o£> raad van den rentmeester haar opwachting nog niet bij hem gemaakt. Reeds lang was zij met haar los bezig; 't ging vrij goed, de meisjes waren ge willig, wel wat vroolijk en speelsch, maar Margo ergerde zich daar niet aan en ging zelve opgeruimd met de les voort. Plotseling verdween de lachende uit drukking van alle gezichten, men giebel de niet meer, mar sloeg zelfs de oogen niet op. Verwonderd over die verande ring, wilde Margo eens rondzien, toen zfj in 't glas der schilderij boven de piano, 't beeld bemerkte van iemand, dae in den tuin achter een der deuren stond. Ais door instinct begreep zij, dat het de heer Van Doornburg moest zijn; zon der iets te doen merken ging zij voort, totdat de klok het sein gaf tot uitschei den. Toen stond zij op, gaf de meisjes op vi at zij moesten leeren, verzamelde de muziekboeken en sloot de piano. Zij was zonder het te kunnen beletten onthutst geworden; zij voelde dat haar hart hoor baar klopte en zoolang mogelijk stelde zij het oogenblik uit om voor haar gevrees- den oom te verschijnen. Eindelijk keerde zij zich om; de meis jes schaarden zich twee aan twee, om doodstil de deur uit te gaan, waarbij hij de wacht hield. En hij waz weg. Amalds, 17 Deo. De fanfare-vereen, „Unie", dir. de heer B. A. Hoon, zal haar eerste winteruitvoering geven in de zaal van den heer G. J. de Jong. Naast een 6-tal muzieknummers, be vat he* programma ook 2 tooneelatukjos, terwijl bovendien het bal niet is ver geten De afd. AmeideMeerkerk, van de Maatschappij tot Nat van 't Algemefco, hield Woensdagavond j.l. in „Lekzicht" alhier een gezellige bijeenkomst voor de leden der afdeehng en Introducé's. Medewerking verleenden de heeren I.eenhout en Roesnach, beiden i'it 's-Gra- venhage. Door de aanwezigen werd in fc'le opzichten ruimschoots genoten. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog langen tijd bijeen en besloot deze wel geslaagde avond. De Chr. Muziokvereen. „Crescendo'- gaf Donderdagavond in de Bijz. School alhier, haar winteruitvoering. Het programma werd aangevangen met het spelen van Psalm 42. Vervolgens werden de andere muzieknummers afge werkt, welke alle zeer goed werden uit gevoerd. Voor de noodige afwisseling zorgden een 3-tal*samenspraken, welke eveneens goed werden gespeeld en bij het publiek zeer in den smaak vielen. Giessin-Oudekerk, 17 Dec. Dezer., da gen verkocht de landbouwer H. Kuiper twee stierkalveren aan een landbouwer te Veenendaal (Limburg) en wel een van 9 maanden oud voor de som van f 400 en een van 7 maanden oud voor f 200. Wel een bewijs dat het Stamboek hier nog voordeelen voortbrengt. Bergambacht, 17 Dec. In de heden morgen ten gemeentehuize gehouden openbare vergadering van den raad is met meerderheid van stemmen besloten het voorstel van Burg. en Weth. inzake bestrating goed te keuren. Tevens be sloot de raad een straatbeiasting in to voeren ten bedrage van drie procent en een Jichtbelasting van twee procent, be rekend en gebaseerd op de grondbelas ting, van aan de bestrating liggende ge bouwde eigendommen. Een uitvoerig raadsverslag in een volgend nummer. Streefkerk, 17 Dec. Aan den dienst plichtige R. Ansink, van de lichting 1924, is door den Minister van Oorlog, met ingang van 1 Februari 1927, voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht ver leend wegens .kostwinnersctiap. Door Burgemeester en Wethouders is bekend gemaakt, dat zg, die iets van de gemeente mochten te vorderen hebben, hun rekening moeten inleveren voor of op Donderdag 30 December 1920. De dienstplichtige van de lichting 1927, D. Router, is opgeroepen om op Maandag 3 Januari 1927 te worden in gedeeld bij bet korps 2e Regt. Veld. Art. (bereden). Voor de inschrijving van de dienst plichtlichting 1927 welke in Januari a.s. moet plaats hebben, zal in de Raadkamer gelegenheid worden gegeven op Donder dag 13 Januari a.s., v.m. 1011 uur Tot geneeskundige voor6 de dood- ■chouw is voor 1927 herbenoemd de heer H. Roelink, arts alhier. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Schoonrewöerd De. G. van Heiningen te Ter Aar. Meerkerk, 17 Dec. Ds. F. Bruin.ima, predikant bij de Geref.' Kerk alhier, hoopt Maandag 20 December den dag te herden ken, waarop hij vóer 30 jaar zijn ambt aanvaardde. Moordrecht, 17 Deo. Tot kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk is nerbenoemd de heer D. L. Oudijk en tot notabel de heer P G. W. den Hollander. Tot ouderling is herbenoemd de heer M. Gilden en be noemd in de plaats van den beer Jac. den Hollander, die om gezondheidsredenen ontslag had genoemen, de heer M. Hoo- gordijk; tot ^Raken is herbenoemd de heer C van der Kuij. „Zoo," zeide hij op korten afgemeten tcon, „ik hoop, dat het goed met juli e gaat; pas maar op: zoodra ik hoor, dat het mis ia, scheidt alles uit. Zorgt maar, dat gij vorderingen maakt. Op den eer sten Zondag van de volgende maand Juni geef ik een feest en wedstrijd in 't zin gen. Denkt er om! Als ik klachten hoor, dan komt er niets van en en gij kunt dit uur op de fabriek doorbrengen. Gaat nu maar voort!" en hij trad in de ka mer. „Goeden avond, Juffrouw Frederiksen. Is u tevreden?" „O ja, mijnheer"!" stamelde zij. „Ia u bang voor mij?" vroeg hij spot tend. Margo verwenaphte haar nu eens blo zende, dan weer verbleekende kleur. Zij was niet gauw uit het veld geslagen en ofschoon niet vrijpostig, toch volstrekt niet bedeesd, maar nu wist zij niet wat te zeggen. „Neen," antwoordde zij met neergesla gen oogen, „maar u heeft mij doen schrikken." „Omdat ik met die meisjes zoo sprak? Dan moet ik u zeggen, dat u al heel ge voelig voor zenuwen moet zijn. Ik zou dat maar trachten te verhelpen. Als men met fabrieksvolk te doen wil hebben, moet men geen fijne damesmanieren gan- nemen." Zij schikte eenige boeken recht; haar keel was dichtgeschroefd; zij kon mets zeggen. Niemand had haar ooit zoo doen voelen, dat zij dienstbaar was. „Martha heeft gelijk," dacht Adalbert, „zij heeft wel iets van haar, zooals z« daar staat of se geen drie kan tellen." „Heeft u al lessen in de stad gekre gen?" vroeg hij. „Nog niet, mijnheer." „Ik zou me maar niet haasten, ea eerst zorgen, dat hier alles goed mar cheert Me dunkt, dat u het vooreerst wel niet uw inkomen kunt doen. Pleizierige avond I" Leerbroek, 17 Deo. Tot notabel bij d« Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren H. Slob en H. Verrips Az. INGEZONDEN MEDEDEELING. n handwerk verpakt in luxe doosjes van 10 stuks Schoonhoven, 17 December Wft De Postdienst op 1en Kerstdag. Op den len Kerstdag zullen één brief- ea één pakketpostbesteliing worded uitge voerd, waarin alle stukken woruen opge nomen. Openstelling van het kantoor heeft plaats van 89.30 uur en van 1—2 uur. Op den 2en Kerstdag heeft dienstuit voering plaats ais op Zondag. Nijverheidsvsrssniging. Woensdag avond hield de N ijver hei dsvereen.gmg voor Goud- en Zilversmeden in hoi ueo- reniogement een vergaaering. De heor G. L van Willenswaard openue de vergade ring en sprak oen openingswoord, waann hij naging, wat het afgeioopen jaar zoo- al door de vereeniging gepresteerd weriL Spr. memoreerde de medewerking üer vereeniging aan de Jaarbeursexpositie en de- bemoeiingen der vereeniging inzake de onderhandelingen tusschen de patroons in de edelme taaiindustrie en de bonden van metaalbewerkers over de loonen. Ten slotte werd herinnerd aan de gehouden bondsvergadering van den. Bond van Edelmetaalvereenigingen en wekte spre ker de aanwezigen op, tocü vooral de bondsvergaderingen bu te wonen, daar ze van zeer veel belang zijn voor het vak. Er was een brief ingekomen van de sa menwerkende organisaties van metaalbe werkers, waarin deze schreven, dat de ge troffen regeling inzake de loonen der ge zellen zeer gced werkte op een enkele' uitzondering na en thans vroegen of de Nijverheids vereeniging medewerking wil de verleeuen, dat de nu bestaande rege ling in voor de gezellen gunstigen zin zou worden gewijzigd. Dit schrijven werd ter afdoening in handen van het bestuur gesteld, de vergadering stond echter af wijzend tegenover dit verzoek, gezien de omstandigheden, waarin het vak thans verkeert. Het jaarverslag van den secretaris, den hees «L Verkerk, en de rekening van den penningmeester, den heer C. de Goey, werden goedgekeurd. De penningmeester had een batig saldo van f 156,02. De hee ren G. J. van den Bergh en J. Niekerk Jr. werden aangewezen om de rekening na te zien, welke zij in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer G. L. van Willens- waard, die aftrad, als voorzitter gekozen de heer H. Ellens. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jac. G. J. Niekerk. De heer Jac. G. J. Niekerk eprak den heer Van Willenswaard toen en dankte hem voor alles, wat hij als voorzitter voor de vereeniging gedaan had. Hg heeft al zijn krachten aan het werk der ver eeniging en dus aan* het goud- en zilver- vak gegeven. De heer Verkerk stelde voor den afge treden voorzitter te benoemen tot eere voorzitter: Onder applaus werd dit voor stel door de vergadering aanvaard. De heer Ellens zeide de functie van voorzitter wel te willen aanvaarden, doch dan onder beding, dat er samenwerking zal komen, meer dan er tot nog toe ge weest u. Spr .stelde (p het licht, dat het vak sights gediend kan worden, wanneer allen met elkander willen samenwerken, om de belangen van het vak te beharti gen. De heer Van Willenswaard sloot zich Margo stond als verslagen. Wat een ruwe toon, wat een ^biedende manier! En die man stond haar na haar vader bet naaste in bloed! En zij wilde heul verteederen, hem tot verzoening doen nei- gon. Wat had zij begonnen. Om dien man had zij haar armen, goeden vader verla ten! Zij viel op een stoel met het hoofd te- yen de piano en barstte in luid snikken los. Avonds schreef Margo aan haar va der: „Ik heb oom Adelbert gesproken en voor" t' eerst van mgn leven beefde ik voor een ihensch." Er verliepen ^el vier weken, zonder dat Margo m de gelegenheid was haar oom anders dan in 't voorhijgaan te zien. oude Martha was eens bij juffrouw Klipper op do thee geweest en had toen laar en juffrouw Rika weerom genoo- digd. Margo was blgue op het kasteel te kun nen komen, 't Was een Zondagmiddag zij hoorde duidelijk deuren open- en dicht slaan, een bewijs, dat de heer Doornburg tehuis was. Zelf onderscheidde zij zijp stem, maar hij liet zich niet zien Zij was er half blij om, ofschoon nu bij den dag haar hoop verdween om eenigen invloed op hem uit te oefenen. Van haar "eerste bezoek aan haar va der kwam reeds niets; zij durfde hem l iet te vragen en zonder verlof uit te gaan nog minder. Op zekeren dag kwam een harer beste zangeressen schreiend op haar kamer. Zij had iets misdreven, meer uit licht zinnigheid, don omdat, zij het slecht meende, en nu had mijnheer haar de straf opgelegd, dat zij voortaan geen deel mocht nemen aan de zanglessen Haar smart trof Margo; daarbij speet bet haar het meisje te moeten missen. „En hebt ge mijnheer excuus ge vraagd?" vroeg zij. (WTit mrvlfi). 9 daarbij aan en sprak den wtneoh uit, dat de nieuwe voorzitter mooht ervaren, dat zijn wqnsoh om meerdere samenwerking in vervulling ging, want die aanmerking was helaas tijdens het voorzitterschap ran spr. niet altijd even sterk gebleken. De hier Ellens hield na de pauze een lezing over het onderwerp „De drijfkunst der Vianena". D« heer Ellens vertelde de aanleiding, die hem er toe had gebracht nog eens de edelsmeedkunst der familie Van Vianen te bestudeeren en hoe de stamvader zich in hei midden der 10e eeuw in Utrecht vestigde en de opleider werd van zijn beide beroemde zonen Paulus en Adam. De eerste werd van internationale be kendheid door zijn arbeid voor Keizer Rudolf II in Praag gemaakt, thans ip het museum le Wennen, Amsterdam enz. Zijn broeder Adam I was van veel in'-er beteefcênit voor de Nederlandseho drijfkunst Zgn werk blgft van typisch Nederlandsoh karakter. Zijn bvheerschen der iiguraie elementen en het verwerken daarvan m ornamentale versieringen, maakten hem tot een bijzonderen kun - stenaar te midden der overige gilde- broeders van St. Eloy. Veel werkstukken van anderen zijn op zgn arbeid geïnspireerd. Zelfs van I.utma de vriend van Rembrandt, zijn werkstuk ken bekend, welke onder zijn invloed zijn ontstaan, maar missen het gevoelige, liet werk var. Ac!am van Vianon eigen. Spreker ging bij het behandelen van deze kunstenaars en hun kinderen uit voerig in op den tgd waarin zij leefden en vertelde van de maatschappelijke in stellingen, die met het edelmetaalbedrijf u, verband Btonden. Een fraaie collectie lichtbeelden lichtte het gesprokene toe De heer Van Willenswaard, die rog als voorzitter was blijven fungeeren, dankte den spr. voor zgn interessante rede, die onder groote aandacht werd aangehoord. „D.O.S." Voor een zeer goed be zette Nutszaal heeft gisteravond de Gym nastiek- en Athletiekvereeniging „D.O.S. haar uilvoering gegeven. De heer Staalen- burg, voorz. van de vereen opende de uitvoering na den opmarsch met een woord van welkom,, waarin hij meedeel-, tie ,dat als "nieuwigheid naar voren wor den gebracht de rhytmische oefeningen en motieven uit den volksdans. Er zijn thans eenvoudige motiefjes aangewend, met de bedoeling om bij slagen van den proef te komen tot opbouw van rhyt mische oefeningen zooals die al ln 'de grootere sleden gebruikelijk zijn. Spreker bracht dank aan Mej. Berger, die zich bereid verklaarde om de oefeningen met pianospel le begeleiden ,aan den Jazz band „The hubbub seven" die medewer king verleende en deelde verder mede dat 't er met de vlag van tie vereen, zeer goed voorstaat en binnenkort een avond zal worden gegeven, waarbij .als voornaamste punt op het program zal staan de inge bruikneming van de vlag. De oefeningen die te zien gegeven wer den oogstten veel bijval van de zijde van het publiek. De rhytmische oefeningen met name vielen in den smaak en het bleek, dat hier een terrein Yoor „D.O S,." ia waarop oog heel wat zal kunnen wor den bereikt wrfhneer men er naar streeft om te koinen tot meerderen uitbouw vap het rhytmische element. Aan Mej. Berger werden bloemen aan geboden. Na de pauze waren in het bij zonder de plastische groepen zeer goed te noemen, waaronder nummer 16 B „Muziek" zeer veel waardeering onder vond. De brug- en hoogrekoefeningen werden keurig uitgevoerd. Er heerschte een opgewekte stemming en „D.O S." heeft gisteravond weer dui delijk kunnen zien, dat het de sympathie van het publiek heeft De avond werd met een bal besloten, Een gehouden vlag- getjesverkoop bracht op f 24.50. Van wie is da Botersloot? 2- Het is de aloude kwestie, maar waarbij zich tel kens nieuwe motieven voordoen. Zoo hebben thans de bewoners langs de Bo- tesloot ,die beweren de rechtmatige eige naars van het vischwater te zijn, de Bo- tersloot leeggevischt. Gisteren ca van morgen zijn ze bezig geweest en hebben 75 pond snoek gevangen ea 20Q{ pond witvisch. Dat mag dus een mooie vangst ge noemd worden. Het eigenaardige van deze vischparti] was ,dat rijks -en gemeentepolitie aan wezig "was ,rnaar geen der dienaren van den Heiligen Hermandad een poging kon doen om proces-verbaal op te maken. Ook waren tegenwoordig leden van de Hengelaarsclub „Het Baarsje" aan welke vereen, zooals men weet de gemeente Schoonhoven alle openbare wateren der gemeente verpacht heeft, dus ook de Botersloot. De leden Yan ,'Het Baarsje" moesten dus lijdelijk aanzien hoe de visch waarvoor zij hun kostelijke pacht- centen betaald hadden, werd opgehaald door anderen dan hen. Naar men ons verzekerde zal „Hef Baarsje" bij de gemeente aankloppen om temgbetiling van een gedeelte van de pdchtsom. Waterstand: Keulen, v.m. 1.35 m. -j- 0.01 m. Tslegraflsch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 17 December. Verwachting tot Zaterdagavond: Matige tot krachtigen, Westelijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijn lijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. (Eigen Radle-dlensO Veeziekte In Perzlë. LONDEN, 17 Dec. Naar hier wordt ge meld, heeft de veeziekte in Pcrzië ern stige gevolgen. Het verlies aan vee wordt rp 40 pCt. geraamd ln een Provincie zijn alleen 400.000 stuks rundvee gestorven. Vastgesteld is, dat de epidemie die dezen winter is uitgebroken hoofdzakelijk ver oorzaakt is door den slechten toestand waarin dc veestallen verkeeren. Rusland heeft een' invoerverbod van vee uit Per- ziê uitgevaardigd uit vrees voor verbrei ding der veeziekte. De epidemie heeft een critieken toestand voor den Perrie- schen landbouw geschapen, omdat er een tekort aan ploegossen is ontstaan. Hier door bestaat een groote behoefte aan motortraetors. Onbewaakts overwegen. De snel trein 119 AmsterdamGropingeu heeft op den onbewa&kten overweg bij Diemen een vrachtauto gegrepen. Reizigers moes ten te hulp worden geroepen om den auto van de locomotief los te trekken, hetgeen slechts ten deele gelukt is. In Hilversum werd de locomotief door een ander vervangen. De chauffeur, Wolfen- büttel genaamd, werd onherkenbaar ver minkt. De auto was het eigendom van de beenzwart-fabriek te Oud-Diemen. Het treinverkeer ondervond slechte ge ringe vertraging. Brand bij Brennlnkmeyer. In den Haag waren eenige leden van het per soneel van de firma Brenninkmeyer aan de Spuistraat bezig aan het versieren van de speciale Kerst-etalage. Men had daartoe verschillende Kerstboompjes neergezet, alle met watten bestrooid en door kleine eleotrische lampjes verlicht. Plotseling schoot van gen der boomen een vlam omhoog en 4n een minimum van tijd stond de geheele etalage welke zich vlak naast den ingang bevindt, in lichte laaie. De versieringsartikelen, waspop- pen en stoffen, vatten natuurlijk gretig vlam en 't liet zicji dan ook een oogen blik zeer ernstig aanzien. De brandweer, die direct gealarmeerd was. verscheen snel ter plaatse. Met een straal uit het reservoir werd het bluschwerk begonnen en dank zij dit snelle optreden werd erger voorkomen. Over het algemeen bleef het personeel vrij rustig, zelfs toen rookwolken door het gebouw trokken. Eén meisje trok zich echter het geval zoo aan dat ze heelemaal overstuur raakte. De Eerste Hulpdienst vervoerde haar naar den Centralen Post, waar ztf een beetje op haar verhaal kwam. Dat het in tusschen een vrij groote chaos was in de etalage behoeft geen betoog. Van de circa 20 wasfiguren bleef er bijna geen enkele onbeschadigd. 't Was eep tragisch gezicht, al 'die poppen ln ontredderden toestand, die daar op een hoopie lagen tusschen ver brande kleerpn standaards, kerstboomp jes en versiersels. De oorzaak van den brand moet ge zocht worden In het feit .dat een dyna mo ln de etalage, geplaatst was, welke de lamp'es van stroom moest voorzien. Vermoedelijk is een vonk op de watten gekomen, die onmiddellijk vlam vatten Deze watten waren n.l niet onbrand baar. 't Is echter ook mogelijk, dat de watten tengevolge van de warmte, van een der lampen vlam hebben gevat. Wonder boven wonder zijn de groote spiegelruiten niet gesprongen. Wanneer de brandweer Iets- later ware gekomen, zouden zij het zeker niet gehouden heb ben. Trouwens ln dat geval tou nen zeer ernstige brand vermoedelijk het gevolg geweest zijn. Begrijpelijkerwijs was er groote belang stelling van de zijde van het publiek, dat op dit drukke punt spoedig in grooten getale aanwezig was. De politie had ech ter haar maatregelen genomen en zoo wel een deel van de Spuistraat als de andere ingangen aan de Wagenstraat af gezet. Lijk opgehaald. Onder de gemeen te Maaabregt is opgehaald het lijk van J Daman, die met een tractor in de Maas was gereden. Het lijk werd naar Echt vervoerd. Gevallen. Per auto van den 0. G. D is te Amsterdam naar het Binnengast huis vervoerd een 45-jarig glaxenwas- •cher, die bij bet wasschen der ramen van een perceel op de Lijnbaansgracht naast de vensterbank van de eerste étage •tapte en op straat viel. Hij had een bloe dende hoofdwonde en klaagde over pijn in den rechterpols en in het rechterbeen Gasfitter bedwelmd. Een gasfitter die werkzaamheden verrichtte in een huis in de Rapenburgerstraat te Amsterdam, werd bedwelmd door uitstroomend gas. De Geneeskundige Dienst bracht hem bij, waarna hij per auto naar zijn woning werd gebracht. Aangereden. - Op het Damrak te Amsterdam werd een der onderofficie ren van het Duitsche oorlogsschip ,^Han- nover", toen hij op den rijweg liep, door een auto aangereden. Hij klaagde over pijn in het hoofd en in de borst. Na hem lxhandeld te hebben, vervoerde de Ge neeskundige Dienst hem per autobran card naar het schip» De oude moordzaak te Den Haag. De verdachte van den moord op den heer Van Stijl te Den Haag is door den rechter-commissaris in verhoor genomen. Na een langdurige ondervraging waarbij pok de verdediger van M. tegenwoordig was verklaarde de rechter-commissaris geen termen aanwezig te achten M. op vrije voeten te stellen. Hij is in het huis van bewaring inge sloten. VreesBlIjk. Een spoorwegbeambte tte St. Etienne (Frankrijk), heeft waarv- schljnlijk uit jaiouzie, zijn vrouw uit het venster gegooid en is na hun kind op het bed te hebben gezet, zelf tiit het paam gesprongen. £jj vrouw is zeer ern stig, hijzelf minder erg gewond. Hij is gearresteerd. Auto te water. Gistermiddag i» de met kisten beladen vrachtauto van de stpomkuiperij C. v d. Burg te Vlaar- dingen, nabij de Zwet aangereden door een chassis-auto van de Auto Traction. De eerstgenoemde kwam ln de sloot ta- jnecht. De drio 'inzittenden zijn onge deerd gebleven. Steakpartij. Gisteravond omstreeks 9 uur kregen in de Lange Lomband straat ia Den Haag de 20-jarige kachel- amid J. N. B. an de 18-jarige Ioaae werk man K. H. twist over eep kleinigheid] welke twist zoo hoog liep, dat H. zijn groote zakmes trok en daarmee B. een crastigen steek in den buik toebracht ,B. zakte bloedend ineen; hij werd dooor den eerste-hulp-dienit naar het zieken huis aan den Zuidwal overgebracht Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De dader, die aanvankelijk gevlucht was, is omstreeks M) uur, toen hij naar huis wilde gaan ,nabij zijn woning in de Zuilingstraat gearresteerd. „Prettige" bruiloft. Eaa timmorman uit Schiedam, die te Delft bruiloft vier de, kwam tijdens het feest tot de minder prettige ontdekking, dat hij zijn porte feuille met een inhoud van f 050 ver miste. Het door de politie ingestelde on derzoek leidde niet tot een resultaat. ZUINIGHEID. I rad 70 J., weduwnaar vmn F. Boom. O. van Elteren. oud 80 j-, weduwe van W. Boere POLSBROEK. Dceembe*. Geboren. Geortruida, d. van H. Grif fioen en C. Slob. Geurt, z. van W. van «Arkel en A. van Dijk. Getrouwd: M. Schouten, oud 22 j. (te Nieuwkoop), en Jl van den Heuveb oud 22 j ZEVENHUIZEN. December Geboren: 7-eendert Johannes Cornells, x. van J. Kloosterman en F. Wiegman. Abraham, z. van J. van der Knaap eu M. Overwèg Neeltje, d. van T. Kerk hoven en A. van der Wiel. r— Marga-e- tha, Katharine ,d. van Jac van Leeuwo en J. G. Hibbeler. Hendrik, z. van A. A. Bakker en W. Versloot. - Gerhard Cornells, z. van J K. Voogd en C. J J. Romegn. Hugo, i. van K. Metse laar en N. van Eijl. Hendrik Jaco bus, z. van J. Abbekerk en G. Jongeneel Nicoletta Johanna, 0. van EL Schip per en A. M. Sol Getrouwd: A. van Tol, oud 20 J., en G. Zweere, oud 19 j. J. van Meijeren, oud 22 j., en D. Koppenaal, oud 21 j. Overleden: C. M Matze, oud 10 L GIESSENDAM. Deo. Geboren: Cornell», a. van T. d. Stelt en M. Smit. Bram: „Wat kost het me een tand te laten trekken, dokter?" Tandarts: „Drie gulden vijftig." Bram: „En hoeveel rekent U om hem alleen maar een beetje los te peuteren?" „SPORTCLUB II"—„GOUDA III". Schoonhoven, 17 Dec. Op het Sport terrein alhier wQrdt Zoudag een wed strijd voor de le klases van den G. V, B. gespeeld tusschen „Sportclub II" en „Gouda"HL", De wedstrijd vangt om twee uur aan. Het eerste elftal speelt te Gouda een wedstrijd vuor de 3de klasse van den N Y B. tegen „Gouda I" aldaar. Stolwijk, 17 Deo. De door de Erven D. C. Marck geveilde huizen werden ge kocht door den heer D. J. van Dam, wo nende alhier, voor de «om van f 5500. Langeruigeweide, 17 Dec. De door het bestuur van den polder Langeruigeweide gehouden verkooping van 37 perceelaa hout, staande op de Wieriker kade te Hekendorp, heeft opgebracht de som van f 81. De door het bestuur van den polder Ruigeweide gehouden verhuring van 25 perceelen gras-, Wouw- en hooiland, voor den tijd van vier achtereenvolgende jaren, bracht op de som van f 2497. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Het Hol heeft gisteren uitspraak ge daan in de volgende zaak: N. van H., metselaar te Bergambacht, is door de rechtbank te Rotterdam we gens diefstal veroordeeld tQt 0 maanden gevangenisstraf. Het liot legda eenzelfde' straf op. Kantongerecht fs Gouda. In de zitting van 15 December 1920 werden veroordeeld: Wegens overtr. Trekhonden wet: N. M. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf. Wegens overtr. melkbesluit: H. de B. te Gouda, sohuldig zonde toepassing van straf. Wegens overtr, leerpliohtwet: D. A. S. te Gouderak, f 0 subs. 8 d. h. Wegens overtr. Melkbesluit: H. op 'I L. te Langeruigeweide, f 100 subs. 10 dagen hechtenik. Wegens niet gestopt bij Waddlnxveen- sche brug: C. Z. te Katwijk, f 6 subs. 2 d. h. en B. B. te Gouda, f 3 subs. 2 d. h. Wegens overtr. arbeidswet: C. M. te Reeuwijk, 8 maal f 10 subs. 3 maal 2 d. h. Wegens fietsen zonder licht: J. van der L. en L. G. te Waddinxveen, O. van B. te Boskoop, J. N. Z. te Gouda, K. van R., 8. P. en C. L., allen te Nieuwerkerk, ieder f 3 subs. 1 d. h. Wegens met trekdier over voetpad rij den: A. G. H. te Waddinxveen, f 3 subs. 1 d. h. Wegens vaartuig zonder lioht: P. G. te VinkeVeen, f 8 «ubs. 4 d. h. GIESSENDAM. Van 1—10 Deo. Gevestigd- G. Boom, uit Hardiaxveld: F. Rennud, uit Oud-Alblas; G. Verschoor, uit Sliedrecht; A. van Dgk, uit Hardinx- veld. Vertrokken: A. L. van Noordenno, maar Sliedrecht; J. tan Vuren, naar Oud-Al- hlas; A. van Haren en gezin, naar Zwijn- drecht GORINCHEM, 14 Deo. Ter heden ge houden paardenmarkt waren aangevoerd 481 paarden, hitten en veulens j 2411. Er werd besteed voor: luxe paarden f 350—580, werkpaarden f 200350, 2H-jarige paarden f 200840, 1H-ja rige paarden f 150250, slachtpaarden f 60'160, veulens f 70120, hitten Bij paardenmarkten, die hier ln de t 100225. Bij paardenmarkten, die hier in de laatste maanden werden gehouden, welke markten .zeer vermaard zijn, doordat in deze streken beste rassen gefokt worden, mende men dat door hel, buitenhuid hier geen paarden meer gezocht werden, omdat er geen buitenlandsohe kooplie den kwamen, doch op deze markt bleek, dat de auto's ook bij andere mogend heden de paarden niet geheel verdrongen hebben. Voor Duitsche rekening werden IX- jarige paarden gekocht en Zwitserscbe kooplieden kochten tal van fr-jarige paarden. GOUDA, 10 Dee. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangevoerd 7 runderen, 032 magere varkens, 242 vette varken* 15 bokken of geiten, 1024 biggen, 134 schapen en lammeren, 30 nuchtere kalveren. Prijzen: Koeien f 200 —4 300, nuchtere kalveren I 815, schapen t 1621. Vette varkens f 0,33 X per pond. Magere varkens f 0,30—0,45. Biggen f 1010, bokken en geiten f 4 f 10. Vette varkens vlugge handel. Ove rige soorten matige handel GOUDA, 10 Dec. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 187 kaas par tijen Zonder rijksmerk le soort f 40—48, 2e soort f 4245, met rijksmerk f 4952; 2e soort f 45—48. Boteraanvoer 1001 halve kilo's, goeboter I 11,05, wei- boter 1 0,93—1. Eieren. Aanvoer 160 par tijen. Kippeneieren f 8—11, eendeier en f 7—9. DELFT, 10 Deo. Veemarkt. Vette koeien le kw. f 150375, kalfkoeien le kw. f 225—400, vaarkoeien le kw. f 125 250. vette lammeren le kw. f 1826, ma gere varkens le kw. f 1050, nuchtere kalveren f 818, biggen f 10—18, paar den f 100250, rundvleesch per kg. 96 80—00 c. Aanvoer 125 runderen, 9 paarden, 93 magere kalveren, 64 Bcha- pen of lammeren, 827 varken», 510 big gen en 6 geiten of bokken. DELFT, 10 Deo. Eiorveillng. Aanyoer 1497 kippeneieren, prijs f 10,3042, 73 eendeieren f 10 per 100 stuks. DELFT, 15 Deo. Varkensmarkt. Aan voer 223 stuks. Prijs zware f 0871 ct., zouters 0265 ct. per K.G. SCHOONHOVEN. December. Getrouwd: G. J. Fonho*, oud 27 J., en B. van 't Hoog, oud 33 j. BENSCHOP. December. Geboren: Cornells, ran P, Verwelf en J. van Bemmel. Getrouwd: A. Droog, oud 2- J„ en M. Versluis, oud 20 j. Overleden: M. Boeren, oud 00 f., we duwe van J. van Toor. J. Beniohop, 187* 1928 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde 1 Hroeder en Schoonzuster, Oom en Tante, j Aria Eijkslsnboom Pistertjt dan Braanker op 25 Dec 1926 den dag te herdenken, waarop tij voor j In den Echt zijn verbonden. Dat de Heere hen nog i lang mogen sparen, Ie de wensch Hunner dankbars Familir. j Oud-Alblsi, 17 D«c. 1916. fcfaj) CtiNSfl (s^A «4 Zoo de Heere wil en zij m leven, hopen mijne geliefde gj Ouders J gj WILLEM DEN OUDSTEN KI en gj PIETERTJE VAN IEUZEK0N, V gt 26 Dec. i l., hunne r J5J te herdenken. Dat rij nog i 03 lang gespaard moge blijven gj Kjl is de wensch van hun lief- i CT h bftende Dochter QIJSBERTHA CORNELIA, i tcj Lopik, Dec. '26. Heden overleed, aaeht en kalm, ne een kortstondig ziek* bed, onze geachte Oom, den Heer In den ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam, P. MUDDE Dz. Lekkerkerk, 17 Dee. 1926. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig lijden, onze lieve Vrouw en Moeder van Duijvandljk, In den ouderdom van 48 jaar. H. SCHOUTEN. NICO. MARIF. JOHAN. COR. Oudewater, 16 Dec. 1926. Voor le Hypotheek op Lande rijen, rente 44 Aanvragen te richten aan O BOUWMEESTER Schoon hoven. Oadergeteekenden betuigen met deze hun haftelijken dank aan Fa milie, Vrienden, Buren en Beken den, voor de blijken van belang stelling, ondervonden bij hun J. BOELF. K. BOELF—v. d. Berq En Kinderen. Haastrecht, 17 December 1926. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, W. BIKKER Lexmond, 17 Dee. '26. o— Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij onze betuigen wij onzen hartelijken dank. a DE fONO Pz. B, DE JQNO-Ooms. Ammerstol, 17 Dec. 1926. wegens huwelijk der tegenwoordige een fliske goed kunnende melken en werken, P.O. of 0.0. Adres: O. LCKKERK RKER „Hoeve Oudervrucht", Polsbroek. om met 3 Jenusri In dienst te treden een Adres: A. VAN MULLE M, Kerkstrsst^, Schoonhoven. Bedden rn Matrassen Stöo- men, opmaken rn vermaken. Vertrouwd adres sedert 1872. Herhaaldelijk vereerd met opdrachten namens H.M. de Koningin. Dratgzakken voor toezending va» Beddegoed steeds beschikbaar. Kantoor Westhaven 42, Telef. 46 80UDA. Overal solide 1 OEN TEN gevraagd. Wegene plaatsgebrek aangeboden, een bijna nieuw 2-spels met koperen tongen en organola. om direct te kunnen spelen voor ItO.-. Te zien: KOESTRAAT 51, SCHOONHOVEN.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2