net Buroeruioonhuis Het geratel Tuinland muon- en Mins IPUROL HOFSTEDE Kleine Kinderen Hef Heerenhuis bericht Een Woonhuis Heerenhuis Hef Woonhuis De ziekten van ons vee. a Bij GEMEENTERAADS- VERGADER1NGEN. Gemengd Nieuwe. VAN ALLES WAT. Burgerlijk® Stand. Advertentiën. Te koop aangeboden: Bericht van Inzet. Notaris J. v. d. Leeden Gouderak, Schuur »f Bergplaats Notaris J. Drapers te Capelle a.d IJssel, Notaris J. Drapers Notaris Aaema HloMsdaiei 22 in 29 Bicin&er 1921 veilen en verkoopen: Tuin- of Bouwgrond, te Langerak, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris J. Koeman met Tuin, te Gouda, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris C H W Meijer te Benschop, Openbare Vrijwillige Verkeoping, Notaris C. H. W. Meijer ■el Erl te Lekkerkerk, reen seggen een sohitteiend reaultaat. afdeeling tooneel la 100 veriorgd ge worden ala wij aelden tegen. „Willy's Trouwdag", dat opgevoerd werd, ia dan ook een vermakelijke klucht. Het heeft van het begin tot het einde gedaverd var den lach, zou aelfa, dat men kou aeggen de wanden kraakten. Décor en grimee ring werkten hier erg in mede. Wij tui len de modewerkonde dames en heeren niet apurt vormeiden, omdat ie allen hun rollen prachtig weergaven. Allen kemt voor, hun spel een woord van dank toe. In het bijzonder aan den regisseur, den heer Hartman, dei zoo'n goede op vatting van hot stuk en de tooneelen had. De heer J. de Koster behaalde op de Tentoonstelling van de V. P. Z. H. vier prijzen, zijnde een len, twee 2en en een Sen pïQs. Op de tentoonstelling ver kocht De Koster een hennetje voor f 12,60 eu een haantje voor f 8,50. Het bestuur van de afd. Zevenhui ten der V. P. Z. H. besloot in haar j.l. gehouden vergadering, om volgende week een openbare vergadering te hou den met als spreker Dr. Te Hennepe, van Rotterdam. Verder werd besloten aan de vergadering te' vei binden een gratis ver loting onder de aanwezigen. Een nieuwe broedmachine voor 150 eieren is hier voor als prijs gesteld Het bebtuur van den Zuidplaspolder heeft eenige duizenden steenen, die uil de paardensporen gekomen zijn, laten brengen op het uitpad van d en polder naar ons dorp. Voornemen is een straai te leggen a vier meter van de ophaal brug tot de dorpsstraat. Dit zal een reu- zenverbetering zijn voor den weg. Ds. Keijne van Woubrugge, hield Woensdagavond een lezing voor de Herv Chr. Jongelingsvereeniging. Het onder werp was: Reveilgeest. Als hoofdfiguur der lezing kwam naar voren de dichter Da Gosta. Ds. Keijne kwam, nadat hij in keurige bewoordingen den Reveilides die opgekomen was na de Fransche re volutie weergegeven had, tot de conclu sie, dat het wel weer tijd was dat de zelfde geest weer ging heerschen in on zen tegenwoordigen tijd, daardoor de veelheid in de kerk, de eenheid verloren gaat. En dit is bedroevend, merkte Ds Keijne op. De kerk waar de lezing ge houden werd, was voL Giessendam, 17 Dec. Op initiatief van de Vereeniging „Het Groene Kruis'4 al- bier werd 14 dezer een vergadering ge houden tot oprichting van een Vereeni ging voor ziekenh^shulp, zich ten doel stellende de ziekenhuiskosten voor de leden tot een maximum te beperken. Al lereerst werden 'de reglementen van ge lijksoortige vereenlgingen te Lekkerkerk en te Sliedrecht voorgelezen, waaruit bleek, dat deze vereenigingen recht vau bestaan hebben gezien dat in Sliedrecht reeds 6000 leden zijn aangesloten. Hier na volgde een bespreking. Alle aanwe zigen stemden met de voorloopige rege lingen in en traden toe als lid. Een be stuur, bestaande uit de heeren Bier horst, Grafelijk, Hueting, D. Versteeg, G. van Herwaarden, A. v. Meeteren, A. Baggerman en J. Leenman werd gekozen. Volgende week zal langs de huizen der ingezetenen oen 1000-tal biljetten met uitvoerige, doch thans nog niet bekende gegevens verspreid worden. De Schietvereeniging „Prins Hen drik" hield op 14 dezer haar jaarlyk- scben wedstrijd. Prijswinnaars werden In korps A, met een maximum van 200 punten: A. L. Muis 197, G. v. d. Hoff 195, A. Groeneveld te Dordrecht 194, A. van Bennekom 194, A. Groeneveld 1.4, E. Muis 190 en H. Blokland 190. In korps B: M. Timmer 188, C. Bleij 185, A. J. v. d. Wiel 183, W. Benders 178, J. Baard man 178, K. Timmer 176, G. J. v. d. Wiel 175 Op de donateursbaan behaalden A. van Beuzekom le prijs, H. v. Bennekom 2e prijs en G. Huisman. De verrassings- prijs behaalde A. Slotboom. Bij de boerderij „De omgekeerde wereld", had Woensdagmiddag een lee- lijke botsing plaats tusschen de auto van den heer Z. uit Hoornaar en een groote melkauto. Beiden schijnen bij deze gevaarlijke hoek gelijk signaal te hebben gegeven. De inzittenden van de passa giersauto bekwamen door de gebroken ruiten verscheidene wonden. r— Men besteedt alhier en in de om geving voor kaas le soort f 4760, 2e soort f 4547 per 50 K.G. Handel re delijk. De prijs der varkens ia thans le soort f 0,29—0,32, 2e soort f 0,-7—0,19 per halve K.G. Handel matig. Kalverdiarrhee. Feitelijk zouden wij moeten spreken van diarrhee der pasgeborenen, want niet alleen bij pasgeboren kalveren maar ook bij veulens en biggen enz. komt deze ziekte voor, alhoewel zo wat betreft deze streek het meest van belang is ten op zichte van de jonge kalveren. Ten aan zien van deze ziekte geldt ook weer wat ik al vroeger eens opmerkte, dat dooi onbekendheid met de te nemen maat regelen het verliespercentage veel te hoog is en zeer veel omlaag gebracht kan worden. Wij gaan ons nu weer afvragen: ten eerste waardoor wordt de ziekte veroor zaakt, ten tweede hoo komen onze die ren er aan en ten slotte wat wij er tegen kunnen doen. Over 't algemeen nu wordt deze ziekte veroorzaakt door oen bepaal de bacterie, n.l. de colibaclerie. Deze colibaclerie nu behoort tot een bepaalde groep van bacteriën die wij noemen, de coli-typnusgroep. Dergelijko groepen, waartoe verschil lende soorten behooren, die onderling aan elkaar verwant zijn, hebben wij ook in het rijk der dieren, zoodat wij daar b.v. spreken van de groep herkauwers, waartoe dan rund-, schaap en geit be hooren en nog menigvuldige hier te lande niet voorkomende diersoorten. Zoo behooren dan ook tot die coh- typhus groep verschillende soorten bac teriën, die onderlinge overeenkomsten vertoonen doch in andere richtingen weer met elkander verschillen. De mees ten dezr bacterie-soorten nu doen met diarrhee gepaard gaande infectieziekten ontstaan, zoowel bij den mensch als bh de dieren. Zoo behoort b.v. de typhus- b&cterio tot deze groep, die de eveneens vaak met diarrhee gepaard gaande seer gevreesde aiekte bij den mensch doet ontstaan en zoo behoort er eveneens toe de colibaclerie, die de eveneens met diar rhee gepaard gaande kalverziekte doet ontstaan. Tot dezelfde groep bbehoort ver der de para-typhus bacil', die de zoo genaamde paratyphus-pest bij varkens doet ontstaan, dat is een vrij veel voor komende, minder kwaadaardige vorm van varkenspest, welke eveneens een in- gewandsaandoening is en ook veelal met diarrhee gepaard gaat. Nog vele andere soorten behooren tot deze groep, maar deze drie zijn almee de voornaamst®. Zooals ik dus zeide wordt over 't al gemeen de kalverdiarrhee veroorzaakt door de colihacil en vandaar dat dan ook do wetenschappelijke naam luidt: „Coli- bacillose". Een enkele maal echter, maar gelukkig behoort dit tot de uitzonderin gen, wordt de kalverdiarrhee veroorzaakt door geheel andere bacterieën en ik zou U wel een stuk of vier, vijf verschillende bacterieën kunnen noemen, die allen wel eens gevonden zijn als verooi|:aker der kalverdiarrhee, maar ten eerste zou ons dat te ver voeren en ten tweede Leeft u 'aan een opsomming van dergelijke vreemds namen niets en zou maar aan leiding kunnen geven tot verwarring, maar in ieder geval is het van belang, met het oog op de bestrijdingswijze, die wij later zuilen behandelen. De meeste kalverdiarrhee-gevallen worden dus veroorzaakt door colibacillen en nu we uus de oorzaak weten, komen wij tot on ze volgende vraag, hoe komen onze kal veren eraan en wat veroorzaken ze. Langen tijd heeft men tegenover dit vraagstuk gestaan; de één meende dit, de ander dat. Thans evenwel staat het vrijwel zekfer vast, dat de infectie in de eerste levensdagen ad. vaak reeds tijdens de geboorte, tot stand komt door den mond van het kalf. x In uitzonderingsgevallen schijnt het echter eveneen» voor te komen, dat een kalf besmet ter wereld komt, dus de be smetting reeds heeft opgedaan tijdens de ontwikkeling in de baarmoeder, terwijl het ook voorkomt, dat na de geboorte de besmetting niet via den mond, maar door den navel van het pasgeboren dier tot stand komt. Behalve dus een uit zonderingsgeval, dat de besmetting reeds ontstaan is tijdens de ontwikkeling van het kalf in de baarmoeder, komt de infectie tot stand kort na of tijdens de geboorte van buiten af, via de mond of den navel en wel van uit de mest der oudere dieren. In rundermest namelijk zitten ten allen tijde colibacillen in groo- ten getale. De colibacil is een gewone darmbewoner van het rund en doet daar in den regel geen kwaad, omdat de oude- re runderen als het ware onvatbaar zijn voor die colibacillen, terwijl een pasge boren kalf wel vatbaar is en dit des te meer indien soo'n kalf direct na de ge boorte onder ongunstige omstandigheden komt te verkeeren. "Wij weten nu dat alle mest van oudere dieren besmet is met colibacillen en daaruit volgt, dat alles wat met derge lijke mest in aanraking komt, eveneens er mee bemel wordt, zoodat het dus voor een pas geboren kalf niet moeilijk is om op een of andere manier eveneens met colibacillen besmet te worden. Indien «bijvoorbeeld tijdens de ge boorte de gehoor teweg en omgeving daarvan niet zorgvuldig wordt schoon gemaakt en schoongehouden, met b.v. lauw zeepwater of iets dergelijks, is de kans natuurlijk al zeer groot, dat zoo'n kalf tijdens de geboorte al wat mest van zijn eigen moeder met slijm of vrucht water naar binnen krijgt en zich op die manier besmet juist op een tijd, dat het 't sterkst vatbaar is voor besmetting. Het darmkanaal n.l. van zoo'n kalf dat nog maar net geboren is, is nog niet voorzien van een beschuttende slijm- laag, die een wat ouder kalf wel heeft en die juist door die glibberige beschut tende slijmlaag de bacteriën verhindert om er door de darmwand te dringen en op die manier in de bloedbaan te komen. De beste methode nu, om die beschut tende slijmlaag te doen ontstaan zoo spoedig mogelijk, is het voeren aan het pasgeboren dier van biest, rauwe biest, afkomstig van de moeder. Dat is de natuurlijke voeding voor het pasgeboren dier en heeft de zeer nuttige eigenschap het darmkanaal aan te zetten tot het vormen van die zoo noodige slijm laag. Daarom is het dus terdege zaak deze methode van voeding toe te pushen en niet te knoeien met gekookte melk of iets van dien aard, met het oog op meer dere zuiverheid of iets dergelijks. Hoe nu de besmetting verder verloopt in een volgend artikel. A. M. A. VAN LANGERAAD, Dierenarts, Peursum. Vragen inzake veeziekten kunnen door onze abonné's worden gesteld en wfoiden dan kosteloos beantwoord. Slechts moet postzegel van tien cent voor doorzending worden ingesloten. Vragsnbus. De heer D. 0. te Bergambacht heeft een koe. Zij herkauwt normaal en krijgt het plotseling benauwd en wordt dan dik. Dit duurt ongeveer een uur en dan is zij gezond en wil wel weer eten. Ik geef haar maar niet teveeL Antwoord: Het dik worden is een ge volg van gassen die ontstaan door gis ting van het voeder in de pens der run deren. Deze gassen gaan bij gezonde runöeren in hoofdzaak naar buiten door het zoogenaamde „ophoeren" door den slokdarm. Indien nu dit dik worden een enkele maal optreedt, is het meestal een gevolg van een niet goed functionneeren van de maag, doch indien het, zooals in Uw vraag schrijft, herhaalde malen voor komt, dan ligt het veelal hieraan, dat op een of andere manier de slokdarm g*. deeltelijk wordt afgesloten, aoodat die gassen niet kunnen ontwijken. Dese afsluiting ia haast Bonder uit sondering een gevolg van door tubercu lose gezwollen klieren, welke boven den slokdarm liggen. Om dit echter uit te maken ie een veeartaenijkundig onder soek noodig. A. M. A. VAN L. INGEZONDEN MEBEOEELING. f=l behandelt men de noode H en smettende plekken met KRIMPEN i».d. IJSSEL. (Vervolg en slot-van No. 5211). Volgno. 177: „Bemaling der Onder zijdesloot." De heer Brouwer vraagt naar de be doeling van dezen post, waarop de veor- zilter antwoordt, dat wat m de toelichting staat een bemiddelingsvoorstel is (plaat sing gemaalj. B. en W. zijn het er over eens, dat aldaar op den duur bemtj^en of gedempt zal moeten worden en wordt gemeend, dat dempen niet direct nood zakelijk is, als de sloot bemalen wordt. Over dit laatste (bemalen) zyn B. en W. echter niet éénstemmig en wordt eener- zijds gemeend om nu daarmede een aan vang te maken en anderzyda, om mot het oog op den minder gunstigen finan- cieelen toestand der gemeente, daar nog niet toe over te gaan. Daarom is wel thans dit bedrag (1 750) uitgetrokken, doch zal dit zonder nader besluit van den Raad niet worden uitgegeven. Hier omtrent moeten nog verschillende din gen overwogen worden en is het niet mo gelijk dit alles bij de begrooting te re- geien, doch als 't noodig is staat de post daarvoor dau reeds op de begrooting, terwijl voor 1526 deze post slecht» voor „memorie" was uitgetrokken. De heer Brouwer is van meaning, dat in 1927 wat zal moeten gebeuren; spr. en z'n fractie hebben hun meening reeds meerder kenbaar gemaakt, doch vreest bij aannoming van dezen post aan f 75Q gebonden te zijn en zou het niet méér mo gen kosten. De voorzitter geeft toe dat dempir.g (waarop Brouwer doelt) afdoende zou zijn, doch de bedoeiing is, tnans de sloot vol gens het oordeel van deskundigen te doen ieegmalcn en met versch water vullen In die richting wordt de oplossing ge zocht en daa zou f .60 voldoende zijn. De hoer Brouwer meent, dat hel by bemaling nog een veel grooter zoodje zal worden en zullen we dan ook moeten rioleeren en vraagt in dat verband of daar bet garnaaltje dan ook voor dienen moet. De voorzitter antwoordt, dat het de bedoeiing is het gemaaltje te plaatsen voor de rioleering en voorloopig om de ze sloot rein te houden. De heer Brouwer maakt hieruit op, dat de grondgedachte is, dat het water in deze sloot alleen maar vuil is, maar dat is niet waar. want alle vuil en af val wordt er in gegooid en als de sloot dan leeg is en weer gevuld met versch water, dan is dat meteen weer vuil. Daarom is spreker bang, dat deze kos ten voor niemendal gemaakt zullen wor den, doch dan kan het gemaaltje in ieder geval gebruikt worden voor rioleering. Bovendien zou spreker gaarne vernemen l of de Polder het goed vindt, dat het wa ter weggemalen wordt, want spreker heeft ervaring, dat die wel eens meer een eigenaardig besluit neemt. De voorzitter antwoordt, dat de Polder het wel goed vindt. De heer* Van der Plas vraagt van wie die sloot is. De voorzitter antwoordt; Half van de gemeente en half van de aangrenzende eigenaren en nu is de gemeente wel be voegd die eigenaren aan te schrijven, ieder voor de helft de sloot te dempen, maar beter lijkt het, als de gemeente heelemaal dempt en de eigenaren hup helft aan de gemeente afstaan, maar daar is veel oppositie tegen gekomen. De heer Verstoep deelt mede, het niet met Brouwer eens te zijn. Spreker heeft met genoegen Brouwer gehoord, maar meent, dat de verontréiniging komt, door- Aiat men er veel snertrommel ingooit en bovendien de closets van de Tuinstraat er op uitloopen. Dat had beter voorkomen kunnen worden, doch is toegestaan on der het vorig college van B. en W. en toen had Brouwer dat dus kunnen voor komen Echter meent spreker, dat bij werking van het poldergemaal het stink- water te ver den Polder opgaat. Ander zijds vreest hij, dat bij demping de rom mel grooter gemaakt Zal worden, daar hij wel eens gehoord heeft, dat de grond in de Tuinstraat hooger ligt en er veen grond onder zit, zoodat bij demping .van de sloot het zakwater niet weg kan, ter wijl het dijkwater niet in het riool uit loopt. Vandaar zijn de menschen bang geweest de sloot door de gemeente t» doen dempen en ook daarom zou spre ker, ais de financieele toestand van de gemeente het toeliet, meer voor bema ling voelen, maar dan ook de rioleering vanaf de Oosterstraat. Thans wil spre ker nog z'n meening zeggen over de kosten en hoe die bestreden moeten wor den. De kosten van demping zullen al ge deeltelijk bijgedragen door de Tuinstraat- bewoners en had reeds het vorig college van B. en W. een straatbelasting ont worpen en zou dat nu ook kunnen ge schieden, evenals thans met de slooten- schouw ook de bewoners op hun kos ten moeten zorgen dat alles In orde is. De voorzitter moet tegen de bewering van Verstoep opkomen, wat betreft de waterverontreiniging door waterclosets van de Tuinstraat, want deze komen uit1 in septietanks en eindelijk de voohtige doelen pas in de sloot, dus alleen water en urine, wat reukloos is en ontdaan van stoffen. Het moeste ruil komt dui van de buizen, die een gewone beerput heb ben en nu heeft Verstoep wel gesegd, dat Brouwer had moeten zorgen, die zink putten niet te loosen in de sloot, maar waar had dat anders moeten blijven? In de Waalstraat en Oosterstraat is dal anders. En nu doet Brouwer het wel toeschijnen dat er zooveel vuil in die sloot zit, maar dit is niet zooveel. Op het tranen van den dijk is ook reeds gelet en daarom zou geen demping geschieden met zuiver zand en wordt er dan op ge rekend om te drameeren en het wel water af te voeren door het riool. Wat de financieele zijde betreft, is spreker het met Verstoep eens, om de kosten te verhalen bij menschen, die er aan wonenen is met de erfpachtscanon voor de Tuinstraat inderdaad reeds gere kend op het dempen van de helft van de Onderzijdesloot en dan zal de riolee ring alleen door de gemeente gedragen worden. Bovendien was het 't beste, na goedkeuring van Ged. Staten, daar alles te ontpolderen, waardoor dan de men schen daarin weer tegemoet gekomen worden De heer Pannevis vraagt, hoever die uitloozing zou gaan. De voorzitter antwoordt, de bemaling naast „Buiten Verwachting" te plaatsen met uitloozing in de Siikslpot. De heer Brouwer deelt mede, door den heer Verstoep aangevallen te zyn en wel heeft, de voorzitter reeds een groot gedeel te weerlegt, maar toch moet spreker nog vragen, of opmerken, of Verstoep mis schien liever de geheele uitbreiding niei gezien had, maar waar er meer menschen komen, moet gebouwd worden, en daar om moet spreker dien aanval van Ver stoep afwijzen. Wat de sloot zelf betreft, zullen B. en W. zelf zien als zy eena leeg is en dan zal blijken, dat spreker ge lijk heeft met het vuil en daarom is de beste oplossing, te dempen en rekening ie houden met het laagste punt, ter voor koming, dat anderen onder water komen Onderzijde is nu erg nat en zal er veel beter door worden, het zal er veel worden opgeknapt. De heer Verstoep moet er no* tegenop komen, wat Brouwer zegt, dat hij er te gen zou zijn, dat menschen hier komen wonen; spreker gunt de welvaart aan pa troons en arbeiders graag en voor laatst genoemden ook graag woningen. Wer heeft spreker eens geageerd tegen den bouw van woningen, maar alleen tegen de manier, waarop gebouwd werd. Volgno. 193' „Kosten van Oudercommis- ■ies". De heer Pannevis vraagt in welke loca- liteit de Oudercommissie van School LL dan vergadert, waarop de voorzitter me dedeelt, dat de Ouderavond gehouden wordt in het Vereenigingsgebouw, daar dit goedkooper uitkomt tjan het huren van stoelen en te vergaderen in de school zelf. Volgno. 203 „Jaarwedden en wedden der onderwijzers U. L. O. School. De heer Brouwer vraagt, hoe het met de U. L. 0. School gaat nu er maar twee leerkrachten zitten. De voorzitter antwoordt, dat er bij de laaasto officieel® opgaaf (16 September) 35 leerlingen waren en volgens wethou der Maaskant nu 33. De heer Brouwer bedoelt eigenlijk hoe het gaat met onderwijs geven. De voorzitter moet eerlijk bekennen, dit niet te weten,' daar er sinds de derde onderwijzer weg is, geen sohoolbezoek ge weest is, ey meent spreker met het zede lijk recht te hebben daar een onderzoek in te stellen, ter oontrole van het peil van het onderwijs, als men het hoofd, vol gens hem noodige leerkrachten ont houdt. De beide wethouders, ais vormen de de meerderheid, mogen wel gezamen lijk gaan. De heer Brouwer merkt op, dat het dus met recht het verwaarloosde kind gewor den is, zooals gevreesd is. De voorzitter merkt op, dat het hoofd z'n plicht wel zal doen. De heer Brouwer wil nu geen voorstel doen vodV een derden onderwyzer ,want dat wordt toch afgestemd, maar toch drukt het zwaar op hen, die den derden loerkracht afstemden De voorzitter merkt op, dat de zaak zoo zit, dat de derde onderwijzer afge stemd is om financieele overwegingen ten behoeve van zoo'n klein aantal kinderen on daarom gelooft spreker, dat het beter is, deze zaak te laten rusten en er niet verder in te roeren. Met genoegen hoort spreker, dat de heer Brouwer geen voor stel zal doen voor een derden onderwij zer, maar moet toch onderstrepen, dat het niet de bedoeling van rechts is ge weest, de school te nekken, terwijl zij meenen, dat het onderwijs goed kan zijn, wanneer zij zich de in de wet gestelde normen houden. De heer Brouwer deelt mfcde, niet van plan te zijn veel drukte te maken, doch wil opmerken, dat het onderwijs naar be neden gaat en verloopt, zooals voorspeld ia dat het gaan zou. En al is het dan niet de bodoeling geweest, het gevolg er van is toch wel zoo. Wethouder Vermeulen deelt mede, niet met den heer Brouwer eens te zyn, dat rechts daarvoor verantwoordelyk is. Hm 4>esluit tot stichting i» destijds aange nomen onder protest van rechts en als we nu letten op het schoolgeld, dan zien we, dat die 35 kinderen slechts f 850 opbrengen en daarvoor zou dan de ge meente een derden onderwijzer aan moe ten stellen. Rechts heeft die school niet nelpen zetten, maar het toenmalige ge meentebestuur en heeft spreker toen ge zegd, dat dit een strop zou worden voor Krimpen ad. IJssel. Waren er nu nog 38 kinderen uit deze gemeente, dan was er nog wat voor te zeggen, maar er ko men er veel uit andere gemeenten Wan neer de toestand hier anders ware en de gemeente financieel beter, dan zou er nog wat voor te zeggen zijn, maar zoo veel uitgaven voor het luttele bagatel kin deren acht rechts niet verantwoord. Zelfs uit KraUngtche Veer komen de kinderen bier, omdat het hier goedkooper is en is rechts niet genegen daarvoor nu f 2000 uit te geven, Dat ie nu niet om de school te nekken en was de financieele toestand van de gemeente beter, dRn sou spreker self voorstellen een derde leerkracht aan te stellen. De heer Pannev s deelt mede, met den heer Visser (hoofd der school) gesproken tl hebben en deze klaagt nog al, dat het niet is, zooals het wezen moest en zoo gauw de financieele toestand van de ge meente het ook toelaat, zou spreker di rect hulp willen geven. De menschen heb ben ook weer een malaise tijd doorge maakt, doch nu komt er weer opleving en zal het aantal leerlingen wel stijgen, eo zoodra do middelen het toelaten moet er een derde leerkracht bij komen. De heer Brouwer zegt, dat de heer Ver meulen de meening is toegedaan, de ver antwoording van zich af te schuiven, om dat rechts bij de stichting tegen gestemd heeft, maar als 't aan hem ligt, zal ze wel verdwijnen En om nu to spreken over „een klein aantal zinderen" acut spreker erg kleinzielig; door de tactiek vai rechts de toevoer van kinderen kleiner gt worden is en er altijd kinderen zijn, die niet mee kunnen en daarom wat an ders moeten gaan doen. Zoodoende is het vanzelf een klein aantal. Doch was door rechts wat meer propaganda gemaakt voor die school, dan zou er ook meer ^3- bruik van gemaakt worden, maar nu wordt er juist afbreuk aan gedaan. Die menschen zeggen, dat de kwaliteit niet goed is en daarom sturen de menschen hun kmderen maar niet.. Dus recht» heeft wel meegewerkt de school te bena- doelen en de propaganda tegen de school is dus geheel voor reohts. Daardoor komt de school in slechten reuk te staan, maar als er propaganda voor gemaakt geworden was, dan had 't beter gegaan en is rechts dus wel verantwoordelijk voor 't afbreken der school en als 't zoo door gaat, zal men er armoe en last van krij gen, terwijl het zoo goed had kunnen zijn, vooral nu er weer wat opleving in de be drijven is. De heer Oudenaarden deelt mede, niet bij het besluit tot sticnting der school aanwezig geweest te iyn, doch is ver heugd te vernemen, dat een der wethou ders geneigd is, golden te voteeren als 't noodig ié en als de onderwijzer aan school I door het rijk wordt overgeno men, dan zou spreker gaarne zien, dat die gelden beschikbaar gesteld werden voor de U. L. O. öchooL Volgno 232: Bijdrage kosten Rijk» H B. 8. De heer Pannevis vraagt of dit voor Ida Blom ia en vraagt of nog gevolg ge geven is aan de aanschrijving om kinde ren naar Rotterdam te zenden. (Thans verschijnt de heer A. van der Ent ter vergadering en is deze voltallig.) De voorzitter antwoordt aan den heer Pannevif, dat de schoolgelden in Gouda wel verhoogd zijn, doch het toch voor de ouders nog voordeeliger is dan de kinde ren naar Rotterdam te zenden. De begrooting verder afgehandeld heb bende zonder opmerkingen, wordi than» zonder hoofdelijke stemming vastgesteld en wordt nog gelegenheid gegeven tot punt V. Algemeene beschouwingen over de be grooting. De heer Brouwer deelt mede, naar aan leiding deéer begrooting even te willen vaststellen, wat de meerderheid in deze periode voor onderwijs, woningbouw enz. heeft gedaan. De zaak van het onderwijs kan nu bui ten bespreking blijven, daar die voldoen de besproken is bij den betrokken post; evenzoo de demping der Onderzijdesloot en zal dit nog nader bekeken worden. De bedrjjfsbegrootingen zijn reeds behan deld, doch ten slotte alleen dit nog, dat bij den aanvang dezer 4-jarige periode door rechts is gezegd, dat de belangen der gemeente niet in goede handen wa ren, wat zij zouden aantoonen en nu is dit de laatste begrooting en hebben we dus gezien, dat rechts daar niet aan heeft kunnen voldoen. Wel hebben ze getracht naar voren te brengen, dat zij gelden bobben moeten voteeren voor vroeger ge nomen besluiten, doch ook dit is niet aan getoond. Belangrijke dingen zijn er ver der heelemaal niet naar voren gebracht en aldoor met het motief, dat de centen niet voorradig, waren. Verder schijnt rechts in de fractie niet sterk to zijn waj betreft den boventalligen onderwijzer ed heeft spreker er nooit van gehoord, hoe dat in de fractie is opgelost. Alles zoo te zamen nemende, ook de belasting, is nu eenige financieele verbetering ontstaan en blijft sproker daarom van meening, dat voorzien moet worden in beter onderwys, woningbouw en huisvesting van groote ge zinnen. Slechts met groote moeite zijn er een 10-tal woningen gebouwd, doch ia dat niet voldoende Wethouder Vermeulen gevoelt zich ver plicht den heer Brouwer hierop te ant woorden en deelt mede bij de overneming van het vorige college gezegd te hebben, dat rechts niet bezuinigen kon door de groote uitgaven, ook van renten en af lossingen, maar wel is toen gezegd, dat de groote uitgaven stop gezet zouden worden om de schulden niet grooter te maken. Daarom weet spreker niet, hoe de heer Brouwer den moed heeft, gezien z'n belastingpapier, zoo iets nog te durven zeggen. Spreker dacht wel, dat dit komen zou en heeft daarom een lijstje opge maakt, waaruit blijkt, dat er toch onge veer f 4000 per jaar bezuinigd is. Bekend is, dat de heer Brouwer een ander oor deel heeft over woningbouw dan rechts, doch thans i» de particuliere bouw weer in de hand gewerkt en komOn er zoo doende togh huizen. Dat rechts zou be zuinigen is ook niet beloofd, maar groo te uitgaven heeft rechts dan toch niet ge daan. Daarom zou spreker willen vragen, of de belastingen ook naar da laagte ge gaan zouden zijn, als rechts niet aan de meerderheid was gekorven. Vastgehouden wordt door den heer Brouwer aan school- bouw, huizenbouw, sloot dempen, dus al-* lemaal groote uitgaven, die nu voorkomen zijn. Bovendien draaide rechts direct op ▼Gor vernieuwing der rotte palen van de PoWwKfo» bros, m® nl™* del toost do oplogBl io do raadiaa.1 vor- ZTwd wurden, heoft de aanlogsteigor «ld gekoot en niettegenstaande dat, u toch do belaoting verlaagd en aio 't goed yjjit gaan, kan die volgend jaar nog moor naar beneden. De lieer Brouwer merkt op, dat eeret de belasting rerlioogd ie en nu verlaagd, maar dat de grootste inkomen» nu nog bevoordeeld worden en duo ^e belas tingopbrengst nog net als bij den aan vang van hun littingsperiode en hebben de lagere inkomens een grooten druk ge had, Wat die rotte palen van de brug be treft, toen spreker in B. en W. kwam, was er wel meer rots en noemt dat rot hout op laag water soeken. Daarom be- grttpt spreker niet, boe de beer Vermeu len dat durft leggen. Wethouder Vermeulen brengt ook in het midden, dat bij hun aanvang een te kort op de begrooting gevonden werd van f 10.000 en nu een batig saldo aanwijst Dat de belasting dan ook niet verlaagd jou sijn, gelooft niemand, de heer Brou- war zelf ook niet. De algemeene beschouwingen worden hiormee gesloten en wordt de rondvraag geopend. De heer Verstoep merkt nog op, aat het toch het inititiatief geweest is om te bozuinigen en hebben.de kiezers zich ook daarvoor uitgesproken. B. en W hebben ook hun best gedaan om te bezuinigen en brengt spreker ook nog dank aan den voorzitter voor zijne bemoeiingen bij het couverteeren van leenmgen, eerstens na mens do rechtsche fractie en hij hoopt fnmBTwi den gehoelen raad. De voorzitter antwoordt, in deze niöt meer gedaan te hebben dan z'n plicht, maar riiettemln stelt hij het op prijs daar voor bedankt te worden, al is daarvoor eigenlijk niet de rondvraag bestemd. De heer Brouwer informeert, waar de liehtpaal blijft bij de Waal De voorzitter antwoordt, dat daar waarschijnlijk een ondergrondsche paal komt, waardoor het wat langer duurt, maar het komt in orde. De heer Oudenaarden vraagt naar het dichtmaken van het gat op den hoek van het Poldersche dijkje en de bemoei ingen met de Zanger. De voorzitter antwoordt, dat de be moeiingen met de Zanger door de Twee- dt Kamer afgehandeld moeien worden, terwijl Smit zorgen zal voor dempmg tan het gat en zal er nog eens tot spoed aangemaand worden. De heer Van der Ent wijst op de put ten in den Tiendweg, die haast niet meer to repareeren zijn. De voorzitter heeft reeds opdracht ge geven dit te verbeteren. De heer Van der Ent merkt op, dat het dichtgooien van de putten met ba""*er biet helpen tal en wijst er bovendion op, dat het 't beste was, er een beschoeiing langs te plaatsen. De voorzitter geeft toe, dat dicht gooieD met bagger niet helpt en zal zorgen, dat het in orde komt. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Paarden en wagen te water. Te Am sterdam is een vrachtwagen, bespannen met twee paarden, in de Heerengracht bij de Leliegracht gereden. Een der paar den schrok en maakte een zijsprong. De voerman kon het paard niet houden en paard en wagen gingen de gracht in. De voerman sprong nog tijdig van den bok De brandweer werd gewaarschuwd; by haar komst was reeds een der paarden verdronken; het lag onder den wagen. Het tweede paard kon nog bijtijds los gemaakt worden en met het hoofd boven water gehouden worden, totdat het nieu we reddingstoestel van de brandweer ge- airiveerd was. Nadat het levende paard op den wal was geheschen, volgden ca daver en wagen, onder groote belang stelling van het publiek. Vreeselijk drama. Te Louhana (Frankrijk) heeft een boer in een vlaag van waanzin, zijn dienstbode, haar zoon tje van drie jaar en zyn eigen kind van 15 maanden vermoord en daarna een eind aah zijn leven gemaakt Door een tijger gedood. Te Dhan- daad in Bengalen (.Eng. Indië) werden twee Engelschen in een vreeselijk ge vecht met een geweldigen tyger, etgi tg. man-eater, zoo gekwetst, dat zij%byua on middellijk aan hun wonden overleden. De tijger had reeds dagen lang de om geving verontrust, en de beide ongeluk kige jagers waren er 's ochtends op.uit getrokken, vergezeld door de zegewen- schen der bevolking, die zich zelfs in baar huizen nauwelijks meer veilig waande. Plotseling stond het geweldige dier voor hen. Een tijger kondigt zijn komst gewoon lijk niet aai, maar hier scheen het groo te dier als uit het niet te voorschijn te komen De eene man schoot, en raakte, maar hij trof geen vitale plek. De tyger beantwoordde dezen aanval met een klauwslag, welke den jagen buiten ge vecht stelde. Daarna greep hij diens col lega, en scheurde hem een arm van het lichaam. Het was de arm, die met een bijl gewapend den vriend trachtte te ontzetten. Met één sprong wierp het dier zich vervolgens op den eersten aanvaller en verbrijzelde hem in zijn val. Daarna ver dween het even geheimzinnig en snel als het gekomen was. De doodelijk gewonde slaagde er nog in, naar Dhandaad terug te kruipen en het droevige lot van zyn makkér mede te deelen. Maar daarna blies ook hij den laat- f Sten adem uit. De tijger is uit de buurt f? verdwenen. „Aan de wraakzucht van de j todheid is voldaan", fluisteren de in- boorlingen. „Het zoenoffer is gebracht". Diefstallen sn inbraak. Uit een kast in de woning van mevrouw J. G. H. aan de Diergaardelaan te Rotterdam, is een bedrag van f 60 gestolen. De heer N. uit de Piet Heinstraat in Den Haag, heeft aangifte gedaan van diefstal van een juweelen speld uit een winkel, vermoedelijk door een bezoek ster. Te Venlo is ingebroken in de werk plaats van een kopersmid en antiquair G V. in de Loohofstraat. Er wcwien ge stolen een antiek zilveren bril en een an tiek zilveren doosje, waarin 125 stuks oude zilveren munten, ter waarde van ongeveer f 250. De dader heeft zich ver moedelijk met een valschen sleutel toe gang tot de werkplaats verschaft. De 19-jarige loopjongen J. P. R. en de 34-jarige bontwerker S. H. G. zijn aangehouden als verdacht van diefstal en heling van bontvellen, ten nadeele van de firma G., aan het Hogendorps- plein te Rotterdam. R. moest geregeld te bewerken bont naar de woning van G. brengen. Den laatsten tijd zou hij tel kens een vel vair de zending afgenomen hebben. G. kocht dan deze gestolen rellen op. Beiden zijn opgesloten. De groote onbekende. Groot opzien heeft de arrestatie van een bekend New Yorksch persoon gebaard, die zich als een gentleman-inbreker van het genre Raffles zou hebben ontpopt. Hij werd gesnapt op het oogenblik, dat hij een dame een collier van 2000 dollar afhan dig maakte. Het is reeds gebleken, dat hij bij een andere bekende New ïdrksche familie heeft ingebroken op het oogen blik, dat Koningin Marie van Roemenië daar te gast was. Bij die gelegenheid schijnt hij echter zijn slag niet te hebben kunnen slaan. Voorzorg Is betsr dan nazorg. Naar aanleiding van de gevallen van inslui ting van leerlingen, die na schooltijd ver geten waren, zijn alle lagere scholen te Deventer voorzien van sloten, die steeds van binnen geopend kunnen worden. Pul Ingestort. Een put, welke ten behoeve van werkzaamheden aan de rio leering in de Boezemstraat te Rotterdam is gegraven, is gedeeltelijk ingestort. De 52-jarige grondwerker W. B., uit de Bothastraat, kreeg daardoor een syphon op het lichaam. Met een bekkenfractuur is hij in l^et ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. Bedorven Jeugd. De laatste weken werden te IJmuiden tal van rijwielen vermist. De politie heeft nu de daders ontdekt in een paar jongens van 12 jaar, onder wie v. d. W., die pas veroordeeld is tot opzending naar êen Rijksopvoe dingsgesticht tot zijn 21e jaar Reeds heeft de politie vijf rijwielen opgespoord. Oplichting. Een sigarenwinkelier aan den Crooswijksohenweg te Rotter dam heeft aangifte gedaan, dat hij is op gelicht voor f 25, door een man, die voorgaf, winnaar «te zijn van een prijs in een door den winkelier beheerde loterij. Deze loterij werkt volgens het bekende systeem van kaarten, waarop getallen voorkomen. Aan houders van kaarten, waarop getallen een van te voren vast gesteld getal vormt, wordt een prijs toe gekend. Dezer dagen ls bij den winkelier een man gekomen, die hem een aantal kaar ten liet zien, waarop getallen voorkwa men, welke tezamen een getal vormden, dat recht gaf op een prijs van f 50.4De winkelier kon op dat oogenblik de f 50 niet ineens uftkeeren en gaf den paap f 25. Deze sou den volgenden dag terug komen. Hij is evenwel niet meer verschenen. De winkelier onderzocht de ingeleverde kaarten en kwam toen tot de ontdekking, dat op een van de kaarten het daarop voorkomende getal was veranderd. Er was een nul aan toegevoègd. De houder van de kaart had dus niet het recht op een prijs. Doodgereden. Ts Akkrum liepen eenige schoolkinderen achter een vracht wagen. Het zesjarige dochtertje van den heer Kuindersma liep achter den wagen vandaan, juist toen van den anderen kant een vrachtauto naderde. De kleine werd gegrepen en ernstig gewond. Zij werd dadelijk naar Leeuwarden vervoerd bij aankomst in hot ziekenhuis daar was zij reeds overleden. Branden. Bij Scheveklap, gemeente Nieuwolda, is de kapitale boerderij van Oosterhuis, bewoond door R. Kok, afge brand. Tachtig kippen, tien runderen, acht paarden en eenige varkens zijn om gekomen. Verzekering dekt de schade. Beetje bij beetje leggen. Glim lachend jongmensch verschijnt voor den kantonrechter te Den Haag. zoo vertelt de „H. Grt", Mr. Hollander, en deelt op de bekende vragen zijn naam mede. Als beroep geeft hij op, dat hij een beetje studeert. „Wat studeert n?" vraagt de kanton rechter. „Een beetje Grieksch en een beetje Latijn", is het antwoord. Het jongmensch wordt t«n laste ge legd, dat hij op de Groot-Hertoginnelaan aan den verkeerden kant gefietst heeft. „Waarom deed u dat?" „Och, ik reed even de Groot Hertogin- nelaan op en toen bemerkte ik, dat ik een beetje verkeerd reed." „U doet alles een beetje," ^merkt de kantonrechter op. „Een beetje studeeren en «en beetje verkeerd rijden." De ambtenaar, mr. I.oke, zegt dan ook maar een beetje straf te zullen eischen en vraagt f 2 sub». 2 dagen hechtenis. De kantonrechter wil niet achterblijven en doet er een beetje af en veroordeelt het jongmensch tot f 1 subs. 1 dag. Waarop het immer glimlachende jon ge wiwen vraagt of hij dit bedrag in beelw mag afbetalen. JAflgkantonrechter wordt nu een beetje stroef en maakte het den een beetje en jeugdigen en een beetje vervelenden jon geman duidelijk, dat hij dit beetje ineens heeft te voldoen. Het jongmensch verdwijnt een beetje minder opgewekt. De grootmoeder vin twee koninginnen. In het jaar 1646, weinige maanden na de vlucht van koning Karal I tnaar Schot land, begaf een jeugdig landmeisje zich naar Londen, om er eene plaats als dienstbode te zoeken. De diensten waren destjjds schaarscher dan tegenwoordig en *00 kwam het dat ook Charlya zoo heette het meisje na een veertien- daagsch rondzwerven in de Theemsstad nog niet gevonden had, wat z|j wenschte. Haar kleine geldschat was reeds bijna geheel opgeteerd en ze begon reeds te wanhopen ,toen ze op straat een rijken bierbrouwer tegenkwam, wiens aandacht getrokken werd door haar mistroostig voorkomen. Nadat ze hem de reden harer droefheid had meegedeeld, vroeg hij of zij bier voor hem wilde rondbrengen. Zij nam zijn voorstel aan en trad kort daar na als dienstbode bij hem in functie. Daar ze een lief gezichtje had en zich evenzeer door haar gedrag .als door een karakter onderscheidde, vatte haar mees ter liefde voor haar op en trad met haar in 't huwelijk. Hij stierf echter, na nau welijks een jaar getrouwd te zijn en liet haar achter als kinderlooze weduwe, maar tegelijkertijd ook als erfgename van een aanzienlijk vermogen, achter. Charlya verkocht haar brouwerij en droeg de regeling harer zaken aan den aanzienlijken rechtsgeleerde en raadsman des konings Eduard Hyde, op. Deze die later met den titel van graaf Cla- rendom begiftigd werd, ontvlamde in liefde voor zijne mooie cliënte en ver bond zich met haar in den echt. Uit dit huwelijk werd een dochter geboren, die later gemalin van Jakobus II en de moeder der koninginnen (van Engeland). Maria en Anna, werd. Op die lotwisse ling zinspeelde de verklaring, die ko ningin Maria eens in het Parlement uit sprak: „Mijn grootmoeder wist te dienen, maar ik weet te heerschen". Persoonsverwarring. In bijzin van den beroemden krank- 'zinnigen-Arts, Dr. Blanche, sprak 't was in 1890 een buitenlandsch geleerde, die eenige dagen te Pa rijs vertoefde, den wensch uit, eens diet een waanzinnige aan dezelfde tafel te dineeren. Blanche vroeg hem naar aan leiding daarvan tegen den volgenden mid- dig bij zich ten eten. pe geleerde vond hier twee hem onbekende bezoekers, waarvan de een met zijn zwarten rok, witte das en gouden bril er zeer eer waardig uitzég. Zijn haar was sneeuwwit; hij drukte zich zeer elegant uit en maak te nu en dan over de "wetenschappeijke kwesties van den dag, die verhandeld werden de scherpzinnigste opmerkingen. De andere dischgenoot daarentegen was in het oogloopend nonchalant gekleed en de slechts losjes omgeknoopte das liet den hals bloot. Het fraaie, lange haar was achterwaarts gestreken in zijn nek. Zijn tint was donker, zijn oogen schit terden. Hij sprak met buitengewone snel heid en wel over alle mogelijke onder werpen, over goed en slecht weer, over politiek en ballet, zonder zich bij. een dier punten lang op te houden of'den ander tijd te laten, er een woordje tus schen te mengen. Zoo babbelde hjj on vermoeid, opgewekt en" allergeestigst voort over klassieke school en roman tiek, over alles en nog wat en dreef den spot met de ernsüge dingen. B|j het dessert fluisterde de geleerde den dok ter met een zijwaartschen blik qp ^zijn woordenrijken buurman in het oor: Ik blijf U ten hoogste dankbaar, want de krankzinnige ls zeer onderhoudend". „Maar gij vergist U, antwoordde de arts met een onderdrukt lachje, op even zachten toon", de auuoie. de oude heer, is niet bij zijn verstan dr „Wat? de andere?! En deze heer dan, die zooveel spreekt?" „O, dat is Balsac, de beroemdero manschrijver!" Een pantser tagen geweerkogels. Te Danville in Amerika, worden proe ven genomen met een horstbeschermer tegen geweerkogels. In zekeren zin vol deed het scherm wel, v«nt de man die het droeg bleef ongedet doch een dei kogels schampte ai »n verwondde drie omstanders. HARDINXVELD. Dm. Geboren: Dirk, a. van J. van Winger den en L. Putter*. Getrouwd: C. J. Straver, ond 32 J. aa A. B. Bezemer, 'oud 24 j. W. de Ruy- ter, oud 27 j. en L. P. Brand, oud 28 J. «Overleden: P. P. den Breejen, oud 62 j., echtgenoote van C. van der Waal van Dijk G. Maaa, oud 18 mnd. D. P. Lopik, oud 10 mnd. NIEUWERKEKK a.d. IJSSEL Dec Geboren: Francisous Petrus, z. van P. J M. de Groot en M. van den Berg Stndrlkm, 4 ran Jl 4. Jong M A. van Mullem. Getrouwd: 1. Heuvelman, oud 26 j. «n H de Hoog, oud 24 j. Overleden: M. Stigtei, ond «8 J., wa- luwe van J. Boe. ALRLAjSSERDAM. Dee. Overleden: C. G. Klip, ond 5 zond. Deliaantje, oud 29 j. C. Boon, oud 91 j. D. den Boef, oud 59 j., echtge noote van A. Bouman. DELFT, 15 Dec. Varkensmarkt. Aan voer 223 stuks. Prijs zware 6871, zou ters 62—65 cte. per K.G. DAT VERLEERT HIJ NOOIT. Rentenierend barbier, die zijn heg knipt; „Wasschen meneer?" GOUDA. Deo. Geboren; Vronika Hillegonda, d. van F. Wijnen en J. W. Eiber se Antonia Arnoldus Cornelis, z. van G. Rietveld en W. G. van Asch Cornelis, van A. P. Kleiweg en M. J. Steenland Leonardus Leendert, z. van Th. C. vaq der Maat en J. P. de Mol. Overleden: P. Broer, oud 82 J. H. van der Geest, oud 83 j., wed. van J. J. van der Sanden. te Wsddinxveen op netten stand, gek. vrijstaand, voorz. van Electr., Oaa- en Waterl.,met Tuin,Schuurtje, ena. 5 min. vanaf boot en bus. Naar keuze te aanvaarden. Br. fr., no. 145, VAN BURK'S Adv.-Bureau, Oouda.* o Bij de op 15 December 1026 door te Ouderkerk e.d. IJssel gehouden veiling, zijn ingezet: A 175, rast Koetshuis, Bergplaats en Tuin te in het dorp, aai den IJeeel, op fa ««OB.-, en de A 176 aldaar, op f 475.—. AFSLAOs Wotnsdif 22 Decenber 1820, des morgens ten U ure, in het Koffiehuis va* -C. OOMS te Oouderak. dat in bod staan: aan den 'a-Oravenweg aldaar, «p slechts f 5.190; en het perceel daarnaast op slechts f 6.409. De AFSLA® blijft bepaald op V(*B«Sa| ZZ Becembw, des voorm. 11 uur, In het Koffie huis van J. VAN DEN AKKER te KAALiNBSCHt VEER. 0G* De aanwezige 1500 RAMEN zullen begin Januari publiek wo« den verkocht. Nadere Informaties bij genoemden Notaris, Dorpstr. 156, Tel. Rotter dam 3304. te Capelle a.d. IJssel, zal op WoiBSdagea 5 tn 12 Jinaari 1927, telkens des voorm, II uur, in het Koffiehuis van den Heer J. VAN DEN AKKER aan hetKralingscht- veei te Rotterdam, overgaan tot den openbaren verkoop van: ■el Werk- Bergpluti, •gea Oread en Erl. tin de NIJVERHEIOITR No. SI0 aldaar, groot 1.69 Are. Voor alle bedrijven geschikt. Te aanvasrdeu ontruimd bij de betaling op 1 Pebr. 1027. Te beziehtigei alle wtrkdagen. Nadere Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, Dorpestr. 156. Tel. Rotterdam 3304. te Streefkerk, zal op des v m. 11 uur, bij J. Ooitkrhout te LANGERAK, voor de Erven A. MAAT, In het openbaar met ERF eu OROND.eneen perc. In de Waal, groot 8 Aren, 80 Centlaren, In 2 perceelen en comblnate. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen, uiterlijk 9 Februari 1927. o te Haastrecht, zal verkoopen op H*tidi| 27 Btctabcr 192S bij inzet en Naoidii S Jaaiirl 1927 bij afslag, beide avonden om 7 uren, in het Koffiehuis „De Harmonie", aan de Markt te Gouda: Een selied gebouwd aan de Oost Haven no. 5T kadaster Sectie C nommer 330, groot 4 Aren 29 centiaren. Het gebouw ie beneden ingericht voor Bank, met safe-inrichting, boven als afipnderlijk bovenhuis, hetwelk is verhuurd voor f 40. per maand vau maand tot maand, terwijl voor watergebruik door de huurster f 1.— per maand wordt vergóed Beneden ontruimd te aanvaarden. Grondlasten f 181.59 per jaar. Trekgeld f 150. Te bezichtigen 23, 24 en 27 en 31 December en 3 Jauuari van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. i Nadere inlichtingen ten kantore vau deu Notaris. te Lekkerkerk, zal op Wamdagei 12 19 JiRiiri 1927, telkens dei voormiddag! 10 uur, in het Café van den Heer O. A. LIE VERSE te Benschop, bij opbod en afslag, publiek verkoopen gemerkt 22, bestaande In Woon huis met Koeetal, Varkeneschuur, Wagenschuur, twee'Hooibergen en verdere getimmerten, benevens diverse perceelen Vel-, «ooi. en Beewleid, benevens Dtomgaard tn Qriendland, aan dt* Benachoptchen Weg, groot 22.01.90 H.A., la 17 perceelen ed combinaties. VRIJ VAN HUUR te aanvaarden, de landerijen en boomgaarden dadelijk aa de toewijzing e* de woning n op 1 Mei 1927. BEZICMTIOINQ op alle werk dagen, waartoe men zich gelieve aan te melden bij de* huurder) den Heer J. SLOOF. Breeder omschreven bij notities re*t kaart, verkrijgbaar ten k«utore van genoemden Notaris, bij ge noemden huurder eu bij den af- elsger, den Heer H. Dl BRUIN te Benschop. te Lekkerkerk, *al op VmaEigti 22 ei 21 B*c*ab«r 1926. telkens des voormiddag! 11 uur, in „DE OROOTE BOER" aldaar, publiek verkoopen: aan de Korte Itoep, nommer 4. kad. Sectie C no. 3313, groot 29 Centiaren. Aanvaarding vrij van huur en betaling kooppenningen 26 Januari 1927. bezichtiging Maandagen 20 en 27 December 1926, nam. 2—4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 4