urinsigeiiêndBBilrlH. U1F.MCI Boerenknecht, Een Zaak Uitvoering scMouen-iMi v.v. ler overname lanoededED: GEVESTIGD Coöperatieve Boerenleenbank Kerknieuws. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. H.H. Adverteerders en Correspondenten Advertenties en Berichten STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Afloop Verkoopingen. Aflooji) Verhuringen. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Marktberichten Advertentiën. 50-jarige I Echtvereeniging Abraham Anker Jz., Boerendienstbode alle soorten Vellen Te koop aangeboden: te Noordeloos og Donderdag 23 cec. a s.. Qp uriidag 24 cec. a.s. te DORDRECHT: Tandarts, VISCHSTRAAT 15. Capelle a.d. IJssel. H. Boon 8e pr. Klasse IV: H. Sterk le pr. W. Jongeneel 2e pr.; Q. Luytjes 8e pr. Klaaee V: H. Sterk le pr.; Gebr. Vlanen 2e pr.; D. Vie 3e pr. Klasse VI: W. Jon geneel le pr.; Gebrs. Vianen 2e pr.; fl •terk 3e pr. Klasse VII: Joh. Edeling le pr.; H. Boon 2e pr.; H. Sterk 3e pr Klas»e VIII: J. Luijnen le pr.; Gebr Via nen 2e pr., D. Vis 3e pr. Klasse IX Joh Heikoop le pr.; idem 2e pr.; H. Steik 8e pr. Klasse X Joh. Heikoop le pr H. Boon 2e pr.; Joh Edeling 3e pr Het raden naar het aantal boor en werd gewonnen door n. Boon, p ijs eet konijn. Een woord van dank komt to aan de burgers, die zooveel prijren wel willend hebben beschikbaar gesteld. Lop Ik, 20 Der. Naar aanleiding van het besluit tot oprichting van een pluim vee vereeniging werd in de zaal van den heer A. de With alhier een ledenverga dering gehouden, onder leiding van den tydelijken voorzitter, den heer Ouburg te Jaarsveld. Van de 23 leden waren 18 aanwezig. Na een woord van welkom werd over gegaan tot het vaststellen van'het regle ment. Na eenige discussie werd de naam der vereenigfng vastgesteld op. de pluim- veevereen.ging ..Jaarsveld, Lopik en Om streken' Het aantal bestuursleden werd bepaald op vijf. Ook kunnén donateurs tot de vereeniging toetreden. Het mini mum bedrag voor het donateurschap werd vastgesteld op f 2,50. Teneinde risico voor de leden uit te sluiten, werd in het reglement bepaald dat de penningmeester geen crediet voor rekening der vereeniging mag geven. Be houdens enkele andere onbeduidende wijzigingen werd het ontwerp reglement goedgekeurd. Vervolgens werd de contributie der leden gesteld op f 2 per jaar dit wordt elk jaar opnieuw vastgesteld). Tot voorzitter der vereeniging werd gekozen de heer Ouburg'en na stemming en hersjemming tot bestuursleden de heeren H. Molenaar, G de Gier en J Prins te Jaarsveld en A. Versteeg te Lo pik. By de rondvraag werd door een der leden de aandacht van hettbestuur ge vestigd op het nut van het' verstrekken van kippenringen met jaarnummers en het gezamenlijk opzenden van de eieren naar een veiling. Besloten werd de pogingen daartoe aan de zorg van het bestuur toe te vertrou wen. Giessen-Nieuwkerk, 20 Deo. De prijs der kaaa is alhier en in de omgeving le soort van f 4760 en 2e soort van f 44 46 per 50 K.G. Handel redelijk. Voor varkens besteedt men ie kwali teit van 2729 cent per half Kilogram Handel matig. Dp graanhandelaar Tukker te Brand wijk, was dezer dagen zoo oögelukkig, dat hij, komende van Gor.nciem, enkele auto banden had verloren, ter waarde van f 145. De brandstoffenhandelaar H. v. H heeft ze echter gevonden, en zooals zioh Iaat begrijpen, tot groote blijdschap van T. Vrijdagmorgen heeft hij zijn verloren vrachtje weer wezen terughalen. De Edelachtbaren heer Diepenhorst, burgemeester dezer gemeente, is met zijn toestemming geplaatst op de groslijst der A -R. partij voor Statenverkiezing in 1927. Toen dezer dagen de chauffeur van èen vrachtauto op den Korkweg alhier wilde uitwijken voor een fietser, reod bij de heer Van D. aan. Genoemde persoon Ijwam hierdoor te vallen, waarbij hij geen verwondingen gelukkig opliep Zijn rij wiel werd echter besehadirrd. Naar we vernemen heeft de chauffeur eeweitrerd de schade te vergoeden, en is door de politie van een en ander proces-ve baal opgemaakt. Gissssn-Oudsksrk, 2Q Deo. Dat door ve len alhier ijverig jacht woj-dt gehouden, op de mollen, is geen wonder, aangezien men hier en in de omgeving 17 -tot 2o ct. voor e«n mollenvelletje betaalt Men nesteedt alhier en in de om geving voor kaAs le soort f 49—63, 2e soort f 4749 per .60 K.G. Handel re delijk. De prijs dor varkens ia thans f 0,290,32 per halve K.G. Handel matig De Chr. Jongedochtersvereomging „Dient den Heoro mèt blijdschap" vierde naar eerste jaarfeest Nadat door Ds. Jongens het Samenzijn was geopend, ■prak Zijn Eerwaarde een inleidend woord. Hierna volgde een verslag van secretaresse en penningmeesteresse, waai uit bleek, dat de kas sloot met een zeer» klein voordeelig saldo. De vereeniging teit thans 15 leden en 140 begunstigers. Er werden vervaardigd 113 kledingstuk ken, welke aan alle behoeftige gezinnen in deze gemeente zijn uitgereikt. De avond had verder een heel gezellig- verloop Voordrachten en zang wisselden elkander af. Tenslotte sloot Ds. Jongens deze bij- eenkomst met dankgebed. De gehouden collecte bracht op f 27,0614. Mede waren .tegenwoordig leden der zustervereem- ging „Dorcas" te Giessen-Nieuwkerk. Dat deze vereeniging nog weder in groei en bloei moge toenemen, is de wensch van allen. Dankbaar en hoogst voldaan over alles wat men gezien en ge hoord had, keerde de groote menigte huis waarts. Zevenhuizen, 20 Dec. De zaal van den heer Vos weer geheel gevuld met t belangstellenden, toen de tweede uitvoe- 'rmg van het fanfare-corps werd gegeven Deze uitvoering is even als de eerste weer prachtig van stapel geloopen, zoo dat onder de belangstellenden een en al roep uitging van wat de vereeniging ge presteerd had. Op Vrijdag 24 Dec. a.a., des voor- middags 10 uur, zal er een openbare raadsvergadering gehouden worden. Puntea van behandeling zijn: 1. Beslis sing over de wegverbeterlhg in het Zuid einde bij de sluis. 3. Ingekomen stukken 4. Voorstel tot intrekking van het besluit tot het aangaan van den geldleening van 8 September j.l. en tot het vaststellen van een nieuw besluit. 5. "Wijziging van de begrooting 1926. 6. Benoeming van twee leden van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbe stuur. 8. Suppletoir kohier van de be lasting op de honden 1926. Nlsuwsrksrk a.d. IJssel, 20 Deo. Bin nenkort zal door „Volksonderwijs" een propaganda-avond worden gehouden. De afdeeling Tooneei zal opvoeren „ln den mist", kluchtspel in drie bedrijven, van J H. Darnley, vertolkt door H W van Rijswijk en „Een angstvolle nacht", klucht spel in één bedrijf, door J. J. Rentmees ter. Een comisch duet: „De nieuwe dienst bode", wordt tusschen de kluchtspelen voorjfcdragen. De collecte, gehouden voot de vie ring van het Kerstfeest met de kindeken der Zondagsschool van de Ned. Herv. Kerk. heeft ruim f 200 opgebracht. De uitreiking der gemaakte klee dingstukken enzdoor de meisjesvereen „Dorcas" zal in de consistoriekamer ge schieden. Gitssendam, 20 Dec. De heer W. A Laurense, burgemeester dezer gemeente, is met zijn toestemming-geplaatst op -de groslijst der A.-R. Partij voor de ko mende Statenverkiezing in 1927. De A.-R. kiesvereeniging „Neder land en Oranje" hield haar jaarvergade ring. De aftredende bestuursleden, de heeren B. de Rooy en G. de Zeeuw, wer den herkozen. Het Schoolhuis in wijk C., dat se dert meer dan 1 jaar heeft leeggestaan, is thans door den raad dezer gemeente aan den heer v. d. B. verhuurd vooi f 4,50 per week, voor den tijd van slechts een half jaar. Leerdam, 20 Dec. In de raadsvergade ring is besloten tot toetreding als lid van de Betuw8che kanaalvereeniging te een contributie van f 500 ineens. Langerak, 30 Dec. Vrijdag 1.1. werd de hondenkar van den heer B. Zw. door een voorbijgaand voertuig van den dijk gereden. De daarin aanwezige bood schappen kwamen op den berm terecht. Slechts wat suiker ging verloren. De as van den wagen was erg verbogen, doch Z. kon zijn werk er toch nog mee vol brengen Op de drijfjacht, die de vorige week werd gehouden, werd e&n 12-tal hazen geschoten. De heer B. H van den Brqnk, oud- li oofd der O. L. School en directeur der zangvereeniging „Crescendo" rflhier, zal het directeurschap der sangvereenigins neerleggen. Het zal wel veel moeite kos ten een dergelijk directeur terug te krijgen. Woensdagavond om 6 uur tal in de Ned. Herv Kerk &IMeif met de kinderen het kerstfeest worden gevierd. Ditmaal zonder kerstboom. Ammerstol, 20 Dec. Onze dorpsge- nootê, mej. A. de Jong Pd., is winnares geworden van het pendulestel, dat door de bazaar-comtoissie alhier, als hoofd prijs van hare verloting, gehouden ten tijde van de Dorpshuisbazaar te Schoon hoven, was beschikbaar gesteld. Voor de gelukkige een mooi buitenkansje. Als een zeer groote bijzonderheid kunnen wij vermelden, dat by den heer C. van der V., in het Boveneinde, een roos in vollen bloei staat. Het is een ver wonderlijk gezicht deze rpfos midden in di winter-regenbuien te zien bloeien. In hef laatst der vorige week reed de heer J. W. de Or., wonende aan den Lekdijk, in het benedeneinde van ons dorp. Op een zeker oogenblik kwam de vrachtauto van den heer S. te Bergam- acht aangereden, welke eerst genoemde persoon per fiets moest passeeren Daar om reed De G. zoo dicht mogelijk aan den Lekdijkkant, doch daar hij het gevaar van een aanrijding zag naderen, sprong hij zoo goed en zoo kwaad ais het ging van zijn fiets Inmiddels had de auto de fiets ook al gegrepen, met het gevolg, dat er niet veel meer aan bleef zitten, dat heel was De Gr had geen letsel be komen, omdat hy bijtijds van de fipts was gegaan. De schade, die door deze aanrijding is ontstaan, is door S. geheel betaald. Polsbroek en Vlist, 20 Dec. De werk zaamheden in verband met den aanleg der centrale verwarming in het Kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn thans zoover gevorderd, dat het buizennet op den eersten Kerstdag kan worden in gebruik genomen en de koude- vordrijving door middel van stoven zetten alsdan tot de geschiedenis zal bchooren Haastrecht, 20 Dec. Als ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren M. Bakker en W Stijnis. Beiden nbmen hun benoeming aan. Giessendam, 20 Dec. Tot ouderling en diaken bij de Gereformeerde Gemeente alhier zijn herkozen de heeren J. Dan- kers en A. Trapman. Bleskensgraaf, 20 Dec. De heer L. de Haas te Molenaarsgraaf heeft ontslag gevraagd als voorlezer in de Nqd. Herv. Kerk. Gedurende vele jaren werd die be trekking door hem waargenomen. Ammerstol, 20 Dec. De heer C. Zaanen Hz. is tot kerkvoogd der Ned. Herv Ge-' meente alhier herbenoemd. Hij beeft de ze herbenoeming aanvaard. KRIMPEN ».d. LEK. De heer 13. Bogaerdt zegt, het beste zou zijn daar een hekje te plaatsen waar één persoon tegelyk door kan, doch dan staat men voor het feit, dat het hekje op particulier terrein moet komen. De Voorzitter is van meening, dat het plaatsen van een bord daar heel weinig zal uithalen, de menschen moeten zeli inzien dat ze gevaar opleveren. Volgnummer 106. Schoolartsen. De heer L van Duijvendijk zegt, dat 27 pet. hun kinderen niet laten onder zoeken en vraagt of het aan de ouders niet verplichtend gesteld kan worden. Ieder k&n zijn eigen huisdokter nemen, dus dat kan geen bezwaar zijn. De mees te oucjers zien bet nut of willen het nut van schoolonderzoek niet inzien De voorzitter twijfelt er aan ol de Raad het recht heeft die verplichting op te leggen. De heer L. van Duijvendijk: Laten we anders de ouders verzoeken en hun wij zen op het groote nut van schoolonder zoek. De voorzitter zal onderzoeken ln hoé- verre de Rrad het recht heeft de ver plichting op te leggen. Volgnummer 120 Onderhoud wegen De heer D. Dogterom wijst er op, dat de Breekade voor een gedeelte weer in éen slechten toestand verkeert. Als men eens kijkt naar de School-, en Ooieter- straat, deze worden toch ook door de gemeente onderhouden, zou ZEd. ook tgaarne zien, dat de Breekade zoovee mogelijk door de gemeente werd onder houden. De voorzitter antwoordt, dat de Breo kade een particuliere weg is. Wat be treft de Oosterstraat, deze is door dp bouwvereeniging zelf bestraat en heeft de gemeente het onderhoud op ziet ge nomen. Met de Schoolstraat is het eei ander geval. Bij den loop van het stuk schoolterrein is bij contract toen vastge legd, dat de gemeente moet zorgen voü een verharen weg De heer L. van Duyrandijk informeert of er van de bewoners Tan de Breekade geen adres is ingekomen. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer L. van Duijvendyk voeh er ook wel iets voor om voor gemeentekosten de Breekade in een behoorlijken toestand te brengen. De gemeente heeft er toch ook belang bij. De Tiend weg rond en d< Breekade op is een mooie wandeling.. De voorzitter voelt er óok wel wat voor en zal er met den opzichter eens over sproken wat de kosten zullen bedragen Dé' heer D. Dogterom spreekt ook nog over don Buitenweg en vraagt of de ge meente bet onderhoud van dien weg ook niet voor zijn rekening neemt. De voorzitter zegt: De heer Dogterom Icopt de zaak vooruit. Laat men eerst eens zien wat .de eigenaren doen. Deze moeten toch voor een behoorlijken weg zorgen. Volgnummer 132. Onderhoud van de voormalige bewaarschool. De voorzitter deelt mede, dat voor School no. 1 geen ontheffing meer wordt gegeven voor lichamelijkt oefen.'n gen. De heer Inspecteur van het Lager Onderwijs heeft er op gewezen, dat er geen bezwaren bestaan cm dit onderwijs tb doen geven in de oude school. Daar de oude school niet buiten dienst is, in een gedeelte hier van wordt bewaarschool- en in een aa- der gedeelte vervolgonderwÜB gegeven, zoodat het onderwijs in lichamelijke oefeningen in deze Bchool niet onderge bracht kan worden. De oude bewaarschool is buiten dienst gesteld, zoodat dan hier in dat onderwijs wel gegeven zou kunnen worden, doch dan hebben we weer le kampen met den stofplaag. De vloer is oud en slecht en er zou eerst overgegaan moeten worden tot het leggen van een nieuwen vloer, waf groote kosten mede brengt. De heer L. van Duijvendijk vindt het een groot bezwaar, dat de bchamelijke oefeningen niet* in hetzelfde gebouw ge geven kunnen worden. De kinderen moe ten dan van de eene school naar de an dere gaan, dewelke ongeveer ló minuten gaans uit elkander liggen. By slecht weer s dit niet bevorderlijk voor de gezond heid der kinderen. Opr. vraagt of dit onderwijs niet in de gang van School I gegeven kan worden. Dit geldt dan toch alleen maar voor slecht weer, by goed weer kan men de lichameiyke oefeningen buiten houden. Om in de voormalige be waarschool een n euwen vloer te leggen die geheel opgevuld zal moeten worden, is bijna onmogelijk. De beer G. Vermeer vindt het ook een groot bezwaar, dat de kinderen van de eene school naar de andere moeten loo- pen. Vooral in den winter, de kinderen loopen maar gauw weg en kleeden zich slecht. De heer L. van Duijvendijk kan niet begrbpen, dat er van hooger hand geen ontheffing meer wordt gegeven. Toen wij de nieuwe school gingen bouwen, waren de autoriteiten er op tegen dat er een lokaal meer werd gebouwd. Toen moch ten we niet en nu worden we verplicht Wordt besloten aan den Inapeteur van het Lager Onderwijs de opinie van den Raad mede te deelen en te verzoeken als nog ontheffing te willen verleenen, daai ruim 9 maanden van bet ja^ bet on derwijs in lichamelijke oefeningen buiten kan worden gegeven. Volgnummer 134. Onderwijzend per soneel. De heer T. van der Weiden zegt, ge hoord te hebben dat mej. Van Klaveren binnenkort in het huwelijk zal treden met dén onderwijzer De Jong. Spr, vraagt of zij nu in dienst mag blijven. Spreker vindt zulks niet tot verbetering van het onderwys, kan er geen bepaling ge maakt worden, dat bet huwelijk van een onderwijzeres ontslag insluit. De heer L. van Duyvendijk vindt het niet noodig dat zulk een bepaling ge maakt wordt. Als het een goed onder wijzeres is, zooals bier het geval, zou het jammer zijn, dat zoo'n beste kracht ge dwongen werd de school te veriatan. De heer B. Boogaerdt vindt, dat het niet in het belang van het onderwijs iz, vooral bij eventueel moederschap. Daar de personen, waar het hier over gaat, er op rekenen, dat zij op de school mogen blijven, vindt spreker het wei wat erg De heer G. Vermeer is er voor nu die bepaling te maken. Kan thans een ge huwd onderwyzeres zonder toestemming van den Raad aan de school blijven? Honderden jongelui snakken naar een betrekking. Da voorzitter zegt, dat ds varordening ex niet in voorsiet. De heer L. van Duijvendijk zegt, bet is een goede onderwijzeres tn sou het erg vinden dat zoo iemand verstooten werd. Na nog eenige discussie stelt de voor zitter voor, dat men eerst de zaak nog eens zal aanzien, dan kunnen we later altyd nog ingrijpen. Wordt besloten. Volgnummer 137. Aanschaffing van sciiooimenbelen. De heer C. Vermeer informeert naar net laatst ingekomen verzoek van de Bij zondere School, om gelden uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor naloop van nieuwe kaartan en meer dere platen De voorzitter zogt het verzoek doorge vonden te hebben aan den heer Inspec teur van het Lager Onderwijs, die hier- - er advies moet uitbrengen. De heer L. van Duijvendijk vraagt Moeten we op dat advies wachtdn? De bijzondere* school zal het niet aanvragen als het niet noodig ia. De voorzitter merkt nog op, dat voor de nieuwe school alleen platen zijn aan geschaft, de landkaarten werden betaald uit dsn gewonen dienst. Volgnummer 140. Jaarwedde schoon maakster school II. De voorzitter merkt op, dat bij het op maken van de begrooting het bij B en W. is ontgaan, dat de schoonmaakster v&n school II, gezien het meerdere werk, eep verbooging zou moeten hebben De v oorzitter heeft dit eens berekend en als bas s genomen het salaris van de schoon maakster van rchool I. Spreker zou dan willen voorstellen -de jaarwedde te ver- hoogen en te brengen op f 234. De heer L. van Duijvendijk merkt op, dat de voorzitter hem net voor is. Spre ker heeft ook de billijkheid gezien om de- re jaarwedde te verhoogen, doch zou wil len voorstellen deze 4e brengen op f 300. Na eenige discussie wordt met alga- meene stemmen besloten de jaarwedde te brengen op f 260. Volgnummer 142. Oudercommissies. De heer L van Duijvendijk merkt op, dat verleden jaar in een raadsvergadering besloten dat by de ouderavonden op gemeentekosten een kop koffie aangebo den kan worden. De heer Roubos heeft hiervogr nu een rekening ingediend, dooh ten antwoord gekregen, dat deze niet betaald kon worden. De voorzitter herinnert er zich niets v&n dat dit besluit genomen is.. De no tulen worden geraadpleegd, waaruit blijkt da* inderdaad een dergelijk besluit s genomen. Van een ingekomen rekening van den heer Roubos weet bij echter niets. Volgnummer 161. Bewaaricl oolperso- ueeL De heer J. Verkerk heeft gezien, dat op de begrooting een post voorkomt, Van f 18 voor het halen en brengen der kin deren; dit vindt spr. wel wat weinig. Spr. zou dezen pozt willen verhoogen en brengen op f 50. De heer D. Dogterom informeert of de kinderen naar beide kanten weg wor den gebracht. De voorzitter antwoordt bevestigend, dit geschiedt door de twee jongste help sters. De heer T. v&n der Weiden zegt ge merkt te hebben, dat hier voor kleine posten geregeld gesalarieerd woxdt. Hier is spr. niet voor, dat behoort bij de be trekking en moet men het ock in het salaris vinden. De voorzitter maakt er dan een voor stel van om de jaarwedde v&n de twee jongste helpers ieder te verhoogen met f 15. De heer J. Verkerk vindt het beter den post te handhaven, doch als men het bij het salaris wil trekken, stelt spr. voor by elk f 25 er bij te doen. Dit voorstel, in stemming gebracht, wordt verworpen met 4 tegen 6 stemmen. Voor de heeren J. Verkerk, P. Buitelaar, L. v&n Duijvendijk en L. Schutter en te gen de uceien B. Boogaerdt, T van der Weiden, C Vermeer, P. van dor *Jnd«, J. Diaper* en D Dogterom. te verhoögen, in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 6 tegen 3 stemmen Voor de heeren B. Boogaerdt, T. van der Weiden. C Ver meer, j Drapers, P. van der I inde er D. Dogterom en tegen de heeren J. Ver kerk, P. Buitelaar, L. van Duijvendijk en L. Schutter. De jaarwedden van de twee jongste Helpsters worden alzoo gebracht op f 190 en i 145, met verplichting, dat zij bier voor ook de kinderen moeten halen en brengen. Volgnummer 185. Koeten van school reisjes. De voorzitter deelt mede, dat van de Oudercommisie van School I een adres is ingekomen, waarin verzocht wordt een grooter bedrag dan vorig jaar voor schoolreisjes uit te trekken. Ook zou deze commissie gaarne zien, dat in het ver volg de drie alhier bestaande scholen ge zamenlijk een schoolreisje maakten. Van do oudercommissie van school II is even eens een dergelijk adres ingekomen, doch deze commissie is niet voor het gezamen lijk doen v&n een schoolreisje. De heer L. Schutter zegt eens nage rekend te hebben, dat men met het ver zamelen van gelden langs de huizen voor een schoolreisje ongeveer komt op f 2,60 per kind. Dat aanbieden van lijs ten langs de huizen noemt spr. maar openbare bedelarij en stelt dan ook voor dezen post te verhoogen en te brengen op een bedrag, dat voor ieder school gaand kind f 2,60 kan worden uitge keerd. Spreker vindt het ook VTeemd, dat do scholen niet onderling een reisje kun nen maken en vraagt of dit soms ln ver houding met het personeel k&n zitten. Hiervan mogen de kinderen toch de dupe niet worden. De voorzitter kan hier direct ook geen antwoord op geven, doch wil meer de oorsaak soekea dat de kinderen van de t« draken, det ons num mer yen de Kerstdagen verschijnt op Donderdag 23 December voor dat nummer bestemd, tullen uiter lijk Donderdag 23 Dec., 'g morgens vóór twaalf uur, in ons bezit moeten zijn. Noord en het Dorp elkaar niet zoo goed kennen. De heer J. Verkerk zegt: Er zijn in de ze gemeente ongeveer 460 schoolgaande kinderen, als men voor een schoolreis je een lijst bij de ingezetenen presenteert geeft haast iedereen er aan. Spr. vraagt wat er dan ook op tegen zou zijn om nu de kosten voor rekening van de gemeen te te nemen. Het zou spreker ook zeer verheugen als de bijzondere school ook meedeed gezamenlijk een schoolreisje te organiseeren -ls de gemeente nu een be drag uittrok, zou het zeker een goed re sultaat hebben. Het personeel vftn School I en H schijnt met met elkaar te kunnen organiseeren. Als de gemeente nu een be- onder moeten lijden, vindt hij verschrik kelijk. Al men gezamenlijk uitging, zou den de kinderen meer genieten. De heer P van der Linde zegt, als het waar is dat de verhouding tusschen het personeel van Schooi I en II niet goed is, dan zou bij een gezamenlijk school reisje het voor het personeel geen ont spanning zyn. De heer I. Schutter: We moeten de on- eenigheid niet in de hand Werken. De heer B. Boogaerdt stelt de reisjoa zoo voor, dat deze uit moeten gaan van de ouders door de kinderen op school te laten sparen en dat de gemeente het tekort bij betaald. De heer L- Schutter maakt er een voorstel van om f 2 per kind uit te trek ken, zoodat deze post dan komt op f 920. Dit «voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen Voor stemmen de heeren L. Schutter, J Verkerk, L. van Duijvendyk en P Bui telaar en tegen de heeren B. Boogaerdt, T. van der Weiden, P. van der Linde, J. Drapers, C. Vermeer en D. Dogterom Nu het voorstel Schutter verworpen is, stelt de heer L. van Duyvendijk voor, evenals eenige jaren geleden, een bedrag van f 500 voor schoolreisjes uit te trek ken. Verleden jaar was dit f 200 Dit voorstel in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen aange nomen. Daar het te laat wordt om het overige gedeelte van de begrooting nog te behan delen, wordt de vergadering uitgesteld Volgt sluiting. Schoonhoven 20 December 1926 Openstelling postkantoor. Op den Eersten Kerstdag zal het Postkantoor des morgens zijn opengesteld van 8 tot 9 uur. niet tot halftien, zooals was vermeld. Overigens blijven de uren van openstel ling zooala vermeld. Verkiezing Ksrksraad. Bij do ge houden verkiezing voor den Kerkera&d der Ned. Herv. Gemeente alhier werden de heeren N. M. van Diest en B. v. <L Pauw als diaken herkozen Gekozen wer den als diaken de heerén P. L. Schakel en A. van Dam. Tot ouderling werden herkozen de heeren D. P. M. G&illard en P. van Beuzekom Dorpshuis-bazaar. In „Belvédère" heeft j.L Zaterdagavond de bazaar voot1 het Dorpshuis te Ammerstol plaats ge had. Het doel waarvoor deze bazaar is gehouden, was reeds per circulaire aan de ingezetenen bekpnd gemaakt. Volgens het programma zou de muziekvereen ging T.A.V.E.N.U. met een marsch door de gemeente de opening van dézen bazaar op zich nemen. Wegens het slechte weer is deze xnuach ton deel* gehouden. Aanvankelijk was er veei bezoek, wat in hoofdzaak aan den muziekmarsch door de gemeente te danken was. Wat later in den avond is het al spoedig stil geworden. Van de sjoel-bak werd door de aanwezigen nog al een druk gebruik gemaakt. De verkoop der verschillende artikelen was beneden het middelmatige te noemen, ln het geheel zijn er een twee honderd betalende bezoekers geweest. De aetto-opbrengst van dezen bazaar be draagt ongeveer twintig gulden, wat, ge zien de vele moeite, die men heeft ge daan, zeer gering mag genoemd worden. Door jazzband-muziek werd deze bazaar opgeluisterd. De verloting, die aan dezen bazaar was verbonden, heeft den vol genden uitslag: 228 aschbak, 176 bloem vaas, 242 bloementafeltje, 229 tabaks pot, 169 kist sigaren, 119 tompoese, 4 pendulestel. Aanbeveling gemeente-bode. B. en W. bieden den Gemeenteraad de volgende aanbeveling aan voor gemeente-bode: 1. A. Olree, 2. G. Veldhuis en 3 J. Sprong allen wonende te Schoonhoven. Schoonhoven In de Middeleeuwen. Vrijdag 17 Dec. j.l. hield de afdeeling „Schoonhoven" van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en 0. B. een opeubare ver gadering in het Weeshuis, waar als spreker optrad de heer W. van Joolin- gen, hoofd der Chr. School te Lopik, voorzitter der afdeeling, met het onder werp: Schoonhoven in de Middeleeuwen- Jammer was, dat niet meerdere oude Schoonhovenaars waren opgekomen om iets van de geschiedenis van hun Vader stad te vernemen. 't Was zeker de moeite waard te luis teren naar de rede van den heer Van Joolingen. Een uitgebreid verslag te ge- va van bet gesprokene, is, gezisn don rijkdom van «tof niet wel mogelijk, «pre ker beeft geschetst de opkomst, bloei en achteruitgang van Schoonhoven in de Middeleeuwen. In woord teekende de heer Van Joolingen ons een platten grond der stad, tijdens de regeuring van Jacoba van Beieren, zoo duidelijk, dat men met eeni ge fantasie Shcoonhoven in de Middel eeuwen voor zich zag. Door verscheiden bijzonderheden nit het leven der verschil lende Heeren v&n Schoonhoven, kregen we een indruk van het leven van edelen en "oorters uit dezen tyd. De strijd om Schoonhoven gedurende Jacoba van Beieren kreeg een groot deel der rede en met van de belangrijkheid van den per soon, maar terwille van de waarheid in de geschiedenis, werd Ajlaert Beilinc ten tooneele gevoerd. Uit de verschillen de meeningen omtrent dit eigenaardig geval, leek den «preker deze de meest juiste, dat Allaert Beilinc, nu niet juist is geweest een bijzonder held, maar een soort vrijbuiter, die reedé in Gouda een paar vonnissen achter den rug had. Hy moet dan ook niet na enkele maanden van vrijheid teruggekeerd zijn, maar lang na het beëindigen van den strijd gevallen zijn, levend begraven, als persoonlijke wraakneming van een der edelen,wiens kasteel hi/ had laten verwoesten. Hij stierf dus den dood van een eerlooze. Niet onmogelijk is het, dat dit werk van den heer Van Joolingen stuksgewijze in ons blad wordt opbgenomen. zoodat leder dan genieten kan van de vrucht van het nauwgezet onderzoek van den spreker Waterstand: Keulen, v.m. 1.55 m. -f- 0.03 m. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in deh morgen van 22 December. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige, tijdelijk krachtige Westel'yk- tot Noordelijken wind. Gedeeltelijk be volkt tot betrokken Aanvankelijk regen- of hagelbuien. Aanvankelijk iets kouder. INGEZONDEN ME0EDEEUNÉ. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsteikende Mijnhardt'» Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog (Cifsn Radio-dienst.) Aardschokken In Portugal. LISSABON, 20 Dec. Zaterdag en Zon dag werden alhier drie aardschokken ge voeld. De aardschok die Zaterdagmiddag werd waargenomen, duurde tien seconden De bezoekers van theaters en café's vluchtten. Er vielen geen slachtoffers. Een schorsteen stortte geheel in en de voorgevel van het Centraal Spoorweg station spleet van den kop tot aan den grond. Voorts hoorde men nog ondergrond sche geluiden, terwijl de rivier de Taag geheel in beroering gebracht werd. Bij den laatsten schok op Zondag morgen kwamen groote hoeveelhoden visch aan de oppervlakte der rivier drijven. Esn ongunstig begin. LONDEN, 20 Deo. Het eerste vlieg tuig dat voor den luchtvaartdienst Cairo- Karachi van het Londensche vliegveld Croydon is vertrokken, deed te Lyon een landing, waartoe het genoodzaakt werd dcor de ingetreden duisternis. Gisteren heeft, het vliegtuig de reis tot Marseille voortgezet. Door het slechts weer kon de tocht niet voortgezet worden. Heden zal do vlucht naar Pisa vervolgd worden. Gesn communisten In de Engelscha koloniën toegelaten. LONDEN. 20 Dec. Het departement v&n Koloniën heeft een paspoort voor Indië geweigerd aan Saklatvaia, het com munistische parlementslid. De ontrouwe agent. De politieagent- Inbreker A.. L. A. te Dordrecht heeft een nieuwe bekentenis afgelegd. Geluimen tijd geleden werd bij de firma M. een inbraak gepleegd. Met een sleutel, welke de directeur aap een spijker onder zijn bureau placht te hangen, was de brand kast geopend en daaruit bijna f 11200 ontvreemd. Kort na-* deze inbraak bleek, dat het kantoor wederom met een be zoek was vereerd. De directie had op aanraden van de politie een nieuw slot op de deur laten maken, het oude s^pt, om beschadiging te voorkomen laten zitten es den sleu tel daarvan weggeworpen.- De inbreker heeft toen blijkbaar in een verstrooid oogenblik beide sloten op slot gedraaid. Den volgenden morgen kon meó, na 't nieuwe slot geopend te hebben, het kantoor niet betreden joodat de smid er aan te pas moest komen. Nooit was het mogen gelukken, tot opheldering van deze geschiedenis te komen. Men verr Wacht nog andere bekentenissen. Tegen esn boom gereden. De heer P. C. Ham uit Amsterdam ls bij de halte Soestdijk met zijn motorfiets tegen een slagboom gereden, die juist werd geslo ten. In bewusteloozen toestand werd hij in een nabijzljnd café binnengedragen. Dr. De Vos, uit Soest, die spoedig ter plaatse was. stelde hersenschudding vast. Ook was spoedig aanwezig de valer van deD heer Ham ,die per auto uit Hilver sum kwam. In dezen auto is de jonge man, naar zyn woning te Hilversum ver voerd. Onvoorzichtigheid gestraft. De 50- Jarige controleur bij den gemeentelijken arbeidsbeurs J. L. B. uit de Pijperstraat is op den Coolsingel te Rotterdam van een nog in beweging zijnden motorwagen van lijn 5 gevallen. Met verwondingen aan neus en tanden en met een kneuzing van don rechterheup is hij in het «iekenhuis aan dan Coolsingel opgenomen. Brutaal stukje. Te Beverwtjk heeft wederom een zeer brutale insluiping plaats gehad, ditmaal in het kantoor van den grossier W. De dader heeft zich in een aan die firma toebehoorends wagen verscholen en zich des avonds door het personeel het pakhuis laten binnenrijden. Hij kon van het pakhuis uit gemakkelijk het kantoor binnendringen en hij heeft nit een bureau een chètjue ter waarde van f 20.000 ontvreemd. Daarop heeft hij het gebouw via het pakhuis verlaten. Alvorens hij echter de kans kreeg het accept te verzilveren, was hy reeds ge knipt. Vbor de politie heeft de man, J K. genaamd en wonende te Beverwijk, een volledige bekentenis afgelegd. De chègue ten name van de Haarlemsche Bank is door de politie in beslag genomen Verduistering van f 25.000. De h er G P.. wonende te Pijnacker, heeft by de pelitie aansrifte gedaas van verduistering van f 26.000 door twee personen uit Den Haag Motorrijwiel gestolen. - Te Yelp ls e«a jongeman van ongeveer 21 jaar aange houden, die uit een garage aan de Weerdjesatraat te Arnhem eeD motorfiets ha l gestolen. Hy had een nieuwen gummi wapenstok by zich Hij is gevankelijk naar Arnhem oveigebracht ea ter beschik king van de justitie gesteld. Looddieven aan het weik. Aan een perceel aan de Bloemgracht te Amsterdam hebben $ich twee onb- kende mannen vervoegd, opgevende door de huiseigenaren te zyn gezonden om het dak na te zien. Toen de bewoonster bemerkte, dat zy lood van het dak hadden gesneden om ilit mse te emen zeid# zy eerst mieije van de hu.«eigenaren te wil zien, waarna de mannen vertrokken. Voor de deur had nog een dei de man mei een kar stoan wachten. Bij onderzoek is gebleken dat de huiseigenaren tot het Wbghalen van het lood geen opdracht hadden gegeven. Muur ligeitert. Te Amsterdam hoorden de bewoners van perceel Linden- giacbt 148 tegen middernacht sen ont zettend gekraak. De familie van den grutter, de heer J. B. Wildeboer, die gelukstraats en twee families, dis boven wonen en die vier personen tellen werden er door uit hun slaap opgesshrikt en namen de vlucht. Bij onderzoek bleek, dat een gedeelte van den zijmuur, grenzende aan een open terrein, ingestort tfas. Het gat dat in den buitenmuur was ontstaan was ongeveer 8 Meter lang bij een hoogte van 4 k 6 Meters. Het nuis is in 1757 gebouwd en dus l8'i eeuw oud De brandweer verscheen, die hulp verleende. De oorzaak van liet ongeval is ver- moedeliik, dat huizen staand naast het ingestorte pe ceel, waren weggebroken om plaats te maken voor nieuwbouw. Er waren i^eds fundeeringsputt. n gegraven en h'den zou het heiwerk een aanvang nemen, Door dit graven ls vermoedelijk de fundeering van nummer 148 gaan werken inet het gevolg, dat een groote brok uit den muur viel. De. gang van het huis en de ondukant van de trap naar de eerste étage zyn daardoor komen bloot te liggen. De bewoners weiden niet meer op hun woningen toegelaren, Want zelfs na het ondersteunen werd het gevaar voor verder instorten niet onmogtlyk geacht. Ook werd, met oog op dreuning het verkeer aan die zijde vau de gede .>pte gracht stop gezet. Hot was ai laat in den nacht toen het materieel der brandwt-er in zyn kazeiaes terugkeerde. Griep. Er komen te Hoe'en veen ge vallen van griep vooc; in sommige ge: zinnen zyn. alle loden aangetast. Het winkelmeisje van den heer H., dat des avonds ziek werd. was den volgenden morgen reeds overleden. Een paar maanden te vroeg. Te Edam is een nest met jonge spreeuwen gevonden. Door een trein gegrepen. Te Hengelo is op het spoorwegemplacement de arbeider A. J. Beekhof door den trein uit Zwolle gegrepen. Mot een ernstige koftfdwonde is bij in het ziekenhuis opgenomen. Een koud bad. In de Trekvliet ta Den Ha&w ia een kano met vyf Delftsche studenten er in, omgeslagen. Allen wisten den wal te bereiken. Zij weides op hun verzoek door de politie per auto naar Delft gebracht. Branden. In de confectiefabriek van Gebr Meijer, aan den Ruyghweg in Den Helder, is een begin van brand ontstaan in een der magazijnen. Men was bezig met inventanseeren. ea da-mom brandde ia dit raagazya de kachel. Pogingen om met een brandbluschapparaat den brand te blusschen, faalden. De brandweer slaagde erin, binnen enkele minuten het begin van den brand te blusschen. De water schade aan de stapels goederen, de in dit magazyn en elders opgeslagen waren, is zeer groot. Een van het personeel had de tegen woordigheid van geezt, de dbur goed a te sluiten, waardoor de vlammen niet konden uitslaan. De rook was evenwel ontzettend. Alles was verzekerd. fe Nisuwè Pekela is de car tonnage- fabriek van de Gebroeders Sparreboom af gebrand. Het woonhuis bleef gespaard. Juweelen speld gestolen. - Eenige dagen geleden werd aangifte gedaan van dief stal van een juweelen speld uit een juwelierzwinkel in ;de Piet Heinstraat te Den Haag. Thans is een verpleegster als verdacht van dezen diefstal gearreateerd. De speld is in haar bezit gevonden. Verduistering. Te Roosendaal is aan gehouden de 20-jarige kantoorbediende M. v. d. M., die door de politie gezocht word ter zaki van verduistering van f 1000.-, tea nadeele van de N.V. Melk- produrtenfabriek Zeelandia te Zoetermeer. Het jungmen8ch had nog ongeveer f 600.— bij zich. Hij is op transport naar Den Haag gesteld. Gevaarlijk relzsn In Holland. Vrij dagavond omstreeks kwart voor tienen, toen onder Warmond de sneltrein 160 naar Hoek van Holland en trein 28 naar Haarlem elkaar passeerden, werden de reizigers van een 2e klasse-rytuig van trein 160 plotseling opgeschrikt, doordat vrywel alle ruiten van dit rytuig ^wen den verbrijzeld. Er werd aan de nood rem getrokken waardoor trein 160 dade lijk stilstond. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het geval is te wijten aan een uit trein 28 stekend voorwerp, vermoedelijk een richtingsbord .dat was losgeraakt. Kantingereeht ta SchaonhavM (w.n. Kantonrechter de heer v d. Plas) Niet aangeven-van mond- sn klauw zeer. Terecht stond Klaas S., landbou wer te Vlist terzake van het vërzwygen van mond- en klauwzeer. Verdachte verklaarde, dat de betreffen de koeien achter in het land geloopen hadden. Daardoor had hij ze in geen drie dagen gezien. Zyn dochter ging ze des morgens melken, maar dan was het donker en kon ze niet goed zien. Zoo was het gekomen, dat ide dieren de ziek te hadden zonder dat verd. het wist. Later wilde hy een deskundige erby halen, maar toen was reeds onderzoek gedaan door den veeartsenykundigen dienst. De beer J. Slager, dierenarts te Schoonhoven, verklaarde als getuige, dat hy op 27 Oct. in opdratiht van den in specteur van den Veeartsenijkundigen Dienst by verdachte constateerde, dat koeien van verd. mond- en klauwzeer hadden en dat de ziekte bij die dieren twee a drie dagen oud was. De opzichter van den Veeartsenijkun- digen Dieust verklaarde dat de inspec teur van dien dienst een brief gekre gen had van den burgemeester van Haastrecht, waarin stond, dat S. waar- schyn.yk mond -en klauwzeer verzweeg. De dieren waren toen get. by S. kwam. reeds op stal gebracht. Men kon duidelyk zien. dat ze niet gezond waren. Een was er reusachtig stijf en iets kreu pel en had hevige klauwontsteking. Verd had wel aan get. verklaard, dat hij van plan was om de ziekte aan te geven. Verd.: Toen ik merkte, dat ze dun- achtig waren en het in het land kouder werd, heb ik ze op stal gehaald. Ik zelf kan niet fietsen en daarom zon myn vrouw de zaak aan gaan geven, maar ze kon s morgens niet weg omdat ze het te druk had De ambtenaar van het O.M vindt deze zaak ernstig genoeg Het verzwijgen van mond- en klauwzeer kan gevaar opleve ren voor besmetting vau den veestapel over een groote streek. Het vervoeren van het land naar den stal kan die be smetting overbrengen en zoo zou door dergelyke gevallen het gevaar van be smetting over het geheele land kunnen ontstaan. Daarom eischt de Ambt. f 50 boete of 15 dagen hechtenis. Verdachte: 't Is geen kleinigheid. De kantonrechter veroordeelt hem tot f 30 boete subs, tien dagen Over een signaal geven. In de uit gestelde zaak tegen Aart Wl te^Schoon hoven die verdacht 'was van woest ryden in de Kerkstraat te Schoonhoven en het zonder signaal passeeren van een hoek aldaar, werd als getuige gehoord Mr. F. L. J. E. Rapibonnet, burgemeester van Schoonhoven, die verklaarde, dat de verdachte geen signaal gegeven had. Hy reed rechtdoor. Het is moeilijk om de snelheid te constateeren, maar de snelheid waarmede verd. reed was vol gens get. opvallend. Get schat de vaart op 40 a 45 K.M. Het was in leder ge val veel te snel voor de daar bestaande situatie. Het uitzicht is daar ter plaatse niet makkelyk door^ l het twee lood recht op elkaar staande straten zijn, met twee rechte hoeken. Get. C Rik koert, die naast Aart \$V\ gezeten had in den auto verklaarde dat de chauffeur wel signaal gegeven had. Hy gaf dat signaal op den claxon. Getuige J. Wen dels was ook mee ge reden en had op de treeplank gezeten, half buiten en half binnen den auto. Ook deze getuige verklaarde ,dat verd. sig^ naai gegeven had. De Ambt. van het O.A*. drukte er zijn spijt over uitA dat hier het wettig nu overtuigend bewys niet geleverd is. Het is bekend, dat deze verdachte' dikwyls in overtreding geweest is. Waar het hier een bijna blinde hoek betreft, die hij met de genoemde snelheid passeerde, jvas er alle reden om hem te bekeuren als hy geen signaal gegeven had. Thans concludeerde de Ambt. tot vrijspraak en dienovereenkomstig sprak de rechter den verd. vry Bleskensgraaf, 20 Deo. Het dubbele woonhuis met gras- en weiland van den heer E. de Groot te Oud-Alblas, heeft by publieke verkooping opgebracht f 0176. Kooper is de heer F. "Verhoef te 's-Grarenhago. Nisuw-Lekkerland, 20 Deo. Ten over staan vpn notaris Anema uit Streefkerk had alhier dé verkooping plaats van een woonhuis met erf en tuin, behoorende aan de L. en N. Smitsstichting. Kooper word de heer W. Paardekooper alhier, voor f 2200. Oud-Alblas, 20 JDeo. Het Armenland alhier is verhuurd voor den tijd van 5 Jaar, voor een huursom van f 260; mot verplichting tot onderhoud en bemesting. LEKKERKERK. Deo. Geborpn: Teunis, a. van J. ds Waard on M. G. van der Heul Margrietha, d. van A. B. van Buren en G. de Pater Overleden: T Mudda CAPELLE a.d. USSEL. Deo. GeborenWillem, a. van P. van den Heerik m C. J. Hazenbroek Johanna Cornelia, d. van C. Hogendoorn ey, H. A. van Laren Huibert, z. van A. van "Wijk en N. van den H'eerii. GOUDA Deo. Geboren: Hendrieus, a. van H. Borst en E. Lingen Johanna Maria, d. van A. M. Wassing en J. A. Zwarts. Overleden: A. de Knegt, oud 87 j. Th. Stigter, oud 9 j. NEED. HERV. KERK. GROOT-AMMERiS. Woensdag 22 Deo., 'e avonds 6.30 uur, Ds. Dekking, van Kesteren. NIEUWPOORT. Woensdag 22 Dec., 's avonds 6 30 uur, de heer A. de Rede lijkheid, van Ouderkerk a.d. IJssel. LEKKERKERK. Evangelisatie. Dins dag 22 December, 's avonda 7 uur, Ds. Zandt, van Delft. OUDEWATER, 20 Deo. (Draadloos). Aanvoer 70 partijen, bestaande uit 3150 stuks, wegende 15.250 KjG. Met ryksmerk le soort f 4860, 2e soort f 4447, zon der ryksmerk f 4246. AMSTERDAM, 20 Deo. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 560 vette koeien, le kw. f 0,98f 1,08 2e kw. f 0,80—0,94, 3e kw. f 0,60—0,78; 110 melk- en kalikoeien f 850—-500, 102 vetto kalveren, le kw. f 11,10, 2o kw. f 0,84 —0,98, 3e kw. f 0,70—0,82, 64 nuchtere kalveren f 1018, 165 schapen f 2434, 713 varkens Hollandsche le kw. f 0,84 0,85, 2e kw. f 0,82—0,83, een prima var ken boven noteering; Overzeeuwscho en Geldersche f 0,840,85, vette varkens f 0,820,83, '59 paarden f 150—275. ROTTERDAM, 20 Deo. (Draadloos). Veenfarkt van heden. Aangevoerd 573 vette runderen, 277 graskalveren, 1084 schapen of lammeren, 937 varkens. Vette koeien le kw. f 0,47K—0,50, 2e kw. f 0,40—0,42 H, Se kw. f 0,30—0,32; os sen le kw. f 0,87 X0,90, 2e kw. f 0,70 0,72X, Se kw. I 0,50—0,52 X, schapen f 17—26, lammeren f 1623, varkens f 0,340.34X. Overzicht. Koelen a ossen matigen handel onveranderde prijzen. Stieren geen noteer ine Vette kalveren vlugge handel, pryzen van de vorige week kon den moeiiyk bedongen worden. Schapen en lammeren tamelijke handel, pryzau als vorige week. Varkens kalmer handel en gedrukte prijzen. ROTTERDAM, 20 Deo. (Draadloos). Aardappehnarkt van heden. Aangevoerd Zeeuwsche eigenheimers f 3,253,70; Zeeuwsche blauwe f 4,406, Zeeuw sche bonte f 4,506,10; Drielsche eigen heimers f 8y604, blauwe eigenheimers f 3,76—4, bravo's f 3,70—4,20. UTRECHT, 18 Dec. Aan de markt al hier waren beden aangevoerd 500 stuks vee: handel matig. De pryzen waren als volgt: stieren f 80, kalfvaarzen f 160 260, speenvaarzen f 80140, melk koeien f 200340, kalfkoeian i 220 f 360, vaarskoeien f 90220, magere kalveren f 4080, nuchtere kalveren f 1215, magere varkens f 20—52, big gen f 9—20, magere schapen f 20—30, lammeren f 13—19. UTRECHT, 18 Deo. Boter f 1,20; eie ren f 7.25—10 de 100; kaaa 80-60 ct. LEIDEN, 17 Deo. Veemarkt Aange voerd 744 runderen, 77 kalveren, 1321 schapen. Pryzen per stuk; stieren (16 stuks aangevoerd) f 220450, kalf- en melkkoeien (103) f 230—375, varekoeien (295) f 165—285, vette osseiï en koeien (279) f 250480, graskalveren (51) f 40 —90, vette kalveren (5) f 50—115, nuch tere kalveren (72) f 816; vette scha pen (810) f 2238, weideschapen (511) f1828, magere varkena (728) f 1852, biggen (648) f 8'114. vette ossen ea koeien f 0,63—1, vette kalveren f 1,10 1,70 per K.G. (schoon). LEIDEN, 17 Dec. Kaasmarkt. Prijzen per 50 K.G.: le soort Goudsche kaas f 50 53, 2e soort dito f 4549, le soort Leidsche kaas f 48—51, 2e soort ld. f 42 f 47. Aanvoer: 72 partijen. Handèl matig. UTRECHT, 17 Dec. Aan de heden ge houden kaasmarkt waren 46 wagens kaas aangevoerd, wegende 11.500 K.G. De prij zen waren als volgt: eerste kwaliteit van f 4346, tweede kwaliteit van f 4042, ryksmerk van f 43—48, zwaardere tot f 50, alles per 50 K.G. 1876 - 1926 I Zoo de Heere wil en zij levtn. hopen onze geliefde Oom en Tsnte Aria Eijkelanboom Lz. en Pietertja den Braanker I te Oud Alblas den 25sten i December s.s hun te herdenken. j De Familie SPEKSNIJDER, j Ouderkerk a d. Ijssel, 18 December 1926. Meden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm, onze geliefde Vader, Be huwd-, Oroot- en Over grootvader Weduwnaar van Dirkje van Eek, in den ouderdom van ruim 83 jaren. Uit aller naam, J. C. ANK&R Stolwijk, 19 Dec. 1926. Er biedt zich aan een net flink persoon ais v£n middelbaren leeftijd, die best kan melken en verder voor het lichte boerenwerk. Brieven of persoonlijk aan B DE OROOT p/a CORN, v d. VLIST, Hoenkiop nabij Ou'dewater. Gevraagd met Kerttmis: Een Ooed kunnende melken of genegen het te keren. Bij P. S. HAK Az., Krimptii aan de Lek. - A. KLIJMIJ - KofHtrant 47 - Ncfiwonhoven geelt d4*n lioogMteu prij* voor die een goed bestaan oplevert. Brieven onder n«. 6570, bureau van dit biad. GiESSEN-NIEUWKKRK. Abonnsmontsn en Advertentie's in dit Bl?d wordsn gaarne aanga- nomen door den heer A D. de Vroomen ts Gftsstn Nieuwksrk. te geven door de Muziekver. „VOLHARDING", met medewerking van het Dameskoor „JONG EXCELSIOR", uitsluitend voor Kunrtl. Leden, introducés en Oenoodigden. voor betale«d publiek. Aanvang 7 uur Entrée f I,-. HET Bf-STUUR. AUTOBUSD1ENST Vrijdagen 24 en 31 December extra dienst 5 30 v.m. uit Schoonhoven. Zaterdagen 25 Dec. en 1 Januari gewone dagelijksche dienst, be halve 6 20 v m. uit 'Schoonhoven en 7.50 v.m uit Utrecht. A.v IPèRENL Schoonhoven. C. W. VERHOEF, Lopik. Door bijzondere omstandigheden welk een goed burgerbestaan oplevert. Gegadigden moeten over f 3000, kunnen beschikken. Brieven, ender no. 6580, san het Bureau van dit Blad. SPREEKUREN: Alie weikdagtjn vau 910 en 2—4. Vrijdags va^ 9-1 en van 2-4 en volgens afspraak. TELEFOON SÖ4 o Allen die een Spaarboekfe, een Boekje voor Looyoodc Rekeiiig ol een Voorachotboclie bij deze Bank hebben, worden pit- genoodigd dit in deze maand bij het Bestuur in te leveren ter contróie en bijschrijving van rente. HET BESTUUR.

Schoonhovensche Courant | 1926 | | pagina 2