uriiuiiniDB uerkoomng UrlluillllgaMM Berichl van Inzel DE HOFSTEDE UIlMM'nlQUIIIlUd Heerenhuis, Het Koffiehuis, Plaatselijk Nieuws. De ziekten van ons vee. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN Gemangd Nieuw». Burgerlijke Stand. Beoordeeliugen. Advertentiën. Boomoaarden en Brltndiand te Benschop, Notaris C. H. W. Meijer Rechtzaken. ïotaal 62.910.- tisiag: uioensdtg tl Januari 1127, Notaris B. Ets Neder-Hardinxveld, Notarii B. Et» te Gorinchem, op pont staande invaliden thans, eveneens schoten. 4 Tiernay had reeds twee man met zijn sabel doorboord, toon de man die naast h«m vocht 'n ruiter met paard en al in de diepte naast den weg sleurde. Men vocht als leeuwen. De inlanders geloofden dch ver raden en durfden niet verder. Nu gaf de dokter het sein aan syne overige invaliden aan te rukken en. ook dezen streden mee, tot hun wapens geen tegen standers meer ontmoetten. Er waren er geen overgebleven. „Wü hebben geen draagbaren, kame raden' zeide Tiernay, zich andermaal het voorhoofd afwisschende, „dus moeten de gewonden maar zoo goed als zij kun nen naar het hospitaal terugkruipen". En dat deden zij allen,* op uitzondering na van Tompldns. De dokter wilde hem volstrekt óp zijn rug nemen, op grond hiervan dat hij, de eenige gezonde man van het gansche troepje zijnde* ook dub bel werk moest doen. Den volgenden morgen, toen hy zijn andere zieken ging bezoeken was alle ellende over, wrfnt er was leen boodschap gekomen, dat George Laurence spoedig terug zou zyn en daartoe reeds op marsch was. De mist was nu weggetrokken en had plaats gemaakt voor gestadigen regen^De terugkeerende Engelsche troepne vonden de vijanden dus gemakkelijker dan* de in validen hadden gedaan. Maar de^ vijanden waren dood; die wilde nan vallen, die achoten op goed geluk, hadden wonde ren, verricht. En onder die vlamden lag het naakte lijk van een zwarten „heiligen man" die dus voor spion gespeeld bleekste hebben. Banschop, 14 Jan. De aangekondigde boomenverkooping vanwege het bestuur van het Waterschap Benschop kon ook Dinsdag j.L wegens gebrek aan belang stelling, niet doorgaan. Besloten werd, na verkregen goedkeuring van de Stemge rechtigde Ingelanden, over te gaan tot het publiek aanbesteden van de verbete ring van de Kampensteeg nabij 't He meltje en bij IJsselstein. In het gezin van T. Kers en M. van Oort alhier, doet zich een geval voor van besmettelijke ziekte (roodvonk). Voor den dienstplicht, lichting 1928, hebben zich deze week 14 jongelieden ter lnsohrijving aangemeld. Polsbroek, 14 Jan. Mej. B. van Ruijs- wijk, onderwijzeres aan de gemeenschap pelijke 0. L. School van Polsbroek en Vlist alhier, heeft als zoodanig tegM- 1 Maart ontslag aangevraagd. Hoog-Blokland, 14 Jan. Qed. Staten dezer provincie hebben zonder eenige san merking de begrooting dienst 1027 goed gekeurd. In het afgeloopen kwartaal zijn :n deze gemeente 7 inspecties in winkels ge houden; 1 monster volle melk werd go- nomen en 3 monsters werden genomen van andere waren, terwijl 1 partij 'er frlaatse werd afgekeurd. In 1026 zijn in deze gemeente 18 personen geboren en 8 overleden. Inge komen xijrj. 20 perrsonen en vertrokk >n 34. De bevolking bedroeg op 31 Deo. J.l. 787 inwoners. Het bestuur van den polder „ue Beemd" heeft besloten het stoomgemaxl, staande op den polder, te vervangen door een ander. Dit zal worden gedreven door een ruwoliemotor. De kosten wer den geraamd op f 17 000. Voor kaas besteedt men in deze gemeente voor le soort f 4045 en voor 2e soort f 3739 per 50 K.Q. Vette var kens gelden alhier f 0,340,35 per half K.G. Noordeloos, 14 Jan. Blijkens bet ver slag van den keuringsd enst van waren .over het 4e kwartaal 1926, zijn in deze gemeente 8 inspectiee gehouden in win kels, 5 monstors vollb melk werden ee nomen en 4 monsters van andere waren; waarschuwingen werden niet uitgereikt. In 1926 zijn in deze goyaeente ge- boren 24 personen, overleden 7. Ingeko men zijn 56 personen, vertrokken 71. Aantal inwoners op 1 Januari 1927 1191. 6 huwelijken werden in 1926 voltrokken. De inschrijving voor den dienst plicht, lichting 1928. zal voor deze ge meente plaats hebben op 19 Januari a.s., des voormiddags van 10 tot 11.30 uur; te Hoornaar op Dinsdag 18 Januari des v.m. van 10 30 uur tot 11.30 uur en te Hoog-Blokland, eveneens op Dinsdag 18 Januari, des v.m. van 2.80 uur tot 3 uur. Door het hoofd der Bijz. School wordt thanz ook een jeugduursus gege ven, waarvoor ook groote belangstelling bestaat. In de Ned. Herv. Kerk trad op De. Bieshaar te 's-Gravenhage, welke een rede hield voor de Zending. Met groote aandacht werd de begaafde spreker ge- volgu. Spreker bepleitto krachtige finan- cieelen steun voor de Zending. De ohder deprediking gehouden collecte bracot ruim f 45 op. Zevenhuizen, 11 Jan. Dinsdagavond trad in de zaal van den heer Vos als spreker op Dr Van der Valk, predikant te Rotterdam, met et "onderworp: „Het leven na Jeït dood, Spiritisme un Saul te Endor. Deze belangrijke rede werd met de meeste aandacht gevolgd. Hei grooio aantal zieken zal wel bijgedragen hebben dat de zaal maar matig bezet was. De ambtenaar ter secretarie de heer Gijsenherg, die al vier weken ziek is, heeft nu nog voor een paar maanden ziekenverlof gekregen. Aan den gemeenteraad zijn twee adressen aangeboden, om den raad te verzoeken, toch over te gaan tot verbree ding van een gedeelte bij den Groeneweg In de vorige raadsvergadering was een voorstel van den heer Braat tot verbree ding verworpen. De tegen-stemmers ge voelden zich niet gerechtigd om wegen te verbroeden, die van den polder zijn. De mees to- ondertekenaars der adressen zijn arbeiders. Glessen-Oudekerk, 14 Jan. Bij den al hier gehouden schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm behaalde de le prijs G. Bouwmeester met 95 punten; 2e prijs N. van dan Dool met 94 punten; 8e prijs F. Bakker met 94 punten; 4e prijs W. H. van der Meijden Bz. met 92 pun ten; 5e prijz T. Brandwijk met 84 punten; 6e prijs J. van 't Hof met 82 punten. Men besteedt alliier on 'n do (inge ving voor kaas le soort f 50—f 3, 2de soort f 47—f 50 per KJQ. Handel redelijk. De prijs der varkens is thans f 0,28 0»32 per halve K.G. Handel slap. Glessendam, 14 Jan. Door B. en W. de zer gemeente ia aan den heer 8. Toom alhier vergunning verleend tot oprichting van een nieuwe slachtplaats met tfbrst- f&briek en darmwaascherij. Reeds 41 Jonge mannen hebben zich ten gemeentehuize voor de liohting 1928 laten inschrijven. Enkele minder vlug aan gelegenen laten nog op zich wachten; vooral deze zullen in de kazerne nog wel iets kunnen leeren. Gouderak, 14 Jan. De heer D. A. Blan ken ia te Rotterdam geslaagd voor het examen Ned.'Handelscorrespondentie, af genomen door de vereenig ing van Leeraren. Hardlnxveld, 14 Jam. Voor een volle zaal trad" Donderdagavond voor de af- deeling „Boven-dlardinxveld" van Volks onderwijs op dhr. J. Kortland, raadzlid van Sohoouhoven, met het onderwerp; „Waarom meer en beter lager onder wijs". Op rustige en bevattelijke wijze zette spreker uiteen, waarom het alge meen belang eischt, dat ons volksonder wijs wordt verbeterd; de klassen niet te groot worden en samenwerking is tua- schen ouders en onderwijzers, er genees kundig schooltoezicht komt enz. Hij do aanwezigen aan naar de open bare Colleges enkel personen af te vaar digen, die deze zaken voorstaan. Met den heer Kortland waren uit Schoonhoven gekomen enkele jongelui, die op meesterlijke wijze eenige muziek nummers ten uitvoer brachten. 't Was een leerzame en genotvolle avond en de voorzitter, de heer De Boer, was zeker de tolk der aanwezigen, toen hij dan heer Kortland en diana medewer kers een woord van dank bracht. Het aandeel dezer gemeente n de subsidiebedragen op grond van het Werk loosheidsbesluit 1917 over het 2e kwar taal 1926, ia door den Minister van Ar- baid vastgesteld op f 356,01. Over het 4e kwartaal 1926 werden te Hardlnxveld geslacht 39 runderen en 127 varkens, waarvan werdeij afgekeurd 2 runderen en 1 varken. Het aantal huia- slaohtingen bedroeg 64 varkens, 1 schaap en 6 geiten. Lexmond, 14 Jan. Naar we vernemen zullen binnenkort op den Rijksstraatweg UtrechtGorinchem van Rijkswege auto busdiensten worden geopend. Reed» eer der bereikte ons een dergelijk bericht. We hechtten steeds nog te weinig waarde aan,, er van deze plaats melding van te maken. Thans leek het ons toe, dat de AANVARING OP OEN NIEUWEN WATERWEG. Door dan dikken mlat roaran twee uitgaande achapen op den Nieuwen Water- weg op elkaar. Een Fransch stoomschip bekwam ernstige averij, sooals afge beeld op bovenstaande foto en moest om hgrsteld worden, terug. berichten uit vrij betrouwbare bron kwa men. We hopen hief nailer op terug te komen. Bij den arbeider Joh. Bogerd in Kortenhoeven alhier, staat een tak van een pereboom op een vaas voor den schoorsteen, in vollen bloei. De heer Bo gerd verzekerde op grond van die bewus te tak, dat we eqn vruchtbaar perenjaar in 1927 zouden hebben. Er lijkt ons wel iets aannemelijks in deze redeneering doch we laten het voorloopig nog voor de rekening van B.l Dat de radio het platteland steeds meer verovert, wijst ook ons dorp wel uit. De vorige week werd alhier de 16e installatie geplaatst. Wat voor tweetal jaren hier nog novum waa, ia thant reeds heel gewoon. Waa het voorheen een genot op de boerderij reeds 's morgens vroeg den dorschvlogel te hooren, thans wordt ook dit zeldzamer. Ten eerste wordt er ook in ons dorp veei minder graan verbouwd terwijl daar, waar dit nog wel wordt ge daan, de dorschmachine den vlegel ver dringt. Sommige boeren zijn zelf in het bezit van een door paarden werkende dorsch machine, doch anderen laten van elders een machine komen. Zoo ziet men dat binnen enkele'dagen een massa koren wordt gedorscht en gewand, waa? onders den goheelen winter met devlegel op wordt doorgebracht, 't Ir alsof de ma chine spot met zooveel vlijtigen arbeid! Benaohop, 14 Jan. In hst lokaal van den heer J. van Delft had op Maandagavond 1.1. een-algbmeene lede» vergadering plaats van de Vrijwilige Brandweer- /ereeniging alhier. De voorzitter opent de vergadering met een welkomstwoord aan de leden en hoopt dat alle leden in het jaar 1927 met luzt en y ver z.ullen medewerken om zoo spoedig mogelijk de Btnschopsche Vrijwillige Brandweer, zoo noodig, aan haar doel te doen beantwoorden. Gelezen worden de notulen, welke worden goedgekeurd. Ingekomen is een brief van Burgemees- tei en Wethouders der gemeente, houdende mededeeling, dat door hen zijn benoemd de personen voor de verschillende te ver vullen functiön, zooals deze op de lijst van aanbeveling, door de vereeniging hen toegezonden, voorkwamen. In verband daarmede deelt de voor zitter mede, dat betrokken personen reeds eeh «fhchrift van het desbetreffend beeluit van B. en W. hebben ontvangen. Ingekomen is een brief van B. en W., houdende mededeeling dat de leiding van het onderhoud enz. van de brandblusch- middelen blijft opgedragen aan den ge meenteveldwachter H. de Bruin. Gelezen wordt oen door B. en W. op gemaakte verordening, regelende het on derhoud en de zorg over de brandbluech- tniddelen, waarin tevens opgenomen een instructie voor den .hoofdman-magazijn meester. Gelezen wordt een brief van den Prov. Bond van Brandweerkorpsen, daarin mede deeling doende, dat in het begin des jaars wegens diukte de instructeurs nog niet konden komen om de oefeningen ce doen plaats hebben, doch zoo spoedig mogelijk hierover nader te berichten. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Gelezen worden de concept-statuten, die ongewiizigd worden goedgekeurd en zal de Koninklijke goedkeuring hierop worden aangevraagd. Volgt voorlezing van een concept- huishoudelijk reglement, hetwelk eveneens wordt goedgekeurd. Na nog enkele interne zaken der ver eeniging besproken te hebben, sluit de voorzitter de vergadering. Voor de eieren van de Benschopsche pluimveevereeniging werd deze week op de velling te Utrecht besteedvoor kippen eieren wit 6—8 cent, bruin 8-10 cent en eendeneieren '6 cent per stuk. Ottoland, 14 Jan De aangifte voor den accijns, die voorheen te Groot-Ammers plaats vond, z&l voortaan voor deze ge meente moeten geschieden te Nieuwpoort ten postkanrore. Als opvolger van wijlen de heer P. Swijnenburg is tot lid van den gemeente raad benoemd de heer J. de Ruiter. Voor den dienstplicht, lichting 1928 heeft zich in deze gemeente slechts Mn persoon aangegeven, die evenwel broed, r- dienst ali vrijstelling voor den militairen dienst heeft opgegeven. Door B. en W. dezer gemeente zijn de ingezetenen bij publicatie herinnerd aan de bepaling der Wet va» 16 Maart 1815 (Zondagswet) en wordt daarbij aan de ingezetenen verzocht mede te werken om hier aan den handel te houden. Ds. A. Luteijn gekozen als bestuurs lid van de hulpcentrale voor Anti-revo lutionaire Kiesvereenigingen in den kring Albl&saerdam. Naar mep uit goede' bron verneemt, worden alhier ernstige pogingen aange wend om te trachten een meisjeevereeni ging bij de Ned. Herv. Kerk op te richten. De kaasprljzan waren deze week als volgt: le soort f 4446, 2e soort f 41 f 48, alles per 50 K.G., met redelijken handel. ,Vette varkens werden verkocht als volgt: le soort f 34—34,50, 2e soort f 28,50-^-83 üer 50 K.G; Handel traag. Woensdagavond hield de Ned. Herv. Jongel. Vereeniging „Daniël" hare eerste Jaarvergadering. De eere-voorzitter, De Luteijn, opende de vergadering. De se cretaris, de heer H. de Heer, laa het jaarverslag der vereeniging, de penning meester, de heer J. A. Korevaar dat der. kas en billothecarls, de heer H. va» den Herik dat der bibliotheek. U t deze verslagen bleek, dat de vereeniging thans 0 leden telt en dat de vereeniging in haar eerste levensjaar veel lief en leed heeft medegemaakt. De inkomsten der vereeni ging hadden bedragen f 178,86, de uit gaven f 171,01, batig saldo f 2,84. De bi bliotheek telt 64 leesboeken, 16 bijbels enz. Van de bibliotheek was nog &1 veel gebruik gemaakt. Opstellen weTden geleverd door de her ren W. Aanen, H. de Heer, J. A. Kore vaar en H. Swijnenburg. Een voordracht werd gedaan door H. v. d. Herik en een samenspraak getiteld „Ontmaskerd" dóór de leden H. v. d. Herik, J.. A. Korevaar en G. Kreukniet. De heer D. Verheul hield een improvisatie. Verschillende afgevaardigden voerden het woord en brachten gelukwenschen over. Er werden gedurende de pauze ver- verschingen rondgediend. Ds. Luteijn sprak het slotwoord en dankte alle aanwezigen vooi hun be langstelling en ook de afgevaardigden voor hun wenschen en de leden voor hun werk. Verder ook de dames, die voor de keel en maag hadden gezorgd, waarbij hij ook een woord van dank bracht aan den heer IJ. Muilwijk, die zoo welwillend was geweest de chocolademelk gratis te geven. De vergadering werd op de ge bruikelijke wijzg gesloten. flundarhorzelziekte. L Een ziekte die door vele veehouders vooral oudere, niet als ziekte wordt be schouwd, doch integendeel als een be trekkelijk wel graag gezien iets daar men toch van de meening is, dat de die ren die er mee behept zijn, uitmunten door een sterken groei. Ik zeide oudere veehouders, maar ik had beter kunnen zeggen ouderwetsche veehouders, men- schen die al wat nieuw is of maar eenigszins op nieuw gelijkt, al van te |o- ren, zonder het te kennen of te willen leeren kennen als verkeerd veroordeelen. Gelukkig zijn echter de meesten tegen woordig anders en oordeelen, althans veroordeelen, niet zoo vlug als de meer ouderwetschbehoudende. Om echter een ingeworteld idee er uit te krijgen, is iets, wat lang niet mee valt en een dergelijk ingeworteld denkbeeld, wat men nog her haalde malen hoort verkondigen, ia, dat men wel graag worm- of groeibulten ziet bij vee, omdat men van meening is, dat zulks niet schaadt, doch in tegendeel wijst op goede groeiers. In den laatsten tijd is men begonnen die wormhultenge- schiedenis meer bekend te maken en te probeeren de veehouders, allereerst hen, die er nog over denken, zooals ik U straks meedeelde, van idee te doen ver anderen en in plaats van voorstander van groeibultsn, tegenstanders te ma ken, om dan zoo mogelijk nog een stap verder te gaan en van tegenstander tot bestrijder over te gaan. De bestrijding n.L van de wormbuiten is een zaak, die geheel en al berust bij den veehouder zelf en die, Indien men er goed over nadenkt, niet moeilijk is, maar integendeel seer gemakkelijk uit voerbaar. Om echter de bestrijding goed te begrijpen, ie het natuurlijk noodig er* van overtuigd te zijn, dat de bestrijding in ons eigen voordeel is en waarom wij het doen en wat wij er mede kunnen be reiken. Hiervoor la noodig, dat wij ach tereenvolgens nagaan de vragen, hoe on ze runderen aan de bulten komen welke schade zij veroorzaken en op welke ma nier dit te voorkomen ia. De U bekende wormen die men vindt in de wormbuiten, zijn niet andera dan larven van de runderhorzeL Nu komen in one land twee soorten horzels voor, A.l. de grootere, die men hypoderma bovis noemt en de iets kleinere, die man hypo derma leneata noemt. De grootste soort, de hypoderma bovis komt het meest voor en is ruim li o.M. lang, met een zwar ten kqp, bruinachtige smalle vleugels, terwijl het achterlijf van voren grauw, in het midden zwart en van onderen geel is. Zeer vaak worden ze verwisseld met bijen of andere inseoten. Het eigenaardige nu van de horzelvliegen is, dat se niet ■teken. Over 't algemeen ie men van mee ning, dat ze, om hun eieren te leggen, door de huid van het betrokken rund heen steken en dan defileren ln het vleeeob deponeeren, waaruit dan de larve zich zou ontwikkelen en later aanleid'ng geven tot de wormbuit. Zoo eenvoudig is echter de zaak niet, Integendeel veel in gewikkelder en voordat het el tot larve in volwassen toestand ln de wormbuit is veranderd, is er heel wat noodig. Zooals ik U zeide steken do horzelvlie gen niot en toch zijn onze koeien er als de dood zoo bang voor, want zoodra Juni en Juli wat mooi warm weer geven en de horzelvliegen in de weer komen,, is het vaak of onze koeien de kolder ln den kop ia geslagen. Ze gaan dan wat men in deze streken noemt bissen. Wanneer nu niet het verwachte venijnig steken van de horzelvliegen dit veroorzaakt, dan moot ér toch iets anders zijn en dat an dere is niets als het geluid van het zoe men van de vliegende horzel, welk ge luid in staat is een heele koppel vee aan den hol te doen slaan. Proeven zijn ge nomen in een absoluut afgesloten ver trek, war zih enkele runderen be vonden en waar men een enkele horzel losliet en onmiddellijk werden alle dieren onrustig en vertoonden' de U bekende verschijnselen. Mij persoonlijk is het be kend, dat een veehouder hier in de buurt een knecht had die nauwkeurig het ge luid van de vliegende horzel kon naboot- sen en zoodra de man in de nabijheid van een of meer runderen dit deed, ont stonden de bekende verschijnselen en dit niet alleen ln de zomermaanden, maar midden in den winter als hij het deed op stal, waar de koeien rustig laven te her kauwen, vlogen de dieren plotseling over eind en toonden teekenen van sterke onrust. Het Is dus iets wat de dieren aange boren is en niet in verband etaat met d 'pijn, veroorzaakt door een steek van een horzel, aangezien dit niet voorkomt. De dieren schijnen dus als bij instinct te weten dat het een vijand van hen is en hen veel kwaad berokkent en probeeren door er tusschen uit te gaan er aan te ontsnappen. De eitjes nu die zoo'n vliegende horzel gaat leggen, worden gedeponeerd niet ln of doof de huid, maar er bulten tegen aan, en wel tegen een haar aan. Dit gaat buitengewoon vlug in zijn werk. De groote horzel legt er telkens één en vliegt dau weer op; de kleine legt er achter elkaar een paar tientallen aaa een haartje en vervliegt Au» met zooveel, hoewel dit leg gen van een tiental eitjes slechts het werk is van enkele seconden. Deze eitjes worden bij voorkeur ge legd aan de be en en der runderen en wel aan de onderste helft. Nadat dit gebeurd is sterven de hor zels al spoedig nadat ze dan in 't geheel 3 tot 11 dagen hebben geleefd. Vroeger meende men dat deze eieren doordat ze jeuk veroorzaakten, werden afgelikt en op deze manier in den slok darm kwamen, en men grondveste deze meening op het feit, dat bij slachtrunde- ren in de maanden Auguutua tot Novem ber in en vlak om den slokdarm vele lar ven gevonden werden. Langen tijd heeft men aan deze ae> ning vastgehouden,doch thans staat vrijwel vast, dat een andere weg gevolgd wordt. Hoe doze weg dan wel is en de verdere lotgevallen van de larve enz., in oen volgend artikel. A. M. A. VAN LANGERAAD, Dierenarts, Peursum Vragen omtrent veeziekten kunnen door onze abonné's worden gedaan. Deze worden dan kosteloos beantwoord Men zende ze in aan ons Bureau. Post zegel van 10 cent insluiten voor door zending. KRIMPEN a.d. IJtSEL. (Onderstaand verslag is niet van onzen correspondent). Veslag van de vergadering van den Raad der gemeente Krimpen aan den IJs- sel, gehouden op Donderdag 30 Decem ber 1926 des namiddags half acht ten Gem. huize. Voorzitter: A. van Walsum, burgemees ter. Secretaris: T. v. d. Heiden. Aanwe zig alle leden. Naar aanleiding van de notulen drukt dhr. Brouwer er zijn sptyt over uit, dat B. en W. niet bereid zijn om op grond naast het Vereenigingsgebouw wat boompjes te planten ter verfraaiing. Hij spreekt verder de hoop uit, dat wel zal worden toegezien, dat het zoodje niet grooter wordt door het neerwerpen van mest en afval. Tevens vraagt hij de medewerking van B. en W. in verband met een dreigement van Visser, waarbij deze 'liet uitkomen ,dat hij by vergade ringen vah de S.D.A.P. door heen en weer rijden deze samenkomsten zou hin deren. 1 De voorzitter deelt mede, dat Visser de bewuste grond niet in huur heeft, doch dat hij deze slechts mag „gebrui ken". Wanneer ar dus klachten moch ten zijn kunnen die aan B. ,eu W. wor den medegedeeld, die dan direct sullen ingrljepn. I 1. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede ,dat de stem ming voor de Gemeenteraad zal plaata hebben op 18 Mei 1927. 2. Wijziging tarief electridteit Door den voorzitter wordt er aan her innerd, dat op één der laatste Raadsr vergaderingen werd besloten, de stroom- prijs tnet vijf cent per K.W.U. te ver lagen. Tevens was toen voorgesteld^ de huur van de gemeen telnstallatie's te ver lagen met *5 cent per maand. Naar aan leiding hiervan gingen toen stemmen op, om de meter-huur te verlagen. De com missie van beheer heeft deze zaak on der de oogen gezien, maar kan zich hier mede niet vereenigen. Wanneer men dit deed„ zou de meterhuur met 10 cent per maand verlaagd kunnen worden en de commissie ia van oordeel, dat dit ge ringe verschil geen invloed zal hebben op de aansluitingen. Wel bestaat er kans dat men het volgend jaar hiertoe zal kunnen overgaan. De verlaging der huur Installaties heeft reeds uitwerking. Van de 74 die zich hebben laten afsluiten, zijn er nu reeds 7 teruggekomen. De vorige maal werd de meening gèuit, dat "de meesten van deze afgeslotenen slechte betalers- waren, die men liever kwijt dan dan rjjk was. De voorzitter heeft de namen met den heer Engelse eens na gegaan er toen bleek, dat er onder die 74 slechts 9 slechte betalers zijn. De an deren heeft het bedrijf heel graag terug. Wanneer de gemeenteBnstallatie nu ver laagd wordt, komen er missahien nog meer terug behalve de 7 die reeds voor gingen. Een tweede voordeel is, dat door deze regeling de minst kapitaalkrachtigen worden geholpen. De heer Brouwer handhaafd zijn stand punt van de vorige vergadering. Een ver laging van de meterhuur bevat z.t.meer propaganda voor het bedrijf, terwijl hy tevens van meening blijft, dat de meeste van de 74 afgeslotenen slechte betalers zyn. j Het voorstel van de commissi^ van beheer om de gemeenteïnstallatie's te verlagen toet 25 cent per maand w<Jrdt daarna aangenomen mejl 7 tegen 4 stem men. Tegen de S.D.A.P. en Oudenaarden 3. Vaststelling instructie secretaris. Zonder dat iemand het woord of stem ming verzoekt wordt deze vastgesteld. 4. Besluit inzake wedde van den secre taris. De voorzitter deelt mede, dat de wedde van den secretaris loopt van f 3200 tot f 3900. In 120 besloot mfen f 300 boiven deze door Ged. Staten vastgestelde nor men te gaan en dus het salaris te doen loopen van f (3600 tot f 4200. De meer- derheid van den tegenwoordige» raad besloot voor enkele jaren de salarissen tprug te brengen op de fformen van Ged. Staten, wat toen evenwel door dit college niet werd toegestaan. Nu het evenwel een nieuwen functionaris geldt, stellen B. en W. -voor om aan GedJ Staten te verzoeken by benoeming van nieuwe functionarissen de salarissen .te mogen Terugbrengen op de door hen vast gestelde normen. Het aanvangsalaris van den nieuwen secretaris wordt dan f 3200 en niet f 3500. Dit voorstel wordt zonder dat iemand het woord 'of stemming vraagt aangenomen. 5. Bespreking der vraag of al dan niet een secretaris zal worden opgeroepen. De voorzitter herinnert aan het Raads besluit van'de vorige vergadering waarbij aan den heer Van der Heiden een toe slag werd toegekend op zijn Invaliditeits pensioen. Men besloot daartoe, om een bezuiniging te verkrijgen op de uitgaven van de secretarie van jaarlyks gemiddeld PuinM 2000. Deze bezuiniging wordt evenwel slechts dan verkregen, wanneer de heer Van Leeuwen wordt benoemd tot secretaris. Benoemt de Raad een ander, dan moet de heer Van Leeuwen op wachtgeld wor den gesteld, wat als nadeel heeft, dat hy wordt gedupeerd en tevens de bezui niging aanmerkelijk verkleind wordt. B. en W. stellen daarom voor geen oproeping te plaatsen, omdat dit niet eerlijk is tegenover mogelijke sollicitan ten .waarbij men verwachtingen wekt, die niet worden vervuld, aangezien reeds vooraf vrywel vaststaat wie er wordt be noemd. De heer Brouwer deelt mede, dat nij op de vorige vergadering bezwaren had niet tegen de toeslagregeling op zichzelf, maar omdat deze zat vastgekoppeld aan de benoeming van detf heer Van Leeuwen als secretaris. Hij vond dat niet goed, omdat men z.i. bij het kiezen van 6011 nieuwen ambtenaar vrij moet zijn. Waar nu evenwel reeds vooruit vaststaat, dat de heer Van Leeuwen secretaris wordt, kan hij wel meegaan met het voorstel van "B. en W. Jont geen oproeping te plaat sen. Ook hy vindt het wel plaatsen ervan niet eerlijk tegenover mogelijke sollici tanten. Benoemt men een ander dan den heer Van Leeuwen, dan vervalt de be zuiniging grootendeels, wat niet wensche- ïyk is. Wanneer men Van Leeuwen nu passeert zal dit tevens geen goeden in vloed hebben op de samenwerking tus schen dezen en den nieuwen functiona ris. Bovendien weten we wat we aan Van Leeuwen, die hier reeds een tiental jaren werkzaam is, hebben, terwyi we het met een vreemde nog maar moeten afwachten. Ondanks de bezwaren ver klaart hy dus namens zyn fractie, dat deze acooord gaat met de voorstellen van B. en W. en dat deze dus straks voor de benoeming van den heer Van Leeuwen zal stemmen. Zonder dat iemand verder het woord of stemming vraagt wordt het voorstel van B. en W, om geen oproeping te plaat sen, aangenomen. 6. Wijziging verordening Burg. Stond. De door B. en W. voorgestelde veror dening wordtzpnder dat iemand het woord of stemming vraagt aangenomen. 7. Benoeming 2 ambtenaren Burger- ïyken Stond, Als bezoldigd deriie ambtenaar wordt benoemd 'de heer A. ;M. M. v. d. Wouden met algemeene stemmen. Als onbezoldigd vierde ambtenaar ver- eenigt de heer T. v. d. Heiden 10 stera men op zich en de heer Brouwer 1, zoo dat "benoemd is de heer Van der Helden. Zonder dat iemand t woord of de stem ming verlangt gaan nu onder den hamer door. 8. Vaststelling vehordening Secretarie- personeel. .9 Vaststelling instructie Secretarie-per soneel. De opnoeming van de artikels van deze verordening en instructie gaat zoo vlug ■n zonder onderbreking, dat het den heer Verstoep onder groote hilariteit van de vergadering de uitroep ontlokt, dat de voorzitter een. goeie afslager zou zyn. 10. Wyziging verordening op het Bur- gerlijk Armbestuur. Tot nu was bepaald, dat de commies ter secretarie ambtshalve secretaris-pen ningmeester was van dit bestuur. De functie van commies vervalt nu evenwel en dus stellen B. e,n W. voor te bepalen dat voortaan het Armbestuur buiten haar leden om een secr.-penn. benoemt Is dit een der ambtenaren van de secretarie die het werk verricht onder kantoortijd, dan zal de bezoldiging voor de gelder- lyke verantwoordelijkheid bedragen f 50 per 'jaar. Gebeurt het werk buiten kan- toortyd door hem of ander, dan zal de belooning f 150 per jaar bedragen. Dit laatste zal het geval zijn wanneer blijkt, dat men ter secretarie het werk niet aan kan. De heer Verstoep stelt ivoor te bepalen dat het Armbestuur telkens voor een jaar een secr.-penn. benoemt Alzoo wordt besloten. 11. Benoeming van een secretaris. Ingekomen Is een sollicitatiebrief van den heer J. A. van Leeuwen en volgens de wet een voordracht van B. en Wl met twee namen nJL 1. J. A. van Leeuwen. 22. A. van Walsum, burgemeester. De laatste verzoekt evenwel niet in aanmerking te komen. Met algemeene stemmen wordt gekozen tot secretaris de heer J.. A. van Leeuwen. De voorzitter richt hierna een woord van dank tot den heer Van der Heiden, die van de dertig jaar dat hij bij de Ge meente-administratie is geweest verreweg den meesten arbeid heeft verricht in onze gemeente. Roerige vergaderingen waarvan het maken van notulen geen hapje was, heeft hy meegemaakt Maar ook top ander gebied was zijn werk vaak heel moeiiyk. Spreker herinnert aan de mobilisatie, de distributie, den woning nood en de werkloosheid. Al deze moe - lykheden hebben zyn werk niet verge- makkeiykt en namens de gemeente dankt de voorzitter hem voor de opgewektheid waarmede hy steeds zijn arbeid verricht te. 'Hy wenscht hem Toe dat hy nog lan gen Tijd getuige mag zijn van den bloei der gemeente en dat de afwijkingen van zijn gestel niet zullen verhinderen, dat hy nog lang mag leven overeenkomstig rijn eigen wenschen zonder de beslom meringen van de gemeenteadministratie. De heer Van der Heiden dankt Voor de gesproken woorden. Wederkeerig wenscht hy den voorzitter en de leden tui dra Rud h«t beate ta hm embt»- U Rooeendral een iwerrer, die T11 uit- Hjk en ^eilnalevra. Ht| hoopt dat het de pnWnjt _we» nrarg,*»"" e^nirt meer gemeente ook goed mag gaan en det «q op kon «tun. Da agenten brachten den H..1mam tl l^mAHMTI TlfUtr d* hftOTll- nog lang moge groeien en bloeien. 12. Regeling comptabiliteit. De voorzitter deelt mede, dat als ge volg van de in deze en jen de vorige vei^ gadering genomen besluiten inzake de verandering op de secretarie, de be lasting toet f .2000, 'kan worden verlaagd. De yoorzitter vraagt thans of de leden er zich mede kunnen vereenigen, reeds nu over te gaan tot de beëindiging van den nieuw benoemden secretaris. Nadat niemand zich hiertegen heeft verklaard wordt de heer Van Leeuwen binnen ge roepen. De voorzitter deelt hem mede, dat hy met algemeene stemmen tot se cretaris is benoemd. Hij wenscht hem hiermede geluk en hoopt dat hy het in hem gestelde vertrouwen niet zal be schamen, maar zyn beste krachten zal geven tot heil van de gemeente en de bevordering van een richtige administra tie. Daarna vraagt hy of de heer Van Leeuwen bereid is den eed af te leggen. De heer Van Leeuwen verkilaart gaarne bereid te zyn de vereischte eeden af te leggen. Vooraf wil hy echter den voorz. danken voor de toegesproken woorden en wenschen en voor het in hem ge stelde vertrouwen. Hy hoopt dat God liem de krachten mag schenken om dat vertrouwen niet te beschamen. Hierna legt 'hij de vereischte eeden af. .Nadat de voorzitter de leden een ge lukkig 1927 heeft toegewenscht in ge meentelijk, gezins en zakenleven, wordt do vergadering gesloten. Door da maréchaussee doodgeschoten. Naar aanleiding van het nachtelyk drama te Zundert waarbij C. van Meer in zyn café door een marechaussee is doodgeschoten en mede naar "aanleiding van het feit. dat ove? dit geval verschil lende leziugen gegeven worden, zyn wy naar Zundert gegaan zoo wordt aan de NJR.C. gemeld en hebben daar een on derzoek ingesteld. Het eerst h^aben wy onst. begeven naar het huis Van der Meer en daar de 20- jarige dienstbode gesproken, die by het gebeurde tegenwoordig is geweest Zy vertelde het volgende en verklaardecvoor de waarheid van haar meedoelingen in staan. Omstreeks 3 uur 's nachts werd er op de voordeur geklopt, toen zich in de kamerkeuken achter de gelagkamer be vonden drie mannen, twee uit Ginneken en Van Meer, benevens de vrouw en de dienstbode. Er stonden twee marechaus sees met licht Van Meer en zyn vrouw deden open. Een der marechaussees zeide dat hy in de achterkamer wilde, waarop v. M. riet»; Eerst het bevelschrift van den bur gemeester toonent Maar intusschen werd v. M. door den marechaussee gestompt door de deur, die via de gang toegang verleent tot de achterkamer-keuken. Toen duwde v. M. terug en «loègen de mare- chaussees met hun gummistok, zy sloe- j gen v. M, in de achterkamer, waar hij neerviel, v, M. richtte zich op en kwam in het café terug. De wachtmeester Koo ien riep toen: Ik schiet je dood 1 v. 'M. had volgens de uitdrukkeiyke verklaring van 6c dienstbode niets, dus ook geen mes, in de hand. Er werd toen door K» geschoten, welk schot volgens de dienst bode v. M. in het been trof. v. M viel nabij de kachel, waar ook zyn pet te recht kwam. Daarna schoot, volgens het meisje, de andere'[marechaussee Claassen. Zy zag echter niet, waar dit tweede schot trof. Toen werd een derde schot gelost door K., dat v. M. in het hoofd doode- lijk trof. Wachtmeester K. is toen volgens het meisje naar de keuken gegaan en kwam vandaar terug met »yn pet en een mes in de hand, welk mes K., volgens het meisje bij het ïyk neerwierp. Het was een mes der familie v. M. Wy hebben ons daarna gewend tot iemand, met het politioneel vooronder zoek belast. Deze gaf ons eerst een heel verhaal, waar het gezelschap in den nacht en den voornacht xooal geweest was. Op onze vraag of v. M. goed stond aangeschreven, kon hy niet ja en niet neen antwoorden. Het was heto bekend, dat er in het café klandestien drank ver kocht werd, men had er geen verguanirtg. Het gezelschap was ook nog in Acht maal geweest, waar het een vriend had weggebracht en doordat zy daar ,den auto onbeheerd hadden laten staan was de aandacht der toarechaussees op hen ge vestigd. Toen de marechaussees opmerk ten, dat men een auto toch niet onber heard mag laten staan, moet v. M. zeer boos geworden zyn. De marechaussees hebben hen toen gevolgd naar het café te Zundert Daar onze zegsman niet per soonlijk gezien heeft wat er fcn het café gebeurd is. kon hy niet zeggen of de verklaringen van het meisje juist zyn, maar hy had sterk den indruk dat aan. die verklaringen de fantasie niet geheel vreemd is. In ieder geval, zeide deze zegsman, moet er een zeer hoogloopende ruzie zyn geweest Nog vernamen wy, dat het sectie-on derzoek heeft uitgewezen, dat het eerste schot in het lijf moet zyn terechtgeko men ton doiodeiyk is geweest, dit in tegen stelling met de verklaringen van het meisje.'In ieder^geval zijner drie schoten gelost Onze zegsman zeide, dat Claassen niet geschoten heeft, alleen Kooien. Wij zyn daarna nog naar de maifo- chaussee-kazerne geweest, waar men ons niets mocht zeggen. Alleen verklaarde ons daar de marechaussee Claassen, dat het optreden ten volle gewettigd is geweest. tpoerwsgongslzk. In het centraal station te Koiztantinopel, is een binnen komende trein door verkeerden wisselstand op een tot vertrek gereedstaande!} trein geloopen en heeft de achterzte wagenz van dien trein vernield. Sr zijn 5 dooden en 90 gewonden, waarvan de helft; ernstig. Aardeohok te Limbos. - Te Lissabon is een aardschok gevoeld, die 8 seoonden geduurd heeft. Ir zijn geen slachtoffers. Verhongerd. Des naehts vonden eenige politle-agenten in de Molenstraat man, H. uit Terneuzen, naar de hoofd wacht, waar een dokter totale verhongering vaststelde en de overbrenging van H. naar het ziekenhuis noodig oordeebie. Daar is de man eenige uren later overleden. Auto omgekanteld. Op den Haaf weg tegenover de Groentenveiling te Loos- duinen, ie een auto omgekanteld, doordat de chauffeur te veel uithaalde en daardoor tegen een boom reed. De bestuurder, de 21 jarige v. li. viel uit de auto en raakte tusschen de carrosserie en den boom bekneld; hü kreeg eenige vrij ernstige kneuswoiden. De eenige passagier, de 18 jarige 0. P., raakte eveneens bekneld tusschen dea auto en den boom. Beiden zijn In bewusteloozen toestand door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis gebracht; hun' toestand is echter redelijk. Inbrekende Dultsohere. Te Sittard zijn twee Duitschers aangehouden, 8. e* B., wegens inbraken by den heer v. W., in de Parklaan ,en dr. v. d. H. aan den Rijksweg aldaar.' Het gestolene is voor een deel in beslag genomen. Zij zyn naar Maastricht overgebracht. De vrouw van S. zal vermoedelijk wegens heling worden vervolgd. •shslms branderij. Ten huize van 8. In de Leeuwerikstraat te Groningen hebben belastingambtenaren een distilleertoeatel in beslag genomen. De gamritlkklng te IJmulden. - Over het ongeluk te Umuiden wordt nog het volgende gemeld: Op het terrein van 4e hoogovens worden bouwwerkzaamheden uitgevoerd, die door de Gute Hoffnungshütte te Oberhaueen zyn aangenomen. Daartoe behoort de aanleg van zware leiding voor het transport van hoogoven- gas naar de nieuwe, nog in aanbouw zynde cokosoven-batterij. In een der windver- hitters by den nieuwen hoogoven, waren vier Duitsche monteurs, in dienst van de Gute Hoffnungshütte, aan den arbeid. Om te voorkomen, dat gas in den wind- verhittsrs stroomde, had men voor het verbindingsgat een asbestscherm geplaatst, wat ook den vorigen dag gebeurd was. Op zeker o> igenblik hoorde men schreeuwen. Arbeiders snelden toe en de smelt- meester v. d. K. ging in den windverhitter en sleepte twee der monteurs, die bet dichts by den uitgang lagen, naar buiten en daarna ook de beide anderen, die verderop lagen. De mannen weiden over gebracht naar de verbandkamer, waar de verbandmeest' rs 4e eerste hulp verleenden Later kwamen de doktoren Boon en Büllei uit Beverwijk en Rutten uit IJmuidm Het mocht gelukken bij ^e twee monteurs, die het eerst buitt n waren gebracht, de levensgeesten op ie wekken, maar de beide anderen motten reeds gestorven zyu ge- wees toen zij naar buiten werden gehaald, De omgekomen nsonteuiz zyn Becker en Wessel; zj waren woonachtig te Oberhausen. Zy .laten vrouw'en kinderen achter. Het werk zou Juist dien dag door de Gute Hoffnungshütte worden opgeleverd In 4e zee weken, die het werk geduurd heeft, was geen enkel ongeval gebeurd.. Ken der geredde monteurs deelde later mee, dat hy bemerkte, dat er gas in den windverhitter stroomde. Hy begaf zich spoedig naar den uitgang, maar is dicht daarby bedwelmd neergevallen. By het onderzoek bb-efc het asbestscherm nog voor de opening te staan. De sraeltmeester v. d. K. heeft zich bij het reddingswerk zeer onderscheiden. Rijks en gemeentepolitie stelden een onderzoek in. Men kant de toedracht der zaak, dU wy des tyds in ons blad uitvoerig ge meld hebben: Te D run en klopte op Dec. 1926 des avonds iemand op de deui\ van het hulp postkantoor. Toen de besteller deze open de, is verdachte binnengedrongen en heeft hy het aanwezige postpersoneel dreigend toegeroepen: „Vlug, waar is het geld? Vlug, vooruit of ik schiet". Hij had een scherp geladen revolver op see "Pfeys alt Waalwyk deed mededeelin- gen over zijn onderzoek. Wachtmeester Eikenaar had de fiets ge vonden en 800 toeter het spoor van ver dachte kunnen volgen. Beide politieman nen verklaarde, dat verdachte by zijn verhoor gezegd had, een volgenden keer een beteren slag te zulkn slaan en te zullen zorgen, dat hy daa\ niet zoo gauw gepakt werd. Het O.M. eis oh te wegens diefstal met gericht en hun gelast, de handen om- I bedreiging geweldpleging 7 jaar gevango- hoog te houden. Daarna beval hy hem het geld te wyzen en de geldkist te openen. Daaruit ontvreemdde hy een be drag van ongevt^er,'f 1184. De kantoorhou der had handig het geldkistje\bp een aan- geteekend stuk gezet, dat een belang- ryk bedrag inhield. Na dey diefstal ge pleegd te hebben, verliet v. M. het kan toor, steeds zyn revolver dreigend op het postpersoneel gericht houdende. Hy maakte zich met een van J. Luypen ge stolen fiets uit de voeten, huurde later een auto en werd ten slotte te Gorin chem aangehouden. Verdachte legde een volledige bekente nis af. Na een revolver met 25 scherpe patronen gekocht te hebben, was hy, met "het doel om te stelen, uit Antwer pen naar Drunen gegaan, waar hy vroe ger de vakschool bezocht had en den toestand kende. Hy deed een rooden zakdoek voor het gelaat en klopte op de deur van hjbt hulppostkantoor. Toen open was gedaan, drong hij met een revolver in de hand het kantoor binnen en met zyn revolver dreigend, gebood hij den kantoorhouder Brok en de be stellers Luypen en Verhagen: „handen omhoog, of ik schiet i" Nadat hem op zyn bevel de trommel was gewezen en hy daaruit geld had genomen, is hy op een buitenstaande fiets gevlucht, die hy echter niet wilde stelen en weer spoe dig had weggeworpen. Hy ging per ge- huurden auto naar Woudrichem, lieL zich naar Gorinchem overzetten en werd daar gearresteerd. Hy had niet de bedoeling gehad, iemand met de revolver neer te schieten, doch alleen, als het DoodiJ was, de menschen ermee op een afstond te houden. Hy begreep nu, een ernstig misdrijf gepleegd te hebben; toen hy dit pleegde, uit geldgebrek, had hy daaraan echter niet gedacht. Getuige Brok,, kantoorhouder, bevestig de de lezing van het gebeurde Toen er geklopt werd, had hy gemeendt dat de broeders als gewooniyk de post lieten halen. Uit de tromn\el, waarin f 400 zat, ïs f 117,52 ontvreemd. iDe vrouw van getuige kwam met een revolver toe snellen, doch kon eerst het kantoor niet binnen. Getuige W. Verhagen, besteller, verklaarde, zoo geschrokken te zijn, dat hij alleen gehoord heeft: „handen oj>l" Wie dat zei, weet hij niet. Hij zag dat verdachte zijn revolver op Brok richtte De deskundige M. Staelenberg ver klaarde, dat de revolver een deugdelijk wapen was. De opperwachtmeester der marechaus- nisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De toegevoegde verdediger, jhr mr. C. van Nispen tot Sevenaer, beschreef ver dachte als een fantast, die een zekere romantische willoosheid heeft en vroeg een psychiatrisch onderzoek. De uitspraak van da rechtbank werd bepaald op 27 dezer. Kantongerecht vi Een krantenman staat terecht Voor den kantonrechter te Gouda heeft terecht gestaan J. de ter zake dat hij te Bleia- wijk op 4 December, terwijl het hem niet uit den aard zijner betrekking vrij stond, heeft geloopen op en langs den spoor weg, toebehoorende aan de Nederland- sche Spoorwegen en buiten de vereischte toestemming. De man is er geweest in zijn functie van verslaggever van een dagblad, in ver band' met het spoorwegongeluk dat er dien dag is gebeurd. De ambtenaar van het O. ML zeide dat er veel te praten zou zijn over de vraag, in hoeverre de handelwijze van verdach te in het algemeen belang was. Hij zou er echter geen discussie over openen. Verdachte erkent dat hij geen vergunning had. Eisch: f 3 boete sube. 2 dagen hech tenis Ik meende, zeide verdachte tot den kantonrechter, dat ik al straf genoeg ge had, had. Ik ben door de spoorwegheeren aardig met klei en grind bekogeld. De kantonrechter veroordeelde De V. tot fl boete subs. 1 dag hechtenis. Provinciale Almanak voor Zuid- Holland. Uitgegeven door N. Samson, Alphen a.d. Rijn. De bekende Provinciale Almanak voor Zuid-Holland is voor het jaar 1927 weer verschenen. Deze Almanak, welke is teu dienste van gemeente-, waterschaps-, polder- en andere besturen, is onmisbaar voor iedereen in Zuid-Hollané, die lid is van een dergelijk bestuur of een eenigs zins vooraanstaande plaats inneemt. Het werk, dat 289 pagina's telt, is als naar gewoonte weer opgedragen aan den Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, I. C. Baron Sweerts de Lanrias Wyborgh. Naast tal van algemeene ge gevens, als een zon- en maankalender, eeu tabel van ma en en gewichten en een tabel van oude maten, vinden we tal van gegevens omtrent gemeenten en haar be sturen, zooals s imenstelling der besturen, belastingdruk, financieel overzicht omtrent gemeenten, eea lijst van jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, een opgaye van de ïndeeliiig der bevolking dezer proviacie naar de kerkelyke ge zindten enz. Verder zijn er tal vaa waardevolle ge gevens in bijeengebraent omtrent hooge Colleges van Staat en departementen van bestuur en vallen omtreat tal van andere zaken ibliehtingen uit dezen almanak te putien. Tea slotte vermelden we, dat aan de Waterschapsbesturen bijna honderd blad zijden gewyd zijn, zoodat daaruit al af te leiden valt, dat omtrent besturen van waterschappen en polders uitvoerige in lichtingen worden verstrekt. De uitgave van dezen almanak, die nu voor den negen en dertigsten keer ver scheen, is "mogelyk geworden door toe kenning van een .subsidie uit de provinciale fondsen van Zuid-Holland. De uitgever heeft gt zorgd voor een keurige uitvoering, die den almanak wel ten goede komt. met diverse perceelen benevens iml 22.61.90 H.A., den 12 Januari j.l. door te Lekkerkerk, geveild, staat In be4: RECHTBANK TE DEN BOSCH. Esn hulp postkantoor overvallen. Voor de Rechtbank te 's Hertogenbosch stond gisteren teroeht de chauffeur H. F. v, M. uit Tilburg, verdacht van het hulpostkantoor te Drunea te hebben overvallen en daar zich een som gelds te hebben toeêigend. Perc. 1 f 14 500 2.300 1.100 2.250 1.850 9.150 1.300 2.175 1.326 10 f 1.175 11 - 2.510 1.625 - 460 3 300 6.000 1.700 7.150 voorin. 10 uur, In het Café van den Heer O A. Lieverse te BENSCHOP. t, Oltst.ndam, ui o, Vrijdagen 21 en 28 Januari 1827, avond. 8 uur ln „De Harmonie" la het openbaar verkoopen," veor den Heer J. J. BLOKLAND: Htt dubbel £Et. B 457, met Schuur, CUrtee, Erf en ,rooten Tuin met Vrucht- boomt», ten de, Beneden-Her- dinxveldschendijk, itrekke»de ven den dijk tot hej Klein Dlepje.ktd. Sectie D No. 536, groot 15 Aran, 78 Centiaren. Te vellen In 2 perceelen. Betaaldag kooppenningen 14 re- briuri a.s. t Aanvaarding In eigen gebruik 1 Maart a.e. Bezichting 20, 21, 27 an 28 Januari a.s. van 1—4 uur nam. Nadere énllchtlngen veretrekt ge noemde Notaris. BERGAMBACHT, van 1—7 Jan. Overleden: Adriana Vonk 63 j. Wed. van C. van der Kuil. HADDINXVELD. Jan. Geboren: Geertruida en Neeltje, d. van M. van Dom en P. aan de WieL Overleden: J. H. van Tuyl, oud 72 j., weduwnaar van P. de Ruyter E. Schmidt, oud 75 j., weduwe van G. van Lopik T. P. den Breejen, oud 4 J. J. Kouwenhoven, oud 45 j., echtgenoote van J. den Breejen. HOOG-BLOKLAND. Deo. Geboren: Willem, z. van A. de Groot en B. Timmer Arnolduz, s. von A. van Lent en M. de Jong. Aaltje, d. van J. M. Trapman en W. Koorevoar. te Oiessendam, zal op Mandag 24 Jamri 1127, bij iiizet en op Mandag SI daaaari d.a.T., bij afslag, beide dagen 's avonds 6 uur in „DU DüfcLE N" te O o r j n c h e min het openbaar verkoopen gaaaamd „C0NCIIBU", met Erf, Tuin en Koepel, bulten de Arkelpoort, aan de Nieuwe Haven bij den Arkelschen dijk en de W. de Vrie» Robbé weg, kad. Sectie A no. 1884, grt.ot 18 A., 20 c.A. Te veilen in 6 perceelen ter diepte van ongeveer 34 M en wel van Noord naar Zuid van het geheele perceel, zooale ep het terrein is afgepaald. Perc. 1: ongeveer 2 A., 4 c.V Bouwterrein met Schuur, naast den eigendom van den Heer Lefferstra, breed ongeveer 6 M Perc. 2: ongeveer 2 A 2 c.A Bouwterrein ten Ooi'en van perc. 1, breed ongeveer 6 M.; Peïc 3: ongeveer 2 A. Bouw terrein ten Oosten van perc. 2, breed ongeveer 6 M.; Perc. 4t ongeveer 1 A., 98 c.A. Bouwterrein ten Ooaten van perc. 3, breed ongeveer 6 M.: Perc. 5: ongeveer 2 A., 60 c.A., Bouwterrein ten Ooaten van perc. 4, breed ongeveer 8 M.{ Perc. 6: het Kofflehuia met Tuin, ongeveer greot 7 A„ 56 c.A., ten Ooaten van perceel 5, breed onge veer 23 M. ln eigen gebrtlik te aanvaarden: perc. 1 k 5 op 7 Maart 1927, perc. 6 op 1 Mei 1927. Betaaldag kooppenningen 7 Maart 1927. Bezichtiging: 18, 20, 25 en 27 Januari 1927, van 2—4 uur n.m. De koopert moeten overnemen en welbij perc. 1 de Schuur voor f 500 bij perc. 3: het Houten Qebouwtje voor f 150.— perc. 4 en 5: ieder een gedeelte - Schuur voor f 75 - en perc. I de Toonbank, het Buffet en 4e Electrische Oeleidingen voor f200.-. De Boomen worden na den afslag afzonderlijk verkocht. De perceelen 1 «n 2, 3 en 4 1 k 4, 1 k 5 en 1 k 6 worden ook gecombineerd afgeslagen. Nadere Inlichtingen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaria, alwaar de kadastrale kaart ter Inzage ligt

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4