NIEUWSBLAD VOOR ZUIMOLLAND EN UTRECHT ee. en Abdijsiroop No. 5225. Woensdag 19 Januari 1927 58* Jaargang Als Uw kinderen hoesten EE1LS1E BLAD. BIN NENLAND Plaatselijk Nieuws FEUILLETON. nen Gouda. HAGEN, 3orinchem irgambaeht. Dit nummer bestaat uit 1WEE BLADEN. ,5 t De dochters van den smokkelaar. SCHOONHOVENSCHE COURANT. Telefoon 20. INGEZONDEN MEDEDEELING. we- 1—12 van G ensteipt 1 86 j. mön van <r Den den van doe >ns niet.” de en liet zich aan den 13763 rapport, tan denken en van de weten van het gndgen bederf dan hun teere slijm vliezen met met scherpe of verdoekende middelen, maar geef ze de beproefde Akker s ende des alleen i(«n vaii in, to uuu. teoaeu tmu ub Lagere School alhier, die door konden worden voortgezet, namens de hoof d-inspec tie eschkeuringsdienst, de heer lm, burgemeester van Zwam- slachthuis staat op Zwam- 1 «a A. W. de Lerens- n F. v. z. van Dekko»- j J. de Ht't.d irdina, 1 Berg i 36 j. aan, doen aan te )op der bevolking I 1926 bestond do en 894 en B id 35 j. j., we er, oud j., we- tel, oud C van M. nhner ■aan- voor- gepast, dat as. 'onden, het 1 zijne gift en absoluut i Q. J Jo kt. H Gijs ran der S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Postch. en Girodienst 13763. j. - we van in, oud m. ar van ter- tijd is,om naar huis te gaan zullen de gen- oud echtge- 8chou- en de directeur der Rijksserum.nrichti.ig, Dr. Lourens, zich naar Duitschland en Denemarken begeven, teneinde studie te maken van het veemarktwezen en de toe- 3 inspuitingen bij het marktvee met serum tegen mond- en klauwzeer trokken het Deensche systeem ter be strijding der ziekte door inspuiting met z.g. reconvalescent serum, terwijleen paar belangrijke serum-instituten zullen bezocht worden. Een en ander was door den Minister reeds in uitzicht gesteld bij de schrftelij- ke gedachtenwisseling omtrent de Land- bouwbegrooting, alsook bij de openbare behandeling dezer begrooting in de Tweede Kamer, naar aanleiding van het gesprokene door den heer Van Rappard. ders zouden we oifilvast en zeker doode lijk vervelen.” Zij kwamen voorbij het huis van den heer Huber en Flinte zag Ida met nog een andere dame voor het raam staan. Hij haastte zich zijn hoed af te nemen en luitenant Kröhne groette- eveneens. Een vriendelijk knikje was het ant woord. „J)at zou mijn oordeel over dit nest nog kunnen wijzigen,-’ zeide de luite nant, „dat waren een paar knappe jonge dames. De eene was uw reisgenoote, niet waar?” „Ja. en ze is zeer aardig, dat kan ik u verzekeren. Maar daarginder komt zoowaar haar vader aan. Ik heb met hem reeds kennis gemaakt. Hij lijkt me een joviale heer.” Inderdaad naderde daa/%j Huber. Hij hield do beid|> de en liet zich aan den stellen. „Aan den wandel?” vroe&MÜR „nu gij zult hier spoedig uitgewandeld zijn, ons stadje is heusch niet groot en in het ge heel niet merkwaardig, uitgezonderd na tuurlijk om z’n smokkelaars, maar die zullen er wel uitzien als gewone men- schen." „Ja,” lachten de beide anderen. „Ik zou daarom de heeren willen voor stellen met mij mee te gaan. Ik wilde even naar hiiis en dan naar de sociëteit. Ik kon u dan vanavond reeds in den kring on?er notabelen inleiden. Deze is niet groot: een stuk of wat renteniers, eenige zakenmenschep, de burgervader, de dok ter, de vrederechter en dan heb ik de meesten al genoemd.” „Uw aanbod is zeer vriendelijk, maar Prijs d«r Advertentiën: Van 1 tot 6 regels 1.80; elke regel meer 0.20 I Bij 8 maal plaatsing wordt de 8e plaatsing tegen f 0.10 per regel berekend. Voor I advertentiën tuuchen den tekst, waarbij de kolommen breeder lijn, wordt de drie- il roudige prijs berekend. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities II ynge men tarief. vergadering in de Chr. School. A adat de vergadering op gebruikelijke v>ijze 'was geopend, riep de voorzitter N. de Lange allen een woord van welkom toe enr liet even het jaarverloop der vereeniging de revue passeeren Hieruit bleek, dat de vereeniging vorig jaar 21 leden tel dp.t 20 leden werden ingeschreven en 4 werden afgeschreven en wel 2 door ver trek en 2 door overlijden en de vereeni ging thans 137 leden telde. De secretaris las daarna de notulen, welke volkomen in orde bleken te zijn. De commissie tot nazien der rekening bracht hierna verslag uit en ’t bleek, dat boeken en bescheiden van den penning meester volkomen in orde waren. Hierna deed de penningmeester rekening en zijn boeken wezen uit, dat de inkomsten de uitgaven juist konden dekken. Aan zie kensreld en bodeloon was uitgekeerd het bedrag van f 1130. Het vereenigingska- pitaal bedraagt thans f 2040,62 De aftredende bestuursleden C. he bree, C. de Jong, en W. Verheij werden met bijna algemeene stemmen herkozen. In de comnrssie tot nazien der rekening .werd gekozen de beer P. Both Cz. Ingrijpende besluiten werden niet nomen. De vergadering, die door 78 leden be zocht was, werd na een woord van dank en na het zingen van Psalm 84 vers 3 door den voorzitter met dankgebed ge sloten. Streefkerk, 19 Jan over 1926: Op 1 Jam bevolking uit 929 m7 en 894 v., totaal 1823. Vermeerdering door geboorten 21 m. en 29 v, totaal 60; vermeerd iring door vestiging 64 m. en 64 totaal 108. Vermindering door overlijden 7 m. en *4 v totaal 21; vermindering door vertrek 65 m en 64 v., totaal 129. Totaal der be volking op 1 Januari 1927 942 m. en 909 E, totaal 1851. Aantal huwelijken 14: echtscheidingen geen; levenloos aangege- 'en geboorten geen; erkenningen 1. Door de Rijks- en Gemeentepolitie zijn in 1926 opgemaakt 27 processen-ver baal. Tienhoven, 19 Jan. Een auto, met 2 koeien beladen, reed bij den landbouwer G. Bouwmeester vau den stoep af, om bj de hofstede te komen. Dit ging evenwel niet gemakkelijk, want eer hij beneden was, sloeg het beele zaakje om en rolde naar beneden Wonderlijk hadden de koeien er niets van geleden; die stonden er bij te kijken, of '*Zij het niet helpen konden, maar de carosser e van den auto was deerlijk gehavend. Corinchem, 19 Jan. Sedert begin Ju ni j.l. werd in de Waal en Boven-Mer wede geen enkele zalm gevangen. Daaren tegen, ving men op de Maas beneden Heusden, gelijk gemeld, steeds zalmen, dan in het hotel terug. Dan begeeft ge u op weg naar huis, komt hier, zegt dat ge vermoeid zijf en geeft bevel u morgen vroeg bytyds te roepen. Ge gaat dan naar bed of veinst dit te doen”. „En dan”. „Dan wacht gij beiden hier op deze kamer bijvoorbeeld tot ik u kom halen. „Gij zult ons komen halen”. „Wel ja, tegen tien uur, maar in geen geval later dan half elf. Ik tik dan hier tegen het raam en door het raam verlaat ge ongemerkt de kamer”. „Een avontuurlijk plan. Het staat me wel aan. "Gij zult ons dan natuurlijk daar brengen waar ge naar hooge waarschijn lijkheid een treffen verwacht.” „Peciesl Keuren de heeren mijn plan nen goed?” „Zonder eenigen twijfel Gabel, zooals gij gezegd hebt.” „En ge vergeet uw wapei „Dat kunt ge begrijpen.” „Best, spreek dan met niemand over ons voornemen. Alleen de brigadier van de gendarmen, dient op de hoögte te zijn. Hij mag dan uitgaan en kan op het al lerlaatste oogenblik uw manschappen, die mede moeten, waarschuwen.” Xjjj denkt aan alles. Ik zal den bri gadier op de hoogte brengen. Laat eens zien, het is nu vijf uur. Hij moet ieder oogenblik hier zijn met zijn rapport, wacht dus een oogenblik.” Alsof hij geroepen ware, verscheen op dit oogenblik de brigadiTfr. „Hoor eens brigadier,” zeide de luite nant, „gij kunt de gendarmen op een paar na verlof geven tot tien uur. Dat maakt ge hen zoo dadelijk bekend. Ze kunnen dan kennis maken met de amb tenaren met wie ze in ’t vervolg hebben de vereeniging „Het Groene Kruis” al- i op f 21,31. Alblasserdam, 19 Jan. Alhier komt in een gezin Van J. B Mouthaan een geval van besmettelijke ziekte (roodvonk) voor Het vorig jaar werden 48 huwelij ken voltrokken; 1 echtscheiding hsd plaats. Geboren werden 120 personen en 63 zijn er overleden. Uit de gemeente ver trokken 163 mannen en 158 vrouwen en kwamen in 102 mannen en 104 vrouwen. De gemeente telt thans 5990 inwoners. "Zevenhuizen, 19 Jan. De gemeen ter tad heeft goedgekeurd een verzoek van B en W. om een tijdelijk ambtenaar ter se cretarie aan te stellen, wegens ziekte 'én den tegenwoordigen ambtenaar. /Dit be- I sluit is goedgekeurd voor drie maanden Maandagavond trad in de zaal van den heer Vos voor de Vrijzinnige Kies- vereenimnir voor Gemeentebelangen eis spreker op de heer Groenewout, van Sai t- poort. De voorzitter, de heer Klinkha mer, opende met een kort woprd de bij eenkomst. De rede van den heer Groene wout werd onder ademlooze stilte aan gehoord. Mej Van Wel deed een vraag, die naar genoegen der vraagster werd beantwoord. Ameide en Tienhoven, 19 Jan. Woens dag j.l.' hield het Chr. Ziekenfonds „Bar nabas” ’s avonds half acht haar jaar- komen. Met behulp van een andere auto werd de verzakte auto weer op den dijk gebracht. Het zoontje van den heer B. is door een motorrijder overreden. Het kind had geen letsel bekomen, hoewel de motoi over zijn buik was gegaan. Bodegraven, 19 Jan. Alhier is het nieu we slachthuis gflbpend met een rede van den burgemeester, Mr. C. S. van Bobben de Bruijn. Vervolgens voerden het woord de heer DeiZwart, bij verhindering van Dr. Bergei van den V P. Hoogenb merdam (hr.-- merdam&h grondgebied;, Dr. Nout, na mens de Gezondheidscommissie, de heer J. G. de Vet, namens de plaatselijke sla- gersvereeniging en de heer J. Burggraaf, dierenarts, benoemd tot directeur van hi t slachthuis. Groot-Ammers, 19 Jan. Door den Bur gemeester dezer gemeente is een openbare vergadering van den raad belegd op Donderdag 2D Januari a.s., des avonds ten 6.30 uur. Te behandelen onderwer pen; le. Mededeeling en Ingekomen stuk ken; 2e. Voorstel commissie uitbreiding kom. Aan de haven alhier is een electri- sche lamp van groote 'lichtsterkte ge- plaatst, zoodat thans ook bij avond ge laden en gelost kan worden Een gjoote verbetering voor in de ha ven alhier liggende schippers. Ook in deze gemeente beerscht de griep, in vele huisgezinnen zijn een of meer personen ziek. De ziekte is ook hier niet van kwaadaardigen £ard Nieuwer kerk a.d. IJssel, 19 Jan. De dienstplichtige D. Vis is bestemd ter in lijving op 14 Februari a s. te Dordrecht bij het Korps Pontonniers en Torpedis- ten, le Comp. Pontonniers, le ploeg - De heer A. Verkleij te Reeuwijk ;8 benoemd tot hoofd der R.-K. Lagere school alhier. De subsidie aan Werkloozenkassen is voor het tweede kwartaal vastgesteld we waren juist voornemens mijn gewon den collega te bezoeken.” „Ah zoo, maar ’t verdere avond hebt ge vrij?” „Behalve dat we vroeg in ons mandje willen,” zeide de luitenant, we beg unen morgen den dienst en dan ia eet weg dag.” „Uitstekend, ga dan naar den zivmw en over een half uurtje kom k u .if- halen, ik kom er toch langs. „Maar wij doen u te veel move.'* „Volstrekt niet. Ik kan dan meteen onzen gewonde ook aanspreken, hij was mijn huisvriend en heeft op deelneming mijnerzijds wel aanspraak. Tot straks dus.” „Erg vriendelijk, vindt ge niet,” vrJeg Flinte, toen Huber zich verwijderd had. „Welja, maq.; dat is eigenbelang. De menschen hier vervelen zich vreeselijk, ook op hun zoogenaamde sociëteit, het kan niet anders. En dus zijn ze b);< als ze wat vreemde gezichten zien.” „Dat "elbof ik ook wel. In ieder geval wij zullen de sociëteit niet te vaak be zoeken kunnen,” „En wij krijgen van avond, hoe amu sant de heeren nok zijn mogen, bijtijds 4 slaap.” „Natuurlijk.** Zij bereikten thans weldra de woning, waar de gewonde verpleegd werd. Hij alg te bed, maar was tamelrk op gewekt en stak de bezoekers de hand toe. J „Ga zitten heeren,” verzocht hij, !k had u vandaag nog niet hief verwac' t, maar uw komst verheugt mij ten zeerste. Ik hoop, dat gij gelukkiger zijn zult* dan ik geweest ben.” (W«rdt vervolgd) Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woentdag»- en des Vrijdagtmiddag» uit gegeven. Prys voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25, franco per poet in Nederland 1J50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan zich abonneeren by onze Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders. samen te werken. Gij zelf gaat van avond uit met mijnheer Gabel hier, die u van een en ander op de hoogte zal brengen. En luister goed, gij stelt tu voor van avond geheel onder zijn bevelen. Hij heeft orders, die hij u zal mededeelen en die -*00168 behooren te worden opge volgd, hoe. vreemd ze u ook schijnen. Goed begrepen?” „Jawel, luitenant.” „In orde. Gij hebt zeker niets bijzon ders te rapporteeren „Neen.” „Goed, ge kunt dan gaan.” „Als u het o’oed vindt, mijnheer Flin te, ga ik met den brigadier mede,” zeide Gabel fhans. „Natuurlijk! Alles blijft dus zoo afge sproken? Wij zullen op onzen tijd pas sen.” „Ik ook.” ’De brigadier salueerde, Gabel groette en beiden vertrokken. Toen zij heengegaan waren, zeide lui tenant Krohn: „Dat is een flinke kerel, Flinte." „Ik geloof het ook. Er zit onderne mingsgeest in dien man en hij kent het klappen van de zweep. Wij kunneö van daag niet verstandiger doen dan ons naai zijn aanwijzingen te gedragen. Gelooft gij ook niet.” „Zeker. Wit zijt gij van plan te doen.” „Nu, ik wilde mijn gewonden collega wel eens even opzoeken.” „Ik ga met u mee.” De beide heeren begaven zich spoedig «P weg. „De stad is niet veel”, sprak de luite nant onder de wandeling, „het is goed, dat de dienst hier moeilijk cal zijn, an- Bergambacht, 19 Jan. Door de zang- vereeniging „Nut en Genoegen” alhier, zal Donderdagavond 27 Januari a.s een uitvoering worden gegeven in de boven- zaa Ivan den heer T. van Zoest alhier. Op de eierenveiling van de pluim- veevereeniging „Verbetering zij ons Doel” alhier, werden aangevoerd 1000 kippen eieren. Besteed werd voor groote bruine f 950, voor kleine bruine f 9,25, voor groote witte f 8,40 en voor kleine witte f 8,25 per 100 stuks. De heer D. Booken alhier, behaalde op de 42ste pluimveetentoonstelling van Avicultura te ’s-Gravenhage, met zijn inzending Pekingeenden een len prijs, paren een le prijs; met Indische loop- eenden een le en twee 2e prijzen, paren een le prijs. De griep begint in deze gemeente een ernstig karakter aan te nemen. Beeds drie personen zijn er aan overleden, ter wijl er nog twee zeer ernstig ziek zijn. Door het bestuur van de tentoon- stellings-Commissie alhier was besloten dat de opbrengst der e eren die geduren de de j.l. gehouden tentoonstelling wer- I den gelegd, zou worden -eschonken aan hier. Den laatsten avond werden de eieren op zijn Amerikaansch verkocht en was de opbrengst van 72 eieren f 27,10, welk bedrag aan den penningmeester werd af gedragen en onder dankbetuiging werd aanvaard. In de gehouden vergadering van de muziekvereeniging „Excelsior” alhier, werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van zijn ge houden beheer in het vorige jaar. De af tredende bestuursleden, de heeren A. D. Oskam, G. van der Bas en J. de Jong, werden allen herkozen. Langerak, 19 Jan. De lessen aan de Openbare L_ ziekte niet zijn hervat. Langerak, 19 Jan. Tot secretaris der Chr. Zangvereeniging „Excelsior” le Schoonhoven is gekozen de heer M. A. de Mik, onderwijzer alhier. Nieuwpoort, 19 Jan. Toen de heer B. met zijn* auto uit de richting Gelkenes kwam, moest hij op den Veerschen Dijk een vrachtauto passeeren. Daarbij geraak ten de beide rechterwielen van den dijk en d$»auto dreigde om ver te zullen val len, hetgeen de heer B. evenwel kon voor- r van de veiligheid van vaartuigen, lading en opvarenden. Naar men ons meldt, is de door het bestuur van het Binnenscheepvaartcon- I gres benoemde commissie, met haar werk gepaste zaamheden gereedgekomen. Een uitvoerig mst seï rapport is samen ges fold Zij meent, dat I Tevens zal in hetonderzoek worden be de bekende gevallen van rampen in de binnenvaart niet de gevolgtrekking wet tigen, dat toezicht op de binnenvaart wenqphelijk is, maar acht het gewenscht, een statistiek aan te leggen van onge vallen over komen aan schepen, ladin gen en opvarenden bij de binnenvaart, waarbij ze meent, de omschrijving van het begrip ongeval te moeten oVerlaten aan den wetgever. De statistiek zal van rijkswege moeten worden aangelegd. Daartoe worde door de regeering een commissie van deskun digen uit verschillende groepen der bin nenvaart ingesteld, met ondracht, de plaats gehad hebbende ongevallen te on derzoeken uit een oogpunt van classifi- ceering. De commissie spreekt de wenschelijk- heid uit, dat het Binnenscheepvaart- congres bevordert, dat de zorg voor de verlichting van de-binnenwateren wordt geregeld op dezelfde wijze als bij het de partement van marine. Tenslotte beveelt de commissie het Binnenscheepvaartcongres te besluiten, er tbij de regeering op t*»u dringen, het onderwijs van schipperskin deren zoo spoedig mogelijk op practische wijze te regelen in het belang van de veiligheid bij de binnenscheepvaart. Een legcontrole voor fokhoenders. De Algem. Nederl. Pluimveehoudersver- eeniging heeft over 1926 op de terreinen van het hoenderpark van den heer Vic tor aan den Groesbeekschen Weg te Nij megen een legcontrole voor fokhoenders ingericht; aan deze controle konden de leden der vereeniging deelnemen na se lectie door de commissie. Voor den duur van den wedstrijd nam de heer Victor de verzorging van de hoenders op zich. De eindstand van de 28 toornen, die deelna men, is thans bekend gemaakt. Het hoogste gemiddelde aantal eieren legde een toom witte Leghorns van den heer J. Wolfswinkel, de Burgwal, te Woudenberg; 251 (gemiddeld eiergewicht: 56 gr.). De zwaarste eieren van dit soort hoen ders waren die van een toom van den heer L. Wessél, Aukje, te Soest:*64 gr.: zijn toom bracht het tot gemiddeld 182 eieren. Een toom zwarte Leghorns van den heer Wessel voorn®emd, legde gemid deld 207 eieren (gem. gew. 56 gr.). Van de Rhode Island Reds was het beste toom dat van den heer A. G. Krol- ler Jr. te Harskamp: 202 eieren, 61 gr. Van de Barneevlders een toom van den heer P. Beekhuizen te Bennekom: 175 eieren, 67 gr., het hoogste gemiddelde ge wicht van den geheelen wedstrijd. Van de witte Wyandottes een toom van den heer A. G. Kroller Jr., voor- noemd: 205 eieren, 58 gr., Welk gewicht een der gel ijk toom van den heer Wessel voornoemd overschreed: 60 gr., doch ge middeld 103 eieren. De bestrijding van het mond- en klauwzeer. -In opdracht van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, hebben de directeur van den Veeartsenijkundigen Dienst, Dr. Berger, Prinses Jullnana gaat in Katwijk wo nen, Zooals wij reeds gemeld hebben, zal de Koningin voor Prinses Juliana twee villa’s te Katwijk aan Zee huren. Thans wordt daarover het navolgende officieele bericht verspreid: De Koningin en de Prins der Neder landen hebben er hun goedkeuring aau gehecht, dat Prinses Juliana ook nu de zen zomer haar studie zal voortzetten ten aanzien van onderwerpen, waarin zij meer in het bijzonder belang stelt of wel ke voor de Prinses van bijzonder gewicht zijn, oa.. door het volgen van enkele col leges aan de Rijksuniversiteit te Leiden Gedurende de dagen, waarop de Prin ses daartoe de Hooge School zal bezoe ken, zal zij een eigen huis te Katwijk aan Zee bewonen. Voor dit doel is het oog gevallen op de villa ,,’t Waerle” aan den strandboulevard te Katwijk aan Zee, de daaraan grenzende villa „Hoog Gate” zal ingericht worden voor den aan den dienst der Prinses teogevoegden heer met diens gezin. H. M en Z. K. H. hebben de directrice der particuliere zaken van de Koningin voor Het Loo en omstreken, mejuffrouw A. L. Schoch, bereid gevonden, geduren de de dagen, waarop de Prinses te Kat wijk vertoeft, de leiding op zich te ne- m3n van ,,’t Waerle”. Prinses Juliana hoopt de laatste da gen der week altijd met haar ouders., door te brengen en verder ook, telkens wanneer dit noodig is, uit Katwijk ovjt te komen. Opbrengst rljwlelbelastlng. De rij- wielbelasting heeft in het vorig jaar opge bracht f 6.635.634, tegen f 6.446.195 in 1925. De raming voor het afgeloopen jaar was zes millioen gulden geweest De op- brengst der belasting heeft die raming dus met ruim zeshonderd duizend gulden overschreden. Zalm In de Maas. Den laatsten tijd worden op de Maas in Limburg, speciaal wat de boven-Maas betreft, vele winter- zalmen gevangen. Het is een merkwaar dig feit, dat, waar men de laatste jaren slechts sporadisch van het vangen van deze v schsoort op de Maas hoorde, se dert het laatste halfjaar, alleen in de omstreken van Roermond, uit de rivier wel 2000 pond zalm werd opgevischt. De visschen werden alle gevangen met de zalmzegen, kruisnet, of zalmsteek. De veiligheid bij de binnenscheepvaart. Op het Binnenscheepvaartcongres, dat het vorige jaar te Groningen werd gehouden, heeft de heer Th. L. Mellema, inspecteur voor de scheepvaart te Gro ningen, een prae-advies toegelicht inzake de veiligheid bij de binnenscheepvaart. Naar aanleiding daarvan heeft het Bin nenscheepvaartcongres zijn bestuur machtiging verleend een commissie te benoemen ter behandeling van de vraag of het voor de binnenvaart wenschelijk is, maatregelen te treffen in het belang 8 Maar ik zal m’n mannetjes dege instrueeren en tegen dat het darmen met de ambtenaren gedeeltelijk naar de grens trekken, zonder dat dit argwaan wekt. Ik zal hen ,dan verzamelen op punten die gemakkelijk te bereiken zijn, terwijl die straks gewone ^dienst heb ben dan die posten reeds verlaten heb ben en op andere punten bijeengekomen zijn. Misschien, ik zeg misschien, mislei den wij op die wijze onze tegenstanders juist omdat zij op dezen eersten avond zoo iets niet verwachten kunnen” Luitenant Krohn knikte. „Dat Is geen kwaad bedacht plan. Ik ben er beslist voor”. „Ja, ja ik ook”, haastte Flinte zich verzekeren. „Maar wat z$l ons aan deel zijn, wij willen ook van de partij wezen”. Dat begrijp ik, doch gij juist moet uiterst voorzichtig en behoedzaam te werk gaan mijne heeren, overvoorzichtig zelfs, want geioof me u zal men in de gaten houden”. „Wij laten u de leidïn^Gabel leg maar wat we te doen hebben - „De heeren zien tegen vermoeienis niet opf’ „O neen volstrekt niet”. „Accoord, wel dan rust gij nu een weinig uit endoet tot een uur of haff tien wat ge wilt, gaat wat wandelerf1, neemt het stadje in oogeuschouw en komt

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 1