I, Particulier Kapitaal Bedrijfsleider, Kerknieuws. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Burgetlijke Stand Vtescherij Berichten. Marktberichten Advertentiën. DIRKJE. Hindrm van Oosiirom. Jan Noorland, H. de Ruijter Szn., A. Smit Az Marinns Langerak, ligemeep uergaderinp Terstond gevraajjd: Ujke Scholen, zulks ln de plaats van den heer J. Korevaar. De vorige week Vrijdag tra^ voor de afd. Lekkerkerk van den Ned. Prote stanten Bond op Ds. Tjalama Hem. Predi kant te Gouda als spreker, met hel on derwerp: „H,et Heden en de Toekomst der Vrijzinnig» Kerk", ln een gloedvolle en duidelijke rede schetste spreker den toeetand van de VriJz. Kerk by het begin der Vrijzinnige beweging, hoe de toestand van heden zich gevormd had en wat ook volgens zijn meening, ofschoon hy vol strekt niet als proleet wenscht ta wor den aangemerkt, de toekomst der VriJ- tinnige Kerk kan worden. Vooral legde hy hier den nadruk op het tot stand komen van één Vryiinuige Kerk niet van vele Kerkjes, Ook vooral de Jeugd beweging was volgens zyn oordeel van veel beteekenis. Deze, goed aangepakt, kon tot zeer veel heil strekken, niet alleen voor de Vrijzinnigen in ons land, maar zelfs tot ver 'over de grenzen. Hel Groene Krult ts ResuwiJk. Reeuwijk 20 Jan. De afdeeling Reeu- wyk en Omstreken vtn de Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis'" heeft in het Gymnastiekgebouw der R.-K. School op het Reeuwijksche dorp en in het hotel ,jZomerzorgaan de Reeuwijkschebrug de Groene Kruis-film vertoond, die in allen opzichte uitstekend is geslaagd en een duideiyk beeld beeft gegeven van J alles wat er op het gebied van „Het Groene Kruis" wordt gedaan en nog te doen staat. De voorzitter Dr. J. van Staveren, open de beide avonden met de volgendei toe spraak j t Dames en Heeren, By lederen gedenkdag richt men on willekeurig een blik achterwaarts en gaat men in zijn gedachten na wat er in de afgeloopen periode heeft plaats gehad. Zoo wil ik U by dezen 25-jartgeji gedenkdag van het bestaan van de af deeling Heeuwyk en Omstreken van de Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis" een kort overzicht geven van het meest, be Ungryke dat in dat tydvak heeft plaats gehad. 20 Maart 1901 was door Dr. J. A. Schreuder, thans Eere-lid onzer afdee ling te Leiden, eene vergadering belegd om tot oprichting te komen van eene vereeniging, zooals door Dr. W. Pool man te Langeruigeweide had plaats ge vonden en 9 April 1901 werd alhier de finitief zulk eene vereeniging gesticht met Dr. J. A. Schreuder als voorzitter, J. Mighon als secretaris en A. Lammens als penningmeester. De vereeniging later erkend als afdeeling van de provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" telde toen 184 leden, welk santal ln den loop der jaren toenam, zoodat het op 1 Jan. 1927 bedroeg 452. Zeer zeker een groot getal, dooh toch nog ver beneden het aantal huisgezinnen in deze gemeente: terwijl het toch wen- scheiyk zou zyn. dat alle gezinnen waren aangesloten, zoodat ik een beroep moet doen op allen, die nog geen lid zijn, zich te doen inschryven waarvoor juist hat bagln van het jaar zich zoo gunstig toeleent. In het dageiyksch bestuur der afdeeling kwvn spoedig verandering door het ver trek van den heer Schreuder. In het jaar 1902 werd ik met de eer van het voorzitterschap bekleed. In 1907 zond de afdeeling voor het earst kinderen naar een vacantiekolome en werd het bestuur gemachtigd zoo aoo- dlg huiszorg te verleenen. Twee jaar later werd onze afdeéimg lid van de N'ed. Centrale Ver. tot bestry ding der Tuberculose, terwijl het jaar 1912 wel met gulden letteren in onze araalen mag worden geschreven, omdat in dat jaar de Wykverpleging werd in gevoerd wat kon geschieden doordat de voormalige burgemeester, de heer F. H. Bulaens—Brack, die hoewel hy overigens zeer zuinig was met de gemeentefinan- dën, het groote nut der Wijkverpleging inzag en f 200 per jaar subsidie toe stond, terwyi de kerkeiyke gemeenten «n de gemeente Zwamraerdam zeer ge waardeerde geldeiyke raeaewerklng ver leenden. Een woord van groote waardeering voor de medewerking van den heer F. H. Bulaens—Breek en den toemaligen ge meenteraad is hier zeker op zyn plaats. Ais wijkzuster trad het eerst op zuster K 'C. Boer «n in het zelfde jaar werd ook de eerste moeder cursus gehouden. Helaas ontviel in het volgende jaar ten gevolge van overiyden, aan het bestuur als penningmeester de heer A. Lammens, die 13 Jaar met groote nauwgezetheid de financiën heeft beheerd en wiens na gedachtenis by bet bestuur nog in groote eer wordt gehouden hy werd vervan gen door Ds. P. van der Kooy. In 1910 werd zuster Boer vervangen door zuster Spanhak, die na 4 jaar weer werd opgevolgd door zuster A. P. Boer; terwyi in het bestuur in 1918 de heer F. H. Bulaens—Brack als bestuurslid ver* vangen werd door den tegenwoordigen burgemeester, den heer L. J. Lucasse, wiens tegenwoordigheid in het bestuur onzer afdeeling op hoogen prys wordt gesteld. Weer vond een jaar daarna ver andering in het bestuur plaats, door het vertrek uit de gemeente van Ds. P. v. d, Koolj, wiens plaats werd vervuld door den heer K. Edelman. Zuster A. P. Boer opgeleid tot huis bezoekster voor de Tuberculosebestryding vertrok naar Waddinxveen en werd ver vangen door zuster Nagel. Tengevolge van de uitbreiding onzer werkzaamheden werden ook de uitgaven grooter, doch door het ter hand te nemen van de Tu berculosebestrijding kon onze kas aan spraak inaken op Ryks- en Provinciale subsidie, zoodat de onkosten konden wor den gedekt. Ook zuster Nagel ontviel aan onze af deeling, deze tengevolge van huweiyk; In haar plaats werd benoemd zuster A. C. Kreeft, die gelukkig sedert hare be noeming de afdeeling is trouw gebleven en grootea lof verdient voor den grooten yver, waarmede zyhare zeker niet ge- makkeiyke taak in deze uitgebreide ge meente nog steeds tot ieders genoegen vervult. De gemeentesubsidie die in 1918 was verhoogd tot f 450 en later met loffelijke vrygevigheid was gebracht o(p f 900 werd helaas door den minder gunstigen toe stand der gemeenteiinanciëu in 1923 ver minderd met ,f 200 en het volgende jaar gebracht op 500 doch onze afdeeling bleef niet stil zitten en door het houden van een bazaar, werd een belangryk be drag byeengebracht, waardoor ze in staat was op den ingeslagen weg te kunnen voortgaan. De verplegingsartikelen werden in den loop der jaren belangryk uitgebreid. Het aantaj ligtenten oorspronkeiyk 2 werd gebracht op 4. Uitzending van patiënten naar Sana toria en bestralingen in het van Ittersons Ziekenhuis te Gouda konden voor reke ning onzer afdeeling geschieden en zoo hoopt onze afdeeling te kunnen voort* gaan met het verleenen van hulp aan zieken en zwakken, maar roept daarom dan ook aller steun in omf ons daartoe in staat te stellen en nogmaals meen ik by allen, die nog geen lid zijn erop te mogen aandringen Ud té worden. Ieder een toch kan ten alle tyde, dikwyis onverwacht de hulp van de afdeeling noo- dig hebben en het spyt ons zeer, die wel eens te moeten ontzeggen omdat men zich niet als lid heeft laten inschryven. De contributie van minstens f 1 per jaar kan voor niemand een beletsel zyn. Op 9 April van het vorige jaar had volge van den watersnood, die ook onze onze afdeeling 25 jaar bestaan, tenge- gemeente trof, werd gesloten de her denking van het 25-jarig bestaan, die met een filmvertooning zou worden op geluisterd uit te stellen, vandaar dat ze eerst heden plaets heeft. Ven de bestuursleden, die van de op richting af zitting hadden is nog slechts alleen de heer E. J. Mignon over, die dus nu reeds met niet genoeg te pryzen yver, niet alleen gedurende 20 jaren als secretaris heeft gefungeerd, doch wlen thans ook door het bedanken van den heer K. Edelman als penningmeester, het beheer der financiën is opgedragen. De heer K. Edelman vervulde die functie met nauwgezetheid en het speet het be stuur zeer in deze zyne medewerking te moeten missen, maar drukke zaken beletten hem die functie langer waar te nemen. Ook aan hem is onze afdeeling veel verplicht, maar de ziel van onze af deeling is en blijft de heer E. J. Mignon zonder wiens krachtige medewerking de afdeeling Reeuwijk met zou kunnen wor den genoemd als een afdeeling dl» met haren tijd medegaat en ten voorbeeld kan worden gesteld aan andere afdeelin- gen. Ook gaarne breng ik hier een woord van lof tot onzen wakkeren bode-maga zijnmeester J. Slinger, die met groote zorg onze verplegingsartikelen bewaart, onderhoudt en voor bederf behoedt en gedurende 20 jaar met toewijding de be langen van onze afdeeling heeft behar tigd! Dat de afdeeling Reeuwijk van de Zuid- Holl. Ver. „Het Groene Kruis" moge groeien en bloeien is my& hartelijke wenach. Zoowel Woensdag- els Donderdagavond waren de lokaliteiten waar de filmver toningen plaets hadden zeer goed gevuld met belangsteller den en Donderdagavond genoot de afdeeling nog de eer ln haar rnldden te zien den heer Kroon uit Gouda als afgevaardigde van het Hoofdbestuur der Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis" Tydens de pauze werden Groene Kruis liederen gezongen en Groene Kruissptld- es verkocht De Raad van Staten he$/t de uit spraak van Ged. Staten, waarbij de heer L. P van Leeuwen, wethoudef dezer ge meente, van het raadlidmaatschap, inzake overtreding van art. 24 der gemeentewet, vervallen was verklaard, bevestigd.. Als zyn opvolger als raadslid komt thans aan de beurt de heer A. Bundik. Nleuw-Lekkerland, 20 Jan. Ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van den algetneeuen Ned. Metaalbewerkersbond, werd vanwege de afdeelingen Kinderdijk en "Nieuw-Lekkerland een feestvergadering gehouden in het Sociëteitsgebouw te Kin- derdyk Als feestredenaar voor dien avond trad op de heer L. Smit, lid van den gemeenteraad te Alblasserdam Mede werking werd verleend door de Arbeider» Zangvereniging „Door en voor het Volk" te Kinderdyk, welke op verdienstelyke wyte eenige nummers ten beste gaf, en door bet tooneelgezelschap „Onderling Genoegen" van Hardinxveid, dat op keu rige wyze opvoerde: „Het schot aan de Grens", dramatische schets in één be- dryf en „Stotteraars in soorten" klucht spel in één bedryf. Het w«< een mooie avond. De zaal was goed bezet. De werkzaamheden voor het uitbrei dingsplan der gemeente zyn thans in vollen gang. Voor den aan te leggen weg wordt het benoodigde zand plm. 10000 kub. meter aangevoerd, aan het vervaar digen van drie bruggen wordt met spoed gewerkt en op het terrein zyn ai twee woonhuizen in aanbouw. Een en ander geeft een groote bedrijvigheid »n wordt door velen met belangstelling gadegesla gen. De alleen wonende J. B. alhier, by wien de vorige week de deur werd open gebroken en dien men toen ziek te bed vond, ia na een ongesteldheid van enkele dagen overleden. Hy bereikte den leeftyd van 88 jaar. Eep byzonder tragisch geval heeft zich hier voorgedaan. Twee ongehuwde zoons van de weduwe Gr. aan de Mo lenkade, oud 35 en 38 jaar, waren sinds enkele dagen lijdende aan griep. Zaterdagavond overleed de eene broer en een uur iater de ander. Naar wy ver nemen is een derde zoon ook ernstig ziek. Goudsrak, 20 Jan. Het ziekenfonds „Ondersteuning zy ons Doel", hield op de bovenzaal van den beer Ootnfc haar jaarvergadering. De voorzitter den heer M. Rook opende deze goed bezette bijeenkomst en heette allen harteiyk welkom en zeide dat deze bijeenkomst onder gunstiger omstandig heden plaats heeft dan in 1920. Het jaar 1926 heeft een gunstig verloop gehad wat betreft ziektegevallen. Maar op 't oogen- blik is weer een tydperk van onrust in getreden, daar ook aan het fonds de ge volgen van de heerschende griep niet voorbygaun. Hierna verkreeg de secre taris het woord. De notulen en het jaar verslag werden onveranderd goedgekeurd. Ook de rekening en verantwoording van den penningmeester werd pnder dank- "ggiHg goedgekeurd. Hierna volgde de bestuur erkiczing en werden de aftre dende heeren D. v. Dyk en A Borst her kozen en werd in de plaats van den voorzitter den heer M. Rook, die zich niet meer beschikbaar stelde, gekozen de heer W. Baan In de commissie van toe zicht werd herkozen de:, heer C. Hon- koop en werd gekozen de;, heer A. Re- horst. Tenslotte had de gebruikeiyke ver loting plaats, den le>. prys werd behaald door B. v. Leeuwen, 2e prys D v. Dyk, 3e prijs L. Thier, 4e prys Jac. Verboom, 5e prys M. Heuvelman en 0e prfis M. Rook. Al deze pryzen bestonden uit kunstvoorwerpen. De vergadering wérd daarop onder dankzegging aan de leden voor de opkomst door den vorzitter ge sloten. ft De familie Van der Hen trof deze weken een zwaar verlies en wel door het overiyden van hun ouders, den^heer J. v. d. Hee en zyn echtgenoote Na korte ziekte zyn beiden na een tusschentyd van drie weken heengegeen. Deze sterfgeval len gaven in onze gemeente een algey meene ontroering. AUTOBUS VAN DEN DIJK. Gosd afntloopsn. Haastrscht, 20 Jan. Onze corres pondent seint ons: Hedenmorgen is de autobus van de „E. H. B. O." nabij Stolwijk in den kant van den weg gereden en omgeslagen. In de autobus zaten 10 passag era, waarondéï vier kinderen en de chauffeur. Vrijwel allen kwamen met den schrik en een viertal met zeer lichte kwetsuren vrij. Alleex* de monteur J. de Bruijn werd aan een been gewond. De auto is zeer iwaar beschadigd. 'Goudrlaan, 20 Jan. De door den heer Burgemeester ingevolge het Inkwartie- ringsbesluit opgemaakte lijst van de in de gemeente wonende eigenaars of hol ders van paarden, bevat de namen van 51 ingezetenen, met totaal 54 stuks paarden. Gltsssn-NIsuwkark, 20 Jan. In seer erge mate beerscht alhier en in de om geving een ziekte onder katten. Vele die ren zijn reeds gestorven, 't welk voor echte poeslief hebbers een ware ramp is. Op de groslijst voor candidaten der Provinciale Staten is vanwege de Chr Historische partij geplaatst, de heer C van Zijll alhier. Ltxmond, 20 Jan. De Bijz. Vrijw. Landstorm gaf vorige week een film avond, uelfce avond van dezen herfst ten deele mislukte. De lokalen der Chr. School alhier wer den tahans voor dit doel gebruikt Een groot publiek vulde de zaal. De vergadering werd geopend door een gloedvolle rede van den heer Haafkens, waarna de film werd vertoond. Da toe lichting hierby gegeven deed de waarde der film stijgen en maakte tegeHJk de aanwezigen vrooiyk. In alle deelen mocht dezer avond schitterend geslaagd worden geheeten. Het publiek genoot zeer van de voorstelling, die thans inderdaad vol komen slaagde. Na afloop werden de prijzen eener gehouden schietwedstrijd uitgereikt De pryzen waren als volgt: C. Kloens, len prys, 87 p., N Schrij vershof 2en prys, 84 p., W. de Jong Czn 3en prys, 84 p., F. den Hartog, 4en prys, 83 p., M. de Groot, 5 en prijs, 83 p, F» Bikker, 8en prijs, 81 p. De Herv. Jongelingsvereen „Timo- theus" hoopt haar 24ste Jaarfeest te houden. Zaterdagmorgen had de heer W. Chaigneua een zeer onfortuiniyken mor gen. Terwyi hy bezig was zijn klanten van petroleum te bedienen zakte zyn hond voor de kar ineen. Eer hy goed en wel bemerkte wat er gaande was, was het dier ai dood. Het eenigste middel zal zyn dat Ch. een andere hood koopt, Joch deze dieren zyn duur, «oodat het finanderi verlies gezien de omstandig heden nogal vrij groot is. Het Fanfare-corps „Excelsior'' heeft dezer dager, besloten, met Pinkster-Maan dag a.s. deel te nemen aan het groot nationaal concours te Maarssen. Amelda. 20 Jan. Bij het schoonmaken van een vrachtauto van den graanhande laar "W. Bor vloog deze ln brand. Een ontzettende groote vlam sloeg uit de auto en daar deze vlak by den molen stond deel9^ de vlam zich ook mede aan het rieten dak van den Snolen. Door spoe dige hulp en mede «Jpordat alles zeer nat was van de pas gevallen sneeuw tam erger worden voorkomen. De spuit die telefonisch opgebeld was, kon weer spoe dig Éfgebeld worden, zoodat deze niet behoefde uit te rukken. De auto was heel wat beschadigd voor- namely k de motor. De Chr. Muziekvereen. Dir. de heer G. v. d Ham, heeft besloten deel te nemen mét 2en Pinksterdag aan het Na tionaal concours voor Harmonie en Fan farecorpsen uitgeschreven door de mu ziekvereen. „Concordia" te Barendregt Zy zal in de Eere-afdeeling uitkomen. De griep begint ook hier gaande grooter afmetingen aan te nemen Even wel is ze gelukkig niet van ernstlgen aard. Ook Dr. Donker is ongesteld, zoo dat de praktyk gedeelteiyk wordt waar genomen door Dr. Hildebrand uit Nieuw- poort Dat kleine oorzaken soms groote ge volgen kunnen hebben, bleek hier by den heer Alb, Kruijt, die 5 Aug. 1920, even achter op een boerenwagen klom om mee te rijden( een eindje van onge veer 10 minuten loopen) maar by het ultvAken voor een auto er af viel, waar bij nrcyn been bezeerde dat vervoeren naar efh ziekenhuis te Utrecht nood- za kei ijk bleek, deze thans na verpleging van bijna een halfjaar weer in ie wo ning is teruggekeerd. Evenwel zal hy voor zyn verder leven c-og zeer onge lukkig ter been biyven, als loopen nog mogsiyk ia. Grool-Ammars, 20 Jan. Op Woensdag 18 Februari as., des voormiddags 6 uur, zal in het Raadhui» alhier gelegenheid worden gegeven tot kosteloose inenting en her-inenting. Ltxmond, 20 Jan. Door dsn Kerkeraad der Ned Herv. Gemeente miner wordt een inzameling van gelden gehouden, ten einde hiermede de onkosten, san het ca techisatie-onderwijs verbonden, t» vol doen. Nieuw-Lekker land, 20 Jan. In de Ned, Herv. Kerk alhier sijn t*e* extra giftan gecollecteerd, een van f 50 en eau van f 10, beide ten behoeve Aan de kerk voogdij. Vlanen, 20 Jan. Den 28ateu Februari a.s. sol het 25 jaar geleden zijn, dat Ds. J. F. Wachter, Ned. Herv. Predikant al hier, te Langerak bezuiden de Lek, bet predikambt aanvaardde, Na 5 jaren ar beid aldaar, vertrok Zijn Eerw. naar de Ned., Herv. Gem. te Vianen. alwaar hij thans bijna 20 jaren met groote toewij ding zijn ambt vsrvult. De wijze, waarop Ds Wachter steeds zijn gem-iente ver zorgde, al%ook zijn bijzondere prediking, fdeed hem bij velen bemind worden. ALBLASlERDAM. (Vervolg ven No. 5226) De heer Joh. Jonker wyst'op de finan- deeie verhouding tusschen Ryk en Ge meente en acht deze niet goed. Het batig slot is nu f 53000, al» alles betaald iz, dan is dit eigeniyk maar f 6000. Hoe dan ook voor de volgende begrooting is er geen saldo meer. Van een inkomen van f 4000 moet men met een vermenigvuldig cyfer 1 nu reeds 11 pCL belasting be talen. Spr. gaat dan na, waan het geld zooai aan weggaat en noemt voor ver pleging armen krankzinnigen f 7000,—, werkloosheidsverzekering en wachtgeld regeling f 50LÜ, Het Burgerl. Armbestuur f 30000, dan staat er ook nog een post voor het tekort van één woningbouw* vereeniging groot f '5200, doch ln werke- ïykheid U dit f 9200 Het grondbedrijf f 17000. Dat Iz totaal al f 7000C* Dan blijft er voor onderwy» politie en alge meen beheer, maar over f 17000, dat is nog niet de helft van wat noodig is. Is daar nu verandering in te brengen. Voor 10 jaar geleden had het Burgerl. Arm bestuur een bedrag van f 5000 nu is dat zes maal zooveel. Het grondbedrijf en de woningbouw kosten f 5200, terwijl de woningbouw „Ons Belang nog eens ex tra komt om f 4000. Dat is dus f 9200. De total* schuld eigen middelen, wo ningbouw en grondbedrijf komt op on geveer 1 milliosn en dan komt daarby nog de schuld, ds gtwons schuld van anderhalf milLoen. Op aandrang nu van het Ryk is hier een grondbedryf gesticht, daarom moet nu het Ryk helpen. Als het too doorgaat moet taen hier straks* van een inkomen m<et f 4000 18 pCt. belasting betalen. Spr geeft in overweging om by hst Ryk san te dringen, dat dit zal helpen. De voorzitter zegt in antwoord op den heer Hardam, dat hy niet gezegd heeft, dat er geen perspectief ln deza begroo ting ls, maar dat er geen byzonder per spectief inzit. Er is in de begrooting wel degelijk rekening gehouden mat die zegen, die tot stand moeten komen. Doch sober is deze begrooting zeer zeker en gezien de opbrengst der belastingen moe ten we roeien met de riemen, die wij hebben. Wat nu de financiën aangaat, moet men ook weer niet pessimistisch zyn. Daar zit in de schuld, veer annuïteit» schuld. By het Ryk worden de financiën beter en daarom zou het wel kunnen, dat de gemeenten er beter voor kwamen te staan. Na 1927 suiien ln elk geval an dere middelen moeten worden gezocht, om de begrooting sluitend te maken. Daarom meeles nu niet te ver gaan Het kan fijn, dat er soms veel geld noodig ls en m. U-ven nog in de stille verwach ting, dat e? nog meevallers kunnen ko men. Met hat opstellen van deze begroo ting hebben we op het oog gehad het geheele belang oer gemeente. Wat nu be treft 'het concours wat hier besproken ls met het toelaten van vermakeiykheden, wilde spr. niet, dat er een kermis van gemaakt zou worden. Hy ls daarvoor niet afgegaan op eene of andere politieke richting, maar heeft zich afgevraagd, hoe dien ik het belang der ingezetenen. Wat die vergadering aangaat heeft spr. niet geweigerd, alleen de tooneeluitvoering is geweigerd. De le Kerstdag ls een van de algemeen erkende Christeiyke feest dagen en' de Zondagswet is nog nooit Ingetrokken. Van my wordt gevraagd, dat die gehandhaafd wordt. ("Wordt rerrogld.) Schoonhoveu, 26 Januari 1927 Gemeenteraad. Openbare vergade ring van den Raad der gemeente Schoon hoven, op Maandag 31 Januari 1927, dee namiddags 2 uur. Punten van behandeling: le. Ingekomen stukken. 2e. Stemming opnieuw naar aanleiding van het verzoek van het Schoonhoven- sche Mannenkoor om aubaidie uit de gemeentekaa. 3e. Benoeming van regen'-;n en re gentessen van het Gereformeerd Wees huis (vacature de heer. en mevr. Syt- zema en de heer en MevT. v. d. Spek). 4e. Vaststelling van een Vbedrijfsver- ordening voor een tijdelijk reetauratie- bedrijf. Be. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan va.i een geld- leening. 6e. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het maken van een voetpad over den dijk, Korte Dijk richting Utrechtsche dijk. 7e. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van bouwgrond. 8e. Gomptabiliteitsbesluiten 1928. 9e. Voorstel van Burgenteen er en Wet houders, om de woning Carmelietenstraat No. 0 onbewoonbaar te verklaren. Hel Schoonhovensche Vaar. Da jaarcijfers omtrent het Schoonhovensche Veer laten weer een belangrijke stijg ng zien in onderscheidene rubrieken. Hier onder geven we het staatje: 1925 1926 Peraönen 282329 288451 Personenauto's 4660 6894 Wagens 6081 4884 Vrachtauto's 4063 6945 Vee 681 642 Goederen 2616 2550 Karren 3047 4234 Rijwielen 75040 77151 Abonné's 20840 25555 Zooala men uit dexe cijfers ziét, volt een zeer groote vooruitgang te constatee- ren aan auto's, zoowel personenauto's als vrachtwagens. Dit bewijst, dat het Veer steeds meer gezocht ^gordt en teveni, dat het autoverkeer steeds meer toeneemt. Deze cijfers doen weer eens duidelijk zien, hoe urgent veerverbetering is. Want wanneer het veer zoo zai zijn gemoderni seerd, dat het een der beet uitgeruste van ons land is, dan mag met groote Btelligheid verwacht worden, gezien ook weer deze jaarcijfers dat het enorm drukker zal worden. Het vervoer van rijwielen nam evenzeer beduidend toe, terwijl ook het aantal per sonen ,dat zich deed overzetten, grooter werd. Het aantal abonné's klom met bijna vijfduizend en ging dus met bijna vijf en twintig procent vooruit. De teruggang van het aantal wagens is te beschouwen als een gevolg van het feit, dat men meer en meer overgaat tot autoverkeer. Zonder twijfel kan worden gezegd, dat het Schoonhovensche Veer het meest be langrijke is uit deze streek. Alle verbete ringen, welke er aan uitgevoerd sullen worden, zullen in de toekomst voordaeüg voor dit veer blijken te zijn. Doortrekking Kort* Dijk. B. ei W. berichten aan den Raad, dat in hun ver gadering plannen besproken zfjn, tot doortrekking van den Korte Dijknaarden Uirecht8Chèn Dyk. De kosten daarvan wor den door den gemeente architect geraamd op f «778.60. Dit bedrag werd te hoog geacht. Het plan ia toen geopperd een wandelpad (dua met uitzoedering van auto'a, rijtuigen, hand en hondenkarren enz.), hetwelk uitsluitend voor voet6angers is besterad, tt doen maken, waarvas de kosten worden geraamd op f 800.— i f B00 Het College heeft daartegen geen bezwaar, zoodat het 't voorstel daartoe doet. Begrooting der Gemeente, 1927 Qeé. Staten hebben het Gemeentebestuur mede gedeeld, dat zy de beslissing op de be grooting hebben verdaagd en machtiging verleenen tot net doen van uitgaven uit de posten der betrokken begrooting tot de helft der aangevraagde sommen en het ontvangen van alle daarin geraamde inkomsten. firondvtrkoop. B. sn W. stellen dan Raad voor, voor het bouwen eener woning te verknopen aan: lu. den keer W. HooJkaaa alhier voor f 8.75 per M». 432 M*. bouw grond, gelegen aan den Op we* en de Stationsstraat; en 2o. den heer 0. Vroedenburgh alhier voor f 8 50 per M". 88ö M*. bouwgrond, gelegen aan den Op weg en d»n Spoorsingel. Voorts de op brengst van dien grond reutegevend te beleggen door aankoop van 6% stukken der leening 1918 ten laste van den Neder- landscben Staat. Onbeweonbaarverklerlag. B. en W. stellen den Raad voor de woning Carme- lietensiraat 0 onbewoonbaar te verklaren, in verband met de bouwvalligheid dier Woning. Geld teruggevraagd. De gemeente betaalt nog steeds jaarlijks aeen bedrag aan rente en aflossing van een indertijd voor de kazerne gesloten geldlte- ning, Dit dateert nog uit den tijd, dat hier het garnizoen lag. B. en W. zyn echter van oordeel, dat de kazerne niet meer aan het eigenlijk doel beantwoordt en hier niet a?wr gesproken kan wor den van sen .„militair doeleinde", sooals dat corèprcokelyk beteekenis had. Zij hebben van berekening opgemaakt over de jaren dat, het garnizoen hier nu weg ia en den Minister van Oorlog om een restitutie verzocht van f 7800. Teveaa hebben zij over deze zaak een onderhoud met genoemden minister aangevraagd, B. en W. zijn voornemeni om dit tot het uiterste door te drijven, daar zij van oor deel zijn, dat rente en aflossing hiervoor thans van de gemeente niet met reden kan gevorderd worden. Werkliedenreglemeftt B. en W. sijn gereedgekomen met het Werkliedenregle ment voor gemeentewerklieden en zullen dat binnepkort aan de Commissie voor Georganiseerd Overleg toezenden, die het dan in behandeling zal nemen. Daarna komt het in de Raadsvergadering ter de finitieve afdoening. WIJ betalsn teveel. De gemeente Schoonhoven heeft voor de Kweekschool te betalen per jaar ongeveer f 3800 aan rente en aflossing, schoonhouden van ge bouwen enz. B. en W. achten dit teveel en hebben den Minister van Onderwijs verzocht dit te willen verminderen, waar bij erop wezen, dat door de steeds meer opgevoerde eiachen van het Rijk dit bedrag veel hooger is geworden, dan oorspronkelijk geraamd was. bouwen ens. (het ryk betaalt f 1500 hier aan.. B. en W. achten dit te veel en heb ben den- minister van Onderwijs verzocht de bijdrage van het rijk te willen vergroo- ten, waarby zy er op wezen, dat door de steeds meer opgevoerde eiachen van het Rijk dit bedrag veel hooger ia geworden, oorspronkelijk geraamd was. Ook met den Minister van Onderwijs vroegen zij een onderhoud Overtreding Warenwet. Door de po litie is proces-verbaal opgemaakt tegen M., wonende in de Nee, wegen» over treding der Warenwet (art 81 Melkbe- •luit). A Eiervelllng. - Aangevoerd werden he den 0288 eieren. Prijzen waren als volgt: Witte f 77,00, bruine f 7,40—7,85, di verse f 7,007,90, eendeieron f 0,80—7. De prijzen der boter waren heden morgen; Goeboter f 1,16, weiboter I 1. Veel vraag, weinig aanvoer. Waterstand: Keulen, v.m. 2.28 m. 010 m. -f 2o. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Donderdagavond: Matige tot krachtigen, tydeiyk wellicht stormachtige Zuid Oosteiyk» tot Zuid- Weeteiyken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waarschy-ridik reges. Weinig verandering in temperatuur. (Eigen Radlo-dlenet.) De kabinetscrisis In Duitschland. RF.RiIJJNi, 20 Jan. Officieel wordt gemeld: De rijkspresident ontving heden morgen Dr. Marx. Deze bracht president Hindenburg op de hoogte van zyn tot dusver gevoerde onderhandelingen met de ▼oor de kabinetsvorm.ng in aanmerking komende fracties. Esn ongsval dat goed afliep. LEIDEN, 20 Jan. Op den Leidschen Weg onder de gemeente Saaeenheim heeft gisteravond tegen elf uur een ongeval plaats gehad, dat wonder boven wonder vrij goed is afgeloopen. Terwijl de afsluitboomen van den overweg van de spoorlijn LeidenHaar lem waren neergelaten voor den in aan tocht zijnden trein 870 welke om 10.10 uit Leiden naar Haarlem was vertrokken, kwam uit de riohting Haarlem een auto aanrijden. Toen de bestuurder den overweg na derde, zette hy de remmen aan, doch deze weigerden, zoodat de wagen met een kalm gangetje door de afsluitboomen heenreed. Daarna kwam de auto spoe- dig tot stilstand. De afsluitboom even wel werd naar binnen gedrukt en greep de verbindingsbuis van de locomot ef en tender van een juist daar paaaeerenden lokaal trein. De buis brak. Door een hulpmachine uit Leiden werd de trein met vijf kwartier vertraging naar Noordwijkerhout gebracht, waarna ook de sneltrein nummer 28 uit Den Haag, welke aan het station Leiden reeds twin tig minuten stond te wachten, kon pas se er en. Verdorven Jeugd. By den sigaren winkelier C. K. aan de .Langstraat te Hil versum vroeg een knaap vier zware si garen en een doosje sigaretten, die maar op rekening van zijn vader moe#ten worden genoteerd, die zoo juist een bar- bierezaak had geopend in perceel no. 70 aan genoemde straat De winkelier ge loofde den jongen, doch kwam eenige oogenbükken later tot de ontdekking, dat hy was beetgenomen, daar perceel no. 70 nog altijd onbewoond ia. Een half uur daarna kwam Dr. N. tot de ontdekking, dat zyn auto, geplaatat voor de woning van zijn collega, ont vreemd was. Even later werd door de po litie een autobestuurder aangehouden van wege *yn jeugdigen leeftijd en op hem werden de sigaren en sigaretten gevonden. Hij bleek te zijn de 13-jarige avonturier J. van fl. In het ruim gavellen. Bij het plaat- een van een nieuwen echeerbalk aan boord van het in de Waalhaven te Rot terdam liggende lichtschip S. H. V. 82, is de schipper J. T. B.. St. in het ruim gevallen. Met inwendige kneuzingen en een verwonding aan den linkerarm is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Paarden op hol. Een op het druk ste winkeluur op hol geslagen span paar den heeft heel wat beweging in. Oxford Street te Londen veroorzaakt. "Vrouwen liepen elkaar onder den voet en vielen flauw en er heerschte een oogpnblik, een paniek, alsof er een bom ontploft was. De dieren renden ongeveer 180 meter in volle vaart door en. vlogen 'toen door twee groote spiegelruiten van een mode winkel. In de étalage werden allo was sen poppen vernield, maar door den schok en het bloedverlies bij het eene dier, kwamen de paarden hier tot staan. Een winkeljuffrouw werd door de glas scherven licht gewond, maar op .traat bleek alles ten slotte goed afgeloopen. Huls Ingestort. Te Wijk-aan-Duin aan den nieuwen Zeeweg is Maandag middag het woonhuis, bewoond door de familie Jongerie en in het eigendom, toe- behoorende aan de erven De Wilde, in gestort. DE ROOFMOORD TE DEN HAAG. Nog gesn resultaat. Zooals gemeld is Zondag een hoofd inspecteur uit Den Haag naar Amsterdam vertrokken, om daar een onderzoek in te stellen naar een vreemdeling, aan wiens verklaringen de politie groote waarde hechtte. Dit onderzoek heeft echter geen resultaat opgeleverd. De bedoelde vreemdeling is een goede bekende ven de familie Wilk, by wie hy veel thuis kwam. Hy kende dan ook vele kennissen en vrienden van Wilk en was 0<p de hoogte van alle relatiên, welke deze onderhield. Daarom had de politie gaarne nadere verklaringen van hem gehad in zake de familiebetrekkingen en den vrien denkring van de familie Wilk. De politie-ambtenaar is te Amsterdam wel bij eenige adressen geweest, waar de gezochte zich voor kort opgehouden had, maar hy heeft den man nergens aangetroffen. Laatstgenoemde is een rei zend koopman en heeft geen vaste woon plaats. De nasporingen van de politie hebben er toe geleid, dat zy in Antwerpen in contact is gekomen met den man, die gezocht werd, den koopman L. Kroll. Dezen heeft de politie noodig voor een confrontatie met iemand in Den Haag. Kralt heeft zich feeraid verklaard, met de Haagsche politie mee te gaan naar 's Gravenhage en te zien, of hy den bc- wusten persoon herkend. Aan die her kenning hechtte de politie eenige waarde en gehoopt werd, dat daardoor de op lossing van het vraagstuk een stap verder in de goede richting sou worden ge bracht. Krall ging met den Inspecteur mee near Den Haag, maar zyn verhoor heeft geen enkele licht in de zaak gebracht Ten onrechte verdacht In verband met een vroegere mededee- ling, dat met betrekking tot het politio neels onderzoek inzake dezen moord ook nog een oogenblik gedacht zou zyn aan J. v. d. H, die indertijd door het Haag sche gerechtihof is vrijgesproken van den moord in de Engelenburgstraat in Den Haag, waarvoor hy door de Haagsche rechtb. levenaiamge gevangenisstraf was veroordeeld, deelt de commissaris van po litie in de afdeeling C thans mee, dat absoluut is komen vast te staan, dat be doelde v. d. G. in deze zaak geheel vrij uitgaat, aangezien hy zich van Zaterdag 15 Januari* mm 10 uur af tot gisteravond 8 uur zich aan boord heeft bevonden van een schip, waarmee hy als stoker een reis van Ylaardingen naar Frankrijk vice versa heelt gemaakt. Bedoeld schip is Zondagmiddag 16 dezer nadat v. d. G. daags te voren aan boord was gejgaan, van Vlaardingen uitge varen naar Xe Havre en is van daag gisteravond 8 uur te Poortershaven tus schen Vlaardingen en Hoek van Holland, teruggekeerd. Ook die Is het niet geweest. Vier Haagsche rechercheurs brachten Maandagavond een bezoek aan het SL Bavo Gesticht te Noordwykerhout Er was n.i. uitgekomen, dat op den dag van den Haagschen moord, een krankzinnige uit de „Bavo" ontvlucht en gezien was op het Bezuidenliout in Den Haag. De kleeren van den ontvluchte, die justitie- patiént is. werden aan een grondig onder zoek onderworpen. Gebleken is echter, dat hU de dader niet kan geweest zyn. Branden. In het in aauhouw zijnde kantoor van de Levensverzekering* My. De Nederlanden asm de Groenhovanstraat in Den Haag, ia een kleine binnenbrand ontstaan. Men was bezig met het leggen van rubbervloeren en had een gedeelte daarvan ingestreken met selution. Ver moedelijk tengevolge van een wegwerpen van een brandende lucifer is dit in brand geraakt. Een werkman, die in één der zalen van het kantoor aan het werk was, bemerkte den brand en schrok daarvan zoo hevig, dat hy van een steiger viel. De man kreeg eenige verwondingen en werd door den geneeskundigen dienst per auto naar zijn woning gebracht. Zyn toestand is niet ernstig. De brand veroorzaakte slechte geringe schade Gistermorgen is het boerenhuis van H. Hilverts te Bourtange, afgebrand. De levende have werd gered. Zakksnrollsrs aan hst werk. Te Weert is op de Zaterdagavondmarkt uit het taschje van vrouw P. uit Assel een bankbiljet van f 25 ontvreemd. Zy deed aangifte by de politie, maar da zakken roller was niet te vinden. Te Tiel werd een bal gehouden. Toen de bezoekers van dit bal zich van de eene zaal naar den andere wilden begeven, bemerkte plotseling een hunner, dat op onbegrypeiyke wyze zijn porte- monnaie welke een bedrag van f 10 in hield, uit zyn broekzak verdween. Men vermoedt dat 'n zakkenroller vsm de druk te gebruik maakte om zijn slag te slaan. Het onderzoek van de politie leverde tot nogtoe nog geen resultaat op. Brandstichting. Te Aaaen i gevan kelijk binnengebracht H. A. S., ver pleegde te Veenhuizen, verdacht van brandstichting in een der gebouwen al daar. Da griep. De openbare leeszaal te Doetinchem is gisteren wegens griep tot nader order gesloten. Op een trein geschoten. Namens de Nederlondsche Spoorwegen werd by de politie aangifte gedaan, dat op een trein, komende uit Rotterdam, in de onmiddel- lyke nabijheid van Den Haag, geschoten zou zyn. Een ruit van een eerste-klasse- coupé werd vernield. Een ingesteld onderzoek leverde geen resultaat op. Een bejaarde tweeling. Te Venlo vierde onder veel belangstelling een twee lingpaar, de zusters Johanna Hubertina en Anna Francisca Hendriks den 80en verjaardag. Beide dames zijn ongehuwd en verheugen zich nog in een uitsteken de gezondheid. Kind verbrand. In een woning in de Otterstraat te Utrecht ia een 2-jarig kind te dicht by de kachel gekomen, waardoor zyn kleertjes vlam vatten. De moeder, die even in een aangrenzende kamer was, was er gauw by, doch te laat. Het kindje is aan de brandwonden overleden. Aanvaring. Het van Amsterdam naar Baton Rouge vertrokken Neder- landsche motorschip Amsterdam is in het Noordzeekanaal tydens dikken mist in aanvaring geweest met de Eendracht 4. De Eendracht 4 ia direct na de aan varing gezonken. Een der opvarenden heeft daarby het leven verloren. Inbraken. In den nacht is inge broken in de woning van dr. K. Er is veel tafelzilver gestolen; verder een be drag van ongeveer f 65 aan geld en een heerenfiets. Ten huize van den heer v. H., aan nemer-metselaar, aan de Heinvlietsche- straat te Schiedam, is ingebroken. De dader heeft zich tydens de afwezigheid van de bewoners toegang verschaft door openschuiving van een raam. Uit een kastje, dat met een beitel opengebroken is, is uit een geldkistje f 650 gestolen, waarvan de dader, die op de komst van een der bewoners de vlucht heeft ge nomen, echter f 400 op den grond heeft laten vallen. Het gestolen geld bestaat uit 10 bankbiljetten van f 25. Ontploffingen. In bat pand Bree- straat 77 te Leiden vond een hevige ont ploffing plaats. D» bewoner, de slager Rooyakkere, wou een kachel aanmaken in een vertrek, dat tot beden slechts zelden verwarmd werd, In den schoorsteen schijnen zich gassen verzameld te hebben die tot ontploffing gekomen zijn. De schoorsteen werd geheel uit elkaar ge slagen, een gedeelte kwam op de Bree- straat terecht in een aangrenzend pand. bewoond door den winkelier Korenhoff, waar de keuken ernstig werd beschadigd Bij reinigingswerkzaamheden in een retort van de gasmaatachappy te Totten- ham in Noord Londen, heeft een ontplof fing plaats gehad, waardoor elf werklie den door ontsnappende gassen deels wer den bedwelmd en deels brandwonden heb ben opgeloopen. Een is er reeds in een ziekenhuis overleden, de toestand van drie anderen is niet zonder levensgevaar. De brand was spoedig gebluscht Stoomleidlng gssprongsn. Op het terrein van de Kon. Nederlondsche Mij. tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned. Indië, aan den Sluisjesdyk te Rot terdam, ia een stoomleiding gesprongen, waardoor een arbeider ernstige brand wonden aan armen en gezicht kreeg. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsin gel vervoerd. Hst hemd Is nadtr dan ds rok. De jury te Kiel is begonnen met de behan deling van het proces tegen zeven be klaagden, die in den tijd van November 1923 tot Augustus 1925 in den omtrek van Leezen 10 branden hebben gesticht of laten stichten. De mannen waren klei ne ambachtslieden, die arbeiders bewo gen hoeven in brand te steken, om op die manier aan werk te komen. Zij dach ten daarbij zeker aan het spreekwoord, het hemd is nader dan de rok. Men ver wacht, dat het ,proces 14 dagen duren zal Er zullen ongeveer 100 getuigen moeten verschijnen Predikbeurten NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. Evangelisatie. Donder dag 27 Januari, 's avonds 7 uur, de heer M. de Heer, van Nieuw-Lekkerland. G1ESSEN-NIEUWKERK. Vrijdag 2b Januari, s' avonds 0.30 uur, Ds. L. Nug- teren. Huwelijksinzegening. GOUDRIAAN. Donderdag 27 Januari, 's avonds 6 30 uur, Ds. Pot, van Bode graven. Rede in het belang der Christe lijke School. SCHOONHOVUN. Januari. Geboren: Johannes, z. van J. Seton en J. Schep. Ondertrouwd J. A. Straver, oud 25 j., en J. M. Murk, oud 23 j Overleden: G. van Vliet, oud 87 j-, echtgenoot van A. Sprenger. S. M. van der Ree, oud 83 j., weduwe van A. Verhejj. A Sprenger, oud 80 jwedu we van G. van Vliet. OTTOLAND. Jan. Overleden: K Boer, oud 79 j., weduwe van J. van Houwehngen. - PI. Nomen, oud 64 j. GOUDA. Jan. Geboren: Petronella Geertruida, d. van A. Piket en G. Rabauw Wouter Gouke, z. van G. A. Bonsel en C. van Dijk Hendrik, z. van W. K. Mounier en H. W. Viaacher. Overleden: J. H. Vooija, oud 27 j. M. L. Steenwinkel, oud 85 j. E. Kraan, oud 72 j., weduwe van J. Heij J A. F. de Lange, oud 3 w. J. Kortenoe- ven, oud 70 j. BERGAMBACHT Jan. Geboren: Gerrit, z. van A. Slob en C. J. M. Verhoef. Overleden: W. de Lange, oud 74 j., echtgenoote van J. Bode. W. Blanken, oud 55 j., echtgenoot van J. de Mik J Schilt, oud 86 jweduwnaar van A Stofberg. LEKKERKERK. Jan. Geboren: Johanna Elizabeth, Elizabeth Johanna en Antje Maria, d. van J van den Heuvel en L. van de Werken Jacob, z. van N. C. Stubbe. Overleden: A M van den Heuvel, oud 2d. S. G. Schroder, oud 24 j., echtgen van H. N. van Zoest. GORINCHEM, 20 Jan Tot dusver wordt de zalmvisscherij alhier nog niet hervat. Gedurende de afgeloopen week werden door de Woudrichemsche vis- schers op de Maas, beneden Heusden, gevangen 38 zalmen, die aan de visch- markt te Woudrichem verkocht werden; winterzalm tegen f 22,25, St. Jacob- zalm f 2, beide per half K.G.; schotzalm f 1,15 per stuk Te Hardinxveid werden aan de vl&ch- markt aangevoerd 22 zalmen, die ver kocht werden voor f 1,95—2,40 per half KG. AMMERSTOL, 21 Jan. Voor de blnnen- visschery beeft de afgeloopen week in een eenigszins beter teeken gestaan, dan de week die deze laatste voorafging. Meldden wy in ons vorig weekover zicht, dat er toen in hoofdzaak snoek en voren in den polder werd, gevangen, ook thans is dit het geval geweest, doch de vangst mag redelijk genoemd worden. Op de rivier de Lek blijft het met het visscherijbedrijf evenwel nog stil. Hier werd zoowel met de vischfuiken als met de vischzegen gevischt. Docht het' resul taat met deze wantsoorten verkregen bleef onder het middelmatige. Hier is een spoedige zalmopkomst ten zeerste ge- wenscht. Men besteedt thans voor snoek 2530 cent, voorn 4—6 cent en bliek 13—15 cent, alles per pond. Prijs per 100 stuks: Kipelaren f 7— f 8,55, eendeieren f 8—6,85, boter f i— f 1,02 per pond; kippen f 1,301,00 per stuk; kaas (20 pond) a f 0,50 per pond. GORINCHEM, 24 Jan. Aangevoerd 178 runderen, 7 nuchtere kalveren, 110 overloopera en 665 biggen. Men besteed de voor: zware kalfkoeien f 8ÖO400, melkkoeien f 250-800, kalivaarzen f 200 275, guste vaarzen f 125170, pinken f 100160, nuchtere kalveren (lok) f 15 f 26, overloopere f 28*0, biggen f 15 —<25 per stuk. GORLNCHEM, 24 Jan. Op de veiling aangevoerd f 14.593 eieren. Kippen* eieren f 6,808,50, eendeneieren f 7,80 per 100 stuks. Handel gewoon. LEIDEN, 25 Januari. Vette varkens- markt. Aangevoerd 439 stuks van 100 k.g. en daarboven, prijs 6063 c. 1 stuks licht soort 5660 c. per K.G. Ge vend gewicht). Handel matig. AMSTERDAM, 26 Jan. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 335 vette kalveren, le kwal. f 0,841, 2de kwal. f 0,70—0,84, 3de kwal. f 0,62—0,70, enkele hooger; 75 nuchtere kalveren f 10 17 per stuk; 500 varkens Holiandsche le kwaL f 0,70-0,77, 2de kwal. f 0,75— 0,70; Overzeeuwsche en Geliersche le kwal. f 0,70—0,77, 2e kwxl. f 0,75- 0,70; vette varkens f 0,700,74; afloop slecht. WOERDEN, 20 Jan. (Draadloos) Aangevoerd 85 kaaapartijen. le kw. f 42 49, met Ryksmerk f 4953, 2e kw. f 4048. Handel matig. ROTTERDAM, 25 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 264 paarden, II veulens, 1152 mager* rundaren, 990 vette runderen, 280 vette kalveren, 929 nuchtere kalveren, 11 bokken of géiten, en 18 overloopere. Prijzen per half K.G.: koeien 80 a 82 c.t, 40 a 42H ot., 46 a 46 ct„ oasen 34 ot., 39 a 41 ct., 44 a 46 ot., stieren 88 ot, 85 a 36 ot., 40 a 42 ot; kolveren 50 ct, 65 a 07H ct, 80 a 02H ot. Prijzen per stok van mager vee. melk koeien f 280-420, stieren f 140—150, graskalveren f 50—90, kalfkoeien f 27 o 425, pinken f 110130, vaarzen f 150 240, paarden t 200325, slachtpaar don f 100—170, hitten f 100—130, veulene f 70110, biggen f 610, dito p. week f 1,251,75, overloopere f 20—34, fok nuchtere kalveren f 1525, slaoht nuch tere kalveren f 712. Overzicht: Op de veemarkt was de aanvoer van koeien en ossen buitenge woon groot. De handel was gedrukt en dientengevolge dalende pryzen. Een en- I kei puik beete spoeling koe werd nog tot 4 cent boven nuteering verhandeld. Vette kalveren waren «eer ruim ter markt slechten I andel en lagere prijzen Een enkel puik best kalf werd nog van 5 tot 7 X cent boven noteering verkoent. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien tamelijk. De han del was langzaam, doch de oude prijzen konuen bedongen worden. Nuohtere fok- en slachtkalveren waren tamelijk ruim ter markt. De handel waa zeer slecht tot bijna onverkoopbaar. De pryzen vooral voor slacht waren dan ook aanmerkelijk veel lager. Biggen waren matig aange voerd. Stille handel en de oude prijzen Overloopers met beperkten aanvoer en weinig verandering in de pryzen. GROOT-AMMERS, 24 Jan. Veiling. Aanvoer 6657 eieren, 23 ft pond boter Heden werden wij verblijd met de geboorte van een Dochter B. DE OROOT P. DE OROOT—Anker. Nieuwerkerk t.d. ljssel, 21 Jan. '27. Meden overleed onze ge liefde broeder en Zwager, in den ouderdom van 77 jssr, ten huize van de Familie 4. HAKKESTEEQT te Bergambacht. Uit slier naam, W. VAN HERK. O. VAN HERK— VAN OOZTEROM. Langerak, 23 Jan. 1927. Heden overleed tot ^nzt diepe droetheid, na een kort- siondig doch geduldig lijden onze inmg geliefde zot gzame Echtgenoot, Vader, Behuwd- en ürootvsder ln den ouderdom van jaar en 3 maanden. Uit aller naam, Zijn diepbedroefde Echtgenoote L KUR(NA NOORLAND Prins eN KiNDERtN. Streefkerk, 23 jan. 1927. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U keunis te geven van het zacht <n kalin overlijden van onzen geliefde Echtgenoot Vader, behuwd- cn Orootvader de Heer in den ouderdom van 71 jaar en 8 maanden, in leven Ouder ling en Notabel der Ned. Herv. (Jein. ie Meerkerken Lid van het burgerl Armbestuur der Oem Meerkerk. Wed. H DE RUIJTER Sz. Van os. S. DE RUIJTER Hz. A. DE RUIjTER— bLOKLAND. H DE RUIJTER Sz. P. DE RUIJTER Sz. Meerkerk, 24 Jan. 1927. Heden overleed, na lang durig doch geduldig gedragen lijden mijn innig geliefde Echtgenoot, onze Vader, be huwd- en Orootvader.de Heer In den ouderdom van 69 jaar. Wed. A. C. SMIT— Streeeland. Lage Zwaluwe, m. a. dubbelman- Smit. D. DUBBELMAN. Willeskop, N. J. DOQTEROM- Smit. W DOOTEROM. Lekkerkerk, A. A. SMIT. JOH. SMIT—Verboom. A SMIT At en Kleinkinderen. Lèkkerkerk, 26 jan. 1927. Heden overleed na een korte ongesteldheid.onzc Man, Vader, Behuwd- en Oroot vader. Broeder en Oom in den ouderdom van bijna 78 iaar. Uit aller néam, Wed. F LANQERAK Lanoerak en Kinderen. Lekkerkerk, 23 Jan 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdig tus schen 12-1 uur. Stop dis rhsumatiek I Verwaai loos nimmer de geringste aanval van rheu natiek. Die kan u maanden lang pijn til ong. mak kosten. Ofschoon weinig meiischen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, be hoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn alt het geval ia. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooala bekend, is het de taak der i ieren om dit urinezuur en andere schade lijke beatanddeelen uit het bloed te filtieeren. Men kan dei halve in het algemeen zeggt-n, dat men be vrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. bij slecht weer en na een gevatte koudt.ofals ongewone inspanning de nieren verzwakt het-ft, is dei- halve de eenige veilige wt-gomde Wf'king dezer allerbelangrijkste organen te veraterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aan- bf-volen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gi zond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd Neem Foster's Pillen, zoodra gij de minste rh< umatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, ep bevrijd u zoodoende van meryersc'ujnselen als ruppijn, spit ischias rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbar (in glasverpakking met g»el etiket lit hier vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1.75 per flacon. 49 Vrijdag 28 Januari 1927, 's avonds 6.30 uur, in de Zaal van O VAN AS 4e Groot-Ammen. Spreksr: A. VAN WIINE*. uit Gouda, met het onderwerp Kan di Kaasmakerij op de Boerderij In gevaar komen enz. Bestuur Bond v Kaaspred. Boerenzoon, 26 jaar, ongeh P G., biedt xioh aan als üaaaknechl el lelt dergelijks. Met landbouw, veebedrijf en machineriën goed op de hoogte Rr. fr. onder no 6930, aan het bureau van dit blad. Een bekwaam R.-K. bekend met burger- en boerenwerk Brieven franco, onder no. 6950, aan het Bureau van dit Blad. tot elk bedrag, o der 1st** hypo thecair veiband van landerijen met ruiine overwaarde Rr-nte 4' pCt. j Inlichtingen bij J. C. lUt Gz., I Makelaar, Westhaven 17, Gouda.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2