Foraammt lamellen herroept Boerenknechtje. Slagersleerling. Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. BsineeiiM van scüoonhouen Uemengd Nieuws. Werkhanden Predikbeurten. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten Visscherij Berichten. Advertentïén. 55-jarige Echtvereeniging P. den Boer, mama de Jong. Cornelia di Jong-Bak, Teunis Scheer, Dankbetuiging. 40-jarige Echtvereeniging Dankbetuiging. Klazina den Hartog. laster en beleediging M. v. Weerden. Gevraagd Een aankomend <>evraa»d: Eon Knecht Een Boerenknecht Een Boerenarbeider, Gevraagd 'lerstond gevraagd: Voorkomt Influenza „De Gondsche Gaper" hssr A. Speksnijder, aas da aanwezigen dank roor hun opkomst, an een afzonder lijk woord Tan dank aan den heer G. C VooTBluije, toot de leiding ran dezen tIMi De Mal, die met «enige bloemstukken keurig was Terslerd, was «ItoI. Krimpen a.d. IJssel. 81 Jan. Aan de N.V. G. ran der Giessen en Zonen's Scheepwerven alhier is opgedragen den bouw ran Tier tankliehters van ieder 700 ton, één tanklichter Tan 1000 ton en één ■otortankschip Tan 200 ton, alles voor Rotterdamse!)e rekening. 'Door het bestuur ran het Water schap Stormpolder alhier is in werking gebracht een Electro Motor van 20 P.K. voor het wegmalen van het overtollige water, geleverd door de firma Jaffa te Utrecht. De vorige week is de motor in werking gesteld. Glessen-Oudekerk, 81 Jan. Zeer ten spijt van de varkensmesters' gaan de prij zen der varkens nog steeds omlaag. Men besteedt thans niet meer dan 28 cent per halve K.G.; voor sware varkens is nage noeg geen vraag. Door het bestuur der bijzondere la gere school, hoofd de heer Los, is beslo ten over te gaan tot uitbreiding van de speelplaats en bouwing van een rijwiel bergplaats met kolenschuurtje. Door den gemeenteraad is besloten Burgemeester en Wethouders een crediet toe te staan om bij een ingenieursbureau advies in te winnen voor het tot stand brengen van een eigen waterleidingbe drijf. Het door de raadsledon van Gies- sen-Oudekerk ingediend plan om te ko men tot een eigen vleeschkeuringsdiensl, zal in handen worden gesteld van den Inspecteur van de Volksgezondheid te Rotterdam. Giesssndam, 81 Jan. De heer E. L. Pluister is benoemd tot lid van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim te dezer plaatse. Door den gemeenteraad is aan de vereeniging Het Groene Kruis alhier f 250 meer subsidie toegestaan, dientengevolge is de jaarüjksche subsidie verhoogd tot f 600. In de plaats van de heer J. van Noordenne, is tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd de hoer J. Tromp. De Naai vereeniging .Dorcas" alhier hoopt binnenkort weder haar jaarlijk- echen rondgang te doen, opdat zij weer in staat gesteld zal worden, een ruime uitdeellng onder de behoeftigen te kun nen houden! Sinds eindr vorige week worden ve te kleinen door mazelen aangetast. Voor al de bewaarscholo en de lagere klassen der gewone scholen hebben meer dan de helft zieken. Qlessen-Nlsuwkerk, 81 Jan. iB. en W. dezer gemeente hebben het noodig geacht te verklaren, dat vervoer of het ton ver koop in voorraad houden van melkproduc ten niet mag plaats hebben, zonder een door den burgemeester te verleenen ver gunning. In het afgeloopen jaar zijn een 34- tal kinderen kosteloos gevacc neerd. Naar we vernemen, heeft het Fan farekorps „De Bazuin" alftier het plan voorgenomen, om ongeveer half Februari a.s. te Schelluinen een uitvoering te ge ven. De prijs der kaas is alhier en in de omgeving le soort van f 49—f.62 en 2o soort van f 47—f 49 per 50 K.G. Han del vlug. Voor varkens besteedt men lo kwal. van iKf—33 cent en 2de kwal. van 29—81 cenrper half E.G. Handel rede- Peursum, 81 Jan. Voor den dienst plicht bij de Nat onale Militie, lichting .1928, zijn een viertal jongelingen inge schreven. Daar den toestand van het water in den Peursumscben polder critiek ia, heeft het polderbestuur van Ottoland hulp geboden, door mogelijk te maken, dat overtollig water wordt geloosd in den Ot- tolandschen polder. Dit kan echter alleen geschieden, inden er voldoende wind is. waardoor de molens in Ottoland het water kunnen verwerken. Oud-Alblas, 81 Jan. Aan de afdeeling van Het Groene Kruis werd een subsi die verleend van f 30. Door den voorzitter van de raads vergadering, burgemeester Boudet van Dam, werd medegedeeld, dat de gemeen- te-begrooting, dienst 1927, door Ged. Sta ten niet goedgekeurd was teruggekomen. Reden daartoe is, dat Ged. Staten niet mee kunnen gaan met een salarisverla ging van burgemeester, secretaris en ge meente-ontvanger. En voorts niet accoord gaan met een verlaging van salaris van den gemeente-ambtenaar, den heer Jon- geneel. Aangaande dit laatste punt werden hef tige, persoonlijke debatten gevoerd. Wethouder Kortleve zou wenschen, dat de secretaris, die toch al zulk een groot salaris hoeft, dezen ambtenaar zelf be taalt. De secretaris zeide, dit voor eenige ja ren, tijdens zijn ziekte,gedaan te hebben, maar heeft toen tevens bericht aan Ged. Staten, dat hij deze regeling op den duur onbillijk vindt en niet overeenkomstig de wet. Daarna is door Ged. Staten destijds een ech rijven gericht aan B. en W., die toen destijds hebben toegezegd een regeling te sullen treffen. Toen is aan den heer Jongeneel, die toen te Noordeloos was, gevraagd, of die hier wilde komen, wat deze gedaan heeft. En nu wil men hebben, dat ik hem be taal, wat 'ik niet zal doen aldus de se cretaris. De voorzitter stelt voorbaan den amb tenaar JJongeneel dit jaar zijn volle sa laris te geven, daar anders de begrooting niet goedgekeurd wordt. De heer Heikoop is er voor, dat «en commissie naat naar Ged. Staten, om de zaak uiteen te zetten. De voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen, alleen handhaaft hij zijn voorstel sn de raad moet maar weten, wat hij doet. Het voorstel van den voorzitter werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Met algemeen e stemmen wordt daarna een commissie benoemd om naar Den Haag te gaan. De commissie bestaat uit de heeren Heikoop en wethouder Nugte- ren. Zoo sit ds gemeente Oud-Albl&a voor- loopig met een niet goedgekeurde begroo ting. De kwestie zelf loopt over 'n verlaging van f 200 op een salaris van f 850. Bliskinsgraaf, SI Jan. Voor het jaar 1927 zijn aangewezen om gemeentewerken uit te voeren G. Prins .timmerwerk; W Ouderkerk, metselwerk; N van Vuuren, verf werk; H. van der Horst, smidswerk. Deze gemeente telt 1071 inwoners en 246 gezinnen. Tot heemraad van De Nederwaard is gekozen de heer G. Verhoef te Mole naarsgraaf, in de plaats van wijlen G. A&ntjes. De levering van de Diesselmotoren ten beaoeve van het watergemaal van de Nederwaard is opgedragen aan de Ned. Werkspoor te Amsterdam Moercapelle, 31 Jan. Donderd&gnamid- dag had er een begin van brand plaats op de zolder van een huis, bewoond door A. Kammeraad. Deze wist dit te blus- schen. Toen hij dacht, dat het gevaar ge weken was, begonnen de vlammen weer aan het rieten dak te verschijnen. Nu moest de brandspuit er aan te pas komen en met krachtige bulp van eenige inwoners, die reedn met emmers water op de vlammen goo den, werd de brand beperkt tot een klein gedeelte van hot dak Inboedel is zeer weinig verbrand, doch Kammeraad had nog al wat water schade. Reeuwijk, 81 Jan. Tof wethouder dezer gemeente in de plaats van den heer L. P. van Leeuwen is benoemd de heer W. de Jons Johsz. (R.-K.). Gouda, 31 Jan.- De afdeeling Gouda van de Hollandscho Maatschappij van Landbouw houdt morgen ren ledenverga dering. De agenda vermeldt om.: Jaar verslag van den secretaris Ingekomen ■tukken-. Verslag Algemeene Vergadering te Amsterdam. Verslag commissie tot na zien der jaarrekening. Bestuursverkie zing door bedanken van den heer W. Dogterom. Het bestuur stolt hiorvoor can- didaat de heeren Anth. Dogterom en P van der Linden. Aftredend de heer G. den Hoed. Het bestuur stelt hiervoor candi- daat de heeren G. den Hoed en W. de Jong. Aftredend.de heer M. van Vliet. Het bestuur stelt hiervoor caadidaat de heeren M. van Vliet en E. Jenné. Aftredend de heer D. Verboom. Het be stuur stelt hiervoor candidaat de heeren D. Verboom en G. Siewertsen. Op deze vergadering is uitgenoodigd Dr. J. Slager, Rijksveearts te Schoonhoven, lid der afdeeling, voor het houden van een inleiding over een actueel onderwerp. Na afloop van de vergadering ia de gewone verloting. Japrsvrfd, 81 Jan. Een openbare raads vergadering is belegd tegen Vrijdag 4 Februari a.s., des morgens ten 10 ure. - Door den sterken wind van Zater dag had de knecht van bakker De K. het ongeluk met zijn rijwiel in de gracht te geraken .V. mocht zich zeiven redden. Gelukkig was hij op den 'erugreis, zoo dat zijn broodmand ledig was. Na van droge kleeren voorzien te hebben, werd door hem zyn rijwiel uit liet water opge naaid. Goudriaan, 81 Jan. Alhier zijn de bei- «cholen weer geopend, hoewel de helft der kinderen nog ziek zijn. De prijs der kaas bedroeg de vorige week hier en in de omgeving voor lste soort f 45—f 48, 2de soort f 40—f 44, zware f 50. Handel matig. De prijs der varkens le kw. 30-31X cent, 2e kwal. 2729 cent, varkens voor export- handel 32 cent. Handel flauw. Stolwijksrsluis, 31 Jan. Zaterdagmid dag liep hier een jongen van ongeveer 12 a 13 jaar te bedelen, met een briefje bij hem dat hij de menschen liet lezen en dat briefje luidde: Dat vader werkloos was .zusje ziek, en geen centen in huis om eten te koopen, geef dezen jongen wat geld, want hij geeft het eerlijk over. Maar daar dit een beetje verdacht leek, werd er eens geinformeerd waar hij vandaan kwam. Maar daarna kwam al gauw aan het licht ,dat het een kwajon gensstreek was, om aan wat geld te komen. Men zij gewaarschuwd om jongens met dergelijke briefjes niets te geven, tenzij het voorzien is van het gemeenteltempel en onderteekend is. 1 Dat er nu voor de veehouders weer een onrustige tijd aanbreekt, voor het af kalven van hun koeien, blijkt óok al weer. By de veehouder Nic. van Vliet stierf de zer dagen een koe onder de behandeling en daar het dier ongeschikt werd ver klaard voor de consumptie, werd het on der politietoezicht begraven. Het was een van zijn beste koeien, dus voor hem een groote schadepost. Jammer voor den eige naar, dat het dier voor zoo'n geval niet verzekerd w&z. NED. HERV. KERK. Beroepen te Genemu.den Ds. C. J. van der Graaf te Ameide. Blstkenspraaf, 31 Jan. Op 't verzoek van de Zangvereeniging „Oetening en Uit- ipanning" te Molenaarsgraaf, om in de Ned. Herv. Kerk te Brandwijk een uit voering te mogen geven, is door den Ker- keraad afwijzend beschikt. Wegens zijn bezwaren tot het vol doen aan den aanslag van den Raad van Beheer ,i« de heer J. van der Laan, als diaken der Ned. Herv. Kerk geechoret door de daeeia Dordrecht Schoonhoven 31 Januari 1927 Hel wandelpad naar dan Utraehteehan Dijk. Door de Ver. van Winkeliers en Handeldrijvenden „Schoonhoven Voor uit" is aan den Gemeenteraad een adree gezonden, waarin zij verzocht om niet aan te nemen het voorstel van B. en W. tot aanleg van een wandelpad naar den Utrechtschen Dijk. Zij grondde dit ver zoek op de overweging, dat deze weg, nu bedoeld als wandelpad, m de toekomst een grooto verbindingsweg zal worden eu dan tot schade zal zijn voor den winkel stand in deze gemeente. Wordt het ver keer zooveel mogelijk buiten de gemeente geleid, dan zal volgens adressaute Schoon, hoven spoedig tot de doode stedeu be- hooren, waar handel en nijverheid nim mer lot bloei kunnen komen. Verder acnt ze deze uitgave niet gemotiveerd in ver band met den financieelen toestand der gemeente en in verband met de uitgaven, welko nog wachtende zijn, b.v. voor de restauratiewerken enz. Bovendien acht zij bodoeld wandelpad geheel onnoodig Door dergelijke niet urgente uitgaven worden de belastingen verzwaard. De be lastingen worden matig genoemd, doch men vergeet de opcenten Een en ander motiveert het verzoek om bovenbedoeld voorstel niet aan te nemen. Hedenmiddag heeft de gemeenterad^ met 9 tegen 2 «temmen verworpen het» voorstel van B. en W. tot het aanleggen van een wandelpad naar den Utrechtschen Dijk. Voor stemden de heeien Kortland, en Schreuder, tegen de heeren Niekerk, Bron, Deerenberg, Peerbolte, Bosch, Hoo- gen boezem, Bouwmeester, Van Har melen en Nienhuis. De heer Schreuder diende een voorstel in ora een grooten verbindingsweg te maken voor maximum f 3500, mits B. en W. voor de helft van dit bedrag een bijdrage van andere lichamen weien te krijgen! Dit voorstel is aangehouden en komt een volgende ,raaal m behandeling. Arbeidsongeval. Hedenmorgen had op de Loodwitfabriek een arbeidsongeval plaats. De werkman P. struikelde met een stuk lood vaa 50 K.G., waardoor de ge- heele zwaarte op zijn hand terecht kwam. Dit lichaamsdeel werd deerlijk verwond Door geneeskundige hulp werd de man verbonden. Hij kon zijn werkzaamheden niet hervatten. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 31 Januari. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige later wellicht meer krachtige Zuid-Westelijk» tot Zuidelijke wind; be trokken of zwiar bewolkt; met tijdelijke opklaring; vaarschijnlijk regenbuien; weinig verandsring in tempertuur. (Eigsn Radio-dienst.) Inbraak. GOOR, 31 Jan. In den nacht van 30 Januari hebben onbekenden zich toegang verschaft tot de woning van den land bouwer E. B. te Kerspel-Goor. Vermist wordt een bedrag van ongeveer f 100, dat aan een kostganger, zekere B., toebe hoorde. De politie stelt een onderzoek in. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt'* Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 cf. Bij Apoth. en Drogisten. Vergadering op Maandag 31 Januari, des namiddags te twee uur. Voorz.tter Mr. F. L. J. E. Rambonnet, Burgemeester. Secretaris de heer A. 0 Boogaart. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. De Burgemeester spreekt, nu de eerste raadsvergadering gehouden wordt in dit jaar, een Nieuwjaarsrede uit. Toen ik het vorig jaar de Nieuwjaarsrede hield, was de raad eenigszm anders sa mengesteld door het overlijden van den heer Peerbolte en het bedanken van den heer Van Willens waard. Een rjjk panorama ontrolt tich aan het oog wanneer we zien, pp het vorig jaar. Allereerst de deelname aan de Jaarbeurs en dan de ontvangst van Journalisten beide hebben gemaakt, dat de aandacht (fp ome stad werd gevestigd als in dustrie- en vestigingsplaats. We hebben een gunstigen indruk gekregen van de gemaakte reclame, maar het is moeilyk op kostbare resultaten te wijlen. Wan neer men het oor te luisteren legt, dan hoort men toch wel, dat de reclame doel getroffen heeft Al is het niet op groole schaal,' we moeten toch voortgaan om dien goeden naam te doen voortleven, welke we door die reclame gekregen hebben. Spr. memoreert verder de gehouden winkelweek en de landdag van den Vrijw. Landstorm en gaat dan over tot de wer ken door Gemeentewerken uitgevoerd Zoo ia daar het herstel der openbare ulo school. het gymnastieklokaal, de steiger buiten de Veerpoort, de Noodkerk, de werken aan de Jacobs van Beierenstraat ter verbetering der verzakkende wonin gen en aan de Scheluwebrug. Er is door gemeentewerken niet stii gezeten, maar veel productief werk geleverd. Er Is veel achterstand iugehaald. Toen blijft er nog veel overig om te doen. Er zijn ook de groote verken van dr restauratie. De restauratieplannen van 't Stadhuis zijn in vergevorderd stadium De tijd is niet ver, dat we dit eerwaar dige gebouw zullen verlaten en het nood- Stadhuis zullen betrekken. Op het gebied der rsstauratis aaa de Kerk ie actie. Dank moet gebracht wor den $&n de volijverige restauratie-com missie, die veel werk er voor heeft ge daan. De plannen voor deze restauratie zijn reede in werking. Wat een eeuw go- rust heeft is nu een kweetie van maanden geworden. Dan is er het greote werk, dat gedaan zal moeten worden voor het Veer. In de plaatselijke bladen en ook in de groote pers is meermalen de aandacht gevestigd op de belangrijkheid van het Schoonho- vensche Veer. Eerst werd het genoemd een veer, belangrijk voor den weg van Schoonhoven naar Gorinchem, daarna van Brabant naar Den Haag en laatst las ik al, dat dit veer belangrijk was voor 't verkeer van AntwerpenAmsterdam. Men ziet dus, dat dit veer de aandacht trekt. Ik uit de hoop, dat wanneer het volgend jaar deze rede zal worden gehouden, er in zal kunnen gezegd worden, dat voor het veer eeiTgoede oplossing is verkregen Nu ik zoo de Verschillende I werken heb nagegaan, zou ik in het algemeen den toestand van Schoonhoven willen nagaan. Er zyn pessimisten en optimisten. De pessimisten bezien alles van den donke ren kant en de optimisten beschouwen alles van de lichtzijde. Wanneer men on geveer het midden neemt, dan kan men zoo ongeveer de balans opmaken. Dan allereerst de schaduwkanten. Al lereerst, dat de bevolking weer is achter uitgegaan. Het is een niet te ontkennen feit, dat de bevolking terug liep. Door overlijden, vertrek uit de gemeente, ia het aantal inwoners terug gelo'open. Verder is er het Kantongerecht, waar omtrent i plannen tot opheffing bestaan. Het motief tot deze opheffing is nu nipt meer bezuiniging, maar naar we van den Minister mochten hooren, is het motief nu een betere rechtsbedeeling te krijgen. Dit bestrijdt spr. hij ziet in dit wetsont werp meer een concurrentiestrijd tusschen de groote steden. Het is jammer, dat de regeering, nu onze gemeente voor eenige jaren een slag ontving door de opheffing der Instructie-Compagnie alh er, thans* weer zou ik zeggen den treurigen moed heeft het Kantongerecht, dat hier zoovele jaren geweest is, te willen ophef fen. Ik stel het zeer op nrija. dat de raadsleden in de bijeenkomst, welke zij hierover hadden, allen hebben toege- toegezegd, om met B. en W. mede te wer ken om te ageeren tegen deze opheffing. Ik spreek den wensch uit, dat dit wets ontwerp in de Tweede Kamer geen meer derheid moge vinden en we het Kanton gerecht h er mogen houden (applaus). Als ander symptoon zou genoemd kun nen worden de aanleg van een spoorweg Gouda—Alphen. Niet dat de aanleg van dezen spoorweg zelf ons veel belang kan inboezemen, onze gemeente staat daarbui ten. Maar wanneer deze spoorweg zal zijn tot stand gekomen, dan zal het spoorwegpersoneel, dat thans hier is de gemeente gaen veriaten, wat dus een te ruggang voor de gemeente z&l beteekenen. Er ziin evenwel ook lichtzijden: De gemeentebedrijven gaan zeer goed. Het jonge electriciteitabedrijf heeft zich er bo venop gewerkt, bet gasbedrijf, dat ver schillende moeilijkheden doormaakte, ren deerde zeer goed. Wat de hier gevestig de industrie betreft, ia het opmerkelijk, waar In ons land allerwegen de edelme taalindustrie achteruitgegaan ia, In Schoonhoven de industrie niet achteruit- gin~ Dit is dus een verheugend ver schijnsel en zou het nu te gewaagd zijn, wanneer we de veronderstelling uitten, dat de terr Jaarbeurs gemaakte reclame een deel zal hebben bijgedragen om dt industrie niet te doen achteruitgaan. Ik ben zeer verheugd, hierbij de mede- deeling te kunnen doen die Ik vandaag pas ontving dat een zeer bekende, oude en sollede Industrie uit ons land In Schoonhoven gelegenheid zoekt om in de ze gemeente een zeer belangrijk bedrijf te stichten, dat zeer waarschijnliik aan de personen, die In de hier gevestigde In dustrie geen werk kunnen vinden, arbeid zal kunnen verschaffen. Wellicht dat met de vestiging van deze industrie en de zekerheid van vesti ging alhier is zeer groat t de kentering zal komen, die wij noodig hebben in deze gemeente ter verbetering van den economischen toestand. Aan de heeren, die geheel belangeloos hun medewerking verleenden om deze industrie hier te krijgen komt een woord van dank zeer zeker toe. Zoo zijn er gunstige perspectieven voor de gemeente aanwezig. Ik wil een woord van dank brengen aan de ambtenaren der gemeente voor de wijze waarop zij hunne werkzaamhe den verrichten. Dan wil ik een woord spreken tot de Raadsleden persoonlijk. De Raad van Schoonhoven heeft steeds den naam gehad dat de discussies'a er steeds plaats ron den op kalme en onpartijdige wijze. Dit 'ïeeft niet steeds de goedkeuring gehad v&n critici, die buiten den Raad staan. Aan die critici die goedkoope critiek leve r-en en het publiek dan stof leveren om het gemeentebestuur te beoordeelen zou ik willen zeggen, dat de zaken, wanneer men er midden Inzit een ander aspect ertoonen dan wanneer men ze van den buitenkant beziet. Er is geen reden om direct van eigenbelang te spreken. Laat men toch begrijpen, dat het gemeentebe stuur, dat toch alle gelegenheid heeft om zich telkens te laten voorlichten door oordeelkundige deskundigen, te hoog staat voor dergelijke critiek als door mij om schreven. Ik spreek dgn wensch uit, dat de Raadslede.n onder Gods zegen ook dit aar zullen mogen werkzaam zijn in het belang der gemeente (applaus). Weth. Schreuder brengt een woord van dank aan den Voorzitter, voor wat hij in het belang.der gemeente heeft ge meend te moeten zeggen. Spr. hoont, dat ie voorzitter in zijn nieuwe huiselijke le ven moge vinden, wat hij ervan ver wacht. Spr. sluit zich aan bij wat de Voor zitter zeide in het laatste gedeelte zijner rede. Spr. hoopt, dat dit vooral aal worden ter harte genomen door diegenen, dié, naar hij meent, de fiurgerit dikwijls op ean dwaalspoor brengen. Spr. meent namens den geheelen Raad te spreken, wanneer hij den voorn toe wensch t dat de ze nog vele jaren aijn werk als hoofd der gemeente zei mogen vervullen, als hij dit In deze IK jaar gedaan heeft. Aan de orde komt nu de aanvraag van den heer De Jong te Pernis, om grond voor den bouw van 12 arbeiderswoningen, met een verzoek om deelname van de ge meente aan dezen bouw door het verstrek ken van een tweede hypotheek. De heer Hoogenboezem beeft be zwaar tegen het vertarekken van tweede h""otheek tot f 800 per woning. Spr. zou wel willen geven een eerste hypotheek tegen voldoende overwaarde. Zoo ia ook de bedoeling geweest met de hypotheek bank, welke wij hier hebbe^ opgericht. Spr. is voor den bouw van woningen maar kan zich niet vereenigen met deze plan nen tot verstrekking van tweede hypo theek en zal daarom tegenstemmen. De heer Deerenberg spreekt even zeer bezwaren daartegen uit Al gescheiden van de wijze waarop deze woningen zullen worden verhuurd n.L in huurkoop is het verleenen van twee de hypotheek een bezwaar. Mea weet niet of deze woningen zullen kunnen wor den verhuurd. Er kunnen wel menschen zijn, die een woning willen hebben, maar die er een bezwaar in hebben om het hoo- ge bedrag te betalen, dat dbij huurkoop zal moeten worden betaalcLkP&t had men eerst moeten informeeren.' *ï)e gemeente heeft m.i. geen zekerheid genoeg, dat het geld dat ze verstrekken zal als tweede hypotheek safe is als dit huurkoopsysteem soms niet lukt. De heer Peerbolte «egt dat het groot bezwaar is, dat de grond verkocht zal worden. I I I J Wii heuben verschillende malen voor grondverkoop gestand om het bouwen in de hand te werken en werkgelegen heid te verschaffen. Maar men weet, dat wij er niet voor zijn o«u grond te ver- koopen .maar dat wij den gemeentegrond in eripacht willen geven. Door den voor zitter is ons toegezegd, dat hij studie zou maken van het erfpachtvraagstuk en dit eventueel in een rapport zou samenvat ten. Spr. heeft bezwaar tegen het ver strekken van hypotheek. De huren welke gevorderd worden zijn te hoog en dat gal een bezwaar op leveren om deze woningen te verhuren. De heer Kortland stelt de vraag, of bouw van woningen noodzakelijk is. Spr. is van meening, dat een der oor zaken van deu teruggang der bevolking is, het gebrek aan woningen. Daarom moeten wij den bouw van wo ningen bevorderen. Wij moeten eeenge risico aanvaarden. De heer Bouwmeester zegt, dat huurkoop zeer goed kan werken. Er zijn relaties van spr. die vroeger een rijks daalder per week verwoonden, en nu vier, vijf gulden per week en zij doen dit graag omdat ze dan in da toekomst eigenaar zijn. Men krijgt dan een op schuiving. De heer Van Harmeien echt de huren te hoog welke voor dece woningen gevraagd worden. Er zullen geen men schen kunnen worden gebonden, die deze huren kunnen verwonen. Dat blijkt wel uit de huizey, die hier gebouwd zijn en waarvan de huren niet veel zullen verschillen van de woningen, die nu gebouwd zullen wqyden. Voor die vier woningen zijn nog geen huurders ge vonden. Wethouder Schreuder zegt dat de hooren waarschijnlijk hun berekening verkeerd gemaakt hebben. Want de huur die de menschen van deze woningen zul len moeten betalen, zijn een soort spaar bank. Als zij f 7 per Veek betalen, dan is dat f 4 per week en 8 sparen ze. De heer Van Harmeien: Dan moe ten ze eerst 'kunnen sparen. De heeren Deerenblrg en Bouw meester: Neen, dat moeten se, want het zit in de huur. Weth. Schreuder: Het is toch zoo duidelijk mogelijk, n.etwaar. Er wordt ge spaard. Spr. zet dan uiteen op welke wij ze wordt voorgesteld de hypotheek te verleenen en zegt, dat de gemeente als uiterste in dezen bouw zal moeten deel nemen voor f 10.200. maar het kan ook gebeuren dat er minder betaald moet wordep. Wij weten dat er gebrek aan wo ningen is. Wanneer er door het parti culier initiatief geen woningen gebouwd worden, dan zal in de toekomst de ge meente zelf moeten bouwen. En dan loopt de gemeente natuurlijk een veel grootere risico dan f 12.800. Bovendien moeten de heeren niet vergeten het schijnt dat het uit de rede van den Voorz. niet genoeg tot hen doorgedrongen is dat er zeer vergevorderde plannen zijn om hier een zeer groot bedrijf te vestigen en In dit bedrijf zullen geen loonen van f 15 of f 18 worden verdiend, maar veel hoogere loo nen worden uitgekeerd. De Voorzitter wil nog wel mee- deefen, dat wanneer dit bedrijf hier ge vestigd zal worden, er al begonnen zal worden met een aantal werklieden van om en bij de honderd. En In de toekomst kan cHt aantal wel uitgroeien tot een vijf honderd arbeiders. Meer kan spr. er nu nog niet van zeggen. Weth. Schreuder zegt, dat ook deze bespreking weer in de courant zal komen zal het nu niet een goede indruk maken voor degenen, fdie industrie hier willen vestigen, wanneer ze vernemeh, dat de gemeente van alles wil doen om hier woningbouw te bevorderen, beter dan, dat de heeren eiken keer een motief willen zoeken om zich aan medewerking te onttrekken. De heer Van Harmei en merkt op, dat wethouder Schreuder (het ia jammer, hij nu net naar de koffiekamer is) zaide dat de heeren dus niet alleen wij, maar ook de collega's raadsleden zijn daar onder begrepen, een motief zochten om zich aan medewerking te onttrekken. Dit wijst spr. van de hand. Er is gezegd, dat In de hoogt hurt* ook —a bedrag I aan sparen alt, maar om aan een spaar bank te kunnen deelnemen, moet men toch eerst geld hebben. Men heeft ge- gesproken over opschuiving, maar wan- near B. an W, dat ««enen, waarom heb ban ze dan niet aan dan bouwer van viar woningen die adressen aangewezen dia in aanmerking kwamen voor op schuiving, dan had deze bouwer zich daar mada in verbinding kunnen stellen. De heer P e r b o 1 te vindt de huren te hoog. Zooals ik reeds gezegd heb, in de samenkomst welke wij met dezen ad- ■pirant-bouwer hebben gehad, vind ik de voorgestane te hoog. Er zijn ook in de woninsrbouw menschen die daaruit zouden willen wanneer zij een goedkoopere wo ning konden krijgen. Ik heb zelf in den Woningbouw gewoond en moest toen lo ven van f 9 per week. Daarvan moest dan f 4 a f 6 per week af voor huur, dus kunnen de heeren wel nagaan wat er over bleef voor sparen. De heer Deerenberg: Dat heeft er niets mee te maken. De heer Peerbolte: Ik heb het woord en zal zeggen wat ik te zeggen heb en u behoeft mij niet te controleeren. Na nog eenige discussie dient de heer Deerenberg een voorstel in, dat niet tot den bouw der woningen zal worden overgegaan, alvorens er zekerheid is, dat er vier woningen in huurkoop zijn uit gegeven. Het aldus geamendeerde voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. De zitting duurt voort.) DE ROOFMOORD TE DEN HAAG. Opsporing verzocht. De commissaris van politie, afdeeling G le 'a-Gravenhage, verzoekt opsporing, aanhouding en voorleiding van een on bekenden man, 30 a 35 jaar, donker uiterlijk, geen Israëlitisch type, glad ge schoren, rond gevuld gelaat, zeer bleek, lengte ongeveer 1.70 M., verzorgde han den. Hij droeg lange grijze overjas, waar onder een beige-kleurige 'korte, jas, fan tasiebroek; grijze gleuf hoed of pet- geel- bru.ne schoenen; sprak met Brabantsch accent of dialect. Tegen dezen man zijn evenzeer ernstige vermoedens gerezen met betrekking tot den moord aan den Bezuidenh©utscheweg. Een nieuw spoor? Naar aanleiding ran het reeds vroeger vgrmelde signalement heeft de heer G. K. te Venlo zich bij den commissaris van politie aldaar vervoegd met de volgende mededeeling: Op 14 dezer, 's avonds tegen 0 uur, heeft een man, volkomen aan dit signa lement beantwoordende, mij op een min der goed verlicht punt op den toegangs weg naar het station aangesproken en om eenig geld gevraagd voor onderdak voor dien nacht. Ik verwees hem naar de politie, waartoe hij echter geen neiging vertoonde. Hij deelde mede reeds drie dagen onderweg te zijn, daar hij van Den Haag was komen loopen en nog verder moest. Een briefkaart aan hem, die van Den Haag hem was nagezonden, had hij te Eindhoven aan het postkantoor afge haald. Vfin een en ander is proces-verbaal op gemaakt en bericht gezonden naar den betrokken commissaris. Oogenblikkelijk is door de politie alhier in alle in aanmer king komende logementen een onderzoek ingesteld naar dezen vreemdeling. Ernstige ontploffing. Te Turner (Amerika) zijn ze» menschen gedood en twaalf gewond bij een ontploffing in een feestzaal. Ernstig motorongeluk. Zondagmid dag heeft te Rijswijk een ernstig motor ongeluk plaats gevonden. Uit de richting Delft kwam op den Delftweg een motor met zijspan, waarin zich twee personen bevonden. Bij het passeeren van een auto reed «da motor tegen een boom. De bestuurder van den motor, de heer A v. H., wonende te Den Haag, werd zwaar gewond en overleed spoedig. De beide inzittenden van het zijspan lieper eveneens zware verwondingen op. Df overledene was gehuwd en vader van éér kind. Oplichting. Te Winschoten is ir roorloopige hechtenis gesteld de 39-jarigt A. N., zadelmaker' te Hoogezand, be schuldigd van oplichtidg. Gevallen. Des morgens omstreeks uur, wilde de 82-jarige C. Roodenbur, te Mijdrecht zijn zolderraam ope nen. Dit raam klemde eenigszins, zooda hiertoe nog al eenige kracht noodig was Plotseling slopg het raam open én R., di geen steun voor zijn lichaam had^viel on laag, waarbij hij op zijn hoofd neerkwam Hij stond echter weer op en liep no ongeveer tien meter, waarna hij in el kaar zakte en in de sloot aan den zij kant der woning geraakte. Buren, die der val hoorden, haalden R. levenloos uit hot water op. Vechtpartij. In een café aan de Pij perstraat le Rotterdam hebben eenig» mannen met elkaar gevochten. C. B. kreet een dusdanige klap op het hoofd, dat een ernstige scheurwond ontstond. De genees kundige dienst heeft hem naar het zieken huis aan den Bergweg vervoerd, waai de wond is gehecht. De man kon daarna naar huis gaan. De overval bij Emmen. Omtrent dei overval .te Emmerhout wordt nog Be. volgende gemeld: De roovers hadden maatregelen geno men ,om indien personen van buiten hui bij hun werk mochten storen, nog1 eer. vrijen uitweg te hebben. De deur vai den koestal was opengezet Volgens d( meening der bewoners waren het jongi mannen, die nogal in grootte verschil den. Ze spraken dialectisch. De papierei maskers, die ze droegen, waren masker voor Sinterklaas en Zwarte Piet Aan d< politie konden de bewoners slechts eeL veeg signalemeat verstrekkea. De getroffene, Enting, heeft de dieven nog tot de buitendeur gevolgd en hun toegeroepen :„BI{jf nu eens staan, als je kerels bent". Daarop werd op hens ge schoten. De kogel kwam ia het raamko zijn terecht Daarop zyn de roovers ver der per fiets gevlucht, soodat het voor de politie onmogelijk was hun spoor» te volgen. De zeer kwade hond van de landbou wer, die anders altijd in de kamer was, was dien avond afwezig. Den volgenden morgen was hy terug. Vermoed wordt, dat het dier door de dieven is weggelokt Een inwoner van het dorp Weerdinge heeft, toen hij dien avond van Vathcf naar huis keerde, langs den zandweg bij de spoorlyn twee naar zyn meening nog jonge mannen ontmoet, die met opnier-, kelyk groote snelheid in de richting Vathe fietsen. Het is niet onwaarschyn- lijk dat dit de booswichten zijn geweest Ofschoon de politie een uitgebreid on derzoek heeft ingesteld is tot nu toe geen enkel spoor van de daders gevonden. Het stoffeiyk overschot van het slacht offer zal Maandag op de algemeene be graafplaats te Emmen ter aarde worden besteld. De Griep. "Volgens ©en te Boedapest uitgegeven telegram hebben ex-keizerin Zita en haar acht kinderen, die wonen te Lequeits aan de Noordkust van Spanje, allen de griep. Aartshertog Otto, de 14- jarigg Hongaarsche kroonprétendent en zijn broertje Rudolf, zijn het ergst ziek, daar zij longontsteking hebben gekregen. De oudere kinderen moeten al op weg naar beterschap zijn. Ondanks de goede medische zorgen heeft de in Engeland heerschende griep epidemie gedurende de weeg eindigende 22 Januari, 470 menschenlevens geëischt allen in de 104 voornaamste plaatsen. De tweede week van Januari was dit aan tal 320; de eerste week 162. In totaal zijn dus in drie weken tegen de 1000 menschen aan griep of haar gevolgen ge storven. Een bloem van twaalf duizend gulden. Op een bloemententoonstelling te Lon den is dezer dagen de orchidee tentoon gesteld, die een waarde heeft van twaalf duizend gulden. De bloem heeft de grootte van een hand en is zuiver wit. Volgens deskundigen itas het de meest volmaak te orchidee, die men ooit heeft gezien. Het kweeken heeft vyf jaar geduurd. Aan een bekend Londenscb schilder is opdracht gegeven de kostbare bloem op het doek te vereeuwigen voor de collectie schilderijen raa beroemde bloemen, welke in Engeland bestaat Komt er een wolkenkrabber te Parijs? De Fransche hoofdstad wordt be dreigd met de oprichting van 'n wolken krabber. Het gevaarte, naar ftew Yorksch model, zou verrijzen op den berg Si Ge- nevière, die thana beheerscht wordt door het Panthéon. De contracten moeten al ge sloten zijn, de grond gekocht, doch thans rijst er verzet onder de Parijzenaars, die in zoo'n opdringerig Amerikaansch ge bouw een ontsier ng zien van hun schoo- ne stad. Er is een commissie in wor ding, om alle tegenstanders van het plan te rereeni^en en met alle macht te trach ten het plan te verijdelen. Een vreeslijk einde. In het Boi» do Boulogne te Parijs is een jong meisje op een zonderlinge en tevens vreeslijke ma nier aan haar eind gekomen. Zij had een autotocht met vrienden gemaakt en ging toen met hen in een café, waar zij een kop thee met veel rum bestelde. Toen haar vrienden haar hierover ver maanden, bestelde «y een liter rum en dronk die achter elkaar leeg. Toen zij wat later bij den waterval in het bosch kwa men, zei zij, dat zy zou toonen, ^iat rum niet den minsten invloed op haar had, door te dansen. Zij deed dit op «en zeer wilde wijze, die veel kijkers lokte. Toen zy eindelijk st 1 hield, zakte zy ineen en werd naar een hospitaal gebracht, waar zij stierf. De vlsch word! duur betaald! De Vo- lendammer viescher Butter, van de V D 27,* ie op de Zuiderzee overboord gesla gen %n verdronken. Da risico van den arbeid.,Te Rot terdam zyn boord van het in de Jobs haven liggende stoomschip „Emmen" 2 .jzeren platen gevallen. De 42-jarige J. H. kreeg platen op het linkerbeen. Dit jeen brak en hij ia in het Ziekenhuis ian den Coolsingel ter verpleging opge komen De havenarbeider M. B., die eveneens Je platen op het lichaam had gekregen, .neusde daarby de linkerheup. Ook hij is ïaar het ziekenhuis aan den Coolsingel /ervoerd. Aangereden. Te Den Haag is op len Haagweg een jongen door een auto langereden. Hy bekwam een hersen schudding. In bewusteloozen toestand ■verd hy door den Geneeskundigen Dienst naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Branden. De vlassery van den heer G. K. Lodder te Ouddorp is afgebrand. Verzekering dekt de schade. Des nachts kwart voor twee is brand mfdekt in de woning van dep heer P. an Os, aan de Lindelaan te IJsselmonde. De IJsselmondensche brandweer is fnet en slangenwagen uitgei ukt, maar kon, langezien in de buurt geen brandkraan lanwezig is, niets uitrichten. Daarop is e hulp van de Rotterdamsche vrywillige irandweer ingeroepen, waarna spuit 40 s uitgerukt. Gasten van deze spuit heb- )en het vuur onder leiding van brand- neester J. Moerman met één straal ge- -luscht. Het huis ia. uitgebrand. Te Eext (Dr.) is de woning van I. Dekker totaal afgebrand. Er is weinig ered. Verzekering dekt de schade. In het Eenerveld te Norg (Dr.) is le woning van H. Mennes te Groningen n huur bij P. Alkema, geheel afgebrand, 'r is niets gered. Verzekering dekt de ch&de Te Mook is zonder bekende oor aak afgebrand de boerderij van G. Wil lem»*. Het vee werd met groote moeite gered. Overigens ging allee verloren. Al les was verzekerd. Te Zuidlaren is gisteravond brand uitgebroken in den kruidenierswinkel van B. Tonkens aan de Telefoonstraat. Het perceel brandde geheel uit. De aangren zende woningen konden behouden blijven. Verzekering dekt de schade. Een gefantaseerd verhaal. Een meis je van 12 jaar kwam met een bebloeden arm en afgesneden haren bij de gendar merie te Chambery (Frankrijk) klagen, dat zij door twee mannen was aangeval len, die haar mishandeld hadden De gendarmen en tal van burgers gingen op onderzoek uit in de bergen, maar vonden geen spoor van verdachte kerels. Toen het kind nogmaals ondervraagd werd, bekende het ten slotte de heele geschiede nis te hebben verzonnen, omdat zij zoo gaarne kort haar had en haar ouders het niet wilden laten afknippen. INGEZONDEN MEDEDEELING. ruw, rood of beschadigd wordea weer spoedig gaaf en zaoht mot Doos 30 et PUROL NLO. HERV. KERK. WIJNGAARDEN. Donderdag 8 Febru ari, 'e avonde 0.30 uur, De. Leenmans, van Delft. OTTOLAND. Donderdag 8 Lebruari, des avonds, Ds. G. A. Pott, van Bode graven. Rede in het belang van den Ge reformeerden Zendingsbond. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. "Woensdag 2 Februari a.s., 's avonds 7 uur, Ds. J. D. Barth, van Alphen a.d. Ryn. Giessendam, 31 Jan. Door den bouw kundige M. Donk P«. te 's-Gravenhage, werd namens den heer H. H. van der Hek alhier aanbesteed het verbouwen fan zijn slagery en winkel. Ingeschreven werd als volgt: Perceel metsel- en beton werk: H. Muis te Neder-Hardinxveld, f 1180; M. Stout te Neder-Hardinxveld f 1111; Gebr. van Dam te Giessendam f 1097; H. Bakker te Giessendam f 1007. Perceel timmerwerk enz.: J. W. v. d. Meijden Jr. te Neder-Hardinxveld f 607; J. den Hartog te Giessen-Nieuwkerk f 636; J. van Dijk te Neder-Hardinxveld f 629; J. W. v. d. Meijden Sr. te Neder- Hardinxveld f 011; Muilwijk en De Geus te Giessendam f 577. PeTceel glas- en verf werk: G. Bakker te Giessendam f 257; P. Stout te Neder-Hardinxveld f 245. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Moest me* ongeveer een maand geleden den arbeid neerleggen, wegens geen op komst van zalm op de rivier de Lek, laat ons hopen, dat de rseultaten van dien aard mogen zijn, dat het bedrijf ononder broken uitgeoefend kan worden. LEIDEN, 29 Jan. Prima fabrieksboter (controle) f 2,25, prima boerenboter f 2,102,30. Aanvoer klein, handel vlug. LEIDEN, 28 Jan. Aanvoer 071 runde ren, 228 kalveren en 1498 schapen, 9 stieren, f 200365, 113 kalf- en melk koeien f 220380, 284 varekoèien f löO 270, 265 vette ossen en koeien f 260 470, 5894 c. per K.G.; 3 vette kalve ren f 85—115, f 1—1,60 per K.G., 225 nuchtere kalveren f 512, 1180 vett8 schapen, 2939, 138 weidp schapen f 21 28, 600 magere varkens f 17—46. LEIDEN, 28 Jan. Kaas. le-srt Goud- De toestand der rlv'pr- en blnnen- vlsscherlj In de maand December De afdeeling vfcschery deelt 't volgende mede aangaande de toestand van del ri vier- en binnenvisschery itf de afgeloo pen maand: Op de Zuid-Hollandsche benedenri vieren werd de visschery herhaalde ana len en somtijds in vrij ernstige mate be lemmerd door stormachtig weer en daai^ mede gepaard gaande hooge ebbestanden: vooral de visscherij op witvisch onder vond daarvan den nadeeligen invloed. In het geheel werden ter markt ge bracht 149 winterzalmen met een geza- menlijk gewicht van 1150 K.G. en een opbrengst van f 5423, tegen 1 winter- zalm met een gewicht van 10 K.G. en een opbrengst van f 52 in de overeen komstige maand van 1925. Op de bovenrivieren werd de visscherij met den ankerkuil slechts in zeer beperk ten c*nvang uitgeoefend en vangsten van eenige beteekenis werden daarmede niet gemaakt. Met dp jvischzegen werd daaren- t«gc* overal druk gevischt, dank zy den voor deze visschery zeer gunstigen wa terstand; over het algemeen waren de vangsten van snoek belangrijk minder dan de laatst voorafgaande maanden. Ook de visschery met de prikkorven op den Neder-Ryn en de Beneden-Maas leverde slechts geringe vangsten op. In de binnenwateren werd de visscherij in de tweede helft van do maand veel bemoeilijkt door ruw weder en hooge waterstanden en daarna nog door vorst; In de meegte binnenwateren moest het bedrijf tengevolge van ys zelfs verschei dene dagen worden stil gelegd. Voor het invallen van de vorst wérd nog druk met de vlschzegen en de wargarens gevischt, d*ch over het geheel waren de vangsten minder voorspoedig dan de laatst voor afgaande weken al kon dan in sommige wateren ook thans nog tamelijk wat snoek, brasem, karper en somtijds ook vrijloonend snoekbaars worden gevangen. De vangsten van aal en paling met de fuiken, voor zoover daarmede bij 9pen water nog gevischt werd; hadden zoo goed als niets te beteekenen. Ofschoon de handel in visch nu en dan wat scheen op te leven, kwant in den stand der visehprijzen nog maar steeds geen verbetering, zelfs liepen de prijzen van de snoek hier en daar nog terug. AMMERSTOL, 31 Jan. In de week, die achter ons ligt, is er hoegenaamd geen verandering in den visscherijtoestand ge komen. In den polder, waar in hoofdzaak naar snoek en witvisch werd gevischt, zijn de resultaten ongeveer dezelfde geble) Op de rivier de Lek was de vangst van witvisch en snoek ditmaal zeer slecht. Het feit, dat er meer winterzalm op de markt te Kralingsche Veer worden aange voerd, is het eenige lichtpunt, dat moed geeft voor een betere toekomst. Men be taalt thans voor snoek 2530 cent, bliek 1315 cent, voorn 40 cent, allee per pond. i f Door de directie der zalmzegenris- scherij De Koekoek alhier is besloten om haar werkzaamheden weer aan te vangen Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde j Oudere, Behuwd- en Groot- j ouders Rtinisr ver Higirtn en Jaapje Marelia den 5en Februari hun I te herdenken. Dat zij nog j lang gespaard mogen blij- j ven, is de wensch van Hun dankbare Kinderen, 1 Behuwd-en Kleinkinderen. J Ouderkerk a.d. Ijssei, 31 Jan. 1927. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een kortstondige ongesteldheid, zacht en kalm is overleden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader. Behuwd- en Orootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, Wed. P. DEN BOhR— Monster. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Groot-Ammera, 28 Jan. 1927. Heden overleed zacht en kalm, In den ouderdom van 33 jaar en 4 maanden, onze innig geliefde Dochter, Zuster en behuwdzuster Uit tiler niftm: Wed. K. DE JONO- ÉipscMOoe. D. DE JONO. L. DE JONO- Knuhtino NevtK. N. CINJE—di Jono. f. CINJE. C. BROUWER DEKONINQ. Dt JONO. C. BROUW ER DEKONINQ. K. DE JONO. N. DE JONO—Dt Jono. J. VAN DIJK—Dt Jono. J. VAN DIJK. C. M. BIJL—Dt Jono. W. BIJL. J. D. LOK. J. KRANENBURO. AarUndervecn. 18 Jan. 1927. Heden overleed, na een kortstondig lijden, aacht en kalm, onae geliefde Morde. Behuwd- en Qrootmoeder in den ouderdom van 78 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, J. DE JONO Hz. Ouderkerk a.d. IJssel, 29 Januari 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 2 Febr. a.a., tusschen 1111.30. Heden overleed na een korte ongesteldheid, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom in den ouderdom van 64 jaar. Stolwijk, Wed. W. C. ANKER-Scheer. Zevenhuizen, T. KARREMAN Scheer. D. KARREMAN. IN VERDERE FAMILIE. Zeist, 29 Januari 1927. Bergweg 74. eehe f 50—W, Se srt. dito f 45-40, ie ert. Leidsche f 45—50, 2e soort dito f 88 f 42, alles per 50 K.G. Aangevoerd wer den 69 partijen. OTTDF/WATER, 31 Jan (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 18 par tijen, bestaande nlt 810 stuks, wegende 4060 K.G. Prijzen: Gestempelde 1# soort f 47—49; 2e soort f 44—46. Ongestem pelde geen noteering. Handel matig. AMSTERDAM, 31 Jan (Draadloos). Veemarkt. Aangevoerd 641 vette koeien f o,94—1,04, f 0,82-0,92, f 0,70-0,80; mindere soorten iets lager. 90 melk- en kalf koe en f 350—500 per stuk; 111 vette kalveren 2e kw. 0,840,90, 3e kw. f 0,70—0,82, een enkel kalf boven notee ring; 122 nuchtere kalveren, 1118 per stuk; 92 schapen 2642 per stuk, 650 varkens Hollandsche f 0,740,76, 0,71 f 0,72, Overzeesche en Geldersche f 0,74 f 0,-6, f 0,710,72, vette varkens f 0,69 0,71, 74 paarden, f 125275 per stuk. Hiermede betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank, inzonderheid aan Buren, Familie, Vrienden en Bekenden, voor de groote belangstelling, bij onze ondervonden. A. VAN VUUREN en Echtgenoot*. Oouderak, 1 F«br. 1927. O— Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die blijk javen van hun deelneming bij het overlijden, na een kort stondige ziekte, van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, en Behuwd- moeder Inzonderheid ook aan den Welfcd. Zeergel. Meer Dr. P. INOELSE te Bleskensgraaf, voor de zorgvolle behandeling. Namens de Familie, At. VAN ZANTtN. Wijngaarden, Januari 1927. De Ondergcteekende M. VAN WEERDEN te GiiMon-Oudekerk hiermode alle door hem monde ling on bij goochrlfto gedans tan aanzien van zjjn gewezen Patroon en betuigt daarover zijn apljt. Brievsn franco, onder no. 7030 aan het Bureau van dit Blad. R.-K, niet beneden 40jaar, bekend met Uitspanning, bij Wed. P.J. BoEr Schoonhoven. Gevraagd: Of aankomende, P. 'o., goed kunnende melken. T. HUISMAN, Vlist 43. goed Wannende melken eu met alle boerenwerk bekend. Hnia en Tuin diaponibel. Bij W. VAN VLIET, Moordrecht, Kanaaldijk. Een niet beneden 18 jaar, bij P.de HQOQ Lopikerstraat 34, Schoonhoven. Een Adrea: P. BLANKEN, Krimpen aan de Lek. met Draglalerlj Markl S Tel. 712 iaada

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2