NIEUWSBLAD VOOR ZUIDHOI1AND EN UTRECHT 1 Dit EERSTE BLAD. n. BI N NENLA N D. Diking. Plaatselijk Nieuws stand. FEUILLETON. De dochters van den smokkelaar. nummer bestaat uit TWEE BLADEN. No. 5231. Woensdag 2 Februari 1927 5» Jaargang Telefoon 20. nnis in beroep M voet- ,dat uw id 80 j., echt- (Wov* wsmügd.) ulder en T. A lia en J. M. G. oud 77 j. in H. de Vries. xan f 5 ;ina, d. van A. Willem, z an der Linden, gepleegd: t. in staat Boskoop, irom, oud 77 j. chtgenoote van ud 72 jecht- oud 67 j-, we- ;en GJ Boer, r. Schieveen weduwe van J. EN HAAG. Het Gerechts- ui topraak ge- 38-jar. koop* koopman H. ber 1926, ver- mache ïlecht- sstraf, wetrena nbraak in den i 1926, bij den an de Gouwe, i J. Deelen en an K. Toes en van A Duhen S. A. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Postcli. en Girodienst 18763. Souda. jari 1927 wer- t: A. P. de J h.; kooi verb. mber. den Hertog J. van Dijk en 1. Blok, van ien overeen- le Rotterdam- r hwrachendc |d haalde men werkman op. ,en afdaalde, jjsa ran I S ond raakten tietocht voort- ilgden. In het r, dus tot het een reiniging malennet had 9 „Ik zeg u”, sprak Kramer, „dat uw taktiek een heel verkeerde is. Gij moedigt hen aan uw huis te bezoeken, doch gij zult daarbij slechts nadeel ondervinden.1’ „Och wat,” antwoordde de ander, „gij zijt zwffrtgallig en neemt alles thans zwaar op, wat ik anders van u niet ge woon ben.” „Neen, neen, ik ben niet te pessimis tisch. De chef van de douanen, zoowel als de luitenant van de gendarmen komen bij u over den vloer, doch zeg mij, nemen zij u in vertrouwen, vertellen zij u van hun plannen en maatregelen.” „Ter gelegener tijd zal ik van hun vriend schap p-ofitee *n, hol is goed bevriend met hr>n t «<jn. Gij vondt het zelf uitne mend, dat de vorige chef een huisvriend van ons „Het zou goed kunnen zijn zeker, doch met deze hoeren is het slecht omspringen. Zij betooveren uw dochters en misschien hebben zij meer voordeel van uw bekend heid met u dan wij.” Huber haalde do schouders op. „Wringt u daar de schoen”, zeide hij, „wordt gij jaloersch.” „Noem het jaloreschheid als ge wilt, maar dit wil ik u wel zeggen, dat mij het ergert te zien hoe bevriend uw dochters met die twee heeren zijn. Ja, gij lacht er o;n, maar te grooto vertrouwelijkheid zou ons gevaarlijk kunnen zijn.” en gezin, naar il, naar Hoor- oven. D. Muil- W. Sommer, >er, naar Cu- N. van Draa- in. Weintje, n G. Dullemoni an A. de Korte Autonius Cor- a, z. en d. van l J. Th. Schra- thus, z. van A. C. Barbier r Lecq en M. H. ina, d. van K. n B. Nagelhout van Parijs t zoowat 1500 uit De stad namelijk aan ten. dip helpl ine binnen ‘le ;eluk men flat geweest In an de knaken naken, dip ge waar en even ts verbonden ijs al vroeg de inhoud der Ier omliggende ,n dit procédé evilliers (in ’t goede verstandhouding, die bestond tus- schen deq heer Emeis en den heer Mo lenaar, het hoofd van de Bijz. School alhier, dit is iets wat een mensoh be taamt te doen en, vervolgde spreker, hier door wordt het bijbelwoord, wij zijn alle SGBOONHOVENSCHE COURANT. Prinses Juliana. De Koningin heeft met ingang van 12 April 1927: lo. Jonkvnouwe I. G. baronesse Sloet van Marxveld. eerste hofdame der Ko ningin. belast met de opvoeding van Prin ses Juliana, op haar verzoek op de meest eervolle wijze van laatstgenoemde functie ontheven onder warme dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, welke zij met de grootste toewijding en plichtsbetrachting aan Harer Majestpito Huis in het belang der Prinses heeft be wezen; 2o. Jonkvrouwe I. G. baronesse Sloet van Marxveld voornoemd, op haar ver zoek eervol ontslag verleend als eerste hofdame, onder dankbetuiging voor de vele diensten in die betrekking aan Hare Majesteit bewezen en benoemd tot Eere- dame ten paleize. Tevens heeft de Koningin met ingang van denzelfden datum aam mej. A E» Oosterlce. gouvernante van Prinses Julia na, op haar verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder warme dank betuiging voor de belangrijke diensten aan Harer Majesteit’s Huis in het belang van de Prinses bewezen. Na den watersnood. In het Land van Maas en Waal heeft een groot aantal toekomstige bewoners van huizen, welke door de bouwbure&ux, ingesteld door de Watersnoodcommissie, worden gebouwd, geweigerd, de overeenkomsten te teeke- nen inzake de rentelooze hypotheken. Te Wamel en Beneden Leeuwen zijn thans alle werkzaamheden aan de huizen ge staakt, en de huizen, welke reeds betrok ken zouden worden, zijn gesloten. De ge- heele nieuwbouw ligt zoo goed als stil. Ook in andere plaatsen zijn reeds der- gelijke maatregelen genomen en overal zullen de werkzaamheden aan den nieuw bouw in het overstroomende gebied wor den stopgezet, als de bewoners blijven weigeren te teekenen. Intusschen neemt het aantal personen, die de contracten teekenen, toe. Zuigelingenbescherming In Zuld-Hol- land. Bij de Zuid-Hollandsche vereeni ging „Het Groene Kruis” is benoemd tot geneeskundig inspecteur voor de zuige- lingenbescherming en de hygiëne van het kind ten plattelande van Zuid-Holland de heer Dr. J. C. Feisser, thans kinderarts te Groningen, die zich metterwoon zal vestigen te Wassenaar. melkbussen, verzakte in den weg. door dat de chauffeur te ver uithaalde voor een fietser. Met behulp van andere vracht auto’s werd de eerste weder op den weg geholpen en kon de reis worde$ ver volgd. Slledncht, 2 Febr. In de gehouden raadsvergadering heeft de voorzitter in zijn Nieuwjaarsrede gewaagd van verbe terde economische toestanden in de ge meente en van den grooten verkoop van bouwterreinen door het grondbedrijf. Aan de firma Joh. Kraayeveld werd voor 1927 voorkeursrecht van ligplaats in een ^edeelte der haven verleend, tegen betaling van f 100. Vier bouwterreinen werden verkocht, tot een gezamenlijke oppervlakte van on geveer 2600 vlerk. Meter. Met een voorstel tot. verandering in de bediening van de Oosterbrug kon de raad zich voorloopig niet vereenigen; gemeena werd, dat b.v. door plaatsing van een signaalinrichting aan dè bezwaren van de tegenwoordige bediening kon worden tegemoet gekomen. Breedvoerig werd gesproken over het voorstel tot oprichting van ten gemeen telijke centrale slachtplaats, waarvan de kosten, met inbegrip van den grond, zijn geraamd op f 48.500. Met 11 tegen 4 stem men werd ten slotte het voorstel aange nomen. De heer Laan stelde de vraag, waarom B. en W. voor Ged. Staten hadden ver dedigd het geven van een autobuévergun- ning aan de Algemeene Transportonder neming der Nederlandsche Spoorwegen, naast den thans bestaanden autobus dienst van de Eerste Slidrechtoche Om nibusonderneming. Hij wilde deze vraag stellen, omdat de raad indertijd heeft uitgesproken, dat het wenschelijk was, hier slechts één onderneming te hebben, in verband met den smallen verkeersweg. De voorzitter antwoordje, dat B. en W. hun handelwijze het meeat in het be lang van de gemeente hebben geoordeeld, aangezien een industrieplaats als Slie- drecht er groot belang bij heeft, dat het verkeer langs deze gemeente op peil blijft. Verkeersmoeilijkheden hoeven niet te wor den gevreesd, aangezien de diensten van de beide ondernemingen zoo zullen wor den geregeld, dat alle moeilijkheden in dit opzicht zijn ondervangen. De raad keurde met 10 tegen 5 stem men de door B. en W. in deze gevolgde gedragslijn goed. Reeuwijk, 2 Febr. Kommiezen hebben alhier in beslag genomen eenige onder deden van een distilleerketel, toebehoo- rende aan N. J. van N. en vervaardigd door J. M. de K., beiden alhier. Hillegersberg, 2 Febr. De heer A. Al- gie, secretaris dezer gemeente, heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd. Krimpen a.d. IJssal, 2 Febr. Het aan tal ingeschrevenen voor de militielich- ting 1928 bedraagt in deze gemeente 47, waaronder 18 voor vrijstelling wegens broederdienst in aanmerking komen. De oefeningen voor den Vrijwilli- gen Landstorm, welke vorig jaar te Ca- pelle a.d. IJssel gehouden werden, den thans w daar het aantal deelnemers uit deze meente het grootst ia en is het ook „Och wat, wees toch wijzer. Laat de jongelui met elkaar schertsen en vroolijk zijn, wat gevaar zou dat kunnen oplevereu voor ons. Ida weet van alles niets.” „Neen, maar Judith”. „Nu ja, door een ongelukkig toeval bevroedt .zij, dat wij op eenigszins eigen aardige wijze zaken doen. Maar zij is na tuurlijk tot zwijgen gedoemd en zij zal ook niet spreken.” „Maar ik zeide u immers, dat zij thans reeds bij dien kerel tegen mij bescher ming zoekt. Gij weet toch, dat wij afge sproten hebben, dat ik haar het hol mocht maken. Ik verlang haar tot mijn vrouw, maar gisteren weigerde zij beslist mij te aannooren en ontliep mij. Wij ont moetten bij toeval dien Flinte en dadelijk klampte zij hem aan om mij te beletten haar nog alleen te spreken. En hij be greep haar bedoeling. Hoewel ik mij over duidelijk tegenover hem uitliet, bleef hij, hoe weinig tijd hij, volgens uw eigen ver klaring anders ook hebben moge. Ver wondert het u dan, dat ik woedend ben op den man, die mij dwarsboomt en met wie Judith op zoo’n goeden voet blijkt to staan. Ik zeg u Huher, ik blijf bij mijn verlangen Judith te trouwen en ge weet ik kan mijn wil kracht bijzetten.” „Maar”, antwoordde Huber op sussen den toon, „ik wil immers niet anders en het blijft bij onze afspraak. Maar gij mo< u zelf bij Judith eenigszins aangenaam maken. Vergeet niet dat zij niet meer le dwingen is.” „Juist daarom, daarom moest gij niet bevorderen, dat zij vertrouwelijk wordt met dien vreemdeling, mischien op hem verliefd wordt. Zij zou daardoor te on duldbaar worden.” Ammerstol, 2 Febr. Bij het verrichten van «zijn werkzaamheden, kwam de heer E. O. alhier met zijn been in de knel Ofschoon aanvankelijk weinig pijn werd gevoeld, moest de getroffene zich later toch huiswaarts begeven om zich onder dokters behandeling te stellen. Bij het spoelen van de wasch haa de vrouw van den heer A. B. alhier het ongeluk in de rivier terecht te komen Gelukkigerwijze was de veerman G. B. „Gij stelt u alles te zwart voor/» Kra mer. Gij hebt u gisteren ie zeer aan haar opgedrongen, zij was wellicht dn een ver drietige bui en wilde niet naar u hooren. Toevallig ontmoette zij Flinte en maakte een praatje met hem, natuurlijk om niet met u verder alleen te moeten gaan. Ieder ander persoon van haar kennis zou zij uitgenoodigd hebben mee te wandelen.” Kramer scheen nog niet overtuigd, doch hij bromde: „Laat ons daarover verder zwijgen. Ik heb u echter nu gewaarschuwd en ik weet zeker, als ge scherp toeziet, zult gij mij spoedig toestemmen, dat er van die zijde gevaar dreigt. En ik verwacht, dat gij dan aan de bezoeken van die lui op de een of andere manier een einde zult maken. Maar nu over iets anders. Aan de overzij ligt weer een heele partij tot ver zending gereed. Het moet spoedig over gebracht worden, maar het zal zeer moei lijk gaan -De douanen en gendarmen zijn talrijk en zij bewaken de grens zeer scherp. Het is ellendig lastig.” „Ja,” stemde Huber too, „daarin hebt gij gelijk. Ik heb er al sens over gedacht, of het niet voor de veiligheid noodig kon zijn, het werk tijdelijk ie staken.” ,tEn het veld te ruimm voor die kerels? Dat nooit on bovendien, gij weet zoo goed als ik dat het niet gaat We hebben onze contracten om te leveren en tot heden hebben we altijd de waren over de grens gekregen, dat moet ois ook thans nog gelukken.” „Goed, goed, doch liten wij voorzich tig zijn.” „Zeker, maar we wil en eens een groo ten slag slaan en de verwaande heeren doen zien, dat we toch log met hen spelen bracht en dit is zoo schoon. Nadal de heer De Blaauw nog hartelijke woorden tot het publiek gericht had, waarin hij den wensch uitsprak, dat het nieuwe hoofd, dat komen zou weer zou voldoen, als de heer Emeis en zijn voorgangers, besloot spreker na nog eenige woorden gericht te hebben tot den heer Emeis, dat het hem in zyn nieuwe loopbaan fcoed moge gaan, zijn gloedvolle rede die met daverend applaus beloond werd. Aan het einde sprak Weth. Brouwer nog warme woorden van dank tot den heer Emeis voor al wat hij voor het on derwijs in Moercapelle gedaan had. De heer Miedema uit Zevenhuizen sprak in opdracht van de afd. Volks onderwijs aldaar, waardeerende woorden van dank voor de prettige samenwerking, daar beide afdeelingen elkander veel noo dig hadden. Ook als collega uitte de heer Miedema den wensch, dat het den heer Emeis in Lndiê naar wensch moge gaan. De heer Emeis dankte beide sprekers evenals hij den heer De Blaauw bedankt had voor de waardeerende woorden en de goede wenschen tot hem gericht. Hiermede was deze bijzondere avond afgeloopen. Ook wij brengen onze beste wenschen 4 aan den heer Emeis en ook dank, daar hij otis altijd ter wille was. Moordrecht, 2 Febr. Op de veiling van 28 Januari 1927 waren aangevoerd 2000 kippen- en 214 eendeieren. Men noteerde voor kippeneieren van f 6,75f 8,55 en voor eendeieren van f 6,50f 7,55, bei den per 100 stuks. Door den burgemeester dezer ge meente is bekend gemaakt, dat behou dens onvoorziene omstandigheden, de dienstplichtigen der lichtingen 1915 en 1918 dit jaar aan het jaarlijksch onder zoek moeten deelnemen. Wegens ongesteldheid van de wijk zuster is door de afdeeling van Het Groe ne Kruis een tijdelijke zuster aangesteld. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de Gemengde Zangveree- I niging „AD.V.E.N.D.O." om op Hemel vaartsdag a.8. deel te nemen aan het concours te Gouderak. Door den heer N. Doorn, hoofd der Openbare Lagere School, ia in verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan do M.U.L.O.-School te ’a-Gravenhage eer vol ontslag aaugevraagd. De heer P. van der Bas alhier komt als no. 5 voor op de lijst veur de Prov. Staten van de A.-R. Partij m den Kies kring Gouda. Glessendam, 2 Febr. Bij de jaarlijksche controle der honden is gebleken, dat in deze gemeente 85 pleizier- en 68 trek honden worden gehouden, die gezamen lijk een belastinginkomst vormen van f 561, Door Gebrs. Broere te Groot-Am- mers worden pogingen gedaan om aihiei een centraal radio ontvangtoestel te plaat sen. Door een abonnement te nemen ad twee gulden per maand, zal een ieder den geheelen dag thuis naar do verschillende uitzendingen kunnen luisteren. De Commissie tot Wering van Schoolverzuim hield ten Gemeentehuize haar jaervergadering. Na het verslag over 1926, werd de jaarlijksche potverto- ring ad f 50 gehouden. Tot leden werden herkozen de heeren K. L. Piuister en J. de Groot, respect, secretaris en voorzitter dezer commissie. Binnenkort zullen we een expeditie op touw zetten, die hen zal heugen. Ik heb onze mannetjes reeds gewaarschuwd.” I „Ja maar de heeren zijn tegenwoordig uitermate actief en voorzichtig.” I „Goed, doch wij zullen hen bij den neus nemen. Gij zijl nu nog met hen bevriend, maar dat kan, zooals ik zoo straks zeide, I niet lang meer duren. Daarom is het nu misschien nog juist den tijd, van die vriendschap met hen gebruik te maken.” „Hoe bedoelt gij?” „Wel, gij zoudt kwasi kunnen waar schuwen. Gij zoudt bijvoorbeeld hen in ver trouwen kunnen mededeelen, dat gij ge hoord hebt, hoe de smokkelaars voorne mens zijn een partij goederen over de grens te zenden en hen plaats en uur van den tocht noemen. Wij zorgen dan, ter wijl zij de verkeerde plek bewaken, dat wij elders onzen, slag slaan.” „Dat zou misschien gaan, maar ver geet niet, als zij vergeefs wachten en zij hooren later, dat de smokkelaars elders over de grens trokken, dat zij dan ver moeden zullen, dat ik hen met opzet ver keerde inlichtingen gaf om hen te m.s- leiden.” „Welnu, wat zou dat, laten zij dan ver moeden wat zij willen, bewijs tegen u heb, ben ze in geen geval. En als dan hun vriendschap voor u daarmee ten einde is en zij uw huis niet meer bezoeken, des te beter. Bovendien ook, waar gij hen heen zult zenden, kan dan om hen bezig te houden een ontmoeting plaats vinden.” „Dat in geen geval, wij moeten hen ont wijken, het zou ons weer een man kunnen kosten.” „Hm, ik zou liever zien, dat de ver liezen dan aan hun kant waxen, dat zij et: J van den agen van alle vet W. C. H 3 d. h. en A. bs. 2 d. h. I: 0. J O. te geweer verb, sidswet: C. M subs 2 maal f 15 auba. 5 a, 2 maal f 5 agqn en te Bleiswijk en juba. 1 d. h. t: J. S de R 2 d. h- Icht: C. J. van h. bel W K te et: M T. J. V. h. licht: A 8. te fcdvertentiën tuMchan dan tekst, waarbij de kolomnsen breeder xijn, wordt de drie voudige prijs berekend. Voor meer plaatsingen, groot aantal mgels en eondiMee vrage men tarief. dicht ter plaatse, alwaar het ongeluk ge beurde, d:e zich dan ook haastte om de drenkelinge uit haar benarde positie te verlossen. Ottoland, 2 Febr. Van Ged. Staten is bericht ingekomen van de ontvangst der verordening op de winkelsluiting, welke verordening weldra zal worden afgekon- digd en in werking zal treden. De heer G. Kreukniet, algemeen adjunct van de Ned. Herv. Jongelings- vereeniging „Daniël” heeft als zoodanig bedankt en er is in diens plaats gekozen de heer A. Brandwijk. De kaasprijzen warea hier deze week als volgt: le soort f 45f 46, 2de soort f 41f 43, alles per 50 K.G., met matigen handel. De prijzen der.varkens blijven dalende. Er werd besteed voor zwa re soorten f 28—f 29, lichtere soorten f 30f 31, alles per 50 K.G. met gedruk- ten handel. De lijst bevattende de namen van de eigenaars of beheerders van paarden, zal gedurende de maand Februari ter in zage liggen voor een ieder ter gemeente secretarie. Op Vrijdag 4 Februari zal bij den heer J. Baron alhier een vergadering gehouden worden om te komen tot de oprichting eener Vereeniging Onderling voor Ziekenhuisverpleging voor. Gou- driaan en Ottoland, waarvoor zich reeds een groot aantal leden opgegeven heb ben. Molenaarsgraaf, 2 Febr. Buiten de kom van het dorp zijn waarschuwingsbord®^ geplaatst. De maximumsnelheid is b^*” paald op 20 K.M. Bij den landbouwer J. Beusekom zijn in den nacht van Zaterdag op Zon dag drie schapen vermoord. Vermoede lijk door losloopende honden. Brandwijk, 2 Febr. Op drie plaatsen in deze gemeente is de maximum-snelheid bepaald op 20 K M. Bleskensgraaf, 2 Febr. Onder voorzit terschap van den heer H. G. Pott hield de vereeniging Het Groene Kruis een al gemeene vergadering ten huize van den heer L. W. van Houwehngen. Aanwe zig 20 leden. Na opening der vergadering leest de secretaris de notulen en geeft een overzicht over het afgeloopen boek jaar. Uit het jaarverslag blijkt, dat hei aantal leden is toegenomen met 25 en gestegen is tot 245, waarvan 44 wonende te Wijngaarden. Van de verplegingsarti- kelen werd 110 maa> gebruik gemaakt, tegen 76 maal in ’t vorige jaar. Een woord van lof wordt gewijd aail mej. A. de Beelt, schoonhoudster van het maga zijn en de verplegingsartikelen, voor de wijze, waarop zij zich van haar taak kwijt. Bij monde van den heer G. Tukker brengt de financieele commissie rappori uit over het beheer dor geldmiddelen enz. en verklaart alles in orde te hebben be vonden. De ontvangsten bedroegen (met inbegrip saldo 1925) f 790,47H. de uit gaven f 526,84 H, batig Saldo f 263,63. De begrooting voor 1927 werd vastge- steld in ontvangsten op f 763,63, in uit gaven f 664,50, batig saldo f 99,13. Van de rentelopze aandeelen ad f 50 worden uitgeloot de nummers 2, 6, 13 en 17. Hiermede was de agenda af gehan deld en sluit de voorzitter na rondvraag deze algemeene vergadering. Een auto, bevracht met gevulde Giessen-Oudekerk, 2 Febr. Voortaan zal ook te dezer plaatse ingevolge art. van het Rijkswegenreglement strenger toezicht worden uitgeoefend, dat de wie len der wagens, die uit het land komen, ontdaan zijn van overtollige modder Men besteedt alhier en in de omge ving voor kaas le soort f 48f 50, 2de soort f 45f 48 per 50 K.G. Handel matig. De prijs der varkens is thans f 0,28f 0,30 per halve K.G. Handel slap. Zevenhuizen, 2 Febr. De heer J. B. al hier, die gistermorgen met zijn auto or het dorp reed, geraakte eenigszins de macht over het stuur van den auto kwijt. Dit had tengevolge, dat hij bij den w n- kelier L. de Koning, op den rollaag te recht kwam. Een ijzeren hek moest hel ontgelden, wat als riet werd afgereden. Zonder verdere Ongelukken te veroorza ken, werd B. weer meester over het stuur en reed, zonder dat hij stopte, door, of er niets gebeurd was. Stolwijk, 2 j^br. Voor de Nat. Militie hebben zich in deze gemeente 10 jonge lingen aangemeld. Moercapelle, 2 Febr. In twee prop volle lokalen van de Openbare School, had j.l. Zaterdagavond een gezellige ouder-avond plaats, met medewerking vain het Kinderkoor, onder leiding van den heer Emeis, Hoofd dier Schoot Deze avond .stond in verband met het vertrek van den heer Emeis die het onder wijs in Ned.-Indië gaat dienen. De kin- 'deren hebben, in acht genomen de wei nige repetitiën, heel netjes en mooi ge zongen, Een paar tooneelstukjes werden lief door hen vertolkt. Een kindercantale i|n 3 bedrijven, „Een vacantiegeval" werd zelfs heel mooi weergegeven. Wij kunnen zeggen, dat de kinderen heel goed hun best gedaan hebben en voegen er aan toe, dat er zeer goede krachten onder schuilen. 'Voor het welslagen van deze Kinderuitvoering komt een woord van dank toe aan den heer Emeis, daarnaast aan, de helpers achter de coulisse, den heer Van Marie en Mej. Torman. En ook aam den Grimeur den heer R. Luijtje. Alle aanwezigen stelden het op zeer hoogen prijs, dat in de zaal aanwezig was, de heer De Blaauw, Inspecteur van het La ger Onderwijs, met zijn gezin. Na de pauze vond de heer De Blaauw gelegenheid om een afscheidswoord te spreken tot den heer Emeis. De heer De Blaauw begon te zeggen, dat het hem goed deed, op een Kinderuitvoering te Moercapelle te zijn. Dit deed bij hem ge lukkige ©ogenblikken naar voren komen uit lang vervlogen dagen, toen hij zelve I onderwijzer was en ook toen een Kinder koortje had. Hierna memoreerde de heer De Blaauw in een keurige rede de groote en. goede hoedanigheden, die de heer Emeis als onderwijzer en als mensch bezat. Daar om was het bij spreker een behoefte, om op dezen avond den heer Emeis dank te 'zeggen voor al wat hij voor het onderwijs in Moercapelle en in zijn vo rige standplaats gedaan heeft. Verder gé- waagde de heer De Blaauw en dit stelde I spreker pp Veer en zeer grooten prijs, de wor- - hier ter plaatse gehouden, ge- niet van belang ontbloot, dat de oefenings- tijd van 5H maand wordt teruggebracht I tot maand. 1 Broeders, zoo recht in toepassing ge- aan het kortste eind trokken. En treurig zou ik er niet om zijn, als die Flinte zelf een kogel tusschen zijn ribben kreeg,’ sprak Kramer merhatelijken grijns. Huber bleef staan. „Hoor eens hief,” zei hij, „gij schijnt erg verbolgen op den chef der douaniers Maar ik wil niet, dat gij beproeft hem aan uw wraakzucht op te offeren. Het gaat mij tegenwoordig toch niet naar den z n. Er moest geen bloed vergoten zijn. Maar wat gebeurd is, is gebeurd, in elk gexal wij moeten alles m het werk stellen om herhaling van zoo iets te voorkomen Vergeet toch niet, dat wij, hoe gelukkig tot heden ook, eens geknipt kunnen wor den en als wij dan oorzaak zijn van den dood van enkelen, dan zou oi^ze straf niet gering zijn.” „Bah ,gij wordt vreesachtig en zijt mot meer als vroeger. En gij schijnt waarem- pel meer bezorgd voor dien Flinte dan voor mij. Ik waag mij iedermaal, terwi.1 gij er buiten blijft, welnu aan mij dan ook de beoordeeling of het al dan niet noodig is, dat wij ons gewapend tegen de grens- A beambten te weer stellen. Als wn toen niet haddeh ingegrepen, toen een ambtenaar gedood en de chef met nog een ander ge wond zijn, dan zat ik op het oogenblik achter slot en grendel en gij zoudt u ook minder vrij gevoelen." „Nu nu, ik verwijt u immers niets. Al leen ik wilde u waarschuwen u niet uit haat tegen den nieuwen chef tot daden te laten verleiden, die slechts schade voor ons kunnen .brengen.” Desa Courant wordt dea Maandag, daa Womada^js- an daa Vrijdaffsmiddaffs uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven par 8 maanden 1J26, franco per port in Nederland IJK). Over het abonnement wordt in de eente maand beechikt Men kan rich abonneeren by onae Agenten, Boekhandelaren en Kantoor houders.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 1