uiiiiemilnile Koorevaar Hoofdagenten Agenten Een Boerderij Uw Hoofdhuid mmw,nmia PUROL Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. fiemeenieriad van schoonhoven Gemengd Nieuws. Afloop Verkoopingen. Afloop Aanbestedingen. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Yfesteertj Berichten. Marktberichten Advertentiën. KLAZINA Cornelia ds Jono-Bak. Lena uan den Heuvel oei).d werken. Anton. Adriana Hoffland geb Honkoop. J. van der wouden. Gerrit van Vliet Dz., Willem Blanken Johz., Adriauus Kuijlenburg, Dankbetuiging. Wijntje Kalkman- De Jager. Dankbetuiging. Cornells Rademaker, gevraagd Uit de hand le koop: Dienstbode, it i Door den Hoofdinspecteur van Ar beid te Dordrecht ii in afwijking van art. 24 der Arbeidswet 1010 over werk vergunning verleend aan de hoepelma kers A Huisman, J. van Houwelingen, G Huisman, Th. Huisman, G. Stam en G. Smit. In ds plaats van den beer C. Bier horst is benoemd tot bestuurslid der ver- eeniging voor Geref. Schoolonderwijs de heer J. van Ballegooijan. Gedurende het jaar 1020 sijn in dese gemeente 34 boerderijen besmet geweeit door de beemettelijke aiekte mond- en klauwseer. Bergambacht, 2 Febr. Bij besluit van den 7den Januari j.l. ia de betrrooting dezer gemeente voor 1027 door Gedepu teerde Staten goedgekeurd. De militieplichtige A. de Bruijn uit deze gemeente, behoorende tot «de lich ting 1027, is bij besluit van dën Minister van Oorlog, voor één jaar vrijgesteld van opkomst onder de wapenen wegens kost winnerschap. De beer D. Hoogenboezem alhier is benoemd tot tijdelijk voorzitter van de Coöperatieve Graanmaalderij „Samen- werkirg" alhier. Op de eierenveiling van de Pluim- veevereeniging „V.Z O.D." alhier, waren aangevoerd 1600 kippeneieren. Besteed werd voor groote bru ne eieren f 8,86, voor kleine bruine eieren f 0,95, voor groote witte eieren f 8,65 en voor kleine witte eieren f 6,75, alles per 100 stuks. De bouwman C. van der H. alhier, die kort geleden een prachtig paard voor een zeer hoogen prijs had gekocht, moest dit achoone dier door den dood verliezen. Ds spoorwsg GoudsBoskoopAlphsn. Ds Raad van Boskooo voor sposdlgs voltooiing van dsn aantsg. Boskoop, 1 Febr De raad dezer ge meente heeft de volgende motie aange nomen: De raad -enz., overwegende dat da af bouw van den spoorweg Gouda—Bos koop—Alphen aan den Rijn niet plaats vindt in een zoo snel tempo als voor de economische belangen dezer gemeente wenschclijk is te achten; dat bovendien tegen den afbouw van dezen spoorweg van verschillende zijden actie wordt gevoerd, mèt name door het ooilege van B. en WJ. der gemeente Wad- dinxveen; dat tol heden tegen deze actie dezer zijds niet openlijk stellig werd gekozen omdat de overtuiging leelde. dat de spoor verbinding ondanks die actie ouverwijld zou worden tot stand gebracht, dat er ook thans geen andere verwach ting bestaat dan dat de spoorverbinding er zal komen: dat echter de actie, welke tegen den verderen afbouw gevoerd wordt eeuer- zijds een onjuiste voorstelling geeft van de kosten, anderzijds totaal uit het oog verliest het feit. dat si moge in het al gemeen autotractie de locaalspoorwegeu in sommige opzichten kunnen vervangen voor Boskoop autotractie geen oplossing brengt van het vraagstuk op welke wijze het snelst en goedkoopst de boomkweeke- rijartikelen paar het buitenland kunnen ■worden vervoerd; dat het daarom noodzakelijk is, der re- rring er met nadruk op te wijzen, dat afwerking van de spoorverbinding Gouda—Boskoop—Alphen aan den Rijn nog steeds en in sterkere mats dan vroeger voor deze gemeente een levens belang is en er derhalve bij de regeering op aan dringen, dat de afbouw van den genoemden spoorweg met den meesten spoed geschiedt; dat, nu aan den handel in boomkweeke- rfyartikeleii hoe langer zoo meer belem meringen in den weg worden gelegd, de concurrentie met buitenlandsche leveran ciers van 'planten grooter Wordt; dat, die concurrentie in zeer sterke mate bemoeilijkt wordt door de kosten, welke verbonden lijn aan het verladen van planten op een ander station dan dat van deze gemeente, het centrum, waar de producten worden gekweekt en ver- handeld; dat, nadat het als vaststaand kon wor den aangenomen, dat de spoorverbinding er zou komen, in deze gemeente met de cultuur van suijbloemen een aanvang is gemaakt, welke cultuur b(j niet afwerking Van den spoorweg alle perspectief zou missen zoodat de belanghebbenden groo te schade zouden lijden; dat de vraag of de spoorweg rendabel jtal zijn in dien zin. dat van de hie# bet- doelde lijn 14 K.M. een sluitende exploi tatierekening wordt verkregen, niet reeds bij voorbaat kan worden beantwoord; dat echter allerminst vaststaat, dat de bedoelde lijn niet rendabel zal zijn, om dat de rentabilileit ii niet geringe mate zal afhangen van de beteekenis, wglke deze lijn zal hebben als voedmgslijn dat de vraag of de spoorweg rendabel zal z(jn, niet alles beheerschend Is, maar dat van overwegend belang is of de eco nomische beteekenis van èen plaats of streek door de totstandkoming van een spoorweg dermate wordt gediend, dat uit gaven voor dat doel gewettigd mogen worden geacht; dat de plaats, welke onze gemeente in neemt in het economische leven met name in den buitenlandsch» handel, de totstandkoming van den spoorweg alles zins wettigt; heeft besloten B. en W, op te dragen, bij den ministerraad en bij alle bevoegde autoriteiten met kracht aan te dringen op den spoedigen afbouw van den spoor weg Gouda—Boskoop—Alpben aan den Rijn. Lexmond, 2 Febr De Herv Joage- lingsvereeniging „Timotheus" hield on der medium van den heer W. K Haal kans op Vrijdag 28 Jan. haar 24* Jaar feest. Ongeveer 7 uur werd de vergade ring met 't zingen een er Psalm, het le zen van een schriftgedeelte so («bed ge opend Het lokaal der Chr Schooi vu ondanks de heerscbeode ziekt# rrü gmé gevuld. Het programzfta bevatte bebaive de gewone verslagen verechiUeOd* on derwerpen door de leden, als opetei uit gewerkt, voordrachten, tammsvnkm ete. TJit de verslagen bleek, dat de var- INQEZONDKN MEDEDEEL1NB. wordt vrij v«n rooi en huidichilltri, het hier lichter, gliniend en wit don kerder getint, lil ge dei morgeni dl hiren en durni met de vingertoppen ook de hoofdhuid Inwrijft met een weinig eeniging in l^en %n begunstigersgetal was teruggegaan, wat vanzelf eenige ti- nancieele achteruitgang met zich bracht. Zustervereniging» van Lexmond, Vio- nen, Hagestein, Everdingen, Schoonre- woerd, Leerbroek, Hoornaar en Amside, brachten door een paar afgevaardigden hunne groeten aan de feestvierende ver- eeniging over en gaven door hun aan wezigheid van medeleven blijk. Psalmen, Gezangen en liederen werden door de aanwezigen telkens ter afwisseling ge zongen, terwijl een kopje chocolade-melk met .bijbehooren de geseiiigheid verhoog de. Het programma was goed verzorgd. In 't geheel had de vergadering een pret tig, rustig verloop. Omstreeks 12 uur uur werd door een slotwoord van den heer Jac. de Jong Thz.,. de vergadering beëindigd. We wenschen „Thimotheus" vooruitgang ran buitan toe. Aan dit laatste ontbreekt het nog vaak. Voor de nationale militie,, lichting 1928, hebben zich 18 jongelui zangemeid. Ameids, 2 Febr. Door den tijd, die al les slijt, was het houten blok waarin do as van de bel uit het torenuurwerk draait, zoover uitgesleten, dat de bel in schuinen stand was komen te hangen. Gevolg hiervan was. dat de hamer van het slagwerk deze niet meer kon raken, vandaar dat de klok al langen tijd niet geslagen heeft. Thans is evenwel dit euvel op grond ge wijze herzien en laat de klok zijn stem weer hooren en klinkt wijd over veld en wegen. Ameids sn Tlsnhovsn, 2 Febr. In de zaal van Diepenhorst vergaderde Maan dagavond de af deeling Ameide en Tien hoven van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, tot in ontvangst nemen van de prijzen, behaald op de laatst toehou den schietwedstrijden. De leiding voor deze avond berustte bij den propagandist luitenant Groenendijk, die een opwekkend woord sprak over het motto der land storm „Als het moet". Hierbij werden ook nog eenige heldendaden verhaald uit het Indische krijgsmansleven. Daarna werden eenige ververschingen genoten, en de prijzen uitgereikt, die bestonden uit huishoudelijke en luxe hriikelen, als parapluieatandaard, courantenhanger, koperen wandbord, schoorsteengarnituur en koperen sigarenpot en ten deel vie len aan; le prijs G. Uittenbogaard 87 punten; 2e prijs N. Hoej*nbosch 86 pun ten; 3e prijs A. G. de Gans 86 punten 4e prijs Jac. van der Grijn 85 punten; 5e prijs G. van Gent 83 punten; Voor Tienhoven behaalde le prijs F. van Mid delkoop 89 punten; 2e prijs G. van Es 80 punten; 3e prijs H. Woudenberg 88 pun ten; 4e prijs G. Lakerveld 87 punten; öe prijs J. van der Grijn 83 punten. Daarna had nog de bespreking plaats over de te houden wedstrijden in dit jaar. De heer L. Spek, voorzitter B. L., bracht daarna een woord van dank aan allen, in bijzonder aan de leiders der B. L.t voor hun arbeid, tevens voor de gezellige samenkomst van dezen avond, waarna luitenant Groenendijk met een woord van dank en afscheid eindigde. Krlmpsn a.d. Lek, 2 Febr. Aan den aannemer J. Groeneveld alhier is opge dragen het afbreken en weder opbouwen van een woon- en-winkelhuis voor den heer O. van Limborgh te Krimpen a.d. IJsaeL Door de Gymnastiekvereeniging „Sparta" zal in het Sociëteiagebouw op 0 dezer de eerste uitvoering in dit sei zoen worden gegeven. Moeilijkheden voor zandzuigers. Vreeswijk, 2 Febr Waren er eenige jaren geleden moeilijkheden voor den gewonen zandschipper tengevolge van het vlak om Vreeswijk uit de Lek weg halen van zand door de zandzuigers en baggermolens, thans worden de zand zuigers zeer bemoeilijkt In de uitoefening van hun' bedrüf. Aanvankelijk mocht, van 1920 af, over al in de Lek zooveel zand worden ge zogen door de zandzuigers, als de onder nemers wenschten. In 1024 werd voor de eerte maal In de vergunning de b n- dende bepaling opgenomen, dat tusschen paal 7Q (Wijk bij Duurstede) en paal 92 (Vreeswijk) niet meer dan 18.000 kub. M. zand door de zandzuigeri mocht wor den weggezogen. In 1925 werd dit te ruggebracht op 12.000 k-ib M., in 1923 op 6000 kub. M. en inl92? mag tusschen Vreeswijk en Wijk bij Duurstede door de zandzuigers in het geheel geen zand worden gezogen. De zandzuigers moeten thans door varen toi 5 K.M. boven Wijk bij Duur- vtede, om goed zand te kunnen zuigen, zoodat iedere zandzuiger uit Vreeswijk 60 K.M. moet varen (uit en thuis) om 200 ton zand te kunnen zuigen. En deze zandzuigers hebben ieder een recht van ongeveer f 3000 per jaar te betalen aan domein golden De gewone zandschippers, die zonder vergunning zand mogen bag geren uil de Uk, vla* bij "Vreeswijk, ba len per dag 5*1 ton zand uit de Lek Zij hebben per jaar f 100 domeingelden te betalen. De bonden ran de zandzuigers te Vreeswijk hebben nu besloten hun be drijven stop to zetten, waardoor een aan tal vaste en loeee arbeiders alhier werk- fooa zuilen worden. De bonden der zandzuigers, die eerst eenige dagen gsleden in kennis sijn ge komen ran de bsewarsede voorwaarde, aan hun vergunningen verbonden, heb ben de bemiddeling van den burgemees ter ingeroepen Dean heeft zijn medewer king bagwegd, doch, deelde daarbij mee, askar aiet da bsissgas van dan gewonm zandschipper daarbij uit bet oog te zul len verliezen. Morgen zal ter zake een conferentie worden gehouden ten gemeentehuize door B. en W. en de houders van zandzuigers te Vreeswijk, waarbij tevens ds inge nieur van den rijkswaterstaat, belast met het toezicht op de groote rivier» en kanalen, zal tegenwoordig zijn. Gouda,'Febr. In de Kamer van Koop handel en Fabriek» voor Gouda Om streken ia bij dg gisteren gehoud» ver kiezing van éién lid in de Af deeling Klein bedrijf der Kamer (vacature wijl» den heer B. H. F. de Mol, Woerd»), bij »- kele candidaatstelling gekozen verklaard de heer A. C. Waltz te Woerd». Bergambacht, 2 Febr. Ds. Dekking, van Kesteren, die het beroep naar do Ned. Herv. Kerk alhier heeft aangeno men, hoopt Zóndag 20 Maart a.s. zijn in trede te houden. Giessen-Oudekerk. 2 Febr. Sedert eeni ge wek» was onze predikant Ds. Jon gens ongesteld. Zonder onvoorzi»e om standigheden hoopt Ds. Jong»s echter a.s. Zondag gelukkig weer voor zijn Ge meente op te treden Schoonhoven 2 Februari 1927 Een gelukwensch waard. In de Nieuwjaarsrede van den burgemeester zal de bevolking vooral getroffen hebben de zeer verblijdende mededeeling, welke we in ons raadsverslag met vette letter liet» drukken, dat zeer waarschijnlijk alhier door een groote en oude sodiede onder neming een bedrijf zal worden gesticht van een grootte die het noodzakelijk maakt om met een honderdtal arbeiders te beginnen, welk aantal wel kan uit groeien tot een vijfhooderdtaL We weten niet in hoeverre deze gewek" te verwachtingen verwezenlijkt zullen worden. Maar dit weten we, dat wanneer inder daad hier een dergelijk groot bedrijf zou worden gefundeerd, tweëerlei geluk wensch mag worden uitgesproken. Eener- zljds aan de gemeente Schoonhoven, om dat zij daardoor een wijdsch perspectief krijgt van bevolkingsaanwas en uitzetting van grenzen, anderzijds aan de industrie welke hier zou komen omdat zij it# Schoonhoven zal vinden een arbeidge- reede bevolking, die graag de handta uit de mouw zal willen steken en did met graagte aan den arbeid zal gaan en een gemeentebestuur, dat graag In alles ter wille zal zijn. Tweëerlei gelukwensch spreken wij hier dus uit. Moge deze mededeeling spoe dig waarheid blijken te bevatten tot wel zijn van de oude veste, welke ons allen lief js. Goedkoops crlilek. Met die zinsnede uit de rede van den burgemeester inzake goedkoope critiek waren wij het tenvolle eens. Inderdaad moet men soms glim lachen wanneer men de zaken van ge meentebeleid hoort bepraten door jan-en- alleman op de z.g. beurzen en waarin iedereen een meening heeft en meesten tijds nog een zeer uitzonderlijke. Slechts wanneer men de feiten kent, kan men goed oordeelen. Daarom kunnen we deze opmerking van den voorzitter begrijpen, die waarschijnlijk deze niet on-Holland- sche eigenschap bij de burgerij van Schoonhoven zal hebben opgemerkt Evenwel zit er aan deze opmerking een konsekwentie vast En wel deze, dat het gemeentebestuur zooveel mogelijk publi citeit zal geven aan zijn bemoeiingen uitgezonderd kabinetstukken en zaken die nog niet voor publiciteit rjjp zijn om dat wanneer de burgerij van alles inge licht wordt, zij ook geen reden heeft tot wantrouwen of argwaan. Nietwaar wanneer men een duizend kaarslamp in zijn vertrek heeft, doet men het piet met een vetkaars. Zoo ook met het publiek: wanneer het goed wordt in gelicht behoeft het niet te gissen en daar door te missen. B. en W. kunnen dus zelf de goedkoope critiek der burgerij vermijden, wanneer ze steeds open kaart spelen... zooals thans door hen wordt ge daan. De nieuwe Industrie. Naar aanlei ding van de mededeeling van den burge meester in de laatste raadsvergadering kunnen wij meedeelen, dat de nieuWe in dustrie, welke bier zeer waarschijnlijk zal worden gesticht, is een meubel- en stoelenfabriek. Als .fabrieksterrein zal worden aangekocht 'net terrein bij de Gasfabriek, dat een oppervlakte heeft van ruim 2000 vierk. Meter. Wanneer de fabriek in werking zal komen, zal be gonnen worden met 70 a 80 man. Zater dag zullen de firmant» hier komen om de eerste offlcieele onderhandelingen met B. W. te voeren. Fraais werkstukkin. Zoo nu dan blijkt de Schoonhovenache edel metaalindustrie toch wel de meest ge zochte te zijn toot de vervaardiging van speciale werkstukken. Thans heeft de heer G. J. van d» Bergh weer een op dracht uitgevoerd, die zeer bijzonder is. Voor een der Synagog» te Amsterdam heeft deze fabrikant vervaardigd een tweetal ziertoreni, vervaard gd uit zil ver en voorzi» vin verguld zilveren belletjes. De torens zijn 89 c»timeter hpog. Zij hebben drie trans» en een kroon. Elke toren heeft 24 verguld zilveren schelle tjes. Het bulgwerk bestast uit zeven- duiz»d krulletjes. De krulletjes hebbra de oorspronkelijke Alverkleur behouden, de opliggende rand» sijn gebruineerd. Aan de siertorens is f» gewicht van 1K kilo s lvera verwerkt. Schoonhoven'» M»nenkoor. "Voor een zeer goed bezette Nutszaal heeft gis teravond Schoonhovm'a Mannenkoor e» Zanguitvoering gegev», welke als zeer goed geslaagd kan vord» beschouwd. De voorzitter van het koor, de heer Q. ,4» Botter, op»ds de uitvoering met e» welkomstwoord, waarin hij in hat bijsonder Welkom heette d» burgemees ter inet sijn achtgenoota. Hij daalda me de, dat het koor dertig leden heeft, wat te weinig is voor een plaats «1« Schoon hoven Er soud» ml meer led» kunn» sijn. Spr. wekte de mannelijke inwoners van onse stad op sioh als lid aan te sluit». Het is e» aardige verpooting m» leert mooie nummers. In herin nering werd gebracht, dat dit jaar Schoonhovend Mannenkoor tien jaar be staat. Er ia maar één lid, dat vanaf dc oprichting lid was, dat is de penning meester Van Os van d» Abeel». Hem werd hulde gebracht. Ook de dirig»t viert dan sijn tienjarig jubileum als di recteur. Spr. bracht dank aan d» heer Hoon voor zijn leiding. Alsnu werd e» aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. De nummers, die wij hoord». voldeden zeer goed. Vooral viel in d» smaak det Spreekwoorden-quodiblet, 8terr»nacht en L»tekus werden ook goed gezongen. Het i« jammer, dat het koor niet meer leden telt, dan kon de zang rijker wor den. en met name de eefrsie tenor», die het nu zwaar hebben, word» versterkt. Met eenige inspanning zal er toch wel gelegenheid zijn om het led»tal op te voeren. Het was zeer goed gezi» om den heer Riemsdijk uit te noodig», medewerking te verleen». Zijn echtgenoote was ziek, maar nu was zijn zoon moegekomen om op de piano te begeleid». Op de bekends eenige wijze heeft de heer Van Riemsdijk het publiek beziggehouden. Hij zong eerst een aantal Hollandsche 1 edjes. zoo- als het „Hondje", het „Kaartavondje" „Fie, de kapper" enz. En daarna ver- sche» hij op het tooneel als Veluwenaar, in,, zijn oude kleederdracht, do harmonica bij jacli daar ging het weer los op zijn Veluwsch van den boer, die e» ziek var ken eerst door den dominé liet probee- ren, en het beroemde lied van d» Koninginnedag. Toen hij dat aankondig? de, bewees een langdurig applaus, dat het publiek dit nummer met instemming be groette. En nadat de heer Van Riemsdijk het had gezong», oogstte hij e» langdu rig applaus. Na de pauze kwam om beurten Schoonhoven's Mannenkoor en de heer Van Riemsdijk weer op het tooneel. Het Mannenkoor zong met veel ambitie de nummers O, zonnige zomertijd', „Troost" en de „Jansen Cantate", die reeds vroeger was uitgevoerd, maar weer met veel vroolijkheid werd beluisterd zoor liet publiek. Er was een grabbelton opgesteld, die ruim f 77 opgebracht. Een mooi succes voor het koor, dat zich voor dezen avond groote uitgaven heeft moeten getroost» Deze uitvoering is voor Schoonhoven's Mannenkoor een goede propaganda ge weest. Moge het nu de vrucht» sr van plukk» door aanwas van ledental De avond werd besloten met e» geani meerd bal, onder leiding van d» heer Van Os van d» Abeel». Botermarkt. Op tde hedenmorgen gehoud» Botermarkt werd» de volg»- de prijzen besteed; Goêboter f 1,10; Wei- boter f 1, Elervslllng. Op de hedenmorgen al hier gehouden Eierveiling waren aange voerd 6633 stuks eieren. Prijzen: Witte eieren f 0,60f 7,76; bruine eieren f 7,25 f 7,65; diverse eieren f 6,75f 7,40; eendeier» f 5,75f 7, alles per 100 stuks. Waterstand: Keul», r.m. 1.92 m.1- 3 o. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Donderdagavond: Matige tot zwakke Noordelijke tot Noord-Westelijke, later eerder krimpen de meer toenemende wind; aanvanke lijke opklaring; later weer toenemende bewolking; aanvankelijk weinig of geen, later to»emende kans op neerslag; later zachter. (Eigen Radio-dienst.) Brand In aan pannenfabriek. ROERMOND, 2 Febr. Hedenmore» omstreeks half zes brak doon onbekende oorzaak brand uit in de pann»drogerij, gelegen in het nieuwe gedeelte van de Pannenfabriek van Hermans te Swal- men. De brandweer kon met moeite de machinekamer behoud». Om half acht was de brand bedwong». Belangrijke ]uweelendlefstal. LONDEN, 2 Febr. Gemeld wordt, dat een belangrijke diefstal van juweelen, ter waarde van 600.000 gulden heeft plaats gehad in de woning van den heer Rosenthal Parklane te Londen. De ju weelen waren geborgen in een kast, die in de slaapkamer stond. Onder de ge miste voorwerp» bevinden zich een halssnoer, bestaande uit 78 paarlen en een diamant» gesp in platina gezet. (Vervolg van No. 5230). De heer Peerbolte zegt, dat hij de hur» te hoog blijft vind» en dus teg» dit voorstel zal zijn, daar hij niet gelooft, dat deze hur» zuil» kunn» worden gegeven door m»sch» in de geme»te De heer Deerenberg zegt, dat de heer Van Harmeien goed fantaseer» kan. Want hij zegt, dat hij zich niet kan begrijpen, dat B. en W. niet aan een bou wer de adressen gaven ran personen, die in aanmerking kwamen voor opschui ving De huizen, door hem bedoeld, zijn heelemaal niet voor verhuring bestemd. De heer Van Harmeien; Het staat in den brief, dien ik heb, dat de woningen verhuurd zullen worden. De heer Deerenberg; Ja, in het alleruiterste geval, als hij ze niet zal kun nen verkoop». Maar wanneer u op h«t oogenblik een „dier huiz» zou will» hu ren, zoudt u dat niet krijg». Verder vindt ik, dat dhr Peerbolte er ding» bijhaalt. welke bier niet bijkomen. Want of iemand f 9 verdi»t als hij e» huis be woont, dat geeft niets bij het bepalen van huurprijs voor woning», die nog moet» word» gebouwd. Ik sal e» voorstel in- di»», dat niet tot het bouw» van dese woning» zal word» overgegaan, voor er zekerhe d is, dat er zes woning» in huurkoop zuil» word» uitgegev» De heer Bron zal, gehoord de opmer king» van d» heer Schreuder Kort land, vóór het voorstel stemm». De heer Bouwmeester zal graag will», dat de heer Deerenberg dit voor stel veranderde in vier woningen, dan kan hij het steun». De heer Deerenberg doet zulks dat voorstel wordt door B. W. over- genom». Het aldus gewijzigde voorstel van B en W .wordt aangenomen met 74 stem men. Voor de heer» Niekerk, Bron. Dee renberg, Kortland, Bouwmeester, Schreu der Nienhuis. Tegen de heer» Peer bolte, Hoogenboezem, Bosch Van Har mei». Aan de orde komt vervolgens de stem ming over het voorstel om e» garantie te verleen» van f 200 voor het door Schoonhovens Mannenkoor te houd» concours. In een vorige vergadering staakten doorover de stemmen. Het voor stel wordt verworpen met 6 teg» 6 stemmen. Voor de heer» Deerenberg, Peerbolte, Kortland, Van Harmeien en Nienhuis. Teg» de heer» Niekerk, Bron, Hoogenboezem, Bosch, Bouwmees ter en Schreuder. Punt 3 der agenda is b»oeming ran reg»ten en regentessen van het Geref. Weeshuis De heer mevrouw Sytzema worden herbenoemd. Voor tot stemming inzake de tweede vacature wordt overge gaan, vraagt de heer B o s c h of een vo rig maal de heer en mevrouw Van der Pauw ook niet nummer 1 hadden ge staan. De Voorzitter antwoordt toestem mend. De heer Bosch vraagt, of het met een bedoeling gedaan is, dat de heer en me vrouw Van der Pauw thans weer num mer 2 staan en niet op nummer 1 werd» geplaatst. De heeren Deerenberg en Nien huis: Ja ja, dat is met een bedoeling gebeurd. De Voorzitter zegt niet te weten, of zulks met epn bedoeling geschied is. Bij de stemming blijken twee leden blanco te hebben gestemd, één stem blijkt te zijn uitgebracht op den hoer mevr. Deur (wat den heer Nienhuis doet uitroepen: „Dat doet de deur dicht"); drie stemmen zijn uitgebracht op'den heer en mevrouw Van der Pauw en vijf op num mer 1 der voordracht, den heer en me vrouw D. BoonKetel. Deze zijn dus ge kozen. Z. h. st. wordt aangenomen het voor stel van B. en W. tot vaststelling van een bedrijfsverordening voor een tijdelijk restauratiebedrijf. Eveneens wordt z. b st. aangenomen het voorstel tot aangaan van een geldle»ing van f 140.000, nadat de heer Hoogenboezem een inlich ting gevraagd heeft, die door den Voor zitter wordt verstrekt. Dan komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot het maken van een voet pad van den Korten Dijk naar den Utrechtse hen Dijk. Voorgelezen wordt het rapport van de Commissie van Fabrica ge, die zich tegen dit voorstel verklaart, daar er andere urgente werken moeten worden uitgevoerd, die reeds veel van da gemeente-financiën zullen eiscnen. Ingekomen is een adres van „Schoon hoven Vooruit" met verzoek dit voorstal niet aan te nem». De heer Nienhuis zegt, dat hij een vori maal over deze zelfde zaak al ge noeg gezegd heeft. Spr. zal niet in her haling» treden. Verleden jaar s van de zijde van B. en W. met kiem en kracht beweerd, dat er haast geen ander verkeer meer zou zijn dan autoverkeer, waarom die weg noodig was. Nu komt m» ran do zelfde zijde e» jaar daarna waarlijk met de idee, dat er ge» auto's meer zijn, maar »kel wandelaars. Verleden jaar heb ik aangetoond, dat zoo'n weg tot schade voor den winkelstand zou zijn. Ik vind het vreemd, dat wethouder Nie kerk, die zich het vorig jaar een der sterkste tegenstanders var dien weg be toonde, nu met dit voorstel is meegegaan. We beginnen nu met dit voetpad, maar het draait uit op den grooten weg die zal ons f 15.000 kosten. Wethouder Schreuder;Ik zou zeg gen vijftigduizend. De heer Nienhuis: Deskundigen hebben ons verzekerd, dat het doortrek ken van den Korten Dijk als rijweg zou kosten 30.000. Veiligheidshalve neem ik nu maar de hel(t. De Korte Dijk heeft klinkerbestrating en wanneer de groote rijweg er komt, zal daar keibestrating moeten komen. Ik ben tegen dit voorstel. Wethouder Niekerk: Ik ben in het College schroomvallig voor dit vduratel geweest. Men weet, dat ik e» hevige te genstander ben van dezen weg. Maar op het laatst heb ik gezegd: voor een voet pad zal ik mij dan voor verklaren. Maar een uur later had ik er al spijt van. Ik heb dan ook Zaterdagmorgen in het Col lege gezegd, dat ik op mijn besluit terug kwam en tegen dit voorstel zal stemmen. Ik acht een voetpad onnoodig en dan is er ook nog het adres van de winkeliers, dat is ingekomen, en dat me ook een an deren kijk op de zaak geeft. Wethouder Schreuder: Ik zal over dit voorstel niets zeggen. Het wil mij voorkomen, dat ik beter doe, om hierover het stilzwijgen te bewaren het aan de toekomst over te laten mij te rechtvaardi gen. Ik ben overtuigd, dat het van het grootste belang voor Schoonhoven ia, d&t deze weg er komt. Het it meer voorge komen, dai men later inzag, dat ik ge lijk had. De tijd ia er naar mijn meaning -xra ueui }»p 'uvepuei jöa jaeq oo* |eju ders zal denken dan vandaag. De heer Peerbolte: Ik kan mij vol komen rereenigen met wat wethouder Schreuder zegt. Want als in de toekomst blijkt, dal ds» wef noodzakelijk is, dan mü ik segg» meneer Schreuder, ik b» ow man. Maar dat is nu niet geblek». M» kan sich uit het oogpunt van ver- keersverbetering voor doortrekking ran d» Dijk met e» groot» weg verklaren. Dat is begrijpelijk, hoewel ik zelf de nood- aakelijkheid daarvan niet inzie. Maar nu is bét plan e» voetpad, e» wandei- pad Daarmee kan ik mij heelemaal niet vereenig», omdat hiermee het verkeer niet is gebaat. Dit is e» aanloop tot e» groot» weg en heeft ge» sin aan voor de waddelaars. De heer Van Harmeien: En voor Kees de Tippelaar. De heer Peerbolte: Zoo gauw zal blijk», dat deze weg noodzakelijk is, zal ik er voor zijn. De heer Kortland heeft e» andere meening. Wanneer wij willen wacht» tot dezé weg noodig is, dan zal zulxa jioeilyk te constateeren zijn. Dan kan men niet nagaan, wanneer de tijd er zal wezen, dat deze weg noodig is. Ik sta op het standpunt, dat men nooit genoeg kan doen om de toegangswegen tot een geme»te te verbeteren. Ik heb nog nooit gehoord, dat een geme»te er op achter uitgegaan is, wanneer zij haar toegangs wegen zoo goed mooi en best mogelijk maakte. Het standpunt der winkeliers onderschrijf ik niet. Ik geloof, dat maar heel weinig auto's stoppen als zij door Schoonhoven komen. De heer Peerbolte heeft mij destijds gezegd, toen de weg ter sprake kwam, en hij zelf niet aanwezig kon zijn, dat er maar heel weinig auto's stoppen om inkoopen te doen. Wanneer de m»schen een tocht gaan maken, dan weten ze van tevoren al, of ze Schoonho ven zullen aandoen of niet. Vreemdelin- g»verkeer is er alleen maar mee gebaat, als alle mogelijke wegen zoo goed en zoo royaal mogelijk worden gemaakt Vreem deling», die hier een hal ten of heel» dag komen doorbrengen en die de boot moeten halen en hier kan ik toch wel e»igszins van ondervinding spreken komen, als ze op den Utrechtschen Dijk zijn, ineens voor den strop te staan, dai ze niet verder kunnen, met het gevolg, dat ze de boot of trein missen. Wan neer men zich op het standpunt der win keliers zou stellen, dan zou men de Visch- brug aan beide zijd» moeten afzetten, opdat het verkeer dat van het Westen komt via het Stadhuis de haven rond zou moeten rijden. M sschien is dit voorbeeld niet heelemaal juist, maar in ieder geval lijkt het er toch op om het verkeer door de stad te krijgen. Het is een lastige weg door Willige-Langerak. Voor rij- en voer tuigen en fietsers moeten we het vraag stuk der veiligheid zoo goed mogelijk be hartigen. Die weg door Schoonhov» zou zooveel gemakkelijker zijn. De heer Deerenberg: De Com missie van Fabricage is unanieip van ge dachte geweest, dat wanneer er hier iets zou moeten kdmen, het zeker geen wandelpad, maar dan een groote weg zou moeteu zijn. Maar vooralsnog acht zij geen grooten weg noodig. We moeten er ge» werk bijmaken. Er zijn tal van wer ken noodzakelijk, waarvoor financieele offers geëischt worden. Het kan best we zen, dat in de toekomst de Commissie van Fabricage althans ik voor den aan. leg van een dergelijken weg zou zijn. Maar dan behoeft de toekomst den heer Schreuder niet te rechtvaardig», dan blijkt alleen de noodzakelijkheid voor den aanleg, dut we thans nog niet zien. (Wordt vervogld.) Kostbare vondst. Bij het behangen van een woning te Beglen (Frankrijk) waar nieuwe bewoners kwam», is ach ter oud behangsel e» rol met 70.000 frank aan nationale verdedigingsbons te voorschijn gekomen. Het geld is aan de politie ter hand gesteld. Een waarschuwing voor andere jongens. De 12-jarige J. Winters te Neijeveen is op d» auto eener graanmaalderij ge klommen en era! gevallen. Hij kreeg de achterwielen over het lichaam, waardoor de dood terstond intrad. Van een toren gewaaid. Terwijl een werkmam te St. Hei»s (Engeland) bezig was op een steiger aan den klokketor» van een fabriek, echoot de wind uit en werd hij van den steiger geslingerd. Hon derd voet verder vond men zijn lijk. Amor gaat niet steeds op rozen. De dochter van een landbouwer onder de ge- me»te Axel had reeds sedert geruimen tijd verkeering met een jongeman, waar tegen de oudere zich verzetten, omdat de jongeman niet van haar stand was. Het meisje wilde echter haar liefde niet prijs geven. To» nu des avonds het paartje huis waarts keerde, werden ze met een paar geweerschot» begroet, die evenwel niet troff». Waarschijnlijk zijn de schot» ook gelost om de geliefden schrik aan te jagen. Het meisje heeft den nacht dqarna bij kennissen doorgebracht, doch is later door haar vader naar huis gehaald. Een brug Ingestort. Een eigenaar dig ongeval ie bij Huntingdon (Enge land) geschied); tengevolge van den storm en de overstrooming bleek een oude bru gover de Ouse zoo verzwakt dat to» e» voerman met een span paar- d» een belad» wagen er over heen wilde rijd», de brug instortte. Het le- mo» en de leidsels braken af en de twee paarden stortt» in de diepte, de wagen, die zich tegen de helling bevond, tolde langzaam terug en de voerman kon er juist bijtijds afspringen. De man bleef op den weg staan om naderende auto's voor het gevaar te waarschuwen, totdat de weg was afgeslot». De paarden zijn ver dronken. Verduisteringen. De restaurateur K. uit de Kettingstraat in Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van ver duistering van f 5000, welke verduiste ring gepleegd zou zijn door zijn gewez» oberkellner. De heer X. uit de Emmastraat in Dm Haag heeft aangifte gedaan van ver duistering van 4600, gepleegd door M. B. Het bestuur der brandetoffenvsr- emiging Het Huisgezin, gevestigd in de Potchefstraat in D» Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering van f 3000, welke verduistering gepleegd zou zijn door B., penningmeester der ver eeniging. Het geld stond op de spaar bank zou in d» loop van het vorige jaar door B. t» eigen bate aangewend zijn. Aardverschuiving. Op de spoorlijn Nam»Charleroi heeft zich, waar aan de verbreiding der spoorbaan wordt ge werkt, e» groote grondverzakking voor gedaan. Twee arbeiders zijn onder 3000 kubieke meter grond begraven en werden gedood. Het treinverkeer is gedeeltelijk gestremd en moet over een enkele lijn worden geleid. De sneltreinen Parijs Keul» ondervinden daardoor aanzien lijke vertraging. Chinseschs zeeroovers. Chineeeche zeeroovers, die zich als z.g. passagiers aan boord bevonden van het s.a. Seang- bee, hebb» plotseling een overval ge daan op de bemanning. Deze werd door de roovers, diet de revolver in de hand, gedwongen in de salons te gaan. Onmid dellijk werd» de hutten van passagiers scheepsofficier» systematisch ge plunderd, terwijl de roovers zich ook meester maakt» van alle wapen» en munitie die zij vond». .Hierop dwongen de röovere een der scheepsofficieren het schip naar de Bias- ba&i te brengen, de bekende verblijfplaats der Chineesche zeeroovers. De bandieten voerden vijf eerste klasse passagiers mee als gijzelaars en verdwe nen met d» buit, waaronier geld en lijfsieraden, ter waarde van naar schatting 100.000 gulden. De Seang-bee ia een Brits :h Behip. Botsing. Op den Bergweg te Rot terdam is een motorwagen van tramlijn 6 tegen een stilstaande autobus van de Noord-Wester Express gereden. De bus werd aan de achterzijde zwaar bescha digd; drie ruit» zijn gebroken. Het voor- balcon van de tram is ingedrukt; alle ruit» van dit balcon zijn gebroken. Geheimzinnige misdaad In een mijn. Een gehe mzinnig misdrijf is in de mijn Gieschewald in Polen gepleegd. Een wachter die aldaar op 400 meter diepte dienst deed, bemerkte twee gemaskerde mann», die op tot nu toe onopgehel derde wijze ih de mijn waren gekomen. Toen hij van hen verlangde te weten wie ze waren, trokken de beide onbekenden hun revolvers en sloten zes mijnwerkers in een paar schachten op. De ingangen barricardeerden zij met talrijke zware klamp». Een wachter, die het hoorde, snelde toe, doch werd door de bandieten op 460 Meter diepte doodgeschoten De daders zijn nog niet ontdekt, alhoewel de uitgan gen van de mijn door de politie bewaakt worden. Wat dq bandieten in hun schild voerden is het niet duidelijk. Men acht het niet uitgesloten, dat zij een dynamiet- aanslag wilden plegen Wie draagt die bontjes nu? In den nacht is de étalageru t van den winkel van W. aan den Noordsingel te Rotter dam met een steen ingegooid. Een petit- grie bontmantel ter waarde van onge veer f 1400 is uit de uitstalkast gestol». Kijkers, geen koopers. Toen de voerman J. van der K. in de Kaatsbaan te Rotterdam met zijn met twee paarden bespann» wagen met zand reed, moest hij om een scherpe bocht te kunnen ne men, zijn paarden over de verhoogde voettaraat laten loopen. De dieren zijn toen met hun koppen door de winkel ruit van de zaak van jufrouw K. J. gestooten. Ook de disselboom stootte door het glas. In de uitstalling is nog al scha de aangericht. De paarden kreg» ont vellingen aan den neus. Een flink priester. Vier beschonken knapen hadden te Nice (Italië) de on hebbelijkheid een priester lastig te val len, die bij het vertrek van een begrafe nis uit het sterfhuis op straat de g» beden der stervenden las. De priester las zijn gebed ten einde, doch,, toen de begrafenisstoet was weggereden, trok hij zijn soutane uit en gaf een van de kwa jongens zoo'n pak ransel, dat de anderen de vlucht namen. Gouda, 2 Febr. De uitslag van de door notaris J. van Kranenburg gehou den verkooping is als volgt; Winkelhuis en erf, Veerstal 20, koo- per de heer P. R. Peek, voor-f 8650; woonhuis en erf, Gouwe 288, kooper de heer J. H. Rietveld voor f 6200; woon huis, Boelekade 189^ kooper de heer P„ Boer te Stolwijk voor f 2125; woonhuis erf en schuur, Ridder van Cataweg 84, kooper de heer G- Teekens voor f 1750; woonhuis, erf schuur, aan de Ridder van Gatsweg 80, koopster de firma Nieuwveld en Go. voor f 2025. Ammerstol, 2 Febr. Gisteren werd door bet bestuur van d» Prina Alexan- derpolder aanbesteed het verzwaren van de kade onder de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel en aan de Rotte. Deze aan besteding had in twee perceelen in massa plaats. Door den heer P. Stigtjr Hz .alhier werd in massa het laagst in geschreven voor de som van f 1068. NED. HERV. KERK. BLESKENSGEDAAF. Donderdag 3 Februari, 's avonds 6.30 uur, Ds. Dekker, van Bleiswijk. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Vrijdag 4 Februari, 's ar, 7 -uur, De. Barth. SCHOONHOVEN februiri. GeborenGeertruid. Maria, d. tui A. Buteelaar en G- Hoefnagel. LEKKEHKERK. Januari. Geboren: Geen, a Tan G. Mudde en M. A. Broere. Teunia, a. Tan X. Markus en N. de Vrij. Jan, a. Tan J. M. Ber- kei en G. Tan Dijk. Orerleden: G. 8. Schroder, oud 24 j., echtgen. Tan M. N Tan Zoeek. G. Boon, oud 1 j. M. Langerak, oud 77 j. S. Tan dea Heuvel, oud 4 d. PI- E. Sloof, oud 84 j. Adr. Smit. oud 69 j. w. de Jager, oud 28 j., echtgen. van A. Kalkman. GOTJDA. Februari. Geboren: Johannes Cornelia, Tan N. C. Lafeber en G. Straver. Cor nelia, z. ïan A. Gijsbertsen en M. M. van Reeden. Aart, a. van L. G. van Meer- veld en E. Zeverboom. Johan Fran- ciscus, a. van C. J. A. Vergeer en W. H. van Baigoy. Lucie Marie, d. van J. de Pater en I. C. Rijnshof. Dirkju Theresia Catharina, d. van D. Tan der Bree en J van Zutphen. Auguatmua Hubertus Antonius Maria, a. van A. van Gooi en A. M. E. F. C. van Dun. Overleden: G. Schoorel, oud 73 j, echtgenoote van N. Plomp. P. Brue- se, oud 86 j. s. Oosterling, oud 43 j. AMMERSTOL, 2 Febr. Van Dinsdag 1 tot en met Woensdag 2 dezer werd» al hier ter markt aangevoerd 2 winterzal- men De prijs, die hiervoor werd besteed, beliep tusschen de f 2 en f 2,25 per pond. AMSTERDAM, 2 Febr. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 254 vette kalveren, le kwal. f 0,941,06, 2e kwal. f 0,80—0,92, 3e kwal. f 0,70— 0,80, alles per KG. levend gewicht; 60 nuchtere kalveren f 12—-18 per stuk; 415 varkens Hollandsche le kwal. f 0,72 0,76 per KG. slachtgewicht, 2e kwal. f o,710,72; Overzeeuwsche en Gelder- sche f 0,72—0,75; vette varkens f 0,69 —0,71. WOERDEN, 2 Febr. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 65 kaaspartijen. Prijzen; le kwal. f 43—60; met rijkamerk le soort f 4954; 2de soort f 45—48. Handel matig. ROTTERDAM. 1 Febr. Eeieren. Rotter- damsche Veiling Warmoezierstraat: Kip- p»eieren f 7,058,50. dito kleine f 5,50 —0,96; eendeieren f 6,657,60 de 1CK) stuks. Aanvoer 105.000 stuks. BODEGRAVEN, 1 Febr. Kaas. Aan voer 121 wagens .waarvan 107 rijksmerk, te zamen 4710 stuks, wegende 37.680 KG. Eerste soort Goudsche f 5064, mindere kwal. f 4648, zonder rijksmerk f 4549. Handel matig. ROTTERDAM. 1 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 185 paarden, 23 veulens, 1 ezel, 1026 magere runder», 223 vette kalveren, 1250 nuentere kalve ren, 41 graskalveren, 119 cshapen of lammeren, 168 biggen, 7 bonken of gei ten en 33 overloopers. grijzen per half K.G.: Koeien 30—32 cent, 4042 cent. 4047 Vt cent; osaen 34 cent, 39—41 cent, 4446 cent; stieren 33 c»t, 36 cent, 40 cent; kalveren 50 ct., 62S—65 cent, 72X—75 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 225420, stieren f 130—450, graskalveren f 5095, paarden f 200— 300, slachtpaarden f 100170, hitten f 100—120, veulens f 70-410, kalfkoe^en f 280425; pinken f 100>130; vaa zen f 150230; biggen f 910; dito per w«z f 1,251,75; overloopers f 2033; fok nuchtere kalveren f 2C&-25; slacht Qich- tere kalver» f 812. Overzicht: De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt wis zeer groot. De handel was nog fedeiijk en de prijzen bleven vrijwel gelijk aan die van gisteren. E» enkele beste spoelingkoe ging nog tot 3X cent boven noteering. Vette kal veren waren wederom tamelijk ruim ter markt. De hajidel was gedr kt. De prij zen bleven vrijwel gelijk aan die van gisteren, uitgezonderd de derde kwali teit, welke lager verhandeld/ werd. Een enkel puikbest kalf werd r.og tot 5 cent boven noteering verkocht. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien goed, met sleependen handel en ongeveer de oude prijzen. Jong vee was matig aangevoerd, luie handel de oude prijzen konden d^n ook moeilijk be dongen word». Graskalveren met beperk ten aanvoer. Zeer luie handel en onge veer .de prijzen van de vorige week. De aanvoer van nuchtere, fok- en slacht- kalveren was groot. De handel tamelijk en er werden betere prijzen besteed. B g- gen waren tamelijk aangevoerd, met stroeven handel en de prijzen bleven nog hoog. Overloopers weinig ter markt, kal me handel en ongeveer de oude prijzen. LEIDEN, I Febr. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 481 stuks, waarvan 469 van 100 K G. en daarboven, prijs 6062 ct en 12 licht soort 5860 cent per K.G. (levend gewicht). Handel matig. GORINCHEM, 31 Jan. Op de eieren- veiling waren aangevoerd 15.239 stuks. Prijzen: kippeneieren f 0,808,30; eend eieren f 7,20 per 100 stuks. Handel vlug. GORINCHEM, 31 Jan. Vee. Aange voerd 221 runderen, 8 nuchtere kalveren, 160 overloopers, 498 biggen. Men be steedde voor: zware kalfkoeien f 360 400, melkkoeien f 250300, kalfvaarzen f 2002775; guiste vaarzen f 126175; pinken f 100'150; nuchtere kalveren fok f 1625; overloopers f 2335; biggen f 13—1"8. GR00T-AMMERS. 2 Febr. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging Aanvoer 7125 eieren. Prijz»: Eieren van f 6,50—8,25 per 100 stuks, boter van f 0,971,05 per half K.G.; kaas van f 0,380,42 per half K.G.; konijnen van f 0,40-2,10 per stuk Geboren Dochter ram A. BOER en E. BOER—Booaard. Bergambacht, 31 Januari 1927. Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed, na een kortstondig lijden, «acht en kalm, onze geliefde Echtge noote, Moedei, Behuwd- en Qrootmoeder in den ouderdom van 78 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, J. DE JONQ Hz. Ouderkerk a.d. IJssel, 29 Januari 1927. Heden overleed na een ge duldig lijden, mijn geliefde Vrouw en der Kinderen zorgzame Moeder fn den ouderdom van 31 jaar eu 9 maanden. Uit aller naam, JOH. VAN DEN HEUVEL. Lekkerkerk, 31 Januari 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 4 Febr. a.s., tuaschen 12 en 1 uur. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, In den ouderdom van bijna 17 jaar, onze lieve Broeder Ds. en Mevr. HOEKZEMA- Schuld. Wïffige-Langerak, 2 Tebr. '27. Ned. Herv. Past. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een kortstondige ongesteldheid, zacht en kalm, Is overleden, onze Innig ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Oiootmoeder, Mejuffrouw In den ouderdom van ruim 68 jaar. Uit aller naam, B. HOFFLAND, Kinbbrzn, Behuwd- in Kleinkindiren. Bergambacht, 2 Febr. 1927. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder, Weduwe van in den ouderdom van 65 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, J. VAN DER WOUDEN. Bergambacht, 30 Jan. 1927. Heden overleed, na ten korte ougesteldheid, onze ge- geliefde Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heer in den ouderdom van 85 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, Wed. H. VAN VLIET- VOORMOLEN. Ouderkerk a.d. IJssel, 31 Januari 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag tusschen 1112 uur. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen Man en Vader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. O. BLANKEN-Ankir* Qouderak, 1 Februari 1927. if Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al t« vaak voor, dat men last krijgt van rug pijn, duizeligheid, zenuwpijnen en urinekwalen Dit is gewoonlijk een gevolg van overspanning der nie ren hetny» waarschuwingen van de nieren, dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag cn nacht, werkea de nieren om de vergiften uit uw bloed te filtreeren. Als zij hierin falen, kunrien ernstige en diep gaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur-zouten hoopen zich dan in het bloed op, en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumajiek veroorzaken; of wel wordt een onvoldoende hoeveel heid water aan het bloed ont trokken, waardoor zich waterzuch tige zwellingen kunnen vormen. Ook kunnen ontstaan blaasstoor- nissen, niersteen, niergruis, blaas ontsteking, ischias, spit, vermage ring, zenuwachtigheid en gebrek aai* energie. Vermijd de ontwikkeling dezer verachijnselen. Wek de nieren op en versterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Dit specifieke nier middel werkt rechtstreeks op de oorzaak van uw kwaal, reinigt ea versterkt de nieren, lenigt de urine- kanalen en regelt de werking der blaas Zoowel mannen als vrouwen kun nen baat vinden bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket Iet hier vooral op) bij apotheken en drogisten k t 1.75 per flacon. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen besten Vader. Behuwd-, Oroot- en Overgrootvader, betuigen wij oni$n hartelijken dank. Uit aller naam, A. H. KU1JLENBURQ. Schoonhoven, 2 Februari 1927. Ondergeteekende gevoelt zich gedrongen, langs dezen weg een woord van hartelijken dank te brengen aan den WelEd. ZeerOel. Heer Dokter KOUMANS. voorde liefderijke verzorging, tijdens de aiekte en bij het overlijden van zijne geliefde Echtgenoote, Zijn opoffering en behandeling ia boven aller lof verheven. AART KALKMAN. Lekkerkerk, 3d Jan 1927. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan Buren, Kennissen en Familie voor de goede hulp en bijstand, die zij onder vonden hebben, tijdens de ziekte en bij het overlijden van hun ge liefden Vader, behuwd- en Oroot- vader in den ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam, Wed. C. HOOOLAND- Radejmaxer. J. RADEMAKER. A. RADEMAKER— van den Bero. A. RADEMAKER. A. SLINGERLAND— Rademaker. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Ouderkerk a.d. IJssel, Januari 1927. op de Hoofdplaatsen en in alle andere plaataen do«r Coöperatieve Verbruikersvereen. 0E TIJD" U.A., WEIMARSTRAAT130, DEN HAA8, welke op spaarsysteem alle soorten Meubelen en Huis houdelijke Artikelen Jevert tegen scherp concurreerende prijzen. Wegens omstand gheden te koop, een prachtig Am. PRGEL, 12 registers, 2 spel, spotprijs f 150-, Brieven onder no. 7040, bureau van dit blad. groot rnin S"> H A. Wet- en Hooiland. Te zien en te bevragen bii I BENSCHOP, Polsbroek Hypotheek beschikbaar. Wegens ziekte der Vrouw zoo spoedig mogelijk gevraagd aem P.O., met hulp van een Werkster, bij H. BOUTER Px., Oroot-Am men. Sluis A 10.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2